ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Βρικόλακες στην Ελλάδα - Θρύλοι και δοξασίες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
INFERNO-GOBLIN
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2009, 11:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους INFERNO-GOBLIN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οι Βρυκόλακες είναι υπαρκτοί και κυκλοφορούν σε όλο τον κόσμο. Ανάμεσα στους ανθρώπους. Είναι ενσαρκωμένοι σε γνήσια οντότητα. Υπάρχουν δύο ειδών. Οι Βρυκόλακες του Σκότους και οι Βρυκόλακες του Φωτός. Οι μεν πρώτοι κινούνται πάνω στις διαθλαστικές ενέργειες του Σκότους, κάνουν εξωσωμάτωση και παρουσιάζονται δια μέσου ονείρων και απορροφούν ενέργεια με προβολές συνομιλίας ή με διάφορα αγγίγματα σε άτομα που έχουν αδύνατο ενεργειακό πεδίο (αμυντικό σύστημα). Το θύμα μπορεί να βρεθή νεκρό και επειδή οι τρυπούλες είναι μικροσκοπικές δεν φαίνονται με γυμνό οφθαλμό, νομίζουν ότι έπαθε καρδιακή προσβολή. Λόγω της Έκρηξης του Σύμπαντος δέχουν εξευγενισθή τα δόντια τους (ενέργειες) και έτσι δεν φαίνονται ότι υπάρχουν. Μόνο με μικροσκόπιο ή με ακτίνες lazer. Οι δε δεύτεροι είναι πιο επικίνδυνοι από τους πρώτους. Κινούνται πάνω στις σκουρόχρωμες ακτίνες φωτός και παίρνουν ενέργεια, εστιάζοντας το θύμα τους πάνω στις φαινομενικά καλές πράξεις. Το θύμα τους εμπιστεύεται και στο τέλος προβάλλουν θεραπευτικές δυνάμεις πάνω στην αύρα του συνανθρώπου τους. Μετά αρχίζει να ελέγχει το θύμα του με την παλμική του σκέψη. Έτσι ενώνονται οι αύρες Βρυκόλακα-θύματος με μεμβράνες νηματιδίων ιων και σιγά σιγά σήπεται η εξωτερική στοιβάδα του προσωπικού κυττάρου. Ο Βρυκόλακας με μια σκέψη του χωρίζει τους υμένες των ιστολογικών συνδετήρων του προσωπικού κυττάρου και έτσι ενώνει την εσωτερική αύρα του θύματος με τα προσωπικά νηματίδια της δικής του αύρας. Τότε αρχίζει συνηδητότατες προβολές υποτιθέμενης θεραπείας της αύρας του συνανθρώπου του και επεμβαίνει στα κεντρικά Ζωηφόρα ΚΕΝΤΡΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ (ΤΣΑΚΡΑ) του ζωϊκού Μαγνητισμού με στόχο την διείσδυση κατόπιν διακλαδώσεων χημικών ενεργειών στο ηλιακό Πλέγμα, που είναι το ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΑΚΤΙΝΟΣΚΟΠΙΟ ΤΗΣ ΠΑΛΜΙΚΗΣ ΖΩΗΣ. ΙΩΑΝΝΑ

Η ΑΣΠΙΔΑ ΤΗΣ ΘΕΑΣ ΑΘΗΝΑΣ



Καλησπερα, στο γυμνασιο οταν ημουν ειχα εναν φιλο ο οποιος κοιμηθηκε κ δεν ξυπνησε το πρωι. Οπως ηταν φυσικο κ επομενο εγινε η ιατροδικαστικη εξεταση για την πιστοποιηση του θανατου αλλα δεν βρεθηκε καποιο αιτο που θα μπορουσε να οδηγησει στον θανατο, κοινως ειπαν δεν ξερουμε, κ ακομα μεχρι σημερα δεν ξερουμε κ δεν θα μαθουμε εννοειται.
Δεν ξερω μηπως πρεπει να το συνδιασω καπως? Τουλαχιστον θα λεω οτι ειχα εναν φιλο που δεχτικε επιθεση κ πεθανε οχι οτι δεν ξερω...

http://s6.bitefight.gr/c.php?uid=28133
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2009, 12:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
INFERNO-GOBLIN
quote:


Δεν ξερω μηπως πρεπει να το συνδιασω καπως?


Εαν κατά την νεκροψία δεν του βρήκαν σταγόνα αίμα, συνδυασέ το

Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2009, 13:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη, αλλά εσείς οι δυο βλέπετε πολύ κινηματογράφο,
νομίζω...
Δεν υπάρχουν βρυκόλακες, αλλά γίνονται όλοι, εν δυνάμει
ρουφήχτρες ενέργειας, όταν δεν πιστεύουν στον εαυτό τους...
Κοινώς, όλοι λίγο πολύ την τραβάμε τη τζουρίτσα αιματάκι...Είμαστε
αχορταγοι κι ανευχαρίστητοι...
Τι ψάχνετε να βρείτε; ...Εξωγήινους ...βρυκόλακες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2009, 13:42:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve
quote:

Συγνώμη, αλλά εσείς οι δυο βλέπετε πολύ κινηματογράφο,
νομίζω...
Δεν υπάρχουν βρυκόλακες, αλλά γίνονται όλοι, εν δυνάμει
ρουφήχτρες ενέργειας, όταν δεν πιστεύουν στον εαυτό τους...
Κοινώς, όλοι λίγο πολύ την τραβάμε τη τζουρίτσα αιματάκι...Είμαστε
αχορταγοι κι ανευχαρίστητοι...
Τι ψάχνετε να βρείτε; ...Εξωγήινους ...βρυκόλακες;

δλδ πρέπει να βάζω και σε παρένθεση ότι αστειεύομαι για να μην τα παίρνεις όλα τοις μετρητοίς????

Εγώ είπαμε, μόνο τον Μπαντέρας θα προτιμούσα να είναι αληθινός....όποιος ξέρει κάποιον που του μοιάζει ας στείλει pm.
A, επίσης να στείλει και στην mimosa αν ξέρει τους άλλους δύο

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων

Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2009, 13:48:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Η είδηση πάντως σημερα έρχεται απο την Βενετία...
Εντοπίσαν λέει, γυνάικα βρυκόλακα, που την θάψανε το
1576..Διευκρινίζει βέβαια, ότι την θεώρησαν υπεύθυνη γισ
την πανώλη της εποχής...Ο Ματέο Μπορίνι του Πανεπιστημίου
της Φλωρεντίας έκανε την έρευνα και τεκμηρίωση..
Της είχαν , λέει κι ένα τούβλο στο στόμα, γιαν να μην δαγκώσει κανέναν...
Τέτοιοι βρυκόλακες υπήρξαν...Δεισιδαιμονικής φύσεως...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2009, 17:04:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Μπαντέρας και ... οι άλλοι δυο;
Βλάσφημη!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2009, 17:10:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2009, 00:35:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@@ Τελικά αυτή η ομοιότητα που έχει ο Μπαντέρας με εμένα, μάλλον θα μου δημιουργήσει πρόβλημα.@@


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2009, 02:17:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

@@ Τελικά αυτή η ομοιότητα που έχει ο Μπαντέρας με εμένα, μάλλον θα μου δημιουργήσει πρόβλημα.@@


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

xmmmm...για στείλε pm....

Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2009, 03:01:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τουβλο στο στομα???

τι αγροικος!!!

καμμια πολυλογου θα ηταν!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikol288
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2009, 23:59:39  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος nikol288  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας..ειμαι νεο μελος..ονομαζομαι nikol..θα ηθελα να ρωτησω ολους εσας..τελικα μπορει κανεις να γινει απο ανθρωπος σε βρυκολακας?? οποιος εχει την καλοσυνη..ας απαντησει...!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2009, 00:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή nikol288, καλωσόρισες στο φόρουμ.

Στο HOLLYWOOD, όλα είναι πιθανά, αγαπητή μου φίλη.

Στο HOLLYWOOD...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2009, 00:36:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
nikol288
γεια σας..ειμαι νεο μελος..ονομαζομαι nikol..


Καλώς όρισες!!!

quote:
nikol288
τελικα μπορει κανεις να γινει απο ανθρωπος σε βρυκολακας??

Τι να σου πω τώρα....αν δω τον Κόπολα θα τον ρωτήσω.

Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikol288
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2009, 14:23:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος nikol288  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
στο hollywood??τι εννοεις γιαπετ??

Τελοσπαντον εχω ακουσει πολλες ιστοριες..αλλοι λενε οτι δεν υπαρχουν,κ αλλοι λενε οτι υπαρχουν κ εχουν δει..δεν ξερω τι να πρωτοπιστεψω..υπαρχει ενα "βιβλιο" Η ΒΙΒΛΟΣ ΤΩΝ ΒΡΥΚΟΛΑΚΩΝ αλλα ακρη δεν εβγαλα..μπορει κανεις να το βρει και στο google.gr οποιος εχει μπει να το διαβασει ας με πει τι εχει ακριβως καταλαβει..ευχαριστωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2009, 15:20:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
nikol288
Τελοσπαντον εχω ακουσει πολλες ιστοριες..αλλοι λενε οτι δεν υπαρχουν

Μην ακούς σε παραμυθιάζουν.

Εγώ το βρυκόλακα τον είχα μέσα στο σπίτι μου και μάλιστα για χρόνια, μια και ήταν μάνα της γυναίκας μου.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2009, 15:39:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
macedon λες κρυάδες...
Υπάρχει πιο ιερό πράγμα απ' την... πεθερά, βρε;;;

Έκανε τη γυναίκα που αγαπάς, βρε...

Η οποία σου χάρισε παιδάκι, βρε...

Σε νοικοκύρεψε, βρε...

Τι θα ήσουν χωρίς τη γυναίκα σου, που δεν θα υπηρχε, χωρίς τη μάνα της, βφε;;;

Ε, βρε....


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2009, 15:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γιαπετ
Τι θα ήσουν χωρίς τη γυναίκα σου, που δεν θα υπηρχε, χωρίς τη μάνα της, βρε;

Ελεύθερος;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2009, 15:54:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nikol288

quote:
στο hollywood??τι εννοεις γιαπετ??

Εννοώ ότι εκεί στα studios των μεγάλων κινηματογραφικών εταιρειών, όλα είναι πιθανά και ανάλογα με την εμπορικότητα της ταινίας, παίρνουν "σάρκα και οστά" στο πανί.

Νομίζω ότι υπάρχει βαμπιρισμός, σαν ιατρική έννοια, ο οποίος χαρακτηρίζει κάποιους ανθρώπους, με ιδιαίτερες αδυναμίες ή δυνάμεις (φωτοφοβία, κατανάλωση ωμού κρέατος, χαμηλό αιμματοκρίτη κλπ...).

Οι διαστάσεις που έχει δώσει το HOLLYWOOD είναι φαντασικές και συνιστούν ένα ωραίο, κατά κάποιους, μύθο.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2009, 16:00:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
macedon

quote:
Ελεύθερος;

Όχι, αυτό ξέχνα το...

Απλά, θα είχες άλλη... πεθερά!!


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2009, 23:04:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
macedon -Εγώ το βρυκόλακα τον είχα μέσα στο σπίτι μου και μάλιστα για χρόνια, μια και ήταν μάνα της γυναίκας μου.

Φίλε macedon σε καταλαβαίνω απόλυτα…

Εγώ για μια εβδομάδα την φιλοξενώ κάθε καλοκαίρι στο σπίτι και κάθε βράδυ βλέπω εφιάλτες…

Μέχρι και καναπέ άλλαξα μπας και κάθετε λιγότερες μέρες, αλλά τίποτα…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2009, 00:38:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
macedon:
Εγώ το βρυκόλακα τον είχα μέσα στο σπίτι μου και μάλιστα για χρόνια, μια και ήταν μάνα της γυναίκας μου.

Μάλιστα!......μάλιστα!......βρικόλακας! η μητέρα της συζύγου....μας.....η μάνα των παιδιών μας!!!! (κατά την παροιμία "του παιδιού μου το παιδί! δυό φορές παιδί μου!!!") η γιαγιάκα!!!! των παιδιών μας!!! .....επιβραβεύουμε τον ξάδερφο......που δέρνει τη γυναίκα του......


"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2009, 11:18:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
γιαπετ
Τι θα ήσουν χωρίς τη γυναίκα σου, που δεν θα υπηρχε, χωρίς τη μάνα της, βρε;

Ελεύθερος;

macedon


Τώρα....γιτί ξύνεις πληγές ;
Πάντως χωρίς πλάκα (!) η παρομοίωση μιας (κακιάς έ ) πεθεράς με τα βαμπίρια , μήπως....προσβάλλει τα τελευταία ; Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2009, 11:20:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
γιαπετ
Τι θα ήσουν χωρίς τη γυναίκα σου, που δεν θα υπηρχε, χωρίς τη μάνα της, βρε;

Ελεύθερος;

macedon


Τώρα....γιτί ξύνεις πληγές ;
Πάντως χωρίς πλάκα (!) η παρομοίωση μιας (κακιάς έ ) πεθεράς με τα βαμπίρια , μήπως....προσβάλλει τα τελευταία ; Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2009, 04:11:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι όμως' ένας θρύλος τόσο παλαιός, και τόσο διαδεδομένος όσο οι βρυκόλακες, που υπάρχει στις περισσότερες θρησκείες, και όχι μόνο στους Βαλκανικούς λαούς, δεν μπορεί να απορριφθεί τόσο απλά.Η Λίλιθ υπάρχει όχι μόνο στο Χριστιανισμό, αλλά και στην Καμπάλα, και αλλού, και ο μύθος της είναι πιο παλιός και από τις πέτρες. Επειδή είναι ένα θέμα μόνη της δεν θα το συνεχίσω. Η λογική του να μην γίνεται η ταφή κάποιου ενώ αυτός είναι αβάπτιστος για να μην σηκωθεί δεν έχει βγει ακόμα από την κοινωνία μας.
Η κρίση που περνάνε οι βουρδούλακες, πιστεύω, είναι ίδια με αυτή που περνάνε και άλλα πλάσματα, όπως τα τελώνια, που θρύλοι τους υπάρχουν στα περισσότερα νησιά μας, τα ξωτικά, οι γνώμοι των αλχημιστών κτλ.
Είναι το πέρασμα της προηγούμενης εποχής, και η αποκοπή από τη φύση, τουλάχιστον στην Ελλάδα. Αν υπήρξαν δεν το ξέρω. Σέβομαι όμως ένα μύθο που υπάρχει χιλιάδες χρόνια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pauloz_Makedonas
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2009, 23:22:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pauloz_Makedonas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον καλα οσο ειπατε ολοι ο κα8ενασ οτι θελει πιστευει φυσικα.Σκεφτηκατε ομως πως ο ανθρωπος βλεπει οτι θελει να δει??? Δηλαδη αν κανει καποιος λαθος και πει πως καποιο βραδυ που περνουσε απο ενα δασος(λεμε τωρα..) ειδε ενα λευκο πνευμα να αιωρηται τοτε και σε αυτον που 8α το πει 8α το εχει στο μυαλο του.Οταν περασει λοιπον ο 2ος τοτε αν το εχει πιστεψει θα το δει το πνευμα , ασχετα αν ειναι ενα πουλι ή οτιδηποτε αλλο .Αυτο 8α γινει γιατι ετσι ειναι η φυση του ανθρωπου ποσο μαλλον και τα παλια χρονια που αρχησαν ολα αυτα.
Καταληγοντας , πολλα ατομα που μιλησαν πριν απο εμενα δικαιολογησαν με επιστημονικους τροπους την "υπαρξη" των βαμπιρ .Αρα προσωπικη μου αποψη πως ολα αυτα ειναι γεννηματα καποιας φαντασιας και μονο ¨.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

La Luna
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2009, 18:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους La Luna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δείτε αυτό!!! Μόλις το βρήκα στην καθημερινή και μέσα σε 10 λεπτά το εβγαλαν απο την πρώτη σελίδα...

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_17/09/2009_298065Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2009, 00:19:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ' αρχήν θα ήθελα να καλωσορίσω τις φίλες nikol288 και La Luna , καθώς και τον φίλο pauloz_Makedonas στην συντροφιά μας , και να τους ευχηθώ καλή και δημιουργική παραμονή .
Κατά τ' άλλα φίλοι μου , αν κάνετε μιά βόλτα στον ΣΕΒ , θα συναντήσετε όσους βρυκόλακες θέλετε .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eul0gy
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2009, 04:07:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eul0gy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα κ απο εμενα

κοιταξτε δεν ξερω κατα ποσο υπαρχουν Vampires η οχι παντως η τρομακτικη εμπειρια των λεγομενων "ελικοπτερων" στο στρατο ενισχυει καθε αποψη περι υπαρξης τους

δεν εχω ασχοληθει ιδιετερα με το θεμα οποτε δεν θα εκφερω γνωμη
απλα παρακολουθω.

ευχαριστω τους παντες για τις "πληροφοριες" κ για την ευχαριστη παρεα
που μου κρατατε στην δουλεια

Spiral out ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aro
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2009, 15:48:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!!!!! καλωσορισα λοιπον εγω ειδα σε ενα ντοκιμαντερ οτι υπαρχουν ανθρωποι που χρειαζεται αιμα ο οργανισμος τους και καποιοι το πηραν με καπως...βιαιο τροπο ετσι γεννηθηκε ο μυθος των βρικολακων και απο οτι εχω διαβασει σε ενα βιβλιο ο μυθος για τον δρακουλα στη Ρουμανια βγηκε απο εναν πολυ αιμοσταγη βασιλια...(συγνωμη εαν εχω κανει ορθογραφικα λαθη εχω συνι8ισει στα ΑγγλικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VG
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2011, 07:34:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sas parakalw mhn mas mperdevete me auta ta sapia kormia.....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.25
Maintained by Digital Alchemy