ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σατανισμένη Γυναίκα Στην Περιοχή Της Πάτρας!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2005, 01:33:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

καλά βρε jbg μια θες τη Μαρία
μια τη γυναίκα του tsepe πόσες πια να μπούνε στο νετ???


χαχαχα!


ειμαι επιλεκτικος ομως, ε?

οχι οποια κι οποια...


τις συγκεκριμενες θελω να διαβασω!!!

.

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aphrodity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2005, 14:04:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aphrodity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οπα μια λουβέντα είπα και ορμησατε να με φάτε!
quote:
με αλλαζονεία χαρακτηρίζεις τις υπόλοιπες πόλεις της χώρας "χωριά" ξεχνόντας ότι και οι δικοί σου θα μετανάστευσαν στην Αθήνα από κάποια στάνη ή από κάποια μαούνα

Καταρχας Δεν κατάλαβα οτι εννοούσατε μέσα απο την πάτρα αλλα νομιζα κάποιο χωριό εκεί κοντά εξάλλου μόνο πλάκα έκανα. Δικό μου λάθος. Δεύτερον μόνο επειδή μου έγινε επίθεση και για κανένα άλλο λόγο οι δική μου δεν είναι απο στάνη ή μαούνα η μητέρα μου απο αγγλια και ο πατέρας μου από την μάνη και δεν θεωρώ ότι δεν είναι αθήνα στάνη. Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια!
quote:
Επίσης όπως πιστεύεις στο πλέον παραφυσικό ότι υπάρχει μία μικρή πιθανότητα να υπάρχουν δαιμονισμένοι έτσι θα πρέπει να πιστεύουμε στην μικρή "φυσική" πιθανότητα να υπάρχουν και σωστοί παππάδες και κληρικοί,

Δεν τους έβαλα όλους σε ένα σακί. Εκτιμώ και σέβομαι όσους συναντώ. Μιλησα κυρίως για όσους έχουμε δει στην τηλεόραση αλλα και για αυτούς που υποστήριξαν ότι έβγαλαν τα 7 δαιμόνια και τους έμεινε ένα. Απλα εμένα μου φαίνεται παράλογη πρόταση. Και συγνώμη αν προσέβαλα κάποιον με την ασάφειά μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Twilightfairy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2005, 23:17:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Twilightfairy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε όλους ...
Λοιπόν , εχω ακουσει αρκετα πραγματα για αυτην την Μαρια για την ποια λετε .
Ο πατέρας μου ειναι απο τη Πατρα και ηταν παλια ταξιτζης εκει .
Μια μερα ανέλαβαν μαζί με τον άντρα της αδελφής του (επίσης ταξιτζης) μια κούρσα . Έπρεπε να πάρουν μια κοπέλα , μαζί με τους γονείς της και να τους πάνε στην Παναγία τη Μαλεβή . Εκει θα της έκαναν εξορκισμό . Ο πατέρας μου και ο άντρας της αδελφής του δεν πολυ πιστευαν σε όλα αυτά . Την πήραν απο την Πάτρα και ξεκίνησαν να πάνε στην Τρίπολη ...Σε όλο τον δρόμο όλα μια χαρά . Σε ένα σημείο και ενό πλησίαζαν στο μοναστήρι η Μαρία τους ζήτησε να σταματησουν εκει και να μην προχωρησουν παρακάτω . Οι γονεις της τότε είπαν να μην σταματησουν γιατι αλλιως δε θα προλάβαιναν να την διαβάσουν . Η Μαρία τότε τους ξαναείπε να σταματησουν και αυτοί συνεχισαν. Μτετα απο λιγα μετρα το αυτοκινητο σταματησε απο μονο του . Κατεβαινουν κατω και ο πατερας μου και ο θειος μου και αρχιζουν να ελεγχουν τη μηχανη .Η φυση του επαγγελματος τους επετρεπε να ξερουν πολυ καλα τη μηχανη τυ αυτοκινητου . Αν υπηρχε κατι θα το εβρισκαν . Ολες οι ενδειξης ήταν φυσιολογικες . Το αυτοκινητο δεν είχε κανενα προβλημα με τη μονη λεπτομερεια οτι δεν επερνε μπρος. Τότε η Μαρια τους φωναξε οτι το αυτοκινητο θα ξεκινησει οταν το αποφασισει αυτη . Δεν το πιστεψαν και συνεχισαν να ψαχνουν να βρουν τι εχει το αυτοκινητο . Η ωρα περναγε δενεβρισκαν τιποτα . Ολα φυσιολογικα . Και εκει ποως ηταν σταματημενοι στην ερημια , εχοντας περασει αρκετη ωρα , η Μαρια τους λεει : Βαλτε μπροσ το αυτοκινητο . Μια και δυο πανε να βαλουν μπροσ και το αυτοκινητο ξεκινησε . -Σημειωση - Δεν εκαναν τιποτα διαφορετικο απο τισ προηγουμενες φορες . Απλως τωρα πηρε μπρος .


Η ιστορια δεν εχει τελειωσει , απλα δε θυμαμαι πολυ καλα τα παρακατω ... Θυμαμαι μονο οτι τελικα την πηγαν και η λειτουργια ειχε τελειωσει(αυτος ηταν ο σκοποσ της) αλλα ο παπας της εκανε ειδικη τελετη . Τοτε αυτη ξαφνικα αγρειψε και αρχισε να βριζει και να αποκαλυπτει μυστικα όσων ηταν γυρο τους και οπως χαρακτηριστικα θυμαμαι να λεει ο πατερας μου "χρειαζονταν 10 αντρεσ για να την κρατησουν "

Θα επικοινωνησω αυριο πρωι με Πατρα , με τη θεια μου , η οποια ξερει πολλα για αυτην και θα σας πω .....

Ad astra per AsperaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2005, 23:29:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


.


MAΡΙΑ ΑΠ ΤΗΝ ΠΑΤΡΑ - ΜΙΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΣΟΥΦΡΑΖΕΤΑ!!!


εγω σκεφτομαι να κατεβω στην Πατρα να την γνωρισω την Μαρια!

σε ποια λαϊκη να παω???

.

ΥΓ. εμενα παντως στον αγιο Κυπριανο σηκωσαν τα χερια ψηλα.


δεν διορθωνομαι με τιποτα, ειπαν!

.


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Twilightfairy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2005, 23:52:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Twilightfairy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω είχα κανονισει να κατεβω πατρα , να δω εναν φιλο... Τωρα σκεφτομαι να δω και την Μαρια ... πρεπει να ειναι και γ*μ* τα παιδια!

Παντως jonnie αν θες , σου βρισκω και την λαικη και τι πουλαει !

Ad astra per AsperaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2005, 23:56:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Παντως jonnie αν θες , σου βρισκω και την λαικη και τι πουλαει !



την βρισκω ενδιαφερουσα την Μαρια.

όποια πληροφορια ειναι ευπροσδεκτη!


.


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WindWalker
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2005, 00:17:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WindWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν γίνεται και τα χαρακτηριστικά της, μήπως και την πετύχω πουθενά να δω και γω επιτέλους για τι πράγμα μιλάτε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2005, 00:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

να δω και γω επιτέλους για τι πράγμα μιλάτε.



επειδη διαφωνουμε ως προς το για το τι ακριβως μιλαμε, κανε μου την χαρη να με ενημερωσεις και μενα οταν καταλαβεις!


MARIA FOR PRESIDENT!!!

.

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

undeafeted
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2005, 23:15:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους undeafeted  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα γνωριζεις οτι διαολος βγαινει απο την λεξη "διαβολη"που σημαινει οτι καποιος αλλαζει,διαφθειρεται,αποστατει.ετσι οι αποστατες μπορει αν ειναι πολλοι.αλλωστε τι να κανει ενας μονος του μεσα στην κοπελα μπορει να καλεσε και παρεα.ξερεις πρεπει να παιζανε χαρτια και ενας ενας που εχανε εφευγε,ετσι εμεινε ο τελευταιος.

dark banishingΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sanomiK
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2005, 00:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sanomiK  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ητανε καποιος που δεν ηξερε καμια ιστορια και ολο ελεγε "ξερω πολλες ιστοριες",μια απ΄αυτες ελεγε:"ητανε καποιος που δεν ηξερε καμια ιστορια και ολο ελεγε "ξερω πολλες-πολλες ιστοριες"",μια απ΄αυτες ελεγε:"ητανε μια σατανισμενη στην Πατρα!"....

κατι τετοιο μου θυμιζει αυτη η συζητηση..τι λετε;


φιλικα,Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WindWalker
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2005, 12:42:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WindWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι πουλάει ακριβώς η Μαρία στη Λαική; Λέω γιατί σήμερα στη λαική το μάτι μου έπεσε πάνω σε μια γριά με κάπως σκούρο δέρμα και μαντήλα που καθόταν χωρίς να νοιάζεται αν θα αγοράσει κανένας και πούλαγε... κομποσχοίνια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2005, 12:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Μαρία πηγαίνει στην Λαική της Αγίας Σοφίας τις Τετάρτες.
Πουλάει εικονίτσες και λιβανάκια.
Είναι γύρω στα 50.
Μελαχρινή στρουμπουλή.
Είναι άσχημη.
Πάντα ήρεμη και χαμογελαστή.
Την πιάνουν κρίσεις (όπως των επιλιπτικών)κατα την διάρκεια των οποίων βγάζει τα άπλυτα στην φόρα όσων τυγχάνει να είναι δίπλα της....
της έχει συμβεί και στην λαική μπροστά σε πολύ κόσμο.

Οσον αφορά το οτι είχε επτά δαιμόνια και οτι έμεινε μόνο το ένα,βλέπω οτι σας κάνει τρομερή εντύπωση και σας φαίνεται απίστευτο.

Μήπως πρέπει να σκεφτείτε οτι κάθε οντότητα όπως και κάθε άνθρωτος έχει διαφορετικό χαρακτήρα,άρα διαφορετική δύναμη και αντιστάσεις.

Εμένα μου κάνει εντύπωση οτι ενώ είστε πρόθυμοι να πιστεψετε οτι ισχύει η κατάληψη απο δαιμόνια και υπάρχει τρόπος μέσω εξορκισμού να εκδιωχθούν αυτά,είστε απρόθυμοι να πιστέψετε οτι ορισμένα ισως ειναι πιο δυνατά ή απλώς πιο επίμονα.


Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2005, 02:07:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Εμένα μου κάνει εντύπωση οτι ενώ είστε πρόθυμοι να πιστεψετε οτι ισχύει η κατάληψη απο δαιμόνια και υπάρχει τρόπος μέσω εξορκισμού να εκδιωχθούν αυτά,είστε απρόθυμοι να πιστέψετε οτι ορισμένα ισως ειναι πιο δυνατά ή απλώς πιο επίμονα.


θελεις να δεις δαιμονισμενους υπο καταληψιν?

πηγαινε σε μια πιατσα τοξικομανων...


.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2005, 08:40:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η λαϊκή της Αγίας Σοφίας γίνεται Πέμπτες....

στην οποία παρελαύνουν τόσα πολλά είδη "σατανισμένων" που πολύ
αμφιβάλλω αν θα ξεχωρίσουμε την Μαρία...

τέσπα...

καλημέρα

Galadriel


πολλές φορές το Φως είναι
πιο απειλητικό απ' το σκοτάδι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2005, 21:14:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

καλημέρα


Καλώς τηνε.
Μαύρα μάτια κάναμε να σε δούμε,
εμείς οι μαύροι κλεφτες...

quote:

πολλές φορές το Φως είναι
πιο απειλητικό απ' το σκοτάδι[/center]


Φοβάμαι οτι πρέπει να συμφωνήσω.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2005, 08:59:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάτια που δεν βλέπονται,
γρήγορα λησμονιούνται....

με την SLK τι έγινε τελικά κάκιστε?
έμαθες τίποτα



Galadriel

πολλές φορές το Φως είναι
πιο απειλητικό απ' το σκοτάδι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 06:51:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

με την SLK τι έγινε τελικά κάκιστε?
έμαθες τίποτα


Το έλεγα εδώ και ακιρό, πρέπει να μπώ στο κύκλωμα εκμετάλλευσης αφελών...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WindWalker
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 20:53:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WindWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η Μαρία πηγαίνει στην Λαική της Αγίας Σοφίας τις Τετάρτες.
Πουλάει εικονίτσες και λιβανάκια.
Είναι γύρω στα 50.
Μελαχρινή στρουμπουλή.
Είναι άσχημη.
Πάντα ήρεμη και χαμογελαστή.
Την πιάνουν κρίσεις (όπως των επιλιπτικών)κατα την διάρκεια των οποίων βγάζει τα άπλυτα στην φόρα όσων τυγχάνει να είναι δίπλα της....
της έχει συμβεί και στην λαική μπροστά σε πολύ κόσμο.

Οσον αφορά το οτι είχε επτά δαιμόνια και οτι έμεινε μόνο το ένα,βλέπω οτι σας κάνει τρομερή εντύπωση και σας φαίνεται απίστευτο.

Μήπως πρέπει να σκεφτείτε οτι κάθε οντότητα όπως και κάθε άνθρωτος έχει διαφορετικό χαρακτήρα,άρα διαφορετική δύναμη και αντιστάσεις.


Με την γυναίκα που είδα εγώ μπορεί να έχει κάποια σχέση; Ήταν σκουρόχρωμη στο δέρμα, προς το καφετί, με άσπρα μαλλιά και πούλαγε κομποσχοίνια.
Να ξέρω δηλαδή και σε τι περιοχή μένω.


quote:
Εμένα μου κάνει εντύπωση οτι ενώ είστε πρόθυμοι να πιστεψετε οτι ισχύει η κατάληψη απο δαιμόνια και υπάρχει τρόπος μέσω εξορκισμού να εκδιωχθούν αυτά,είστε απρόθυμοι να πιστέψετε οτι ορισμένα ισως ειναι πιο δυνατά ή απλώς πιο επίμονα.

Είναι απλώς πολύ περίεργο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2005, 10:49:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα περίεργο μου φαίνεται οτι υπάρχουν άνθρωποι που κυριέυονται απο δυνάμεις.


Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sav
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 11:37:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sav  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα σας αναφέρω και γω λοιπόν τη δικιά μου εμπειρία .
Είμουν φέτος στους Αγίους Τόπους στο Μοναστήρι του Αββά Γεράσιμου.Γνώρισα μια κοπέλα εκεί από Αθήνα με την οποία έκανα αρκετή παρέα όσο είμουν εκεί.Μετά το βράδυ τις Ανάστασης,έγινε τραπέζι .Είμασταν συνολικά 400-500 άτομα από Ελλάδα-Κύπρο.Εκεί που προχωρούσε λοιπόν η κοπέλα,μπροστά στον κόσμο,χάνει τις αισθήσεις της και σκάει κάτω στη κυριολεξία με τα μουτρα!Δεν έπεσα ούτε στα πλάγια ούτε σιγά σιγά.Το λιγότερο που θα μπορούσε να πάει ήταν να σπάσει τη μύτη της.Την βλέπει ο Γέροντας του Μοναστηριού,πατέρας Χρυσόστομος και δεν κάνει τίποτα!...Μετά από λίγο,σηκώνετε και πάει προς το μέρος της.Με το που την πλησιάζει στα 2-3περίπου μέτρα,η κοπέλα "ξυπνάει" και κάνει μια κίνηση σαν να θέλει να του ορμήξει και ξαναχάνει τις αισθήσεις της...Προς έκπληξη όλων ,η δεν είχε ούτε μια γρατσουνιά στο πρόσωπο της ενώ σας λέω έσκασε κάτω με τα μούτρα...!


Αργότερα ίσως σας αναφέρω ακόμη μία ιστορία με μια δαιμονησμένη,την οποία έχω και σε βιντεοκασέτα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 11:46:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Προς έκπληξη όλων ,η δεν είχε ούτε μια γρατσουνιά στο πρόσωπο της ενώ σας λέω έσκασε κάτω με τα μούτρα...!

Και ?

Να φτιάξουμε καμιά καινούργια θρησκεία ? Η προστάτιδα δύναμη των απανταχού σκουντούφληδων ?

Θα τρέξουν να γίνουν οπαδοί όλοι οι αθλητές, μπόξερ, ποδοσφαιριστές και δεν ξέρω και εγώ ποιοί άλλοι.

Α, μπάη δε γουέη, για να προσέξει κάποιος όλες αυτές τις λεπτομέρεις ενώ εχει 400-500 άτομα μπροστά του, μου φαίνεται αρκετά απίθανο να έχει κάποιος "απευθείας" επαφή με το πραγματικό συμβάν.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 12:01:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα σας αναφέρω και γω λοιπόν τη δικιά μου εμπειρία .
Είμουν φέτος στους Αγίους Τόπους στο Μοναστήρι του Αββά Γεράσιμου.Γνώρισα μια κοπέλα εκεί από Αθήνα με την οποία έκανα αρκετή παρέα όσο είμουν εκεί.Μετά το βράδυ τις Ανάστασης,έγινε τραπέζι .Είμασταν συνολικά 400-500 άτομα από Ελλάδα-Κύπρο.Εκεί που προχωρούσε λοιπόν η κοπέλα,μπροστά στον κόσμο,χάνει τις αισθήσεις της και σκάει κάτω στη κυριολεξία με τα μουτρα!Δεν έπεσα ούτε στα πλάγια ούτε σιγά σιγά.Το λιγότερο που θα μπορούσε να πάει ήταν να σπάσει τη μύτη της.Την βλέπει ο Γέροντας του Μοναστηριού,πατέρας Χρυσόστομος και δεν κάνει τίποτα!...Μετά από λίγο,σηκώνετε και πάει προς το μέρος της.Με το που την πλησιάζει στα 2-3περίπου μέτρα,η κοπέλα "ξυπνάει" και κάνει μια κίνηση σαν να θέλει να του ορμήξει και ξαναχάνει τις αισθήσεις της...Προς έκπληξη όλων ,η δεν είχε ούτε μια γρατσουνιά στο πρόσωπο της ενώ σας λέω έσκασε κάτω με τα μούτρα...!


Αργότερα ίσως σας αναφέρω ακόμη μία ιστορία με μια δαιμονησμένη,την οποία έχω και σε βιντεοκασέτα...


Mετά συνήλθε?
Το σύνδρομο λέγεται υπόταση, εχω σκάσει με τη μούρη σε χωματόδρομο και δεν έπαθα ούτε γρατσουνιά, ανεβαίνοντας ελαχιστα η πίεση ψιλοσυνέρχεσαι αλλά συνήθως ξαναλυποθυμάς.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sav
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 12:27:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sav  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας δικαιολογώ....Ίσως και γω να έλεγα τα ίδια αν δεν είμουν μπροστά στο συμβάν...Η κοπέλα δεν έπεσαι σε χωμα . . Σε τσιμέντο επεσε . .Συνήθλε μετα απο λίγη ώρα. .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 12:34:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σας δικαιολογώ....

καλωσύνη σου !

Και μετά από αυτό το συμβάν, με την τεράστια θρησκευτική σημασία του, αποφάσισες να ασκητέψεις !



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 13:32:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σας δικαιολογώ....Ίσως και γω να έλεγα τα ίδια αν δεν είμουν μπροστά στο συμβάν...Η κοπέλα δεν έπεσαι σε χωμα . . Σε τσιμέντο επεσε . .Συνήθλε μετα απο λίγη ώρα. .

Χμμμ. Δεν έπεσα σε αμμο σε χωματόδρομο με χοντρό χαλίκι έπεσα


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 17:09:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


.

να πω κατι?


οταν λιποθυμα ο ανθρωπος, το μυικο συστημα χαλαρωνει ακαριαια και το σωμα αποκτα μια πλαστικοτητα η οποια το προστατευει απο την πτωση.

δεν πεφτει αλλα καταρεει.

τον ιδιο βαθμο χαλαρωσης επιδιωκει το τζουντο για να πεφτεις χωρις να χτυπας - δεν παρεμποδιζεις την πτωση, την ακολουθεις...


.


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sav
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 18:13:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sav  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οκ...Και ξαφνηκά πεταγόμαστε να ορμήξουμε σε έναν άνρθωπο . . .

anyway,αν μπορέσω,ίσως αργότερα να ανεβάσω το βίντεο με την δαιμονησμένη..Oχι τη συγκεκτριμένη κοπέλα ..μια άλλη

Edited by - Sav on 15/06/2005 18:15:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 18:23:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

οκ...Και ξαφνηκά πεταγόμαστε να ορμήξουμε σε έναν άνρθωπο . . .

anyway,αν μπορέσω,ίσως αργότερα να ανεβάσω το βίντεο με την δαιμονησμένη..Oχι τη συγκεκτριμένη κοπέλα ..μια άλλη

Edited by - Sav on 15/06/2005 18:15:51


Αγαπητέ μου Σαβ δεν σου όρμηξε κανένας.
Απλά διατύπωσα -από την πλευρά μου τουλάχιστον- την άποψη ότι αυτό δεν είναι απόδειξη δαιμονισμού. Η εξήγηση στην περίπτωση αυτή μπορεί να είναι απλούστατη.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sav
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 20:28:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sav  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άκουσα από μερικούς παρεβρισκομένους στο συμβαν,περι "βουβου δαιμόνιου" ...Τελοσπαντων,εγώ που είμουν παρών στο συμβάν,λογική εξήγηση δε μπορώ να δώσω . .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 20:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τον ιδιο βαθμο χαλαρωσης επιδιωκει το τζουντο για να πεφτεις χωρις να χτυπας - δεν παρεμποδιζεις την πτωση, την ακολουθεις...

Μετά από μερικές δεκάδες χιλιάδες πτώσεις όμως...

Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy