ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ACTION & SCI-FI
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2008, 17:30:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΜΕRICAN GANGSTER

Σκηνοθεσία: ΡΙΝΤΛΕΪ ΣΚΟΤ
Πρωταγωνιστούν: ΝΤΕΝΖΕΛ ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ, ΡΑΣΕΛ ΚΡΟΟΥ, KOYMΠΑ ΓΚΟΥΝΤΙΝΓΚ ΤΖΟΥΝΙΟΡ, ΤΖΟΣ ΠΡΟΛΙΝ, ΑΡΜΑΝ ΑΣΑΝΤΕ, ΤΣΙΟΥΕΤΕΛ ITZAΪΦΟΡ
Κατηγορία: Περιπέτεια
Διάρκεια: 157'
Επίσημος Τίτλος: AMERICAN GANGSTER
Βαθμολογία:


Υπόθεση:
Κανένας δεν ήξερε τον Φρανκ Λούκας, τον οδηγό ενός από τους κυρίαρχους Νονούς της πόλης, μέχρι που βρίσκει την ευκαιρία, μετά τον ξαφνικό θάνατο του αφεντικού του, να χτίσει τη δική του αυτοκρατορία και να ζήσει το δικό του Αμερικανικό Όνειρο. Σταδιακά, προμηθεύοντας τους δρόμους με ανόθευτα ναρκωτικά σε ιδιαίτερα χαμηλή τιμή, αποκτά τον έλεγχο της διακίνησης ναρκωτικών, κατατροπώνει τα υπόλοιπα συνδικάτα του εγκλήματος και εξελίσσεται σε εξέχοντα κοινωνικό παράγοντα.
Ο Ρίτσι Ρόμπερτς από την άλλη, είναι ένας αστυνομικός με τέτοιες διασυνδέσεις που ουσιαστικά ελέγχει τον υπόκοσμο των ναρκωτικών, δίχως να «λαδώνεται». Σταδιακά, αρχίζει να υποψιάζεται ότι κάποιος, πέρα από τις γνωστές οικογένειες της Μαφίας, αναρριχάται στην εξουσία της διακίνησης ναρκωτικών και βάζει σκοπό του να τον συλλάβει…
Ο Λούκας και ο Ρόμπερτς, μολονότι σε αντίπαλα στρατόπεδα, μοιάζουν σε πολλά, καθώς και οι δυο υιοθετούν ηθικούς κώδικες που τους διαφοροποιούν από τους συναδέλφους τους… Όταν όμως έρχεται η ώρα της τελικής αναμέτρησης, μονάχα ένας από τους δύο μπορεί να βγει νικητής….

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2008, 20:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Robotech (!)



Live action film (proposed)

On September 7th, 2007, the Hollywood Reporter stated that Warner Brothers had acquired the film rights to Robotech, and would be producing a live-action film with an as-yet-unknown release date. Tobey Maguire is producing the film through his Maguire Entertainment banner and is eyeing the lead role in what the studio plans on being a tentpole sci-fi franchise. "We are very excited to bring 'Robotech' to the big screen," Maguire said. "There is a rich mythology that will be a great foundation for a sophisticated, smart and entertaining film...".

Drew Crevello also is producing through his Supercool Hollywood BigTime Productions Company.

Craig Zahler ("The Brigands of Rattleborge") has been tapped to write the screenplay.

In an interview, Harmony Gold representative Kevin McKeever said that Warner Brothers had approached Harmony Gold about the project, that Harmony Gold would have "a say" in its creative direction, and that it was not expected to affect the production schedule for Shadow Rising. He was unable to confirm any details of budget, casting, expected release date, or storyline, explaining that it was too early in the life of the project for these things to have been decided.

Θα περιμενουμε να δουμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2008, 10:36:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρουσία Ντεπαρτιέ, Ντελόν
Στις 17 Ιανουαρίου η ευρωπαϊκή πρεμιέρα της νέας ταινίας του Αστερίξ στο ΜΜΑ


Αθήνα




Στην Αθήνα και συγκεκριμένα στο Μέγαρο Μουσικής θα γίνει στις 17 Ιανουαρίου η ευρωπαϊκή πρεμιέρα της ταινίας Ο Αστερίξ στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Την προβολή θα λαμπρύνουν με την παρουσία τους ο Ζεράρ Ντεπαρτιέ και ο Αλέν Ντελόν που ερμηνεύει τον Ιούλιο Καίσαρα.

Στην προβολή εκτός από τους δύο γνωστούς ηθοποιούς θα παρευρεθεί το μοντέλο Βανέσα Χέσλερ που ερμηνεύει μια Ελληνίδα πριγκίπισσα που ερωτεύεται ένας Γαλάτης, καθώς και οι σκηνοθέτες της ταινίας Τομάς Λανγκμάν και Φρεντερίκ Φορεστιέ.

Η κλασσική περιπέτεια των Γκοσινί- Ουντερζό όπου ο Αστερίξ λαμβάνει μέρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες, διανθίστηκε με καινούριες ιδέες, ανάμεσά τους με τις προσπάθειες του Βρούτου να εξολοθρεύσει τον Ιούλιο Καίσαρα, προκειμένου να γίνει αυτοκράτορας στη θέση του αυτοκράτορα.

Τα γυρίσματα κόστισαν 75 με 80 εκατομμύρια ευρώ, κάνοντας την παραγωγή την πιο ακριβή στην ιστορία του γαλλικού σινεμά. Στην ταινία σύντομη εμφάνιση κάνουν ο Μάικλ Σουμάχερ (που θα ερμηνεύσει τον Sumix), ο Ζινεντίν Ζιντάν και η Αντριάνα Καρεμπέ.

Στην Ελλάδα η ταινία θα προβάλλεται από τις 30 Ιανουαρίου.


Newsroom ΔΟΛ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2008, 15:31:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
double post. άργησα να το διαγράψω... άμα μπορεί κάποιος συντονιστής ας το ξεφορτωθεί!

Edited by - crucifire on 03/01/2008 15:49:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2008, 15:32:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μάλλον θα είναι μόνο για v.i.p's ε;

σκ@τ@... αν και το απόλυτο γαλλατικό κάστ για μένα ηταν αυτό της πρώτης ταινίας [είναι δυνατόν να λένε ότι υπήρξε καλύτερος πανοραμίξ, ή καλύτερος αστερίξ; ο κλαβιέ ΗΤΑΝ ο αστερίξ! και ο ντελόν χλιαρός μου φαίνεται για καίσαρας, ενώ ο Gottfried John ήταν βγαλμένος απ'το κόμικ!], εγώ που έχω και μανία με την κέλτικη αλλά και την αρχαία ελληνική ιστορία, θα γούσταρα πολύ να πάω στην πρεμιέρα... τεσ'πα

από το τέλος του μήνα ο Αστερίκιος εν Ολυμπία για εμάς τους θνητούς...

πάντως από guest stars είναι τίγκα. μίχαελ σουμάχερ [θε-ός], μπέκαμ, καρντινάλε, σκλεναρίκοβα [oh yeah!] και τα κέρατά τους!

http://www.youtube.com/watch?v=eneMU40IaGc

ούτε ο στρατός του sauron τέτοια πηθαρχεία!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2008, 17:46:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εμ... ρωμαϊκες λεγεωνες ειναι αυτες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2008, 14:25:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τσακίστηκα λοιπόν χθες να βρω εισητήρια για το σίκουελ του national treasure [δωσ'μου κυνήγι θυσαυρού με γρίφους και πάρε μου την ψυχή], ανκαι τελικά στην αίθουσα εκτός από εμένα και δυό φίλους, ήταν μόνο άλλα 5 άτομα. περίεργο. τεσ'πα, επί της ουσίας.

σίγουρα είναι καλύτερο από το πρώτο, όπως θα έπρεπε να είναι κάθε σίκουελ κανονικά, με πολύ καλογραμμένους διαλόγους, με σενάριο που δε λέει να κάνει κοιλιά [ίσα ίσα που σε κάποιες φάσεις λες "τι άλλο θα τους τύχει ρε διάολε;!" ], με πολύ καλές ερμηνείες από γιον βόιτ και χάρβευ καϊτέλ, αλλά και μία αναπάντεχα καλή, απ'τον εντ χάρρις!

ένα πράμα που με αποσούσε όμως συνέχεια ήταν το μαλλί του νικ κέιτζ που ήταν λες και φόραγε περουκίνι ανάποδα, και ό,τι κι αν έλεγε δε μπορούσα να τον πάρω στα σοβαρά!

φυσικά εδώ τραβάνε τη συνωμοσιοθεωρία ακόμα πιο πολύ, αλλά και πάλι σε σημείο να μη μπορείς να αποδήξεις, εσύ, ως θεατής, το αντίθετο!

εντάξει, είχε και ένα μικρό παιδικό στοιχείο, για το ντισνεϊκό της υπόθεσης, αλλά εμένα μου άρεσε και την προτείνω ανεπιφύλακτα.

α, δίνω ό,τι θέλει, σε όποιον μου πει τι υπήρχε στη "σελίδα 47"!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2008, 20:39:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω απο οτι καταλαβα... θα μαθουμε για την "σελις 47" στην 3η ταινια ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2008, 13:53:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το ελπίζω. εν τω μεταξύ ο κέιτζ είχε πει ότι θα ήθελε η τρίτη ταινία να περιλαμβάνει κι άλλες, πιο μακρινές χώρες, όπως αίγυπτο, κίνα κλπ.

εγώ πάντως θα γούσταρα να αφορά επαφές γήινων-εξωγήινων! βλέπε περιοχή 51, ρόσγουελ-1947 κλπ. αλλά μέσα από το ρεαλιστικό πρίσμα της σειράς [όχι άλλοι δίμετροι εξωγήινοι-χαμελέοντες που βγάζουν δηλητήριο απ'το δάχτυλό τους!]

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2008, 17:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα μπορουσε να περιλαβει την Αιγυπτο, μιας και απο κει ξεκινησε ο "μεγαλος" θυσαυρος! μετα να καταληξει στον Αμαζονιο και την χωρα των Αζντεκων... και ουτω καθ' εξης...

Και για την Ελλαδα θα μπορουσε να βγει καποιο σεναριο!

Σιγουρα η Walt Disney Pictures θα βγαλει και 3η ταινια... δεν ειναι χαζη! αφου "πουλαει" αυτο το ειδος!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2008, 21:21:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι, και ο θυσαυρός, στην ελλάδα, θα είναι στα τούνελ που ξεκινάνε απ'τη σπηλιά του νταβέλη, χαχαχα

πάντως δεν ξέρω τι εισράξεις έχουν κάνει μέχρι στιγμής. απ'τηξ μεριά μου, μακάρι να βγουνκαι 50 σίκουελς. είπαμε, δώσ'μου treasure hunt με γρίφους και ιστορίες, και πάρε μου την ψυχή! θα προτιμούσα βέβαια να λείπει ο κλισε villain που προσπαθεί να πάρει τη δόξα, και το κεφάλι των ηρώων. η αστυνομία, οι μασώνοι [αναρωτιέμαι πόσοι τέτοιοι με διαβάζουν τώρα!] και ο στρατός της εκάστοτε χώρας νομίζω είναι αρκετή απειλή.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2008, 15:44:01  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Stargate: The Ark of Truth

Stargate: The Ark of Truth is a planned direct-to-DVD movie written and directed by Robert C. Cooper. The movie went into production in April 2007, and will be released in the US on March 11, 2008.

The production budget was $7 million.

This movie will be the conclusion of Stargate SG-1's Ori arc, which began in "Avalon". The Ori storyline was originally expected to continue into SG-1's eleventh season, but the series was cancelled by the Sci-Fi Channel in August 2006. Therefore, the movie's storyline will pick up after "Unending", the SG-1 series finale, but will take place before the fourth season of Stargate Atlantis.


Plot
The movie will cover SG-1's attempt to recover the "Ark of Truth", a piece of Alteran technology developed before the Ancients left for the Milky Way. In an attempt to prevent the Ori and their followers rising to power, a device was created that could essentially "brainwash" individuals, for instance Priors, into believing whatever "truth" was programmed into the device. The Ancients' non-interference policy and belief in free will resulted in the device never being used. Even though the gift of Ascension promised by Origin is a lie, the freedom to believe was something the Alterans ultimately decided they did not have the right to restrict.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2008, 09:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπον...ειδα το I AM LEGEND και μπορω να πω οτι δεν με ενθουσιασε καθολου! προσπαθει να μοιασει πολυ στο Resident Evil... με αρκετα στοιχεια απο ταινιες ποιο συγχρονες-ριμεϊκ του George A. Romero... οποτε παει στα αζητητα...

το περιεργο ειναι οτι εσπασε ρεκορ εισιτηριων στις ΗΠΑ (Πρωτη ταινια) και συνεχιζει!

Τελικα δεν μπορεις να κρινεις τους Αμερικανους για το γουστο τους στις ταινιες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2008, 22:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για το I am legend, νομίζω το είχα ξαναπεί καπου εδώ. στα imax του κόσμου όπου παίχτηκε, πριν από αυτή υπήρχαν τα πρώτα πέντε λεπτά του batman:the dark knight, της νέας ταινίας με τον χιθ λέτζερ ως τζόκερ, και όλος ο κόσμος πήγαινε να δει αυτό! μόλις τελείωνε, λένε οι αναφορές, οι αίθουσες άδειαζαν, κανείς δενκαθόταν για την ταινία!

ομοίως, στους συμβατικούς κινηματογράφους, παιζόταν πριν απ'το το IaL το τρέιλερ του dark knight. πάλιτο ίδιο κι εκεί!

βέβαια στα imax υπήρχαν και ανιχνευτές μετάλου, για να σιγουρευτούν ότι κανείς δε θα έβγαζε τον αποκλειστικό πρόλογο στο ίντερνετ. λες και υπήρχε περίπτωση να μη διαρεύσει!


όσο για το στάργκεϊτ, χμμ. είναι μεν το καστ ης σειράς κι όχι της ταινίας, αλλά κι αυτήν [τον πρώτο τίτλο] την έβλεπα μανιωδώς, οπότε δε θα με χαλάσει να ξανακούσω εκείνο το φοβερό theme!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 10/01/2008 23:03:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2008, 08:11:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν σκόπευα να πάω στον κινηματογράφο για να δω τη νέα ταινία του Γουίλ Σμιθ.
Είναι από τις ταινίες που - για άγνωστους λόγους - μου "κάθεται" να την δω σε dvd.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2008, 17:57:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν σκόπευα να πάω στον κινηματογράφο για να δω τη νέα ταινία του Γουίλ Σμιθ.
Είναι από τις ταινίες που - για άγνωστους λόγους - μου "κάθεται" να την δω σε dvd.


In anticipation of my resurrection...




οπως ειπα ομως, αυτη τη φορα δεν αξιζε... καλυτερα του πανε του Will οι MIB (Men In Black) τυπου ταινιων

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2008, 14:07:59  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

CHARLIE WILSON'S WAR (Παιχνίδια Εξουσίας)


Σκηνοθεσία: ΜΑΪΚ ΝΙΚΟΛΣ
Πρωταγωνιστούν: ΤΟΜ ΧΑΝΚΣ, ΤΖΟΥΛΙΑ ΡΟΜΠΕΡΤΣ, ΦΙΛΙΠ ΣΕΪΜΟΥΡ ΧΟΦΜΑΝ
Κατηγορία: Βιογραφικό
Διάρκεια: 102'
Επίσημος Τίτλος: CHARLIE WILSON'S WAR
Βαθμολογία:


Υπόθεση:

Η δράση της πιο παράξενης μυστικής επιχείρησης στη σύγχρονη Ιστορία, που άλλαξε απροσδόκητα τα πολιτικά δεδομένα, μεταφέρεται στη μεγάλη οθόνη από το βραβευμένο με Όσκαρ σκηνοθέτη Μάικ Νίκολς. Η ταινία αφηγείται την αληθινή ιστορία του playboy γερουσιαστή, Τσάρλι Ουίλσον, ενός αποστάτη πράκτορα της CIA και μιας πανέμορφης κοσμικής κυρίας από το Χιούστον που ένωσαν τις δυνάμεις τους και διηύθυναν την πιο επιτυχημένη μυστική επιχείρηση της δεκαετίας του ’80. Η δράση τους οδήγησε, τροφοδοτώντας τους αντάρτες του Αφγανιστάν με όπλα, στην πτώση της Σοβιετικής Ένωσης και στο τέλος του Ψυχρού Πολέμου. Ταξιδεύοντας ανά τον κόσμο δημιούργησαν αναπάντεχες συμμαχίες μεταξύ Πακιστανών, Ισραηλινών, Αιγυπτίων και νομοθετών. Η επιτυχία τους υπήρξε τεράστια! Έτσι, στο ερώτημα, πώς μια ομάδα κατόρθωσε να πλήξει σε τέτοιο βαθμό τον, φαινομενικά τελικά ανίκητο, Στρατό των Υπερδυνάμεων, ο Πρόεδρος του Πακιστάν απάντησε αυθόρμητα «Ο Τσάρλι τα κατάφερε!».
ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΓΙΑ 5 ΧΡΥΣΕΣ ΣΦΑΙΡΕΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ (KΩΜΩΔΙΑ/ΜΙΟΥΖΙΚΑΛ), Α’ ΑΝΤΡΙΚΟΥ ΡΟΛΟΥ (ΣΕ ΚΩΜΩΔΙΑ/ΜΙΟΥΖΙΚΑΛ) - Τ. ΧΑΝΚΣ, Β’ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟΥ ΡΟΛΟΥ-ΤΖ. ΡΟΜΠΕΡΤΣ, Β’ ΑΝΤΡΙΚΟΥ ΡΟΛΟΥ -Φ.Σ. ΧΟΦΜΑΝ, ΣΕΝΑΡΙΟΥ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2008, 14:14:19  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

όσο για το στάργκεϊτ, χμμ. είναι μεν το καστ ης σειράς κι όχι της ταινίας, αλλά κι αυτήν [τον πρώτο τίτλο] την έβλεπα μανιωδώς, οπότε δε θα με χαλάσει να ξανακούσω εκείνο το φοβερό theme!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 10/01/2008 23:03:08


το STARGATE το χω ετοιμο να το κατεβασω... μονο που δεν εχει ελληνικους υποτιτλους (αν και δεν με χαλαει)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2008, 15:35:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε έχω πάψει να χρησιμοποιώ ελληνικούς υπότιτλους από τα 14 που πήρα proficiency. τους σιχάθηκα. οκ, αυτοί που μεταφράζουν παίρνουν 600 ευρώ την ταινία και μπορεί πολλές φορές να έχουν μόνο μία το μήνα να μεταφράσουν, αλλά μερικά λάθη πια είναι τόσο κραυγαλέα που ντρέπομαι να δώσω ταινία σε άτομο που δεν ξέρει αγγλικά γιατί σε ορισμένα σημεία η μετάφραση είναι άλλα αντ'άλλων και μόνο νοημα δε βγαίνει...

όσο για τα παιχνίδια εξουσίας, θα ακουστώ ρυχός αλλά αν και ο χανκς είναι ο αγαπημένος μου ηθοποιός, το ενδιαφέρον μου κίνησε η ρόμπερτς στο τρέιλερ, στη σκηνή με το μπικίνι, που αν και 4 μηνων έγκυος, με εξέπληξε! δεν την έπιανε το μάτι μου μέχρι τώρα! σαν γυναίκα μου ήταν εντελώς διάφορη... οπότε θα δω την ταινία οπωσδήποτε! χεχε!

κάτι άσχετο. τσέκαρα φευγαλέα το άλλο τόπικ, για τις ταινίες τρόμου, και είδα την αγαπημένη μου ταινια beowulf and grendel, που όμως μάλλον εδώ θα έπρεπε να είναι... τεσ'πα

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2008, 20:34:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To I am legend το είδα και εγώ, δεν πήγα στον κινηματογράφο το κατέβασα από το δίκτυο, συμπαθητικό, οι μεταλλαγμένοι μου θύμισαν τα ζόμπι του sillent hill και του resident evil αλλά με υπεράνθρωπες δυνάμεις και δυνατότητες αν εξαιρέσουμε την αδυναμία προσαρμογής τους στο φως της μέρας.Για να το δει κάποιος με παρέα στο σπίτι με συνοδεία πίτσας και μπύρας καλό είναι.

Το αστέρι του Βορρά και το beowulf όμως, πήγα στο Village και τα είδα την ίδια μέρα σε συνεχόμενες προβολές.

Το αστέρι του Βορρά σε γενικές γραμμές μου άρεσε τόσο για την εικόνα και τα εφέ αλλά και για τις ερμηνείες, σαν υπόθεση όμως (δεν έχω διαβάσει το βιβλίο) μου άφησε πολλά κενά και ερωτηματικά, είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα ακολουθήσουν και άλλες ταινίες αφού πρόκειται για τριλογία, ελπίζω να είναι πιο πλήρεις από θέμα σεναρίου και να μην αφήνουν την αίσ8ηση του μπερδεμένου στον θεατή.

Το Βeowulf μου άρεσε πάρα πολύ, αν και για να καταφέρω να δω την ειδική
3D προβολή έπρεπε να παρακολουθήσω την ταινία στη 1 την νύχτα.
Κάτι που μου άρεσε πολύ -άσχετο με την ταινία- τα εισαγωγικά διαφημιστικά τρέιλερ που ήταν και εκείνα 3D, είχε κάποιες σκηνές από ντοκιμαντέρ που θα προβληθούν και ήταν πολύ εντυπωσιακά(ειδικά με εικόνες του βυθού), δεν μπορώ να πω ότι με ενόχλησε που δεν ήταν οι ίδιοι οι ηθοποιοί και ότι η ταινία ήταν γυρισμένη με την τεχνική PERFORMANCE CAPTURE, μετά από λίγη ώρα σε απορροφούσε η πλοκή και η εικόνα και δεν σκεπτόσουν αν βλέπεις τον Αντονι Χόπκινς και την Αντζελίνα Τζολί ή το σχέδιο που τους μοιάζει.

Wolf

Edited by - keraynos on 12/01/2008 20:36:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2008, 14:42:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σήμερα η εφημερίδα "Κυριακάτικη Ελευθεροτυπία" έχει προσφορά την ταινία Beowulf & Grendel, όποιος την θέλει για την συλλογή του ή απλά να την δει μπορεί να την βρει από εκεί.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2008, 08:43:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι ταινίες με ζόμπι με κουράζουν από κάποιο σημείο κι έπειτα, ειδικά όταν καταλήγουν σε γνωστές και πεπατημένες οδούς όπως ο ήρωας που σκοτώνει όλα τα ζόμπι που τον κυνηγάνε για να γευτούν την σάρκα του κλπ κλπ.
Σαν καλύτερε ταινίες του είδους πάντως θεωρώ τα Resident evil.

Η Τζούλια Ρόμπερτς είναι μια εξαιρετική ηθοποιός, δίνει πολύ καλές ερμηνείες σε όποιους ρόλους πρωταγωνιστεί, έχει καταπληκτικές δυνατότητες, είναι μια από τις πιο ακριβοπληρωμένες ηθοποιούς του Χόλλυγουντ αλλά ως γυναίκα την θεωρώ αδιάφορη...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2008, 18:43:29  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Star Trek

Star Trek (also referred to as Star Trek XI) is an upcoming science fiction film, the eleventh entry in the Star Trek film series, based on the franchise created by Gene Roddenberry. In April 2006, after several years of rumor and speculation, Paramount Pictures announced that the film would be produced by Lost co-creators J. J. Abrams (who is directing) and Damon Lindelof. It was written by Roberto Orci and Alex Kurtzman, who are also executive producers with Bryan Burk, Jeffrey Chernov and Level 1 Entertainment executives Bill Todman, Jr., Edward Milstein, and Paul Schwake. The film will simply be called Star Trek and will be released on December 25, 2008.


Premise
The story will focus on the earliest adventures of James T. Kirk and Spock,[2] and will also feature appearances by the main characters from the original series


[edit] Cast
-Chris Pine as James T. Kirk
-Zachary Quinto as Young Spock
-Karl Urban as Leonard McCoy
-Simon Pegg as Montgomery Scott
-Anton Yelchin as Pavel Chekov
-Zoë Saldaña as Uhura
-John Cho as Hikaru Sulu
-Eric Bana as Nero (the villain of the film)
-Clifton Collins, Jr. as General Ayel (Nero's henchman)
-Leonard Nimoy as Old Spock
-Bruce Greenwood as Christopher Pike
-Chris Hemsworth as George Samuel Kirk Senior, Κirk's father
-Jennifer Morrison as Winona Kirk, Kirk's mother
-Ben Cross as Sarek, Spock's father
-Winona Ryder as Amanda Grayson, Spock's mother
-Rachel Nichols as Orion female
-Tyler Perry as head of Starfleet Academy
-Sonita Henry (unknown role)
-Paul McGillion (unknown role)

While William Shatner has indicated that he will not be appearing in the film, Abrams said in July 2007 that the production was "desperately trying to figure out a way to put him in" but that to "shove him in...would be a disaster." Original Sulu George Takei has also expressed hope he will be in the film.

For some time it was widely rumored that Matt Damon would play Kirk in the movie. Damon, upon hearing the rumors, including comments from William Shatner giving him a "seal of approval" for the role, contacted Abrams to ascertain the truth, only to be told that the Kirk in the film was a younger man and he was "too old" for the part. Damon commented that if sequels are made featuring an older Kirk than that portrayed by Pine, then he would be interested in playing the role.

Adrien Brody discussed playing Spock with director J. J. Abrams. Paul McGillion auditioned for the role of Scotty. Although he did not win the role, he impressed producers enough that he was given another (thus far unidentified) role in the film. James Kyson Lee was considered for Sulu, but because Zachary Quinto was already cast as Spock, the producers of the TV show Heroes did not want to lose another cast member for three months. Abrams also approached Timothy Olyphant for a part.

For the role of Spock, Quinto shaved his eyebrows, and spent three hours a day having pointed ears and large earlobes applied, so as to match Leonard Nimoy's appearance

...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2008, 18:48:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Rambo


Rambo is an upcoming 2008 film starring Sylvester Stallone as Vietnam War veteran John Rambo. It is the fourth chapter of the Rambo franchise

Cast
Sylvester Stallone as John Rambo
Julie Benz as Sarah Miller
Paul Schulze as Michael Burnett
Matthew Marsden as Schoolboy
Graham McTavish as Lewis
Jake La Botz as Reese
Ken Howard as Rev. Arthur Marsh
James With as Preacher Missionary
This is the only film in the series that does not feature the character of Rambo's friend and mentor, Colonel Trautman. Richard Crenna, who portrayed Trautman in the previous Rambo films, died of cancer in 2003. This is also the only film in the series to not be musically scored by Jerry Goldsmith, who also died of cancer in 2004.


Plot
When a group of missionary aid workers in Myanmar disappear into the vast green inferno, vigilante Vietnam War veteran John Rambo (Sylvester Stallone) leaves his job as a Salween River boatman behind to accompany a group of mercenaries on a daring rescue mission. It's been twenty years since Rambo helped mujahedeen rebels fend off Soviet invaders in Afghanistan, and these days the former soldier lives a simple life in northern Thailand. Yet despite the fact that Rambo has long since traded his guns for a fishing reel, the world's longest running civil war rages into its sixtieth year on the nearby Thai-Burma border. It seems like every day more rebels, mercenaries, medics, and peace workers cross through the remote village where Rambo lives, most of them never to be seen again. One day, human rights missionaries Sarah (Julie Benz) and Michael Bennett (Paul Schulze) show up asking Rambo to guide them up the Salween so they can get some much needed food and medical supplies to the desperate Karen tribe. According to Sarah and Michael the Burmese military has planted landmines all along the roads leading into the tribe's village, making it virtually impossible to reach the tribe via land. At first Rambo flatly refuses to cross into Burma, but these refugees will most certainly die without aid and he eventually relents. Two weeks after Rambo drops the group off in dangerous territory, pastor Arthur Marsh (Ken Howard) arrives with a chilling message: the aid workers never returned from their mission into the jungle, and the embassies refuse to help Marsh and his fellow missionaries find their missing friends. Pastor Marsh knows that Sarah, Michael, and the rest of the missing missionaries are being held hostage by the Burmese army, and in order to hire the mercenaries needed for a rescue mission he has mortgaged his house and taken up a special collection from his congregation. Now, despite the fact that Rambo has long since sworn off all forms of violence, the knowledge that innocent missionaries are being used as pawns in a brutal war leaves him with no other choice than to venture behind enemy lines on his most dangerous mission to date. Sylvester Stallone has described the film as "sort of like Beyond Rangoon, but with rocket launchers."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2008, 23:44:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπόν, αν και δεν είμαι trekkie, πιστεύω ότι θα πάω να δω το star trek τα χριστούγεννα, μιας και είναι ψιλοprequel. και απ'ό,τι έχω δει, ο quinto έχει φοβερή σποκίλα στο παίξιμό του!

...αλλά ρε παιδιά, ο νιμόι δεν είχε πεθάνει...;

το γιαννάκη το ράμπο πάλι... σε dvd και άμα... μάλλον θα περιμένω να την κατεβάσει κανάς φίλος.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2008, 07:44:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το Ράμπο δεν παίζει να τον δω!
Καλά, ο Σταλόνε έχει αρχίσει να αναπολεί τις παλιές του δόξες;
Μια με το Ρόκυ, τώρα το Ράμπο...

Στο Ρόκυ που είδα πέρυσι πάντως, είχε χαλαρώσει απίστευτα κι η πλαστική στο πρόσωπο ήταν αποτυχημένη.
Σε κάτι γρήγορες μπουνιές που έπεφταν νόμιζα ότι θα του φύγουν τα ζυγωματικά που είχαν αρχίσει να παίρνουν την κατιούσα...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2008, 16:45:49  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το Ράμπο δεν παίζει να τον δω!
Καλά, ο Σταλόνε έχει αρχίσει να αναπολεί τις παλιές του δόξες;
Μια με το Ρόκυ, τώρα το Ράμπο...

Στο Ρόκυ που είδα πέρυσι πάντως, είχε χαλαρώσει απίστευτα κι η πλαστική στο πρόσωπο ήταν αποτυχημένη.
Σε κάτι γρήγορες μπουνιές που έπεφταν νόμιζα ότι θα του φύγουν τα ζυγωματικά που είχαν αρχίσει να παίρνουν την κατιούσα...


In anticipation of my resurrection...



Ασε που μιλαμε για εναν 65χρονο (σχεδον) ανθρωπο!!! ηταν χαλια η εμφανιση του! τωρα αυτος πρεπει να αναζητα την "ησυχια" του


Edited by - PREDATOR on 17/01/2008 16:47:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2008, 08:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τωρα αυτος πρεπει να αναζητα την "ησυχια" του

Αυτό επιδέχεται πολλών ερμηνειών...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2008, 17:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
10,000 BC



10,000 BC is a 2008 American prehistoric film directed by Roland Emmerich and starring Camilla Belle and Steven Strait. The film is slated for a March 7, 2008 release, which is presented as 03.07.08 AD in promotional material.


Plot
As a member of a primitive tribe during the dawn of man, 21-year-old mammoth hunter D'Leh (Steven Strait) travels through unknown lands on a quest to rescue his people from extinction. D'Leh, leading an army, uncovers a lost civilization while in pursuit of a warlord who kidnapped his love, Evolet (Camilla Belle). D'Leh and his army encounter saber-toothed cats, mammoths and other prehistoric creatures in the journey to save his tribe.


Cast
Steven Strait as D'Leh, a 21-year-old mammoth hunter.
Camilla Belle as Evolet, D'leh's love.
Cliff Curtis as Tic-Tic, a bearded mentor.
Omar Sharif as Old Baku (narrator)
Reece Ritchie as Moha

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2008, 17:21:51  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The Hunting Party



The Hunting Party is an action-adventure-thriller with dark comedy elements released on September 7, 2007, starring Richard Gere, Terrence Howard, Diane Kruger, Joy Bryant and Jesse Eisenberg. The working title for this film was Spring Break in Bosnia before being changed to The Hunting Party during post-production.

The Hunting Party had its world premiere at the 64th Venice International Film Festival on September 3, 2007.

Plot
The movie follows a young journalist (Jesse Eisenberg), a seasoned cameraman (Terrence Howard) and a discredited journalist (Richard Gere) who embark on an unauthorized mission to find the "No. 1 war criminal from the Bosnian conflict" - Radoslav Bogdanović a.k.a. The Fox. They find themselves in serious jeopardy when they are mistaken as a CIA hit squad and their target decides to come after them.


Cast
Jesse Eisenberg as Benjamin
Terrence Howard as Duck
Richard Gere as Simon
James Brolin as Franklin Harris
Joy Bryant as Duck's girlfriend
Diane Kruger as Mirjana
Dylan Baker as CIA Operative
Kristina Krepela as Marda
Ljubomir Kerekeš as Radoslav "The Fox" Bogdanović

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy