ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 4ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2009, 17:53:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Ρωταω εσενα κυριε Υπηρετη και αυτον που υπηρετεις.
Πιτευεις οτι ο Μωησης ελαβε απο εντολες απο καποιο Θεο?
Πιστευεις οτι ανοιξαν οι ουρανοι και του τις εδωσε ο Θεος?
Πιστευεις οτι καποιος θεος ανοιξε την θαλασσα για να περασουν καποιοι στεγνοι απο την αλλη πλευρα , ενω καποιοι αλλοι(πολλοι απο τους οποιους ΑΘΩΟΙ ΟΠΛΙΤΕΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΟΥΣΑΝ ΚΑΛΗ ΩΡΑ ΚΑΠΟΙΟΝ) τους πηρε και τους σηκωσε και τους επνιξε η θαλασσα?
Πιστευεις κυριε Υπηρετη(ποιανου αραγε?) σε θεους και δαιμονες?
Πιστευεις κυριε Υπηρετη στο θαυμα(υλικο θαυμα) του (εκ γεννετης)τυφλου?
Τι πιστευις κυριε Υπηρετη για το θαυμα? της τροφης που εδωσε ο Χριστος στην ομιλια του στην ερημο?
Τι πιστευεις κυριε Υπηρετη για το νερο που εγινε ΑΙΜΑ και για το ΠΝΕΥΜΑ? που σκοτωσε(αν ειναι δυνατον καμια λυπηση?) ολους εκεινους τους πρωτοτοκους ?
Μπορω να εχω απαντηση σε αυτες τις ερωτησεις παρακαλω πολυ?
Να ειστε καλα ολοι!


Παρακαλω ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2009, 18:16:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΦΙΛΕ cody30

Πρώτων.. δεν έχω καμιά σχέση με το Μπελζεμπουμπ που ανέφερες παλαιότερα.
Δεύτερων.. έχεις εσφαλμένες εντυπώσεις από τότε που εμφανίστηκες στο τοπικ τις οποίες στις έχει επισημάνει ο ένας υπηρέτης αλλά και άλλοι, τις οποίες δεν διορθώνεις.
Τρίτον.. δεν μπορώ να δώσω σωστές απαντήσεις σε λάθος ερωτήσεις.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 27/10/2009 18:23:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2009, 18:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΦΙΛΕ cody30

Αλήθεια! Τι σε έχει πειράξει από αυτά που έχω πει και με αντιμετωπίζεις με αυτόν τον τρόπο;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2009, 20:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Να με συνχωρεις αληθεια , ουτε θελω να σε προσβαλω , ουτε να τα βαλω ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ μαζι σου.Δεν μου εχεις κανει τιποτε κακο εσυ ο ιδιος.
Αυτο ομως που θελω να ΑΝΑΦΕΡΩ με παθος ειναι οτι ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ , οπως και καθε αλλη ΙΔΕΑ που εχει "εφευρεθει" - ανακαληφθει και ΟΛΕΣ οι ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ μα ΟΛΕΣ , ΙΣΟΣ να κρυβουν ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ -ΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ- ΓΙΑ ΙΔΙΟΝ ΩΦΕΛΟΣ.Και λεω ισος για να μην ειμαι και τοσο απολυτος!
Πιστευω λοιπον οτι με αυτα που λεω ισος να επιρρεαστει καποιος εδω μεσα
και να ξεκολισει λιγακι απο εκει που ισος να παει να κολισει, οπαδος του εσωτερισμου η οτι αλλο οπαδος.
Και επισης αυτα που λεω τα λεω για παραδειγμα σε σενα διοτι εσυ Υπηρετη αντιπροσωπευεις αυτους που ειναι οπαδοι? κολιμενοι ? προσκολιμενοι σε καθε ειδους εσωτερικοθρησκειοιδεων.Και φυσικα απευθυνομαι και στους αλλους του "ειδους" σου που ισος βλεπουν και διαβαζουν χωρις να γραφουν στο εδω φορουμ!
Εγινα λιγακι κατανοητος?
Να ειστε καλα ολοι!

Α και τωρα που το ειδα , ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ , ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ , ΜΙΑ Χ-Α-Ρ-Α ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ Α-Π-Α-Ν-Τ-Η-Σ-Ε-Ι-Σ!!!!!!!

Παρακαλω ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.

Edited by - cody30 on 27/10/2009 20:20:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wholemind
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
62 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2009, 09:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wholemind
Η συνείδηση είναι ουσιατικά η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ.
Ό,τι υπάρχει μέσα στο πεδίο της συνείδησης είναι σκέψη.
Η παρατήρηση αυτού που συμβαίνει είναι απλά μεταλογισμός, είναι δηλαδή σκέψη σένα βαθύτερο επίπεδο: ο «παρατηρητής» είναι επίσης σκέψη.
Η σιγή του νου που είναι αποτέλεσμα πειθαρχίας είναι επίσης σκέψη.
Οποιαδήποτε αντίληψη φωτισμένης ατομικής ύπαρξης είναι επίσης σκέψη.
(Ω φωτισμένοι!, ειδήμονες, καθοδηγητές κι όλο αυτό το αλλαλάζον πλήθος... όλα αυτά είναι σκέψη).

Η σκέψη πρέπει να «εξουδετερωθεί» ή να αποκοπεί. Τότε ο νους είναι σιωπηλός, δεν τον κάνουμε σιωπηλό. Τότε υπάρχει το Άχρονο. Αυτό είναι ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ. Δεν είναι ιδιοκτησία κανενός.
Ατομική φώτιση δεν υπάρχει, είναι αυταπάτη.
Η έξοδος από το ατομικό οδηγεί στο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ που είναι ΚΟΙΝΟ γιά όλους.
(Ω έμποροι της γνώσης! Πουλάτε την φτώχεια σας αλλά ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΠΛΟΥΤΟΣ είναι ελεύθερος και ανήκει σε όλους).

Και, ναι, ναι, ναι......
Και όχι, όχι, όχι......
Όλα αυτά είναι σκέψη.
(Ω οδοιπόροι του δρόμου! Δεν κουραστήκατε πιά; Πέρα από τον ορίζοντα της σκέψης σας, σας περιμένει η ανάπαυση).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2009, 14:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φιλε cody30

Είσαι κατανοητός και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα από μέρους μου. Θα σου απαντήσω μονό σε μια σου ερώτηση. Θα ξεκινήσω λέγοντας σου ότι «οι πράξεις μας είναι αυτές που μας οδηγούν σε καλά ή σε άσχημα αποτελέσματα» και αυτό που σου λέω έχει σχέση με την απάντηση που θα σου δώσω στην ερώτηση σου:

«Πιστεύεις ότι κάποιους θεός άνοιξε την θάλασσα για να περάσουν κάποιοι στεγνοί από την άλλη πλευρά , ενώ κάποιοι άλλοι(πολλοί από τους οποίους ΑΘΩΟΙ ΟΠΛΙΤΕΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΟΥΣΑΝ ΚΑΛΗ ΩΡΑ ΚΑΠΟΙΟΝ) τους πήρε και τους σήκωσε και τους επνιξε η θάλασσα?»

Κάποια πράγματα ίσως να είναι συμβολικά όπως και αυτή η ιστορία με τον Μωηση. Θα σου κάνω ένας αποσυμβολισμο χωρίς όμως να είμαι και απόλυτος. Αυτούς που ο οδηγούσε ο Μωησης ήταν ο λαός του ISRAEL ο οποίος δεν έχει καμιά σχέση με το σημερινό Ισραήλ. Το IS έχει σχέση με το θηλυκό στοιχείο ή με το θηλυκό κομμάτι του ΕΙΝΑΙ ..και με την isis της αρχαίας Αιγύπτου. Το RA έχει σχέση με το αρσενικό στοιχείο ή με το αρσενικό μέρος του ΕΙΝΑΙ .. και με τον θεό RA Της αρχαίας Αιγύπτου. Το EL είναι το ουδέτερο μέρος αυτής της τριάδας και έχει σχέση με την μορφοποιος δύναμη του Σύμπαντος. Όταν αυτές οι τρεις δύναμης έχουν μια «αγνή ισορροπία» μέσα μας η οποία έχει σχέση με της δέκα εντολές, τότε το
ISRAEL γίνετε ο λαός του θεού!!

Ο Μωησης οδήγησε αυτόν τον «λαό» μέσα από τη θάλασσα «τα νερά».Τα νερά συμβολίζουν τις «ζωτικές ενέργειες» όταν σε αυτές τις ενέργειες υπάρχει αγνότητα τότε τα «νερά» δεν πνίγουν όταν όμως υπάρχει κατάχρηση, κακή πρόθεση, κακή επιθυμία, κακή σκέψη τότε αυτά τα νερά βρωμίζουν και πνίγουν. Ο λαός πέρασε ανάμεσα από αυτά τα νερά που πνίγουν!!!

Το ίδιο μπορεί και να συμβαίνει και τώρα, στην εποχή μας . Αυτοί που θα «πνιγούν» δεν θα είναι αυτοί που ένας θεός πνίγει, αλλά επειδή οι πράξεις τους, οι προθέσεις τους ,οι σκέψεις τους και οι επιθυμίες τους τους επνιξαν ή θα τους πνίξουν!!!

Ποιος σήμερα αγαπάει τον πλησίον του; ποιος δεν κοιτά την γυναικά του άλλου; ποιος δεν μοιχεύει; ποιος δεν λέει ψέματα και πολλά αλλά; Πολλοί λίγοι.
Και αν αυτοί οι λίγοι έχουν γίνει οι εκλεκτοί του θεού, έγιναν όχι γιατί ένας θεός τους επέλεξε, αλλά επειδή οι ίδιοι έγιναν αγνοί στις σκέψεις και στις πράξεις. Έγιναν αγνοί στο βλέμμα και στο λόγο. «Αυτοί» λοιπών περνούν ανάμεσα από τα νερά που πνίγουν.

Έχει σημασία τι υπηρετείς. Λες: «πολλοί από τους οποίους ΑΘΩΟΙ ΟΠΛΙΤΕΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΟΥΣΑΝ ΚΑΛΗ ΩΡΑ ΚΑΠΟΙΟΝ» Αθώοι οπλίτες που κρατούν ένα όπλο και έτσι αθωα σκοτώνουν όπως και στις μέρες μας, πετούνε βόμβες, αφανίζουν πολιτισμούς και πολλά άλλα.

Λες φίλε cody να βγούμε και να ζήσουμε φυσικά ή ότι η φύση ξέρει. Αλλά τι ξέρει η φύση όταν ένα παιδί κακοποιείτε ή βιάζετε ή σκοτώνετε ή πεθαίνει από την πείνα;

«Βγείτε έξω και ζήστε» ναι! Αλλά με τι ποιότητας. Είναι διαφορετικό να ζεις σαν αρπαχτικό ικανοποιώντας τις επιθυμίες σου και διαφορετικό να ζεις μέσα από μια εσωτερική ομορφιά οπού ο κόσμος σου ανοίγετε σαν μια ποίηση σαν ένα θαύμα οπού μετέχεις με όλη σου την καρδιά.

Αυτό που βλέπω σήμερα είναι ότι αυτή η «αθωα» ανθρωπότητα που υπηρετεί το χρήμα, την φιλοδοξία, την φιληδονία, την αδικία, που καταστρέφει το περιβάλλον.. αυτήν την «αθωα» ανθρωπότητα την βλέπω να στεκεται στο πάτο της ανοιγμένης θάλασσας οπού τα κύματα έχουν υψωθεί δεξιά και αριστερά πολλά μέτρα.. και από ότι φαίνεται είναι θέμα χρόνου για το πότε θα κλείσουν!!!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2009, 10:44:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Απλα να πω ευχαριστω πολυ που ασχοληθηκες σοβαρα μαζι μου.
Να πω οτι μετα απο ολα αυτα που μου λες , τι να περιμενουμε λοιπον να πεσουνε τα κυματα να πνιξουν αυτους που ειναι στον πατο?ολους μας?
Ποια λοιπον θα ειναι η σωτηρεια , ο εσωτερισμος ? Τι κανουμε λοιπον περιμενουμε να μας φανε τα απονερα ολους μας χωρις δυνατοτητα να σωθουμε ουτε εμεις που ισως εχουμε καποια συνειδηση?
Ο στρατιωτης που ειναι στο αφγανισταν δεν εχει παει να αφανισει κανενα!
Δεν εχει μισος με καποιον εκει.
Δεν πιστευω οτι πηγε στο Αφγανισταν να αφανισει ολα τα παιδακια που θα δει μπροστα του.
Πηγε για να "υπηρετησει" καποιες εντολες , πηγε για να "εργαστει" στο στρατο και να πληρωθει και να ζησει αυτος και η οικογενεια του!
Λοιπον αυτον τον θεωρω ΑΘΩΩ , ετσι τον θεωρω και κανενας θεος η δαιμονας δεν εχει πανω του δυναμη να τον πνιξει!
Δεν μπορω να σκεφτω τωρα και να απαντησω σε αυτα που παραθετεις!
Αλλα να πω οτι δεν συμφωνω μαζι σου σε πολλα , αλλα ευχαριστω και παλι πολυ που ασχοληθηκες σοβαρα μαζι μου και απαντησες με ομορφο τροπο χωρις να με στελνεις απο εκει που "ηρθα"
Καλημερα σε ολους!

Παρακαλω ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2009, 10:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Καλημέρα φίλε cody. το κλειδί βρίσκετε εδώ: «οι πράξεις μας είναι αυτές που μας οδηγούν σε καλά ή σε άσχημα αποτελέσματα»
Δεν ξέρω με ποιον τρόπο θα το καταφέρεις..βρες εναν..
quote:
Ο στρατιωτης που ειναι στο αφγανισταν δεν εχει παει να αφανισει κανενα!
Δεν εχει μισος με καποιον εκει.
Δεν πιστευω οτι πηγε στο Αφγανισταν να αφανισει ολα τα παιδακια που θα δει μπροστα του.
Πηγε για να "υπηρετησει" καποιες εντολες , πηγε για να "εργαστει" στο στρατο και να πληρωθει και να ζησει αυτος και η οικογενεια του!
Λοιπον αυτον τον θεωρω ΑΘΩΩ , ετσι τον θεωρω και κανενας θεος η δαιμονας δεν εχει πανω του δυναμη να τον πνιξει!

Και ένας πληρωμένος δολοφόνος για δουλειά πάει, δεν έχει κανένα μίσος με το θύμα του. Την δουλεία του κάνει για να ζήσει αυτός και η οικογένεια του. Για ξανασκέψου το….


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2009, 13:21:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

«Βγείτε έξω και ζήστε» ναι! Αλλά με τι ποιότητα. Είναι διαφορετικό να ζεις σαν αρπαχτικό ικανοποιώντας τις επιθυμίες σου και διαφορετικό να ζεις μέσα από μια εσωτερική ομορφιά οπού ο κόσμος σου ανοίγετε σαν μια ποίηση σαν ένα θαύμα οπού μετέχεις με όλη σου την καρδιά.


Δεν υπάρχει ποιότητα στη ζωή, στην ύπαρξη. Αυτό είναι ένα ψευτο-δίλλημα που το βάζετε εσείς για να τσιμπάνε οι αφελείς. Και τα αρπακτικά έχουν κι αυτά μια εσωτερική ομορφιά. Και τα αρπακτικά έχουν μέσα τους ποίηση. Δεν τίθεται λοιπόν θέμα "ποιότητας". Ο καθένας ζει - μάλλον θα έπρεπε να ζει - έτσι όπως αισθάνεται, φυσικά, αφήνοντας την φύση του να κάνει κουμάντο. Ποιος σου είπε ανόητε πως ικανοποιώντας τις επιθυμίες σου - όποιες και να είναι αυτές - ζεις σαν αρπακτικό ; Γιατί κατηγοριοποιείς τους ανθρώπους σε "αρπακτικά" και μη ;

Συνεχίζεις να γράφεις ανοησίες και μπούρδες. Δεν γνωρίζεις τίποτε για τον εαυτό σου και τους ανθρώπους. Υπηρετείς μια "σχολή" και τίποτε περισσότερο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2009, 14:28:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φιλε zip

1 Η ποιότητα είναι κάτι που υπάρχει και αυτό φαίνεται στο τρόπο με τον οποίο γράφεις.

Εσύ ο ίδιος, είσαι η απόδειξη αυτού που αρνησε.

2 Ειπα: "Είναι διαφορετικό να ζεις σαν αρπαχτικό ικανοποιώντας τις επιθυμίες σου και διαφορετικό να ζεις μέσα από μια εσωτερική ομορφιά οπού ο κόσμος σου ανοίγετε σαν μια ποίηση σαν ένα θαύμα οπού μετέχεις με όλη σου την καρδιά".

Δεν είπα ότι οποίος ικανοποιεί τις επιθυμίες του είναι ένα αρπαχτικό. Υπάρχει διαφορά μην τα συγχέεις.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 29/10/2009 14:33:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2009, 15:23:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φιλε zip

quote:
zip Δεν υπάρχει ποιότητα στη ζωή, στην ύπαρξη. Αυτό είναι ένα ψευτο-δίλλημα που το βάζετε εσείς για να τσιμπάνε οι αφελείς

Αν το δούμε από την μεριά της «αναίτιας αιτίας όλων» τότε δεν τίθεται θέμα ποιότητας. Αν το δούμε από την μεριά της υποκειμενικής ψυχολογίας του καθενός τότε τίθεται θέμα ποιότητας και θέμα χαρακτήρα και θέμα προσωπικότητας και «τι είδους άνθρωπος είναι αυτός;» και πολλά άλλα.

Επίσης την ποιότητα την έχουμε στην ζωή μας, όπως στο φαγητό, στην τεχνολογία, στα ρούχα και σε πολλά άλλα. Υπάρχει ποιότητα στο λογο όπως υπάρχει και ποιότητα στο πως βλέπεις μια γυναίκα.

Κάποιος βλέπει την γυναίκα σαν ένα μεζεδάκι για το κρεβάτι του, ένα αντικείμενο απόλαυσης. Και ένας άλλος βλέπει την ιδία γυναίκα με έναν εντελώς διαφορετικό τρόπο δηλ με μια άλλη εσωτερική ψυχολογική ποιότητα.

Αν εσένα αυτά σου φαίνονται ψευτο-δίλλημα που το βάζουμε «εμείς» για να τσιμπάνε οι αφελείς τότε….πράγματι είμαι ένας ανόητος που γράφει ανοησίες!


quote:
zip Και τα αρπακτικά έχουν κι αυτά μια εσωτερική ομορφιά. Και τα αρπακτικά έχουν μέσα τους ποίηση.

Και βέβαια όλα τα πλάσματα έχουν μια εσωτερική ομορφιά. Αλλά δεν μίλησα για τα πουλιά αρπαχτικά ..μια παρομοίωση έκανα φίλε zip, μόνο μια παρομοίωση . Μην μπερδεύεσαι. Δες αυτό που σου λέει η παρομοίωση , μην πιάνεσαι με τις λέξεις που χρησιμοποιούνται για την παρομοίωση ..χάνεις το νόημα και βγάζεις κάτι άλλο.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 29/10/2009 15:57:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2009, 14:10:49  Εμφάνιση Προφίλ
zip

Καλώς τον!

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2009, 10:55:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Ομορφα πρωτον κολισαμε στους οπλιτες αν ειναι μισθοφοροι - αθωοι η ενοχοι.Και σε ρωταω φιλε μου , ΟΙ ΠΡΩΤΟΤΟΚΟΙ ΗΤΑΝ ΑΘΩΟΙ Η ΕΝΟΧΟΙ ?Που καποιο ΠΝΕΥΜΑ ηρθε και τους σκοτωσε το βραδυ στον υπνο τους?
ΠΕΡΙΜΕΝΩ Α-Π-Α-Ν-Τ-Η-Σ-Η ΣΕ ΑΥΤΟ!!!
Και συνεχιζω , μπορει εσυ φιλε μου να μην πιστευεις(δεν εισαι με το μερος) στον βελζεβοκολοκιθα ΑΛΛΑ ΟΣΟ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΕ ΘΕΟΥΣ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ και πιστευει οτι τον κεραυνο και την αστραπη(βαλε αστρικο-οντα εκει-κυκλοι προστασιας) την κανει καποιος θεος-δαιμονας ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΤΟ ΧΑΤΙΡΙ ΟΥΤΕ ΠΑΡΕΑ ΟΥΤΕ ΘΑ ΨΑΞΩ ΚΑΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΕ ΣΑΣ!Ειμαι κατανοητος?
Περιμενω απαντηση για τα ΑΘΩΑ ΠΡΩΤΟΤΟΚΑ.......


Παρακαλω ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2009, 15:43:37  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε cody30 αυτή η ερώτηση δεν έχει να κάνει με το παρόν φόρουμ αλλά με το φόρουμ ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΊΑ το οποίο μπορείς να επιλέξεις στο τέλος της σελίδας αυτής δεξιά εκεί που γράφει "ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΣΕ".

Εκεί θα βρείς πολλούς ενασχολούμενους με τη θρησκεία, πιστούς και άθεους, που έχουν παρόμοια ενδιαφέροντα και ενστάσεις με τα δικά σου.


"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 31/10/2009 15:45:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john113
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2009, 17:16:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john113
γεια παιδεια ο john131 ειμαι αλλα εχασα τον κοδικο μου οσο για το θεμα σου vezyro αυτες οι δυναμεις ησουν εσυ αλλα μαλλον ειχες δυνατα συναισθηματα φοβου η κατι τετοιο και ηθελες βαθεια μεσα σου να σταματησεις βαθεια μεσα σου μου εχει τυχει και εμενα και αυτα μπορουσες και τα εκανες γιατι οταν εισαι σε αστρικη φαση μπορεις να εχεις οτι δυναμη θες.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
vezyro
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2009, 09:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vezyro
superman!!super human!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2009, 18:30:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Το ερωτημα μου εχει να κανει ΑΠΟΛΥΤΑ με το εδω φορουμ!!!
Μαλλον δεν εχετε καταλαβει , ΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ , τι προσπαθω να πω τοσο καιρο εδω!
Και ξαναρωτω , Πιστευεις κυριε υπηρετη οτι καποιο ΠΝΕΥΜΑ πηγε και σκοτωσε τα πρωτοτοκα παιδακια ?
Και για να μην σας φανει οτι το ερωτημα μου δεν εχει να κανει με το εδω φορουμ σας λεω οτι ,ΕΑΝ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ(ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΓΩ ΠΑΛΕΥΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΩΡΩ Μ.....ΙΕΣ)ΣΧΕΤΙΖΕΤΕ-ΠΙΣΤΕΥΕΙ-ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ με ΘΕΟΥΣ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ(ΠΟΥ ΣΚΩΤΩΝΟΥΝ Α-Θ-Ω-Α ΠΑΙΔΑΚΙΑ , τοτε θα παλεψω με νυχια και με δοντια (ΟΠΩΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ-ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΓΡΑΦΩ) , ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ωστε να τον ξεσκεπασω για να φανει η βλακεια του!
ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ?
ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ?
ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ < ΠΗΓΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΝΕΥΜΑ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΑ ΠΡΟΤΩΤΟΚΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ (ΙΣΡΑΗΛ) ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΝΗΜΑ?
Σοβαρα τωρα ο εσωτερισμος και εσεις εδω με τις αστρικες σας προβολες , πιστευετε σε πνευματα και θεους-δαιμονες?
Μα αληθεια πιστευετε οτι τον κεραυνο τον κανει καποιος ΔΙΑΣ?
Σε τι κολοκυθιες σπρωχνετε τον κοσμακι που σας ερωτα τι ειναι αυτο που ενιωσε και ειδε κατα τον υπνο του?
Και σε ξαναρωτω κυριε Υπηρετη , ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ , ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΛΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΟΡΟΥΣ-ΝΟΜΟΥΣ(ΑΒΡΑΑΜ,ΜΩΗΣΗ,ΙΣΑΑΚ και ενα σωρω αλλους που ζησανε και ας ειναι αναπαυμενοι εκει που ειναι) ΕΣΥ ΑΜΕΣΩΣ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΑΚΡΕΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΟΛΗΜΑΤΟΣ ΣΕ ΧΡΗΜΑ-ΣΕΞ-ΕΞΟΥΣΙΕΣ-ΦΟΝΟΥΣ-ΜΙΣΗ-ΠΑΘΟΙ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ.
Οπα ρε φιλε μηπως μπορουμε να ζησουμε και να φαμε την ζωη ΧΩΡΙΣ αυτα τα κοληματα? ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ?
Και συνεχιζω , ΞΑΝΑΡΩΤΩ πιστευει ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ οτι η ζωη μας εδω ειναι ΤΟ ΚΑΤΑΚΑΘΙ , Ο ΠΑΤΟΣ , Η ΚΟΛΑΣΗ , Η ΤΙΜΩΡΕΙΑ ΜΑΣ ?
Πιστευει ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ οτι ειμαστε εδω στην ζωη που ζουμε ΣΑΝ ΣΕ ΦΕΡΕΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ?
Πιστευει ο εσωτερισμος οτι για να φυγουμε απο αυτο το φερετρο ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΣΤΡΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ Μ.....ΙΕΣ ?????
ΕΡΩΤΩ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ?
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ?
ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ Η ΖΗΩ ΜΑΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΩΡΕΙΑ ΜΑΣ?
ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΡΕ Η ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΕ ΚΑΝΑ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ?
ΑΝΤΕ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΕ ΕΝΟΧΕΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΠΡΟΧΝΕΤΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΠΡΟΒΟΛΩΝ ΚΑΙ ΑΣΤΡΙΚΟΒΕΛΖΕΒΟΚΟΛΟΚΙΘΟΙΔΕΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΟΥΜΕ?ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΑΣ?
Απο τι να σωσουμε την ζωουλα μας ?ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ?
Τι βλακειες , τι βλακειες ρε.
Εχω πει τοσσσσσσα πολλα ποιο πανω και απαντατε ΕΠΙΛΕΚΤΗΚΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΡΝΕΙ. ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ?
Εχω παρει φορα τωρα και θελω να πω παλι τα ιδια και τα ιδια που σας ερωτω και σε παλιοτερα μου μυνηματα!
Δεν παιζεστε , αληθεια.
Επειδι ειχα μια συντομη ΕΥΤΥΧΩΣ συναναστροφη με κυκλους εσωτερισμου και αστρικοβλακειων και καταλαβα οτι ΚΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΕΔΩ , ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΠΟΤΡΕΨΩ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΑΤΥΧΟ-ΕΥΠΙΣΤΟ ΠΕΣΕΙ ΣΤΑ ΔΙΧΤΙΑ ΣΑΣ.
Μαλιστα σας θεωρω διχτια που πιανουν ανθρωπους για να τους κανουν κατι , δεν ξερω τι αλλα σιγουρα οχι για καλο.
Λοιπον επετε συνεχεια.
Δεν θα βαρεθω ποτε να γραφω.
Αντε καλησπερα!

Παρακαλω ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2009, 19:06:45  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε cody30.

Υπάρχουν πολλών λογιών εσωτεριστές και είναι φύσει αδύνατο να πιστεύουν όλοι στα ίδια ακριβώς πράγματα.

Επιμένω πως δεν είναι το κατάλληλο θέμα για ερωτήσεις αυτού του τύπου.

Αν θυμάσαι, βλέποντας την παρεκτροπή του θέματος αυτού στο παρελθόν σε άλλα ζητήματα εφτιαξα καινούριο θέμα ακριβώς για αυτά τα άλλα ζητήματα.

Το ίδιο μπορείς να κάνεις και εσύ. Να φτιάξεις δηλαδή ένα νέο θέμα που να παραθέτεις με τη σειρά τις ερωτήσεις σου περι εσωτερισμού, θρησκείας κλπ.
Το φόρουμ το αντίστοιχο για τέτοιες ερωτήσεις είναι το ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.

Μπορείς όμως να φτιάξεις και θέμα εδώ. Αλλά θα πρέπει να ασχολείται αποκλειστικά με τον εσωτερισμό και ίσως να είναι εντός θέματος έτσι, μιας και το άλλο φόρουμ ασχολείται με την θρησκεία αλλά όχι τόσο με τον εσωτερισμό καθ'αυτόν.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 01/11/2009 19:10:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2009, 19:46:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Απλα γραφω εδω στην αστρικη προβολη ΔΙΟΤΙ ακριβως εδω θα πεσει καποιος αθωος στα ΔΙΧΤΙΑ σας.
Απλα γραφω εδω διοτι ετσι ο ΑΘΩΟΣ αυτος θα διαβασει και εμενα και ΙΣΟΣ να σκεφτει οτι κατι τρεχει εδω και να το δει και διαφορετικα το ζητημα.
Πιστευω ΟΤΙ Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΕΙΝΑΙ Δ-Ε-Λ-Ε-Α-Ρ.
ΜΑΓΝΗΤΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΑΘΩΟ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΑΥΤΗΣ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΑ ΔΙΧΤΙΑ ΣΑΣ.
Γιαυτο και συνεχιζω να γραφω εδω και να λεω οτι η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑ ΦΥΣΙΚΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΩΣΑΝ Η ΑΣΤΡΑΠΗ(χωρις Δια στην μεση) ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ σε πολλα μυνηματα μου.
Λοιπον θα ηθελα παρακαλω να συνεχισω να γραφω εδω ακριβως που συντελειτε εσεις το ΨΑΡΕΜΑ.
Να ειστε καλα και ευχαριστω πολυ!
Βοηθεια ΖΙΠ , να εισαι καλα οπου εισαι.
Γεια σας!

Παρακαλω ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2009, 21:07:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φίλε cody

Kανένας δεν είπε εδώ μέσα ότι θα σωθεί κάνοντας αστρική προβολή. Επαναλαμβάνεσαι συνεχώς και αναγκάζεται να επαναλαμβάνεται και ο ένας υπηρέτης.

Που ειδές γραμμένο ότι θα σωθεί κάποιος κάνοντας αστρική προβολή;
Αν δεν το έχεις δεις, μην το επαναλαμβάνεις συνεχώς.

quote:
Και ξαναρωτω , Πιστευεις κυριε υπηρετη οτι καποιο ΠΝΕΥΜΑ πηγε και σκοτωσε τα πρωτοτοκα παιδακια ?

Μου είναι αδύνατον να πιστέψω κάτι τέτοιο. Από ότι φαίνεται είναι μια λανθασμένη εντύπωση που έχεις για εμένα ή και γενικότερα για τον εσωτερισμό.

quote:
Και για να μην σας φανει οτι το ερωτημα μου δεν εχει να κανει με το εδω φορουμ σας λεω οτι ,ΕΑΝ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ(ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΓΩ ΠΑΛΕΥΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΩΡΩ Μ.....ΙΕΣ)ΣΧΕΤΙΖΕΤΕ-ΠΙΣΤΕΥΕΙ-ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ με ΘΕΟΥΣ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ(ΠΟΥ ΣΚΩΤΩΝΟΥΝ Α-Θ-Ω-Α ΠΑΙΔΑΚΙΑ , τοτε θα παλεψω με νυχια και με δοντια (ΟΠΩΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ-ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΓΡΑΦΩ) , ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ωστε να τον ξεσκεπασω για να φανει η βλακεια του!

Δεν νομίζω ότι θα ξεσκεπάσεις κάτι που δεν είναι καν σκεπασμένο. Αυτά το θα "ξεσκεπάσω" είναι οι λανθασμένες σου εντυπώσεις.

quote:
ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ < ΠΗΓΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΝΕΥΜΑ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΑ ΠΡΟΤΩΤΟΚΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ (ΙΣΡΑΗΛ) ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΝΗΜΑ?

Μου φαίνεται ανόητη.. μια τέτοια απάντηση από εμένα.

quote:
Σοβαρα τωρα ο εσωτερισμος και εσεις εδω με τις αστρικες σας προβολες , πιστευετε σε πνευματα και θεους-δαιμονες?
Μα αληθεια πιστευετε οτι τον κεραυνο τον κανει καποιος ΔΙΑΣ?

Τι να σου πω…έχεις περίεργες αντιλήψεις. ΚΑΛΑ τι πιστεύεις ότι «πιστεύουμε» ότι κάποιος Δίας κάθεται εκεί ψηλά στον ουρανό και στέλνει τους κεραυνούς του στους αθώους πολίτες;

quote:
Και σε ξαναρωτω κυριε Υπηρετη , ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ , ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΛΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΟΡΟΥΣ-ΝΟΜΟΥΣ(ΑΒΡΑΑΜ,ΜΩΗΣΗ,ΙΣΑΑΚ και ενα σωρω αλλους που ζησανε και ας ειναι αναπαυμενοι εκει που ειναι) ΕΣΥ ΑΜΕΣΩΣ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΑΚΡΕΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΟΛΗΜΑΤΟΣ ΣΕ ΧΡΗΜΑ-ΣΕΞ-ΕΞΟΥΣΙΕΣ-ΦΟΝΟΥΣ-ΜΙΣΗ-ΠΑΘΟΙ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ.
Οπα ρε φιλε μηπως μπορουμε να ζησουμε και να φαμε την ζωη ΧΩΡΙΣ αυτα τα κοληματα? ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ?

Κάνε ότι θες. Η ζωή είναι δικιά σου και επιλέγεις το τι θα κανείς.

quote:
Και συνεχιζω , ΞΑΝΑΡΩΤΩ πιστευει ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ οτι η ζωη μας εδω ειναι ΤΟ ΚΑΤΑΚΑΘΙ , Ο ΠΑΤΟΣ , Η ΚΟΛΑΣΗ , Η ΤΙΜΩΡΕΙΑ ΜΑΣ ?
Πιστευει ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ οτι ειμαστε εδω στην ζωη που ζουμε ΣΑΝ ΣΕ ΦΕΡΕΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ?
Πιστευει ο εσωτερισμος οτι για να φυγουμε απο αυτο το φερετρο ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΣΤΡΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ Μ.....ΙΕΣ ?????
ΕΡΩΤΩ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ?

Μάλλον με περνάς για ανόητο.

quote:
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ?
ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ Η ΖΗΩ ΜΑΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΩΡΕΙΑ ΜΑΣ?
ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΡΕ Η ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΕ ΚΑΝΑ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ?
ΑΝΤΕ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΕ ΕΝΟΧΕΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΠΡΟΧΝΕΤΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΠΡΟΒΟΛΩΝ ΚΑΙ ΑΣΤΡΙΚΟΒΕΛΖΕΒΟΚΟΛΟΚΙΘΟΙΔΕΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΟΥΜΕ?ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΑΣ?
Απο τι να σωσουμε την ζωουλα μας ?ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ?
Τι βλακειες , τι βλακειες ρε.

Αναρωτιέμαι που τα διάβασες εδώ μέσα όλα αυτά;

quote:
Εχω πει τοσσσσσσα πολλα ποιο πανω και απαντατε ΕΠΙΛΕΚΤΗΚΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΡΝΕΙ. ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ?

Δεν νομίζω.

Αυτααα…


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 02/11/2009 21:08:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2009, 21:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Αυτα που σας αναφερω τα ελεγε ο δασκαλος στην καλλιθεα που πηγαινα στα σεμιναρεια αστρικης προβολης.
Οταν ,λεω οτι μπορουμε να ζησουμε μια χαρα και να φαμε την ζωη χωρις τα κολιματα αυτα , ΕΝΝΟΩ χωρις τα ακραια κολιματα του σεξ του χρηματος και της βιας κλπ κλπ.Μπορουμε να ζησουμε μια χαρα ζωντας με ΜΕΤΡΟ την ζωη μας , αρα τι νοημα εχει να προσπαθω να αστρικοπροβαλομαι?
Εγω νομιζω οτι απαντατε επιλεκτικα.
Και σου ξαναλεω ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΑΡΑΤΕθΕΙΤΕ ΜΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ-ΓΙΑΤΡΟΥΣ-ΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ-ΠΑΠΑΔΕΣ κλπ κλπ να δουμε τοτε τι ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΒΓΕΙ!
Αντε καντε το , τολμηστε το , καντε το ντε!
Καλη συνεχεια!


Παρακαλω ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.

Edited by - cody30 on 02/11/2009 22:30:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2009, 22:38:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φίλε cody θα σου δώσω μια συμβουλή. Μην απευθύνεσαι σε εμένα για αυτά που σου είπε κάποιος άλλος .

Εσύ βγαίνεις και φωνάζεις για κάποια πράγματα που μπορεί να έχεις και δίκιο!! Αλλά μην βάζεις τον ένα υπηρέτη και άλλους που γράφουν εδώ.. σε αυτά που άκουσες κάπου άλλου. Δεν τα έχουμε πει «εμείς» αυτά.

Θέλεις να μάθεις την γνώμη μου για αυτά που άκουσες; Καλώς. Αλλά μην απεύθυνες σε εμένα σαν να τα έχω γράψει εδώ μέσα.

Όταν πω την γνώμη μου τότε.. ναι.. «πες τα μου»

quote:
Και σου ξαναλεω ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΑΡΑΤΕΛΕΙΤΕ ΜΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ-ΓΙΑΤΡΟΥΣ-ΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ-ΠΑΠΑΔΕΣ κλπ κλπ να δουμε τοτε τι ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΒΓΕΙ!
Αντε καντε το , τολμηστε το , καντε το ντε!
Καλη συνεχεια!

Και εδώ ενα προσκήνιο είναι!!!

Το ξέρουμε το αποτέλεσμα, σύγκρουση μεταξύ παπάδων με ψυχολόγων, παπάδων με επιστήμονες, παπάδων με γιατρούς, και.. "όλοι" μεταξύ όλων.

Και λοιπών τι συμπέρασμα θα βγάλεις;;;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThanasisTheGreat
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 15:38:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThanasisTheGreat
Γεια σας!!.Ειμαι νεος στο FORUM.Παρακολουθω αρκετο καιρο τισ συζιτισεις σας σχετικα με το θεμα astral projection.Αρχικα εμαθα για την αστρικη προβολη απο εναν θειο μου που εκανε.τον πιστεψα επειτα απο πολλες αποδειξεις οπως το να μου πει τι εκανα ενα βραδυ ενω εγω ημουν αθηνα ενω αυτος στο χωριο του...αν και ειμαι μικρος ακομα στην εφιβια εχω αρχισει εδω και λιγες μερες να προσπαθω να κανω αστρικη προβολη...εχω φτασει σε ενα σημειο που τα ματια μου τρεμοπαιζουν και νιωθω καποιες φορες τσιμπιματα.επειτα ανοιγω τα ματια μου γιατι φοβαμαι...πιστυω πως θα ξεπερασω τον φοβο μου συντομα.το να τρεμοπαιζουν τα ματια και να νιωθεις τσιμπιματα ειναι καλο σιμαδι για να πραγματοποιηθει στη συνεχεια αστρικη προβολη?...εμεις την συνειδιτη αστρικη προβολη τιν αντιλαμβανομαστε συνηθως σαν συνειδιτο ονειρεμα αλλα ειναι πραγματικοτητα?υπαρχει κινδυνος να μην επιστρεψω στο σωμα μου?αν κανω συνειδιτη αστρικη προβολη και θελω να παω σε καποιο αγαπητο μου προσωπο και να δω τι κανει εκεινη την ωρα θα μπορεσω?αν ναι πως και θα ειναι πραγματικοτητα????Ελπιζω να μην σας κοyρασα και ευχαριστω προκαταβολικα...


FEAR IS THE ONLY DARKNESS

yedtraceurgrΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 17:45:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φίλε ThanasisTheGreat καλως ηρθες…πιστεύω ότι ο θειος σου θα σε βοηθήσει περισσότερο. Κατά την δική εμπειρία δεν είχα ποτέ τέτοια «συμπτώματα» (σχετικά με τα μάτια).

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 03/11/2009 17:46:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThanasisTheGreat
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 18:08:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThanasisTheGreat
Φιλε <<ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ>> σε ευχαριστω για το καλοσορισμα...πραγματι ο θειος μου θα μπορουσε να με βοηθησει πιο πολυ αλλα δεν βρισκετε πλεον στη ζωη ... πιστευω πως αυτο το forum ειναι αξιοπιστο και υπαρχουν ατομα με πραγματικα χρησιμες αποψεις που μπορουν να βοηθησουν...

YedFocused peace out

Edited by - ThanasisTheGreat on 03/11/2009 18:09:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 18:55:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Μου πέρασε από το μυαλό όταν το έγραφα. Σου εύχομαι καλές και εποικοδομητικές συζητήσεις.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 19:59:09  Εμφάνιση Προφίλ
ThanasisTheGreat Καλώς ήρθες. Εύχομαι μακροχόνια και εποικοδομητική αναζήτηση

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThanasisTheGreat
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 00:27:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThanasisTheGreat
Φιλοι θα σας παρακολουσα οποιος μπορει να απαντησει στα παρακατω ερωρηματα:1.οταν κανουμε αστρικη προβολη(συνειδιτα)την αντιλαμβανομαστε ως ενα συνειδιτο ονειρο που εχουμε τον ελεγχο του και ειναι πραγματικοτητα??????ενοω αν ειναι οπως ακριβως το συνειδιτο ονειρεμα.....2.μπορω στην αστρικη προβολη να κανω την αγαπημενη μου να νιωσει οτι ειμαι κοντα της???(αν εχω παει κατα τη διαρκεια της αστρ...κοντα της).

YedFocused peace outΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 10:33:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki
τελικα ολα για τις γκομενες γινονται!

τα περι τριακοστης διαστασης ειναι βεβαιως για ξεκαρφωμα!

θανασακη, στην τριτη διασταση υπαρχουν και web cameras πλην των mobile phones!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 11:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
μπορω στην αστρικη προβολη να κανω την αγαπημενη μου να νιωσει οτι ειμαι κοντα της???

Ενδιαφέρον.Βασικά υπάρχει και η 6η αίσθηση.Μπορούμε να νιώσουμε κάποιον που αγαπάμε κάθε στιγμή.Υπάρχει κάποια σύνδεση μέσου του τσάκρα της καρδιάς.Δέν χρειάζεσαι την αστρική προβολή για κάτι τέτοιο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy