ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ελληνες.Ο εκλεκτος λαος (Ενα θέμα ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 23:34:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[ Υπήρξε ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ και κατάπτωση των φυλών αυτών σε επίπεδο κατώτερο και των περισσοτέρων ζώων, που δεν τρώνε όμοιό τους ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΠΕΙΝΑ.[/b]

Ο ΚΑΝΙΒΑΛΛΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΣΥΝΙΘΙΣΤΟΣ ΣΤΟ ΖΩΙΚΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΟΣΟ ΠΙΣΤΕΥΟΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 50 ΧΡΟΝΙΑ.
ΠΑΝΩ ΑΠΟ 140 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΙΔΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑΣΕΙΣ ΚΑΝΝΙΒΑΛΙΣΜΟΥ. ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΚΑΝΙΒΑΛΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ, ΜΠΑΜΠΟΥΙΝΟΙ, ΧΙΜΠΑΤΖΗΔΕΣ, ΣΑΥΡΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ.


ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΝΝΙΒΑΛΙΣΜΟ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΗΚΟΥΣΤΟ ΝΑ ΦΑΩ ΕΝΑ ΠΕΘΑΜΕΝΟ ΣΥΓΓΕΝΗ ΜΟΥ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΛΗ Wari ΤΟΥ ΑΜΑΖΟΝΙΟΥ ΟΜΩΣ ΤΟ ΝΑ ΘΑΦΤΕΙ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΡΩΜΙΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΝΟΣ ΝΕΚΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ. ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΞΗ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΝΕΚΡΟ ΝΑ ΤΟΝ ΦΑΝΕ.

ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΣΚΕΨΗ. ΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ.
ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΗΘΙΚΗ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΑΝΗΘΙΚΟΙ.

ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΚΑΝΙΒΑΛΛΙΣΜΟΥ, ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ.

ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ ΟΙ ΚΥΡΙΩΤΕΡΟΙ ΛΟΓΟΙ ΕΙΝΑΙ:
1)ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΘΕΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Η ΓΝΩΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ. ΣΥΧΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΟΓΟΝΕΣ ΦΥΛΕΣ.
2)ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΑΝΤΙΛΙΨΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΕΑΣ. "ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΦΑΓΗΤΟ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ" (ΑΥΤΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΣΥΝΗΘΕΙΣ)
3)ΚΑΘΑΡΗ ΑΥΤΟΣΥΝΤΗΡΗΣΗ, ΕΠΕΖΗΣΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΝΤΑΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΑΝ, ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΤΡΩΓΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΗ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΝΕΚΡΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΧΑΡΙΖΕΙ ΖΩΗ.
4)ΣΕ ΕΠΟΧΕΣ ΛΟΙΜΟΥ, ΠΑΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΟΥ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΠΕΦΤΕ ΣΤΟ ΕΠΙΔΕΔΟ ΑΡΠΑΧΤΙΚΟΥ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΝΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ, ΧΩΡΙΣ ΤΥΨΕΙΣ Η ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΖΩΗ.
5)θΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΙ ΛΟΓΟΙ.

ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΤΑ ΣΤΗΡΙΖΩ ΣΕ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ.

Υ.Γ. ΗΡΕΜΗΣΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΕΛΣΟ, ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ... . ΤΟ ΑΝ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ...

"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Edited by - Silverwolf on 27/02/2003 01:28:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tomcat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 23:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tomcat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προφανώς για τον Παρμενίωνα, η όποια πιθανότητα ομοφωνίας, δεν είναι τίποτε άλλο παρά εκδήλωση ημιμάθειας και αποτέλεσμα δημοκρατικών διαδικασιών. Μήπως έχει όμως την καλοσύνη να μας διαφωτίσει για τα καλά της αμάθειας και των μή δημοκρατικών διαδικασιών? Και βέβαια ως μέγας διδάσκαλος ξεκαθαρίζει αυτός και μόνο αυτός τα θέματα που αφορούν τον Ελληνισμό ex cathedra, αντιμετωπίζοντας όπως ο ίδιος λέει με μακροθυμία τους έχοντας προφανώς κοινές πεποιθήσεις με αυτόν. Δεν θα ήθελα να ξέρω τί κάνει σε αυτούς που έχουν διαφορετικές πεποιθήσεις και δεν τους αντιμετωπίζει με καλοσύνη, ίσως τους ανοίγει τα κεφάλια….
Και για να αφήσουμε τα εισαγωγικά ας πάμε στο κυρίως θέμα.
Δεν αμφιβάλει κανένας βέβαια για την ύπαρξη διαφορών στο γονότυπο μεταξύ διαφορετικών ανθρωπίνων φυλών καθώς ο φαινότυπος είναι (αν δεν λάβουμε τίποτε άλλο υπόψη) η "εξωτερίκευση" αυτού του γονιδιακού υποβάθρου. Από το σημείο όμως αυτό μέχρι το σημείο να μετατρέπουμε αυτή τη διαφορετικότητα σε αξιολόγηση ανωτέρων και κατωτέρων φυλών η απόσταση είναι τεράστια. Κι αν ακόμη θεωρήσουμε κάτι τέτοιο ως υπαρκτό, τότε γιατί να μην χωρίσουμε τους ανθρώπους της ιδίας φυλής σε ανώτερους και κατώτερους στηριζόμενοι στις ατομικές διαφορές τους βάσει κάποιας στατιστικής μεθοδολογίας που θα μας βολεύει??
Δεν είναι οι αντιρατσιστές που έχουν πρόβλημα, αλλά όλα αυτά τα ρατσιστικά όρνια που διαστρέφοντας μέσα στην ημιμάθεια τα δεδομένα της επιστήμης, πλάθουν τις ιδιοτελείς τους πεποιθήσεις και τις σερβίρουν, οι έχοντες έναν οφθαλμό στους τυφλούς. Σε τέτοιες πεποιθήσεις βασιζόμενοι οι Ναζί (ως εκπρόσωποι της Αρείας φυλής) προσπάθησαν να "ξεβρομίσουν" την Ευρώπη από τα αποβράσματα των "κατωτέρων" φυλών, οι Κονκισταδόρες και το φιλεύσπλαχνο παπαδαριό που κουβαλούσαν μαζί τους να καθαρίσουν τους Αμερικανούς ιθαγενείς, οι λευκοί αποικιοκράτες (και μαύροι στη ψυχή) να εξοντώσουν τα "ζωντόβολα" που τους χαλούσαν την αισθητική κ.ο.κ.
Και βέβαια δεν λαμβάνεται υπόψη το δεδομένο, ότι δεν υπάρχουν στεγανά ως προς την ανάμειξη του γονιδιακού υλικού ανάμεσα σε διαφορετικές φυλές (ειδικότερα στις "πολιτισμένες" δυτικές χώρες όπου υπάρχει συνεχής ανάμειξη πληθυσμών). Μήπως κάποιος πιστεύει ότι το DNA των σύγχρονων Ελλήνων δεν είναι πλέον διαφορετικό σε σχέση με αυτό των αρχαίων καθώς έχουν περάσει 2000 χρόνια και έχουμε συσχετισθεί με διάφορους τρόπους, με άλλους λαούς και φυλές.
Αναφέρεις Παρμενίωνα στο μήνυμά σου της 25/02/2003 ότι "η όποια αγωγή και ο πολιτισμός είναι ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ των γονιδίων, δηλ. των Εθνών ". Σοβαρά που το ανακάλυψες αυτό? Ωστέ λοιπόν εάν πάρουμε ένα νεογέννητο Ελληνόπουλο και ένα αντίστοιχο "αραπάκι" τα οποία ως νεογέννητα θα μπορούσαμε να τα θεωρήσουμε tabula rasa, και τα εκπαιδεύσουμε, αναθρέψουμε, κοινωνικοποιήσουμε με κοινό τρόπο θα έχουν κάποια διαφορά, εκτός από το χρώμα του δέρματός τους? Αν ο πολιτισμός είναι αποτέλεσμα γονιδίων και μόνο κι εμείς όλοι ως Έλληνες έχουμε κοινό γονιδίωμα, τότε προς τί η διαφορές τόσων Νεο-Ελλήνων κρετίνων, που πετάνε τα σκουπίδια τους όπου λάχει, συμπεριφέρονται ως γορίλες, πετάνε τα κατοικίδια από το κινούμενο όχημα τους μιά που ο μπούλης κανακάρης τους σκασμένος από τον κρετινισμό και την ηλιθιότητα δεν θέλει το δύσμοιρο γατί, θεωρούν τους εαυτούς τους γνώστες κάθε επιστήμης και και και …..
Γιατί ο Γάλλος φιλέλληνας, που σέβεται τον πολιτισμό μας, μιλάει τη γλώσσα μας, αγαπάει την Ελλάδα περισσότερο από πολλούς άλλους Έλληνες, να θεωρείται λιγότερο Έλληνας? Επειδή δεν ανήκει στο Έθνος?????? Ας καγχάσω……
Και για να κλείσω για την ώρα.. Αλήθεια εφόσον η λογική του Κέλσου μπορεί να οδηγήσει στο μηδενισμό και να δημιουργήσει στρατιώτες που θα αρνηθούν να υπερασπίσουν τη πατρίδα τους, η δική σου θεωρία που οδηγεί??? Στους νέους Φύρερ που θα μισούν ό,τι μή Ελληνικό??

Τέλος…..για την ώρα
Φιλικά
Tomcat


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
267 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 23:58:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φυσικά και στη Φύση υπάρχει ΙΕΡΑΡΧΙΑ. Φυσικά και η κορωνίδα της Φύσεως είναι ο Ανθρωπος. Αλλά και στον Άνθρωπο υπάρχει ΙΕΡΑΡΧΙΑ. ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΦΥΛΕΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΤΙΣ ΦΥΛΕΣ. Σωστά τα παραπάνω, όμως δεν βρίσκω σε τί αναιρούν τη φυσική και φυλετική πραγματικότητα.

Στα πρώτα μεταπολεμικά χρόνια, ανάμεσα στις άλλες αξιοζήλευτες προσπάθειες των νικητών "συμμάχων", να αποναζιστικοποιήσουν την Ευρώπη, ξεχωρίζει η περίφημη "Διακήρυξη της UNESCO" που λίγο - πολύ δήλωνε ότι η έννοια της Φυλής είναι απαράδεκτη και θα πρέπει να καταργηθεί!!! 'Ετσι οι φωστήρες του Δυτικού Πολιτισμού, πιστεύοντας ότι καταργώντας την έννοια Φυλή, καταργούν τον.. φυλετισμό, κατάφεραν να αποπροσανατολίσουν την κοινή γνώμη. Από τότε όλοι δηλώνουν "αντιρατσιστές". Η αντιρατσιστική υστερία κυριαρχησε και κυριαρχεί όλα αυτά τα χρόνια, αποτέλεσμα της λυσσαλέας προσπάθειας των ΜΜΕ, των ταινιών και της καθημερινής πλύσης εγκεφάλου στα σχολεία όλης της Ευρώπης, τόσο που καταντάει ρατσισμός εναντίον μας...( ωραιος ο Χασάν...)!

Βέβαια, όπως είπα, τις Φυλές τις δημιούργησε η Φύση. Αν θέλετε, καταδικάστε την! Αν η τύφλωση και η ημιμάθεια κάποιων φτάνει μέχρι εκεί, ας καταδικάσετε την ίδια τη Φύση που δημιούργησε τις φυλετικές ομάδες και τις ιεράρχησε έτσι ώστε άλλες να δίνουν πολιτισμό, άλλες απλώς να αφομοιώνουν και άλλες απλώς να τον καταστρέφουν!

Η κοινή γνώμη εύκολα επηρεάζεται και υιοθετεί τις καλοστημένες νέες αντιλήψεις κι εύκολα τις απαρνείται για χάρη άλλων, όταν υπάρξουν νέες προϋποθέσεις. Συγχρόνως, μόνο επιφανειακά επηρεάζεται απ' αυτές. Για παράδειγμα, σκεφτείτε ότι όλοι οι νεοέλληνες είναι "αντιρατσιστές" όταν ο ρατσισμός αφορά τους Νέγρους, αλλά πολύ ρατσιστές όταν ο ρατσισμός αφορά τους Γύφτους. Ποιός θα ήθελε, η κόρη του να παντρευτεί έναν Γύφτο; Οι Γύφτοι και οι συμπλεγματικοί θα σας απαντήσουν καταφατικά. Μα ούτε καν οι Γύφτοι θα ήθελαν να συναναστραφούν με αλλόφυλούς τους, πιστοί στις παραδόσεις τους και στα έθιμά τους.

Ο αντιρατσισμός έγινε της μόδας, κυρίως από τα ΜΜΕ και από κάποιους της αριστερής "διανόησης", που αφού τους τέλειωσε ο μαρξισμός και η Διεθνής, ξύρισαν τα μούσια τους και έχουν αναλάβει εργολαβικά την "αγωγή" μας.

Βεβαια, η διακύρηξη της UNESCO έγινε για λαϊκή κατανάλωση. Γιατί ο σοβαρός επιστημονικός κόσμος, σεβάστηκε τον εαυτό του και γρήγορα αντέδρασε. Βιολόγοι, Γενετιστές και Ανθρωπολόγοι, έδωσαν ΣΦΟΔΡΗ απάντηση στους γελοίους ισχυρισμούς των συντακτών της.

Επιτέλους, πρέπει να απαλλαγούμε απο τις προκαταλήψεις μας. ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΙΣΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΦΥΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΙΚΙΣΜΕΝΕΣ.Το Ελληνικό θαύμα δε σας αρκεί;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΩΡΙΩΝΑΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
213 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 00:12:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
άλλες να δίνουν πολιτισμό, άλλες απλώς να αφομοιώνουν και άλλες απλώς να τον καταστρέφουν!

Εγώ δεν είμαι ρατσιστής αυτός ειναι μαύρος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 01:00:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΩΩΩ!
...ΕΝΑ 'ΞΥΛΟ' ΗΡΘΑ ΝΑ ΡΙΞΩ ΣΤΗΝ ΕΣΤΙΑ ΣΑΣ..ΦΙΛΤΑΤΟΙ....
-ΩΡΙΩΝΑ!ΑΝ ΠΡΟΣΕΞΕΣ...
1-1 ... ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΟΥ...!
ΜΑ ΚΑΙ ΟΙ 1+1 ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ...ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΚΡΑ...!
ΔΕΝ ΣΥΓΚΛΙΝΟΥΝ ΚΑΛΕ ΜΟΥ...


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 01:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ tomcat.
ΕΧΩ ΦΙΛΟΥΣ ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΕΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΧΩΡΕΣ. ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΕΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΙΓΗΡΙΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΚΡΑ ΥΙΟΘΕΤΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΕΤΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΨΥΧΙΚΑ ΕΙΝΑΙ. ΤΟ ΗΘΟΣ, ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΤΟΥΣ, ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΕΝΟΣ "ΓΝΗΣΙΟΥ" ΣΟΥΗΔΟΥ. ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΣΟΥΗΔΟΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.


ΟΙ ΝΑΖΙ ΚΑΙ Ο ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΛΗΓΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΑΚΡΟ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΑΛΛΟ.
ΕΙΝΑΙ ΛΥΠΗΡΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ ΝΑ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΝΥΞΗ ΡΑΤΣΙΣΜΟΥ;
ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΑΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ - ΕΛΠΙΖΩ...
ΠΑΝ ΜΕΤΡΟ ΑΡΙΣΤΟ ΕΛΕΓΑΝ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΜΑΣ ΠΡΟΓΟΝΟΙ.
ΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ.
ΑΓΚΑΛΙΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ.
ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΙΣΟΙ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΣΑΞΙΟΙ!!!!

"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


161 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 11:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EINAI OLOI OI AN8RWPOI ISOI APENANTI STO 8EO;ELPIZW NA EINAI.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 11:52:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν γνωρίζω Παρμενίωνα αν πιστεύεις στην ύπαρξη του πνεύματος και της άφθαρτης ουσίας του.
Δεν γνωρίζω αν πιστεύεις στην επανακύκλιση του πνεύματος στο πεδίο της ύλης.
Εγώ σαν εσωτεριστής πιστεύω σε αυτούς τους δύο νόμους που αν τους μελετήσουμε καλά θα λάβουμε ένα μεγάλο κλειδί για την κατανόηση πολλών διαφορών ανάμεσα στους ανθρώπους.
Και τι λέει ο νόμος ? Ο νόμος λέει οτι ο άνθρωπος ήταν Ενα, μία μονάδα ...ήταν ενωμένος και ήταν θεός... εκπόρευση απο τον δημιουργό του... που θέλησε να αποκτήσει εμπειρίες και να γίνει θεός ενεργός απο θεός σε παθητικότητα... αποτέλεσμα αυτού ήταν να κατέλθει τα πεδία και να ενδυθεί σάρκα στο πεδίο της ύλης και να κολήσει εκεί επανακυκλιζόμενος στο πεδίο αυτό μέχρι να κάνει τις σωστές επιλογές που θα τον οδηγήσουν στην επιστροφή.Μέχρι να ξεφύγει απο τον Νόμο που αυτός δημιούργησε για την προστασία του.
Το τι είμαι, τι είσαι, τι θα είμαι, τι θα είσαι είναι θέμα επιλογών. Ας πούμε οτι ο νόμος σε κατατάσει κάθε φορά που επανέρχεσαι στη γή για να λάβεις τα ανάλογα μαθήματα σύμφωνα πάντα με τις επιλογές που έκανες στις προηγούμενες ενσαρκώσεις. Το κάρμα που λέμε ....
Πιστεύω στο κάρμα, μου φαίνεται δίκαιος συμπαντικός νόμος. Πίστευε και ο Πυθαγόρας και οι Ορφικοί και ο Σωκράτης και οι Αιγύπτιοι.
Δεν ξέρω ακόμα αν είναι αλήθεια , θα το μάθω οταν καθαρίσει η ψυχή μου και είναι έτοιμη να δεχτεί τα πράγματα χωρίς να την επηρεάσουν, έτσι λένε οι σοφοί και εγώ τους πιστεύω ,γιατι οτιδήποτε ακολούθησα απο αυτά που είπαν με δίδαξε και με μόρφωσε.
Για μένα σκοπός του ανθρώπου είναι να επιστρέψει στην πηγή και τα εφόδια που έχει είναι σύμφωνα με τις επιλογές του ...κάθε στιγμή είναι και μια επιλογή και ένα βήμα πάνω ή κάτω... επιλογές που καταγράφονται μέσα μας και επειδή ένα άλλος νόμος λέει "Ως Ανω και Κάτω" αυτές οι επιλογές εμφανίζονται ακόμα και στο υλικό επίπεδο.
Αυτά είναι τα δικά μου πιστεύω , πράγματα που έχω συλλάβει στην πορεία μου μέχρι τώρα .Το αν είναι η αλήθεια αυτό δεν μπορώ να το επιβαιβεώσω γιατι τα αόρατα δεν αποδυκνείονται με στοιχεία και πειράματα.
θα ήθελα τα σχόλια σου πάνω σε αυτά.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


161 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 12:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PANTWS AN OI AN8RWPOI EINAI ISOI APENANTI STO 8EO,SIGOYRA DEN EXOYN TIS IDIES EYKAIRIES ANAPTYKSHS,PROODOY KAI DHMIOYRGIAS.PI8ANOTATA AYTH H DIAFORA NA OFEILETAI SE "EIDIKH XEIRA BOH8EIAS" TOY "8EOY" PROS EKLEKTOYS LAOYS.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

radamanthis
Νέο Μέλος


28 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 12:36:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους radamanthis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΠΑΝ πιστευω εχει δικιο.
Τα δαχτυλα του χεριου μας ειναι ανισα μεταξυ τους και καποια απο αυτα ειναι λιγοτερο χρησιμα απο καποια αλλα.Ο αντιχειρας και ο δεκτης ειναι απο τα σημαντικοτερα δαχτυλα μας.Το μικρο δαχτυλο και να μας το κοψουν δεν τρεχει και τιποτα(υπεραπλουστευμενο παραδειγμα, αλλα ενδεικτικο).
Ετσι και οι διαφορες φυλές.Καποιες ειναι πολυ σημαντικες για την εξελιξη και προοδο του ανθρωπινου Γενους, ενω καποιες αλλες και να εξαφανιζονταν, η απουσια τους θα ητο ελαχιστα αισθητη...


Με εκτιμηση,

Ραδαμανθυς ο Δίκαιος


ΟΥΚ ΕΛΛΗΝΙΚΟΝ ΤΟ ΠΡΟΣΚΥΝΕΙΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 13:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILOI MOY TORA PU PIASAME KE TIN ALI PLEVRA TOY 8EMATOS.


8ELO NA SAS ROTISO KATI,EXETE ANAROTI8I,GIATI OI MAVROI DEN EXUN PROSFERI TIPOTA STIN AN8ROPOTITA.OLES OI ALES FILES ANAPTIXTIKAN PROSFERAN KE SINEXIZUN NA ZUN OLI MAZI NA LINUN PROVLIMATA ASXETA AN MERIKA PROVLIMATA LINODE ME TON POLEMO,INE KE AUTO MESA STIN EXELIXI.

EGO SKEFTOME OTI OI FILES PU INE APOMONOMENES ZUN STON MESEONA.DEN EXUN KATALAVI AN EXUN PERASI ENA I DIO I TRIA XRONIA I 1000 XRONIA I 11.000 KE PERISOTERA 8A ELLEGA APO TOTE PU ARXISE NA AKMAZI ENAS POLITISMOS.

8A SAS PO KATI PU IDA SE ENA VIDEO CLIP STO INTERNET.
ITAN ENAS "GIATROS" SE MIA MAURI FILI KE IXE POLUS "AS8ENIS".KAPIOS APO AUTUS TU IPE OTI EXO PONOKEFALUS.O GIATROS TU XTIPISE ME TA DAXTILA TO KEFALI,META EKANE OTI MAZEVE TON PONO APO TO KEFALI STO DAXTILO KE KATELIXE NA TU KOPSI TO DAXTILO GIA NA TU FIGI O PONOS APO TO KEFALI.

RE PEDIA AUTO DEN INE POLITISMOS AUTO INE AMA8IA.STIN ARXEA ELLADA O IPOKRATIS DEN DIDAXE TETIA IATRIKI ASXETA AN APO TA PROTA XRONIA MA8ENE KOVODAS KE RAVODAS ZODANUS.

AUTOI INE OI MAVROI.DEN IME UTE RATSISTIS UTE TIPOTA.APLA AUTA PU VLEPO TA KRINO OS EXUN.AN DEN ME PISTEVETE 8A PSAXO TO VIDEAKI KE 8A TO PARA8ESO STO FORUM.IPARXUN POLA TETIA.AUTOS XANALEO DEN INE POLITISMOS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 13:48:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ENΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ,ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΠΛΑ..
ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 2500-3000 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ,ΠΟΥ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ.
ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ ΑΝ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΞΙΕΣ,ΙΔΕΕΣ,ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ,ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ,ΤΕΧΝΕΣ, ΜΕ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΕΙΡΗΝΙΚΗ,ΔΙΚΑΙΗ ΣΥΝΥΠΑΡΞΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ?
ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΩΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟ ΤΟΥΣ ΕΛΛΛΗΝΕΣ (ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ )
ΕΧΕΤΕ ΑΛΛΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑ ?
ΒΛΕΠΕΤΕ,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΜΑΣ,ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΑΠΕΚΡΥΦΘΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΣΤΕΡΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ,ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ? ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ? ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΚΕΦΘΕΙ ΚΑΤΙ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 14:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ITAN ENAS "GIATROS" SE MIA MAURI FILI KE IXE POLUS "AS8ENIS".KAPIOS APO AUTUS TU IPE OTI EXO PONOKEFALUS.O GIATROS TU XTIPISE ME TA DAXTILA TO KEFALI,META EKANE OTI MAZEVE TON PONO APO TO KEFALI STO DAXTILO KE KATELIXE NA TU KOPSI TO DAXTILO GIA NA TU FIGI O PONOS APO TO KEFALI.

RE PEDIA AUTO DEN INE POLITISMOS AUTO INE AMA8IA.STIN ARXEA ELLADA O IPOKRATIS DEN DIDAXE TETIA IATRIKI ASXETA AN APO TA PROTA XRONIA MA8ENE KOVODAS KE RAVODAS ZODANUS.

AUTOI INE OI MAVROI.DEN IME UTE RATSISTIS UTE TIPOTA.APLA AUTA PU VLEPO TA KRINO OS EXUN.AN DEN ME PISTEVETE 8A PSAXO TO VIDEAKI KE 8A TO PARA8ESO STO FORUM.IPARXUN POLA TETIA.AUTOS XANALEO DEN INE POLITISMOS.


Επέτρεψε μου να σου δείξω και εγώ τι είναι πολιτισμός και μάλιστα ΑΝΩΤΕΡΟΣ. Μήπως είδες τα βίντεο με τους παιδεραστές στην πολιτισμένη και γεμάτη λευκούς με μαύρη ψυχή ανώτερους που βίαζαν 5χρονα αγοράκια για να πουλάν βιντοκασσέτες σε ανώμαλους;;;;;; Μήπως είδες τα βίντεο που έκλεβαν παιδάκια για να τα πουλήσουν για ανθρώπινα όργανα;;;;;; Μήπως θυμάσαι πριν από μερικά χρόνια για ένα Έλληνα πατέρα που βίασε το αγοράκι του και το έπνιξε επάνω στο βιασμό;;;;;; Μήπως να μιλήσουμε για αιμομιξίες;;;; Που;;;; Στην Αφρική με τους μαύρους. Λοιπόν δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορούμε να μιλάμε για την ανωτερότητα μας και την ίδια στιγμή να αποδεικνύουμε το αντίθετο;;; Μήπως τελικά είναι η απόδειξη της «ανωτερότητας» μας η ανοησία του ρατσισμού μας;

ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 14:23:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΤΩΡΑ ΖΟΥΜΕ ΣΤΟ 2003 Μ.Χ.ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΠΙΣΩ.........
ΣΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΑΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΝΡΘΡΩΠΙΣΜΟΥ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΝΡΘΩΠΟΤΗΤΑ..ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ..ΑΣ ΤΙΜΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΕ ΜΙΑ ΠΡΑΞΗ ΑΓΑΠΗΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΝΡΘΩΠΟΤΗΤΑ.ΔΙΟΤΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΑΓΑΠΗΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΤΟΥ
ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 15:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILE ANTONIE ESI MILAS GIA 10 ATOMA PU KANUN AUTI TIN DULIA ANAMESA SE DISEKATOMIRIA.....EGO SU MILAO GIA FILES OLOKLIRES PU DEN EXUN POLITISMO TRONE O ENAS TON ALON,VIAZUN AN TO 8ES KE ETSI O ENAS TON ALO KOLANE TON KOSMO AROSTIES.


MIN PIGENIS KE PIANESE APO LIGUS.FISIKA KE SE KATALAVENO EXI SIMADIKO ROLO AUTO PU LES.OMOS EGO 8ELO NA SU PO OTI AUTI I AN8ROPOI TOSA XILIADES XRONIA EXUN PERASI KE PALI MENUN STASIMI.

FILIKA

AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 16:23:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΑΣΙΜΟΙ ΦΙΛΕ LEONARDO ΤΟΥΣ "ΕΚΠΟΛΙΤΙΣΑΝ" ΟΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΛΕΥΚΟΙ ΤΥΧΟΔΙΩΚΤΕΣ ΜΕ ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΣΟΚ ΤΟΥ ΑΠΑΡΤΧΑΙΝΤ Κ.Λ.Π................
ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΠΛΟΥΣΤΕΥΣΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ ΓΕΝΝΕΤΙΚΗ ΥΣΤΕΡΗΣΗ. ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΑΝΑ ΤΟΥΣ ΑΙΩΝΕΣ ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΑΝ, ΑΣΕΛΓΗΣΑΝ, ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΣΑΝ ΚΑΤΑ ΑΘΩΩΝ ΨΥΧΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΛΕΥΚΟΙ. ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ "ΤΡΩΕΙ". ΕΤΣΙ ΧΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ, ΖΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ, ΚΑΙ ΠΡΑΤΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ. Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙΣ. ΒΓΕΣ ΕΞΩ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΠΑΜΕ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ "ΕΧΘΡΟΥΣ" ΜΑΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΙΟ ΑΓΡΙΑ ΘΗΡΙΑ. Η ΞΕΧΩΡΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΜΙΣΟΣ, ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΚΤΗΝΟΠΟΙΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΟΤΙ DNA ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ ΓΡΑΦΟΥΝ......ΕΠΙΒΙΩΣΗ.......ΚΑΙ ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ.....

ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΙΓΕΝΗΣ
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 17:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΙΓΕΝΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALHMERA SE OLOUS SAS.
THA ITHELA NA PARW MEROS KAI EGW STIN POLY ENDIAFEROUSA SYZHTHSH SAS.
ME AFORMH TON TITLO POU EXEI DOTHEI STHN SYZHTHSH AYTH THELW NA KSEKINISW ERWTWNTAS OXI AN OI ELLHNES EINAI EKLEKTOS LAOS ALLA TO POIOU EINAI O EKLEKTOS LAOS(AN EINAI)?
EPEIDH H PISTH STA THEIA HTAN ANEKATHEN GNWRISMA THS FYLHS MAS ,H LOGIKH H DIKIA MOU,MOU LEEI OTI THA PREPEI OI ELLHNES NA EINAI O EKLEKTOS LAOS TOU THEOU.AFOU AYTOS EINAI O DHMIOURGOS,H ARXH KAI TO TELOS,H AFTHARTH "OUSIA",H KINHTHRIOS DYNAMH!
OMWS O THEOS DEN EINAI TELEIOS?DEN EINAI AGATHOS?ARA DEN THA EPREPE NA EINAI KAI DIKAIOS?
OPWS "DEIXNOUN" TA PRAGMATA OXI.KAI THA SYMFWNHSW ME OTI EIPE O FILTATOS PANAS."DYSTYXWS" DEN VLEPOUME NA EXEI DIANEIMEI DIKAIA O THEOS TIS IKANOTITES DIMIOURGIAS SE OLES TIS FYLES.DEN EKSIGEITAI DIAFORETIKA TO OTI OI PROGONOI MAS KATAFERAN KAI DHMIOURGHSAN AYTON TON POLITISMO ENW ALLA ETHNH H FYLES, AKOMA KAI SHMERA DEN EXOUN PROSFEREI TIPOTA APOLYTWS STHN ANTHRWPOTHTA.KAI GIA NA MHN MILISOUME GIA TOUS MAYROUS, AS MILISOUME GIA TOUS GEITONES MAS ALVANOUS.POIA H PROSFORA TOUS STON PAGOSMIO POLITISMO?FTANOUME LOIPON STO SYMPERASMA OTI TO TELEIO(THEOS) EINAI KAI ADIKO?
EIDA PARAPANW NA GRAFETAI KATI PERI METEMPSYXWSHS:MA KAI PALI...POIA HTAN AYTH H TYXH POU EIXE AYTOS O TOPOS KAI PROSELKYE TIS "EYLOGHMENES" KAI DHMIOURGIKES PSYXES EPI TOSES POLLES EKATONTAETIES KAI DHMIOURGHSE TON ARXAIOELLHNIKO POLITISMO(MIAS KAI AYTOS EINAI H VASH SXEDON OLWN TWN EPITEYGMATWN MEXRI SHMERA)?GIATI OTAN OI DIKOI MAS PROGONOI MEGALOURGOUSAN ALLES FYLES XRISIMOPOIOUSAN ANRTHRES KRAYGES GIA NA EPIKOINWNISOUN?PWS KAI ALLA ETHNH OPWS AYTO TWN "FILTATWN" ALVANWN,SYNEXIZOUN NA MHN PROSFEROUN TPT(FAINOMENIKA XRHSIMO TOULAXISTON) STHN ANTHRWPOTHTA?
THA HMOUN ASEVHS EAN TELIKA EFTANA STO SYMPERASMA OTI OUTE H METENSARKWSH MPOREI NA EKSIGISEI TO "ELLHNIKO" FAINOMENO?
MHPWS TELIKA EINAI THEMA GONIDIWN?KAI GIATI NA MHN EINAI?
H THEWRIA TWN DIETHNISTWN-ANTIFYLETISTWN FILWN MAS
LEEI OTI PLEON EIMASTE ENAS MPASTARDEMENOS LAOS.MEIGMA APOGONWN TOURKWN,ALVANWN KAI DEN KSERW KI EGW TI ALLO.PWS OMWS EKSHGEITAI TO OTI AKOMA KAI EPEITA APO TA 400 XRONIA SKLAVIAS EXOUME KATORTHWSEI NA PROSFEROUME SHMANTIKA PRAGMATA STON TOMEA TOU POLITISMOU SE ANTITHESH ME TOUS KATAKTHTES MAS(KAI OPWS LENE MERIKOI XWRIS NA NTREPONTAI GIA TA THILIKA TWN OIKOGENEIWN TOUS-KAI EPIVITORES MAS)?GIATI STON TOMEA THS IATRIKIS AS POUME YPARXEI ENA TEST-PAP KAI OXI ENA TEST-OGLOU?DEN THA EPREPE NA SYMVAINEI TO ANTITHETO SYMFWNA ME TH LOGIKH?
YG:EIDA NA XRHSIMOPOIEITAI WS ANTEPIXEIRIMA STA LEGOMENA TOU PARMENIWNA TO OTI O ETHNIKOSOSIALISMOS EINAI YPEYTHINOS GIA POLLA EGKLHMATA.ONTWS EINAI YPEYTHINOS.OMWS KAI TO ANTIPALO STRATOPEDO,AYTO THS "KOINWNIKHS DIKAIOSYNHS",AYTO TOU DIETHNISMOU, EINAI KAI AYTO YPEYTHINO GIA ALLA TOSA EGLHMATA.MHPWS TELIKA DEN THA EPREPE KAPOIOI NA XRISIMOPOIOUN TO SYGEKRIMENO EPIXEIRIMA GIA NA APANTISOUN STON PARMENIWNA?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 18:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περιτό να κάνω τον κόπο να απαντήσω στο καθηγητή Παρμενίωνα...
Αλλωστε εγώ ειμαι ΑΜΟΡΦΩΤΟΣ και αγενής στους τρόπους μου...
Το ερώτημα κ. Καθηγητά ακόμα παραμένει και βλέπω τη ΣΥΝΗΘΗ ΤΑΚΤΙΚΗ των παραΜΟΡΦΩΜΕΝΩΝ κατόχων τίτλων απο ΠΑΝεπιστήμια (αλήθεια τι ΥΠΕΡΟΠΤΙΚΟΣ ΤΙΤΛΟΣ!!!!!!!)

Λοιπόν ΞΑΝΑΡΩΤΩ εγώ αμαθής με σκοπό ΝΑ ΜΑΘΩ...

quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
'Ολοι "εκείνοι" που "κόπτονται" για τον ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ, έχουν καθήσει να σκεφτούν το εξής σοβαρό, σε σχέση με αυτό που αποκαλούν με τόση υπερηφάνεια (και ΟΧΙ αδίκως) ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΨΥΧΗ.
'Οτι η ΨΥΧΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΥΛΛΟ καθώς και πώς ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΦΥΛΕΣ!!!

'Ολα αυτά περί D.N.A. και ΓΟΝΙΔΙΩΝ έχουν να κάνουν ΜΟΝΟ με το ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΕΛΥΦΟΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ, το σώμα και ΜΟΝΟ με αυτό...


--------------------------------------------------------------------------------


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Θα μπορούσα να μάθω παρακαλώ την ΣΧΕΣΗ Ψυχής και D.N.A...
Υπάρχει κάποια σχέση και ΑΝ ναι ποιά είναι αυτή;;;

Πιστευεται με το θέμα των κλώνων μπορούν να παραχθούν ΕΛΛΗΝΕΣ ή ΕΒΑΡΑΙΟΙ ή ΓΕΡΜΑΝΟΙ ή ΤΟΥΡΚΟΙ ή .... ή .... ή ....


--------------------------------------------------------------------------------


Περιμένω τις απαντήσεις μέσα απο τον πειραματικό σωλήνα του εργαστηρίου...

Κέλσος ο Αμόρφωτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 19:08:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TΕΘΗΚΕ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ "ΜΑΥΡΟΙ" ΕΜΕΙΝΑΝ ΣΤΑΣΙΜΟΙ ΓΙΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ...
ΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑΣΙΜΟΙ ΑΛΛΑ ΟΠΙΣΘΟΔΡΟΜΗΣΑΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΟΚΡΑΤΙΑΣ!
ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ ΣΕ ΠΡΩΤΗ ΜΟΙΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ Η ΤΡΟΦΗ ΚΑΙ Η ΕΠΙΒΙΩΣΗ, ΟΧΙ ΟΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ.


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 19:35:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Περιτό να κάνω τον κόπο να απαντήσω στο καθηγητή Παρμενίωνα...
Αλλωστε εγώ ειμαι ΑΜΟΡΦΩΤΟΣ και αγενής στους τρόπους μου...
Το ερώτημα κ. Καθηγητά ακόμα παραμένει και βλέπω τη ΣΥΝΗΘΗ ΤΑΚΤΙΚΗ των παραΜΟΡΦΩΜΕΝΩΝ κατόχων τίτλων απο ΠΑΝεπιστήμια (αλήθεια τι ΥΠΕΡΟΠΤΙΚΟΣ ΤΙΤΛΟΣ!!!!!!!)

Λοιπόν ΞΑΝΑΡΩΤΩ εγώ αμαθής με σκοπό ΝΑ ΜΑΘΩ...

quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
'Ολοι "εκείνοι" που "κόπτονται" για τον ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ, έχουν καθήσει να σκεφτούν το εξής σοβαρό, σε σχέση με αυτό που αποκαλούν με τόση υπερηφάνεια (και ΟΧΙ αδίκως) ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΨΥΧΗ.
'Οτι η ΨΥΧΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΥΛΛΟ καθώς και πώς ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΦΥΛΕΣ!!!

'Ολα αυτά περί D.N.A. και ΓΟΝΙΔΙΩΝ έχουν να κάνουν ΜΟΝΟ με το ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΕΛΥΦΟΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ, το σώμα και ΜΟΝΟ με αυτό...


--------------------------------------------------------------------------------


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Θα μπορούσα να μάθω παρακαλώ την ΣΧΕΣΗ Ψυχής και D.N.A...
Υπάρχει κάποια σχέση και ΑΝ ναι ποιά είναι αυτή;;;

Πιστευεται με το θέμα των κλώνων μπορούν να παραχθούν ΕΛΛΗΝΕΣ ή ΕΒΑΡΑΙΟΙ ή ΓΕΡΜΑΝΟΙ ή ΤΟΥΡΚΟΙ ή .... ή .... ή ....


--------------------------------------------------------------------------------


Περιμένω τις απαντήσεις μέσα απο τον πειραματικό σωλήνα του εργαστηρίου...



Κέλσος ο Αμόρφωτος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 19:43:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MHPVS KAPOIOI UA EPREPE NA GRAFOYN ELLHNIKA GAI NA MH JESTRABVNVMASTE KAI NA APODEIJOYN KAI THN ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ TOYS?

ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 19:45:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILE KELSO....EXIS PARAKMASI TELIOS TIN SIZITISI.....EXIS FAI TROMERO KOLIMA,KE FERESE SAN ENA MIKRO PEDI PU ZITAI SOKOLATA....I IRONIA SU SINEXIZI NA ORGIAZI.

XALAROSE MEGALE KE KA8ISE APO MAKRIA NA DIAVAZIS AUTA PU GRAFI O APLOS O KOSMAKIS.AN DEN EXIS KATI NA PIS MIN "MILAS MONO GIA NA MILAS" OPOS IPES KE ESI O IDIOS.

SE EUXARISTO....

FILIKA
AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 19:50:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILE ANTONIE,SIGXORESE OSUS DEN BORUN NA GRAPSUN ELLINIKA....
EPIDI GRAFO KE EGO ME LATINIKUS XATAKTIRES TUS KATALAVENO...
EXIS APOLITO DIKIO.

FILIKA

AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 19:56:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και για να ΜΗΝ ξεχνιώμαστε ΤΙ ΛΕΜΕ... παραθέτω κείμενο (μανιφέστο;;;) του φίλου καθηγητή Παρμενίων...
Μαντέψτε απο που το βρήκα...

ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Germany
97 Μηνύματα Posted - 10/01/2003 : 07:52:54
--------------------------------------------------------------------------------
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ thoth ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΥΣ ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ

Ζουμε την αποκορυφωση της ελλειψεως Νοηματος, Πνευματος και Πνοης ζοωγονου, την ιδια στιγμη μαλιστα που τα λογια κι οι ανουσιοτητες πληθαινουν δικην πολλαπλως μετασταντος καρκινωματος σε φαση εκρηκτικης εξαπλωσεως. Ο λογος εχει εμφανως απολεσει το ερμα του επι το παλαι ποτε αυτον ζωογονησαντος πνευματος - και αντ' αυτου μαλλον κατηντησε να "πουλαει πνευμα"...

Καποτε το πνευμα ηταν Θεος, επειτα εγινε ανθρωπος - και τωρα δα εχει καταντησει ο ελεεινοτατος οχλος...", επεσημανε ο μεγας Νιτσε σε μια εποχη ακομη, που κοντα στη δικη μας καταβαραθρωση φανταζει χρυση. Αλλα μαλλον επιχρυση, αφου μεσα της ηδη ειχαν αρχισει να αναφυονται ολοι οι σποροι της Σηψεως: της οποιας η εκτοτε προοδος, εχει καταλυσει τα παντα και οι μερες των κρατουντων τενεκεδων ειναι μοιραιως μετρημενες!!!

Τετοια ειναι τα καρκινωδη παραγωγα της ελωδους σηψεως, του βουρκου στον οποιο παντοτε καταληγει η "Ειρηνη" των φαυλων και η ανενοχλητη δικτατορια των κατωτερων! Οι οποιοι εχοντες κατα βαθος σαφη και απολυτη επιγνωση της φυσικης τους κατωτεροτητος και φαυλοτητος, επιβαλλουν μια τεχνητη απατηλη αισθηση ισοτητος και αδιακρισιας, ουτως ωστε, οταν "ολα θα εχουν γινει μυλος", να μπουν αυτοι ως κυριοι μιας χαωδους καταστασεως οπου φυσει τεινουν, να κυριαρχησουν, με ολα τα καθως πρεπει διασημα του "δικαιου" που εγκαθιδρυει αυτη η ανωμαλια.

Στερουμενη πασης αλλής ηθικης δικαιωσεως, αυτη η ανωμαλια καταχραται της διαχυτως υποβεβλημενης (με πλυση εγκεφαλου) εμμονου συλλογικης πλανης περι "λαικης κυριαρχιας", στης οποιας και τ' ονομα, δικην ιερας εξετασεως, προβαινει στον αποκεφαλισμο οιουδηποτε εκφευγει των προκαθωρισμενων μετρων και προτυπων φαυλομετριοτητων της Προκρουστειου κλινης τους.Τουτο μαλιστα το αποκαλουν και..."ανθρωπισμο"...

Η λαγνεια του μετριου, η αποδοση ευσημων στη δειλια, στην αδυναμια, στην αρρωστη ανισορροπια, η συσχετιση της μαλθακοτητος και της ανανδριας με μια "καλοσυνη" ραμμενη στα μετρα της, η πληρης απωλεια της ανδρικης φιλοτιμιας και αιδους, σ' ενα κλιμα ενδοτικοτητος, ελαφροτητος και προθυμου επιδειξεως "καλης" διαγωγης εναντι του κλιματος του "συνασπισμενου αδελφατου" και της συντονισμενης αποπνικτικης ακολουθιας του, αποτελουντα σημα κατατευθεν του φυραματος του κρατουντος τελματος - δεν ειναι παρα η αναμενομενη αποληξη παλαιων αμαρτιων. Αμαρτιων οχι εναντι καποιου εκδικητικου Γιαχβε - αλλα αμαρτιων ουσιας. Δηλαδη των δικων μας εκτροχιασμων και αστοχιων εναντι της ιδιας μας της αληθους ταυτοτητος, εναντι της αυθεντικης Ελληνικης Αρετης!

Αυτη η κηβδιλη δυιστικη ηθικολογια του μανιωδους Γιαχβε επεφερε στην Ψυχη μας μια "ενοχη",ξενη προς την φυση μας, και επισης ενα βεβιασμενο αυθαδες κυρος μιας μεταφυσικης μονοκαθεδριας κι ενος μονοχνωτου εβραικου δογματισμου - αυτου της κρατουσης ιδεοληψιας-μισαλλοδοξιας των "ανθρωπινων δικαιωματων": Αυτος ο με ανηκουστα πολεμικα και ειρηνικα(πολυ πιο εκφυλιστικα) μεσα επιβαλλομενος δογματισμος (Θρησκεια της Βιβλου και η "πεφωτισμενη" εκδοχη της - Διαφωτισμος, Γαλλικη Επανασταση, Υλισμος),καταντησε το ηθικο αλλοθι των Σιωνιστικων Δυναμεων της εβραικης "Νεας Παγκοσμιας Ταξεως"... Αλλα και το αλλοθι ολων των προαγωγων της ουσιαστικης διαβρωσεως και σηψεως που συντελειται εν ονοματι αυτης της ψευδολογιας. Μιας ψευδολογιας και αναισχυντιας, που ηθικολογει ασταματητα και δασκαλευει κουνωντας το δαχτυλο προειδοποιητικως και παραπεμποντας ειτε στην παλια βιβλο των αιμοσταγων προφητων, ειτε στις νεοτερες του διαφωτισμου και του μαρξισμου, του αναρχο-(π)ηθικισμου και του αστικου ψευδους του καθωσπρεπισμου, του "αντιφασισμου, τελος, και της επικερδεστατης θρησκειας του "Ολοκαυτωματος". Ολα αυτα τελικως μας κανουν ενα αλλοθι - θεωρητικο θεμελιο, ολων των εκτροχιασμων απο τη προαναφερθεισα αυθεντικη ελληνικη Αρετη. Ειναι το κοινο υποβαθρο ολων των "ηθικολογων" ανευ ηθους και εθους και εθνους, που μας μιαινουν και μας αλλοτριωνουν και μας αποσυνθετουν, ως μια βαρυνουσα Υβρη! Η πληρης αποτυναξη της ειναι και η απολυτως θεμελιωδης προüποθεση για την επανευρεση της ΑΡΕΤΗΣ εκεινης που θα μας αποκαταστησει και θα μας οδηγησει στον α-ληθη Εαυτο μας!

Η Αρετη αυτη δεν επιλεγεται, δεν ψηφιζεται, δεν συμπεραινεται:
Υπαρχει εκει, στο αφατο και αβατο βαθος του Πνευματος και της Ψυχης μας, ως αφετηρια και στοχος μαζι, ως θεος που μας επλασε και μας προσμενει για να επιτελεσουμε το καθηκον μας ως στρατιωτες του, επανευρισκοντας τον απο χιλιους δρομους και δρασεις κι ανυψωνοντας ως τα ολυμπια νοηματα τον Κοσμο! Τον Κοσμο - θειο στολισμα (κοσμημα) των Αριων Προγονων μας, που χυμουν ολοενα κι απαυστως να εντροπιασουν οι υποχθονιες και αποθρασυμμενες δυναμεις της ημιμαθειας και της χυδαιοτητος.

Και μονο οταν αυτη η αυθεντικη Αρετη ξαναγεμισει αυτον τον αδειο και αζωο κοσμο, η Δικη θα επανελθει στον πρεποντα θωκο της: Θωκο που τωρα ανομαλως και υβριστικως κατεχει η μικροτητα, η αστικη δειλια και η αναιδεια των κουφιων της εκπροσωπων. Οι οποιοι μαλιστα επισφραγιζουν τον συστηματικο ενταφιασμο των Αξιων εκεινων που ειναι αρρηκτα συνυφασμενες με τον αυθεντικως εθνικο χαρακτηρα και Αρετη ακριβως, του οποιου την πληρη απουσια η δειλη τους υπαρξη ακρατα διαλαλει, με τον εξης μοναδικα δολιο τροπο: ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΟΜΠΗ Σ'ΑΥΤΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙΣ ΑΞΙΕΣ !!! [ καλου κακου ΚΑΙ για να ενισχυουν το κυρος τους ΚΑΙ για για να μειωνουν τις Αξιες και να επιτεινουν τη Συγχυση της χαβουζας στην οποια στηριζεται ( η μαλλον ως κοπρος επιπλεει!) η ολη τους υποσταση ], οποτε αυτο κρινεται και βολικο και χρησιμο στην αγωνια τους να αναρριχηθουν περαιτερω στην επιφανεια της χαβουζικης τους υποληψεως, δρεποντες και δαφνες "πολιτικης ορθοτητος" ! Αυτο λεγεται..."το τερπνον μετα του ωφελειμου", δηλ. "ΚΑΙ την Συγχυση μας επιτεινουμε ΚΑΙ τη χαβουζα μας συντηρουμε ΚΑΙ πολυτιμους αντιφασιστικους ποντους κερδιζουμε, σκυλοβριζοντας αυτους τους καταραμενους εκπροσωπους αυτων των Αξιων, που εχουν το θρασος να επανερχονται μετα την Νικη των δημοκρατικων δυναμεων στον Πολεμο και να μας απειλουν! Ακου θρασος, μεσα στην εποχη της Νεας Παγκοσμιας Ταξης!

Επιτελους, εχουμε φτασει σ'ενα σημειο οπου ο Διαχωρισμος ειναι αναποφευκτος. Απο τη μια οι οψιμοι "ελληνοκενρικοι" - "αρχαιολατρες" - "αναζητητες" - "ουφολογοι" - "εψιλονιστες" του Συστηματος, απαραιτητοι για την ακινδυνη απορροφηση και ελαχιστοποιηση των κραδασμων των τυχων αντιδρασεων καποιων που ακομη διαθετουν την αγνοτητα να αισθανονται και να σκεπτονται πατριωτικα. Διοτι ενω ολοι οι παραπανω ζουν στον κοσμο τους...η Ελληνικη Ψυχη εχει πληρως , σχεδον , τεθει εκτος μαχης, υπο τους αθιγγανοειδεις κτυπους ενος υποκουλτουρωδους πλεγματος - δικτυου εμπορων, κομματαρχων, ηθικοδιδασκαλων - "ουμανιστων", αναλφαβητων και ημιμαθων, εκρηκτικως πολλαπλασιαζομενων αθιγγανων και πλημμυρηδον εισαγομενων αφροασιατων, διεθνιστων και αλλων...

Απο την αλλη ειμαστε εμεις , οι "κακοι φασιστες"...οπως ολοι καματε πως καταλαβατε και πως γνωριζετε τι σημαινει φασισμος και εθνικοσοσιαλισμος...Η αντιθεση μας προς τους παραπανω "ελληνοκεντρικους" δυναται να χαρακτηρισθει ως το χασμα! Ο δικος μας ελληνισμος δεν εχει καμια σχεση με τις παρανοησεις και τις συγχυσεις εννοιων που οι παραπανω καμουν. Κατορθωσαν ολοι αυτοι οι ανερματιστοι "ελληνοκεντρικοι - αναζητητες" να επιβαλουν εαυτους και την ιδια την ιδεοληψια τους ΕΝ ΕΙΔΕΙ ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΟΥ ΕΙΔΩΛΟΥ ως μονη δυνατη επιλογη μας...Και πετυχαν τη μιζερια , την ενδοτικοτητα και τη σηψη τους να την περιτυλιξουν ειτε με "εθνικοχριστιανικα", ειτε με "παγανιστικα" προσχηματα ευπρεπειας...

Ολα αυτα μου θυμιζουν τα λογια του θειου Νιτσε :

"Ολα θελει να σας τα δωσει, αν το λατρεψετε, το νεο ειδωλο: ετσι αγοραζει για δικη του τη λαμψη της αρετης σας και το βλεμμα του περηφανου ματιου σας. Δολωμα θα του γενητε στους περιττους...θανατος που καυχαται πως ειναι ζωη...Προοδο ονομαζουν αυτη την κλεψια τους και ολα επανω τους γινονται αρρωστια και δυστυχια. Καμαρωστε μου λοιπον αυτους τους περιττους! Αρρωστοι ειναι παντα, ξεχυνουν τη χολη τους,(...)πλουτη αποχτουν κι ομως φτωχοτεροι γινονται. Δυναμη θελουν και πρωτα το μοχλο της δυναμης, πολλα χρηματα, αυτοι οι ανικανοι!

Καμαρωστε τους πως σκαρφαλωνουν, οι ευκινητοι αυτοι πηθικοι, ο ενας πανω στον αλλον και σπρωχνονται στη λασπη και στο γκρεμο.

Προς το θρονο τρεχουν ολοι: αυτη ειναι η τρελλα τους, ως εαν η ευτυχια καθοτανε στον θρονο. Συχνα η λασπη καθεται στο θρονο κι ο θρονος στη λασπη.

Λασπη κειται στα βαθη της ψυχης τους:κι αλλοιμονο αν η λασπη τους εχει πνευμα! Αν ησαν τουλαχιστον τελειο κτηνος! Μα το κτηνος ειναι αθωο!

Αδελφοι μου, θελετε λοιπον να πλανταξετε απ'την ανασα του ρυγχους και της ακολασιας των; Σπαστε τα τζαμια καλλιτερα και πεταχθητε στον ελευθερο αερα!

Ελευθερη ειναι ακομα για τις μεγαλες ψυχες η γη!Ακομη ειναι για μεγαλες ψυχες διαθεσιμη μια ελευθερη ζωη!

Εκει που τελειωνει το σαπιο τους ειδωλο, απο ΄'κει μονο αρχιζει ο ανθρωπος που δεν ειναι περιττος....

Εκει οπου το ειδωλο τους , παυει - ω, κοιταξτε με λοιπον αδελφοι! Δεν θωρρειτε περ' αυτου το ουρανιο τοξο και του Υπερανθρωπου τα γιοφυρια;;;

Ετσι μιλησε ο Ζαρατουστρας!"

Ομως μονο οι Αυθεντικοι Στρατιωτες του Πνευματος και του Αιματος(Φυλης) ειναι ικανοι να ζησουν! Οι λοιποι απλως επιβιωνουν και παρηγοριουνται με ανουσιες και ματαιες μικροχαρες τρωκτικοειδων - και αυτο αποτελει και την κυρια τους εγνοια...(Θα ερθει η οχι η ομαδα Ε;) Και μονο εκεινοι μπορουν ως αετοι να πεταξουν ως την αληθη απτοτητα του Ελληνικου Ουρανου των Ιδεων και να αναμορφωθουν και να οπλιστουν ως πραγματικοι Ελληνες - τωρα, ακριβως αυτη τη στιγμη που ολα τα καλοεπιτηδευμενα ψευδη του Συστηματος εχουν ξεφτισει! Και οση λασπη και αν εκτοξευουν, ουτε τους Αετους μπορουν να ξε-αετισουν, ουτε να μας αναχαιτισουν με τους χαρταετους τους!

Συγνωμη, παντως, για την ταραχη που προκαλεσα με την εθνικοσοσιαλιστικη μου συμπεριφορα. Δεν μπορουσα να φαντασθω οτι θα διεταρασσα την αραχνοüφαντη γαληνη του πνευματος του forum. Φανηκε ετσι, αθελα μου, σαν με το βεβηλο υψωμενο χερι μου προς φασιστικο χαιρετισμο, να εσπαζα τα κρυσταλλα του θερμοκηπιου της ορθοτητας σας! Κατανοω λοιπον οτι εσεις ολοι δυνασθε να με αντιμετωπισετε μονον αναπαριστων με ως "απολυτο κακο", "κακο φασιστα" κλπ...

Οι εικωνικες ομως "αξιες" ΔΕΝ μπορουν να ξορκισουν την Αληθεια. Και ολοι εσεις οι "γνωστες" του "μυστικου" και του "απολυτου", παραμεινετε στον κοσμο σας τον - φυσικα - δημοκρατικοτατο..."ΣΤΥΓΕΙΤΕ ΓΑΡ ΔΕΙΠΝΑ ΑΙΕΤΩΝ!!!" - φυσικοτατα...

"ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ , ΑΣ ΠΟΛΕΜΗΣΕΙ !"


Edited by - ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ on 10/01/2003 07:59:01

Edited by - ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ on 10/01/2003 13:26:48

Μείνε στη σκιά σου φίλε μου αν δεν έχεις ΤΙΠΟΤΑ να μας πείς...
Φτάσατε να τρώτε ο ένας τον άλλον και σε ενοχλή το παιχνίδι μου;;;;
Εδώ φαίνεται η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ (και όχι μόνο) του καθενός...

Κέλσος ο εν Απορία

Υ.Γ Φίλε μου Αντώνιε... Τι ζητάς τώρα;;;; Ψιλά γράμματα...
Σήμερα ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ έβγαλαν τις σούβλες και ΤΣΙΚΝΙΖΟΥΝ ανθρώπους....
Μαύρους 'Ασπρους Κόκκινους... Ε! ρε μπόχα....

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΑΔΕΣ (και μη) ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 20:25:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAPIOI KENE MELOI TOY ESOTERICA....KA(I)MENE ISE KE SIDONISTIS.

FILIKA

AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 20:51:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oh, my preciousss, oh my precious DNA, we love you.

Όπως θα έλεγε και ο Γκόλουμ (ήταν και αυτός στην Ομάδα "Ε";)

Λοιπόν ρε παιδιά από σήμερα πετάω τα βιβλία του Πλάτωνα και των Στωικών. Σταματάω κάθε προσπάθεια να γνωρίσω τον εαυτό μου, να κυριαρχήσω στα πάθη μου και να γυμνάσω την ψυχή μου.

Γιατί να το κάνω; Χρειάζεται; Όχι, βέβαια !!! Έχω αυτό, το κάτι που μένει, όταν ο άλλος πεθαίνει (συγνώμη άρχισα να θυμάμαι τραγούδια) ... ,,, το ελληνικό μου DNA.

Αισθάνομαι σαν την Αθηνά Ωνάση, την πλούσια κληρονόμο, και το Ίδρυμα Ωνάση που διαφυλάσσει την περιουσία μου είναι η Ομάδα "Ε".

Σοβαρά ρε παιδιά, παίρνετε όρκο; Am I the ΟNE; Είμαι ο εκλεκτός; Και μάλιστα έχω και το... κληρονομικό χάρισμα. Ουάουου, θα τρελαθώ.

Λυτρωτικό συναίσθημα. Μία πανέμορφη μυστικιστική, θρησκευτική εμπειρία. Ω Φύση, ή μήπως Θεέ, ή μήπως Θεοί, δεν γνωρίζω ποιος αλλά σας ευχαριστώ που με φέρατε να γεννηθω σε αυτήν την εκλεκτή φυλή. Τι να πω; Τέτοια τύχη, ποιος θα το φανταζόταν. Δείτε την πιθανότητα να γεννηθεί κάποιος σαν και εμάς.


Είμαι ο ΕΝΑΣ στους 500

Τόση είναι η τύχη μου που γεννήθηκα Έλληνας. Λέω να παίξω και Τζόκερ μετά από αυτήν την κατανόηση.


Παιδιά μου συμβαίνει κάτι τρομερό. Μάλλον το ελληνικό μου DNA θα είναι. Βλέπω τώρα μια εικόνα του μέλλοντος. Να, είναι κάτι σαν οθόνη, είμαστε 10.000 χρόνια μετά και βλέπω... βλέπωωω... Α ! Είναι κάτι σα forum και συζητάνε κάποιοι μεταξύ τους.

Είναι κάποιοι συμπατριώτες μας που συζητάνε και λένε ότι το έτος 10.012 θά γίνει επιτέλους η αναγέννηση της ελληνικής φυλής. Βαρέθηκαν να περιμένουν αλλά πάντα είχαν την ελπίδα άσβεστη.

Έκαναν στα 3000 μ.Χ. πρώτα έναν παγκόσμιο πολιτισμό οι Ινδοί, το 4000 μ.Χ. έκαναν πολιτισμοί οι Βραζιλιάνοι, το 5000 μ.Χ. οι Αλβανοί και μη σας τα πολυλογώ, η Ελλαδίτσα μας πάντα ήταν παραμελημένη. Υπάρχουν οι υποψίες ότι όλοι αυτοί οι πολιτισμοί έκλεψαν το DNA μας και για αυτό μπόρεσαν να κάνουν πολιτισμό, αλλά οι μεγάλοι της Γης πάντα έκρυβαν τις αποδείξεις.

Πω, πω τι όραμα ήταν αυτό !!!

Λέτε ρε παιδιά να πάθουμε και εμείς σαν τους Ιεχωβάδες και να αναβληθεί η αναγέννηση της Ομάδας "Ε", τόσο πολύ !!!

Δεν πειράζει όμως. Τι καλύτερο και πιο εύκολο μπορούμε να κάνουμε παρά να περιμένουμε. Έτσι κι αλλιώς το DNA μας κάποια στιγμή θα ξυπνήσει.

Ναι ! Αυτό, όμως, δεν έχει κοιμηθεί ποτέ. Εμείς όμως κοιμόμαστε και ονειρευόμαστε


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 20:57:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΕ...ΣΕ ΠΑΡΑΠΕΜΠΩ ΣΤΗΝ...'ΚΑΣΤΑ' ΤΟΥ ΠΛΑΤΩΝΑ...
ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ....

(!Ω!)
...ΤΑ ΣΕΒΗ ΜΟΥ...
'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 27/02/2003 20:58:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 21:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ βρε καημένε μου Ερμή, ή μήπως να πώ καλύτερα στη νεοεποχίτικη γραφή που χρησημοποιούν ΟΛΟΙ οι "'Έλληνες ΚΑΤΑ γονίο και D.N.A (ή στα νέοελληνικά, νεκρή γλώσσα ΚΑΙ ΑΥΤΗ βλέπεις φίλε μου ΔΙΣΟΞΗΡΙΒΟΥΖΟΥΝΟΥΓΛΕΪΚΟ ΟΞΥ) KA(I)MENE ISE KE SIDONISTIS και κάθεσαι και λές τέτοια;;;;

Πάρε παιδί μου και ΚΑΨΤΑ ΟΛΑ... Στάχτη και μπούρμπερη... ΜΠΟΥΡΛΟΟΟΟΟΤΟ (τό'πιασες το υπονοούμενο 'Ατμα μου;;;)
Ρίχτα στη πυρά της ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗΣ και μετά θα φέρουμε τις σούβλες με τους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ για να κανιβαλίσουμε (εμμμ με συγχωρήται να ΤΣΙΚΝΙΣΟΥΜΕ θέλησα να πώ αλλά γλώσσα λανθάνουσα ΑΛΗΘΕΙΑ ΛΕΓΕΙ)...

Να κανιβαλήσουμε επάνω απο εκείνους που ΑΝΑΖΗΤΟΥΝ ΤΗ ΓΝΩΣΗ και την ΑΛΗΘΕΙΑ...
Μα τι λέω ό κανίβαλος τέτοια μέρα....

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΑΔΕΣ (και μη) ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...

Καλά ΤΣΙΚΝΙΣΜΑΤΑ....

Κέλσος ο Κανίβαλοαγράμματος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 21:58:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILE KELSO EXIS GINI KURASTIKOS, ANEPITREPTA ANEDIS KE TORA MAS LES OTI ISE KE KANIVALOS.BRAVO FILE MU SU IPA SINEXISE DEN SE STAMATAI KANIS.
EXIS OLA TA PROSODA NA MAS FAS OLA TA MELI.

MA DEN IPARXI KANIS NA VALI MIA TAXI?SU IPA KE PALI,AN ISUN SIDONISTIS 8A IXES TIN EVGENIA KE TON "KA8ARO"TROPO NA VALIS TAXI STA TOPIC.

FILE KELSE...

1)ΚΑΛΟΚΑΓΑΘΙΑΝ ΟΡΚΟΥ ΠΙΣΤΟΤΕΡΑΝ ΕΧΕ
2)ΜΗ ΨΕΥΔΟΥ
3)ΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΜΕΛΕΤΑ
4)ΦΙΛΟΥΣ ΜΗ ΤΑΧΥ ΚΤΩ ΟΥΣ Δ' ΑΝ ΚΤΗΣΗΙ ΜΗ ΑΠΟΔΟΚΗΜΑΖΕ
5)ΑΡΧΕ ΠΡΩΤΟΝ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΣΘΑΙ
6)ΣΥΜΒΟΥΛΕΒΕ ΜΗ ΤΑ ΗΔΙΣΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΡΙΣΤΑ
7)ΝΟΥΝ ΗΓΕΜΟΝΑ ΠΟΙΟΥ
8)ΜΗ ΚΑΚΟΙΣ ΟΜΙΛΕΙ
9)ΘΕΟΥΣ ΤΙΜΑ
10)ΓΟΝΕΑΣ ΑΙΔΟΥ

GIATI MU FENETE OTI TA EXIS KANI ENA ISOMA KE DEN VLEPIS PARA MONO EU8IA.PAROPIDES!

FILIKA


AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Edited by - Skies tou Fegariou on 27/02/2003 22:34:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
267 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 22:13:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kelso,

Βλέπω τελικώς ότι η αγένεια, η ευτέλεια, η χυδαιότητα και η απρέπεια είναι όχι στοιχεία του κακού σου εαυτού, αλλά ο ίδιος σου ο εαυτός. Αν αυτό είναι το ύφος που πρέπει να μιλάς, τότε εγώ δε μπορώ να σ' εμποδίσω... Ας σε κρίνουν οι υπόλοιποι. Εγώ έχω σχηματίσει πλέον την εικόνα μου για σένα και είναι θλιβερό, άνθρωποι που θέλουν να αυτοαποκαλούνται "εσωτεριστές", να διακατέχονται από μικρότητα και από εμπάθεια πρός ό,τι δεν γνωρίζουν ή προς ό,τι αδυνατούν εκ φύσεως να καταλάβουν!
Επειδή διακρίνω μια ειρωνεία, για τον τίτλο που μου απευθύνεις ("κύριε καθηγητά"), θα πώ ότι ουδέποτε δήλωσα καθηγητής. Αν φαντάζω έτσι στα μάτια σου, ίσως να είναι από το χάσμα γνώσεων που ΕΣΥ διαπιστώνεις οτι έχουμε. Λίγη σεμνότητα δε βλάπτει. Πάψε επιτέλους να ειρωνεύεσαι τα Πανεπιστήμια. Κάποιοι έχουν κοπιάσει και έχουν αφιερώσει τη ζωή τους γι' αυτά. Μήπως θα ήθελες να τα καταργήσουμε για να ικανοποιήσουμε την αδυναμία σου (ίσως) να περάσεις κι εσύ μια από τις πόρτες τους;

Θα απαντήσω προς τον ΕοN (αν θές και αν μπορείς, προσπάθησε να δείς κι εσύ Κelso, ίσως καταλάβεις αυτά που θα πώ).
Φυσικά και πιστεύω στην ύπαρξη του Πνεύματος και στην αφθαρσία του. Δεν είμαι υλιστής. Το Πνεύμα είναι το απαθές γίγνεσθαι, το ακίνητο κινούν - ανέκαθεν "όρνις και αυγό" ταυτόχρονα.Δέν είναι μια καθολική αφαίρεση, αλλά μια ουσία αυθυπόστατη, η οποία εξ αρχής είναι καθ'αυτήν(an sich - που λένε κι οι Γερμανοί) αυτό που είναι ΚΑΙ δι'εαυτήν (fuer sich).

'Aρα η ταυτότητα και η πεμπτουσία ενός Εθνους αποτελούν οντολογικώς προγενέστερα της ιστορικής της εν χρόνω εκφάνσεως πραγματικότητα - μια πραγματική ζώσα Ιδέα με την Πλατωνική έννοια, ένα αθάνατο Αρχέτυπο. Το 1937 στη Λειψία, ο πρωτοπόρος ερευνητής Ludwig Ferdinand Glauß δημοσίευσε μια σημαντική μελέτη με τίτλο "ΦΥΛΗ ΚΑΙ ΨΥΧΗ" ("Rasse und Seele"). Στην διεισδυτική του εργασία μελετά διάφορους φυλετικούς τύπους: βόρειο, φαιλικό, μεσογειακό, αλπικό, προσωασιατικό, αραβικό κλπ. Καθένας απο αυτούς χαρακτηρίζεται, όπως λέει, από μία ενιαίως δομημένη ψυχική οντότητα, η οποία μάλιστα κατά τρόπο ομοίως ενιαίο, εκφράζεται σε μια ανάλογη σωματική ιδιομορφία.(Σήμερα και η ψυχιατρική το επιβεβαιώνει). Είναι συνεπώς δυνατή η απεικόνηση κάθε "φυλετικού στύλ" - όπως αποκαλεί ο Glauß την ενιαία ψυχοσωματική ιδιομορφία - με (απτή και σαφή) αφετηρία το σώμα και την έκφρασή του.

Προσθέτω διευκρινιστικώς, για όσους δεν το γνωρίζουν, ότι οι προαναφερθείσες ονομασίες φυλετικών τύπων, ΔΕΝ είναι κατά κανέναν τρόπο γεωγραφικές. Επίσης, ότι μεταπολεμικά, όχι απλώς απαγορεύθηκε η φυλετική επιστήμη, αλλά αυτή η κλασική Ανθρωπολογία δολίως και μεθοδικώς, κατά τρόπο μάλιστα που χαρακτηρίζει τη φυλετική ιδιομορφία των πρωτεργατών της μεθοδεύσεως, αντικαταστάθηκε από μια σκοταδιστική μαρξιστοδογματική "κοινωνική ανθρωπολογία",εμπνευστής της οποίας υπήρξε ο αγγλοεβραίος Israel Ehrenberg (το όνομά του υποδηλώνει ότι πέρασε και από τη Γερμανία...) μετονομασθέντος (!) σε Ashley Montagu, καθηγητού πανεπιστημίου ΚΑΙ ο γερμανοεβραίος Franz Boas, ο οποίος μάλιστα δημιούργησε και ομώνυμη "σχολή", προωθούμενος και επιβαλλόμενος από το Εβραϊκό κατεστημένο. Βέβαια οι θεωρίες τους σήμερα έχουν πλέον καταρεύσει...

Επανέρχομαι. Το βάθος και ο βαθμός πιστώτητας της κάθε περιστασιακής έκφανσης του Αρχετύπου από το Λαό, αποδίδουν ισοδύναμα το μέτρο της επίτευξης του κοσμικώς έγκυρου στόχου του, αυτού δηλαδή της αυτοπραγμάτωσης και ουσιώδους ανέλιξης, σύμφωνα προς την ιδίαν φύση και τις ΕΓΓΕΝΕΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ. Η απλή αυτή Αλήθεια αναιρεί και το τεχνητό δίλημμα της ανθρώπινης λογικής περί ελευθερίας και αναγκαιότητας: διότι μή υποτασσόμενη στον τεχνητό διαχωρισμό μεταξύ Κοσμικής Τάξης και Ελευθερίας της λογικής, εκκινεί απ΄τον πραγματικό Θεϊκό Κόσμο, ο οποίος χωράει και την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ και την ΤΑΞΗ , ως μια αρμονική ενότητα, εκτροπή από την οποία δεν αποτελεί ελευθερία, αλλά ΥΒΡΗ.

Ο Πλάτων στον Τίμαιο λέει: " Εντός μας είναι εγκατεστημένα τρία ξεχωριστά είδη ψυχής ( εννοεί το το κινητικό-ενστιγκτώδες, το θυμικό και το νοητικό μέρος)... κατά τούτο πρέπει εναρμονίως και συμμέτρως πρός άλληλα ν' ασκούν δραστηριότητα. Ως προς το κυριαρχούν εντός μας, όμως, είδος ψυχής, πρέπει να αντιληφθούμε ότι αυτό έχει δοθεί ως ατομική θεοειδής οντότητα (δαίμων) από το Θεό, ενοικώντας δε στη κορυφή του σώματος ( της κεφαλής), εξηγούμε ορθότατα ότι μας εξυψώνει προς τον συγγενικών μας Ουρανό, καθ΄ότι είμαστε φυτά του ουρανού κι όχι της γης. Διότι από εκεί, όπου βρίσκονται οι ρίζες της πρώτης μας γεννήσεως, έχοντας το θε΄΄ιο εξαρτήσει (κρεμάσει) την κεφαλή - ρίζα μας, ανορθώνει ολόκληρο το σώμα...Καθ' όλα και δι' όλα τα πράγματα η δέουσα φροντίδα είναι μία, η σε κάθε ένα απο αυτά και κατά περίπτωση προσφορά των οικείων τροφών και εμπειριών. Του δε θείου εντός μας στοιχείου, συγγενείς είναι οι δονήσεις και οι διανοήσεις του Σύμπαντος. Προς αυτές πρέπει ο καθένας, συμμορφούμενος, με επανόρθωση της διαταραγμένης τάξεως, να εξομοιωθεί ως ο κατανοών (βιωματικώς, ψυχονοητικώς αναγνωρίζων) προς το κατανοούμενον ( ουράνιο πρότυπο), ΣΥΜΦΩΝΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΡΧΙΚΗ ΦΥΣΗ. Η αυτοπραγμάτωση αυτή, συνιστά επίτευξη του αρίστου, κατα τα καθωρισμένα για το παρόν και για το μέλλον ΠΡΟΤΥΠΑ" [Τίμαιος, 89c-90a,d]

Εδώ η φιλοσοφική - μεταφυσική προτεραιότητα του Πνεύματος, παρατηρείται και στην Φυσιοψυχολογική-ανατομική και την κοσμολογική της διάσταση εκ παραλλήλου. Μια παραλληλία που προβάλλει ασφαλώς την άρρηκτη αλληλουχία της οντολογικώς προγενέστερης, ανεκδήλωτης πνευματικής διάστασης προς τον εκδηλούμενο Κόσμο, αλλά και τον Ανθρωπο, ως μικρόκοσμο, σύμφωνα προς την ενιαία αντίληψη του Όντος, κατά την ελληνική νόηση!

Αυτός είναι ο κόσμος που πιστεύω, ο μαχόμενος Κόσμος του Ελληνικού- Ευρωπαϊκού Πνεύματος και Αίματος, ριζομένος στο Ιδεατό, την ΙΔΕΑ - ΠΡΟΤΥΠΟ κατά τον Πλάτωνα - και ο Αγώνας προς το Ιδεώδες, το ΑΡΧΕΤΥΠΟ, όχι ως μια ανασύνθεση από κάτω, αλλά ως μια ανώτερη βαθμίδα Ύπαρξης.

Ο Λαός έστω και βιολογικώς "ατόφιος", χωρίς όμως τα Πνευματικά του Αρχέτυπα, τη Ζώσα του Ψυχη, είναι ένα άψυχο κουφάρι, που η πρώτη επίθεση θα το θρυμματίσει και φυσικώς - αυτά δε, είναι η Φυλή του: " Ψυχή είναι η Φυλή ορωμένη εκ των έσω - Φυλή, η Ψυχή εκ των έξω" , όπως λέει ο μεγάλος Γερμανός φιλόσοφος Αlfred Rosenberg. Αυτή η θεμελιώδης αναγνώριση, αποτελεί το μοναδικό δυνατό ΘΕΜΕΛΙΟ μιας ανανηψεως από το Χάος και τη Διάλυση που σήμερα κυριαρχεί παντού! Μόνο με επαναφορά στο Πνεύμα της Φυλής μας δύναται να αναγεννηθούμε! Ο,τιδήποτε παράγει την εθελοτυφλία, τη σύγχυση και την ηλιθιότητα του όχλου και των ινστρουχτόρων του, πρέπει να διαλυθεί από μια Αληθινή επίγνωση, από μια αναγεννώμενη αυθεντική Ελληνική Συνείδηση. Αυτό φυσικά μπορεί να γίνει ΜΟΝΟ από τους ΦΥΣΙΚΟΥΣ συνεχιστές του Γένους, με την αφωμοιωμένη βιωματική εμπειρία των Αγώνων της μαχόμενης Φυλής! Το σημερινό κράτος παρασιτικώς, βρίσκεται στον αντίποδα της αυθεντικής και μαχητικής Ελληνικότητος και Βουλήσεως.

Η από τον Πλάτωνα, παραπάνω αποκαλυπτόμενη ερρίζωση στην Ουράνια Πνευματική Ουσία της Φυλής του Φωτός, αποτελεί την εγγενή σφραγίδα του Νέου Ανθρώπου, που θ' αλλάξει τα πάντα!
Όπως και ο Γκαίτε λέει:"Ο,τι από τους Προγόνους έχεις κληρονομημένο - απόκτησέ το! κιόλας για να τό ΄χεις".

Edited by - ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ on 27/02/2003 22:20:14

Edited by - ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ on 27/02/2003 22:26:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy