ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - Νο. 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2008, 20:30:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Κάπου έχω ακουσει ή διαβάσει δεν θυμάμε ότι η Ελληνοτουρκική διένεξη θα αρχίσει μέρα εορτης της Παναγίας.Αν ξέρει κάποιος περισσοτερα ας μας ενημερώσει.

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2008, 20:43:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Φίλε Βυζαντινέ συμφωνώ ότι οι Τούρκοι δεν βγάζουν και πρώτη φορά πλοίο στο Αιγαίο αλλά μιλάμε εδώ για μια πολύ κρίσιμη συγκυρία που έχει να κάνει με την αφόρητη πίεση των Αμερικανών για τα Σκόπια η οποία μπορεί να γίνει εκβιασμός σε περίπτωση που την εβδομάδα αυτή δεν τα βρούμε όπως τα θέλουν αυτοί πριν τη σύνοδο του Βουκουρεστίου.

Πιστεύεις ότι θα τα βρούμε σίγουρα? Πιστεύεις ότι αν δεν τα βρούμε θα πούνε οι Αμερικάνοι "εε δε βαριέσαι, τι να κάνουμε"??

Η πρώτη πρώτη απειλή που είχαν εξαπολύσει οι ΗΠΑ προ μηνός νομίζω (ίσως και λιγότερο) ήταν "Όποιος τα σπάσει ΘΑ ΧΑΣΕΙ"

Επομένως μέσα σε αυτό το ασφυκτικό πλαίσιο, πλοία στο Αιγαίο μπορεί να αποτελούν κάποια ειδική περίσταση.....δεν νομίζεις??

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2008, 21:28:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
Κύριε, τις επίστευσε τή ακοή ημών;

''Αν δεν γυρίσετε πίσω και γίνετε σαν τα παιδιά, δεν θα μπείτε στην βασιλεία των ουρανών.- μην φροντίζετε τι θα φάτε και τι θα πιήτε και τι ρούχο θα φορέσετε.- Εγώ σας λέγω μην αντισταθείτε στον πονηρό, αλλά όποιος σε χτυπήσει από το δεξί μάγουλο σου, στρέψε και τ' άλλο.- Μακάριοι όσοι καταδιώκονται για μένα. - Αγαπάτε τους εχθρούς σας.- Μη θησαυρίζετε θησαυρούς απάνω στη γη.- Εμπάτε από την στενή πύλη, γιατί είναι στενός και θλιμμένος, ο δρόμος που πηγαίνει στη ζωή, κ' είναι λίγοι που τον βρίσκουνε.- Αφήστε του νεκρούς να θάψουν τους πεθαμένους τους.- Δεν ήλθα να φέρω ειρήνη αλλά μάχαιρα.- Η βασιλεία του Θεού παίρνεται με τη βία κ' οι βιαστές την αρπάζουνε''.

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ..............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2008, 22:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Φίλε Stavro77 σίγουρα βρισκομαστε σε κρισιμη φάση αυτή την περίοδο.Όμως κια άλλες φόρες είμασταν τόσο κοντα μπορει και περισσότερο σε ένα πόλεμο αλλα δεν έγινε τιποτα.Μακαρι να είναι οπως τα λες και γω έτσι θέλω να πιστεύω.Ας ειμαστε προσγειωμένοι μην περάσει το καλοκαιρι και δεν γίνει τιποτα..που το απεύχομαι.

Για την ελληνοτουρκικη διενεξη και την μερα της Παναγίας ξέρει καποιος κατι?

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στώμεν Καλώς
Μέλος 1ης Βαθμίδας


91 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 08:14:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Στώμεν Καλώς
Είχα αναφέρει παλιότερα, πώς το σημάδι στον ουρανό που θα μας υποδείχνει τον Άγιο Βασιλέα (το έχω διαβάσει αλλά μου διαφεύγει η πηγή μετά από τόσα έτη) θα το φανερώσει η Παναγιά μας ημέρα παρασκευή και ώρα 3η (9 το πρωί). Εξ αυτού υπέθεσα τον Δεκαπενταύγουστο φέτος διότι είναι ημέρα Παρασκευή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 08:16:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas
Απο την μια πιστευω πως οταν ξεκινησουν τα γεγονοτα θα βαλουμε
ολοι την μιζερια την καλοιμοιρα και τον ολυμπιακο στο συρταρι
και θα δρασουμε.Απο την αλλη ομως πολυ φοβαμαι οτι τα γεγονοτα
θα μας βρουν καρφωμενους σε μια οθονη υπολογιστη γραφοντας στο
keyboard,τετιοι καμμενοι που ειμαστε...
Δειτε ακομη μια φορα ενα ωραιο καλοφτιαγμενο βιντεο και για τους
νεους του φορουμ και δωστε βαση στις καρτες που υπαρχουν απο το 1995.

http://www.youtube.com/watch?v=E3biFKW_vWY
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 08:36:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas
quote:

Είχα αναφέρει παλιότερα, πώς το σημάδι στον ουρανό που θα μας υποδείχνει τον Άγιο Βασιλέα (το έχω διαβάσει αλλά μου διαφεύγει η πηγή μετά από τόσα έτη) θα το φανερώσει η Παναγιά μας ημέρα παρασκευή και ώρα 3η (9 το πρωί). Εξ αυτού υπέθεσα τον Δεκαπενταύγουστο φέτος διότι είναι ημέρα Παρασκευή.

Εχεις δικιο φετος 15 αυγουστου πεφτει παρασκευη.
Οπως με την επανασταση του 21 που αρχισε με τον Ευαγγελισμο
ετσι μπορει να συμβει ξανα.Οντως οι επομενοι 5 μηνες ειναι
κρισιμοι σε σχεση με τα γεγονοτα και τα λεγομενα,αν ομως δεν
συμβει τιποτα παει να πει οτι τελικα κανεις δεν μπορει να
κατανοησει και να αποκρυπτογραφησει της προφητειες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 09:11:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Χωρίς να θέλω να τη σπάσω σε κανέναν ,
αυτό το σημάδι που θα φανεί και θα’ ναι από τον Θεό κι όχι την Παναγία θα είναι το ουράνιο τόξο που η άκρη του θα σπάσει και θα δείξει τον Βασιλέα, ενώ φωνή κήρυκος θα τον αναγγέλει και θα ακουστεί φωνή αγγέλου λέγοντος «Ούτος εστίν ο εκλεκτός, αρεσκέτω υμήν;» και όλοι θα φωνάξουν ναι Κύριε…
Ο μην δε Φεβρουάριος, έπειτα από τον δεύτερο πόλεμο και στην Κων/πολη. Μετά τον πρώτο που θα κρατήσει τρεις μέρες έχουμε αναταραχή επί της γης και 5-6 μήνες συζητήσεις δυτικών και Ρώσων για να φύγουν οι Ρώσοι από την Πόλη.
Η έναρξη δε των 3,5 χρόνων θα ξεκινήσει κοντά στην εορτή του Αγίου Πνεύματος , σηματοδοτώντας και την επιφοίτηση που θα έρθει…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 09:12:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Είχα αναφέρει παλιότερα, πώς το σημάδι στον ουρανό που θα μας υποδείχνει τον Άγιο Βασιλέα (το έχω διαβάσει αλλά μου διαφεύγει η πηγή μετά από τόσα έτη) θα το φανερώσει η Παναγιά μας ημέρα παρασκευή και ώρα 3η (9 το πρωί). Εξ αυτού υπέθεσα τον Δεκαπενταύγουστο φέτος διότι είναι ημέρα Παρασκευή.


Όταν λες ώρα 3η τι θες να πεις?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 10:58:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΕΠΙ ΤΗΝ ΕΠΤΑΛΟΦΟΝ ΤΟ ΞΑΝΘΟΝ ΓΕΝΟΣ ΕΠΙ ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ ΦΥΤΕΥΘΥΣΟΝΤΑΙ ΕΝ ΑΥΤΗ ΛΑΧΑΝΑ,ΚΑΙ ΦΑΓΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΞ`ΑΥΤΩΝ ΕΙΣ ΕΚΔΙΚΗΣΙΝ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ.ΕΠΕΙΤΑ ΤΗΣ ΔΕΗΣΕΩΣ ΤΩΝ ΠΙΣΤΩΝ ΕΙΣΑΚΟΥΣΕΙ ΚΥΡΙΟΣ ΠΑΝΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΕΛΛΕΙ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟΝ ΑΥΤΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΝ ΙΩΑΝΝΗΝ.ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΡΙΣΕΙ ΔΙΑ ΑΓΙΟΥ ΕΛΑΙΟΥ ΛΕΓΩΝ ΕΞΕΛΘΕ Ο ΚΕΚΡΥΜΕΝΝΟΣ ΜΗΚΕΤΙ ΚΡΥΠΤΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΣΕ ΖΗΤΟΥΣΙ,ΠΑΝΤΕΣ ΕΞΕΛΕΥΣΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥ ΜΟΝΟΣ ΕΙΣΕΛΕΥΣΕΙ,ΚΑΙ ΔΩΣΕΙ ΑΥΤΩ ΠΛΑΚΑΣ ΛΙΘΙΝΟΥΣ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΤΙ ΠΟΙΗΣΕΙ ΛΕΓΕΙ,ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΟΝ ΙΩΑΝΝΗΝ ΤΟΝ ΘΕΟΝ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΗΣ,ΠΕΡΙΥΒΡΙΣΘΕΝΤΑ ΥΠΟ ΤΩΝ ΑΝΟΜΩΝ ΚΑΙ ΑΣΕΒΩΝ,ΣΤΕΡΕΩΣΟΝ ΕΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΙΝΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΟΝ ΠΙΣΤΗΝ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ Κ.Η.Ι.Χ.ΑΝΙΔΡΥΣΟΝ ΗΘΗ ΧΡΗΣΤΑ,ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΟΝ ΙΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΕΡΕΙΣ,ΤΟΥΣ ΑΞΙΟΥΣ.ΑΙΦΝΗΣ ΕΚ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ ΛΑΜΠΡΟΝ ΘΕΙΚΟΝ ΦΩΣ ΩΣ ΣΤΗΛΗ ΠΥΡΟΣ ΘΕΛΕΙ ΦΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΕΠΙ ΧΡΙΣΤΟΥ ΦΑΝΕΙΣ ΑΣΤΗΡ,ΚΑΤΑ ΤΟ ΜΕΣΟΝ ΤΗΣ ΠΟΛΕΩΣ ΑΝΩΘΕΝ ΤΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΥΣ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΝΟΥ ΜΗΤΡΟΣ ΤΟΥ ΥΨΙΣΤΟΥ,ΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΩΡΑ ΤΡΙΤΗΣ.ΚΑΙ ΦΩΝΗ ΑΓΓΕΛΟΥ ΚΡΑΞΕΙ,ΣΤΗΤΕ,ΣΤΗΤΕ ΜΕΤΑ ΦΟΒΟΥ ΑΠΕΛΘΕΙΣ ΔΕ ΣΠΟΥΔΗ ΠΡΟΣ ΔΥΣΜΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙ ΤΑ ΔΕΞΙΑ ΤΗΣ ΕΠΤΑΛΟΦΟΥ,ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΥΡΗΣΕΤΕ ΑΝΔΡΑΝ ΙΚΑΝΟΝ ΦΙΛΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ,ΣΟΦΟΝ,ΔΙΚΑΙΟΝ ΕΚ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΤΑΓΩΜΕΝΟΝ,ΦΟΡΟΥΝΤΑ ΠΕΝΙΧΡΑ,ΕΛΕΗΜΟΝΑ,ΑΥΣΤΗΡΟ ΤΗ ΟΨΗ ΚΑΙ ΠΡΑΥΝ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΕΝ ΜΕΣΩ ΔΥΟ ΚΙΟΝΩΝ.ΠΑΡΕΛΘΟΥΣΩΝ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΘΕΛΕΙ ΕΠΙΦΑΝΕΙ ΕΝ ΤΩ ΟΥΡΑΝΩ ΑΝΩΘΕΝ ΝΕΦΩΔΕΣ ΣΤΕΡΕΩΜΑ ΩΣ ΑΛΩΝΟΣ ΕΑΡΙΝΗΣ ΚΑΙ ΠΟΡΦΥΡΟΥΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΡΕΜΑΣΘΕΙ.ΙΔΟΥ ΔΗ ΕΥΛΟΓΕΙΤΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Ο ΦΟΒΟΥΜΕΝΟΣ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟΝ.Ο ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΘΕΛΕΙ ΠΕΡΙΕΛΘΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΕΘΝΗ ΚΗΡΥΤΤΩΝ ΤΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΝ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΥ ΠΙΣΤΕΩΣ ΚΡΑΤΩΝ ΕΝ ΧΕΡΣΙ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟΝ ΚΑΙ ΡΟΜΦΑΙΑΝ ΕΙΚΟΝΗΜΕΝΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕΝΟΣ ΥΠΟ ΠΙΣΤΟΥ ΛΑΟΥ.ΚΑΙ ΕΙΔΟΝ ΤΟ ΘΗΡΙΟΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΑΣΙΛΕΙΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑΤΑ ΑΥΤΩΝ ΣΥΝΗΓΜΕΝΑ ΠΟΙΗΣΑΙ ΠΟΛΕΜΟΝ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΚΑΘΗΜΕΝΟΥ ΕΠΙ ΤΟΥ ΙΠΠΟΥ.ΚΑΙ ΕΒΛΗΘΗΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΣ ΤΗ ΛΙΜΝΗΝ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ ΥΠΟ ΤΟΥ ΚΑΘΗΜΕΝΟΥ ΕΠΙ ΤΟΥ ΛΕΥΚΟΥ ΙΠΠΟΥ.ΑΓΙΟΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΣ ΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΘΕΟΝ.


ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.........................
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στώμεν Καλώς
Μέλος 1ης Βαθμίδας


91 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 11:09:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Στώμεν Καλώς
Φίλε «Τρεχαγύρευε» δεν μας την σπάς!
Απλά αναφέρω τί είχα διαβάσει από τον λόγο κάποιου Αγιορείτη Μοναχού που είχε αναφέρει πώς «θα μας τον υποδείξει η Παναγιά μας». Όσον αφορά τον φίλο «Ομάς ΄Εψιλον» η 3η ώρα είναι ουσιαστικά 9 το πρωί, 6η ώρα είναι 12 το μεσημέρι, 9η ώρα είναι 3 το μεσημέρι και 12η είναι 6 το απόγευμα. Εάν δεν απατώμαι, ο Ιησούς άρχισε το μαρτύριό του την 3η ώρα, εσταυρώθει την 6η, παρέδωσε το πνεύμα του την 9η και εποκαθηλώθηκε την 12η.

Όσον αφορά τώρα τις ημερομηνίες, θα σας δώσω ένα σενάριο να μου πείτε την γνώμη σας. Δυστυχώς μόνο υποθέσεις και σενάρια μπορούμε να κάνουμε...
Αύριο, την μεγάλη αυτή ημέρα κατά την οποία το Έθνος μας εορτάζει τον Ευαγγελισμό της Θεοτόκου αλλά και την επίσημη έναρξη της επαναστάσεως του 1821, έχουμε την σύσκεψη για το όνομα των Σκοπίων, σύσκεψη η οποία θεωρείται ώς τελευταία ευκαιρία! Η σύσκεψη αυτή είχε προγραμματισθεί για σήμερα αλλά μεταφέρθηκε για αύριο. Στην πραγματικότητα, η Ελληνική κυβέρνηση έχει δηλώσει πώς ακόμα και να προκύψει ένα θετικό αποτέλεσμα, αυτό δεν προλαβαίνει να μπεί στα χαρτιά και να επικυρωθεί από το Συμβούλιο Ασφαλείας και χωρίς την έγκριση του Σ.Ο. δεν υπάρχει Ελληνική υπογραφή για ένταξη στο ΝΑΤΟ. Άρα η αρνησικυρία είναι δεδομένη, πράγμα που δύναται να οδηγήσει σε άμεσες εξελίξεις.. Το Σαββάτο, 29 Μαρτίου έχουμε παρά 2 μήνες την άλωση της πόλης, ημερομηνία που μπορεί να σηματοδοτεί την αρχή της «αλώσεως» του Τουρκικού κράτους. Μην ξεχνάτε ότι Σαββάτο θα «κτυπήσει» η Τουρκία την Ελλάδα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 11:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΧΑΡΤΟΥ 17ου ΑΙΩΝΟΣ ΕΝ ΑΓΙΩ ΟΡΕΙ

εντός του κύκλου γράφει
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΣ
-ρομφαία σιδηρά παταξη τα έθνη
-σφαγή τρομερά,εκδίκησις,εμφύλιος πόλεμος
-αρεστός εστί υμίν ουτος,Ανδρίζου Ιωάννη και νίκα τους εχθρούς σου
-Στώμεν,στώμεν ειρήνη υμείν,αρκεί η εκδίκησις αυτή επι τους απειθείς
και παρηγόρια
-Έγειρε αναστάς εκ του μνήματος.
Κύριε ελέησον,Κύριε ελέησον,Κύριε ελέησον.
-ΣΥΝΤΡΙΜΜΑ ΜΕΓΑ
-ΒΑΒΥΛ

ΚΑΙ Ως ΕΠΙΚΕΦΑΛΙΔΑ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΕΙΝΑΙ
ΥΨΩΣΙΣ ΣΤΑΥΡΟΥ στοιχ.3.3. κ 3
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΣ

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ ΤΟΥ ΧΑΡΤΗ.1)ΙΔΟΥ ΛΟΙΠΟΝ Ο ΥΨΙΣΤΟΣ ΘΕΟΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΑ ΔΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΙ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΟΥΣ ΤΩ ΙΔΙΩ ΑΙΜΑΤΙ ΕΞΗΓΟΡΑΣΕΝ.2)ΔΙΑ ΚΥΡΙΟΥ ΤΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΑΠΕΦΑΣΙΣΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΕΛΕΙ ΑΝΑΙΡΕΣΕΙ Η ΧΕΙΡ ΑΥΤΟΥ.3)ΣΦΑΓΙΑ ΑΛΛΗΛΟΙΣ ΑΙΜΑΤΗΡΑ(ΠΑΙΔΕΥΣΙΝ ΚΑΙ ΤΑΠΕΙΝΩΣΙΝ ΚΑΙ ΕΞΟΛ/ΣΟΥΝ ΜΕΡΟΥΣ ΑΥΤΟΥ.4)ΔΙΟΤΙ Ο ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΤΗΣ ΗΛΘΕΝ ΕΠΑΝΩ ΕΙΣ ΤΗΝ ΒΑΒΥΛΩΝΑ.ΜΕΤΑΒΟΛΗΝ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ.ΜΙΑ ΠΟΙΜΝΗΝ ΕΙΣ ΠΟΙΜΗΝ.ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΑΓΑΛΙΑΣΙΣ.


ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.........................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 11:57:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αυτό που προσωπικά θέλω να τονιστεί είναι ότι
είναι 3 οι πόλεμοι και η σειρά τους ξεκινά και την αντίστροφο μέτρηση των τελευταίων 3,5 χρόνων...
Υποστηρίζω ακόμη ότι θα ξεκινήσουν κοντά σε γιορτή του Αγίου Πνεύματος, λόγω του ότι ότι γίνει θα έχει να κάνει με την αποστολή εκ του Θεού πνεύματος ικανού ινά νικήσει στην τελική επικράτηση της ορθοδοξίας,επι της γης.
Αλλά και γιατί αποτελεί το 3ο πρόσωπο της αγίας Τριάδας το πιο λιγότερο αναδειχθέν εξ’ αυτής και το πιο κατάλληλο να αποσαφηνίσει το μέγα μυστήριο του ανθρώπου πού έχει σφραγισθεί κατά την Αποκάλυψη και κατά τον προφήτη Δανιήλ…
Μυστήριο που μέχρι τωρα δεν ήταν έτοιμος ο άνθρωπος
να δεχτεί και κατανοήσει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 12:24:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas
Βλεποντας παλιοτερα αυτον τον χαρτη δεν μπορουσα να διακρινω τι γραφει,
τωρα που τα εγραψες πραγματικα βγαινει μεγαλο νοημα.

"-Στώμεν,στώμεν ειρήνη υμείν,αρκεί η εκδίκησις αυτή επι τους απειθείς
και παρηγόρια"

Φιλε Στωμεν εκτος απο παρα 2 μηνες στις 29 του μαη κλεινουν και 555
χρονια ακριβως.Ισως ειναι πολυ κοντα η ωρα που θα ξαναλειτουργησουμε
την Μανα εκκλησια και θα δοξασουμε τον Θεο και την Παναγια.Μια ευχη
και μια προσευχη οσο γινετε να τελειωσει αναιμακτα αυτο το γεγονος.

[URL=http://img301.imageshack.us/my.php?image=82827614ii6.jpg][/URL]


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στώμεν Καλώς
Μέλος 1ης Βαθμίδας


91 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 12:47:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Στώμεν Καλώς
Φίλε μου Rukunas, έχεις απόλυτο δίκιο για το 555 απλώς δεν το ανέφερα διότι αρκετές φορές έχει προκαλέσει διαξιφισμούς σχετικά για το εάν πρόκειται για 555 έτη από αλώσεως ή πώς εάν υπήρχαν έστω και 5 ενάρετοι άνθρωποι δεν θα εάλω η Πόλις (αν και επιτρέψατέ μου να αμφιβάλω για το ότι δεν υπήρχαν 5 ενάρετοι άνθρωποι στην έστω και καταρρέουσα από ηθικής πλευράς Βασιλεύουσα).

Θα ήθελα να δώσω και ένα δώρο για συλλογισμό στον «Ομάς Έψιλον» με αφορμή το 555. Το 555 είναι τρία 5άρια, δηλαδή 3 Ε...Όλοι γνωρίζουν τι ύψιστη σημασία είχε το σύμβολο των δύο αντικριστών Ε στον αρχαίο Ελληνικό κόσμο. Δύο Ε με μία κάθετη ενδιάμεσα σχηματίζοντας δύο Ε με ένα σταυρό -)|(-.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 15:12:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Φίλε Στώμεν καλως αυτό είναι ένα πιθανό σενάριο αν το συνδιασουμε και με την παρανομη επίσκεψη στην κατεχόμενη Κύπρο του αρχήγου των τουρκικών ενόπλων δυνάμεων Μπουγιουκανιτ...

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 15:27:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Λογικά αν το πάρουμε,αφού ο Άγιος Βασιλέας θα εμφανισθει δεκαπενταύγουστο και αφού οι Ρώσσοι θα κρατούν την Πόλη για 5-6 μήνες τότε η διένεξη θα πρέπει να αρχίσει τώρα τον Μαρτή!!Διορθώστε με αν κανω λάθος.

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 15:32:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Βυζαντινέ μπορεί και να μην κάνεις λάθος!!

Θα δείξει μέχρι τις 2 Απρίλη

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannos Cyprus
Νέο Μέλος

Cyprus
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 15:34:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannos Cyprus
Κανένας κατά την γνώμη μου δεν μπορεί να ερμηνεύσει τις προφητείες. Ούτε και να περιμένετε να γίνει κάτι σύντομα διότι δεν ακούσαμε να γίνεται μεγάλο θέμα για τα 12 μίλια όπως είπε ο πάτερ Παίσιος. Φίλε τρέχαγυρευε νομίζω έχεις λάθος για τα 3 ½ χρόνια. Δεν είναι τώρα που θα γίνουν – όσες προφητείες και να παραθέτεις. Ξαναμελέτα τα όλα, κάπου έχεις λάθος νομίζω. Επίσης θα έχω νέα από το άγιο όρος σε περίπου 5 ημέρες. Εγώ τους γέροντες τους λαμβάνω υπόψη.

Θεέ μου καθοδήγα τον κόσμο ώστε να ζεί χριστιανικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 16:07:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Φίλε Σταύρο γιατι συγκεκριμένα μέχρι τις 2 του Απρίλη?

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 16:52:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Φίλε Βυζαντινέ 2 Απρίλη είναι η σύνοδος του ΝΑΤΟ στην οποία οι ΗΠΑ καίγονται να βάλουν τα Σκόπια

Φίλε Yiannos φυσικά και δεν ξέρουμε αν τα ερμηνεύουμε σωστά. Για αυτό και βλέπεις "αν", "μπορεί", "ίσως" κτλ.
Τους γέροντες τους ακούμε φυσικά γιατί αυτοί βλέπουν πιο "καθαρά" μιας και έχουν ανοιχτά τα μάτια της ψυχής τα οποία εμείς έχουμε συνήθως κλειστά

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 17:25:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS

Στην Πύλη του Pωμανού τη χαραυγή θα σε προσμένω του Aρχαγγέλου μου να σου δώσω τη ρομφαία. Σε σένα μπιστευομαι ασκητη το γένος


ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ......................



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 17:42:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
ΠΗΓΕ ΝΑ ΡΟΥΦΙΑΝΕΨΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ.

http://www.naftemporiki.gr/news/static/08/03/24/1491806.htm

"ΤΗΝ ΤΟΥ ΑΣΩΤΟΥ ΦΩΝΗΝ "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 18:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Αυτός φίλε Comer για καλό δεν πάει πουθενά.
Εντελώς φιλοπολεμικές διαθέσεις.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 18:21:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητέ Yiannos Cyprus, τα 3,5 χρόνια είναι πεντακάθαρα
γραμμένα στην Αποκάλυψη και ως χρόνια και ως μήνες και ως μέρες… Δηλαδή καιρόν ( 1 έτος) καιρούς (2 έτη)
και ήμιση καιρου (μισό έτους)ως
42 μήνες και ως 1260 μέρες…
Και να μην θέλεις το καταλαβαίνεις, τώρα εσύ πως και δεν το είδες υποθέτω, μάλλον, επειδή δεν την διάβασες….
Ας μην μιλάμε με υποθέσεις, ή εκτιμήσεις, αλλά με γνώση των γραφών…Βέβαια, όλοι υποστηρίζουμε ότι τα ξέρουμε όλα…
Επίσης είναι γνωστόν για τα 3,5 έτη ως έτη που θα πλανηθεί η οικουμένη. Το ίδιο διάστημα είναι.
Ας μην γίνεται θέμα εγωισμού…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Yiannos Cyprus
Νέο Μέλος

Cyprus
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 18:39:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannos Cyprus
Τρεχαγυρευε για να μου λες ότι δεν διάβασα την αποκάλυψη συμπεραίνω ότι δεν έχεις επιχειρήματα. Τα 3 ½ χρόνα βέβαια θα γίνουν αλλά όχι τώρα. Θα γίνουν πριν της Δευτέρα Παρουσία. Δώσε μας την ημερομηνία της δευτέρας παρουσίας καθαρά -θα την σημειώσω στο diary μου να δούμε τι θα λες όταν περάσει η ημερομηνία. Πολλοί που πιστεύουν τα ίδια με εσένα έδωσαν πολλές φορές ημερομηνίες.

Θεέ μου καθοδήγα τον κόσμο ώστε να ζεί χριστιανικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannos Cyprus
Νέο Μέλος

Cyprus
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 18:53:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannos Cyprus
Μελετώ πολύ την ιστορία. Πρίν το Ιούλιο του 1974 που έγινε η εισβολή στην Κύπρο πολλές λεπτομέρειες μοιάζουν καταπληκτικά με την κατάσταση σήμερα στο Αιγαίο. (Π.χ. ο Μακάριος δεν υπόκυπτε στις διαταγές των μεγάλως δυνάμεων.) Όμως για να κινηθούν εναντίων της Ελλάδας –ας υποθέσουμε ότι σήμερα ο Αντιπρόεδρος δίνει οδηγίες στο να μας επιτεθούν, θα χρειαστούν 3 μήνες (το λιγότερο) οργάνωση, άσε που θα πάρουμε είδηση τι γίνεται. Δηλαδή θα μας βρεί ο Ιούλιος. Επίσης έπρεπε να μας παραξενέψει και να πονηρευτούμε έντονα για τις πυρκαγιές που έγιναν στην Ελλάδα το καλοκαίρι. Εγώ δεν πιστεύω ότι είναι τυχαία. Πέρασε ο καιρός που πίστευα σε τυχαία περιστατικά. Κάτι συμβαίνει με τις πυρκαγιές. Αυτό το καλοκαίρι πρέπει να έχουμε τα μάτια μας ανοικτά.

Θεέ μου καθοδήγα τον κόσμο ώστε να ζεί χριστιανικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στώμεν Καλώς
Μέλος 1ης Βαθμίδας


91 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 19:50:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Στώμεν Καλώς
Θα ήθελα να κάνω μερικές επισημάνσεις.
Α)Τα πρώτα 3,5 έτη της επταετίας του Αντιχρίστου, αυτός θα είναι γνωστός από όλους τους ανθρώπους και μέσα στα πρώτα αυτά έτη, θα θέσει της βάσεις ούτως ώστε να στεφθεί πλανητάρχης στον θεμελιωμένο και προκατασκευασμένο 3ο Ναό του Σολωμόντος.
Β) Είναι κατ’εμέ πολύ πιθανόν να εμφανιστεί στον κόσμο το 2012 ούτως ώστε να εμφανιστεί ώς ο Μεσσίας της νέας εποχής εκμεταλλευόμενος την κατάσταση που θα επικρατεί μετά τους πολέμους και τα αδιέξοδα αλλά και τις κατά τα έθνη προφητείες για το 2012.
Γ) Θυμηθείτε πώς οι εχθροί της Ελλάδος θα γνωρίζουν τι πρόκειται να γίνει 3 ημέρες νωρίτερα. Εάν αποτύχουν οι συνομιλίες αύριο 25 Μαρτίου αργά το απόγευμα, τότε ίσως οι αποφάσεις για επίθεση κατά της Ελλάδος να παρθεί αύριο. Θα γνωρίζουν λοιπόν την Τετάρτη ότι θα επιτεθούν το Σαββάτο 29 Μαρτίου.
Δ) «Θα έλθουν οι φωτιές, μετά οι σεισμοί και μετά τα γεγονότα».
Ε) «Όταν ακούσετε να γίνεται θέμα για την υφαλοκρηπίδα, κοντά είναι και ο πόλεμος» Το θέμα αναθερμάνθηκε το 1996 με τα Ίμια, αλλά και στο τέλος του 2007 με αρχές του 2008 και ακόμα τρέχει όπως διαβάζετε στις ειδήσεις με θέμα τα Τουρκικά ερευνητικά πλοία και το πετρέλαιο στο Αιγαίο.
ΣΤ) «Όταν δείτε το χιλιάρμενο να βγαίνει στο Αιγαίο, κοντά είναι ο πόλεμος» Το χιλιάρμενο θα μπορούσε κάλλιστα να είναι ο Ρωσικός στόλος ο οποίος μετά από πολλά έτη βγήκε ξανά στο Αιγαίο.
Ζ) Ο Ντίκ Τσέινι πήγε στην Τουρκία και συναντήθηκε με Γιούλ, Ερντογάν αλλά και με τον Μπουγιούκανιτ. Ποιος ο λόγος;;;
Γνωρίζω πώς με όλα τα παραπάνω εκθέτομαι όσον αφορά τις ημερομηνίες αλλά έτσι κι αλλιώς αναζητάμε και αναρωτιόμαστε. Εξ’ άλλου με τις παρούσες εξελίξεις όλα είναι πιθανά.

Τα πράγματα τρέχουν με ιλιγγιώδη ταχύτητα. Έχουμε άραγε συνειδητοποιήσει τι συμβαίνει; Καταλαβαίνουμε ότι βρισκόμαστε στα πρόθυρα κοσμογονικών αλλαγών και πώς θα ζήσουμε εάν μας έχει ο Θεός όλους καλά, τους παγκόσμιους πολέμους, τον Άγιο Βασιλέα Ιωάννη, τον Αντίχριστο και όσα θα φέρει στην ανθρωπότητα αλλά και το τέλος του από τον Άγιο Βασιλέα; Καταλαβαίνετε τι συζητάμε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 20:27:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Φίλε Romios φαντάζομαι οτι ο εικονιζόμενος είναι ο Βασιλέας Ιωάννης..αυτο που έγραψες κάτω είναι χρησμός η προφητεία? και μονο αυτο το κομματι είναι..??

Φίλοι μου το θέμα μας είναι Ελλάδα-Τουρκία προφητείες για κοντινο πόλεμο..Ο αντίχριστος θα ρθει μετά τον Βασιλέα.περιμενετε να ρθει αυτός και βλέπουμε...

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 20:31:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε μου Σταύρος77…ναι αυτό πιστεύω,
όχι απλά γιατί το λέω εγώ ,
αλλά γιατί το λένε άλλες προφητείες…
Και πιστεύω ακόμη ότι μπορώ να τις εξηγήσω καλύτερα,
μιας και έχω τις γνώσεις, αλλά και ζω στο σήμερα που τα
σημεία είναι πιο πολύ ορατά.
Συν το ότι τώρα είναι να
αποκαλυφθούν αυτά τα σημεία…
Τώρα ξέρω ότι αυτά που γράφω, σκοπεύεις να τα χρησιμοποιήσεις εναντίον μου…, αλλά δεν πειράζει, γιατί για την αλήθεια πρόκειται και μάλλον καλό θα μου κάνεις…
Το λέω επαναλαμβάνω γιατί σαν γνώστης από πολλά χρόνια ξέρω περισσότερα από νεότερους, ενώ πιστεύω ότι έχω την ανάλογη ικανότητα. Δεν με απασχολεί να σκοτώσω Τούρκους από εθνικιστική έξαρση, αλλά να γίνει το έργο του Θεού, που είναι πολύ μεγαλύτερο και αφορά ολόκληρη την ανθρωπότητα…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy