ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Παραγγελία πίτσας το έτος 2016 με ΚΑΡΤΑ ΠΟΛΙΤΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
Πλήρες Μέλος


1189 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 18:39:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υπαρχουν τροποι αντιστασης για ολα αυτα "που θα γινουν για μας χωρις εμας"..

1) ψηφιστε στις εκλογες για τις περιφερειες, παραταξεις που εχουν ξεκαθαρο και αδιαπραγματευτο αντιμνημονιακο λογο...σε καμια περιπτωση μην κατσετε στον καναπε, ειναι οι εκλογες που θα κρινουν το μελλον σας και των παιδιων σας και των παιδιων των παιδιων σας...αν δεν υπαρξει σαφης καταδικη του μνημονιου μετα θα μας δεσουν χειροποδαρα...

2) κλειστε τις τηλεορασεις οταν εχουν δελτια ειδησεων, προσπαθηστε να ενημερωνεστε απο εναλλακτικες πηγες δηλαδη απο το διαδικτυο και απο εναλλακτικα εντυπα πληροφορησης...οτι ινφο παιρνετε απο κει και αφου τις τσεκαρετε κι απο αλλου διαδωστε τις στις παρεες και το διαδικτυο...

3) οταν θα γινει η επομενη πορεια αφηστε τον καναπε και κατεβειτε κι εσεις παιρνοντας μαζι σας οσους περισσοτερους γνωστους μπορειτε...ο Χριστοδουλος κατεβασε ενα εκατομμυριο κοσμο για τις ταυτοτητες, ειναι απαραδεκτο καποιοι να βαριουνται να σηκωθουν απο τον καναπε τους και να μην διεκδικουν ουτε το μελλον των παιδιων τους τωρα που καιγεται ο κωλος μας..μην κατεβειτε με κομματα, κατεβειτε με πνευμα ενοτητας, μην ψαχνοσαστε για εκτροπα, κατεβειτε ειρηνικα, συντεταγμενα και μαζικα...

Edited by - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3 on 28/10/2010 18:42:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 21:49:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
dr , οι ενωσεις βρωμανε φιλε μου ... βρωμανε , γιατι ολοι θελουν να γινουν αρχηγοι και ολοι να εχουν δουλους ... δεν θελω να πω ποιο πολλα , οχι δεν ξερω για αυτη την οργανωση που λες (θα την δω) , απλα εχω δει αρκετες εδω πανω και ειναι αστα να πανε

γιαυτο εκανα αναφορα οτι πρεπει να αλλαξουμε εμεις, η οικογενεια μας , η γειτονια και παει λεγοντας μονο ετσι θα ερθει η οποια αλλαγη , γιατι ? γιατι αυτο δεν θα μπορουν να το ελενξουν , οι ενωσεις τα κομαμτα κτλπ , οσοι εχουν ιεραρχια πεφτουν ευκολα, δινεις χρημα στα πεντε κεφαλια και τους καθαρισες ολους ... δες τα κομματα , ξεκινησαν θα ελεγα με τις καλυτερες των προθεσεων , ειδικα το πασοκ που ειχε ανθρωπους τοσο της αντιστασης οσο και του αντιδικτατορικου αγωνα ,, ειδες που καταντησε ? χειροτερο και απο αυτα που κοροϊδευε ...

εμεις ... εμεις πρεπει να αλλαξουμε , σιγα σιγα ,,, να σκεφτομαστε λιγο παραπανω τον διπλανο μας , να κοψουμε αυτο το δε βαριεσε , να απλωσουμε το χερι στον συναδερφο στην δουλεια , να οργανωθουμε σε μικρες ομαδες , χωρις αρχηγους χωρις μελη , χωρις ιεραρχια ... ισως ... ισως λεω κατι τρελο αλλα αυτο μου ηρθε τωρα στο μυαλο , ισως πρεπει να ξεκινησουμε ξανα απο την αρχη , ως τροφοσυλεκτες , ας σκεφτουμε σαν και εκεινους και ας περασουμε στην νομαδικη ζωη και ας ξανα κανουμε τα χωρις και τις πολεις απο την αρχη ... θα μου πεις μλκς λες γινονται αυτα ... οχι δεν γινονται και το ξερω ... αλλα εαν τα εχουμε ολοι στο νου μας ... ισως κατι αλλαξει μεσα μας

το προβλημα ειναι ενα και μοναδικο και εαν δεν το αλλαξουμε θα μας εξαφανισει

Η ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟ !!! οταν το νικησουμε αυτο τοτε θα ερθουμε στα ισια μας ... οταν δεν εκμεταλευομαστε τον αλλον σε τιποτα και για τιποτα , ο καθενας με τον τροπο του ο καθενας απο την θεση του ... πολλα ζηταω ? το ξερω


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 23:13:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας μη γελιόμαστε από την άλλη κύριοι.Αλλαγή δεν έρχεται χωρίς να ανοίξουν ρουθούνια και να χυθεί αίμα(σημειωτέον δεν έχω πετάξει πέτρα και το μόνο πάρε δώσε που έχω με αστυνομικό είναι σε ελέγχους τυχαίους στο δρόμο).Ωστόσο και η ιστορία το δείχνει ότι ποτέ η αλλαγή δε γίνεται ομ΄'οφωνα,δεν προτείνεται καν από την πλειοψηφία.Παρ'όλα αυτά ναι...πιστεύω στην πνευματική ανύψωση του ανθρώπου όπως την αναφέρει ο μακφορ πιο πάνω...αλλά πρέπει να ξημερώσει μια ωραία πρωια και να αλλάξουμε όλοι μυαλά συλλήβδην αλλιώς μιλάμε για να μιλάμε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2010, 23:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"....πρέπει να ξημερώσει μια ωραία πρωια και να αλλάξουμε όλοι μυαλά συλλήβδην αλλιώς μιλάμε για να μιλάμε..."

Promitheus90



Kαταγράφηκε!!!
Μπράβο σου φίλε μου!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2010, 01:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εχω βαρεθει να το διαβαζω αυτο.Κανεις δεν δινει ομως εναν ορισμο τι ειναι αυτος ο εσωτερισμος και σε τι βοηθαει η οχι τον ανθρωπο.
Είναι πολύ απλό αλήθεια. Εσωτεριστής είναι αυτός που κάνει ενδοσκόπηση με σκοπό να απαλλαχτεί απο τα ψυχικά του ελαττώματα.
Αν κάνει μια τέτοια προσπάθεια και είναι ουσιαστική, τότε αργά ή γρήγορα θα φανεί στις πράξεις του, όπως εν μέρει αναφέρεις.

Μια πράξη είναι και η επικοινωνία με τους συνανθρώπους σου.

Όσον αφορά τον 1888 δεν έχω -τώρα- να πω κάτι αρνητικό παρα μόνο ότι είναι δυσνόητος.

quote:
Ποιοι ρε δόχτωρ; Αυτοί που συλλέγουν πληροφορίες; Μήπως έχουμε μπερδευτεί λίγο;
Το κράτος με μία λέξη και το παρα-κράτος με δύο λέξεις.
quote:
Εχμ...Μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα. Τους τα έδωσα ήδη. Και γω και συ και όλοι
Ναι στη θεωρία μας ξέρουν, αλλά αυτό που πρέπει να αποφύγουμε είναι να μας ελέγχουν στην πράξη.
quote:
το προβλημα ειναι ενα και μοναδικο και εαν δεν το αλλαξουμε θα μας εξαφανισει

Αφού το συνειδητοποιείς αυτό φίλε makfor εμένα όλα τα άλλα μου
περισσεύουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy