ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ΤΑΡΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΜΙΚΡΗ ΑΡΚΑΝΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 13:39:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δέκα Κούπα. Η ευχαρίστηση που προμαντεύετε με το 9 Κούπα συνεχίζει και με το 10 Κούπα, το οποίο επισημαίνει ακόμα μόνιμο έρωτα.


'manava seva, madhava seva'


Edited by - notis_29 on 11/02/2003 22:06:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 13:40:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βαλές Κούπα. Ο βαλές υπονοεί νέες συγκινήσεις, καινούρια σχέση, νέα αισθήματα για μια παλιά σχέση και ανανέωση της ικανότητας για έρωτα, κάνοντας αρχή από την αγάπη για τον εαυτό μας.


'manava seva, madhava seva'


Edited by - notis_29 on 11/02/2003 22:08:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 13:41:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιππότης Κούπα. Αυτό το χαρτί υπόσχεται κατακλυσμό ρομαντισμού, τη μέθη μιας ρομαντικής αγάπης, ενός έρωτα και μιας πρότασης για γάμο. Θεωρείται επίσης πιθανή μιας έξαρση καλλιτεχνικής και ποιητικής έκφρασης.


'manava seva, madhava seva'


Edited by - notis_29 on 11/02/2003 22:09:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 13:42:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ντάμα Κούπα. Βαθιές, μυστηριώδεις και παράδοξες συγκινήσεις ή φαντασιώσεις που μπορεί προηγουμένως να ήταν κρυμμένες. Τα μηνύματα της Ντάμας είναι ρομαντισμός, σαγήνη, θηλυκότητα.


'manava seva, madhava seva'


Edited by - notis_29 on 11/02/2003 22:10:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 13:42:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρήγας Κούπα. Αντιπροσωπεύει τον πληγωμένο θεραπευτή, κάποιον που, επειδή πόνεσε σε προηγούμενες σχέσεις, ίσως με τους γονείς του, πρέπει να ελέγχει την πορεία του έρωτα για να μην ξαναπληγωθεί.


'manava seva, madhava seva'


Edited by - notis_29 on 11/02/2003 22:11:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 14:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου ατμα.
Όπως θα έλεγε και ο αγαπητός ανανάς “Έμεινα μ' ένα χαζοχαρούμενο χαμόγελο ως τ' αυτιά!”
Κινέζικα ταρο. Ο απόλυτος μυστικισμός.
Μπράβο ατμα και σε ευχαριστώ. θα κοιτάξω σύντομα να δώσω και τον ορισμό της κάθε κάρτας.
Φιλικά Νότης


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 14:58:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...


'manava seva, madhava seva'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 23:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η τράπουλα του θοθ ήταν ιδέα του εκκεντρικού βρετανού Αλέιστερ Κρόουλι, μέλους του Τάγματος της Χρυσής Αυγής. Αυτός τη σχεδίασε και η Λέιντι Φρίντα Χάρις τη ζωγράφισε μεταξύ 1938 και 1943.
Τα Ταρό του Θοθ είναι γεμάτα με καβαλιστικά και αστρολογικά σύμβολα, και ο Κρόουλι μετονόμασε ελεύθερα μερικά ατού. Στη Μικρή Αρκάνα, μετέτρεψε τα μικρά χαρτιά σαν Πρίγκιπα, Πριγκίπισσα, Βασίλισσα και Ιππότη, αντί των παραδοσιακών Ρήγα, Ντάμας, Βαλέ και Ακόλουθου. Πρόσθεσε επίσης ονόματα στους αριθμούς 2 ως 10 κάθε σειράς και χρησιμοποίησε τον όρο Δίσκος για τη σειρά που εικονίζεται εδώ αντί του πιο κοινού καρό. Δεν έδινε σημασία αν τα χαρτιά έπεφταν ίσια ή ανάποδα. Τα έλεγε «ευμενή ή δυσμενή», ανάλογα με τα γειτονικά τους χαρτιά.
Τα Καρό, η σειρά της γης, συμβολίζουν τη δραστηριότητα και ελέγχουν τη φυσική έκφραση, τα χρήματα, την εργασία και την υλικότητα.


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 23:48:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άσος Δίσκος. Ο Κρόουλι είπε πως το χαρτί αυτό αντιπροσώπευε «την πηγή των δυνάμεων της γης» και τη μυστική ενότητα ήλιου και γης, πνεύματος και σάρκας. Συμβολίζει την εργασία, τη δύναμη, τα πλούτη, την ικανοποίηση, την υλικότητα.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 23:50:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δύο Δίσκος. Αλλαγή. Το χαρτί αυτό δηλώνει αρμονική αλλαγή με εναλλαγή κέρδους και απώλειας, δύναμης και αδυναμίας, χαράς και λύπης. Μπορεί να σημαίνει επαγγελματική αλλαγή, ταξίδι. επίσκεψη φίλων. Αντιπροσωπεύει επίσης άτομο που είναι ταυτόχρονα δραστήριο και αναξιόπιστο.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 23:51:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τρία Δίσκος. Έργα. Το 3 εξουσιάζει την εργασία. την απασχόληση. την κατασκευή. την αύξηση των υλικών αγαθών, την ανάπτυξη, το ξεκίνημα. Αν είναι σε δυσμενή θέση, αντιπροσωπεύει κάποιον εγωιστή, άπληστο, προκατειλημμένο με προσδοκίες μη ρεαλιστικές.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 23:52:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τέσσερα Δίσκος. Δύναμη. Το 4 ταιριάζει με το νόμο και την τάξη, τα αυξημένα αγαθά και την επιρροή, την εμφάνιση, τη φυσική δεξιότητα, τη δύναμη περιορισμένη στην επίγεια σφαίρα. Το δυσμενές 4, σημαίνει απληστία, καχυποψία, προκατάληψη και έλλειψη πρωτοτυπίας.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 23:54:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πέντε Δίσκος. Ανησυχία. Το 5 σημαίνει μόχθο, κτίσμα. αγροτική καλλιέργεια, ευφυΐα στην εργασία. Μια δυσμενής θέση υπονοεί έντονη αδράνεια, ανησυχία για οικονομικά θέματα. απώλεια πλούτου, φτώχεια.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 23:55:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'Έξι Δίσκος Επιτυχία. Το 6 προβλέπει αρχοντιά. ισχύ και υλική επιτυχία, αν και όλα αυτά μπορεί να είναι εφήμερα και ν' αποτελούν ψευδαίσθηση. Οι δυσμενείς όψεις του είναι έπαρση, σπατάλη και θρασύτητα.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 23:56:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επτά Δίσκος. Αποτυχία. Το χαρτί της αποτυχίας σημαίνει ενδεχομένως ανάπτυξη, αξιοπρεπή εργασία που έχει αναληφθεί ύστερα από προσωπική επιθυμία και χωρίς προσδοκίες αμοιβής. Αν είναι δυσμενές σημαίνει τεμπελιά.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 23:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκτώ Δίσκος. Προνοητικότητα. Το 8 αποκαλύπτει ευφυΐα, δεξιότητα, πονηριά και φιλοπονία για υλικά πράγματα, στα οποία περιλαμβάνονται τα κτίσματα και η αγροκαλλιέργεια. 'Ένα δυσμενές 8 μαρτυρεί απληστία και μιζέρια.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 23:59:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννιά δίσκος. Κέρδος. Υπόσχεται υλικά αγαθά, κληρονομιά και πολύ αυξημένο πλούτο, αλλά όταν είναι δυσμενές σημαίνει πλεονεξία, κλοπή και αχρεία συμπεριφορά.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 00:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δέκα Δίσκο. Πλούτος. Το 10 φέρνει πλούτη. Ολοκλήρωση περιουσίας αλλά χωρίς μελλοντικές προοπτικές επειδή λείπει η δημιουργικότητα και προχωρημένη ηλικία. Δυσμενές 10 προμηνύει οκνηρία περιορισμένη πνευματική οξύτητα.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 00:05:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιππότης Δίσκος. Ο Ιππότης αντιπροσωπεύει το κτηματία που μοχθεί και απασχολείται υπερβολικά με υλικά ζητήματα αλλά που είναι παράλληλα υπομονετικός, σκληρός δουλευτής και επινοητικός χειρωνάκτης. Όταν είναι δυσμενής δείχνει μικροπρέπεια, σκαιότητα, ζηλοφθονία, πλεονεξία.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 00:07:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριγκίπισσα Δίσκο;. Είναι μια όμορφη, δυνατή νέα γυναίκα, γενναιόδωρη, δραστήρια, ευγενική, περιποιητική, γεμάτη ζωή και προσαρμοσμένη στις βαθύτερες επιθυμίες της. 'Όταν είναι δυσμενής, χαρακτηρίζεται σπάταλη, σε διάσταση με την ίδια την αξιοπρέπειά της.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 00:08:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασίλισσα Δίσκος. Είναι γλυκιά, γοητευτική, στοργική γυναίκα πρακτική, ήσυχη και σπιτίσια, αλλά φιλόδοξη σε ωφέλιμα ζητήματα. Ανόητη, δουλική και ιδιότροπη, όταν είναι δυσμενής, χαρακτηρίζεται επίσης δύσθυμη και με μια τάση προς τη διαφθορά.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 00:10:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρίγκιπας Δίσκος. Ο Πρίγκιπας εκφράζει ένα νέο άντρα ενεργητικό και φιλόπονο. πρακτικό και ικανό. σε ήπια μορφή. 'Έχει την τάση να ενοχλείται με άτομα που εμφανίζουν μεγαλύτερη πνευματικότητα και παρόλο που δεν είναι οξύθυμος, αν θυμώσει δεν κατευνάζεται εύκολα.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Flexable
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2003, 09:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flexable  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Flexable  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σας!!!!!!
Απο τα πιο γοιτευτικα Μυστικιστικα καιπεριεργα Decks !!!!
Προσεξτε στον ασσο Των Δισκων !!!!Εχη Την Υπογραφη Του ΣυγγραΦεα Τμ Μεγα Θηριο και στοισ Εγγλεζικες Εκδοσεις
εινε επισης στα ελληνικα!!
Αγαπημμενο Deck Το οπιο εμεναπροσωπικα με εμπνευσε αμεσως Μωλις το επιασα!!!
ε ατμα:))))) ???

Do what thou wilt ..... will shall be the whole of the law !!!!
P.s
Κατα Crowley δεν υπαρχουν αναποδες καρτες !!!! οι συνδιασμοι των αρνιτικων αποδοσεων
ερχοντε μεσω τον πλανιτικων συνδιασμων των καρτων


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 17:00:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα ταρό των Ράιντερ-Γοuέιτ
Αν μπορούσαμε να πούμε ότι υπάρχει κλασικό Ταρό, αυτή η διάκριση ανήκει στην τράπουλα που επινόησε ο Βρετανός συγγραφέας και αποκρυφιστής Άρθουρ 'Εντουαρντ Γουέιτ. Οι ιδέες του Γουέιτ υλοποιήθηκαν από μια νεαρή Αμερικανίδα καλλιτέχνιδα, την Πάμελα Κόλμαν Σμιθ. Tο αποτέλεσμα ήταν μια τράπουλα που κυκλοφόρησε το 1910 στο Λονδίνο από την εταιρία Ράιντερ και Υιός, απ' όπου και ο τίτλος Ράιντερ-Γουέιτ, Παραμένει η πιο δημοφιλής τράπουλα Ταρό στον κόσμο.
Ο Γουέιτ ισχυρίστηκε πως είχε ξεκαθαρίσει την τράπουλα από πολλά ακατανόητα που είχαν προηγουμένως ζωγραφιστεί στα χαρτιά. Ήταν δηλωμένος μυστικιστής και περιφρονούσε τη μαντική αν και έδινε κι ο ίδιος προβλέψεις σε όσους του το ζητούσαν.
Η σειρά των Σπαθιών, συμβόλου της μορφής και της ύλης, είναι η σειρά του αέρα, που αντιπροσωπεύει γενικά το ορθολογικό, τη λογική σκέψη. Τα Σπαθιά έχουν επίσης να κάνουν με σύγκρουση, αγώνα, αναζήτηση της αλήθειας και την ανάγκη για αποφάσεις διαφοροποίησης και αποφασιστικές πράξεις. Γενικά, τα Σπαθιά είναι δυσοίωνη σειρά.


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 17:02:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άσος Σπαθί. Πολύ ισχυρό χαρτί. Σχετίζεται με το θρίαμβο, την κατάκτηση, τα υπέρτατα άκρα, καθώς και με έναν πολύ, παθιασμένο έρωτα ή μίσος.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 17:04:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δύο Σπαθί. Το 2 υπονοεί ισορροπία, θάρρος και συναδελφικότητα, αδελφοποίηση στα όπλα, μαζί με συμπάθεια και οικειότητα.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 17:07:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τρία Σπαθί. Το 3 προβλέπει χωρισμό, απουσία, διάσπαση, διασκορπισμό, καθυστέρηση. Ανάποδα, σημαίνει λάθη, απώλεια, σύγχυση, διατάραξη και πνευματική αποξένωση.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 17:09:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τέσσερα Σπαθί. Η απομόνωση, η μοναξιά, η ασκητική ζωή, η ετοιμότητα, η εξορία, η φυλακή και ο θάνατος είναι αυτά που προοιωνίζονται από το 4. Όταν είναι ανάποδα, σημαίνει σοφή διαχείριση, προνοητικότητα και προφύλαξη.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 17:10:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πέντε Σπαθί. Τα χαρακτηριστικά του 5 είναι υποβιβασμός, ατιμία, καταστροφή και απώλεια. Οι σημασίες εντείνονται σε ανάποδη θέση του χαρτιού αλλά. με προσθήκη δυσάρεστων συσχετισμών όπως ο θάνατος και η ταφή.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 17:11:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'Έξι Σπαθί. Το 6 δείχνει μονοπάτι ή δρόμο, ένα πέρασμα σε νερό, έναν αγγελιοφόρο, ένα τέχνασμα. Ανάποδα, προβλέπει εξομολόγηση, δήλωση ή δημοσιότητα.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy