ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Χρεοκοπεί η Ελλάδα.( Λόγοι-Αιτίες ) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2015, 16:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

Πουθενά όμως δεν αναφέρει "εθνικιστές" ή στοχοποιεί πολιτικές παρατάξεις. Βρίζει τους "φασίστες". Αν τώρα εσυ ταυτίζεις το "εθνικιστής" με το "φασίστας" επειδή πιθανότατα θέλεις να αυτό-προσδιορίζεσαι και με τους δύο όρους, είναι δικό σου πρόβλημα.

Μπα, το εθνικιστής και το φασίστας είναι διαφορετικά; Οι αριστεροί δεν λέγατε πως το εθνικιστής είναι ρατσιστής;

Όσες κωλοτούμπες και να κάνεις, είναι ξεκάθαρο ότι αναφέρεται στην δολοφονία Χρυσαυγιτών στους στίχους του. Τώρα αν δεν τα πίστευε, ας μην τα έγραφε και ας μην τα κυκλοφορούσε.

Και οι Χρυσαυγίτες επίσης. Ήταν εις γνώση τους ότι φυλάγανε το κτίριο μιας οργάνωσης με εχθρούς που διψάγανε για εκδίκηση.

Και φυσικά δεν με νοιάζει, απλώς πάνε και μου πετάνε στην οθόνη συνέχεια την διαφήμιση με την κατάθεση της μάνας του Φύσσα.

Ας πρόσεχαν και οι μεν και οι δε. Αν έχουν παράπονο, να μην έμπλεκαν με αυτά. Και τώρα ζαλίζουν τον λαό με τα προσωπικά τους, την ώρα που οι ξένοι λήσταρχοι ετοιμάζουν νέα μέτρα για να στίψουν τελείως τα φτωχαδάκια της Ελλάδας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2015, 16:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Να σημειώσω για όσους δεν το ξέρουν. Σύμφωνα με την ιδεολογία της παγκόσμιας οργάνωσης Antifascist Action, απαγορεύονται στους αναρχικούς οι ρατσιστικές αναφορές προς όλα τα έθνη πλην των Ελλήνων. Αλίμονο αν αναρχικός κάνει το λάθος και βρίσει ισραηλίτη ή τούρκο. Πάει η δισκογραφική του δουλειά. Αλλά τον Έλληνα επιβάλλεται να τον βρίζει.

Το να βρίζεις έθνη και μειονότητες είναι ρατσισμός και φασισμός, αλλά το να βρίζεις την Ελλάδα επιτρέπεται, γιατί κατά την antifascist action, η Ελλάδα είναι συνώνυμο του ρατσισμού και του φασισμού.

Κάποτε επιτρεπόταν να βρίζεις και την Γερμανία και την Ιταλία, γιατί αυτές οι 3 χώρες(Ελλάς, Γερμανία, Ιταλία) ήταν οι κυριότερες δυνάμεις του ρατσιστικού ’ξονα κατά των δημοκρατικών ΗΠΑ Ισραήλ, Αγγλίας, Γαλλίας κτλ. Όμως πλέον η antifascist διακηρύσσει όχι στον αντιγερμανισμό.

Αλλά στον ανθελληνισμό... ναι, με χίλια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2015, 16:59:25  Εμφάνιση Προφίλ
Παπ@ράκο γαυγιστή που κουτσουλάς πέρα δώθε ασύστολα....

Επειδή από καιρό έχεις ξεφύγει
και ξεπέρασες τα όρια της πλάκας και της μ@λακίας και τώρα το γυρνάς σε επικίνδυνα μονοπάτια και συμψηφισμούς,
να πούμε δυο πράγματα γιατί έχεις κάνει έναν επικίνδυνο αχταρμά.

(Δεν ευελπιστώ βέβαια να καταλάβεις, για τους άλλους αναγνώστες τα λέω)

Στην περίπτωση του Φύσσα, δεν εξετάζουμε τίποτα άλλο πέραν του γεγονότος της δολοφονίας του, και όπως αυτή έγινε.
Δεν θα επεκταθώ και πολύ, αν θες να κανουμε ένα άλλο θέμα : Δολοφονία Φύσσα και παρελκόμενα,
εδώ είσαι και εκτός θέματος μεταξύ άλλων.

Το λοιπόν, εγώ , όπως και πολλοί άλλοι πιθανόν, τον Φύσσα τον μάθαμε αφότου δολοφονήθηκε.

Ο βίος και η πολιτεία του δεν μας ενδιαφέρει και δεν μας αφορά,
ούτε το ποιόν του, ούτε τι έλεγε και τι τραγουδούσε, ή αν ήταν "καλό παιδί", ήρωας, άγιος, ή άχρηστος, αντιδραστικός και ...κωλόπαιδο. Αυτά είναι για άλλες αναλύσεις,
και πιστεύω και εγώ αυτό που λέει ο Heretic περί της ισχύος ή μή του 'Ο νεκρός δεδικαίωται'. Κανείς δεν δεδικαίωται, νεκρός ή ζωντανός. Ο καθένας αφήνει το αποτύπωμά του, με όποιο πρόσημο και αν εχει αυτό, τόσο στη ζωή όσο και μετά θάνατον.

Εγώ εξ όσων γνωρίζω, βλέπω ότι ο Φύσσας ΔΕΝ δολοφόνησε κανέναν.

Αντιθέτως, αυτός έπεσε θύμα δολοφονίας από ένα ανθρωποειδές, που τον καθάρισε στην ψύχρα, επειδή έλαβε εντολή από "το αρκηγκό" και χωρίς καν να τον γνωρίζει ή να έχει προσωπικά μαζί του.

Αν ο μακαρίτης ο Φύσσας πχ. είχε βιάσει τη μάνα ή την αδερφή του Ρουπακιά, και ως αντίδραση/αποκατάσταση της τιμής του πήγαινε και τον μαχαίρωνε, τότε μέσα κι εγώ θα πηγαινα για υπεράσπιση του Ρουπακιά.

Αλλά αυτός ο ανεγκέφαλος τριμάλακας πήγε να κάνει τη βρωμοδουλειά γιατί...έτσι! Γιατί έτσι του ....είπαν!

Το αντιλαμβάνεσαι αυτό ?
Το συνειδητοποιείς?

Καταλαβαίνεις για ποιο εξελικτικό προ-νεάντερταλ στάδιο μιλάμε,
όταν έχουμε να κάνουμε με Ρουπακιάδες?

Γι'αυτό λοιπόν κόψε τα γαβγίσματα και τις μ@λακίες
και σοβαρέψου, διότι η τρικυμία στο κρανίο σου δεν έχει όρια.



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2015, 20:10:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
’ντε πάλι με τον Ρουπακιά... ποιος έχει μιλήσει για υπέρασπιση του Ρουπακιά;

νευριασμένο παιδί μου εγώ λέω απλά πως ο Φύσσας ήταν ενεργός <<αντιφασίστας>> και όχι ένας τυχαίος έλληνας μουσικός που δολοφονήθηκε.

Από εκεί και πέρα αν ο Φύσσας δεν είχε σκοτώσει κανέναν, αυτό δεν λέει κάτι. Ακόμη και αν δεν μαχαιρώνει και πυροβολεί τους "φασίστες" όπως γράφει στα τραγούδια του, προτρέπει άλλους να το κάνουν. Μόνο οι χρυσαυγίτες έχουν σκοτώσει και σκοτώνουν;

Βάλε λίγο το μυαλό σου να δουλέψει. Με την φράση <<δεν ήταν αθώος ο Φύσσας>> δεν σημαίνει πως επικροτούμε την δολοφονία του. Σημαίνει πως αν κάποιος κλάψει για αθώο παιδί που χάθηκε, είναι ανόητος, γιατί αυτό το παιδί ήταν υπεύθυνο για τις πράξεις του. Ο αθώος είναι αυτός που δεν έχει ΚΑΘΟΛΟΥ σχέση με όλα αυτά. Αν είσαι μέσα στο παιχνίδι δεν μπορείς να μιλάς για αθωότητα.

Για τους χρυσαυγίτες που δολοφόνηκαν; Καλά να πάθουν τα "φασιστάκια"; Ούτε. Απλώς δεν ήταν και αυτοί αθώοι, γιατί συμμετείχαν στον πόλεμο.

Στον πόλεμο δεν δικάζεσαι για αυτούς που σκοτώνεις, ούτε απαιτείς την δίκη εκείνων που σκοτώνουν εσένα και τους δικούς σου. Απλώς κοιτάς να επιβιώσεις και να νικήσεις τον εχθρό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2015, 20:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Ήτανε μάχιμος στρατιώτης των antifa ο Φύσσας.

Οι "άμαχοι πολέμου" είναι τα πραγματικά αθώα θύματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2015, 20:34:02  Εμφάνιση Προφίλ
Γαυγάμηλε,

πήγαινε κάνε καμιά βόλτα,
να πάρει καθαρό αέρα το μυαλό σου,
μετά ξαναέλα,
νηφάλιος,
διαβασε 3 φορές από την αρχή μέχρι το τέλος αυτό που έγραψα,
και όταν είσαι σίγουρος πως κατάλαβες την κάθε λέξη και πρόταση,
ξαναέλα να τα πούμε....

Α, και απέφευγε να κάνεις αυθαίρετους (δικούς σου) συνειρμούς, τύπου

quote:
Για τους χρυσαυγίτες που δολοφόνηκαν; Καλά να πάθουν τα "φασιστάκια"; Ούτε. Απλώς δεν ήταν και αυτοί αθώοι, γιατί συμμετείχαν στον πόλεμο.

και να θεωρείς ότι το πας το πράμα εκεί που νομίζεις ότι "έχεις πάτημα" ή σε "συμφέρει" ....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2015, 00:22:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Αίολε και δικηγόροι φίλοι μου μου είπαν ότι σε αυτές τις εκλογές έχει διαπραχθεί νοθεία. Το θέμα είναι, η δικαστική εξουσία δύναται/επιθυμεί να πάρει την κατάσταση στα χέρια της; Γιατί μόνο αυτή μπορεί να το κάνει.

https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0



Παιδιά αφήστε τους Φύσσες.
Αυτό είναι το πραγματικό ζήτημα που αναφέρει ο Ιταλός!

Δείτε και το εξής:
http://www.aetos-apokalypsis.com/2015/10/notheia-stis-ekloges-ekloges.html

Ισχύουν αραγε ολα αυτα;
Δε μου φαίνεται απίθανο...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2015, 08:07:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

Γαυγάμηλε,

πήγαινε κάνε καμιά βόλτα,
να πάρει καθαρό αέρα το μυαλό σου,
μετά ξαναέλα,
νηφάλιος,
διαβασε 3 φορές από την αρχή μέχρι το τέλος αυτό που έγραψα,
και όταν είσαι σίγουρος πως κατάλαβες την κάθε λέξη και πρόταση,
ξαναέλα να τα πούμε....

Α, και απέφευγε να κάνεις αυθαίρετους (δικούς σου) συνειρμούς, τύπου

quote:
Για τους χρυσαυγίτες που δολοφόνηκαν; Καλά να πάθουν τα "φασιστάκια"; Ούτε. Απλώς δεν ήταν και αυτοί αθώοι, γιατί συμμετείχαν στον πόλεμο.

και να θεωρείς ότι το πας το πράμα εκεί που νομίζεις ότι "έχεις πάτημα" ή σε "συμφέρει" ....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "


’στο ρε φίλε, στα ελληνικά δεν μπορούμε να συννενοηθούμε...

μου λες για "Νεάντερνταλ" Ρουπακιά, λες και το σφάξιμο και το σκότωμα και γενικά η βία έχει ένα πρόσωπο και ανήκει στο μακρινό παρελθόν. Έχεις ακούσει τίποτε για "πολιτισμένη" ζούγκλα;

Εγώ λέω όχι στην προπαγάνδα των μμε που πάνε να παρουσιάσουν τον Φύσσα ως ένα παιδί που απλώς πίστευε στην ελευθερία και δεν πείραζε κανένα. Αν ήταν έτσι να μην έγραφε και να κυκλοφορούσε τα παρακάτω


κι αντί για χάνος μεταμορφώθηκα σ'αγρίμι
τώρα για το καλό μου ναι και για το δικό σας
έχω την κάννη κολλημένη στον κρόταφό σας
κι όπως είπε κι ο παλιός φίλε αν το θυμάσαι
δεν με σέβεσαι τότε θα με φοβάσαι

Για το καλό μου, για το καλό μου
ώσπου δεν άντεξε στο τέλος το μυαλό μου
πήρε ανάποδες στροφές για το καλό μου
και είμαι στο θάλαμο εννιά για το καλό μου
στην ηρεμία για να βρω τον εαυτό μου
κι έχω κρυμμένο το σουγιά για το καλό μου

/////////////////////////////////////////////////

Σήκωσε την αντένα γαμ* το φασισμό σου πουτ* γέννα
Ναι καλά κατάλαβες αυτό εδώ είναι για σένα
Διάλεξε, θέλεις κρεμάλα ή τρεχάλα;
Γαμ* κάθε είδους φασίστας μαλάκα και πάμε γι' άλλα

Γάμ* τους, Πάτα τους, Γάμ* τους
κατούρα τους στα μούτρα και Γάμ* τους τη φάρα τους
Γάμ* τους, Πάτα τους, Γάμ* τους
κατούρα τους στα μούτρα και Γάμ* τους τη φάρα τους

απ' το κουτί της επανεξέλιξης
δε χρειάζεσαι τη ντόπα μιας ένεσης
έλευσης άκουμε τι ουρά της νέμεσης
αιώνια παραφωνία της γαμ* σας συνέλευσης
παιδί της αναρχίας πιστός....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2015, 08:57:06  Εμφάνιση Προφίλ
Δ.Σ, μπορείς άνετα και με ασφάλεια να υποθέσεις οτι οι στίχοι αυτοί γράφτηκαν για εσένα. Μεγαλύτερη τιμή δεν μπορουσε να σου κάνει κάποιος. Να είσαι το καλλιτεχνικό αντικείμενο του Π.Φ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2015, 11:19:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Συγγνώμη για το λάθος μου να αναφέρω αυτό τον διάσημο τύπο(χάρη στον οποίο θα καταργηθεί το κόμμα της χρυσής αυγής και θα μπουν όλοι ισόβια*), ξέχασα την υστερία σας.

Κουβέντα με τέτοιους ΕΓΩΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

*και κατ' επέκταση θα σωθεί και η Ελλάδα από την φασιστική απειλή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2015, 11:25:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
’στο ρε φίλε, στα ελληνικά δεν μπορούμε να συννενοηθούμε...

Σωστός, βλακάκο....
όταν μάθεις να διαβάζεις και να καταλαβαίνεις Ελληνικά,
τότε ίσως να μπορεσουμε να συνεννοηθούμε.

Κανείς δεν αγιοποίησε το Φύσσα, ούτε τον ηρωοποίησε.
Τουλάχιστον από τους σκεπτόμενους.

Επίσης, χρησιμοποιώ τον όρο "Ρουπακιάς" για κάθε ανθρωποειδές προ-νεαντερτάλιο δίποδο το οποίο
επειδή του είπε κάποιος να πάει να σκοτώσει κάποιον άλλον,
πάει και το κάνει σαν εκτελεστικό όργανο.

"Ρουπακιάδες" ήταν και αυτοί που σκότωσαν εν ψυχρώ τον Καπελώνη και τον Φουντούλη.

Και προφανώς τα άκρα και ο φασισμός δεν είναι 'προνόμιο' μόνο της δεξιάς μεριάς. Υπάρχουν εξίσου βίαια, ολοκληρωτικά και επικίνδυνα και τα άκρα της αριστερής πλευράς, με κοινά γνωρίσματα ως προς τον τραμπουκισμό και τη βία.

Επαναλαμβάνω, ότι ο Φύσσας, παρά τα όσα έγραφε και τραγουδούσε,
(Ελευθερία Λόγου έχουμε ρε μπαγλαμά!)
δεν δολοφόνησε ποτέ κανέναν.

Και το τι έγραφε και τραγουδούσε δεν μπορεί να λαμβάνεται ως κριτήριο, και να μπαίνει στο ίδιο καντάρι με μια πραγματική, υπαρκτή και καταγεγραμμένη δολοφονία.

Εχουμε άπειρα τραγούδια, που αναφέρονται στο θάνατο ή στο να σκοτώσουν κάποιον/κάποια, ερωτικά, πολιτικά και άλλα,
αλλά αυτό δεν λέει τίποτα. Ο λόγος και η ποιητική άδεια δεν δικάζονται ούτε ποινικοποιούνται βλακάκο.
Για να καταλαβαίνουμε τι λεμε και τι γράφουμε.

Ο μόνος φόνος που θα μπορούσα να αποδεχτώ και να επικροτήσω, εν καιρώ ειρήνης, είναι αυτός τύπου Παπαδόσηφου (να αγιάσει το χεράκι του).
'Οταν δηλαδή υπάρχει σοβαρός προσωπικός λόγος.

Στη δολοφονία Φύσσα δεν υπάρχει καμιά λογική και κανένα ελαφρυντικό. Τελεία και παύλα. Αν συνεχίζεις να μην το καταλαβαίνεις
τότε....Ρουπακιάζεις....



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "

Edited by - PY8AGORAS on 07/10/2015 11:27:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2015, 12:07:39  Εμφάνιση Προφίλ
Που να δείς εκεί που βγαίνουν οι ράπερ με κουμπούρια στα βιντεοκλίπ και για την συντηρητική Αμερική δεν τρέχει τίποτα. Η ανεβάζουν στην πρώτη θέση των charts τραγούδια σαν κι αυτό. Αλλα ξέχασα: Για το άρρωστο το κεφάλι μερικών, είναι οι Σιωνιστές πίσω απ' όλα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2015, 14:01:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Καταρχήν όχι μόνο έχεις βάλει όρια στην κατανόησή σου, αλλά επίσης μιλάς και άσχημα. Δεν μπορώ να σε θεωρήσω σκεπτόμενο άτομο.

Και ακόμη χειρότερα, αυτά που γράφεις στην αρχή έρχονται σε τέλεια αντίφαση με αυτά που λέει ο φίλος σου παραπάνω(ότι ο Φύσσας τα έγραφε για μένα). Οπότε μήπως <<Ρουπακιάζει>> και ο φίλος σου;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2015, 14:21:44  Εμφάνιση Προφίλ
Μα για 'σενα τα 'γραφε ο Φύσσας. Τι δεν έχει καταλάβει ακόμα; Οτι σε περιγράφει τέλεια;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2015, 14:27:53  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε σεις, είστε απίστευτοι....

Κάνετε διάλογο με έναν υποσαχάριο Μπονόμπο.
Τι διάολο, από σιτοδεία πάσχετε ή από συβαριτικές...εκλάμψεις?

Ο τύπος είναι σκέτο άθυρμα της ΟΟΔΕ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2015, 14:54:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

"Ρουπακιάδες" ήταν και αυτοί που σκότωσαν εν ψυχρώ τον Καπελώνη και τον Φουντούλη.

Ο φίλος σου λέει ότι ήταν φασίστες σαν και εμένα, δηλαδή εχθροί της ελευθερίας. Γιατί λυπάσαι; Οι ελεύθεροι σκοτώσαν τους φασίστες εχθρούς της ελευθερίας. Το γράφανε στα τραγούδια και το κάνανε πράξη. Αφού για αυτούς τα έγραφε ο Φύσσας.

quote:

Ο λόγος και η ποιητική άδεια δεν δικάζονται ούτε ποινικοποιούνται βλακάκο.

Ναι, αν είσαι άγνωστος δεν τους πολυνοιάζει. Αλλά αν γίνεις γνωστός...την έκατσες. Αν αρχίζεις να γίνεσαι πολύ ενοχλητικός σε καθαρίζουν αόρατα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2015, 16:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Και ο Φύσσας Ρουπάκιαζε ή τουλάχιστον προετοιμαζόταν να του μοιάσει.

Τώρα σχετικά με την χρεωκοπία, αν πιστεύουμε στην δικαιοσύνη πρέπει αυτοί που δημιούργησαν το "χρέος" να τιμωρηθούν τουλάχιστον με ισόβια και αφαίρεση περιουσίας. Αυτοί που λένε <<να <<δούμε τώρα τί θα κάνουμε>>(ασχολούμενοι με μαθηματικά και οικονομολογίες) και ότι <<δεν έχει σημασία ποιος φταίει>> είναι ακριβώς αυτά τα καθίκια που φταίνε για το χρέος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2015, 17:24:33  Εμφάνιση Προφίλ
Nikomaxos κάνεις λάθος. Εδω αναβιώνεται εκείνη η καφρίλα απο τα παρελθόν. Εχεις πάει βόλτα στον ζωολογικό κήπο, βλέπεις την μαϊμού στο κλουβί (πίσω απο τα κάγκελα) και της πετάς ενα τσιγάρο αναμένο. Εκείνη το μαζεύει απο κάτω, το βάζει στο στόμα και καπνίζει πίσω απο τα κάγκελα με ύφος φυλακόβιου.

...κάτι τέτοιο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2015, 17:55:03  Εμφάνιση Προφίλ

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2015, 20:08:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Greece is finished κακομοίριδες

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2015, 23:07:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Greece is finished

Ναι... την 1 Νοεμβρίου

Εδώ που τα λέμε το Αρμαγεδδών είχε καλύτερο trailer
περίμενα κι εγω να δω στο τέλος με τεράστια γράμματα ένα ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ
αλλά τίποτα ... Γιάνη, με απογοήτευσες

1101.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2015, 23:14:10  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι καλά... στην τρίχα γλυτώσαμε την νύχτα των ζωντανών νεκρών τότε με τα c.c. Θα ήταν το βράδυ της ημέρας που θα κούρευαν τις εναπομείναντες καταθέσεις των φουκαράδων απο το 1 €. Αντε πάλι μπας και ξαναγίνει τίποτα και τελικά ζήσουμε τίποτα μεγάλες συγκινήσεις...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2015, 23:17:28  Εμφάνιση Προφίλ
Θα δούμε πολλά με αυτό το αριστερόνεοφιλελεύθερο μόρφωμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2015, 07:04:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

Επαναλαμβάνω, ότι ο Φύσσας, παρά τα όσα έγραφε και τραγουδούσε,
(Ελευθερία Λόγου έχουμε ρε μπαγλαμά!)
δεν δολοφόνησε ποτέ κανέναν.

Ο λόγος και η ποιητική άδεια δεν δικάζονται ούτε ποινικοποιούνται βλακάκο.
Για να καταλαβαίνουμε τι λεμε και τι γράφουμε.


Childish logic. Η εκάστοτε εξουσία θέτει τους κανόνες που επιθυμεί, ότι θέλει απαγορεύει, ότι θέλει επιτρέπει.

Πιστεύεις ότι στο παρόν κρατικό σύστημα, μπορώ να εκφραστώ δημόσια και ελεύθερα εναντίον του Φύσσα; Αν αρχίσω και αναρτώ υβριστικά σχόλια σε φόρουμ και φτιάχνω blogs με περιφρονητικό περιεχόμενο γι' αυτόν, τότε τα διορισμένα ιντερνετόπαιδα των εβραίων θα με βρουν και θα υπάρχουν συλλήψεις και ποινές(όπως έγινε και με το φοιτητή που σκοτώσανε στα Γιάννενα).

Ας μην το παίζουν πολύ ελεύθεροι και ανεκτικοί κάποιοι <<αντιναζί>>. Και όλη αυτή η δήθεν ανοχή ενάντια στην Χ.Α, οφείλεται στην αγωνιώδη προσπάθειά τους να βρουν τρόπο να αντιμετωπίσουν τους πολλούς ψηφοφόρους της.

Ο νεαντερνταλισμός(αυτό που τέλος πάντων σημαίνει αυτή η λέξη για σένα) δεν έχει πάψει να ισχύει από την αρχαιότητα. Its man against man eternally.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2015, 08:59:30  Εμφάνιση Προφίλ
Τα λέει καλά Heretic;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2015, 09:43:43  Εμφάνιση Προφίλ
Η απόλυτη αλήθεια Πελεγκρίνο.

Δικαιώνομαι έτσι?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2015, 10:20:13  Εμφάνιση Προφίλ
Κουφαλίστα μεσήλιξ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2015, 13:49:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τα λέει καλά Heretic;

Πολύ σωστά!

(ΥΓ. προς γαυγίζοντα...: Αμα θες για τα περί Φύσσα, εξουσίας, αντιεξουσίας, φασισμού, κλπ, να τα πούμε σε άλλα υπάρχοντα, ή νέα θέματα αντιστοίχως, και να μην κάνουμε απειρες παρενθέσεις στο "Χρεωκοπεί η Ελλάδα"...)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2015, 13:59:47  Εμφάνιση Προφίλ
Αυτά είναι γνωστά.Και ειπωμένα και εντός forum.
Και προφανώς αληθή.
Προφανέστερα από λίγους,φυσικά.
Και μη βρεθεί κανείς να πει από που κι ως που...
(όσοι με γνωρίζουν ,καταλαβαίνουν τι λέω..)


Το πρόβλημα πάντα ήταν ότι κάθε φορά που κάποιος ηγέτης προσπαθούσε να πάει κόντρα στα λαμόγια(είτε για το συμφέρον της χώρας του ,είτε από προσωπική φιλοδοξία-δεν είναι του παρόντος-είτε τον εξαφάνιζαν,είτε τον αγόραζαν ,είτε τον εκβίαζαν να κάνει πίσω.

Παραδείγματα όπως του Γκωλ,του Jfk κλπ, υπάρχουν αρκετά.

Κανείς βέβαια δεν γνωρίζει την ατζέντα του Πούτιν,ούτε αν θα την φέρει σε πέρας,μέχρι τελευταίας σελίδας.
Μένει να φανεί.

Για όσους,τώρα, μπερδεύουν τον σκεπτικισμό με την άγνοια υπάρχουν πηγές να τους ανοίξουν τα μάτια.

Ξεκινήστε από Knuth..
( http://www.amazon.com/The-Empire-City-E-Knuth/dp/0944379125 )

Μετά δείτε το ψήφισμα του 1913 για την fed.
Πότε έγινε (παραμονές Χριστουγέννων του 13 αν θυμάμαι καλά..) ,και τι όριζε...
Google αλλά προσοχή.Να είστε επιλεκτικοί.
Υπάρχουν και βιβλιαράκια αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλοι.

Αν διαβάζετε αγγλικά βοηθάει..
Αν όχι, προσέξτε τη σάλτσα στις ελληνικές εκδοχές του διαδικτύου..

Είναι αυτή-η σάλτσα ντε- που κάνει τους αδαείς να νομίζουν ότι είναι σκεπτικιστές.Επειδή εντόπισαν τη σάλτσα.Και ας έχασαν ..το ζουμί.

(Αυτοί που δεν εντοπίζουν καν τη σάλτσα και εστιάζουν κιόλας σε αυτή, δεν είναι απλά αδαείς, που αυτοπροσδιορίζονται ως σκεπτικιστές.
Είναι κρετίνοι.Καταλήγουν γραφικοί.Επικίνδυνοι ή μη.)

Αφού πάρετε μια πρώτη ιδέα-όσοι ενδιαφέρονται-το ξανασυζητάμε.
Έχει κι άλλα βιβλιαράκια.Ευτυχώς.

ΥΣ: Η θετική κριτική μου για το άρθρο,αφορά τα βασικά του σημεία,που αφορούν γεγονότα.Όχι τα υποθετικά του,που αν πρόσεξα καλά ,αυτοπροσδιορίζονται,κιόλας, ως τέτοια(υποθετικά, ντε).


Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2015, 14:30:45  Εμφάνιση Προφίλ
Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με το άρθρο, απλά έχω μια ένσταση σχετικά με την επαναφορά του κανόνα του χρυσού στο ρούβλι. Για την ώρα παραμένει speculation, απο πηγές αμφίβολης σοβαρότητας ή σκοπιμότητας. Ας το δούμε πρώτα και μετά βλέπουμε. πχ

http://www.maxkeiser.com/2014/12/end-game-putin-may-end-ruble-crisis-by-taking-russia-onto-the-gold-standard/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy