ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2008, 04:23:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Noμιζω πως το εχουμε αναγκηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DarkSeer
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2008, 04:48:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DarkSeer
Εγώ μια φορα οταν εκανα κακά ενιωσα οτι απέβαλλα την 1η και καλή κουράδα αλλά δεν ακουσα θόρυβο οτι έπεσε μεσα και μολις κοίταξα μέσα δεν είδα τίποτα.Είμουν σίγουρος οτι την απέβαλλα αλλα πραγματικά ήταν σαν να εξαϋλώθηκε..Το μονο περιέργο που μου εχει συμβεί

_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ
ΣΕ ΜΙΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ

6/8/2008
_____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nightmare17
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2008, 05:00:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nightmare17
Σιχαθηκα πρωινιατικα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ria_maria
Νέο Μέλος

Cyprus
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2008, 14:29:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ria_maria
exw ke egw 2 ali8ina gegonota..

itan t 2005 otan mama m kimotan poli elafra k evlepe ena poli
zwntano oniro.. evlepe Ton Xristo na tin stavronei, kai mana m
elege ''kirie Isou Xriste eleison me'' kai sinexizotan..
istera apo liges meres xriastike na kanei mia poli epigousa egxirisi
sta matia tis..kai eftixws ola pigan kala(giati ixe poli liges pi8anotites na ta paei kala)..

to alo gegonos itan prin ligo kero otan kimomouna para poli elavra ..
ke evlepa poli foverous ke anatrixiastikous efialtes..imoun sxedwn
ksipnia ala dn mporousa na aniksw ta matia m..prospa8ousa ke telika nomisa pos ksipnisa ke ida pos sikostika apto krevati ke piga na anapsw to fws ala katalava oti imoun sto krevati akoma.. telika ksipnisa ke ekana ton stavro m tris fores ke kimi8ika mia xara...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2008, 00:16:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Ποιος ξερει τι θα εφαγες κι εσυ darkseer,τουλαχιστον εκανες οικονομια στο καζανακι
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2008, 14:48:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
μαιμουδιτσα
Ποιος ξερει τι θα εφαγες κι εσυ darkseer,τουλαχιστον εκανες οικονομια στο καζανακι


Μη βιάζεσαι, δεν ξέρουμε πώς τα πήγε στη συνέχεια.

Πάντως για πρώτο μήνυμα καινούργιου μέλους δεν ήταν και ό,τι καλύτερο... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2008, 22:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
προτεινω να αλλαξει το nickname του,και απο darkseer,να το γυρισει σε dark****,Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2008, 03:24:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2008, 03:30:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
O λογαριασμός DarkSeer απενεργοποιήθηκε.

Όσο για την απορία σου DarkSeer...
Μην ανησυχείς γι' αυτό που έχασες και νόμιζες ότι εξαϋλώθηκε.
Βρέθηκε!(λίγα μηνύματα πιο πάνω, αυτό με την κόκκινη διαγράμμιση).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2008, 03:33:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ria_maria καλώς ήρθες στα forums του ESOTERICA

Θα σε παρακαλέσουμε όμως, να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish για να είναι τα μηνύματά σου πιο ευανάγνωστα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2008, 00:31:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Amalia.Εισαι θεααααααααα!!!αχ!
Καιρο ειχα να γελασω τοσο..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ge0rgia_gh
Νέο Μέλος

Cyprus
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2008, 12:29:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ge0rgia_gh
Καλησπέρα! Σαν καινούργιο μέλος έχω βρεί απίθανες τις εμπειρίες διαφόρων μελών, και πραγματικά σ' όλο μου το κορμί ένιωσα ένα ρίγος και μια ανατριχίλα..
Έχουνε συμβεί και στη δικιά μου οικογένεια αρκετά παράξενα και ανεξήγητα φαινόμενα που πραγματικά έχουνε αλλάξει τις ζωές μας..
Κατάγομαι απ 'την Κύπρο και μένω σε μια πενταόροφη πολοικατικία.

Πριν περίπου 2 χρόνια μια γειτόνισσα μου έπασχε απο Καρκίνο και σύντομα θα πέθαινε. Τις επιπτώσεις που έχει αυτή η αρρώστια πιστέυω πως τις γνωρίζουμε όλοι μας γιατί τουλάχιστον οι μισοί απο εμάς είχανε ενα τέτοιο δυσάρεστο συμβάν στην οικογένεια τους ή στο φιλικό περιβάλλον.
Είχε πολλούς πόνους, και έλεγε συχνά πως δεν τους άντεχε και παρακαλούσε την κοπέλλα που την πρόσεχε (η καταγωγή της απο τις Φιλιππίνες) να τις δώσει χάπια για να αυτοκτονίσει. Συχνά επίσης έλεγε πως ήθελε να μιλήσει με τον πνευματικό της γιατί ένιωθε μέσα της κάτι δαιμονικό.
Λίγες μέρες αργότερα καθώς ήμουν στο σχολείο παίρνω ένα μήνυμα απο τη μητέρα μου ότι η γυναίκα αυτή αυτοκτόνησε, πέφτωντας κάτω απ'την πολυκατοικία.

Μας ήρθε σαν φλας στα μάτια και μας σόκκαρε με όλη τη σημασία της λέξης.
Στο σπίτι και γενικότερα σε όλη την πολυκατοικία υπήρχε τρόμος και φόβος. Στο μπάνιο δεν μπέναμε μόνοι, ούτε και στο σπίτι μέναμε μόνοι. Όπως και οι αδερλφές μου δεν κοιμόντουσαν στο δωμάτιο τους που είναι απ'την πλευρά της πτώσης. Τέλοσπαντων, για να μην πολυλογώ, υπήρχε και ακόμα υπάρχει σε μικρότερο βαθμό όμως αυτός ο φόβος στις καρδίες όλων μας.

1ο Περιστατικό:
Μια μέρα η θεία μου, η οποία και αυτή είναι ένοικος της πολυκατοικίας και καθαρίστρια αυτής, κάλεσε τη μητέρα μου για να της κάνει παρέα να καθαρίσει την πολυκατοικία γιατί φοβότανε μόνη. Δεν είχαν περάσει ούτε 40 μέρες απο το θάνατο της γυναίκας εκείνης.
Καθώς καθαρίζανε μαζί τη σκάλα, ακούσανε ξαφνηκά μια φωνή αλλοιωμένη και πολύ παράξενη σαν να ακουγότανε απο χαλασμένο ραδιόφωνο. Αμέσως στάθηκαν και οι δύο προσοχή και κοίταξαν τρομαγμένες η μια την άλλη στα μάτια και είπαν "άκουσες αυτό που άκουσα? Με το 3 να πούμε και οι 2 αυτό που ακούσαμε" και είπανε και οι 2 μαζί "Λένιααα...". Έτσι λένε τη μητέρα μου.


2ο Περιστατικό:
Καθόμασταν στην κουζίνα εγώ και η μικρότερη μου αδερφή και βλέπαμε τηλεόραση, στο διπλανό δωμάτιο η μητέρα μου με την επίσης μικρότερη μου αδελφή και φτιάχνανε τα μαλλιά τους.
Η εξωτερική πόρτα τοπυ σπιτιού ήταν ανοικτή το ίδιο και της παραπάνο θείας μου, η οποία μένει στο απέναντι διαμέρισμα. Ξαφνηκά ακούμε τη φωνή της θείας μου να φωνάζει τη μητέρα μου με τ'όνομα της. Ακούσαμε και γώ και η αδερφή μου την φωνή της θείας μου. Στο διπλανό δωμάτιο η αδελφή μου λέει στη μαμά μου, "Μαμά σου φωνάζει η νονά μου", φώναξα και γώ "Θεία έλα μέσα".. Η θεία μου πουθένα και έτσι νομίζαμε πως έφυγε. Πήγαμε δίπλα στο σπίτι της και τη ρωτήσαμε αν φώναξε και η απάντηση ήταν "όχι, δεν σε φώναξα".. Τρομάξαμε τόσο πολύ.. Είχαμε ακούσει και οι 3 μας να την φωνάζει, ωστόσο ποτέ δεν καταλάβαμε τι είχε γίνει εκείνη τη μέρα.Η θεία μου σε καμοία περίπτωση δεν θα μας έλεγε ψέματα γιατί είναι άτομο εμπιστοσύνης.

3ο Περιστατικό:
Πριν από λίγους μήνες η μεγαλύτερη μου αδελφή βγήκε έξω με κάτι φίλους. Στην επιστροφή την κατέβασαν και έφυγαν. Εγώ είμουν σπίτι και κοιμόμουν. Ξαφνηκά εκείνη τη στιγμή άνοιξα τα μάτια σαν κάτι να ένιωσα. Μετά από λίγο μπαίνει λαχανιασμένη η αδελφή μου σπίτι και άρχισε να φωνάζει "Μαμά...." ήρθε στο δωμάτιο και η φωνή της έτρεμε και πολύ τρομαγμένα μου είπε "Καθώς ανέβαινα για το ανσανσέρ άκουσα μια φωνή να μου φωνάζει περίεργα απο το σημείο που έπεσε η γυναία εκείνη "Τζούλια.....".
Κατατρομαγμένη δεν μπόρεσε να κοιμηθεί μόνη και ξαπλώσαμε στο ίδιο κρεβάτι.


Είχανε συμβεί τόσα πολλά ακόμη, σε διάφορους ενοίκους της πολυκατοικίας. Τόσα παράξενα και ανεξήγητα φαινόμενα. Σαν κάτι να στοίχιωσε με τον θάνατο της, σαν να γεννήθηκε μια κατάρα. Να αναφέρω ακόμη μια περίπτωση, λίγες μέρες μετά το θάνατο της το ανσανσερ σταματούσε στον όροφο όπου έμενε εκείνη η γυναίκα χωρίς κάποιος να το καλέσει. και ήταν όλα σκοτεινά και τόσο τρομακτικά. Ακουγόντουσαν βήματα στις σκάλες χωρίς κανείς να ήταν εκεί. Το μόνο σίγουρο είναι ότι με το θάνατο της σκόρπισε τον πανικό και όλα αυτά ποτέ δεν είχαν ξαναγίνει πρίν απ' το θάνατο της.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nightmare17
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2008, 03:03:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nightmare17
Το γεγονος οτι απο την ημερα που αυτοκτονησε αρχισατε να αισθανεστε εναν ανεξηγητο κ αδικαιολογητο φοβο δεν σας κανει να αναρωτιεσται κατι?

Δηλαδη για ποιο λογο αρχισατε και φοβοσασταν?Δεν νομιζεται οτι εσεις δημιουργησατε αυτες τις φωνες που ακουγατε?Οταν φοβομαστε πολυ ακουμε κ βλεπουμε πραματα που δεν υπαρχουν...

Συγνωμη και χωρις παρεξηγηση πιστευω οτι ολα ειναι στο μυαλο σας!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

neraidoula
Νέο Μέλος

Germany
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2008, 14:39:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους neraidoula
Φιλη ge0rgia_gh

Υπαρχουν 2 περιπτωσεις.


Η πρωτη ειναι να εχετε εσεις οι ιδιοι δημιουργησει ολα αυτα τα τρομακτικα περιστατικα που ζητε. Γιατι μην ξεχναμε οτι ειμαστε δημιουργοι της πραγματικοτητας μας και οτι με τις σκεψεις μας μπορουμε να καταφερουμε τα παντα...ακομα και να ακουμε οντως φωνες και διαφορα αλλα.


Η αλλη περιπτωσει ειναι να προκειτε οντως για το πνευμα της κυριας που αυτοκτονησε.


Οταν πεθαινει καποιος και ιδικα οταν προκειτε για αυτοκτονια η ψυχη κυριολεκτικα εκτοξευετε απο το σωμα. Λενε οτι μετα περιμενει καποιος αγγελος η καποιο αλλο πνευματικο ον και οδηγει αυτη την ψυχη στον Θεο. Πολλες φορες ομως η ψυχη δεν μπορει να πιστεψει οτι εχει πεθανει και ετσι περιπλανιεται στον κοσμο μας ψαχνοντας...
Εκτος αυτου η αυτοκτονια ειναι ενα αλλο μεγαλο κεφαλαιο που πρεπει να ενημερωθω καλυτερα για να μπορω να σου το εξηγησω. Οποιος ξερει κατι παραπανω ας βοηθησει.


Τωρα αυτο που μπορεις εσυ να κανεις ειναι πρωτα απο ολα να μην φοβασε.
Δεν προκειτε να παθεις τιποτα.
Πρεπει να καταλαβεις οτι ολα ειναι θεμα ενεργειας. Γιαυτο μην ξοδευεις ενεργεια στον φοβο σου γιατι σου κανει και εσενα κακο αλλα και στην ψυχη αυτη που για καποιον λογο ακομα κατι την κραταει στην γη μας.


Αν θελεις να βοηθησεις ενεργα εσενα και την ψυχη αυτη μπορεις να αναψεις ενα κερακι και να προσευχιθεις στους αγγελους για αυτη την ψυχη. Αν νιωθεις οτι καποιο σημειο του σπιτιου σου η της πολυκατοικιας ειναι αυτο που λεμε στιχιομενο παρε λιγο αγιασμο η καψε λιγο θιμιαμα σε αυτα τα μερη λεγοντας μια ευχη η απλα λεγοντας σου στελνω ολη μου την αγαπη για να βρεις το φως.


Πρεπει να μαθουμε να αντιμετωπιζουμε τον θανατο διαφορετικα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ge0rgia_gh
Νέο Μέλος

Cyprus
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2008, 15:30:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ge0rgia_gh
Αγαπητή φίλη Νεραιδούλλα σ'ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

Ναι ισως όπως λές και ο/η Nightmare17 το ιδιο, να είναι του μυαλού μας ολ'αυτα. Με το θάνατο της ναι, αρχίσαμε να φοβόμαστε όχι όμως αδικαιολόγητα πρώτον γιατί δεν ήταν ενας συνηθισμένος θάνατος και δευτερον γιατί πολλά ερωτήματα γύρω απ'αυτό μας περιπλανούσαν.
Γιατί αυτή η κυρια έκανε μισή ώρα χωρίς υπερβολή να περπατήσει 2 μέτρα απόσταση και καταφερε σε χρόνο ρεκόρ χωρίς να τη δει κάνεις (ώρα που όλοι κινούντε στην πολυκατοικία) να φτάσει μέχρι τον τελευταίο όροφο με ανσανσερ και μαλιστα να περπατήσει και καμοία τριανταρια σκαλιά μέχρι την ταράτσα (και η ιδια υποστήριζε πως ενιωθε κάτι δαιμονικό μέσα της).

Αυτά όλα μας σόκκαραν και να σημειώσω ακομη κάτι. Απο την πλευρά της πτώσης είναι το δωμάτιο των δύο μικρότερων αδελφών μου και κάτω ακριβώς από το παράθυρο του δωματίου - στην εξωτερική πλευρά- ο κομπρεσόρος του aircondition και αυτή η κύρια πριν την πτώση κτύπησε επάνω του με αποτέλεσμα να τον γκρεμίσει. Μέχρι ν μας το φτιάξουν, το βλέπαμε και τρέμαμε και με αυτό νομίζαμε πως την βλέπαμε μπροστά μας.

Είναι ένα πολύ δύσκολο (ψυχολογικά) περιστατικό και μπορούσε να προκαλέσει και σοβαρό προβλημα στα μικρά παιδια της πολυκατοικιας.

Με το θέμα των φωνών, σίγουρα δεν ήταν μια παραισθηση (αν και είναι πολύ φυσικό να προκαλούμε μόνοι μας διάφορα εν ώρα φόβου). Όμως δεν γίνεται να συμβαίνει και να το ακούμε όλοι η να γίνεται κατι μπροστα στα μάτια τουλάχιστον δύο ατόμων.

Λένε πως εκεί που γίνεται ένας τέτοιος θάνατος γεννιέται μια κατάρα.. Ισως η κατάρα αυτη να ναι αυτό που λες αγαπητή φίλη, η ψυχή αυτή να γυρνάει ακόμη εδώ ψάχνοντας να εκληρώσει μια επυθυμία ή κατι που άφησε ανεκπλήρωτο ή ακόμη γιατι δεν έχει συνειδητοποιήσει το θάνατο της. Και σύμφωνα πάντα με την Διαθήκη η ψυχή δεν ανοίκη στο Θεό και αυτό είναι που κάνει χειρότερα τα πράγματα. Ενώ, εχουμε ζήσει ενα φυσιολογικό θάνατο μιας παράλητης γυναίκας ποτέ δεν είχαμε τρομάξει (βέβαια λίγο στις αρχες αλλα μετά γίνεται συνήθεια) αλλα αυτόν τον θάνατο δεν μπορούμε να τον ξεχασουμε γιατί έγινε μεναν μη φυσιολογικό τρόπο.

Θα κάνω όσα μου είπες αν και μια φορά είχα δώσει σε κάποιον χρήμαρα για να την μακαρίσει (γιατί είχα δει ότι ανταλλαζαμε χρήματα-κάτι τέτοιο). Αλλά πιστευω ενας συχνος αγιασμός θα επιφέρει ηρεμία και γαλήνη στις ψυχές μας..

Ευχαριστώ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semele
Νέο Μέλος

Cyprus
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2008, 18:20:17  Εμφάνιση Προφίλ
γεωργία γειά σου.
αυτό που θα σας συμβούλευα είναι να καλέσετε ένα καλό ιερέα για αγιασμό. ή κάντε της ένα τρισάγιο στον τάφο της. πάντως μην το αφήσετε έτσι. μάλλον η ψυχή της έχει παγιδευτεί. πάντως κάντε κάτι. ψάξτε ένα καλό παπά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ge0rgia_gh
Νέο Μέλος

Cyprus
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2008, 19:26:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ge0rgia_gh
Είχαμε κανει και παλαιότερα (στις αρχες) αγιασμό όλης της πολυκατοικίας και στο σημείο όπου έπεσε. Μάλιστα φύτεψαν και ενα μικρό δεντρακι εις μνήμην της ακριβώς σε εκείνο το σημείο το οποίο μέχρι τώρα έμεινε όπως την μερα που φυτευτηκε. Ούτε μεγάλωσε, αλλά ούτε μαράνθηκε..Αλλο παράξενο κι αυτό!

Πρέπει όμως να ξανακάνουμε ενα αγιασμό..

Βέβαια ήταν ενασ πολυ καλος ανθρωπος, και εμενα και τις αλλες μου αδελφές μασ λάτρευε. Παντοτε χάριζε σε όλα τα παιδιά καραμελιτσες, σοκολάτες, δώρα.. Ενας άγιος που δεν του αξιζε ενα τέτοιο τέλος.

Αλλά δυστυχώς έχει φέρει μεγαλο τρόμο με τοπ θανατο της.

Παιδια σας ευχαριστώ παρα πολύ για το ενδιαφερον,
Νασται καλα!!

Φιλικά
ΓεωργίαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stevie.
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2008, 13:42:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stevie.
Γεια σας παιδια:)ειμαι καινουριος στο φορουμ μολις εκανα την εγγραφη αν και διαβαζω θεματα εδω κ 1 βδομαδα:)Εχω να σας διηγηθω κ εγω μια ιστορια που ισως να μην φανει τοσο παραξενη σε μερικους...Το περσινο καλοκαιρι γυρνουσα στο σπιτι μου κατα τις 2 το βραδυ.Μενουμε σε μια 3οροφη πολυκατοικια και στην εισοδο δεν υπαρχουν φωτα και ειναι ολο σκοταδι...Ακριβως απεναντι απο την εισοδο ειναι ενα παλιο ξενοδοχειο που το ειχε ενας παππουλης με την γυναικα του,που δυστυχως εφυγαν απο την ζωη πριν μερικα χρονια και το ξενοδοχειο δεν λειτουργειπια.Λοιπον αφου περασα το ξενοδοχειο κ ειμαι ετοιμος να βαλω το κλειδι για να ανοιξω την εξωπορτα,ξαφνικα ακουω κατι περιεργο απο το ξενοδοχειο...ηταν σαν καποιος να ροχαλιζει,ή σαν καποιος να παιρνει παρα πολυ βαθιες ανασες και ταυτοχρονα ακουγοταν σαν μια γατα που της ειχε κκατσει κατι στο λαιμο...δεν μπορω να σας δωσω να καταλαβετε πολυ καλα τον ηχο αυτο γιατι ηταν πολυ περιεργος και δεν μπορω να τον περιγραψω.Μολις ακουσα τον ηχο αυτο ανατριχιασα και παραξενευτηκα και ομολογω οτι φοβηθηκα λιγο.Λοιπον βαζω το κλειδι στην πορτα αλλα το κλειδι ειχε κολλησει και δεν μπορουσα να ανοιξω..προσπαθουσα για ενα λεπτο και ο ηχος ακουγοταν ολο κ πιο δυνατα...αφησα το κλειδι και χτυπησα το θυροτηλεφωνο για να μ ανοιξουν οι γονεις μου ή ο αδερφος μου...οι γονεις μου κοιμοταν και δεν ακουγαν το θυροτηλεφωνο...Τελικα ο αδερφος μου το ακουσε αφου ηταν ξυπνιος και μου ανοιξε.Πηγα σπιτι κ ετρεμα ολοκληρος αλλα δεν ειπα τιποτα σε κανεναν για το τι εγινε στην εισοδο και επεσα για υπνο.Την επομενη μερα παλι τα ιδια.Γυρνουσα σπιτι κατα τις 1 αυτην την φορα και περνουσα απο το ξενοδοχειο και ηλπιζα να μην ξανακουσω τον ηχο αυτο.Φτανω στην πορτα βαζω το κλειδι και να το παλι!!!Ο ηχος ακουγοταν παλι και αρχιζε και δυναμωνε.Εκατσα για 1 λεπτο μηπως μπορεσω και καταλαβω τι ηταν αλλα δν μπορεσα ν καταλαβω και δεν αντεξα και ανεβηκα στο σπιτι χωρις να κολλησει η εξωπορτα.Την επομενη μερα πηγα για τις καλοκαιρινες διακοπες στα ξαδερφια μου και γυρισα μετα απο 2 εβδομαδες.Ειχα να ακουσω τον ηχο αυτο παρα πολυ καιρο και ετσι το ειχα ξεχασει τελειως.Μετα απο ενα χρονο(το καλοκαιρι που μας περασε)γυρνουσα στο σπιτι (αλλα δεν θυμαμαι ακριβως ωρα)και πριν φτασω στην πορτα ακουω παλι αυτον τον ηχο και ανατριχιασα γιατι τον ακουγα το περσινο καλοκαιρι.Και λεω απο μεσα μου:δεν μπορει καποιος θα μου κανει πλακα.Τρεχω κατευθειαν πανω στο σπιτι μου και το λεω στον μεγαλο μ αδερφο που ειναι 18...Δεν με πιστεψε και αδιαφορησε...Και συνεχισα να τον ακουω τον ηχο αυτο για 3-4 μερες...Μια μερα λεω στον αδερφο μου να ερθει και αυτος κατω να τον ακουσει...Την επομενη μερα φτανω στην πορτα και στεκομαι και να το παλι...ακουγοταν ξανα αυτος ο ηχος...παιρνω τηλεφωνο τον αδερφο μου και του λεω:'Kατεβα γρηγορα κατω να ακουσεις τον ηχο!'Κατεβαινει ο αδερφος μου λοιπον και ακουγαμε και οι 2 τον ηχο αυτο και ετσι επεισα τον αδερφο μου οτι δεν ελεγα ψεματα και οτι δεν ηταν η φαντασια μου.Εχω να ακουσω τον ηχο αυτο 3-4 μηνες απο την τελευταια φορα που τον ακουσα και αδιαφορω πλεον...Δεν εχω μαθει ομως τι/ποιος ηταν που εκανε αυτον τον ηχο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2008, 14:32:21  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
ερωτηση: δεν ειχες την περιεργια να πας στο ξενοδοχειο να δεις τι "παιζει"???


ή ειναι εντελως κλειστο και δεν μπορεις να μπεις μεσα?


εστω, να περιμενες λιγο παραπανω απο 5 λεπτο, μεχρι να "σταματησει" ο ηχος?


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Stevie.
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2008, 18:09:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stevie.
1.Φιλε Predator το ξενοδοχειο ειναι κλειστο και οι κορες απο αυτον που το ειχε μενουν στην πολυκατοικια που μενω...αλλα δεν μπορουσα να καταλαβω αν ο ηχος ερχοταν απο το ξενοδοχειο ή εξω απο το ξενοδοχειο στην αυλη...νομιζω ηταν κατω στην αυλη του ξενοδοχειου...

2.Και να περιμενα να σταματησει ο ηχος τι θα κερδιζα?Πηγα την επομενη μερα να δω εκει στην αυλη τιποτα περιεργο,αλλα δεν βρηκα τιποτα...:(Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αρχάγγελος_Εωσφόρος
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2008, 17:06:52  Εμφάνιση Προφίλ
GEIA SAS PAIDIA!!!

EIMAI NEO MELLOS STO SITE KAI THA HTHELA NA SAS PO KAI EGO MIA ISTORIA, DEN THN EXO ZHSEI EGO ALLA MOU THN EXOUN PEI POLY EMPISTA ATOMA!

AUTH H ISTORIA DIADRAMATIZETE SE ENA XWRIO THS KOZANHS.
7 KSADERFIA EIXAN PAEI NA EPISKEUTOUN THN GIAGIA TOUS
TO KANANE KATHE XRONO AUTO GIATI THN AGAPOUSN POLY KAI HTAN O MONOS TROPOS NA BRETHOUN OLA MAZEI (LOGOU TOU OTI HTAN SKORPIOI S'OLOI THN ELLADA GIA EPAGGELMATIKOUS LOGOUS)NA MHN TA POLYLEME EPESE TO BRADY KAI TA KSADERFIA KATHONTOUSAN SE ENA DOMATO KAI SYZITOUSAN OSPOU H WRA PHGE 12 TA MESANYXTA KSAFNIKA MIA SKIA KALIPSE TO DWMATIO KAI AKOUGONTOUSAN SKYLIA NA GAYGIZOUN KAI ENA TRAXTER.

KITAKSAN APO TO PARATHIRO ALLA DEN FENOTAN TIPOTA...STO KREVATI SXIMATISTIKE ENA BATHOULOMA SAN KAPIOS NA KATHETE.

TA PAIDIA TROMOKRATITHIKAN KAI FONAZAN THN GIAGIA TOUS ALLA TPT PROSPATHOUSAN NA ANIKSOUN THN PORTA ALLA DEN ANIGE. OLA AUTA KRATISAN GIA ENA LEPTO KAI META STAMATISAN.

THN ALLH MERA RWTHSAN THN GIAGIA TOYS GIA AUTO POU TOUS SINEBEI KAI AUTH TOUS EIPE MIA ISTORIA...

PRIN POLLA XRONIA SE EKINO TO SPITI ZOUSE ENAS GEROS DEN EIXE SYGGENIS H OIKOGENIA KAI MIA MERA TO TRAXTER TOU EPESE SE ENA XANTAKI KAI AUTOS EPESE APO TO TRAXTER KAI KARFOTHIKE STA MAXERIA POU EXOUN GIA NA ALONIZOUN KAI DEN TON ETHAPSE KANEIS,

KAI LENE OTI KATHE XRONO THN MERA POU PETHANE EPISTREFEI STO SPITI TOU GIA NA KSEKOURASTI APO TO ALONISMA.

AUTA PROS TO PARON APO MENA

Σκέφτομαι άρα υπάρχωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2008, 01:28:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Αρχάγγελος_Εωσφόρος καλώς ήρθες στην παρέα μας…

Θα σε παρακαλούσα μόνο να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες για να είναι ποιο ευκολοδιάβαστα τα μηνύματα σου .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αρχάγγελος_Εωσφόρος
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2008, 07:31:07  Εμφάνιση Προφίλ
ΚΑΛΟΣ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ elo ΘΑ ΡΟΛΑΒΩ ΥΠΟΨΙΝ ΜΟΥ Σ΄ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Edited by - Αρχάγγελος_Εωσφόρος on 02/10/2008 07:32:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2008, 19:25:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

GEIA SAS PAIDIA!!!

EIMAI NEO MELLOS STO SITE KAI THA HTHELA NA SAS PO KAI EGO MIA ISTORIA, DEN THN EXO ZHSEI EGO ALLA MOU THN EXOUN PEI POLY EMPISTA ATOMA!

AUTH H ISTORIA DIADRAMATIZETE SE ENA XWRIO THS KOZANHS.
7 KSADERFIA EIXAN PAEI NA EPISKEUTOUN THN GIAGIA TOUS
TO KANANE KATHE XRONO AUTO GIATI THN AGAPOUSN POLY KAI HTAN O MONOS TROPOS NA BRETHOUN OLA MAZEI (LOGOU TOU OTI HTAN SKORPIOI S'OLOI THN ELLADA GIA EPAGGELMATIKOUS LOGOUS)NA MHN TA POLYLEME EPESE TO BRADY KAI TA KSADERFIA KATHONTOUSAN SE ENA DOMATO KAI SYZITOUSAN OSPOU H WRA PHGE 12 TA MESANYXTA KSAFNIKA MIA SKIA KALIPSE TO DWMATIO KAI AKOUGONTOUSAN SKYLIA NA GAYGIZOUN KAI ENA TRAXTER.

KITAKSAN APO TO PARATHIRO ALLA DEN FENOTAN TIPOTA...STO KREVATI SXIMATISTIKE ENA BATHOULOMA SAN KAPIOS NA KATHETE.

TA PAIDIA TROMOKRATITHIKAN KAI FONAZAN THN GIAGIA TOUS ALLA TPT PROSPATHOUSAN NA ANIKSOUN THN PORTA ALLA DEN ANIGE. OLA AUTA KRATISAN GIA ENA LEPTO KAI META STAMATISAN.

THN ALLH MERA RWTHSAN THN GIAGIA TOYS GIA AUTO POU TOUS SINEBEI KAI AUTH TOUS EIPE MIA ISTORIA...

PRIN POLLA XRONIA SE EKINO TO SPITI ZOUSE ENAS GEROS DEN EIXE SYGGENIS H OIKOGENIA KAI MIA MERA TO TRAXTER TOU EPESE SE ENA XANTAKI KAI AUTOS EPESE APO TO TRAXTER KAI KARFOTHIKE STA MAXERIA POU EXOUN GIA NA ALONIZOUN KAI DEN TON ETHAPSE KANEIS,

KAI LENE OTI KATHE XRONO THN MERA POU PETHANE EPISTREFEI STO SPITI TOU GIA NA KSEKOURASTI APO TO ALONISMA.

AUTA PROS TO PARON APO MENA

Σκέφτομαι άρα υπάρχω


σε πιο χωριο της Κοζανης, διαδραματιστηκαν αυτα τα γεγονοτα? γιατι και εγω, απο χωριο της Κοζανης ειμαι


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αρχάγγελος_Εωσφόρος
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2008, 23:35:21  Εμφάνιση Προφίλ
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΦΙΛΕ PREDATOR ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΑΦΑΙΡΑΝ ΧΩΡΙΟ.

Σκέφτομαι άρα υπάρχωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

michel
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2008, 14:00:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους michel
Γεια σε όλους. Έχω μείνει εκπληκτη με όλες αυτές τις ιστορίες. Το σίγουρο είναι ότι σίγουρα δεν είναι της φαντασίας τουλάχιστον οι πιο πολλές. Άλλωστε τι είναι η φαντασία και ποιος μπορεί να την ορίσει επακριβώς?

Μου έχουν τύχει πολλά πράγματα και θα'θελα να τα μοιραστώ μαζί σας αφού εδώ τουλάχιστον έχω λιγότερες πιθανότητες να με χαρακτηρίσετε "τρελή".

Ημουν 3η Λυκείου και προσπαθούσα να διαβάσω Χημεία στο δωματιό μου. Ημουν πολύ απογοητευμένη γιατί δεν είχα προχωρήσει την ύλη και ταυτόχρονα πολύ αγχωμένη για το αν θα μπορούσα να αναπληρώσω το κενό.

Το δωμάτιο που βρισκόμουν χωριζόταν από το υπόλοιπο σπίτι με μια μεγάλη τζαμένια πόρτα. Ηχομόνωση μηδέν όπως καταλαβαίνετε.

Ημουν ξαπλωμένη στο κρεβάτι μου με το κεφάλι μου σε 2 χοντρά μαξιλάρια, τα πόδια μου λυγισμένα και στα γόνατα είχα ακουμπήσει το βιβλίο της Χημείας όπου εναγωνίως το φυλομμετρούσα. Από το άλλο σπίτι ακουγόταν ο ήχος των πηρουνιών και των πιάτων. Ηταν η μητέρα μου που ετοίμαζε το βραδινό τραπέζι.

Ξαφνικά, άρχισα να βλέπω το σώμα μου σαν να ήταν κουφάρι από την απέναντι γωνία του ταβανιού, από ψηλά σαν απλός παρατηρητής. Ταυτόχρονα ένοιωθα σε ένα λευκό τούνελ, κύλινδρο που περιστρεφόταν διαρκώς και εμένα σαν κάτι το άυλο που προσπαθούσα να πάρω μορφή.
Αυτή η προσπάθεια δε μου προσκαλούσε τέτοια αγαλλίαση και γαλήνη που ομοια της δεν είχα νοιώσει και δεν έχω νοιώσει μέχρι τώρα στη ζωή μου. Σκεφτόμουν ότι ήμουν πολύ όμορφα εκεί πάνω και δεν ήθελα να γυρίσω με τίποτα πίσω.

Κάποια στιγμή με φώναξε η μητέρα μου να παώ να φάω γιατί ήταν έτοιμο το τραπέζι. Εκείνη την ώρα , και βρισκόμενη σε αυτήν την άυλη μορφή σκέφτηκα πόσο θα στεναχωριούνταν οι γονείς μου εάν δε με ξανάβλεπαν και γύρισα πίσω.

Το σώμα μου τινάχτηκε σαν ηλεκτροσόκ και σωματικά το ένοιωσα αυτό.

Αυτό όπως καταλαβαίνετε δίσταζα να το πω. Το συζήτησα με ένα φίλο μου , που ο πατέρας του φίλου του ήταν γιατρός, και είπε ότι εαν ήμουν ξαπλωμένη και είχα λυγισμένο τον αγκώνα έτσι ώστε να ακουμπάει στο κρεβάτι μπορεί να επήλθε ολική νέκρωση των νεύρων. Είναι κάτι το οποίο το κάνουν για εξάσκηση αυτοί που διαχωρίζονται όπως λένε από το σώμα τους αλλά τίποτα δεν είναι αποδεδειγμένο.

Το σίγουρο είναι ότι δεν κοιμόμουν και ότι είχα πληρρη αίσθηση του περιβάλλοντα χώρου.

Αυτό ίσως να ταιριάζει σ' αλλο forum περισσότερο αλλά έχω πολλές ιστορίες να σας πω και οι περισσότερες προσωπικές.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

michel
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2008, 14:22:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους michel
Η μαμά μου έχει μια δίδυμη αδελφή η οποία έχει δύο κόρες. Με τη μια έχουμε ένα χρόνο διαφορά και είμασταν από μικρά κολλητές. Τα σπίτια μας ήταν σε απόσταση ενός τετραγώνου.
Της εξαδέλφης μου ήταν διόροφω. Εμπαινε από την κεντρική πόρτα που ήταν σιδερένια, κάτων ήταν ένα διαμέρισμα, και ανέβαινε η σκάλα στο δεύτερο διαμέρισμα όπου είχε μια ξύλινη πόρτα.

Ήταν παραμονές Χριστουγέννων, και πριν 40 ημέρες περίπου είχε πεθάνει ο παππούς της ο μπαμπάς του πατέρα της.
Στο σπίτι της είχαμε μαζευτεί όλα τα παιδιά συν 2 συμμαθητές μας αγόρια και παίζαμε. Οι μεγάλοι είχαν μαζευτεί στο σπίτι το δικό μου στο άλλο τετράγωνο και παίζανε χαρτιά.
Μας είχαν κλειδώσει την εξωτερική σιδερένια πόρτα για να μη βγούμε και πάμε πουθενά. Η οικογένεια από το ισόγειο διαμέρισμα έλειπε στο χωριό της για τις γιορτές και έτσι ήταν κλειστό.

Εμείς τα παιδιά είχαμε μια μανία να κάνουμε τηλεφωνικές φάρσες και αυτό κάναμε και τότε με τις οποίες σκάγαμε στα γέλια (μοντέρνα παιδιά όλοι σχεδόν επιστήμονες τώρα). Κατά τις 9.30 το βράδυ ακούμε τρία δυνατά χτυπήματα στην ξύλινη επάνω πόρτα. Δεν είχαμε ακούσει κλειδιά, ούτε κουδούνι από την κάτω γι' αυτό και δεν πήγαμε να ανοίξουμε αμέσως. Ρωτήσαμε απλώς ποιος ήταν. Καμμία απάντηση. Στην αρχή νομίσαμε ότι ήταν οι μεγάλοι οι οποίοι μας επαιρναν τηλ. και επειδή μιλούσε ήρθαν να μας φοβήσουν και να μας επιπλήξουν. Εμείς αφού είδαμε ότι δεν ήταν κανείς, συνεχίσαμε κανονικά. Μετά μισή ώρα πάλι τα τρία χτυπήματα. Τρέχω να ανοίξω για να τους κάνουμε και εμείς πλάκα, αλλά κανείς. Θορυβηθήκαμε λίγο αλλά συνεχίσαμε το παιχνίδι μας. Μετά μισή ώρα πάλι τα ίδια. Ανοίγω, τίποτα πάλι. Τότε παίρνουμε τηλ. τους μεγάλους και τους λέμε να έρθουν γιατι φοβόμαστε. Μας είπαν ότι λέγαμε βλακείες και μας αγνόησαν.
Την άλλη ημέρα πάλι τα ίδια. Τους λέμε ότι εμείς δε καθόμαστε μόνοι μας και να έρθουν και αυτοί ή να πάμε εμείς σ' αυτούς.

Από τα πολλά έρχονται και κατα τις 9.30 πάλι αρχίζουν πάλι τα ίδια και εκπληκτοι τα άκουγαν και αυτοί. Την άλλη μέρα παίρνει το θείο μου η μάνα του (με την οποία δεν είχαν και ιδιαίτερες σχέσεις, τον είχαν αδικήσει περιουσιακά) και του λέει :"x" παιδί μου έλα γιατί εδώ και τρία βράδια έρχετε ο πατέρας σου μου χτυπάει την πόρτα και μου φωνάζει :"z","z, το αδικήσαμε το παιδί". Η μητέρα του ήταν σκληρή γυναίκα και δε πίστευε σε τέτοια πράγματα.

Την άλλη ημέρα η θεία μου κάλεσε παπά, κάνανε αγιασμό και δε ξανάκουσαν τίποτα. Ο παππάς της είπε ότι ήταν η ψυχή του παππού που περιφέρεται για 40 ημέρες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nefertiri
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2008, 03:18:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nefertiri
Ωραίες οι ιστορίες σας παιδιά μονό που δεν μπόρεσα να τις διαβάσω όλες. Θα ΄θέλα και εγώ να πω την δική μου ιστορία αυτη που κυκλοφορεί πολλά χρόνια στο χωριό μου.
Λιγο πολύ μπορεί και να είναι γνωστή άλλωστε υπάρχουν αρκετές οι οποίες μοιάζουν λίγο πολύ μεταξύ τους.
Τυγχάνε μάλιστα μια περίοδο να πω μια εμπειρεία μου (τότε ήμουν μικρή και δεν γνώριζα οτι αυτά συμβαίνουν) στο ιντερνετ και ξαφνικά την είδα και αλλού γραμένη απο άλλον.. Εκεί θα σας πω γέλασα με την χαζομάρα μου..
Εν πάσει περιπτώση ας μείνω στο θέμα μου.
Κάποτε, μου είπε η γιαγιά μου, πως ενας άντρας νεαρός σε ηλικία οδηγούσε μια μηχανή και ήταν βράδυ. Πήγαινε στο σπίτι του και αναγκαστικά έπρεπε να περάσει μπρόστα απο το νεκροταφείο. Εκεί λοιπόν πιο πέρα είδε μια κοπέλα, ήταν μοναχή της.
Αφού σταμάτησε και της μίλησε την πήγε σπιτι της με την μηχανή του.
Άρχισε λοιπον να την βλέπει συχνα και μια μερα κρύωνε και αυτος της έδωσε το μπουφάν του. Ο νεαρός αντράς αναρωτιόταν για ποιο λόγο βράδυ βρίσκεται εκει αλλα ποτε δεν την ρώτησε. Την αγάπησε και θέλησε να παει στο σπίτι της. Όταν πήγε εκει και την ζήτησε του είπαν πως έχει πεθάνει χρόνια. Εκείνος δεν τους πίστεψε και τους είπε την ιστορία του.
Εν τέλει.. Πήγαν οι δικοί της να αγιάσουν το μνήμα της και μέσα στο τάφος της βρήκαν το μπουφάν του παιδιού..
Τώρα είναι αλήθεια.. Είναι ψέματα.. Ένα εχω να πω πωσ όλα είναι πιθάνα μέχρι να μας συμβούν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2008, 09:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητή Nefertiri, την συγκεκριμένη ιστορία την έχω ακούσει κι εγώ σε διάφορα μέρη του νομού Χανίων αλλά το "θύμα" δεν είναι νέος άνδρας αλλά μεγαλύτερης ηλικίας και πεζός.

Οπότε ή η κοπέλα άρχισε τα τουρνέ σε διάφορα μέρη της Ελλάδας ή κάθε τόπος τελικά έχει τους μύθους του.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nefertiri
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2008, 10:20:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nefertiri
Εχεις δίκιο PREDATOR!
Και εγω παντώς απο τον νομο
Χανίων είμαι αλλα την συγκεκριμένη ιστορία μου την είπε η γιαγιά μου απο την Αμφιλοχία..
Και αναρωτιέμαι τελικά πως αυτή η κοπέλα θα πρέπει να είχε παέι στα περισότερα χωριά.. :)
Παντώς ευχαριστώ για την ενημέρωση δεν ήξερα ότι ξέκινησε απο τα Χανιά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1992188
Maintained by Digital Alchemy