ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΝΟΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΟΔΗ ΟΜΙΛΙΑ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2004, 18:27:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ endorama ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ
ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2004, 23:35:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευκαιρια να πω μερικα πραγματα γυρω απο το αρχειακι

δεν ξερω φιλε μου αν το ακουσες ή αν εβγαλες ακρη

προσωπικα εγω ακουσα ενα "σου-πα ηρεμησε" (αν και ο τονισμος ειναι λιγο κουκουρουκου αλλα δεν εχει σημασια εγω δεν χρησιμοποιω ποτε τονους)

και μαλλον δεν εχει σχεση με καποιο ειδος σουπας

αλλα ας τα παρω απο την αρχη

την εκπομπη την ειδα απο την αρχη αλλα αργησα να ξεκινησω την εγγραφη λογω τεχνικων προβληματων
(κριμα γιατι ηθελα οπωσδηποτε την αφηγηση του καλεσμενου σχετικα με το ατυχημα)

τελος παντων στην αρχη της εκπομπης ο "οικοδεσποτης" ειχε σαν προτεραιοτητα να κανει τον καλεσμενο του να νοιωσει ανετα και να χαλαρωσει για να μπορεσει να κανει πιο ευκολη την μικρη του "ανακριση"

κατι το οποιο το ειχε δηλωσει με το ξεκινημα της εκπομπης και εκανε και καποιες ενεργειες για να το πετυχει αυτο μεσα απο την συζητηση

αλλα ο καλεσμενος του αν και χαλαρωσε ειχε μια μικρη υπερενταση

λογικο γιατι δεν περασε και λιγα

οποτε σε καποιο σημειο της συζητησης ακουγονται αυτες οι λεξεις

τωρα

αν ακουγα κατι που μου θυμιζε:σατανα,τελος του κοσμου και οτι αλλο εχει σχεση με το υπερφυσικο μαλλον δεν θα εδινα και πολυ σημασια γιατι θα το εβλεπα περισσοτερο σαν συμπτωση

απο την στιγμη ομως που ακουσα κατι το οποιο ηταν ο αρχικος σκοπος του οικοδεσποτη το βρηκα αρκετα ενδιαφερων.

κατι πολυ σημαντικο ειναι οτι μελετησα αρκετα την εκπομπη πριν την γυρισω αναποδα για να μπορεσω να βγαλω καποια συμπερασματα.


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2004, 04:03:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΨΩΜΑΜΙΔΕΜΙΣΜΟ...

Τον κεντέρη περίμενα να ακούσω να λέει "Ουσίες θανάτου πήρα"
κ.α παρόμοια αλλα είναι ο Τριανταφυλλόπουλος...
Κάποιος δικός σας άνθρωπος πάντως που δέν ξέρει οτι τον μαγνητοφωνείτε
μπορείτε να δείτε τί λέει στην ανάποδη όταν μιλάει...
Απλά πράγματα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

atomix
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2004, 20:39:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους atomix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τους φανατικούς του βινυλίου που θέλουν να ακούσουν τους δίσκους τους, ανάποδα, από το πικ-απ τους παραθέτω την παρακάτω φωτό

Aλλά μάλλον καλύτερα να εξηγήσω τι γίνεται:
1. Βγάζουμε το καπάκι
2. Τοποθετούμε ένα τασάκι ανάποδα επάνω στο πλατό του πικ-απ
3. Βγάζουμε την κεφαλή με την βελόνα και την επανατοποθετούμε ανάποδα
4. Αυξάνουμε το βάρος στο αντίβαρο του βραχίονα έτσι ώστε όταν τον αφήνουμε ελεύθερο, αυτός να μην πέφτει πρός τα κάτω αλλά να ανεβαίνει προς τα πάνω.
5. Τοποθετούμε τον δίσκο επάνο στο τασάκι και ευθυγραμίζουμε το κέντρο του με το κέντρο του πλατό του πικ-απ
6. Τοποθετούμε την βελόνα κάτω από τον δίσκο
7. Πατάμε το start έτσι ώστε να ξεκινήσει να γυρνάει και απολαμβάνουμε τον αγαπημένο μας δίσκο ακουγοντάς τον ανάποδα, επίσης ανακαλύπτουμε γιατί κάθε φορά που τον ακούγαμε, αμέσως μετά κάναμε παράξενα πράγματα όπως επικλήσεις στον και κάπνισμα μαριχουάνας

Πάντως χωρίς πλάκα έχω και εγώ ακούσει με αυτόν τον τρόπο το "Αnother one bites the dust" των queen και λέει καθαρότατα smoke marijuana...
Περιμένω με ενδιαφέρον να δώ αν θα βρεί κανένας περίεργα μηνύματα σε διαφημίσεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2004, 01:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τον κεντέρη περίμενα να ακούσω να λέει "Ουσίες θανάτου πήρα"
κ.α παρόμοια αλλα είναι ο Τριανταφυλλόπουλος...
εχω βγαλει υλικο απο αυτη την εκπομπη και για τον κεντερη

το παραξενο με τον κεντερη ειναι οτι σε μερικα σημεια αν και ακους αναποδα την ομιλια του ακους σχεδον τα ιδια πραγματα με την κανονικη ροη
μην σας φαινεται απιθανο
για παραδειγμα η λεξη "επρεπε"

επισης ενδιαφερων παρουσιαζει και η συνεντευξη καποιας γυναικας η οποια ειχε δηλωσει στην εκπομπη οτι ειχε την ιδεα να μπει ο κεντερης οδηγος ενος τυφλου δρομεα και την εκραξε ο προισταμενος της.

quote:
Περιμένω με ενδιαφέρον να δώ αν θα βρεί κανένας περίεργα μηνύματα σε διαφημίσεις...
πανω σε αυτο δουλευω αυτες της μερες αλλα οχι εντατικα γιατι αναγκαζομαι να βλεπω και να μελεταω διαφημησεις..............κακη φαση

quote:
Τον κεντέρη περίμενα να ακούσω να λέει "Ουσίες θανάτου πήρα"
θα δουμε
ακομα ψαχνω για κατι τετοιο
γιατι δεν ειναι και οτι καλυτερο να ακους αναποδα μια συζητηση
απο ενα σημειο και μετα
νομιζω λιγο πριν τον πονοκεφαλο αρχιζεις να χανεις τον μπουσουλα και να ακους φωνες απο το υπερπεραν


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nosferatu4
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 03:40:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nosferatu4  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το ίδιο φαινόμενο παρατηρείται και σε δίσκους ροκ μουσικής. Κλασσικό παράδειγμα το Hotel California των Eagles που αν παιχτεί ανάποδα ακούγονται σατανικοί στίχοι. Επίσης το another one bites the dust των Queen αν παιχτεί ανάποδα στο ρεφραίν ακούγεται η φράση smoke marijuana. Υπάρχουν και άλλα τέτοια τραγούδια. Το θέμα είναι ότι αν έχει γίνει επίτηδες τότε τι μυαλό είχαν αυτοί που τα γράψανε;
Το υποσυνείδητο φαίνεται ότι τα καταλαβαίνει όλα τα μηνύματα και κάποιοι ξέρουν πως να μας τα περάσουν ανυποψίαστα.

Logical



ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΕΣ ,ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΠΠΟΥΔΙΣΤΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΟΥ ΣΤΛ ,ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΠΟΔΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΑΝ ΓΝΩΣΤΑ ,ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΠΟΥΛΗΣΑΝ ΟΙ ΙΓΚΛΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ !!!
ΗΜΑΡΤΟΝ !! ΣΟΒΑΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ...ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΗΡΘΑΝ ΟΙ ΜΕΛΙΣΣΕΣ

ΗΟTEL CALIFORNIA-STARAWAY TO HEAVEN &ANOTHER ONE BITES THE DUST ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΛΕΝΕ ΚΑΤΙ Η ΟΧΙ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΠΑΓΕΡΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟ...

ΩΣΤΟΣΟ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΙΣΩ ΤΗΝ ΒΑΝΔΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΙΣΧΟΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nosferatu4
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 03:46:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nosferatu4  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πάντως χωρίς πλάκα έχω και εγώ ακούσει με αυτόν τον τρόπο το "Αnother one bites the dust" των queen και λέει καθαρότατα smoke marijuana...
Περιμένω με ενδιαφέρον να δώ αν θα βρεί κανένας περίεργα μηνύματα σε διαφημίσεις...

ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΚΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΑΝΤΙΚΑΠΝΙΣΤΗΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ? ΜΗΠΩΣ ΕΡΙΞΑΝ ΚΑΜΙΑ ΑΤΟΜΙΚΗ ΒΟΜΒΑ ΣΤΗΝ ΧΙΡΟΣΙΜΑ ?
ΣΙΓΑ ,ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΕΙ ΘΑ ΚΑΠΝΙΣΕΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΑΝΑΠΟΔΑ ΤΟΝ ΔΙΣΚΟ ΤΩΝ QUEEN ΣΤΟ ΑΝΟΤΗΕR ONE BITES THE DUST ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΜΑΡΙΧΟΥΑΝΝΑ !!!!
ΛΙΓΟ ΣΟΒΑΡΟΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 08:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Νοσφερατου μαζί σου!
Και εμένα τυχαίνει αυτό το τραγούδι να είναι ένα από τα αγαπημένα μου... αλλά όχι μαριχουάνα... ούτε τσιγάρο δεν έχω βαλει στο στόμα μου στα 32 χρόνια της ζωής μου!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nosferatu4
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2006, 05:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nosferatu4  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε Νοσφερατου μαζί σου!
Και εμένα τυχαίνει αυτό το τραγούδι να είναι ένα από τα αγαπημένα μου... αλλά όχι μαριχουάνα... ούτε τσιγάρο δεν έχω βαλει στο στόμα μου στα 32 χρόνια της ζωής μου!


KAI ΕΓΩ ΡΕ ΦΙΛΕ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ... ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ? ΗΜΑΡΤΟΝ ... ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΣΟΒΑΡΟΙ .ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΟΤΕ !!!
ΕΛΕΟΣ .ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ (ΗΤΑΝ ) ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΤΟΥΣ ΜΥΘΟΥΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ ΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nosferatu4
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2006, 05:52:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nosferatu4  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε Νοσφερατου μαζί σου!
Και εμένα τυχαίνει αυτό το τραγούδι να είναι ένα από τα αγαπημένα μου... αλλά όχι μαριχουάνα... ούτε τσιγάρο δεν έχω βαλει στο στόμα μου στα 32 χρόνια της ζωής μου!


KAI ΕΓΩ ΡΕ ΦΙΛΕ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ... ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ? ΗΜΑΡΤΟΝ ... ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΣΟΒΑΡΟΙ .ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΟΤΕ !!!
ΕΛΕΟΣ .ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ (ΗΤΑΝ ) ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΤΟΥΣ ΜΥΘΟΥΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ ΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

james_hetfield
Νέο Μέλος


44 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 08:41:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους james_hetfield  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά και επίτηδες να μπήκαν τι έγινε?

Σημασία έχει η μουσική

Ανοίξτε τα αυτιά σας και ακούστε και άλλα είδη και τότε θα καταλάβετε....

Και μην φοβάστε ότι σας πλασάρουν να φοβάστε(666,Αντίχριστο,κλπ)που δεν μπορούν να σας βλάψουν

Hard rock και heavy metal for ever!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 10:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ james_hetfield να σε καλωσορίσω στο Εσωτέρικα και να σου ευχηθώ καλή πορεία.

Μουσικό τόπικ το παρακάτω, πέρνα μια βόλτα. Χε χε.

Και πάλι καλωσήρθες.


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8013


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy