ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Περι αποκαλύψεων Γκιόλβα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 34
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2005, 14:49:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΝΑ ΠΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΓΚΙΟΛΒΑ ΑΝΑΚΑΤΕΨΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΙΑΝΤΙΝΗ....

ΠΑΝΤΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΞΑΔΕΛΦΟ ΤΟΥ, ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙ ΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΕΒΡΙΣΚΑΝ.

ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΚΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΔΕΙΧΝΕ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ....

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ Ostria ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΚΑΨΕΙ 3-4 ΜΕΤΡΑ ΒΑΘΟΣ ΣΕ ΚΑΘΑΡΟ ΒΡΑΧΟ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ...
(ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑ)

ΒΕΒΑΙΑ Ο κ.ΠΑΛΜΟΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΩΣ Ο ΛΙΑΝΤΙΝΗΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΝΟΤΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ.
ΜΕΡΙΚΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, ΑΣΕΛΓΟΥΝ ΣΕ ΜΝΗΜΕΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ..

ΛΥΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ..

ΦΙΛΕ ΜΟΥ XD ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΑΘΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΝΑΝ ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟ ΕΡΕΥΝΗΤΗ......

ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2005, 15:24:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΜΕΡΙΚΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, ΑΣΕΛΓΟΥΝ ΣΕ ΜΝΗΜΕΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ..

quote:

ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΑΘΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΝΑΝ ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟ ΕΡΕΥΝΗΤΗ......

Δύο πολύ σωστές προτάσεις που ξεχωρίζουν απ ότι διάβασα εδώ μέσα αυτές τις μέρες


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nortrin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2005, 16:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nortrin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΑΝΤΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΞΑΔΕΛΦΟ ΤΟΥ, ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙ ΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΕΒΡΙΣΚΑΝ.

Για την ακρίβεια του το είχε δείξει από μακριά. Έτσι ισχυρίστηκε στα κανάλια.

quote:
ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ

Αυτό πρώτη φορά το ακούω. Γενικά για γράμμα δεν άκουσα, αν και παρακολούθησα σχεδόν όλα τα ρεπορτάζ.

Γιατί βιάζεστε να κρίνετε?
Καθίστε να βγουν πρώτα τα αποτελέσματα του DNA (δε λέω, μάλλον του Λιαντίνη θα είναι βέβαια) και βλέπουμε!

Πάντως δε νομίζω ότι το παρελθόν του κ.Πάλμου έχει δείξει κάτι τέτοιο, έτσι ώστε να κρίνεται κατά αυτόν τον υπερβολικό τρόπο...

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"

Edited by - Nortrin on 07/07/2005 17:04:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 13:46:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Nortrin ΒΓΗΚΕ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ Ο ΞΑΔΕΛΦΟΣ ΤΟΥ ΛΙΑΝΤΙΝΗ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΕΓΕ ΑΥΤΑ....

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΛΙΑΝΤΙΝΗ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ κ.Πάλμου ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΑΝΕΦΕΡΕ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΩΣ Ο ΛΙΑΝΤΙΝΗΣ ΖEI ΣΕ ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΝΟΤΙΟΥ ΑΜΕΡΙΚΗΣ...

ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΠΑΛΙ (ΧΑΡΔΑΒΕΛΑ) ΕΙΧΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ
ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΠΗΛΙΑ ΜΗΚΟΥΣ 40χλμ (ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΔΕΛΦΟΥΣ)ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΕΞΕΡΕΥΝHΣΗ...

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ??????
ΤΙ ΟΜΑΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ????
ΤΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ???
ΤΡΟΦΕΣ ΦΩΣ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΜΠΟΥΚΑΛΕΣ ΜΕ ΟΞΥΓΟΝΟ..


ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΠΛΑΣΗ ΤΟΥ κ.Πάλμου ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΓΕΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΣΤΟΕΣ ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΤΡΑΧΑΛΕΣ....

ΤΩΡΑ ΕΑΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΕΞΕΡΕΥΝHΣΗ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ ΜΕ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ 100 ΜΕΤΡΑ Ε ΤΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΠΩ....

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nortrin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 16:15:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nortrin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, γνωρίζω αυτά που ισχυρίζεται ο κ.Πάλμος.
Το περίεργο είναι ότι πράγματι έχει στοιχεία για μία χώρα της λατινικής Αμερικής. Μπορώ να στο επιβεβαιώσω καθώς είμαι στενός του συνεργάτης.
Πάντως, αν παρατήρησες, δεν είπε: "δεν είναι νεκρός", αλλά του φάνηκε περίεργο που βρήκαν τα οστά του, την ώρα που νόμιζε ότι βρίσκεται εν ζωή κι έτσι είπε "ήξερα ότι βρίσκεται σε χώρα της λατινικής Αμερικής"
Σίγουρα πάντως δεν έχει καμία σχέση με ελληνοκεντρικές οργανώσεις κλπ, όπως κατά καιρούς ακούγονταν.
Απ' ότι φαίνεται, ήταν απλώς λιγάκι βαρεμένος...
Όπως και να έχει, σύντομα θα ξέρουμε!

Περίεργη οικογένεια πάντως.
Άκουσα τον αδερφό του να λέει ότι τα κόκκαλα του πατέρα τους βρίσκονται θαμένα στον ...κήπο(!) του σπιτιού τους (κάτι σαν μικρός οικογενειακός τάφος) και όχι σε κάποιο νεκροταφείο.


quote:
ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΠΑΛΙ (ΧΑΡΔΑΒΕΛΑ) ΕΙΧΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΠΗΛΙΑ ΜΗΚΟΥΣ 40χλμ (ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΔΕΛΦΟΥΣ)ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΕΞΕΡΕΥΝHΣΗ...

Δεν το γνωρίζω αυτό...
Αν όντως είχε πει κάτι τέτοιο (χωρίς φυσικά να θέλω να σε αμφισβητήσω), είναι απόλυτα δικαιολογημένες οι απορίες σου.
Θα το ρωτήσω πάντως...


quote:
ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΠΛΑΣΗ ΤΟΥ κ.Πάλμου ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΓΕΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΣΤΟΕΣ ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΤΡΑΧΑΛΕΣ....

Χαχαχαχαχαχα!!! Αυτό είναι πραγματικά το παράξενο!
Συνήθως οι ΟΥΚάδες που έχουμε μαζί στις αποστολές κουράζονται πιο εύκολα!
Δεν κουράζεται ποτέ... Ποιος ξέρει? Υγειινή ζωή μάλλον...

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2005, 09:06:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AVATARGR

quote:

[..]
ΦΙΛΕ ΜΟΥ XD ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΑΘΗΜΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΝΑΝ ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟ ΕΡΕΥΝΗΤΗ......

ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.[/b]


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ


Φίλε μου AVATARGR δυστυχώς έχουμε γεμίσει με τέτοιους ερευνητές της πλάκας, αιθεροβάμονες μπουρδολόγους που ποντάρουν στην ημιμάθεια κουτών ανθρώπων, που ποτέ δεν πρόκειται να διασταυρώσουνε τα λεγόμενα τους, ώστε να τους πουλήσουνε «φύκια για μεταξωτές κορδέλες» και να ζούνε αυτοί καλά, άεργοι και χασομέρηδες.

Το πιο γέλιο όμως της υπόθεσης είναι οι πιστοί οπαδοί τους, όσο και αν προσπαθήσεις να τους αποδείξεις τις μπαρούφες που τους λένε, τόσο περισσότερο φανατίζονται σηκώνοντας μια ασπίδα άρνησης έστω και αν πρόκειται για εξαιρετικά μορφωμένους ανθρώπους.

Υ.Γ.
Εδω λέγεται http://www.liantinis.gr/forum/viewtopic.php?t=60 πως υπάρχει ταυτοποίηση της οδοντοστοιχίας του καθηγητού με τα οστά του σκελετού του, συνεπώς η υπόθεση κλείνει αφήνοντας στα κρύα του λουτρού διάφορους ερευνητές και τις "αξιόπιστες" πηγές τους!

Edited by - XD on 09/07/2005 09:13:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nortrin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2005, 12:36:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nortrin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το πιο γέλιο όμως της υπόθεσης είναι οι πιστοί οπαδοί τους, όσο και αν προσπαθήσεις να τους αποδείξεις τις μπαρούφες που τους λένε, τόσο περισσότερο φανατίζονται σηκώνοντας μια ασπίδα άρνησης έστω και αν πρόκειται για εξαιρετικά μορφωμένους ανθρώπους.

Δεν είμαι οπαδός κανενός και δε φανατίζομαι με τους ανθρώπους.
Πραγματικά θέλω να μου "αποδείξεις" τις μπαρούφες που μου λένε, όπως λες, αφού κι εγώ είπα προηγουμένως ότι τα οστά πιστεύω ότι είναι του Λιαντίνη.

Για ποια ασπίδα άρνησης, λοιπόν, μιλάς?
Φίλε μου, συγγνώμη, αλλά νομίζω ότι είσαι εκτός συζήτησης γιατί δεν έχεις παρακολουθήσει αυτά που λέω...

Όσον αφορά την ιστοσελίδα, φυσικά δε θεωρώ αξιόπιστο ένα post σε ένα forum σε ένα site που δημιουργήθηκε από κάποιους(?) ανθρώπους...
Παρ' όλ' αυτά συνεχίζω να πιστεύω ότι τα οστά είναι του Λιαντίνη, αλλά θα περιμένω να δω τα αποτελέσματα του DNA για να μου το επιβεβαιώσουν!

Και κάτι τελευταίο πολύ φιλικά χωρίς καμία διάθεση για διαπληκτισμό:

quote:
που ποτέ δεν πρόκειται να διασταυρώσουνε τα λεγόμενα τους, ώστε να τους πουλήσουνε «φύκια για μεταξωτές κορδέλες και να ζούνε αυτοί καλά, άεργοι και χασομέρηδες»

Ο συγκεκριμένος ΔΕΝ έχει πουλήσει ΠΟΤΕ και ΤΙΠΟΤΑ.
Δεν έχει γράψει ΚΑΝΕΝΑ βιβλίο.
Όλα τα άρθρα του σε περιοδικά κλπ είναι σε μορφή επιστολών γιατί ΠΟΤΕ δεν πληρώνεται για αυτά. Είναι όλα ΔΩΡΕΑΝ.
Δε ζει καθόλου καλά, όπως το εννοείς, αλλά σε ένα απλό, λιτό σπίτι όπως όλοι οι άνθρωποι.
Γενικότερα, ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΕΙ αυτό που κάνει ενώ θα μπορούσε να το κάνει και να γίνει ένας από αυτούς που τους ...γράφει τα βιβλία ο κουμπάρος τους!

Δε μπορείς, λοιπόν, να λες τέτοια πράγματα γι' αυτόν τον άνθρωπο και να τον προσβάλεις κατά τέτοιο τρόπο.
Θα σε παρακαλούσα να είσαι καλύτερα ενημερωμένος πρωτού κρίνεις.
Ο ...ξερολισμός είναι χειρότερος από την αμάθεια.

Φιλικά, Nortrin.


"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2005, 17:20:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nortrin είναι πραγματικά περίεργη η αντίδραση σου ειδικά όταν δεν αναφέρομαι ονομαστικά σε κανέναν συγκεκριμένο ερευνητή, ούτε σε εσένα φυσικά, απλά φωτογραφίζοντας συνολικά αυτόν τον χώρο (κάποιοι άλλοι «ερευνητές» φτάσανε στο σημείο να πουλάνε Μαιάνδρους)..

Εντούτοις αφού μου απευθύνεις τον λόγο, με τόσο πάθος & σφοδρότητα, θα ήθελα να μάθω τις απόψεις σου για τα παρακάτω σχετιζόμενα με την υπόθεση Λιαντίνη και την θέση του κ. Πάλμου σχετικά με αυτήν.

(Όλα όσα σου θέτω υπόψη σου, έχουν ειπωθεί από τον κ. Πάλμο στις 05-07-2005 στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του ALTER και έχουν καταγραφθεί σε οπτικό όσο και ηχητικό υλικό).

- Ο κ. Πάλμος υποστηρίζει πως σύμφωνα με πηγή του, την οποία χαρακτηρίζει έγκυρη (λέγοντας μάλιστα πως ο άνθρωπος που του μετέφερε την πληροφορία διατηρεί άμεση επαφή με τον καθηγητή), ο Λιαντίνης ζει στην Ν. Αμερική, βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση και περνάει θαυμάσια κάπου κοντά στον ποταμό «Ελ Γκαλιέγκος» ( ; ) της Αργεντινής.

Όμως αυτό που πληροφορούμαστε από το site των οπαδών του καθηγητού (www.liantis.gr) αλλά και από το χθεσινό δελτίο ειδήσεων του ALTER (όπως ενημερώθηκα αργότερα από τρίτους) είναι πως υπήρξε ταυτοποίηση των οδοντικών τουλάχιστον οστών του σκελετού με τις φωτογραφίες της οδοντοστοιχίας του καθηγητού οι οποίες ήταν διαθέσιμες από τον οδοντογιατρό του.

Δικαίως θα μου πεις ότι διατηρείς τις επιφυλάξεις σου ως το DNA, και εγώ το καταλαβαίνω αυτό..

- Ύστερα ο κ. Πάλμος θέτει ένα ενδιαφέρον ερώτημα, διερωτούμενος γιατί τα βιβλία του Λιαντίνη, το Γκέμμα, ο Νημφομανής και τα Ελληνικά είναι τρία βιβλία που παρουσιάσθηκαν στην αγορά από το 2000 και μετά..

Όμως αυτό που πληροφορούμαστε από δημοσίευμα της Καθημερινής (2003), διαθέσιμο στο ηλεκτρονικό της αρχείο (http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_civ_563445_05/08/2003_72388), είναι πως στην πραγματικότητα αυτά τα τρία συγκεκριμένα βιβλία κυκλοφόρησαν:

Γκέμμα ~ 1997,
Ελληνικά ~ 1992,
Νηφομανής ~ 1982.

Ωστόσο για να είμαι δίκαιος, πράγματι από το 1998 και μετά έχουμε ορισμένες ανατυπώσεις έργων του (ειδικά του «Γκέμμα») και την έκδοση ορισμένων μικρών μελετών από το αρχείο του καθηγητού λόγο μεγάλου ενδιαφέροντος του κοινού.

Πρόσεξε τώρα τον προβληματισμό μου για τον κατά τα άλλα συμπαθή (και πολύ πιο συνετό από άλλους παρόμοιους ερευνητές) κ. Πάλμο..
Εάν για την πρώτη αστοχία μπορεί να έχουμε επιφυλάξεις γιατί την δεύτερη αστοχία με πόση κατανόηση θα πρέπει να την δω ή τουλάχιστον να την δεχθώ;
Εάν ο συγκεκριμένος ερευνητής διατυπώνει αυτές τις ανακρίβειες πως θα πρέπει να αντιμετωπίσω άλλες απόψεις του που δεν δύναμαι ευκόλως ή καθόλου να διασταυρώσω;
Από την άλλη πλευρά θα μου πεις ότι επικαλείται πληροφορίες από κάποια τρίτη πηγή οπότε δεν φταίει (με το δίκιο του, σου λέγω), όμως αυτό δεν αλλάζει καθόλου το αποτέλεσμα συν ότι τελικά θέτει υπό αμφισβήτηση την αξία και άλλων αποκλειστικών του πληροφοριών..

Τώρα σχετικά με τα οικονομικά του κ. Πάλμου δηλώνω πλήρη άγνοια οπότε δέχομαι τα λεγόμενα σου (όχι πως με ενδιαφέρει φυσικά) και επ� ευκαιρίας, αφού γνωρίζεις πολύ περισσότερα από εμένα σχετικά με αυτόν, σε ερωτώ, αληθεύει ότι σε κάποιο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του ANT1, σε ρεπορτάζ περί θησαυρών, είχε δηλώσει ότι είχε ανακαλύψει ένα σεβαστότατο πόσο (κάπου στις δεκαετία του 1970);

Κακά τα ψέματα, σε αυτόν τον χώρο χρειάζεται πολύ προσοχή, ο κ. Πάλμος ξεκίνησε με πολύ καλούς οιωνούς (η σχέση και το αρχείο του Γκίολβα είναι ένα μεγάλο ατού), έχει διάθεση και όρεξη για δουλεία (και μόνο ότι εξορμά στην ύπαιθρο αναζητώντας ερείπια νυμφαίων, προβάλλοντας τα με ωραιότατα βίντεο ή στέλνει ξεκάθαρα ερωτήματα στις αρμόδιες κρατικές υπηρεσίες για διάφορα ζητήματα |δες αλληλογραφία στο Τ.Μ.| σίγουρα δεν τον κατατάσσει στον κοινό συρφετό των ελλήνων ερευνητών) όμως τελικά κρινόμαστε από την λεπτομέρεια (και εδώ κάποια άρθρα στο Τ.Μ. ή εμφανίσεις στην TV δεν βοηθούν) οπότε πρέπει να είναι πολύ πιο προσεκτικός (είναι κρίμα καθώς έχει ωραίο στυλ, γλωσσική καλλιέπεια και φαίνεται εύχαρις και μαχητικός άνθρωπος).

Να είσαι καλά!!

Edited by - XD on 09/07/2005 17:22:23

Edited by - XD on 09/07/2005 17:25:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nemo
Νέο Μέλος

Greece
48 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 02:38:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nemo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας!Μετά από αρκετό καιρό παρακολουθώ ξανά τα γραφόμενα στο θέμα του Γκιόλβα.Πριν από ένα χρόνο είχε γραφεί σε αυτό το topic ότι τα βιβλία του Γκιόλβα θα εκδίδονταν μετά τον θάνατο του και μετά τις εκλογές(του 2004).Επίσης είμαι σχεδόν σίγουρος ότι άκουσα τον κύριο Πάλμο στο κεντρικο δελτίο του EXTRA3 να αναφέρεται σε "βιβλία" του Γκιόλβα.Γράφω "βιβλία" γιατί δεν έχω πληροφορηθεί την έκδοση τους,κι απ'ότι διάβασα στα posts που προστέθηκαν μετά τον περσινό Ιούλιο ούτε στο topic έχει γραφεί κάτι τέτοιο.Παλαιότερα είχα ξαναρωτήσει για το θέμα των βιβλίων αλλά δεν είδα απάντηση-η σύζυγος του αποθανόντος Γκιόλβα είχε πει σε τηλεφωνική επικοινωνία με τον Τυφέωνα,όπως αναφέρεται σε post του ιδίου στις 8-3-2004,ότι τα βιβλία του Γκιόλβα θα εκδοθούν αλλά με καθυστέρηση.Παρακαλώ όποιον γνωρίζει τι έγινε να μας πει.Το ερώτημα αυτό που το έφερε ξανά στη μνήμη η αναφορα του κυρίου Πάλμου σε βιβλία του Γκιόλβα.
Ακόμη θα ήθελα να ρωτήσω τον φίλο NORTRIN:είπες ότι στις αποστολές σας σάς ακολουθούν μέλη των ΟΥΚ( υποθέτω ότι είναι η γνωστή σε εμάς που δεν έχουμε πάει ακόμα στρατό ως ομάδα υποβρυχίων καταστροφών, αν κάνω λάθος διορθώστε με).Μου δημιουργούνται δύο εύλογα,πιστεύω,ερωτήματα:
Πρώτον αυτοί οι άνθρωποι που είναι στρατιωτικοί συμμετέχουν στις έρευνες εθελοντικά και στον ελεύθερο χρόνο τους ή σας παρέχονται επίσημα ως βοηθοί, συνοδοί, προστάτες ή δεν ξέρω τι άλλο από το ελληνικό κράτος;
Δεύτερο-και αφελέστερο ερώτημα-σας συνοδεύουν μόνο στις υποβρύχιες και παραθαλάσσιες έρευνες σας ή τρέχουν μαζί σας οπουδήποτε πάτε, για παράδειγμα σε βουνά ή σε σπηλιές;Το ρωτάω αυτό γιατί εφόσον ανήκουν στα ΟΥΚ η "ειδικότητα" τους δεν σχετίζεται με τα βουνά ή τις σπηλιές, αν και υποθέτω ότι λόγω καλής εκγύμνασης μπορούν να φανούν χρήσιμοι και εκεί.

Με όλη την καλή διάθεση NemoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

χρυσος Κλωνος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Macao
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 06:40:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους χρυσος Κλωνος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Γκέμμα ~ 1997,
Ελληνικά ~ 1992,
Νηφομανής ~ 1982.




Μια μικρη διορθωση μια και διαθετω τα 2 απο τα 3!
ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ 1999
Ο ΝΥΦΟΜΑΝΗΣ 1986Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 17:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Nortrin ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...

quote:
Χαχαχαχαχαχα!!! Αυτό είναι πραγματικά το παράξενο!
Συνήθως οι ΟΥΚάδες που έχουμε μαζί στις αποστολές κουράζονται πιο εύκολα!
Δεν κουράζεται ποτέ... Ποιος ξέρει? Υγειινή ζωή μάλλον...

ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΠΛΑΣΗ 120 ΚΙΛΩΝ (ΠOΛY KAΛH DIATROΦH EEE ????) ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΟΥΚΑΔΕΣ....
(ΒΕΒΑΙΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.....)

ΚΑΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ(EXETE) ΚΑΙ OYKAΔES ΜΑΖΙ SAS ΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ??????????
ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΟΙ ΟΥΚΑΔΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΟΙ ????
ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ....
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΟΙ ??????????

ΠΑΝΤΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΙ ΕΞΕΡΕΥΝΙΣΕΙΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΚΡΙΒΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ.....

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΕΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑΣ.....

ΤΟ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ......
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΟΝ Ο ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΥΡΙΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ....
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ..
(ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nortrin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 21:06:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nortrin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τέλος πάντων, δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε...
Μπορείτε να πιστεύετε ότι θέλετε. Δε με απασχολεί η γνώμη σας για τον κ.Πάλμο, εγώ απλώς αμύνθηκα της δικής μου.
Πραγματικά δεν έχω καμία διάθεση για διαπληκτισμό και σταματώ εδώ το όλο θέμα για τον Λιαντίνη γιατί επιπροσθέτως τον θεωρώ έναν καθυστερημένο ηλίθιο.

Καλά να περνάτε!


"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 12:40:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΟΙ ΟΥΚΑΔΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΟΙ ????
ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ....
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΟΙ ??????????

Εδώ αγαπητέ AVATARGR κάνεις μεγάλο λάθος!
Τόσο η σωματική/φυσική κατάσταση όσο και η τεχνική κατάρτιση των ΟΥΚΑΔΩΝ τους καθιστά ικανότατους σπηλαιολόγους αν αποφασίσουν να ασχοληθούν με αυτό...

Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο κουμπάρος μου που είναι ΟΥΚΑΣ, σπηλαιολόγος της Ελληνικής Σπηλαιολογικής Εταιρείας και μάλιστα διασώστης σπηλαιοκαταστροφών...
Μήπως να το ξανασκεφτόσουν λιγάκι?
Οσο για τα υπόλοιπα θα συμφωνήσω ότι τα "κυβικά" του κυρίου Πάλομου δεν επιτρέπουν να κάνουμε λόγο για υγειηνή διατροφή...

ΧD αν θέλεις μπορείς να μου στείλεις μήνυμα (για να μην παρεκτραπούμε από το θέμα μας που δεν είναι ο Λιαντίνης) για να μου πεις περισσότερα για τις ΠΟΡΤΕΣ ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 16:16:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALISPERA SAS.

SAS DIAVEVAIO POS YPARXOUN ATELIOTES ORES VIDEO APO EREYNES TOY INSTITOUTOU ASANA KAI SE OLES MESA KAI O K. PALMOS.


ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 17:10:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΑΓΑΠΗΤΗ Avallon ΓΙΑ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΗ ΕΝΟΣ ΣΠΗΛΑΙΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Ο ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΟΣ....

ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΥΚΑΣ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ...
ΑΛΛΑ ΕΝΑΣ ΑΠΛΑ ΟΥΚΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤ'ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΙ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΟΣ...

ΑΛΛΑ ΗΔΗ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ..

quote:
Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο κουμπάρος μου που είναι ΟΥΚΑΣ, σπηλαιολόγος της Ελληνικής Σπηλαιολογικής Εταιρείας και μάλιστα διασώστης σπηλαιοκαταστροφών...
Μήπως να το ξανασκεφτόσουν λιγάκι?

ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΙΚΑ ΚΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΟΥ ΕΝΔΥΝΑΜΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ....

ΔΙΟΤΙ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΓΙΑ ΔΙΑΣΩΣΗ ΣΠΗΛΑΙΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΩΝ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΟΣ....
(ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΟΥΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΟΥΚΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΟΙ)

ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΣΕ ΣΠΗΛΑΙΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ) ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ ΣΩΜΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΠΙΝΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΟΙ ΟΜΩΣ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 18:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avallon:
quote:

ΧD αν θέλεις μπορείς να μου στείλεις μήνυμα (για να μην παρεκτραπούμε από το θέμα μας που δεν είναι ο Λιαντίνης) για να μου πεις περισσότερα για τις ΠΟΡΤΕΣ ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Σου απέστειλα e-mail μήνυμα (μέσο Esoterica), πες μου μόλις το λάβεις!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 01:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκ!Μήνυμα ελήφθη!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DIMITRIS1
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2005, 00:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DIMITRIS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
paidia sinxaritiria gia to forum!exw na kanw 1 ervthsh ama kserei kapoios as apanthsh.se mia palia ekmpomph tou xardabela kati me ta atia htan,eixe parei kapoios thl kai isxirizotan oti otan eixe paei pezoporeia ston olympo kai eixe dianiktereush ekei se kapoio meros pou onomazotan to mpalkoni tou olympou? eixe dei ena atia pou prosgiothike ekei!kai katebeikan antrhopoi?eixe pei akoma oti eixe bgalei kai fotografies kai oti tha tis edine ston xardabela na tis diksei!to periergo eine oti o xardabelas den anafere tipota pali gia auto to thema.kserei kaneis tipota gia ayto?moy fanike poli periergo
pou den anefere tipota o xardabelas.eyxaristoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2005, 09:13:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλώς ήλθες Δημήτρη!

Είναι και αυτό ένα θέμα... περίεργο... που και γω δε θυμάμαι...και που δε νομίζω να μάθουμε ποτέ.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 19:25:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΤΙΣ 31 ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΜΑΘΑ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΑ.ΕΚΦΡΑΖΩ ΤΟΝ ΘΑΥΜΑΣΜΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ Ostria ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΥΦΕΩΝΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ (ΠΟΥ ΜΕ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΣΥΜΦΩΝΟ ) ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ.
ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ,ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ "ΑΡΝΗΤΙΚΑ" ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ κ.ΓΚΙΟΛΒΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΤΟΝ ΕΛΛΑΝΙΟ ΙΧΩΡ ΟΤΑΝ ΕΙΠΕ 2-3 ΦΟΡΕΣ :


EINAI PRAGMATA TA OPOIA DEN GINETAI NA YPOTHOUN MESA APO TO DIADIKTIO.AKOMA KAI APO THLEFONO DEN TA ANAFEROUME KAPOIA PRAGMATA.

EPANALAMVANO OPOIOS THELEI APO KONTA NA DEI KAI NA AKOUSEI PRAGMATA AS EPOIKINONISEI MAZI MOU STO lokagis@yahoo.gr
NA KANOUME MIA SYNANTHSH KAI ME TON GIORGO PALMO NA DEITE KAI TA PRAGMATA ME ALLO MATI KAI POLLES APODEIKSEIS.

ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΑ "ΔΕΙ" ΚΑΙ ΝΑ "ΑΚΟΥΣΕΙ" ΜΕ ΚΕΝΤΡΙΣΕ ΠΟΛΥ,ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ?
ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ?
ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ?
ΤΩΡΑ ΤΙ ΡΩΤΑΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΚΑΠΕΛΟ....


ΝΑ'ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ...ΤΑ ΛΕΜΕ !!

Edited by - Ευστράτιος on 10/11/2005 19:26:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 19:29:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι κοίτα αν υπήρχε κανένας ιπτάμενος δίσκος θαμένος στον Ολυμπο μέχρι τώρα θα το είχαμε μάθει φαντάζομαι.

Οπότε μάλλον οι φήμες για τον μακαρίτη μάλλον ακολούθησαν το δημιουργό τους.


Αγγελος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sakota
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 21:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakota  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 22:53:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευστράτιε σε ευχαριστώ

Απ ότι διάβασα συναντήθηκαν κάποια παιδιά με τον Πάλμο αλλά δεν μου φάνηκαν και πολύ ικανοποιημένα από αυτή την συνάντηση.


Κάπου διάβασα για το "μπαλκόνι" στον Ολυμπο.
Στον Γιαννόπουλο μήπως;
Πάντως έχουν ακουστεί αρκετά για την περιοχή σε σχέση με ufo...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 13:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ,ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ κ.ΠΑΛΜΟ ?
ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΓΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΒΛΕΠΑΝ ?
ΓΙΑΤΙ ΥΠΟΤΗΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΑΘΕΩΡΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΣTO ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

ΚΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ UFO ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΟ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΩΝ ΛΙΓΟ ΧΛΩΜΟ.
(ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ)

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΝΑ ΕΙΣΕΛΘΩ ΣΤΟ FORUM.ΚΟΛΛΑΕΙ ΕΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ LINKS ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ,ΣΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ (ΚΑΝΩ ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ 6-7 ΦΟΡΕΣ) ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΙ MAIL ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΝΑ'ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ...ΤΑ ΛΕΜΕ !!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kryptia
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 04:42:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kryptia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε Ελλάνιε,

είναι αυτονόητο το ότι δεν είναι δυνατόν να μαθευτούν κάποια πραγματα.οχι ακόμα.ποτέ!για 2 λόγους.όπως πολύ σωστά είπες επειδή δεν το αξίζουμε αλλα και επειδή αν μαθαινόντουσαν θα τα κατείχαν πλέον και αυτοί που δεν πρέπει.ειλικρινα ρε παιδία απορώ όταν ακούω απόψεις του τύπου : ποτε θα εμφανιστούνε? μαλλον δεν υπάρχουν επειδή "ΕΓΩ" δεν τουε έχω δει και τέτοια.γιατι δηλαδή?μας το χρωστάνε? γιατί παρακαλώ? επιδή ξεπέσαμε σε γελοίο βαθμό σαν έθνος?η μήπως επειδή είμαστε προδότες του εαυτού μας?εγω αν ήμουν "αυτοί" δεν είμαι σίγουρος αν θα μας βοηθούσα...Άνθρωποι που επι 1000 χρόνια δρεπόντουσαν να λένε οτι είναι Έλληνες και αυτοονομάστικαν ρωμιοί...Το άκρο άοτο της γελοιότητας!


οσο για το άρτεμης, ρε φίλε μου τι σχέση μπορεί να έχει ένα μηχάνημα που -όπως λέγεται-χρησιμοποιεί φωτοδέσμη του πλασματος της ύλης με το διπλό αντιεροπορικό άρτεμης που έχει γίνει ερείπιο? ελεος δηλαδη :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kryptia
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 04:47:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kryptia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δηλαδή έτσι απο περιέργεια, υπάρχει κάποιος εδω μέσα που πιστεύει οτι βρέθηκε ο Λιαντίνης? Και μάλιστα σε μια τρύπα της πλάκας? με τα άθυκτα στιγάρα και προσωπικά του αντικείμενα? και για να έχουμε και καλό ρώτημα, γιατί τόσο ενδιαφέρον απο το κράτος και την τηλεόραση για έναν καθηγητή?...μήπως ΤΙΠΟΤΑ δνε είναι οτι φένεται?(όπως πάντα)...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 09:44:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

δηλαδή έτσι απο περιέργεια, υπάρχει κάποιος εδω μέσα που πιστεύει οτι βρέθηκε ο Λιαντίνης? Και μάλιστα σε μια τρύπα της πλάκας? με τα άθυκτα στιγάρα και προσωπικά του αντικείμενα? και για να έχουμε και καλό ρώτημα, γιατί τόσο ενδιαφέρον απο το κράτος και την τηλεόραση για έναν καθηγητή?...μήπως ΤΙΠΟΤΑ δνε είναι οτι φένεται?(όπως πάντα)...

Πράγματι τίποτε δεν είναι όπως φαίνεται καθώς το καλοκαίρι έτυχε να διαβάσω την ΓΚΕΜΜΑ και σε πληροφορώ ότι ο καθηγητής δεν είχε καμία σχέση με όλους αυτούς τους κύκλους. Οι ερμηνείες που δίδει στην αρχαία ελληνική μυθολογία είναι βαθύτατα υπαρξιστικές μην έχοντας ουδεμία σχέση με τις φαιδρολογίες διαφόρων αγράμματων ερευνητών. Με απλά λόγια, ο καθηγητής καταφέρνει να σε κάνει να αγαπήσεις την αρχαιότητα για αυτό που ήταν δίχως να πέφτει στην παγίδα του φθηνού εντυπωσιασμού. Συνεπώς εκ του βιβλίου του δεν υπάρχει καμία περίπτωση να βρίσκεται στο “El Galegos” δουλεύωντας για τους «Ε» .

Υ.Γ.
Επ’ ευκαιρίας, οι απόψεις του ΓΚΙΟΛΒΑ όσον αφορά την υποτιθέμενη βάση στην Αργεντινή αλλά και τον πόλεμο στα Falklands ιστορικά είναι εντελώς λανθασμένες πράγμα που με οδηγεί στο συμπέρασμα ότι τουλάχιστον σε αυτό το θέμα ο εκλιπόν ήταν εκτός πραγματικότητας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rwmios
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 14:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rwmios  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος rwmios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OΠΟΙΟΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΝΙΚΟΠΑΛ ΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΑΙΛ
onoufrios2002@yahoo.gr
ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ Κ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ

.&-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

diode
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 16:31:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους diode  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η αποψη μου ειναι, οτι δεν πρεπει να πιστευουμε στα λεγομενα του καθε μυθοπλάστη και μυθομανή που αυτοανακυρισετε "ερευνητης" και κοιταει να βγαλει χρηματα ή να παρει δημοσιοτητα.
ολα οσα ειχε πει ο κ. Γκιόλβας ήταν αναληθή. ουτε τον ιπταμενο δισκο ειχε ανακαλυψει, ουτε το "μπεβατρον", ουτε ηταν μηχανικος, ουτε ειχε γιατρεψει τους υπαλληλους του ΟΤΕ, κτλ κτλ.

ακομα δεν πρεπει να πιστευουμε σε οτι γραφετε σε βιβλια-περιοδικά απο εκδοτες με σκοπο να βγαλουν χρηματα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Φιλ
Νέο Μέλος

United Kingdom
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 17:23:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Φιλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με ευκαιρία τα σχόλια περί ανθρώπων που θέλουν να βγάλουν χρήματα από το να πουλάνε "αναλήθειες" ήθελα να εκφράσω την γνώμη μου για το αντεπιχείρημα "Μα ο...πάντοτε δρούσε αφιλοκερδώς" και το συμπέρασμα "ΑΡΑ δεν έχει λόγο να μην λέει αλήθειες".
Διαφωνώ καθέτως με τούτο το επιχείρημα διότι κάποιοι μπορεί πολύ απλά να θέλουν την δημοσιότητα ή να θέλουν να κάνουν τον κόσμο να πιστέψει τις ιδέες τους ή να θέλουν να εμψυχώσουν το εθνικό φρόνημα..Μερικοί άνθρωποι δεν ασχολούνται με το χρηματικό κέρδος, έχουν άλλα "κέρδη".

ΦιλΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 34 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy