ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Συνειδητό Ονείρεμα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 15:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάνε εσύ την κίνηση σου και μην φοβάσαι τίποτε.
Θα περιμένω να μου πεις-επίσης καλό για να γνωρίζεις ώρες όταν ξυπνάς το βράδυ κοιτά την ώρα και πες στο μαγνητόφωνο.

Φιλικά Γιάννης !(Για να σε καθησυχάσω σου λέω ότι ίσως και να παραμιλάς στον ύπνο σου –μπορεί να σου θυμίσει κάτι αυτό που θα ακούσεις)( ποτέ δεν ξέρεις !)


‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 20:14:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
A ayto einai??? mipws kai paramilisw ston ypno mou?? e akoma kai ayto na ginei den exei na kanei to paramilito me oti vlepoume sta oneira mas!!!

8.nΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matina
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 14:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν μερικά χρόνια έτυχε να διαβάσω σε ένα περιοδικό για το συνειδητό ονείρεμα και πώς να ζείτε 24 ώρες το 24ωρο. Έκανα αυτή την τακτική για 8μήνες περίπου και όντως έβλεπα πάντα όνειρα που κατά ένα μεγάλο βαθμό μπορούσα να τα ελέγξω αλλά το σημαντικότερο ήταν ότι είχα ξεκούραστο ύπνο. Η τεχνική ήταν:
Ξαπλώνεις ανάσκελα και αναπνέεις ρυθμικά, αφαιρείς τις σκέψεις από το μυαλό σου και σκέφτεσαι μόνο το σώμα σου, σκέφτεσαι το σώμα σου να χαλαρώνει, αρχίζοντας από τα δάχτυλα των ποδιών ως το κεφάλι. Όταν νιώσεις ότι χαλάρωσες μπορείς να αλλάξεις στάση και να κοιμηθείς όπως συνηθίζεις. Το δωμάτιο δεν πρέπει να είναι πολύ φωτεινό και να αερίζεται καλά. Μετά από μια εβδομάδα με αυτές τις ασκήσεις άρχισα να βλέπω συνέχεια όνειρα, ακόμα και τα άσχημα όνειρα ήταν διασκεδαστικά γιατί καταλάβαινα μέσα στο όνειρο ότι αυτό που έβλεπα ήταν όνειρο και το άλλαζα όπως ήθελα.
Μετά βέβαια άλλαξε ο ρυθμός του ύπνου λόγο μου διαφόρων άσχημων περιστατικών που συνέβησαν στη ζωή μου και δεν είχα κουράγιο να σκεφτώ τεχνικές χαλάρωσης ωστόσο σήμερα μου το θυμίσατε και ίσως αξίζει να ξαναπροσπαθήσω.

Το έργο μπροστά μας, δε είναι ποτέ τόσο μεγάλο, όσο η δύναμη μέσα μας!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katze
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 15:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katze  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον τελευταίο καιρό μου συνέβαινε κάτι πολύ αστείο. Επεφτα για ύπνο και πριν ακόμα προλάβω να κοιμηθώ εντελώς (δηλ κάπου στο μεταίχμιο) το μυαλό μου άρχιζε να κατασκευάζει μια ιστορία (χωρίς εξωτερικό ερέθισμα) με απίστευτους χρόνους.. Το αποτέλεσμα ήταν σα να διάβαζα βιβλίο περιπέτειας και ενώ "διάβαζα" αμέσως μετά δημιουργούνταν και εικόνες και το "βιβλίο μεταφερόταν σε ταινία" στο όνειρό μου... Δεν το έκανα εσκεμμένα - μου συνέβη τυχαία ένα βράδυ και ακολούθησε και τα επόμενα. Κάθε βράδυ και μια νέα ταινία ! Δυστυχώς, δε θυμόμουν τίποτα την επόμενη μέρα, αλλά ήταν εξαιρετικά διασκεδαστικό...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kabamaru
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 02:18:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kabamaru  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σεκοντ ταιμερ :)
Πριν από λίγο έγραψα και σε 'ανάλογο' τόπικ (αστρική προβολή) αλλά το κύριο ενδιαφέρον μου είναι τα συνειδητά/επιγνωσιακά όνειρα. Αυτό που μου ξεκίνησε την ενασχόληση είναι κάποια όνειρα που είχα δει μικρός (δεν τα θυμάμαι πλέον) και θυμάμαι ότι τα ήλεγχα και ήταν πολύ ωραία φάση.Μέχρι στιγμής έχω δεί πολύ λίγα όμως κάποιοι φίλοι μου είναι πιο τυχεροί και τα παν καλύτερα(ταλέντο γαρ).Πάντως προσπαθώ να βελτιωθώ στον έλεγχο.Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ένας φίλος μου (που τον εμπιστεύομαι) , μου είπε ότι όταν βλέπει συνειδητά όνειρα ερωτικού περιεχομένου εκσπερματώνει.Απ'ότι ξερω η ονείρωξη(εκσπερμάτιση κατά τη διάρκεια του ύπνου) επιστημονικά τουλάχιστον δεν συνδέεται με τα όνειρα και το περιεχόμενο αυτών.Είναι βιολογική λειτουργία άσχετη μ'αυτά. Ακόμα και ερευνητές των συνειδητών ονείρων διαπιστώνουν ότι παρ'όλο που τα συνειδητά όνειρα επηρεάζουν κάποιες από σωματικές λειτουργίες σε μεγαλύτερο βαθμό από τα 'απλά' όνειρα δεν εχουν διαπιστώσει μέχρι σήμερα τέτοιο φαινόμενο συνειδητής ονείρωξης. Έχει κανείς καμμιά ανάλογη εμπειρία?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kabamaru
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 02:40:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kabamaru  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το παραπάνω που έγραψα μου θύμισε ένα 'σχετικό' ανέκδοτο. (αν κάνω άσκοπη χρήση χώρου και κρούση πλήκτρων ας μου το πει κάνας μοντερέιτορ-προβλέπω τη διαγραφή μου σε κανα δι-ωρό ).

Πάει ένας στο πετ σοπ και ψάχνει για κάνα ζώο για το σπίτι. Ρωτάει τον πωλητή από δω από κει σε κάποια φάση του λέει ο πωλήτής
"Κύριε έχω το καλύτερο για σας. Αυτός εδώ ο βάτραχος.Διαμάντι, αλλά είναι λίγο ακριβός. Κάνεις 2.000 ευρώ."
"Καλά του λέει γιατί είναι τόσο ακριβός?"
"Ααα κύριε!Κάνει την καλύτερη πιπα στην επικράτεια!"
Τον παίρνει λοιπόν και πάει σπίτι.Σε κάποια στιγμή γυρνάει η γυναίκα του.Φωνάζει τον άντρα της ακρόαση καμμία. Σε κάποια φάση ακούει από την τουαλέτα:
"Βάζουμε το βούτυρο στο τηγάνι και τσιγαρίζουμε τα κρεμμυδάκια."
Προχωράει προς την τουαλέτα ανοίγει και τι να δει ο αντρας της καθισμένος στη χεστρα με ένα βιβλίο τσελεμεντέ στα πόδια και ο βάτραχος πάνω στο νιπτήρα.
"Καλά τι κανεις εδώ?" του λέει.
"Ασε γυναίκα άμα του μάθω και να μαγειρεύει έχεις πάρει τον πούλο από δω μέσα".

Λέμε τωρα.Καλό είναι να ξέρεις οτι υπάρχει εναλλακτική λύση. Εξ'ου και ο συσχετισμός με την εξ'ανωθεν μαρτυρία.
μπάϊ.

Μακαρονάδααα!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 18:06:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά, εγώ όταν ήμουν μικρότερος θυμόμουνα αρκετά όνειρα και χωρίς να ξέρω συγκεκριμένες τεχνικές ΕΤΥΧΕ να ελέγξω δυό-τρία, χωρίς τα οποία δεν θα είχα καταφέρει κάποια περίεργα φαινόμενα.
Τώρα όμως ξυπνάω και δεν θυμάμαι ούτε ένα! Πρόκειται για καταστροφή!
Μόνο κάτι χαζο-όνειρα άμα ξανακοιμηθώ μετά το ξυπνητήρι για κάνα 20-λεπτο. Πώς μπορώ να τα θυμάμαι??? Βοηθήστε με!

Α, και κάτι πολύ ενδιαφέρον: προσέξατε ότι στις αληθινές και πλήρεις αστρικές προβολές ΤΟ ΣΩΜΑ ΔΕΝ ΑΝΑΠΝΕΕΙ ΟΥΤΕ ΕΧΕΙ ΣΦΥΓΜΟ??? Όταν το παρατήρησα, νόμιζα πως ήμουν νεκρός... Σας συμβαίνει?

Παρεπιπτόντως, θα ήθελα να πω προς όλους τους ενδιαφερόμενους για ΑΠ ότι πρέπει να είναι πολύ προσεκτικοί για κάποια πράγματα. Αν κάποιος σας αγγίξει την ώρα της ΑΠ, η ασημένια λωρίδα ζωής καταστρέφεται και επέρχεται θάνατος. Έχει συμβεί σε κοντινό μου πρόσωπο, τον μόνο που ήξερα τότε που να ενδιαφέρεται ενεργά γι'αυτά. Ήταν τραγικό, έκανα να κοιμηθώ μέρες... Η νεκροψία φυσικά, "καρδιακή προσβολή". Προσοχη!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 12:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ΥΗVH,

Το πιστεύεις ότι παρόλο που ασχολούμαι εδώ και πολύ καιρό με την αστρική προβολή, δεν έχω κοιτάξει ποτέ από πολύ κοντά το ξαπλωμένο σώμα μου?!! Ενώ το έχω κοιτάξει, αποφεύγω να το πλησιάσω από φόβο του τι θα δω και πως θα αντιδράσω!!

Όσο για το ότι δεν μπορείς να θυμηθείς τα όνειρα σου, θα βοηθούσε ίσως να λες στον εαυτό σου πριν κοιμηθείς "το πρωϊ θα θυμάμαι κάποιο από τα όνειρα που είδα"! Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει, προσωπικά με βοήθησε στην ΑΠ αυτό!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 18:00:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ ποτέ δεν έχω καταφέρει Αστρική Προβολή μόνος μου, αν και έχω προβληθεί 4-5 φορές. Αυτός ο φίλος μου, δεν ξέρω πώς, με έπερνε μαζί του όταν ήθελα (δεν ήταν όνειρο ή παραισθήσεις, αλλά αστρική προβολή).
Μου έμαθε πως να αντιμετωπίζω ό,τι κακό κατά τη διάρκεια της ΑΠ αλλά δεν πρόλαβε να με μάθει πως να την κάνω...


Δοκίμασες να δεις το σώμα σου και τον σφυγμό σου?

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 13:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπερα μου σε ολους.
Πολυ ωραιο θεμα αυτο μιας και ακουγεται ποιο "ακινδυνο"
απο την αστρικη προβολη.

Το συνηδειτο ονειρεμα ειναι κατι που το εχω βιωσει αρκετες φορες και κυριως πριν χρονια,στην ηληκια των 15 και πανω.
Τοτε δεν ειχα ιδεα τι ητανε αλλα μου ειχε τυχει πολες φορες το βραδυ ενω ονειρευομουν ξαφνικα να συνηδητοποω οτι ονειρευομαι ενω πεταω και να νιωθω οτι ειμαι πραγματικα εκει οπου πεταω. Υπεροχο συναισθημα...
Αλλες φορες με κυνηγαγανε καποια οντα και ειχα συνηδηση και ηξερα οτι ο μονος τροπος να γλυτωσω ηταν να γυρισω στο κρεβατι μου και να ξυπνησω,οπωσ και γινοταν αμεσως!!

Τωρα ειναι εδω και 1 μηνα που ασχολουμαι με τεχνικες για να εχω συνηδειτο ονειρεμα και μετα να πραγματοποιησω και αστρικη προβολη και να παω οπου επιθυμω.

Οι τεχνικες ειναι αυτες¨

1)Εχω διπλα στο κρεβατι μου ενα τετραδιο και καταγραφω οταν ξυπναω τα ονειρα μου. Οτι θυμαμαι,δεν εχει σημασια αν βγαζει λογικη η οχι.
Με τον καιρο αρχιζεις να βλεπεις πιο πολλα ονειρα και πιο ζωντανα και τα θυμασαι ολοκαθαρα μετα.
Επισης θα αρχισεις να βιωνεις και συνηδειτο ονειρεμα και να πετας, να κανεις οτι θες.

2)Επισης πολυ καλη τεχνικη και αυτη.

Ρωταω καθε μιση ωρα ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ? μετα κοιταω οτιδηποτε,γυρναω το κεφαλι,ξανακοιταω και αφου αυτο που κοιταηα ειναι το ιδιο ακομα,σημαινει οτι δεν ονειρευομαι.
Βλεπετε στο ονειρο δεν μπορεις να απαντησεις αν ονειρευεσαι και με αυτη την τεχνικη θα κανεις καποια στιγμη την ερωτηση ενω ονειρευεσαι και οταν κοιταξεις κατι και μετα το ξανακοιταξεις δεν θα ειναι το ιδιο και ετσι θα συνηδητοποιησεις οτι ονειρευεσαι και θα αποκτησεις συνηδηση (Lucid)

3)Πριν τον υπνο λεω ΘΑ ΘΥΜΗΘΩ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ - ΘΑ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΩ ΟΤΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΛΕΓΞΩ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ.

Αυτες τις τεχνικες τισ ξερω απο ξενα σαιτ και θεωρουνται οι καλυτερες.
Καλο θα ηταν να τις τηρειτε ολες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 15:46:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρόσφατα ανακάλυψα πόσο μπορεί να σε βοηθήσει το κομποσχοίνι!!!
Αν φοράτε, κάντε το τεστ πραγματικότητας κάθε φορά που βρίσκετε τον εαυτό σας να το κοιτάει. Αν το φοράτε συνέχεια, τότε θα το φοράτε και στα όνειρα. Επίσης κάθε μέρα πριν κοιμηθείτε χρησιμοποιήστε το! Πείτε τη φράση που πρότεινε ο προλαλήσαντας 33 φορές! Βοηθάει

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 19:22:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GEIA SAS PAIDIA!!
MOU EXEI TYXEI POLLES FORES NA EXW SYNEIDISI TOU OTI KOIMAMAI STO ONEIRO MOU, KAI NA TO KATEYTHYNW..KYRIWS OTAN GINONTAI SKOURA TA PRAGMATA ( PX. ME KYNIGANE NA ME SKOTWSOUN I OTAN 'KSERW'STO ONEIRO MOU OTI PROKEITAI NA SYMVEI KATI POLY TROMAKTIKO. PALIOTERA EVLEPA SYNEXWS TO IDIO ONEIRO, OTI KAPOIOS ETOIMAZOTAN NA ME APOKEFALISEI, KAI PANTA KSYPNOUSA TIN TELEYTAIA STIGMI MOUSKEMA STON IDRWTA, WSPOU TIN TELEYTAIA FORA POU TO EIDA KATHYSIXASA TON EAYTO MOU LEGONTAS OTI EINAI APLA ENA ONEIRO, KAI I AGWNIA TOU EPIKEIMENOU APOKEFALISMOU EKSAFANISTIKE...KAI APO TOTE AYTOS O EFIALTIS DEN EXEI EPISTREPSEI). EXEI KAPOIA SXESI AYTO ME TO SYNEIDITO ONEIREMA??

KAI KATI ASXETO...MONO, MI VALETE TA GELIA, EINAI POLI LEPTO TO THEMA...TI SIMAINEI OTAN VLEPEIS STO ONEIRO SOU OTI SOU EXEI FYTRWSEI PEOS?? (AN EXETE KAPOIA EKSIGISI, PEITE MOU KI EMENA GIATI THA ME FAEI I PERIERGEIA!!!)

THANKS!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 16:39:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ..inandabove, τώρα για να σου δώσω την προσωπική μου άποψη και μόνο, όταν βλέπω στον ύπνο μου γεννητικά όργανα, δεν το έχω για καλό.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 17:07:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aλλάξατε γραφικό φίλη Oneiric?

Νομίζω πως σας ταιριάζει πολύ καλύτερα αυτό,
απ' ότι το προηγούμενο!

Απ' όσο μπορώ να κρίνω από τα γραπτά σας βέβαια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 17:19:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
... μα βέβαια καλέ μου!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 17:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα...βλέπω με χαρά,
ότι γίνατε και πιο...γλυκειά!!!

Τι μπορεί να κάνει ένα γραφικό ε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 19:01:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TI NA PW, FILI EIRINI...KI EGW DEN KSERW!!! TO PERIERGO EINAI PANTWS OTI STO ONEIRO MOU EIXA XAREI POLY ME TO KAINOURIO MOU APOKTIMA!!!
MALLON SIKWNEI FREUD-IKI EKSIGISI TO THEMA...


PS: OTNTWS, WRAIO TO KAINOURIO GRAFIKAKI!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 21:41:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι ωραία.
Ξαναζωντάνεψε το θέμα.

Λοιπόν, εγώ να σας βάλω να ψάξετε στο ΝΕΤ για WILD τεχνική.(ότι καλύτερο για συνειδητό ονείρεμα.)
Εγώ προσωπικά ασχολούμαι αν και δεν χρησιμοποιώ και πολλές τεχνικές.
Είναι πραγματικά κάτι το φανταστικό το να αποκτάς συνείδηση, κάποιες φορές ξυπνάς απ΄τον ενθουσιασμό σου.
Εγώ προσωπικά είχα 2 συνειδητά όνειρα και ελπίζω να μετρήσω παραπάνω !
Αν κάποιος τελικά αποκτήσει συνείδηση σε Όνειρο το πρώτο που προτείνω να κάνει είναι να τριψει τα χερια του και να προσπαθησει πραγματικα να τα νιωσει, αυτό θα τον κάνει σταθερό και κάθε φορά που θα ‘σβήνει’ το Όνειρο να ξανατρίψει τα χέρια του.
Συνήθως ο ίδιος θα έχει προαίσθημα ότι τελειώνει το Όνειρο και δεν μπορεί να κάνει κάτι γι’αυτό, εγώ τότε προτείνω να δοκιμάσει κάτι περίεργο. Ότι ο ίδιος θέλει.
Εγώ προσπάθησα να αυξήσω την όραση μου έτσι ώστε να βλέπω 360 μοίρες ! χε χε.

Ειρήνη ‘μεγιά’ για το λουκ και σου εύχομαι ότι καλύτερο(για τον γάμο !)

Φιλικά, δικός σας Γιάννης.


‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2003, 01:44:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
W.I.L.D TECHNIQUE

How does the Wake-Initiated Lucid Dream (WILD) technique work?

It works by remaining conscious until you start dreaming.

It is quite easy and effective if you do it right.
Again, you need to sleep 5-6 hours before trying
this.

This is because you don't dream much the first 5 hours, it is mostly non-REM sleep.

You enter REM a lot faster after 5-6 hours with sleep, and you don't go down to stage 3 and 4 as
you do when you first go to bed. The problem is remaining conscious until your dream start.

Many strange things may happen when you remain conscious until the REM-period starts.
The first
thing you see may be Hypnagogic Imagery. It is a pattern, like the one you see when you press
your fingers against your closed eyelids.

Remember that this is hypnotic, and getting too
involved with them will induce unconsciousness. Just let it flow, don't get too involved and
don't suppress them either.

The next thing you may experience is Hypnagogic Sounds. It may be
as real as the sounds you hear in waking reality, but they are nothing to be afraid of.


It is a good indicator that the REM-period is right around the corner. Just don't let these sounds
scare you.
If you start to experience Abstract Thoughts, the logical part of your brain is
falling asleep and you are not far from losing consciousness. You might be lying in bed
thinking about a friend and the hypnagogic imagery starts and you see your friend's face.


You have also worked a stressful day so you start to remember stocking the shelves at work.

Soon you are thinking that you are putting cans of food on the shelves with pictures of your friend
on them. All this might seems perfectly normal. But it's not logical. What you need to do is
try thinking logical, do some math or start over again. Tactile Sensations can feel like you
are paralyzed and high-voltage painless electricity is jolting through your body. You may
experience these vibrations and find yourself leaving your body or having a Lucid Dream. But
remember that all this is nothing to fear, it happens every night, whether you are consciously
aware of it or not.

Now that you know what you might experience when trying to consciously enter the REM-period
there is another problem we need to conquer.

And that is losing consciousness, a very common
problem that is rather easy to overcome.
A good solution is Caffeine and Theobromine. Caffeine
is found in Coffee, Tea, Coke, Chocolate and Pills. Theobromine is found in Chocolate.


The problem is finding out how much Caffeine works for you. A lot of experimenting has to be
conducted. A good place to start is with 0.5 liter Coke, a cup of Coffee or Tea, half a pill or
a chocolate bar. If you take too much you will not start to dream at all, if you take too
little you may lose consciousness. But drinking 0.5 liter Coke is not very wise, it has a very
disturbing side effect. You should also stay up for about 30-60 minutes after waking up after
5-6 hours with sleep. This because it takes about 45 minutes before the Caffeine reaches its
full effect. You might experience a DILD if you go to sleep right after some caffeine intake.

Another way for keeping the mind active and to bring on the hypnagogic images is to imagine
doing something that involves imagery, audible and tactile sensations. Like driving a car,
imagine the car and the road, hear the engine-/radio and feel the steering wheel.


Remain focused on what you are doing and avoid thinking about anything else than driving that car. Or
you might include smell and taste, by imagine a good meal. This works best in combination with
NILD, it takes far more time when done as you go to sleep for the first time. But done with
NILD can you find yourself in a dream in as little as 5-10 minutes.


H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

HYPE
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 20:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους HYPE  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα.Ειμαι ενθουσιασμενος που εστω κατα τυχη, βρηκα αυτο το site.για το συγκεκριμενο forum ακομη περισσοτερο.συμμετειχα περυσι σε ενα πειραμα του αριστοτελειου παν/στημιου πανω στο συνειδητο ονειρο και θα ηθελα να μοιραστω τις εμπειριες μου.δυστυχως η προσβαση μου στο ιντερνετ ειναι περιορισμενη{μπαινω απο δημοσιας χρησης υ/η} καθως επισης ειμαι πρωταρης σε forum αλλα ελπιζω να τα καταφερω. απο αυριο πιο ενεργα... Με εκτιμιση ΗΥPE.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 22:11:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλε HYPE και καλως ηρθες στην παρεα μας!

Εγω προσωπικα ενδιαφερομαι παρα πολυ να ακουσω τις εμπειριες σου.
Εχω βιωσει συνηδειτο ονειρεμα αρκετες φορες και ηταν υπεροχο!
Τωρα κανω συνεχως τις τεχνικες που περιεγραψα πιο πανω για να το βιωνω πιο συχνα :)

Δες και το θεμα που εχουμε για την ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ αν σε ενδιαφερει.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ardarel
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 00:38:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ardarel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Α, και κάτι πολύ ενδιαφέρον: προσέξατε ότι στις αληθινές και πλήρεις αστρικές προβολές ΤΟ ΣΩΜΑ ΔΕΝ ΑΝΑΠΝΕΕΙ ΟΥΤΕ ΕΧΕΙ ΣΦΥΓΜΟ??? Όταν το παρατήρησα, νόμιζα πως ήμουν νεκρός... Σας συμβαίνει?

Παρεπιπτόντως, θα ήθελα να πω προς όλους τους ενδιαφερόμενους για ΑΠ ότι πρέπει να είναι πολύ προσεκτικοί για κάποια πράγματα. Αν κάποιος σας αγγίξει την ώρα της ΑΠ, η ασημένια λωρίδα ζωής καταστρέφεται και επέρχεται θάνατος. Έχει συμβεί σε κοντινό μου πρόσωπο, τον μόνο που ήξερα τότε που να ενδιαφέρεται ενεργά γι'αυτά. Ήταν τραγικό, έκανα να κοιμηθώ μέρες... Η νεκροψία φυσικά, "καρδιακή προσβολή". Προσοχη!!!



Καταρχάς θα ήθελα να συγχαρώ όλα τα μέλη του esoterica για την ωριμότητα με την οποία εκφράζουν τις όποιες απόψεις ή γνώσεις τους, αλλά και τους διαχειριστές για το σπουδαίο έργο που προσφέρουν σε αυτή την κοινότητα.Μπορεί να μην είχα μπορέσει έως τώρα να συμετάσχω σε κάποια από τις πολλές και ενδιαφέρουσες συζητήσεις, λόγο χρόνου, αλλά παρακολουθώ και ενημερώνομαι από όλους σας, αρκετό καιρό τώρα.
Δεν θέλω σε καμία περίπτωση φίλε-η μου να σε προσβάλλω, αλλά για αποφυγή παραιξηγήσεων,καθώς μιλάμε πια για θάνατο, τo "κόψιμο" της λεγόμενης "Silver cord" προέρχεται μόνο από "κανονικό θάνατο" και όχι αν σε ξυπνήσει κάποιος ή σε ακουμπάει.Το μόνο που θα καταφέρει κάποιος αν σε ξυπνήσει απότομα,είναι να σου δώσει μία γερή δόση τρομάρας.Μήπως ο φίλος σου είχε καρδιακά προβλήματα (μπορεί και να μην το ήξερε).
Ελπίζω να δεχτείς την παρεμβασή μου ως καλοπροαίρετη.

Φιλικά Ardarel.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 01:25:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω απολυτα με τον φιλο Ardarel.
Ποτε δεν εχει αναφερθει θανατος απο αστρικη προβολη.
Η λωριδα κοβεται μιονο οταν ειναι η ωρα σου.


Ο YHVH διαβασα οτι παραπονιεται οτι δεν θυμαται καθολου τα ονειρα του και θελει μια τεχνικη.
Φιλε μου απαραιτητο για να αρχισεισ να εχεις συνηδητο ονειρεμα ειναι να θυμασαι τα ονειρα σου.
Για να το καταφερεις αυτο χρειαζεσαι ενα τετραδιο και ενα στυλο οπου θα τα σημειωνεις αμεσως με το που ξυπνας! Οτι θυμασαι,βγαζει δεν βγαζει νοημα.
Με αυτον τον τροπο σιγα σιγα θα αρχισεισ να τα θυμασαι και να βλεπεισ πιο ζωντανα ονειρα και μετα συνηδητα!
Το τηρω αυτο εγω προσωπικα εδω και ενα μηνα και οντως τα θυμασαι σιγα σιγα ολο και πιο πολυ.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 04/11/2003 01:26:50

Edited by - Κωστας on 04/11/2003 18:18:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 17:27:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Thank you
Παρεπιπτόντως, εσύ΄συνήθως θυμάσαι στην καλύτερη περίοτωση 1 όνειρο ή περισσότερα?

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 18:29:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακαλω

Φιλε μου μεχρι πριν ενα μηνα ανηκα ακριβως στην ιδια κατηγορια με εσενα.
Δεν εβλεπα καθολου ονειρα (ετσι νομιζα γιατι ολοι οι ανθρωποι βλεπουμε καθε βραδυ ονειρα!)
Διαβασα σε ενα σαιτ για αστρικη προβολη την τεχνικη που σου ανεφερα και απο τοτε εχω δει μεγαλη διαφορα!
Στην αρχη εγραφα οτιδηποτε ειχε μεινη στην μνημη μου αμεσως με το που ξυπναγα.
Ετσι σιγα σιγα μερα με την μερα εγινε πιο δυνατη η μνημη μου και τωρα ναι θυμαμαι δυο με τρια ονειρα!
Το συνηδειτο ονειρεμα δεν μου συμβαινει ακομα (μου συνεβηκε δυο φορεσ ομωσ) καθημερινα αλλα θελει τον χρονο του.
Επισησ πολυ απλο μαζι με την τεχνικη που σου ειπα ειναι να λες μολις πεφτεις για υπνο και μετα που ξυπνας αρκετεσ φορεσ ΘΑ ΘΥΜΗΘΩ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ.
Αυτο συμβαινει γιατι πολυ απλα εκεινη την στιγμη εχουμε πολυ καλη επαφη με το υποσυνηδειτο μας!

Ελπιζω να μην σε κουρασα.

(Ασχετο αλλα οσοι ασχολουσται και με αστρικη προβολη πηγαιντε να διαβασετε κατι που βιωσα με τεχνικη μεθοδο ονοματι Binaural beats η οποια συχρονιζει τα κυματα του εγκεφαλου και βιωνεις αστρικη προβολη)

Περισοτερα στο τοπικ της αστρικης προβολης.
βΟΗΘΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

HYPE
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 21:54:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους HYPE  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα και παλι. χθες ανεφερα τον ενθουσιασμο μου για το οτι ανακαλυψα αυτο το site-forum και αυτο γιατι παρα τα οσα μου εχουν συμβει και εχουν σχεσει με ΑΠ- συνειδητο ονειρο κανεις απο τους φιλους- συγγενεις δεν μου εδινε την εντυπωση οτι το επερνε στα σοβαρα!!!τρελα σας λεω!!εδω πιστευω οτι θα βρω ανταποκριση και εννοειται οτι θα προσπαθησω με τη σειρα μου να βοηθησω με τις αποψεις-εμπειριες μου.η ενασχοληση μου ξεκινησε με ενα συγκεκριμενο,"σειριακο", "ζωντανο" ονειρο που βλεπω απο 13 χρονων ανα διφορων περιοδων συχνοτητα:επιγραμματικα...μετα απο ιπταμενη διστημικη περιπλανιση καταφθανω σε ενα πλανητη ο οποιος ειναι κατα το ενα ημισφαιριο σκοτεινος{σαν να λαμβανει χωρα εκλειψη στο ημισι}, ενω το αλλο μισο στο οποιο και σταματω ειναι κατοικισιμο απο κοκκινομαλλιδες μονο ανθρωπους και εχει τετοια ομορφια η οποια εικονικα δε θυμιζει κατι γηινο παρ'ολα αυτα ομως μου προκαλει καταιγισμο συναισθηματων.και αυτα ειναι που κανουν "ζωντανο" το ονειρο.γαληνη,συγκινιση,σιγουρια,ασφαλεια οικιοτητα τετοια με το μερος ωστε να το ΝΙΩΘΩ οτι εχω ζησει εκει.σειριακο γιατι καθε φορα πουτο ξαναβλεπα ολο και προχωρουσε η διαμονη μου εκει!?δηλ. εχς φτασει στο σημειο να γνωριζω αρκετο κοσμο εκει και απτη τελευταια φορα να εχω και ασχολια-επαγγελμα-υποχρεωση...να το κρατησω μυστικο!???!περυσι εμαθα μεσω ενος βουδιστικου βιβλιου τη μεθοδο της ΑΠ προκειμενου σε συνδιασμο με το ΣΟ να βρω απαντησεις.δεν φανταζεστε τι ανακαλυψα και ειμαι σιγουρος οτι και καποιος/οι εχουν δει-μαθει πραγματα τα οποια δε λενε ειτε γιατι νομιζουν οτι ειναι πλασματικα-μη πιστευτα ειτε γιατι δεν τα κατανοουν.στις επομενες επισκεψεις μου ελπιζω να εχω περισσοτερο χρονο να κανω διαλογο. με εκτιμηση HYPE.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 23:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολυ ενδιαφερον η εμπειρι σου φιλε HYPE!
Εχεις προχωρησει αρκετα εσυ απο την στιγμη που εχεις και επαφες και νιωθεις οικεια. Ισως να εχεις ζησει εκει..
Περιμενω με ενδιαφερον κι αλλεσ εμπειριες σου.
Να σε ρωτησω,αστρικη προβολη την κατεχεις?

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 21:50:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας φίλοι μου !
χαίρομαι που έχουν έρθει και νέα μελη σε αυτον τον όμορφο κόσμο του esoterica...
Τί έγινε Γιάννη ? απότι βλέπω ξαναζωντάνεψε το τοπικ...

λοιπόν , το προηγούμενο βραδυ είδα ένα όνειρο που...δεν μπορω να το πω και ακριβώς ld . δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες αλλα θυμάμαι ότι σε καποιο σημείο ήμουν στριμωγμένος από κατι σε ένα μεγάλο δωματιο ενός κτιρίου... ξαφνικά , χωρίς να έχω πλήρη επιγνωση ότι βρίσκομαι σε όνειρο σκέφτηκα ότι μπορω να κανω ότι θελω . έτσι λοιπόν πέταξα με τεράστια ταχύτητα προς το παραθυρο , το έσπασα και άρχισα να ελλίσομαι πετόντας στο δρόμο , τύπου ματριξ... φοβερό συναίσθημα

hype πολύ ενδιαφέροντα αυτα σου τα όνειρα... φαντάζομαι πως θα είναι πολύ ωραίο να εχεις έναν παράλληλο κόσμο τον οποίο να μπορείς να επισκέπτεσαι όποτε θελεις . πάντως όταν διαβασα αυτα που έγραφες θυμήθηκα ότι υπάρχουν άτομα που υποστηρίζουν πως έχουν τηλεπαθητική επαφή με εξωγήινους πολιτισμούς ή ακόμη πως μεταφέρονται εκεί με τη θέλησή τους... ποιός ξέρει?...ίσως το αστρικό σου σώμα να έχει επισκεφτεί έναν τέτοιο τόπο και ύστερα εσύ να δημιούργησες ένα σωρό σύμπλεγμα λεπτομερειών...ίσως παλι να πρόκειται για αναμνήσεις...
και βέβαια όμως μπορεί καλλιστα να πρόκειτα περι φαντασίας . μήπως τον καιρό που άρχισες να βλέπεις αυτα τα όνειρα είχες ταση φυγής απο την πραγματικότητα είτε γιατί δεν σου άρεσε είτε για οποιοδήποτε άλλο λόγο ? επίσης μήπως επίσης το σύμπαν σου κινούσε το ενδιαφέρον?... ίσως απλως να πρόκειται για νοητικά σκηνικά . βεβαίως αν δεν μπορείς να σκεφτείς τίποτα που να δικαιολογεί για εσένα την φανταστική υποσυνείδητη κατασκευή ενός κόσμου τότε ίσως πράγματι να μην βρίσκεται στα πλαίσια του φυσιολογικού και να πρόκειται περί τηλεπαθειας και των σχετικών...


"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 10:52:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου καλησπέρα σας!

HYPE έχεις σκεφτεί μέσω της ΑΠ να "ζητήσεις" από το αστρικό σου σώμα να μεταφερθεί αυτόματα στον πλανήτη αυτό?

Φυσικά αυτό θα γίνει εάν έχεις μια κάποια εμπειρία στην ΑΠ. Αν δεν έχεις μπορείς σιγά-σιγά να αρχίσεις να "πειραματίζεσαι" ωσότου φτάσεις στο σημείο που να αισθανθείς έτοιμος-η να το κάνεις!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 21:31:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους και όλες για μια ακόμα φορά!
Αγαπητέ Σίκερ(Ακόμα κρυφό το έχεις το όνομα σου!Σα δεν ντρέπεσαι λίγο !!!)
Χαίρομε που σε βλέπω ξανά !(Είδες κάτι ήξερα ! χέχε)
Να προσθέσω ένα ακόμα συνειδητό.
Να καλωσορίσω όσα καινούργια μέλη βρίσκονται στην παρέα μας!

Υπάρχουν κάποια προβλήματα που όλοι μας συναντάμε στην πορεία, άλλοι δεν τα θυμούνται τα όνειρα και και.και

Για αυτούς που δεν θυμούνται απλά να καταγράφουν τα όνειρα τους όποτε και αν ξυπνάνε κατά την διάρκεια της νύχτας.
Επίσης καλό θα είναι γενικά για τους ‘ονειρευτές’ να ασχολούνται για κάποια λεπτά την ημέρα σκεπτόμενοι τα όνειρα της νύχτας, η ότι σχετικό με τα όνειρα, γιατί το να αγνοείς τα όνειρα κατά την διάρκεια της ημέρας δεν βοηθάει στο να τα θυμάσαι το βράδυ.
Ένας ακόμα τρόπος και για να αποκτήσεις συνείδηση και να ανάπτυξης μνήμη είναι μια ‘σχετική’ χαλάρωση πριν τον ύπνο, και ‘’autosuggestion’’(κάντε προτάσεις στον εαυτό σας ) όπως λένε και οι άγγλοι.
Σκεφτείτε πως θα ήταν να αποκτούσατε συνείδηση σε ένα Όνειρο δηλώστε στον εαυτό σας ότι κοιμάστε. Ψαξτε για ψεγάδια.
Δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω.

Θα ήθελα πολύ όμως να ακούσω ‘συνειδητές’ εμπειρίες όλων σας.

Φιλικά Γιάννης!


‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy