ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 20:16:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ο κόσμος έχει φτάσει σταδιακά σε μία πνευματική σήψη...νιώθω πως έχουμε φτάσει σχεδόν στο πάτο, ώσπου δεν θα μπορούμε σε λίγο να πάμε πιο κάτω παρά να ανέβουμε προς τα πάνω...

Άσχετα εάν το 2012 σηματοδοτεί μία καινούρια εποχή...κατάλαβαίνω πως η Ελλάδα ως Κοσμική Οντότητα και όχι απλά σαν οικόπεδο, μπορεί και θα παίξει σημαντικό ρόλο δίνοντας στον κόσμο να καταλάβει ότι όλες οι αλήθειες του ανθρώπινου πολιτισμού βρίσκεται σε αυτό τον μικρό χώρο της Ευρασίας.

Οι αρχαίες σπερματικές γνώσεις των ελληνικών ιερατείων πρέπει να φανερωθούν για μια ακόμη φορά. Τα μυστικά του Απόλλωνα τα οποία βρίσκονται μέσα μας θα βγούν μόνο μέσω της Αυτογνωσίας...

Σας πληροφορώ πως στο εξωτερικό ο απλός κόσμος αντιλαμβάνεται πλέον πως οι απαντήσεις στον κάθε τομέα της ζωής βρίσκεται στο υποσυνείδητο μας.



Θα συμφωνήσω με τα παραπάνω λόγια του πρίγκηπα...
Το τέλος του κόσμου δεν θα είναι καταστροφολογικό με την κυριολεκτική έννοια!
Το τέλος του κόσμου δεν θα΄ναι παρά η αρχή ενός άλλου...
Ενός κόσμου όπου οι οντοτητές μας θα δονούνται διαφορετικά γιατί θα έχουμε μια άλλη συνείδηση... οι δονήσεις αυτές θα μας οδηγήσουν σε ένα άλλο επίπεδο... ίσως σε άϋλη κατάσταση... ένας κόσμος καλύτερος και όχι χειρότερος... τώρα γιατί οι Εβραίοι το θεωρούν χειρότερο και καταστροφολογούν με τα ιερά τους κείμενα... αρκεί να καταλάβει κανείς ποια είναι τα ιδανικά και οι αξίες των Εβραίων και θα έχει πάρει την απάντησή του...Οσοι έχουν διαβάσει το παγκόσμιο μπεστ σέλλερ ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ καταλαβαίνουν τι θέλω να πω...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 22:51:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΤΙΤΛΟΦΟΡΕΙΤΑΙ: " ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ 2012 "
ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΤΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.

Μετά από αυτό, έκανα μια αναζήτηση στο διαδίκτυο.
Ορίστε τί βρήκα:

Ας δούμε λοιπόν το τελευταίο σημαντικό ουράνιο φαινόμενο,που πρόκειται να επηρεάσει όλη τη Γη:πρόκειται για τη φοβερή σύνοδο του 2012: Άρης,Κρόνος,Ερμής,Ήλιος,Αφροδίτη,Σελήνη,Δίας.Τα πάντα θα είναι απογυμνωμένα και οι της ιερής ομάδας Έψιλον θα πάρουν τον έλεγχο. Η χώρα των θεών,ονομασθείσα ΕΛΛΑΣ, ξαναγεννιέται!
Πηγή:http://homepages.pathfinder.gr/the_unknowns/html/epsilon.htm

quote:
[Σημείωση : αυτό που δεν είδε ο Masson ήταν η σύνδεση με ένα επιπρόσθετο 22-ετή κύκλο που σηματοδοτεί το τέλος του χρόνου μετάπτωσης που τελειώνει τον Δεκέμβριο του 2012 και κηρύττει την πλέον σημαντική αλλαγή.

Πηγή:http://www.pantou.gr/rousagr.htm

quote:
Από το 1998 ο Ποσειδώνας είναι σε διέλευση στο ζώδιο του Υδροχόου και θα παραμείνει μέχρι τις 3-2-2012. Ο Ποσειδώνας κυβερνά τα φάρμακα και το ζώδιο του Υδροχόου κυβερνά την τεχνολογία, τον ηλεκτρισμό και το μαγνητισμό

Πηγή:http://www.astro.gr/predictions/outer.htm
Ελπίζω να βοήθησα λίγο, χωρίς να σας κούρασα..

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sbolakis
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 22:53:31  Εμφάνιση Προφίλ
Καλυσπερα παιδια
Κατα την ταπεινη μου γνωμη πιστευω οτι το ετος 2012 αν ειμαστε γεροι ως τοτε αυτα που προκειτε να συμβουν δεν τα γνωριζει κανεις . Ο αγιος Ιωαννης προφυτεψε την 2α παρουσια του Χριστου χωρις να προσδιοριζει ετος μηνα και μερα , μονον ο Μεγαλοδυναμος γνωριζει την μερα τον μηνα και το ετος , αρα αυτα περι διασταυρωση πλανιτων και ηλιων μπορει να γινουν αλλα αυτη η μοιρολατρια και η καταστροφολογια ειναι για το θεαθηνε . Και το 1999 οταν εγεινε ολικη εκληψη ηλιου λεγοταν πολλα για το μιλενιουμ επισεις , ειμαστε ανθρωποι και κανεις δεν μπορει να φτασει την γνωση του Θεου .

Ο Θεος ολα εν σοφια εποιησεν .

Μην κρίνεις για να μην κριθείςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eκήβολος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 23:22:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eκήβολος
Φίλε Εχετλαίε και οι παρεβρισκόμενοι γειά σας.

Είμαι κι εγώ τις γνώμης ότι δεν θα συμβεί τίποτε όπως δεν συνέβη και για τις
άλλες ημερομηνίες που προειδοποιούσαν οι κάθε λογής μελλοντολόγοι.
Υπάρχει κάποιο είδος φυσικού μηχανισμού που επιδρά στην ψυχοσύνθεση των
κοινωνιών και οι πολιτισμοί που κλείνουν τον κύκλο της υπάρξεώς τους
αυτοκαταστρέφονται.


Ένας απο τους πρώτους που ανέφεραν
οτι κάτι θα συμβεί εκείνες τις χρονολογίες είναι και ο κύριος Κεραμυδάς.
Σήμερα συμπτωματικά τον άκουγα σε κάποιο τοπικό κανάλι και με προβλημάτισε
περισσότερο.


Όπως ανέφερε εντός ολίγων μηνών θα ανάψουν οι έψιλον λυχνίες κάτω απο τον
Παρθενώνα και μετά ο Ίδας θα ακουμπήσει τους επτά πυρσούς.!
Κατόπιν θα έχουμε σημαντικά γεγονότα στο Μαρμαρά, θα πάρουμε την Πόλη και θα
χυθεί πολύ αίμα.


Βέβαια δεν ξέρω τι σημαίνουν αυτά αλλά ελπίζω κάποιος να με βοηθήσει, για να
μη χρειαστεί να αγοράσω το καινούργιο βιβλίο του.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 10:15:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Βέβαια δεν ξέρω τι σημαίνουν αυτά αλλά ελπίζω κάποιος να με βοηθήσει, για να μη χρειαστεί να αγοράσω το καινούργιο βιβλίο του.


Τέτοιους συγγραφείς δεν αξίζει να τους κάνουμε πλούσιους!...
Δανείσου το από κάποιον άλλο...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 13:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS
ΠΡΩΤΟΝ.
GRIGORIANOS = ΓΡΗΓΟΡΙΑΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΤΟ ΓΕΟΡΓΙΑΝΟΣ = ΓΕΩΡΓΙΟΣ,ΓΕΩΡΓΙΑ.

ΔΕΥΤΕΡΟΝ.
ΔΕΝ ΕΘΙΞΑ ΤΟ ΘΕΟ. ΕΓΡΑΨΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΒΑΣΕΙ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ, ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ, ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΩ (ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ).

ΤΡΙΤΟΝ.
ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΜΥΑΛΟ ΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ.

ΤΕΤΑΡΤΟΝ.
ΑΝΑΦΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΜΠΡΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΕΙ.

ΠΕΜΠΤΟΝ.
ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΑΣΕΙ ΑΥΤΩΝ ΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕΙ.

ΕΚΤΟΝ.
ΟΙ ΠΡΩΣΟΠΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΣΤΗ ΓΝΩΣΗ ΗΤΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ.

ΕΒΔΟΜΟΝ.
ΔΕΝ ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜ/Σ/Η ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΕΙ.
ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΗ ΓΗ ΠΟΥ ΜΕ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ.
ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ.

ΟΓΔΟΟ.
Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ. ΑΝ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΘΑ ΦΩΤΙΣΤΕΙΣ, ΑΝ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΕΝΑΤΟΝ.
Η ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ.
ΜΑΚΑΡΙΟΙ ΟΙ ΠΤΩΧΟΙ ΤΩ ΠΝΕΥΜΑΤΙ.

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ, ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΙΣΙΦΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 14:08:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΙΣΙΦΟΣ
ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΕΣ.
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΚΥΡΙΕ ΦΩΤΙΝΕ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗ. ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΣΕ ΜΕ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΜΑΘΕΙΣ ΩΣ ΚΑΙ ΗΜΙΜΑΘΕΙΣ.

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΛΕΣ:"ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΓΕΝΗΣΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΣ ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΕΩΣΦΟΡΟΥ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΩΤΟΙ ΠΙΣΤΕΨΑΝ ΣΤΟΝ ΘΕΟ Ο ΕΩΣΦΟΡΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ."

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΤΑΠΕΙΝΟΣ ΑΜΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΟΓΚΟ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.



""ΣΒΗΣΕ ΤΟ ΦΩΣ ΓΕΝΝΑΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΜΑΚΡΙΑ ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΣΒΗΣΕ ΤΟ ΦΩΣ ΣΚΟΤΑΔΙ ΖΗΤΩ ΣΕ ΑΝΑΡΧΟ ΧΑΟΣ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΧΑΘΩ ΣΒΗΣΕ ΤΟ ΦΩΣ ΨΥΧΗΣ ΦΥΛΑΚΗ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΣΤΕΚΕΙ ΘΑΝΑΤΟΥ ΦΙΛΙ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 14:22:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Κατόπιν θα έχουμε σημαντικά γεγονότα στο Μαρμαρά, θα πάρουμε την Πόλη και θα
χυθεί πολύ αίμα.

Περασμένα μεγαλεία και διηγόντας τα να κλαις..
Θα συμφωνήσω πάντως με την άποψη της Avallon.

Για τον Grigorianos:

quote:
ΤΡΙΤΟΝ.
ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΜΥΑΛΟ ΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ.

ΤΕΤΑΡΤΟΝ.
ΑΝΑΦΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΜΠΡΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΕΙ



Όποιος έχει μυαλό?
Είναι δηλ. θέμα IQ?
Μα τις απόψεις σου είπες, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι αλάνθανθαστες και ότι πρέπει να γίνουν και αποδεκτές.
Το καλύτερο θα ήταν να δέχεσαι την κριτική και την αμφισβήτηση.
Και το άριστον θα ήταν, να απαντούσες με αποδείξεις και επιχείρηματα.

Ευχαριστώ

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 14:39:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Όπως ανέφερε εντός ολίγων μηνών θα ανάψουν οι έψιλον λυχνίες κάτω απο τον
Παρθενώνα

Κάτι από ήχος και φως μου θυμίζει…

quote:
και μετά ο Ίδας θα ακουμπήσει τους επτά πυρσούς.!

Μα καλά! Δεν θα καεί;;; φαντάζομε δεν θα ακουμπήσει της φλόγες αυτών…

Συγγνώμη……δεν κρατήθηκα…..
Χαριτολογώντας πάντα και δίχως καμία παρεξήγηση!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eκήβολος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 16:19:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eκήβολος
Δεν ξέρω αν θα καεί, γιατί δεν ξέρω τι δυνάμεις έχει αυτός ο Ίδας.
Πάντως για να πάει να τους ακουμπήσει, κάτι θα ξέρει αυτός, αλλιώς
πάει γυρεύοντας.

Ξέχασα όμως να πω πως πρίν απο όλα αυτά θα γίνει και επανάσταση
στον Όλυμπο. Στις 12 ακριβώς μεσημεριάτικα θα βγούνε πολλά πράγματα απο μέσα του.
Τάδε έφη Κεραμυδάς.

Avallon συμφωνώ αλλά με τρώει η περιέργεια,
μετά απο ολα αυτά, ΤΙ ΑΛΛΟ μπορεί να γίνει το 2012;;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 18:23:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ξέχασα όμως να πω πως πρίν απο όλα αυτά θα γίνει και επανάσταση
στον Όλυμπο. Στις 12 ακριβώς μεσημεριάτικα θα βγούνε πολλά πράγματα απο μέσα του.

Ωχ! Μήπως πλησιάζει η στιγμή που θα πρέπει να μετακομίσω?
(Πλάκα κάνω)
Ας σοβαρευθώ.Τί είδους επανάσταση? Από τους αγνούς και απλοικούς
κτηνοτρόφους και αγρότες της περιοχής?
Αναφέρει ο Κεραμυδάς τί θα είναι αυτό που θα βγει από τον Όλυμπο?
Ααα! Πάνω σ'αυτό. Ξέρω κάποιους που μετακόμισαν στην περιοχή εδώ και χρόνια από διάφορες περιοχές της χώρας μας, με σκοπό να είναι κοντά 'οταν θα συμβεί <κάτι>.
Ότι αυτοί γνωρίζουν κάποιο μέρος στο βουνό που μόνο εκεί θα σωθείς...
Δυστυχώς,(ή ευτυχώς?), δεν έχω καμμιά άλλη πληροφορία.Δεν μιλούν καθαρά, αφήνουν υπονοούμενα, και όπως είπε κάποιος:<δεν είμαστε μυημένοι>.
Έχει ακούσει κανείς κάτι σχετικά με αυτό??

Ευχαριστώ!

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 20:15:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner
quote:

Όπως ανέφερε εντός ολίγων μηνών θα ανάψουν οι έψιλον λυχνίες κάτω απο τον
Παρθενώνα και μετά ο Ίδας θα ακουμπήσει τους επτά πυρσούς.

Σας παρακαλώ ας μου πει κάποιος, τί είναι οι Ε λυχνίες... και τί οι 7 πυρσοί;;; Όσο για τον Ίδα, έχω μια ιδέα για αναγραμματισμό του Δία. Το πέτυχα;;;

quote:
Κατόπιν θα έχουμε σημαντικά γεγονότα στο Μαρμαρά, θα πάρουμε την Πόλη και θα
χυθεί πολύ αίμα.

Δεν κρατιέμαι... Συγχωρέστε με αλλά θα το πω.... Μήπως αυτό με την Πόλη, είναι ότι θα πάρουμε την Eurovision;;; Ξέρω ότι υποβαθμίζω - ίσως - την συζήτηση, αλλά όλα δείχνουν καλμαρισμένα με την Τουρκιά! Τί μπορεί να ξεσπάσει από το πουθενά και να μας δώσει και την Πόλη;;; Άσε που θέλουν να μπουν και στην Ε.Ε. (κοίτα σύμπτωση!!!! 2πλο Ε!!!) δεν τους παίρνει για τσαμπουκάδες..... Όσο για να ξεκινήσουμε κάτι εμείς, ε.... δεν νομίζω ότι ταιριάζει στο προφίλ μας....

ΜΑ ΟΛΑ ΠΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ 2012........ΒΑΛΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΖΕΙ!!!!! ΠΕΙΤΕ ΚΙ ΑΛΛΑ!!!!

-------------
ΤΟΛΜΗΣΤΕ!!!! ΣΕ ΟΛΑ!!!

-Αν χάσετε θα έχετε πάρει ένα ωραίο μάθημα.
-Αν νικήσετε θα έχετε την χαρά την νίκης (ίσως της πρωτοπορίας).

Edited by - bladerunner on 21/01/2004 20:20:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 23:05:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Avallon συμφωνώ αλλά με τρώει η περιέργεια,
μετά απο ολα αυτά, ΤΙ ΑΛΛΟ μπορεί να γίνει το 2012;;;;

Για σκέψου λιγάκι...
Οσο περνούν τα χρόνια με κορύφωση το 2012 θα υπάρξει "οργασμός" περιέργειας γύρω από αυτό το θέμα...
Αν σήμερα υπάρχουν 4-5 συγγραφείς που ασχολούνται με το θέμα και ο καθένας έχει γράψει 4-5 βιβλία μέσο όρο φαντάσου τι έχει να γίνει μέχρι το 2012 αφού βλέπουν ότι το ενδιαφέρον μας κορυφώνεται.

Αυτό που τελικά θα γίνει είναι η οικονομική μας κατάρρευση αφού θα προσπαθούμε να αποκτήσουμε κάθε έντυπο που θα κυκλοφορεί γύρω από αυτό το θέμα. Οι πιστωτικές κάρτες να'ναι καλά!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευθύμης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 23:26:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευθύμης
Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση.

Φίλε AVANTGR λες "ΦΙΛΕ Ευθύμη ΟΜΙΛΕΙΣ ΠΕΡΙ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗΣ ΤΗΣ ΠΟΛΙΚΟΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ 11 ΧΡΟΝΙΑ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ. ΤΟΣΕΣ ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ (ΑΝΑ 11 ΧΡΟΝΙΑ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ) ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ??????"

Δεν υπάρχει λόγος να προτρέχουμε. Δεν είπα κάτι τέτοιο αγαπητέ, ούτε καταστροφολόγησα.

Όταν είπα ότι δεν γνωρίζουμε και συνεπώς, ούτε το πιστεύουμε, ούτε το απορρίπτουμε για το τι μπορεί να σημαίνει αυτό (...) αναφερόμουν στην αλλαγή πολικότητας της Γης, η οποία γίνεται κάθε 750,000 χρόνια περίπου.

Ελπίζω να το κατάλαβες τώρα. ;)

Edited by - Ευθύμης on 21/01/2004 23:40:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ravdina
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 01:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ravdina  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ravdina

Καλησπερα σε ολους....
Πραγματικα ειναι ενα πολυ ενδιαφερον θεμα αυτο που συζητατε και πρεπει να ομολογησω
οτι με εχετε εντυπωσιασει τοσο με τις γνωσεις σας πανω στο θεμα - αν χι ολοι οι περισσοτεροι- οσο και με τον τροπο προσεγγισης του.
Ειμαι νεο μελος και δυστυχως δεν προλαβα να δω πολλα forums ετσι ωστε να νοιωθω ανετα μ αυτα που θα πω γι αυτο ζητω ταπεινα την επιεικια σας.
Λοιπον πριν χρονια επεσε στα χερια μου ενα ενθετο περιοδικου το οποιο αναφεροταν ακριβως στο τι θα συμβει μετα ομως απο πολυ περισσοτερα χρονια απο αυτα που αναφερετε οι πιο πολλοι, και αυτο που μου εκανε φοβερη εντυπωση ηταν εκτος απο το οτι ο ανθρωπος θα μπορει να κανει ταξιδια μεσα στο χρονο, οτι θα αποκτησει τη λεγομενη ενοραση.
Αν νομιζετε οτι σας ενδιαφερει ενημερωστε με για να σας εξηγησω τι ακριβως ειναι, κι εν τω μεταξυ θα προσπαθησω να βρω το συγκεκριμενο περιοδικο που το διαβασα γιατι ηταν ενα πολυ ομορφο - ενα κομματι ενος βιβλιου που αν θυμαμαι καλα ονομαζοταν η πολη των ροδων- .
Αυτα για την ωρα
Καλη σας μερα!!!!!!!

- ΚΛΑΙΟΥΣΑ ΙΤΙΑ -

dinaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

executioner_gr
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 01:56:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους executioner_gr
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ...ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΚΕΨΗ.
ANYWAY,ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ TOPIC ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ,ΜΥΣΤΗΡΙΑ,ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ κτλ...
ΕΓΩ ΣΑΝ ΑΠΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ 'Η ΟΧΙ
ΕΡΧΟΜΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΟΣ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ,ΠΙΣΤΕΥΩ,ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ.
ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΟ 2012 ΚΑΤΙ (ΚΑΙ ΚΑΛΑ)ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ.ΟΚ.ΑΣ ΣΥΜΒΕΙ.ΑΣ ΓΙΝΕΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΣΤΗΝ ΓΗ ΚΑΙ ΑΣ ΓΙΝΕΙ Η ΜΕΡΑ ΝΥΧΤΑ...ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ (ΝΟΜΙΖΩ ΛΟΓΙΚΟΣ) ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ.ΑΝ ΓΙΝΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ΟΚ,ΕΓΙΝΑΝ.
ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΟΥΝ?ΑΝ ΑΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΑ "ΜΕΤΡΑ" ΤΟΥΣ ΓΙ ΑΥΤΟ...ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ?ΘΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΕΘΑΝΑΝ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΙΛΛΕΝΙΟΥΜ?

ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ...
ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΩΣ Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ ΜΙΛΑΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΠΑΡΑΒΟΛΕΣ?Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΛΑΜΒΑΝΕΙ ΧΩΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΑΣ...ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ?ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΚΑΛΟΙ
ΑΝΘΡΩΠΟΙ 'Η ΟΧΙ?Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ...

ΜΕΤΑ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΝΟΙΑ...
"ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΜΑ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΕΤΑΝΟΗΣΕΤΕ."ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.ΣΕ ΠΟΙΟΣ\Ν ΑΝΘΡΩΠΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΤΟΝ ΔΑΙΜΟΝΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΣΥΝΧΩΡΕΣΗ?ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕΤΑΝΟΕΙΣ ΣΥΝΙΔΗΤΑ.
ΑΚΟΥΣΑ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.
ΔΕΝ ΛΕΩ...ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΡΥΦΑΝΟΣ ΛΑΟΣ ΠΟΥ...ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΕΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΛΑΟΥΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ.
ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΚΟΥΡΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΙ?Η ΟΜΑΔΑ Ε?Η ΕΞΩΓΙΗΝΟΙ?Ο ΘΕΟΣ?ΑΥΤΟ ΠΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΑΡΑΠΑΕΙ...
ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΚΛΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ...
ΜΗΠΩΣ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΤΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ?ΣΚΕΦΤΗΚΑΤΕ ΠΟΤΕ ΤΙ ΚΑΚΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΔΙΔΟΥΜΕ ΣΑΝ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΞΟΝΤΩΣΕΙ?.....ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ!

ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΕΡΙΠΛΑΝΙΤΗ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΡΑΒΗΞΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ.ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΤΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ.ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΟΤΙ ΠΛΗΘΟΣ POST ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΥΠΟΤΗΜΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΗΝΗ ΜΟΥ 'Η ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΙ ΕΡΕΤΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ ΠΟΥ ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΥΦΛΟΣΟΥΝ ΜΕ ΨΕΜΑΤΑ ΕΝΑ ΕΥΛΟΛΟΠΙΣΤΟ 20ΧΡΟΝΟ ΟΠΩΣ ΕΓΩ...


ΑΥΤΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΓΡΑΨΩ...!

ΑΑΑ....SORRY ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΛΑΘΗ.BLEPETE ETSI MIN ARXISETE NA GRAFETE POTE!ΘΑ ΣΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...ΟΠΩΣ ΕΜΕΝΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jim213
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 09:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jim213
Γεοργιανε δεν ξερεις σε ποιον θεο πιστευω για να λες οτι δεν τον εθιξες. Σατανα τον ειπες. Το μεγαλυτερο κακο που θα μπορουσες να πεις για τον θεο μου. Χσρων.

σαταρρΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 11:49:36  Εμφάνιση Προφίλ
Aφού κλοσωρίσω τα 2 καινούργια μέλη της παρέας να σας υπενθυμίσω τι είχε γίνει στο παρελθόν εξαιτίας παρόμοιας καταστροφολογίας...
Υπήρξαν σάϊτς τα οποία στην κυριολεξία πλουτίσανε πουλώντας είδη επιβίωσης... από σπόρους... μέχρι σουγιαδάκια που ήτανε και φακοί... από τροφή σε χαπάκια μέχρι δεν ξέρω και γω τι...
Λίγη προσοχή λοιπόν δεν βλάπτει...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 13:34:00  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Ευθύμη ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...

quote:
Επίσης, κατά τη διάρκεια του 2012 αναμένεται η αντιστροφή μαγνητικής πολικότητας του Ηλίου. Αυτό είναι γνωστό, μιας και ο Ήλιος μας αντιστρέφει πολικότητα κάθε 11 χρόνια και η τελευταία έγινε τον Φεβρουάριο του 2001. Στην παρούσα φάση, οι πόλοι Ηλίου - Γης έλκονται, και πολλοί επιστήμονες, όπως δηλώνει η παρακάτω επίσημη ιστοσελίδα της NASA, πιστεύουν ότι και η Γη πρόκειται να αντιστρέψει πολικότητα σύντομα. Αυτό δε σημαίνει ότι ο γεωγραφικός Βορράς θα γίνει Νότος και θα κοιτάμε την Ελλάδα ανάποδα. Το μόνο που θα συμβεί είναι οι πυξίδες μας να δείχνουν το γεωγραφικό Νότο για μαγνητικό Βορρά.

ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΟΡΜΟΜΕΝΟΣ ΕΓΡΑΨΑ ΠΕΡΙ 11 ΕΤΩΝ..

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΟΔΟ ΠΛΑΝΗΤΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ Εχετλαίος..

quote:
1)Σύνοδος του 2012: Άρης,Κρόνος,Ερμής,Ήλιος,Αφροδίτη,Σελήνη,Δίας.


ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 21:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος
ΦΙΛΗ AVALLON,

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΜΕΛΕΤΗΘΟΥΝ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΟΜΒΑΡΔΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΕΥΡΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΕΤΟΣ ΑΥΤΟ, ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΓΗΣΟΥΝ ΕΝΑΝ ΠΑΝΙΚΟ ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΕΤΟΣ ΑΥΤΟ.
ΥΠΟ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΑΥΤΟ, ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ AVATARGR ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΟΤΙ, ΔΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΟΣΜΟΓΟΝΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΚΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ.
ΟΠΩΣ ΚΑΠΟΤΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΤΡΕΜΑΝ ΜΙΑ ΕΚΛΕΙΨΗ ΗΛΙΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΕΙΣ, ΕΚΛΕΙΨΕΙΣ ΚΛΠ.
(ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΔΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΤΑΠΑΝΩ ΜΑΣ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΕΝΔΕΙΞΗ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΜΑ).
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Η ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΣ ΑΥΤΗ ΠΑΥΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΕΡΕΥΝΑΤΑΙ.

ΦΙΛΙΚΑ ΕΧΕΤΛΑΙΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eκήβολος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 21:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eκήβολος
Avallon, τι σε πηράζει αν κάποιοι πλουτίζουν με παραμύθια;
Θα είναι οι πρώτοι ή οι τελευταίοι που κονομάνε απο κορόϊδα;

Τελικά φίλε Εχετλαίε, τι συμπέρασμα έβγαλες απο την έρευνα που έκανες ανοίγοντας αυτό το τόπικ; Θα συμβεί ή όχι κατι το 2012;

Και τέλος, γιατί να προκληθή πανικός ρε παιδιά, μήπως υπερβάλουμε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 13:14:04  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Eκήβολε ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ .....
Η ΣΠΟΡΑ ΨΕΥΔΟΥΣ ΓΝΩΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΙΡΑΖΕΙ....

ΤΑΙΣΜΑ ΤΟΥ ΝΟΥ ΜΕ ΑΧΡΗΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΝΟΥΣΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...

ΑΥΤΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΣΚΕΠΑΖΟΝΤΑΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eκήβολος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 14:53:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eκήβολος
Το Μέγα θέμα κατά την γνώμη μου δεν είναι οτι κάποιοι μας ταϊζουν με άχρηστες
ανούσιες και ψευδέις γνώσεις.
Αυτοί πάντα υπηρχαν και θα υπάρχουν στους αιώνες των αιώνων.
Προσπαθώ να πώ πως ΕΜΕΙΣ πρέπει να τους αντιλαβανόμαστε και ναδίνουμε την
βαρύτητα που αρμόζει στις μπούρδες τους.
Αν τους ακούμε σαν τα παραμυθάκια της γιαγιάς, νομίζω πως είναι...
απαραίτητοι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.Κανένας.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


98 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 16:32:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .Κανένας.
quote:
ΤΙ ΜΕΛΛΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΣΩΤΗΡΙΟ" ΕΤΟΣ΄

Μη φοβοσαστε αλανια, υπομονη, το 2012 θα ερθουν να μας σωσουν.
Ως τοτε ΚΟΙΜΗΘΗΤΕ ησυχοι!


Φιλικα........Κανενας.( δεν προκειτε να σε σωσει)

Γλυκια η ζωη και ο θανατος μαυριλα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VAIHINGER
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2004, 00:35:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VAIHINGER  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος VAIHINGER
ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ Ο ΜΕΣΣΙΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΔΟΚΙΑ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΑ ΣΤΟ ΕΛ-ΛΟΓΟ ΕΛ-ΛΗΝΙΚΟ ΓΕΝΟΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ 2012. Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΑΛΛΑ 2,5 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ+ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΑΣ ΤΗ ΧΩΡΑ. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ ΞΥΠΝΗΣΤΕ. ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ Η ΕΛ-ΛΑΣ. ΤΣΕΚΟΥΡΙ+ΦΩΤΙΑ ΣΕ ΗΛΙΘΙΟΥΣ , ΒΟΛΕΜΕΝΟΥΣ + ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΕΝΟΥΣ!!!!

ΠΒ*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2004, 06:38:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros
mpikame ston ydxoxoo kai thanapsoune fwties pou leei kai to tragoudi tou papazoglou.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2004, 06:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo
Απορίες κοινωνιολογικού ενδιαφέροντος...
Αν αντί του 2012 ήταν 3012, μήπως δεν θα μας καιγόταν καρφάκι;
Μήπως όλοι(οι περισσότεροι) ψιλο-φτιαχνόμαστε που, πρώτα ο Θεός, θα είμαστε παρώντες όταν/εάν αρχίσουν τα παράξενα;


My Karma ran over your Dogma
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πρίγκιπας
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
200 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2004, 09:41:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πρίγκιπας
Υποψιάζομαι πως το θέμα εξαντλήθηκε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2004, 11:20:20  Εμφάνιση Προφίλ
Αυτό ξαναπέστο...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NOMIMON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


143 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2004, 12:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NOMIMON
Ο.Κ.

Κλειδώστε το μέχρι το 2011.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy