ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Norman_Moonlight
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2006, 14:09:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Norman_Moonlight
quote:

Έχω να σας αναφέρω μια ιστορία. Πριν από 9 χρόνια περίπου καθόμουν στο σαλόνι του σπιτιού μου και έβλεπα τηλεόραση κατά της 11 περίπου βλέπω στο δωμάτιο μου που είναι απέναντι από το σαλόνι ένα παπα να είναι πίσω από την πόρτα και να με βλέπει επίμονα ο παπα φορούσε ένα μάκρη ράσο μαύρο ήταν μισό διάφανος κρατούσε ένα σταυρό ανάποδα και ένα βιβλίο στο χέρι .μετά το μόνο που θυμάμαι να έκανα ήταν πως πέταξα κάποια πράγματα προς το μέρος του και άνοιξα το φως. φοβήθηκα αλλά κατάφερα να πάω στο δωμάτιο μου να ξαπλώσω ενώ κοιμόμουνα είδα έναν εφιάλτη ξύπνησα ιδρωμένος μετά από έναν χρόνο άρχισα να περιγράφω σε κάποιους γνωστούς αλλά δεν ήξεραν ούτε αυτοί ποίος παπάς η άγιος ήταν από τότε έκανα 4 χρόνια να ξανά ξαπλώσω νύχτα στο δωμάτιο μου. Παράξενα πράγματα γινόντουσαν και στο σπίτι του ξάδελφου μου .Πρόσφατα πριν από 2 μέρες μου είπε πως είδε στο Όνειρο του ένα παπα να κάθετε σε μια καρεκλά και να του λέει ήρθα ν α σου βγάλω τον σταυρό ο ξάδελφος μου δεν τον έβγαζε όταν ξύπνησε ο σταυρός ήταν βγαλμένος πεσμένος κάτω χωρίς να είχε σπάσει το να βγήκε μόνος του είναι απίθανο για τη είναι δεν γινόταν να βγει εκτός εάν έσπαγε .Τι σημαίνει αυτό ούτε και εγώ ξέρω. Ξέρω και άλλες ιστορίες αλλά δεν της πιστεύω αν δεν δω σημάδια η τυπωτά άλλο που να αποδεικνύει πως είναι αληθινές ρωτώντας κάποιους για μια συγκεκριμένη ιστορία είχα πάρει πολλές εκδοχές και σε πολλά σημεία υπήρχαν αντίφασης .Φυσικά της δέχομαι ως ιστορίες τρόμου που λέμε όταν μαζευόμαστε όλοι μαζί την νύχτα κάποιες φαίνονται πολλή αληθής όπως κάποιες από την Κύπρο η από την Ρόδο που βρίσκομε άλλα και να της πιστέψω κάτι μέσα μου δεν με αφήνει ώσπου να ψάξω.

T_Chameleon of Rodos



Δεν θα ήταν καλύτερο να προσέχουμε λίγο την ορθογραφία και τη σύνταξη γενικότερα (τελείες, κόμματα κ.λπ.) έτσι ώστε να μην γίνεται το κείμενο μας δυσανάγνωστο και έτσι να διευκολύνουμε λίγο και τους άλλους που θα ήθελαν να διαβάσουν αυτά που θέλουμε να πούμε?

Πάντα φιλικά

Norman_MoonlightΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T_Chameleon of Rodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 01:11:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Έχω να σας αναφέρω μια ιστορία. Πριν από 9 χρόνια περίπου καθόμουν στο σαλόνι του σπιτιού μου και έβλεπα τηλεόραση κατά της 11 περίπου βλέπω στο δωμάτιο μου που είναι απέναντι από το σαλόνι ένα παπα να είναι πίσω από την πόρτα και να με βλέπει επίμονα ο παπα φορούσε ένα μάκρη ράσο μαύρο ήταν μισό διάφανος κρατούσε ένα σταυρό ανάποδα και ένα βιβλίο στο χέρι .μετά το μόνο που θυμάμαι να έκανα ήταν πως πέταξα κάποια πράγματα προς το μέρος του και άνοιξα το φως. φοβήθηκα αλλά κατάφερα να πάω στο δωμάτιο μου να ξαπλώσω ενώ κοιμόμουνα είδα έναν εφιάλτη ξύπνησα ιδρωμένος μετά από έναν χρόνο άρχισα να περιγράφω σε κάποιους γνωστούς αλλά δεν ήξεραν ούτε αυτοί ποίος παπάς η άγιος ήταν από τότε έκανα 4 χρόνια να ξανά ξαπλώσω νύχτα στο δωμάτιο μου. Παράξενα πράγματα γινόντουσαν και στο σπίτι του ξάδελφου μου .Πρόσφατα πριν από 2 μέρες μου είπε πως είδε στο Όνειρο του ένα παπα να κάθετε σε μια καρεκλά και να του λέει ήρθα ν α σου βγάλω τον σταυρό ο ξάδελφος μου δεν τον έβγαζε όταν ξύπνησε ο σταυρός ήταν βγαλμένος πεσμένος κάτω χωρίς να είχε σπάσει το να βγήκε μόνος του είναι απίθανο για τη είναι δεν γινόταν να βγει εκτός εάν έσπαγε .Τι σημαίνει αυτό ούτε και εγώ ξέρω. Ξέρω και άλλες ιστορίες αλλά δεν της πιστεύω αν δεν δω σημάδια η τυπωτά άλλο που να αποδεικνύει πως είναι αληθινές ρωτώντας κάποιους για μια συγκεκριμένη ιστορία είχα πάρει πολλές εκδοχές και σε πολλά σημεία υπήρχαν αντίφασης .Φυσικά της δέχομαι ως ιστορίες τρόμου που λέμε όταν μαζευόμαστε όλοι μαζί την νύχτα κάποιες φαίνονται πολλή αληθής όπως κάποιες από την Κύπρο η από την Ρόδο που βρίσκομε άλλα και να της πιστέψω κάτι μέσα μου δεν με αφήνει ώσπου να ψάξω.

T_Chameleon of Rodos



Δεν θα ήταν καλύτερο να προσέχουμε λίγο την ορθογραφία και τη σύνταξη γενικότερα (τελείες, κόμματα κ.λπ.) έτσι ώστε να μην γίνεται το κείμενο μας δυσανάγνωστο και έτσι να διευκολύνουμε λίγο και τους άλλους που θα ήθελαν να διαβάσουν αυτά που θέλουμε να πούμε?

Πάντα φιλικά

Norman_Moonlight



Μαλών φίλε δεν γνωρίζεις τον συγγραφικό ίστρο και δεν ξερής πως ξεχνάμε που και που την ορθογραφία

T_Chameleon of RodosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STELLENA
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2006, 15:54:09  Εμφάνιση Προφίλ
Ποιός από σας έχει όντως διαβάσει τη Σολομωνικη;Και όσοι την έχουν διαβάσει, πόσοι ξέρουν, από πόσα βιβλία αποτελείται η Σολομωνική;


AngelaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tco99
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 12:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tco99
emena mou ihane pi kati istories alla den tis thimame.... na po tin istoria tis zois mou? pio tromaktiki tha einai [{:)]

tco99Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

navas
Νέο Μέλος

Germany
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 17:31:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους navas
pros tco99 den pas na paikseis kapou allou? ante ta kouvadakia sou kai trava. alla den ftais esu o mpampas kai h mama pou sou plhronoun to inernet ftaine. tha mas peis kai thn istoria ths zohs sou! pou thn vrhkes? oute 14xronon den prepei na eisai me auta pou grafeis se ena fovero forum opos auto.

...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2006, 07:18:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ navas, θα σε παρακαλούσα να έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες για να διευκολυνόμαστε στην ανάγνωση των μηνυμάτων σου.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zampeiros
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2006, 16:23:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zampeiros
Έμενα ένας φίλος μου είπε ότι στο καινούργιο νεκροταφείο που έχει ανοίξει εδώ και ένα χρόνο (το οποίο δυστυχώς γέμισε) πήγαν βόλτα ο θείος του η γυναίκα του και τα 2 παιδάκια τους εκεί κοντά και καθ΄ως πέρασαν από κει είδαν και οι 4 μία γριά να κατευθύνεται προς το μέρος τους χωρίς πόδια..Ο θείος του φίλου μ πήρε επι τόπου στροφή και σταμάτησε λίγο πιο πέρα που είχε φως..Πήρε αμέσως τηλ τον φίλο μ να πάει αμέσως εκεί και η εικόνα που αντικρύσαμε ήταν τρομακτική..Ο θείος του δεν μπορουσε να ο δηγήσει γιατί είχε κοκαλώσει αυτός και η γυναίκα του και τα παιδιά έκλαιγαν ασταμάτητα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2006, 18:59:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas
Θα ηθελα να σας κι εγω μια προσωπικη μου εμπειρια.Ηταν οταν ημουνα δημοτικο.Ειχα κοιμηθει στο σπιτι του παππου και της γιαγιας μου και σηκωθηκα κατα τις 5 να παω στο μπανιο.Τυχαινει να εχουν 2 ενα στον 2ο οροφο και ενα στο ισογειο,κι εγω πηγα στο ισογειο επειδη στο αλλο ηταν ο παππους.μετα απο κανα δεκαλεπτο ακουσα κατι βηματα εξω απο την πορτα.δεν εδωσα στην αρχη σημασια γιατι νομιζα οτι μαλλον ημουν απο τον υπνο και νομιζα οτι τα ακουσα.Τα βηματα ομως ολο και πλησιαζαν προς την πορτα και αρχισα να διακρινω οτι εμοιαζε σαν καποιος να περπατουσε ξυπολητος και ακουγοτανε μια βαρια ανασα.Πρωτη φορα στην ζωη μου ειχα φοβηθει τοσο.Αρχιζα να φωναζω να ερθει καποιος κατω.τοτε τα βηματα απομακρυνονταν.ανακουφιστηκα και μαλλον δεν με ακουσε κανενας γιατι κοιμοντουσαν.να ομως μετα απο 2 με 3 λεπτα ακουγα παλι τα ιδια και αυτη την φορα ενιωθα λες και ηταν ακριβως εξω απο την πορτα και ηταν ετοιμος να την ανοιξει.αμεσως φωναζω τον παππου και ξαφνικα ανοιγει η πορτα...εμεινα λεω παει τελειωσα...ευτυχως αυτη την φορα ηταν ο παππους.με ρωτησε τι εγινε αλλα οταν του ειπα δεν με πιστεψε.αλλα εγω πιστευω μαλλον καποιο φαντασμα γιατι και η περιοχη εκει το '40 ηταν ομαδικο νεκροταφειο και μετα χτιστηκε επανω η συνοικια.ευχαριστω που μου δωθηκε η ευκαιρια να μοιραστω την εμπειρια μου.σχολια δεκτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nansoula
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2006, 19:22:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nansoula
λοιπον να και μια ιστορια απο μενα :
Περιεργα πραγματα συμβαινουν γυρω μας και ολοι τελικα εχουν μια αμεση ή οχι εμπειρια. Μια φιλη μου λοιπον αγοραζει ενα σπιτι με την μητερα της. Ακουγε απο την αρχη που μπηκε εκει περιεργους θορυβους. Κατι σαν κλαψιμο μωρου ή νιαουρισμα γατας. Δεν μπορουσε να προσδιορισει. Επειδη φοβοταν γεμισε το δωματιο της με σκορδα, εικονες κτλ. Η μητερα της δεν ακουγε τιποτα, γιατι τα περιστατικα γινονταν συνηθως βραδυ, ενω η μαμα της κοιμαται παντα με μασκα ματιων και ωτοασπιδες. Μια βραδυα λοιπον ακουει κατι, κοιταει προς την πορτα και βλεπει τον εξω απο δω να προσπαθει να μπει στο δωματιο της. Ομως ολα τα αντικειμενα που ειχε τον απομακρυναν μεχρι που εξαφανιστηκε. Φυσικα κανεις δεν την πιστεψε.

Ενα αλλο καλοκαιρινο βραδυ προς ξημερωματα, η μαμα της ελειπε διακοπες και η φιλη μου ηταν μονη και εβλεπε τηλεοραση. Ακουει εναν επαναλαμβανομενο δυνατο θορυβο να ερχεται απο την κουζινα. Πηγαινει μεσα και βλεπει την σιδερενια σκαλωσια να κοπαναει μια στο ψυγειο μια στον τοιχο..... καταλαβαινετε τι επαθε.

Περναει λιγος καιρος, ειναι σε μια καφετερια και οπως παιζει με κατι παιδακια την πλησιαζει η μαμα τους και της λεει: εσυ δεν εισαι η ταδε,που γεννηθηκες τοτε?? -ηξερε τα παντα γι'αυτην. Εγω ειμαι λεει η ταδε πνευματιστρια και εσυ εισαι η αδελφη ψυχη μου...το σπιτι σου λεει εχει κακη ενεργεια. Σαν να υπαρχει μια καταρα......

Δεν ηξερε τι να κανει...γνωριζει μια αλλη κοπελια η φιλη μου που συμπτωματικα εμενε παλια με την οικογενεια της στο σπιτι που τωρα μενει η φιλη μου. Οπως λοιπον επινε καφε με την μαμα της φιλης της τη ρωτησε η φιλη μου γιατι εφυγαν απο το σπιτι που εκεινη τωρα ζουσε. Της απαντησε πως πριν λιγα χρονια σε εκεινο το σπιτι ζουσε μια οικογενεια με ενα μικρο παιδι που ο πατερας του το ειχε αποκεφαλισει και ενα βραδυ ο συζυγος της οπως πηγε να κοιμηθει αφου εσβησε το φως, ειδε στο κομο του μια σκια. Ξανανοιγει το φως και βλεπει το κεφαλι ενος μωρου. Τρομαξαν τοσο πολυ ολοι που αναγκαστηκαν να φυγουν. Αυτοι τα καταφεραν. Η φιλη μου ομως λιγο δυσκολο, γιατι η μαμα της δεν πιστευει τιποτα επειδη δεν εχει δει τιποτα......βγαλε λοιπον ακρη εσυ τωρα τι συμβαινει στο κοσμο μας
--e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-
sas kalw olous sto site mou pou asxoleitai kuriws me tis istories tromou
http://spookystories.forumup.gr
sas perimenw olousΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elizabetta20
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2006, 16:26:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elizabetta20
ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ SITE AN K AYTO!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!ΠΕΡΡΙΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΡΟΜΑΞΕΙ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ!ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΠΟΛΛΑ ΕΝΩ ΕΓΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΜΕ ΑΓΑΠΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ?ΤΕΣΠΑ...
ΙΣΤΟΡΙΑ 1:Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ ΓΙΟ 30 ΕΤΩΝ ΤΩΡΑ,Κ ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΚΟΡΗ.ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ 5ΑΠΟΒΟΛΕΣ..ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΥΧΟ ΤΗΣ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ.ΕΚΕΙΝΗ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ Κ ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ.ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΗΤΑΝ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ.ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ Κ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕ ΕΙΔΕ ΟΛΟΦΑΝΕΡΟ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΟ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ."ΓΙΩΡΓΟ ΓΙΩΡΓΟ ΔΕΣ"ΦΩΝΑΖΕ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ!"ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ Κ ΘΑ ΣΕ ΣΩΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ".Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΧΑΠΙΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΟΥΤΕ ΤΠΤ!ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΝΕ!ΤΟ ΙΚΡΟ ΑΥΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΦΟΡΟΥΣΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΦΟΡΕΣΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΕΣ ΕΠΙΣΚΕΥΤΗΚΑΝΕ ΕΝΑ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ "ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ" ΛΕΓΕΤΑΙ ΟΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΚΑΛΟΓΡΙΑ Η ΚΥΡΑ ΜΑΡΙΑ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΕΙΣΑΙ ΕΓΓΥΟΣ Κ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑ!Κ ΝΑ ΜΑΙ...!!!ΕΙΜΑΙ ΤΑΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΥ?ΣΗΡΙΑΛ!!ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΜΕ ΙΣΧΥΑΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΝΩ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ!ΕΒΓΑΛΑ ΠΡΩΤΑ ΧΕΡΙ Κ ΠΟΔΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ!!Κ ΕΜΕΙΝΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΕΣΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΖΗΤΗΣΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΟΥΝ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ Κ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ..ΤΕΛΙΚΑ ΒΓΗΚΑ!!!Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.
ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΑ ΟΥΤΕ ΣΠΑΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΑ ΑΛΛΑ ΑΛΗΘΙΝΑ, Κ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ..
ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Tetan
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2006, 20:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tetan  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tetan  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Tetan  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Tetan
Φιλοι μου καλησπερα!
Θα σας πω και εγω ενα ονειρο που το ειχε δει η μανα μου και το αναφερε σε εμενα και σε κατι φιλες τις πριν καποια χρονια...!
Το ειχε δει πριν 16 χρονια οταν ημουν μικρος:
Ηταν λεει βραδυ και ηταν η μανα μου και κρατουσε εμενα γυρως τα 3 δηλαδη την ηλικια που ημουν τοτε!(Ξερετε ειμαστε 3 αδερφια στην οικογενεια και εγω ειμαι ο μεσεος-η μανα μου παντα ελεγε οτι εχει εμενα αδυναμια για ανεξηγητους λογους)
Λοιπον οπως ειπα και πιο πανω ηταν βραδυ και ειμασταν οι δυο μας στη μεση δυων σπηλιων.Ξαφνικα εμφανηστηκε μια γριουλα με μαυρα ρουχα και ρωτησε τη μανα μου απο πια σπηλια θελει να παει,απο την αριστερη σπηλια την καλη η απο την δεξια την κακη,η μανα μου διαλεξε την κακη...Ηταν ενας δρομος με αγκαθια,περπαταγαμε πανω σε μυτερους βραχουν,μας πεταγανε πετρες και κτλ.
Και των δυων τα ποδια ηταν ματωμενα αφου εγω ειχα τοσες πληγες στο ποδι που η μανα μου με σηκωσε στην πλατη!Μεχρι που τελειωσε ο δρομος και βρεθηκαμε και οι σε μια παραλια χωρις πληγες,με καθαρα ασπρα ρουχα και σε μια παραλια κυριολεκτικα διαμαντι....
Γαλαζια η θαλασσα,τα πουλια πετουσαν απο εδω και απο εκει(οπως στα film)και ενα σπιτι τεραστιο πανω στα βραχια και ακουει η μανα μου μια φωνη να λεει:
<ΚΑΙ ΝΑΙ ΒΑΓΓΕΛΙΩ(ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΜΟΥ) ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ!!!)


ΥΣ.Εαν παιρναμε τον καλο δρομο τη θα γινοτανε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nansoula
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2006, 19:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nansoula
και μια ακομη απο μένα!!

Η ιστορία αυτή μου συνέβει πριν 4 χρόνια. Εγώ είμουν η μόνη
αυτόπτης μάρτυρας και το περιστατικό κράτησε για πάρα πολύ
λίγο. Κι έτσι όπως θα φαντάζεστε κανεις δε με πιστεψε. Και
μάλιστα επειδή εγω έλεγα την ιστορία αυτή σε πολύ κόσμο
συγγενείς και γνωστούς μας ο πατέρας μου μου είπε ευγενικά
να το βουλωσω και να μην κάνω πια λόγο σε κανένα γι αυτά τα
πράγματα γιατί ταράζω τους κοντινούς συγγενείς του νεκρου.
Δίπλα από το σπίτι της γιαγιάς και του παπού στο χωριό μου
(ο παπούς έχει πεθάνει από το 1987) έμενε ο Χ.. ο οποίος ήταν
πολύ φίλος με τη γιαγιά μου και κάνανε πολύ παρέα τα τελευταία
χρόνια. Hταν πολύ άρρωστος, είχε 200 διαφορετικές αρρώστιες
και τον περιμένανε οι δικοί του. Αλλά δεν τους έκανε το χατίρι
Οι συγγενείς του έπρεπε να τον φροντίζουν συνέχεια και να τον
πηγαίνουν σε γιατρούς και σε νοσοκομεία. Αυτός κάθε απόγευμα
ερχότανε στη γιαγιά μου αν ήταν καλά και μπορούσε να περπατήσει
για να πιούνε καφέ και για κουβεντούλα. Καμιά φορά αν ήταν καλά
αυτός και είχε δυνάμεις πηγαίνανε για περίπατο.
Μια μέρα ήμουν στη γιαγιά μου και την βοηθούσα να μαζέψει τα χαλιά
για το καλοκαίρι. Η γιαγιά μου ζήτησε να κατέβω στο υπογειο του σπιτιού
για να πάρω νάυλον σακούλες να βάλουμε μεσα τα χαλιά. Εγώ κα-
τέβηκα τις σκάλες και βλέπω τότε τον Χ. να ετοιμάζεται να ανοίξει τη
αυλόπορτα και να μπει για να έρθει να βρει την γιαγιά μου. Δεν
τον ήξερα και πολύ καλά και προτίμησα αφού δεν με παρατήρησε
να μην τον χαιρετήσω γιατί ντράπηκα. Πήγα στο υπόγειο και βρήκα
τις σακούλες. Ανεβαίνω σε χρόνο ντετέ και καθώς είμαι στα σκαλιά
ακούω την φωνή της κόρης του Χ να φωνάζει πατέρα! πατέρα! και να
κλαίει. Η γιαγια μου βγήκε στην πόρτα να δει τί τρέχει. Τότε βγαίνει
κι αυτή στην αυλή της και βλέπει την γιαγιά μου και τον υπόλοιπο
κόσμο που είχε βγεί από τα σπίτια του και λέει: πέθανε ο πατέρας μου!
Εγώ νόμισα ότι θα τον είχε χάσει και νόμισε ότι ο γέρος έπεσε κάπου
και πεθανε (είχε βλέπεις και καρδιά) και της λέω: όχι θεία ... εδώ είναι
ο πατέρας σου στη γιαγιά μου. Η γιαγιά μου με κοίταξε πολύ περίεργα!
Τότε η θεία είπε ότι ο πατέρας της έβλεπε τηλεόραση και ξαφνικά έπεσε
κάτω πεθαμένος. Μετά από λίγο ήρθε το ασθενοφόρο και τον πήρε.
Είχε πεθάνει. Αλλά αφού αυτός είχε πεθάνει τότε πως τον είδα εγώ να
μπαίνει στην αυλή μας;;;;;;;; Εγώ δεν ήξερα τι να πω και δεν είπα τίποτα
γιατί η γιαγιά με κοιτούσε πολύ περίεργα. Δεν είπαμε τίποτε άλλο σχετικά
και εγώ μετά από λίγο μπήκα στο αμάξι μου κι έφυγα.
Την επομενη μερα μετά την κηδεια ξαναπήγα στη γιαγιά και με ρώτησε
τότε πως μου ήρθε να πω ότι ο παπούς Χ. ήταν στο σπίτι μας όταν πέθανε.
Εγώ τότε της εξήγησα όλη την υπόθεση πως τον είδα να μπαίνει στη αυλή
μας όταν εγώ πήγαινα για υπόγειο και πως νόμισα ότι είχε ανέβει αυτός
πάνω σε μας. Τότε η γιαγιά μου με σταυρωσε και είπε να μην το πω σε
κανέναν αυτό. Εγώ το είπα και βρήκα τον μπελά μου. Αλλά αφού
λέω την αλήθεια! Αυτός ο βρικόλακας πέθανε και καπάκι ήρθε να μας
κάνει επίσκεψη, αυτός ή το πνεύμα του. Αλλά εγώ τον είδα κανονικό όπως
ήταν πάντα. Κι όμως δεν ήταν δυνατό. Πως ήρθε αφού καθόταν σπίτι
του όλη την ώρα και έβλεπε τηλεόραση και τον είδα δευτερόλεπτα
πριν αρχίσει να φωνάζει η κόρη του;;;;;;;; Προσοχή στα φαντάσματα!
ΠΗΓΗ -ΝΤΕΡΝΕΤ
------------
Σας κα΄λω όλους να γίνετε μέλη στο forum μου που εχει θεμα τις ιστοριες τρομου...φοβασαιιι δεν νομιζω?!!!
http://spookystories.forumup.gr Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halemlek
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2006, 14:52:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halemlek
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ,ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΔΙΗΓΗΘΩ ΜΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΠΕΘΑ 21/5/2004 ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ 22/5.Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ 2001 ΣΠΟΥΔΑΖΕ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ Ο ΜΑΙΟΣ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΜΕΡΑ ΕΦΤΑΣΕ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΦΑΓΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ,ΤΑ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΡΓΑ ΞΑΠΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ.Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΤΖΕΤ ΛΑΓΚ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΘΕΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΝΩΡΙΣ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΒΛΕΠΩ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ.ΗΜΟΥΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΜΑΣ,ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΤΕΚΟΝΤΟΥΣΑΝ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ.ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΟΙΧΟΣ.ΕΓΩ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΔΥΟ ΓΥΑΛΙΝΑ ΠΟΤΗΡΙΑ ΣΑΝ ΔΙΣΚΟΠΟΤΗΡΑ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙ(ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΠΟΙΟΣ)ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ.ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ.ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ,ΠΕΤΑΩ ΤΑ ΠΟΤΗΡΙΑ ΤΑ ΓΥΑΛΙΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΤΟΙΧΟΥ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΑ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΟΤΗΡΙΑ ΕΚΕΙ ΜΕΝΟΥΝ ΟΡΘΙΑ ΣΑΝ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ 2 ΧΕΡΙΑ.ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΝΙΩΘΑ ΕΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΒΑΡΟΣ,ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ.ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΛΕΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΗΞΕΡΑ,ΓΙΑΤΙ ΕΝΙΩΘΑ ΠΩΣ ΥΠΗΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ 15ΛΕΠΤΟ ΗΡΕΜΗΣΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΑΝΑΣΗΚΩΘΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ PC ΜΟΥ.ΕΝΙΩΘΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ.(ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΙΤΣΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΜΗ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΟΛΑ ΠΡΙΝ.)ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΑΝΤΙΚΡΙΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ.ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΑΝΑΨΑ ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΕΙΧΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ,ΑΦΗΝΩ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΙΤΣΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΑΚΙ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ.(ΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΠΝΙΖΑ ΚΑΙ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΝΑΙ ΜΕΝ ΗΜΟΥΝ ΤΑΡΑΓΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΣΑ ΤΟΥ ΚΑΙΣΑΡ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ(ΕΝΑ ΝΤΟΠΕΡΜΑΝ).ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΣΒΗΝΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΕΝΙΩΣΑ ΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ...ΣΗΚΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΑ ΤΟ ΓΥΑΛΙΝΑ ΠΟΤΗΡΙΑ 2 ΚΕΡΑΤΑ ΜΑΥΡΑ ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΕΝΑ..ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚ.ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ.ΚΛΕΙΝΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ,ΤΑ ΑΝΟΙΓΩ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΕΙΧΑ ΜΕΝΕΙ ΣΤΗΛΗ ΑΛΑΤΟΣ.ΚΟΥΝΑΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΛΕΩ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.ΟΤΑΝ ΤΑ ΑΝΟΙΞΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΕΚΕΙ...ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕ ΕΚΕΙΝΟ Ο ΒΡΑΔΥ...ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΤΑΝ ΚΑΘΙΣΑ ΝΑ ΠΙΩ ΚΑΘΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ ΕΔΕΙΧΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΑ.ΑΜΕΣΩΣ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ.ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ ΑΦΩΝΗ.Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΜΕΙΝΕ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ...ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΡΘΕΣ ΝΑ ΜΕ ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ???ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ..ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ "ΤΟΝ ΕΙΧΕ" ΔΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΗΤΑΝ:ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΜΕ ΚΑΨΕΙΣ.(Η ΓΙΑΓΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΛΙΒΑΝΙΖΕΙ,ΑΝΑΒΕΙ ΚΕΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΑΝ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ.ΜΗΝ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΗ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
efi_g
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2006, 15:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους efi_g
γεια σου hamemlek !!!

η ιστορια σου μου θυμισε κατι το οποιο
ειχε συμβει σε μενα περιπου ενα χρονο
πριν κ ακομα δεν εχω το κουραγιο να το
πω....η μαλλον να μπω στην διαδικασια να το ξαναθυμηθω!!
θα προσπαθησω να το κανω καποια στιγμη!!
το μονο σιγουρο ειναι οτι πραγματικα συμβαινουν αυτα!!

φιλικα!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trianta
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2006, 16:15:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trianta
Λοιπόν επειδή μου είπαν ότι εδώ είναι η θέση του ποστ αυτού το κάνω ενα paste και εδώ…..περιμένω απόψεις
Για σας είχα καιρό να μπω στο φόρουμ, και διάβασα κάποιες ιστορίες γενικά με πνεύματα η φαντάσματα και έτσι αποφάσισα να γράψω όλες τις εμπειρίες που είχα εγώ και συγγενικά πρόσωπα, και άμα θέλετε να μου δώσετε μια άποψη.

1)Την πρώτη εμπειρία μου την είχα σε πολύ μικρή ηλικία δύστυχος εγώ δεν την θυμάμαι μου την είπε η μάνα μου, λοιπόν ήμουνα κάπου στα 5 και έτσι όπως κοιμόμουν σηκώνομε με κλειστά τα ματιά και κάθομαι πάνω στο κρεβάτι και άρχιζα να φωνάζω, το περίεργο δεν είναι αυτό(μάλλον είναι λιγάκι) αλλά ότι φώναζα σε μια ξένη γλωσσά(από ότι μου είπαν μάλλον αγγλικά) και όταν ηρθαν γύρο μου οι γονείς μου και η μάνα μου έπιασε το χέρι και εγώ τις το έσπρωξα κουνώντας το κεφαλή και λέγοντας no no no βέβαια μετά ξύπνησα και δεν θυμόμουν τίποτα

2)η δεύτερη εμπειρία μου ήταν μικρή αλλά δυνατή ήμουν 10-12. απέναντι από το κρεβάτι μου είναι το θρανίο μου έτσι ενώ μια μέρα κοιμόμουνα ξυπνάω απότομα(για άγνωστο παράγοντα-λόγω) και βλέπω να κάθετε στο θρανίο μου ένα μικρό…παιδάκι μάλλον πιο πολύ σαν ξωτικό έμοιαζε να με κοιτάει και να μου χαμογελάει ανοιγοκλείνω τα ματιά μου ακόμα εκεί…πετάγομαι ανοίγω το φως….πουθενά το παιδάκι

3)η άλλη εμπειρία ήταν λίγο πιο τρομαχτική έγινε νομίζω πριν από 2-3 χρόνια ενώ είμαι σπίτι μου στην Αθηνά μονός μου βράδι πέφτω στο κρεβάτι να κοιμηθώ αλλά δεν μπορώ με τίποτα (πράγμα περίεργο για μένα γιατί κοιμάμαι στο 5-λεπτό) γιατί…δεν είμαι καλά νιώθοντας ότι κάτι είναι στο σπίτι ένιωθα την παρουσία….του φυσικά προσπαθούσα να πίσω τον εαυτό μου ότι είναι η φαντασία μου και λέγοντας στον εαυτό μου «έλα τώρα μεγάλος άντρας φοβάσαι...τι φοβάσαι»(τώρα είμαι 19) έτσι κλείνω το φως και κουκουλώνομε με τα σκεπάσματα όλο μου το κεφάλι εκτός από το πρόσωπο και τότε ένιωσα αυτή την παρουσία στο δωμάτιο… πετάχτηκα άναψα το φως τίποτα… πέφτω για ύπνο αλλά πάλι τα ιδία…πετάχτηκα αλλά δεν είδα τίποτα τώρα όμως πριν πέσω για ύπνο κάνω την προσευχή μου και κυανά πέφτω στο κρεβάτι…τότε ένιωσα κάτι το τέλειος διαφορετικό από αυτό που ένιωθα πριν ένιωσα μια γυναικεία παρουσία να με αγκαλιάζει και να με κατακλύζει μια αίσθηση γαληνής και ηρεμίας, φυσικά δεν ξανά ένιωσα τίποτα από την άλλη παρουσία, και έτσι κοιμήθηκα άμεσος έτσι την επόμενη μέρα δεν 3ερω γιατί αλλά ένιωθα μια χαρά να ξεχειλίζει από την καρδιά μου.

4)Έχω άλλη μια εμπειρία μάλλον όνειρο ήταν που έγινε πέρσι αφού είχε πεθάνει ο παππούς μου, τον βλέπω στον ύπνο μου αλλά ξερώ ότι δεν είναι αυτός παρόλο που τον βλέπω ξερώ ότι είναι ο θεός και κάναμε μια ΚΑΤΑΠΛΙΚΤΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ (δεν μπορώ να αναφερθώ στο τι είπαμε)

Επίσης έχω 2 ξαδέλφες που βλέπουν σκιές ανθρώπων που δεν υπάρχουν, σε καθημερινή βάση επίσης έχουν παρατήρηση στον εαυτό τους στοιχειά τηλεκηνησης όταν είναι σε φορτησμενη ψυχολογική κατάσταση όπως όταν η πιο μικρή από της 2 από τα νεύρα της έκανε ένα μπουκάλι μπροστά στα έκπληκτα ματιά μας να χοροπηδάει!!! Η όταν κάθε καλοκαίρι που τα σχολεία τελειώνουν και τα παιδιά παίζουν μπουγέλο ένα παιδί πείρε ένα λάστιχο και πήγε να βρέξει αυτήν και της φίλες τις ενώ αυτή ήταν πιο μπροστά από της άλλες και έπρεπε να βραχεί πιο πολύ δεν βράχηκε γιατί πολύ απλά έλεγε από μέσα τις δεν ‘θέλω να βραχώ δεν θέλω να βραχώ’(είχε φτιάξη τα μαλλιά της:) και μάλιστα οι φίλες τις μηνάν με το στόμα ανοιχτό γιατί δεν βράχηκε καθόλου. Καθώς και η μεγάλη πήγε μια μέρα να κλίσει το ραδιόφωνο που βιαζότανε και χωρίς να προλάβει να το αγγίξει το μεγάλο κουμπί της έντασης πήγε μονό του στο τέρμα….αυτά από την οικογένεια μου(λέτε να την μετονομάσουμε σε οικογένεια αδαμς) αν και υπάρχουν πολλά ακόμη να πούμε αλλά…. είναι πολλά….. οι απόψεις σας δεκτέςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halemlek
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2006, 09:53:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halemlek
ΓΕΙΑ ΣΟΥ EFI G,ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ..
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ.ΚΑΙ ΓΩ ΕΤΣΙ ΕΝΙΩΘΑ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΡΕΛΗ,Η ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΚΑΤΑΚΕΦΑΛΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ.ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ,ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΚΑΙ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΑΣΤΟΥΝ....
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ..ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Fafmir
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2006, 10:38:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fafmir
Hi σε όλα τα μέλη του esoterica,
Παιδιά συγχαρητήρια,με τις ιστορίες σας με έχετε κάνει να ανατριχιάσω!Τέσπά,με αφορμή τις δικές σας ιστορίες,είπα και γω να σας πω μια ιστορία που έζησε η μάνα μου μετά από τον θάνατο του πατέρα της..Ο παππούς μου πέθανε όταν εγώ ήμουν 2 χρονών περίπου.Η μάνα μου βίωνε πολύ σκληρές κατάστάσεις πριν πεθάνει στο οικογενειακό περιβάλλον.Ο παππούς μου περίπου το 1989 αρρώστησε από λευχαιμία.το 1990 στα τελευταία του,η μάνα μου ήταν στο νοσοκομείο στο πλαι του.Ήταν βράδυ.Την είχε πάρει ο ύπνος από την κούραση.Σε κάποια φάση αντελύφθηκαν πως ο παππούς μου πέθανε.Τότε η μάνα μου είχε πάει από πάνω του και έκλεγε αλλά μου ομολόγησε πως μπορούσε και άκουγε την ανάσα του...Ένοιωθε την παρουσία του..σαν να ήταν εκεί αλλά να μην μπορούσε να μιλήσει...Μετά από αυτό το σκηνικό,η μάνα μου με την θεία μου πήγαν σπίτι της θείας μου.Ήταν χάλια και πο δυό.Το περίεργο είναι ότι και οι δυο άκουσαν την πόρτα του σπιτιού να χτυπά...Πήγε η μάνα μου να ανοίξει αλλά κανείς δεν ήταν εκεί...Ύστερα από αυτό υπήρχε άλλη μια περίπτωση που η μάνα μου τον είχε ακούσει να την φωνάζει,φωνή κανονική όχι του μυαλού της.Υπάρχει και κάτι ακόμα που προηγήθει από τον θάνατο του παππού μου το οποίο όμως θα σας το πω άλλη φορά για να μην γίνομαι κουραστικός.
ΕυχαριστώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
halemlek
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2006, 12:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halemlek
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΟΠΩΣ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ...ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ.ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΕΙ,Ο,ΤΙ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΑΝ ΔΕΝ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΣΤΑΥΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΕΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΜΠΟΣΚΟΙΝΙ.ΓΕΝΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΤΛΠ.ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΩ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΕΝΙΩΘΑ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΡΟΠΟ ΟΙ ΣΤΑΥΡΟΙ -ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ 4-ΧΑΝΟΝΤΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΡΑΦΙ ΜΟΥ.ΕΒΓΑΖΑ ΤΡΕΛΗ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΟΤΙ ΟΠΩΣ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΜΟΥ ΤΑ ΡΙΧΝΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΕΠΙΠΛΩΣΗ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΙΧΟΥ ΚΑΙ ΚΡΕΒΒΑΤΙΟΥ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΙΔΩΜΕΝΟ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ..ΟΤΑΝ ΠΛΕΟΝ ΧΑΘΗΚΕ ΚΑΙ Ο ΤΕΤΑΡΤΟΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΟΥ, ΕΒΑΛΑ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΣΤΗΣΕΙ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ Η ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ..ΟΝΤΩΣ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΕΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΜΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ..ΚΑΤΑ ΕΝΑ "ΜΑΓΙΚΟ" ΤΡΟΠΟ ΕΙΧΑΝ ΧΑΘΕΙ.....Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΦΟΒΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΜΟΥΝ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΣΦΙΧΤΑ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ..ΟΤΑΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ ΓΛΙΣΤΡΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΦΕΥΓΕ,ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΣΚΟΤΕΙΝΙΑΖΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΕΝΙΩΘΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ.ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΚΑΑΛΑΒΑΙΝΑ ΟΤΙ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΡΕΛΟ ΑΛΛΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ......
ΟΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΣΑΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ 4 ΣΤΑΥΡΟΥ ΞΑΠΛΩΣΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ.ΗΜΟΥΝ ΛΙΓΟ ΑΝΗΣΥΧΗ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΟΙΜΙΕΜΑΙ(ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ, ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΔΙΠΛΑΝΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ)ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΕΝΤΟΝΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ,ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΙΟΥ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Ο ΑΡΡΑΒ/ΚΟΣ ΜΟΥ.ΞΑΦΝΙΚΑ ΟΜΩΣ ΑΚΟΥΩ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ,ΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΡΑΒΑΓΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΤΟΣΟ ΔΙΑΠΕΡΑΣΤΙΚΗ ΠΟΥ ΑΜΕΣΩΣ ΣΦΙΧΤΗΚΕ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΙΟΣ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕ, ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΣΕ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΟ ΒΑΘΜΟ, ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΓΕΛΙΟ,ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΑ, ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΣΠΑΣΕΙ ΤΟ ΤΥΜΠΑΝΟ ΜΟΥ.ΑΜΕΣΩΣ ΠΕΤΑΧΤΗΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ..ΣΗΚΩΘΗΚΕ Ο ΑΡΡΑΒ/ΚΟΣ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΗΡΕΜΗΣΕΙ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ, ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΞΕ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΔΕ.......
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2006, 12:49:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star
halemlek να σε καλοσωρίσω αρχικά στη παρέα μας

έναν καθαρισμό γιατί δεν το κάνεις? κακό δεν θα σου κάνει. κάνε έναν οποιοδήποτε καθαρισμό, κάψε και κανένα λιβανάκι, και αφού πιστεύεις φέρε και έναν παπά να διαβάσει τι είναι να διαβάσει. Το σίγουρο είναι όπως είπα κακό δεν θα σου κάνει



**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
halemlek
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2006, 13:13:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halemlek
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ANOTHER STAR.
ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΙΩ ΛΙΒΑΝΙΑ Η ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΕΡΕΙ ΠΑΠΑ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ?Ο ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΣ Ο ΠΑΠΑ ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΒΑΣΚΑΝΕΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΥΧΕΛΑΙΟ.ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ..ΑΦΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑΝΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΡΩ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΜΟΥ.ΕΜΕΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΑΠΑΝΤΑΣ.ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ?
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ZARKOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
73 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 00:01:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZARKOS
ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ.ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΑΥΓΟΥΣΤΟ.

ΛΟΙΠΟΝ...ΤΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΡΝΑΩ ΣΤΟ ΣΕΛΙ,ΕΝΑ ΟΡΕΙΝΟ ΧΩΡΙΟ 20ΧΜ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΟΜΩΝΥΜΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ.ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΑΦΟΥ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.ΕΔΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΤΙ.ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ "ΤΟΥ ΚΑΡΑΒΙΔΑ".ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΩΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΤΑΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΥΜΠΑΘΗΣ.ΕΤΣΙ ΠΛΑΝΑΤΑΙ Ο ΑΣΤΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ "ΤΗΣ ΝΥΦΗΣ".ΔΙΠΛΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΚΑΤ ΣΠΙΤΙ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΩΝ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΕΚΕΙ.ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ,ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ.

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ,ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ.ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΖΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ.ΡΙΧΝΩ ΤΟ ΒΛΕΜΑ ΜΟΥ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ ΠΑΓΩΝΕΙ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ (ΣΗΜ. ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΛΙΑ ΠΟΡΤΑ.ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΣΙΔΕΡΕΝΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΕΧΟΥΝ ΚΑΓΚΕΛΑ ΚΑΙ ΤΖΑΜΙ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΙ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΒΑΖΟΥΝ ΜΙΑ ΚΟΥΡΤΙΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΑΠ'ΕΞΩ) ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΠΡΟΚΑΤ ΣΠΙΤΙΟΥ Η ΚΟΥΡΤΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΕΠΙΜΟΝΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕΓΑΛΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ "ΤΣΙΠΩΜΕΝΗ" (ΤΣΙΠΩΜΕΝΕΣ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΛΕΜΕ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΕΜΕΝΟ ΜΑΝΤΙΛΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ).ΠΑΓΩΣΑ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΤΟΣΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΑΣΤΡΑΠΙΑΙΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ.Η ΩΡΑ ΗΤΑΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΤΡΕΙΣ.ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΗΤΑΝ ΓΡΙΑ ΗΤΑΝ ΤΣΙΠΩΜΕΝΗ;ΦΟΡΟΥΣΕ ΜΑΝΤΙΛΙ ΔΗΛΑΔΗ;ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΔΕΝ ΤΟ ΦΟΡΑΝΕ...ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΞΥΠΝΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ;ΚΑΙ ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΤΟΣΟ ΕΠΙΜΟΝΑ;ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΩΣ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΠΩΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΖΟΥΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ.ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΟΥΣΕ!ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ΓΙΑΓΙΑ.ΤΟΥΣ ΞΕΡΩ!ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ!.ΠΑΡΚΑΡΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΣΠΙΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΠΙΣΩ...

ΕΔΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΙΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΕΙΣ.ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ...

ALEA IACTA EST...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λευκίππη
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2006, 12:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λευκίππη
Καλή σας ημέρα,

Θα ήθελα να σας μιλήσω για ένα όνειρο το οποίο είδα πριν 2-3 χρόνια. Ξεκαθαρίζω από τώρα ότι δεν πρόκειται για κάτι συγκλονιστικό ή τρομακτικό. Απλά περίεργο....


Ονειρεύτηκα λοιπόν πως βρισκόμουν σε έναν χώρο σαν παλιό χαμηλό σπίτι. Κράταγα στα χέρια μου ένα βρέφος (άγνωστο σε εμένα) το οποίο ήταν νεκρό. Έκλαιγα και ωριόμουν για τον θάνατό του. (Γενικά θλίβομαι πολύ όταν "φεύγουν" νέοι άνθρωποι)Οπότε με το σώμα του νεκρού βρέφους στα χέρια μπήκα σε ένα δωμάτιο 4Χ2. Πίσω μου ήταν η είσοδος. Εγώ βρισκόμουν όρθια στην νότια πλευρά του δωματιού. Οι τοίχοι του είχαν αυτό το εκρού χρώμα που παίρνει ο ασβέστης μετά από πολλά χρόνια και το πάτωμα ήταν από χώμα!!!
Ακριβώς απέναντί μου και σε απόσταση περίπου 1,5 μέτρου είδα έναν πολύ ηλικιωμένο άνδρα, αδύνατο με την λογική καράφλα και ελάχιστα πολύ μακρυά μαλλιά στο πίσω μέρος του κεφαλιού του και με πλούσια γενειάδα, όλα κατάλευκα. Αυτός ο μυστηριώδης άνδρας, κάθονταν σε έναν κορμό ελιάς και δίπλα του στέκονταν ένα νέο κορίτσι 13-15 ετών. Το κορίτσι θυμάμαι κάθονταν δεξιά από τον ηλικιωμένο και είχε το αριστερό της χέρι στον ώμο του . Μου δημιουργήθηκε η αίσθηση ότι ήταν εκεί για να τον (εξ)υπηρετεί. Να αναφέρω ότι αυτός ο άνδρας φόραγε μόνο ένα΄λευκό ύφασμα με το οποίο ήταν καλυμένο ολόκληρο το σώμα του. Μόνο τα χέρια του φαίνονταν και τα πόδια του (μόνο το κάτω μέρος, όχι οι γάμπες) τα οποία ήταν ανυπόδητα.
Βλέποντας τον γεράκο άρχισα να τον παρακαλάω με όλη τη δύναμη της ψυχής μου να ξαναδώσει ζωή στο βρέφοε. Εκείνος με κοίταξε αυστηρά και αρνήθηκε. Η κοπέλα μόνο με κοίταζε. Συνέχισα να παρακαλάω (γενικά είμαι πολύ επίμονος άνθρωπος) και στο τέλος, με κοίταξε με αποδοκιμασία και χωρίς να κινηθεί ή να πει τίποτε το βρέφος ζωντάνεψε. Το κοίταζα να κουνάει τα χεράκια του και να γελάει και έκλαιγα από χαρά.
Όταν κοίταξα τον γεράκο για να τον ευχαριστήσω, είδα ότι είχε στρέψει το σώμα του 30μοίρες δεξιά και δεν με κοίταζε πλέον. Τον ευχαρίστησα και τότε με κοίταξε με ένα βλέμμα έντονης αποδοκιμασίας και σηκώθηκε από τον κορμό που κάθονταν.
Βλέποντάς τον είχα την αίσθηση ότι ήταν απόλυτα υγιής και δεν χρειάζονταν την κοπέλα να τον βοηθάει. Οι κινήσεις του ήταν αργές αλλά σίγουρες. Αναρωτήθηκα σιωπηλά ποιός να ήταν..μήπως ο θεός (στο όνειρό μου όλα αυτά)και επίσης σιωπηλά αναρωτήθηκα αν ήξερε να μου πει πότε θα πεθάνω. Καάλαβα ότι αν και αυτή την ερώτηση την είχα υποβάλλει μόνο με τη σκέψη μου, εν τούτοις "εκείνος" την άκουσε. Με κοίταξε θυμωμένος και κατευθύνθηκε στον δυτικό τοίχο του δωματίου στο οποίο υπήρχε μια μικροσκοπική πορτούλα ακριβώς τη μέση του τοίχου και όχι στη βάση όπως συνηθίζεται.
Σκέφτηκα πως είναι αδύνατον αυτός ο τόσο ψηλός και τόσο ηλικιωμένος άνδρας να καταφέρει να περάσει από αυτό το πορτάκι. Με εκπληκτική ευλιγισία σήκωσε το δεξί του πόδι και το πέρασε μέσα από το άνοιγμα. (η κοπέλα ήταν πάντα δίπλα του και πάντα τον άγγιζε). Εκείνη τη στιγμή ξανα ρώτησα (με το μυαλό μου) ποιός να ήταν και τότε εκείνος (με το ένα πίδι στο άνοιγμα και έτοιμος να περάσει ολόκληρο το σώμα του στην άλλη πλευρά ) με κοίταξε και μου είπε: " 26 Ιουλίου ημέρα Δευτέρα, στην 75η επέτειο".
Αυτά ήταν τα μοναδικά λόγια που άκουσα από το στόμα του και η φωνή του ήταν ολοκάθαρη σαν από μεσήλικα. Λέγοντας αυτό βγήκε από το δωμάτιο και πίσω του ακολούθησε και η κοπέλα η οποία με κοίταζε σαν να με αντιπαθούσε.. Στο άκουσμα τω νόσων είπε , ήξερα ότι ήταν η απάντηση στο πότε θα πεθάνω.
Αμέσως ξύπνησα με μια αίσθηση μεγάλου ενθουσιασμού. Σαν να είχα ανακαλύψει κάτι.... ήταν και ώρα να ξυπνήσω βέβαια.
Και εδώ ξεκινάει το περίεργο.

Αυτό το όνειρο το κατέγραψα στο ημερολόγιό μου και πρίν περίπου 3 μήνες, όταν σκάλιζα παλιά ημερολόγια το ξαναδιάβασα και μάλιστα το συζήτησα με την κολλητή μου. Συνειδητοποιήσαμε ότι ποτέ δεν της το έίχα αναφέρει ( πράγμα περίπεργο). Για την πλάκα μας με ρώτησε αν πράγματι πιστεύω ότι θα πεθάνω την συγκεκριμένη ημερομηνία και της είπα ότι είναι απλά ένα όνειρο, παιχνίδι του υποσυνείδητου.
Πες, πες αποφασίσαμε να τσεκάρουμε την ημερομηνία και ειλικρίνα όταν αντίκρυσα στο Outlook την ημερομηνία 26/07/55 και είδα ότι ήταν Δευτέρα...πάγωσα!!

Έκτοτε πραγματικά έχω πιστέψει ότι θα ζήσω πολλά πολλά χρόνια ακόμη και μάλιστα έχω σκοπό (αν έχω ποιότητα ζωής μέχρι τότε) το τελευταίο Σαββατοκύριακό της ζωής μου να κάνω το πιο τρελό πάρτυ μου!!!

Σας ευχαριστώ!

Το περίεργο ξεκινάει εδώ...!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2006, 21:13:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz

Γεια σας παιδια,

Απορω γιατι δεν εκατσα τοσον καιρο να διαβασω αυτο το θεμα..

Λοιπον να προσθεσω κι εγω μια δικη μου εμπειρια.
Το χειμωνα που μας περασε ειδα ενα ονειρο....

Ημουν μικρο παιδι και επεζα με κατι αλλα παιδακια,οταν ξαφνικα πηρα ενα κουβαδακι και πηγα σε εναν λακο και εριξα το χωμα.Εκει ειδα μεσα στο χωμα εναν νεαρο αντρα,με αλοιωμενα χαρακτηριστικα νεκρο.
Δεν τρομαξα απλα ειχα μεινει με εντονη απορια για το ποιος ηταν.
Το ονειρο δεν τελειωσε εδω,μεταφερθηκα μεγαλη πια σε ενα δωματιο με διαδρομους και ηταν μια γυναικα μαζι μου η οποια μου ελεγε πως πρεπει απαραιτητος να διαλεξω ενα φορεμα γιατι καπου θα πρεπει να παμε.

Εγω τοτε δεν μπορω να διαλεξω τι να φορεσω και οποτε διαλεγω κατι δεν μου κανει.Ομως πρεπει να βιαστω για να φυγουμε.Ετσι βιαστικα βιαστικα προσπαθω με το ζορι να βαλω το φορεμα που κραταω.
Εκει που προσπαθουσα να το κουμπωσω απο την πανω μπροστινη μερια αυτο ανοιγα απο την κατω και το αντιστροφο.Καπως ετσι ξυπνησα με αγωνια ωστε να φορεσω το φορεμα.


Το περιεργο φυσικα δεν ειναι το ονειρο μα αυτο που ακολουθησε.
Τρεις ημερες μετα εμαθα για το χαμο του ξαδερφου μου.Με τον ξαδερφο μου ειμασταν κολητοι οταν ειμασταν παιδια,οταν πηγα λοιπον στο σπιτι του για να θρηνησω και να μαθω πως τον χασαμε πληροφορηθηκα πως μια κοπελα τον δολοφονησε και επειτα εξαφανηστικε....


Απο τοτε οταν βλεπω καποιο ονειρο σε τετοια ενταση με πιανει ταχυκαρδια και δεν περναει για μερες...

Ευχαριστω που με ακουσατε,ελπιζω να μην σας κουρασα..


Με εκτιμηση Αντα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2006, 21:17:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz

Γεια σας παιδια,

Απορω γιατι δεν εκατσα τοσον καιρο να διαβασω αυτο το θεμα..

Λοιπον να προσθεσω κι εγω μια δικη μου εμπειρια.
Το χειμωνα που μας περασε ειδα ενα ονειρο....

Ημουν μικρο παιδι και επεζα με κατι αλλα παιδακια,οταν ξαφνικα πηρα ενα κουβαδακι και πηγα σε εναν λακο και εριξα το χωμα.Εκει ειδα μεσα στο χωμα εναν νεαρο αντρα,με αλοιωμενα χαρακτηριστικα νεκρο.
Δεν τρομαξα απλα ειχα μεινει με εντονη απορια για το ποιος ηταν.
Το ονειρο δεν τελειωσε εδω,μεταφερθηκα μεγαλη πια σε ενα δωματιο με διαδρομους και ηταν μια γυναικα μαζι μου η οποια μου ελεγε πως πρεπει απαραιτητος να διαλεξω ενα φορεμα γιατι καπου θα πρεπει να παμε.

Εγω τοτε δεν μπορω να διαλεξω τι να φορεσω και οποτε διαλεγω κατι δεν μου κανει.Ομως πρεπει να βιαστω για να φυγουμε.Ετσι βιαστικα βιαστικα προσπαθω με το ζορι να βαλω το φορεμα που κραταω.
Εκει που προσπαθουσα να το κουμπωσω απο την πανω μπροστινη μερια αυτο ανοιγα απο την κατω και το αντιστροφο.Καπως ετσι ξυπνησα με αγωνια ωστε να φορεσω το φορεμα.


Το περιεργο φυσικα δεν ειναι το ονειρο μα αυτο που ακολουθησε.
Τρεις ημερες μετα εμαθα για το χαμο του ξαδερφου μου.Με τον ξαδερφο μου ειμασταν κολητοι οταν ειμασταν παιδια,οταν πηγα λοιπον στο σπιτι του για να θρηνησω και να μαθω πως τον χασαμε πληροφορηθηκα πως μια κοπελα τον δολοφονησε και επειτα εξαφανηστικε....


Απο τοτε οταν βλεπω καποιο ονειρο σε τετοια ενταση με πιανει ταχυκαρδια και δεν περναει για μερες...

Ευχαριστω που με ακουσατε,ελπιζω να μην σας κουρασα..


Με εκτιμηση Αντα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2006, 21:21:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz

Γεια σας παιδια,

Απορω γιατι δεν εκατσα τοσον καιρο να διαβασω αυτο το θεμα..

Λοιπον να προσθεσω κι εγω μια δικη μου εμπειρια.
Το χειμωνα που μας περασε ειδα ενα ονειρο....

Ημουν μικρο παιδι και επεζα με κατι αλλα παιδακια,οταν ξαφνικα πηρα ενα κουβαδακι και πηγα σε εναν λακο και εριξα το χωμα.Εκει ειδα μεσα στο χωμα εναν νεαρο αντρα,με αλοιωμενα χαρακτηριστικα νεκρο.
Δεν τρομαξα απλα ειχα μεινει με εντονη απορια για το ποιος ηταν.
Το ονειρο δεν τελειωσε εδω,μεταφερθηκα μεγαλη πια σε ενα δωματιο με διαδρομους και ηταν μια γυναικα μαζι μου η οποια μου ελεγε πως πρεπει απαραιτητος να διαλεξω ενα φορεμα γιατι καπου θα πρεπει να παμε.

Εγω τοτε δεν μπορω να διαλεξω τι να φορεσω και οποτε διαλεγω κατι δεν μου κανει.Ομως πρεπει να βιαστω για να φυγουμε.Ετσι βιαστικα βιαστικα προσπαθω με το ζορι να βαλω το φορεμα που κραταω.
Εκει που προσπαθουσα να το κουμπωσω απο την πανω μπροστινη μερια αυτο ανοιγα απο την κατω και το αντιστροφο.Καπως ετσι ξυπνησα με αγωνια ωστε να φορεσω το φορεμα.


Το περιεργο φυσικα δεν ειναι το ονειρο μα αυτο που ακολουθησε.
Τρεις ημερες μετα εμαθα για το χαμο του ξαδερφου μου.Με τον ξαδερφο μου ειμασταν κολητοι οταν ειμασταν παιδια,οταν πηγα λοιπον στο σπιτι του για να θρηνησω και να μαθω πως τον χασαμε πληροφορηθηκα πως μια κοπελα τον δολοφονησε και επειτα εξαφανηστικε....


Απο τοτε οταν βλεπω καποιο ονειρο σε τετοια ενταση με πιανει ταχυκαρδια και δεν περναει για μερες...

Ευχαριστω που με ακουσατε,ελπιζω να μην σας κουρασα..


Με εκτιμηση Αντα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2006, 10:16:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
whiz.... τι έγινε ..;;; μας χρωστάς κάποιες αποδείξεις.... ή ακόμη δεν έχεις σκάνερ ;;;



Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2006, 14:18:03  Εμφάνιση Προφίλ
Από το... στόμα μου το πήρες ΑΖΑΧ!
Τί έγινε βρε Αντα? Ολα καλά?
χάθηκες βρέ?
Αλήθεια... όπωε λέει και ο φίλος ΑΖΑΧ (με διπλάσιο αμμωνιαζόλ!) τί
έγνε με εκείνα τα κείμενα???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2006, 17:03:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz

Βρε βρε!

Καλως τους!
Sorry παιδια αλλα δεν εχω προλαβει να ασχοληθω στο σπιτι οτι μπω στο forum απο τη δουλεια.Μη φοβαστε δεν σας ξεχνω...

Με εκτιμηση ΆνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 09:12:17  Εμφάνιση Προφίλ
οκ Αντα... εμείς... εδώ είμαστε... σταθερά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DANILOVIC
Νέο Μέλος

Croatia
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2006, 16:54:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DANILOVIC
Ακουστε λοιπον καποια παραξενα συμβαντα που συνεβησαν σε συγγενικα μου προσωπα και σε καποιος φιλους μου και με προβληματισαν εντονα.

1.Πριν πολλα χρονια συνεβησαν σε 2 συγγενικα μου προσωπα και 2 αγνωστους καποια περιεργα γεγονοτα σε ενα σπιτι.Η μητερα μου οταν σπουδασε εμεινε μονη της σε ενα σπιτι που της παραχωρησε προσωρινα μια κυρια που εφυγε για ταξιδι για αρκετο διαστημα.Εκει λοιπον υπηρχε ενα δωματιο στο δευτερο οροφο.Απο την πρωτη μερα αρχισαν τα περιεργα.Γυρω στις 11 το βραδυ η μητερα μου αποφασισε να παει για υπνο,καθως λοιπον ανεβαινε τις σκαλες και πλησιαζε την πορτα του δωματιου ενιωσε εναν τρομερο φοβο.Μπαινει μεσα στο δωματιο και κλεινει την πορτα.Ο φοβος της κορυφωθηκε και ενιωσε εντονα οτι καποια παρουσια υπηρχε πισω απο την πορτα.Ξαπλωσε και ο φοβος δεν εφευγε,ενιωθε οτι η πορτα θα ανοιξει.Αρχισε να κρυωνει και να τρεμει η μητερα μου.Μετα απο πολλες ωρες καταφερε να αποκοιμηθει.Το φοβερο ειναι οτι καθε μερα επι 2 μηνες που εμεινε στο σπιτι και εμπαινε στο δωματιο ενιωθε τον ιδιο τρομαχτικο φοβο.Ενιωθε οτι υπηρχε μια παρουσια πισω απο την πορτα.Οταν εφυγε για παντα απο το σπιτι η μητερα μου εμαθε οτι ακριβως το ιδιο πραγμα βιωσε και ο Θειος της
αλλα και δυο αλλα προσωπα τους οποιους ποτε δεν γνωρισε και ειχαν εγκαταλειψει το σπιτι γιατι δεν μπορουσαν να κοιμηθουν για τον ιδιο λογο που δυσκολευοταν η μητερα μου να κοιμηθει.

Πρεπει να πω οτι η μητερα μου αλλα και ο Θειος της ειναι σκεπτικιστες και μορφωμενοι ανθρωποι και δεν πιστευουν σε μεταφυσικη.Αυτο που τους συνεβησε τους προβληματισε εντονα.Κυριως επειδη συνεβησε και σε δυο αλλα ατομα τα οποια δεν εχουν γνωρισει ποτε.Τελος πρεπει να πω οτι η Ιδιοκτητρια του σπιτιου ειχε πεθανει πολυ πριν η μητερα μου ερθει στο σπιτι.Ηταν λιγο παραξενη γυναικα η ιδιοκτητρια οπως μου λεγανε.

2.Το δευτερο παραξενο συνεβησε σε ενα ζευγαρι που ειχα γνωρισει πριν λιγα χρονια σε αλλη χωρα οχι στην Ελλαδα.Μια μερα λοιπον καθως η συζυγος καθοτανε κοντα στο παραθυρο του σαλονιου βλεπει ενα κορακι που ερχεται προς το παραθυρο και χτυπαει με μανια δυο φορες με το ραμφος του.Φοβηθηκε λιγο η γυναικα.Μετα απο λιγα δευτερολεπτα χτυπαει το τηλεφωνο.Στο τηλεφωνο ο συζυγος της λεει οτι πεθανε ο πατερας του.Καποια χρονια μετα ενω καθοτανε αυτη την φορα ο ανδρας κοντα στο παραθυρο βλεπει ο συζυγος ενα κορακι που πλησιαζει το παραθυρο και χτυπαει παλι δυο φορες με το ραμφος του.Λιγα δευτερολεπτα μετα χτυπαει το τηλεφωνο.Το σηκωνει ο ανδρας και του ανοικοινωνουν απο καποιο νοσοκομειο οτι πεθανε η μητερα του.Ειναι συμπτωση αυτα τα δυο περιστατικα με το κορακι,εσεις τι λετε.Και τις δυο φορες που πεθαναν οι γονεις του ανδρα καποιο κορακι λιγα δευτερολεπτα πριν ειχε χτυπησει με το ραμφος του το παραθυρο οπου στην πρωτη περιπτωση ηταν η γυναικα που ειδε το κορακι ενω στην δευτερη ο συζυγος της.


Ενα αλλο παραξενο πραγμα συνεβησε στην μητερα μου πριν 1 περιπου χρονο.Ηταν ενα ονειρο που ειδε.Στο ονειρο της ειδε τον πατερα του ξαδερφου της.Στο ονειρο αυτο ο πατερας καθοτανε στο σαλονι και ητανε πολυ λυπημενος και αμιλητος και δεν μπορουσε να καταλαβει γιατι.Αυτο ηταν το μικρης διαρκειας ονειρο της.Μετα απο δυο μερες χτυπαει το τηλεφωνο και μαθαινει η μητερα μου απο αλλο συγγενικο προσωπο οτι ο ξαδερφος της σκοτωθηκε σε τροχαιο.Συγκλονιστηκε διοτι ειχε δει λιγες μερες πριν σε ονειρο λυπημενο το πατερα του ξαδερφου της.Αραγε αυτο το ονειρο ηταν προφητικο.Πρεπει να πω επισης οτι δεν θυμοτανε να ειχε δει ποτε η μητερα μου σε ονειρο τον ξαδερφο της και τον πατερα του.


Το 4 παραξενο συμβαν βιωσαν 2 φοιτητριες ιατρικης και μου εκμυστηρευτηκαν πριν αρκετα χρονια.Ενα καλοκαιρι πηγαν στην Σουηδια για διακοπες και εμειναν μονες τους σε ενα πολυ μεγαλο σπιτι που τους παραχωρησε για λιγες μερες ενας φιλος του πατερα μιας απο τις δυο φοιτητριες.

Το σπιτι αυτο ηταν πολυ παλιο,αρχοντικο και βρισκοταν σε ενα δασος.Γυρω δεν υπηρχαν σπιτια παρα μονο μια παλια εγκαταλλειμενη εκκλησια και μια λιμνη καπου εκει κοντα.Το σπιτι ειχε παρα πολλα δωματια.Την πρωτη μαλιστα μερα συνεβησε και στις δυο κατι πολυ παραξενο αργα το βραδυ λιγο μετα απο οταν ξαπλωσαν στο κρεβατι σε ξεχωριστα δωματια που ειχαν μεγαλη αποσταση.

Ακουστε λοιπον.Το βραδυ ανεβαινουν στα υπνοδωματια τους που φωτιζονταν λιγακι απο το φως της σεληνης και των αστεριων που εμπαινε απο το παραθυρο.
Γυρω στις 1 το βραδυ ενω ηταν ξαπλωμενη η μια απο τις δυο φοιτητριες και ηταν ετοιμη να κοιμηθει συνειδητοποιει ξαφνικα οτι η πορτα την οποια ειχε κλεισει ηταν λιγο ανοιχτη και βλεπει μια ανθρωπινη μορφη μπροστα της να την δειχνει με το χερι.Το βλεμμα του ηταν το πιο σκληρο που ειχε δει ποτε σαν διαβολος και ματια μαυρα,μακρυ μαλλι και μακρυ μουσι ντυμενος στα μαυρα.Η φοιτητρια κοκαλωσε,δεν τολμουσε να κουνηθει απο τον φοβο της,ηταν τοσο αληθινο που αδυνατουσε να πιστεψει οτι ηταν παραισθηση.Κρατησε πολυ λιγα δευτερολεπτα,η μορφη χαθηκε αστραπιαια.

Την αλλη μερα σηκωνεται και ετοιμαζεται να πει στην φιλη της την εμπειρια της.Το συγκλονιστικο ηταν οτι δεν προλαβε να την πει διοτι την προλαβε η φιλη της που της ειπε ακριβως την ιδια εμπειρια ΠΟΥ ΒΙΩΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ.Με τις ιδιες λεπτομερειες.Ειδε την ιδια μορφη.Απιστευτο!!!Η δευτερη δεν πιστεψε αρχικα την πρωτη λεγοντας οτι την δουλευει αλλα μετα απο πολυ ωρα συζητησης και πολλους ορκους στην ζωη αγαπημενων προσωπων πιστεψε η δευτερη την πρωτη.

Και το αξιοσημειωτο ειναι οτι η μια απο τις δυο φοιτητριες η πρωτη στην διηγηση μου, δεν πιστευε μεχρι τοτε σε τιποτα που να εχει σχεση με μεταφυσικη,δεν ειχε ποτε της διαβασει καποιο βιβλιο για μεταφυσικη.


Κλεινοντας θα πω κατι πολυ σημαντικο περι αυτου,το κορυφαιο της ιστοριας.Στο σπιτι αυτο στο παρελθον ειχαν μεινει αρκετοι ανθρωποι που το εγκατελειψαν αρκετα γρηγορα γιατι ειχαν βιωσει παραξενες εμπειριες χωρις να γνωριζω λεπτομερειες,το οποιο δεν γνωριζαν οι φοιτητριες πριν το δικο τους συμβαν.Υπηρχε μαλιστα και οταν το επισκεφτηκαν οι δυο φοιτητριες ενας πινακας που πολλοι απο οτι ειχα ακουσει ενιωθαν εναν ανεξηγητο φοβο οταν τον κοιτουσαν.Σημαντικο ειναι να τονισω οτι οι δυο φοιτητριες δεν ειχαν δει αυτον τον πινακα αλλα ουτε και γνωριζαν τιποταν για αυτον πριν την μεταφυσικη εμπειρια τους.Το εμαθαν μετα και σοκαριστηκαν οταν παρατηρησαν τον πινακα.

Το κορυφαιο ειναι οτι στον πινακα αυτον απεικονιζοταν ενα προσωπο που ηταν ολοιδιος με την ανθρωπινη μορφη που ειδαν και οι δυο αργα το βραδυ στο δωματιο τους!!!Το προσωπο αυτο που απεικονιζοταν οπως μαθαμε ειχε ζησει στο σπιτι πριν παρα πολλα μα παρα πολλα χρονια και ειχε πνιγει σε μια λιμνη που βρισκοταν λιγα χιλιομετρα κοντα στο σπιτι.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy