ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Προφητείες Νοστραδάμου (μετάφραση)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 12:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Πρίγκιπα ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΑΝΑΛΥΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ.
ΚΑΤ' ΑΡΧΑΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΠΟΥ ΚΑΤΑΘΕΤΗΣ ΕΔΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΙΩΝΕΣ ΤΟΥ ΝΟΣΤΡΑΔΑΜΟΥ.
ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΟΝΗ ΕΡΓΑΣΙΑ.


ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΙ.

ΟΙ ΕΣΧΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ.

ΕΑΝ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΚΕΙΜΕΝΩΝ ΕΣΧΑΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΟΜΟΙΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΒΑΣΗ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ ΤΟΥ ΘΕΟΛΟΓΟΥ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΞΕΧΑΣΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ 2000.

ΘΥΜΟΣΑΣΤΕ ΤΙ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΙ ΚΑΘΕ ΕΙΔΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ?????
ΕΙΧΑΝ ΜΕ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΠΩΣ ΕΙΧΕ ΕΛΘΕΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 23:17:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΠΡΙΓΚΗΠΑ ΕΧΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΟΤΙ Ο ΤΑΦΟΣ ΕΝΟΣ ΣΠΟΥΔΑΙΟΥ ΡΩΜΑΙΟΥ ΦΙΛΟΣΟΦΟΥ ΘΑ ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΕΙ.Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ.ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΓΝΩΜΗ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

devilmanson
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2004, 00:27:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους devilmanson  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
na rotiso kati pos ginetai na milaei o nostaradamos gia to 2001 afou leei sto biblio tou oti to 1999 tha ginotan to telos tou kosmou!!!!

believe in your mind insanity is just begging!!!devilmanson!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πρίγκιπας
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
200 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2004, 04:07:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πρίγκιπας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ AVATARGR

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, συμφωνώ και επαυξάνω με την άποψη σου...

Σαφώς και υπάρχουν πολλές αντιφάσεις ανάμεσα σε πολλές προφητείες.
Για τις οποίες πρέπει να είμαστε πολύ προσεχτικοί και να μην απορροφούμε οποιαδήποτε πληροφορία μας δίνουν.

Το τέλος του κόσμου δεν ξέρει κανείς πότε θα έρθει, αυτό βρίσκεται στον νού του Θεού...έαν θέλετε απαντήσεις ακολούθήστε το ένστικτο και την καθαρή λογική σας. Μην αφήνεστε στο ρεύμα του ποταμού...

Ο Χωροχρόνος είναι απλά μία διάσταση της αντικειμενικής συνείδησης οπότε ανθρώπινες χρονολογίες δεν προσδιορίζουν τα γεγονότα.

Αγαπητέ Matrx

Η ερμηνεία αυτή του Νοστραδάμου έγινε απο τη διάμεσο και συγγραφέα Ντολόρες Κάννον, λοιπόν... εδώ στη Β. Αμερική όταν μιλάνε για Ρωμαίους εννοούν Ρωμαίους, όχι Έλληνες...
Θα μπορούσε να ήτανε π.χ. ο τάφος του Μάρκου Αυρήλιου...

Αλλά θα είχε πλάκα να ανακαλυφθεί ο τάφος του Αριστοτέλη ώστε να πάψουν μερικοί ουφολόγοι να τον βγάζουν εξωγήινο!

(εάν ξέρεις κάτι παραπάνω για τον Αριστοτέλη στείλε μου σε παρακαλώ ένα e-mail με τις σχετικές πληροφορίες)

Και τέλος περνάω σε σένα αγαπητέ Devilmanson:

Η απάντηση που ψάχνεις είναι η απάντηση στον AVATARGR.

Λακωνικά πράγματα...

Edited by - Πρίγκιπας on 11/01/2004 04:08:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2004, 23:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΠΡΙΓΚΗΠΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΘΑΜΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΛΕΣΒΟ.ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΩΣ ΠΗΓΕ ΣΤΟΝ ΑΣΣΟ ΤΗΣ ΤΡΩΑΔΑΣ,ΟΠΟΥ ΤΥΡΑΝΝΟΣ,ΤΟΤΕ,ΗΤΑΝ Ο ΕΡΜΕΙΑΣ.ΕΚΙ ΙΔΡΥΣΕ ΣΧΟΛΗ,ΔΙΔΑΞΕ ΓΙΑ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΤΗΝ ΑΝΙΨΙΑ ΤΟΥ ΕΡΜΕΙΑ,ΠΥΘΙΑΔΑ.ΟΤΑΝ ΦΟΝΕΥΘΗΚΕ Ο ΤΥΡΑΝΝΟΣ,ΤΟ 345 ΠΧ Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΦΥΓΕ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΣΒΟ.ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΕΜΕΙΝΕ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikolasote
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2004, 00:27:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikolasote  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

File prigkipa anarotiemai giati oi alloi den exoun asxolithi ligo me auto to topic,kathos kata tin tapinh mou gnomh aauta tha ginoun kai to ksero apo prosopikh ampeiria pou molis exthes mou sunebh(to exo parathesh se ena kainourgio topic pou onomazete (Shmantiko kai Periergo)



TIMAIOSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikolasote
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2004, 00:29:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikolasote  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΜΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ. ΟΛΟ ΛΕΩ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ .ΑΜΑ ΤΟΝ ΔΕΙΤΕ ΧΤΥΠΗΣΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ...!!!!!!

TIMAIOSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πρίγκιπας
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
200 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2004, 09:20:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πρίγκιπας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, για να μην μακρυγορώ...

Αγαπητέ Matrx, ευχαριστώ για την πληροφορία σχετικά με τον Αριστοτέλη, θα την έχω υπόψιν μου.

Αγαπητέ Nicolasote, ποιός ξέρει μπορεί να έχεις και δίκιο, ο χρόνος δείχνει πάντα την αλήθεια...

Εάν δεν υπάρχει Αντίχριστος καλύτερα για όλους μας, ακόμα ένας λόγος για να βάλουμε το μυαλό μας κάτω και να δούμε γιατί ακριβώς ο κόσμος υποφέρει και πως θα κάνουμε τη διαφορά.

Μια παράκληση θα κάνω όμως, επιβάλλεται να κρατούμε ένα υψηλό κοινωνικό επίπεδο στις συζητήσεις μας γιατί χωρίς σεβασμό και κατανόηση, δεν θα γίνουμε δυνατότεροι κάτι για το οποίο προορίζεται ο καθένας μας, και δεύτερον αφηνόμαστε να μας παρασέρνει η κάθε έιδους επιρροή.

Στωικά δικός σας

Πρίγκηπας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 10:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα!
Διάβασα, σήμερα, αυτό το θέμα (μετά από κάποιο link – παραπομπή).
Και ρωτάω το εξής:
Ο πάπας που αναφέρεται, είναι αυτός που πέθανε, σωστά? Και δεν τον σκοτώσανε. Σωστά?
Μήπως πρέπει να επανεξεταστεί η ερμηνεία της προφητείας?
Φιλικά!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 07:39:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ PERDIDO...

ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ, ΕΙΔΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Perdido
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 17:15:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Perdido  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πως γίνεται ρε παιδιά να είχε προβλέψει το τέλος του κόσμου το 2000,αφού υπάρχουν προφητείες του μέχρι το 2246 ?(νομίζω)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Globoulos4000
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2008, 09:15:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Globoulos4000  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα. Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στο forum και αποφάσισα να ξεκινήσω με μια απάντηση σε αυτό το θέμα. Η άποψη μου είναι πως δεν πρέπει να μας ανησυχήσουν τα λεγόμενα της κυρίας Dolores. Τα θεωρώ απλώς ένα συνοθύλευμα από παραφιλοσοφία, εξωγήινους, καταστροφολογία, ανατολικές θρησκείες(κάρμα), επιστημονική φαντασία, συνομωσιολογία (‘ΟΜΑΔΑ’, αποστολή σοβιετικών στην Αφροδίτη),προφητείες του Νοστράδαμου και φανταστικές ψευδοπροφητείες κτλ. Κυριολεκτικά έχει εξαντλήσει όλη την θεματολογία του μεταφυσικού! Θα πρότεινα αντί αυτού να μελετήσουμε τους Ορθόδοξους αληθινούς προφήτες και να αναζητήσουμε στα βιβλία του Νοστράδαμου ομοιότητες. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί να μας ανησυχούν τα λεγόμενα μιας κυρίας που αποσκοπούσε πιθανότατα στο κέρδος από τα βιβλία της εκμεταλλευόμενη την έμφυτη τάση του ανθρώπου για αναζήτηση. Δεν νομίζω ότι πρέπει να παίρνουμε τόσο στα σοβαρά ψευδοπροφήτες (και για τους οποίους έχουν κατά καιρούς προειδοποιήσει αληθινοί προφήτες) που τα βιβλία του υπάρχουν στο Amazon.com περισσότερο από του Άγιους Πατέρες της Ορθοδοξίας μας που αφιέρωσαν την ζωή τους με στερήσεις για να προσφέρουν από αγάπη και μόνο. Τέτοιες ερμηνείες νομίζω πως μόνο αυθαίρετες είναι.
Τονίζει βεβαίως ότι τα γεγονότα που προφητεύει είναι αναστρέψιμα και ο Καντάφι μπορεί να μην βοηθήσει ας που με τον Αντίχριστο ή να μην ξεσπάσει πυρηνικός όλεθρος στην Ευρώπη και στην Μ. Ανατολή, αγνοώντας τα λεγόμενα των πραγματικών Προφητών ότι ο προφήτης που δεν επαληθεύεται είναι ψευδοπροφήτης
Όσο για τους Πάπες, ο Βενέδικτος ΙΣΤ΄ είναι ο προτελευταίος και ο τελευταίος τα είναι ο Πέτρος της Ρώμης που θα φέρει δυστυχία στο ποίμνιο του (όλα σύμφωνα με προφητείες, δεν είναι σίγουρο κατά ανάγκη) Βλέπουμε λοιπόν ομοιότητες μεταξύ των ερμηνειών σύμφωνα με τα λεγόμενα του Νοστράδαμου, αλλά στις λεπτομέρειες ο καθένας γράφει ότι του καπνίσει…
Και φυσικά πράγματι δεν δολοφονήθηκε ο πάπα Ιωάννης Παύλος ο Β’ ,απλά πέθανε. Βέβαια είχε φάει και εφτά σφαίρες κατά καιρούς στις διάφορες απόπειρες δολοφονίας εναντίων του. Σκέφτηκε λοιπόν και η κυρία Dolores ότι αυτοί που των έχουν βάλει στο μάτι τελικά τα τον καθαρίσουν…
Και για το τέλος θα σας πω ότι ο πατέρας Παΐσιος είχε πει πως μόνο οι ‘Τούρκοι πιστεύουν στο κισμέτ και πως ο Θεός ‘προγνωρίζει, δεν προορίζει’ ,βλέπει που θα φτάσουν τα χαΐρια μας . Αυτή την γνώση λοιπόν την δίνει στους προφήτες μέσο του Αγίου Πνεύματος του.
Αυτά. Σας χαιρετώ προς το παρόν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XRISTOMARILI
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2008, 00:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους XRISTOMARILI  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


stitsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2012, 21:16:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΤΡΙΤΟΣ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ:

Απο την υγρη τριαδα θα γεννηθει και απο ολες τις μερες την Πεμπτη θα κανει γιορτη η φημη, η δοξα, η δυναμη και η κυριαρχια του θα απλωθουν στη γη, απο στερια και θαλασσα θα σαρωσει την Απω Ανατολη.

Μπροστα απο τα εδαφη του πηγαινει ο Ασιατης,τα Απεννινα διασχιζοντας για να αντικρισει την ομορφη Γαλλια.Τον ουρανο θα τρυπησει,θαλασσες και χιονια θα διασχισει και οσους βρεθουν στο δρομο του με το ραβδι του θα χτυπησει.

Οταν ο Μαμπους μετα απο λιγο θα πεθανει, θα ακολουθησει για θερια και ανθρωπους, μια απωλεια τρομακτικη.Τοτε ξαφνικα θα φανει η εκδικηση στον οριζοντα διψα,πεινα αιμα και ενας κομητης ψηλα στον ουρανο.

Σε αυτο το τελευταιο τετραστιχο ο Νοστραδαμος μαλλον μας αποκαλυπτει το ονομα του Αντιχριστου ο οποιος προερχεται απο την Ασια και μαλλον θα μπορουσαμε να πουμε οτι ειναι η Κινα η οποια σιγουρα θα παιξει ενεργο ρολο στον επομενο παγκοσμιο πολεμο, εν συνεχεια η εμφανιση του κομητη που τοσο πολυ αναφερει ο Νοστραδαμος στις προφητειες του σηματοδοτει πολεμικες συραξεις οι οποιες θα προκαλεσουν διψα, πεινα και αλλες καταστροφες.

Το χρονο του 1999 και στους επτα μηνες θα ερθει απο τον ουρανο ο βασιλιας του τρομου, θα φερει πισω στη ζωη τον μεγαλο βασιλια των Μογγολων,θα βασιλεψει πριν και μετα τον πολεμο.

Οπως θα δουμε οταν θα σταματησε η ασιατικη εισβολη καποιος με οικονομικη δυναμη θα ηγηθει παλι αυτης της εκστρατειας.

Ενας ισχυρος αρχηγος των Μουσουλμανων θα γεννηθει σε χωρα τυχερη της Αραβιας.Θα καταλαβει την Γραναδα,προβληματα θα φερει στη γη των Ισπανων και θα κατακτησει τους Ιταλους απο τη θαλασσα.

Σε αυτο το σημειο εχουμε την εμφανιση του νεου αρχηγου των ασιατικων δυναμεων. Ο οποιος οπως διακρινουμε σε αλλες προφητειες ειναι πολεμιος του Χριστιανισμου ξεπερνωντας σε βαρβαροτητα καθε Αντιχριστο.Η Ασιατικη αυτη δυναμη θα περασει και θα καταστρεψει πολλες χωρες της Ευρωπης εκ των οποιων η Ελλαδα και η Κυπρος.Η εχθρικη αυτη επελαση θα σταματησει απο την Ευρωπαικη αντεπιθεση η οποια θα πρεπει να ξεκινησει απο την Βρετανια και να καταληξει σε νικη γυρω στο 2035.

Αυτα τα εικοσι χρονια η σεληνη αναζητα το βασιλειο της .Μεχρι το ετος εφτα χιλιαδες, μετα στρεφεται αλλος.Μεχρι να ξαναπαρει ο ηλιος την πορεια του,τα φημισμενα λογια μου θα εχουν επαληθευτει.

Αυτη ειναι η τελευταια προφητεια του Νοστραδαμου πιστευει πως ολες του οι προφητειες θα εχουν εκλπηρωθει εφτα χιλιαδες χρονια μετα απο την βιβλικη δημιουργια δηλαδη γυρω στα 2827 μ.χ

Αυτή είναι η ερμηνεία του Νοστράδαμου για τον Γ Αντίχριστο..
Μήπως ξέρει κανείς κάποια άλλη ερμηνεία δηλαδή να μήν μεταφράζει τον εν λόγω Αντίχριστο με την ΚΙΝΑ άλλα με κάποιο άλλο πρόσωπο/έθνος ή και εγώ δεν ξέρω τι;

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2012, 03:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ιαπετος
Μήπως ξέρει κανείς κάποια άλλη ερμηνεία δηλαδή να μήν μεταφράζει τον εν λόγω Αντίχριστο με την ΚΙΝΑ άλλα με κάποιο άλλο πρόσωπο/έθνος ή και εγώ δεν ξέρω τι;

Ναι με τον Βιετναμέζο Χο Τσι Μινχ!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1171875
Maintained by Digital Alchemy