ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 αστρική προβολή (μέρος πρώτο)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Desdaemona
Νέο Μέλος

Greece
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2002, 16:08:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Desdaemona
Γεια χαρα σε ολους
Παρακολουθω με πολυ ενδιαφερον τη συζητηση για την α.π. και αν και μεχρι τωρα δεν εχω καταφερει να εχω ηθελημενη προβολη το εχω ψαξει το θεμα και εχω διαβασει αρκετα πανω σ`αυτο.
Τεθηκε θεμα ασφαλειας κατα τη διαρκεια των ταξιδιων, η αληθεια ειναι οτι εκει εξω υπαρχει η λεγομενη astral wildlife και ενδεχομενος σε ορισμενες περιπτωσεις να εχει εχθρικη συμπεριφορα απενατι στον ταξιδιωτη. Αυτα τα αστρικα οντα δεν θα πρεπει φυσικα να τα φανταζομαστε σαν ζωακια η κατι τετοιο αλλα σαν πνευματικες οντοτητες που κυμαινοντε απο πολυ κατωτερα του ανθρωπου οντα μεχρι τις αγγελικες μορφες. Τωρα συναντοτας μια τετοια οντοτητα ειναι πιθανο οτι θα αδιαφορησει παντελος για την παρουσια σου οπως ακριβως θα εκανε και ενας διαβατης στο δρομο, αλλα βεβαια τα "στραβοξυλα" παντα μπορεις να τα συναντησεις. Στην περιπτωση που απειληθεις λοιπον αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να ανεβεις σε ανωτερο επιπεδο οπου δεν θα μπορουν να σε ακολουθησουν και φυσικα μπορεις παντα να επιστρεψεις στο σωμα σου και στον υλικο κοσμο οπου θα εισαι ασφαλης απο τετοιες οντοτητες. Σιγουρα βοηθαει πολυ και το πιστευω αυτο, το να οραματιζεσαι τον εαυτο σου μεσα σε ενα λευκο φως δημιουργοντας μια ασπιδα οπου τιποτε βλαβερο για σενα δεν μπορει να τη διαπερασει, η ενεργοποιηση των Chacras και γενικα ολες οι ασκησεις που δυναμονουν την αυρα. Καπου ακουσα να γινεται λογος και για μια υποτιθεμενη astral police την οποια μπορεις να καλεσεις οραματιζομενος ενα κοκκικο ισοσκελες σταυρο μεσα σε κοκκινο κυκλο αλλα δεν το εχω διασταυρωσει ακομα. Αν καποιος ξερει κατι σχετικο ευχαριστως θα ακουγα τις αποψεις του.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikolas
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2002, 01:19:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikolas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος nikolas
Γεια χαρα και απο μενα φιλε Desdaemona.
Εγω προσωπικα δεν γνωριζω κατι για την astral police.Aν και σαν ορος μου φαινεται λιγο περιεργος(σαν μεθοδος ειναι αρκετα λογικη)
θα ηθελα να ενημερωσεις και εμας εαν βρεις κατι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Desdaemona
Νέο Μέλος

Greece
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2002, 17:26:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Desdaemona
Geia sou Nikolas, katarxin eimai fili. An 8eleis mporo na sou dwsw kapoia sites opou tha breis polles plirofories sxetika alla epeidi den kserw an epitrepetai na dinoume dieuthinseis etsi kalytera stile mou mail.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2002, 18:55:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Μπορείτε να στέλνετε διευθύνσεις.

Απλά να προσέχετε να μην γίνεται προπαγάνδα κάποιας ορισμένης σχολής. Μόνο τότε ίσως υπάρξει πρόβλημα.

Καλή σας επικοινωνία

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nikolas
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2002, 21:05:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikolas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος nikolas
ΩΧ. Συγνωμη φιλη Desdaemona.
Περιμενω τα sites και τα λεμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2002, 00:36:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78
Καλησπέρα σε όλους.
Δεν θέλω να χαλάσω τον ειρμό της κουβέντας,αλλά θα ήθελα να σταθώ σε δυο σημεία που αναφέρθηκαν κάποιοι φίλοι-ες στις προηγούμενες σελίδες (συγνώμη,δεν συγκράτησα τα ονόματά σας...)

1) Αναφέρθηκε ότι ο ανθρώπινος εγκέφαλος είναι ανεξερεύνητος.
Πώς γίνεται αυτό εφόσον σήμαρα η ιατρική , μια από τις αρχαιότερες επιστήμες έχει καθορίσει πλήρως τις λειτουργικές περιοχές του? Πχ, στο πίσω μέρος του κεφαλιού βρίσκεται το κέντρο της όρασης κλπ.

Μήπως εννοείτε ότι οι -δυνατότητες- είναι πιο μεγάλες από ότι φανταζόμαστε?Τότε με βρίσκετε σύμφωνη,είναι όλα θέμα θέλησης.

2)Στην αρχή μιας αστρικής προβολής,κάποιος είπε ότι παρατηρείται κάποια αίσθηση μουδιάσματος ή τρεμούλας (?)
Όταν το ανθρώπινο σώμα χαλαρώνει,είναι φυσικό νε απελευθερώνει κάποια από την ενέργεια που έχει αποθηκεύσει κατά τη διάρκεια της ημέρας,αφού ως γνωστόν το σώμα μας είναι μια "μπαταρία"...
Δεν αμφισβητώ αυτά που λέτε,αλλά απαντήστε μου αν ξέρετε...Σας ευχαριστώ,ο Σκοτεινός Άγγελος...

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Desdaemona
Νέο Μέλος

Greece
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2002, 09:41:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Desdaemona
Φιλε Νικολας μπορεις να βρεις παρα πολλες πληροφοριες στα
www.realmagic.com
www.spiritonline.com
Οσο για την Astral Police δυστχως δεν ξερω περισσοτερα. Για τον κοκκινο σταυρο κτλ, μου ειχε μιλησει καποτε ενας φιλος και οπως ειπα δεν το εχω ακομα διασταυρωσει, κι εγω το ψαχνω. Σε καποιο ξενογλωσσο Forum που ειχα θεσει παλι το θεμα υπηρχε η αποψη οτι προκειται για αγγελικες μορφες οι οποιες σε περιπτωση αναγκης προθυμοποιουντε να βοηθησουν το θυμα, αλλα και παλι φανταζομαι οτι θα πρεπει με καποιο τροπο να τους καλεσεις.
Ελπιζω καποιο απο τα μελη να μας φωτησει περισσοτερο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Desdaemona
Νέο Μέλος

Greece
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2002, 10:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Desdaemona
Καλη μου Darkangel, ωντας γιατρος, επετρεψε μου να σου απαντησω οτι η επιστημη σαφως και δεν εχει ακομα λυσει το μηστηριο που λεγεται εγκεφαλος. Ναι μεν εχει ανακαλυψει τα κεντρα που ελενχουν ορισμενες λειτουργειες (κυριως τοπογραφικα θα ελεγα) αλλα απεχει πολυ απο το να κατανοησει πληρως τον τροπο λειτουργειας του εγκεφαλου σαν συνολο, υπαρχουν μεγαλα τμηματα εντελως ανεξερευνητα που ακομα διερωτομαστε το ρολο που παιζουν. Μολις τωρα αρχιζουμε να υποψιαζομαστε τις δυνατοτητες που εχει ενα τετοιο οργανο. Αν ηξερες ποσα αναπαντητα ερωτηματα εχει η ιατρικη, και για πολυ πιο απλα και απτα θεματα οχι μονο για τον εγκεφαλο. Θελω να πω οτι την επιστημη γενικα δεν θα πρεπει να τη θεωρουμε πανακεια(και στο λεω εγω αυτο που εχω φαει πανω στα βιβλια τοσα χρονια), δεν εχει ολες τις απαντησεις, τουλαχιστον οχι ακομα.
Οσο για το τρεμουλιασμα και το μουδιασμα κι εγω το νιωθω και οχι μονο στην αρχη της α.π. αλλα και κατα τη διαρκεια του διαλογισμου. Χωρις να ειμαι ειδικη στο θεμα πιστευω οτι σ`αυτες τις περιπτωσεις ενεργοποιουντε τα τσακρας και αλλα μικροτερα ενεργειακα κεντρα του σωματος και η απελευθερωση ενεργειας προκαλει αυτες τις παραξενες αισθησεις οπως το τρεμουλιασμα κα. Η υποθεση της ενεργειακης μπαταριας που εκανες δηλαδη πρεπει να ειναι κατα μια εννοια σωστη.
Αυτη τουλαχιστον ειναι η δικια μου ερμηνεια για το φαινομενο αυτο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

changing_wind
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2002, 00:29:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους changing_wind
Dear Friends,
όσων αφορά την Εσωτερική Αστυνομία (σύμφωνα με την Φόρτσουν όποιος έχει ανάγκη μπορεί να έρθει τηλεπαθιτικά σε επαφή,ένα απο τα σύμβολα και ίσωσ όχι το μόνο είναι όντοσ ο σταυρός του Γολγοθά σε κύκλο πάνω σε γκρίζο φόντο) και νομίζω ότι ασχολείτε μόνο με τισ εσωτερικές μεθόδους που χρησιμοποιούνται για εγκληματικούς σκοπούς. Από την άλλοι υπάρχουν και οι Στοές κυνηγών (κάτα τηα μαύρης μαγείας) οι οποίοι μάλλον "συνεργάζονται" με την εσωτερική αστυνομία. Για περισσότερες πληροφορίες θα σας συνιστούσα να ψάξετε το βιβλίο της Φόρτσουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΑΠΦΩ
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2002, 15:08:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΑΠΦΩ
Καλησπέρα καινούργιοι μου φίλοι.
Μόλις πριν 3 ημέρες βρήκα τυχαία το site και ανακάλυψα τις ωραίες συζητήσεις σας. Θα ήθελα να θέσω κάποια ερωτήματα σε εσάς που έχεται ήδη κάνει αστρικές προβολές. Εκτός απο τα συναισθήματα αλλά και την κατάσταση του σώματος που τόσο λεπτομερώς περιγράφετε, θα ήθελα κάποιος από εσάς να μου πει τι ακριβώς βίωσε σε ένα τέτοιο ταξίδι. Δηλαδή τα μέρη που βρέθηκε και τις οντότητες που συνάντησε. Είχε ποτέ κανένας σας συνομιλία με κάποια οντότητα?? Έκανε κάποιος από εσάς προγραμματισμένο ταξίδι, δηλ. να δώσει έντολή στον εαυτό του για το που θέλει να πάει???

Φιλικά
Σαπφώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

StorM_GmA
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2002, 01:16:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους StorM_GmA
hello!

meta apo poli kairo,epestrepsa!den exw na pw kai tpt spoudaio,i sizitisi pantwz exei apoktisei arketo endiaferon!den einai tixaio oti to topic afto exei panw apo 900 anagnostez!fili ΣΑΠΦΩ,pollez istoriez 8a vreiz sto vivlio tou monroe.

see ya!

StorM_GmAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikolas
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2002, 01:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikolas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος nikolas
Καλησπερα σε ολους.
StorM_GmA αν και αργοπορημενα(απο μερους μου) ευχαριστω για το ε-μαιλ.
Desdaemona αρκετα καλα τα site αν και στο πρωτο δεν βρηκα ακρη.
Ενα αλλο κλασικο αλλα καλο ςιτε ειναι το Astral Projection
Home Page.
http://www.tanega.com/astral/astral.html
Εχει αρκετα links και αρκετες πληροφοριες για το θεμα που μας ενδιαφερει.
Σε καποια σημεια αναφερει και ορισμενα ηχητικα η οπτικα βοηθηματα.
Π.χ. το tunnel που εχει στην πρωτη σελιδα.
Στα αληθεια αυτα βοηθανε αρκετα εαν μπορεις να τα εντυπωσεις στην μνημη σου.
Σου δινουν την αισθηση της κινησης και της ανυψωσης πραγμα απαραιτητα για την δημιουργια καταληλου πεδιου συγκεντρωσης.
Εγω εχω βρει καποια screen savers που δινουν αυτην την αισθηση αρκετα καλα.Ενα ειναι το geiss,εαν δεν κανω λαθος απο downloads.com
Ενα αλλο ειναι το wild tangent αλλα δυστηχως δεν θυμαμαι προελευση.

Σαπφω καλως ηρθες στην "παραξενη" παρεα μας.
Εγω μεχρι τωρα,δυστυχως η ευτυχως δεν ξερω ακομα, δεν εχω ερθει σε επαφη με καποια οντοτητα.Τουλαχιστον δεν το θυμαμαι.Παντως ειναι κατι που το θελω πολυ.Το θελω τοσο που ειμαι σιγουρος οτι καποια στιγμη θα γινει.
Επισης να σου πω πολυ περιληπτικα 2-3 μερη που εχω παει εγω.
Καταρχην στο δωματιο μου. Αν και η πρωτη μου συνειδητη εμπειρια δεν ηταν και τοσο "σταθερη" .Εβλεπα το σωμα μου ξαπλωμενο στο κρεβατι ενω εγω στροβιλιζομουν γυρο γυρο στο δωματιο.Αν και γνωριζα οτι οποτε ηθελα μπορουσα να σταματησω,προσπαθησα να το διατηρησω για ωρα.

Καποια αλλη φορα εχω, πεταξει εθελημενα -συνειδητα πανω απο την αθηνα.
Τρομερες λεπτομερειες και φοβερη η θεα απο εκει πανω.Ξεκινησα το ταξιδι μετα απο εθελημενη προσπαθεια.

Εχω παει επισης σε ενα μερος 2-3 φορες που δεν γνωριζω εαν ειναι πραγματικο η της φαντασιας μου.Ειναι πραγματι πανεμορφο.Κατι σαν jurassic park αλλα δυστηχως χωρις δεινοσαυρους.

Και τελος το ποιο παραξενο, ομορφο, και δυσκολο να περιγραφει μερος.
Δυσκολο να περιγραφει γιατι απο την μια δεν χειριζομαι καλα την γλωσσα,και απο την αλλη ειναι αρκετα παραξενο απο μονο του.
Βασικα δεν θα το ελεγα μερος-τοποθεσια.Θα το ελεγα περισσοτερο"κοσμος"
Εβλεπα τα ιδια πραγματα στο δωματιο μου που βλεπω καθε βραδυ.
Ομως ΗΞΕΡΑ οτι ημουν καπου αλλου.Η καπως αλλιως.
Εβλεπα την αλλαγη αλλα δεν μπορουσα να προσδιορισω τη ακριβως εχει αλλαξει.Αντιλαμβανομουνα ενα κοσμο πολυ διαφορετικο απο αυτον που ζουμε εδω.

Διαλεξα 4 διαφορετικες εμπειριες που πιστευω οτι η καθε μια αντιπροσωπευει ενα τυπο ταξιδιου.
Φυσικα μπορει να ειμαι απλως ονειροπολος η ψευτης.Ομως η αστρικη προβολη ειναι γεγονος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tasan
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2002, 04:40:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tasan
Geia xara kai apo emena.Omwlogo oti proti fora edw akousa gia to sleep paralisis opou mexri kai simera pou ematha kapoia pragmata giayto nomiza otan mou sinevei oti prokite gia kapoio demonio pou me enoxlei, omwlogo oti exw anakoufistei.Pernontas loipon to tharos aposa exw diavasei sto sigekrimeno forum tha sas pw kai thn dikia mou empeiria.
Prin apo merika xronia kai eno koimomoun eida ston ypno mou mia morfh,mia skia sigekrimena sto vathos, me ton pou thn eida mou eirthe i epithimia(ston ypno mou panta) na to pirovolisw(den nomizw oti exei simasia ayto apla to anaferw)sikosa loipon to xeri mou kai thn amesw epomenh stigmh xsipnisa alla den mporousa na anoixsw ta matia mou(ixsera oti eimoun xsipnios giati esthanomoun to perivalon) oute na kounisw ta xeria mou kai genika eixa ena moudiasma se olomou to soma san kati na me kirieve, me apotelesma na exw tromokratithei! eimoun kai mikros tote kai katalavenete...prospathousa loipon na kanw ton stavro mou kai den mporousa, sthn sinexeia prospathisa na foanxsw thn mhtera mou, to stoma mou anigokline alla den evgene fonh! apofasisa loipon na pw to pater immon kai me to pou to eipa amesws to fainomeno ayto stamatise mporesa na anoixsw ta matia mou, iremisa kai meta epesa gia ypno xsana. Na seimeiwthei oti den akouga kanena vouito.To sigekrimeno gegonos ektote mou sinevene sixna gia 6 xronia xwris omws na exei proigithei kapoio oneiro mexri kai prin apo 4 mines opou sinevise teleytaia fora kai meta stamatise eistera apo thn episkepsi mou sthn eklhsia afou opws eipa den gnwriza thn epistimonikh eksighsh tou fainomenou.Kata thn diarkia tou fainomenou aftou fovomoun poly kai den xserw pws na antidrasw an mou xsanasimvei.
Ayto pou zitaw apo esan einai thn gnwmh sas gia ayto pou mou sinevei kai an htan ontos ena stadio prin thn astrikh provolh. An eitan ontos noiwthw oti exasa eisws tis monadikes eykairies pou eixa gia na mporesw na zisw kai egw ayth thn katapliktikh empeiria
Tha perimenw apoanthsh me anypomonisia...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kassiopi
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2002, 13:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kassiopi  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος kassiopi
Γειά σας κ απο μενα!!

Ο πατέρας μου πριν μερικά χρόνια μου περιέγραψε κάτι το οποίο μάλλον ήταν μια αστρική προβολή μου η οποία φυσικά δεν έγινε συνειδητά..:
Εγώ κοιμόμουν και ο πατέρας μου στο διπλανό δωμάτιο με έβλεπε να του χαμογελάω ντυμένη στα άσπρα..Φυσικά νόμιζε ότι ήμουν πράγματι εκέι κ έτσι με φώναξε για να δει τι θέλω, αφού δεν του απάντησα προσπάθησε να με πλησιάσει κ εξαφανίστηκα..Όταν τελικά ήρθε στο δώματιο για να δεί αν είμαι κάλα μου μίλησε, ένιωσα ένα τίναγμα στο σώμα μου όπως όταν πας να πέσεις από κάπου κ ξύπνησα χωρίς να έχω ιδέα του τι είχε προηγηθεί..όταν μου εξήγησε τι συνέβει φυσικά δεν σκέφτηκα τίποτα που αφορούσε αστρική προβολή αλλά μάλλον ότι ο πατέρας μου ήταν κουρασμένος..
Anyway ακόμα διατηρώ αμφιβολίες για το συγκεκριμένο θέμα γιατί δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό να δεί κάποιός ξύπνιος το αστρικό σου σώμα..
Σε ότι αφορά το sleep paralysis σε περιόδους που βίωνα έντονο στρες ένιωθα να ξυπνάω αλλά να μην μπορώ να ξεφύγω από το όνειρο που έβλεπα (κατά κανονα ήταν εφιάλτης)και να μην μπορώ να κουνηθώ, κατάφερνα τελικά να ανοίξω τα μάτια μου αλλά δεν γινόταν με τίποτα να κουνήσω το σώμα μου..
Πάντως η αστρική προβολή πρέπει να είναι πραγματικά υπέροχη εμπειρία αλλά απ'ότι φαίνεται είναι και κάτι πάρα πολύ δύσκολο να γίνει συνειδητα..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nicos
Νέο Μέλος

Belgium
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2002, 19:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nicos
Hi,sorry for a non greek browser...alla to e-mail moy den to dehete
ean moy grapsete diladh, tha eho papakia, ostoso poles apantishs dimioyrgeite me ta erothmata sas; tha sas enhmerosw gia kala epistimonika biblia ktl...mathete oti ontos h psychei olwn mas ehei kati na kanei se ayth ti gei eite moni eite omadika.
tora prepei na fiho, tha ta poyme ayrio
gia se olloýs


loukakisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikolas
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2002, 02:42:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikolas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος nikolas
Καταρχας καλωσοριζω τους καινουργιους στο topic.
Tasan νομιζω οτι αυτο που βιωνεις ειναι sleep paralysis.Δυστηχως δεν γνωριζω πολλα για το θεμα.Αλλα εδω σιγουρα θα σου απαντηση καποιος.
(σε προηγουμενο topic εχει αναφερθει.)

Kassiopi αυτο που μας περιεγραψες,κατα την αποψη μου παντα,ειναι μια "καθαρη" περιπτωση μιας
αστρικης προβολης.Να μην αμφιβαλλης καθολου γιατι ειναι εφικτο καποιος
να μπορει να δει το αστρικο σωμα μας.
Επισης,δεν ειναι και τοσο δυσκολο να εχεις μια συνειδητη α.π.
Εαν νομιζεις οτι το θελεις πραγματικα, ριξε μια ματια στα site που αναφερονται πιο πανω.Θα βρεις ενδιαφεροντα στοιχεια καθως και καποιες ασκησεις που θα σε βοηθησουν να καταλαβεις πως θα ξεκινησεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

akpe
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
67 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2002, 15:01:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους akpe  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος akpe
kalispera se olous :)

Tasan, ezises ena aplo sleep paralysis. Oi eikones kai ta diafora gegonota pou polloi vlepoun kata tin diarkeia autis tis diataraxis, proerxontai apo tin prospatheia tou egkefalou mas na diaxwrisei ton upno, apo ton 'ksipnio' mas. opws egrapsa kai se proigoumeno post:

quote:

auto den einai para ena oneiro pou vlepeis ekeini ti stigmi, to opoio nai men den katalavaineis oti to vlepeis, alla exei amesi epidrasi sto uposeinidito sou!

gnwrizw gia tis paraisthiseis kata tin diarkeia tou sleep paralysis, kathws kai oti autes proerxontai apo ta oneira sou. Diladi ekeini ti stigmi exeis sinideisi, alla o egkefalos sou sinexizei na oneireyetai me apotelesma na "akous" kai na vlepeis polles fores ixous ta oneira sou.

ekeini ti stigmi, ena meros tou egkefalou sou eksakolouthei na oneireyetai, (xwris esi na to katalavaineis) me tin diafora oti dimiourgei ixous kai eikones pou antilamvanomaste ston "ksipnio" mas.

Allwste i paralysi dimiourgeitai epeidi kata kapoio tropo o egkefalos mas den exei siniditopoieisei oti exoume ksipnisei. epomenos mou fenetai logiko an kai den to katalavainoume na sinexisoume na oneireyomaste, wste eikones i eixous apo ta oneira mas, na ginontai antiliptoi apo emas enw eimaste ksipnioi...


oso gia to gegonos oti molis proseuxithikes, stamatise to thewrw kathari simptwsi

mesa sta 20-30 deuterolepta pou diarkei sinithws i paralysi, tha xreiastei na perasoun 10-15 wste na katalavei kapoios oti 'kati den paei kala' Alla 15 na pei mia proseuxi, mexri na teleiwsei i paralysi exei fugei. Giauto to logo polloi sigxeoune tin paralysi me kati daimoniko i parafusiko. den einai omws!

tha prospathisw na vrw ena arthro sxetika me auto. pros to paron ena search sto "sleep paralysis" apo yahoo i google tha vgalei arketa ikanopoiitika apotelesmata :)

I never wanted to know...
Never wanted to see...
I've wasted my time
'till time wasted me...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tasan
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2002, 02:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tasan
Πραγματικα με βοηθησαν πολυ ολα αυτα που εμαθα μεσα απο το συγκεκριμενο forum και ειλικρινα περιμενω να μου ξανατυχει κατι παρομιο ωστε να το αφισω να εξελιχτει, και ποθ ξερεις μπορει να με οδηγησει και σε μια α.π

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

akpe
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
67 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2002, 15:18:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους akpe  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος akpe
kalispera kai pali se olous

exw varethei pia na pathainw to idio pragma, toulaxiston mia fora tin evdomada

gia tin istoria, xtes to vrady, meta apo mia vdomada, ta idia pantelaki mou ta idia panteli mou. arxika stadia A.P. kai pali xwris na kanw kamia prospatheia

a kai eixame kai ekselikseis...

sugkekrimena antithetws me tis alles fores, xtes den mporousa na anoiksw kan ta matia mou...akoma kai otan prospathisa na anapneusw me pio grigoro rithmo to vrika diskolo..exw arxisei na anisixw gia to ti allo mporei na sinantisw...

akoma, tin teleutaia fora pou to epatha (sinolika 5 fores mesa se diastima ligotero apo mia wra), akousa pentakathara mia fwni. den katalava ti elege, mou fanike omws oti san na petyxa kapoion tin wra pou milage, kai na akousa ena 'kommati' apo mia leksi pou eipe...an katalavate ti ennow

tha parakalousa opoiondhpote exei asxolithei, h kserei kapoion pou na asxoleitai sovara na epikonwnisei mazi mou oso pio grigora ginetai


I never wanted to know...
Never wanted to see...
I've wasted my time
'till time wasted me...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Desdaemona
Νέο Μέλος

Greece
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2002, 17:23:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Desdaemona
Καλε μου Αcpe οπως λενε αν δεν μπορεις να το αποφυγεις χαλαρωσε και απολαυσε το! Χα χα αστειευομαι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ipobrixiafatsoula
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2002, 21:48:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ipobrixiafatsoula
NA ROTISO KATI PAIDIA?EIMAI NEO STIN PAREA DEN 3ERO AN TO GNORIZETE!!!EXO POLLES EMPIRIES ALLA PANTA MA8AINO!!!MIPOS EXETE IPOPSI SAS TI GINETE AMA PESEI KANEIS STI 8ALASSA?GIA TIPOTA KINDINOUS KTL..APLA APO PERIERGIA!!AN DEN EXETE AKOUSEI TIPOTA A3IZEI ENA TA3IDI STON PATO TIS 8ALASSAS !!SEE YOU!!

manΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

changing_wind
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2002, 00:44:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους changing_wind
dear akpe...

...exeis dikio na panikobalese
alla mhn fobasai...
autes oi lexeis an synexisei to fainomeno tha ginoun protaseis..
einai gnosth auth h fash se osous prospathoun. kai tha ginei pio entonh siga siga (mallon).
frontise gia thn psixikh sou prostasia kai asto na exelixthei..
gia sleep paralysis den xero na sou po polla giati den mou xei tyxei..
gia alla pragmata omos isos kai na boro na se bohthiso...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psithiros
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2002, 19:32:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους psithiros
Καλησπέρα σε όλους σας,

Είχα την τύχη και εγώ να βιώσω στις αρχές του μήνα μια ΕΕ, και από τότε μου έχει γίνει έμμονη ιδέα. Εντόπισα εσάς και παράλληλα διαβάζω ο,τι σχετικό βρίσκω για το θέμα. (Βασικά θέλω να δώσετε και το παρών για να ησυχάσω λίγο, αφού μια ανήσυχη σκέψη που κάνω είναι ότι πιθανόν να έχουν τέτοιες εμπειρίες άνθρωποι που πρόκειται να πεθάνουν).

Η ερώτηση μου είναι αν κάποιος έχει προμηθευτεί και χρησιμοποιήσει τη συσκευή Συνειδητού Ονειρέματος του Stephen Lamberg (Nova Dream) ή τις κασέτες του Monroe. Γνωρίζω από που να τις παραγγείλω αυτό που δεν έχω είναι η γνώμη κάποιου άλλου. Όποιος γνωρίζει κάτι ας μου πει.

Και μη χάνεστε.....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2002, 22:54:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78
Καλησπέρα σε όλους!!
Φίλε μου Ψίθυρε,κατ'αρχήν καλωσόρισες.Όσο για τις επίμονες σκέψεις σου,μην ανησυχείς...Καμιά φορά και εγώ μετά από ένα γεγονός όπως η ΕΕ (αν και δεν είχα ποτέ μου) ή ένα όνειρο στην περίπτωσή μου,μου κολλάνε κάποιες σκέψεις που δε λένε να φύγουν με τίποτα.Σιγά σιγά όμως ασθενούν και στο τέλος φεύγουν.Η εμμονή σου δε θα διαρκέσει πολύ.Κατά τη γνώμη μου αν ήταν κάποιο είδος "προειδοποίησης" για ένα σημαντικό γεγονός στη ζωή σου,τα σημάδια θα ήταν πολύ πιο έντονα και ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΘΑ ΗΞΕΡΕΣ...δεν θα ήταν απλές σκέψεις.Η θέλησή σου είναι πιο δυνατή.πίστεψέ με.Όλοι στεκόμαστε στο πλάι σου.Φιλιά πολλά και κυρίως...ψυχραιμία!!!
Ο Σκοτεινός Άγγελος

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DRIFTER
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2002, 17:46:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DRIFTER
Πολύ ενδιαφέρον θέμα. Εγώ πάντως αυτό που έχω πάθει είναι black-outs (ή μάλλον white-outs), δηλαδή εκεί στα καλά καθούμενα ξαφνικά να χάνω την κανονική μου όραση και να βλέπω άσπρο παντού...
Μου συνέβη για πρώτη φορά πριν 15 χρόνια περίπου στο προαύλιο του σχολείου. Η διάρκεια του ήταν λίγα δευτερόλεπτα. Είχα συνείδηση αλλά δεν μπορούσα να κουνηθώ και η αίσθηση ήταν παράξενη. Οι συμμαθητές μου δεν κατάλαβαν τίποτα αφού τη στιγμή που το έπαθα δεν συμμετείχα στη συζήτηση τους.
Από τότε το έπαθα άλλη μια φορά, αν θυμάμαι καλά το '94. Ακριβώς το ίδιο.
Πιθανό να οφείλεται σε υπερκόπωση, δεν ξέρω.
Πάντως έχω δει όνειρα που φαίνονται υπερβολικά αληθινά για να είναι όνειρα. Αστρική προβολή ή λεπτομερείς κόσμοι που έχει χτίσει η φαντασία μου;;;;;;;;;; Μάλλον θα πρέπει να το ψάξω πολύ περισσότερο για να βρω μια απάντηση!

Καλό Σαββατοκύριακο!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Desdaemona
Νέο Μέλος

Greece
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2002, 10:41:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Desdaemona
Φιλε Drifter το black-out που αναφερεις ισως να ηταν καποιο επιληπτηκο επεισοδιο, τα συμπτωματα τουλαχιστον που περιγραφεις αυτο μου θυμηζουν. Δεν το λεω για να σε τρομαξω, πιθανοτατα προκειτε για ενα μεμωνομενο γεγονος που δεν θα επαναλειφτει. Οπως και να ,χει ομως θα σε συμβουλευα να επισκευτεις ενα νευρολογο καλου-κακου.
Φιλικα Desdaemona

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ermis
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2002, 19:04:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ermis
Γεία σας κι από μένα.Επιτρέψτε μου να κάνω ένα μικρό πρόλογο γιατί είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum.Ολα τα θέματα είναι πολύ ενδιαφέρον ως επικύνδινα ενδιαφέρον θα έλεγα γιατί δεν ξέρω που μπορούν να οδηγήσουν τέτοιου είδους αναζητήσεις!Αυτό είναι όμως για μένα που τις κάνει ενδιαφέρον.(ίσως το λέω επειδή είμαι καινούριος στο χώρο και δεν έχω διώξει κάποιους φόβους μου ακόμη!)
Για να συνεχίσω λοιπόν θα 'θελα να πώ οτι η πρώτη μου επαφή με τον εσωτερικό μου κόσμο έγινε μέσα απ' αυτόν των ονείρων.Γι'αυτόν τον κόσμο λοιπόν μου έχουν διμιουργηθεί κι οι περρισότερες απορίες.
Αν και τα θέματα που διαπραγματεύεστε πιο πάνω εξηγούν πολλά γι'αυτόν τον μαγικό κόσμο έχω να ρωτήσω τα εξής:
1.Απο πού έρχονται τα όνειρα;(εντάξει ξέρω αυτό είναι μέγαλο θέμα αλλά θα με ικανοποιούσε μια περιλιπτική απάντηση με την αναφορά και μόνο των θεωριών πάνω στο θέμα)
2.Ποιός είναι ο τρόπος ερμηνείας τους;
3.Πού στηρίζονται οι ονειροκρίτες;
4.Μπορεί κάποιος να μου δώσει links με ονειροκρίτες;(αν είναι δυνατόν ελληνικά links)
5.Ποιά η σχέση όναρ-ουρανός-κρανίο-Κρόνος;
Συγνώμη παιδιά γι'αυτόν τον καταιγισμό ερωτήσεων ίσως φταίει ο ενθουσιασμός μου που θα επικοινωνίσω μαζί σας.Ελπίζω στο μέλλον να προσαρμοστώ και να συντονιστώ μαζί σας!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Protector
Μέλος 1ης Βαθμίδας


64 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2002, 20:46:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Protector
Sorry ke apo emena gia ta Greeklish alla ehoune mpi stin zoi mas pleon...Gia na bo sto thema...

To fenomeno tis sleep paralysis to opio to eho pathi ke ego apires fores sinodevomeno apo vouita ke apo diafora pragmata pou niotho na piezoun to soma mou, opote prospathisa na po mia prosefhi i na kano ton stavro mou stamatouse amesos ke iremousa....den boro na to po simptosi epidi to eho pathi apires fores ke amesos stamataei otan kano kati apo ta parapano.(Isos na kanis ton egefalo na to stamatisi me prosefhes i stavro) Pantos sindiazonte afta ta 2 gia mena an ke den ime katholou fun tis thriskias kiriolektika.


Edited by - Protector on 02/06/2002 09:57:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SK
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2002, 01:30:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SK  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος SK  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος SK  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος SK
Agapitoi filoi diavazontas prosextika to dialogo sas tha ithela na parathesw mia apopsi panw sto thema tin opoia tin exw akousi arketes fores alla den kserw kata poso isxiei. Lene oti yparxi periptosi ti stigmi pou tha figis apo to swma sou na mpi kapoio allo pneuma mesa. Kalws i kakws esi pada epistrefis alla meta ti ginete ine dio psixes mazi milame gia dixasmeni prwsopikothta?Yparxoun polles martyries pou lene oti i astrikh provoli exi odigisi atoma stin parania. Apoti kserw i authipovoli den arketh gia na prostateutis. Poli tha ithela na akousw tin apopsi sas
Stauros

skΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2002, 22:56:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78
Καλησπερίζω τους αγαπητούς φίλους και καλοσωρίζω τα νέα μέλη της συντροφιάς μας.

Όπως πάντα παραθέτω την προσωπική μου άποψη και το πως βλέπω και έχω βιώσει εγώ τα πράγματα.
Θεωρώ λοιπόν ότι είναι πιθανό κάποια στιγμή της αστρικής προβολής κάποιο άλλο πνεύμα να μπει στο σώμα,εφ'όσον η ψυχή "απουσιάζει".
Όμως η ψυχή δεν το έχει εγκαταλείψει τελείως,αφού το άτομο που κάνει αστρική προβολή είναι ζωντανό.
Ειλικρινά δεν ξέρω τί να πω,όλα είναι πιθανά και η ερώτηση που κάνεις αξίζει να απαντηθεί από κάποιον που ξέρει να μας πει στα σίγουρα.
Πάντως δεν ξέρουμε πολλά από τον κόσμο των πνευμάτων και καλό είναι να είμαστε εξαιρετικά προσεκτικοί.Προσωπικά δεν πρόκειται να επιδιώξω αστρική προβολή και φρόνιμο θα ήταν να μην ζορίζουμε καταστάσεις,αν είναι να συμβεί,θα συμβεί.Και αν συμβεί καλώς να συμβεί,θα το προσθέσω στις εμπειρίες μου και θα μάθω από αυτήν.

Σας χαιρετώ και να'στε καλά!!
Ο Σκοτεινός Άγγελος!


"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy