ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 <Ο ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ>
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
sofia7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2003, 18:32:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
--------------------------------------------------------------------------------
I do not know how you feel about it, but you were female in your last earthly incarnation.
You were born somewhere around territory of modern USA South-Center approximately on 1250.
Your profession was chemist, alchemist, poison manufacturer.
--------------------------------------------------------------------------------
Your brief psychological profile in that past life:
You always liked to travel, to investigate, could have been detective or spy.
--------------------------------------------------------------------------------
Lesson, that your last past life brought to present:
You should develop self-love and ability to implant hope into hearts of people. Ambition -- is not everything. True wealth is buried in your soul

Ευχαριστώ ΑΤΜΑ, πόσο αληθινά λόγια.
Όσο αληθινό το καθρέφτισμά μας στούς αγαπημένους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2003, 20:23:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
!ΠΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΑΤΤΟΥΜΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ...
ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ...
...ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ 'ΑΔΕΛΦΕΣ ΨΥΧΕΣ'...ΕΔΩ ΜΑΖΕΜΕΝΕΣ...
ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ ΒΡΕΘΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΑΥΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ...
Ω!ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕ...



'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 25/03/2003 02:34:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2003, 22:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν μπροστά σου στάθηκα, σα διάφανος καθρέφτης,
μέσα μου κοίταξες εσύ κι είδες το πρόσωπό σου.
Και τότε, αυτό το "Σ' αγαπώ" που μου 'πες δεν εσκέφτης
ότι στ' αλήθεια αγάπαγες - σ' εμένα - τον εαυτό σου.

Ο αγαπημένος Χαλίλ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2003, 21:48:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ 'ΠΥΛΗ'ΜΟΥ(1996) ...ΕΠΕΛΕΞΑ ΜΙΑ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΤΗ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΑΝ ΧΡΟΝΙΚΟ ΚΕΝΟ...ΙΣΩΣ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ Σ'ΑΥΤΟ ΜΑ ...ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΚΕΙ...
ΗΤΑΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ 'ΑΝΤΙΚΑ'...ΣΤΡΟΓΓΥΛΟΣ ΜΕ ΔΥΟ ΜΙΚΡΑ ΡΑΦΑΚΙΑ ΔΕΞΙΑ +ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΤΟΥ+ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΤΩ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΒΑΣΗ ΤΟΥ...
ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΝΟΙΩΘΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ "ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΧΩΡΟ"...ΕΤΣΙ +ΕΓΙΝΕ...
ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΓΑ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΑΡΑΞΕΝΗ...ΟΜΙΧΛΩΔΗΣ ...ΠΟΥ ΜΕ ΚΡΑΤΑΓΕ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΣΧΩΡΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗ ΜΟΡΦΗ ΜΟΥ...ΑΝ ΟΧΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΝΤΑΝ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΓΥΡΩ ΜΟΥ...

ΕΜΕΙΝΑ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΒΑΣΑΝΙΣΤΙΚΟ ΣΤΟ ΕΚΕΙ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ...
ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΡΩΤΑΓΑ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΝΟΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣ ΠΟΙΟΣ ΕΜΕΝΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ...
!Ω!ΠΟΣΑ ΒΡΑΔΥΑ ΕΤΡΕΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ...
ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΒΛΕΠΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΕΤΡΕΠΑΝ ΝΑ ΜΕΝΩ ΜΟΝΑΧΗ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ...
ΩΣΠΟΥ ΟΙ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΕΙΣΑΚΟΥΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΝΑΣ 'ΣΚΟΡΠΙΟΣ'ΗΡΘΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ...
ΠΟΛΛΑ ΒΡΑΔΥΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΜΕ ΣΥΝΤΡΟΦΕΥΕ ΩΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΗΤΑΝ ΠΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΡΥΖΕ ΤΟΝ ΗΛΙΟ...ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ...

ΦΩΣ +ΑΓΑΠΗ
ΑΤΜΑ

ΥΓ..!ΧΜΜΜΜ....ΠΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΣΥΝΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ ΑΝ ΕΝΑΠΟΘΕΤΕ ΕΔΩ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΜΑΣ... +ΕΝΑ ΒΑΡΥ ΦΟΡΤΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΔΟΞΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ...
ΠΟΣΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΘΑ ΑΠΕΠΝΕΕ ΕΤΟΥΤΟΣ Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ !...


'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 23/02/2003 22:09:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2003, 22:18:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΤΜΑ ΕΧΘΕΣ ΣΕ ΘΥΜΙΚΑ.....
ΔΙΑΒΑΖΑ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΕΛΕΓΕ...

ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΧΘΡΟΣ ΜΑΣ....
ΔΕΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ....................
ΑΥΤΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΟΛΕΜΙΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ....................

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΑΤΜΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 02:10:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΕ ΜΟΥ +ΕΥΓΕΝΙΚΕ ΜΟΥ..ΑΒΑΤΑΡ...
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ...

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 11/03/2003 17:05:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 20:43:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΧΘΡΟΣ ΜΑΣ....
ΔΕΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ....................
ΑΥΤΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΟΛΕΜΙΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ....................


Σωστό αυτό αλλά ας μην ξεχνάμε ότι αφού καταφέρουμε να τον "νικήσουμε " είναι πλέον ο καλύτερος φίλος μας και ένα πανίσχυρο όπλο στα χέρια μας με το οποίο μπορούμε να κάνουμε τα πάντα...


"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 03:42:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΩΝΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ..ΕΔΩ ΣΤΑ ΕΣΩ....ΠΑΡΑ....
.....ΑΛ-ΧΥΜΙΑ~~~~ΑΛ-ΧΗΜΕΙΑ....

ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΟΙΣΤΡΟ...ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ Τ'ΟΝΕΙΡΟ...


ΟΠΩΣ ΕΠΑΝΩ..ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΚΑΤΩ....
ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΟΜΗ ΤΗΣ "ΠΥΡΑΜΙΔΑΣ"

ΦΩΣ ΕΝ ΣΚΟΤΕΙ


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 04:51:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδα το τόπικ και αμέσως μου ήρθε στο μυαλό κάτι ….. λέω δεν είναι δυνατόν ! …. Μπαίνω να διαβάσω και να αφήσω τη δική μου κατάθεση για κάτι που «διάβασα» και με συγκλόνισε κάποτε και με έκανε να το σκέφτομαι ακόμα και μέχρι σήμερα
Και τι βλέπω ;;;;
Ότι και άλλοι έχουν διαβάσει το ίδιο βιβλίο και σε αυτούς έχει κάνει την ίδια μέγιστη εντύπωση η φράση :

«Κοίτα μέσα στον καθρέφτη ο μεγαλύτερος σου εχθρός είναι ο ίδιος σου ο εαυτός»

Μπράβο ! Χαίρομαι !

Αχ βρε ΑΤΜΑ ( ΑΡΠΑ κατά το Ραμόγλιο βάπτισμα ) να ‘σε καλά

ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 11:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..ΕΧΟΥΝ ΓΝΩΣΗ ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ!....

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 11:47:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΣ ΑΦΗΣΩ ΜΙΑ ΑΧΤΙΔΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΜΟΥ ...

[ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΣΟΥ,
ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΜΟΡΦΑ,
ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΔΑΝ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ.]
~~ΧΑΛΙΛ ΓΚΙΜΠΡΑΝ

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2003, 14:55:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΧΤΙΔΕΣ ΦΩΤΟΣ
ΑΧΤΙΔΕΣ ΑΓΑΠΗΣ
ΑΧΤΙΔΕΣ ΜΩΒ........
ΑΧΤΙΔΕΣ ΑΠΛΩΝΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ

Υ.Γ ΜΙΑ ΑΓΝΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 05:02:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....διαφανο μηνυμα....

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2003, 19:43:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΧΑΡΑ ΕΙΝ ΜΙΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ,ΠΟΥ ΦΤΕΡΟΥΓΙΖΕΙ ΧΑΜΗΛΑ,ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ.
Η ΘΛΙΨΗ ΠΑΛΙ,ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ,ΜΕΓΑΛΟ ΑΡΠΑΚΤΙΚΟ ΠΟΥΛΙ,ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΗΚΩΝΕΙ ΨΗΛΑ,ΠΑΝΩ ΑΠ ΤΗ ΖΩΗ.ΠΑΝΩ ΑΠ ΤΗ ΖΩΗ,ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΤΩ,ΣΤΗ ΛΙΑΚΑΔΑ ΤΟΥ ΑΓΡΟΥ.
ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΤΗΣ ΘΛΙΨΗΣ,ΠΕΤΑΕΙ ΨΗΛΑ,ΠΑΝΩ ΑΠ ΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ..
ΒΙΩΣΑ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΜΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ

ΣΟΡΥ,ΒΓΗΚΑΝ ΑΛΕΙΑΝΤΑ...

ΥΓ.ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΔΩ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΤΙ ΘΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΖΑ
ΕΝΑ ΑΝΤΙΝΟΜΟ(ΑΣ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ)ΜΟΝΟΠΑΤΙ..ΚΑΙ ΕΙΔΑ....

ΟΤΑΝ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ,Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2003, 03:12:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..Ο ΒΟΥΔΑΣ ΕΙΠΕ...

"ΑΝ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΦΩΤΙΣΜΕΝΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΨΕΙΣ Ν'ΑΓΑΠΑΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ,ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΨΕΜΑΤΑ.
ΑΝ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ Η ΑΜΑΡΤΙΑ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΚΑΙ Η ΕΥΔΑΙΜΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΔΡΑΝΕΙΑ,ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΠΛΑΝΩΝΤΑΙ.

ΤΟΣΟ Η ΠΡΑΞΗ ΟΣΟ ΚΑΙ Η ΑΔΡΑΝΕΙΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝΕ ΧΩΡΟ ΜΕΣΑ ΣΟΥ,ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΤΑΡΑΖΕΤΑΙ,ΟΤΑΝ Ο ΝΟΥΣ ΣΟΥ ΗΡΕΜΕΙ,ΟΤΑΝ Η ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΓΑΛΗΝΕΥΕΙ ΟΣΟ Η ΛΙΜΝΗ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ."

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 17:45:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Η EIΣΟΔΟΣ ΕΔΩ...
http://spiritart.org/MartinLinde/Myseum/

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angelstorm
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2003, 19:08:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angelstorm  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου καλώς σας βρίσκω!
Απλά θα ήθελα να πώ οτι κάθε τι στον κόσμο μας και πέρα απο αυτόν,κάθε τι που περικλοίει την ανθρώπινη φύση μας και κάθε τι υπερβατικό πάνω απο αυτήν,αντικατοπτρίζει την ψυχή μας,αρκεί να μην εθελοτυφλούμε.
Το ερώτημα για μενα παίρνει άλλη χροιά :
Αγαπάμε αυτό που βλέπουμε?


Φιλικά!

AngelStorm


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2003, 22:43:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[ΟΙ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΜΙΑ ΛΑΜΨΗ ΣΤΟ ΒΛΕΜΜΑ.
ΖΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ,ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥΣ ΔΙΧΩΣ ΔΙΣΑΚΙ ΚΑΙ ΔΙΧΩΣ ΣΑΝΔΑΛΙΑ.ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΠΟΨΥΧΟΙ.ΔΕ ΔΡΟΥΝ ΠΑΝΤΟΤΕ ΣΩΣΤΑ.
ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ ΓΙ ΑΧΡΗΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ,ΚΡΑΤΟΥΝ ΑΝΑΝΔΡΗ ΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΕΩΡΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΩΡΙΜΑΣΟΥΝ.ΣΥΧΝΑ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΑΝΑΞΙΟ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΥΛΟΓΙΑ 'Η ΘΑΥΜΑ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΓΙΑ Ο.ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΑΓΡΥΠΝΕΣ ΝΥΧΤΕΣ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΠΩΣ Η ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΗΜΑ.
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ.ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΗ.ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΡΡΩΤΙΟΥΝΤΑΙ.ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΖΗΤΟΥΝ ΜΙΑ ΑΙΤΙΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΗ ΒΡΟΥΝ.]

ΤΟ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΙΣΤΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ~~P.COELHO

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2003, 05:07:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ...ΓΗ...

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2003, 02:43:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

'manava seva, madhava seva'
DIA-N-ΑΤΜΑ

Ο ΔΙΑΥΛΟΣ ΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ...
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1130

"KANONEΣ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ...ΑΝΘΡΩΠΟΣ"
http://www.peaceandharmony.org/Quotes,%20Art,%20Poetry/Angel%20Art.htm


Edited by - ΑΤΜΑ on 01/04/2003 19:28:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 21:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θάθελα νάξερα πού τις βρίσκεις όλες αυτές τις από-εξώ-ενδό-φιλόκοσμες εικόνες !

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2003, 22:04:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχουν μέσα της...
Είναι η ΑΤΜΑ...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Edited by - ananasss on 31/03/2003 22:06:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 20:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οταν σκέφτομαι esoterica ένα από τις πρώτες ψυχές που μου έρχονται στο μυαλό είναι η άτμα ... και όπως λέει και αυτή ...ΦΩΣ!

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2003, 19:12:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Η ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ*


Vande!

'manava seva, madhava seva'


*ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΛΙΚ ΣΤΗ ΦΡΑΣΗ...
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ.
ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ...*

Edited by - ΑΤΜΑ on 07/04/2003 21:16:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2003, 19:38:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πανέμορφη εικόνα....
Αραγε υπάρχει σε αφίσσα ?

"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2003, 07:11:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Vande!

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2003, 02:41:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://nielsen.artpassions.net/nielsen.html

Vande!

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 25/04/2003 02:49:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 06:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ..ΣΤΟ ΝΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΙΧΟΙ ..ΑΠΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ..ΤΡΑΓΟΥΔΙ...
I ΑM COSMOS...

MA ΕΔΩ ...
AΣ MIΛHΣEI...
H EIKONA...
ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΙΩΝΙΑ ΜΟΥ ...
ΣΤΙΓΜΗ...

Vande!

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ektos_oriwn
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 16:15:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ektos_oriwn  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ektos_oriwn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβαζοντας τα μηνύματα σας έχω την αίσθηση ότι όλοι φοβαστε τους καθρεύτες.
Ισως όχι φοβός ... ένα μικρο δέος έστω υπάρχει..
Καθρεύτης = μαγνήτης
έχει την ιδιότητα να τραβάει πάνω του (πίσω του !!!!) ότι σταθεί μπροστά του.. και να το αποτυπωνει-οικειοποιείται σαν μέρος του.
Τελικά τη φοβόμαστε?
Να δούμε εμάς?
Να δούμε την πίσω πλευρά?
Η μηπως μας δουν οι πίσω..
Κάθε Πύλη ασκεί μια γοητεία..
Η γητειά πάντα άρεσει, γιατί παντα θέλαμε να αφεθούμε αλλά και πάντα τρομάζει γιατι ποτέ δεν μάθαμε να εμπιστευόμαστε.

otan den exeis kati na peis tote kalytera na swpaineis..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ektos_oriwn
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 16:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ektos_oriwn  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ektos_oriwn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλλα πάλι...
Μηπώς τελικά είναι οι καθρεφτες που μας φοβούνται???
Μήπως είμαστε ακόμη πολύ παιδιά για να δουμε - μπούμε πισω(μέσα) τους?
Μήπως είναι πολύ εύθραστοι για την αγαρμποσύνη μας της περιέργειας μας???


otan den exeis kati na peis tote kalytera na swpaineis..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy