ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Τηλεκινηση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2003, 15:55:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...

ΠΩΣ???

ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ "ΤΣΑΚΡΑΣ"?
ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ, ΕΓΩ ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΣΑΚΡΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟ.


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2003, 18:58:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι εννοείς Τσάκρας; {ακούγεται ενδιαφέρον} Εγώ ξέρω πως για να μπορέσεις να τηλεκινήσεις πρέπει να έχεις καθαρό μυαλό και πως για να το πετύχεις αυτό πιο εύκολα θα ήταν καλό να ξέρεις διαλογισμό ή Yoga ή Tai Chi (τώρα βέβαια μεταξύ μας και Feng sui ή θέατρο No να ξέρεις εφόσον ακούγεται ανατολίκο κάτι θα κάνει )

Μπορείς σε παρακαλώ να μου αναλύσεις εκτενέστερα τι εννοείς τσάκρας {σαν τσάκας μου ακούγεται} ,{τι μαθαίνει κανείς με την πάροδο του χρόνου!!!}.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2003, 23:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΧΙ ΟΧΙ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΣΑΚΑΣ ΑΛΛΑ ΤΑ ΤΣΑΚΡΑΣ "ΚΕΝΤΡΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ" ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΑ ΛΕΝΕ ΚΑΙ "ΤΣΑΡΚΑΣ"
ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ ΣΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΟΠΙΚ "ΤΣΑΚΡΑΣ"

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=537


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2003, 11:42:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Wicca,


Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πως εσύ έμαθες για την τηλεκίνηση; Τώρα που τα γράφω αυτά θυμήθηκα ότι παλιά πίστευα ότι τηλεπάθεια και τηλεκίνηση είναι το ίδιο. Επίσης τι έρευνες έκανες εσύ σχετικά με την τηλεκίνηση (μετά από αυτόν τον διάλογο που έκανα μαζί σου κατάλαβα ότι είσαι ανήσυχο πνεύμα και δεν μπορεί να σταμάτησες μόνο στο Φόρουμ της ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2003, 11:47:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και κάτι άλλο, πρέπει να μάθω και τα εφτά τσάκρας απ'έξω; Πες μου όλη την πικρή αλήθεια θα την αντέξω!

Ας επιστρέψουμε στην σοβαρότητα. Νομίζεις ότι πρέπει να μάθω για τα εφτά τσάκρας αν θέλω να αναπτύξω τις τηλεκινητικές μου ικανότητες ή καλό θα ήταν να τα ξέρω απλώς?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2003, 14:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΙΣΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΡΩΤΙΣΕΙΣ ΣΟΥ.

ΜΙΚΡΟΣ ΚΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΑ ΚΙ ΕΓΩ ΠΩΣ ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΝ. Π.Χ. ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΣΠΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ (ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑ=ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗ)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΗΤΑΝ Η ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΕΒΛΕΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΟΠΟΥ ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ ΚΙΝΟΥΣΑΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑ ΠΙΑΝΟΥΝ. ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ (ΟΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΨΥΧΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ) ΕΒΛΕΠΑ ΤΙΣ ΜΑΓΙΣΣΕΣ ΣΤΟ ΣΤΑΡ. ΚΙ ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΜΑΓΙΣΣΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ "ΚΛΑΣΙΚΗ" ΙΚΑΝΟΤΙΤΑ. ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ.

ΤΑ ΤΣΑΚΡΑΣ...

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ 7 ΤΣΑΚΡΑΣ. ΑΥΤΟ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΕΤΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΔΙΠΟΤΕ ΨΥΧΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ. ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΜΕ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΤΩΝ ΤΣΑΚΡΑΣ. ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΟΜΩΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΣΤΟ ΝΕΤ.

ΤΑ ΛΕΜΕ!
.
.
.


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IWantToLiveForever
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2003, 15:06:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους IWantToLiveForever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Geia sas paidia! eimai nea edo :)
Loipon 8elo na po k go tin "empiria" mou me tin tilekinisi..
Prin poli kairo eixa asxoli8ei ligo-poli me tin tk alla den eixa kataferei tpt kai eixa xasei tin ipomoni mou, etsi ta paratisa gia arketo kairo. Prin ligo kairo milisa me ena paidi apto irc pou me epeise oti ontos iparxei (eixa kapies amfibolies opos einai fisiko) kai arxisa na xanaprospa8o. Itan i periodos ton exetaseon pou variomun na diavaso vasika kai to erixna stin exaskisi gia tk :P
Auto pou ekana itan na paro ena xartaki kai na to diploso san "piramida". Meta stirixa se plastelini mia karfitsa me tin miti pros ta pano k evala ekei to xartaki.(afton ton tropo mou ton edeixe aftos pou sas eipa apo irc).
Den perase poli ora kai eida kapia mikra apotelesmata. Stin arxi den to pisteva, nomiza oti itan i anasa mou i o anemos pou peristrepse to xartaki, etsi ekleisa ola ta para8ira, evala kati san xarti stin miti k to stoma mou oste na min ftanei i anapnoi mou sto xartaki k xanaprospa8isa. Meta apo afto den eida gia poli ora apotelesmata giati nomiza oti proigumenos itan i dulia tu aera k oxi tu mialou mou pou peripstepse to xartaki. Se kapia fasi omos xanaegine..Nomizo egine giati PISTEPSA oti ONTOS MPORO na to kano.. kai xana meta apo ligo.. kai xana! E tote pia imun siguri pos ego to ekana! Mou fenete kapos paraxeno pou mesa se 3-4 ores pou prospa8usa apegnosmena eixa dei kiolas apotelesmata!!(alloi prospa8un apo mines eos xronia!) Kati eixa akusei vevea oti oso pio mikros einai kapios toso kalitera katafernei na askisei "pneumatikes dinameis" alla den xero kata poso isxiei. (btw, eimai 15) Ego pantos afto pou 8elo na po einai oti 1on den epikalestika kanena pleuma klp gia na to kano kai 2on den pistevo ston 8eo (den xero an kollaei k toso, alla merikoi mporei na pistevoun oti i pisti ston 8eo 8a tus voi8isei i den xero k go ti). Pragmatika 8elei poli epimoni k ipomoni.. Tora to "pos" akribos to ekana den mporo na po tpt siguro! Aplos to skeftomun poli ora, ennoeite oti skeftomun MONO to xartaki kai TIPOTA allo apolitos. Meta prospa8isa na to kuniso me ta "xeria tu mialu" alla den eimai akrivos siguri oti itan afto! Pistevo pantos oti paizei poli simantiko rolo to an pisteveis oti mporeis na to kaneis.Telos panton, pros to paron exo meinei sto na peristrefo to xartaki an kai den exo ton apolito elenxo akoma ! :/ Otan ton apoktiso pliros (an ginei pote!) 8a proxoriso kai se alla "eidi tilekinisis"! Afta!
Filika k sorry an egina kurastiki :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αποκρυφιστης
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2003, 16:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αποκρυφιστης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχει η τηλεκινηση σχεση με επικλυση πνευματων ή τη μαγια??

γιατι τοτε θα ειναι επικινδινο
και σε καμια περιπτωση δε θα το προσπαθουσα αν ισχυει κατι τετοιο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2003, 18:34:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΔΕΝ ΑΠΟΛΛΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mysterynightmare
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 12:25:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mysterynightmare  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έγώ προσωπικά το αποκλείω. Πρόκειτε για κάτι φυσικό. Έμπλέκεται μόνο ο ανθρώπινος εγγέφαλος σε κάτι τέτοιο θα είμαι κάθετος!

Η μαγεία είσαι ΕΣΥ και όχι τα λόγια που χρησιμοποιείς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 13:01:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Wicca,

πιστεύεις ακόμα ότι η τηλεκίνηση σχετίζεται με την επίκληση πνευμάτων ή την μαγεία? Είμαι σίγουρος (όσο σίγουρος μπορεί να είναι κανείς ότι η τηλεκίνηση δεν σχετίζεται με την επίκληση πνευμάτων ή την μαγεία. Είναι απλώς μια δύναμη που έχουν όλοι οι άνθρωποι. Σκέψου λίγο το παρακάτω:

Εφόσον η τηλεκίνηση είναι μια δύναμη που την έχουν όλοι οι άνθρωποι απ'την ώρα που γεννιούνται θα συσχετίσω την τηλεκίνηση με την κίνηση του χεριού. Ας υποθέσουμε ότι είναι ένα παιδί το οποίο μεγάλωσε σε ένα περιβάλον στο οποίο οι γονείς του καθώς και όλα τα συγγενικά και όχι μόνο πρόσωπα με το οποία έχει επαφή δεν κουνάνε τα χέρια τους. Το παιδί μεγαλώνοντας δεν μπορεί να ξέρει ότι μπορεί να κουνήσει το χέρι του, καθώς δεν το έχει δει από κανένα και δεν μπορεί να υποθέσει ότι "Α, έχω ένα χέρι και μπορώ να το κουνήσω", δεν συμφωνείς? Ας ξαναυποθέσουμε λοιπόν ότι αυτό το παιδί μεγαλώνει, γίνεται λ.χ. 16 χρονών και μαθαίνει τυχαία ότι όλοι οι άνθρωποι μπορούν να κουνήσουν το χέρι τους. Μάλιστα του δίνουν και κάποιες ασκήσεις για να αναπτύξη αυτή την δύναμη η οποία την ώρα που εμείς μιλάμε τη θεωρούμε δεδομένη ενώ ο ήρωας της ιστορίας μας το θεωρεί αδύνατο να μπορεί να κουνήσει το χέρι του, και αν όχι αδύνατο μακρινό όνειρο. Κάνει λοιπόν τις ασκήσεις αλλά δεν καταφέρνει τίποτα. Γιατί; Όχι γιατί μεγαλώνοντας έχασε την ιδιότητα του ανθρώπου που μπορεί να κουνάει το χέρι του αλλά επειδή δεν το έχει πιστέψει.Σκεφτείτε λίγο: κανείς απ'την οικογένεια του, κανείς απ'τους γνωστούς του και γενικά κανείς δεν έχει χρησιμοποιήσει αυτή την δυνατότητα μπροστά του. Το μόνο που μπορεί να έχει γίνει να έχει ακούσει από κάποιον, να έχει διαβάσει για αυτό ή να έχει ακούσει για κάποιον να το κάνει αυτό χωρίς να τον έχει δει. Πώς θα μπορέσει λοιπόν αυτό το παιδί να κουνήσει το χέρι του.

Εν κατακλείδι, όλα είναι θέμα πίστης. Μεγαλώνουμε από μικροί οι περισσότεροι απ'τους Έλληνες ξέροντας για τον Θεό, για την Αγία Γραφή, για τους Προφήτες, για τον Μεσσία. Τίποτα δεν έχουμε ζήσει από αυτά και όμως τα πιστεύουμε. Όχι απλώς επιφανειακά αλλά και ασυνείδητα. Και οι Χριστιανοι Ορθόδοξοι ήταν απλώς ένα παράδειγμα. Το ίδιο γίνεται και για του Μουσουλμάνους, για τους Βουδιστές, για τους Μάρτυρες του Ιεχωβά αλλά και για όλους τους ανθρώπους που πιστεύουν στον Θεό με όποιο όνομα και αν είναι αλλά και για τους άθεους. Το όλο θέμα είναι να πιστέψεις ότι γίνετα και όλα τα άλλα όπως είχε αναφέρει κάποιος θα τα κάνει το ασυνείδητό σου.

Συγγνώμη για το μεγάλο γράμμα αλλά αν αρχίσω να μιλάω δεν το κλείνω με τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 14:11:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...

quote:
Wicca,

πιστεύεις ακόμα ότι η τηλεκίνηση σχετίζεται με την επίκληση πνευμάτων ή την μαγεία? Είμαι σίγουρος (όσο σίγουρος μπορεί να είναι κανείς ότι η τηλεκίνηση δεν σχετίζεται με την επίκληση πνευμάτων ή την μαγεία. Είναι απλώς μια δύναμη που έχουν όλοι οι άνθρωποι.


ΦΙΛΕ cyberhood, ΠΕΣ ΠΩΣ Η ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΕΙΑ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ. ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΕΙΑ? ΑΝ ΟΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ "ΜΑΓΙΚΕΣ/ΨΥΧΙΚΕΣ" ΤΟΤΕ ΟΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ "ΜΑΓΙΚΕΣ/ΨΥΧΙΚΕΣ".

ΜΕΡΙΚΟΙ, ΟΣΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ (ΜΑΓΙΚΕΣ/ΨΥΧΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ) ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ "ΜΑΓΕΙΑ".

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ...
ΤΑ ΛΕΜΕ.



Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 19:11:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Wicca,

Δεν προσπαθώ να αναλύσω το τι είναι ψυχική η μαγική δύναμη, άλλωστε αυτό δεν είναι ο τομέας μου. Αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι η τηλεκίνηση είναι όντως κάτι το απόλυτα φυσικό και δεν το κάνουν μόνο τα φρικιά, γιατί έχει αναφερθεί και αυτό. Από ότι ξέρω και αυτό θέλω να το σημειώσεις υπάρχει σαφής διαχωρισμός ανάμεσα στην τηλεκίνηση και την μαγεία. Αν θες να ψάξεις για την τηλεκίνηση θα ψαξεις στην Παραψυχολογία. Γιατί αυτό; Κατά την άποψη μου γιατί οι επιστήμονες δεν έχουν απαρνηθεί ότι η τηλεκίνηση υπάρχει αλλά ούτε το ευρύ κοινό το έχει αποδεχτεί. Αν λοιπόν δεν υπάρχει σαφής διαχωρισμός γιατί η τηλεκίνηση να αναφέρεται στην Παραψυχολογία και η Μαγεία στον Αποκρυφισμό? Και κάτι άλλο, έχεις πει πως έχει προσπαθήσει με τον πίνακα ouιja να καλέσεις πνεύματα. Αυτό πού θα το τοποθετούσες αν έπρεπε, στον τομέα της Μαγείας, στον τομέα της Τηλεκίνησης ή στον τομέα που κατά τα λεγόμενά σου όπου μαγεία με την τηλεκίνηση είναι το ίδιο?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 00:52:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΓΕΙΑ ΤΟ ΛΕΝΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙΣ ΨΥΧΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ.
ΨΥΧΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟ ΛΕΝΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΩΣ "ΥΠΑΡΧΟΥΝ" ΟΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΙΣ ΨΥΧΗΣ.
ΦΥΣΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟ ΟΝΟΜΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ...


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 11:23:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτοί που? Έλεος πια ρε wicca τι λέει, αν είναι να μιλήσεις καλύτερα θα ήταν αν μιλούσες έξω απ'το δόντια. Απ'την προτελευταία σου απάντηση μέχρι και την τελευταία δεν μπορώ να καταλάβω γρι από τι λες. Αν είναι να μιλήσουμε να μιλήσουμε σωστά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 13:34:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΓΕΙΑ ΤΟ ΛΕΝΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙΣ ΨΥΧΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ.
ΨΥΧΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟ ΛΕΝΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΩΣ "ΥΠΑΡΧΟΥΝ" ΟΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΙΣ ΨΥΧΗΣ.
ΦΥΣΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟ ΟΝΟΜΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ...ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΗ ΜΑΓΕΙΑ.


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 13:44:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλεος πια wicca,έλεος.

Φυσική δύναμη γιατί το λένε αυτοί που γνωρίζουν τις δυνάμεις τις μαγείας???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Danai
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 14:30:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Danai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας...

quote:
ΜΑΓΕΙΑ ΤΟ ΛΕΝΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙΣ ΨΥΧΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ.
ΨΥΧΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟ ΛΕΝΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΩΣ "ΥΠΑΡΧΟΥΝ" ΟΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΙΣ ΨΥΧΗΣ.
ΦΥΣΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟ ΟΝΟΜΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ...ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΗ ΜΑΓΕΙΑ.

Μαλλον ο φίλος Wicca θα θέλει να πει:
(χωρις να συμφωνω με τα λεγομενα του)
Πως υπαρχουν 3 ιδέες σκετικά με το τι είναι μαγεια

  • Μαγεια:την αποκαλουν οι ανθρωποι που δεν έχουν ιδέα σχετικα με την ευρυτερη σημασια της λεξης και δεν γνωριζουν ούτε θέλουν να μαθουν τιποτα το σχετικο.
  • Ψυχικη δυναμη:την αποκαλούν οι ανθρωποι οι οποιοι γνωρίζουν πως υπαρχουν δυναμεις της ψυχης,και βρισκονται σε ενα μεταβατικο σταδιο γνωσης και αρνησης.
  • Φυσικη δυναμη:την αποκαλουν οι ανθρωποι που εχουν την καταλληλη γνωση(αν μπορει κανεις να πει κατι τετοιο),και ταξιδευουν στα μονοπατια της..(πιστεουν πως η δυναμη που τους δωθηκε πηγαζει απο την φυση)..

...γιατι αν περιμένεις απο τον αγαπητό Wicca να αποδικοποιησει τις σκεψεις του...σε λεξεις...
Φιλικά
Δαναη

"To χθες δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο την ανάμνηση του σήμερα και το αυριο είναι το όνειρο το σήμερα"
Χαλίλ Γκιμπράν
(Ο προφητης)


Edited by - Danai on 22/07/2003 14:41:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 18:16:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΣ ΑΥΤΟ ΔΑΝΑΗ ΜΟΥ...


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 12:33:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευτυχώς που βρέθηκε και η Danai και βγάλαμε άκρη. Έλεος! Wicca όπως και η Danai ούτε εγώ συμφωνώ ακριβώς στα δύο τελευταία. Τέλος πάντων ας το αφήσουμε και να επιστρέψουμε στο σκοπό του παρόντος φόρουμ. Danai μήπως μπορείς να μου πεις πώς έμαθες εσύ για την τηλεκίνηση?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 13:35:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ΕΣΥ ΦΙΛΕ cyberhood ΠΩΣ ΕΜΑΘΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗ;;;


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 16:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχετικά με την τκ αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα... για να δεις κάποια σημαδια πρέπει να έχεις αρκετή υπομονή ωστε να είσαι συγκεντρωμένος για ωρες ... όμως σε αυτήν την κατάτσαση καθε λετπό μοιάζει αιώνας και έτσι καταλήγω πάντα στα 20 λεπτά το πολύ να σταματάω...
υποθέτω χρειάζεται συστηματική αύ΄ξηση της ώρας...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 10:50:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Wicca,
πρέπει να το έχω πει ξανά αυτό. Όταν ήμουν 10 ή 11 ή 12 χρονών (απ'ότι βλέπεις έχω μνήμη ελέφαντα ) έμαθα από έναν φίλο μου ,συγκεκριμένα ένα χρόνο μεγαλύτερο μου, ότι ο άνθρωπος έχει δυνάμεις τις οποίες δεν έχει ανακαλύψει ακόμη. Μία από αυτές έμαθα ότι είναι η τηλεκίνηση (μάλιστα όπως σου είπα πιστεύαμε ότι η τηλεπάθεια ήταν η ίδια δύναμη με την τηλεκίνηση και γι'αυτό την ονομάζαμε έτσι). Κάναμε μάλιστα διάφορες ασκήσεις με διάφορες κάρτες που είχαν πάνω ή σχήματα ή αριθμούς αλλά τίποτα το συστηματικό. Πρόσφατα (να έχει δύο μήνες-όχι παραπάνω) άρχισα να ψάχνω στο διαδίκτυο σχετικά με την τηλεκίνηση και μετά από αρκετές διευθύνσεις που βρήκα και με διαφορετικούς τρόπους ο καθένας είδα στο Pathfinder στην κατηγορία X-Path μία σύνδεση στο ESOTERICA ... and here I am.

T-SEEKER,
νομίζω ότι αυτό που λες συμβαίνει και σε εμένα. Αλλά νομίζω ότι δεν είναι θέμα χρόνου αλλά τρόπου, η ποιότητα μετράει και όχι η ποσότητα. Παραδείγματος χάριν, χθες διάβασα ένα κομμάτι στην Αγία Γραφή (μην νομίζεις ότι είμαι κανένας θεούσος, απλά ενδιαφερόμουν για την κατάρα που έριξε ο Χριστός σε μία συκιά και το έλεγε ακριβώς από κάτω) που έλεγε " πίστεψε ότι μπορείς να το κάνεις και ακόμη και αν πεις σε ένα βουνό να σηκωθεί και να πέσει στην θάλασσα θα γίνει. Και τότε συνειδητοποίησα ότι όντως είναι όλα θέμα πίστης και ότι αν το πιστέψω θα γίνει και έβαλα λοιπόν ένα μολύβι πάνω σε ένα χαρτί και προσπάθησα να το κουνήσω. Νομίζω ότι άρχισε να κουνιέται λίγο στις άκρες. Όπως είναι φυσικό σταμάτησα να το προσπαθώ αλλά μετά όταν ξανάρχισα δεν κατάφερα τίποτα, γι'αυτό νομίζω ότι αυτή την φορά δεν ήταν θέμα τύχης. Δυστηχώς όμως σίγουρος δεν μπορώ να είμαι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 11:42:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας φιλοι μου.Η γιαγια μου,ηταν "σατανιστρια".Συχνα εφερνε πολλους φιλους της στο σπιτι και μετα απο καποια συγκεκριμενη ωρα αρχιζαν να κανουν διαφορες τελετες για να καλεσουν πνευματα.Αυτες τις "τελετες" τις κανανε για περιπου 1 μηνα αλλα μετα προσπαθησανε να ξεκοψουν αφου ο σατανας ή οι δαιμονες του αρχισαν να ζητανε θυσιες καποιου ζωου.(η γιαγια μου και οι αλλοι το κανανε απο περιεργεια αφου επεσε στα χερια τους ενα βιβλιο που περιειχε διαφορες ευχες και ξορκια).Αφου ξεκοψε,αρχισαν να γινονται περιεργα πραγματα στο σπιτι οπως να πεφτουν πινακες,τα συρταρια και τα ντουλαπια να ανοιγουν μονα τους,πραγματα να κινουνται χωρις να τα σπρωξει καποιος και αλλα πολλα που μας ειχαν τρομοκρατησει.(Αμεσως φεραμε παπα για να κανει ευχελεο).
Τωρα θα μου πειτε τι σχεση εχει να κανει αυτο με την τηλεκινηση ε?
Ισως με την επικληση πνευματων και με την χρησιμοποιηση μαγειας να ειναι δυνατο να υπαρξει τηλεκινηση ελενχομενη ή μη.Τα συμπερασματα δικα σας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 12:05:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!!!!
(ΟΧΙ ΠΟΥ Η ΓΙΑΓΙΑ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΣΑΤΑΝΙΣΤΡΙΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΚΑΛΟΥΣΕ ΠΝΕΥΜΑΤΑ)
ΥΠΑΡΧΟΥΝ 2 ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΑΥΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ

1:http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1369 = OUIJA

2:http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1008 = ΚΑΛΕΣΜΑ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ
ΤΑ ΛΕΜΕ...


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 12:20:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω πάντως ότι εγώ σας έχω δώσει να καταλάβετε ότι Τηλεκίνηση με επίκληση πνευμάτων/μαγεία και οτιδήποτε άλλο δεν έχει καμία σχέση. Είναι απλώς μια δύναμη που την έχουν όλοι οι άνθρωποι απλώς!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 12:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλήθεια, αν μας διαβάζει ο SK και θέλει να απαντήσει, μήπως μπορείς να μου πεις πώς έμαθες εσύ για την τηλεκίνηση?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 14:00:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...

ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΠΩΣ ΜΑΘΑΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗ;;; ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΝΟΗΜΑ;;;



Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 16:47:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΣΤΟΝ CYBERHOOD:ΣΥΜΦΟΝΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗ ΤΗΝ ΚΡΥΒΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ
(ΚΥΡΙΩΣ "ΣΚΟΤΕΙΝΩΝ" ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ)

1)ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΙΕΡΕΙΣ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΜΥΣΤΙΚΙΣΤΙΚΩΝ ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΧΑΝ ΑΝΑΠΤΥΞΕΙ ΤΗΝ ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗ.

2)ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ ΑΝΙΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΑΤΑΝΙΣΜΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΕΑΡΟΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΧΕ ΜΑΘΕΙ ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 19:45:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σπίρτο αναμένο ο wicca... Εύγε παιδί μου εσύ θα προοδέψεις στη ζωή σου. Σε βλέπω 23 χρονών άνεργο να παθιάζεσαι μπροστά απ'την οθόνη του υπολογιστή στα φόρουμ της ESOTERICA χωρίς να έχεις βάλει ακόμη μυαλό για τον πίνακα ouija ενώ τα μέλη νέα και παλιά προσπαθούν να σε λογικέψουνε σε όλα τα φόρουμ. Ακριβώς wicca θέλω να μάθω πώς έμαθε ο κάθε ένας για την τηλεκίνηση ακριβώς για τον ίδιο λόγο που εσύ ρωτούσες πιο πριν στο φόρουμ ποιο τρόπο χρησιμοποιούν. ΕΥΛΟΓΗΤΕ πες ότι έχουμε ένα σφυρί. Ο κακός της ιστορίας χτυπάει έναν άνθρωπο. Ποιος φταίει ο κακός ή το σφυρί?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1240234
Maintained by Digital Alchemy