ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2005, 18:44:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Καλησπέρα σε όλες και όλους!!!

quote:
dim.kar μην ενοχλεις τον μακεδονα

Εσύ γιατί ενοχλήθηκες; Δεν σε κρίνω, απλά ρωτάω...

quote:
ξενοφερτο υποκειμενο

Γεννήθηκα στη Ρόδο, έζησα στην ακριτική Σύμη μέχρι τα έξη μου, και οι δύο μου γονείς κατάγονται από κει, μεγάλωσα στο Παλαιό Φάληρο, σπούδασα σε ελληνικά δημόσια σχολεία, υπηρέτησα επί 23 μήνες στον Ελληνικό στρατό στην παραμεθόριο, άρα πόθεν "ξενόφερτο"; Υποκείμενο ναι, αλλά ξενόφερτο;

quote:
και κοψε εσυ τα ληγμενα

Σίγουρα τα έχω κόψει γιατί δεν έπαιρνα και ποτέ... Εσύ;

quote:
γιατι δεν εχουμε ορεξη να ακουμε τις χαζομαρες που πλασαρεις.

Να μην τις διαβάζεις αγόρι μου!

quote:
Προκαταβολικα συγνωμη για τον τροπο που μιλω μα καποιος πρεπει να του μαθει τροπους.

Το ξανάγραψα: πάρτε σειρά!!!

quote:
Καλα η φωτογραφια που εχεις βαλει ποιους αλητες απεικονιζει?

Εμένα, ο οποίος για πολλοστή φορά δηλώνω πως ονομάζομαι Καραγιάννης Δημήτριος του Νικολάου και της Σταματίας. Η κυρία δίπλα μου είναι η Κατερίνα Μαλαμά του Δημητρίου και της Μαρίας. Την στιγμή που ελήφθει η φωτογραφία ετύγχανε και σύζυγος μου...

quote:
Γιατι μονο αλητακια και καθιζηματα κρυβουν το προσωπο τους.

Μήπως και γιατί κρυώναμε; Είμασταν στη καρότσα ενός φορτηγού, κατεβαίνοντας από μια χειμερινή ανάβαση στα Τζουμέρκα... Θα ψάξω να βρω κι άλλες φωτογραφίες από την εξορμηση μας αυτή...

Τώρα για να μάθουμε τίποτα και για σένα...

Εδώ σε θέλω κάβουρα πως πορπατείς στα κάρβουνα...

dim.kar

Eίπαν: "το αναρχοκουμμούνι ο dim.kar ... να ξέρει ότι είναι ο μεγαλύτερος ΦΑΣΙΣΤΑΣ από όλους όσους έχω δεί"
by Peronosporos

Τhanks!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2005, 18:52:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Η φωτογραφία λοιπόν ολόκληρη:

http://briefcase.pathfinder.gr/zoom/dim.kar/35444/425440

Και από την ανάβαση μας:

http://briefcase.pathfinder.gr/zoom/dim.kar/35444/425441

Δεν μπορείς να με ξεχωρίσεις: σκαρφαλώνω πρώτος...

dim.kar

Eίπαν: "το αναρχοκουμμούνι ο dim.kar ... να ξέρει ότι είναι ο μεγαλύτερος ΦΑΣΙΣΤΑΣ από όλους όσους έχω δεί"
by Peronosporos

Τhanks!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2005, 19:02:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
quote:
Αγαπητέ - ή (δεν ενθυμούμαι το φύλλο, συγνώμη)Avallon γράφεις:

Μη του δίνεις σημασία Amartolos makedonas φταίει η λοβοτομή!


Κακό αλλά καλό!!!

Πάντως η ρήση περί λοβοτομής σας έμεινε... Μάλλον πρέπει να την επαναφέρω... Εκτός κι αν τσεκάρισες το profile, άρα σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου!!!

dim.kar

Eίπαν: "το αναρχοκουμμούνι ο dim.kar ... να ξέρει ότι είναι ο μεγαλύτερος ΦΑΣΙΣΤΑΣ από όλους όσους έχω δεί"
by Peronosporos

Τhanks!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2005, 20:36:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ dim.kar, διαβάζοντας σήμερα αυτό σου το post κάτι με παραξένεψε...:

quote:
Τώρα για να μάθουμε τίποτα και για σένα...

Εδώ σε θέλω κάβουρα πως πορπατείς στα κάρβουνα...


Νομίζω οτι κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να δημοσιοποιεί τα προσωπικά του στοιχεία σε ένα δημόσιο forum προκειμένου να συμμετάσχει σε αυτό.
Εσύ τα δημοσιοποίησες αλλά δε νομίζω οτι αυτό πρέπει να είναι προτροπή και για κάποιον άλλον, σωστά?

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2005, 00:35:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
dim.kar ουτε ληγμενα επαιρνα ουτε παιρνω...
μαλλον θα φταιει η γλαστριτσα που εχεις στο σπιτι σου..δε σου εχουν πει να μην την καπνιζεις τοσο πολυ?κανει κακο!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2005, 10:53:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Kαλημέρα σε όλες και όλους!

quote:
Επίσης αγαπητέ θνήσκοντα δαίμονα γράφεις:

Αγαπητέ dim.kar, διαβάζοντας σήμερα αυτό σου το post κάτι με παραξένεψε...:

quote:

Τώρα για να μάθουμε τίποτα και για σένα...

Εδώ σε θέλω κάβουρα πως πορπατείς στα κάρβουνα...


Νομίζω οτι κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να δημοσιοποιεί τα προσωπικά του στοιχεία σε ένα δημόσιο forum προκειμένου να συμμετάσχει σε αυτό.
Εσύ τα δημοσιοποίησες αλλά δε νομίζω οτι αυτό πρέπει να είναι προτροπή και για κάποιον άλλον, σωστά?

In anticipation of my resurrection...



Ζήτησα από σένα να δημοσιοποιήσεις τα στοιχεία σου; Όχι!

Όταν όμως την λέω σε κάποιον ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ έχω το θάρρος της υπογραφής. Και αντίστοιχα, για να έχει ανάλογη βαρύτητα και η απάντηση του άλλου / -ης απαιτείται το ίδιο... Ειδάλως είναι απάντηση της πλάκας και ακόμη περισσότερο είναι άνθρωπος της πλάκας αυτός που την γράφει...

Ελπίζω να έγινα κατανοητός...

dim.kar

Eίπαν: "το αναρχοκουμμούνι ο dim.kar ... να ξέρει ότι είναι ο μεγαλύτερος ΦΑΣΙΣΤΑΣ από όλους όσους έχω δεί"
by Peronosporos

Τhanks!!!

Edited by - dim.kar on 31/12/2005 10:59:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2005, 10:56:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus
Θα σταματησετε επιτελους να τσακωνεστε;
Προτεινω στο φορουμ να ανοιξει ενα ξεχωριστο topic με θεμα ΔΙΕΝΕΞΕΙΣ για να μπαινετε και να πλακωνεστε εκει

A SIMPLE EXPLANATION IS ALWAYS CLOSER TO THE TRUTH

Edited by - Mantis Religiosus on 31/12/2005 11:09:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2005, 11:02:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
quote:
Lancelot (αλήθεια Lancelot δεν ήταν ο ιππότης που για χάρη μιας γκόμενας πούλησε τους συντρόφους του; ενδιαφέρων πρότυπο...) γράφεις:

dim.kar ουτε ληγμενα επαιρνα ουτε παιρνω...
μαλλον θα φταιει η γλαστριτσα που εχεις στο σπιτι σου..δε σου εχουν πει να μην την καπνιζεις τοσο πολυ?κανει κακο!!


Την γλαστρίτσα; τη γαρδένια; τη μπουκαμβίλια; το γιασεμί;

Καλέ μου άνθρωπε, μην κρίνεις εξ ιδιών τα αλλότρια...

Α, και όπως έγραψα και πιο πάνω άνθρωπος χωρίς το θάρρος της υπογραφής, άνθρωπος της πλάκας...


dim.kar

Eίπαν: "το αναρχοκουμμούνι ο dim.kar ... να ξέρει ότι είναι ο μεγαλύτερος ΦΑΣΙΣΤΑΣ από όλους όσους έχω δεί"
by Peronosporos

Τhanks!!!

Edited by - dim.kar on 31/12/2005 11:04:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2005, 11:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void
τελικά τι θα γίνει το 12?

ορεξη να χετε να διαγραφετε :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2005, 11:33:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus
Ε δεν το ειπαμε;Το 12 τα ριξει ο Θεος φωτια να μας καψει γιατι ειμαστε κακα παιδια.

A SIMPLE EXPLANATION IS ALWAYS CLOSER TO THE TRUTH

Edited by - Mantis Religiosus on 31/12/2005 11:54:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2005, 14:04:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
dim.kar με τα κουτοπονηρα που λες νομιζεις οτι απαντας?Μην ασχολειστε μαζι του..ειναι παιδι της καρπαζιας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2005, 14:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna
quote:
Ε δεν το ειπαμε;Το 12 τα ριξει ο Θεος φωτια να μας καψει γιατι ειμαστε κακα παιδια.

Σε λίγες ώρες μπαίνουμε στο 6 στα μισά του 12, και θα κάνουμε ακόμα ένα μεγάλο βήμα σε αυτό. Τελικά δέν πρόκειται να βγεί καμιά άκρη για το τί θα γίνει το 12, αυτό θα το δούμε όταν έρθει η ώρα.
Οι καταστροφολόγοι θα πρέπει ήδη να έχουν αρχίσει να χαίρονται γιατί πραγματικά έγιναν το 2005 κάποιες μεγάλες καταστροφές ασυνήθιστες για τα προηγούμενα χρόνια

Υ.Γ.Δέν υπάρχει κανένας λόγος για αλληλοδιαμάχες με πρόφαση τις ψηφιακές υπογραφές. Το κάθε μέλος είναι νόμιμα ελεύθερο να βάλει οποιαδήποτε υπογραφή θέλει, όπως και να κρατήσει επίσης την ανωνυμία του. Όλοι μας κρινόμαστε μόνο απο τα γραφτά μας. Για οποιαδήποτε διαμαρτυρία σχετικά με ψηφιακές υπογραφές μπορεί να ανοιχτεί νέο αντίστοιχο θέμα στα - Τεχνικά Προβλήματα και λύσεις των Forums -
Υπάρχει ήδη ένα.


http://www.seasite.niu.edu/Indonesian/Indonesian_Elections/Indo-pemilu99/21.jpg
"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2005, 16:42:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ dim.kar, δε νομίζω πως θα μπορούσα να εκφέρω τη γνώμη μου σε κάτι το οποίο είπες μόνο ύστερα από προτροπή σου να ανακοινώσω τα προσωπικά μου στοιχεία.
Εκφέρω τη γνώμη μου για κάτι που διάβασα δημοσίως και σου λέω πως μου φάνηκε.
Δε νομίζω πως είναι κάτι το μεμπτό αυτό, φίλε μου!
Αυτό που προσπαθώ να σου πώ είναι οτι σε ένα forum όπου γίνεται μια ανταλλαγή απόψεων δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος για διαμάχες γιατί είναι κι απρόσωπες και δεν οδηγούν και πουθενά.


In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2005, 18:00:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void
Από την στιγμή που τα μέλη ενός φόρουμ, ανακοινώνουν τηλέφωνα, ονόματα, οιοδήποτε προσωπικό στοιχείο και συναντηθούν, έχει ξεκινήσει η αρχή του τέλους για το φόρουμ. Μετά υπάρχει μία αρρωστημένη κατάσταση που απλώς διαιωνίζεται.

Εκ πείρας και έχοντας ταξιδέψει στο διαδίκτυο από το 1998.

(Σαν τον Μαθουσάλα αισθάνομαι...)

ορεξη να χετε να διαγραφετε :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sidons_Youth
Νέο Μέλος

Australia
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2006, 02:04:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sidons_Youth
Γεια σας!!Πρώτον καλή χρονιά!!Όντως έχουμε φτάσει σε σημείο όπου καθόμαστε και αναρωτιόμαστε αν πραγματικά επρόκειτο να τελιώσουμε σαν γένος.Άλλοι φοβούνται, και άλλοι (υποσυνήδητα) θέλουν να γίνει κατι τέτοιο γιατί πολύ απλά νομίζουν πως είναι πλέων πολύ αργά για να αλάξει κάτι, ενώ ταυτόχρονα ξέρουν πως είναι τεμπέληδες για να βγουν και να κοιτάξουν έξω, να προσπαθήσουν να βρουν μιαν απάντηση!Οπότε μένουν μέσα στον εαυτό τους και περιμένουν!
Το 2012 όντως ακούγεται σαν μια χρονιά οπού θέλει να χαράξει τη ΓΗ μας για πάντα με κάποιο θλιβερό γεγοννός.Άλλοι το παρομοιάζουν με το 2000 που κάποιοι ήθελαν να είναι το τέλος του κόσμου!!
Πάντως αυτή τη φορά ακούγεται λίγο ποιο σοβαρό από τότε, αφού έχουμε παράγοντες από την επιστήμη αλλά και την αρχαιότητα!!!(το 2000 βασιζόμασταν από τα λόγια του νοστράδαμου οι περισότεροι)Έτσι έχουμε διαφορετικά σένάρια τα οποία έχουν ένα κοινό...Το 2012.
α) Η επιστήμη μας λέει πως το 2012 υπαρχει ενδεχόμενο να χτυπηθεί ο πλανήτης μας από έναν μεγάλο κομμήτη.Αυτός θα καταστρέψει και το μεγαλύτερο μέρος του πλανήτη.
β) Η επιστήμη πάλι μας λέει πως το 2012 ίσως να είναι η χρονιά που θα περάσει από την τροχιά της γης ο 13ος πλανήτης!!!
γ) Οι προφητείες των ΜΑΓΙΑ μας λένε πώς το 2012 θα είναι και το τέλος αυτού του κόσμου και ο λόγος της καταστροφής μας θα είναι ο Ήλιος!!Οι κύκλοι του ήλιου είναι μία ολόκληρη επιστήμη που είχαν αναπτύξει τότε η ΜΑΓΙΑ και το χρησιμοποιούσαν ως ημερολόγιο, με απίστευτη ακρίβεια!!!Επίσης μία από τις διασταυρώσεις που υπάρχουν ανάμεσα στους ΜΑΓΙΑ και στη δική μας επιστήμη είναι η μετατόπιση των πόλων της ΓΗΣ!!Η ΜΑΓΙΑ μας λένε πως στο παρελθόν έχουν υπάρξει πολλές φορές πολιτισμοί, που πέθαναν όπως μπορεί να πεθάνουμε και εμείς!Η μετατόπιση των πόλων της γης προφανώς έχει άμεση σχέση με τους κύκλους του ήλιου!Το σημαντικό είναι πως κάποιοι μας λένε ότι στο παρελθόν έχει ξαναγίνει αυτό, και πως σε μία μετατόπιση των Πόλων, ολόκληρα βούνα μετατοπίζονται χιλιόμετρα μακριά μέσα σε ελάχιστο χρόνο!(Οπότε φανταστείτε που θα πάμε εμείς! )
Πολλά είναι αυτά που λέγονται!!Το θέμα είναι να έχουμε τα μάτια μας και τα αυτιά μας ανοιχτά και να μην αφήνουμε κανέναν να προσπαθεί να μας περάσει τη δική του θεωρία αναιρώντας τι άλλες!!Αυτή τη στιγμή δεν ξέρουμε ού τε ποιοι στην πραγματικότητα είμαστε!!Ποιοις ξέρει αν όντως ήρθε το τέλος του κόσμου το 2000?Έχετε αναρωτηθεί ποτέ πόσσα άτομα έχουν πεθάνει με τις αυξημένες καταστροφές?Η ποιός μου λέει εμένα πως ''Το Τέλος του κόσμου'' στην ουσία σήμαινε, πως εμέις σαν άνθρωποι πλέων, δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για να φτιάξουμε αυτά που χαλάσαμε!!Έχουμε καταστραφεί σαν γένος σαν πλανήτης!!Ίσως ο νοστράδαμος και η Αγία Γραφή να μην είχαν πέσει τόσο έξω τελικά!Ούτος η άλλος και οι 2 αυτοί παράγοντες μιλούσαν πάντα με ποιητικό τρόπο!!Καλή Χρονιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ballance_TNTΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

raival
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2006, 02:31:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Η ποιός μου λέει εμένα πως ''Το Τέλος του κόσμου'' στην ουσία σήμαινε, πως εμέις σαν άνθρωποι πλέων, δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για να φτιάξουμε αυτά που χαλάσαμε!!Έχουμε καταστραφεί σαν γένος σαν πλανήτης!!Ίσως ο νοστράδαμος και η Αγία Γραφή να μην είχαν πέσει τόσο έξω τελικά!Ούτος η άλλος και οι 2 αυτοί παράγοντες μιλούσαν πάντα με ποιητικό τρόπο!!Καλή Χρονιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Προφανός από ότι ξέρουμε έχουμε διαλύσει την ατμόσφαιρα.Έχουμε επίσης ενισχύσσει τη γή μας με ηλκτρομαγνητικά κύματα δικά της πλην του δικού ηλεκτρομαγνηνιτικού πεδίου. Όσο για underground άστα να πάνε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sidons_Youth
Νέο Μέλος

Australia
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 00:27:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sidons_Youth
Το φαινόμενο του θερμοκηπίου είναι δρόμος χωρίς επιστροφή!Ολοένα και περισσότερο βέπουμε το καιρό να αλάζει, είτε με πολύ ζέστη, είτε με πολύ κρύο.Καταλαβαίνουμε ότι οι ισορροποίες αρχίζουν και χαλάνε!!Το φαινόμενο του θερμοκηπίου όμως κάνει πάνω απόλα κακό στους πάγους μας στην ανταρκτική!Ήδη αρχίζουν και λένε πως σε μερικά χρόνια θα αρχίσουν να εξαφανίζονται βραχονησίδες, λόγω της στάθμης του νερού που ανεβαίνει εξαιτίας, το λυώσυμο των πάγων!Λέτε στα αλήθεια να υπάρχει μία Εναλλακτική Λύση 3?

Ballance_TNTΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 09:02:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void
περισσότερο με προβληματίζει το χαρπ, παρά το θερμοκηπιο....


εαν φτάσουν να καλυφθουν οι βραχονησιδες, αγαπητε απο πανω μου, που εχουν υψομετρο τρια τεσσερα μετρα min., τοτε θα σκαει το κυμα στην ακροπολη....

ορεξη να χετε να διαγραφετε :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 12:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
το επιπεδο του φορουμ εχει πεσει πολυ απο την τελευταια φορα που μπηκα να τσεκαρω παντος (off topic αλλα το εχουν ξεσκισει ετσι και αλλιος)



Catch The Rainbow

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 01:14:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander
Εγώ πάντως λέω να πάρω τα βουνά της Αιθιοπίας
Και δεν θα είναι τόσο ερημικά όσο φαίνονται μιας και...

www.exodus2006.com

Ελπίζω να μην έχει πολύ ήλιο στις καυτερές βουνοπλαγιές


Δώσανε την πολύτιμη ζωή τους για 1002 λόγους.Κανένας από αυτούς όμως δεν ήταν δικός τους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 11:54:25  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν ξέρω αν έχει κανείς σας διαβάσει από τις εκδόσεις ΚΡΥΩΝ το "κομιστές της Αυγής"... η κυρία Μαρσινιακ (αμερικανίδα) που το έγραψε είναι λέει μια Αποκάλυψη η οποία της έγινε από μια ομάδα οντοτήτων που λέγονται Πλειάδειοι γιατί είναι από αυτό τον αστερισμό.
Η κυρία αυτή επειδή ήταν ενασχολούμενη με τα εσωτερικά εκείνο το καλοκαίρι έκανε ενα τουρ στην Αίγυπτο και στους Δελφούς και ισχυρίζεται ότι ενώ δεν είχε ποτέ ενορατικές ή άλλες ικανότητες κατά τη διάρκεια της παραμονής στους Δελφούς τις παρουσιάστηκαν αυτές οι οντότητες λέγοντάς της ότι γεννήθηκαν εκείνη τη μέρα με σκοπό να την διαφωτίσουν για την αληθινή ιστορία του κόσμου.

Ξεκίνησαν λοιπόν να της λένε ότι ο Θεός (Αρχικός δημιουργός) σε μια ανάγκη αυτοεπιβεβαίωσης, πλήξης και αυτοδιάθεσης δημιούργησε κάποια όντα μεταβιβάζοντάς τους τα δικά του χαρακτηριστικά. Τα όντα αυτά δεν ήταν οι άνθρωποι. Τα όντα αυτά ήταν αυτά που οι αρχαίοι αποκαλούσαν Θεούς...

Τα σοφά λοιπόν αυτά όντα (διαφορετικές μεταξύ τους ράτσες-φυλές) σε μια προσπάθεια αυτοεξέλιξης και ανάπτυξης αποφάσισαν να δημιουργήσουν μια ζωντανή βιβλιοθήκη όπου θα μπορούσαν να αφήσουν στοιχεία της Αληθινής ιστορίας καθώς και να συλλέξουν εκεί διάφορους οργανισμούς και ζώα από άλλους πλανήτες. Το μέρος αυτό αποφασίστηκε να είναι η γη με το δικαιολογητικό ότι ήταν στην άκρη του συστήματος όπως αυτοί το καθόριζαν και επειδή ήταν κοντά σε πύλες όπου το ταξίδι μπορούσε να γίνεται γρήγορα.

Ετσι λοιπόν χρησιμοποίησαν αυτό τον πλανήτη για να κάνουν τα διαπλανητικά τους πειράματα και να συσσωρεύσουν εκεί στοιχεία από όλο το σύμπαν. Τα γενετικά πειράματα έδιναν και έπαιρνα εκείνη την εποχή (πριν από 300.000 χρόνια) και κάποια στιγμή αποφάσισαν να ασχοληθούν με το αυτόχθον είδος τον άνθρωπο.

Ετσι λοιπόν σε μια προσπάθεια βελτίωσης του ανθρώπου αποφάσισαν να δώσουν όλοι στοιχεία από το DNA τους και αφού ήταν δώδεκα(!) το DNA του ανθρώπου εκείνου είχε 12 κλώνους!

Ηρθε δυστυχώς όμως η εποχή που κάποιοι από αυτούς θέλησαν να διεκδικήσουν την διαχείρηση του πλανήτη γη και έτσι το 300.000π.Χ έγινε ένας μεγάλος διαπλανητικός πόλεμος και οι κατακτητές κέρδισαν τον έλεγχο της γης και επέδρασαν στο DNA του ανθρώπου καθιστώντας το από δωδεκάκλωνο δίκλωνο! Ετσι ο άνθρωπος "έπεσε" (θυμηθείτε την εσωτερική πτώση του ανθρώπου) χάνοντας όλες τις υψηλές ικανότητες που είχε όπως η αιώρηση, η τηλεπάθεια, η ικανότητα να υλοποιήται και να ταξιδεύει ανάμεσα στις διαστάσεις, να επικαλείται και να κυριαρχεί στα στοιχεία της φύσης κλπ.

Υπολλείματα αυτών των ικανοτήτων όμως έχουν μείνει μέσα μας βαθιά και περιμένουν την ώρα που θα ξυπνήσουν και που αυτό θα γίνει 20 χρόνια από τότε που έγινε η αποκάλυψη αυτή στην κυρία Μαρσινιάκ και που περιέργως η ημερομηνία αυτή συμπίπτει χρονικά με το 2012!!
Αυτό είναι το τέλος του κόσμου όχι όμως κυριολεκτικά και η γέννηση μιας άλλης εποχής μιας Νέας Εποχής όπου ο άνθρωπος θα έχει αποκτήσει ξανά όλα εκείνα τα χαρακτηριστικά που του είχε χαρίσει κάποτε ό Αρχικός δημιουργός μέσω των Θεών του...

Μην ξεχνάτε άλλωστε ότι μόνο το 3% του εγκεφάλου χρησιμοποιείται από τον άνθρωπο... το υπόλοιπό 97% γιατί άραγε να μας έχει δοθεί?

Το βιβλίο δεν το τελείωσα ακόμα... κι αν το τελειώσω θα το ξαναδιαβάσω γιατί στην αρχή τουλάχιστον είναι λίγο πολύπλοκο.
Θα συνιστούσα βέβαια να το διαβάσετε και σεις για να έχετε ιδία άποψη.



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 13:30:37  Εμφάνιση Προφίλ
Avallon θα στο χαλάσω λίγο το γλυκό...
quote:
Ετσι λοιπόν σε μια προσπάθεια βελτίωσης του ανθρώπου αποφάσισαν να δώσουν όλοι στοιχεία από το DNA τους και αφού ήταν δώδεκα(!) το DNA του ανθρώπου εκείνου είχε 12 κλώνους!
Το DNA έχει μόνο δύο κλώνους από την φύση του και είναι αδύνατον να έχει παραπάνω (δεν υπάρχει τρόπος σχηματισμού 12κλωνου DNA, γιατί πολύ απλά δεν μπορεί να συνδεθεί αυτό το πράγμα, δεν υπάρχουν διαθέσιμοι δεσμοί).
quote:
Μην ξεχνάτε άλλωστε ότι μόνο το 3% του εγκεφάλου χρησιμοποιείται από τον άνθρωπο... το υπόλοιπό 97% γιατί άραγε να μας έχει δοθεί?
Αυτό είναι μια ανακρίβεια που την έχουν πεί κατά καιρούς διάφοροι. Οπότε βάζουμε μπρός το αντίδοτο:http://www.ideopolis.gr/modules/news/article.php?storyid=16
Και πάλι συγνώμη για την χαλάστρα, αλλά δεν μπόρεσα να αντισταθώ!!!

Περονοτέτοιος
Ο ΜΑΝΙΑΚΟΣ ΔΟΛΙΟΦΘΟΡΕΑΣ


I'm going to enjoy watching you die, Mr. Anderson.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 15:37:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Θα συμφωνησω απολυτα με τον Peronosporo.
Την ιδια απαντηση με λιγες εξτρα πληροφοριες εδωσα και στο topic παραξενη απομαγνητοφωνηση,οπου ακουστηκε παλι το βιβλιοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 17:46:52  Εμφάνιση Προφίλ
Παιδιά δεν είπα ότι ενστερνίζομαι τη θεωρία αυτή... οπότε προς τι η "χαλάστρα"? Απλά μεταφέρω όσα διάβασα σε γενικές γραμμές γιατί λέει και άλλα πολλά...

Για το DNA μπορεί νά έχεις δίκιο Περονόσπορε αλλά για το ανεξερεύτητο ποσοστό και δυνατότητες του μυαλού θα σου κάνω εγώ χαλάστρα...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
-pRiMiTiVe-
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 18:03:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -pRiMiTiVe-

8A PE8ANOUME OLOIIII 8A BGEI O DIAOLOS APO TO RIGMA STIN PARNI8A KAI 8A EKSAPWLISEI DAIMONIA APO TO HFESTIO TIS SANTORINIS..! 8A KATAKTHSEI 1A TIN ELLADA KAI META 8A EPEKTA8EI SE OLO TON KOSMOOOOO SAN TON KASTANO AROURAIO POY KSEKINISE APO TIN ASIAAA!!! TREXTE NA SW8EITE AUTOKTONISTE, KANTE APOIKEIES SE ALLOUS PLANHTES! ERXETE TO TELOOOOOOOOOOOS!!!HDH EXEI ARXISEI NA MAS KATAKTA!OLOI OSOI BRISKONTAI SE 8ESEIS EKSOUSIAS EINAI KATW APO THN KURIARXIA TOY SATANA O OPOIOS GINETE DYNATOTEROS MERA ME TI MERA!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 18:12:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond
ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΜΑΖΕΥΩ SURVIVAL KITS !!

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 18:51:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Για το DNA μπορεί νά έχεις δίκιο Περονόσπορε αλλά για το ανεξερεύτητο ποσοστό και δυνατότητες του μυαλού θα σου κάνω εγώ χαλάστρα...
Πιστεψέ με το μυαλό σου λειτουργεί κανονικότατα και αυτή την στιγμή. Για να κάνεις "παράξενα" δεν χρειάζεται να εκπαιδεύσεις το μυαλό σου, αλλά το σώμα σου και την πίστη σου, σαν σύνολο ωστε να μπορείς να κατευθύνεις την ενέργειά σου.


I'm going to enjoy watching you die, Mr. Anderson.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 04:25:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
-pRiMiTiVe- απο το πολυ σταρ τρεκ και τα θριλερ το επαθες αυτο?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 14:32:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ primitive, καταρχάς θα πρέπει να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες τα μηνύματα σου.
Πέραν τούτου όμως, θα μπορούσες να μου πείς τι σε ώθησε στο να γράψεις το χθεσινό σου post?

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 19:33:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Mpike o diaolos mesa ston Primitive


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2177734
Maintained by Digital Alchemy