ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Οι Έλληνες ανακάλυψαν την Αμερική?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Telxinas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2003, 01:45:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telxinas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
I svastiga, itan stin arxea Ellada simvolo kalotixias.
Oson afora tin anakalipsi tis Amerikis, simfono oti protoi eftasan oi Ellines. Kai an thelete apodixis na mia: Prosfata, oi eidisis ton kanalion aneferan tin anakalipsi, kapou konta sta Kithira an thimame, enos arxeou Ellinikou ploiou. To idio to ploio den apotelouse kati sintaraktiko, mias kai o Ellinikos vithos exi polla kai tha vrethoun kai alla. Omos... sto ampari tou vrethikan kapia antikimena ta opia xrisimopiontosan gia sintirisi trofon ... Megalia taxidia?
An to thema sinexize kai pera apo ekini tin imera pou anakinothike auti i anakalipsi, simera polla pragmata tha itan entelos diaforetika... Pios omos mas theli san Ellines na xipname... alithia...

Όταν η λογική ξεπερνάει τα όρια της φαντασίας, τότε μόνο βρίσκεις την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2003, 02:34:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Omos... sto ampari tou vrethikan kapia antikimena ta opia xrisimopiontosan gia sintirisi trofon ... Megalia taxidia?

αυτα που λες φιλε μου ειναι η αποδειξη για μεγαλα ταξιδια οχι ομως οτι εφτασαν πρωτοι


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telxinas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2003, 04:35:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telxinas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Omos, ta stixia dinoun tin protia stin Ellada. Otan vrethoun alla ploia kai meletithoun kai exakrivothi oti einai palaiotera ton dikon mas, tote tin xanasizitame tin protia...

Όταν η λογική ξεπερνάει τα όρια της φαντασίας, τότε μόνο βρίσκεις την αλήθεια.

Edited by - Telxinas on 01/11/2003 06:44:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 18:20:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΑΥΤΟΧΘΟΝΕΣ ΑΜΑΡΙΚΑΝΟΙ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΣΒΑΣΤΙΓΚΑ ΠΗΓΑΝ ΕΚΕΙ ΠΡΩΤΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ.ΠΡΩΤΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΚΟΙΝΑ ΣΤΟΝ ΑΡΧΑΙΟ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΟΣΜΟ, ΚΙ ΟΧΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ. ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΧΑΝ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΚΟΛΟΜΒΟ,ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΙ ΜΟΝΟΙ Η ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 23:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΑΥΤΟΧΘΟΝΕΣ ΑΜΑΡΙΚΑΝΟΙ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΣΒΑΣΤΙΓΚΑ ΠΗΓΑΝ ΕΚΕΙ ΠΡΩΤΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ.ΠΡΩΤΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΚΟΙΝΑ ΣΤΟΝ ΑΡΧΑΙΟ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΟΣΜΟ, ΚΙ ΟΧΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ. ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΧΑΝ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΚΟΛΟΜΒΟ,ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΙ ΜΟΝΟΙ Η ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ.

συμφωνω απολυτα


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Belafonte
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 17:43:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Belafonte  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχετε διαβάσει Πλάτωνα;
Απ'οτι φαίνεται οχι.
Απαντά με τον καλύτερο τρόπο σε όλες σας τις απορείες....
Και μιλάνε κάποιοι για Ελληνισμό τρομάρα τους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 21:07:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έχετε διαβάσει Πλάτωνα;
Απ'οτι φαίνεται οχι.
Απαντά με τον καλύτερο τρόπο σε όλες σας τις απορείες....
Και μιλάνε κάποιοι για Ελληνισμό τρομάρα τους.
εσυ φιλε μου που μελετησες τον Πλατωνα για πες μας τι καταλαβες?


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μυστήριος
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 02:35:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μυστήριος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας!Δε θα πώ πολλά.θα πώ μόνο μερικά ονόματα:Tαυ(λάνδη),Σκωτία όπου στα αγγλικά είναι Scot(land),λάνδη είναι ελληνική λέξη και σημαίνει χώρα,επίσης Ινδία=εν Δία,Ισπανία=Espagna=H χώρα του Πάνα.Τώρα για την Αμερική είναι γνωστό για τα αρχαία ελληνικά αγάλματα που έχουν βρεθεί,όπως επίσης κε η πύλη των λεόντων η οποία είναι ακριβώςίδια με εκείνη των Μυκηνών.

www.ancientgr.com (Μία ιστοσελίδα για περισσότερες πληροφορίες.)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 12:40:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΝΑΛΙ.ΞΕΝΟΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ ΤΑΦΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΟΑΞΑΚΑ ΣΤΟ ΜΕΞΙΚΟ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΩΝ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΕΤΩΝ.ΕΦΤΑΣΑΝ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΟΙ ΚΡΗΤΙΚΟΙ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΑΠΟΙΚΟΙ ΤΟΥ ΜΕΞΙΚΟ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΦΤΑΣΟΥΝ ΟΙ ΛΕΓΟΜΕΝΟΙ ΙΝΔΙΑΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΕΡΙΓΓΕΙΟ ΠΟΡΘΜΟ.ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΜΕΞΙΚΟ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΣΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΝΗΚΑΝ ΣΕ ΙΝΔΙΑΝΙΚΕΣ ΦΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΜΟΙΑΖΑΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ,ΙΣΠΑΝΟΙ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΑ.ΕΠΙΣΗΣ Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΩΝ ΑΖΤΕΚΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΑΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΕΞΙΚΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ ΤΩΝ ΜΕΞΙΚΑΝΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΕΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ.ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΜΕΞΙΚΑΝΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΗ ΜΕ ΤΟ ΣΤΥΛ ΤΕΚΙΛΑ ,ΕΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕΙ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΦΤΩΧΕΙΑΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΟΡΦΩΜΕΝΟΙ,ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ ΤΟΝ ΑΡΧΑΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ,ΟΙ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΖΗΛΕΨΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ Η ΤΙΣ Η.Π.Α.Α,ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ.Η ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥΣ, ΜΑΡΙΑΤΣΙ, ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΝΤΑΔΕΣ ΟΠΩΣ ΣΤΑ ΕΠΤΑΝΗΣΑ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥΣ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΕΠΤΑΝΗΣΙΑΚΗ.Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΚΠΛΗΞΗ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΟΤΑΝ ΟΙ ΜΕΞΙΚΑΝΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΝ ΕΠΑΙΖΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΙ ΙΝΔΙΑΝΟΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΥΝΕΧΙΣΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΓΧΡΟΝΟΙ ΜΕΞΙΚΑΝΟΙ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΡΥΒΕΙ ΠΙΣΩ ΤΟΥ ΕΛΛΑΔΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

antix8wn
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 11:29:55  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος antix8wn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εσυ φιλε μου που μελετησες τον Πλατωνα για πες μας τι καταλαβες?

ΦΙΛΕ endorama Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ΟΥΤΕ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑΝΟΕΙΤΕ ΜΕΣΩ ΛΙΓΩΝ ΓΡΑΜΜΩΝ.ΕΝ ΜΕΡΕΙ Ο BELAFONTE ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΚΙΟ.ΕΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ.ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΑ.ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ ΠΕΡΙ ΑΡΧΑΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΟΥ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΤΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΑΠΟ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ.ΟΛΗ Η ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 17 ο ΑΙΩΝΑ ΒΑΣΙΣΤΗΚΕ ΣΤΟ 1% ΤΗΣ ΔΙΑΣΩΘΕΙΣΑΣ Α.Ε.ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ,ΑΣ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ.
ΦΙΛΙΚΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 15:40:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΝΑΛΙ.ΞΕΝΟΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ ΤΑΦΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΟΑΞΑΚΑ ΣΤΟ ΜΕΞΙΚΟ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΩΝ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΕΤΩΝ.ΕΦΤΑΣΑΝ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΟΙ ΚΡΗΤΙΚΟΙ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΑΠΟΙΚΟΙ ΤΟΥ ΜΕΞΙΚΟ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΦΤΑΣΟΥΝ ΟΙ ΛΕΓΟΜΕΝΟΙ ΙΝΔΙΑΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΕΡΙΓΓΕΙΟ ΠΟΡΘΜΟ.

Πολύ ενδιαφέρουσα είδηση! Ψάχνω να δω αν υπάρχει κάποια άλλη σχετική αναφορά στο internet. Πάντως βρήκα κάτι... Οτι τα γλυπτά γεωμετρικά σχέδια στην Mitla ονομάζονται "grecas" επειδή μοιάζουν πολύ με τα ελληνικά σχέδια.

The Grecas of Mitla
http://www.ourmexico.com/features/grecasofmitla.html

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 02:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ ΠΕΡΙ ΑΡΧΑΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΟΥ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΤΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΑΠΟ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ.ΟΛΗ Η ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 17 ο ΑΙΩΝΑ ΒΑΣΙΣΤΗΚΕ ΣΤΟ 1% ΤΗΣ ΔΙΑΣΩΘΕΙΣΑΣ Α.Ε.ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ,ΑΣ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ.

το υφος σου φιλε μου ειναι μια χαρα συζηταμε δεν γλυφουμε ο ενας τον αλλο

φωτεινοι παντογνωστες υπαρχουν παντου και για ολα τα θεματα και δεν μπορει να κανει κανενας τιποτα γιαυτο αλλα και αυτοι εχουν σκοπο υπαρξης

το βρισκω καπως υπερβολικο (αλλα δεν ειναι κακο) να καθησει καποιος να διαβασει τομους τομων για να μας πει την αποψη του πανω σε καποιο θεμα πιστευω οτι ο καθενας μπορει να μας πει την αποψη του με βαση οσα ξερει και ετσι θα εχουμε ενα παζλ και ειναι στην κριση του καθενος για οσα βλεπει να κρινει αν ειναι σωστα ή λαθος και τυχον αμφιβολιες θα ειναι οτι καλυτερο γιατι επιτελους θα παει να πιασει εκεινο το σκονισμενο βιβλιο που εκανε πριν χρονια σφηνα για την πορτα και θα του ριξει μια ματια.

η γεωμετρια σαν καλιτεχνικη εκφραση μου αρεσει αλλα νομιζω οτι δεν ειναι και ελληνικη πατεντα.

σβαστικα ειχαν και οι ινδοι αυτο τους κανει αρχαια ελληνικη αποικια? μπορει

και εγω οταν πρωτοπιασα μολυβι και η ηλικια μου ειχε μονοψηφιο αριθμο ζωγραφιζα πενταλφες και σβαστικες αυτο με εκανε μελος ναζιστικου μυστικου ταγματος? μπορει ομως υποθετω οτι ειναι σχηματα που μπορει ο καθενας να "εφευρει" με το μυαλο του και βεβαια χωρις να ξερει την υπαρξη τους γιατι εγω εκανα τσισακια πανω μου θα ηξερα ποιος ειναι ο αδολφος?

τα παιδακια που ζωγραφιζουν τον ουρανο (κολημα και αυτο που εχουν τα παιδια) τα αστερια δεν τα φτιαχνουν με πενταλφα?ξερουν τι ειναι αυτο που ζωγραφιζουν? αν τα ρωτησεις θα σου πουν αστερι μην τα πιστεψετε μαγοι ειναι.

αν στην αρχαιοτητα ειχαμε σαν συμβολο την ευθεια γραμμη και αρχαιολογοι ανακαλυπταν στον αμαζονιο βραχο που πανω της καποιος σκαλισε μια ευθεια γραμμη θα ελεγε οτι εδω υπηρχε αρχαια ελληνικη αποικια?

αν στην ιαπωνια υπαρχει πολη Ειωνια θα πουμε οτι ειναι αρχαια ελληνικη γιατι αν βγαλουμε το Ε εχουμε ιωνια? και αν Ειωνια σημαινει στα ιαπωνικα ιαπωνικη πολη? και αν σημαινει στα τουρκια γιαταγανι? μπορει να ειναι ομως και η πολη των Ε.

υπαρχουν απειρα κοινα συμβολα και λεξεις αναμεσα στους λαους της γης μην βιαζομαστε να βγαλουμε συμπερασματα ας το λεει και ο πλατωνας και ο σωκρατης και ο χριστος γιατι κειμενα ειναι αυτα μπορει ανετα να βγαλει καποιος λανθασμενα συμπερασματα

και να δωσω ενα πολυ χοντροκομενο παραδειγμα μπορει καποιος να λεει ταξιδεψαμε δυο μερες και φτασαμε στην πρωσσια και να εννοει τα σουρμενα γιατι εκεινη την εποχη ετρωγαν πολυ πρασο σε εκεινη την περιοχη και πηγανε γυρω γυρω απο τα βουνα για να αποφυγουν τους κλεφτες γιαυτο και εκαναν δυο μερες να φτασουν

παρολα αυτα ομως πιστευω οτι οι αρχαιοι εκαναν μεγαλα ταξιδια και ας μην εχουμε στοιχεια πανω σε αυτο αλλα αρχαιοι δεν ηταν μονο οι ελληνες

υπαρχουν αποψεις και εχουν γινει και πειραματα οτι και οι αιγυπτιοι εφτασαν στην αμερικη.

καποια αγγλικη ψαροβαρκα οπως ψαρευε στον ατλαντικο μπορει να παρασυρθηκε απο καταιγιδα και να εφτασε μετα απο περιπετειες στην Χιλη και φυσικα να εμειναν εκει για παντα αφηνοντας και καποια ιχνη αυτο εκανε την Χιλη αρχαια αγγλικη αποικια και τους αγγλους αρχοντες του ατλαντικου και πρωτους αποικους της Ν.Αμερικης?

πρεπει να κοιταμε ολες της περιπτωσεις και οχι μονο οτι μας συμφερει/γοητευει γιατι μπορει να υπαρχει πολη θεσσαλονικη στον Β.πολο αν ομως ειναι παλιοτερη απο την δικια μας? σημαινει οτι ειμαστε εσκιμωοι?

συγνωμη που εγινα κουραστικος αλλα αυτες ειναι οι αποψεις μου και ας μην διαβασα Πλατωνα μεχρι θανατου αλλα ακομα και ετσι λεω παραλογα πραγματα?


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

antix8wn
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 12:28:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος antix8wn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το υφος σου φιλε μου ειναι μια χαρα συζηταμε δεν γλυφουμε ο ενας τον αλλο

φωτεινοι παντογνωστες υπαρχουν παντου και για ολα τα θεματα και δεν μπορει να κανει κανενας τιποτα γιαυτο αλλα και αυτοι εχουν σκοπο υπαρξης

το βρισκω καπως υπερβολικο (αλλα δεν ειναι κακο) να καθησει καποιος να διαβασει τομους τομων για να μας πει την αποψη του πανω σε καποιο θεμα πιστευω οτι ο καθενας μπορει να μας πει την αποψη του με βαση οσα ξερει και ετσι θα εχουμε ενα παζλ και ειναι στην κριση του καθενος για οσα βλεπει να κρινει αν ειναι σωστα ή λαθος και τυχον αμφιβολιες θα ειναι οτι καλυτερο γιατι επιτελους θα παει να πιασει εκεινο το σκονισμενο βιβλιο που εκανε πριν χρονια σφηνα για την πορτα και θα του ριξει μια ματια.

ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΩΣ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ Η ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΓΛΥΨΙΜΟ.ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΤΟΜΩΝ,ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΑΡΕΙ.ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΤΕΣ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΤΕΣ.ΔΕΝ ΚΡΙΝΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ,ΑΠΛΑ ΕΙΡΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΔΕΝ ΑΡΜΟΖΟΥΝ ΝΟΜΙΖΩ.
ΦΙΛΙΚΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 14:14:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε σχέση με το κείμενο που παρέθεσε η αγαπητή φίλη mariha2912 στις 30/09/2003: 15:08:30. Σε γενικές γραμμές συμφωνώ αν και πιστεύω ότι θα πρέπει σε κάποια σημεία να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί. Λέει λοιπόν ο συντάξας:

quote:

Οι Αρχαίοι Έλληνες οχι μόνο ανακάλυψαν την Αμερική εκατοντάδες χρόνια πριν τον Κολόμβο αλλά είναι σίγουρη πλέον η συνάντηση τους με τους Ίνκας, Μάγιας, Αζτέκους, πάνω στους οποίους ,επέδρασαν πολιτιστικά

Προφανώς εννοεί τους πρόγονους των Ίνκας, Μάγιας και Αζτέκων, αφού οι προαναφερθείσες φυλές εμφανίζονται μετά την Κλασσική και Ελληνιστική περιόδο στην οποία αναφέρονται τα κείμενα.

quote:

Ο Βιρακότσα,ο λευκός γενειοφόρος θεός τους μας παραπέμπει στον Περσέα

Γιατί; Εγώ θα σκεφτόμουν τον Bud Spencer (συγγνώμη δεν μπορούσα να συγκρατηθώ)!!

Με συγχωρείτε αν έχω κάνει λάθος σε κάποιο από τα σχόλιά μου. Σας παρακαλώ πολύ διορθώστε με.

Με εκτίμηση
--Je^3--

..."follow me" the wise man said, but he walked behind...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 18:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συγνωμη που θα κανω μια παρενθεση ασχετη με το θεμα

φιλε Jejeje ωραια η ταμπελιτσα ειδε οτι εχω linux και browser Mozila αλλα μπορεις ανετα να τον κοροιδεψεις επαιξα για λιγο στην αρχη το εκανα να νομιζει οτι εχω explorer μετα του εξαφανισα τον browser και μετα το λειτουργικο
του κοπηκε η μιλια του πολυλογα ωραιο παντως μου αρεσε
κλεινω την ασχετη παρενθεση


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 10:22:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστώ φίλε endorama. Δεν ανέφερες κάτι για το ΙΡ και τον ISP σου!! Το forum υποστηρίζει cookies οπότε είναι λίγο δύσκολο να το κρύψεις! Είναι;; Τι κάνουν αυτοί οι ανώνυμοι διακομιστές!;!;

Συγγνώμη για την άσχετη παρένθεση

Φιλικά
--Je^3--

..."follow me" the wise man said, but he walked behind...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 13:50:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω με τον φίλο endorama, κατά την γνώμη μου υπάρχουν παγκόσμια σύμβολα που εμφανίζονται σε πολλούς πολιτισμούς από την εποχή του λίθου ακόμα και βέβαια δεν σημαίνει αυτόματα ότι ο ένας πολιτισμός τα έχει δανειστεί από έναν άλλο.
Αυτό που έχει αξία για να στηρίξουμε μιά οποιαδήποτε θεωρία επίσκεψης, εποικισμού ή επηρεασμού, είναι να δούμε αν μαζεύεται ένας ικανός αριθμός διαφορετικών στοιχείων που να μας οδηγεί σε μια πιό συγκεκριμένη θέση.

Αν στην Μίτλα υπάρχουν τα grecas και βρεθεί και ο διπλούς πέλεκυς και
είχαν ιερό ζώο τον ταύρο και και και... τότε μπορούμε να πούμε "ωπ! κάτι συμβαίνει εδώ!"
Γι αυτό πιστεύω ότι κάθε στοιχείο μπορεί από μόνο του να μην λέει τίποτα, αλλά να αποτελεί μέρος του παζλ, γι αυτό και πρέπει να το γνωρίζουμε.

Δάνεια και αντιδάνεια έχουμε σε όλους τους πολιτισμούς που γειτονεύουν
χωροταξικά και εν μέρει χρονικά.
Από κει και πέρα ψάχνουμε για τις ομοιότητες των πολιτισμών αλλά ας μην ξεχνάμε ότι συνήθως οι διαφορές είναι πολύ περισσότερες!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Edited by - Ostria on 14/11/2003 13:52:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 19:48:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ip? i dont know this word

το ip ειναι fake φιλε μου δεν νομιζω να υπαρχει κανενα μελος του esoterica με τετοιο ip (που να ξεκιναει απο 66 ισως 154 και 212 αλλα 66 χλωμο) και φυσικα κουβεντα για την εταιρια που δου εδωσε την συνδεση

συγνωμη που σας χαλασα για αλλη μια φορα το θεμα


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like you

Edited by - endorama on 15/11/2003 19:49:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 10:32:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε endorama...
Νομίζω ότι πρέπει να χρησιμοποιούμε τα προσωπικά μας emails για τη συνέχιση του διαλόγου μας. Κάποιοι σίγουρα θα έχουν κουραστεί διαβάζοντας άσχετα με τον τίτλο του topic θέματα και απόψεις. Συμφωνώ μαζί σου, εν μέρει...
"http://homepages.pathfinder.gr/pandemonium/"
σου θυμίζει κάτι; Ούτως ή άλλως η υπογραφή που επισυνάπτω απλά ενημερώνει τους χρήστες του forum για τα στοιχεία τους. Τα στοιχεία είναι δυναμικά!!! Το αρχείο που μου στέλνεις είναι στατικό! Νομίζω ότι δεν κάνω λάθος! Σε ευχαριστώ.

Με εκτίμηση
--Je^3--

..."follow me" the wise man said, but he walked behind...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 20:48:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι πιο απλο να θελει ο καθενας να αποδιδει καποια ανακαλυψη στην πατριδα του? μεγαλο θεμα η εθνικη υπερηφανια και απο την μανια τους μερικοι να δειξουν το μεγαλειο της πατριδας τους δεν δισταζουν ή εστω τυφλωμενοι απο το παθος τους να λενε οτι τους κατεβει στην κουτρα και να "βλεπουν" στοιχεια παντου και να τυφλωνονται μπροστα στα αληθινα

παραδειγμα ολοι μας ξερουμε με πολλες ή λιγες λεπτομερειες την επανασταση του 1821,το ΟΧΙ του 1940,τα επιτευγματα των προγονων μας ομως κανενας δεν θυμαται τον ατυχη πολεμο και της αστρονομικες αποζημιωσεις που δωσαμε στους τουρκους

τα σχολεια μας ειναι γεματα απο αφισες που δειχνουν νικηφορες μαχες και σφαγμενους εχθρους (τουρκους συνηθως) Ε λοιπον το ιδιο και τα τουρκικα σχολεια κανενας δεν θελει να θυμαται στιγμες εθνικης ντροπης και ουτε της μελεταει κανενας οι πιο πολλοι ασχολουνται πως θα καταφερουν να κανουν τους συμπατριωτες τους υπερηφανους αυτο βεβαια δεν ειναι παντα καλο γιατι ξεχναμε και της ατυχιες που ειναι μεγαλα μαθηματα
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
απο εδω και κατω βγαινω εκτος θεματος για να κλεισω και το θεμα αορατος ανθρωπος και πιστευω οτι μια παρενθεση σαν αυτη δεν θα κουρασει αλλα θα μορφωσει μερικους εκει εξω που σιγουρα θα τους ενδιαφερει το θεμα ανωνυμια
και αφου ειπα την αποψη μου στο θεμα μας δεν το χαλαω με το να πω και την αποψη μου στο ασχετο θεμα μιας και προειδοποιω οτι απο εδω και κατω ΑΣΧΕΤΟ ετσι λοιπον αυτος που διαβασε την αποψη μου μπορει να σταματησει εκει
εξαλλου το ασχετο δεν ειναι κακο δινει χρωμα σε μια συζητηση και χρονο για χαλαρωση το ανουσιο χαλαει συζητησεις

φιλε μου Jejeje δεν καταλαβαινω τι θελεις να μας πεις με ολα αυτα

οσο αναφορα την διαφορα αναμεσα στα στατικα και τα δυναμικα την γνωριζω αρκετα καλα
καποτε εκανα απειρες ρυθμισεις στο συστημα μου,χρησιμοποιουσα προγραμματακια,proxy σε proxy σε proxy σε proxy,αορατα port ΚΑΙ? μετα απο τοσο καιρο ανακαλυψα οτι δεν τα χρειαζομαι δεν εχω να κρυψω τιποτα τι και αν βλεπουν μερικοι αν μπαινοβγαινω στο esoterica και αν παω και κατεβαζω τσοντες με μαιμουδες δεν παραβιαζω κανεναν νομο ετσι λοιπον σκασιλα μου ας κοιτανε οσο θελουν

τα προσωπικα μου αρχεια που ειναι για τα ματια μου μονο φροντιζω να μην τα εχω εκτεθειμενα στο δυαδικτιο και μαλιστα ποτε χωρις 128 bit κρυπτογραφηση και με κωδικο σιδηροδρομο που δεν ειναι γραμμενος σε χαρτακι κατω απο το πληκτρολογιο και φυσικα δεν ξεγελιεμαι με το ηλιθιο και απλο κλειδωμα του bios (χρονος προσπερασης μερικα δευτερολεπτα και χωρις να πατησουμε το κουμπακι on)

γιαυτο λοιπον αλλαξα και λειτουργικο ετσι λοιπον τι εχουμε μεχρι στιγμης? τιποτα.... θα ερθει κανενας να σου χτυπησει την πορτα επειδη διαβαζεις spam mail και γιατι συχναζεις στο esoterica? εχεις τιποτα να κρυψεις? και αν εχει καποιος μυστικα θα φροντισει να τα κρυψει ετσι λοιπον και εγω εβαλα το εικονιδιο με το ψευτικο ip σε χωρο οπου και να μπουκαρει καποιος δεν θα βρει τιποτα εκτος απο μερικες φωτο μου στην παρνηθα αρα και που μου ειπες την url που εχω το αρχειο δεν μου λεει τιποτα μπορεις να πας να δεις εσυ προσωπικα και τα υπολοιπα αρχεια μου? και να το κανει καποιος σκασιλα μου αφου οτι εχω εκει ειναι για τα ματια ολων

θα κατσω να κανω redirect για να σου δειξω μια φωτο?

νοιαζει κανεναν αν οταν θα φευγει για την δουλεια του το πρωι τον κοιταζει ο γειτονας? σε νοιαζει αν μαθουν ολοι τι μαρκα τσιγαρα καπνιζεις?

ενοχλει κανεναν αν μπαινοβγαινεις στο esoterica? τιμη μας και καμαρι μας
θα μας φακελωσουν για τασεις διψας γνωσεων? ε και? δεν θα βρουμε θεση στο δημοσιο? φοβαται κανενας μπας και δει της φωτογραφιες του απο της διακοπες πρωτοσελιδο στο ciao? δεν νομιζω να ασχοληθουν απλα καποιοι προσεχουν για να μην παρεκτρεπονται οι χρηστες κατι σαν τους συντονιστες μας και αναγκαστικα εχουμε αυτη την επιβλεψη γιατι κυκλοφορουν απειρα οργια εκει εξω που εχουν pc αλλα οχι εγκεφαλο στην ουσια ο μεγαλος αδερφος μπορει να θελει μονο την ασφαλη πλοηγηση σου και να σε φερει στην ταξη για τυχον αταξιες και στην φυλακη αν εχεις για χομπυ την παιδικη πορνογραφια (φυλακη ειπα? σε καυτο λαδι επρεπε να πω)

τωρα αν εχεις κολημα να μην ξερει κανενας τι κανεις τρως μερικα βραδυα αυπνος δοκιμαζοντας και ψαχνοντας για να μπεις στο esoterica αορατος εκτος και αν εισαι καποιο υψηλο προσωπο(πολιτικος,τρομοκρατης,παιδεραστης, κ.α) οπου πρεπει να προστατεψεις τα δεδομενα σου Ε τοτε δεν εχεις προσωπικο χωρο στο διαδυκτιο αλλα συστημα δορυφορικης επικοινωνιας σαν το NERA 128bit κρυπτογραφηση software κ' hardware δεν ειναι λιγο τραβηγμενο αν κατεβαζεις τραγουδακια με το kazaa και δεν εχεις σκοτεινους σκοπους αλλα εισαι ενας απλος χρηστης του διαδυκτιου?

χαλαρα λοιπον σκεφτειται καθαρα εχω κατι το οποιο δεν πρεπει να το δει κανενας? κατι πολυτιμο που θα με κανει να μπλεξω? τι να πουν και αυτοι που εχουν στην ιστοσελιδα τους το howto της νιτρογλυκερινης

με ενα προγραμα spyware και ενα firewall και ολα ειναι καλα απο τα οποια εγω δεν χρησιμοποιω κανενα ετσι και αλλιως ολοι ειμαστε φακελωμενοι απο αλλου ετσι λοιπον τι να κανω? να κλεινω παραθυρα και πορτες?αφου οι τοιχοι ειναι γεματοι καμερες και ολες οι δημοσιες υπηρεσεις εχουν το ονομα μου αλλα και παλι Ε και? θα κοιτανε την τσουτσου μου οταν κατουραω? μεγαλη υποθεση ο endorama κανει τσισακια και τον παρακολουθει η CIA εχει μεγαλη σημασια για αυτους να ξερουν ποτε κανω κακακια και τσισακια θα με βαλουν και στην μαυρη λιστα με τετοια συνωμοτικη συμπεριφορα

οποιος πρεπει να κρυφτει κρυβεται και δεν το βρισκουν ουτε απο δορυφορο εξοπλισμενο με αισθητηρες θερμοτητας λιγους κυνηγανε χωρις αποτελεσμα?

υποθετω οτι δεν κουρασα γιατι η "σχετικη" μου αποψη σταματησε μερικα χιλομετρα πιο πανω παντως ζηταω συγνωμη για τον χωρο που επιασα


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 15:52:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε μου endorama,

Το πήγες πολύ μακριά. Με κανένα τρόπο δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου για αυτό το θέμα. Γενικά θα συμφωνήσω μαζί σου. Και εγώ δεν έχω τίποτα να κρύψω, σκέψου όμως κάποιους οι οποίοι πρέπει να διασφαλίσουν την ασφάλεια της διακίνησης της πληροφορίας (είτε σε εταιρικό επίπεδο, είτε εθνικό) μέσω του Διαδικτύου. Αυτοί δεν σκέφτονται όπως εσύ και εγώ!!

Τελειώνοντας όπως σου προανέφερα τα στοιχεία που αναγράφονται στην υπογραφή των μηνυμάτων μου, απλά ενημερώνουν τους χρήστες για τα στοιχεία της σύνδεσής τους. Τα στοιχεία αυτά μπορεί κάποιος, αν θέλει, να τα τροποποιήσει. Και προφανώς, όπως κατάλαβες, δεν εννοώ την τροποποίηση της εικόνας jpeg σε μία εφαρμογή επεξεργασίας εικόνων (στατικά). Εννοώ την τροποποίηση των στοιχείων (IP, ISP, OS, browser) "παραμορφώνοντας" την ταυτότητά σου στο Διαδίκτυο (δυναμικά στοιχεία), μέσω anonymus (;;) proxies (αλήθεια γιατί τους χρησιμοποιούσες;). Αλλά ακόμα και αυτό στις μέρες μας δεν είναι τόσο ασφαλές και σίγουρο!! Νομίζω ότι παραπάνω τεχνικές πληροφορίες επί του θέματος θα κουράσουν τους υπόλοιπους και είναι εκτός θεματικής περιοχής του forum.

Και πάλι σε ευχαριστώ για το διάλογο. Για οποιαδήποτε πληροφορία ευχαρίστως να σε βοηθήσω (αν μπορώ)!

Kια μία πληροφορία: εάν σε ενδιαφέρει για να "δουλέψει" σωστά η υπογραφή πρέπει να υποστηρίζεις PHP, GD/PNG και TTF extensions.

Με εκτίμηση
--Je^3--


..."follow me" the wise man said, but he walked behind...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 17:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Νομίζω ότι παραπάνω τεχνικές πληροφορίες επί του θέματος θα κουράσουν τους υπόλοιπους και είναι εκτός θεματικής περιοχής του forum.
σωστα μην το παρακανουμε θα τα πουμε μεσω email φιλε μου


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xavorc
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 22:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xavorc  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ε νταξει παιδια το παρα χαισαμε το θεμα θα σας τα πω εγω ολα σε δυο τρεις σειρες.την αμερικη την ανακαλυψε ο κολομπο ο οποιος ηταν τελειως αναπηρος και νομιζε οτι ειχε ανακαλυψει τις ινδιες,την αμερικη βασικα την ονομασε ετσι ο αμερικο βεσπουκι που πηγε μετα,τουλαχιστον αυτος καταφερε να καταλαβει οτι προκεται για μια νεα ηπηρο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

poet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
163 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 11:18:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ε νταξει παιδια το παρα χαισαμε το θεμα θα σας τα πω εγω ολα σε δυο τρεις σειρες.την αμερικη την ανακαλυψε ο κολομπο ο οποιος ηταν τελειως αναπηρος και νομιζε οτι ειχε ανακαλυψει τις ινδιες,την αμερικη βασικα την ονομασε ετσι ο αμερικο βεσπουκι που πηγε μετα,τουλαχιστον αυτος καταφερε να καταλαβει οτι προκεται για μια νεα ηπηρο


Μα και ο Κολόμβος Έλληνας ήταν (κατά μία θεωρία). Καταγόταν από Γενουάτες γονείς οι οποίοι πήγαν στη Γένουα με τα Γενοβέζικα καράβια που αφέθηκαν ελεύθερα να φύγουν από την Κωνσταντινούπολη κατά τη διάρκεια της πολιορκείας και αμέσως μετά την άλωση της επειδή οι Γενουάτες είχαν συμμαχήσει με τους Οθωμανούς, είχαν δε μιά από τις μεγαλύτερες παροικίες στο Πέραν. Ο Χριστόφορος Κολόμβος του οποίου το όνομα είναι Ελληνικό ή Βυζαντινό αν το θέλετε γνώριζε την Ελληνική γραφή αν και ναυτικός. Μήπως γνωρίζουμε πολλούς καραβίσιους να μαθαίνουν αρχαίες ξένες γλώσσες; Αλλά και στο μοναδικό χειρόγραφο που έχει διασωθεί με την υπογραφή του, η υπογραφή του είναι στα Ελληνικά.
Πιθανώς δείγμα της υπερηφάνειας που έτρεφε για την Ελληνικότητα του.
Τα παραπάνω είναι αλήθεια. Η θεωρία δεν ξέρω αν είναι.

Φιλικά

Poet

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 07:20:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΜΟΥ ΤΩΝ ΙΣΠΑΝΙΚΩΝ,Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΛΕΞΗ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (ΑRGENTINE) EXEI ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΡΙΖΑ,ΚΑΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Η ΑΡΓΥΡΗ ΧΩΡΑ !!

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 08:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Beyond...einai Ellhnika pou meta ginan latinika kai meta onomastike h xwra.. giati anakaluftike ekei ashmi..
METAGENESTERA OLA AUTA ! auta ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2003, 16:15:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤΑ ΙΑΠΩΝΙΚΑ Η ΛΕΞΗ ΣΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΤΣΙ,ΛΟΙΠΟΝ.
ΠΡΟΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΙΑΠΩΝΕΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΤΗΝ ΓΗΡΑΙΑ ΑΛΒΙΩΝΑ,Η ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ,ΕΤΣΙ?ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΕΡΑΠΛΟΥΣΤΕΥΣΕΙΣ.
ΕΠΙΣΗΣ, ΟΤΑΝ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΑΠΟΙΚΟΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΦΘΑΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΗΠΕΙΡΟ,ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑΝ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΙΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΟΣΜΟ Π.Χ. ΣΤΑΥΡΟΥΣ,ΣΒΑΣΤΙΓΓΕΣ,ΚΟΙΝΕΣ ΤΕΛΕΤΟΥΡΓΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΟΠΩΣ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ, ΒΑΠΤΙΣΜΑ ΚΤΛ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟΣΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΑΝ ΩΣ ΠΑΓΙΔΕΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ!ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΗΝΥΜΑ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΔΕΝ ΑΠΟΔΥΚΝΕΙΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΧΕΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΣΑΝ ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΘΕΩΡΕΙΕΣ,Π.Χ. ΥΠΑΡΞΗ ΕΝΟΣ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΑΛΙΟΥ ΠΡΩΤΑΡΧΙΚΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕΤΕΔΩΣΕ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΤΟΥ ΑΤΛΑΝΤΙΚΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ,ΚΤΛ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DEYKALION
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2003, 20:50:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DEYKALION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

GEIA SAS FILOI MOU.EXO KAPOIES APORIES.PISTEUO OTI TO MEGALYTERO MEROS THS GHS EXEI ANKALYFTEI APO ELLHNES.AN PARATHRHSETE TA ONOMATA STHN ASIA EINAI ELLHNIKA.TA NHSIA POLYNHSIA ,MELANHSIA POU EINAI ELLHNIKES LEXEIS EINAI OI ONOMASIES TON NHSION AYTON STH GLOSSA TON KATOIKON.EPISHS YPARXEI POLLH GIOYNAN,DHLADH IONIA STHN KINA,H LEXH INDIA SHMAINEI EN DIA, DHLADH STO DIA.EPISHS ENTYPOSH PROKALEI TO OTI STHN KARAIVIKI YPARXEI NHSI ANDROS,YPARXEI KAI STO XARTH,NHSI RODOS,H POLLH FILADELFIA STIS USA,POLI MINEAPOLIS,STHN PARAGOUAH YPARXEI POLLH FILADELFEIA.EPISHS OI PERISOTEROI KATOIKOI THS AMERIKANIKHS HPEIROU POU HRTHAN APO THN ISPANIA EINAI VASKOI KAI EINAI ELLHNIKHS KATAGOGHS.AKOMH ENA NHSI STH XAVAI LEGETAI SAMOS.EYXARISTO.OPOIA APOPSH EXETAI PANO SE AUTO TO THEMA THA ME XAROPOIOUSE AN THN PARATHETATE.
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΞΕΧΑΣΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΟ SUEZ AN TO ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΑΝΑΠΟΔΑ ΛΕΕΙ ZEUS ΔΙΑΣ ΔΗΛΑΔΗ(ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΟΥΝ ΣΑΝ ΖΕΥΣ).Η ΓΗΡΑΙΑ ΑΛΒΙΩΝΗ ΕΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΟΝΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΕΞΗ ΑΛΒΟΣ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΛΕΥΚΟΣ.ΕΠΙΣΗΣ DEUTSHLAND ΑΦΑΙΡΟΝΤΑΣ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ Τ ΚΑΙ Η ΜΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ DEUS-LAND ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Η ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΔΙΑ.ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ.


GREECEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 18:12:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε DEYKALION
με αυτη την μοναδικη λεξη μηπως θελεις να μας πεις οτι ολοι και ολα εχουν ελληνικα ονοματα εκτος απο εμας?


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DEYKALION
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 02:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DEYKALION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
φιλε DEYKALION
με αυτη την μοναδικη λεξη μηπως θελεις να μας πεις οτι ολοι και ολα εχουν ελληνικα ονοματα εκτος απο εμας?


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in it
ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΛΕΞΗ ΜΙΛΑΜΕ.ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΒΙΒΛΙΟ ΣΧΕΤΙΚΑ Μ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΤΑΙ.

GREECEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy