ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Εωσφόρος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 11:11:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα βρε Αιον ποιος δεν μπορεί να συζητήσει μαζί?

Κοίταξε παραπάνω τη ΡΩΤΑΣ?

quote:
Λέει η "γυναικούλα" "Ιησούς Χριστός Νικά" .... Σου φαίνεται γελοίο ? Επειδή δεν έχει τον γλωσσικό πλούτο να εκφράσει με κάποιο διανόημα την έλξη της στο φώς και σε αυτό που αντιπροσωπεύει ο Χριστός ?

Για να πει ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΝΙΚΑ….*(Και όλα τα κακά σκορπά) Έτσι δεν λέει….?

πάει να πει πως ο ΝΟΥΣ της δεν είναι σε σιγή…Έχει την ΕΙΚΟΝΑ *(Του Χριστού μέσα) και τι άλλο….το κάλεσμα της θειας δύναμης….. να την ΣΩΣΗ!

ΩΩΩ Μάλιστα!

Και εσύ θέλεις να πεις…πως αυτή η γυναίκα δονείται…. και έχει ενέργεια…που δεν διακρίνω?

ΜΑ ΑΦΟΥ ΦΟΒΑΤΑΙ!!!! Τι ενέργεια πνευματική να έχει αυτή η γυναίκα?

Δεν έχω γνωρίσει μέχρι τώρα ΠΙΣΤΟ…. να μην ΦΟΒΑΤΑΙ, χωρίς το κάλεσμα, του ΣΩΤΗΡΑ ΤΟΥ!

Τώρα για την συνέχεια που δίνεις και στολίζεις με ωραίες κουβέντες…(ΣΟΡΡΥ)… τα ακούω βερεσέ….γιατί?

Χωρίς την κατανόηση του ΦΟΒΟΥ….(που είναι το ψυχολογικό γίγνεσθαι, εικονιτσες, σωτήρες, σατανάδες) αυτό που ονομάζεις κρυμμένο ΕΑΥΤΟ…*(Μήπως θέλεις να πεις τι είναι πραγματικό?)* θα διαιωνίζεται με τα ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ… Θεος,…ΣΑΤΑΝΑΣ, ΣΑΜΣΑΡΑ…ονομασετα όπως θες!

Αυτό που λέω είναι. βγες έξω από το Δυϊσμό *ΚΑΤΑΝΟΗΣΕ ΤΟΝ, τελείωσε,…..και αυτό είναι εκεί!

Αν μπορούσε να το κάνει ο ΧΡΙΣΤΟΣ για σένα….γιατί ρωτάει τι ψυχή θα παραδώσετε?

Άρα ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ είναι και Ο ΔΑΙΜΟΝΑΣ ΣΟΥ!

Χμ τι εγραψα!!!

Τελικά ο Χριστός ήταν Φωτισμένος….Στο λέει ένας που δεν του κάνει διαφήμιση!

Εσύ τα λες εφυολογήματα…?

Άντε, μπας και στο τελος βρούμε…..τι είπε κρυφα στο αυτί του ΘΩΜΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 11:39:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλάτωνα καλό είναι να έχουμε άποψη για όλα αλλά φαίνεται οτι δεν έχεις ασχοληθεί και πολύ με το θέμα παρόλο που λές οτι έχεις διαβάσει και Πατερικά.

λές οτι

quote:
Για να πει ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΝΙΚΑ….*(Και όλα τα κακά σκορπά) Έτσι δεν λέει….?

Οχι δεν λέει έτσι. Το "Ιησούς Χριστός Νικά" αποτελεί κάτι σαν το πιο ιερό "μάντρα" για τους Χριστιανούς (ναί έχουν και τέτοια). Το "όλα τα κακά σκορπά" προστέθηκε μετά και δεν ξέρω για ποιούς λόγους...
Αντί να προσπαθήσεις να στηρίξεις την θέση σου προσπάθησε κάποια φορά να ηρεμίσεις , να σιγήσει ο νούς και να το πείς δυνατά...
Ναί είναι μια τεχνική και δεν συμφωνώ με τις τεχνικές, αλλά δεν πειράζει να "πειραματιστείς" μια φορά... για να καταλάβεις την "δονητική" μερικών λέξεων.
Οι "γυναικούλες" όπως τις λές αν τις παρατηρήσεις καλύτερα δεν το λένε μόνο όταν φοβούνται... αλλά και σε πολλές άλλες περιπτώσεις.

quote:
ΜΑ ΑΦΟΥ ΦΟΒΑΤΑΙ!!!! Τι ενέργεια πνευματική να έχει αυτή η γυναίκα?

Είπαμε... ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ και στην τελική τα πάντα ανάγονται σε "πνεύμα". Ο φόβος είναι ένα διττό ανθρώπινο συναίσθημα που πολλές φορές το μπερδεύουμε με το δέος, το μπερδεύουμε γιατι πολλές φορές η έκρηξη της καρδιάς που είναι προτώγνωρη προκαλεί μέγιστο συγκινησιακό φορτισμό. Ναί είναι συναισθήματα όλα αυτά αλλά απο κάπου πρέπει να ξεκινήσουμε...

quote:
Αυτό που λέω είναι. βγες έξω από το Δυϊσμό *ΚΑΤΑΝΟΗΣΕ ΤΟΝ, τελείωσε,…..και αυτό είναι εκεί!

Σωστό αλλά πώς θα βγώ ? Με την λογική που είναι το κατ'εξοχήν "κατοικίδιο" της διτότητας ? Με τον νού ? δε νομίζω...
Μόνο με πνεύμα φίλε Πλάτωνα... Μόνο το πνεύμα που φωτίζεται και παίρνει τα εχέγγεια μπορεί να μας οδηγήσει πάνω απο το πεπερασμένο της διττότητας ενώνωντας τα πάντα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 14:27:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πλάτωνα καλό είναι να έχουμε άποψη για όλα αλλά φαίνεται οτι δεν έχεις ασχοληθεί και πολύ με το θέμα παρόλο που λές οτι έχεις διαβάσει και Πατερικά.

Μάλιστα! Σε λίγο ΑΙΟΝ θα μου πεις…. πως δεν λένε και το κύριε ελέησον,… εκτός φυσικά του ότι δεν έχω διαβάσει….Δεν βλέπεις τι γράφω….ο αμόρφωτος!

quote:
Οχι δεν λέει έτσι. Το "Ιησούς Χριστός Νικά" αποτελεί κάτι σαν το πιο ιερό "μάντρα" για τους Χριστιανούς (ναί έχουν και τέτοια). Το "όλα τα κακά σκορπά" προστέθηκε μετά και δεν ξέρω για ποιούς λόγους...

Το ξέρω εγώ ΑΙΟΝ! Που και που κάποιος φιλοσοφος θα τους ρώταγε, μα καλά τι ΝΙΚΑ ο ΧΡΙΣΤΟΥΛΗΣ… τους διέκοπταν από το διαλογισμό… και να σου οι εικονιτσες πάλι….έτσι είπαν ας βάλουμε και το ολα τα κακά σκορπά… για να μην μας διακόπτουν!
Σου έγραψα ΑΙΟΝ….
ότι και να πουν….τελειώνοντας το ΜΑΝΤΡΑ….ξανάγυρνουν στα παιχνίδια του ΝΟΥ…ΣΚΕΨΕΙΣ, ΕΙΚΟΝΙΤΣΕΣ…ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΟ?

quote:
Αντί να προσπαθήσεις να στηρίξεις την θέση σου προσπάθησε κάποια φορά να ηρεμίσεις , να σιγήσει ο νούς και να το πείς δυνατά...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ….. ΜΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ! ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΣΙΓΗ υπαρχει ΑΦΘΟΝΗ, Αν κρίνω δε από τα ποστ (και με πόσους έχεις αρπαχθεί στο εσωτερικά)…θέλεις 5 χρόνια ΜΑΝΤΡΑ…. + Βουδιστική ΣΙΓΗ!….

Λοιπόν ΑΙΟΝ, σοβαρά τώρα, και στο λέω από καρδιάς…δεν μου αρέσουν τα λογοπαίγνια!

Επειδή έχει αναφερθεί εδώ μέσα….σε Χριστό, Σωκράτη, Βούδα, Πλάτωνα, Κρισναμουρτι…..έχουν μιλήσει για το *πνεύμα πως φτάνει…ΟΧΙ ΕΣΥ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ!!!
Καταλαβαίνεις την διάφορα?

ΕΣΥ είσαι ο μικρός κομματιασμένος, αντιδραστικός, συγκρουόμενος εαυτούλης….θα το αντέξεις?

Ας περάσουμε σε ουσία και ας δεχτούμε πως μίλησαν για το ίδιο ακριβώς πράγμα! Αυτό που αυτοί έδειξαν…..ΡΩΤΑΣ ΤΟΝ ΑΙΟΝ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙ?
ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΤΣΑΚΟΝΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ… ΓΙΑ ΑΛΛΟΥ ΧΩΡΑΦΙΑ…. ΕΘΝΙΚΟΙ…ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ….το είπε ο ΑΠΠΟΛΩΝΙΟΣ…ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ….και τέτοιες ΜΙΚΡΟΤΗΤΕΣ!
ΑΝΑΡΩΤΗΣΟΥ!!!!
ΕΙΜΑΣΤΕ ΩΡΙΜΟΙ ΓΙΑ ΦΩΤΗΣΗ, ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΙΟ? Δεν νομίζεις πως αυτό προέχει?
Με αλλά λόγια θέλω να σου πω…
Αν εσύ με κοροϊδεύεις, με υποτιμάς….εμένα και οποίον άλλο…. αν παίρνεις μέρος σε συζήτηση για να ΣΠΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ…και για να υποστηρίξεις το αναλαθητο της πίστης σου….είσαι ΏΡΙΜΟΣ Η ΑΝΩΡΙΜΟΣ?

Μην απαντήσεις σε παρακαλώ αμέσως…ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΧΡΟΝΟ, ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ…και ΑΠΑΝΤΑΣ ΑΥΡΙΟ… ΔΕΝ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ…
Μετά τα συζητάμε…

Πολλά σου ζητώ?


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 13/10/2003 14:30:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 14:50:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
όχι δε ζητάς πολλά... ζητάς βλακείες.
Γιατι μια ζωή πρέπει το θέμα να καταλήγει σε μια ψυχολογική ανάλυση του ΑΙΟΝ ?
Ολοι οι ψυχολόγοι εδω μέσα μαζευτήκατε?

Ηταν σαφέστατο νομίζω οτι με το να "ηρεμίσεις" δεν εννοούσα οτι τώρα είσαι νευριασμένος αλλά οτι για να διαλογιστείς απάνω στη φράση "Ιησούς Χριστός Νικά" χρειάζεται απόλυτη ηρεμία.
Εσύ βέβαια κοιτάς να αρπαχτείς απο κάπου...

quote:
Αν εσύ με κοροϊδεύεις, με υποτιμάς….εμένα και οποίον άλλο…. αν παίρνεις μέρος σε συζήτηση για να ΣΠΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ…και για να υποστηρίξεις το αναλαθητο της πίστης σου….είσαι ΏΡΙΜΟΣ Η ΑΝΩΡΙΜΟΣ

Φίλε μου έχεις κάτσει ποτέ να προσπαθήσεις έστω και λίγο να καταλάβεις ποια είναι η δικιά μου πίστη ?
Εχεις δεί για ποιό λόγο τσακώνομαι ? μήπως θές να αρχίσω να πετάω και γώ εικονίτσες της laetitia casta ωστε να μην σπάω τις θέσεις του άλλου ?
Ασε ρε Πλάτωνα, άστο... καλύτερα να τσακώνομαι και να βρίζω και να φωνάζω γιατι είμαι σίγουρος οτι κάποιος θα ξυπνήσει.
Οταν τους λέω οτι είναι ηλίθιοι που κάθονται και διαβάζουν τις ουφολογίες περι Ε και να πάνε να διαβάσουν κανα Πλάτωνα το κάνω συνειδητά και τους κρίνω και λέω οτι είναι "αμμόρφωτοι" ενώ μπορεί να είναι πολύ πιο μορφωμένοι απο εμένα μόνο και μόνο γιατι ξέρω οτι απο την ζύμωση αυτή θα βγεί κάτι καλό...θα διαβάσουν Πλάτωνα για να μην τους τι λέει ο κάθε ΑΙΟΝ και να μη τους κοροιδεύει ο κάθε φασιστάκος με τις θεωρίες του.
Οταν τους την λέω για την Εβραιοφοβία τους, ξέρω οτι θα το ψάξουν καλύτερα και θα καταλάβουν οτι το να μισείς έναν λαό μόνο "ελληνικό" δεν είναι...
Ποιά είναι η πίστη μου ?
Και που θες να ξέρω γώ ? Κάθε μέρα αλλάζει, μετουσιώνεται, αναποδογυρνάει, στροβιλίζεται ... αλλά όλα κι όλα.. για δύο πράγματα είμαι πολύ σίγουρος...ΤΗΝ Α-ΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ.
Είδες σε κανένα μύνημα να προσπαθώ να διαχωρίσω τον ΑΝΘΡΩΠΟ ? μάλλον τσακώνομαι με αυτούς που προσπαθούν να τον διαχωρίσουν σε "γυναικούλες", "φυλές", "φιλόσοφους", "αδελφές με ποδίτσες","ελληναράδες", "εβραιοφάγους","σπηλαιολόγους", "σπηλαιολάτρες" και όλα αυτά τα ωραία...
Θες πολλά ψωμια ακόμα Πλάτωνα για να καταλαβαίνεις τους ανθρώπους απο απόσταση....

Edited by - AION on 13/10/2003 14:54:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 15:52:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκ Αιον…Πάντα σε αδιέξοδο καταλήγουμε!...

Ζήτω βλακείες…Σε ψυχολογώ….Κοιτάζω να αρπαχτώ από κάπου….η παλιά ιστορία με την κάστα..* (Λες και δεν συνεχίζουν… ) θέλω Ψωμιά για να καταλάβω…και τέτοια…

Αχ βρε ΑΕΚΑΡΑ….Ευτυχώς που τα βρίσκουμε δηλαδή στον Πλάτωνα….

Λοιπόν, μιας και δεν σε πειράζει τι λεει ο Πλάτωνας, και μιας και χάσαμε το Πρωινό ποστ (γύρισε και η σελίδα) μιας και προσωπικά με ενδιαφέρει να φτάσει ο άνθρωπος να σκέφτεται από μόνος του…*(Ώστε αν υπάρχει ΑΓΑΠΗ/ΑΛΗΘΕΙΑ να τις βιώσει)…επέτρεψε μου φίλε ΑΙΟΝ να σου πω την καλησπέρα μου... και να αναδημοσιεύσω το ποστ.. προς ΝΑΓΚΟΥΑΛ…

Ποιος ξέρει….μιας και μετουσιώνεσαι στιγμή με στιγμή….το δεις τώρα διαφορετικά!


Για σου φιλε Ναγκουαλ,

quote:
Φίλε Πλάτωνα δεν αμφισβητώ σε καμμία περίπτωση την λογική και την φιλοσοφία αρκεί να χρησιμοποιούνται σωστά και στα δικά τους πεδία η κάθε μία .
Στο πεδίο της μεταφυσικής και της θεολογίας όμως είναι ΣΧΕΔΟΝ άχρηστες .

Μην βιάζεσαι να βγάλεις έξω τη λογική! Ίσως βρεις μια μέρα πως το απόλυτα λογικό είναι πολύ πιο κοντά στο θειο, παρότι η ψυχόπονη γυναικούλα. Έτσι ένας Πλάτωνας η Πλωτίνος (Τι πιο μεταφυσικό?) είναι άχρηστοι?
Αυτά που λένε οι (άγιοι) πατέρες... σε πληροφορώ πως αν διαβάσεις τιμαιο / εννεαδες... τα περισσότερα θα τα βρεις…
Άσε αυτά που γράφει ο… Αυγουστίνος.... Για θεολογία μιλώ.

Επαναλαμβάνω. Η Λογική είναι εργαλείο που βλέπεις την Πλάνη! Και υπάρχει μεγάλη διάφορα στο τι είπε ο Χριστός…. και στο τι έχει προστεθεί η πράττεται από αλλόφρονες χριστιανούς… Ολοι το ίδιο λένε, *(αγάπη του Χριστού)…και αγάπη δεν έχουν! Ειναι χωρισμένοι, διχασμένοι…και αντιδραστικοί….. αν κάτι δεν συμφωνεί με τα πρότυπα τους. *(Πιστεύω, Δοξασίες, Δόγματα) γινονται επιθετικοι!
Οι σπάνιες εξαιρέσεις πραγματικων χριστιανών, *(Giordano Bruno) αρνιόταν να ασπασθεί το ΣΤΑΥΡΟ….(ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ) ερίφθει εις πυρρά από τους ίδιους!
*Πρόσεξε, όχι από άπιστους….μα από την ανώτερη ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ καιπνευματική δύναμη της εποχής….Τι ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ!!!…Λες και ο Χριστός κυκλοφορούσε στη Γαλιλαία με ένα σταυρό….η είπε κάπου, όταν θα φύγω….να με προσκυνάτε…η μαμά μου ήταν παρθένα…..και αλλά πολλά τέτοια ΠΑΡΑΛΟΓΑ….. που αν η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ έχει κάποια ελπίδα*(έστω και με αερόστατο να κάνει κατά τον ΗΛΙΟ) η ανθρώπινη βλακεία είναι καταδικασμένη δια παντός.

Φιλε Ναγκουαλ, πρέπει να έχουμε την ευαισθησία μα και το θαρρος να δούμε ορισμένα πράγματα… Δεν θα πάω μακριά σε Σταυροφορίες..*(Μην με μπερδευεις σε παρακαλω με ΕΘΝΙΚΟ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ) Μόλις πριν 60 χρόνια το 95% των ιταλών ήσαν οι ΚΑΘΟΛΙΚΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ, έτοιμοι να σκοτώσουν και να σκοτωθούν, σήμερα είναι οι ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΚΑΘΟΛΙΚΟΙ. ΤΙ ΑΛΛΑΞΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ Ο …ΧΡΙΣΤΙΑΝ_ΙΣΜΟΣ? Και αυτά ισχύουν και για τους ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΓΙΑ εμας και κάθε ΛΑΟ…

ΤΟΝ ΠΙΣΤΟ τον ΑΚΟΛΟΥΘΟ…….οι ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ/ΠΕΡΙΣΤΑΣΕΙΣ της ΖΩΗΣ…ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ! Για αυτό χρειάζεται Η ΒΑΘΕΙΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ που έχω γράψει πολλές φορές είναι της καρδιάς…Χωρίς την ΕΝΩΣΗ ΝΟΥ / ΚΑΡΔΙΑΣ… υπάρχει ΠΡΟΣΕΥΧΗ και το ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ της ΠΡΟΣΕΥΧΗΣ…Όσο υπάρχει αυτός ο διχασμός….δεν υπάρχει ένωση με το θειο…υπάρχει Πίστη μα όχι η ΦΛΟΓΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ!

Τα ίδια λέμε?

Αν λέμε τα ίδια... ας μην επαναλαμβανόμαστε.

Στο εσωτερικά γράφουν πολλοι αλλάζοντας συνεχώς θέσεις. Το λένε ΠΟΛΛΑΠΛΟΤΗΤΑ και συγχέουν μεταξύ τους διάφορες έννοιες….πέφτοντας συνεχώς σε αντιθέσεις που καν οι ιδιοι...δεν είναι σε θέση να διακρίνουν…

Χρειάζεται Τάξη φίλε ΝΑΓΚΟΥΑΛ για να μην τα κανείς όλα μέσα στην ψυχούλα σου μανέστρα….και να τα προσφέρεις μετα σαν Φωςσε αδαείς!
Και εδώ καλούμαστε να διακρίνουμε τον πραγματικά φωτισμένο Χριστό από τα άρπα κόλλα ακολουθων!

Με Κάποιον άλλο φίλο Χριστιανό σε συζήτηση μας, μου ανέφερε την ΑΓΑΠΗ του Χριστού... σαν μέσο…προς το θειο.

Η απάντηση μου…ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ... ισχύει και τώρα!

Το μέσω κάποιου αλλού…. σημαίνει πως η καρδιά κάνει χρήση του ΝΟΥ, και ΝΟΥΣ… είναι πάντα δημιούργημα του ΧΡΟΝΟΥ….. Τώρα πως θα τα καταφέρει να τελειώσει ο ΝΟΥΣ…. μέσα στην καρδιά….. Βλέπω τον ΑΓΙΟ, να κάνει προσπάθειες να φτάσει το ποθούμενο (ΕΚΣΤΑΣΗ ΜΥΣΤΗ…. ΑΓΙΟΥ…) ….. μα χωρίς κατανόηση της ΣΚΕΨΗΣ... να ξαναπέφτει στο δείχτη της!..

ΝΑΓΚΟΥΑΛ… ίσως για μερικούς…να αγαπάς, σημαίνει να έχεις επίγνωση της ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΟΣ…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 03:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Το να προσπαθήσεις να φτάσεις το Θείο με την φιλοσοφία είναι σαν να προσπαθείς να φτάσεις στον Ήλιο με αερόστατο .]...σωστος!

[Τελικά έφτασα σε ένα σημείο να μην έχω γήινες επιθυμίες στην ζωή μου .]
..και μετα τι ;
ηρθε ο εωσφορος...;
(ρωτω η ψυχη επειδη το εζησα επισης και αυτονε πετυχα!)
... σατανα δε συναντησα/ παρα μοναχα εκει που δημιουργουνται μεσα στο "χρονο" οι επιθυμιες...


[Τα φιλοσοφώ τόσο πολύ?

Κατανόηση της ΕΠΙΘΥΜΙΑΣ….ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ…. Ακόμα και…. στα ψηλά!]
ΠΛΑΤΩΝΑ,
ΜΕΤΑ ΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ.
(Η ΜΙΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ ΜΕΤΑ ΤΗ ΑΛΛΗ ΔΗΛΑΔΗ!/ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΧΕΤΙΚΟ... ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΑΥΤΟ.-ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΘΑ ΛΕΓΑ.)
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΑΨΟΥΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
-ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ.ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ/ "ΚΑΤΑΛΑΒΑ".
ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ/ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ.-
..ΕΙΠΕ Ο ΑΙΟΝ ΓΙΑ ΣΙΓΗ ΚΑΙ ΤΟΥ "ΤΗΝ ΕΙΠΕΣ" /ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ/ΣΩΣΤΟ ΚΙ ΑΥΤΟ!/ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΙΓΗ.
ΑΝΤΙ ΑΥΤΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ ΠΑΛΙ....
ΣΩΣΤΟ ΚΙ ΑΥΤΟ...

ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΝΑ ΕΧΕΙ + ΕΝΑ ...ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟ "ΚΑΚΟ"...ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ/Η ΑΠΟ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΤΑΝΟΕΙ.
ΑΛΛΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΧΑΜΗΛΕΣ ΣΥΧΝΟΤΗΤΕΣ ΕΝΩ ΑΛΛΟΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΥΨΗΛΕΣ.
ΑΡΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΚΛΑΒΟ ΤΗΣ ΕΠΙΘΥΜΙΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΩΣΦΟΡΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΑΤΑΝΑ...
ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΤΟΝ ΙΗΣΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΘΑ 'ΝΑΙ Ο ΣΑΤΑΝΑΣ...ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΦΤΑΣΙΜΟ ΕΙΝΑΙ "ΧΡ.Ι.ΣΤΟΣ".ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΤΟΤΗΤΑ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ.
ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ "ΔΙΠΛΑ" ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΝΑ ΔΕΙ ΩΣ ΚΑΚΟ /ΚΑΛΟ...

ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΦΡΟΔΙΤΗ...ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ...Η ΓΥΝΑΙΚΑ.

ΟΚ!ΚΑΤΑΛΑΒΑ.

[Ο Χριστός είχε πει ότι αν δεν ήσαστε σαν τα παιδιά δεν θα μπείτε στην βασιλεία των Ουρανών .
Προυποθέτει αγνότητα όχι φιλοσοφία .
Η Βασιλεία των Ουρανών είναι Κρυστάλινη Αγάπη .]

ΤΙ ΤΟ "ΚΑΚΟ" ΝΑ ΕΙΜΑΙ "ΓΥΝΑΙΚΑ"/"ΑΦΡΟΔΙΤΗ"/"ΕΩΣΦΟΡΟΣ")
ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΘΟΣ;
(ΤΟ ΣΑΤΑΝΑΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΑΜΕ ΧΑΜΗΛΑ.-)

ΑΥΤΟ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΗΝ...ΑΓΝΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ !("ΚΑΣΤΑ" ΤΗ ΛΕΓΑΜΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ.)

[Με την λογική δεν έχεις καμία τύχη στην πνευματική πορεία, αυτό που χρειάζεται είναι η ΦΩΤΗΣΗ...
Με την λογική κυνδυνεύεις να θεοποιήσεις τις προβολές του μυαλού σου την μεγαλύτερη ευδαιμονία θα σου την προσφέρει η σιωπή του νού.]
X-ACTLY

[Ποιά είναι η πίστη μου ?
Και που θες να ξέρω γώ ? Κάθε μέρα αλλάζει, μετουσιώνεται, αναποδογυρνάει, στροβιλίζεται ... αλλά όλα κι όλα.. για δύο πράγματα είμαι πολύ σίγουρος...ΤΗΝ Α-ΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ.]Tαυτιστηκαμε....!


ΝΑΓΚΟΥΑΛ,ΞΕΡΕΙ,ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΔΕ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ/ΑΝ ΚΑΙ ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ...
-ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΞΟΙΚΙΩΘΕΙ('Η ΔΕΝ ΘΕΛΗΣΕΣ) ΑΚΟΜΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΤΜΑ(ΕΩΣΦΟΡΟ-ΑΦΡΟΔΙΤΗ..ΚΛΠ.._


ΕΙΡΗΝΗ ΗΜΙΝ!


Edited by - ΑΤΜΑ on 14/10/2003 04:01:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 04:16:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ή προσευχή είναι η ανάδυση του θείου εαυτού μας, του εαυτού που έχουμε θάψει στην λήθη, είναι "κυριαρχία" πνεύματος, είναι επικοινωνία... και βασική προυπόθεση για την επικοινωνία αυτή είναι να σιγήσει ο ΝΟΥΣ και η ΛΟΓΙΚΗ, γιατι αυτά είναι τα δεσμά που δεν μας αφήνουν να αφουγκραστούμε το θείο.


quote:
Μόνο το πνεύμα που φωτίζεται και παίρνει τα εχέγγεια μπορεί να μας οδηγήσει πάνω απο το πεπερασμένο της διττότητας ενώνωντας τα πάντα.


quote:
ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΤΣΑΚΟΝΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ… ΓΙΑ ΑΛΛΟΥ ΧΩΡΑΦΙΑ…. ΕΘΝΙΚΟΙ…ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ….το είπε ο ΑΠΠΟΛΩΝΙΟΣ…ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ….και τέτοιες ΜΙΚΡΟΤΗΤΕΣ!
ΑΝΑΡΩΤΗΣΟΥ!!!!
ΕΙΜΑΣΤΕ ΩΡΙΜΟΙ ΓΙΑ ΦΩΤΗΣΗ, ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΙΟ?


ΑΙΟΝ και Πλάτων, στόχος σας είναι το ΦΩΣ...
Μη το ξεχνάτε...
Στόχος και των δύο είναι η φώτιση...(συμπεραίνω)...
Δεν έχει σημασία αν θα την επιτεύξετε απο διαφορετικό μονοπάτι.
Δε μπορείτε να πείσετε ο ένας τον άλλον για την υποκειμενική αλήθεια.
Δε μπορείτε να επηρεάσετε τον αποφασισμένο να καεί στο ατελεύτητο ΦΩΣ..
Δε μπορεί να υπάρξει οδηγός, δε μπορεί να υπάρξει πυροβάτης της αλήθειας και αυτό γιατί η αλήθεια είναι τόσο καυτή που δε μπορεί κανείς να τη μεταφέρει σε κάποιον άλλο...
Το μόνο που μπορεί και έχει κάποιος να κάνει, είναι να καεί μαζί της...
'
'
quote:
για δύο πράγματα είμαι πολύ σίγουρος...ΤΗΝ Α-ΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ.

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 05:19:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Δε μπορεί να υπάρξει οδηγός, δε μπορεί να υπάρξει πυροβάτης της αλήθειας και αυτό γιατί η αλήθεια είναι τόσο καυτή που δε μπορεί κανείς να τη μεταφέρει σε κάποιον άλλο...
Το μόνο που μπορεί και έχει κάποιος να κάνει, είναι να καεί μαζί της...]ΠΡΟΣΕΞΕ! ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΩΡΙΖΕΙΣ ΣΤΑ ΔΥΟ!
ΓΙΑΤΙ;ΕΠΙΣΗΣ...
ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗ ΦΩΤΙΑ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ ΦΙΛΕ ΓΡΗΓΟΡΗ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΤΟΥΝ ΤΥΧΟΝ ΕΜΜΟΝΕΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΤΥΠΟΥ...
ΧΩΡΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΔΕΝ ΕΠΕΡΧΕΤΑΙ ΦΩΤΗΣΗ.
ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΥΔΡΟΧΟΟΙ ΠΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΟΔΕΥΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΟΜΩΝΥΜΗ ΕΠΟΧΗ ΕΚΕΙΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΔΡΟΜΟ ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΟΥΝ...ΕΠΑΓΩΓΙΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΥΡ/ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΩ.
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΖΩΔΙΟ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΕΧΕΙ ΚΙΟΛΑΣ.
ΑΣΤΕΙΟΝ ΠΡΑΓΜΑ!-ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ "ΤΥΠΟΙ ΕΝΑΡΞΗΣ".


..ΜΟΝΑΧΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ "ΦΩΤΗΣΗ" /
ΑΝ ΤΟ "ΠΑΙΔΙ" ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΡΑΜΑ ΤΩΝ ΒΡΩΜΙΚΩΝ ΣΚΕΨΕΩΝ ΤΩΝ "ΜΕΓΑΛΩΝ"...
ΜΑΛΛΟΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΞΑΓΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΜΕΤΑΒΙΒΑΖΕΤΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ.
ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΑΓΑΘΟΝ/ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΦΩΤΗΣΗΣ.

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΗ!
ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙ ΕΚΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΕΙΔΕ!
ΘΑ ΦΩΝΑΖΩ ΟΤΙ "ΝΑΙ!!!!!!ΕΙΔΑ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΦΩΣ"!!!!!!

ΔΕΝ Μ'ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ -ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ- ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΕΙ/ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕΙ +ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΖΗΛΕΨΕΙ(ναι συμβαινουν κι αυτα/
εξαλλου ειναι ο διασυρμος που σε βαζουν να επαναλαμβανεις
τι ειδες;
τι ειπες;οπως στο τμημα..!
ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΜΦΙΒΑΛΛΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ!....
ΤΙ;;;;; ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΕΙΠΑΤΕ;...=
εσωτερικομπατσοι...δηλαδη...)
=ΧΜ..

ΦΩΣ! ΕΝ ΣΚΟΤΕΙ...

Edited by - ΑΤΜΑ on 14/10/2003 05:34:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 05:26:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Δε μπορείτε να πείσετε ο ένας τον άλλον για την υποκειμενική αλήθεια.]
αυτο ειναι το προβλημα!.. με τα τεραστια.. "εγω"!
οταν η αληθεια θα ειναι αληθινη τοτε θα ειναι αντικειμενικη...μα ποιος με ακουει γμτ...

αντε βρε,καλο ξημερωμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 05:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗ ΦΩΤΙΑ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ ΦΙΛΕ ΓΡΗΓΟΡΗ.


quote:
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΖΩΔΙΟ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΕΧΕΙ ΚΙΟΛΑΣ.
ΑΣΤΕΙΟΝ ΠΡΑΓΜΑ!-ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ "ΤΥΠΟΙ ΕΝΑΡΞΗΣ".

Όχι καλή και Φωτεινή μου, καμμιά σχέση-εδω δεν αναφέρομαι στα ζώδια.
Παρομοιάζω τη μεταβλητότητα και αδυναμία κατακράτησης του ΦΩΤΩΣ=Πνεύμα (ή όπως αλλιώς θέλετε πείτε το, και οι 4 μιλούμε για το ίδιο πράγμα), προσπαθώντας να σκιαγραφήσω με απατηλές λέξεις την αλήθεια η οποία δε πηγάζει απο πουθενα, δεν έχει τέλος και βρίσκεται στο τώρα...
'
Για καλό...μεσημέρωμα μας βλέπω Φωτεινή μου...
(όχι οτι με πειράζει...τελικά μιλώ για ΦΩΣ και...ζω στο σκοτάδι!)

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 06:28:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ατμουλα...

Από ποτέ γλυκεία μου ταυτίζεσαι με …

quote:
.. για δύο πράγματα είμαι πολύ σίγουρος...ΤΗΝ Α-ΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ.

Ωραία ακούγεται δεν ΛΕΩ……..μα να μην την ερευνησω/αμφισβητήσω?

ΑΚΟΥ ΔΥΟ!!!

Αν άλλο είναι η αλήθεια και άλλο η ΑΓΑΠΗ…σας πληροφορώ αγαπητοί μου (ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ) πως δεν καταλάβατε ΓΡΗ από Χριστό!

.....αυτό ισχύει για όλους …τους φωτισμένους!

…..και ζήσανε αυτοί καλά…. και εμείς καλύτερα…


Υ.Γ!!! Ατμουλα, μετά από αυτό….

….. εύχομαι να καούν όλες οι κατσαρόλες της κουζίνας σου….

Με άπειρη αγάπη…. ο Σατανάς… 666!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 06:36:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ωραία ακούγεται δεν ΛΕΩ……..μα να μην την ερευνησω/αμφισβητήσω?

ΑΚΟΥ ΔΥΟ!!!

Αν άλλο είναι η αλήθεια και άλλο η ΑΓΑΠΗ…σας πληροφορώ αγαπητοί μου (ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ) πως δεν καταλάβατε ΓΡΗ από Χριστό!

.....αυτό ισχύει για όλους …τους φωτισμένους!



A ρε Πλατωνούκο! Πάλι εκεί θα σε βρώ...να διυλίζεις τη λέξη και να ξεχνάς την αιτία...
Λέγοντας Αλήθεια και Αγάπη δε σημαίνει απαραίτητα πως τα διαχωρίζουμε.
Απλά τα παίρνουμε ένα-ένα ώστε να τα κατανοήσουν και οι περισσότερο (φίλοι της σοφίας)-έλα άλλαξε υφάκι, μια πλακίτσα έκανα
Στην ουσία (και σαφώς) δεν αντιλέγω οτι είναι ένα και το αυτό

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 10:55:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι δε βγάζεις άκρη με τον Πλάτωνα...
Η Α-ΛΗΘΕΙΑ (δηλαδή η μετουσίωση της λήθης μας) είναι το μονοπάτι που θα οδηγήσει στην ΑΓΑΠΗ.Την μία ενέργεια απο την οποία ξεκινάν όλες οι άλλες...
Το μεγαλύτερο πρόβλημα του Ανθρώπου είναι οτι δυσκολεύεται πολύ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να είναι ο Εαυτός Του.(ποιος εαυτός όμως)
Και τελικά μιας και έχουμε στείλει το θέμα για τέιο τι διαβάλει ο διάβολος ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 11:53:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιας και έχω λίγη ώρα,…. και πριν καούν ολες οι κατσαρόλες της Ατμας…. ας σας βράσω λίγο…εκεί μέσα!

quote:
[Το να προσπαθήσεις να φτάσεις το Θείο με την φιλοσοφία είναι σαν να προσπαθείς να φτάσεις στον Ήλιο με αερόστατο .] ...σωστός!

ΛΑΘΟΣ!

Ο ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ….κατ ορισμό *(Πλάτωνος)… είναι αυτός που βλέπει το ΕΝΑ. Αν όχι, ΟΧΙ!

Έχω την ελαφριά εντύπωση πως οι ευγενικοί συνομιλητές…. Βλέπουν (τα).. ΔΥΟ! Δυϊσμό...


quote:
Κατανόηση της ΕΠΙΘΥΜΙΑΣ….ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ…. Ακόμα και…. στα ψηλά!]
ΠΛΑΤΩΝΑ,
ΜΕΤΑ ΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΜΕΤΑ Η ΠΡΙΝ! Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΗΣΗ! Αν βλέπει το ΕΝΑ…είναι αυτή η κίνηση! ΒΛΕΠΕΙ με τα μάτια…. του ΕΝΟΣ! Όλα τα ανάγει εκεί….μιας και βλέπει ΕΚΕΙΝΟ! Άρα, τον δυϊσμό *( φράσεις και έργα….)τον βλέπει ΑΜΕΣΩΣ!!!! Αυτό είναι το ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΠΑΡΟΝ αγαπητέ Γρήγορη…όχι λέμε κάτι… και μετά διορθώνουμε…και πέφτουμε παλι σε αντιφάσεις!

quote:
(Η ΜΙΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ ΜΕΤΑ ΤΗ ΑΛΛΗ ΔΗΛΑΔΗ!/ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΧΕΤΙΚΟ... ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΑΥΤΟ.-
ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΘΑ ΛΕΓΑ.)

Στο ΕΝΑ δεν υπάρχει ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ…μα απόλυτη και ακλόνητη πίστη! Στο δυϊσμό χρησιμοποιείται... σαν εργαλειο της λογικης…

Η Διαφορά είναι πως στο δυϊσμό εικάζεις για το ΕΝΑ..το ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ...το ΖΕΙΣ!

quote:
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΑΨΟΥΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.

Αμήν και πότε!

quote:
-ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ.ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ/ "ΚΑΤΑΛΑΒΑ".
ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ/ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ.-
..ΕΙΠΕ Ο ΑΙΟΝ ΓΙΑ ΣΙΓΗ ΚΑΙ ΤΟΥ "ΤΗΝ ΕΙΠΕΣ" /ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ /ΣΩΣΤΟ ΚΙ ΑΥΤΟ!/ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΙΓΗ.
ΑΝΤΙ ΑΥΤΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ ΠΑΛΙ....
ΣΩΣΤΟ ΚΙ ΑΥΤΟ...

ΑΤΜΑ, ΑΠΛΑ ΣΥΖΗΤΩ….με τους ανθρώπους, και με τον ΑΙΟΝ... δείχνω ορισμένα πράγματα στα πλαίσια του ευγενικού και όμορφου! Δεν έβρισα ούτε νευρίασα με κανένα! Ακόμα και όταν με βρίζουν….απαντώ όμορφα!!!
Ακομα περιμενω... τον ΜΠΟΜΠ!!! ΚΑΚΙΑ!

quote:
ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΝΑ ΕΧΕΙ + ΕΝΑ ...ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟ "ΚΑΚΟ"...ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ/Η ΑΠΟ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΤΑΝΟΕΙ.
ΑΛΛΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΧΑΜΗΛΕΣ ΣΥΧΝΟΤΗΤΕΣ ΕΝΩ ΑΛΛΟΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΥΨΗΛΕΣ.
ΑΡΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΚΛΑΒΟ ΤΗΣ ΕΠΙΘΥΜΙΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΩΣΦΟΡΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΑΤΑΝΑ...
Προυποθέτει αγνότητα όχι φιλοσοφία .
Η Βασιλεία των Ουρανών είναι Κρυστάλινη Αγάπη .]
ΤΙ ΤΟ "ΚΑΚΟ" ΝΑ ΕΙΜΑΙ "ΓΥΝΑΙΚΑ"/"ΑΦΡΟΔΙΤΗ"/"ΕΩΣΦΟΡΟΣ")
ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΘΟΣ;
(ΤΟ ΣΑΤΑΝΑΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΑΜΕ ΧΑΜΗΛΑ.-)

ΑΝΤΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΤΣΑΡΟΛΕΣ….

... εσυ θελεις σιγανο... και χρονιο βρασημο!!!!

Θα σε βρασω.... μαζι με τον ΑΙΟΝ!


Ο ΣΑΤΑΝΑΣ…. ΠΛΑΤΩΝΑΣ!

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 14/10/2003 12:20:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 19:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γνωστο μου ατομο, ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ ειδε το ΔΙΑΒΟΛΟ και μου το φανερωσε και σε μενα.
ΤΩΡΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Διαβαστε την αληθινη ιστορια και θα ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ και σεις!

Παιδι, που σχεδον μεγαλωσε στο Ορος (γιος γνωστου μου που, μετα το θανατο της μητερας του, τον πηγε στο Ορος ο πατερας του -ο οποιος μονασε- μικρο παιδι ακομα.

Στην Αθωνιαδα σχολη ηταν αριστουχος και οταν τελειωσε και το Λυκειο, Βγηκε για πρωτη φορα απο τον Αθω..

Οταν εφτασε στη Θεσσαλονικη, το παιδι εμεινε εκθαμβο...
Ο καλογερος που τον συνοδευε, βρηκε τον μπελα του εκεινη τη μερα, στο να απαντα στο χειμαρο ερωτησεων του νεαρου..

-Τι ειναι αυτο;
-Λεωφορειο..
-και τι κανει το λεωφορειο;
-μεταφερει πολλους ανθρωπους..
-Που τους μεταφερει;γιατι τους μεταφερει; κλπ κλπ...
Τι ειναι το ενα, τι κανει το αλλο....

Καποια στιγμη περασανε απο τον παραλιακο δρομο -εξω απο την πολη- και πανω στο δρομο (καλοκαιρι ηταν) δυο τουριστριουλες με μαγιω!

-Τι ειναι αυτο γεροντα;
-Α! παιδι μου...Αυτο ειναι ο ....Διαβολος!

Την αλλη μερα ο ηγουμενος ρωτουσε το κατενθουσιασμενο παιδι για τις εντυπωσεις του απο την πολη...

-Γεροντα, ελεγε το παιδι, ειδα τεραστια σπιτια, μαγαζια τεραστια, λεωφορεια, τρενα...
-Θα προτιμουσες παιδι μου να ζησεις στην πολη; Ρωτησε ο ηγουμενος..
-Ωραια ηταν γεροντα, αλλα προτιμω να μεινω εδω στην μονη..
-Τι σ'αρεσε περισσοτερο παιδι μου απ'οσα ειδες;

Το παιδι, εσκυψε, εκρυψε το βλεμμα του, κοκκινισε και σιγομουρμουρισε..
-Δεν μπορω να σου πω ψεμματα γεροντα μου...Μ'αρεσε παρα πολυ ο ...Διαβολος!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 20:21:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΧαχΑχαΧαΧαΧαΧαχαχΑΧΑχααχαχΑχαΧαΧαΧαΧαχαχΑΧΑχααχαχΑχαΧαΧαΧαΧαχαχΑΧΑχααχαχΑχαΧαΧαΧαΧαχαχΑΧΑχααχαχΑχα

Άμα βγάλουμε κάτω τον διάβολο θα του βγάλουμε τα μάτια............................

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 20:23:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΛΑΤΩΝΑ ΔΕ ΠΑΙΖΕΣΑΙ /ΤΟΣΟ ΚΑΤΙΝΟΣ;

ΕΣΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙΣ
[ΜΕ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ ΤΡΟΠΟ]ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ;;;;;;
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΤΟΣΗ ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΕΔΩ ΕΣΩ
Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΩΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ .ΔΙΝΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΟΜΩΣ! ΤΡΟΦΗ /ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΑ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΑ/
ΕΤΣΙ ΧΑΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ.ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ;

"ΤΑ ΕΝ ΟΙΚΩ ΜΗ ΕΝ ΔΗΜΩ"
ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ;;;;;;;
ΧΜ..ΧΛΩΜΟ ΕΤΣΙ;
ΠΩΣ ΣΟΥ ΗΡΘΕ ΝΑ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙΣ
ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΠΛΑΤΩΝΑ;

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ;
ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΣ ΝΑ Μ'ΕΚΘΕΣΕΙΣ (ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΣΑΙ!)ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙΣ;

ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ ΣΥ..

ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΑΓΩΓΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ.


ΑΚΟΜΗ ΚΙ Ο ΣΑΤΑΝΑΣ
ΧΑΝΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ/ΤΟ ΒΟΥΛΩΝΕΙ + ΠΑΕΙ ΠΑΡΑΠΕΡΑ...

ΑΝΤΜΙΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ,ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΓΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ;



Edited by - ΑΤΜΑ on 15/10/2003 22:43:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 21:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ατμα...

Μάλλον αυτό εκτίθεσαι…παρά σε εκθέτει ο Πλάτωνας.

Θέλεις να με αποβάλει ο ΑΔΜΙΝ….γιατί σε έβρισα?... η σε έθιξα κάπου?

Ως γνωστό… ο Σατανάς δεν βράζει σε καζάνια / κατσαρόλες ….τους άπιστους…
Που σε εξέθεσα?
Που είναι οι βρισιές μου?

Για το ότι κάποιο άτομο γράφει παρά κάτω ότι γράφει….εγω φταιω?

Μα μετά από αυτό…σου υπόσχομαι να μην ασχοληθώ ποτέ πια μαζί σου….

ΑΝΤΙΟ ΑΤΜΑ.

Να περνάς καλά...

Συγνωμη απο ολους....και καλη σας συνεχεια.

Πλατωνας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 22:18:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η μασκα του σατανικου Ryche λεει:
εχω δει και εγω τον σατανα!!!
και τον ευχαριστω πολυ που μου φανερωθηκε....
σε ενα καθρεπτισμα τον βρηκα...και μου εγνεψε να γινω...
και εγινα..
και ειδα πως λαμπει το σκοταδι...
και γινα λιγακι σκοτεινος μα με μπολικο φως...
βεβαια δεν κρατω κυρικειο ακομη
...
Πλατωνακο μη...

ΕΝΑΣ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΧΑΝΕΙ
ΜΑ ΟΠΟΙΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΙΚΗΤΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 22:37:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΩΡΑΙΑ!ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ.
ΙΣΩΣ ΑΝ ΠΑΨΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ +ΤΙ ΕΓΙΝΕ/
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.. ΚΑΤΑΛΑΒΑ/ ΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!
ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΕΣ ΠΡΙΝ.
ΒΡΙΣΙΕΣ; ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΓΑΝΤΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΠΟΤΕ ΙΧΝΗ...
ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;
ΛΥΠΑΜΑΙ,ΠΛΑΤΩΝ.
ΜΑ ΟΤΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΚΘΕΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΠΟΡΩ + ΜΟΝΗ ΜΟΥ.
ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΔΩ ΕΣΩ/ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΜΠΛΕΞ/ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΜΟΥ('Η ΤΟΥ "ΜΠΟΜΠ" ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣMONO ΠΟΥ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΡΑΤΑΝΕ + ΚΑΝΕΝΑ ΜΥΣΤΙΚΟ...)
ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΕΔΩ ΕΣΩ ΗΤΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ "ΕΡΩΤΑ"
/ΟΧΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ MΕ ΠΡΟΣΩΠΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΖΗΣΙΜΟ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ.+ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΨΗΛΑ ΟΣΟ + ΧΑΜΗΛΑ /
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΠΑΜΕ/ΕΙΝΑΙ Η ΟΛΟΤΗΤΑ.-

Ο ΤΡΟΠΟΣ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΑΛΛΑ...>ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ.

ΚΑΙ ΣΤΟ "ΦΙΝΑΛΕ" ,ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ/ ΠΟΙΟΝ ΕΝΟΧΛΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ
"ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ";;;;;

ΤΩΡΑ ΠΟΣΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ +ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ.
IT'S A FREE COUNTRY..

ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΝΑ ΕΚΤΕΘΩ ΟΜΩΣ/+ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΩ ,ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ.ΑΝ ΕΣΥ ΔΕ ΣΕΒΕΣΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΣΥΝΘΕΣΗ ΜΟΥ /ΑΥΤΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΕΩΡΩ ΟΝΤΩΣ ΩΣ ΥΒΡΙ/ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΣΑΚΩΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΘΕ ΠΟΥ ΔΕΧΤΗΚΑ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ.
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΑΒΙΑΣΤΑ + ΝΑ ΤΙΣ ΤΡΩΩ/ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΤΕΤΟΙΟ ΧΑΤΗΡΙ.ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.
ΑΛΛΟ ΑΓΑΘΗ ΑΓΑΠΗ,ΦΙΛΕ ΠΛΑΤΩΝΑ +ΑΛΛΟ ΚΑΠΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΕΓΩΙΣΜΟΥ + ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ...

ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ ΟΝΕΙΡΟΠΟΛΑ ΜΑ ΟΧΙ + ΑΦΕΛΗΣ...
ΑΥΤΑ + ΠΟΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ+ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ

ΣΥΓΝΩΜΗ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ..


ΕΙΡΗΝΗ ΗΜΙΝ!


Edited by - ΑΤΜΑ on 15/10/2003 22:51:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 22:45:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΝΑΣ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΧΑΝΕΙ
ΜΑ ΟΠΟΙΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΙΚΗΤΗΣ

ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΠΟΛΑ..

RYCHE ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΟΛΑ ΣΑΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ ΑΓΩΝΑ.. /ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΟΥΤ... "ΠΟΙΟΣ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΧΑΝΕΙ" ...
ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ/ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ.

Η ΑΓΑΠΗ
ΔΕΝ ΧΩΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ/
ΔΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ/
ΔΕ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΤΑΙ/
ΔΕΝ ΕΚΒΙΑΖΕΙ /
ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΑΛΕΙ/
ΔΕ/ΕΝ/Ν.....
Η ΑΓΑΠΗ ΑΠΛΑ "ΕΙΝΑΙ"...

RYCHE ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ "ΣΑΤΑΝΑΣ".
ΤΟΤΕ ΓΙΝΟΜΑΙ Η "ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ"...

ΨΑΞΟΥ..



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 00:27:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
ΣΥΓΝΩΜΗ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ..

Σειρα μου να αμυνθω...

Η επίθεση ξεκινά με το…

quote:
ΑΛΛΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΧΑΜΗΛΕΣ ΣΥΧΝΟΤΗΤΕΣ ΕΝΩ ΑΛΛΟΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΥΨΗΛΕΣ.
ΑΡΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΚΛΑΒΟ ΤΗΣ ΕΠΙΘΥΜΙΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΩΣΦΟΡΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΑΤΑΝΑ...
ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΤΟΝ ΙΗΣΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΘΑ 'ΝΑΙ Ο ΣΑΤΑΝΑΣ...ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΦΤΑΣΙΜΟ ΕΙΝΑΙ "ΧΡ.Ι.ΣΤΟΣ".ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΤΟΤΗΤΑ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ.

Και ποιο κάτω…

quote:
ΤΙ ΤΟ "ΚΑΚΟ" ΝΑ ΕΙΜΑΙ "ΓΥΝΑΙΚΑ"/"ΑΦΡΟΔΙΤΗ"/"ΕΩΣΦΟΡΟΣ")
ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΘΟΣ;
(ΤΟ ΣΑΤΑΝΑΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΑΜΕ ΧΑΜΗΛΑ.-)
ΑΥΤΟ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΗΝ...ΑΓΝΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ !("ΚΑΣΤΑ" ΤΗ ΛΕΓΑΜΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ.)

Σημερα το πρωι!!

Δηλαδή η ΑΓΙΑ ΑΤΜΑ…..και ο ΣΑΤΑΝΑΣ Πλάτωνας…!!!

Και πρόσεξε…όχι μόνο κατηγορείς εμένα για κάτι που άρχισες ΕΣΥ….όχι μόνο χρησιμοποιώ γάντι και ευγένεια για να αμυνθώ….από τι?

Από κατηγόριες της ΑΤΜΟΥΛΑΣ……Θου κύριε!!!

Ποιος επιτίθεται σε ποιον?

Ατμουλα....αλλοι ειναι οι λογοι...και τους γνωριζω... Ταυτιζομαι βλεπεις και εγω ευκολα...οταν θελω!

Λοιπόν δεν θέλω ουδεμία συνέχεια…….είμαι και ήμουν πάντοτε ήρεμος και εντάξει με τη συνείδηση μου. Άσε τον Πλάτωνα έξω από τα επουράνια σχέδια σου…Καλά είναι…αγαπά και τον Σατανά….και δεν τον ενδιαφέρει από εδώ και στο έξεις… τι θα πεις, τι θα γράψεις, τι θα κάνεις….με οποίον θέλεις….

Φτάνει να μην είναι ο Πλάτωνας…έστω και έμμεσα... και θα πραξω το ιδιο..

Αυτό δεν θέλεις και εσύ?

Έγινε καλή μου!

ΥΓ Για οτι δηποτε αλλο εχεις να πεις…..…υπάρχουν και MAIL…(Όχι φυσικά πως είσαι υποχρεωμένη, ούτε και είναι απαραίτητο!)

ΤΕΛΟΣ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 02:05:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μεγαλύτερη νίκη του Σατανά είναι να πείσει τους ανθρώπους ότι δεν υπάρχει .
Προσπαθείτε να πείσετε τον εαυτό σας και τους γύρω σας ότι ο Σατανάς δεν υφίσταται .
Οτι δήθεν είναι ένα δημιούργημα της φαντασίας κάποιων ιερατείων(Χριστιανικών) γιά να κρατάνε φοβισμένο τον κόσμο .

Έχετε σκεφτεί την πιθανότητα να κάνετε λάθος ;
Είσαστε τόσο σίγουροι ;
Μήπως βλέποντας τα χάλια της εγκόσμιας εκκλησίας και μη παίρνοντας επαρκείς απαντήσεις στις αναζητήσεις σας στραφήκατε σε άλλες πηγές γνώσεων ;
Αυτές οι πηγές της Γνώσης είναι καθαρές ή διαστρεβλωμένες ;
Αναβλύζει καθάρια και κρυστάλλινη η γνώση ;
Ή μήπως είναι σκόπιμα κατευθυνόμενη στον αποπροσανατολισμό ;

Βλέπετε όλοι γύρω σας ότι η ανθρωπότητα ελέγχεται από ένα κύκλωμα .
Αυτό το κύκλωμα ελέγχει εκτός από τον παγκόσμιο πλούτο (τα χέρια της ανθρωπότητας) και το σύνολο των επικοινωνιών και των Μ.Μ.Ε (το νευρικό σύστημα της ανθρωπότητας) .
Θα άφηναν ανεξέλεγκτο το μυαλό της ανθρωπότητας ,την Γνώση ;
Μην καταπίνετε αμάσητα όσα διαβάζετε .
Κάθε βιβλίο γράφει μέσα 2 αλήθειες και 3 ψέματα (μπορεί και σε διαφορετικές αναλογίες) .


Βλέπω σε άλλο topic αυτά που γράφονται γιά τον τεκτονισμό ...ο οποίος είναι εωσφορική οργάνωση .
Το φως το οποίο επικαλούνται συνεχώς προέρχεται από τον Εωσφόρο (το λιγοστό φως που έχει και τους παραπλανά).
Αν θέλεις ΦΩΣ βγαίνεις στο ΦΩΣ δεν κρύβεσαι μέσα σε στοές .
Μπαίνουν στις στοές και το πρώτο που τους λένε είναι να απαλλαγούν από τις προκαταλήψεις ,να αδειάσουν το μυαλό τους ώστε να τους το γεμίσουν με ότι θέλουν εκείνοι που τους ελέγχουν .
Επικαλούνται όμορφες αξίες όπως ισότητα-ελευθερία-αδελφοσύνη...και τις καταπατούν και τις τρείς .
Προσπαθούν να προσεγγίσουν αφελείς οι οποίοι ελκύονται από την δύναμη που θα αποκτήσουν και την γνώση .
Γιά ποιά ελευθερία μιλάνε όταν απαγορεύονται οι θρησκευτικές και πολιτικές συζητήσεις εντός των στοών ; Είναι δυνατόν ; Σκεφτείτε το .
Γιά ποιά ισότητα ,όταν απαγορεύουν στις γυναίκες να εισαχθούν ;
Γιά ποιά αδελφοσύνη ,όταν τους εκτός των στοών τους αποκαλούν βέβηλους ;

Μην στέκεστε στά όμορφα λόγια .
Κοιτάξτε από πίσω τι κρύβεται .
Εχω ξαναπεί .
Η μεγαλύτερη ικανότητα του Σατανά είναι να ελίσεται (όφις).
Μπορεί να σου παρουσιάζεται άγιος στην αρχή αλλά αργότερα θα δείξει το πραγματικό του πρόσωπο.
Μπορεί να σου παρουσιάζει τις ομορφότερες θεωρίες γιά να σε οδηγήσει στην «κόλαση».

Μιλάτε γιά τον Χριστό και μαγνητίζετε από τις θετικότατες ενέργειες Του αλλά ξεχνάτε τα Λόγια Του που δεν σας κάνουν και παίρνετε αυτά που σας συμφέρει .
Εκείνος είχε μιλήσει πολλές φορές γιά τον Σατανά και τους ακόλουθους του .

Είχε πει ότι εμένα δεν με πιστεύετε αλλά εκείνον που θα έρθει θα τον πιστεύσετε .
Είχε πει πεντακάθαρα ότι είναι ο Υιός του θεού ,ο ενσαρκωθής λόγος και όχι απλώς άλλος ένας αβατάρ όπως πολλοί από εσάς θέλετε να ισχυρίζεστε .

Ξέρω ότι τα παραπάνω σε οπαδούς της φιλοσοφίας και του ορθού λόγου ακούγονται παράλογα .
Και εμένα έτσι μου φαίνονταν κάποτε !
ΜΗΝ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΙ .
ΕΡΕΥΝΗΣΤΕ .
Χλευάζουν και είναι οι δήθεν διαβασμένοι .
Εχουν γιά λεζάντα την φράση του μεγάλου Σωκράτη «εν οίδα ότι ουδέν οίδα » και εκείνοι νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα .
Νομίζουν ότι μπήκαν στα άδυτα της Γνώσης επειδή διάβασαν 10 βιβλία .
Εκεί όμως μπαίνουν μόνο οι ταπεινοί .
Δεν μπαίνουν οι υβριστές και οι αλαζόνες .

Ο ΚΥΡΙΟΣ ΗΜΩΝ ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ μας έχει δώσει όλη την βοήθεια και όλη την ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ .


Εγώ αποχωρώ από αυτόν τον χώρο .
Εύχομαι να είστε καλά και να προσέχετε γιατί οι μέρες που ζούμε είναι πονηρές .

ΜΕ ΑΓΑΠΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 02:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sympathy For The Devil
(M. Jagger/K. Richards)

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
I've been around for a long, long year
Stole many a man's soul and faith

And I was 'round when Jesus Christ
Had his moment of doubt and pain
Made damn sure that Pilate
Washed his hands and sealed his fate

Pleased to meet you
Hope you guess my name
But what's puzzling you
Is the nature of my game

I stuck around St. Petersburg
When I saw it was a time for a change
Killed the czar and his ministers
Anastasia screamed in vain

I rode a tank
Held a general's rank
When the blitzkrieg raged
And the bodies stank

Pleased to meet you
Hope you guess my name, oh yeah
Ah, what's puzzling you
Is the nature of my game, oh yeah

(whoo whoo, whoo whoo)
I watched with glee
While your kings and queens
Fought for ten decades
For the gods they made
(whoo whoo)

I shouted out,
"Who killed the Kennedys?"
When after all
It was you and me
(whoo whoo, whoo whoo)

Let me please introduce myself
I'm a man of wealth and taste
And I laid traps for troubadours
Who get killed before they reached Bombay
(whoo whoo, whoo whoo)

Pleased to meet you
Hope you guessed my name, oh yeah
Oh Yeah (whoo whoo)
But what's puzzling you
Is the nature of my game, oh yeah, get down, baby
(whoo whoo, whoo whoo)
(whoo whoo)
(whoo whoo)
(whoo whoo) ..........

Pleased to meet you
Hope you guessed my name, oh yeah
But what's confusing you
Is just the nature of my game
(whoo whoo, whoo whoo)

Just as every cop is a criminal
And all the sinners saints
As heads is tails
Just call me Lucifer
'Cause I'm in need of some restraint
(whoo whoo, whoo whoo)

So if you meet me
Have some courtesy
Have some sympathy, and some taste
(whoo whoo)
Use all your well-learned politesse (whoo whoo)
Or I'll lay your(whoo whoo) soul to waste,(whoo whoo), um yeah
(whoo whoo)

Pleased to meet you
Hope you guessed my name, (whoo whoo) um yeah
(whoo, whoo)
But what's puzzling you
Is the nature of my game, um mean it, get down
(whoo whoo)
(whoo whoo)............

Woo, who
Oh yeah, get on down
Oh yeah
(whoo whoo, whoo whoo)
(whoo whoo, whoo whoo)........
Oh yeah!
(whoo, whoo)
(whoo whoo, whoo, whoo)

Tell me baby,(whoo whoo) what's my name
Tell me honey,(whoo whoo) can ya guess my name
Tell me baby, (whoo whoo) what's my name
I tell you one time, (whoo whoo) you're to blame

Oh, who (whoo whoo)
Woo, who (whoo whoo)
Woo, who (whoo whoo)
Alright (whoo whoo)
Woo, whoo who(whoo whoo)
Woo, who, who (whoo whoo)
Woo, who, who (whoo whoo)
Oh, yeah (whoo whoo)
Woo, who, who
Woo, who, who
Oh yeah, ah whats my name
(whoo whoo)
Tell me, baby, what's my name (whoo whoo)
Tell me, sweetie, what's my name (whoo whoo)

Woo, who, who (whoo whoo)
Woo, who, who (whoo whoo)
Woo, who, who (whoo whoo)
Woo, who, who (whoo whoo)
Woo, who, who (whoo whoo)
Woo, who, who (whoo whoo)
Oh, yeah!
Whoo whoo
Whoo whoo

Γιώργος.
rock & roll ... baby


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 03:00:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

ΕΝΑΣ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΧΑΝΕΙ
ΜΑ ΟΠΟΙΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΙΚΗΤΗΣ

ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΠΟΛΑ..

RYCHE ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΟΛΑ ΣΑΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ ΑΓΩΝΑ.. /ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΟΥΤ... "ΠΟΙΟΣ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΧΑΝΕΙ" ...
ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ/ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ.

Η ΑΓΑΠΗ
ΔΕΝ ΧΩΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ/
ΔΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ/
ΔΕ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΤΑΙ/
ΔΕΝ ΕΚΒΙΑΖΕΙ /
ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΑΛΕΙ/
ΔΕ/ΕΝ/Ν.....
Η ΑΓΑΠΗ ΑΠΛΑ "ΕΙΝΑΙ"...

RYCHE ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ "ΣΑΤΑΝΑΣ".
ΤΟΤΕ ΓΙΝΟΜΑΙ Η "ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ"...

ΨΑΞΟΥ..



καλη μου...
δεν ειδες ποσα διπολα παρεθεσα στο εν το παν?
η αναγνωριση των διπολων ειναι ενας απο τους νομους του ερμη
ξερεις εσυ
οπως π...ετσι κσι κ...
μου ειναι απαραιτητα τα διπολα γιατι ειναι η δυναμη του ολου να εκφραζετε λατρευω τα διπολα...

οσο για το αποφθεγμα ειναι ενα τραγουδι του Παριου
δες στο topik soy GOD IS A DJ
η ταυτιση μου διερκησε λιγο...
οπως και με αυτα τα λογια
αυριο παλι
αλλος...
μα παντα αναμεσα...

οσο για τον σατανα...
δεν κυριολεχτουσα...
για μενα δεν υπαρχει
τουλαχιστον οχι με την
εννοια της εκκλησιας...
μα σαν ενα αρνητικο προσιμο σε ενα ηλεκτρονιο...
μπορει...

οσο για το ποιος και κερδιζει και ποιος χανει
και οι δυο!!!
μα δεν με νοιαζει πια αυτο
το εχω αφησει πισω...

ποδοσφαιρο?
δεν ειμαι πολυ fan...

ψαξου...
ειπες

οκ θα το κανω σημερα...
αυριο που δεν θα ειμαι ο ιδιος...
τι σημασια θα χει να εχω βρει...??

πλακα κανω οκ?
καλο ξημερωμα σε ολους

ΕΝΑΣ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΧΑΝΕΙ
ΜΑ ΟΠΟΙΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΙΚΗΤΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 03:07:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τωρα καλυτερα?

ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 03:50:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε

+ξημερωνει..


Edited by - ΑΤΜΑ on 15/10/2003 04:07:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 22:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η μεγαλύτερη νίκη του Σατανά είναι να πείσει τους ανθρώπους ότι δεν υπάρχει .
Προσπαθείτε να πείσετε τον εαυτό σας και τους γύρω σας ότι ο Σατανάς δεν υφίσταται .
Οτι δήθεν είναι ένα δημιούργημα της φαντασίας κάποιων ιερατείων(Χριστιανικών) γιά να κρατάνε φοβισμένο τον κόσμο .

Έχετε σκεφτεί την πιθανότητα να κάνετε λάθος ;
Είσαστε τόσο σίγουροι ;
Μήπως βλέποντας τα χάλια της εγκόσμιας εκκλησίας και μη παίρνοντας επαρκείς απαντήσεις στις αναζητήσεις σας στραφήκατε σε άλλες πηγές γνώσεων ;
Αυτές οι πηγές της Γνώσης είναι καθαρές ή διαστρεβλωμένες ;
Αναβλύζει καθάρια και κρυστάλλινη η γνώση ;
Ή μήπως είναι σκόπιμα κατευθυνόμενη στον αποπροσανατολισμό ;

Βλέπετε όλοι γύρω σας ότι η ανθρωπότητα ελέγχεται από ένα κύκλωμα .
Αυτό το κύκλωμα ελέγχει εκτός από τον παγκόσμιο πλούτο (τα χέρια της ανθρωπότητας) και το σύνολο των επικοινωνιών και των Μ.Μ.Ε (το νευρικό σύστημα της ανθρωπότητας) .
Θα άφηναν ανεξέλεγκτο το μυαλό της ανθρωπότητας ,την Γνώση ;
Μην καταπίνετε αμάσητα όσα διαβάζετε .
Κάθε βιβλίο γράφει μέσα 2 αλήθειες και 3 ψέματα (μπορεί και σε διαφορετικές αναλογίες) .


Βλέπω σε άλλο topic αυτά που γράφονται γιά τον τεκτονισμό ...ο οποίος είναι εωσφορική οργάνωση .
Το φως το οποίο επικαλούνται συνεχώς προέρχεται από τον Εωσφόρο (το λιγοστό φως που έχει και τους παραπλανά).
Αν θέλεις ΦΩΣ βγαίνεις στο ΦΩΣ δεν κρύβεσαι μέσα σε στοές .
Μπαίνουν στις στοές και το πρώτο που τους λένε είναι να απαλλαγούν από τις προκαταλήψεις ,να αδειάσουν το μυαλό τους ώστε να τους το γεμίσουν με ότι θέλουν εκείνοι που τους ελέγχουν .
Επικαλούνται όμορφες αξίες όπως ισότητα-ελευθερία-αδελφοσύνη...και τις καταπατούν και τις τρείς .
Προσπαθούν να προσεγγίσουν αφελείς οι οποίοι ελκύονται από την δύναμη που θα αποκτήσουν και την γνώση .
Γιά ποιά ελευθερία μιλάνε όταν απαγορεύονται οι θρησκευτικές και πολιτικές συζητήσεις εντός των στοών ; Είναι δυνατόν ; Σκεφτείτε το .
Γιά ποιά ισότητα ,όταν απαγορεύουν στις γυναίκες να εισαχθούν ;
Γιά ποιά αδελφοσύνη ,όταν τους εκτός των στοών τους αποκαλούν βέβηλους ;

Μην στέκεστε στά όμορφα λόγια .
Κοιτάξτε από πίσω τι κρύβεται .
Εχω ξαναπεί .
Η μεγαλύτερη ικανότητα του Σατανά είναι να ελίσεται (όφις).
Μπορεί να σου παρουσιάζεται άγιος στην αρχή αλλά αργότερα θα δείξει το πραγματικό του πρόσωπο.
Μπορεί να σου παρουσιάζει τις ομορφότερες θεωρίες γιά να σε οδηγήσει στην «κόλαση».

Μιλάτε γιά τον Χριστό και μαγνητίζετε από τις θετικότατες ενέργειες Του αλλά ξεχνάτε τα Λόγια Του που δεν σας κάνουν και παίρνετε αυτά που σας συμφέρει .
Εκείνος είχε μιλήσει πολλές φορές γιά τον Σατανά και τους ακόλουθους του .

Είχε πει ότι εμένα δεν με πιστεύετε αλλά εκείνον που θα έρθει θα τον πιστεύσετε .
Είχε πει πεντακάθαρα ότι είναι ο Υιός του θεού ,ο ενσαρκωθής λόγος και όχι απλώς άλλος ένας αβατάρ όπως πολλοί από εσάς θέλετε να ισχυρίζεστε .

Ξέρω ότι τα παραπάνω σε οπαδούς της φιλοσοφίας και του ορθού λόγου ακούγονται παράλογα .
Και εμένα έτσι μου φαίνονταν κάποτε !
ΜΗΝ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΙ .
ΕΡΕΥΝΗΣΤΕ .
Χλευάζουν και είναι οι δήθεν διαβασμένοι .
Εχουν γιά λεζάντα την φράση του μεγάλου Σωκράτη «εν οίδα ότι ουδέν οίδα » και εκείνοι νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα .
Νομίζουν ότι μπήκαν στα άδυτα της Γνώσης επειδή διάβασαν 10 βιβλία .
Εκεί όμως μπαίνουν μόνο οι ταπεινοί .
Δεν μπαίνουν οι υβριστές και οι αλαζόνες .

Ο ΚΥΡΙΟΣ ΗΜΩΝ ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ μας έχει δώσει όλη την βοήθεια και όλη την ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ .


Εγώ αποχωρώ από αυτόν τον χώρο .
Εύχομαι να είστε καλά και να προσέχετε γιατί οι μέρες που ζούμε είναι πονηρές .

ΜΕ ΑΓΑΠΗ




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 19:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Get thee behind me, SATAN" ...


Isis Unveiled by H. P. Blavatsky

Edited by - ΑΤΜΑ on 14/12/2003 19:31:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2003, 00:13:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Ich bin ein Teil von jener Kraft, die stets das Bose will und stets das Gute schafft.»

Είμαι κομμάτι αυτής της δύναμης που πάντα θα επιδιώκει το κακό, και όμως πάντα θα «κινεί» το καλό.

- (Mephistopheles) Faust I Scene 5 -


Γιώργος
..άντε και καλά Σατουρνάλια…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy