ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2010, 15:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΧΝΙΚΗ ....

quote:
-Χαμηλό φωτισμό
-2 άσπρα κεράκια (προαιρετικό νομίζω..)

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΠΡΩΙ...
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΚΑΚΕΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ..
ΟΠΟΤΕ Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΤΕ...
ΤΑ ΚΕΡΙΑ ΤΑ ΛΕΥΚΑ (ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΧΡΗΣΗ..)
ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΚΥΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΟΝΤΟΤΕΣ
ΤΑ ΑΡΩΜΑΤΙΚΑ ΛΕΥΚΑ ΚΕΡΙΑ ΟΗΘΑΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...

ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑΣ ΑΡΑ
ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΜΟΥ...ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ..
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΟ ΣΤΟ ΧΑΡΑΜΑ...
ΕΙΝΑΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΙ ΚΑΚΕΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ ΑΠΟΧΩΡΟΥΝ
ΓΙΑΤΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΗΛΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ...

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ...?
ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ 10 ΤΡΟΠΟΙ ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΗΣ..

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GeorgeToumpa
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2010, 16:19:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GeorgeToumpa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ...?
ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ 10 ΤΡΟΠΟΙ ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΗΣ..

CHARMED


Δε έχω κάποιο συγκεκριμένο λόγο που θέλω να το κάνω.. έτσι για την εμπειρία και την περιέργια να δω πώς θα είναι..
Τί άλλοι τρόποι δηλαδή???
Απ' όσο ξέρω το μέλλον το γνωρίζει μόνο ο Θεός.. ούτε πνέυματα, ούτε ο διάβολος, ούτε οι άγγελοι, ούτε κανείς..

Φιλικά, ΓιώργοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2010, 21:26:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τί άλλοι τρόποι δηλαδή???

ΠΧ TO ΕΚΚΡΕΜΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ...
ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ...?
ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ...
ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΑΠΛΗ...
ΜΕΤΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GeorgeToumpa
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 01:55:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GeorgeToumpa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Τί άλλοι τρόποι δηλαδή???

ΠΧ TO ΕΚΚΡΕΜΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ...
ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ...?
ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ...
ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΑΠΛΗ...
ΜΕΤΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...

CHARMED


Ναι πες μου, αν δεν σου είναι κόπος.. αν και φαντάζομαι λίγο πολύ πώς θα είναι.

Φιλικά, ΓιώργοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 20:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAΛΑ ΓΙΩΡΓΟ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΤΙΣ ΑΚΡΕΣ...

ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ
ΤΟ ΕΚΚΡΕΜΕΣ...
ΑΣ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΕΝΑ...
ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΧΡΥΣΗ Η ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΑΛΥΣΙΔΑ??
ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΗΜΑ...
ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΧΡΗΑΖΕΣΑΙ ΕΝΑ ΚΡΥΣΤΑΛΛΟ
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΧΕΙΣ?...ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΜΑΓΕΙΑ...ΕΧΟΥΝ ΒΑΣΙΚΑ
ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΤΡΑ ΠΧ ΡΟΥΜΠΗΝΙ..ΣΜΑΡΑΓΔΙ...
ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΔΑΚΤΥΛHΔI ΙΣΩΣ...
ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ....
ΑΝ ΟΧΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ....

CHARMED


Edited by - CHARMED3 on 16/02/2010 20:42:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gaara
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 02:56:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το παιχνίδι το έχω παίξει και έτυχε στα χέρια μου να δουλέψει...αλλά έχω κάτι σαν απορίες...

Δεχόμαστε ότι υπάρχει μπορούμε να "μιλήσουμε" αφού στην πράξη βγήκε αληθινό..

Δεχόμαστε όμως ότι τα πνεύματα είναι σχεδόν παντού? (εγώ πιστεύω όχι γιατί το κάθε μέρος έχει την δικιά του ιστορία και παίρνοντας το όσο πιο λογικά μπορώ, σίγουρα υπάρχουν και χώροι που δεν υπάρχει τίποτα.... Δεν μπλέκομαι επίτηδες στη λογική των διαστάσεων)

Γιατί όμως αντιδρούν στο κάλεσμα με το ouija και αν προσπαθήσουμε απλά να τα καλέσουμε με το μυαλό-ενέργεια μας δεν μπορούμε ή τουλάχιστον είναι αρκετά πιο δύσκολο?

Αν δεν έχουμε προσπαθήσει ποτέ στο παρελθόν να πραγματοποιήσουμε κάτι "μεταφυσικό" μπορούν από μόνα τους να μας "μιλήσουν" με "σημάδια"? (έτσι ήταν τα πρώτα μου ερεθίσματα ως που ήρθε το αποκορύφωμα και από τότε αρχησα να ψάχνομαι)

Και κάτι τελευταίο...θεωρώντας ότι το υποσυνείδητο είναι κάτι άπιαστο ως προς την λογική (αν και βασίζεται σε αυτή) ,τεκμηριωμένο, μπορεί να "μπει" στους κόσμους που εμείς δεν μπορούμε και το βράδυ για παράδειγμα στα όνειρα μας να μας δείχνει διάφορα πράγματα? (συμβάντα, γεγονότα κλπ)

nothing is impossible from the time i will become the god of myself.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gaara
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 03:02:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CHARMED καιρό έχουμε να τα πούμε!!!! Τι κάνεις? Δεν έμπαινα το τελευταίο διάστημα λόγο εξεταστικής... είχα αφήσει όλα τα μαθήματα για την τελευταία μέρα αλλά ευτυχώς κόπηκα μόνο σε ένα αλλά δυστυχώς αυτή που με έκοψε είναι ανοργ****κιά και όποιον ήθελε περνούσε και έκοβε.. (διασταυρωμένο και για τα δύο )

nothing is impossible from the time i will become the god of myself.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PsyArmanto
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 07:57:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PsyArmanto  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PsyArmanto  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος PsyArmanto  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PsyArmanto  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia se olous...eime o PsyArmanto kai xerome p eime melos se ayto to site...pou sth kyrioleksia me anatrixiazei...ala kai katopin me afhnei ligw me apories...mia aporia eine gynonete ta pmeymata na kalesoun emas sto dikos tous kosmo...opws kaloume ki emeis ayta...?gt sto kato kato ta pneymata htan kapote anthropei pou zousan th zwh tous opws o ka8enas mas edw..ta pneymata skeytonte...?otan kaleis ena pneyma kai to rwtas opws leh kai sth prwth selida o filos evil gia to pothri p m travhkse ti prosoxh...tespa otan kalhs to pneyma kai to rwtas p.x apo p eise...apo ti kozanh sn leh...to skeythke gia na sto pei...?dld to myalo tou os pneyma exei krathsei eikones apo thn anthropinei zwh tou...???eimaste ayth p eimaste kai mata thanato apla se alo kosmo...?se allh diastash...???kai kapia stigmh otan pe8anoume yparxh periptosei kapia stigmh na mas kalesoun ki emas...???mystirio filarakia mou...elpizw na katalavate ti 8elo na pw me ayto...ayta!!

psyarmantoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PsyArmanto
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 08:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PsyArmanto  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PsyArmanto  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος PsyArmanto  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PsyArmanto  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sas paw ligw pisw...alla eime kounourios :P

psyarmantoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PsyArmanto
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 08:20:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PsyArmanto  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PsyArmanto  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος PsyArmanto  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PsyArmanto  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
photo pos tha perasw re paidia...!!!?? de to katalavenw ayto me url ti prepi na kanw...? eyxaristo!!!

psyarmantoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GeorgeToumpa
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 13:23:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GeorgeToumpa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
CHARMED3

KAΛΑ ΓΙΩΡΓΟ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΤΙΣ ΑΚΡΕΣ...

ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ
ΤΟ ΕΚΚΡΕΜΕΣ...
ΑΣ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΕΝΑ...
ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΧΡΥΣΗ Η ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΑΛΥΣΙΔΑ??
ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΗΜΑ...
ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΧΡΗΑΖΕΣΑΙ ΕΝΑ ΚΡΥΣΤΑΛΛΟ
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΧΕΙΣ?...ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΜΑΓΕΙΑ...ΕΧΟΥΝ ΒΑΣΙΚΑ
ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΤΡΑ ΠΧ ΡΟΥΜΠΗΝΙ..ΣΜΑΡΑΓΔΙ...
ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΔΑΚΤΥΛHΔI ΙΣΩΣ...
ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ....
ΑΝ ΟΧΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ....


Χρυσή αλυσίδα έχω..
Για πέτρα δεν ξέρω.. κάνει κανένα από τα παρακάτω?
[URL=http://img515.imageshack.us/i/1002746copy.jpg/][/URL]
αλλιώς δεν έχω κάτι άλλο..

quote:

PsyArmanto

eimaste ayth p eimaste kai mata thanato apla se alo kosmo...?se allh diastash...???kai kapia stigmh otan pe8anoume yparxh periptosei kapia stigmh na mas kalesoun ki emas...???

photo pos tha perasw re paidia...!!!?? de to katalavenw ayto me url ti prepi na kanw...? eyxaristo!!!


Εμένα καλέστε με άφοβα πάντως θα γίνω καλό πνευματάκι

Πάνε στο imageshack.us, στην αρχικη σελίδα έχει επιλογή για να ανεβάσεις φώτο, όταν τελειώσει θα σου βγάλει μία λίστα με διάφορες διευθύνσεις. Κάνε αντιγραφή και επικόλληση εδώ τη διεύθυνση που λέει "Forum Thumbnail"

Φιλικά, ΓιώργοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 19:19:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε PsyArmanto καλώς ήρθες στο φόρουμ και καλή παραμονή.
Προσπάθησε να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish ώστε να διαβάζονται ευκολότερα τα μηνύματά σου από τους αναγνώστες.

Για να βάλεις φωτογραφία στο ποστ, πρέπει να βάλεις το link της φωτογραφίας (είτε τη φορτώσεις από το http://www.imageshack.us/ είτε από άλλο site) ανάμεσα στα tags [ img][/img ] τα οποία εμφανίζεις στο μήνυμά σου κλικάροντας το εικονίδιο , που βρίσκεται έβδομο στη σειρά εικονιδίων δίπλα από τη λέξη "Διαμόρφωση".

Δηλαδή [ img]link της φωτογραφίας[ /img]

Ευχαριστώ.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 20:08:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για πέτρα δεν ξέρω.. κάνει κανένα από τα παρακάτω?

ΠΟΥ ΝΑ ΔΩ ΡΕ ΣΕ ΕΙΚΟΝΑ 5 PIXELS..
ΤΕΣΠΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΑΚΤΥΛΙΔΙ...??javascript:quote();
Εισαγωγή Αποσπάσματος
ΑΝ ΟΧΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ...
ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ???

quote:
photo pos tha perasw re paidia...!!!?? de to katalavenw ayto me url ti prepi na kanw...? eyxaristo!!!

ΑΣΤΟ ΑΥΤΟ ....
ΠΑΤΑ ΣΤΟ 7 ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΣΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ
(img)...(/img)ΒΑΛΕ ΜΕΣΑ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΗΣ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΗ...

quote:
εγώ πιστεύω όχι γιατί το κάθε μέρος έχει την δικιά του ιστορία και παίρνοντας το όσο πιο λογικά μπορώ, σίγουρα υπάρχουν και χώροι που δεν υπάρχει τίποτα.... Δεν μπλέκομαι επίτηδες στη λογική των διαστάσεων
ΚΟΙΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ..ΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΧΩΡΟ
ΚΑΛΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΡΗΣΚΕΤΕ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ...

quote:
Γιατί όμως αντιδρούν στο κάλεσμα με το ouija και αν προσπαθήσουμε απλά να τα καλέσουμε με το μυαλό-ενέργεια μας δεν μπορούμε ή τουλάχιστον είναι αρκετά πιο δύσκολο?

ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ
ΔΕΝ ΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΠΟΤΗΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΡΑΠΕΖΑΚΙΑ....

quote:
Αν δεν έχουμε προσπαθήσει ποτέ στο παρελθόν να πραγματοποιήσουμε κάτι "μεταφυσικό" μπορούν από μόνα τους να μας "μιλήσουν" με "σημάδια"?

ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΕ ΕΠΙΣΚΕΥΤΕΙ ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΠΕΘΑΝΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΗΡΘΕ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΣΚΕΨΗ...
ΤΟ "ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ" ΠΝΕΥΜΑ...ΠΟΥ ΘΑ ΡΘΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ
ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΞΑΦΝΙΚΑ ΘΑ ΦΥΓΕΙ..
ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΟΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΠΗΓΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ...
ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΜΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΔΑΣΟΣ ..ΚΤΛ
ΚΑΙ ΘΕΛΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΕΡΙΚΟ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΤΟ ΦΟΒΟ ΣΟΥ....

quote:
Και κάτι τελευταίο...θεωρώντας ότι το υποσυνείδητο είναι κάτι άπιαστο ως προς την λογική (αν και βασίζεται σε αυτή) ,τεκμηριωμένο, μπορεί να "μπει" στους κόσμους που εμείς δεν μπορούμε και το βράδυ για παράδειγμα στα όνειρα μας να μας δείχνει διάφορα πράγματα? (συμβάντα, γεγονότα κλπ)

ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ?
ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ
ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΥΝΑΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

quote:
CHARMED καιρό έχουμε να τα πούμε!!!! Τι κάνεις?

GAARA MOY !!!!!!AXAXAXAXA NOMIZΩ ΕΧΩ ΚΟΚΚΙΝΗΣΕΙ! ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΕΛΗΨΕΣ ΒΡΕ ΑΝΤΕ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ..ΝΑΙ! ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ..

quote:
Δεν έμπαινα το τελευταίο διάστημα λόγο εξεταστικής...
ΣΥΧΩΡΕΜΕΝΟΣ...

quote:
είχα αφήσει όλα τα μαθήματα για την τελευταία μέρα αλλά ευτυχώς κόπηκα μόνο σε ένα αλλά δυστυχώς αυτή που με έκοψε είναι ανοργ****κιά και όποιον ήθελε περνούσε και έκοβε.. (διασταυρωμένο και για τα δύο )
ΜΟΝΟ ΕΝΑ Θ-Ε-Ο-Σ...
ΟΚ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΟΦ ΤΟΠΙΚ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ...

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 20:23:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το 3 τελευταία από δεξιά είναι 'φω μπιζού', το πρώτο μάλλον είναι μαργαριτάρι, το δεύτερο θα μπορούσε να είναι αιματίτης, το τρίτο δεν καταλαβαίνω. Ημιπολυτιμους λίθους και διάφορα ορυκτά πετρώματα μπορείς να βρείς σε κοσμηματοπωλεία, σε καταστήματα που πωλούν ορυκτά ή σε πλανόδιους Ινδούς μικροπωλητές.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 20:27:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν θες τη γνώμη μου πάντως, δεν χρειάζεται να βρείς αιματίτη, αμεθυστο κλπ... κι ένας χρυσός σταυρός κάνει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 20:30:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν θες τη γνώμη μου πάντως, δεν χρειάζεται να βρείς αιματίτη, αμεθυστο κλπ... κι ένας χρυσός σταυρός κάνει.

Αλλά μην περιμένεις ότι, ό,τι και να σου δείξει είναι και το σωστό. Δηλ. μην αφήνεις να καθορίσει τη ζωή σου και τις αποφάσεις σου ένα αντικείμενο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GeorgeToumpa
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2010, 01:26:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GeorgeToumpa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΟΥ ΝΑ ΔΩ ΡΕ ΣΕ ΕΙΚΟΝΑ 5 PIXELS..
ΤΕΣΠΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΑΚΤΥΛΙΔΙ...??javascript:quote();
Εισαγωγή Αποσπάσματος
ΑΝ ΟΧΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ...
ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ???

CHARMED


Έλεος βρε αν κάνεις κλικ πάνω στη διεύθυνση μεγαλώνει κατα πολύ η φώτο.. δες την σε κανόνικο μέγεθος και πες μου, ειδάλλως έχω χρυσό σταυρό που απ' ότι λέει ο/η mimosa κάνει.. και προχώρα στην πράξη ναι

quote:
Αλλά μην περιμένεις ότι, ό,τι και να σου δείξει είναι και το σωστό. Δηλ. μην αφήνεις να καθορίσει τη ζωή σου και τις αποφάσεις σου ένα αντικείμενο.

Ε εννοείτε αυτό, απλά μπορεί να μου φανεί χρήσιμο καμιά φορά δεν ξέρεις..

Φιλικά, ΓιώργοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2010, 11:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οποιοδήποτε ορυκτό πέτρωμα ή μέταλλο κάνει.
Στην Κρήτη χρησιμοποιούσαν τη μέθοδο αυτή, παραμονές γιορτής κάποιου Αγίου, για να προβλέψουν τα μελλούμενα. Μαζεύονταν παραμονές της γιορτής ενός αγίου οι νιές και με τον βαπτιστικό τους σταυρό μάντευαν πόσα παιδιά θα κάνουν και το φύλο τους!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
RaS
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2010, 20:14:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους RaS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παρακολουθω καιρο τις συζητησεις σας κ θελω να μου πει καποιος πως μπορω να καλεσω πνευματα κ επισης πωσ μπορω να προστατευτω κ πως μπορω να το διωξω..ειμαι υπευθυνος τον πραξεων μ και επειδη θα συμετεχουνε κ αλλα ατομα δν θελω να βαλω κανεναν σε κυνδινο...οποιος μπωρει κ θελει ασ μ στειλει πληροφοριεσ στο e-mail ( chris1991_18@hotmail.com )πανω κατω γνωριζω τη ακριβως πρεπη να κανω. απλα 8ελω να ξερω ποια ειναι η ακριβες διαδικασια για να πανε ολα καλα..!!! ετσι κ αλιος θα τ κανουμε απλος πιστεβω θα ειναι καλητερα να γνοριζω την διαδικαισια για να μην βρεθουμε σε κινδινω και αν βρεθουμε να ξερουμε τη να κανουμε...!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2010, 21:16:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μαζεύονταν παραμονές της γιορτής ενός αγίου οι νιές και με τον βαπτιστικό τους σταυρό μάντευαν πόσα παιδιά θα κάνουν και το φύλο τους!
AYTO EINAI MAIMOY...MEXRI KAI Η 6ΧΡΟΝΗ ΑΝΗΨΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ..

quote:
Έλεος βρε αν κάνεις κλικ πάνω στη διεύθυνση μεγαλώνει κατα πολύ η φώτο.. δες την σε κανόνικο μέγεθος και πες μου, ειδάλλως έχω χρυσό σταυρό που απ' ότι λέει ο/η mimosa κάνει.. και προχώρα στην πράξη ναι
ΑΝ ΝΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΑ ΟΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ..
ANYWAY..ΕΓΩ ΣΤΑΥΡΟ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΩ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ...
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΛΑΒΕΙΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΤΑ
ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΙΑΣΕΙ...

CHARMED
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GeorgeToumpa
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2010, 00:05:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GeorgeToumpa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΝ ΝΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΑ ΟΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ..
ANYWAY..ΕΓΩ ΣΤΑΥΡΟ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΩ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ...
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΛΑΒΕΙΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΤΑ
ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΙΑΣΕΙ...

CHARMED


Δεν κάνει κανένα άλλο από αυτά που είδες στη φώτο??
Δεν πειράζει θα τα δούμε στην πορεία τα αποτελέσματα.. πες εσύ πώς γίνεται στην πράξη.. Άντε μ' έσκασες!!!

Φιλικά, ΓιώργοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2010, 00:24:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τσαρμντ, σε χαλάει, γιατί έχεις συνδέσει το σύμβολο του σταυρού με τη σταύρωση, σταυροκόπημα, θεούς, θανάτους κι ιστορίες. Κατά τα άλλα είναι ένα πανάρχαιο σύμβολο και ουδεμία σχέση έχει με όλα αυτά...
Οποιοδήποτε χρυσό ή ασημένιο "κρεμαστό" κάνει αν δεν μπορείς να βρείς χαλαζία.

quote:
AYTO EINAI MAIMOY...MEXRI KAI Η 6ΧΡΟΝΗ ΑΝΗΨΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ..

Αυτό γινόταν την εποχή της προγιαγιάς μου ρε σύ. Σήμερα μόνο οι γεροντοκόρες το κάνουν, για παρηγοριά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2010, 00:52:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GeorgeToumpa η τεχνική αυτή δεν είναι κάποιο μεγάλο μυστικό. Το παρακάτω το βρήκα στο ίντερνετ:

Το εκκρεμές, είναι ένα μυτερό αντικείμενο που κρέμεται από μία αλυσίδα ή ένα σπάγκο. Μπορεί να είναι μεταλλικό, ή από πέτρα μυτερή και μακρόστενη συνήθως.
Το εκκρεμές είναι πιο εύχρηστο και προσιτό στον χρήστη. Αλλά κι αυτό θέλει υπομονή κι επιμονή. Χρειάζεται να διαλέξουμε το εκκρεμές που μας έλκει, που στο χειρισμό του αισθανόμαστε άνετα.
Θα ήταν καλό να το κατασκευάσουμε μόνοι μας. Αυτό μας συνδέει καλύτερα μαζί του. Δεν είναι δύσκολο: ένα βαρίδι ψαρέματος, σε μία πετονιά, θα ήταν η λύση. Όπως και να αποφασίσουμε, το εκκρεμές πρέπει να μπορεί να ισορροπεί σε κάθετη ευθεία, όταν δεν κινείται.

Όταν καταλήξουμε στην επιλογή του εκκρεμούς, τότε, θα πρέπει να το καθαρίσουμε. Μπορούμε να το κάνουμε με τρεχούμενο νερό, εκτός κι αν είναι ξύλινο, οπότε, το κρατάμε στα χέρια μας ήρεμα, συγκεντρωμένοι για αρκετή ώρα και συντονιζόμαστε μ’ αυτό. Όπως κι άλλα εργαλεία μαντικής, καλό θα είναι να το φυλάσσουμε μέσα σε ένα λευκό πανί, και να μην αφήνουμε άλλους να το αγγίζουν.

Όταν έχουμε μία ερώτηση, κρατάμε το εκκρεμές με το κορδόνι του ανάμεσα στον αντίχειρα και τον δείκτη. Το χέρι μας πρέπει να είναι ήρεμο, σταθερό – ίσως να ακουμπά κάπου- και τα πόδια ίσια να ακουμπούν στο πάτωμα. Στα διάφορα βιβλία, δίνονται ασκήσεις, που είναι παρεμφερείς. Στην ουσία, οι ασκήσεις δεν βοηθούν παρά να εξοικειωθούμε με το εκκρεμές. Η συγκέντρωση και η πεποίθηση πως θα έχουμε συντονισμό μαζί του, παίζουν βασικό ρόλο.
Αποφασίζουμε, αν θέλουμε η κίνηση για την απάντηση να είναι κυκλική, θέτοντας το «ναι» με τη φορά του ρολογιού και το «όχι» αντίθετα με τη φορά το ρολογιού. Μία άλλη κίνηση είναι αυτή που πάει σε ευθεία οριζόντια γραμμή, αριστερά ή δεξιά. Κι εκεί επιλέγουμε ποια κατεύθυνση δίνει το «ναι» και ποια το «όχι». Είναι καλό να έχουμε πάντα την ίδια κατεύθυνση στο μυαλό μας σαν θετική απάντηση και την ίδια σαν αρνητική. Μία κίνηση διαφορετική από αυτές που αναφέρω, δηλώνει είτε έλλειψη επαφής με τον εσωτερικό μας οδηγό, είτε πως δεν πρέπει να απαντηθεί αυτό που ρωτάμε.

Οι απαντήσεις με ένα «ναι» κι ένα «όχι» είναι αρκετά εύκολες. Σιγά-σιγά, τις παίρνουμε. Αλλά υπάρχει η δυνατότητα και για πιο σύνθετα ζητήματα. Για θέματα τέτοια υπάρχουν πίνακες, όπου εκεί το εκκρεμές θα δείξει κάτι συγκεκριμένο.
Αν για παράδειγμα, χάσαμε κάτι στο σπίτι, μπορούμε να κάνουμε ένα σχέδιο των χώρων του σπιτιού και να αφήσουμε το εκκρεμές να κινηθεί πάνω από αυτό, εντοπίζοντας το σημείο που βρίσκεται το χαμένο αντικείμενο.
http://www.myhoroscope.gr/42-%EC%E1%ED%F4%E9%EA%DD%F2-%F4%DD%F7%ED%E5%F2/821-%F1%E1%E2%E4%EF%F3%EA%EF%F0%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%EA%EA%F1%E5%EC%DD%F2.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2010, 15:24:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τσαρμντ, σε χαλάει, γιατί έχεις συνδέσει το σύμβολο του σταυρού με τη σταύρωση, σταυροκόπημα, θεούς, θανάτους κι ιστορίες. Κατά τα άλλα είναι ένα πανάρχαιο σύμβολο και ουδεμία σχέση έχει με όλα αυτά...

O ΘΕΟΣ ΕΙΠΕ ΜΗ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ..
ΑΦΟΥ Ο ΣΤΑΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ..

ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΠΙΑ ΜΕ ΘΑΝΑΤΟΥΣ...
ΠΑΛΙΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΤΑΝ ΕΒΛΕΠΕ ΣΤΑ ΣΤΑΥΡΟ ΤΡΟΜΑΖΕ..
ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΣΤΗ ΓΗ ...ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΑΛΛΑΞΑΝ...

quote:
Δεν κάνει κανένα άλλο από αυτά που είδες στη φώτο??

ΑΧ ΜΩΡE Η ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΩΣΤΑ Η ΜΗΝ ΑΝΑΚΑΥΕΥΕΣΑΙ...

Η ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Η ΜΙΜΟΣΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟ SITE
ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΕΛΛΟΝΤΟΛΟ ΠΟΥ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΙ...
ΜΕ ΑΝΕΠΑΡΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΕΣ

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΤΕΧΝΙΚΗ
ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗ ΒΡΕΙS ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΑΠΛΟ GOOGLARISMA..
AΛΛΑ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΠΟΛΥ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ...

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!

CHARMED

Edited by - CHARMED3 on 21/02/2010 15:25:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2010, 18:38:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην εμπιστεύεστε το ουλτζα μποαρντ για απαντήσεις σε συνειδησιακά ερωτήματα.Ευχαριστώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2010, 10:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε λίγο θα μας πείς ότι κατέχεις και το Ξόρκι της Δημιουργίας, χαλάρωσε CHARMED3. Στους συμμαθητές σου να τα λές αυτά.
quote:
O ΘΕΟΣ ΕΙΠΕ ΜΗ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ..

Εμένα δεν μου το είπε.
Εσένα που σου το είπε όμως γιατί ασχολείσαι;

quote:
ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΕΛΛΟΝΤΟΛΟ ΠΟΥ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΙ...

Τουλάχιστον έχει κάποια ιδιότητα... εσύ με ποιά ιδιότητα την ακυρώνεις; Γράψε την τεχική σου, γιατί δεν την γράφεις; Από τις 15/02 σου το ζητάει ο Γιώργος από την Τούμπα (που παρεμπιπτόντως εχθές 'κάηκε'). Όλοι σχεδόν την ίδια τεχνική περιγράφουν, και ένα βιβλίο για τις ψυχικές δυνάμεις που κοίταξα της Julie Soskin τα ίδια γράφει. Οι διαφορές είναι ανούσιες γιατί η βασική ιδέα του εκκρεμές είναι ίδια παντού. Τώρα αν η δική σου τεχνική φτιάχνει και μουσακά δεν γνωρίζω.

Άν δεν είχα κάνει εκκρεμές ποτέ, πάντως, θα προτιμούσα να διαβάσω την κυρία μελλοντολόγο που το αναλύει όμορφα κι ωραία και όχι ένα νεαρό κορίτσι που σε κάθε του μήνυμα οι φοβίες και οι δεισιδαιμονίες του είναι εμφανείς.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2010, 13:47:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σε λίγο θα μας πείς ότι κατέχεις και το Ξόρκι της Δημιουργίας, χαλάρωσε CHARMED3. Στους συμμαθητές σου να τα λές αυτά.

AMA ΣΤΗΡΙΖΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΑΣ ΤΟ ΠΑΜΕ ΤΟΤΕ ΕΤΣΙ...
ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ
ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΠΡΙΝ...

quote:
Εμένα δεν μου το είπε.
Εσένα που σου το είπε όμως γιατί ασχολείσαι;

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΚΕΙΝΟ ΗΡΘΕ ΣΕ ΕΜΕΝΑ...

quote:
Τουλάχιστον έχει κάποια ιδιότητα... εσύ με ποιά ιδιότητα την ακυρώνεις;

Η ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΜΙΑS ΜΕΛΛΟΝΤΟΛΟΓΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ..
ΕΧΟΥΝ ΜΕΝ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..
ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΥΡΩΝΩ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ
ΕΣΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΤΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣΑΩ ΕΓΩ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ
ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ...ΓΥΡΝΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ
ΚΑΙ ΚΡΑΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ..ΜΗΝ ΠΡΟΧΩΡΑΣ...
ΜΕΙΝΕ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΣΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ..ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ
ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΜΑΣΤΑΝ ΑΚΟΜΗ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΔΕΝΔΡΑ..ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ
ΟΤΙ Η ΓΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΡΑΓΩΝΗ..ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙ..

quote:
Γράψε την τεχική σου, γιατί δεν την γράφεις; Από τις 15/02 σου το ζητάει ο Γιώργος

ΕΙΧΑ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥ ΤΗ ΓΡΑΨΩ ..ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΤΗ ΜΑΘΩ...
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ
ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΠΛΑ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ
ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΙΜΟΥ

quote:
να διαβάσω την κυρία μελλοντολόγο που το αναλύει όμορφα κι ωραία και όχι ένα νεαρό κορίτσι που σε κάθε του μήνυμα οι φοβίες και οι δεισιδαιμονίες του είναι εμφανείς.

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΜΠΟΡΕΙ ΕΓΩ ΝΑ ΜΑΙ ΤΟ ΝΕΑΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Η
ΕΠΙΠΟΛΕΗ..ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΦΟΒΙΕΣ...
ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΙΣ ΞΕΠΕΡΝΑΝΕ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΥΝΑΤΟΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΙΑ
ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΤΙΓΜΑΤΙΖΕΙ ΜΙΑ ΖΩΗ...
ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΑ 10 ΜΝΜ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΟΥΝ
ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΕΑΥΤΟ...ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ
ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΕΓΩ ΜΕ ΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ..ΚΑΙ ΤΙ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ...

CHARMED

Edited by - CHARMED3 on 22/02/2010 13:52:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2010, 14:17:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά, με καλύπτει η μέθοδος της κυρίας Μάργκαρετ.

Άν έχεις να προτείνεις κάποια καλύτερη στους υπολοίπους do it και άσε τις 'κορόνες'.

Το μόνο που καταφέρνεις είναι να μεταδίδεις τις φοβίες σου στους ανθρώπους που δεν έχουν ασχοληθεί ποτέ με αυτά τα θέματα. Καλό θα ήταν να τις καθαρίσεις πρώτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2010, 14:55:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το μόνο που καταφέρνεις είναι να μεταδίδεις τις φοβίες σου στους ανθρώπους που δεν έχουν ασχοληθεί ποτέ με αυτά τα θέματα. Καλό θα ήταν να τις καθαρίσεις πρώτα

ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΤΥΠΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ...
ΔΕΝ ΜΕΤΑΔΙΔΩ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΦΟΒΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ...
ΑΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΠΩΣ ΦΟΒΑΣΑΙ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΑ ΜΝΜ ΜΟΥ...
ΜΗΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ..


CHARMED
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2010, 16:46:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς, οι φοβίες και οι δυσιδαιμονίες σου βγάζουν μάτι. Σε λίγα χρόνια θα σου φαίνονται αστείες βέβαια.
Εγώ απλά τις εντοπίζω. Τις μεταδίδεις σε κάποιον που δέν μπορεί να τις εντοπίσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy