ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 "Η Atma ,ο σταυρος+ η μαχη με το δια !βοΛο"...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 22:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Πολλοί γίναμε…

Ο κύριος με τα κόκκινα…. θα τρίβει τα χέρια του!

Πάω να εισπράξω....!

ΝΟΜΗΜΩΝ....ΡΕΥΣΤΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!

Εχω εξοδο με τεσσερεις καλογριες!!!!!

Ε ρε χασαμε και τον GrecoRaelian!!! Που εισαι βρε ψυχη εσυ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 22:37:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Αγαπητή lencolas,

για μένα δεν είναι προσωπικό το ζήτημα, εξάλλου δεν είμαι η άμεσα θιγήσα, οπότε θα ήθελα να θεωρήσεις την αναφορά μου προς εσένα συμπτωματική.

Μου αρκεί η απάντηση του μέλους Just A Man.

Δεν έχω ξανασυναντηθεί μαζί του στο Φόρουμ και με ενόχλησε η ομοιότητα των κειμένων.

Σε συνδυασμό με το γεγονός ότι χρειάστηκε να ψάχνω σε όλο το τόπικ, του οποίου το λινκ παρέθεσε και του οποίου ήταν δημιουργός - σαν αυτοδιαφήμιση μου φάνηκε, γιατί θα μπορούσε απλά να έχει κάνει quote-, ανάμεσα σε άσχετα σχόλια ν' ανακαλύψω την τοποθέτησή του επί του θέματος μου δημιουργήθηκε πολύύύ κακή εικόνα. Έτσι απλά και ειλικρινά...

Νομίζω ότι είναι καλό να γυρίσουμε στο θέμα πια, αν θέλετε...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 22:43:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas
ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ "ΑΤΑΚΕΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ"ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΕ ΕΝΤΟΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ!ΟΤΑΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΑ ΑΠΕΥΘΥΝΕΣΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ!ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΧΑΛΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΑΤΜΟΥΛΑΣ ΜΕ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΕΣ!
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 22:49:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Αγαπητή lencolas,

έχω επανορθώσει ήδη εκεί. Αν θέλεις ρίξε μια ματιά και πάλι εδώ είμαι.

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Izaura
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 23:08:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Izaura  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Izaura
"Ε ρε χασαμε και τον GrecoRaelian!!! Που εισαι βρε ψυχη εσυ?"

ΑΛΛΗΛΟΥΙΑ(=Δοξασμένος να είναι ο Γιαχβέ)
Υγεια σας,υγεια σου και σένα Πλάτωνα!

Χαίρομαι που ήσουν σε καλή διάθεση όταν έγραφες το μήνυμα,αλλά λυπάμαι που επιμένεις να πιστεύεις ότι έχεις ψυχή.Εξήγησα σε άλλα θέματα τι είναι η ψυχή.
Ο Σατανάς είναι εβραική λέξη και σημαίνει τιμωρός.
Ο Σατανάς ήταν ένας ελοχείμ που αντιτίθετο στη δημιουργία μας για πολλούς λόγους...'Οπως θα κάνουμε και εμείς όταν θα είμαστε τεχνολογικά αναπτυγμένοι να δημιουργήσουμε όντα(=ανθρώπους κατεικόνα και καθομοίωση) ανώτερά μας.
Ο Εωσφώρος ήταν ένας άλλος ελοχείμ που ενώ αρχικά ήταν ενάντια με τη δημιουργία ανθρώπων,τελικά συμφώνησε με το Γιαχβέ να μας αφήσουν να εξελικτούμε και να επιβιώσουμε μόνοι και όχι να μας καταστρέψουν με πυρηνική ενέργεια(κατακλυσμός του Νώε)...
Ο Σατανάς δοκίμασε τον Ιησού όπως περιγράφει η Βίβλος.Αλλά η αγάπη του Ιησού για τον Γιαχβέ ήταν τόσο μεγάλη που ποτέ δεν τον απαρνήθηκε έτσι κέρδισε ακόμα μια ευκαιρία για την ανθρωπότητα να επιβιώσει.(="Μας λύτρωσε από την αμαρτία" Όπως ποιητικά λένε οι πρωτόγονοι εγκληματίες(="πατέρες" μονοθειστικών θρησκειών).
Το ίδιο έχει γίνει και με τον τελευταίο προφήτη των δημιουργών μας.Ο Ραέλ έχει ήδη δοκιμαστεί από τον Σατανά και έχει περάσει το τεστ!...
...
...
grecoRaelian
ΑΜΗΝ

"Ο αναμάρτητος, πρώτος το λίθο βαλέτω"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 23:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
Πλατων εχεις δικιο...
την πατησαμε!
ομως ας κυλισει επιτελους το θεμα...
μπηκε ο διαβολος μεσα μας...
αλλα ας διαλογιστουμε λιγακι μαζι του...

απο την πυθαγορικη σειρα...

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 23:48:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
Τις διαφορές του κειμένου κάνει δεν τις πρόσεξε. Ίσως γιατί δεν έχουμε συνειδητοποιήσει τη δόνηση που έχει η κάθε λέξη, το κάθε κόμμα.

Οι λεπτομέρειες που λέω κάπου αλλού…

ΑΤΜΑ, αρκετά το πλησιάσαμε το θέμα σε προσωπικό επίπεδο.

Περιμένουμε νέα δεδομένα από αυτά που σου έχουν φανερωθεί.

Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
Ο Ιερός Ναός της Αγάπης.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1286&whichpage=1&ARCHIVE=

Edited by - Just_A_Man on 13/02/2004 23:49:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 00:35:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Just_A_Man, ήμαρτον πια γιατί μας υποτιμάς τόσο; Άσε μας ν' ανακαλύψουμε ότι θέλουμε, μπορούμε...

ΕΛΕΥΘΕΡΑ! (Τελικά δεν είχα άδικο μου φαίνεται! Η πλύση εγκεφάλου είναι άτιμο πράμα για όλους)

ΠΛΑΤΩΝΑΣ: Όποιος δεν προσέχει τί επικαλείται...

Izaura καλή μου, ο "Διάβολος" είναι το θέμα κι η εισηγήτρια ζήτησε εξ αρχής να σεβαστούμε την επιθυμία της και να μην αναφερθούμε σε άλλες "αποδόσεις".

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 14/02/2004 00:36:58

Edited by - Zadok on 14/02/2004 00:56:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2324 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 02:30:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Izaura/grecoRaelian, δεν κρατάς τον λόγο σου όπως φαίνεται...

Τέλος πάντων... εάν θέλεις να συμμετάσχεις στις Συζητήσεις των Forums θα πρέπει να το κάνεις με τον σωστό τρόπο. Ξέρεις τώρα, αφορά ότι έχουμε πει τόσες φορές στο πρόσφατο παρελθόν!!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Izaura
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 06:04:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Izaura  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Izaura
"Izaura/grecoRaelian, δεν κρατάς τον λόγο σου όπως φαίνεται... "

Δεν είμαι εγώ,Είμαι άλλος, έσπασα τον κωδικό του/της Izaura...

Καλάν εντάξει εγώ είμαι...
Αλλά η αλήθεια είναι πιο σημαντική από το λόγο μου!
Και οι Έλληνες έχουν περισσότερη φάση από τους εβραίους.

"Ο αναμάρτητος, πρώτος το λίθο βαλέτω"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

poet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
163 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 07:02:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poet
Izaura

Εσύ να δεις τι φάση έχεις

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 07:07:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
ΑΤΜΑ, αρκετά το πλησιάσαμε το θέμα σε προσωπικό επίπεδο.

Περιμένουμε νέα δεδομένα από αυτά που σου έχουν φανερωθεί.

Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
Ο Ιερός Ναός της Αγάπης.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1286&whichpage=1&ARCHIVE=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 08:20:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
lencolas wrote:
quote:
ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ,ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΚΟΥΡΑΣΤΟΙ ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ,ΔΕΝ ΜΑΓΕΥΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ Η ΑΠΟ ΠΙΚΡΟΧΟΛΑ ΣΧΟΛΙΑ...
ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ->ΕΠΕΞΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ->ΚΡΙΝΟΥΜΕ...

---
simori wrote:
quote:
Έχει νόημα να κλειστούμε στους εαυτούς μας και να παρεμερίσουμε τους άλλους?
Φίλη Άτμα.. γι' αυτό που λυπάμε πιο πολύ είναι για την κατεύθυνση που πήρε αυτό το θέμα.. Σου έχει περάσει από το μυαλό πως ο φίλος μας μπορεί πολύ απλά να μην κατάλαβε κάτι, ή έστω να έκανε κάποιο λάθος ή έστω να έκανες λάθος εσύ με τον τρόπο που τοποθέτησες την ερώτηση? Γιατί πολύ απλά δεν προσπάθησες να δώσεις την επεξήγησή σου και ύστερα από αυτό να συνεχίσει το θέμα χωρίς περιπλοκές?

Τώρα απλά έχουμε τόσοι άνθρωποι να ασχολούμαστε με κάτι που πολύ πιθανά να μην μας αφορά και επίσης ο φίλος μας να έχει απομακρυνθεί από το θέμα. Γιατί όλο αυτό?
Δεν μπορούμε να μιλάμε βάση δεδομένων και χαρακτήρων όταν ο άλλος μας 8έτει μία ερώτηση που θα τον βοηθήσει να ξεδιαλύνει τυχόν δυσκολίες για την κατανόηση του θέματος, είδικά όταν έχεις την ευθύνη εσύ ως δημιουργός και είσαι εκείνη που οδηγείς την κουβέντα.. Ούτε είναι δυνατόν να βλέπουμε τους άλλους σαν δεδομένες περιπτώσεις.. ο καθένας έχει τις δικές του ιδιαιτερότητες μεν, αλλά αυτό πρέπει να μας κάνει να γινόμαστε καλύτεροι!!
Είμαστε εδώ για να πάρουμε πράγματα.. κάποιοι από εμάς ίσως αναπτύξουμε και παρεταίρω σχέσεις με τους συμπορευόμενους, κάποιοι άλλοι απλά μένουν παρατηρητές.. Ας μην φτάνουμε τόσο εύκολα σε σημεία να παίρνει η κουβέντα προσωπικές αντιπαραθέσεις..

...

Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!

Edited by - reptilesalonica on 14/02/2004 08:51:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 21:48:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori
Η μεγαλύτερη επιτυχία του διαβόλου είναι που έπεισε τον κόσμο ότι δεν υπάρχει........
Μπωντλαίρ

Σκέφτομαι, ανακαλύπτοντας πως δεν μπορώ να πάψω να σκέφτομαι!

Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 02:50:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
...απιστευτο πως προχωρησε το θεμα...

ΝΟΜΙΜΟΝ:...

για να δουμε λοιπον..
ξωτικακι lenkolas..
ωραια ολα οσα λες καλη μου ,αλλα δεν λαμβανεις υποψιν κατι σημαντικο....
την προσωπικη σχεση που μεταφερεται -μονοπλευρα- στο φορουμ -(αυτο με ενοχλουσε απο παντα...επειδη δεν ειναι πια αμεροληπτη η ανταλλαγη μηνυματων εσωτερικης κατευθυνσης... )με ολες τις προεκτασεις...
...εν ολιγης γνωριζεις τη μιση αληθεια
...ειχαμε και τα δικα μας τα προηγουμενα(καλα βρε ακομη μου το κρατας;) καθολου ασχετο βεβαια απο την σχεση των mailbox...(δικου σου-μου-του....)

Φιλη σιμορι...τα αυτα που ειπα στο ξωτικακι!...
plus this:
... επειδη εκανες το ακριβως ιδιο συμπεριφορικα(οχι οπωσδηποτε συνειδητα /λογωτης θεσης μου στην ατραπο κατανοωτι συνεβει:) με το γρηγορη στο "τοπικ-καρμπον"(αυτο ειναι ετσιακριβωςπως το λεω οσο κι αν ακομη δεν καταλαβαινεις/θα καταλαβεις βεβαια οταν φτασεις εδω που ειμαι τωρα-μην ανησυχεις για εδω ερχεσαι κι εσυμα θελεις καιρο..),δεν σημαινει πως καταλαβες τα οσα εγιναν -κι εγω φιλικα σου γραφω -απλα ηταν η ευκαιρια σου να μου πεις τα παραληπομενα ...
ως "μεγαλυτερη" σου(!+οχι ηλικιακα...:) λοιπον, θα σου πω οτι μερικες φορες σκεφτομαστε πριν μιλησουμε...+ με το μελος που εγινε το σοου...εκανα υπομονη πολυ καιρο,τοσο που οχι μονο δεν φανταζεσαι μα που δεν μπορεις καν να υποψιαστεις ..αρα επισης γνωριζεις την-ουτε καν -μιση αληθεια...

θεωρω επισης οτι η εμπιστοσυνη κερδιζεται ,και ειναι πολυ πιο δυσκολο αν κανεις τα παντα για να τη χασεις,
απο παντα,δινω ευκαιριες,ακομη και (θυμαμαι ...εχει συμβει) + με τα πιο ελεεινα οντα που βρεθηκαν καποια στιγμη στη ζωη μου.
εχω γνωρισει "πολιτικους","συγγραφεις" ισως,"μαγους","κλεφτες","ναρκωμανεις","ανθρωπους των υπονομων" ,των "φυλακων",των "τρελαδικων",της "νυχτας",της "μερας"
..μα παντα
ειχαν ιση ευκαιρια να εισακουστουν....
αυτο λεγεται εμπιστοσυνη, αν κανω λαθος καποιος να μου εξηγησει....
εχω λοιπον εμπιστοσυνη σε μενα (στη φωνη-φλογα μεσα μου)
στην ενεργεια που με δημιουργησε
και φυσικο ειναι-γιαμενα- να δινω το ιδιο σε ολους....
...αυτο ομως που δεν ανεχομαι ειναι να μου σκαβουν το λακο/οταν ακομη εχω πολλα χρονια για να....ζησω(εσω...+εξω...)
δεν σιωπω στο βιασμο της ψυχικης μου αρμονιας..ειναι αυτη που δηλωνει τη συμπαντικη αρμονια...

Το θεμα ειναι ενδιαφερον και αν θες οντως να καταλαβεις τη φραση κλειδι -που εκανε οτι δεν καταλαβε "ο διαΒολος" +τοσο εντεχνα μετεφερε την δυσαρεσκεια του απο το "δικο του" τοπικ στο "δικο μου"!-εμπεριεχει ισως και την απαντηση...
Δες παλι καλα,το πρωτο μηνυμα που οριοθετει το θεμα...και για να μην ψαχνεις να πω ....
(και αυτο το λεω και για το γρηγορη που διαβαζει σιωπηλα :)
...πως το ερωτημα ηταν η ανακεφαλαιωση των οσων ειπα!
τι κριμα! που κανενας δεν πηγε στο τοπικ του γρηγορη με τις εικονιτσες να δει την πονηρια που εγινε....
τελως παντων...λυπαμαι που ενεπλεξε + αδερφο -προς τον μαγικο καθρεφτη- τοπικ (ανευ λογου θελω να πιστευω)
Ο "φιλος"εφτιαξε κατι πολυ ομορφο μα θεωρησε πως ξαφνικα+ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΣΚΕΜΕΝΑ του ειπα πως δεν ανοιγαν οι εικονες επειδη ειχαμε μια διαφωνια.....ΜΑ ΑΝ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ!
ΟΜΩΣ
... η διαφωνια μαλλον δεν φαινεται στο φορουμ ....
ερχεται ομως και φανερωνεται μετα...
με εκβιασμους απο προηγουμενες στιγμες που ομως παλι δεν φαινονται....και μετα ερχεται ενα τσιπακι που μαλλον καταλαβαινουμε μονο τρεις απο τους 4000... (Εχε, ευχαριστω φιλε μου(το εννοω), το γελιο διωχνει το κακο )
Το γεγονος οτι η παρασταση δωθηκε +στο εδω τοπικ οχι μονο δεν ειναι ασχετο ως μεταφυσικο γεγονος...(και για μενα αλλα και για το Greg)μονο που δεν ειχε προυποθεσεις να εξελιχθει ως τετοια οταν αρχισε η προσωπικη επιθεση.
Η παραποιηση της εικονας μου + η παρουσιαση μου σαν κατι ασχετο απο αυτο που ειμαι εχω την εντυπωση και επιβεβαιωνομαι ολοενα πως ξεκινησε πολυ καιρο τωρα....εγινε με εντεχνους τροπους και δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια αν και πληγωθηκα απο τις οποιες υποκριτικες επαφες...
εγιναν πολλα και δεν ειμαι σιγουρη πως θα τα κατεγραφα ποτε εσω μα ειναι εκδηλα κατα καιρους τα μισολογα απο διαφορους και η σιωπη απο αλλους...
ειρηνη ημιν ελεγα παντα μα νομιζαν πως εννοω το αντιθετο...

σημερα διαβασα ενα μηνυμα ( πριν το γραψω θα πω οτι δεν ανηκω στους αντιεξουσιαστες αλλα ουτε και στον αντιποδα τους...-ελευθερια ειπα-)
"η μονη αντισταση στον πολεμο τους ειναι η επιθεση στην ειρηνη τους"

...θελει πολλη σκεψη,γνωση ολης της αληθειας, για τα εσωμελη,αλλα και για οσους δεν μας γνωριζετε...
(οσοι τουλαχιστον ηρθαν στην ζωη μου /εννοω θα καταλαβουν καλυτερα:)
... προεκτασεις εχει σε τοπικ οπως "Η εστια της ειρηνης"
....αλλα και στο τοπικ:"η αλικη, ο κυριος καθενας, ο ερμαφροδιτος και το κηρυκειο"...
.......

Ζαντοκ,πολυτιμη συνταξιδιωτισσα, ευχαριστω για την κυληση του θεματος,

...Αποστολε ηρθες...,ευχαριστω για την κυληση του θεματος,θεωρω οτι θα επακολουθησουν οι επικοδομητικοτεροι των συνειρμων.....
μεχρι αποταξεως του...

Ο ΝΟΜΟΣ ΤΩΝ ΣΥΜΠΤΩΣΕΩΝ!
ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΧΑΖΟΚΟΥΤΙ + ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΤΗΛΕΠΑΧΝΙΔΙ/ΣΟΟΥ ΜΕ ΚΑΤΙ "ΝΟΥΜΕΡΑ" ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΗ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΕΝΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝ
ΛΕΞΕΙΣ /ΚΑΙ ΝΟΤΕΣ ΤΟΥ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ...
ΝΙΚΗΤΗΣ ΛΕΕΙ Ο ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ...Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ(!ΙΔΙΟ ΟΝΟΜΑ!) ΚΕΡΔΙΖΕΙ 3000 ΕΥΡΩ(!ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΕΙΣΠΡΑΞΗ!...ΦΙΛΟΣΟΦΕ;)ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ...
ΜΑΡΙΝΑ-ΜΑΡΙΝΑ-ΜΑΡΙΝΑ(ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΑΓΟΥΔΙΣΤΗ ΔΑΚΗ ΩΣ ΜΙΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΕ ΜΑΡΙΝΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ...!)

.....ΩΡΑΙΑ!+ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ...-ΕΚΤΟΣ ΑΧΛΑΔΟΤΥΡΟΥ ΙΣΩΣ!..ΧΜ.. ΜΙΑ "ΙΕΡΕΙΑ" ΠΑΝΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΣΤΟΝ "ΚΑΘΕΝΑ" ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ....ΚΑΤΑ ΤΟ ΕΡΓΟ...)

Αγαπητε Πλωτινε καλως ηρθες στο τοπικ των "διαβολικων συμπτωσεων" που φανερωνουν μιαν αληθεια...και πιστοποιουν πως τα φαινομενικα ασχετα εχουν να δωσουν τα μαλλα ..στο θεμα...
ελπιζω( σε αντιθεση με τον ερμαφροδιτο....που δεν συμφωνησες-δεν ακολουθησες...)να συνεχισεις να κυλας μαζι μας...
οντως παντα "τεινω προς την εναρμονηση..."

atmashakti...

...the soul of the rose...

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 03:20:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
..Γρηγορη..προβλεπομενη η πρασινη ικανοποιηση σου...
ηταν στο σχεδιο...(το θεικο 'η οχι...:)
(...θυμηθηκα τον βατραχο της πρωτης υπογραφης σου ...σλουρπ!πρασινος ηταν κι αυτος... )
θα μεινεις λοιπον στο θεμα ως ο διαβολος;;

γιατι ειναι ο μονος ρολος που ΣΟΥ αντιστοιχει στο δρωμενο ΑΥΤΟ που "ΕΓΩ"
ΣΥΝΤΟΝΙΖΩ
....

IZAURA/GRECO RAELIAN* ...ευχαριστουμε για τις πληροφοριες θα χρειαστουν σε περιπτωση συγκρισεων,μα οπως ειπε και η φιλη Ζαντοκ.....:στο θεμα μας....!

(*...ποτε προεκυψαν ολα αυτα!μεχρι και τον αντμιν εφερες στο τοπικ!...που εισαι αγαπητε...αργησες...για να μην πω οτι ηρθες σε λαθος στιγμη/ohhh!imsooosorrydear...-σου αρεσει το θεματακι;...)

+μια σημειωση για να λειψουν αλλες παρεξηγησεις...
οταν θυμαμαι ποσο πολυ εβρισαν εδω εσω το "χριστο" δεν με τρομαζει καθολου να μιλω για τον "διαβολο".
Δεν υπαρχει σκοπος "επικλησης" του-Χμ..ερχεται και μονος του! ...-μα της καθηλωσης του δια του σταυρου ,οπως εν αρχη εθεσα.../.... σκεφτειτε τι προκαλειται ενεργειακα καθε φορα που βριζει καποιος τον "χριστο"..μεσα σου ...εξω...

φως εν σκοτει....
Πυθιατμα

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 21:26:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Σκεφτόμενος λίγο ΟΛΑ όσα έγιναν... και διαβάζοντας τις θέσεις του καθενός, θα ήθελα να θέσω λίγες ερωτήσεις…. στους αναγνώστες του ΔΙΑΒΟΛΟΥ!

Α. Υπάρχει κανείς από τους αναγνώστες, ώστε να έχει δει *(έστω και σαν όραμα) αυτό που κρατάει η Αγια με το χέρι? Όχι το σταυρό, το άλλο…
Γιατί αν είναι μια ενέργεια που λένε πως έχει το Βασίλειο του στη ΓΗ…ε... όλο και κάτι κάποιος κάτι θα έχει δει…
Γιατί, για να λέμε πως ο Θεούλης κάνει όλα τα καλά και ο Διάολος όλα τα κακά….θα πέφταμε αμέσως στην έξεις αντίθεση…
Θα μας ήταν αρκετό να αλλάζαμε λίγο παράλληλους….για να δούμε πως κάτι που για εμάς είναι καλό, για κάποιους άλλους είναι κακό…και αντιστρόφως…
Θεό και Διάολο έχουν και ΑΛΛΟΙ….έστω με διαφορετικές ΟΝΟΜΑΣΙΕΣ…
(Π.Χ Να πέσεις με ΔΥΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΔΥΟ ΠΥΡΓΟΥΣ… ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΩΤΩΣΕΙΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΤΟΜΑ…. ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΥ ΘΕΛΗΜΑ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ… ΔΙΑΟΛΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ…)

Β. Ας υποθέσουμε πως αυτή είναι ενέργεια, και δεν είναι μόνο ΔΙΑΟΛΙΚΗ…(Γιατί έτσι μας μαντρώνουν καλλίτερα) μα έχει να κάνει με το ΘΕΛΩ και τη ΘΕΛΗΣΗ…
Αλήθεια τι θα ήταν οι ζωές μας ΔΙΧΩΣ θέλω, και Θέληση?

Θα κάναμε μήπως Παιδιά?.... Έργα?

Θα υπήρχε Ζωή... χωρίς θέλω?

Γ. Τώρα τίθεται πρόβλημα….Αν κάτι που είναι ΕΝΕΡΓΕΙΑ…έστω και με τη μορφή που το κρατάει η ΑΓΙΑ…αυτό που βρίσκεται… πριν το κρατήσει?…

Σε απόσταση…?

Μέσα στον άνθρωπο…?

Αν είναι το ΘΕΛΩ κάτι μέσα μου…τότε ο τύπος… μπαινοβγαίνει όποτε γουστάρει…

Αν πάλι δεν είναι και τόσο σπουδαίο αν είναι ΜΕΣΑ η ΕΞΩ….μα τον προδιαθέτει πάντα η ΣΚΕΨΗ , (ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟΣ…ΑΥΤΗΝ)… τότε η ΑΤΜΑ έκανε πολύ καλά να ανοίξει τέτοιο θέμα, γιατί ίσως να έχουμε να πούμε πολλά….*(ίσως δεν χρειάζεται καν να τον κρατάμε από τα κέρατα….)

Μια πολύ καλή φίλη, ….τέλειωνε παλαιότερα τα μηνύματα της…. με την εξής φράση…

"Now, now my good man, this is no time for making enemies"

Voltaire, on his deathbed, in response to
a priest asking that he renounces Satan.

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 22:11:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ
quote:
Αγαπητε Πλωτινε καλως ηρθες στο τοπικ των "διαβολικων συμπτωσεων" που φανερωνουν μιαν αληθεια...και πιστοποιουν πως τα φαινομενικα ασχετα εχουν να δωσουν τα μαλλα ..στο θεμα...
ελπιζω( σε αντιθεση με τον ερμαφροδιτο....που δεν συμφωνησες-δεν ακολουθησες...)να συνεχισεις να κυλας μαζι μας...

Αγαπητή Ατμα πολύ φοβάμαι πως δεν θα με βλέπεις συχνά. Βλέπεις μου αρέσει να "μαθαίνω" και να "σιωπώ" τελευταία. Όπως πάντα άλλωστε παρεμβαίνω μόνο όταν έχω κάτι να πω...

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 22:27:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ

quote:
Αν πάλι δεν είναι και τόσο σπουδαίο αν είναι ΜΕΣΑ η ΕΞΩ….μα τον προδιαθέτει πάντα η ΣΚΕΨΗ , (ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟΣ…ΑΥΤΗΝ)… τότε η ΑΤΜΑ έκανε πολύ καλά να ανοίξει τέτοιο θέμα, γιατί ίσως να έχουμε να πούμε πολλά….*(ίσως δεν χρειάζεται καν να τον κρατάμε από τα κέρατα….)

EYXAΡΙΣΤΩ ΣΕ ΠΛΑΤΩΝΑ...ΔΕΝΚΑΝΩ ΠΟΤΕ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΑΝΕΥ ΛΟΓΟΥ..ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ Η ΖΩΗ(ΤΟΣΟ ΟΣΟ +ΤΑ..ΦΙΔΙΑ:)ΜΟΥ ΕΜΑΘΕ...
ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΠΟΤΕ Ο ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ ΟΤΑΝ ΔΕΧΤΗΚΑΜΕ ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΝΤΙΙΝΔΟΥΙΣΤΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΕΒΡΑΙΟΥ...
ΟΥΔΕΝ ΚΑΚΟ ΑΜΙΓΕΣ ΚΑΛΟΥ..'Η ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ...(!)

ΙΔΟΥ ΕΝΑ ΑΠΟ Τ'ΑΠΟΤΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΤΗΣ "ΦΩΤΙΑΣ" ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΟΣΜΙΚΑ ΥΔΑΤΑ....
Η ΕΝΑΡΜΟΝΗΣΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΟΝΑΧΑ ΟΤΑΝ ΑΦΗΝΕΣΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ.
Η ΒΙΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΝΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΩΣ ΝΟΙΩΘΟΥΝ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΜΙΑΣ ΠΥΡΙΝΗΣ ΛΑΙΛΑΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΕΝΟΣ ΔΕΝΤΡΟΥ ΠΟΥ ΚΑΙΓΕΤΑΙ..ΟΤΑΝ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΣΒΗΝΟΥΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΟΡΑΤΕΣ ΠΝΟΕΣ...ΠΛΑΣΜ,ΑΤΩΝ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΘΑΡΣΗΣ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ.

ΔΥΟ...-ΕΙΣ ΕΝ-
ΔΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΑΡΩ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΘΕΣΑ...

clickable

ΕΙΝΑΙ Τ'ΑΡΧΕΤΥΠΑ ΤΟΥ ΤΩΡΑ ΜΟΥ/ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΤΑΡΩ ΠΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΝΤΙ ΕΜΟΥ ΣΤΟ ΦΙΔΙ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΔΩΣΕ ΤΟΣΟ ΕΛΕΙΝΑ.
ΕΓΩ Η ΨΥΧΗ Ν'ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ..ΝΑ ΘΕΩΡΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΜΕΣΩ ΕΜΟΥ ΧΩΡΙΣΕ ΕΜΕΝΑ...

ΕΠΕΤΑΙ ΟΥΣΙΩΔΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΙΚΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ(ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΒΑΡΕΘΕΙ ΜΕ ΤΑ ΧΡΥΣΑ ΚΟΥΦΕΤΑ...)

ΚΕΛΣΟΟΟΟΟ.....
ΑΠΟΣΤΟΛΕ...
ΚΥΡΙΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ...
RYCHE....
ZANTOK....
ΣΥΝΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ....
ΗΡΘΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΡΙΤΟ....

LET'S ROLL...IN PEACE...

ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΧΘΡΟΥΣ (ΜΕΣΑ ΜΟΥ) ...ΜΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΤΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ....ΧΩΣΟΥΝ....
ΦΤΟΥ.

ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΤΟΣΟ Η ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ....
ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ....ΟΣΟ ΚΑΙ..Ο ..

AUMNAMASHIVAAAAAAAAAAAAYA....

Edited by - ΑΤΜΑ on 15/02/2004 22:50:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 22:43:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΛΩΤΙΝΕ...ΑΠΛΑ ΘΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΛΕΣΑ..ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ..+ΑΡΝΗΘΗΚΕΣ...(ΑΝΤΜΙΝ ΑΓΑΠΗΤΕ...ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ +ΓΙΑ ΣΑΣ...ΑΥΤΗ Η ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΗ ΤΑΥΤΙΣΗ ΓΑΡ:)
ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ... ΤΗΝ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΟΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ..ΤΟΤΕ ΣΟΥ ΤΗΝ ΕΥΧΟΜΑΙ...ΑΝ ΠΑΛΙ ....ΑΣΤΟ.

ΦΩΣ ΕΝ ΣΚΟΤΕΙ!

ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΤΕ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ -ΕΣΩΕΞΩ-
ΠΩΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΦΩΣ ΜΟΥ ΟΣΟΥΣ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ....
ΧΜ....

ΦΛΑΣ! ΣΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ + ΣΥΝΕΧΙζΟΥΜΕ....
(ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ -ΞΑΝΑ-ΦΙΜΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ....)

Edited by - ΑΤΜΑ on 15/02/2004 22:55:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 22:49:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
Υπάρχει κανείς από τους αναγνώστες, ώστε να έχει δει *(έστω και σαν όραμα) αυτό που κρατάει η Αγια με το χέρι? Όχι το σταυρό, το άλλο…

Δε θα σου απαντήσω θετικά ή αρνητικά στο ερώτημα...

Ένα θα σου πω: αν τον συναντήσεις, θα ευχόσουν να μην τον είχες "καλέσει" ποτέ!

Αν έχεις αισθανθεί το τί "τρέχει" πέραν του αισθητού σου πεδίου, έχεις μάθει και να "φυλάγεσαι" απ' τις κακοτοπιές. Αν όχι, καλύτερα να απολαμβάνεις την ασφάλεια που σου εξασφαλίζεται.

Πάντως με το αριστερό κρατά η Αγία το δεξί του...

ΑΤΜΑ, συνταξειδιώτισσα, κάνε παιγνίδι...μοιρά-ζεις...

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 23:39:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:
Ένα θα σου πω: αν τον συναντήσεις, θα ευχόσουν να μην τον είχες "καλέσει" ποτέ!
Αν έχεις αισθανθεί το τί "τρέχει" πέραν του αισθητού σου πεδίου, έχεις μάθει και να "φυλάγεσαι" απ' τις κακοτοπιές. Αν όχι, καλύτερα να απολαμβάνεις την ασφάλεια που σου εξασφαλίζεται.

Φίλη και τελειωφητη καλογερικης...ΖΑΝΤΟΚ.**Το γελιο... τον διωχνει!

Έχεις βιώματα από πρώτο χέρι….η απλώς είναι κάτι που διάβασες στα βιβλία?

Ξέρεις…με ενδιαφέρει (σχετικά) η γνώση, στο ΤΙ ΕΚΑΝΕ…. η επικαλείται η ταδε ΑΓΙΑ….η ΑΓΙΟΣ...

Στο κάτω κάτω ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ, θα έχει να κάνει πάντα με μένα και σένα….(τους ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ), έτσι δεν είναι?

Προς το παρόν σπρώχνω προς την κατανόηση της σκέψης και όχι να βάλω η βγάλω τα ΔΙΑΟΛΙΑ/ΔΑΙΜΟΝΙΑ….

Αν αυτά εξαρτώνται από την ΣΚΕΨΗ (ΜΑΣ)…και κατανοήσουμε σε βάθος τι είναι ΣΚΕΨΗ,….θα επιτρέπουμε η όχι την ύπαρξη τους κατά βούληση και αν δεν σου αρέσει αυτή η λεξη…κατά ΑΡΝΗΣΗ! Τουλάχιστον αυτό ακούγεται αρκετά λογικό!

Αν δεν κάνω ΣΚΕΨΕΙΣ….ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ????

Αν πάλι είναι Ανεξάρτητα από τη σκέψη….είναι ανεξαρτητα και από την Προσευχή, μιας και η ίδια η ΠΡΟΣΕΥΧΗ είναι σκέψη….( σε κάτι ανώτερο…βαλε συναίσθημα και ότι θέλεις…άλλαξε και όσους ΑΛΑΧ, ΙΒΡΑΑΜ, ΑΓΙΟΥΣ και ΑΓΙΑΤΟΛΑΧ θελεις…. σκέψη και εκεί)

η κάνω λάθος?

Οταν ακουω τον ΒΙΝΛΑΔΕΝ..να λέει πως είναι θέλημα του ΑΛΑΧ…και αυτός θα γίνει (ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ) μια μέρα ένας προφήτης σε μια μεγάλη μερίδα κόσμου…. θα προβληματιζόμουν πολύ για πολλά πιστεύω που έχουν οι Θρησκείες….τόσο για το ΘΕΟ…όσο και για το ΔΙΑΒΟΛΟ!

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 00:28:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
Φίλη και τελειωφητη καλογερικης...ΖΑΝΤΟΚ

Όταν πιο πάνω έγραψα για το τί κάναμε παιδιά κι ότι τώρα τα ξεχνάμε, έσπευσες να μου γράψεις ότι θυμάσαι.
Αυτό:
Εγώ απόφοιτη είμαι, τώρα αν εσύ γνωρίζεις κάτι παραπάνω...

...δεν το θυμάσαι;

Επίσης, μην προσπαθείς να εκμαιεύσεις απαντήσεις, τις οποίες προ-έγραψα ότι δε θα δώσω.

Ξέρω... τιμάς τ' όνομα του δασκάλου.

Ούτε αυτό:
Ε, λοιπόν, όταν γράφω από βιβλία βάζω πάντα εισαγωγικά.

...θυμάσαι;

Κάνε "κλικ" στην εικονίτσα... Η ΑΤΜΑ άφησε το μίτο...

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 00:38:35  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori
Το παραμύθι του Διαβόλου πως δεν υπάρχει?

Το παραμύθι των ανθρώπων πως υπάρχει?

Σίγουρα δεν 8α ή8ελα να τον δω αν όντως υπάρχει, τον έχω δει όμως μέσα στις πράξεις των ανθρώπων!!!

Ίσως ένα κομμάτι του εαυτού μας?
Στο δεξί της χέρι ο σταυρός και στο άλλο ο διάβολος...
Το δεξί και το αριστερό, ο σταυρός και ο διάβολος!
Ο σταυρός συμβολίζει την συγχώρεση και την θυσία
Ο διάβολος τι?

Η ομορφιά απλώνεται.....

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 00:47:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori
Μέσα στο esoterica βρήκα τα εξής:
Στα Κινέζικα αρχεία του Tao Te Ching το δεξί χέρι αντιστοιχεί με την αρχή της δράσης ενώ το αριστερό με τη σοφία ή τη μη δράση, στην Ινδία το αριστερό χέρι συνδέεται με την σεληνιακή επιθυμία και συναίσθημα, και το δεξί χέρι με την ηλιακή αρχή της δράσης.

Μία εξήγηση λοιπόν:
Να ενεργούμε με συγχώρεση και αυτοθυσία και όχι προσπαθώντας να διαβάλλουμε τους άλλους αλλοτροιώνοντας τους εαυτούς μας!

Και η ιστορία συνεχίζεται...

Η ομορφιά απλώνεται.....

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 01:08:21  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori
Άλλη εξήγηση:
Να μην ενεργούμε για τα πάθη μας μα με αγάπη και αυτοθυσία

Μία τρίτη!
Η κοσμική γνώση και σοφία είναι ένα μονοπάτι που αξίζει μόνο στα χέρια εκείνων που ενεργούν για το σύνολο και όλη την δημιουργία!
Η ενέργεια πρέπει να επιστρέφει!!
Ένας κύκλος που πρέπει να ολοκληρω8εί! να ολοκληρώνεται!!!

Η συνέχεια περιμένει....

Πάντα με φιλική διάθεση...

Η ομορφιά απλώνεται.....

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 01:39:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ωραια!...με τα λιγα αυτα που εγραψες, στα δυο απο τα τρια ποστ... παραπεμπεις μαλλον σε αυτον που δεν καταλαβαινει....κι οχι στο θεμα μας..οπωσδηποτε ετσι;
Θα συνεχισουμε λαμβανοντας υποψιν το θεμα μας ...

ο "διαβολος" ισως... σε ακουσει...
-οπως πριν που συμφωνησε με τα "παραλειπομενα" σου...προς εμενα,αφου απο κατι τετοια ανοιγουν τα μετωπα για επιθεσεις...ΟΙ ΠΟΝΗΡΟΙ-
..δεν πρεπει να λειτουργουμε με τα παθη μας....
αλλα με αυτοθυσια....
χμ...-"τα παθη "σου..επιπολαιε τοξοτη... -
"Η κοσμική γνώση και σοφία είναι ένα μονοπάτι που αξίζει μόνο στα χέρια εκείνων που ενεργούν για το σύνολο και όλη την δημιουργία!"
ΑΥΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ!ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;
....ΑΛΛΑ,ΠΕΣΜΟΥ, ΠΟΙΟΣ ΑΚΟΥΕΙ ΤΗΝ ΑΤΜΑ!!(...ΜΕΤΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΕΠΙΜΕΛΗΜΕΝΑ-ΚΑΙ ΑΟΡΑΤΑ ΒΕΒΑΙΑ!- ΕΔΩ ΕΣΩ ΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ (ΩΣΤΟΣΟ..ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΕΥΡΙΑΖΟΥΝ ΤΟΣΟ...ΩΣΤΕ..)
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΡΩΤΑ ΑΚΟΥΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ..ΟΤΑΝ ΜΑΘΕΤΕ Ν'ΑΚΟΥΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ...ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ..ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ...

ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ(Σ'ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΓΕΜΑΤΟ ΑΠΟ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΜΑ ΜΕ ΙΕΡΟ ΣΚΟΠΟ "ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΙΚΟ"!..ΩΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ Ο ΑΣΤΡΟΛΟΓΟΣ-ΦΙΔΙ!)Ν'ΑΚΟΥΤΕ ΤΗΝ ΑΤΜΑ...
ΚΑΙ ΜΙΑ ΘΡΑΣΥΤΑΤΗ ΤΟΤΕ ΑΔΑΗΣ ΠΟΥ ΟΣΑ ΕΚΑΝΕ ΗΤΑΝ ΒΗΜΑΤΑ ΚΑΡΜΠΟΝΑΡΙΣΜΕΝΑ...ΕΙΠΕ....
"ΘΑ ΠΡΕΠΕ;"
ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ..ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΑΙ....ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ....ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΑΠΟ ΞΕΡΟΕΓΩΙΣΜΟ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟ....ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΥΤΠΟΚΡΙΣΙΑ....ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΩ /ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΚΑΡΜΑ ΜΟΥ...
ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΟ ΚΑΡΜΑ ΠΟΛΛΩΝ ΑΘΩΩΝ...

ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΙ ....ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΙΩΣΩ "ΕΓΩ"!ΑΠΛΑ ...ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.-
ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΧΩ ΤΑΙΡΙ
ΕΠΙΛΕΓΩ ΠΑΝΤΑ "ΕΓΩ" ΣΑΝ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΣΤΗΝ ΚΥΨΕΛΗ ΤΟΥ ΝΟΥ ΜΟΥ ...ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ
Η ΚΑΤΑΠΙΕΣΗ

Ο ΒΙΑΣΜΟΣ

ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΠΕΡΙ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ....

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΑΡΙΣΤΟΧΕΙΡΑΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΑ ΜΟΛΥΒΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΠΙΝΕΛΑ ΜΟΥ... ΜΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΑ ΜΙΑ ΑΝ ΜΝΗΣΗ ΟΤΙ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΑΥΤΗ ΕΓΡΑΦΕ...
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΡΑΤΩ ΠΕΡΙΕΡΓΑ (ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ )ΤΟ ΜΟΛΥΒΙ...ΜΟΥ ΘΥΙΖΕ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΑ ΜΟΥ..
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΞΙΟΕΙΡΑΣ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΑΣ ΛΟΙΠΟΝ...
ΑΦΟΥ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΡΓΣΕΙΕΣ ΤΥΠΟΥ ΧΕΙΡΩΝΑΚΤΙΚΟΥ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ...
ΑΡΑ
ΑΣ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ,ΑΣ ΤΑ ΑΝΑΛΥΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΣΑΝ ΔΕΞΙΟΧΕΙΡΕΣ Η ΣΑΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΕΣ..ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ...

ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ..ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΕΡΑ....
Ο ΜΟΡΦΕΑΣ...ΗΡΘΕ..ΚΑΙ ΜΕ ΕΛΚΕΙ....ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ...

-αν υποψιαστω οτι παλι φιλησα λαθος πριγκηπα....θα πεθανω....(!)οπως θα'λεγε ο γιωργος ως υιος της χηρας μητσου...-

Edited by - ΑΤΜΑ on 16/02/2004 02:07:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 03:18:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
clickable
πρώτο φύλλο τρίπτυχου πίνακα Ιερώνυμου Bosch: "Ο Κήπος των Απολαύσεων"

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 16/02/2004 03:24:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 03:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori
quote:
ωραια!...με τα λιγα αυτα που εγραψες, στα δυο απο τα τρια ποστ... παραπεμπεις μαλλον σε αυτον που δεν καταλαβαινει....κι οχι στο θεμα μας..οπωσδηποτε ετσι;

Φίλη Άτμα τί εννοείς με τα παραπάνω?

Η ομορφιά απλώνεται.....

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 03:49:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
quote:

quote:
Να ενεργούμε με συγχώρεση και αυτοθυσία και όχι προσπαθώντας να διαβάλλουμε τους άλλους αλλοτροιώνοντας τους εαυτούς μας!

Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!

Edited by - reptilesalonica on 16/02/2004 03:58:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10

Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1721191
Maintained by Digital Alchemy