ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΤΙ ΖΩΔΙΟ ΕΙΣΑΙ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 32
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 16:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΤΑΥΡΟΣ ΑΝ ΚΑΙΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΑ ΖΩΔΙΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
agaph
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 17:16:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους agaph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
edw eimai ki egww.......... !!prwti fora mpenw se forum kai ta blepw ola ligo perierga!!!gia oti apories mporw na sas zalizw??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 19:20:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[blue]Τοξότης με ωροσκόπο Σκορπιό τη σελήνη στους διδύμους, ουρανό και πλούτωνα στην παρθένο, ΄Αρη και Αφροδίτη στον Τοξότη, και Μεσουράνημα στον Λέοντα. Τον σκοτεινό ωροσκόπο Σκορπιό ψιλοφοβάμαι...


[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2005, 17:06:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Αφροδίτη,

όπως περιγράφεις τα στοιχεία του ωροσκοπίου σου φαίνεται πως έχεις πολυαστρία στον Δεύτερο Οίκο σου (κάτι που σε κάνει να είσαι και ισχυρός Ταύρος). Παράλληλα, η Σελήνη σου στους Διδύμους μπορεί να "πέφτει" είτε στον Εβδομο είτε στον Ογδοο Οίκο σου. Στη δεύτερη περίπτωση μπορεί να είσαι και Σκορπιός (πέρα από το ότι έχεις Ωροσκόπο Σκορπιό).

Επισκέψου την ιστοσελίδα του δικτυακού τόπου της Ελληνικής Αστρολογίας: ( www.greekastrology.gr ) δώσε την ημερομηνία, ώρα και τόπο γέννησης σου και θα λάβεις μία σύντομη ανάλυση του ωροσκοπίου σου.

ΑστροψυχήΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tsoureki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2005, 01:15:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tsoureki  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tsoureki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειμαι Λιονταρι και ειμαι καλα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2005, 02:55:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαι 40% Παρθένος, 20% Ζυγός, 20% Λέων και ο Ωροσκόπος μου είναι ο Ταύρος (ο Ωροσκόπος δεν έχει ποσοστό γιατί είναι η «μάσκα» μας, τα εξωτερικά μας χαρακτηριστικά, οι οικογενειακές και οι καρμικές μας καταβολές).

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2005, 20:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αστροψυχή και Κάρμα μπορείτε να μου εξηγήσετε τα σχετικά με τους οίκους γιατί δεν τα έχω πολυκαταλάβει?
Πχ. στο ωροσκόπιο της Αφροδίτης πού εντοπίζεται η πολυαστρία στο Δεύτερο Οίκο?

Εγώ για παράδειγμα ας πούμε ότι είμαι Υδροχόος με αρκετούς πλανήτες στον Αιγόκερω.Οι Αιγόκεροι ποιό Οίκο μου "ενισχύουν"?

Ή κάποιος που είναι Δίδυμος με πολλούς Σκορπιούς ποιό Οίκο έχει ενισχυμένο?


Και κάτι άλλο.Όταν κάποιος γεννιέται με Πανσέληνο(πχ. Τοξότης με Δίδυμο,όπως η Αφροδίτη, ή Παρθένος με Ιχθύ) αυτό τί σημαίνει?Δείχνει "ενισχυμένη" Σελήνη?

Και κάτι τελευταίο,το λεγόμενο "Μεσουράνημα" τί είναι?

Ίσως θα έπρεπε να σας ρωτήσω στα "ΑΣΤΡΑ" αλλά ευκαιρίας δοθέντος...
Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 00:59:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είμαι 40% Παρθένος, 20% Ζυγός, 20% Λέων και ο Ωροσκόπος μου είναι ο Ταύρος (ο Ωροσκόπος δεν έχει ποσοστό γιατί είναι η «μάσκα» μας, τα εξωτερικά μας χαρακτηριστικά, οι οικογενειακές και οι καρμικές μας καταβολές).

karma


Namaste!
ωραια τα λες αλλα κομματι στατιστικα.
δεν πιστευω πως ο ωροσκοπος ειναι η μασκα μας.
ο ωροσκοπος καθως ειναι γνωστο αρχιζει να λειτουργει σαν περασουμε απο την ασυνειδητη ζωη στην ..συνειδητη...
δηλαδη σαν εχουμε συνειδητοπιησει τι ακριβως βλεπουν οι αλλοι σεμας.
αυτο συμβαινει στο κλεισιμο του πρωτου πενταετους κυκλου της δευτερης δεκαετιας της ζωης μας...καθως το να φτασει μια οντοτητα στα 30 με οσα αυτο εμπεριεχει ως δονηση ειναι το επομενο μερος εσωτερικων διεργασιων ο ωροσκοπος ειναι αυτο --που εσυ ονομαζεις μασκα αλλα εγω λεγω η αλλη πλευρα μας-που αναγκαζεται ...το ζωδιο μας-ο ημιτελης εαυτος μας--...να αποδεχτει...ως ημισυ του παντος του...
οι σχεσεις δε των πλανητων ειναι τα συστατικα αυτης της ουσιωδους ..ενοποιησης.
αρα ζωδιο :αυτο που εχω ως βαση και ωροσκοπος αυτο που τεινω να γινω
χρησιμοποιωντας ολα τα δεδομενα που εμπεριεχω ως οντοτητα---τιςοψεις των πλανητων μου-
οι καρμικοι δεσμοι δε μαλλον ειναι αυτοι που καθοριζουν και το συνολικο σχεδιο δρασης της οντοτητας που φερει την ψυχη του καθενα αφου υποδηλωνουν τοσο το παρελθον ως εργασιες ανελιξης της ψυχης που φερω οσο και τα σημεια που χρειαζεται ωστε να προσπαθησω ωστε να φερω εις περας την παρουσα ενσαρκωση.

προσοχη με τα μπακαλιστικα στην αστρολογια...
αλλο τα ποσοστα παιδακια μου κι αλλο η εργασια με τον εαυτο σε ενα βαθυτερο επιπεδο...χρησιμοποιωντας τα προσωπικα συμβολα που αντιστοιχουν στον καθενα προς αποκωδικοποιηση...
Η ανελιξη της ψυχης μας δεν βρισκεται στα χερια τριτων αλλα αφορα εμας τους ιδιους.-ας μην μπερδευομαστε!
Ειναι στο χερι του καθενα να ξεκλειδωσει τις ερμηνειες που οφειλει μοναχος ν ανακαλυψει απο το να δεχτει αβιαστα τους υποκειμενικους κανονες του καθε φερομενου ως αστρολογου...για να μην μοχθησει ...για να μην χασει χρονο...η κατανοηση δε-σωστη η λαθεμενη --αφορα ακριβως σε αυτο το πεδιο συνειδητοποιησης.
τι να το κανει καποιος να του δωσεις τα ποσοστα που του αντιστοιχουν οταν παραδειγμα αγνοει βασικα στοιχεια εσωτερικης αστρολογιας;--επειδη με την δυτικη αστρολογια εχω μια απεχθεια ενα κατι κατοπιν τοσων μεδενενηντα..--

Αστρολογος δεν ειμαι-δεν θελω και να γινω στη ζωη --μπορω ομως με σιγουρια να πω οτι αυτα που ανεφερα ειναι η βαση στο λαβυρινθο της αποκαλυψης του εαυτου του καθενα...και δεν αναφερομαι σε υποκειμενικα λογια αλλα στη ουσια ων οσων διδαχτηκα κατοπιν αναζητησης εντος εκτος και επι τα αυτα.-

---αυτα ειναι κλειδια-βρειτε τις καταλληλες πορτες...και καλη διαδρομη.)---

καρμα και αστροψυχη καλως ηρθατε εσω.)
---καλη η προσπαθεια του σαιτ.. αλλα θελει πολλη πολλη δουλεια ακομη...για να γινει αντικειμενικο κατοπιν προσωπικου μοχθου...θαθελα να πιστευω.) --

ΟΜ


---υγ...ωραιο το αναρρωτημα σου, συνταξιωτη kost, για το Μεσουρανημα...για να δουμε τι θα μας πουν οι νεοφερμενες μας:)
ισως καποια στιγμη ,επισης,αναφερθω σε αυτο αλλα πιο...συμβολιστικα ως αρεσκομαι.)---

cprtght@tm@2005

Edited by - ΑΤΜΑ on 28/06/2005 01:08:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 01:27:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αστροψυχή και Κάρμα μπορείτε να μου εξηγήσετε τα σχετικά με τους οίκους γιατί δεν τα έχω πολυκαταλάβει?

Και κάτι τελευταίο,το λεγόμενο "Μεσουράνημα" τί είναι?



Αγαπητέ φίλε γεια !

Ένα ωροσκόπιο (ο αστρολογικός μας χάρτης, δηλαδή) αποτελείται από δώδεκα τμήματα. Κάθε τμήμα αντιπροσωπεύει και ένα ζώδιο. Ο Πρώτος Οίκος τον Κριό, ο Δεύτερος Οίκος τον Ταύρο κ.ο.κ.. Σε κάθε έναν μας ξεχωριστά, ο Πρώτος Οίκο ξεκινάει από τον Ωροσκόπο μας. Μπορεί να έχουμε π.χ. Ωροσκόπο Καρκίνο και Ήλιο στον Λέοντα, άρα ο Ήλιος μας «πέφτει» στο δεύτερο Οίκο μας. Αν έχουμε πολλούς πλανήτες στο Λέοντα π.χ. Ήλιο, Ερμή και Αφροδίτη, τότε έχουμε πολυαστρία στο Δεύτερο Οίκο μας.

Ο Δέκατος Οίκος μας, είναι ο Οίκος των επαγγελματικών μας, της καριέρας μας και της κοινωνικής μας εικόνας και λέγεται Μεσουράνημα.

Φιλικά

karma

Edited by - karma on 28/06/2005 01:52:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 01:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Αtma

Αν και διατείνεσαι ότι δεν είσαι Αστρολόγος έχεις μία πολύ καλή γνώση της Αστρολογίας. Σε μερικά, όμως, σημεία η πραγματικότητα είναι διαφορετική. Ο Ωροσκόπος δεν είναι το σημείο του ωροσκοπίου μας στο οποίο τείνουμε να γίνουμε αλλά το σημείο σύγκρουσης ανάμεσα στη μονάδα και το σύνολο, ένας ενδιάμεσος εξομαλυντικός σταθμός ανάμεσα σε αυτό που είμαστε και σε αυτό που φαινόμαστε. Με την πάροδο των χρόνων εναρμονιζόμαστε με τον Ωροσκόπο μας για να προβάλουμε προς τα έξω μία αρμονική εικόνα (ειδικά στην περίπτωση που ο Ωροσκόπος μας είναι ξένος ή δυσαρμονικός με τον Ήλιο, τη Σελήνη μας κ.λ.π.).

Όσο για τα μπακαλίστικα, γράφουμε έτσι για να καταλάβει ο κόσμος. Το ερώτημα εδώ είναι «τι ζώδιο είσαι». Δεν νομίζω ότι ενδιαφέρει τους φίλους μία πιο ειδικευμένη ανάλυση. Στο site μας σύντομα θα υπάρχει στήλη με βασικά και προχωρημένα μαθήματα Αστρολογίας, όπου αν θέλεις μπορείς να παρακολουθήσεις.

Υ.Γ. Μπορείς να μας διευκρινήσεις τι εννοείς για το site ; (Είναι μία καινούρια προσπάθεια. Ευελπιστούμε να γίνεις μέλος και να μας γράψεις εκεί τις απόψεις σου)

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 21:27:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητή Αφροδίτη,

όπως περιγράφεις τα στοιχεία του ωροσκοπίου σου φαίνεται πως έχεις πολυαστρία στον Δεύτερο Οίκο σου (κάτι που σε κάνει να είσαι και ισχυρός Ταύρος). Παράλληλα, η Σελήνη σου στους Διδύμους μπορεί να "πέφτει" είτε στον Εβδομο είτε στον Ογδοο Οίκο σου. Στη δεύτερη περίπτωση μπορεί να είσαι και Σκορπιός (πέρα από το ότι έχεις Ωροσκόπο Σκορπιό).


Αστροψυχή, όντως έχω στοιχεία ενός ισχυρού Ταύρου και εντός κι εκτός υαλοπωλείου όταν θυμώνω. Κάθετη είμαι να πάρει η οργή.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2005, 01:27:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλη Αtma

Αν και διατείνεσαι ότι δεν είσαι Αστρολόγος έχεις μία πολύ καλή γνώση της Αστρολογίας. Σε μερικά, όμως, σημεία η πραγματικότητα είναι διαφορετική. Ο Ωροσκόπος δεν είναι το σημείο του ωροσκοπίου μας στο οποίο τείνουμε να γίνουμε αλλά το σημείο σύγκρουσης ανάμεσα στη μονάδα και το σύνολο, ένας ενδιάμεσος εξομαλυντικός σταθμός ανάμεσα σε αυτό που είμαστε και σε αυτό που φαινόμαστε. Με την πάροδο των χρόνων εναρμονιζόμαστε με τον Ωροσκόπο μας για να προβάλουμε προς τα έξω μία αρμονική εικόνα (ειδικά στην περίπτωση που ο Ωροσκόπος μας είναι ξένος ή δυσαρμονικός με τον Ήλιο, τη Σελήνη μας κ.λ.π.).


.. λεμε το ιδιο πραγμα, ομως το ειδα καπως εσωτεριστικα οποτε μαλλον και δεν το εθεσα με τοσα λογια-η με τα σωστα για σενα-- ωστε να γινω επαρκως κατανοητη-
..για να σου δωσω μια εικονα του τι εννοω δες το σχημα του σταυρου που σχηματιζει το μαδιρ και ζενιθ του ωροσκοπιου και την οριζοντια του ωροσκοπου με το ακριβως απεναντι του...καποιες φορες αντιστοιχει στις καρμικους δεσμους της σεληνης καποιες οχι...-αυτα προς το παρον επαυτου..--κατα τον διδασκαλο Αιβανωφ ειναι αυτος και ο σταυρος που καλειται ενα ον να κουβαλησει ωστε να φερει σε περας την δικη του εσωτερικη ανασταση...--και συμφωνω τα μαλλα κατοπιν επαληθευσεως...
--εχω συμπερανει διαφορα για την ζωη μου συγκριτικα με το χαρτη μου αλλα δεν νομιζω πως το παρον τοπικ ειναι το λεον καταλληλο για τετοια κουβεντα...--

quote:

Όσο για τα μπακαλίστικα, γράφουμε έτσι για να καταλάβει ο κόσμος. Το ερώτημα εδώ είναι «τι ζώδιο είσαι». Δεν νομίζω ότι ενδιαφέρει τους φίλους μία πιο ειδικευμένη ανάλυση. Στο site μας σύντομα θα υπάρχει στήλη με βασικά και προχωρημένα μαθήματα Αστρολογίας, όπου αν θέλεις μπορείς να παρακολουθήσεις.


αυτο με τα μπακαλιστικα ...το ειπα μετα θλιψης οχι επειδη εσυ τανεαφερεις ετσι αλλα επειδη ο κοσμος..οπως κι εσυ λες..καταλαβαινει ετσι..
ειναι θλιβερο που μια επιστημη σαν τουτη...ο κοσμος την χρησιμοποιει τοσο...επιφανειακα...ισως τοσο επιφανειακα οσο θελει να γνωρισει τον πραγματικο εσω-εαυτο του.)

quote:

Υ.Γ. Μπορείς να μας διευκρινήσεις τι εννοείς για το site ; (Είναι μία καινούρια προσπάθεια. Ευελπιστούμε να γίνεις μέλος και να μας γράψεις εκεί τις απόψεις σου)

Φιλικά

karma



αυτο εννοω..ειναι καινουργια προσπαθεια...
αν θα γινω μελος; δεν νομιζω πως αρμοζει και να το δηλωσω εδω χμ;

καλη συνεχεια γενικως.)


το πετραδι στο λωτο

cprtght@tm@2005

Edited by - ΑΤΜΑ on 29/06/2005 01:30:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2005, 02:17:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ειναι θλιβερο που μια επιστημη σαν τουτη...ο κοσμος την χρησιμοποιει τοσο...επιφανειακα...ισως τοσο επιφανειακα οσο θελει να γνωρισει τον πραγματικο εσω-εαυτο του.)

Φίλη Αtma

Για να φθάσουμε στο πανεπιστήμιο, πρώτα θα πρέπει να πάμε στο Νηπιαγωγείο, μετά στο Δημοτικό, μετά στο Γυμνάσιο και μετά στο Λύκειο ! Έτσι ξεκινάμε και με την Αστρολογία. Σιγά - σιγά. Στην αρχή με απλές «μπακαλίστικες» έννοιες, μετά προχωράμε λίγο παραπάνω, βήμα -βήμα.

Όσο για το δεύτερο το «επιφανειακά» δεν είμαστε όλοι άνθρωποι το ίδιο και σίγουρα δεν έχουμε τις ίδιες ανησυχίες. Κάθε οντότητα εδώ στη γη έχει έρθει να μάθει και να αποκομίσει διαφορετικά πράγματα. Οι πιο «προχωρημένες» οντότητες, όχι σε ποιότητα αλλά σε εμπειρία, ψάχνονται λίγο παραπάνω γιατί ίσως έχουν περάσει από τα στάδια της «επιφάνειας» π.χ. της επιβίωσης, του πολέμου κ.λ.π.

Βλέπω ότι αναφέρεις πολύ τους δεσμούς, το οποίο σημαίνει ότι σε ενδιαφέρει η Καρμική Αστρολογία. Μπορείς να γράψεις τις απόψεις σου στο θέμα μου «Καρμική Αστρολογία» και αν θέλεις στείλε μου την ημερομηνία, τον τόπο και την ώρα γέννησής σου στο E-mail μου να σου κάνω μία ανάλυση.

Επίσης σε έναν αστρολογικό χάρτη το «καρμικό» μας παρελθόν δεν φαίνεται μόνο από τους δεσμούς της Σελήνης.

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2005, 02:39:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
namaste karma.)

quote:
Βλέπω ότι αναφέρεις πολύ τους δεσμούς, το οποίο σημαίνει ότι σε ενδιαφέρει η Καρμική Αστρολογία. Μπορείς να γράψεις τις απόψεις σου στο θέμα μου «Καρμική Αστρολογία» και αν θέλεις στείλε μου την ημερομηνία, τον τόπο και την ώρα γέννησής σου στο E-mail μου να σου κάνω μία ανάλυση.

Επίσης σε έναν αστρολογικό χάρτη το «καρμικό» μας παρελθόν δεν φαίνεται μόνο από τους δεσμούς της Σελήνης.


..κατα βαση ασχοληθηκα με την αστρολογια ως μεσον επαληθευσεως των δια βιου εμπειριων....
αν θες να σου πω παραπανω για οσα μ ενδιαφερουν σ αυτη την επιστημη... μαλλον θα σου προτεινω να δεις ενα παλιοτερο θεμα μου...που ειναι μαλλον ο σκελετος- η βαση των οσων θα προτιμουσα να αναλυσω με αντιστοιχους συνταξιδωτες που εχουν την ιδια ισως αποψη με τα εμα και δεν θεωρουν ως μονη αστρολογια την δυτικη αστρολογια...--πειδη οφειλω να ομολογησω ειμαι της ανατολιζουσας αποψης περι ψυχων...--
παραυτα ο χρονος παρηλθε και το θεμα εμεινε πισω ισως κι απο δικη μου ελλειψη χρονου-διαθεσης κατοπιν...προτεραιοτητων εσω-εξω..


ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ

επειδη ειμαστε στο διαδικτυο δεν νομιζω πως θα εδινα ποτε τα πληρη στοιχεια της γεννησης μου δημοσια'δεν αναφερομαι σε σενα αποκλειστικα αλλα στο ιντερνετ κοινο...- ισως επειδη δεν ειμαι ενα απλο ονομα μελους με σπανια δραση στο χωρο εντος κι εκτος.) ισως επειδη απο πειρας εχω μαθει να φυλαγομαι απο τα αμετρητα βαμπιρ καθε τυπου που κινουνται all over us--οποτε θα με συγχωρεσεις.)--αν ομως το σκεφτεις καλυτερα σιγουρα μετα απο τοση ενασχοληση με την επιστημη αυτη...εχω περασει σε καταστρωσεις και αναλυσεις περαν του ενος συστηματος.
..αν θελεις παραυτα, διαφωτησε με επ αυτου: απο που αλλου διαφαινεται το καρμικο παρελθον ενος οντος ,επειδη ..--δεν ξερω τι εννοεις ετσι οπως το θετεις.Ρ--μαλλον...μου διαφευγει..για να δουμε....)
ευχαριστω για το χρονο σου.)

το πετραδι στο λωτο

cprtght@tm@2005

Edited by - ΑΤΜΑ on 29/06/2005 02:44:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2005, 03:09:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη ATMA

Σέβομαι απόλυτα την επιθυμία σου. Ωστόσο, μπορείς να μου γράψεις και απλά να μου πεις ποιός είναι ο Ωροσκόπος σου, σε ποιό ζώδιο και σε ποιόν Οίκο έχεις τον Κρόνο σου, που βρίσκεται ο κλήρος της τύχης σου και σε ποιόν Οίκο, όπως επίσης που έχεις το Μεσουράνημά σου, το νότιο δεσμό σου και σε ποιόν Οίκο. Καταλαβαίνεις, βέβαια, πόσο περίπλοκη είναι η Καρμική Αστρολογία ! (Και σου ζήτησα μόνο τα βασικά !). Θα σου απαντήσω από το θέμα μου "Καρμική Αστρολογία" γιατί δεν νομίζω να ενδιαφέρονται οι φίλοι εδώ για τόσο "προχωρημένες" έννοιες.

Φιλικά


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2005, 09:21:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ZΩΔΙΟ ΚΑΙ ΩΡΟΣΚΟΠΟΣ...
ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΕΙΟ?
η απλά η εξέλιξη και η εναρμόνιση του "είναι" με το "φαίνεσθαι"

Πέρασαν χρόνια και ακόμη δεν έχω καταλάβει...

Τώρα... ως Κριός με Ζυγό ωροσκόπο νομίζω ότι ζω σε μια διαρκή διαμάχη/αντίφαση να το πω καλύτερα...

Μήπως θα μπορούσες αγαπητέ Καρμα να μου πεις λίγα περισσότερα γι'αυτό (καλύτερα σε mail για να μην κουράζουμε και τους φίλους μας με τα προσωπικά μας...)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2005, 16:36:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τώρα... ως Κριός με Ζυγό ωροσκόπο νομίζω ότι ζω σε μια διαρκή διαμάχη/αντίφαση να το πω καλύτερα...

Αγαπητή Avallon

Είμαι η karma.

Πρώτα - πρώτα θα σου απαντήσω σε αυτό. Αν είσαι Κριός με Ωροσκόπο Ζυγό, τότε είναι πολύ πιθανό ο Ήλιος σου να "πέφτει" στον Έβδομο Οίκο σου, τον Οίκο του Ζυγού, δηλαδή. Άρα γίνεσαι και Ζυγός ! Σε αυτή την περίπτωση χρειάζεται να ισορροπήσεις αυτές τις αντίθετες ενέργειες μέσα σου, όπως πολύ σωστά διατυπώνεις και παραπάνω.

Για να το δούμε, όμως, αυτό μπορείς να μου στείλεις την ημερομηνία, τον τόπο και την ώρα γέννησής σου στο E-mail μου να σου πω κάποια πράγματα.

Υ.Γ. Αν οι φίλοι της στήλης εδώ ενδιαφέρονται για το θέμα αυτό μπορούν να μας πουν τις απόψεις τους.

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 17:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ψαρι απο κεινα τα διαβολοψαρα



A mari usque ad mareΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2005, 00:12:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Ενα με ανησυχεί.
Που είμαι Τοξότης με Σκορπιό ωροσκόπο και μπερδεύεται έτσι η φωτιά με το νερό.
Ατμός...
Κρόνος ΚΑΙ Ερμής στον Αιγόκερω -παρήγορο-
ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΚΑΙ ΑΡΗ ΣΤΟΝ ΤΟΞΟΤΗ. ΦΩΤΙΑ...

ΔΙΑΒΟΛΟΤΟΞΟΤΑΚΙ ΔΗΛΑΔΗ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ...
θα κάψει τις σιωπές η ίδια μου η στάχτη,
στου ίσκιου σου τ'αδράχτι πικρές ανατροπές.Αθάνατος- θνητή στο πλέγμα της αβύσσου μου λες είμαι δική σου,Σελήνη ορατή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2005, 22:18:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας!

εγώ είμαι αιγόκαιρος με οροσκόπο αιγόκαιρο!

ισχύει οτι οι αιγόκαιροι είναι πολύ όμορφοι?!?

πάντως όσες γυναίκες αιγόκαιρους ξέρω,είναι αστέρια!...



"ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ..."
Μπράμ στόκερΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DASKRENA
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2005, 23:02:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DASKRENA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAΛΗΣΠΕΡΑ!! ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΘΕΝΟΣ ΜΕ ΟΡΟΣΚΟΠΟ ΤΟΞΟΤΗ!! ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ Ε? ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΔΙΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΕΞΗΣ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΥ ΤΙ ΜΕΛΕΙ ΓΕΝΕΣΤΕ!! ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ Η ΤΟ ΜΗΝΑ Η ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΦΡΙΚΑΡΩ ΠΟΛΥ!! ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ? ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΤΑΔΕ ΖΩΔΙΟ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΝΑΙ!!! ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΗ ΕΚΕΙ....

DASKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2005, 23:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν ξέρω τι με έπιασε και κοίταξα και τις 31! σελίδες
λοιπόν ήρθαν μπυρες και πατατάκια καληνύχτα σας.
α! ναι είμαι ψαράκι
και στο κινέζικο τίγρεις.
30φιλία σε όλους


ΡΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YMDK21
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 21:03:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους YMDK21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας..

Κι εγώ Παρθένος είμαι..
Με ωροσκόπο μακάρι να 'ξερα.. (ή σκορπιό, ή τοξότη, ή αιγόκαιρω.. ή υδροχόο.. Τα χω ακούσει και τα τεσσέρα..)

Στο κινέζικο πάντως είμαι Φίδι.. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 22:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λαμπερά Παρθενάκια με την τελειομανία σας!!!
΄Εχω ουρανό και πλούτωνα στην Παρθένο. Ξέρω... Κάτι...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.[Μου΄μαθες το κρασί να πίνω, ως την τελευταία σταγόνα,γουλιά να μην αφήνω στο ποτήρι,μου ΄μαθες την ψυχή να δίνω στου ορίζοντα τη σκάλα, στα μάτια σου να γίνω ένα χατήρι.Κι εγώ σου έχω μάθει το γιορτάσι, να πίνεις σ΄ένα στόμα, όλη την πλάση].
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 22:12:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αλήθεια αυτο το τόπικ πως επιβοίωσε τοόσα χρόνια στο "αποψεις- προτασεις";


δεν είμαι σιγουρη αλλα νομιζω πως υπαρχει και υποφορουμ "αστρα"

οκ/λέω ψέματα/ΔΕΝ υπάρχει.


τσουπ!


Αtma Reloaded
cprtght@tm@2005


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OtepArt
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 01:39:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OtepArt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΖΥΓΟ

ΕΙΔΟΣ ΠΡΟΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ...?
:)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 07:03:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα καλα!!!
Εγω πως και δεν περασα απο αυτο το τοπικ;;;

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

Ζυγος με ωροσκοπο Ζυγο και Σεληνη στον Τοξοτη....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maira_n
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 21:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maira_n  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα κι από εμένα. Είπα σήμερα να διαθέσω εαυτόν στην επιστήμη!!!

Λοιπόν είμαι υδροχόος με ωροσκόπο υδροχόο και την αφροδίτη μου στον υδροχόο.

Με λένε Μάιρα και είμαι καλά!!!

Υ. Γ. Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι βλέπει για τα χάλια μου ας μου πει κι εμένα καμμιά κουβέντα!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2005, 22:58:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα κι από εμένα. Είπα σήμερα να διαθέσω εαυτόν στην επιστήμη!!!

Λοιπόν είμαι υδροχόος με ωροσκόπο υδροχόο και την αφροδίτη μου στον υδροχόο.

Με λένε Μάιρα και είμαι καλά!!!

Υ. Γ. Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι βλέπει για τα χάλια μου ας μου πει κι εμένα καμμιά κουβέντα!!!


Αγαπητή Μάιρα

Η γυναίκα Υδροχόος, είναι φιλική, εξωστρεφής και κοινωνική, Γίνεται εύκολα αγαπητή, τόσο στη δουλειά της όσο και στις παρέες της. Διαθέτει εξυπνάδα και αυθορμητισμό. Της αρέσει κάθε τι το ασυνήθιστο και το διαφορετικό και συνήθως πάει κόντρα στο κατεστημένο. Βάζει υψηλούς στόχους στη ζωή της, έχει μεγαλόπνοα οράματα και βλέπει μπροστά από την εποχή της. Θέλει να νιώθει ελεύθερη και ανεξάρτητη και δεν δεσμεύεται εύκολα. Γενικά, της ταιριάζουν τα ελεύθερα επαγγέλματα, η πληροφορική, η τεχνολογία, η Αστρολογία κ.λ.π. Επίσης θα μπορούσε να διακριθεί στα κοινά και την πολιτική.

Υ.Γ. Αν έχεις Ωροσκόπο Υδροχόο, ο Ήλιος σου «πέφτει» ή στον Πρώτο σου Οίκο ή στο Δωδέκατο. Αν «πέφτει» στον Πρώτο, γίνεσαι και Κριός (δυναμική, αποφασιστική, πρωτοπόρα). Αν «πέφτει» στο Δωδέκατο, γίνεσαι και ψαράκι (ρομαντική, ευαίσθητη και συναισθηματική).



Φιλικά


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 23:25:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω......γεννηθηκα στις 31 απριλιου ωρα 13:61
οσο και αν φαινεται περιεργο ολοι αυτο μου λενε.
στο ζωδιο.....ειμαι αραχνη!

ουτε χθες ηρθα
ουτε αυριο θα φυγω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 32 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy