ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Alchemist
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 17:59:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alchemist
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ!
βΑΣΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ.ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΠΑΝΤΩΣ!!!ΙΣΩΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ.COLITA$ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΥΤΗ.ΓΕΝΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΛΙΓΑΚΙ ΝΑ ΞΑΦΝΙΑΖΟΜΑΣΤΕ (ΚΑΙ ΝΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ!! )ΚΑΙ ΙΣΩΣ Η ΕΞΗΓΗΣΗ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΑΝ ΟΧΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ "Η ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΡΟΦΗΤΙΑ" ΠΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΜΥΘΙΣΤΟΡΗΜΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΘΕΩΡΙΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΞΗΓΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΟΡΑΤΑ ΚΑΙ ΗΜΙ-ΟΡΑΤΑ ΓΥΡΩ ΜΑΣ!
ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΔΡΙΜΥΤΕΡΟΣ!!!!

Edited by - Alchemist on 21/08/2003 19:00:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alchemist
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 17:36:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alchemist
Καλησπερα φιλοι μου!

Θα ήθελα λοιπον να σας μιλησω για κατι το οποιο εχει αποτυπωθει μεσα στη ζωη μου μεσω

γεγονοτων αλλα στην ουσια το ζω καθημερινα.Αυτό για το οποιο σας μιλαω ειναι τα περιεργα

ονειρα τα οποιοα βλεπει πολυ συχνα η μητερα μου.Δεν ειναι μεγαλη στην ηλικια και ευτυχως

ειναι και αρκετα ανοικτομυαλη ωστε να δεχτει την πραγματική αξια αυτων που βλεπει.Θα σας

διηγηθω 3 ιστοριουλες λοιπον.
Η πρωτη πριν απο 4 χρονια.Εχω βγει από το σπιτι με την αδερφή μου με το αυτοκινητο και

περιπου 100 μετρα μακρια απο το σπιτι μου ερχεται ενας @#%^^$#& και πεφτει επανω μας!Επειδη

η αδερφη μου κι εγω ψιλοσοκαριστηκαμε απο το χτυπημα πηρα τηλεφωνο τον πατερα μου να του πω

να ερθει να μας βοηθησει.Μολις σηκωσε το τηλεφωνο με ρωτησε αμεσως αν χτυπησαμε στο

τρακαρισμα επειδη μολις του ελεγε η μητερα μου οτι το ειχε δει στον υπνο της!Ενταξει λεω δεν

ειναι και τιποτα τρομερο θα ετυχε να ειδε ενα ονειρο και σιγα το πραγμα.
Για να κατανοησετε την δευτερη ιστορια και να μην μπερδευτειτε θα σας πω τα ονοματα αυτων

που εμπλεκονται σε αυτην.Ειναι δυο πρωτα ξαδερφια μου ο Αντωνης και ο Αντρεας.Βλεπει λοιπον

η μητερα μου ενα βραδυ τον αντρεα μεσα στην θαλλασα με πολλα κυματα και αερα να τον χτυπανε

πανω σταν βραχια και τον αντωνη να προσπαθει να τον σωσει.Οταν εφτασε στο σημειο ρωτησε λεει

τους νοσοκομους που ηταν εκει αν ειναι καλα ο αντρεας και της ειπε ενας απο αυτους "Αυτος

καλά είναι ο αλλος (αντωνης) ομως δεν θα ζησει... Το πρωι η μητερα μου πηρε την μητερα των

παιδιων αυτων γιατι ανησυχησε για να ρωτησει αν ειναι καλα και πανω στην κουβεντα της ειπε

το ονειρο.Εκεινη την στιγνη η θεια μου εβαλε τα κλαματα και της αποκαλυψε πως για 4 μερες

ειχαν χασει τον Αντρεα και πως τους πηρανε τηλεφωνο μολις το προηγουμενο βραδυ απο την

αστυνομια να τους πουνε πως τον βρηκανε στο σουνιο οπου ειχε παει για να αυτοκτονησει λογω

καποιων προβληματων που αντιμετωπιζε!Η μανα μου ξαφνιαστηκε αλλα σκεφτηκε αυτο που της ειπε

ο νοσοκομος στο ονειρο για τον Αντωνη.Μετα από δυο μερες πεθανε η γυναικα του Αντωνη.
Η τριτη ιστορία εχει να κανει οχι ονειρο αλλα με επαφη με "κατι".Ενα βραδυ περνώντας απο την

πορτα του δωματίου της οχι και πολυ αργα την ειδα να ειναι καθιστη στο κρεβατι και να μιλαει

μονη της.Σκεφτηκα πως ειτε θα παραμιλαγε στον υπνο της ειτε θα σκεφτοταν κατι φωναχτα, ειτε

θα σχολιαζε κατι στην τηλεοραση και δεν εδωσα σημασια.Το αλλο μεσημερι ο πατερας μου επαθε

καρδιακη προσβολη ευτυχως οχι πολυ σοβαρη.Η μητερα μου του ειχε πει πως ειχε προαισθημα και

ευτυχως δεν ειχε παρει το αυτοκινητο.Οταν ειμασταν στο νοσοκομειο η μητερα μου μου λεει: "Με

ειδες χθες που περασες και μιλαγα?Στην ακρη του κρεβατιου ηταν ο παππους σου και μου ελεγε

οτι αυριο θα συμβει κατι ασχημο στον αντρα σου"
Προφανως ακομα και τωρα που σας γραφω αυτες τις λέξεις ανατριχιαζω δεδομενου του οτι ο

παππους μου ειναι νεκρος απο το '91.
Αν καποιος ξερει κατι για το πως μπορει να εξηγουνται ολες αυτες οι ικανοτητες της μητερας

μου θα ηθελα πολυ να μου απαντησει γιατι μπορει να μην με φοβιζουν πια αλλα ειναι ιδιαιτερα

ακατανοητες για εμενα.


Σας ευχαριστω για τον χρονο σας.

Edited by - Alchemist on 24/08/2003 03:24:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mrmystick
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 00:06:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mrmystick
Καλησπέρα φίλοι μου,
Έχω κι εγώ ιστορία να μοιραστώ μαζί σας, που συνέβει σε μένα τον ίδιο και ακόμα δεν ξέρω αν όντως συνέβησαν. ήταν "επαφή" με πνεύματα.
Ένα καλοκαίρι στο εξοχικό του παππού μου στην Κεφαλλονιά. Κοιμόμουν κανονικά ένα βράδυ και αισθάνομαι μια "παρουσία" στο δωμάτιο και μια ανατριχίλα σ'όλο μου το σώμα. Ξυπνάω και βλέπω ενα πρόσωπο με ακαθόριστο σώμα να κάθεται επάνω στο στήθος μου. Τα'παιξα τελείως καθώς δεν σου συμβαίνει κάτι τέτοιο κάθε μέρα. Αμέσως έκλεισα τα μάτια μου, σκεπάστηκα με το σεντόνι και παρακαλούσα το Θεό να το διώξει... Το ένοιωθα πάνω μου περίπου κανα μισάωρο. Όταν ένοιωσα ότι είχε φύγει άνοιξα τα μάτια μου και δεν κοιμήθηκα εκείνο το βράδυ. Ούτε και στο ίδιο δωμάτιο από 'κείνη τη νύχτα....


"As above, so below"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 14:08:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless
Mora - Mola απλά παραίσθηση ή πραγματικότητα...
ΦΙΛΕ mrmystick ΚΑΝΕ ΚΛΙΚ .....
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΚΑΠΩΣ .
ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΝΝΗΣ !


‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2003, 05:03:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
γεια σε ολους θα ηθελα να πω και εγω μια ιστορια μαλλον δυο της οποιες δεν της βιωσα αλλα μου της διηγηθηκαν αυτοι που της εζησαν και μπορω να πω οτι ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα τους πιστεψα γιατι στην αρχη ειχα της αμφιβολιες μου και για να μπω στο θεμα καποια εποχη με ειχε φιλοξενησει ενας φιλος μου στο σπιτι του σε ενα χωριο της βορειας ελλαδας και μου ειπε οτι πριν μερικα χρονια ηταν σε ενα αυτοκινητο αυτος και τρεις φιλοι του και ειχαν δυνατα μουσικη πινανε μπυρες και τρεχανε με το αυτοκινητο κλασσικα εικονογραφημενα για την ηλικια που ειχαν τοτε (ηλικιες απο 17 εως και 19)και σε καποια στιγμη εξω απο το χωριο σε μια στροφη η οποια ειναι κανονικα αιματοβαμενη "το μισο χωριο εχει τρακαρει εκει" και απο οτι ειχε ακουσει και ο φιλος μου στην κατοχη ειχαν εκτελεσει και κοσμακη σε εκεινο το σημειο τελοσπαντων σε εκεινη την στροφη τους πεταγεται μια γρια τουλαχιστον δυο μετρα ψηλη και ο οδηγος πατησε φρενο εκανε και μια μανουβρα αλλα τελεικα την πατησε την γρια μαλλον περασε απο μεσα της σταματει τελικα το αυτοκινητο πιο κατω και κανει την κινηση ο οδηγος να βγει να βοηθησει την γριουλα τοτε ο ενας απο τα παιδια που καθοταν πισω αρχισε να ουρλιαζει να ξεκινησει και γυρνανε ολοι τα κεφαλια τους και βλεπουν την γρια να τρεχει καταπανω τους παταει γκαζι ο τυπος η γρια απο πισω απο το αμαξι σε καποια στιγμη πηγαιναν με 120 και η γρια ετρεχε απο πισω τους και σχεδον τους ειχε φτασει οποτε ξαφνικα χαθηκε μου τα ελεγε ο φιλος και ετρεμε τον ρωτησα λοιπον με ποιους ηταν μου ειπε τα ονοματα των υπολοιπων και τους επιασα εναν εναν ξεχωριστα και μου ειπαν ολοι ακριβως τα ιδια χωρις καμμια παραλαγη δεν με επεισαν ομως περναει ενας χρονος και συναντω ενα φιλο μου ο οποιος μολις ειχε γυρισει απο διακοπες παμε για καφε και αρχισε να μου λεει για το πως περασε και μου ειπε και το εξης περιστατικο ειχε νοικιασει αυτοκινητο και νομιζω πηγαινε απο χανια ρεθυμνο δυστηχως δεν θυμαμαι που πηγαινε θυμαμαι ομως οτι ηταν νυχτα πισα σκοταδι και σε ενα δρομο τελειως ερημικο πανω στα βουνα σε καποια στιγμη του πεταχτηκε μια γρια απο το πουθενα η οποια ειχε υψος τουλαχιστον δυο μετρα και εκανε μια μανουβρα με το αυτοκινητο παραλιγο να πεσει στον γκρεμο τελικα καταφερνει να σταματησει κατεβαινει απο το αμαξι να δει τι εγινε με την γρια και δεν ειδε τιποτα ειδε μονο την ερημια και τα βουνα μπηκε μεσα και εγινε καπνος και εδω να σημειωσω οτι μεσα στο αυτοκινητο ηταν ακομα ενας φιλος μου και τρεις κοπελες οι οποιες οταν συναντηθηκαμε ολοι μαζι και της ρωτησα για την γρια πηγαν να βαλουν τα κλαματα απο τον φοβο τους τα συμπερασματα δικα σας και μια μικρη λεπτομερεια δεν γνωριζε κανενας τους τον φιλο απο την επαρχια

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

soldier
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2003, 06:06:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους soldier
Τι να πω; Έχω μείνει άφωνος με την ιστορία σου endorama... Ποιος ξέρει τι να ήταν... Δυο μέτρα κι όλας για γρια είναι κι αφύσικο... Έστω κι αν ήταν το φάντασμα-ψυχή κάποιας γριάς που βρήκε βίαιο θάνατο... Ειδικά η ταχύτητα με την οποία μπόρεσε και κυνήγησε το αμάξι... Πολύ ανατριχιαστικό...



Keep the flame burning...

Edited by - soldier on 24/08/2003 06:07:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2003, 10:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
παντως soldier εμενα με παραξενεψε πιο πολυ το οτι εμφανιστηκε στην βορεια ελλαδα και στην συνεχεια στην κρητη δεν ξερω αν ηταν η ιδια γρια βεβαια αλλα δεν μου αρεσει καθολου η ιδεα οτι κυκλοφορουν 2μετρες γριες στα σκοταδια και για να αστειευτουμε λιγο και να σπασει λιγο η φρικη καλο θα ηταν να την βρουμε μπας και την βαλουμε να τρεξει στους ολυμπιακους ποιος τρεχει με 120; πρεπει ντοπαρουμε τον κεντερη με τα φαρμακα που δινουν στα αλογα και παλι τα 120 δεν θα τα πιασει ουτε και αν τον κυνηγανε ολοι οι μαυροι του πλανητη

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mrmystick
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2003, 14:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mrmystick
Φίλε Flawless, σ'ευχαριστώ για την παρατροπή σου στο σχετικό θέμα. Με βοήθησε να κατανοήσω και να συγκρίνω τα γεγονότα αλλά δεν νομίζω ότι αυτό που μου συνέβη ήταν μόρα/μόλα γιατί δεν ένοιωσα πνίξιμο και μπορούσα να κινηθώ απλώς πάγωσα απ'τον φόβο μου (υποθέτω).
Anyway σ'ευχαριστώ και πάλι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2003, 02:12:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
mrmystick δεν μπορω να ξερω σε τι κατασταση ησουνα εκεινο το βραδυ μπορει και οντος καποιο πλασμα να ηρθε στο δωματιο σου αυτο ειναι κατι που ισως μονο το ιδιο το πλασμα να το ξερει καμια φορα ομως τα ματια και το μυαλο παιζουν μυστηρια παιχνιδια (δεν θελω να νομιζεις οτι δεν σε πιστευω εσυ ησουν εκει οχι εγω) και ο φοβος δημιουργει απστευτες καταστασεις για παραδειγμα θα σου πω μια δικια μου ιστορια που μου συνεβει πριν λιγες μερες στην παρνηθα
ειχα παει με την μηχανη μου ενα μεσημερι βολτα στο βουνο και εμπαινα σε οποιο μονοπατι εβρισκα και μπορω να πω οτι απο ενα σημειο και μετα εχασα τελειως τον προσανατολισμο μου αφου πηγαινα κουτουρου και απο ενα σημειο κα μετα βγηκα απο το δασος και αρχισα να ακολουθω ενα χωματοδρομο σε καποια στιγμη εφτασα σε ενα σημειο που ειχε μια ταμπελα που εγραφε προς σπηλαιο πανος ωραια σκεφτηκα ας παω προς τα εκει μιας και δεν ειχα ξαναπαει με το που βγαινω απο τον δρομο ομως ανακαλυπτω οτι δεν μπορω να παω με την μηχανη γιατι υπηρχαν καποια βραχια και πεσμενοι κορμοι σβηνω την μηχανη αναβω ενα τσιγαρο και κοιταω την ωρα ηταν 4.00 μολις τελειωσα το καπνισμα ξεκινησα προς τα εκει που υποτιθεται οτι ηταν το σπηλαιο
αφου περπατησα 5 λεπτα το πολυ πατησα καπου και ενοιωσα το ποδι μου να βουλιαζει κοιταζω κατω και βλεπω οτι το χωμα ηταν αρκετα σκληρο (σαν να βουλιαζε απο κατω απο την επιφανεια) αμεσως μου ηρθε στο μυαλο οτι κατι ηταν θαμενο απο κατω και τοτε συνειδητοποιησα κατι:επικρατουσε ακρα του ταφου σιωπη δεν φυσαγε καθολου ενω σε ολη την διαδρομη ο ανεμος εκανε αισθητη την παρουσια του μιλαμε για απολυτη ησυχια ουτε πουλακια ουτε τιποτα μονο εγω και τα βραχια και ταυτοχρονα ενιωσα οτι καποιος με παρακολουθουσε μπορει να μην ειμαι κανενας φοβιτσιαρης αλλα εκεινη την στιγμη τα χρειαστικα και αρχισα να τρεχω προς την μηχανη ετρεχα ετρεχα σαν τρελος μεσα στο ρεμα χωρις να κοιταζω πισω ειχα πανικοβληθει αλλα μεσα στον πανικο μου ειχα μια αναλαμπη "σαν μεγαλη αποσταση δεν καλυψα τρεχοντας? που ειναι η μηχανη μου? τρεχω τουλαχιστον 10 λεπτα ενω δεν περπατησα πανω απο 5 λεπτα" και περναγανε απο το μυαλο μου απειρες σκεψεις και σκεφτηκα για μια στιγμη να γυρισω πισω αλλα σιγα μην γυρναγα η καρδια μου πηγαινε να σπασει αποφασισα να συνεχισω αλλα περπατωντας αφου περπατησα γυρω στα 5 λεπτα εφτασα στην μηχανη μου επιτελους και μολις βγηκα απο το ρεμα ο φοβος μου εξαφανιστηκε μπορω να πω οτι ξεχασα αμεσως την μικρη μου περιπετεια και ολα αυτα ηταν παιχνιδι του μυαλου μου και του φοβου μου.
αλλα μπορει και οχι γιατι οταν εφτασα στην μηχανη αναψα αλλο ενα τσιγαρο και μολις το καπνισα και αυτο κοιταξα την ωρα ειχε περασει μια ωρα και ενα τεταρτο!!!!!!!!!!!!!! 5 λεπτα το πρωτο τσιγαρο + 5 λεπτα πεζοποριας + δεκα λεπτα πανοκοβλητο τρεξιμο + 5 λεπτα πεζοποριας + 5 λεπτα το δευτερο τσιγαρο = 30 λεπτα τα αλλα 45 λεπτα που πηγανε?.
Το ξερω οτι πιο πολυ σε μπερδεψα παρα σε βοηθησα αλλα ειναι μερικες καταστασεις οι οποιες ερμηνευονται οπως θελεις και ο καθενας θα σου δωσει διαφορετικη εξηγηση αλλα επειδη θελω να σε βοηθησω και οχι να σε μπερδεψω την αλλη μερα ξαναπηγα και ολα κυλισαν ομαλα αρα σκεφτηκα οτι ηταν ολα απο τον ξαφνικο πανικο μου ετσι λοιπον αν δεν σε ξαναενοχλησε τιποτα ξανα φορτωσε τα και εσυ στο μυαλο σου το οποιο κανει αυτα τα παιχνιδακια για να διασκεδασει μαζι μας γιατι το παν ειναι να εχουμε ψυχικη ηρεμια και να μην μας ταραζει τιποτα και οτι μας ταραζει να μην το σκεφτομαστε σε αυτο το σημειο ελπιζω να σε βοηθησα καπως.

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jander_Sunstar
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2003, 06:08:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jander_Sunstar  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Jander_Sunstar  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Jander_Sunstar
8uamamai, apo thn epoxh pou hmoun akoma mikro paidaki, na ksypnaw merikes nuxtes, kai na niw8w abola. H perioxh pou menw, sto Neo Falhro, exei (kata tromerh sumptwsh) to patriko onoma ths oikogeneias. Ayto to ma8ame, kai to diastayrwsame apo mia ek8esh, afierwmenh apo to ergostasio Elais, pou eixe kanei gia to Falhro. Epishs ma8ame oti h oikogeneia, san onoma, o prwtos sugkeneis, an mporoume na to poume, htan prwtopalikaro tou Karaiskah, o opoios skotw8hke sthn maxh sto Falhro, kai epeidh 8a htan o epomenos sthn arxigeia, epesan oi upoloipoi na ton skotwsou, me apotelesma na fugei gia ta boreia. Enan aiwna meta, o pappous mou gurise ekei, xwris na gnwrizei tis rizes tou, kai extise to spiti, to opoio menoume twra.

Opws eipa sthn arxh, pote den eniw8a aneta otan hmoun mikros: fobomoun to skotadi, akouga 8orubous mesa apo ta epipla, kai epipla kainouria, oxi palaia, oxi 60 h 80 xronwn. Ta pragmata argotera xeiroterepsa, me ksupnhmata mesa sthn nuxta, opou eblepa mia skia (thn opoia sthn arxh pernousa gia thn mhtera mou), na me koita apo thn gwnia ths portas mou kai meta na xanetai. Argotera, (isws to mualo mou na epaize bebaia paixnidia), eixa thn entupwsh oti xamogelouse, asxhma, satanika, xwris na mporw na dw thn gualada apo ta matia ths, opws sunh8ws synebene sto hmifws. Den 8a ksexasw bebaia to apokorufwma twn gegonotwn aytwn, htan thn epoxh opou eixan piasei tous legomenous ws satanistes, Marieth, Dhmhtrokalh kai Katsoula. Ka8omoun sthn kouzina, mazi me thn mhtera mou kai mia filh ths, kai suzhtousame entona epi tou 8ematos, alla kai genikotera epi musthriakwn 8ematwn. Kapoia stigmh loipon shkwnetai h mhtera mou, kati na afhsei sto dwmatio ths, kai thn akouw pou fwnazei "PANAGIA MOU!!!". Shkwnomai, kai prin prolabei na anapsei to fws, eida mia eikona pou den 8a mporesw na sbhsw apo to mualo mou: to kantili sto eikonostasi na anatinazetai sthn kurioleksia, kai na anaflegetai, dipla se mia kourtina, pou eytuxws den akoumpise h floga. Plhroforiaka to kantili eleiwse apo thn 8ermokrasia kai egine mple, opws to metalo to opoio pshnetai se floga megalhs 8ermokrasias.

To "clue" ths olhs istorias einai, otan hr8e enas papas gia na k8agiasei to spiti kai na kanei ena euxelaio, opou to 8umiato, mazi me ta karbounakia tou, anatinax8hsan kai auta, kai skorpisan sto dwmatio, kanontas ton pater na "frikarei" kuriolektika.

Pneumata ths oikogeneias pou "ais8an8hkan" kata kapoio tropo tous sugkeneis tous? Fortismenh perioxh apo tis maxes epi tourkokrateias? Poios mporei na pei?

Is this happening? Is this fantasy?
All my dreams coming true... all because of you
I can't believe its true...all because of you...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2003, 09:05:02  Εμφάνιση Προφίλ
Kάτι παρόμοιο θα αναφέρω και γω...
Το πατρικό μου σπίτι είναι μια μονοκατοικία στην πλατεία Μπουρναζίου στο Περιστέρι. Από τότε που φτιάχθηκε το σπίτι αυτό γινόντουσαν κάποια περίεργα πράγματα. Στην αρχή από την πρώτη μέρα που φτιάχθηκε το μωσαϊκό του σπιτιού βγήκε ένας τεράστιος μαύρος λεκές. Ολοι πίστεψαν ότι κάτι έπεσε στο μωσαϊκό όταν αυτό φτιαχνόταν πράγμα που αποδείχθηκε στην πορεία απίθανο.

Προσπαθήσαμε πολλές φορές να τον βγάλουμε χρησιμοποιώντας πολύ δραστικά καθαριστικά και δυνατά χημικά αλλά μάταια. Κάποιοι είπαν και το κουφό ότι ίσως από κάτω να υπήρχε πετρέλαιο μιας και ο λεκές έμοιαζε για κάτι τέτοιο. Στο δωμάτιο αυτό είχα και την εμπειρία που έχω αναφέρει σε κάποιο άλλο τόπικ αλλά και συνεχώς τόσο σε αυτό όσο και στο άλλο δωμάτιο του σπιτιού ακούγονταν κάποιοι υπόκωφοι θόρυβοι να βγαίνουν από το πάτωμα και κάποιο χαρακτηριστικό τακ τακ όπως κάνουμε με το χέρι όταν χτυπάμε την πόρτα.

Οταν το πρωτοάκουσε η μητέρα μου νόμιζε ότι ο μπαμπάς μου που ήταν τρομερός φαρσερ της έκανε αυτή την πλάκα και το πρώτο πράγμα που έκανε ήταν να κοιτάξει μήπως ήταν κάτω από το κρεββάτι. Μετά από έρευνα ανακαλύψαμε ότι επί τουρκοκρατίας εκεί ήταν τούρκικο νεκροταφείο και μάλιστα στο απέναντι οικόπεδο είχαν βρει σκελετούς και νομίσματα.


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
katze
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 09:51:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katze
Ηρθε η ώρα να πω κι εγώ μια ιστορία...
Εχω νοικιάσει ένα σπίτι και είμαι ο πρώτος ενοικιαστής. Πριν από εμένα έμενε εκεί ένα ζευγάρι (αρραβωνιασμένο) αλλά ο τύπος πνίγηκε και η κοπέλα μετακόμισε κάπου αλλού. Εκτοτε το σπίτι ήταν κλειστό. Κάποια στιγμή λοιπόν αποφάσισε να το νοικιάσει.
Μετά από 1 ή 2 μήνες που έμενα εκεί, είμαστε μια μέρα βόλτα με τη μηχανή του φίλου μου. Καθώς προχωράμε στο δρόμο νιώθω ξαφνικά να ασκείται πάνω στο σώμα μου μια δύναμη, σαν κάποιος να με "σπρώχνει" για να πέσω από τη μηχανή. Αυτό το περιστατικό αποτελεί την αρχή μιας περιόδου, κατά την οποία νιώθω (σχεδόν συνεχώς) μια παρουσία γύρω μου. Υπήρχα φορές που γυρνούσαμε σπίτι και έλεγα "δε θέλω να μπω μέσα γιατί έχω την αίσθηση ότι αυτό το "πράγμα" είναι εκεί". Μετά από πολλές ημέρες και ενώ αυτή η αίσθηση συνεχίζεται, ξαπλώνω ένα βράδυ να κοιμηθώ (μόνη). Κάποια στιγμή μέσα στη νύχτα, ξυπνάω επειδή νομίζω ότι κάνει σεισμό. Συνειδητοποιώ ότι το σώμα μου έχει σπασμούς. Δε δίνω σημασία και ξανακοιμάμαι. Μεσα στον ύπνο μου ακούω την κεντρική είσοδο να ανοιγει και σκέφτομαι ότι ήρθε ο φίλος μου. Σκέφτομαι να παραστήσω την κοιμισμένη. Κάποια στιγμή ανοίγω τα μάτια μου και βλέπω τη σκια του φίλου μου να είναι στην είσοδο του δωματίου και να βγάζει το μπουφαν. Κλείνω τα μάτια και με ξαναπαίρνει ο ύπνος. Σύντομα ξυπνάω ξανά από την αίσθηση ότι κάνει πάλι σεισμό αλλά πολύ δυνατό αυτή τη φορά. Συνειδητοποιώ ότι πάλι έχω σπασμούς και είμαι ανατριχιασμένη. Και ξαφνικά βλέπω δίπλα μου όρθιο πάνω από το κρεββάτι έναν τύπο. Ενα γέρο με παλιά ρούχα (μου θύμισε πολύ Αλβανό ή χωρικό ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων). Στεκόταν εκεί και με κοιταζε κι εγώ είχα παγώσει και είχα καταληφθεί από τέτοιον τρόμο που δεν μπορούσα ούτε να φωνάξω, ούτε να προσευχηθώ ούτε να ανάψω το φώς που ηταν δίπλα μου στον τοίχο !! Μένουμε εκεί εγώ παγωμένη κι αυτός να με κοιτά για λίγη ώρα και έπειτα αρχίζει να "σβήνει" από κάτω προς τα πάνω...
Λίγα δευτερόλεπτα μετά που έχει "φύγει" καταφέρνω να αναψω το φως και να σηκωθώ. Παίρνω τηλέφωνο το φίλο μου στο κινητό αλλά δεν ξυπνά (κοιμόταν βαριά). Τηλεφωνώ σπίτι του (ώρα περιπου 3 το πρωί) και παρακαλώ την αδελφή του να τον ξυπνήσει. Μετά από μερικά λεπτά μου τηλεφωνεί πίσω και μου λέει ότι δεν μπορεί να το ξυπνήσει !!!!
την επόμενη μέρα έμαθα ότι πήγε και του μίλησε και αυτός της απάντησε "ποιος είσαι ? να φύγεις από εδώ...". Με το φίλο μου εκείνη την εποχή είχαμε φτάσει σε κάποιο ιδιαίτερο επίπεδο "επικοινωνίας". Επίσης την επόμενη μέρα τηλεφωνεί η μητέρα μου (η οποία είναι ιδιαίτερα "αλλαφροϊσκιωτη") για να με ρωτήσει αν είμαι καλά. το προηγούμενο βράδυ ήταν πολύ ανήσυχη και δεν μπορούσε να κοιμηθεί. Είχε περάσει όλη τη νύχτα στο μπαλκόνι σκεπτόμενη αν είμαι καλά ! Η μητέρα μου βέβαια δε γνώριζε απολύτως τίποτα (ούτε για το σπίτι , ούτε για τις παρουσίες).

Είδα φωτογραφία του πνιγμένου - δεν ήταν αυτός. Μερικές μέρες αργότερα έμαθα ότι τα ξημερώματα εκείνα είχε ξεψυχήσει ο πατέρας του. Είδα φωτο - δεν ήταν ούτε αυτός.....

Αυτά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΓΩ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 15:52:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΓΩ
Χεραιτώ συνταξιδιώτες
θα ήθελα να μοιραστώ με τη σειρά μου κιέγω ενα περιστατικό που μου είχε συμβεί πριν περίπου μια πενταετία και που έχει μηνεί έντονα στη μνήμη μου ώς κάτι παράξενο και αρκέτα έντονο σαν βίωμα...

Όπως κάθε βράδυ έτσι κι εκείνο έπεσα για ύπνο, δέν θυμάμε τι όνειρα είχαν προήγηθέι το συγκεκριμένο βράδυ, όμως πάντα μπορούσα να συνηδητοποιήσω και να διαχώρισω το πότε και αν βρίσκομαι σε ονειρική κατάσταση ακόμη και μέσα στο όνειρο...
Το διαφορετικό-παράξενο εκείνης της νύχτας ήταν οτι κατά το μέσο της ξύπνησα και άρχιζα να νοιώθω καθώς ήμουνα ξαπλωμένη το κρεβάτι να τραντάζεται και στη συνέχεια νακολουθεί ενας εκοφαντικός θόρυβος σαν βουήτο με μορφή οχι τόσο ηχού αλλα κυμμάτων ενέργειας
Ανασηκώθηκα λίγο απ΄το κρεβάτι και έμεινα ασάλευτη μέσα στα σκεπάσματα, στη κορήφοση πάνω αυτού του τραντάγματος άρχισα να φωνάζω καλόντας τους γονέις μόυ οι οποίοι κοιμόντουσαν στο διπλανό δωμάτιο, συνηδητοποίησα όμως οτι ούτε φωνή έβγαινε ούτε κανής άλλος απόσους ηταν στο σπίτι άκουγε τίποτα...
Πίσω απτο κρεβάτι μου ακριβώς υπάρχει ενα παράθυρο ολή αυτή η "ενέργεια" άρχιζε να σβύνει σταδιακά την ίδια στιγμή που διέκρινα απο εκεί μία εκτυφλοτική λάμψη που κράτησε ελάχιστα δευτερόλεπτα...

Πληροφοριακά εκείνη τη νύχτα δεν είχε σημειωθεί ούτε σεισμός ούτε είχε βγεί κανένας απο τα γειτόνικα μπαλκόνια που να είχε νοιώσει ή δεί κάτι περίεργο και εγώ δέν βρισκόμουν σε κατάσταση ύπνου...

¨ΑΡΓΩ¨ γιατί δεν βιάζομαι και η Ψυχή μου λαχταρά πάντα ταξίδια...

Edited by - ΑΡΓΩ on 18/09/2003 15:57:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 17:26:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
ΑΡΓΩ τα τρανταγματα μου θυμισαν μια δικη μου εμπειρια που ειχα πριν 3-4 μερες (αν και αυτο το περιστατικο θα κολαγε πιο πολυ στο θεμα με την μορα) πριν ξεκινησω να σας πω οτι νομιζα οτι ημουν ξυπνιος οταν εγινε το περιστατικο.

οπως ημουν ξαπλωμενος κατι με επιασε απο τα ποδια και αρχισε να τα τραβαει αρχισα να κλωτσαω και τοτε σκαρφαλωσε πανω μου και με επιασε απο τον λαιμο

επιασα το χερι και του δαγκωσα τα δαχτυλα τα οποια μολις τα δαγκωσα εμφανιστηκαν (ηταν αορατο αυτο το πραγμα) τα δαχτυλα τα οποια ηταν πολυ μακρια και πολυ λεπτα αλλα ολοκαθαρα εξαφανιστηκαν παλι μολις τα αφησα τοτε με επιασε παλι απο τα ποδια και αρχισε να με τραβαει παλι με πολυ μανια και δυναμη και αρχισα παλι της κλοτσιες

και τοτε σαν σκια περασε στην πλατη μου δηλαδη ηταν αναμεσα σε μενα και το στρωμα και προσπαθουσε να με πεταξει απο το κρεββατι τοτε προσπαθησα να φωναξω τον αδερφο μου αλλα δεν εβγαζα φωνη μονο σε καποια στιγμη καταφερα να βγαλω ενα βογκητο και ξυπνησα (τοτε ανακαλυψα οτι κοιμομουνα)

αλλα αφου ξυπνησα το στομα μου ηταν στραβο τα χερια μου πανω στο στηθος μου (οχι σταυρωτα) και τα δαχτυλα μου στραβωμενα επισης οπως και τα ποδια μου τα οποια ειχαν στραβωσει προς τα μεσα και δεν μπορουσα να κινηθω ουτε να μιλησω τελικα μετα απο 5- 10 λεπτα αρχισα να αποκτω παλι τον ελεγχο στο σωμα μου και καταφερα να ισιωσω παλι αλλα δεν καταφερα να κοιμηθω παλι πως να κοιμηθω αφου για αρκετα λεπτα ειχα γινει σαν κατι αμοιρους που βλεπουμε στα ιδρυματα με ατομα με κινητικα προβληματα

αλλα σιγα μην αφηνα αυτη την παπατζα να μου παρει το κρεββατι να παει να βρει δικο του

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 14:09:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf
ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ENDORAMA ΠΩΣ ΕΞΗΓΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ?????????????

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 14:25:38  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε endorama και 'γω συμφωνώ μαζί σου.

Από τις περιγραφές των φίλων στο θέμα της μώρας, μάλλον κάτι τέτοιο πρέπει να ήταν. Πάντως πολύ ενδιαφέρον και τρομακτικό αυτό που πέρασες.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 03:02:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
δεν ξερω τι ηταν αυτο αλλα εχω καταλαβει οτι ειναι μερικα πραγματα που προτιμουν να μας επισκεπτονται οταν κοιμομαστε για πιο λογο ομως? ξερει κανενας καποιον που να πεθανε απο τετοιες νυχτερινες επισκεψεις? εγω δεν ξερω παντως αρα ή δεν θελουν να μας σκοτοσουν ή απλα δεν εχουν την δυναμη να το κανουν αυτο

σχετικα με το περιστατικο μου καποιος φιλος μου ειπε οτι μπορει να ηταν ψυχικη επιθεση και εχω διαβασει σε καποια b βιβλια οτι μπορει καποιος να βγει απο το σωμα του και να σου επιτεθει με αυτον τον τροπο και υποθετω οτι ειναι πιο τρομακτικο απο το να ερθει να σε βρει ο ιδιος για να σου σπασει τα δοντια μιας και τα ψυχικα τραυματα που μπορει να προκληθουν ειναι χειροτερα και απο τα ασχημοτερα καταγματα.

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 07:36:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
δεν ξερω τι ηταν αυτο αλλα εχω καταλαβει οτι ειναι μερικα πραγματα που προτιμουν να μας επισκεπτονται οταν κοιμομαστε για πιο λογο ομως? ξερει κανενας καποιον που να πεθανε απο τετοιες νυχτερινες επισκεψεις?

Φίλε endorama λέγεται ότι όταν κοιμόμαστε είμαστε πιο ανοιχτοί συνειδησιακά νομίζω και γι΄αυτό και πιο ευάλωτοι σε τέτοιου είδους επιθέσεις...

Από την άλλη είναι δυνατόν να ξέρουμε αν κάποιος πέθανε από τέτοιες νυχτερινές επισκέψεις? Πως γίνεται αφού ο πεθαμένος δε μπορεί να διηγηθεί τα όσα προηγήθηκαν του θανάτου του? Ξέρεις πόσοι άνθρωποι έχουν πεθάνει στον ύπνο τους από καρδιά ή από ανεξακρίβωτα αίτια?
Ανθρωποι που μέχρι τότε ήταν υγιέστατοι?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 23:08:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΕΝΔΟΡΑΜΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ...

ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ ΠΛΑΝΕΥΟΥΝ ΜΑΣ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ...
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΣΕ ΠΑΕΙ,ΕΝΩ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο,ΤΙ ΗΘΕΛΕ ΕΝΩ ΚΟΙΜΟΣΟΥΝ...ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΝΑ ΣΕ ΞΥΠΝΗΣΕΙ;ΧΜΜ...
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΕΞΩΔΙΑΣΤΑΣΙΑΚΑ ΟΝΤΑ...
ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΔΥΑΣΩ ΜΕ ΤΗ ΜΩΡΑ ΛΟΓΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΟΝΤΟΣ ΠΡΟΣ ΕΣΕΝΑ...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XAOS
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2003, 00:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους XAOS

Υπήρχε μια σπηλιά απο την οποία ακουγόντουσαν τότε πολύ παράξενα ουρλιαχτά(σαν να τα έκανε καποιο τέρας)2 άνθρωποι μπήκαν να το εξερευνήσουν και δεν ξαναβγήκαν.Απο τότε η σπηλια σφραγίστικε και μετα απο λίγο καιρό τα ουρλιαχτα δεν ξανακουστηκαν.



[/quote]
ΣΟΡΡΥ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ
ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΟΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΓΙΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ
ΑΝ ΚΑΙ ΖΩ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΕΧΩ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΣΠΗΛΙΕΣ ΣΤΗΝ
ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ 27 ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΑΙ 52 ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
ΚΑΙ ΤΟ 2004 ΕΤΙΜΑΖΩΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ.
ΠΑΝΤΟΣ ΛΙΓΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΠΗΛΕΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΝ ΡΩΣΙΚΗ ΕΚΛΗΣΣΙΑ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ.
ΣΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΠΟΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΩΡΑ ΤΙΣ
ΗΜΕΡΑΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.


"ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ΠΕΙ ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ
ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕΜΕ ΚΑΝΩ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΙΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ"
ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ


ΠΡΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΤΑ
Π Α Ν Τ Α!!!

Edited by - XAOS on 18/10/2003 00:10:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2003, 02:35:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
quote:
Φίλε endorama λέγεται ότι όταν κοιμόμαστε είμαστε πιο ανοιχτοί συνειδησιακά νομίζω και γι΄αυτό και πιο ευάλωτοι σε τέτοιου είδους επιθέσεις...
σωστα εχεις δικιο τωρα που το λες μου ηρθε στο μυαλο η εικονα οτι ανοιγουμε ολες της "πορτες" οταν κοιμομαστε,ονειρα και ψυχικα ταξιδια (ενα firewall ρε παιδια )

quote:
Από την άλλη είναι δυνατόν να ξέρουμε αν κάποιος πέθανε από τέτοιες νυχτερινές επισκέψεις? Πως γίνεται αφού ο πεθαμένος δε μπορεί να διηγηθεί τα όσα προηγήθηκαν του θανάτου του? Ξέρεις πόσοι άνθρωποι έχουν πεθάνει στον ύπνο τους από καρδιά ή από ανεξακρίβωτα αίτια?
σωστο και αυτο και μπορω να πω οτι δεν την σκεφτηκα καθολου αυτη την πιθανοτητα αν και θα επρεπε να ηταν το πρωτο πραγμα που επρεπε να σκεφτω ομως στην πιστευω οτι αυτο ισχυει στην περιπτωση που το "θυμα" θα εγκατελειπε απο την πρωτη επιθεση αν ομως ειχε πολλα τετοια περιστατικα δεν θα τα κουβεντιαζε με φιλικα του προσωπα ωστε μετα τον ξαφνικο θανατο καποιος να το ριξει σε αυτο το πλασμα?

quote:
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΣΕ ΠΑΕΙ,ΕΝΩ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο,ΤΙ ΗΘΕΛΕ ΕΝΩ ΚΟΙΜΟΣΟΥΝ...ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΝΑ ΣΕ ΞΥΠΝΗΣΕΙ;
πιθανον να μην το ενοιαζε αν θα με ξυπνησει ή οχι ηταν πολυ αγριο μιλαμε για λυσα και επιμονη κ ηταν πολυ ευκινητο και απο οτι καταλαβα ηθελε απλα να με πεταξει κατω μπορει να ηταν ειδος test drive να ηθελε δηλαδη να δοκιμασει της δυναμεις μου.
quote:
ΕΝΔΟΡΑΜΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ.
αδιαφορο δεν με αφηνει αλλα δεν μου αφησε και καποια φοβια που ειναι και το σημαντικοτερο

"μια φορα και ενα καιρο οταν υπηρετουσα την θητεια μου στα ελληνοτουρκικα συνορα περναγαμε απο αρκετα σκληρη εκπαιδευση και μας ειχαν περασει το μηνυμα οτι αφου ματωνεις δεν σε φοβαμαι στην περιπτωση αυτη ομως δυστηχως δεν μας περασαν κανενα μηνυμα".

quote:
ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΔΥΑΣΩ ΜΕ ΤΗ ΜΩΡΑ ΛΟΓΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΟΝΤΟΣ ΠΡΟΣ ΕΣΕΝΑ
σωστα παλι αν και υπαρχει μια ομοιοτητα καποιος ειχε πει οτι η μορα εχει λεπτα και μακρυα δαχτυλα οπως και στην περιπτωση μου αλλα θελω να πιστευω οτι δεν ηταν ουτε μορα ουτε κανενα πλασμα και οτι απλα το φανταστηκα μην παθω κανενα πανικο τωρα που περασαν και τοσες μερες

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2003, 18:17:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΕΞΩΔΙΑΣΤΑΣΙΑΚΑ ΟΝΤΑ...

Mμμμ... θα ήθελες να μας μιλήσεις πιο αναλυτικά γι'αυτό μιας και δεν είναι καθόλου εκτός θέματος?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2003, 21:05:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
σωστο και αυτο και μπορω να πω οτι δεν την σκεφτηκα καθολου αυτη την πιθανοτητα αν και θα επρεπε να ηταν το πρωτο πραγμα που επρεπε να σκεφτω ομως στην πιστευω οτι αυτο ισχυει στην περιπτωση που το "θυμα" θα εγκατελειπε απο την πρωτη επιθεση αν ομως ειχε πολλα τετοια περιστατικα δεν θα τα κουβεντιαζε με φιλικα του προσωπα ωστε μετα τον ξαφνικο θανατο καποιος να το ριξει σε αυτο το πλασμα?

Μα αν πέθαινε κάποιος και ένας από το περιβάλλον του έλεγε "τον σκότωσαν δαιμόνια" ή κάτι τέτοιο, ποιός θα τον πίστευε (και με το δίκιο του)? Το πολύ πολύ να έβγαινε στον Alter αν επέμενε!

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2003, 22:12:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
quote:
Μα αν πέθαινε κάποιος και ένας από το περιβάλλον του έλεγε "τον σκότωσαν δαιμόνια" ή κάτι τέτοιο, ποιός θα τον πίστευε (και με το δίκιο του)? Το πολύ πολύ να έβγαινε στον Alter αν επέμενε!
οι ανθρωποι πεθαιναν πριν βγει ο Alter

καποτε τετοια πραγματα δεν περνουσαν απαρατηρητα αλλα και τοτε μπορει να μην υπηρχε ο Alter αλλα υπηρχε ο τιτλος ευγενειας "ο τρελος του χωριου" που τον εδιναν συχνα με μεγαλη ευχαριστηση και ευκολια και απο την αλλη ομως εκεινες της εποχες ο κοσμος τα δεχοταν πιο ευκολα αυτα τα φαινομενα γιατι ηταν και αρκετα συχνα

δηλαδη πιασε το αυγο και κουρευτο οπως και να εχει ομως μεσα σε ολες αυτες της περιπτωσεις που δεν ειναι και λιγες δεν μπορει ολο και καποιος θα εριξε το φταιξιμο σε καποιο πλασμα που την βρισκει να ξαπλωνει πανω σε ανθρωπους

και οπως πολυ σωστα ειπε η Avallon οι νεκροι δεν μιλανε "κακια συνηθεια εχουν και αυτοι"

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2003, 23:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΦΙΛΗ ΑΒΑΛΛΟΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΕΞΩΔΙΑΣΤΑΣΙΑΚΑ ΟΝΤΑ!

ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥΣ ΤΟ ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ...
ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΔΗΛΩΝΩ ΘΡΗΣΚΟΛΗΠΤΟΣ ΑΛΛΑ ΘΡΗΣΚΕΥΟΜΕΝΟΣ ΜΕ ΛΟΓΙΚΑ ΟΡΙΑ...
ΕΤΣΙ ΑΝ ΤΟ ΜΑΘΟΥΜΕ ΑΠ ΕΞΩ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΦΕΡΟΥΜΕ...
ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ Η ΒΓΟΥΜΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΜΑΣ,ΤΟΤΕ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΤΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΣΠΙΔΑ ΜΑΣ ΣΕ ΚΑΚΟΠΟΙΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ Η τον απολλυών...

ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΗΣ ΚΡΕΒΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑΣ ΜΑΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΡΕΜΑΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΑΝΤΗΛΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙ ΑΠΟ ΦΑΡΣΕΣ ΞΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΕΞΩΔΙΑΣΤΑΣΙΑΚΕΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ....
ΣΤΟΝ ΚΗΠΟ ΜΑΣ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΔΙΩΞΟΥΜΕ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΟΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ-ΔΥΟ ΚΑΚΤΟΥΣ ΜΕΤΡΙΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ..
ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΦΥΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΑ ΑΓΚΑΘΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΔΙΩΧΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΝΥΚΤΟΒΙΟ ΠΛΑΣΜΑ...
ΥΣΤΕΡΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΡΕΜΑΣΟΥΜΕ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΗΜΕΙΑ Η ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ,ΚΑΜΠΑΝΑΚΙΑ,Η ΑΛΛΗΛΟΥΧΙΑ ΜΕ ΚΑΜΠΑΝΑΚΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΛΥΚΟ ΗΧΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΝΥΚΤΟΒΙΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΛΚΥΕΙ ΚΑΛΟΒΟΥΛΑ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΥΝΟΟΥΝ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥ ΝΟΙΚΟΚΥΡΗ...

ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΧΤΗΚΕΣ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΕΝΟΣ ΜΗ ΚΑΚΟΒΟΥΛΟΥ ΟΝΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΠΕΙΤΑ ΝΑ ΚΑΨΕΙΣ ΕΝΑ ΔΕΡΜΑ Η ΛΑΣΤΙΧΟ,Η ΜΥΡΩΔΙΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΠΝΟΣ ΘΑ ΤΟ ΔΙΩΞΟΥΝ...

"Κύριε,Κύριε,είσαι η ακαταγώνιστος δύναμις,η οποία εργάζεται την σωτηρίαν μου,έρριψας την σκιάν της προστασίας σου,ώς άλλην απρόσβλητον περικεφαλαίαν επί της κεφαλής μου κατά τάς ημέρας του πολέμου..."


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 04:14:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
quote:
ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...
αν καταλαβα καλα δηλωνουμε πιστη σε κατι για να δειξουμε οτι μας προστατευει μια μεγαλυτερη οντοτητα

καλα καταλαβα φιλε μου?

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 22:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΩΣΤΟΣΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΕΝΔΟΡΑΜΑ...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΑΝΑΓΚΑΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΙΣΤΗΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΘΕΟ,ΑΠΛΑ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΑΣ...ΩΣ ΑΣΠΙΔΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΚΕΦΑΛΑΙΑ...

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΔΗΛΩΝΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΑΝΩΤΕΡΗ ΟΝΤΟΤΗΤΑ ΒΡΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΑΠΟ ΝΥΚΤΟΒΙΑ ΟΝΤΑ...
ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ...
Η ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΔΡΑ ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΑΣ ΩΣ ΤΟΝΩΤΙΚΟ,ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΘΩΡΑΚΙΖΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΜΑΣ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΟΡΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΞΩΚΟΣΜΑ ΟΝΤΑ,ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ...ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΗ ΦΥΣΗ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΟΝΤΑ,ΑΛΛΑ ΟΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΝΑ ΑΔΥΝΑΤΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΝΤΑΣ "ΑΔΥΝΑΜΟ" ΠΝΕΥΜΑ ΚΑΙ ΨΥΧΗ...


ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Edited by - Glorfindel on 19/10/2003 22:31:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 03:25:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
πιο καθαρα δεν γινεται φιλε μου και συμφωνω με τα λεγομενα σου

συν Αθηνα και χειρα κινει


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 13:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Θέλω κι εγώ να διηγηθώ μία παράξενη εμπειρία που μου συνέβη πέρσι το καλοκαίρι. Μένω σε ισόγειο και η πολυκατοικία μας έχει μεγάλο κήπο. Στην γειτονιά υπάρχουν μερικά αδέσποτα γατιά, τα ξέρω όλα. Κάθε πολυκατοικία φροντίζει ένα ή δύο από αυτά. Εγώ έχω έναν γάτο σπίτι μου και επίσης ταίζω 1-2 άλλα αδέσποτα. Σπιτική γάτα (η οποία να βγαίνει έξω) υπάρχει άλλη μία δύο σπίτια παρακάτω. Έκανα αυτή την εισαγωγή για να δείξω ότι ξέρω όλα τα γατιά της γειτονιάς και την συμπεριφορά τους.
Πέρσι το καλοκαίρι λοιπόν κατά τις 9:00 είχα ανοιχτη την πόρτα της κουζίνας και έκανα κάποια δουλειά. Ο δικός μου γάτος έλειπε. Ξαφνικά άκουσα νιαουρητά απ' έξω και πήγα να δω ποιο γατάκι είναι. Ακριβώς έξω από την πόρτα της κουζίνας στεκόταν μία μαύρη γάτα και νιαούριζε επίμονα. Η γάτα ήταν σε εκείνη την ήρεμη στάση που τα γατιά κάθονται στα πίσω πόδια και τυλίγουν την ουρά τους γύρω από αυτά. Μόλις την πλησίασα δεν θοβήθηκε καθόλου αλλά άρχισε να τρίβεται στα πόδια μου και νιαούριζε συνέχεια. Συνέχισε να χαιδεύεται στα πόδια μου και να γουργουρίζει. Πήγα μέσα και της έβαλα λίγο φαγητό να φάει. Η γάτα δεν έδωσε καμία σημασία στο φαγητό. Συνέχισε τα ίδια παιχνίδια και ήθελε να μπει μέσα στο σπίτι. Την άφησα να μπει λίγο μέσα από την πόρτα της κουζίνας κι εκείνη συνέχιζε τα ίδια. Μετά από λίγο ήρθε ο άντρας μου και η γάτα έκανε τα ίδια και σε εκείνον. Αφού την άκουσα βέβαια επειδή μαζεύω τα γατιά, την έβγαλε έξω και έκλεισε την πόρτα. Κοίταζαμε από το τζάμι αν θα φάει το φαγητό αλλά εκείνη τίποτα. Πήρε την στάση που είχε στην αρχή και έμεινε ακίνητη κοιτάζοντας την πόρτα της κουζίνας επί 1 ώρα. Μετά από αυτό το διάστημα ήρθε ο γάτος μου και την έδιωξε γιατί φυσικά δεν θέλει άλλο γατί στο σπίτι του. Την γάτα αυτή δεν την ξαναείδαμε ποτέ! Ούτε στο σπίτι μας ούτε στην γύρω περιοχή.
Το φέρσιμό της ήταν περίεργο γιατί τα αδέσποτα γατιά δεν σε αφήνουν να τα πιάσεις αν δεν σε ξέρουν. Το ίδιο ισχύει και για τα σπιτικά (ο δικός μας δεν κάθεται να τον χαιδέψουν ξένοι). Επίσης ήθελε ντε και καλά να μπει στο σπίτι και κοιτούσε συνέχεια την πόρτα της κουζίνας. Δεν τρομαξα καθόλου αντίθετα η γατούλα μου προκάλεσε θετικά συναισθήματα, πάντως η όλη συμπεριφορά της μου φάνηκε πολύ παράξενη. Τί ήταν άραγε αυτή η γάτα; Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον ή μπορεί να κάνει εικασίες σχετικά με το περιστατικό;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2003, 15:22:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf
quote:
μερικα πραγματα που προτιμουν να μας επισκεπτονται οταν κοιμομαστε για πιο λογο ομως?

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ Η ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΦΟΒΗΣΟΥΝ ΙΣΩΣ? ΣΚΕΥΤΕΙΤΕ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΤΡΟΜΑΡΑ! ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΒΛΑΨΟΥΝ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΟΥΝ........


respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy