ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 Ελπίδα θεραπείας για πάσχοντες απο HIV/AIDS?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2008, 18:44:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τσεκαρε την ιστοσελιδα που σο εδωσα.Εκει αναφερεται η νεα μεθοδος των ενδοπροθεσεων...Ουτε σφαγες ουτε ανικανοτητα ουτε ακρατεια,ουτε χαπακωματα...


Τα εχω δεί medtech.
Τα ξερω. Αυτό δεν σημαίνει οτι τα εχω ψάξει ολα.
Οτιδήποτε βρείς είναι ευπρόσδεκτο και σε ευχαριστώ πάρα πολύ.
Εχω μεγάλη απόφραξη medtech.
95%. Την καλύτερη συμβουλη μου την έδωσαν απο το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης οταν τους εστειλα μαιλ.
``Κάνε οτι μπορείς να το καθυστερήσεις`` και η χρήση του saw palmetto ή φιναστερίδης αλλά και της ταμζουλοζίνης δεν θα είναι παντοτινή. Η μακρόχρονη χρήση τους δεν είναι εγγυημένη. Απλά καθυστέρησετο.

Τώρα οι θεραπείες αυτές που βρήκες είναι πιο ανώδυνες και τις μελετάω.
Είμαι πολύ αποφραγμένος ομως και ολοι μου συστήνουν την διουρηθρική προστακτομή με μαχαιρίδιο.
Εκεί ο χειρουργος αφαιρεί ενα πολύ μεγάλο μέρος του προστάτη εσωτερικά φυσικά. Η εξωτερική πλευρά (κάψα παραμένει ανέπαφη).
Ετσι λοιπόν σου δίνει μια εγγύηση για αρκετά χρόνια οτι οσο και να υπετραφεί , έχουμε αφαιρέσει αρκετό.

Οι μέθοδοι αυτοί που λές, είναι πολύ πιο ανώδυνοι μάλιστα χωρίς νάρκωση.. αλλά χρησιμοποιώντας λέηζερ ή θερμοτητα καίνε ενα μικρό μέρος γύρω απο την ουρήθρα.
Συστήνεται περισσότερο σε αυτούς που είναι μεγάλοι σε ηλικία ή σε αυτούς που δεν μπορούν να κάνουν προστατεκτομή για χ.. λόγους.
Μετά τα 60 παρουσιάζεται κάποια σχετική μείωση στην υπερτροφία.
Ετσι ενας ηλικιωμένος μπορεί να τις κάνει με το σκεπτικό οτι και δεν θα μεγαλώσει αλλο αλλά και πόσο θα ζήσει... Το σκέφτομαι πολύ πάντως ....

Edited by - allzzaro on 02/05/2008 19:06:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2008, 18:52:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βασικα αν επαιρνες μονο saw palmeto και ο προστατης σου παρεμενε σε σταθερο μεγεθος τοτε και μονο τοτε θα μπορουσαμε να εχουμε μια βασιμη ενδειξη (οχι αποδειξη) οτι το saw palmeto εκανε δουλεια.Η αυξηση της τριχοφυιας δεν σημαινει οτι το saw palmetto βοηθησε στην βελτιωση της καταστασης του προστατη.Μολονοτι δεν ειμαι ειδικος δεν εχω διαβασει πουθενα να αναφερεται οτι η αυξηση της τριχοφυιας ειναι σημαδι βελτιωσης της καταστασης του προστατη...

Η λήψη της φιναστερίδης σε ποσοστό 0,5 γρ.. συστήνεται για την τριχόπτωση.
Σε ποσοστό 5 γρ.. συστήνεται για την υπερτροφία του προστάτη.

Ναί.. διάβασε η DHT ευθύνεται και για την ΚΥΠ και για την ανδρογενή αλωπεκίαση.
Απο τη στιγμή που βλέπω αυξημένη τριχοφυία υποθέτω οτι κάτι θα εχει κάνει και στον αδένα. Αυτό φυσικά δεν είναι σίγουρο. Ξέρω αλλους που το πήραν και δεν είδαν διαφορά. Αλλά και η φιναστερίδη τα ιδια. Αλλοι βλέπουν διαφορά αλλοι οχι.

Το νεο φάρμακο OMNIC εξελιγμένη ταμζουλοζίνη και δοξασίνη κάνει καταπληκτική δουλειά προκαλεί τέλεια χάλαση των ινών μαλακώνει η απόφραξη και δουλεύει. Αλλά μετά απο ενα σημείο και μετά μάλλον ο οργανισμός το συνηθίζει και το απορρίπτει.Δύο χρόνια περίπου δίνουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2008, 19:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
(Δεν βλεπω να περιλαμβανει σφαγες και αιματα αυτη η μεθοδος ουτε προκληση ανικανοτητας ή ακρατειας ουρων ενω εξασφαλιζεται η διανοιξη του στενωματος.Φυσικα καλυτερη ενημερωση θα σου κανει ενας ουρολογος/ανδρολογος).

Ναί είναι πολύ πιο ήπιες.
Μάλιστα γίνονται χωρίς αναισθησία.
Ενώ η διουρηθρική προστατεκτομή γίνεται με ολική αναισθησία.
Το όργανο ``προστατεκτόμος`` είναι κάτι σαν πιστόλι με μια σωλήνα αρκετά χοντρή και μέσα απο την ουρήθρα φτάνει στον προστάτη.
Εσωτερικά της σωλήνας ο χειρούργος με ενα ειδικό σύρμα μαχαίρι κόβει κομμάτι κομμάτι του προστάτη μέχρι να αφαίρεθεί ενα μεγάλο μέρος .
Απο οτι καταλαβαίνεις ειναι οδυνηρό χωρίς ολική νάρκωση.
Εχω ομως και ενα αλλο πρόβλημα.
Εχω WPW.. απο τότε που γεννήθηκα.
Είμαι και 50 και ολική νάρκωση δεν μου κάνουν.
Δεν θα ξαναξυπνήσω.


quote:
Φυσικα καλυτερη ενημερωση θα σου κανει ενας ουρολογος/ανδρολογος).

Κοίταξε.
Επειδή δεν είμαι ενας συνηθισμένος ασθενής που πάει στον γιατρό χωρίς να ξέρει τι έχει τι φάρμακα παίρνει και τι θα του κάνουν.
Εχω μια πολύ διαφορετική αντιμετώπιση λόγω της ενδελεχούς διατριβής μου στην εν λόγω πάθηση.


Ζητώ συγνώμη απο τους συμμετέχοντες του τόπικ που βγάζω εκτός θέματος τη συζήτηση.

Edited by - allzzaro on 02/05/2008 19:13:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2008, 21:49:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απο οτι καταλαβαίνεις ειναι οδυνηρό χωρίς ολική νάρκωση.

Δεν γινεται να σου χορηγησουν επισκληριδιο αναισθησία?Δεν ειναι ολικη ναρκωση.

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2008, 22:05:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν γινεται να σου χορηγησουν επισκληριδιο αναισθησία?Δεν ειναι ολικη ναρκωση.

Ναί γίνεται.
Αν και εχω μια μικρή κάκωση στον σπόνδυλο απο βάρη και ισως η νάρκωση προκαλέσει πρόβλημα γίνεται.
Επειδή ομως ο βαθμός απόφραξης είναι μεγάλος και είμαι και αρκετά νέος θα πρέπει να αφαιρεθεί μεγάλο μέρος του αδένα συνιστάται ολική νάρκωση.
Γίνεται πάντως.

Οπως σου είπα λόγω του οτι είμαι λίγο ``χέστης`` εχει τους ενδοιασμούς του ο χειρούργος μην του προκαλέσω πρόβλημα μιας και θα είμαι ξύπνιος με το μάτι ``γαρίδα``...

Edited by - allzzaro on 02/05/2008 22:15:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amato
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2008, 00:35:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amato  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετίζω την παρέα του forum

λοιπόν Medtech (Τεχνολόγε Ιατρικών Εργαστηρίων όπως αποκαλείσαι)

Διάβασε λίγα για τον θεός τον οποίο πιστεύεις τον Dr. Stephen Barett εδώ:

http://www.iahf.com/antiquackbusters/20020105a.html

http://www.raysahelian.com/quackwatch.html

http://www.canlyme.com/quackwatch.html

απ'ότι βλέπεις έχει πέσει πολύ αξιοπιστία εκεί στην μακρινή America.

Όσο για την ελιά την οποία και πάλι ειρωνεύεσαι (πάγια τακτική σου βλέπω), διάβασε λιγάκι παρακάτω.Μην περιμένεις και πάλι κλινικές δοκιμές γιατί τότε δεν θα'χεις τον θεό σου.Βλέπεις η ελιά δεν πατεντάρεται για να ασχοληθεί κανείς.

http://www.advance-health.com/oliveleaf.html

http://www.anyvitamins.com/olive_leaf_extract.htm

γράφει και για τις ιώσεις όπως ακριβώς σου έγραψα και με την προσωπική μου εμπειρία, αλλά λόγω υστερίας και πάλι ειρωνεύτηκες.


Εσύ μου γράφεις πως εγώ χάφτω εύκολα ό,τι μου πασάρουν για εναλλακτικό.Θα σου πώ πως στην αρχή της ασθένειας που ΕΙΧΑ, πήγαινα σε γιατρούς της δυτικής ιατρικής.ΟΚ? Όμως βλέποντας στασιμότητα και κάποτε χειροτέρευση με τα φάρμακα είπα να ψάξω κάτι διαφορετικό.
Είδες λοιπόν πως πάλι έχεις άδικο που με κατηγορείς για μονομέρεια.

Στην προκειμένη περίπτωση ΕΣΥ φοράς παρωπίδες και δεν βλέπεις γύρω σου.Απλώς παραθέτεις εδώ αυτά που διαβάζεις απο την ασφαλή πολυθρόνα σου στο διαδίκτυο.Τίποτα περισσότερο δεν μπορείς να προσφέρεις.

Σε αντίθεση με εσένα, Τεχνολόγε Ιατρικών Εργαστηρίων, εγώ έχω δοκιμάσει και ανατολικές και δυτικές μεθόδους,Βλέπεις εγώ δεν είμαι στενοκέφαλος.Αυτό που μετράει είναι περισσότερο οι προσωπικές εμπειρίες απο τις θεωρίες.Απο τις τελευταίες έχουμε μπουχτίσει και ψάχνουμε για χειροπιαστές αποδείξεις.

Πέραν εμού έχω βοηθήσει και πολλούς απο τους συγγενείς και γνωστούς μου στην υγεία τους με διάφορους τρόπους.Και αυτό που με ευχαριστεί περισσότερο και ανταμείβομαι ηθικά είναι το αποτέλεσμα που βλέπω και σ'αυτούς.

Δεν θέλω να αναφερθώ περεταίρω σε προσωπικές εμπειρίες λόγω κακοβουλίας που βλέπω και ειρωνικού σαρκασμού. Κρίμα βέβαια, διότι πίστευα όταν γράφτηκα πέρσι εδώ πως θα υπήρχαν και περιθώρια δημοκρατικής συζήτησης, χωρίς ηλιθιώδεις και ειρωνικές παρεμβάσεις στα post. PERIOD

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2008, 21:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τεχνολόγε Ιατρικών Εργαστηρίων όπως αποκαλείσαι

Αυτη ειναι η ειδικοτητα μου.Η δικια σου ΠΟΙΑ ειναι?Εχεις καποια σχεση με τον χώρο της υγειας?


quote:
Διάβασε λίγα για τον θεός τον οποίο πιστεύεις τον Dr. Stephen Barett εδώ:

http://www.iahf.com/antiquackbusters/20020105a.html

http://www.raysahelian.com/quackwatch.html

http://www.canlyme.com/quackwatch.html



Εσυ διαβασε αυτα:


http://www.quackwatch.org/01QuackeryRelatedTopics/Cancer/clark.html

αποσπασμα:


Various Internet postings indicate that in September 1999, Geoffrey Clark hired Tim Bolen to assist her after she was arrested. Bolen and his wife Jan do business as JuriMed, an entity whose stated purpose is to assist "alternative" health practitioners faced with regulatory action, criminal prosecution, or other matters that threaten their financial well-being and/or license to practice. Bolen refers to JuriMed as a "public relations and research group." In November 1999, the Bolens began distributing false and defamatory statements to the effect that:

* I am arrogant, bizarre, closed-minded, emotionally disturbed, professionally incompetent, intellectually dishonest, a dishonest journalist, sleazy, unethical, a quack, a thug, a bully, a Nazi, a hired gun for vested interests, the leader of a subversive organization, and engaged in criminal activity (conspiracy, extortion, filing a false police report, and other unspecified acts).
* Terry Polevoy, M.D. (a Canadian pediatrician who operates anti-quackery Web sites) is dishonest, closed-minded, emotionally disturbed, professionally incompetent, unethical, a quack, a fanatic, a Nazi, a hired gun for vested interests, and engaged in criminal activity (conspiracy, stalking of females, and other unspecified acts) and has made anti-Semitic remarks.
* Attorney Grell is professionally incompetent and has filed a false report with the FBI.

Many of the messages were republished (sometimes with embellishment) on Web sites, in news group postings, and in other e-mail messages by other Clark allies and supporters.

After Clark's arrest, Geoffrey Clark set up a defense fund to pay for expenses associated with defending her against "legal attacks." A description of the fund states that the covered expenses would include attorney fees, publicists, expert witnesses, court costs, and appeals and that Goeffrey would administer the money without compensation. The report also stated that by May 31, 2000, the fund had raised $113,943.76, earned interest of $665.96, and spent $27,900.51 for legal expense, $327.65 for "Acct/Copies," $56,408.43 for public relations, and $714.30 for Hulda Clark's travel. It did not indicate how much of the public relations payment went to the Bolens. This information was published on the Web site of New Century Press, which Clark owns and uses to publish her books.

To defend against the libel campaign, I and three others have filed several libel suits against Bolen and various others who have spread his false messages

http://www.quackwatch.org/11Ind/bolen.html#libel

Η συκοφαντια τιμωρειται.


quote:
Εσύ μου γράφεις πως εγώ χάφτω εύκολα ό,τι μου πασάρουν για εναλλακτικό.Θα σου πώ πως στην αρχή της ασθένειας που ΕΙΧΑ, πήγαινα σε γιατρούς της δυτικής ιατρικής.ΟΚ? Όμως βλέποντας στασιμότητα και κάποτε χειροτέρευση με τα φάρμακα είπα να ψάξω κάτι διαφορετικό.
Είδες λοιπόν πως πάλι έχεις άδικο που με κατηγορείς για μονομέρεια.

Δεν σε κατηγορησα για μονομερεια.Σε κατηγορησα οτι αποδεχεσαι μετα μεγαλης ευκολιας ως αποτελεσματικο οτιδηποτε σου πασαρεται με την ταμπελα εναλλακτικο!

Ετσι πηγες και αγορασες μια συσκευη που σου διαγνωσε αμοιβαδωση.Μονο που η συσκευη αυτη ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ και η χρηση της εχει απαγορευτει απο τον Αμερικανικο Οργανισμο Τροφιμων Και Φαρμακων ΤΟΣΟ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΕ ΖΩΑ.

quote:
σε αντίθεση με εσένα, Τεχνολόγε Ιατρικών Εργαστηρίων, εγώ έχω δοκιμάσει και ανατολικές και δυτικές μεθόδους,Βλέπεις εγώ δεν είμαι στενοκέφαλος.Αυτό που μετράει είναι περισσότερο οι προσωπικές εμπειρίες απο τις θεωρίες.Απο τις τελευταίες έχουμε μπουχτίσει και ψάχνουμε για χειροπιαστές αποδείξεις.

Αυτο που ΜΕΤΡΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ.Συμπερασματα για μια θεραπευτικη μεθοδο ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΗ ΣΕ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ.

Εσυ πασχεις απο μια ασθενεια που εχει εξαρσεις και υφεσεις.Δηλαδη τα συμπτωματα της υποχωρουν απο μονα της ανα περιοδους.Που λοιπον ξερεις οτι η βελτιωση δεν ηταν μια αυτοματη υφεση?Ακριβως ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.

Για να δοκιμασουμε αυτη την μεθοδο με ορθο τροπο θα επρεπε:


Να παρουμε ικανο αριθμο ατομων που πασχουν απο την ασθενεια σου

Να τους χωρισουμε σε 2 ομαδες την ομαδα που θα επαιρνε την θεραπεια και την ομαδα που θα επαιρνε την ψευτικη θεραπεια (oμαδα placebo).

Να συγκρινουμε μετα το περας μιας χρονικης περιοδου την κατασταση της υγειας των ασθενων των 2 ομαδων.Ειχαν βελτιωση οι ασθενεις της μιας ομαδας σε συγκριση με τη δευτερη ομαδα?Η βελτιωση αυτη ηταν στατιστικα σημαντικη?

Να δημοσιευσουμε την μελετη σε επιστημονικο περιοδικο.

Να γινει επαναληψη της μελετης απο ανεξαρτητους ερευνητες.

Εαν ολες οι ερευνες ή οι περισσοτερες εδειχναν με συνεπεια οτι οντως δοκιμαζαν βελτιωση τοτε θα λεγαμε οτι η συσκευη αυτη εχει ωφελος για τους ασθενεις με την νοσο αυτη.

Οι προσωπικες εμπειριες δεν αποτελουν αποδειξεις.Χορτασαμε απο προσωπικες εμπειριες στις περιπτωσεις του νερου του Καματερου,της πικραγγουριας,της καβουροσκονης,του δηλητηριου του μπλε σκορπιου κτλ.Και εκει εβγαιναν πολλα ατομα που ορκιζονταν οτι τους ειχαν γιατρεψει απο πασαν νοσον και πασαν μπιμπ για να αποδειχτει κατοπιν ερευνας οτι ή δεν ειχαν γιατρευτει ή οτι δεν επασχαν απο κατι παθολογικο (ψυχοσωματικοι ασθενεις που μπορουν να βοηθηθουν απο θεραπεια placebo)...

Το πολυ πολυ που μπορει να χρησιμευσει μια προσωπικη εμπειρια ειναι ως εναυσμα για περαιτερω ερευνα.Τιποτα παραπανω.


Στην δικη σου περιπτωση χρησιμοποιεις ενα τσαρλατανομηχανημα με την βουλα.(Υπενθυμιζω οτι ο Αμερικανικος Οργανισμος Τροφιμων και Φαρμακων ΑΠΑΓΟΡΕΨΕ την χρηση του μηχανηματος αυτου οχι μονο για ανθρωπους αλλα και για ζωα).

quote:
Δεν θέλω να αναφερθώ περεταίρω σε προσωπικές εμπειρίες λόγω κακοβουλίας που βλέπω και ειρωνικού σαρκασμού.

Εαν δεν θες να ακους ειρωνιες μην πετας υπερβολες του τυπου "το πηρα και μου γιατρεψε το κρυωμα μεσα σε λιγα λεπτα".

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 03/05/2008 21:34:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

meteor
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
111 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2008, 15:31:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους meteor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας,
αγαπητέ amato, μην δίνεις και πολύ σημασία, μια και η (κατά τα άλλα) αγαπητή κυρία, μας έχει κουράσει (με τις εμμονές της, και το φανατισμό της) και παλιότερα σε παρόμοια θέματα.

Είπαμε και θα λέμε πάντα:
"Το ανοικτό μυαλό και πνεύμα, πρέπει να στρέφεται, και να επεξεργάζεται όλες της πληροφορίες.Η φανατίλα, και οι παρωπίδες δεν βοηθούν πουθενά."

Αγαπητέ allzzaro, εύχομαι ότι καλύτερο για την υγεία σου.
Πιθανότατα γνωρίζεις οτι πρώτα η ασθένεια ξεκινά από την αιθέρια μορφή.
Σκέψεις, συναισθήματα, κλπ, και κατόπιν σωματικοποιείται.
Αν θέλεις - και αν δεν το έψαξες, παράλληλα με ότι κάνεις, δες και εδώ:
www.eft.gr, επίσης το ρέικι βοηθά ολιστικά, η γιόγκα, κλπ.

Να είστε όλοι καλά.
ΝίκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2008, 20:12:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ allzzaro, εύχομαι ότι καλύτερο για την υγεία σου.

Ευχαριστώ Νίκο να είσαι καλά.
Η σελίδα δεν ανοίγει ίσως προσωρινά.
Το παλεύω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2008, 21:57:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μια και η (κατά τα άλλα) αγαπητή κυρία, μας έχει κουράσει (με τις εμμονές της, και το φανατισμό της) και παλιότερα σε παρόμοια θέματα.

Μαλλον αυτο που σας ενοχλει Meteοr ειναι οτι δεν εχετε αξιολογα επιχειρηματα να αντιταξετε εναντι στα επιχειρηματα της μονομανους και φανατικης κυριας.

Η θεωρια σου για τις αιτιες της ασθενειας πχ:

quote:
Πιθανότατα γνωρίζεις οτι πρώτα η ασθένεια ξεκινά από την αιθέρια μορφή.
Σκέψεις, συναισθήματα, κλπ, και κατόπιν σωματικοποιείται.
Αν θέλεις - και αν δεν το έψαξες, παράλληλα με ότι κάνεις, δες και εδώ:
www.eft.gr, επίσης το ρέικι βοηθά ολιστικά, η γιόγκα, κλπ.

δεν υποστηριζεται απο αποδειξεις αλλα μονο απο ονειροφαντασιες.Ευτυχως που αναπτυχθηκε η επιστημονικη βιοιτατρικη γιατι αν περιμεναμε απο θεραπευτες σαν και του λογου σας να αντιμετωπισουν τις ασθενειες ο μεσος ορος ζωης θα ηταν ακομα στα 30 ετη και η ποιοτητα ζωης αθλια.Θα πεθαιναμε σαν τις μυγες απο τις λοιμωδεις ασθενειες αφου δεν θα υπηρχαν αντιβιοτικα και εμβολια ουτε προληψη της προκοπης,δεν θα υπηρχε αντισυλληψη,οι γενετικες ασθενειες θα αφθονουσαν αφου δεν θα υπηρχε προγεννητικος ελεγχος,δεν θα υπηρχε καμια θεραπεια για τον καρκινο (σημερα πολλες μορφες καρκινου ΘΕΡΑΠΕΥΟΝΤΑΙ),θα χανονταν πολλες εγκυες γυναικες και εμβρυα απο επιπλοκες της κυησης και της γεννας,οι μεταβολικες ασθενειες θα παρεμεναν μη αντιμετωπισιμες (πχ οι διαβητικοι θα σαπιζαν απο την συσωρευση γλυκοζης) κτλ,οι εγχειρησεις θα ηταν πρωτογονες,χωρις αναισθησια και χωρις υποστηριξη απο αντιβιοτικα κτλ.

Alzarro ευχομαι να βρεις λυση στο προβλημα σου οσο το δυνατον πιο ανωδυνη και αποτελεσματικη.Εχω υποφερει και εγω πολυ με την υγεια μου και σε καταλαβαινω.

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2008, 23:28:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Alzarro ευχομαι να βρεις λυση στο προβλημα σου οσο το δυνατον πιο ανωδυνη και αποτελεσματικη.Εχω υποφερει και εγω πολυ με την υγεια μου και σε καταλαβαινω

TNKS medtech το ψάχνω. Ξέρω μια μέρα θα καταλήξω στο χειρουργείο.
Το κακό είναι οτι δεν εχω αρρωστήσει ποτέ μου.
Είναι πολύ πρωτόγνωρο για μένα.
Να είσαι καλά πάντως.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

meteor
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
111 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2008, 21:15:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους meteor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα,
medtech φαντάζομαι δεν περιμένεις απάντηση στην μονόπλευρη και ισοπεδωτική σκέψη και συμπεριφορά.

ΝίκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amato
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2008, 23:25:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amato  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου meteor,

μόλις σήμερα είδα την απάντησή σου,βλέπεις πολύ δουλειά και δεν προλαβαίνω τα πάντα.
Όσον αφορά τον τελευταίο ντόρο, δεν μπορώ εγώ τώρα να αφήνω την δουλειά μου και να απαντάω με επιχειρήματα, ψάχνωντας τις πηγές μου, όπως το θέλουν μερικοί εδώ.Μου είναι αδύνατον.Πιστεύω πως ο κόσμος έχει μυαλό και μπορεί να κρίνει και να ερευνήσει όπως έκανα και εγώ.
Δεν στεναχωριέμαι για τις επιθέσεις που μου γίνονται, αυτό που με νοιάζει είναι ο κόσμος που τα διαβάζει να μην το βάζει κάτω.Πάντα να ψάχνεται και να παίρνει αποφάσεις για την υγεία του.

!!!Γιατί σαν την υγεία δεν υπάρχει τίποτα άλλο!!!!!


Να'στε καλά όλοι

ps: meteor αν θυμάμαι καλά με είχες ρωτήσει για την συσκευή Zapper παλαιότερα. Την συσκευή αυτή την χρησιμοποίησα μόνο για θεραπευτικούς σκοπούς και όχι για διαγνωστικούς, όπως επίτηδες επαναλαμβάνεται εδώ εσφαλμένα απο τρίτο άτομο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2008, 01:16:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
medtech φαντάζομαι δεν περιμένεις απάντηση στην μονόπλευρη και ισοπεδωτική σκέψη και συμπεριφορά.

Υποψιαζομαι οτι αν ειχες επιχειρηματα θα μου εδινες απαντηση.Δεν διαθετεις ομως meteor.

quote:
ps: meteor αν θυμάμαι καλά με είχες ρωτήσει για την συσκευή Zapper παλαιότερα. Την συσκευή αυτή την χρησιμοποίησα μόνο για θεραπευτικούς σκοπούς και όχι για διαγνωστικούς, όπως επίτηδες επαναλαμβάνεται εδώ εσφαλμένα απο τρίτο άτομο.

Το επιτηδες ανηκει στην φαντασια σου και μονο.

Για να ησυχασεις παντως αναφερες οτι εκανες διαγνωση με την συσκευη syncrometer που ειναι επισης μια τσαρλατανοσυσκευη.

Ammato:

quote:
Το καλοκαίρι του 2005 είχα διαγνωστεί να έχω την Entoamoeba histolityca απο ένα όργανο που λέγεται Synchrometer

Ολες οι συσκευες που αναφερες (zapper,syncrometer etc)ειναι εντελως αχρηστες ειτε για διαγνωση ειτε για θεραπεια.Η χρηση τους σε ανθρωπους ΚΑΙ ζωα εχει απαγορευτει απο τον Οργανισμο Τροφιμων και Φαρμακων της Αμερικης.


quote:
TNKS medtech το ψάχνω. Ξέρω μια μέρα θα καταλήξω στο χειρουργείο.
Το κακό είναι οτι δεν εχω αρρωστήσει ποτέ μου.
Είναι πολύ πρωτόγνωρο για μένα.
Να είσαι καλά πάντως.

Μπορει και να μην καταληξεις Alzarro.Μην απογοητευεσαι.

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amato
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2008, 22:49:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amato  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Medtech
<Ολες οι συσκευες που αναφερες (zapper,syncrometer etc)ειναι εντελως αχρηστες ειτε για διαγνωση ειτε για θεραπεια.Η χρηση τους σε ανθρωπους ΚΑΙ ζωα εχει απαγορευτει απο τον Οργανισμο Τροφιμων και Φαρμακων της Αμερικης.>

amato
no comment για τα σχόλιά σου, δεν ασχολούμαι άλλο μαζί σου.Είσαι πορωμένη
periodΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy