ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Αθηνα 2004 (καταστροφη ολυμπιακων αγωνων)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2004, 20:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ειναι που εχουμε κακη πειρα απο προηγουμενα εργα αγαπητε...

------------------------

Όσοι έκτισαν κάτω από τα αστέρια, έκτισαν πολύ χαμηλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γραφειόγατος
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2004, 10:57:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γραφειόγατος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νιαουνιάου! :)

Φίλη ΨΥΧΗ :

Η ημέρα της εβδομάδας (Κυριακή, Δευτέρα, κλπ) δεν έχει ιδιαίτερη σημασία. (Έχει στον μεσαιωνικό αποκρυφισμό, αλλά δεν κολλάει ιδιαίτερα σ` αυτά που λέμε.) Πάντως, έτσι για την Ιστορία :

Παρασκευή και 13 Απριλίου 1204 έπεσε η Κωνσταντινούπολη στους Φράγκους της 4ης Σταυροφορίας. (Η επόμενη Παρασκευή ήταν η Μεγάλη Παρασκευή εκείνης της χρονιάς και οι κάτοικοι ρίξανε τα δάκρυα της αρκούδας : κλαίγανε και τα δικά τους πάθη, εκτός απ` τα Πάθη του Χριστού, λέει η Ιστορία.)

Τρίτη και 13 Μαρτίου 1314 οι ιεροεξεταστές της Γαλλίας κάψανε στην πυρά τον τελευταίο φανερό μεγάλο μάγιστρο των Ναϊτών Ιπποτών, τον Jacques de Molay μαζί με τον υπαρχηγό του. (Φανερός; Ναι, διότι παράλληλα υπήρχε και ο "κρυφός". Ο "κρυφός" του 1314 δεν έπαθε τίποτε απολύτως.) Εξακολουθούσε η Φραγκοκρατία στην Ελλάδα, οι Ναΐτες είχαν και αντιπάθειες αλλά είχαν και συμπάθειες, έ, δεν ήθελε και πολύ να περάσει στη λαϊκή παράδοση κι αυτή η ημερομηνία!
Θα μου πεις, βέβαια, ότι και οι δύο ημερομηνίες πέρασαν και στη δυτική λαϊκή παράδοση. Έ, ναι, κοντά είμαστε! :)

> ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΑ ΣΤΟ ΛΥΜΑ ΔΕΚΑΤΡΙΑ

Να με συμπαθάς, αλλά οι εγκυκλοπαίδειες (και τα Μαθηματικά) έχουνε λήμματα (απο το "λαμβάνω"). Λύματα έχουνε οι βόθροι. Να, όμως, μία ενδιαφέρουσα θεώρηση του πράγματος, αν μισεί κανείς τις εγκυκλοπαίδειες! :)

Όντως το 13 είναι ευνοϊκό, διότι οι αρχαίοι Θεοί και Θεές του Δωδεκαθέου είναι ...13! (Αν σε βοηθήσουν όλοι-ες μαζί, ποιός τη χάρη σου!) Το 13 γίνεται γρουσούζικο άμα αναποδιάσει! :)

Η 13η Αυγούστου είναι "ειδική" ημερομηνία. Όχι, όμως, τόσο γνωστή στο ευρύτερο αναγνωστικό κοινό (που ενδιαφέρεται για τέτοια θέματα), όσο οι ισημερίες και τα ηλιοστάσια πχ.

Νιάου σας!


- - - - - - - - - - - - - - - -
Η βλακεία είναι αήττητη!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΨΥΧΗ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


173 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2004, 12:34:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΨΥΧΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΓΡΑΦΕΙΟΓΑΤΕ ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ
ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ...
ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟ

ΠΩ ΠΩ ΚΟΤΣΑΝΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ!!!!!!( ΕΔΩΣΑ ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΧΛΕΥΑΣΜΟ )

ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΡΑ
ΠΗΡΑ ΚΑΝΟΝΑΚΙ ΤΩΡΑ
ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΓΚΥΚΑΙΟΠΕΔΙΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 13 ΧΡΟΝΙΑ ( ΠΕΡΙΠΟΥ )
ΤΗ ΣΧΕΤΙΚΗ ΠΑΡΑΠΟΜΠΗ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ( ΦΛΑΣΙΑ ) ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑ

ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΛΙΓΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ( ΔΑΚΡΥ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ ) ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ? ΙΣΩΣ ΠΙΟ ΧΟΝΤΡΟ ?
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΕ ΣΤΟ ΚΡΥΟ ΤΗΣ ( ΚΑΡΑΦΛΗΣ ) ΑΡΚΟΥΔΑΣ
ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙ ΠΑΓΩΝΙΑ...!!!

ΤΩΡΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ
ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟΥ (8-9 ΡΙΧΤΕΡ) ΣΕΙΣΜΟΥ
ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΑΜΕ

ΘΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ ? ( ΘΕΙΑ ΔΙΚΗ Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ )?

Η ΦΥΣΙΚΟ ? ( ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ ΚΑΙ ΤΕΧΝΗΤΑ )!!!

ΑΥΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΝΤΑΞΩ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ.........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2004, 14:45:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALISPERA SE OLOUS.

I8ELA NA PROS8ESO KATI SINTOMO.POLI EDO EGRAPSAN OTI TO KALOKERI DEN BOROUME NA EXUME KAKOKERIA.IDIKA OPOS EXUME MA8I EMIS OI ELLINES TON AUGUSTO NA PIGENUME DIAKOPES KE NA KANUME TA BANIA MAS KATO APO TON KAFTO HLIO.

OMOS GIA 8IMI8ITE TA TELEFTEA 3 XRONIA.EGO APO DIKI MOU EMPIRIA TON MHNA IOUNIO I 8ERMOKRASIA EFTASE 40C TON IOULIO IXAME MONO LIGES MERES PANO APO 34C KE TON MHNA AUGOUSTO META TIS 15 IXAME TA PROTA PTOTOBROXIA OS TELOS AUGOUSTOU POU IXAME KE TROPIKES KATEGIDES.AN LEO KATI PERIERGO NA ME DIOR8OSETE.

MIPOS LIPON.... XORIS NA 8ELO NA SKEFTOME ARNITIKA APLA VLEPO POS EXI ALLAKSI POLI TO KLIMA STIS PERIOXES TOU ISIMERINOU ME BASI TOUS POLOUS.

KITAXTE OTI TA TELEFTEA XRONIA TO KLIMA STIN ELLADA EXI OS EKSIS.TO F8INOPORO EXOUME MIA VROXI MIA ILIOFANIA(KATANTISAME SCOTLAND)...ME APOKORIFOMA TO MINA OCTOBRIO NA EXOUME MIA APO TIS KALITERES MERES LES KE INE KALOKERI.
ERXOMASTE TO XIMONA ME BROXES KE TALEPORIES....VREXI OSO DEN IXE VREXI POTE.APO OSO 8IMAME TIN DEKAETIA 80 KE 90 IXAME ELIPSI NEROU STIN ATIKI APIDI OLO TO XRONO OPOS KLASIKA SINI8IZETE STIN ELLADA DEN IXAME POLES VROXES.

EPITA PERNAI O IANOUARIOS ME OXI ASXIMO KERO KE ERXETE O FEVROUARIOS ME XONIA...XIONIIIIIIIIII....OXI POU LEME OTI ERIXE LIGO XIONAKI KE XEROMASTE.....MILAME OTI STA NISIA KE SE PARALIAKES PERIOXES TO ESTROSE PANO APO ENA METRO.KATI DEN PAEI KALA.

TIN ANOIKSI BLEPOUME NA ANEVENI I 8ERMOKRASIA STOUS 25 BA8MOUS AKOMI KE 30 KE TIN ALI MERA NA PEFTI XAFNIKA STOUS 10 ME VRONI KE KRIO.KATI POU DEN IXAME SINI8ISI OLA AUTA TA XRONIA.

AUTO POU 8ELO NA PO INE OTI TO KLIMA EXI ALAXI.TO KALOKERI INE TO MINA........ MAIO-IOUNIO-IOULIO.....MIPOS GIRIZOUME ENA MINA PISO????


SYGNOMI AN SAS KOURASA.

8ELO NA PISTEVO OTI O KEROS DEN 8A INE AUTOS POU 8A MAS TA XALASI.
KALA NA PERNATE.

AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2004, 15:52:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως πρέπει να παραδεχτούμε ότι σε αρκετούς αρέσει η κινδυνολογία!

Ακούσατε το τι έγινε στην Γαλλία με την κατάρρευση του κομματιού στο αεροδρόμιο.

Φαντάζεστε το τι θα είχε γίνει εάν είχε συμβεί σε ‘μας αυτό?! Θα μας είχαν «περάσει» γενεές 15!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2004, 19:06:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχει διαφορα η καταστροφη στην γαλλια και η πλυμηρα στην γερμανια κλπ.

εκει πρεπει να γινουν πραγματικες φυσικες καταστροφες για να τα δειξει η τηλεοραση.

εμεις ομως εδω, με μια βροχουλα της μισης ωρας εχουμε θαλασσοπνιγει..

------------------------

Όσοι έκτισαν κάτω από τα αστέρια, έκτισαν πολύ χαμηλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 11:33:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εχει διαφορα η καταστροφη στην γαλλια και η πλυμηρα στην γερμανια κλπ.

εκει πρεπει να γινουν πραγματικες φυσικες καταστροφες για να τα δειξει η τηλεοραση.

εμεις ομως εδω, με μια βροχουλα της μισης ωρας εχουμε θαλασσοπνιγει..


Σαφέστατα και δεν διαφωνώ μ’ αυτό που γράφεις, αλλά θεωρείς φυσική καταστροφή αυτό που έγινε στην Γαλλία???!!!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 12:54:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η μανια της φυσης ειναι απιστευτη.
ειδικα τωρα που την εχουμε σχεδον καταστρεψει...

κατα τα αλλα, μερος σε μεγαλες καταστροφες φυσικες δεν εχω λαβει - ουτε και ευχομαι να λαβω - οποτε σαφη αποψη δεν εχω....

------------------------

Όσοι έκτισαν κάτω από τα αστέρια, έκτισαν πολύ χαμηλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 13:33:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Astral_project, μήπως τα έχεις μπερδέψει λίγο ή μήπως δεν έχεις ακούσει τι έγινε στην Γαλλία;

Εγώ ανέφερα «Ακούσατε το τι έγινε στην Γαλλία με την κατάρρευση του κομματιού στο αεροδρόμιο. Φαντάζεστε το τι θα είχε γίνει εάν είχε συμβεί σε ‘μας αυτό?! Θα μας είχαν «περάσει» γενεές 15!»

Και εσύ μου απάντησες ότι «εχει διαφορα η καταστροφη στην γαλλια και η πλυμηρα στην γερμανια κλπ., εκει πρεπει να γινουν πραγματικες φυσικες καταστροφες για να τα δειξει η τηλεοραση. εμεις ομως εδω, με μια βροχουλα της μισης ωρας εχουμε θαλασσοπνιγει..»

Και πάλι σου γράφω ότι συμφωνώ στο ότι έχουμε καταστρέψει τον πλανήτη μας, αλλά τι σχέση έχει να κάνει η φύση και όλα αυτά που γράφεις με το κομμάτι του αεροδρομίου που έπεσε στην Γαλλία?

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 20:42:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για να πω την αληθεια νομιζα οτι επεσε και πλακωσε τον κοσμο λογω φυσικων καταστροφων. οχι λογω κακοτεχνιας.

εμεις ομως πασχουμε και απο τα δυο.

γιατι ποιο εργο, μπορει να μας εγγυηθει οτι δεν θα καταρευσει με μια βροχουλα?

------------------------

Όσοι έκτισαν κάτω από τα αστέρια, έκτισαν πολύ χαμηλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2004, 14:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γραφειόγατε

Παρεπιμπτόντως, και εκτός θέματος, αλλα μου κίνησε το ενδιαφέρον:

quote:
(Φανερός; Ναι, διότι παράλληλα υπήρχε και ο "κρυφός". Ο "κρυφός" του 1314 δεν έπαθε τίποτε απολύτως.)

Αν υπήρχε, όπως λές, "κρυφή" συνέχεια των Ναϊτών μετά το 1314, πως το γνωρίζεις εσύ, προσωπικά;

Θέλω να πώ οτι άν ήταν κρυφή, τοτέ μάλλον δεν θα το ξέραμε, εκτός κι αν κρύβονταν πίσω απο το δακτυλάκι τους.

Υπάρχει και θέμα για τους Ναΐτες, νομίζω, αν θες συνεχίζουμε την συζήτηση εκεί...

Έχω ακούσει χίλια-δυο, που μόνο "Ομάδα Ε" δεν βγάλαν τους Ναΐτες, αλλά έστω ένα θετικό τεκμήριο για όλους αυτούς τους ισχυρισμούς δεν έχω δει ακόμα... Ίσως ξέρεις εσύ κάτι.

Κ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΨΥΧΗ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


173 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2004, 15:29:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΨΥΧΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΥΜΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ?
ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΥΜΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ?
ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ.......
ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ ΚΑΙ...
ΚΑΜΙΑ ΑΦΙΞΗ
ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙΠΟΤΑ
ΟΥΤΕ ΑΘΛΗΤΕΣ
ΟΥΤΕ ΘΕΑΤΕΣ
ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ
ΠΟΙΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ?

ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΥΦΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ

ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ
ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΧΗΜΙΚΟ
ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΑΙΡΙΑΞΕΙ Η ΧΗΜΙΑ ΜΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΛΕΜΕ
ΟΥΤΕ Η ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ ΜΑΣ
ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ
ΑΛΟΚΟΤΟ !!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2004, 19:22:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καταρχην το ελ βελ θα μεταμορφωθει σε κεινο το αεροδρομιο που ελεγε σχετικα ο κινγκ (η ταινια με τις διαστασεις κλπ αν θυμοσαστε σχετικα)

οσο για τα υπολοιπα, θα αναλαβει πιστη στην ελληνικη παραδοση, η ζωνη του λυκοφωτος....

------------------------

Όσοι έκτισαν κάτω από τα αστέρια, έκτισαν πολύ χαμηλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΨΥΧΗ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


173 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 11:53:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΨΥΧΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
καταρχην το ελ βελ θα μεταμορφωθει σε κεινο το αεροδρομιο που ελεγε σχετικα ο κινγκ (η ταινια με τις διαστασεις κλπ αν θυμοσαστε σχετικα)

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΧΕΤΙΚΟ

ΠΕΣ ΜΑΣ ΠΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΜΕ
ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ

ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΜΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΧΡΟΝΙΚΗ ΜΕΤΑΤΟΠΙΣΗ Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΛΛΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΨΥΧΗ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


173 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 11:46:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΨΥΧΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΑΝΑΤΡΕΧΕΤΕ ΣΕ ΠΑΡΑΠΟΜΠΕΣ

ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ

ΑΛΛΑ .......... ΑΥΤΗ ΕΔΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....

http://tovima.dolnet.gr/demo/owa/tobhma.print_unique?e=B&f=14177&m=H01&aa=1&cookie=

ΕΧΕΙ ΟΥΣΙΑ !

ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗ !!

ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΗ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ !!!

ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΦΙΕΡΩΣΤΕ 5-10 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΤΗ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΤΕ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΣΑΝ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Scout
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 12:24:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Scout  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για δείτε αυτό....
http://www.llewellynjournal.com/article/586
Και αυτό...
http://www.bushcountry.org/news/jun_news_pages/g_060104_withheld_june_2004.htm
Και τα δύο ασχετα μεταξύ τους...
Αλλά ......Σχετικά προς το αποτέλεσμα.

Περιμένω σχολια σας....

Η πραγματικότητα σε παει απο ενα σημείο Α στο Β....η φαντασία σε πάει ΠΑΝΤΟΥ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ano-Throsko
Νέο Μέλος


36 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 13:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ano-Throsko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδια, λίγη αισιοδοξία στη ζωή σας δεν έχετε? Δεν λέω, όλοι έχουμε προβλήματα, κι εγώ πιστεύω αρκετά στα μεταφυσικά, παραφυσικά κλπ, αλλά δεν κάνω έτσι! Δεν βαρεθήκατε να τα βλέπετε όλα μαύρα και να νομίζετε ότι είμαστε στο χείλος της συντέλειας? Πως ζείτε με τόση μαυρίλα μέσα σας και στο κεφάλι σας? Πώς ξυπνάτε, πώς περνάει η μέρα σας? Απορώ...Ας μην λέει ο καθένας "τι άκουσε κάπου", αν δεν το ξέρει ο ίδιος και μπορεί να το τεκμηριώσει. Κάθε φορά που εκπνέει και μια πιθανή ημερομηνία είτε της 2ας παρουσίας, είτε της συντέλειας του κόσμου, κλπ, "εφευρίσκεται" μια καινούρια. Ας σκεφτούμε λίγο πιο "γήινα". Υπάρχουν τόσο πράγματα που έχουμε να ζήσουμε στο παρόν, που είναι χαζό να ζούμε με το μυαλό κολλημένο στο τι θα γίνει μετα από Χ χρόνια, και τι καταστροφές έρχονται. Λίγη λογικη δεν βλάπτει...Εντελώς καλοπροαίρετα, Λεωνίδας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΨΥΧΗ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


173 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 14:39:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΨΥΧΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΕ ΑΝΩ ΘΡΩΣΚΟ

ΜΠΡΑΒΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΩΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΠΟΜΠΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΩΡΑ

ΟΥΤΕ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΨΕΥΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ

ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΣΥΝΗΔΟΤΠΟΙΗΣΕΙ ΤΙ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΜΕΣΑ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΚΟΙΤΑΖΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΠΟΡΩ

ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ( ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ )
ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΛΛΑ ΨΑΞΕ ΛΙΓΟ ΣΤΟΝ ΙΣΤΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΕΤΟΙΜΟ ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΤΟΥ 2008

ΘΑ ΤΡΙΒΕΙΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΡΟΣΓΗΩΘΕΙΣ ΑΠΟΤΟΜΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΜΠΑΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΒΑΡΑΝΕ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΒΑΔΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΤΑΧΩΣ ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗ ΣΦΑΙΡΑ ΤΟΥ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟΥ Η ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΤΟΥΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΩΣ ΗΘΙΣΤΕ ΝΑ ΠΡΑΤΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ

ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΚΑΙ ΕΓΡΗΓΟΡΣΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sparverius
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
94 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 15:40:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sparverius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχήν, οι Κινέζοι δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα την κατασκευή των νέων εγκαταστάσεών τους. Όλα τα φουτουριστικά (και άκρως εντυπωσιακά) σχέδια που είναι διαθέσιμα στο Διαδίκτυο (Ολυμπιακό Στάδιο Πεκίνου, Ολυμπιακό Κέντρο Κολύμβησης κλπ.) είναι ακόμα σχέδια.

Όμως είναι σίγουρο ότι (όταν ξεκινήσουν) θα τελειώσουν στην ώρα τους, και αυτό γιατί στην Κίνα δεν υπάρχει ούτε Σ.τ.Ε., ούτε προσφυγές για ακύρωση έργων, ούτε καν η δυνατότητα να διαμαρτυρηθείς για οτιδήποτε αντιβαίνει στο νόμο του κράτους.

(Παρένθεση: πριν λίγες μέρες το κινεζικό κράτος απαγόρευσε οποιαδήποτε διαδήλωση για την επέτειο από την εξέγερση των φοιτητών στην πλατεία Τιεν Αν Μεν. Είναι σαν να υπήρχε στην Ελλάδα ακόμα καθεστώς της δικτατορίας και να απαγόρευε τις εκδηλώσεις για το Πολυτεχνείο...)

Είναι, λοιπόν, τουλάχιστον ατυχές να συγκρίνεται η Ελλάδα με την Κίνα, τόσο ως οικονομικά και πληθυσμιακά μεγέθη, όσο και ως καθεστώτα (με ό,τι αυτό συνεπάγεται στην οικονομική δραστηριότητα).

Δεν αμφιβάλλω ότι οι Κινέζοι στον οργανωτικό τομέα των Ολυμπιακών Αγώνων θα τα πάνε πάρα πολύ καλά και ίσως καλύτερα από εμάς, ιδιαίτερα από τη στιγμή που ήδη έχουν ξεκινήσει την ανταλλαγή τεχνογνωσίας. Ποιος όμως μπορεί να είναι σίγουρος ότι όλες οι φωνές διαμαρτυρίας, απόψεις, ενστάσεις θα έχουν εισακουστεί και διευθετηθεί με δίκαιο τρόπο; Εγώ πάντως όχι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 15:41:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητε ψυχη:

καλα θυμασαι αυτη η ταινια ειναι, με την χρονικη μετατοπιση και τα οντα εκεινα που καθαριζαν τα υπολοιματα του παρελθοντος.

οσο για την αισιοδοξια, επετρεψε μας αγαπητε, να μην συμεριζομαστε τα δικα σου αισθηματα, διοτι καθημερινα βαλομαστε απο τα μμε για τις καταστροφες που παθαινουν τα διαφορα ήδη εκτελεσμενα εργα στην ελλαδα.

τρυπες ανοιγονται στην δ.πλακεντιας και καταπινουν κοσμο, υπερσυχρονες εθνικες οδοι γινονται ενα κουβαρι απο χωμα και ασφαλτο (βλ κορινθου - τριπολεως) κλπ

για την ακροπολη επισης φοβαμαι, τωρα που βαζουν χερι και την επισκευαζουν, για την διαρκεια ζωης της....

------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 11:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=543701&lngDtrID=244

Όπως αναφέρει η εφημερίδα Το Βήμα, οι επιστήμονες του Ινστιτούτου Μετεωρολογίας της Φλωρεντίας εκτιμούν ότι ο ανοιξιάτικος καιρός θα διαρκέσει έως τα τέλη Ιουνίου, ενώ μετά θα πάρουν τη σκυτάλη οι καύσωνες. Περίπου τον Δεκαπενταύγουστο και εν μέσω των Ολυμπιακών Αγώνων θα ανοίξουν οι ουρανοί...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ano-Throsko
Νέο Μέλος


36 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 11:09:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ano-Throsko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΨΥΧΗ", δεν είναι θέμα αισιοδοξίας. Αλλά απλή λογική. Δεν μπορώ να τα βάψω μαύρα επειδή ίσως, κάποτε, μπορεί να έρθουν πιο δύσκολες μέρες. Απορώ πάντως πώς ξημερώνει η μέρα σας με τέτοια δυστυχία που κουβαλάτε μέσα σας όλοι εσείς οι παντογνώστες του μέλλοντος. Και λες ότι είναι επιστημονικά τεκμηριωμένα. Αν είναι έτσι, θα επαναλάβω την έκκλησή μου να πάτε όλοι εσείς σε κάποιο απομονωμένο χωράφι, απαρνηθείτε τα εγκόσμια, φυτέψτε πατάτες, ντομάτες, κλπ ...και ετοιμαστείτε για το τέλος του πλανήτη. Τι περιμένετε εδώ? Ή πηγαίνετε πέστε από την Ακρόπολη γιατί τέτοιοι άνθρωποι με τόση μαυρίλα μέσα τους, δεν μπορούν να προσφέρουν καλό στον τόπο. Ευχαρισ΄τω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 12:24:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με τους Ολυμπιακούς...μια δημοσκόπιση του CNN που "ανακάλυψε" το μέλος ΠΛΩΤΙΝΟΣ στο topic:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3894

θα σας βοηθήσει να δείτε την προπαγάνδα που έχει στηθεί...!
Πρόκειται για δημοσκόπηση με θέμα:
Ποιο νομίζεται ότο θα είναι το πρόβλημα που θα αντιμετωπίσει η Ελλάδα στους Ολυμπιακούς...

Όμως...τί περίεργο...! Πουθενά δεν υπάρχει η επιλογή "κανένα"...!

Α! Ευκαιρία να ψηφίσεται κι εσείς...Η πιο "ακίνδυνη" επιλογή είναι η πολύ ζέστη...!

"Το 23 για τους ιλλουμινάτους...!"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

errietta
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 14:40:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους errietta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάντως πιστεύω ότι θα διοργανώσουμε τους καλύτερους Ολυμπιακούς Αγώνες της νεότερης ιστορίας! Έτσι απλά!Και εδώ είμαστε και θα το δείτε. Το γιατί?
Γιατί η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει!
Γιατί ο Θεός της Ελλάδας δε θα αφήσει τίποτα ολότελα καταστροφικό να συμβεί!
Γιατί έτσι!
Για την Ελλάδα ρε γαμώτο!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 15:45:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Errietta μαζί σου...!!!


"Το 23 για τους ιλλουμινάτους...!"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ano-Throsko
Νέο Μέλος


36 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 15:57:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ano-Throsko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπράβο ρε Ερριέττα! Συμφωνώ απόλυτα! Σιχαθηκα τους αστρολάγνους, και όλο το συρφετό που ξέρει (και με επιστημονικές αποδείξεις μαλιστα!) ότι όλα θα πάνε χάλια σε όλα τα θέματα! Βουλώστε πια το ηλίθιο στόμα σας και μη λέτε μπούρδες! Και συγνώμη που μιλάω έτσι αλλά τα' χω πάρει! Αν συνομωσίες, ΑΤΙΑ, Αμερικάνοι, ΗΑΑRP, προφητείες, Εβραίοι, Σιωνιστές, καταστροφές, άστρα, ζώδια, και όλα αυτά και πολλά άλλα, είναι εναντίον της Ελλάδας, τότε επαναλαμβάνω τί κάθεστε στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ και δεν τρέχετε να κρυφτείτε? Βαρέθηκα πια με όλους τους ψυχάκηδες και αστράκηδες εδώ μέσα! Ο,τι κοτσάνα του κατέβει του καθένα, την πετάει πιο μακρυά κι απ' ότι πέταγε το ακόντιο η Βερούλη! Και όλα αυτά βέβαια, με ένα σωρό επιστημονικίστικες-ακαταλαβίστικες θεωρίες σαν περιτύλιγμα για να δώσουν έναν άλλο αέρα στισ βλακείες τους. Καλό καλοκαίρι σε όσους θέλουν να το ζήσουν! Στους άλλους, καλό χειμώνα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΨΥΧΗ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


173 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 16:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΨΥΧΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγώ πάντως πιστεύω ότι θα διοργανώσουμε τους καλύτερους Ολυμπιακούς Αγώνες της νεότερης ιστορίας! Έτσι απλά!Και εδώ είμαστε και θα το δείτε. Το γιατί?
Γιατί η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει!
Γιατί ο Θεός της Ελλάδας δε θα αφήσει τίποτα ολότελα καταστροφικό να συμβεί!
Γιατί έτσι!
Για την Ελλάδα ρε γαμώτο!!



ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΕ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΙΔΗ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΓΚΕΛΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΦΤΕΙΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΣ ΑΠΟΤΟΜΑ

ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ ( ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΥΠΝΗΣΕΣ ?)

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΟΣ ΘΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

errietta
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 16:41:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους errietta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΕ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΙΔΗ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΓΚΕΛΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΦΤΕΙΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΣ ΑΠΟΤΟΜΑ

ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ ( ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΥΠΝΗΣΕΣ ?)

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΟΣ ΘΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ


Mα δεν κοιμάμαι ΨΥΧΗ. Ακούω και διαβάζω όλα όσα ειπώνονται και γράφονται γύρω από αυτό το θέμα καθώς και άλλα θέματα. Ούτε θεωρώ ότι ζω σε ένα κόσμο αγγελικά πλασμένο οπού δε συμβαίνουν συνομωσίες και όλα τα άλλα παρεμφερή. Ούτε θεωρώ ότι δεν υπάρχουν πολλοί και δυνατοί ανά τον κόσμο που θα ήθελαν τους Ολυμπιακούς της Αθήνας να καταλήξουν σε ένα μεγάλο φιάσκο. Όλα αυτά νομίζω πως ισχύουν. Απλά διαφωνούμε στο πόσο μεγάλη είναι η δική μας δύναμη σε αυτή τη χώρα ή αν θέλεις να το θέσω διαφορετικά στο πόσο εμείς υπολειπόμαστε απέναντι στη δύναμη των "εχθρών". Η δική μου άποψη είναι ότι οι Ολυμπιακοί της Αθήνας θα είναι οι καλύτεροι γιατί διοργανώνονται για πρώτη φορά στη νεότερη ιστορία από τους μόνους που πραγματικά μπορούν να καταλάβουν στην τελική ανάλυση το πνεύμα τους και την ουσία τους: εμάς. Πιστεύω ότι η δύναμη του μυαλού και της πίστης είναι η μεγαλύτερη από όλες γιατί πηγάζει και συνδέεται κατευθείαν από την πηγή όλων των δυνάμεων, αυτή που διέπει όλο το σύμπαν. Στην Ελλάδα έχουμε αποδείξει αμέτρητες φορές στην πορεία όλης της ιστορίας μας τι μπορούμε να κάνουμε όταν είμαστε ενωμένοι με αυτή τη δύναμη. Οι άλλοι ακόμη τα ονομάζουν "ανεξήγητα θαύματα"... Έτσι και σε αυτή την περίπτωση οι Ολυμπιακοί είναι ένα γεγονός που θα μας ενώσει όλους έστω και την ύστατη στιγμή και το "θαύμα" της άψογης διοργάνωσής τους θα γίνει.

Φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 17:32:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

δ ε ν κ ο ι μ ά μ α ι

ΨΥΧΗ.

Α κ ο ύ ω και δ ι α β ά ζ ω ό λ α ό σ α ε ι π ώ ν ο ν τ α ι

και γράφονται γύρω από αυτό το θέμα καθώς και άλλα θέματα.


quote:

Η δική μου άποψη είναι ότι οι Ολυμπιακοί της Αθήνας θα είναι οι καλύτεροι γιατί διοργανώνονται

γ ι α π ρ ώ τ η φ ο ρ ά σ τ η ν ε ό τ ε ρ η ι σ τ ο ρ ί α

από τους μόνους που πραγματικά μπορούν να καταλάβουν στην τελική ανάλυση το πνεύμα τους και την ουσία τους: εμάς.



Άσκηση:
Παρατηρείτε κάτι ?

Λύση:
Αθήνα 1896
Αθήνα 2004

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ano-Throsko
Νέο Μέλος


36 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2004, 11:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ano-Throsko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητή/έ ΨΥΧΗ, ειλικρινά λυπάμαι για τα εμφανή ψυχολογικά προβλήματα πού έχεις αλλά μην προσπαθείς να μας τα μεταδώσεις. Η μαύρη σου ζωή δεν αφορά τους άλλους. Προσπάθησε να συμβουλευτείς ειδικούς για το πρόβλημα αν και πιστεύω ότι αν οι ίδιοι δεν θέλουμε να βοηθήσουμε τον εαυτό μας, δεν μπορεί κανείς. Μακάρι στη ζωή σου να έρθουν πράγματα που να διώξουν την τόση μαυρίλα. Μη νομίζεις ότι κι εμένα η ζωή μου είναι όπως θα ονειρευόμουν, αλλά η ελπίδα και τα όνειρα πρέπει να μένουν άσβεστα. Φιλικά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy