ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ξόρκια και άλλα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Nikosthegreek
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2013, 23:02:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημερα φιλε/η Ποκαχοντας .Αν το πεις μερικες φορες γρηγορα θα καταλαβεις.


καλα μας δουλευεις ετσι;τα ξορκια σας ειναι ψεματα και κοροιδευετε τον κοσμο...το tima laca si me ..το αποτελεσμα θα ειναι να πεις την φραση,τι μαλακας ειμαι....ειστε ζωα!κοροιδευετε τον κοσμο και το σαιτ ειναι μουφα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2013, 23:33:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
tima laca si me

Υπάρχει ένα ορθογραφικό λάθος εδώ φίλε.

Είναι το tima laca si ce με c και οχι m.

Ηρθες σε ένα φόρουμ δεκαετούς λειτουργίας,για να μας πεις σε πρώτο μήνυμά σου,αντί για χαιρετισμό,οτι είμαστε μούφα?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2013, 00:08:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απ όλα τα θέματα που μπορεί κάποιος να συμμετέχει, επιλέγει κάποιο που είναι για καιρό σε αχρηστία (για ευνόητους λόγους) και απο αυτό κρίνει ένα ολόκληρο σάιτ.. μ'αρέσει αυτή η λογική.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nikosthegreek
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2013, 13:04:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

tima laca si me

Υπάρχει ένα ορθογραφικό λάθος εδώ φίλε.

Είναι το tima laca si ce με c και οχι m.

Ηρθες σε ένα φόρουμ δεκαετούς λειτουργίας,για να μας πεις σε πρώτο μήνυμά σου,αντί για χαιρετισμό,οτι είμαστε μούφα?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



ρε φιλε απλα σου λεω κοροιδευετε το κοσμο...το ορθογραφικο που λες,δεν το ειχα δει,ομως και ετσι να το πω το ξορκι θα ακουστει η φραση:τι μαλακας εισαι...λοιπον αμα θελετε να το παιζετε μαγοι,(που κανενας απο εσας δεν εχει καταφερει ΤΙΠΟΤΑ) να μας λετε τι κανει το καθε ξορκι,...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2013, 14:36:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ρε φιλε απλα σου λεω κοροιδευετε το κοσμο...το ορθογραφικο που λες,δεν το ειχα δει,ομως και ετσι να το πω το ξορκι θα ακουστει η φραση:τι μαλακας εισαι...λοιπον αμα θελετε να το παιζετε μαγοι,(που κανενας απο εσας δεν εχει καταφερει ΤΙΠΟΤΑ) να μας λετε τι κανει το καθε ξορκι,...

Tο ορθογραφικό που λες ότι δεν είδες,απλώς μας δείχνει την ποιότητα και την...ποσότητα του IQ σου.
Επειδη αν το διαβάσεις όπως σου είπα λέει: Τι μαλάκας Ειμαι!!!

Ακου ένα ξόρκι:

Im e na il ithi om alak is men ome gal is emveli as.

Mόλις το εκφράσεις σωστά τρίς και υπο το φως πανσελήνου,θα διώξεις όλα τα κακά πνεύματα για ενα μήνα.Επαναλανβάνεις κάθε Πανσέληνο,μέχρι να το εμπεδώσεις κι εσυ και τα πνεύματα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nikosthegreek
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2013, 14:53:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

ρε φιλε απλα σου λεω κοροιδευετε το κοσμο...το ορθογραφικο που λες,δεν το ειχα δει,ομως και ετσι να το πω το ξορκι θα ακουστει η φραση:τι μαλακας εισαι...λοιπον αμα θελετε να το παιζετε μαγοι,(που κανενας απο εσας δεν εχει καταφερει ΤΙΠΟΤΑ) να μας λετε τι κανει το καθε ξορκι,...

Tο ορθογραφικό που λες ότι δεν είδες,απλώς μας δείχνει την ποιότητα και την...ποσότητα του IQ σου.
Επειδη αν το διαβάσεις όπως σου είπα λέει: Τι μαλάκας Ειμαι!!!

Ακου ένα ξόρκι:

Im e na il ithi om alak is men ome gal is emveli as.

Mόλις το εκφράσεις σωστά τρίς και υπο το φως πανσελήνου,θα διώξεις όλα τα κακά πνεύματα για ενα μήνα.Επαναλανβάνεις κάθε Πανσέληνο,μέχρι να το εμπεδώσεις κι εσυ και τα πνεύματα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


το τι μαλακας εισαι,ti mala ca si se η οπως γραφεται δεν κανει τιποτα.το καινουριο ξορκι που μου εδωσες βγαζει νοημα:ειμαι ενα ηλιθιο μαλακισμενο μεγαλη σ'εμβελειασ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2013, 15:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Nikosthegreek
το καινουριο ξορκι που μου εδωσες βγαζει νοημα:ειμαι ενα ηλιθιο μαλακισμενο μεγαλη σ'εμβελειασ...

Δεν έχω καμία αμφιβολία!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2013, 15:35:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, περιμένω ακόμα να διακρίνω σημάδια... υπευθυνότητας
(αναμένω υπομονετικά)

quote:
Nikosthegreek:
κοροιδευετε τον κοσμο και το σαιτ ειναι μουφα!


Nikosthegreek Κατ΄αρχήν σε ευχαριστούμε για τα "καλά" σου λόγια με το "καλημέρα".
έπειτα,
επέτρεψε μου να σου επιστήσω την προσοχή σε μια βασική διαφορά,
μετέχεις σε ενα θέμα (οπως πολύ σωστά επισήμανε και το μέλος Πύρινος )
μιας εκ των πολλών κατηγοριών θεμάτων των φόρουμ του esoterica.gr
και εκ παραδρομής (ελπίζω) κατηγορείς το site του esoterica.gr
για το οποίο αμφιβάλω να εχεις άποψη για το περιεχόμενο του!

Μια και αν είχες, θα ήξερες οτι δεν πραγματεύεται ξόρκια και συμβουλές προς εκκολαπτόμενους "μάγους"
(που προφανώς μια τέτοια αναζήτηση σου σε έφερε ως εδώ)


not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nikosthegreek
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2013, 16:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οταν πρωτομπηκα στο σαιτ,λεω θα ειναι γαματο.αληθινο.αλλα μετα καταλαβω οτι....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2013, 19:11:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nikosthegreek κανένα σάιτ δεν είναι μόνο μαύρο ή μόνο άσπρο.. αν απ' όλα τα θέματα βρήκες αυτό να μπεις, δείχνει οτι μάλλον δεν είσαι σε θέση να κρίνεις τι είναι αληθινό..

Επειδή πάντως γράφεις στα ελληνικά (από το πρώτο σου μήνυμα) εγώ θα περιμένω σε κάποιο άλλο θέμα που εσύ κρίνεις γνήσιο, να μιλήσουμε σοβαρά για όποιο θέμα σε ενδιαφέρειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2013, 21:14:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

οταν πρωτομπηκα στο σαιτ,λεω θα ειναι γαματο.αληθινο.αλλα μετα καταλαβω οτι....

θα ήθελα κι εγώ να καταλάβω ότι κι εσυ.
Μπορείς να...επεκταθείς?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nikosthegreek
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2013, 23:19:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οταν πρωτομπηκα,ημουν χαρουμενος και βρηκα ωραιο το σαιτ.μετα ομως,τα δυο ξορκια που μου δωσατε ειναι απλα βρισιες!πως το εξηγειτε αυτο;τι μια το ενα ξορκι ελεγε τι μαλακας εισαι και την αλλη το αλλο ξορκι ελεγε ειμαι ενα ηλιθιο μαλακισμενο και κατι τετοια...τι εχετε να πειτε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2013, 23:48:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ θα επαναλάβω οτι σε περιμένω σε κάποιο άλλο θέμα που εσύ κρίνεις γνήσιο, να μιλήσουμε σοβαρά για όποιο θέμα σε ενδιαφέρει ή σε απασχολεί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2013, 23:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

οταν πρωτομπηκα,ημουν χαρουμενος και βρηκα ωραιο το σαιτ.μετα ομως,τα δυο ξορκια που μου δωσατε ειναι απλα βρισιες!πως το εξηγειτε αυτο;τι μια το ενα ξορκι ελεγε τι μαλακας εισαι και την αλλη το αλλο ξορκι ελεγε ειμαι ενα ηλιθιο μαλακισμενο και κατι τετοια...τι εχετε να πειτε;



Τι έχουμε να πούμε?
Ασε καλύτερα,θα θυμώσεις!!!!

Το κυριότερο είναι ότι θα εξαντληθεί και η υπομονή κάποιου φίλου και δεν θα το ήθελα με τίποτα αυτο.

Οπότε ξαναδιάβασε προσεκτικά όλες τις σελίδες του θέματος και αν η φαιά σου,έχει την απαραίτητη κρίσιμη μάζα,θα καταλάβεις μόνος σου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nikosthegreek
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2013, 21:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδες σορρυ που νευριασα απλα εψαχνα για λευκη μαγεια και τα ξορκια σχηματιζαν βρισιες...θα δω και αλλα θεματα για να κρινω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2013, 21:25:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

παιδες σορρυ που νευριασα απλα εψαχνα για λευκη μαγεια και τα ξορκια σχηματιζαν βρισιες...θα δω και αλλα θεματα για να κρινω...



Είσαι ήδη συγχωρεμένος !!

Οτι θέλεις ο Πύρινος θα σε ενημερώσει.Είναι 'παλιά" καραβάνα σε αυτα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nikosthegreek
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2013, 15:42:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μια ερωτηση.εχει καταφερει κανεις απο εσας οποιαδηποτε μαγεια;την αληθεια θελω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2013, 16:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[/quote]Ναι, αλλά πρόσεξε! Η χθεσινή μαγεία μπορεί να είναι η σημερινή επιστήμη και η αυριανή καθημερινότητα. Για παράδειγμα, πριν 300 χρόνια το να πάρεις ένα πχ βοτάνι ήταν μαγεία. Σήμερα ξέρουμε ότι το τότε "βοτάνι" περιέχει ουσίες θεραπευτικές κτλ.
Είναι μαγεία γνώση των θεραπευτικών ιδιοτήτων των φυτών; Ήταν τότε; Πως ορίζεις τη "μαγεία";
Με τον τρόπο που την ορίζω εγώ τη «μαγεία» η απάντησή μου είναι ναι, αλλά αν στο ανέλυα ίσως αυτό που αντιλαμβάνομαι εγώ ως «μαγεία» για σένα να μην είναι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nikosthegreek
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2013, 16:18:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λευκη...λευκη μαγεια,..αληθινη...οχι βλακειες..ΞΟΡΚΙΑ...ισχυρα ξορκια...ξορκια προστασιας,ξορκια που μπορω να επηρεαζω αλλους..οτιδηποτε..και παιζει ρολο η ηλικια στην μαγεια;οχι,ε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2013, 16:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

λευκη...λευκη μαγεια,..αληθινη...οχι βλακειες..ΞΟΡΚΙΑ...ισχυρα ξορκια...ξορκια προστασιας,ξορκια που μπορω να επηρεαζω αλλους..οτιδηποτε..και παιζει ρολο η ηλικια στην μαγεια;οχι,ε;



Και η ηλικία παίζει ρόλο και το πως πλησιάζεις παίζει ρόλο και σε τελική ανάλυση το πως το ζητάς... και το γιατί...

Ας πούμε ότι κάποιος ξέρει κάτι τέτοιο, γιατί να σου το πει; Και πως 'βαφτίζεις' "Λευκή" τον επηρεασμό των άλλων;

Θέλω να πω... αν θέλεις κάτι από κάποιον δεν έχεις παρά να το ζητήσεις κι αν θέλει στο δίνει. Αν θέλεις να τον επηρεάσεις πάει να πει ότι ίσως δεν είναι συνεργάσιμος και θέλεις να τον επηρεάσεις. Αυτό μου φαίνεται κάπως... σκούρο... λευκό πάντως όχι...

Edited by - panpam on 26/04/2013 16:55:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2013, 17:34:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
παιζει ρολο η ηλικια στην μαγεια;

Nikosthegreek
Η ηλικία παίζει βασικό ρόλο στην "μαγεία"
με την έννοια που θέλεις να της δώσεις εσύ,
προφανώς επηρεασμένος απο ταινίες ή ιστορίες που εχεις ακούσει
και νομίζεις οτι θα λες μερικές λέξεις (ξόρκια)
και θα γίνετε αυτο που θέλεις ή θα επηρεάζεις άλλους...

Οταν κάποιος θελήσει να πειραματιστεί με το αντικείμενο
(ναι μεν είναι ελεύθερος να το κάνει)
αναλαμβάνοντας όμως τις ευθύνες του για οποιαδήποτε "οδυνηρή εξέλιξη" μπορεί να του παρουσιαστεί
(οδεύοντας σε αχαρτογράφητα γι αυτόν μονοπάτια)
πάνω απ'ολα πρέπει να έχει μεγάλη εμπειρία, γνώση,
και σίγουρα (το βασικότερο όλων) ανεπτυγμένο το κριτήριο της αντίληψης
και της κατανοήσεις, στο τι ειναι αυτό που θέλει να εξερευνήσει...

Κλείνοντας, θα ήθελα να σου θυμίσω,
σε περίπτωση που δεν το είδες παραπάνω
οτι ο χώρος του esoterica.gr
ΔΕΝ παρέχει συμβουλές ή "ξόρκια" (που ζητάς)
και μη νομίσεις οτι τα κρατάμε για μας

Tο esoterica.gr καθώς και τα φόρουμ αυτού,
ασχολούνται με την μεταφυσική έρευνα την εσωτερική αναζήτηση,
γενικότερα με τα μυστήρια του κόσμου που μας περιβάλλει
και ολα αυτα, αποτελούν αντικείμενα μελέτης και μόνο!
μεσα απο μια προσπάθεια καθαρά φιλοσοφικής προσέγγισης

Για τους παραπάνω λόγους θα σε παρακαλέσω
αν θέλεις να συζητήσεις (πάντα μέσα σε ερευνητικά πλαίσια)
τις απόψεις σου πάνω στο συγκεκριμένο θέμα
μπορείς να το κάνεις εδω:
ΜΑΓΕΙΑ

αφού πρώτα διαβάσεις, μερικά απο τα παρακάτω άρθρα που υπάρχουν στο esoterica.gr
τα οποία ίσως σε βοηθήσουν...
(κανε απλά "κλικ" επάνω στα link)

ΜΑΓΕΙΑ. Η Αληθινή Επιστήμη του Θεού

ΟΙ ΑΠΟΚΡΥΦΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ

Η ΦΥΣΗ ΤΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ: Η ΕΣΩΤΕΡΑ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ... ΠΡΑΞΗ



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nikosthegreek
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2013, 19:32:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panpam οντως αυτο που λες ισχυει..Aitherovamon,πρωτα απο ολα,οποιος ειναι ανηλικος δεν μπορει να πραγματοποιησει ξορκια;και..αυτο που λες για τις ταινιες δεν ισχυει...ουτε νομιζω οτι θα πω κατι λεξεις και θα κανω κατι...ξερω οτι για να κανεις ενα ξορκι,θελει αυτοπεποιθηση,να πιστευεις σε αυτο που κανεις και να μην φοβασαι αλλα και ενα τελετουργικο,μεσα απο το οποιο πραγματοπηεις το ξορκι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nikosthegreek
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2013, 19:34:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panpam οντως αυτο που λες ισχυει..Aitherovamon,πρωτα απο ολα,οποιος ειναι ανηλικος δεν μπορει να πραγματοποιησει ξορκια;και..αυτο που λες για τις ταινιες δεν ισχυει...ουτε νομιζω οτι θα πω κατι λεξεις και θα κανω κατι...ξερω οτι για να κανεις ενα ξορκι,θελει αυτοπεποιθηση,να πιστευεις σε αυτο που κανεις και να μην φοβασαι αλλα και ενα τελετουργικο,μεσα απο το οποιο πραγματοπηεις το ξο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nikosthegreek
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2013, 19:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σορυ 2 φορες μηνυμα/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Malandra
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2013, 01:35:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας, μόλις έγινα κι εγώ μέλος στο forum! Εδώ και λίγα χρόνια ασχολούμαι με τη λευκή μαγεία αποκλειστικά (μόνο για ευχές και προστασία δηλαδή). Με τα υπόλοιπα είδη δεν έχω ασχοληθεί (απλώς είμαι ενήμερη για να μπορώ να τα αντικρούσω...) καθώς τα θεωρώ όχι μόνο επικίνδυνα, αλλά και μέσα παραβίασης της θέλησης, ή δόλια μέσα εκμετάλλευσης άλλων ανθρώπων. Ιδιαίτερα όσον αφορά τη μαύρη μαγεία, που είναι ένα μέσο ΑΠΟΛΥΤΗΣ κακίας, διαστροφής, ψυχασθένειας, ζήλειας, φθόνου κλπ., είμαι φανατική πολέμιά της και τη θεωρώ ότι πιο άρρωστο, διαστροφικό και τιποτένιο υπάρχει. Για την γνωριμία μας λοιπόν θα σας παραθέσω ένα πολύ όμορφο ξόρκι που μου το έδωσε μια φίλη μου, το οποίο υπάγεται στην αγγελική μαγεία (επειδή δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλες τις αναρτήσεις στο forum δεν ξέρω εάν το έχετε δημοσιεύσει και εσείς). Αρχικά θέλω να ευχαριστήσω ΘΕΡΜΑ και να εκφράσω την ευγνωμωσύνη μου στους τρεις Αρχαγγέλους, τον Αρχάγγελο Μιχαήλ, τον Αρχάγγελο Ραφαήλ και τον Αρχάγγελο Γαβριήλ!!! Το ξόρκι αφορά 3 ευχές (1 για Αγάπη, 1 για Επαγγελματικά και 1 Αδύνατη). Υλικά: 3 κεριά (αγγελοκέρια, ή κεριά γνήσια, ή κεριά λευκά), 1 πιάτο (καλύτερα πήλινο, όχι πλαστικό όμως), ζάχαρη. Εκτέλεση: 1) τοποθετούμε τα 3 κεριά στο κέντρο του πιάτου, 2) ρίχνουμε ζάχαρη γύρω τους, 3) τοποθετούμε το πιάτο στο ψηλότερο σημείο του σπιτιού μας (φροντίζουμε να έχουμε καθαρίσει πριν τον χώρο), 4) καλούμε τους 3 φύλακες Αρχαγγέλους (τον Αρχάγγελο Μιχαήλ, τον Αρχάγγελο Ραφαήλ και τον Αρχάγγελο Γαβριήλ) και ζητάμε τις 3 ευχές μας, 5) την τρίτη μέρα εκφράζουμε την ευγνωμοσύνη μας δημοσιεύοντας το ξόρκι, ή αφιερώνοντας τις ευχές μας στους αγίους σε έναν δημοσιογράφο και δείτε τι συμβαίνει την τέταρτη μέρα! Καλές Ευχές!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Malandra
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2013, 02:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α! να προσθέσω επίσης πως η λευκή μαγεία σε καμία περίπτωση δεν παραβιάζει τη θέληση κάποιου ανθρώπου, ούτε χρησιμοποιείται για να "αναγκάσει" κάποιον να κάνει κάτι παρά τη θέλησή του (όπως διάβασα παραπάνω)! Όσοι δεν γνωρίζουν ας μην παραπληροφορούν! Όπως προανέφερα έχει να κάνει με ευχές και προστασία. Επίσης για να πραγματοποιήσεις κάποιον ξόρκι εκ μέρους κάποιου άλλου σημαίνει ότι αυτός σου το έχει ζητήσει και γίνεται με την δική του προτροπή και θέληση. Π.χ.: το να σου ζητήσει η αδελφή σου (που είναι άνεργη) να κάνεις ένα ξόρκι ευχής να τα πάει καλά στη συνέντευξη για δουλειά που έχει την επόμενη μέρα, αντιλαμβάνεται κανείς πως δεν θα προκληθεί κάποιο κακό!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2013, 07:49:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Α! να προσθέσω επίσης πως η λευκή μαγεία σε καμία περίπτωση δεν παραβιάζει τη θέληση κάποιου ανθρώπου, ούτε χρησιμοποιείται για να "αναγκάσει" κάποιον να κάνει κάτι παρά τη θέλησή του (όπως διάβασα παραπάνω)! Όσοι δεν γνωρίζουν ας μην παραπληροφορούν! Όπως προανέφερα έχει να κάνει με ευχές και προστασία. Επίσης για να πραγματοποιήσεις κάποιον ξόρκι εκ μέρους κάποιου άλλου σημαίνει ότι αυτός σου το έχει ζητήσει και γίνεται με την δική του προτροπή και θέληση. Π.χ.: το να σου ζητήσει η αδελφή σου (που είναι άνεργη) να κάνεις ένα ξόρκι ευχής να τα πάει καλά στη συνέντευξη για δουλειά που έχει την επόμενη μέρα, αντιλαμβάνεται κανείς πως δεν θα προκληθεί κάποιο κακό!




Malandra είναι κακό γιατί τα πάντα είναι μία αλυσίδα όταν επεμβαίνεις με μη φυσικό τρόπο σε αυτήν αλυσίδα υπάρχουν επιπτώσεις.

Θα σου δώσω ένα παράδειγμα παλιότερα είχα δει ένα ντοκιμαντέρ και παρακολουθούσαν τσιτάχ την μητέρα και το παιδί της, κάποια στιγμή το μικρό τσιτάχ χάθηκε ποιος ξέρει τι έγινε και δεν επεμβήκαμε οι άνθρωποι να το σώσουμε απλά δεν έδειξαν τι έγινε, γιατί είναι ο νόμος των ανθρώπων που παρακολουθούν την άγρια φύση να μην επεμβαίνουν όσο και να το θέλουν.

Είχα νευριάσει και εγώ πάρα πολύ και έλεγα μα καλά γιατί;

Κάποια στιγμή μετά από καιρό είδα ένα σαλιγκάρι στην μέση του δρόμου, είχε βρέξει και είχαν βγει και αποφάσισα να το βάλω πίσω με τα άλλα σαλιγκάρια για να μην το πατήσουν, έτσι όπως πήγα να το ακουμπήσω εκεί που ήταν μαζεμένα τα πολλά, άθελα μου πάτησα δύο άλλα σαλιγκάρια.

Με άλλα λόγια τι σου λέω, ότι θα την πάρουν για δουλειά σημαίνει:

Πρώτον ότι θα αφήσουν κάποιον καλύτερο, που ενδεχομένως θα ωφελούσε την επιχείρηση, για παράδειγμα αν ήταν σε πτώχευση, ίσως και τους βοηθούσε να μην κλείσει.

Δεύτερον ο ιδιοκτήτης δεν είναι και τόσο ικανοποιημένος από την απόδοση και κατεβάζει τους μισθούς ή δεν παίρνει άλλο προσωπικό έχει απογοητευθεί.

Τρίτων ότι δεν θα πάρουν κάποιον που ενδεχομένως να έχει περισσότερη ανάγκη τα λεφτά και ίσως έχει και οικογένεια πίσω και γενικός πολλά άλλα πράγματα που δεν ξέρουμε επεμβαίνοντας σε αυτήν την αλυσίδα.

Με άλλα λόγια όταν κάνεις αυτό το ξόρκι παραβιάζεις χίλιους δύο νόμους και δεν είναι ότι παίρνεις συνέντευξη από τον άλλον για το πόσο καλός είναι και πόσο ανάγκη έχει τα λεφτά.

Βέβαια υπάρχει και η περίπτωση που θα έχει πληρώσει γιαυτό το πράγμα να ευνοηθεί ή να βρει δουλειά οπότε δεν θα έχει άμεση ανάγκη τα λεφτά.

Οπότε η φυσική αλυσίδα έχει δημιουργηθεί για κάποιο λόγο ευνοώντας τον έναν είτε μα μαγεία, είτε με βίζμα που και αυτό επεμβαίνει σε αυτήν δυστυχώς χάνουμε τον έλεγχο και δημιουργούνται αφύσικες επιπτώσεις, βλέπε Ελλάδα και κρίση.

Και άλλα χίλια δύο παραδείγματα για να σου αποδείξω ότι αυτά τα πράγματα δεν είναι τόσο φυσιολογικά και άκακα, παρεμβαίνοντας στην ροή των πραγμάτων.

Οπότε επωφελείται ο ένας εις βάρος άλλων, δεν νομίζεις;

Edited by - maria3 on 24/10/2013 07:50:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2013, 12:16:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Malandra
Το ξόρκι αφορά 3 ευχές (1 για Αγάπη, 1 για Επαγγελματικά και 1 Αδύνατη). Υλικά: 3 κεριά (αγγελοκέρια, ή κεριά γνήσια, ή κεριά λευκά), 1 πιάτο (καλύτερα πήλινο, όχι πλαστικό όμως), ζάχαρη. Εκτέλεση: 1) τοποθετούμε τα 3 κεριά στο κέντρο του πιάτου, 2) ρίχνουμε ζάχαρη γύρω τους, 3) τοποθετούμε το πιάτο στο ψηλότερο σημείο του σπιτιού μας (φροντίζουμε να έχουμε καθαρίσει πριν τον χώρο), 4) καλούμε τους 3 φύλακες Αρχαγγέλους (τον Αρχάγγελο Μιχαήλ, τον Αρχάγγελο Ραφαήλ και τον Αρχάγγελο Γαβριήλ) και ζητάμε τις 3 ευχές μας, 5) την τρίτη μέρα εκφράζουμε την ευγνωμοσύνη μας δημοσιεύοντας το ξόρκι, ή αφιερώνοντας τις ευχές μας στους αγίους σε έναν δημοσιογράφο και δείτε τι συμβαίνει την τέταρτη μέρα! Καλές Ευχές!
Στο θεωρητικό κομμάτι, εντάξει.. στο πρακτικό κομμάτι.. σοβαρά τώρα, τι χρειάζεσαι τη ζάχαρη; Και γιατί μόλις ολοκληρώσουμε το ξόρκι, να το κάνουμε Φαξ στον Πρετεντέρη..;;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2013, 14:51:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πύρινος
Στο θεωρητικό κομμάτι, εντάξει.. στο πρακτικό κομμάτι.. σοβαρά τώρα, τι χρειάζεσαι τη ζάχαρη; Και γιατί μόλις ολοκληρώσουμε το ξόρκι, να το κάνουμε Φαξ στον Πρετεντέρη..;;

Γιατι τα hoaxes επινοήθηκαν πολύ πριν το internet
ξεκίνησαν απο το αμέρικα (που αλλού) στην δεκαετία του '70
απλα τότε περιέφεραν χαρτάκια, τώρα πια έχει αντικατασταθεί
απο το γνωστό: "send this to everyone you know"
γιατί όχι και στον Πρετεντέρη

Αν και με την πρώτη ματιά έπεσε το ματι μου στη "ζάχαρη", και μετά στο "εκτέλεση" νόμισα ότι παρουσιαζόταν συνταγή
Όσο ζεις μαθαίνεις τελικά, οι Αρχάγγελοι αγαπούν την ζάχαρη, τα original κεριά,
και προς θεού! μην ακούσουν για πλαστικό πιατάκι!!!


quote:
Malandra
Όσοι δεν γνωρίζουν ας μην παραπληροφορούν!

Malandra καλώς ήρθες στα φόρουμ του esoterica.gr

θα μου επιτρέψεις να ρωτήσω, μια και ξέρεις πολύ καλά την "λευκή μαγεία" (κατα δήλωση σου) ,
είσαι σίγουρη οτι με αυτή την "συνταγή" εχεις επικοινωνία με τους Αρχαγγέλους ?
Επίσης, απο την στιγμή που τους επικαλείσαι, να υποθέσω οτι είσαι ΧΟ στο θρήσκευμα?
(στο δεύτερο αν θέλεις απαντάς)



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Malandra
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2013, 22:52:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3 παρεξήγησες ΟΛΑ όσα έγραψα... 1ον ΔΕΝ είσαι σε θέση να γνωρίζεις τις ανάγκες/οικογενειακή κατάσταση κλπ. του κάθε ανθρώπου, 2ον ΔΕΝ είσαι σε θέση να γνωρίζεις τις ικανότητες/προσόντα του κάθε ανθρώπου, 3ον το να κάνεις μια ευχή για κάποιον άλλον άνθρωπο να τα πάει καλά σε μια τέτοια περίπτωση (να μην έχει άγχος κλπ.) ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ ΔΕΝ ΠΑΡΑΒΙΑΖΕΙΣ ΝΟΜΟΥΣ ή ΘΕΛΗΣΕΙΣ (βουλήσεις)!!! Μάλλον δεν διάβασες προσεκτικά ότι έγραψα πριν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy