ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Γήινοι και Εξωγήινοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 41
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2016, 21:13:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2016, 21:19:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά τραγούδα.

Σου χρωστάω και κάτι ανάλογο με το ασημόχαρτο στο κεφάλι.

Σύντομα...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2016, 22:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τί έγινε Αιθέρα? Αρχίσαμε τις μπηχτές?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2016, 23:03:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τί έγινε Αιθέρα? Αρχίσαμε τις μπηχτές?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Καλά σου λέει Αιθηρ.

Κατόπιν επισταμένης έρευνας, κατέληξα στο συμπέρασμα πως ο Μάνος είναι η βοϊδάμαξα.Ψάνω για το βόδι.

Και αφού ψάχνω, ξέρω πως δεν είμαι εγώ!!!


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2016, 23:05:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και φαίνεται δεν είσαι κι εσύ.
Πρέπει να βρούμε το βόδι Ανδρέα.
Η βοϊδάμαξα θα μείνει ακίνητη στην έρημο...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2016, 11:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η δική μου ερμηνεία πηγάζει απο την αντίδραση της δημοσιογράφου
η οποία μειδιούσε καθ'ολη τη διάρκεια των "αποκαλύψεων"
συν ότι δεν δόθηκε συνέχεια απο κανένα άλλο μέσο
(εκτός συνομοσιολόγων)... ξέρετε αυτών που πιστεύουν οτι τους ψεκάζουν επίσης

Βέβαια η πραγματική πλάνη δεν είναι το να κατανοείς πως όντως υπάρχουν συνωμοσίες για διάφορους λόγους και σκοπούς γύρω μας και πως ναι αν μπορούν και να μας ψεκάσουν όπως λες θα το κάνουν (οπότε σε καμιά περίπτωση δεν το αποκλείω.. ίσα ίσα), εφόσον πάντα έχεις την ισορροπία να ξεχωρίζεις το "περίεργο" πάντα σκεπτόμενος για όλα τα ενδεχόμενα και πάντα διακριτικά μέχρι να είσαι σίγουρος για κάτι.

Η πραγματική πλάνη είναι να μπαίνει κάποιος στην παγίδα του κάθε Λιακόπουλου και θέλοντας να αποστασιοποιηθεί από τέτοιου είδους συνωμοσιολόγους, να τα βάζει όλα στο ίδιο καλούπι κάνοντας τα έναν αχταρμά στο μυαλό του παίζοντας το πολέμιος και αρνητής ακόμα και αυτού που καταλαβαίνει ότι υπάρχει αλλά απο εγωισμό και φόβο δεν το παραδέχεται. Και οι "συνωμοσιολόγοι" όπως τους εννοείς αλλά και τύποι που τα μηδενίζουν όλα και τα βάζουν όλα στον ίδιο τορβά, κάνουν σε αυτό το είδος ακριβώς το ίδιο κακό δίνοντας ο ένας άλλοθι στον άλλο και διατηρώντας την προβατοποίηση μας.
Έχουμε φτάσει στο σημείο όλα να έχουν γίνει π.....α γύρω μας και οι μεν να κατηγορούν τους εξωγήινους και οι δε να μιλάνε για συνωμοσιολόγους και ψεκασμένους. Για αυτούς πάλι στην μέση το ίδιο επικίνδυνοι δείχνουν και οι μεν και οι δε.

Edited by - Craven on 19/01/2016 11:36:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2016, 11:33:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν γίνεται να μην έχεις δει σταυρόλεξα στον ουρανό.
Εκτός κι αν πάσχεις από...κάτι και δεν βλέπεις πέρα από κάποια απόσταση.

Αυτά τα σταυρόλεξα που λες, μέχρι πριν κάποιο καιρό ήταν όντως καθημερινό φαινόμενο (και όποιος λέει ότι δεν τα έβλεπε μάλλον πρέπει να πάει να κοιταχτεί επειγόντως σε κάποιον οφθαλμίατρο.. και μιλάω για παντού.. Καλλιθέα, Νίκαια, Βόρεια Εύβοια, Θεσσαλονίκη.. σε σημεία που ΔΕΝ περνάνε αεροπλάνα με τον σωρό όπως υπονοούν κάποιοι). Ερμηνείες όμως το τι ακριβώς κάνουν αυτά τα "περίεργα" (καθ' ομολογία) αεροπλάνα δεν μπορώ να δώσω καθώς θα ήταν απλά υποθέσεις. Φαίνεται να ψεκάζουν? ναι.. τι ψεκάζουν όμως είναι άλλο θέμα και δεν είμαι των υποθέσεων :)
Πάντως προσωπικά έχω πετύχει μέρες (το 2009 και 2010) που αεροπλάνα έκαναν χιαστή και ξαναγυρνούσαν (αν τα παρακολουθούσες με τις ώρες καθώς στην πράξη δεν είναι εύκολο ή και δυνατό να καταλάβεις τέτοια "στροφή" με το μάτι) και συνέχιζαν επόμενες γραμμές λίγο πιο πέρα και αυτό πάνω απο την Αττική.. τρελός δεν είμαι ούτε νομίζω να σας έχω συνηθίσει στις φανφάρες

Η αλήθεια είναι πάντως ότι τον τελευταίο καιρό (1..2 χρόνια δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο) έχει εξασθενίσει αρκετά το φαινόμενο σε σχέση με το παρελθόν..

Edited by - Craven on 19/01/2016 11:41:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2016, 13:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχει "εξασθενίσει" Craven, αλλά δεν έχει εκλείψει.

Οταν βλέπεις ένα τζετ, να αφήνει τα γνωστά χεμτρειλς πηγαίνοντας από βόρεια προς δυτικά και σε δέκα λεπτά, πάλι ένα τζετ να πηγαίνει από δυτικά βορεια, κοντά στα χεμτρειλς του πρώτου, τότε υποθέτεις πως πρόκειται για το ίδιο.

Μένω στην εξοχή και είμαι την περισσότερη ώρα της ημέρα στον κήπο.Τα βλέπω κάθε φορά που πετούν.
και σαν νυκτερινός τύπος που είμαι, τα βλέπω και βράδυ, μετά τα μεσάνυχτα και πολλές φορές όταν έχει συννεφιά.Μέσα από τα σημεία, που αφήνουν κενά μεταξύ τους, δεν μπορούν να κρυφτούν τα τζετ.

Αρκετές φορές, έτρεξα αμέσως να τσεκάρω το φλαιτ ρανταρ και δεν φαινόταν τίποτα να πετά επισήμως.

Δεν σας κάνει εντύπωση που ενώ υπάρχει σάλος, δεν γίνεται καμμία επίσημη έρευνα, αλλά όλοι λένε να απευθυνθούμε στην Π.Α. και αυτή με την σειρά της σε παραπέμπει στις Νατοικές βάσεις.Πιάσε το αυγό και κούρευτο δηλαδή.

Τώρα τι ακριβώς ψεκάζουν, τι σωματίδια, μέταλλα και άλλα σχετικά, αποδείξεις δεν υπάρχουν.Μόνο "συνωμοσιολογίες".

Μπορώ να εξηγήσω επιστημονικά, την υποτιθέμενη έκθεση σε ιόντα βαρίου, που λένε οι συνωμοσιολόγοι, πως ψεκάζουν μεταξύ άλλων.

Τα ιόντα βαρίου, ιονίζουν τα υψηλά στρώματα της ατμόσφαιρας και δημιουργούν ένα είδος "καθρέπτη", όπου τα κύματα τυχόν εκπομπής, αντανακλώνται και επιστρέφουν, καλύπτοντας ένα τεράστιο χώρο μεταξύ ηπείρων, ώστε οι επικοινωνίες 'ειδικών συνθηκών" (π,χ υποβρύχια), να είναι εφικτές.

Το βάριο όμως, έχει αρνητικές επιπτώσεις στις καλλιέργειες, στην κτηνοτροφία κατ'επέκταση και φυσικά στον πληθυσμό.Το βάριο έχει την ιδιότητα να οξειδώνεται γρήγορα στην ατμόσφαιρα και τα διαλυτά άλατα που περιέχει κάνουν την ζημιά.Είναι άκρως τοξικά.

Διάλεξε και πάρε.Οφέλη και ζημιές.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2016, 14:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...Η αλήθεια είναι πάντως ότι τον τελευταίο καιρό (1..2 χρόνια δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο) έχει εξασθενίσει αρκετά το φαινόμενο σε σχέση με το παρελθόν..

Edited by - Craven on 19/01/2016 11:41:52


Το φαινόμενο δεν εξασθένησε. Λιγόστεψαν τα κορόιδα που που πιστεύουν στη 'συνωμοσία' περί chemtrails γιατί πολλαπλασιάστηκε ο αριθμός εκείνων που το ψάχνουν και καταλαβαίνουν ότι δεν στέκει.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2016, 19:19:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν στέκει τι ακριβώς καλή μου?
Μπορείς για μιά φορά να αφήσεις την ασυνταξία και να εκφρασθείς σωστά?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2016, 19:20:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν στέκει τι ακριβώς καλή μου?
Λίγη σαφήνεια πληζ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2016, 21:07:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μα κι εσύ...πόσο πιο απλά να στο πει το κορίτσι;; Σου λέει ότι δεν εξασθένησε το 'φαινόμενο' των αεροψεκασμών αλλά ο ντόρος γύρω από αυτό. Ίσως επειδή κάποιοι το έψαξαν λίγο παραπάνω, ίσως επειδή πάνε οι καιροί που έλεγε ο λαός 'δεν αντιδρούμε στα μνημόνια γιατί μας έχουν υπνωτισμένους'...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2016, 21:27:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μα κι εσύ...πόσο πιο απλά να στο πει το κορίτσι;; Σου λέει ότι δεν εξασθένησε το 'φαινόμενο' των αεροψεκασμών αλλά ο ντόρος γύρω από αυτό. Ίσως επειδή κάποιοι το έψαξαν λίγο παραπάνω, ίσως επειδή πάνε οι καιροί που έλεγε ο λαός 'δεν αντιδρούμε στα μνημόνια γιατί μας έχουν υπνωτισμένους'...


Τι ανακατεύεσαι βρε?
Μήπως κατάλαβες εσύ τι εννοεί?

Και μια και σε πέτυχα, έρχεται σύνοδος πλανητών.Τι θα πάθουμε?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2016, 23:53:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

μη φοβάσαι, οι συναστρίες ειδικά για εσάς τους Ψεκασμένους προβλέπονται εξαιρετικές!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2016, 13:49:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΩΓΥΓΟΣ
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2016, 15:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΩΓΥΓΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νέες Εμφανίσεις «Αγνώστου ταυτότητας ιπταμένων αντικειμένων»

Ιανουάριος 2016
https://www.youtube.com/watch?v=LVmyOkmH8oM
https://www.youtube.com/watch?v=JYxT3YM2JyQ

Φεβρουάριος 2016
https://youtu.be/h3aUclhc9x0Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2016, 17:18:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nice graphics

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2016, 21:29:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Nice graphics

Η πλάκα ειδικά στο δεύτερο βίντεο Μάριε, είναι ότι ενώ υποτίθεται το UFO έχει κατεβεί σε χαμηλό σχετικά ύψος, οι επισκέπτες του Σινικού Τείχους από κάτω δεν έχουν πάρει χαμπάρι και πηγαινοέρχονται αμέριμνοι.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2016, 21:43:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον τελευταίο καιρό έχουν κυκλοφορήσει έστω και clopyrighted φοβερά προγράμματα παραγωγής CGI.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2016, 14:00:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετά την ορθή κατ’ εμέ, παρέμβαση των διαχειριστών που έγινε στην θεματολογία «ΤΑ ΑΣΤΡΑ» και στο θέμα «Ο ΣΕΙΡΙΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΘΕΩΡΙΕΣ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ» την οποία και μετάφρασα ως ουσιαστική παρέμβαση σε ανούσιες εγωιστικές αντιπαραθέσεις διαφόρων «χαρακτήρων», πείστικα ότι τουλάχιστον η διαχείριση του forum δεν συμμετέχει στα διαφορών ειδών «παιχνιδάκια» των διαφόρων «χαρακτήρων» εδώ μέσα και ότι ήρθε η ώρα να δημοσιοποιήσω τα τελικά συμπεράσματα της έρευνας μου και να κλείσω και το παρόν θέμα που είχα ανοίξει στις 07/10/2013.

Εξωγήινοι

Μετά από μελέτη περισσοτέρων των δύο ετών έχω ήδη καταλήξει σε αρκετά σωστά συμπεράσματα, πάντα κατά την άποψή μου.

Συμπέρασμα 1: στο πλανητικό σύστημα μας και στον πλανήτη μας (λέμε τώρα), συνυπάρχουμε, με τουλάχιστον άλλες 4 Φυλές εξωγήινων (υπάρχει κάποια, όχι μικρή πιθανότητα, να είναι πέντε οι Φυλές).

Συμπέρασμα 2: η ζωή στο σύμπαν είναι ο κανόνας και όχι η εξαίρεση, δηλαδή στο σύμπαν υπάρχουν εκατοντάδες εκατομμύρια, ίσως και δισεκατομμύρια μορφές ζωής και οι περισσότερες διαθέτουν ίδια ή ανώτερη κοινωνική και τεχνολογική «νοημοσύνη» από εμάς.

Συμπέρασμα 3: η μοναδικές περίπτωσεις να επέμβουν στην εξέλιξη μας (της ανθρωπότητας εννοώ) κάποια ή κάποιες άλλες μορφές ζωής είναι δύο.

Περίπτωση 1: Αν αποφασίσει η ανθρωπότητα να αυτοκαταστραφεί πλήρως.
Περίπτωση 2: Αν θιγούν αποφασιστικά τα συμφέροντα τους στο πλανητικό σύστημα μας (συμπεριλαμβάνετε και η Γη).

Γήινοι

Συγνώμη αν οι παρακάτω απόψεις μου φανούν σκληρές, αλλά πολλές φορές η αλήθεια είναι σκληρή, πάντα στην δική μου αλήθεια αναφέρομαι.

Με τον κοινωνικό τρόπο διαχείρισης των θεμάτων – προβλημάτων μας (του Εγώ και της αυτοπροβολής μας) δεν πάμε πουθενά, κάποτε, δεν γνωρίζω πότε, αλλά κάποτε στο μέλλον θα κληθούμε ως κοινωνία, ως ανθρωπότητα να αποφασίσουμε για την ίδια την ύπαρξή μας.

Αν δεν εφαρμόσουμε σύντομα «την συνολική σκέψη–λήψη», για τα πάντα, των αποφάσεων που λαμβάνονται για την ζωή μας, και για το μέλλον μας δεν πάμε πουθενά, θα κάνουμε συνέχεια κύκλους γύρο μας, κάτι σαν τον σκύλο που κυνηγάει την ουρά του.

Για μένα υπάρχει μόνο μία λύση, Για μένα εκτός της Δημοκρατίας οποιοσδήποτε άλλος τρόπος διαχείρισης μιας κοινωνίας είναι Φασιστικός ή Φασιστικοσυμμοριακός.

Για παράδειγμα: Φασιστικοσυμοριακοί τρόποι διαχείρισης είναι ο Ακροδεξιός και ο Κουμουνιστικός τρόπος διαχείρισης όπου μια συμμορία κάποιων (λίγων – ελαχίστων) αποφασίζει για όλους και για τα πάντα.

Φασιστικοί τρόποι διαχείρισης: είναι και όλοι οι άλλοι τρόποι που είτε χρησιμοποιούν τον μανδύα της Δημοκρατίας είτε όχι (δηλαδή χρησιμοποιώντας την λέξη Δημοκρατία π.χ. «Κοινοβουλευτική Δημοκρατία» κλπ.) μεγαλύτερες συμμορίες λυμαίνονται τον ιδρώτα και τον παραγόμενο πλούτο σε μία κοινωνία, σε έναν Πλανήτη.

Η λύση, για μένα πάντα, είναι για τα πάντα να συναποφασίζουμε όλοι όσοι συμμετέχουμε σε μία κοινωνία, με υποχρεωτικά Δημοψηφίσματα και υποχρεωτικά να εφαρμόζουμε είτε μας αρέσει είτε δεν μας αρέσει την απόφαση της πλειοψηφίας του 50% συν ένας.

Η λύση είναι ένα Σύνταγμα μονοψήφιου αριθμού άρθρων, όπου θα το μαθαίνουμε, από μικρά παιδιά, όλοι μας, σαν ποίημα, απ’ έξω και θα καθορίζει τα βασικά, δηλαδή τον χώρο ύπαρξης της κοινωνίας, το πολίτευμα, τις υποχρεώσεις μας, τα δικαιώματα μας, τις υποχρεώσεις των άλλων και της κοινωνίας απέναντι μας, την ανεξαρτητοποίηση και τον διαμοιρασμό των εξουσιών, την πλήρη κατοχύρωση της Ισότητας, της Ελευθερίας, της Ισονομίας, της Δημοκρατίας και την προστασία της Δημοκρατίας από τους σφετεριστές της, τα υπόλοιπα, νοήμονα όντα είμαστε με τα Δημοψηφίσματα μπορούμε να τα συναποφασίζουμε και να τα κάνουμε Νόμους, Νόμους που θα επιθυμεί η πλειοψηφία και όχι οι όποιες μόνιμες ή περιστασιακές συμμορίες.

Για μένα πάντα, χωρίς ίχνος προβολής μου, και τι δεν έχω ακούσει από κάποιους «χαρακτήρες» εδώ μέσα, είναι υποχρεωτική και η κατάργηση της ιδιοκτησίας άλλα και η κατάργηση του χρήματος, φυσικά και για αυτά, όπως και για όλα τα άλλα πρέπει να συναποφασίσουμε, φυσικά και θα είμαι από τους πρώτους που θα υποστηρίξουν την οποιαδήποτε άποψη αν υπερψηφιστεί, ανεξαρτήτως αν συμφωνώ ή όχι, αυτός είναι και ο μόνος τρόπος εφαρμογής της «συνολικής συνείδησης» που υπάρχει, δεν βλέπω άλλον τρόπο.

Κλείνοντας θα ήθελα να ξανά επισημάνω ότι είναι τελείως λάθος ο σημερινός, εμφανιζόμενος και ως κοινώς αποδεκτός κοινωνικός – πολιτικός τρόπος διαχείρισης – προσπάθειας επιβίωσης της ανθρωπότητας, ίσως να υπάρχουν κάποιοι, που να έχουν να προτείνουν κάποια άλλη λύση, αν υπάρχουν ας το κάνουν τώρα, εδώ, «ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα».

Edited by - Sol-Mix on 21/03/2016 16:17:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2016, 03:19:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol Mix
σε μια κοινωνία 51 ανδρών και 49 γυναικών γίνεται ψηφοφορία για το αν οι γυναίκες θα πρέπει να έχουν δικαίωμα στην άποψη.

Οι εκλογές γίνονται, και το αποτέλεσμα είναι 51-49. Δημοκρατικά.
Ο Δήμος αποφάσισε.
Δεν τις χάλασε τις φασιστοσυμμορίτισες.

Για να μην θυμηθώ το κλασικό με τους εννέα λύκους και το πρόβατο που θα ψήφιζαν ποιον θα φάνε....

Μιλάμε τώρα τα λύσαμε όλα.

Πραγματικά στο Δυτικό πολιτισμό έχουμε πήξει στη "Δημοκρατία".
Δεν θέλω άλλη ειλικρινά χόρτασα. Ασε που δεν συμμετέχω παρά κάνω τον θεατή. Στην καλύτερη για δουλοπάροικο με έχουν, άντε για πάροικο αν πιάσω την καλή...

Το αγαθό δεν είναι καμία δημοκρατία και καμία ιδεολογία, παρά η Ελευθερία. Όλα τα υπόλοιπα χειραγωγούνται κατά το δοκούν και το "κοινό" συμφέρον της εκάστοτε ομάδας.

Προσπάθησε να χειραγωγήσεις την ελευθερία. Είναι αδύνατον.

Η ισορροπία ανάμεσα στην Επιλογή και την Αρχή, εκεί είναι το ζητούμενο. Γιατί ο άνθρωπος σαν ον τα χει και τα δύο.

Καλό σου βράδυ.

https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2016, 09:53:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Sol Mix
σε μια κοινωνία 51 ανδρών και 49 γυναικών γίνεται ψηφοφορία για το αν οι γυναίκες θα πρέπει να έχουν δικαίωμα στην άποψη....

Μια και το ανέφερες.
Στις περισσότερες δυσικές κοινωνίες με τις εκλογές και τα όλα τους έχουμε 51% γυναίκες και 49% άνδρες.
Κι όμως στις εκλογές εκλέγονται 80% άνδρες και 20% γυναίκες και μετά σχηματίζεται η κυβέρνηση και είναι κατά το 95% ανδρες.

Τι συμπέρασμα βγαίνει;

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2016, 15:24:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Ιταλέ

Στο παράδειγμα που αναφέρεις προσωπικά θα ψήφιζα υπέρ των θηλυκών, αν υπάρχουν και άλλα αρσενικά σαν εμένα θα ήταν μάλλον, διαφορετικό το αποτέλεσμα από αυτό που αναφέρεις, θα ψήφιζα υπέρ των θηλυκών για τον λόγο που και εσύ αναφέρεις, για την Ελευθερία, βλέπεις το ένα από τα 3 βασικά συστατικά της Ελευθερίας είναι η Ισονομία, η Ισότητα.

Κατά την άποψη μου πάντα, δεν υπάρχει λίγη Ελευθερία η κάτι σαν Ελευθερία, όπως δεν υπάρχει και λίγη Δημοκρατία ή λίγος Φασισμός κλπ. όλα αυτά είναι ευφάνταστες επινοήσεις των συμμοριών που λυμαίνονται εμάς και τον πλανήτη, πάντα κατά την άποψη μου, "η ισορροπία στην επιλογή και την αρχή" που αναφέρεις, είναι η Δημοκρατία (μία είναι η Δημοκρατία) για ξανασκέψου το.

Κλείνοντας θα ήθελα να σου επισημάνω και πόσο εύκολη είναι σήμερα η Δημοκρατία, στην Ελλάδα είμαστε 8 εκατομμύρια ψηφοφόροι περίπου, το facebook έχει 1,3 δισεκατομμύρια χρήστες περίπου, το κόστος της Δημοκρατίας είναι μια απλή διαίρεση, σε μια πραγματική σημερινή Δημοκρατία μπορείς να ψηφίζεις με το κινητό σου από οπουδήποτε (από την παραλία, την βάρκα, το βουνό, την κρεβατοκάμαρα σου, κλπ).

Αγαπητή panpam τα έγραψες όλα μόνη σου, δεν έχω κάτι να προσθέσω.

Edited by - Sol-Mix on 24/03/2016 16:38:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2016, 16:36:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μια και το ανέφερες.
Στις περισσότερες δυσικές κοινωνίες με τις εκλογές και τα όλα τους έχουμε 51% γυναίκες και 49% άνδρες.
Κι όμως στις εκλογές εκλέγονται 80% άνδρες και 20% γυναίκες και μετά σχηματίζεται η κυβέρνηση και είναι κατά το 95% ανδρες.
Τι συμπέρασμα βγαίνει;

Οτι υπάρχει έλλειψη χεριών στις...κουζίνες?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2016, 19:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ισορροπία ανάμεσα στην Επιλογή και την Αρχή (τους θέτω ως απόλυτους όρους, εκ του οποίου και τα κεφαλαία), ειναι η Αρμονία, που συνεπάγεται και την αρμονία ανάμεσα στο ανθρώπινο είδος φίλε μου.
Η Δημοκρατία είναι απλά ένας ορισμός. Συνήθως πολιτεύματος.
Όπου αποφασίζουν οι πολλοί, κάτι που μπορεί να είναι και ηθικά λάθος για τους λίγους, και σίγουρα περιορίζει την ελευθερία του ατόμου ΟΤΑΝ Αρχή της(δημοκρατίας) δεν ειναι το κοινό καλό των ΟΛΩΝ παρά των πολλών.

Αυτό που έχεις στο μυαλό σου ως δημοκρατία, τείνει προς ορισμός αυτού που θέτουμε σήμερα ως ελευθερία, και όλοι το παθαίνουμε.

Παν Παμ ενδιαφέρον το στατιστικό,
Έχει να κάνει με τα πρότυπα,τις ταμπέλες, αλλά και τους ρόλους που θέτουμε σαν κοινωνική ομάδα οι άνθρωποι. Και αυτό που πε ο Νικόμαχος εκεί εντοπίζεται. Μη βροντοχτυπάς τις χάντρες, η δουλειά κάνει τους άντρες ένα πράμα :)...

https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...

Edited by - Italos on 24/03/2016 19:49:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2016, 20:00:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και Sol-Mix, αν θα έπρεπε να βρούμε ένα κατάλληλο πολίτευμα αυτό ας ήταν η Πολιτεία, με απόλυτη συμμετοχικότητα όλων και αντικατάσταση της εξουσίας(δηλαδή της ιδιοκτησίας ας μην κρυβόμαστε) με ρόλους και αρμοδιότητες όχι πάνω σε άλλους, αλλά προς τους άλλους. Δεν νοείται εξουσία ανάμεσα σε ίσους, από το ξεκίνημα μπάζει νερά το καράβι.
Η Δημοκρατία είναι ένας συμβιβασμός ανάμεσα σε παρτάκηδες συμφεροντολόγους , ώστε να ανέχεται ο ένας τον άλλο χωρις να σφαχτούμε. Αν θες μπορώ να στο αναλύσω :)...

https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2016, 01:21:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix

Κατά το μάλλον ή ήττον, έχεις ήδη εμφανίσει το πολιτικό σου μανιφέστο περί Δημοκρατίας κλπ. Επίσης, έχεις μιλήσει περί των τεσσάρων εξωγήινων φυλών με τις οποίες μοιραζόμαστε το σύστημα, και πιθανώς τον πλανήτη.

Στο ενδεχόμενο εφαρμογής του μανιφέστου, θα ισχύουν τα αυτά και για όλες τις εξωγήινες φυλές?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2016, 11:51:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Ιταλέ

quote:

Η Δημοκρατία είναι ένας συμβιβασμός ανάμεσα σε παρτάκηδες συμφεροντολόγους , ώστε να ανέχεται ο ένας τον άλλο χωρις να σφαχτούμε. Αν θες μπορώ να στο αναλύσω

Θα ήθελα, αν έχεις τον χρόνο να το αναλύσεις.

Αγαπητέ DSM

Δεν είναι πολιτικό μανιφέστο, απλή διαπίστωση κοινωνικού λάθους είναι, πάντα κατά την άποψη μου, δεν θα ήθελα οι κοινωνικές–πολιτικές απόψεις μου να θεωρηθούν ως προσπάθεια επιβολής μια νέας πολιτικό–κοινωνικής προσέγγισης (ενός νέου πολιτεύματος), αλλά απλά ως μια προσπάθεια ευρέσεως μια κοινωνικής–πολιτικής λύσης, που να αντιμετωπίζει, με συλλογικό τρόπο, τα διαχρονικά και πρωτίστως τα σημερινά υπάρχοντα κοινωνικά προβλήματα.

Στο ερώτημα σου.

quote:

Στο ενδεχόμενο εφαρμογής του μανιφέστου, θα ισχύουν τα αυτά και για όλες τις εξωγήινες φυλές?

Η άποψη μου είναι, ας απελευθερωθούμε (ας τα βρούμε μεταξύ μας) πρώτα εμείς και μετά βλέπουμε, ούτως ή άλλος, ελάχιστα πράγματα έχω επιβεβαιωμένα για αυτές, τα υπόλοιπα (τα περισσότερα) είναι πιθανών φήμες (φαντασιώσεις).

Edited by - Sol-Mix on 25/03/2016 11:56:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2016, 18:31:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση, ως αναφορά τους εξωγήινους (τα αποτελέσματα της μελέτης μου, τα έχω δημοσιοποιήσει από 16-03-2016) που κανένας – καμία σας δεν ζήτησε τα αναλυτικά αποτελέσματα για τις 4 + 1 (πιθανής) φυλών που είναι στην γειτονιά μας.

Αλήθεια αυτή η διαπίστωση μου, τι ακριβώς αντικειμενικά σημαίνει, δεν ενδιαφέρεστε (δεν το δείχνετε), τα ξέρετε (χλωμό), χακάρατε τους server μου και μέσα από τα πάνω, από 3GB τα βρήκατε (ποίο χλωμό), αλήθεια τι ; (είναι άξιον έρευνας).

Λοιπόν σας δημοσιοποιώ το κομμάτι της έρευνας που αφορά τα γειτονάκια μας. (όχι γιατί αισθάνομαι πλέον ότι σας το χρωστώ, αλλά γιατί πάντα πίστευα και εξακολουθώ και πιστεύω ότι η οποιαδήποτε γνώση πρέπει να είναι «ελεύθερη»).

Για να έχετε, πληρέστερη εικόνα των αποτελεσμάτων της μελέτης, όπου γράφει «φήμες» υπάρχουν είτε αντικρουόμενες πληροφορίες είτε οι πληροφορίες είναι λίγες ως ανύπαρκτες, τα άλλα συγκεντρώνουν ποσοστό πάνω από 58,5% και θεωρούνται διασταυρωμένα και πιθανότατα αληθινά.

Οι 4 Φυλές που ζουν μαζί μ' εμάς είτε στον πλανήτη μας, είτε στο πλανητικό μας σύστημα.

1./ Οι γενικά ονομαζόμενοι «Γκρίζοι».

Βασικό χαρακτηριστικό Εμφάνισης : Πολύ μεγάλα αμυγδαλωτά μάτια

Άλλο επαναλαμβανόμενο μοτίβο : Φήμες

Ύψος : 1.3 με 1.4 μέτρα

Σχήμα : Ανθρωποειδές

Βάση DNA : μάλλον πυρίτιο

Επιδερμίδα : άτριχη λεία

Χρώμα δέρματος : Γκρι

Κοινωνία : Φήμες

Θρησκεία : Φήμες

Τροφή : Φήμες

Ώριο ζωής : Φήμες

Αναπαραγωγή : Φήμες

Που ζούνε σήμερα : Υπογείως στην Γη και αλλού στο Πλανητικό μας σύστημα

Από πότε είναι εδώ : Φήμες (λένε πριν από εμάς)

Από πού είναι (μητρικός πλανήτης) : Φήμες

Τι θέλουν εδώ (γιατί είναι εδώ) : Φήμες

Τι θέλουν από εμάς : Έχουν πιθανόν συνεργαστεί μαζί μας (με Αμερικάνους) και έχουμε πλακωθεί.

Τεχνολογία που διαθέτουν : Φήμες

2./ Οι γενικά ονομαζόμενοι «Σαυροειδής».

Βασικό χαρακτηριστικό Εμφάνισης : Εκτός επιδερμίδας ίδια με εμάς

Άλλο επαναλαμβανόμενο μοτίβο : Φήμες

Ύψος : 1.6 με 1.7 μέτρα

Σχήμα : Ανθρωποειδές

Βάση DNA : μάλλον άνθρακας

Επιδερμίδα : άτριχη λεία με κατά τόπους (μέτωπο, παλάμες, πέλματα) εξογκώματα τύπου σαύρας.

Χρώμα δέρματος : Μελαμψό προς πράσινο και μελαμψό προς καφέ

Κοινωνία : Φήμες

Θρησκεία : Φήμες

Τροφή : Φήμες

Ώριο ζωής : Φήμες

Αναπαραγωγή : Φήμες

Που ζούνε σήμερα : Υπογείως στην Γη και αλλού στο Πλανητικό μας σύστημα

Από πότε είναι εδώ : Φήμες (λένε πριν από εμάς)

Από πού είναι (μητρικός πλανήτης) : Φήμες

Τι θέλουν εδώ (γιατί είναι εδώ) : Φήμες

Τι θέλουν από εμάς : Φήμες

Τεχνολογία που διαθέτουν : Φήμες

3./ Οι γενικά ονομαζόμενοι «Ζουν ανάμεσα μας».

Βασικό χαρακτηριστικό Εμφάνισης : Ίδιοι με εμάς

Άλλο επαναλαμβανόμενο μοτίβο : Μπορεί ο συνάδελφός σας, ο γείτονας σας να είναι ένας από αυτούς.

Ύψος : Ίδιο με εμάς

Σχήμα : Ανθρωποειδές

Βάση DNA : μάλλον άνθρακας

Επιδερμίδα : Ίδιο με εμάς

Χρώμα δέρματος : Ίδιο με εμάς

Κοινωνία : Φήμες

Θρησκεία : Φήμες

Τροφή : Φήμες

Ώριο ζωής : Φήμες

Αναπαραγωγή : Φήμες

Που ζούνε σήμερα : Πάνω στην Γη μαζί μας και αλλού στο Πλανητικό μας σύστημα

Από πότε είναι εδώ : Φήμες

Από πού είναι (μητρικός πλανήτης) : Φήμες

Τι θέλουν εδώ (γιατί είναι εδώ) : Φήμες

Τι θέλουν από εμάς : Φήμες

Τεχνολογία που διαθέτουν : Φήμες

4./ Οι γενικά ονομαζόμενοι «Διαστημικοί Τσιγγάνοι».

Βασικό χαρακτηριστικό Εμφάνισης : 1,5 ως 2 φορές μεγαλύτερα μάτια από τα δικά μας.

Άλλο επαναλαμβανόμενο μοτίβο : Κοντά και όχι πάνω σε κάθε πλανήτη που έχει ίδιο ή παρόμοιο πολιτισμό με τον δικό μας υπάρχουν και κάποιοι από αυτούς.

Ύψος : 2 με 2.20 μέτρα

Σχήμα : Ανθρωποειδές

Βάση DNA : μάλλον πυρίτιο

Επιδερμίδα : Άτριχη λεία

Χρώμα δέρματος : Ελαφρά μελαμψό προς Γκρι

Κοινωνία : Όπου Γή και πατρίς

Θρησκεία : Φήμες

Τροφή : Φήμες

Ώριο ζωής : Φήμες

Αναπαραγωγή : Φήμες

Που ζούνε σήμερα : Εκτός Γης, αλλού στο Πλανητικό μας σύστημα, μάλλον και στην σελήνη.

Από πότε είναι εδώ : Φήμες

Από πού είναι (μητρικός πλανήτης) : Φήμες

Τι θέλουν εδώ (γιατί είναι εδώ) : Φήμες

Τι θέλουν από εμάς : Φήμες

Τεχνολογία που διαθέτουν : Φήμες

5./ Η πέμπτη πιθανώς υπάρχουσα Φυλή στο πλανητικό σύστημα και στην Γή.

Βασικό χαρακτηριστικό Εμφάνισης : Εκτός από εμάς κοροϊδεύουν και τις άλλες 4 φυλές.

Άλλο επαναλαμβανόμενο μοτίβο : Όταν τους καταλάβεις ή όταν νομίζουν ότι τους κατάλαβες απλά εξαφανίζονται (σβήνουν), σαν να είναι άριστες ολογραφίες (που να μπορούν να κάνουν και μια πραγματική χειραψία με κάποιον, να τον αγκαλιάσουν ή να τον κτυπήσουν συγκαταβατικά στην πλάτη).

Ύψος : Ίδιοι με εμάς (για μας).

Σχήμα : Ίδιοι με εμάς (για μας).

Βάση DNA : Άγνωστο ούτε φήμες δεν υπάρχουν

Επιδερμίδα : Ίδιοι με εμάς (για μας).

Χρώμα δέρματος : Ίδιοι με εμάς (για μας).

Κοινωνία : Φήμες

Θρησκεία : Φήμες

Τροφή : Φήμες

Ώριο ζωής : Φήμες

Αναπαραγωγή : Φήμες

Που ζούνε σήμερα : Φήμες

Από πότε είναι εδώ : Φήμες

Από πού είναι (μητρικός πλανήτης) : Φήμες

Τι θέλουν εδώ (γιατί είναι εδώ) : Φήμες

Τι θέλουν από εμάς : Φήμες

Τεχνολογία που διαθέτουν : Φήμες

Από αυτούς μόνο οι «Γκρίζοι» έχουν μέχρι σήμερα ενδιαφερθεί για μας, έχουν πιθανών συνεργαστεί μαζί μας, όχι με όλους μας, με τους Αμερικάνους, και έχουν πλακωθεί μαζί τους, δεν γνωρίζω ποίος σε αυτή την Ιστορία, ήταν το πρόβατο και ποιος ο λύκος (Αμερικάνοι vs Γκρίζοι), η Ιστορία του πλανήτη έχει πάντως δείξει, ότι και οι Αμερικάνοι δεν είναι «παιδιά για σπίτι», δεν είναι «αγγελούδια», ούτε γνωρίζω αν είχαμε να κάνουμε με δύο λύκους, οι φήμες είναι συγκεχυμένες.

Επίσης για τους συνωμοσιολόγους, πράγματι υπάρχουν φήμες για συνεργασίες διαφόρων «συμμοριών» δικών μας και διαφόρων «συμμοριών» και από τις 4 εξωγήινες φυλές που ζουν μαζί μας, αλλά δεν υπάρχουν επιβεβαιωμένα στοιχεία, είναι ακόμα φήμες, πάντα κατά την άποψη μου.

Edited by - Sol-Mix on 04/04/2016 18:35:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2016, 20:38:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αλήθεια αυτή η διαπίστωση μου, τι ακριβώς αντικειμενικά σημαίνει, δεν ενδιαφέρεστε (δεν το δείχνετε), τα ξέρετε (χλωμό), χακάρατε τους server μου και μέσα από τα πάνω, από 3GB τα βρήκατε (ποίο χλωμό), αλήθεια τι ; (είναι άξιον έρευνας).



Εγώ ομολογώ ότι το έκανα, ήθελα να βάλω στο χέρι εκείνη τη μελέτη του σταθμού παραγωγής ενέργειας από θαλασσινό νερό. Ήδη διαπραγματεύομαι με τη Βόρεια Κορέα για αυτό, τα υπόλοιπα τα προώθησα στην NSA για γλύψιμο, μου απάντησαν ότι δεν εκδίδουν βιβλία επιστημονικής φαντασίας, να απευθυνθώ αλλού.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 41 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1835938
Maintained by Digital Alchemy