ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2007, 14:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
αχ ρε gretel... πρώτα οι ensiferum και μετά αυτο... πάρε τουλάχιστον και καμια κάμερα βρε κοπέλα μου!

______________________________________________


Πήρα πήρα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2007, 19:20:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
δεν πειράζει... εμείς θα δούμε... τα-ταν τα-ταααααν

iron maiden το μάρτιο!

και τι άλλο;

blind guardian!

και; και...;

rhaspody!

καθως και...

manowar!

πάω να γυαλίσω καρφιά, να ακονίσω σπαθί κλπ.

by the way μόλις άκουσα όλη τη δισκογραφία των norther απανοτά και έχω ένα μεγάλο πάνω απ'το κεφάλι μου...

τι ακριβώς υποτήθεται οτι παίζουν...; όχι οτι είναι άσχημοι αλλά... μπερδεύτηκα λίγο... wtf?

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2007, 21:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
τι ακριβώς υποτήθεται οτι παίζουν...; όχι οτι είναι άσχημοι αλλά... μπερδεύτηκα λίγο... wtf?


Εεεε καλά wtf αν σου αρέσουν είναι ανάγκη να τους κατατάξεις κίολας?

Ακούω DUSKFALL και μου αρέσουν πάρα πολύ!



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2007, 00:47:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Εεεε καλά wtf αν σου αρέσουν είναι ανάγκη να τους κατατάξεις κίολας?

όλα στη ζωη μου λειτουργούν με κανόνες.
για να δεχτώ ότι κάτι συμβαίνει, πρέπει να συμφωνεί με τους κανόνες της φυσικής που ξέρω.
για να ακούσω κάτι πρέπει να ξέρω σε ποιό είδος ανείκει, ακόμα κι αν η ονομασία αυτού του είδους είναι είκοσι σειρές!
avant-garde-industrial-gothic-symphonic-progressive-metal!!!!

μόνο με τους therion έχω καταφέρει να ακούω κάτι χωρίς να ξέρω τι είναι!

τεσ'πα...

quote:
Ακούω DUSKFALL και μου αρέσουν πάρα πολύ!

σε ρωτήσαμε; χεχε

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2007, 15:11:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
για να δεχτώ ότι κάτι συμβαίνει, πρέπει να συμφωνεί με τους κανόνες της φυσικής που ξέρω.
για να ακούσω κάτι πρέπει να ξέρω σε ποιό είδος ανείκει, ακόμα κι αν η ονομασία αυτού του είδους είναι είκοσι σειρές!
avant-garde-industrial-gothic-symphonic-progressive-metal!!!!

Να σου πω την αλήθεια, φίλε μου, πιστεύω πως αυτό δεν έχει και τόσο μεγάλη σημασία.
Άν κάτι κάθεται καλά στο αυτί σου και δε μπορείς να το κατατάξεις κάπου γιατί να μην το ακούσεις?
Τα είδη εξάλλου μερικές φορές είναι κάπως μπερδεμένα μεταξύ τους οπότε που να κάθεσαι να χολοσκάς για το που ανήκει!

quote:
μόνο με τους therion έχω καταφέρει να ακούω κάτι χωρίς να ξέρω τι είναι!

Ε, αυτό έλειπε!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2007, 20:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Καλή Εβδομάδα σε όλους με Kiss και Rock Bottom

Gretel ζηλεύω.

Στην Ξάνθη παίζουν συγκροτήματα που εδώ στην Αμερική δεν θα τα δούμε ποτέ.

Ξεχωρίζω.......

Naer Mataron (κορυφαίο ελληνικό black), Orphaned Land (progressive από Ισραήλ), Mystic Prophecy (Γερμανο-ελληνικό power ΘΕΟΙ....) Firewind (αν ήταν γερμανοί και όχι έλληνες θα τους ήξερε όλος ο κόσμος-ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ POWER ΜΕΤΑΛ GROUP EVER!!!!!!!!!)

Τους Leaves'Eyes θα τους δω εδώ με τους Kamelot.

Dying Incubus από Leaves' Eyes μου λείπει μόνο το Lovelorn τα άλλα τα πήρα.

Crucifire

οι Norther τυπικά παίζουν death. Έχουν όμως και στοιχεία, black, power etc. Γενικώς λίγο από όλα. Έχουν κάνει cover και το Final Countdown και το Youth Gone Wild των Skid Row.


Edited by - A. Kircher on 14/01/2007 20:48:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 07:37:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Βρε παιδιά, είστε τυχεροί!
Θα δείτε τους Leaves' Eyes όλοι κι ο μόνος που δεν θα τους δω θα είμαι εγώ!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 10:30:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Άν κάτι κάθεται καλά στο αυτί σου και δε μπορείς να το κατατάξεις κάπου γιατί να μην το ακούσεις?

...ξέρω 'γω... καλή ερώτηση!

quote:
Έχουν κάνει cover και το Final Countdown

ναι. το... εκτελέσανε.
το άκουσα πρώτο επειδή μου το συνέστησε ο νταβέλης και.... τεσ'πα!

D_I η αλήθεια είναι ότι κι ε΄γω θα ήθελα να δω τους leaves eyes -μάλλον, τα liv's eyes! - αλλά τι να κάνουμε αδεφέ, στην ελλάδα οι εταιρίες είναι υποανάπτικτες!!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2007, 03:18:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Πάντως πολλές φορές τα είδη και οι κατηγορίες δεν βοηθάνε και πάρα πολύ.

Ερωτώ: Οι Leaves' Eyes με τους οποίους έχω κολλήσει τώρα (ελπίζω να μην με πιάσει κανά νταβελικό και τα παρατήσω όλα για χάρη τους-ή μάλλον να πω της) τι παίζουν;

Πριν απαντήσετε να ακούσετε τα τραγούδια Leaves'Eyes και το Mourning Tree από το Vinland Saga.

Τελικά το μόνο που έχει σημασία είναι η ΜΟΥΣΙΚΗ.....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2007, 07:45:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Βρε παιδιά, και ποιός δεν θα ήθελε να δει από κοντά τα μάτια της Liv...
Όσο να 'ναι, έχουν κάτι το κολληματικό!

Φίλε μου A. Kircher, αυτό που διαβάζω είναι πως οι Leaves' Eyes παίζουν gothic/symphonic metal.
Δεν έχω διαβάσει άλλο ορισμό της μουσικής τους αλλά για να σου πω την αλήθεια δεν το ψάχνω και πολύ κιόλας.
Απλά τους ακούω...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2007, 13:15:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
ελπίζω να μην με πιάσει κανά νταβελικό και τα παρατήσω όλα για χάρη τους-ή μάλλον να πω της

χεχε!

quote:
τα μάτια της Liv...
Όσο να 'ναι, έχουν κάτι το κολληματικό!

πέσ' τα!

τεσ' πα τελικά μάλλον ο kircher έχει δίκιο. απλά όταν ξέρω τι ακούω, μειώνονται οι πιθανότητες να απογοητευτώ. αν ξέρω ότι θα ακούσω... emo ξέρω ότι θα σκοτώσω τον κ*****η που με ανάγκασε να τ' ακούσω. αν ξέρω ότι θα ακούσω epic ξέρω ότι θα μ'αρέσει ότι και να 'ναι...
βέβαια έτσι μειώνεται και ο παράγοντας της δυσάρεστης έκπληξης, αλλά τουλάχισον δε θα πάω να ακούσω mayhem περιμένοντας να ακούσω power!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 03:52:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
απλά όταν ξέρω τι ακούω, μειώνονται οι πιθανότητες να απογοητευτώ.

Όντως και εγώ θέλω να ξέρω τι ακούω και τι παίζει το α,β,γ, συγκρότημα. Δεν υπάρχει λόγος, αυτό βοηθάει πολύ.

quote:
Φίλε μου A. Kircher, αυτό που διαβάζω είναι πως οι Leaves' Eyes παίζουν gothic/symphonic metal.

Ακριβώς και συμφωνώ. Ανέφερα τα δύο παραπάνω τραγούδια γιατί μου φάνηκαν κάπως ποπ. Και πάλι όμως τι σημασία έχει....αυτό που έχει σημασία είναι το παρακάτω που έργαψε ο Dying Incubus

quote:
Δεν έχω διαβάσει άλλο ορισμό της μουσικής τους αλλά για να σου πω την αλήθεια δεν το ψάχνω και πολύ κιόλας.
Απλά τους ακούω...

Crucifire,
το Gothic Kabbalah έχει βγει. Περιμένω να ακούσω εντυπώσεις.

quote:
αν ξέρω ότι θα ακούσω... emo ξέρω ότι θα σκοτώσω τον κ*****η που με ανάγκασε να τ' ακούσω.

Έγραψες!!!!!!Τι άλλο να πω......


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 07:37:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Εντάξει, σίγουρα βοηθάει να ξέρεις τι θα ακούσεις στο περίπου απλά δεν είναι και μπούσουλας.
Όπως δεν είναι απαραίτητο πως αν ακούς heavy metal θα σου αρέσει το οτιδήποτε heavy πέσει στα χέρια σου.

Λοιπόν, σας έχω νέα!
Μόλις εχθές μετά από κόπους και θυσίες () απέκτησα το Exaudi vocem meam II από τους Dark Sanctuary!!!
Μιας κι έχουν εκφράσει και κάποιοι άλλοι πέρα από εμένα θετική γνώμη για το συγκρότημα, το καινούριο τους album κυκλοφόρησε στα τέλη του 2006 και περιλαμβάνει 11 τραγούδια.
Το 1 μάλιστα απ' αυτά είναι το L' autre monde σε Acoustic version!

Αν σας αρέσει το συγκρότημα ψάξτε το album!
Εγώ κόλλησα εχθές...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 20:40:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
επ kircher, σε πιάνω αδιάβαστο! πριν από κανά μήνα έγραψα εντυπώσεις!
εντάξη μωρέ, ψάχνονται τα παιδάκια, θα συνέλθουν... όχι ότι δεν έχουν και πολύ ωραία τραγούδια [το ομώνυμο, το perenial sophia, αλλά το path to arcady, με απογοήτευσε...]

σκόπευα να γράψω ένα companion για το cd αλλά θα αρκεστω σε ένα πράγμα. αν κάποιος αναρωτιέται πως θα ήταν η φωνή των όντων στο roswell το 47 ας ακούσει το 8ο τραγούδι [δεν έχω κοντά μου τρη θήκη να δω τίτλο, και που να σηκώνομαι...!]

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 21:57:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Λοιπόν παιδιά ευχάριστα νέα!!!
Οι Savaoth παίζουν στο club "Στον Αέρα" Πετρούπολης (οδός Κάσσου 11 στην στρογγυλή πλατεία κοντά)την Κυριακή 4 Φεβρουαρίου!!
Θα αρχίσει το live κατα τις 8.30 και θα βγούν στην αρχή 2-3 συγκροτήματα.Μετά κατά τις 10.30 θα βγούμε εμείς και θα παίξουμε κανα 45λεπτο.
Θα παίξουμε 5-6 δικά μας κομμάτια και απο διασκευές:
Satyricon-Mother North
Dimmu Borgir-Progenies Of The Great Apocalypse
Emperor-Ye Entrancemperium
At The Gates-Blinded by Fear
και μπορεί
Darkthrone-Transilvanian Hunger

Η τιμή εισητηρίου θα είναι 6 euros
Οσοι μπορείτε ελάτε.Θα είναι ωραία πιστεύω!
Θα είμαι ο ξανθός μακρυμάλλης που θα τραγουδάει και θα παίζει κιθάρα
Hδη έχω πληροφορίες ότι μάλλον θα έρθει ο crucifire..



Bleat the Christian lie,
only mortals die...

www.savaoth.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2007, 04:35:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
crucifire,
άσε....γεράματα!

quote:
Μιας κι έχουν εκφράσει και κάποιοι άλλοι πέρα από εμένα θετική γνώμη για το συγκρότημα, το καινούριο τους album κυκλοφόρησε στα τέλη του 2006 και περιλαμβάνει 11 τραγούδια.
Το 1 μάλιστα απ' αυτά είναι το L' autre monde σε Acoustic version!

Dying Incubus
τους Dark Sanctuary τους έμαθα από σένα όπως θα θυμάσαι και μου έχουν κάνει τρομερή εντύπωση. To album θα το ψάξω και είμαι σίγουρος πως θα μου αρέσει.

quote:
Θα είμαι ο ξανθός μακρυμάλλης που θα τραγουδάει και θα παίζει κιθάρα

Για να δω τις μεταλλούδες να μαζεύονται παρακαλώ!

Καλή τύχη μάγκες!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2007, 16:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε A. Kircher, ελπίζω να μπορέσεις να το βρεις.
Ίσως στην Αμερική να είναι πιο εύκολο, δεν ξέρω.
Εδώ πάντως μέχρι να το βρω δεινοπάθησα λίγο...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2007, 20:21:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
άσε....γεράματα!

χεχε

quote:
Θα είμαι ο ξανθός μακρυμάλλης που θα τραγουδάει

θα τραγουδάς; ε... δε μπορώ να έρθω. θα έχω ωτίτιδα!

λοιπόν ποιοί από 'δω θα έρθουν; ποιές βασικά με ενδιαφέρει!

θυμίστε μου λίγο ποιός είχε προτείνει eluveitie.
βρήκα επιτέλους το spirit... πωπω μόνο για το booklet άξιζαν τα λεφτά! έτσι ήθελα να είναι το booklet του δικού μου άλμπουμ που θα βγει την προσεχή... δεκαετία [γειά σου ρε νταβέλη με το μπουζούκι σου και τα διπέταλα!]

σαν μουσική πάλι... perfect! αν και σε κανά δυό σημεία γίνονται λίγο κουραστικοί, όσο προχωράει η ιστορία σε πιάνουν στον ύπνο! κορυφέα στιγμή το siraxta οπου τα'χει όλα!

πήρα επιτέλους και το middle kingdom των cruachan αλλά δεν το έχω ακούσει όλο. θα γράψω και δυο λόγια για αυτό, για όσους δεν τους ξέρουν.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2007, 14:53:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ crucifire, τους Eluveitie τους είχε προτείνει ο KERRY KING (αν θυμάμαι καλά).

Πολύ καλό το Spirit όντως!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2007, 13:33:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
μπράβω στον kerry λοιπόν!!!

ρε κάφροι, έχει ακούσει κανείς dol' ammad?
και κάτι ασχετο:
ξέρει κανείς τα original ονόματα των gus g. και thanasis lightbridge;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2007, 18:44:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
ρε κάφροι, έχει ακούσει κανείς dol' ammad?

δεν...αλλά έχω ακούσει πως είναι καλοί. Σκέφτομαι μάλιστα να πάρω το Ocean Dynamics γιατί πήρε καλά review.

Τώρα δεν θέλω να προσβάλλω κανένα αλλά το thanassis lightbridge μου φέρνει γέλια. Ίσως να φταίει και η ξενιτιά, τι να πω.

Φίλε Dying Incubus,
το CD των Dark Sanctuary ελπίζω να το έχω σε καμιά εβδομάδα. Τώρα ήταν λίγο ακριβούτσικο αλλά χαλάλι τους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2007, 07:28:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου A. Kircher, το παρήγγειλες στο Διαδίκτυο?
Αλήθεια, πόσο το βρήκες?
Ειλικρινά ελπίζω να σου αρέσει γιατί αν σε απογοητεύσει προβλέπω να πάρεις καμία χατζάρα και να με κόβεις μορταδέλα!
Χαχα!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2007, 19:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Φίλε Dying Incubus,
να είσαι σίγουρος πως δεν θα με απογοητεύσει αν και την χατζάρα την έχω έτοιμη για καλό και για κακό...

Λοιπόν κοίτα να δεις τι παίζει εδώ στο Αμέρικα. Είμαι σίγουρος πως κάποια δισκάδικα θα το έχουν, αλλά μιλάμε για Νέα Υόρκη, Σαν Φρανσίσκο κ.τ.λ. οπότε άντε να το βρεις. Για αυτά τα δυσεύρετα CD μόνη επιλογή είναι το ίντερνετ.

Τώρα κοιτάω στο Amazon. 21.99$ και κάνει 4 με 7 εβδομάδες να φτάσει γιατί το εισάγουνε από Αγγλία. CD Universe, 25.09$ και backorder που σημαίνει ότι δεν το έχουν.

Οπότε....

Κάτω από τα προιόντα στο amazon υπάρχουν και διάφορα άλλα μικρά μαγαζιά που συνεργάζονται με το amazon. Ένα λοιπόν από αυτά τα μαγαζιά (δεν ξέρω καν αν είναι μαγαζί) είναι εδώ στην Φλόριντα και το πουλάει για 13.94$ συν $2.59 τα ταχυδρομικά. Αυτή η τιμή είναι πολύ καλή (πράγμα που με φοβίζει λίγο) και δεν έχω ξαναπαραγγείλει τίποτα από αυτούς οπότε δεν ξέρω.

Πάντως τα άλλα ειδικευμένα μαγαζιά από όπου παραγγέλνω στο ίντερνετ δεν το έχουν και αυτό είναι περίεργο.

Συγνώμη για την μακροσκελή απάντηση αλλά τα έγραψα αναλυτικά για να μην νομίζετε ότι η Αμερική έχει τα πάντα. Μπορεί να τα έχει αλλά δυστυχώς αυτή η χώρα είναι τόσο τεράστια που και πάλι δεν βρίσκεις αυτά που θέλεις.

Οπότε....

Να ζήσει το ίντερνετ! Αλλιώς θα ακούγαμε όλοι μόνο τα γνωστά.

Τα λέμε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2007, 03:53:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Φίλε μου Dying Incubus,
άκου να γελάσεις τι έπαθε ο Kircher (εγώ ακόμα κλαίω.....)

Λοιπόν το CD των dark sanctuary λέγεται όπως έγραψες Exaudi Vocem Meam - Part II. Μέχρι εδώ καλά.

Τώρα λοιπόν μόλις ανακάλυψα πως αυτό που παρήγγειλα εγώ λέγεται Exaudi Vocem Meam - Part Ι (φτού!)Από ότι καταλαβαίνω αυτό είναι το περσινό τους.

Δεν πειράζει, το παράγγειλα σε special digipack edition μαζί με το Royaume Mèlancolique.

Οπότε το ξαναπαραγγέλνω τώρα, 21.69$.....

Άφραγκος ο Kircher στο τέλος του μήνα και πάω τώρα να ακονίσω την χατζάρα μου......

Edited by - A. Kircher on 25/01/2007 04:34:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2007, 04:32:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Πολυλογία ο Kircher απόψε...

Φίλε Dying Incubus,

ξέρεις ένα συγκρότημα που λέγεται Gaias Pendulum από την Κολομβία; Παίζουν από ότι μου είπανε πριν από λίγο gothic metal με στοιχεία ambient black. Αν τους έχεις ακούσει, πες μου αν αξίζουν.

Edited by - A. Kircher on 25/01/2007 04:34:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2007, 07:38:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλά, δεν θα το πιστέψεις!

Εχθές το βράδυ άκουγα Dark Sanctuary και κάποια στιγμή άκουσα και το Exaudi vocem meam II και σκέφτηκα οτι το πρότεινα στο θέμα αυτό.
Μετά θυμήθηκα οτι το παρήγγειλες και για κάποιο λόγο σκέφτηκα μπας και μπερδεύτηκες και παρήγγειλες το Exaudi vocem meam II κατά λάθος!!!
Αυτό έγινε κάμποσες ώρες προτού γράψεις τα 2 τελευταία σου μηνύματα...

Ακύρωσες την πρώτη παραγγελία ή ισχύουν κι οι 2 πλέον?
Πάντως και το περσινό album τους είναι αρκετά καλό, οπότε πιστεύω πως θα πιάσουν τόπο τα λεφτά σου.
Κι ειδικά αφού θα πάρεις μαζί και το Royaume Mèlancolique...

Προσπαθώ να σε παρηγορήσω λίγο που θα μείνεις κάπως ταπί!
Χεχε!
Σοβαρά πάντως, αξίζουν...

Τους Gaias Prelundum τους ακούω πρώτη φορά.
Θα τους ψάξω όμως κι αν βρω κάτι θα σου πω αύριο - μεθαύριο.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2007, 18:35:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Αυτό θα πει συγχρονικότητα!!!

Όχι τις κράτησα όλες τις παραγγελίες γιατί δεν είχα τίποτα σε CD από τους Dark Sanctuary μόνο σε mp3.

Πάντως πολύ μελαγχολία!!! Χτες άκουγα το L'Arrogance και παραλίγο να με πιάσουν τα κλάματα και δεν κάνω πλάκα.

Και εγώ τους Gaias Prelundum δεν τους έχω ακούσει για την ώρα αλλά μου είπανε πως είναι καλοί.

Τα λέμε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 07:50:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Πολύ καλά έκανες, ούτε εγώ θα ακύρωνα την παραγγελία!

Το L' arrogance είναι ωραίο τραγούδι αλλά σίγουρα θα ένιωθες συγκίνηση και με άλλα τραγούδια:

Anatheme
Seul, face au sinistre
Dein kalter stein
L' autre monde
Funerailles

Σχετικά με τους Gaias Prelundum έψαξα αλλά δεν βρήκα τίποτα.
Μήπως έχεις βρει κάτι εσύ?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 19:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Dio-Holy Diver

Mετά από μια λαμπρή καριέρα στους θρυλικούς Rainbow και Black Sabbath η απόλυτη ΦΩΝΗ του μέταλ κυκλοφόρησε τον πρώτο του σόλο δίσκο το 1983 με τον καταπληκτικό τίτλο Holy Diver και το ακόμα πιο καταπληκτικό εξώφυλλο που βλέπετε παραπάνω. Μαζί του ο παλαίμαχος Vinny Appice στα ντράμς και ο μοναδικός Vivian Campbell στις κιθάρες.

Το Holy Diver πραγματικά απoτελεί τον ορισμό του Heavy Metal. Δυναμική μουσική χωρίς περιττά στολίδια και τερτίπια, με στίχους για την καθημερινή ανθρώπινη ζωή και τις συνέπειες των πράξεων. Δεν υπάρχουν αδύνατα τραγούδια στο δίσκο, όλες οι συνθέσεις είναι απλά μοναδικές.
Να ξεχωρίσω όμως τα Holy Diver (το σουξέ της εποχής), Caught in the Middle, Don't Talk to Strangers, και το μεγαλειώδες Rainbow in the Dark.

Δυστυχώς ο Dio δεν μπόρεσε ποτέ να ξεπεράσει αλλά ούτε και να φτάσει την δημιουργικότητα και την ποιότητα του παραπάνω δίσκου.
Το Holy Diver παραμένει μέχρι σήμερα το απόλυτο μέτρο σύγκρισης στην μεταλλική μουσική.

When there's lightning - it always bring me down
Cause it's free and I see that it's me
Who's lost and never found
I cry for magic - I feel it dancing in the light
But it was cold - I lost my hold
To the shadows of the night

There's no sign of the morning coming
You've been left on your own
Like a Rainbow in the Dark

Για να θυμούνται οι παλιοί και να γνωρίζουν οι νεώτεροι.

Φίλε Dying Incubus θα σου στείλω μειλ από το σπίτι.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2007, 01:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
There's no sign of the morning coming
You've been left on your own
Like a Rainbow in the Dark

ρήγος συγκίνησης διαπέρασε την κ... αρδιά μου !!!

που το θυμήθηκες ρε τεράστιε! να άλλος ένας καλός λόγος να έρθεις ελλάδα: να δεις sabbath με dio [δυστυχώς χωρίς bill ward] μόνο με 200.000 ευρόπουλα [επειδή είσαι εσύ, όχι τίποτα άλλο!]

πωπω!!! πάω να δω το βίντεο κλιπ να θαυμάσω τον ποντικομούρη!!!

[κορυφαία του εμφάνιση, με deep purple και συμφωνική: smoke on the water live... τρελό γέλιο! "hey ronnie! what do you think ronnie?"]

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy