ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ιθαγένεια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 21:19:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι DSM και Ισοκράτης ας σταματήσει εδώ αυτή η ανταλλαγή προσβλητικών χαρακτηρισμών και "μάγκικων" διατυπώσεων της αρένας.

Ευελπιστώ στην κατανόησή σας ώστε να προχωρήσει και το θέμα χωρίς αχρείαστες εντάσεις και παρεκκλίσεις από τον αρχικό προσανατολισμό.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 21:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agnostic

24/02/2013, 21:19:46

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11614&whichpage=2&ARCHIVE=

Αντιλαμβάνομαι τη θέση σου, αλλά το πράγμα θα πάρει το δρόμο που του πρέπει. Οι ψευτομαγκιές και οι τραμπουκισμοί πρέπει να πάρουν ένα τέλος. Δεν επιθυμούσα σε καμία περίπτωση να συμβούν τα πράγματα έτσι, αλλά όλα έχουν και τα όριά τους. Δες απλώς τις τοποθετήσεις μου στο θέμα.

Ωστόσο, θα δεχτώ σαφώς την απενεργοποίηση του λογαριασμού μου, αν αυτό κρίνει η διαχείριση.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 21:37:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τραμπουκισμοί η αποψη μου, ποσο δημοκρατικο ειναι αυτο;

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 21:40:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω διευκρινιζω απο την αρχη του θεματος οτι αποσκοπω σε παραθεση αποψεων ,το λογο που ξεκινησε η επιθεση στο προσωπο μου δεν τον καταλαβα

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 21:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΙΣΟΚΡΑΤΗ

Οι ακραίες θέσεις και το "τσουβάλιασμα" όλα σε ένα, δεν είναι κατάθεση απόψεων, αλλά έναυσμα προς έγερση.
Δεδομένων των συνθηκών ( υπεράριθμοι αλλοδαποί ), αυτές οι θέσεις είναι εμπρηστικές και δεν συνάδουν με την ιδισυγρασία του Ελλην.
Του Ξενίου Διός!


DSM

Σε παρακαλώ να ανασκευάσεις τις δηλώσεις σου, περι νομικών, καθ'όσον πρόκειται απλά για εναν e-ανώνυμο και δεν αξίζει ο κόπος και τα έξοδα.
Καλώς τον ξεθύμανες με την προσβολή,αλλά έως εκεί.
Δεν βλέπεις εμένα?
Κάθε φορά που δεν κρατιέμαι, πετάω μιά ψιλή (βρισιά) και σταματώ.
Θα πάρω μια κάρτα και είναι αρκετό.
Τώρα το παρατραβάς ζητώντας ποινικές ευθύνες και θα φέρεις την Διαχείρηση σε δύσκολη θέση και τον κ.Σφακιανάκη στο φόρουμ.
Γιατί?
Για μια στιγμή εκνευρισμού?
ξέρω ότι θα σου περάσει.

οκ φίλε μου?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 22:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετά την παρεμβολή του Agnostic,αντιπαρέρχομαι τον καταιγισμό από τις περισσότερες τελευταίες πατάτες και στέκομαι μόνο σε μια.

Δεν θα καταδεχτώ να βάλω ούτε μια δική μου λέξη ως σχόλιο.

Το δεύτερο Quote απλά απαντάει στο πρώτο,και τα δυο δηλώσεις του ιδίου:

quote:
Τι ανοησίες είναι αυτές ρε λεβέντη; ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΟΤΙ ΘΑ τα βάλω με τα παιδάκια; Απλός τη γνώμη μου λέω, την άποψη μου για την μεταναστευτική πολιτική που πρέπει να ισχύσει στην Ελλάδα και να εφαρμοστεί από το κράτος ,ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΩ ΕΓΩ στο δρόμο με την απόχη να το κάνω.

quote:
Δηλαδή ειναι να σηκωθεί ο συνονόματος μου απ τον τάφο και να τους πάρει στο κυνήγι με τις πέτρες μεχρι το ταίναρο, ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΩ ΕΓΩ

--------------------

Αυτά ως προς τη συζήτηση,όσο ήταν ακόμα κάπως συζήτηση.

Από κει και πέρα,οφείλω να στηρίξω την θέση του DSM,εντός ή εκτός του forum,καθ' οποιοδήποτε νόμιμο τρόπο.
Τα στοιχεία μου τα έθεσα ήδη στη διάθεσή του.

DSM,

Η γνώμη μου είναι ότι δεν αξίζει τον κόπο να ασχολείσαι με τιμωρίες.

Είναι αρκετή τιμωρία το ότι αυτή η συζήτηση είναι καταγεγραμμένη.

Όποιος θέλει να δει,βλέπει.

Οι διάλογοι είναι εκεί από μόνοι τους μάρτυρες του ποιόντος του καθενός.

Σε αντίθετη περίπτωση,στη διάθεσή σου.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 22:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι να πω, δεν περίμενα να ενοχλούν τόσο πολύ οι απόψεις μου.
Διευκρίνισα επανειλημμένα ότι δεν προτίθεμαι εγώ να πάρω το νόμο στα χέρια μου, απλός λέω τις απόψεις μου.

Νικομαχε πιστευεις οτι καποιο απο τα ποστ μου ειναι τοσο ακραιο που πρεπει να το διαγραψω;


ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 22:16:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΙΣΟΚΡΑΤΗ

Μισο να τα δω προσεκτικά και θα σου πω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 22:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε

Δεν είχα ποτέ, κι ούτε τώρα έχω πρόθεση να φέρω σε δύσκολη θέση τη Διαχείριση. Σέβομαι τους κανόνες, αλλά και τις ποινές σε τυχόν παραβίασή τους.

quote:
καθ'όσον πρόκειται απλά για εναν e-ανώνυμο

Γνωρίζεις ωστόσο, πως εγώ δεν είμαι ανώνυμος εδώ μέσα, καθώς σε ανύποπτο χρόνο έχω παραθέσει τα στοιχεία μου, πράγμα για το οποίο καθόλου δεν έχω μετανοιώσει. Σέβομαι τις απόψεις των άλλων, ωστόσο θεωρώ πως αυτά:

1.

quote:
Δεν συμφωνώ στο ότι επειδή βρέθηκαν κάποιοι ανίκανοι ανθέλληνες σε θέσεις ακατάλληλες για αυτούς για κάποιο χρονικό διάστημα ότι θα πρέπει να το πληρώσει αυτό ο ελληνικός λαός εσαεί ,αντίθετα θα πρέπει το λάθος να διορθωθεί με οποιοδήποτε κόστος.

2.

quote:
Όπως στον πόλεμο έχεις το δικαίωμα να σκοτώσεις γιατί απειλείτε η πατρίδα σου έτσι και τώρα απέναντι σε μια απειλή κατά του έθνους επιβάλλεται να πράξεις ανάλογα(και επειδή υπάρχουν και ευφυείς εδω μέσα ,δεν εννοώ να σκοτώσεις τα παιδάκια, υπάρχουν πιο αναίμακτες διαδικασίες για την λύση του προβλήματος)

3.

quote:
τα όποια ανθρώπινα δικαιώματα ,εγώ ,εσύ, τα παιδάκια του μπαγκλαντες που γεννήθηκαν εδω ,δεν έχουν καμία αξία απέναντι στην υπέρτατη αξία η όποια είναι το Έθνος , το Ελληνικό ιδεώδες και η αιωνία Ελλάς

4.

quote:
εδω στη Μάνη άμα θέλουμε να χαλάσουμε κάποιον δεν χρειαζόμαστε σουγιάδες μας αρκούν τα χέρια μας

δεν αποτελούν απόψεις, αλλά ρατσιστική συνθηματολογία. Την τελευταία φορά που τέτοιου είδους τοποθετήσεις θεωρήθηκαν δημοκρατικές απόψεις, θρηνήσαμε καμιά πενηνταριά εκατομμύρια νεκρούς.

Καλή η πλακίτσα, καλό το χιούμορ, καλά και τα πειράγματα. Εδώ όμως έχουμε άλλα "κόλπα". Μανιάτικα, που αν κάποιος δε μας κάνει, τον χαλάμε άμα λάχει. Πάει πολύ.


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 22:32:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν είπα ΠΟΤΕ ότι προκειτε η ότι θα πειράξω κάποιον επειδή δεν μου αρέσει, διαβάστε τα ποστ μου, είπα ότι όταν προσβάλλεις κάποιον κάλο θα ήταν το κάνεις μπροστά του, και εν τελεί ,εδώ δεν μπήκαμε για αλληλοπροσβαλλόμαστε άλλα για να πούμε τη γνώμη μας

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 22:39:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ισοκρατης
Όταν προσβάλεις κάποιον, να έχεις τα κάκαλα να το κάνεις μπροστά του φίλος, αλλιώς δεν σου πρέπει να λέγεσαι άντρας ,ντροπιάζεις και το "Έλληνας" που θέλεις να λέγεσαι αλλά και τον βαθμό που όπως είπες υπηρέτησες.
Και για να ξέρεις καλέ άνθρωπε, εδω στη Μάνη άμα θέλουμε να χαλάσουμε κάποιον δεν χρειαζόμαστε σουγιάδες μας αρκούν τα χέρια μας, αλλά που να ξέρεις εσύ από αυτά, αυτά είναι για άντρες , στην τρυπούλα σου γρήγορα.

Το ανωτέρω δεν μου άρεσε.Είμαστε e-φιγούρες και όχι πρόσωπα.
face to face σίγουρα δεν θα τα εκστομίζαμε.

quote:
Ισοκράτης
Δεν συμφωνώ στο ότι επειδή βρέθηκαν κάποιοι ανίκανοι ανθέλληνες σε θέσεις ακατάλληλες για αυτούς για κάποιο χρονικό διάστημα ότι θα πρέπει να το πληρώσει αυτό ο ελληνικός λαός εσαεί ,αντίθετα θα πρέπει το λάθος να διορθωθεί με οποιοδήποτε κόστος.

Σε αυτο δεν βρίσκω τίποτα μεμπτόν, αντιθέτως είναι μια αλήθεια.
Λυπάμαι DSM φίλε μου, αλλά έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα.

quote:
Ισοκράτης
Όπως στον πόλεμο έχεις το δικαίωμα να σκοτώσεις γιατί απειλείτε η πατρίδα σου έτσι και τώρα απέναντι σε μια απειλή κατά του έθνους επιβάλλεται να πράξεις ανάλογα(και επειδή υπάρχουν και ευφυείς εδω μέσα ,δεν εννοώ να σκοτώσεις τα παιδάκια, υπάρχουν πιο αναίμακτες διαδικασίες για την λύση του προβλήματος)

Ούτε σε αυτό βρίσκω κάτι κακό.
λυπάμαι πάλι φίλε DSM, αλλά και αυτο αλήθεια είναι.Σημειωτέον ότι υπάρχουν τα ( ), τα οποία εξηγούν επαρκώς τις προθέσεις του αρθρογράφου και δεν εγκαλούν σε τυχόν αντίποινα κατα αθώων.

quote:
Ισοκράτης
τα όποια ανθρώπινα δικαιώματα ,εγώ ,εσύ, τα παιδάκια του μπαγκλαντες που γεννήθηκαν εδω ,δεν έχουν καμία αξία απέναντι στην υπέρτατη αξία η όποια είναι το Έθνος , το Ελληνικό ιδεώδες και η αιωνία Ελλάς

Εδώ Ισοκράτη διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως.Αυτο εννούσα με το " ακραίες θέσεις" σε προηγούμενη ανάρτησή μου και για έγερση που σου είπα.Εγώ κι εσυ απαρτίζουμε το Εθνος.Χωρίς εμας δεν υπάρχει Εθνος.Αρα έχουμε περισσότερη αξία εμείς σαν άνθρωποι και οι εξελληνισθέντες αλλοδαποί, πάλι σαν άνθρωποι πρωτίστως.
Διαφωνείς με το "Ελληνας θεωρείται, όποιος έχει Ελληνική παιδεία' ?
Σαφώς και όχι.Παιδεία και όχι χρώμα.

Και φυσικά διαφωνώ σε αυτο:

quote:

εδω στη Μάνη άμα θέλουμε να χαλάσουμε κάποιον δεν χρειαζόμαστε σουγιάδες μας αρκούν τα χέρια μας


Ο DSM, είναι λίγο πιο ευαίσθητος απο εμένα σε αυτά τα θέματα.Τον καταλαβαίνω.Αυτά έχει ενστερνισθεί και αυτά πρεσβεύει.Δικαίωμά του αναφαίρετο, όπως κι εσένα τα δικά σου.Λόγος να βγούν μαχαίρια δεν υπάρχει.Τα μαχαίρια βγαίνουν μόνο εκεί που λείπει το μυαλό!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 22:45:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΙΣΟΚΡΑΤΗ

Εχω μια πρόταση.
Να ζητήσεις συγνώμη για τις "απειλές" και τις "μαγκιές" με τους σουγιάδες,επειδή ρίχνουν κάπως το επίπεδό σου και εσυ δεν είσαι τέτοιος.

Απο την πλευρά του και ο DSM ξέρει τι πρέπει να κάνει.

Τι λες?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 22:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΙΣΟΚΡΑΤΗ

Εχω μια πρόταση.
Να ζητήσεις συγνώμη για τις "απειλές" και τις "μαγκιές" με τους σουγιάδες,επειδή ρίχνουν κάπως το επίπεδό σου και εσυ δεν είσαι τέτοιος.

Απο την πλευρά του και ο DSM ξέρει τι πρέπει να κάνει.

Τι λες?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



ΝΙΚΟΜΑΧΕ,εκτός του ότι διεγραψα αυτό που μου υπέδειξες ,δεν απείλησα κανέναν ,ούτε σουγιάδες χρησιμοποιώ ούτε βια γενικός.Ποσο μαλλον για εναν αγνωστο για τον οποιο δεν γνωριζω τιποτα για αυτον.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝ

Edited by - Ισοκράτης on 24/02/2013 22:51:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 22:55:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:Ισοκράτης
τα όποια ανθρώπινα δικαιώματα ,εγώ ,εσύ, τα παιδάκια του μπαγκλαντες που γεννήθηκαν εδω ,δεν έχουν καμία αξία απέναντι στην υπέρτατη αξία η όποια είναι το Έθνος , το Ελληνικό ιδεώδες και η αιωνία Ελλάς

Εδώ Ισοκράτη διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως.Αυτο εννούσα με το " ακραίες θέσεις" σε προηγούμενη ανάρτησή μου και για έγερση που σου είπα.Εγώ κι εσυ απαρτίζουμε το Εθνος.Χωρίς εμας δεν υπάρχει Εθνος.Αρα έχουμε περισσότερη αξία εμείς σαν άνθρωποι και οι εξελληνισθέντες αλλοδαποί, πάλι σαν άνθρωποι πρωτίστως.
Διαφωνείς με το "Ελληνας θεωρείται, όποιος έχει Ελληνική παιδεία' ?
Σαφώς και όχι.Παιδεία και όχι χρώμα.



όσο για αυτό ,τι να πω ,αν θεωρείται ακραίο, θα παρακαλεσω τους admin να το διαγραψουν καθότι δεν μου επιτρέπει να κάνω αλλαγές,λόγω χρονικού ορίου

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 23:01:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι βρε Ισοκράτη.

Μια θέση σου είναι στην οποία διαφωνώ και τίποτα άλλο.
Συζήτηση κάνουμε,φυσιολογικόν είναι το διαφωνείν.

Και σίγουρα δεν είσαι βίαιος και δεν χρησιμοποιείς σουγιάδες.
Ξέρω ότι προκλήθηκες ευθέως.Δεν ξέρεις ότι προκάλεσες εμμέσως, με τις επίμαχες αναρτήσεις.Εκεί πάει η συγνώμη και όχι σε πρόσωπα.

Κατάλαβες υποθέτω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 23:03:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ - 25/2/2013Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 23:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οχι βρε Ισοκράτη.

Μια θέση σου είναι στην οποία διαφωνώ και τίποτα άλλο.
Συζήτηση κάνουμε,φυσιολογικόν είναι το διαφωνείν.

Και σίγουρα δεν είσαι βίαιος και δεν χρησιμοποιείς σουγιάδες.
Ξέρω ότι προκλήθηκες ευθέως.Δεν ξέρεις ότι προκάλεσες εμμέσως, με τις επίμαχες αναρτήσεις.Εκεί πάει η συγνώμη και όχι σε πρόσωπα.

Κατάλαβες υποθέτω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



ΣΟΥ ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΤΟΤΕ ΝΙΚΟΜΑΧΕ ΑΝ ΠΡΟΣΒΛΗΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΡΟΣΒΛΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 23:14:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά δεν προσβλήθηκα καθόλου,αλλά σε ευχαριστώ που με συμπεριλαμβάνεις.

Πιο πολύ με τσαντίζει ο μαλάκας ο κόουτς, με τις αλλά Ευμένης φωτό του.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 23:18:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΡΟΣΒΛΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ
Ισοκράτη εγώ δε βρίσκω καθόλου προσβλητικές τις απόψεις σου, εδώ κάποιοι λένε οτι μονοπωλούνε την ελληνική εθνικότητα, επειδή είναι πολυθεϊστές. Αυτό που λες είναι πολύ μικρότερη "προσβολή" γιατι τουλάχιστον αποδέχεσαι οτι όλοι όσοι έχουμε ελληνικά γονίδια είμαστε έλληνες, και όχι μόνο εσύ επειδή λ.χ. πιστεύεις στον Απόλλωνα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 23:19:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ιο πολύ με τσαντίζει ο μαλάκας ο κόουτς, με τις αλλά Ευμένης φωτό του
φτου φτου φτου! Μη λες τέτοια ονόματα εδώ μέσαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 23:28:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ:

quote:
ΙΣΟΚΡΑΤΗ

Οι ακραίες θέσεις και το "τσουβάλιασμα" όλα σε ένα, δεν είναι κατάθεση απόψεων, αλλά έναυσμα προς έγερση.
Δεδομένων των συνθηκών ( υπεράριθμοι αλλοδαποί ), αυτές οι θέσεις είναι εμπρηστικές και δεν συνάδουν με την ιδισυγρασία του Ελλην.
Του Ξενίου Διός!




Νικομαχε ,αν θελεις,αυτο για τον Ξενιο Δια που ειπες ψαξτο λιγο.Ο Ξενιος Διας αποσκοπουσε στην προστασια μονο των Ελληνων ,οι οποιοι ταξιδευαν απο τη μια πολη κρατος στην αλλη,και οχι για μη Ελληνες.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 23:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστά Ισοκράτη.
και εγώ για αυτούς μιλάω.Τους Ελληνες.

Στα χρόνια του Ξενίου Διός, Μπαγκλαντέζος σάχλας που γεννήθηκε στην Ελλάδα και έλαβε ελληνικό όνομα και παιδεία, δεν απολάμβανε νομίζεις τα προνόμια του Ξενίου Διός?

Οπως και όλοι όσοι επισκέπτονταν ελληνικούς χώρους ή ταξίδευαν μέσω αυτών και άς ήταν και βάρβαροι.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 23:43:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισοκράτης

Θεωρώ το θέμα λήξαν.

Αμαλία

Αυτό δεν σημαίνει πως δεν εξακολουθώ να υπόκειμαι στους κανόνες του esoterica.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 23:46:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν λαβουμε υποψιν την μεταχειριση που τυγχαναν οι βαρβαροι τοτε ,δεν νομιζω.Μονιμοι κατοικοι της αρχαιας Ελλαδας οι οποιοι δεν ηταν Ελληνες ηταν μονο οι δουλοι,εκτος αν εχεις αντιθετες πληροφοριες που μπορω να ανατρεξω και να τις βρω σε καποιο βιβλιο. Δεν ειμαι παντογνωστης ,χαρα μου να με παραπεμψεις καπου και να ενημερωθω(αρκει να ειναι αξιοπιστη πηγη) καποιος αρχαιος συγγραφεας π.χ. οχι wikipedia.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 23:55:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με μια πολύ πρόχειρη ανάγνωση, το ζήτημα μπορεί να λυθεί με αμοιβαίες εξηγήσεις,
όταν τα πνεύματα ηρεμήσουν.
Αν και δεν βλέπω τον λογο για να πάρει το θέμα "άλλους δρόμους",
(αλήθεια ποιοι είναι αυτοί?)

Η άποψη του οποιουδήποτε σε ενα δημόσιο fomum κρίνετε με επιχειρήματα/διάλογο και όχι "άλλους δρόμους" ...

ΥΓ
Ισοκράτης ποτέ δεν διαγράφουμε κείμενα μας τα οποία είναι αιτία "διαμάχης".



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2013, 23:58:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αν λαβουμε υποψιν την μεταχειριση που τυγχαναν οι βαρβαροι τοτε ,δεν νομιζω.Μονιμοι κατοικοι της αρχαιας Ελλαδας οι οποιοι δεν ηταν Ελληνες ηταν μονο οι δουλοι,εκτος αν εχεις αντιθετες πληροφοριες που μπορω να ανατρεξω και να τις βρω σε καποιο βιβλιο. Δεν ειμαι παντογνωστης ,χαρα μου να με παραπεμψεις καπου και να ενημερωθω(αρκει να ειναι αξιοπιστη πηγη) καποιος αρχαιος συγγραφεας π.χ. οχι wikipedia.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝ


Ελπίζω να τοποθετηθεί ο ΑΜΕΙΝΙΑΣ ώς πιο ειδήμων.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2013, 00:05:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ:
quote:
Διαφωνείς με το "Ελληνας θεωρείται, όποιος έχει Ελληνική παιδεία' ?
Σαφώς και όχι.Παιδεία και όχι χρώμα.

Και σε αυτο διαφωνω Νικομαχε, τασσομαι υπερ της γνωμης του Ισοκράτους,που οσο να ναι, λεει καπως το αντιθετο.

--
AitheroVamon , το ειπα γιατι απ οτι φαινεται, με τα κειμενα μου καποιοι προσβαλλονται.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝ

Edited by - Ισοκράτης on 25/02/2013 00:07:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2013, 00:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αντε να δουμε ποτε θα σταματησει αυτη η γελοια νεομυθολογια,οτι ελληνας ειναι αυτος που μετεχει της ελληνικης παιδειας.Τι ζημια μπορει να κανει τελικα ενας αμορφωτος προεδρος της δημοκρατιας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2013, 00:11:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αντε να δουμε ποτε θα σταματησει αυτη η γελοια νεομυθολογια,οτι ελληνας ειναι αυτος που μετεχει της ελληνικης παιδειας.Τι ζημια μπορει να κανει τελικα ενας αμορφωτος προεδρος της δημοκρατιας.

Μη βαράς Σκαρτάδο.
Το θυμάμαι αυτο απο το δημοτικό, όχι απο τον παπούλια.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2013, 00:13:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Αντε να δουμε ποτε θα σταματησει αυτη η γελοια νεομυθολογια,οτι ελληνας ειναι αυτος που μετεχει της ελληνικης παιδειας.Τι ζημια μπορει να κανει τελικα ενας αμορφωτος προεδρος της δημοκρατιας.

Μη βαράς Σκαρτάδο.
Το θυμάμαι αυτο απο το δημοτικό, όχι απο τον παπούλια.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Την κοτσανα αυτην,δεν την αμολησε ο παπουλιας,την αμολησε ο στεφανοπουλος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy