ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Επιγνωση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 46
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 11:37:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον καθρέφτη σου μούτζωσε, βλάκα.

[ ασχολήσου κι άλλο μαζί μου, κομπλεξάρα ... έχει πλάκα. Να σε ενημερώσω πως δεν είμαι καραφλός. Έχω μαλλί ... πφφφ... χαίτη, δεκαετίας '70. Είμαι επίσης πανέμορφος, έχω σώμα φέτες και κορμί που το έχω χτίσει χρόνια στα γυμναστήρια αγόραρε ... Επίσης, μπαίνουμε στον Υδροχόο / και θα φύγουν οι Ιχθείς, λέει μετά το τραγουδάκι, οπότε ξε'ς ... ψαρούκλα! ]

Edited by - kangaro on 17/07/2018 11:47:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 11:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ε, ντάξει, τέτοια θέλει ; E, ντάξει, τι να πω ... Και μου λες μετά να μιλήσω μπας και βοηθηθεί ; Απο ποιον ; Απο μένα ; Εγώ δεν θα την πω "μη πηδάς!", θα την πω "κάνε ότι γουστάρεις, θες να πηδήξεις ; πήδα! τι με νοιάζει ;".

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Είναι και λίγο ανέυθυνο αυτό.
Το'πες κι εσύ ο ίδιος για ηλικία, φάσεις και τέτοια.
Οταν το μυαλό ενός εφήβου ή μετεφήβου είναι μπλεγμένο δεν ρίχνεις λάδι στη φωτιά.
Κάτι τέτοια σε κάνουν να μην διαφέρεις από εκείνους που παίζουν τις μπλε φάλαινες, ή κάτι μαλάκες στην Κίνα που βγαζανε βίντεο και φωτογραφίες και παρακινούσαν μια κοπέλα να πηδήξει από το μπαλκόνι όπου είχε βγει διαμαρτυρόμενη και απειλούσα, διότι είχε στο παρελθόν κακοποιηθεί από έναν καθηγητή της.

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.
Στη 1 τοις χιλίοις να λέει αλήθεια η Γιωργίτσα και να κρύβονται άλλες ιστορίες από πίσω δεν μπορούμε να είμαστε τόσο ανεύθυνοι.

quote:
Ρε φίλε, να σου πω κάτι ; Κατ' αρχήν είμαι σίγουρος ότι αυτά που συζητάει εδώ, δεν τα συζητάει στο οικογενειακό της περιβάλλον. Γιατί στο οικογενειακό της περιβάλλον, αν τα ακούσουν αυτά, θα την μπουζουριάσουν και θα την τιγκάρουν στα ηρεμιστικά. Συνεπώς εδώ, το κοριτσάκι βρίσκει κοινό και αναγνώστες - κι αυτοί πυροβολημένοι - για να ... "κουβεντιάσει". Όλοι οι πυροβολημένοι εδώ μαζεμένοι ας πούμε, ε, κάποιος θα ανοίξει κουβέντα μαζί της.

αν δεν μπορεί να μιλήσει πρωτίστως σε οικογένεια/γονείς, τότε δεν μεγαλώνει/μεγάλωσε σε υγιή οικογένεια ή με νορμάλ γονείς.

Θα θυμίζει εκείνο το άλλο το βλαμμένο στη Ν.Σμύρνη που έμενε με τη μανα της και πεταξε το μωρό στον ακάλυπτο και "κανείς δεν κατάλαβε τίποτα"! Δηλαδή εκτός από κοινωνία δουλευόμαστε και σαν οικογένειες πλέον.

Ο σωστός γονιός όχι μόνο ακούει και βλέπει το παιδί του (πράγματα που δεν είναι αυτονόητα ακόμα και αν μένουν στο ίδιο σπίτι)
αλλά και αν ακούσει ακόμα και τέτοια 'παράξενα' προσπαθεί να εντοπίσει τις αιτίες, και να λύσει το πρόβλημα, όχι να 'τιγκάρει σε ηρεμηστικά'....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 11:49:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε, η Γεωργίτσα εκεί που είναι να πετάξει το καρφάκι της, το πετάει. Δεν είναι αθώα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 11:53:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε, η Γεωργίτσα εκεί που είναι να πετάξει το καρφάκι της, το πετάει. Δεν είναι αθώα.

Αιώνια φοιτήτρια, χλιδάνεργη, σαφέστατα "ελεύθερη" χωρίς γάμο, γκόμενο, αρραβώνα, σχέση, κλπ
που μάλλον άρχισαν να σφίγγουν τα λουριά γενικώς, και σου λέει 5, 10 χρονάκια πόσο ακόμα να διαιωνίζω μια κατάσταση μούχλας και απραξίας και τό'ριξε σε υψηλή ραπτική και ανώτερες σφαίρες, του στυλ ο κόσμος είναι μπουρδέλο και τί ρόλο έχω εγώ εδώ μέσα....
Και βλέπει τις ευθύνες όλου του υπόλοιπου κόσμου, εκτός από τα δικά της ματομπούκαλα με τα οποία τον βλέπει.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Empty Space
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 12:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Empty Space  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι γονείς μου έκαναν ό,τι μπορούσαν με μένα.
Τόσα ήξεραν τόσα έκαναν. Ήταν πάντα δίπλα μου και είναι και προσπαθούν να με στηρίξουν.
Απλά για κάποιο λόγο είναι ασφυκτικά κοντά μου, ήμουν πάντα υπερπροστατευμένη, και κάθε μου προσπάθεια να κάνω κάτι μόνη μου κατέληγε σε πατάτα, πιθανώς γιατί δεν έμαθα ποτέ να λύνω μόνη μου ένα πρόβλημα. Ήμουν πάντα με πατερίτσες και δεχόμουν έτοιμες τις λύσεις.

Είναι κι αυτό μια αιτία του προβλήματος.
Γιατί ό,τι κι αν έχουμε κάποια στιγμή ξεκολλάμε, δεν μένουμε αιώνια κολλημένοι, εκτός κι αν οι συνθήκες ευνοούν να μείνουμε κολλημένοι, όπως στην περίπτωσή μου.

Ενώ απ' τη μία οι γονείς με θέλουν να στέκομαι στα πόδια μου, απ' την άλλη μου παρείχαν τα πάντα και δεν έμαθα ούτε έχω κανά κίνητρο ούτε όνειρο να δοκιμάσω τις δυνάμεις μου πια..
Το προσπάθησα ανεπιτυχώς στο παρελθόν, έφαγα τόσες φορές τα μούτρα μου, απογοητεύτηκα και ιδού η παραίτησίς μου.

Αν ήξερα πως δεν έχω καμία οικογένεια πίσω να με στηρίξει, και ήμουν μόνη μου, σίγουρα θα κινητοποιούνταν μέσα μου άλλοι μηχανισμοί, που θα με τράβαγαν έξω απ' την αδράνεια απ' το μαλλί.

Και έχω σκεφτεί βέβαια να φύγω μια μέρα, να ζήσω μόνη, αλλά ξέρω πως θα φάω σφαλιάρες και κάθομαι στ' αυγά μου.
Και κάπως έτσι διαιωνίζω τη δυστυχία μου.

Δεν ήταν οι τέλειοι γονείς αλλά ούτε οι χειρότεροι.
Ήταν μια μέτρια, μεσαία κατάσταση..
Δεν υπήρχε αγάπη μεταξύ των γονιών μου, περισσότερο ειρωνεία, φωνές, γκρίνιες..
Σε ένα ζευγάρι είτε θα υπάρχει αγάπη και αλληλοεκτίμηση είτε δεν θα υπάρχει.
Το κατά πόσο και με ποιον τρόπο και σε ποιο βαθμό εκδηλώνεται η απουσία της αγάπης διαφέρει από ζευγάρι σε ζευγάρι, όμως ο πυρήνας, η αιτία των συγκρούσεων είναι η ίδια σε όλες τις οικογένειες. Έλλειψη αγάπης και εκτίμησης.
Και σίγουρα αν υπήρχε υγιής σχέση μεταξύ των γονιών μου θα είχα γίνει κι εγώ πιο υγιής σαν ενήλικας..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 12:13:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και σιγά μην κάτσουμε να σού εξηγήσουμε τελευταίε για τα Αρχέτυπα και τους Αιώνες που λέγανε και οι παλαιοί...

Τι να εξηγήσεις ρε απίθανε τύπε ... Σε κα'να μπάρμαν πήγαινε πες τα αυτά, όταν βγεις να πιεις κάνα ... "ποτάκι". Οι μπάρμαν ξέρεις έχουν υπομονή κι επειδή κάθε βράδυ συναναστρέφονται με πυροβολημένους, αποτυχημένους, αστρολόγους, παπαρολόγους και δεν συμμαζεύεται, ε, μπορεί κάποιος από αυτούς να σε ακούσει όλη την νύχτα να του λες.

[ αλήθεια, εσύ ρε ζωδιακέ "ερευνητή" της πλάκας, παντρεμένος είσαι ; ή μπακούρι που εζήλεψες τις φοβερές και τρομερές επιτυχίες μου στις γκόμενες του esoterica παλιά και το' χεις αποθημένο ; Κοίτα, μπορώ να σου διδάξω το μυστικό να βγάλεις καμιά γκομενίτσα γιατί βλέπω πολύ σε απασχολεί. Απορείς ε ; Οι γκόμενες πάντως να ξέρεις, δεν θέλουν παπαριές με Αστρολογίες και τέτοια. Ούτε Αρχέτυπα και τρίχες. Άσε δηλ. που κάποια μπορεί να είναι πιο διαβασμένη από σένα και να φας φρίκη. ]

quote:
Κατάλαβες Empty Space, έρχεται ο πάνσοφος ταρίφας με την απάντηση έτοιμη...'Κάθε πικραμένο θηλυκό, είτε κορασίδα είτε σιτεμένη, κατά βάθος το μόνο που θέλει και το μόνο που χρειάζεται είναι ο φαλλός...και όσο μεγαλύτερος τόσο το καλύτερο'.

Ακριβώς. Όσο μεγαλύτερος, τόσο το καλύτερο. Έτσι ...

quote:
Διότι αι γεναίκαι (που έλεγε και ο γραφικός ήρωας του αθάνατου Τσιφόρου) και τον κενεματόγραφό τους θέλουν και την σφαλιάρα τους θέλουν...

Ακριβώς. Έτσι ...

quote:
Και φαντάσου δηλαδή ότι κάτι ταγάρια τύπου ζιπ κάποτε είχαν το θράσος να πουλάνε πνεύμα εσωτεριστικό και από κάτω να τσιμπάνε κάτι μυρωδιάδες...

Μωρέ πολύ χρήμα θα έβγαζα σου λέω απίθανε ... Εδώ τσιμπάνε από τις δικές σου τις παπαριές με τους πλανήτες και τους αστερισμούς και τα Αρχέτυπα, δεν θα τσιμπούσαν με τα δικά μου ; Πλάκα κάνεις ; Χα ...

Edited by - kangaro on 17/07/2018 12:36:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 13:13:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οι γονείς μου έκαναν ό,τι μπορούσαν με μένα.
Τόσα ήξεραν τόσα έκαναν. Ήταν πάντα δίπλα μου και είναι και προσπαθούν να με στηρίξουν.
Απλά για κάποιο λόγο είναι ασφυκτικά κοντά μου, ήμουν πάντα υπερπροστατευμένη, και κάθε μου προσπάθεια να κάνω κάτι μόνη μου κατέληγε σε πατάτα, πιθανώς γιατί δεν έμαθα ποτέ να λύνω μόνη μου ένα πρόβλημα. Ήμουν πάντα με πατερίτσες και δεχόμουν έτοιμες τις λύσεις.
Είναι κι αυτό μια αιτία του προβλήματος.

Γιατί ό,τι κι αν έχουμε κάποια στιγμή ξεκολλάμε, δεν μένουμε αιώνια κολλημένοι, εκτός κι αν οι συνθήκες ευνοούν να μείνουμε κολλημένοι, όπως στην περίπτωσή μου.

Ενώ απ' τη μία οι γονείς με θέλουν να στέκομαι στα πόδια μου, απ' την άλλη μου παρείχαν τα πάντα και δεν έμαθα ούτε έχω κανά κίνητρο ούτε όνειρο να δοκιμάσω τις δυνάμεις μου πια..
Το προσπάθησα ανεπιτυχώς στο παρελθόν, έφαγα τόσες φορές τα μούτρα μου, απογοητεύτηκα και ιδού η παραίτησίς μου.

Αν ήξερα πως δεν έχω καμία οικογένεια πίσω να με στηρίξει, και ήμουν μόνη μου, σίγουρα θα κινητοποιούνταν μέσα μου άλλοι μηχανισμοί, που θα με τράβαγαν έξω απ' την αδράνεια απ' το μαλλί.

Και έχω σκεφτεί βέβαια να φύγω μια μέρα, να ζήσω μόνη, αλλά ξέρω πως θα φάω σφαλιάρες και κάθομαι στ' αυγά μου.
Και κάπως έτσι διαιωνίζω τη δυστυχία μου.

Δεν ήταν οι τέλειοι γονείς αλλά ούτε οι χειρότεροι.
Ήταν μια μέτρια, μεσαία κατάσταση..
Δεν υπήρχε αγάπη μεταξύ των γονιών μου, περισσότερο ειρωνεία, φωνές, γκρίνιες..
Σε ένα ζευγάρι είτε θα υπάρχει αγάπη και αλληλοεκτίμηση είτε δεν θα υπάρχει.
Το κατά πόσο και με ποιον τρόπο και σε ποιο βαθμό εκδηλώνεται η απουσία της αγάπης διαφέρει από ζευγάρι σε ζευγάρι, όμως ο πυρήνας, η αιτία των συγκρούσεων είναι η ίδια σε όλες τις οικογένειες. Έλλειψη αγάπης και εκτίμησης.
Και σίγουρα αν υπήρχε υγιής σχέση μεταξύ των γονιών μου θα είχα γίνει κι εγώ πιο υγιής σαν ενήλικας..


Βλέπεις που άμα τα βάλεις κάτω, τα διαπιστώνεις και μόνη σου και τα βλέπεις καθαρότερα και στην ουσία τους?

Η έλλειψη αγάπης, εκτίμησης, ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ και ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗΣ/ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ είναι αυτό που δημιουργεί τα προβλήματα, ξεκινώντας από το ζευγάρι, την οικογένεια, τις σχέσεις γονέων-παιδιών, κλπ.

Αναγνωρίζεις ότι υπό μία έννοια "βολεύτηκες" και επαναπαύτηκες, σε μια ίσως όχι τέλεια, αλλά έστω αποδεκτή και άνετη "σπιτική φωλιά" και δεν το κουνάς πλέον για ...παραέξω. Για το οτιδήποτε παραέξω.

Προφανώς δεν σου φταίνε οι "ανάγκες" που σε κάνουν δέσμια σε αυτη την κατάσταση, ούτε η ελευθερία που θεωρείς ότι δεν έχεις.
Αυτό που κυρίως έφταιγε και φταίει ήταν η προσωπική σου θεώρηση ως προς αυτά και το αφήγημα που επέλεξες για να τα 'ντύσεις'. Από αυτό ακριβώς πρέπει να απεγκλωβιστείς, και κατά καιρούς δείχνεις ότι τουλάχιστον έχεις συναίσθηση και το αναγνωρίζεις αυτό πρωτίστως εσύ για τον εαυτό σου.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 13:15:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kost & zip, απασφαλίσατε αμφότεροι!

Δώστε πόνο λέμε!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 13:19:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Με τα θηλυκά είχα πάντα τρόπο και επιτυχία. Και με τον πήχυ της ποιότητας πάντα ψηλά! Εσύ από την άλλη φαντάζομαι το επίπεδο...όμοιος ομοίω που λένε και στα κυβικά που σού αρμόζουν

Άσε εγώ να δεις πόσα λεφτά θα μπορούσα να έχω βγάλει...ρε με το που καταλάβαιναν ότι ήξερα κάποια πράγματα να πέφτουν πάνω μου σαν τις μέλισσες ζητώντας επί τόπου αστρολογική ανάλυση και επί πληρωμή!

Αλλά δεν υπήρχε περίπτωση! Επιστήμονας άνθρωπος έχω και ένα κούτελο στην κενωνία...και επίσης θεωρώ αδιανόητο να εκμεταλλεύομαι τις ανασφάλειες της κάθε περίεργης...


Και ακριβώς έτσι είναι, μπαίνουμε στον Υδροχόο, και φεύγουμε από τα Ψάρια, ανάθεμα και αν έχεις ιδέα τι σημαίνει αυτό γελοίε...


Και σόρυ, δεν θα σε ξαναπώ καράφλαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 13:25:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
(τρελή αγάπη NIKOMAXE, είσαι καλά ρε κωλόγερε ; γαμάs καθόλου ; )

Ο Νικόμαχος σού στέλνει αγωνιστικούς χαιρετισμούς
και λέει ότι γαμεί κάτι καγκουρώ που χοροπηδάνε εδώ κι εκεί τώρα τελευταία


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 13:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Kost & zip, απασφαλίσατε αμφότεροι!


Έλα μωρέ εντάξει, για πλάκα τον έχουμε...

Μα δεν θυμάσαι Pythagora πόσο κλαιγόταν για χρόνια σαν την κυρα-κατίγκο;;;
Ξημεροβραδιαζόταν επί χρόνια να μιξο-κλαίγεται και να γκρινιάζει στους διαχειριστές για τα πάντα; Και μετά να μπαίνει ο ξευτύλας εκατό φορές και να βρίζει αδιακρίτως προς κάθε κατεύθυνση.

Και τώρα γέρασε και μυαλό δεν έβαλε...
Και θίχτηκε που τον είπα 'καράφλα' (αντί να θιχτεί για την πλήρη έλλειψη από αξιοπρέπεια)...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 13:32:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Με τα θηλυκά είχα πάντα τρόπο και επιτυχία. Και με τον πήχυ της ποιότητας πάντα ψηλά! Εσύ από την άλλη φαντάζομαι το επίπεδο...όμοιος ομοίω που λένε και στα κυβικά που σού αρμόζουν

Ναι, εντάξει αλλά δεν μου είπες, παντρεμένος είσαι ; [ γιατί σε κόβω για πολύ μεγάλο μπακούρι (χούφτα πολύ δηλ) και για ακόμη μεγαλύτερο πέφτουλα ]

quote:
Άσε εγώ να δεις πόσα λεφτά θα μπορούσα να έχω βγάλει...ρε με το που καταλάβαιναν ότι ήξερα κάποια πράγματα να πέφτουν πάνω μου σαν τις μέλισσες ζητώντας επί τόπου αστρολογική ανάλυση και επί πληρωμή!

Εμ ... τα λέω εγώ ... αδικούμαστε εδώ μέσα ...

quote:
Αλλά δεν υπήρχε περίπτωση! Επιστήμονας άνθρωπος έχω και ένα κούτελο στην κενωνία...και επίσης θεωρώ αδιανόητο να εκμεταλλεύομαι τις ανασφάλειες της κάθε περίεργης...

Κι εσύ επιστήμονας είσαι ; Πωωω ρε πστ ... ας ήταν ένας μέσα στο esoterica να μην ήταν επιστήμονας ... ας ήταν ένας!

quote:
Και ακριβώς έτσι είναι, μπαίνουμε στον Υδροχόο, και φεύγουμε από τα Ψάρια, ανάθεμα και αν έχεις ιδέα τι σημαίνει αυτό γελοίε...

Ομολογώ δεν έχω ... αλλά μ' αρέσει εκεί που λέει "και μένα τα χεράκια της / με λύνουν και με δένουν".

quote:
Και σόρυ, δεν θα σε ξαναπώ καράφλα

Ναι σε παρακαλώ, μη με ξαναπείς γιατί πληγώνομαι. Να χαρείς ότι αγαπάς δηλ. Θα το εκτιμήσω δεόντως αν δεν το ξανακάνεις ...

[***- Να σε πω και κάτι άλλο : Ρε τρίχα, πήγα και ξαναδιάβασα το θέμα σου. Μαλκα, δεν απαντάς σ' αυτά που σε ρωτάμε. Εκεί δηλ. με τον λόγο των πλανητών και τα τέτοια, δεν απαντάς, κάνεις γαργάρα. Ξαναδες το λίγο ... ντροπή να μην απαντάς κοτζάμ επιστήμονας ]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 13:35:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο Νικόμαχος σού στέλνει αγωνιστικούς χαιρετισμούς
και λέει ότι γαμεί κάτι καγκουρώ που χοροπηδάνε εδώ κι εκεί τώρα τελευταία

Α, καγκουρό γαμεί. Κι εγώ νόμιζα θα γαμούσε καμιά γκόμενα ... αλλά που ... χούφτα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 13:38:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Edited by - kangaro on 17/07/2018 13:50:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 13:50:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ναι, εντάξει αλλά δεν μου είπες, παντρεμένος είσαι ; [ γιατί σε κόβω για πολύ μεγάλο μπακούρι (χούφτα πολύ δηλ) και για ακόμη μεγαλύτερο πέφτουλα ]

Είσαι τρελός που θα παντρευτώ μωρέ????? 36 χρονών πιτσιρίκι! Έχουν επιστρατεύσει οι θηλυκές διάφορα τεχνάσματα, αλλά εγώ παραμένω βράχος ακλόνητος, για εμάς είναι η ζωή και κρίμα μεγάλο για εσάς τους παντρεμένους

quote:
Κι εσύ επιστήμονας είσαι ; Πωωω ρε πστ ... ας ήταν ένας μέσα στο esoterica να μην ήταν επιστήμονας ... ας ήταν ένας!

Εγώ δεν είμαι σαν τους άλλους...
Ο λόγος μου είναι σπαθί και η υπόσχεσή μου μπέσα

quote:
Ομολογώ δεν έχω ... αλλά μ' αρέσει εκεί που λέει "και μένα τα χεράκια της / με λύνουν και με δένουν".

Για σαδο-μαζόχα σε κόβω...


quote:
Να σε πω και κάτι άλλο : Ρε τρίχα, πήγα και ξαναδιάβασα το θέμα σου. Μαλκα, δεν απαντάς σ' αυτά που σε ρωτάμε. Εκεί δηλ. με τον λόγο των πλανητών και τα τέτοια, δεν απαντάς, κάνεις γαργάρα. Ξαναδες το λίγο ... ντροπή να μην απαντάς κοτζάμ επιστήμονας ]

Είσαι τρελός που θα ανοίξω σοβαρή συζήτηση μαζί σου;;;
Άκου, παρακολουθώ το φόρουμ από το 2001, και γράφω από το 2004...θυμάμαι όλους όσους έχουν περάσει και έχουν γράψει περί εσωτερισμού...οι μοναδικοί που πραγματικά εκτίμησα, λόγω συνδυασμού γνώσεων-ήθους, και οι μόνοι με τους οποίους θα μπορούσα να ανοίξω όμορφη και συζήτηση σε βάθος, ήταν οι thoth και Πλωτίνος. Όλους τους υπόλοιπους σάς βάζω στο ίδιο σακί και δεν μού βγάζετε ούτε μισό κιλό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 13:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαλκα μου, κι εγώ για μία τρίχα απ' τ' αρχiδια μου σ' έχω αλλά καμιά φορά, ε, λέω και μια κουβέντα μαζί σου με τον ίδιο τρόπο που περιποιούμαι δηλ. τις τρίχες απ' τ' αρχiδια μου.

quote:
Είσαι τρελός που θα παντρευτώ μωρέ????? 36 χρονών πιτσιρίκι! Έχουν επιστρατεύσει οι θηλυκές διάφορα τεχνάσματα, αλλά εγώ παραμένω βράχος ακλόνητος, για εμάς είναι η ζωή και κρίμα μεγάλο για εσάς τους παντρεμένους

Αυτό είναι χτύπημα! Κωλόφαρδε!

Edited by - kangaro on 17/07/2018 13:58:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 14:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε παπάρα, έστειλες ολόκληρες επιστολές στην διαχείριση του esoterica με σφραγίδες και υπογραφές και περισπούδαστο ύφος για να απολογηθείς για το ξεκατίνιασμα με τον αστροφυσικό και μιλάς για μένα ; Τι νομίζεις ; Δεν τα ξέρουμε αυτά ;


Τι είπες βρε γελοίε, βρε Μπουλούτ, ποιός στα είπε αυτά; Καταρχάς να υποθέσω 'τουρκόσπορος' είσαι?


Έστειλα εγώ επιστολή στους διαχειριστές;;;

Καταρχάς την Αμαλία και τον Μιχάλη τούς ξέρω προσωπικά.
Θα έστελνα επιστολή να απολογηθώ σε ποιόν βρε ηλίθιε;;;
Ειδικά όταν ο Μάριος παραδέχτηκε (έστω έμμεσα) ότι αυτός ξεκίνησε τις προσβολές και τις χαζομάρες...

Άκου εδώ η κατίνα τι σκαρφίστηκε να πει!

Εσύ είχες αρχίσει τότε τις απολογίες και συγγνώμες προς την κόρη του μακαρίτη. Και ευτυχώς που η κοπελίτσα ήταν καλούλα (και ολίγον άβγαλτη τότε) διότι αν ήταν καμιά σκύλα θα σε είχε πάει πηδιώντας...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 14:03:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'Ντάξει, καταλάβαμε ... άστο, καταλάβαμε ... Σε πόνεσε, έτσι ; Κι έπειτα μιλάς για μένα ....

quote:
Καταρχάς την Αμαλία και τον Μιχάλη τούς ξέρω προσωπικά.

Το ξέρω ότι τους ξέρεις, βλαμένε. Τον λόγο που είσαι εδώ μέσα ακόμη δεν ξέρεις ...

Είμαι από την Ξάνθη άσχετε. Συγκεκριμένα από τα Άβδηρα. Τα Άβδηρα απίθανε επιστήμονα της πουτσαρίκας, λεγόταν παλιότερα "Μπουλούστρα". Πως και δεν το ξέρεις ρε παντογνώστη ;

Edited by - kangaro on 17/07/2018 14:13:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 14:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όλους τους υπόλοιπους σάς βάζω στο ίδιο σακί και δεν μού βγάζετε ούτε μισό κιλό...

Κάπως ισοπεδωτικό και μηδενιστικό αυτό βέβαια, αλλά....στ'αρχidια μας κιόλας

Ο Θωθ και ο Πλωτίνος ήταν σοβαροί και προσεκτικοί γραφιάδες εδώ,
αλλά τουλάχιστον μια ντουζίνα ακόμα άτομα, ήταν ή μπορούσαν να σταθούν σε ένα σοβαρό και αξιόλογο επίπεδο,
μεταξύ των οποίων η Αμαλία, o AvatarGr, o Agnostic, o Πέτρος, o rizitis, ο Heretic, o Ameinias, και τόσοι άλλοι, αφού λες ότι θυμάσαι τους παλιούς. Αλήθεια, όλοι αυτοί χωράνε στο...μισό κιλό σου???

Και ο ζιπ/ντεβάς του 'πρώτου ημιχρόνου' φυσικά, προτού το γυρίσει σε μακρόχρονο συνειδητό τρολοΣαμποτέρ.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 14:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κάπως ισοπεδωτικό και μηδενιστικό αυτό βέβαια, αλλά....στ'αρχidια μας κιόλας


χαχαχαχαχαχαχα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 14:12:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εσύ είχες αρχίσει τότε τις απολογίες και συγγνώμες προς την κόρη του μακαρίτη. Και ευτυχώς που η κοπελίτσα ήταν καλούλα (και ολίγον άβγαλτη τότε) διότι αν ήταν καμιά σκύλα θα σε είχε πάει πηδιώντας...

Καλά ρε επιστήμονα, πιστεύεις πραγματικά πως εδώ μέσα μπήκε η Ναταλία ;;; Επικοινωνείς ;;; Πω, πωω ρε φίλε, για τόσο πυροβολημένο δεν σε είχα ρε φίλε ... ειλικρινά ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 14:14:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλά ρε επιστήμονα, πιστεύεις πραγματικά πως εδώ μέσα μπήκε η Ναταλία ;;;

H Γιωργίτσα ήτανε...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 14:16:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κάπως ισοπεδωτικό και μηδενιστικό αυτό βέβαια, αλλά....στ'αρχidια μας κιόλας


Pythagora, προτού σπεύσεις να πάρεις το μέρος του καραγκιοζάκου, να σού πω ότι έχω πλήρη επίγνωση του τί εγραψα: αναφέρθηκα σε μέλη που έχουν μιλήσει περί 'εσωτερισμού'.
Μέλη όπως εσύ, ο Heretic, o Agnostic, και άλλα μέλη που ανέφερες δεν θυμάμαι να έχουν συζητήσει ποτέ (έστω αναλυτικά) περί 'εσωτερισμού'. Μπορεί να κάνω λάθος, ωστόσο τους θυμάμαι να αναλύουν διάφορα άλλα θέματα (και όχι αμιγώς εσωτεριστικά).
Ξέρω πολύ καλά τι έγραψα, αλλά και δικαίωμά δικό σου σου να νιώθεις θιγμένος...

Επίσης καμιά φορά καλό είναι να κρίνουμε μία κουβέντα εντός του πλαισίου της και από το πνεύμα της (όχι από τα ακριβή λόγια): το δικό μου πνεύμα ήταν να δείξω στον καραγκιοζάκο ότι από αυτό που αποκαλούμε 'εσωτερική φιλοσοφία' ο ίδιος πέρασε και δεν ακούμπησε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 14:18:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορούμε να το σταματήσουμε εδώ, κύριοι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 14:19:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Pythagora, προτού σπεύσεις να πάρεις το μέρος του καραγκιοζάκου, να σού πω ότι έχω πλήρη επίγνωση του τί εγραψα: αναφέρθηκα σε μέλη που έχουν μιλήσει περί 'εσωτερισμού'. Μέλη όπως εσύ, ο Heretic, o Agnostic, και άλλα μέλη που ανέφερες δεν θυμάμαι να έχουν συζητήσει ποτέ (έστω αναλυτικά) περί 'εσωτερισμού'. Μπορεί να κάνω λάθος, ωστόσο τους θυμάμαι να αναλύουν διάφορα άλλα θέματα (και όχι αμιγώς εσωτεριστικά). Ξέρω πολύ καλά τι έγραψα, αλλά και δικαίωμά δικό σου σου να νιώθεις θιγμένος...

Επίσης καμιά φορά καλό είναι να κρίνουμε μία κουβέντα εντός του πλαισίου της και από το πνεύμα της (όχι από τα ακριβή λόγια): το δικό μου πνεύμα ήταν να δείξω στον καραγκιοζάκο ότι από αυτό που αποκαλούμε 'εσωτερική φιλοσοφία' ο ίδιος πέρασε και δεν ακούμπησε.


Έλα, κάνε μας την χάρη ρε πεταμένε τώρα ...

Άρχισες πάλι τις κλάψες και το απολογητικό ύφος ; Θες να γιατρέψω την αμνησία σου ;

Edited by - kangaro on 17/07/2018 14:22:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 14:20:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωπ, αιθέρα ... ok man από μένα, sorry. Εσένα σε γουστάρω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 14:26:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Pythagora, προτού σπεύσεις να πάρεις το μέρος του καραγκιοζάκου, να σού πω ότι έχω πλήρη επίγνωση του τί εγραψα: αναφέρθηκα σε μέλη που έχουν μιλήσει περί 'εσωτερισμού'.
Μέλη όπως εσύ, ο Heretic, o Agnostic, και άλλα μέλη που ανέφερες δεν θυμάμαι να έχουν συζητήσει ποτέ (έστω αναλυτικά) περί 'εσωτερισμού'. Μπορεί να κάνω λάθος, ωστόσο τους θυμάμαι να αναλύουν διάφορα άλλα θέματα (και όχι αμιγώς εσωτεριστικά).
Ξέρω πολύ καλά τι έγραψα, αλλά και δικαίωμά δικό σου σου να νιώθεις θιγμένος...

Κοστ, έτσι όπως το πέταξες φάνηκε "κάπως"... Τελοσπάντων δεν είναι εκεί το θέμα...

Όσο για τον εσωτερισμό, αυτός είναι παντού. Ισως όχι με την αυστηρή έννοια και ορισμό.

Η κουβέντα πχ με τη Γιωργίτσα εδώ τί είναι? Δεν άπτεται του εσωτερισμού?

Δεν χρειάζεσαι κανα πτυχίο για να δηλώσεις "Εσωτεριστής".
Ψάχνεις, ερευνάς, σκέφτεσαι, εκφράζεσαι, φιλοσοφείς.... αυτό είναι όλο. Βλέπεις τον εαυτό σου και τη θέση σου μεσα στον κόσμο και μέσα στην κοινωνία. Τις αλληλεπιδράσεις.

quote:
Μπορούμε να το σταματήσουμε εδώ, κύριοι;

Σωστός.
Ας επιστρέψουμε στα του θέματος.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 14:29:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τι καρνάβαλος θεέ μου;
Άκου εκεί 'έγραψα επιστολή απολογίας'...δεν ντρέπεσαι ρε ψευτράκο?

Ανδρέα, βεβαίως και να το σταματήσουμε. Μήπως όμως 1) να βεβαιώσεις ότι ουδέποτε έστειλα καμία επιστολή σε εσάς, και 2)να στέλνατε μία επιστολή επί προσωπικού στον συγκεκριμένο καραγκιόζη;

Ενοχλεί το φόρουμ συστηματικά εδώ και πολλά χρόνια, και δυστυχώς πάντα κάποια μέλη θα τού βάζουν πλάτες...

Δηλαδή μπουκάρει χθες και λέει στην κοπελίτσα 'τράβα πηδήξου μωρή' και ένα σωρό άλλα...και δεν με νοιάζει αν η κοπελίτσα παριστάνει το θύμα ή όχι...και μόνο στην μικρή πιθανότητα να λέει την αλήθεια χρειάζεται προσοχή...και αντί για προσοχή έχεις το συμπλεγματικό αυτό τρολ να την τρελαίνει στην παρενόχληση και προσβολή...ωραία...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 14:31:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κοστ, έτσι όπως το πέταξες φάνηκε "κάπως"... Τελοσπάντων δεν είναι εκεί το θέμα...

Όσο για τον εσωτερισμό, αυτός είναι παντού. Ισως όχι με την αυστηρή έννοια και ορισμό.

Η κουβέντα πχ με τη Γιωργίτσα εδώ τί είναι? Δεν άπτεται του εσωτερισμού?

Δεν χρειάζεσαι κανα πτυχίο για να δηλώσεις "Εσωτεριστής".
Ψάχνεις, ερευνάς, σκέφτεσαι, εκφράζεσαι, φιλοσοφείς.... αυτό είναι όλο. Βλέπεις τον εαυτό σου και τη θέση σου μεσα στον κόσμο και μέσα στην κοινωνία. Τις αλληλεπιδράσεις.


Μήτσο, άστονα ρε φίλε, το παιδάκι δεν ξέρει τι λέει. Ο ίδιος παραπάνω είπε στην κοπέλα

quote:
Το τελευταίο που λες δεν έχει να κάνει, μπουχτήσαμε από δασκάλους κάθε είδους. Άσε που έχεις την ευκαιρία εδώ να αναστήσεις τον εσωτερισμό ως θέμα συζήτησης στο παρόν φόρουμ. Ξεκίνα και όπου σε βγάλει

Μόλις τον στριμώξεις λίγο, τσινάει σαν γελάδι ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2018, 14:32:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εσένα σε εκτιμώ Pythagora διότι μιλάς με επιχειρήματα και δεν προσβάλλεις, και τον Heretic σέβομαι (παρά το γεγονός ότι με εκνευρίζει πάρα πολύ στα πολιτικά), και τον Agnostic εκτιμούσα για την καθαρή σκέψη που είχε, και όλους όσους ανέφερες, και τον Αμεινία εκτιμούσα παρότι μού είχε επιτεθεί προσωπικά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 46 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2226563
Maintained by Digital Alchemy