ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 REIKI - Η ΜΥΣΤΙΚΗ ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2003, 13:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα φιλοι μου ,
καλως ηρθες καινουργιε μας φιλε gas,
διαβαζοντας κατι ανακαλυψα κατι αλλο!
ενα αρθρο για την δυνατοτητα που
εχει ισως καθενας να θεραπευει,
+τους τροπους που συμβαινει κατι τετοιο.
εν ολιγης,
ειναι τρεις οι τροποι
-με τη δικη μας ενεργεια.
-με τη χρηση συμβολων/οδηγων(οπως στο ρεικι)
-με την ενεργεια απο το"θεο"/τη συμπαντικη πηγη

http://indigosoulutions.tripod.com/home/id24.html

φως+αγαπη(((((((*_*)))))))

Vande!

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2003, 19:54:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Shamballa Multidimensional Energy Healing?


http://www.metagifted.org/topics/meta/shamballa/

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ...............


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2003, 21:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Stavros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι,
Διάβασα με ενδιαφέρον τα όσα γράφετε για το REIKI.Έγω είμαι παντελός άσχετος με το θέμα. Έχω μια απορία, μπορεί αυτή η μέθοδος να χρησιμοποιηθεί για κακό σκοπό?(Ελπίζω να μην πέταξα καμιά κοτσάνα...)


1+1=3
Until the skies turn blue...
Until the air of freedom strikes us...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2003, 03:05:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ,ΣΤΑΥΡΟ,ΕΥΛΟΓΗ Η ΑΠΟΡΙΑ ΣΟΥ...
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ"ΚΟΤΣΑΝΑ",ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ!
ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΩ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ...
ΟΧΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ...
ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ.
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ..ΠΩΣ ΜΥΗΘΗΚΑΝ ...ΣΤΟ ΡΕΙΚΙ..
ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΣΑΙ...
ΜΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ;
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ!

Ο ΛΟΓΟΣ..;
"ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΙΣΩ...ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟ..."
ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ...
ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ
ΑΤΜΑ
(((((((*_*)))))))


Vande!

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gas
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2003, 00:27:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητη ΑΤΜΑ καλησπερα.
Εκτος απο αυτα που εχω παρακολουθησει στη Βουλγαρια,και εχω μαθει θα ηθελα να κανω και καποια μαθηματα στην Ελλαδα,δεν ξερω που θα μπορουσα να παω.Αν ξερεις καποια σχολη στην Αθηνα σε παρακαλω γραψε μου τη διευθηνση του.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ προκαταβοληκα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2003, 02:24:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ gas ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ

ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ

ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ.................

ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΤΗΝ ΑΤΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ-Α ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ..........

ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ..

Edited by - indigo_boy on 23/04/2003 04:43:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gas
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2003, 23:16:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ indigo boy.
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ.
ΠΑΛΙ ΚΑΤΙ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΝΥΚΤΑ ΝΑ ΕΙΣΕ ΚΑΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2003, 14:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ
ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ+ΑΠΟΔΟΧΗ

(((((((*_*)))))))

Vande!

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Antonis
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 22:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Antonis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας

Συνιστώ σε όλους τους αναζητητές να επισκευθούν τη σελίδα http://www.falundafa.org που ανακάλυψα πριν λίγο καιρό και μέτα από μια πρόχειρη μελέτη βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα.

Καλή συνέχεια στο ταξίδι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

natalia
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2003, 16:41:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους natalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε όλους... Ειμαι εντελώς καινούργια στο χώρο. Χαίρομαι πολύ βέβαια για αυτό αν και δεν ξέρω που πρέπει να γράψω αυτό που απασχολεί εμένα και θα ήθελα την βοήθειά σας. Διαβάζοντας διάφορα έπεσα λοιπόν σε αυτού του είδους την θεραπεία.
Εχοντας πρόβλημα με τη μητέρα μου και μην βρίσκοντας το τι έχει απο εξετάσεις που κάνει συνεχώς, οι γιατροί όλοι εχουν καταλήξει στο συμπέρασμα ότι όλα είναι θέμα νεύρων γιατί την βρίσκουν κατά τα άλλα υγειέστατη. Οταν άκουσα από κάποιον πολύ δικό μου για ένα γιατρό που μπορεί να καταλάβει τι έχεις από την ενέργεια, αποφάσισα να τον επισκεφτώ...
Πραγματικά ο άνθρωπος βρήκε από τι υποφέρει. Το θέμα είναι ότι ενώ μας είπε μετά την "εξέταση" ότι υποφέρει από το παχύ έντερο και μας έδωσε κάποιες λύσεις, φεύγοντας από τον γιατρό έμαθα ότι το ίδιο πρωί η μητέρα μου είχε επισκεφθεί ένα παθολόγο που καθώς την εξέτασε της είπε ότι πρέπει κάτι να έχει στο παχύ έντερο
Απλή σύμπτωση; δεν ξέρω.
Επίσης δεν ξέρω να είμαι εκτός θέματος. Ελπίζω να με συγχωρέσετε εάν είναι έτσι και να με δικαιολογήσετε ως πρώτη μου φορά.
[:I

ΝαταλιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

il410
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2003, 21:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους il410  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Θα ηθελα να μου προτεινετε σας παρακαλω,με mail ,καποιον δασκαλο με τον οποιο θα μπορουσα να διδαχθω το ρεικι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NON SERVIAM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
67 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2003, 03:53:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NON SERVIAM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ <<ΚΑΛΑ>> ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ?

YOU MAY SAY I 'M A DREAMER BUT I 'M NOT THE ONLY ONEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΛΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2003, 02:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΛΥΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι γειά σας.
Ζητώντας συγνώμη για την "στιγμιαία αλλαγή πλεύσης" θα ήθελα να ρωτήσω την αγαπητή φίλη ΑΤΜΑ : Σε ποιά ενσάρκωση ??
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση.

ΑΝΑΛΥΩΝ

+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2003, 14:56:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλοι γειά σας.
Ζητώντας συγνώμη για την "στιγμιαία αλλαγή πλεύσης" θα ήθελα να ρωτήσω την αγαπητή φίλη ΑΤΜΑ : Σε ποιά ενσάρκωση ??
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση.

ΑΝΑΛΥΩΝ

+


χμ...'αναλογα με την ταχυτητα ...της δρασης...
+αυτη της αντιδρασης.'

...παρακαλω.



Let there be Light!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DRACIEL
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 13:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DRACIEL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΑΡΧΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΧΩΡΙΖΕΤΕ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΒΑΘΜΟΥΣ:1ο,2ο και 3ο.ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΒΑΘΜΟ,Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΝΩ Ο ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩς ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ MASTER ΔΗΛ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΔΑΞΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ!ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΒΑΘΜΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ.ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙς.ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ-ΑΠ'ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ- ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗς ΜΥΗΣΗΣ "ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ" ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΥΜΒΟΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΒΑΘΜΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΠΩΣ ΠΑΝΕ.ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ REIKI δεν ειναι τιποτα που να φοβασαι ΟΥΤΕ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΚΟ ΣΚΟΠΟ!!!!
REIKI ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ Η ΠΑΓΟΣΜΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΖΩΗΣ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑς ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΑΓΩΓΟΙ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ.Μ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΟΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΡΑΠΕΥΣΕΙ ΤΙΣ ΦΥΣΙΚΕΣ,ΝΟΗΤΙΚΕΣ,ΣΥΝΑΙΣΘΜΑΤΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΑΝΑΓΚΕς.ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΔΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΜΥΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΕΞΑΣΚΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ.
ΚΑΘΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΘΑ ΣΥΝΕΙΣΦΕΡΕΙΣ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΚΑΙ ΑΡΜΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΟΥ!!
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΑ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΣΕΝΑ ΛΙΛΙΘ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pliroforisi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2003, 20:31:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pliroforisi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πέρισυ, δίδασκα σε μία ιδιωτική σχολή, και μου πρότειναν να κάνω κάποια μαθήματα. Το γεγονός ότι δεν ήμουν ειδική στον συγκεκριμένο τομέα κι ότι δήλωσα επιπλέον παντελώς άσχετη, δεν το άκουσαν καθόλου. Σα να μην το είπα...

Αμαλία, η καταγγελία σου είναι πολύ σοβαρή! Είναι, όμως, άδικο να μην αναφέρεις το όνομα της σχολής. Αδικο για άλλες σχολές εκπαίδευσης στις ήπιες - εναλλακτικές - συμπληρωματικές θεραπείες που κάνουν καλή δουλειά. Πιστεύω ότι πρέπει να αναφέρεις για ποια σχολή πρόκειται. Διαφορετικά, θα σε παρακαλούσα να αποσύρεις την γενική και αόριστη κατηγορία...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2003, 22:02:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MH MOY ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΙΔΑΞΕΣ;...



Let there be Light!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


50 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 14:51:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχουν δυο απλά On-line βιβλία
http://reiki-press.hypermart.net


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analfi
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 00:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analfi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας θα ηθελα να μου πειτε αν γωριζετε ατομα που διδάσκουν ρεικι.θα ηθελα πολυ να μαθω.Μενω θεσσαλονικη και δεν μπορω να βρω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μερλιν
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 01:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μερλιν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΟΡΕΙΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analfi
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 13:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analfi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Μερλιν,
Μπορώ να διαβάσω καποια βιβλιά για το ρέικι αλλά πως θα μυηθώ σ'αυτο?Χρειάζεται καποιος δάσκαλος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μερλιν
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 14:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μερλιν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΑΡΚΕΤΑ... ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΝΑ Σ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΕ ΔΕΙΔΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΝΗ/ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ
ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΨΑΞΕΙ ΣΥΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΕΜΗΝΑΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΣΟΥ...


Edited by - μερλιν on 28/09/2003 14:48:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analfi
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 19:59:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analfi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ,σ'ευχαριστώ πολυ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Antonis
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 01:03:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Antonis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.
Ισως κάποιος να καταφέρει μόνος του να γίνει αγωγός σε επίπεδο ισάξιο του πρώτου επιπέδου του ρέικι, χωρίς βοήθεια από κάποιο δάσκαλο. Όμως,
δεν υπάρχει λόγος να καταβληθεί όλη αυτή η προσπάθεια για κάτι που μπορεί να γίνει σίγουρα και χωρίς "παρενέργειες" μέσα σε λίγες μέρες από έναν δάσκαλο. Σίγουρα αξίζει το τάξιδι κάποιου προς την Ιθάκη αλλά το ταξίδι αρχίζει με την πρώτη μύηση -και δεν τελειώνει στην τρίτη.
Προσωπική και υποκειμενική μου άποψη βέβαια...

Χαίρετε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

loukoulos
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2003, 13:03:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukoulos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eχω ένα γνωστό που έκανε ρείκι σε διάφορες ασθένειες.Ρε παιδία το άτομο έφαγε πολύ ξύλο,τι να σας πω ,όποτε του λέω δεν γίνεσαι ένας κλασικός φυσιοθεραπευτής με καλή γνώση στο αντικείμενο και ΕΤΣΙ γλίτωσε το ξύλο.Σοβαρά σας ΜΙΛΩ.Μάλιστα ήταν ένας από τους δυνατούς στο ρείκι και πανελληνίως γνωστός

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Akenaton
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 03:47:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Akenaton  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalhmera:)
Re paides, giati na mpenete ston kopo na prospa8eite na e3hghsete ti einai to reiki se sxesh me ayta poy exete akousei apo tritous? Anyway, eida polla posts ta opoia den mou aresan kai to na grapsw kapoia apanthsh edw pistevw pws den exei nohma, ayto poy 8elw na pw einai pws eimai diate8hmenos na voh8hsw opoiondipote 8elei plhrofories prv omws:)

Analfi: kai'gw apo 8essalonikh eimai, opote an endiaferese mporw na se ferw se epikoinwnia me ton daskalo moy:)

Edited by - Akenaton on 04/01/2004 03:49:48

Edited by - Akenaton on 04/01/2004 03:51:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

meteor
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
111 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2004, 18:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους meteor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας και από μένα.
Πρώτο μήνυμα,αφού το σκεφτόμουν για πολύ καιρό να εγγραφώ.
Είμαι στο ρέικι εδώ και λίγους μήνες.΄
Προσωπικά δεν έχω δει και ιδιαίτερα πράγματα με την εφαρμογή του.
Θα παρακαλούσα λοιπόν αν κάποιοι εδω ασχολούνται χρόνια με το ρέικι να με ενημερώσουν πάνω στις βελτιώσεις που έχουν δει.
Επίσης κατά πόσο μπορείς να πάθεις ζημιά κάνοντας ρέικι σε άλλους οι οποίοι έχουν κάποια σοβαρή ασθένεια;
Τα βιβλία που έχω διαβάσει πάνω στο θέμα έχω την εντύπωση οτι τα κάνουν ιδανικά τα πράγματα.
Σας ευχαριστώ

Τry HarderΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chris_bell73
Νέο Μέλος

Cyprus
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2004, 17:30:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chris_bell73  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλησπερα σε όλους σας!! Ειμαι καινουργια σ' αθτο το forum. Καθώς αναζητουσα διάφορες πληροφορίες γιατο Ρεικι σας βρήκα. Δεν γνωρίζω σχεδόν τίποτα για το Ρεικι εκτος από αθτο που διάβασα από το site και κάτι άλλες πληροφορίες που βρήκα από το internet. Μενω Κύπρο και δεν ξέρω που μπορώ να βρώ κάποιον δάσκαλο για να με μυήση. Μπορεί μήπως κανένας από εσάς να με βοηθήσει?
Εθχαριστώ πάρα πολύ!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psaraki
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 15:33:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους psaraki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια!

Αφου διαβασα το βιβλιο των τσακρα αποφασισα να κανω ρεϊκι. Στο μεταξυ ειπα να κοιταξω και στο ιντερνετ και με ενδιαφερον διαβασα τις συζητησεις σας.
Ειμαι στη Θεσσαλονικη εχω γνωρισει ενα δασκαλο αλλα δεν το προχωρησα ακομη. Επισης εχω και τηλεφωνα δασκαλων εκτος πολης που ερχονται μονο για σαβ/κυρ εφοσον μαζευτει γκρουπ.
Εχω το εξης κολλημα. Θελω ο/η δασκαλος που θα βρω να με εμπνευσει να νοιωσω οτι μπορω να επικοινωνησω μαζι του/της. Γι αυτο και θα ηθελα να εχω το χρονο να μιλησω μαζι του να του πω τη γνωμη μου για τα τσακρα μου και που νομιζω οτι χρειαζομαι θεραπεια.
Βεβαια για να μιλησουμε τοσο θα ηθελα να δω και το ενδιαφερον του ιδιου. Αποκλειεται να γνωρισω καποιον και να αρχισω να του διηγουμαι.

Ετσι λοιπον αποκλειονται οι περιπτωσεις δασκαλων που ερχονται μονο για το σαβ/κυρ. Κι υστερα απο εκει και περα δεν θα ηταν καλο να υπαρχει επαφη με τον δασκαλο και μετα τον βαθμό?

Εσεις τι λετε για ολα αυτα? Εχω δικαιο να εχω αυτες τις απαιτησεις ή ειναι περιττες.

Παρακαλώ και αν ξέρετε κανένα δάσκαλο στη θεσ/νικη, θα με ενημερώσετε?

Ελπιζω να μη σας κουρασα.

Φιλιά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aqua
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2005, 12:31:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aqua  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλημέρα και καλή χρονία σε όλους
Θα κάνω μια ερώτηση που αρκετα μέλοι εχουν κανει. Ζητώ πληροφορίες.... για να μυηθώ στο ρεικι, που πρέπει α παω ή να τηλ.
και ΄μια τελευταια ερωτηση ... εχω ακουσει οτι δινουμε καποια χρηματα για να τη μυηση... για πιο λόγο.
Ευχαριστω.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy