ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΠΙΚΕΙΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ...??
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2004, 15:39:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ksenitia και εγώ και άλλοι βλέπουν παρόμοια όνειρα. Άλλοι
τα θυμούνται άλλοι πάλι όχι. Το ζητούμενο δεν είναι να αναρωτηθούμε
αν απλά σημαίνουν κάτι (γιατί κάτι πάντα σημαίνουν) αλλα γιατί
τα βλέπουμε. Τα βλέπουμε γιατί μας έκαναν κάποιοι να τα βλέπουμε
ή διαίσθησή μας μας προειδοποιεί για κάτι;
Στην πρώτη περίπτωση η λέξη που μου ήρθε στο μυαλό είναι συλλογικό
ασυνείδητο. Δηλαδή άν κάποιος μπορεί να ελέγξει, όχι το συνειδητό
το οποίο μπορεί να είναι σε πλήρη άμυνα, αλλα το ασυνείδητο το οποίο
υποκινεί το συνειδητό και είναι αφύλακτο απο σκεπτομορφές. Σκοπός
είναι το να υπάρξει ικανή τέτοια ενέργεια σκέψης απο πολλά άτομα σε
μορφή "πιστεύω" το οποίο να καταφέρει ΓΕΓΟΝΟΤΑ. Γνωρίζοντας οτι όλοι
και όλα είναι ενέργεια όπως και οι σκέψεις μας η ικανότητα μιας
συλλογικής σκέψης ή ενός συλλογικού πιστεύω έχει απο άσχημα εώς
υπέροχα γεγονότα. Η ικανότητα να ελέγχεις το συλλογικό υποσυνείδητο
με ένα τρόπο με σκοπό ενα μεγάλο γεγονός είναι αυτή η πρώτη ερώτηση.
Άλλοι πάλι το βλέπουν οτι είναι το σύμπαν που συνομοτεί και όχι
κάποιοι συγκεκριμένοι άνθρωποι.
Όπως αναφέρεται εξάλλου στο
http://fusionanomaly.net/collectiveunconscious.html

Miller: "A lot of people don't realize what's really going on. They view life as a bunch of unconnected incidences and things. They don't realize that there's this like, lattice of coincidence that lays on top of everything. I'll give you an example, show you what I mean. Suppose you're thinking about a plate of shrimp. Suddenly somebody will say like, plate or shrimp, or plate of shrimp out of the blue no explanation. No point in looking for one either. It's all part of a cosmic unconsciousness."

Το δευτερο σκέλος έχει να κάνει με την διαίσθηση. Δηλαδή αν όντως
αυτό το όνειρο δεν είναι τίποτα άλλο απο μια προειδοποίηση.
Άγνωστο. Ο μόνος τρόπος είναι να περάσει ο γραμμικός χρόνος κατανόησης
ώστε να το μάθουμε.
Όπως και να έχει υπάρχουν πλήθος απο sites οπου ερευνούνε αυτή
την ιστορία και θεωρία του Freud και Κάρλ Γιούνγκ.
Παραθέτω παρακάτω μερικά
http://astrology.about.com/library/weekly/aa060801b.htm
http://www.ondreaming.com/dream-imagery/index.htm
http://www.mythsdreamssymbols.com/personalcollectiveunconscious.html
και οι κριτικές για την σκέψη αυτή
http://www.kheper.net/topics/Jung/critique.html

Επίσης πόσες φορές καταλαβαίνεις οτι είσαι σε όνειρο και
αν τελικά μπορείς να αλλάξεις την ροή του ;
Πάντως είναι τεράστιο το θέμα :-)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntsili
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2004, 03:38:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntsili  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Pantws vlepw poly sigouri tin Al-Kainta gia to xtypima stin Italia...Giati arage?
Ti einai auto pou tous ekane na dwsoun sygkekrimeno telesigrafo tromou gia tis 15 avgoustou-an den kanw lathos???
Einai toso sigouroi oti tha prokalesoun tin prosoxi olou tou kosmou, en kairo olympkiakwn??
Kai malista oti tha xtypisoun kai ton idio ton Berlouskoni??!
Mipws exoun tipota...opla?? Mipws autos einai o logos pou oi "megaloi" exoun swpasei kai pairnoun ta metra tous?
Mipws auta ta "opla" mporoun na xtypisoun olokliri ti Rwmi?...o nown noeitw...

---------------------
http://www.ntsili.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2004, 12:43:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Oι Αμερικάνοι αγαπητή Oneiric1,το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να διατάζουν χωρίς να κοιτάζουν τα χάλια τους.Γι'αυτό και θα φάνε το κεφάλι τους.Ο μισός πεζικός στρατός τους έχει αφανιστεί στο Ιράκ αλλά αυτοί συνεχίζουν απτόητοι στο όνομα της καταπολέμησης της τρομοκρατίας,του χρήματος και του μαύρου χρυσού.Φαίνεται πως ο... τετραγωνισμός του Πενταγώνου δεν τους έγινε μάθημα.Θα είναι κρίμα όμως να την πατήσουμε και εμείς μαζί τους.Αν και προσωπικά δεν πιστεύω πως θα γίνει κάτι.Όχι τουλάχιστον στους Ολυμπιακούς...

Ότι θα φάνε το κεφάλι τους είναι το μόνο σίγουρο... το θέμα είναι το πότε...
Και όχι απλά δεν τους έγινε μάθημα αλλά ετοιμάζονται για νέο πόλεμο (όπως ακούγεται).... ή τουλάχιστον ανοίγουν «νέο μέτωπο».... απλά τώρα με τις εκλογές έχουν λιγάκι καθυστερήσει τα σχέδιά τους....

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2004, 13:26:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O φίλος ALOS μας έδωσε μερικές πολύ ενδιαφέρουσες συνοπτικές αναλύσεις, κυρίως σε σχέση με την τρομοκρατία που κυκλοφορούν πολύ, ιδιαίτερα στο ιντερνετ.

Νομίζω ότι ένα επικείμενο τρομοκρατικό χτύπημα (είτε κανονικό είτε προβοκάτσια) είναι ο φόβος των περισσότερων ανθρώπων αυτή την στιγμή. Πολλά ακούγονται για μικρές ατομικές βόμβες, βιολογικά και χημικά όπλα κλπ. Ελπίζω να μην επαληθευτούν.
Πάντως όλο αυτό το στρες είναι λογικό να μας βγαίνει με περίεργα όνειρα και γενικότερα με μία περίεργη ψυχολογική διάθεση. Νοιώθουμε λίγο ως πολύ ως "ελεύθεροι-πολιορκημένοι" και δεν ξέρουμε και ποιός ακριβώς είναι ο εχθρός.

Πάντως εμένα με απασχολούν και κάποια φυσικά φαινόμενα και τα αποτελέσματα τους, πχ το πρόβλημα που αναδύεται τελευταία με τα πουλιά. Νομίζω ότι μπαίνουμε σε μία νέα περίοδο περιβαλλοντικών αλλαγών και θα δούμε πολλά σημεία αλλαγής.
Δείτε το θέμα του Χρήστου " ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΕΩΛΟΓΙΚΩΝ ΜΕΤΑΒΟΛΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ" όπου έχω βάλει τα τελευταία στοιχεία.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2004, 15:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρέπει πάντα να θυμόμαστε οτι κινούμαστε σε μια εποχή
οπου άνθρωποι που είναι συλλέκτες πλέον χρήματος κάνουν
επίδειξη ισχύος σε όλα τα επίπεδα. Ενέργεια-πετρέλαιο,
Υγεία Φάρμακα χημικά, Φύση καταστροφή αλοίωση και άλλα.
Κινούμαστε ομαδικά όχι μόνο σε ψυχολογία αλλα και σε
άλλα επίπεδα μέσω των Μ.Μ.Ε. Ποιοί τα έχουν πώς
πληροφορούμαστε για ότι συμβαίνει και με ποιές παραμέτρους.
Ποιός κερδίζει κάθε φορά με μία είδηση και γεγονός που
βλέπουμε; Ας μήν είμαστε μόνο παθητικοί δέκτες αλλα
σκεπτόμενοι και ενεργοί αναμεταδότες. Δέν φτάνει να φωνάζουμε
στην οθόνη της τηλεόρασης για να έχουμε επικοινωνία. Πολλά
γεγονότα που συμβαίνουν συμβαίναν και θα συμβαίνουν είναι όλα
μια σκηνοθεσία. Έχει φτάσει το τραγελαφικό στις ΗΠΑ να παίρνει
ο υποψήφιος Κέρυ τον Στήβεν Σπίλμπεργκ να του φτιάξει εικοσάλεπτο
σποτάκι. Ο Μπιρσίμ εδώ και ο Στέφανο μας έχουν φτιάξει δεκαετίες
την εικόνα ενός κόμματος που "ψηφίσαμε" και εδώ. Είμαστε σε μιά
κοινωνία που κερδίζουμε χάνουμε ψηφίζουμε απο τον ΚΑΝΑΠΕ.
Απλά τα γεγονότα που συμβαίνουν και θα συμβαίνουν θα είναι μια
....περιπέτεια θρίλερ με κοινωνικές πτυχές...μια
....σειρά γεγονότων που θα μας κόψει το αίμα....μια
....εμπειρία που θα ζήσουμε έντονα....μια
...............ΑΛΗΘΕΙΑ.................
έρχεται στις οθόνες μας...SOON....


(ποπκόρν πείραμε ?)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntsili
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2004, 18:00:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntsili  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ostria wrote:
Περίεργα όνειρα που σχετίζονται με
"καταστροφές" βλέπει πολύς κόσμος και ιδιαίτερα τον τελευταίο καιρό. Στα ξένα φόρα έχουν ανοίξει ειδικά θέματα όπου ο καθένας γράφει μέσα τα "όνειρα" και τα "προαισθήματα" του.

Mipws mporeis na mou peis kapoio tetoio forum?? Pali evlepa perierga pramata xtes vrady, alla POLY sygkekrimena...very bad things...
(i Filadelfia pou vrisketai stin ameriki?...sta anatolika paralia,i sta dytika?)

Edited by - ntsili on 02/08/2004 18:59:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2004, 20:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

(i Filadelfia pou vrisketai stin ameriki?...sta anatolika paralia,i sta dytika?)

Αυτό είναι ένα πολύ δύσκολο ερώτημα.
Δεν ξέρω άν μπορεί να απαντήσει κανείς.

Πάντως κάποιες φήμες λένε οτι δεν έχει καμία σχάση με τη Φιλαδέλφεια Αττικής ούτε με γνωστό γαλακτοκομικό προϊόν.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntsili
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2004, 21:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntsili  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Bravo Vril, poly eksipni i apantisi sou...


---------------------
http://www.ntsili.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bokken
Μέλος 1ης Βαθμίδας


116 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2004, 02:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bokken  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΓΕΓΟΝΟΣ 3
Ο Λευτέρης Αργυρόπουλος αφού πρόβλεψε την "9-11"
με την προβλεπτικότητα των αριθμών μίλησε σε
εκπομπή του Χαρδαβέλα για ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2004
=ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Πότε;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2004, 11:18:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Bravo Vril, poly eksipni i apantisi sou...

Χαίρομαι που σε βοήθησα.
Ειδάλλως θα μου πέρναγε απ το μυαλό οτι τα θές όλα μασημένα στο πιάτο σου.

Ευτυχώς όμως που κατάλαβες οτι μπορείς και μόνος σου να βρείς που πέφτει η Φιλαδέλφεια, γιατί δόξα τω Θεώ, χάρτες και τέτοια υπάρχουν πολλά.

Χαίρομαι που σε βοήθησα.

Κάνε τώρα κάτι και για τα greeklish. Έχει μπόλικες αναφορές εδώ μέσα πώς τα φτιάνς.

Vril
Καλύτερα κακός


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2004, 13:23:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ostria wrote:
Περίεργα όνειρα που σχετίζονται με
"καταστροφές" βλέπει πολύς κόσμος και ιδιαίτερα τον τελευταίο καιρό. Στα ξένα φόρα έχουν ανοίξει ειδικά θέματα όπου ο καθένας γράφει μέσα τα "όνειρα" και τα "προαισθήματα" του.

Mipws mporeis na mou peis kapoio tetoio forum?? Pali evlepa perierga pramata xtes vrady, alla POLY sygkekrimena...very bad things...
(i Filadelfia pou vrisketai stin ameriki?...sta anatolika paralia,i sta dytika?)

Edited by - ntsili on 02/08/2004 18:59:37


Ενα καλό site για την ερμηνεία των ονείρων γενικά, είναι το
http://www.cgjungpage.org/forum/
Δεν έχει πολύ κίνηση, αλλά οι απαντήσεις είναι πιό έγκυρες

Κατά τ' άλλα θα βρεις πολλά τέτοια θέματα σε αρκετά φόρα.
http://www.anomalies.net/cgi-bin/bbs/ultimatebb.cgi?ubb=forum;f=21
http://forum.prophecies.us/viewforum.php?f=2&sid=16fbd7f3d18ecd0a8de71a5948270cca
http://www.godlikeproductions.com/bbs/default.php
http://www.abovetopsecret.com/forum/index.php

Στο δεύτερο φόρουμ υπάρχει και θέμα (όνειρο) για τους Ολυμπιακούς Αγώνες της Αθήνας...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Edited by - Ostria on 03/08/2004 13:27:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2004, 13:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

ΓΕΓΟΝΟΣ 3
Ο Λευτέρης Αργυρόπουλος αφού πρόβλεψε την "9-11"
με την προβλεπτικότητα των αριθμών μίλησε σε
εκπομπή του Χαρδαβέλα για ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2004
=ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Πότε;


Πρίν απο ένα μήνα και κάτι μίλησε στον Χαρδαβέλα
τήν εκπομπή δεν την έχω καταγράψει ακριβώς πότε.

Το περι προβλεπτικότητας της Ελληνικής Γλώσσας
το ξέρω απο τον 03/2001 οπου και έχω επικοινωνήσει
με τον ίδιο μετά απο ανακαλύψεις που έκανα στην μέθοδό
της προβλεπτικότητας αυτής. Ομολογώ πως πάνω απο
δύο μήνες είχα καταπιαστεί με το θέμα τότε.
Τα δημοσιεύματα και με φωτογραφίες βγήκαν στο
"ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ"
**ΕΚΔΟΣΗ ΔΕΥΤΕΡΗ (ΤΟ ΜΠΛΕ ΒΙΒΛΙΟ)** το οποίο
είχε αρκετά εκτενείς αναφορές στην μετά τα
χτυπήματα πώς αποδείκνυε το κάθετι.

Στο δεύτερο βιβλίο του με του συναρίθμους τόλμησε
και έβγαλε και άλλες προβλέψεις για τις εκλογές κ.α
Όποιος ελέγξει να ελέγξει για "έκδοση πρώτη" σε όποιο
βιβλιοπωλείο το διαθέτει να δεί "ημερομηνία έκδοσης."

ΥΓ.
Πραγματικά ο Πυθαγόρας είχε δίκιο που έλεγε
οτι το σοφότερο όλων των όντων είναι ο αριθμός.


Edited by - ALOS on 03/08/2004 13:59:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntsili
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2004, 16:05:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntsili  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ostria wrote:
Ενα καλό site για την ερμηνεία των ονείρων γενικά, είναι το
http://www.cgjungpage.org/forum/
Δεν έχει πολύ κίνηση, αλλά οι απαντήσεις είναι πιό έγκυρες

Κατά τ' άλλα θα βρεις πολλά τέτοια θέματα σε αρκετά φόρα.
http://www.anomalies.net/cgi-bin/bbs/ultimatebb.cgi?ubb=forum;f=21
http://forum.prophecies.us/viewforum.php?f=2&sid=16fbd7f3d18ecd0a8de71a5948270cca
http://www.godlikeproductions.com/bbs/default.php
http://www.abovetopsecret.com/forum/index.php

Στο δεύτερο φόρουμ υπάρχει και θέμα (όνειρο) για τους Ολυμπιακούς Αγώνες της Αθήνας...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-



ThanX ostria! Τσέκαρα τα forums που μου έδωσες, ένα το είχα ήδη βρει τυχαία...μάλλον το post που είδες είναι δικό μου... Πολύ καλά όλα τα links! :)

Vril ρε συ δεν θέλω τίποτα στο πιάτο μου, δεν είμαι τέτοιος τύπος...μπορούσε κάποιος να ήξερε την απάντηση, στο κάτω-κάτω κουβέντα να γίνεται
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2004, 15:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Vril ...μπορούσε κάποιος να ήξερε την απάντηση, στο κάτω-κάτω κουβέντα να γίνεται

Κοινωνικέ μου τύπε !!!
Επικοινωνιακέ μου τύπε και αναζητητή της επικοινωνίας !!!
Σου εύχομαι καλό καλοκαίρρρρ.
Ραντεβού το Σεμπέμβρρρ στα θρανία.

Βρίλ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2004, 09:14:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τελικα μαθαμε που ειναι η φιλαδελφια?


ΡΡΡ

------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2004, 21:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στα ανατολικοδυτικά προάστεια...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2004, 14:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
του νομου φωκιδος, βεβαιως βεβαιως...

------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2004, 19:52:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oxri re paidia.... sta psygeia toy market einai....

Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σπαρτιάτης
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 15:35:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σπαρτιάτης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tελικά πώς πήγαν οι Ολυμπιακοί Αγώνες ???? Με τους κατακλυσμούς, πώς το παλέψανε? Μοιράσανε ομπρέλες και μπρατσάκια στους θεατές ??

Τι αλλες καταστροφές γίνανε εκείνες τις μέρες??

(έλειπα εκείνο το διάστημα....είχα πάει στο Nibiru για γρούβες...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 15:51:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χάλια σου λέω χάλια!

Εμένα με... παρέσυρε μια κατακλυσμιαία βροχή και βρέθηκα από την Αθήνα στο Λουτράκι! Ευτυχώς φόραγα τα... μπρατσάκια μου και.... σώθηκα! Άλλο πράγμα σου λέω!


* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 16:43:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιά που ξαναήρθε το θέμα στην πρώτη σελίδα, θα σας βάλω τις τελευταίες προβλέψεις/προειδοποιήσεις για επικείμενες καταστροφές που έχω βρει στο διαδίκτυο. (Χαμός γίνεται αλλά αυτες είναι οι πιό πρόσφατες)

Πολύ κουβέντα γίνεται τελευταία στα φόρα για τις 6 Ιουνίου 2005
Λένε ότι ένας κομήτης θα πέσει είτε στον Ατλαντικό, είτε στην περιοχή των λιμνών (Wisconsin) στις ΗΠΑ. Λένε ακόμα ότι κάποιες κυβερνήσεις ετοιμάζονται να κρυφτούν σε ασφαλείς περιοχές και ότι η πολιτική ασφάλεια έχει εντολές εκκένωσης διάφορων περιοχών κυρίως παραθαλάσσιων.

Επίσης σ' ένα φόρουμ μπήκε ένας τύπος που δέχεται ερωτήσεις για το μέλλον όποιων χωρών σε ενδιαφέρουν. (κάτι σαν προφήτης χεχε)
Αυτός λοιπόν, για την Ελλάδα είπε τα εξής:

"Από την γη της Τουρκίας θα έρθει το σκοτάδι στην Ελλάδα. Η Αθήνα θα δει την δύναμη του τρόμου. Μετά το 2008 τα νησία Κως, Ρόδος και Σάμος θα εξαφανιστούν εξαιτίας ενός κατακλυσμού."

"From out the land of Turkey the darness comes to Greece. Athens will see the power of terror.
After 2008 the Islands Kos,Rhodes and Samos are gone because of a Flood."

Προφανώς λέει μπαρούφες (και αυτός όπως και οι υπόλοιποι) αλλά αν θέλετε, θα σας μεταφέρω τι είπε και για μερικά άλλα κράτη και περιοχές.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 18:10:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Από την γη της Τουρκίας θα έρθει το σκοτάδι στην Ελλάδα. Η Αθήνα θα δει την δύναμη του τρόμου. Μετά το 2008 τα νησία Κως, Ρόδος και Σάμος θα εξαφανιστούν εξαιτίας ενός κατακλυσμού."

Άλλα λέει ο Νοστράδαμος που είναι και παλαίουρας....θα τα σκίσουμε τα μογγολάκια το 2008 και το 2012 (αλλά αυτό είναι άλλο θέμα)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 20:11:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
re paidia...giati opote kapios tha milisei gia katastrofes tha tis provlepsei mesa sto kalokairi??? iounio ioulio sinithos...

tous peirazei o ilios?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2005, 22:18:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ....

ΣΕΙΣΜΟΙ ΚΑΤΑΠΟΝΤΙΣΜΟΙ........

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΣ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕΣΤΕ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ "ΠΡΟΦΗΤΕΣ"...

ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΞΙΟΙ ΛΟΓΟΥ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.



ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xifomaxos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 07:46:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xifomaxos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω με τον ixwr, δηλαδή διακοπές δεν θα πάμε φέτος;
Πριν τους Ολυμπιακούς σε όλα τα site υπήρχαν ειδήσεις του τύπου "κομήτης θα πλήξει την Αθήνα τον Αύγουστο". Περίμενα και εγώ να πέσει ο κομήτης πάνω στην Γιάννα αλλά τίποτα...

ΕΝΑ ΣΠΑΘΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗ ΘΗΚΗ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΧΩΡΙΣ ΤΙΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 11:45:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ προσωπικά δε γνωρίζω κάτι σχετικά με το θέμα αυτό...
Σε λίγο καιρό, όμως, θα μάθουμε τι συμβαίνει! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
iamxo
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 12:22:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iamxo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγώ προσωπικά δε γνωρίζω κάτι σχετικά με το θέμα αυτό...
Σε λίγο καιρό, όμως, θα μάθουμε τι συμβαίνει!

Το θέμα υπάρχει από πέρσυ απ'όσο βλέπω για κάποιον που έλεγε για πέρσυ ότι θα γίνει κάτι που δεν έγινε
Τι άλλο δηλαδή θέλουμε για να πεισθούμε ότι υπάρχουν τσαρλατάνοι ή απλά βαρεμένοι ?

Αλλο οι Θεόπνευστες προφητείες και άλλο οι αγυρτίες
Αλλο οι προφητείες πχ του Ζαχαρία που προφητεύει τις επιπτώσεις της Ατομικής βόμβας ή οι προφητείες γενικότερα της Αποκάλυψης όπως για το Τσερνόμπιλ και άλλα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 20:15:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παρακαλω πολυ, να μην πεσει τιποτα στην ιο, μεταξυ 16-31 ιουλιου...


διοτι πρεπει να παραθερισω και εγω....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 22:18:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
astral project...asximi periodo vrikes na paratherisis...

oi perissoteres katastrofologies provlepontai...iounio ioulio :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iisius
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 22:49:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iisius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπον, θα μπω και θα μιλησω ως ΣΦΗΝΑ!

αν γινει κατι, κλασσικα οι Αμερικανοι θα σωσουν τον κοσμο σωστα?
τοσες ταινιες καταστροφολογιας εχουν κανει, και βγαινουν παντα αυτοι οι ηρωες..

επισης, και να γινει κατι, σε αυτους θα πεσει το λαχειο, γιατι μια ζωη, κατι πεφτει στον Λευκο Οικο, ο Γκοτζιλλα βγαινει απο τα νερα του Μανχατταν και ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ οι εξωγηινοι επιλεγουν τον προεδρο των ΗΠΑ για να επικοινωνησουν (αν και με τον Bush κατι μου λεει οτι θα τον φιμωσουν με το που θα ανοιξει το στομα του)!

οποτε ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ??? αφου αυτοι θα βγαλουν το φιδι απο την τρυπα παλι!!

ασε που παντα απο αυτους ξεκινανε οι θεωριες και οι υποθεσεις.. καποια κινητικοτητα απο το Ναυτικο τους, καποια σηματα απο το Πεζικο τους και αντιστροφα..

Ο,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ, ΘΑ ΓΙΝΕΙ !!

αν και εδω που τα λεμε, κατι εχω ακουσει για σεισμο πολλων ριχτερ στην Ελλαδα-κατι το οποιο το υποψιαζομουν εδω και καιρο, μονο που δε μπορω να αποκαλυψω πηγες , sorry..

tomorrow is not what it used to beΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy