ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 4ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ThanasisTheGreat
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 15:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThanasisTheGreat
thnx φιλε alex22Βασικα δεν εχω στο μυαλο μου αν καταφερω να κανω αστρικη προβολη να παω σε αυτην που αγαπαω...απλα αν τελικα τα κατεφερω και εξασκηθω γιατι να μη παω μια βολτα και απο κει?...πολυ ενδιαφερων η απαντηση σου σχετικα με την ''εκτη αισθηση''.οποιος μπορει θελω να μου περιγραψει πως αντιλαμβανετε τον χωρο γυρω του οταν βρισκετε σε αστρικη προβολη...ειναι ακριβως σαν το συνειδιτο ονειρεμα με τη μονη διαφορα πως δεν ειναι ονειρο?

YedFocused peace outΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 16:38:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φίλε Θανάση.. μάλλον πρέπει να έχεις εμπειρία από συνειδητό ονείρεμα, για αυτό και ρωτάς συνεχώς αν μοιάζει έτσι… Ναι;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThanasisTheGreat
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 16:48:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThanasisTheGreat
ΝΑΙ...πραγματικα φιλε μου μου εχει τυχει παρα πολλες φορες και αρκετα συχνα θα ελεγα το συνειδιτο ονειρεμα...και θελω να μαθω αν ειναι ετσι και η αστρικη προβολη...περιμενω απαντησεις...

YedFocused peace outΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 17:35:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φιλε ThanasisTheGreat

Έτσι είναι! Έχω πει και παλαιότερα ότι υπάρχουν δυο τρόποι για να κάνει κάποιος αστρική προβολή και τρεις τρόποι για να είναι στο αστρικό.

1 Να το κανείς συνειδητά από το φυσικό στο αστρικό και ένα από τα στάδια της μετάβασης αυτής είναι η παραλυσία του φυσικού σώματος η οποία πολλές φορές συνοδεύετε από ένα αίσθημα δονήσεων! Σε αυτό το μεταβατικό στάδιο κάποιοι βρίσκονται άθελα τους και επειδή ο αστρικός κόσμος είναι πολύ «λεπτεπίλεπτος» είναι πολύ εύκολο να πάρει «σάρκα και οστά» κάτι από την φαντασία σου. Έτσι κάποιοι ζουν κάποιες καταστάσεις τρόμου όπως είναι η ΜΟΡΑ και κάποια ακόμα…

2 Να σου συμβεί να συνειδητοποιηθείς την ώρα που είσαι ήδη στο αστρικό και ονειρεύεσαι. Όλοι οι άνθρωποι κάθε βράδι βγαίνουν στο αστρικό! Έτσι αν είσαι στο αστρικό και δεν το συνειδητοποιείς.. κοιμάσαι και ονειρεύεσαι (3 τρόπος)

Τα πράγματα όμως είναι λίγο μπερδεμένα επειδή μπορεί να είσαι μέσα σε ένα ονειρικό κουκούλι ή να είσαι αντικειμενικά σε μια ουδέτερη περιοχή ή..

Συνεχίζεται λογο χρόνου.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThanasisTheGreat
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 18:20:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThanasisTheGreat
thnx a lot <ενας υπηρετης> και περιμενω και το υπολοιπο μηνιμα σου...εχω να πω πως σημερα το μεσημερι καθησα και προσπαθισα...πραγματικα ενιωσα τα χερια μου να αιωρουντε και εγω να γαργαλιεμε βασικα σαν να ενοχλουμε απο δονισεις σε ολο μου το σωμα...μετα δε μπορεσα...φοβιθικα και ανοιξα τα ματια μου...τα χερια μου ηταν κανονικα στη θεση τους...

YedFocused peace outΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 10:23:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Αν μπορούσαμε να πούμε ότι το φυσικό σώμα σε σχέση με το ζωτικό, το αστρικό το νοητικό, αλλά και τα αλλά σώματα ότι είναι σαν μια πολυκατοικία που έχει πολλούς ορόφους.. τότε το αστρικό και το νοητικό μπορεί να είναι δύο διαφορετικά επίπεδα ή χώροι, αλλά βρίσκονται στον ίδιο όροφο!

Τότε μπορεί κάποιος να κινείτε στον ίδιο όροφο περνώντας από το αστρικό στο νοητικό «χώρο» και αυτό κάνει τα πράγματα ακόμα ποιο ακατανόητα!!

Δηλ μπορεί κάποιος να βιώνει μια εμπειρία στις ανώτερες διαστάσεις οπού είναι δυνατόν να αναμιχτούν ο αστρικός ,ο νοητικός κόσμος μαζί με τις νοητικές προβολές μας!!

Κάποιος που περνά από το φυσικό επίπεδο σε ένα συνειδητό όνειρο ,δεν περνά από την παραλυσία του σώματος και το «επίπεδο των κραδασμών» αλλά διατηρεί την «ονειρική του προσοχή»……


Ενώ σε μια συνειδητή αστρική προβολή κάποιος βιώνει την παραλυσία του σώματος και το «επίπεδο των κραδασμών» και την αποχώρηση του αστρικού σώματος από το φυσικό!

Τελικά για να μην τα πολύ λέω.. ή αστρική προβολή, η νοητική προβολή και το συνειδητό ονείρεμα μοιάζουν στην «οπτική»

Κάποιος όμως που έχει ενεργοποιήσει πλήρως τα ανώτερα υπαρξιακά του σώματα έχει μεγαλύτερες «δυνατότητες» και οι αυτοί οι κόσμοι είναι πιο ξεκάθαροι!!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 05/11/2009 10:26:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThanasisTheGreat
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 14:40:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThanasisTheGreat
'ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ'σε ευχαριστω για την πολη καλη απαντηση που μας εδωσες.

YedFocused peace outΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angelic
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2009, 22:37:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angelic
H αληθεια ειναι οτι και εγω εχω παρομοιες εμπειριες..εγω τις ειχα βιωσει οταν ημουν πιο μικρη χωρις βεβαια τοτε να καταλαβαινω τι συμβαινει.πολλες φορες οταν επεφτα για υπνο εκλεινα τα ματια μου,ενω δεν ειχα κοιμηθει,θυμαμαι πως σηκωνομουν και περπατουσα μεσα στο σπιτι τις περισσοτερες φορες..στην αρχη ηταν ευχαριστο αυτο το συναισθημα,αλλα καθως ειχα αρχισει να μεγαλωνω ηταν σαν να συναντουσα καποιες οντοτητες παραξενες.το κακο ειναι οτι μετα απο αυτες τις εμπειριες ενιωθα οτι αυτες οντοτητεςοτι ειναι ακομη μαζι μου,μπορει να ηταν και επειδη δεν τις συναντουσα συχνα και μου προκαλουσαν φοβο!

Αγγελον ειρήνης, πιστόν οδηγόν, φύλακα των ψυχών και των σωμάτων ημών παρά του Κυρίου αιτησώμεθα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThanasisTheGreat
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 11:46:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThanasisTheGreat
Αυτο θα ηταν πραγματικα δυσαρεστο.

YedFocused peace outΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gali
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2009, 17:36:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gali
Γεια και απο μένα,παρότι είμαι κανούριο μέλος, διαβάζω κατα διαστήματα το φορουμ. Αποφάσισα να γραφτώ για να σας πω μια εμπειρία που είχα και να μου δώσετε κάπποιες πιθανές εξηγήσεις.
Να σημειώσω, πως το καλοκαίρι μου αρεσει να κάθομαι στο μπαλκόνι του σπιτιού μου, συχνα όλο το βράδυ κοιτάζοντας τα αστέρια(!!!!). Όταν το κάνω αυτό λοιπόν, νιώθω... δεν ξέρω και εγω ακριβώς πως να το πω. Άλλες φορές νοιώθω υπερβολικά συναισθηματικά φορτισμ΄ςνη, άλλες πάλι τελείως κενή, χωρίς αυτό το κένό να μου δημιουργεί δυσάρεστη αίσθηση. Κάποιες φορές, σκέφτομαι διάφορα κατα τη διάρκεια της νύχτας και έχω μια σχετική αίσθηση του χρόνου, λέω σχετική γιατί σπάνια καταλαβαίνω πόση ακριβώς ώρα, έχω καθίσει έτσι. Συνήθως, όταν κοιτάξω το ρολόι μου βλέπω πως έχει περάσει περισσότερη ώρα απο΄΄οσο νόμιζα. Έχει τύχει να έρθει και το ξημέρωμα χωρίς να το καταλάβω (δεν με είχε πάει ο ύπνος!)Ένα βράδυ λοιπόν, καθώς καθόμουν δεν ξέρω και εγω για πο΄ση ώρα στην καρέκλα στη άκρη του μπαλκονιού κοιτάζιντας τα αστέρια, δεν θυμάμαι να σκεφτόμουν κάτι, είδα μια νυχτερίδα μπροστά μου και φοβήθηκα. Εκεί συνέβη το παράξενο, άκουσα την καρέκλα να χτυπάει στο τσιμέντο(δεν είμαι σίγουρη αν αιωρούμουν μαζί με την καρέκλα)και η νυχτερίδα(όλο αυτό έγινε σε κλάσματα δετερολέπτου) και θυμάμαι να κοιτάζω την νυχτερίδα και να προσπαθώ να καταλάβω πως βρέθηκε μπροστά μου. Αυτό που νομίζω(αλλα δεν είμαι σίγουρη αν το πιστεύω) πως έγινε, είναι ότι εκείνη τη στιγμή βρισκόμουν στον αέρα. Ο λόγος που ανέφερα την νυχτερλιδα έιναι, πως είχα ένα σημάδι του ύψους που βρισκόμουν, αλλα καταλαβαίνω πως η τροχιά του πετάγματος της νυχτερίδας δεν είναι και τόσο φερέγγυα! Πιστεύετε πως πραγματικα μπορεί να είχα αιωρηθε'ι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
john113
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2009, 16:32:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john113
φυσικα και το πετυχες κοιτωντας τα αστερια σου ξυπνησε μια δυναμη που λεγεται αιωρηση η ανυψωση με αυτην την δυναμη μπορεις να κανεις τα κυτταρα σου ελαφρυτερα και να αιωρουνται η να υψωνονται εκανες κατι σαν διαλογισμο και το πετυχεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2009, 02:09:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21
πιστευω οτι το καταφερες γιατι και εγω μια φορα π τ ειχα καταφερει τυχαια ενιωθα περιπου τα ιδια...

προσωπικα θα ηθελα πολυ να αναπτυξω αυτη τν ικανοτητα αλλα φοβαμαι μηπως συμβει κανενα στραβο ενω βρισκομαι με κοσμο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2009, 23:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Επιτελους πια ΠΑΨΤΕ ΤΟΝ ΠΡΟΣΥΛΙΤΙΣΜΟ ΣΑΣ. ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ . ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ.
Ξερω δεν προκειτε να γινει το δικο μου δεν εχουμε βαρβαρα καθεστωτα , ουτε ειμαι κανενας "....." για να κανετε οτι σας λεω.
Εχουμε δημοκρατια , ελευθερεια σκεψης και βουλησης.
Αλλα σκεφτειτε αυτο :Απο το δημοτικο ,Η ΦΥΣΗ ,μας "ΠΕΡΝΑΕΙ" ΟΛΟΥΣ στο γυμνασιο (Τ ΑΚΟΥΤΕ?) οσο και αν θελουν ΚΑΠΟΙΟΙ να νομιζετε οτι πρεπει να δωσετε εξετασεις(αστρικα και γαστρικα) για να περασετε.
Εχω γινει Ε-Π-Ι-Τ-Ε-Λ-Ο-Υ-Σ κατανοητος ?
ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΥΡΕΣΤΕ ΣΕ ΜΥΣΤΙΚΟΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΚΑΙ ΑΛΧΗΜΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.
ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΚΟΥΤΙΑ ΠΑΝΔΩΡΑΣ ΒΕΛΖΕΒΟΣΑΜΑΕΛΙΔΩΝ.
ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΑΣΤΡΕΙΚΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ Ε-Π-Ι-Τ-Ε-Λ-Ο-Υ-Σ!!!
ΣΚΕΨΟΥ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΒΗΜΑ , (οπως το σκεφτικα και εγω)
Η φυση μας δινει ζωη-ενεργεια-βημα , η φυση μας περναει στην επομενη φαση φιλε μου.
Αυτοι εδω μεσα σε θελουν να πιστευεις και να ακολουθεις αυτες τις κινησεις για δικους τους λογους.
Ψαξε το πριν κανεις το οτιδηποτε.
Σκεψου απλα και φυσικα , η φυση σε αγαπα , δεν σε μισει.
Καλη συνεχεια να εχουμε.

Παρακαλω ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.

Edited by - cody30 on 12/11/2009 23:58:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 00:35:27  Εμφάνιση Προφίλ
Παιδιά ριλάξ...
δεν είναι τόσο απλό να αναπτύσσεις δυνάμεις οποιαδήποτε τύπου πόσω μάλλον αυτές για τις οποίες μιλάτε.

Τρεις είναι οι δυσκολίες
α)Μπορεί να μη πετύχεις ποτέ(εφόσον υπάρχει κάτι να πετύχεις)
β)Αν γίνεται να το περύχεις χρειάζτε άπειρο χρόνο που είναι δύσκολο να βρεθεί(και γιατί να το δώσεις εκεί)
γ)Μπορεί μετά απο πολύ κόπο να πετύχει αλλά τα αποτελέσματα να μην είναι ικανοποιητικά.

Επιπλέον το οτι πέτυχε σε ένα άτομο(αν πέτυχε) ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ δεν σημαίνει οτι θα πετύχει ξανά με συνειδητή προσπάθεια. Συχνά τα καλύτερα πράγματα συμβαίνουν τυχαία. Εγώ ας πούμε έκανα Συνειδητό ονείρεμα ή ΑΠ(δε ξέρω τι απ τα δύο ήταν) κατα τύχη μια μέρα που δεν προσπαθούσα καθόλου.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 02:29:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
Για σου ρε cody30..!!! μ'αρεσει που τα χωνεις σε καποια πραγματα κ τα λες πολυ καλα κ αν δεν καταλαβαινουν οι αλλοι το τι λες τα καταλαβαινω εγω..πες τα γιατι θα μας τρελανουν εδω μεσα..ειπαμε να συμβαινουν περιεργα πραγματα αλλα το παρακανουν πολλες φορες..ρε παιδια πρωτον για να αιωριθεις θα πρεπει να σκεφτεσαι με ολες τις μεριες του εγκεφαλου κ να τις εχετε αναπτυξει χρονια τωρα..αυτο το κανουν οι βουδιστες οι δασκαλοι,αυτοι οι καραφλοι που φορουν πορτοκαλι μανδυες..αλλα εχουν εκπαιδευση το μυαλο κ την ψυχη τους,εχουν απτεστη γαληνη μεσα τους κ για να το πετυχουν,το μυαλο τους βρισκετε σε αλλα επιπεδα κ μονο το σωμα τους βρισκετε εκει..αλλος τροπος για να γινει ειναι να κανεις μαυρη μαγεια την οποια κ αυτη πρεπει να την αναπτυξεις για να πιασει,αργοτερα ομως γυριζει εναντιον οσων την χρησιμοποιουν..γι'αυτο καλυτερα να τα αποφευγουν αυτα ολοι..οτι προσφερει η μαυρη μαγεια στην αρχη ολα ειναι καλα αλλα στο τελος μονο για κακο στα προσφερει..σεβομαι τις επιθυμιες ,τα θελω κ τα πιστευω τον αλλον αλλα μην προσπαθητε να πεισετε τους αλλους με πραγματα απιθανα,φανταστικα κ χωρις καμμια αληθινη ουσια κ που μονο σε κακο μπορει να βγει στο τελος..ειμαι χριστιανη ορθοδοξη κ η θρησκεια μας ειναι ολοζωντανη κ φερνει το καλο κ πιστευω σε πραγματα που ειναι αληθινα μεν αλλα κ που συμβαινουν για καποιο λογο κ που ο ανθρωπος δεν μπορει να τα εξηγησει κ αυτο ειναι το ομορφο στην ολη ιστορια..εχω ζειση συγκεκριμενα πραγματα κ πιστευω ακραδαντα σε καποια ανεξηγητα μεταξυ ζωης κ θανατου κ παρουσιες του κακου κ πως δημιουργουνται κ εξελισονται..σταματηστε λοιπον τα πειραματα με τους εαυτους σας κ αν ειναι να σας συμβει κατι εξωπραγματικο θα σας συμβει..μην το κυνηγατε κ κυριως μην το προκαλειτε γιατι δεν βγαινει σε καλο..καλο σας βραδυ..!!

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 12:04:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
quote:
cody30 -Επιτελους πια ΠΑΨΤΕ ΤΟΝ ΠΡΟΣΥΛΙΤΙΣΜΟ ΣΑΣ. ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ . ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ.
Ξερω δεν προκειτε να γινει το δικο μου δεν εχουμε βαρβαρα καθεστωτα , ουτε ειμαι κανενας "....." για να κανετε οτι σας λεω.

Τότε ποιος ο λόγος που επιμένεις…

Μήπως πιστεύεις ότι το κάθε μέλος που παίρνει μέρος στον διάλογο εδώ μέσα είναι.. «μωρός».. και δεν μπορεί να έχει, άποψη, γνώμη, αλλά και ενδιαφέρον να γνωρίσει κάποια πράγματα που τον ενδιαφέρουν ώστε να κρίνει μονός του αν τα απορρίψει ή όχι..

Εκτός και αν εκτελείς κάποιο θεάρεστο σκοπό, πχ cody ο σωτήρας…

quote:
hanter - ρε παιδια πρωτον για να αιωριθεις θα πρεπει να σκεφτεσαι με ολες τις μεριες του εγκεφαλου κ να τις εχετε αναπτυξει χρονια τωρα..αυτο το κανουν οι βουδιστες οι δασκαλοι,αυτοι οι καραφλοι που φορουν πορτοκαλι μανδυες..αλλα εχουν εκπαιδευση το μυαλο κ την ψυχη τους,εχουν απτεστη γαληνη μεσα τους κ για να το πετυχουν,το μυαλο τους βρισκετε σε αλλα επιπεδα κ μονο το σωμα τους βρισκετε εκει..

hanter μην πιστεύεις ότι ακούς…

Δεν υπάρχει οργανισμός (άνθρωπος..) που μπορεί να παραβεί τους φυσικούς νόμους (βαρύτητα)…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
john113
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 16:26:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john113
ελα ομως που υπαρχει εγω που βλεπω το μελλον σε προμυνηματα κανονικα και αστρικα???και δν υπαρχει μονο μαυρη υπαρχει λευκη μπλε κοκκινη πρασινη και αλλα...........επισης αστρικη εμβιωτικη προβολη και εχω και εμβιωση σε συνδιασμο αστρικων προμυνηματων και εμβιωσης βγηκε αυτο.........και στα αστρικα προμυνηματα μπορω να δω το μελλον και να το ελγχω κι ολας αν τυχει ομως δεν το ελεγχω οπως τα κανονικα προμυνηματαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 22:01:59  Εμφάνιση Προφίλ
Θες να μας πεις κάτι για το μέλλον?

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john113
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 22:55:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john113
πρωτον θα πρεπει να εχω κοντινη επαφη μαζι σου γιατι ακουμπωντας σε θα ποιασω προμυνημα και δεν ειναι σιγουροΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2009, 01:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
πρωτα απ'ολα την καλησπερα μου στον dr.που μου συνεστησε αυτο το forum..βρε elo δεν πιστευω οτι ακουω αλλα οτι βλεπω κ εχω ζησει..ολα τ'αλλα ειναι 50/50 αν αληθευουν η' οχι..αλλα σεβομαι απλα αυτα που λενε..john113 πως το κανεις αυτο κ αγγιζοντας καποιον βλεπεις το μελλον..?? πως ξεκινησε ολο αυτο..?? ασχολησε με κατι συγκεκριμενο κ το καταφερνεις αυτο(εαν το καταφερνεις)..?? καληνυχτα σας...

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john113
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2009, 07:14:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john113
με την συναισθηματικη ενεργια του αλλου επισης κι οταν αγγιχω ενα πραγμα μπορω και οταν μυρισω μια μυρωδια κι οταν δω ενα πραγμα μια συζητησηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2009, 16:13:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
john113,έχεις εξασκθεί καθόλου σε αυτά? ή σου ήρθαν απο μόνα τους.
Αυτό που αναφέρεις είναι το διάβασμα της ενεργειακής υπογραφής ή αλλιώς ψυχομετρία.Μπορεί κάποιος να αγγίξει με το αριστερό του χέρι ένα αντικείμενο και να του έρθουν στον νού διάφορες εικόνες που σχετίζονται με το αντικείμενο.Θεωρώ όλα αυτά που λές αλήθεια και μου έχεις προξενήσει πολύ το ενδιαφέρον.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2009, 19:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φίλε αλεξ η ψυχομετρία είναι κάτι που μπορεί να επιβεβαιωθεί αντικειμενικά από όλους μας. Γιατί δεν στέλνεις ένα προσωπικό σου αντικείμενο στον john113 να μας πει τι «είδε» για εσένα.. και να το επιβεβαιώσεις ή όχι.. εσύ μετά από αυτά που θα πει. Αυτό θα ήταν μια απόδειξη.

john113 τι επαθες με το ονομα σου;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2009, 19:57:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Φίλε αλεξ η ψυχομετρία είναι κάτι που μπορεί να επιβεβαιωθεί αντικειμενικά από όλους μας. Γιατί δεν στέλνεις ένα προσωπικό σου αντικείμενο στον john113 να μας πει τι «είδε» για εσένα.. και να το επιβεβαιώσεις ή όχι.. εσύ μετά από αυτά που θα πει. Αυτό θα ήταν μια απόδειξη.

Δέν είναι και πολλύ καλή ιδέα,ο john μένει στο ρέθυμνο ενώ εγώ στην Αθήνα.Εσύ δέν πιστεύεις σε αυτά που λέει?

Ο καθένας μπορεί να διαπιστώσει μόνος του την ψυχομετρία,αλλά σε φτωχό βαθμό.Το αριστερό χέρι διαβάζει την αύρα του αντικειμένου.Αν κάποιος τοποθετήσει το χέρι του σε απόσταση 2-3 εκατοστά απο κάποιο αντικείμενο θα αρχίσει να νιώθει τις δονήσεις του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2009, 23:48:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φιλε alex22

Δεν έχει σημασία η απόσταση. Ένα αντικείμενο κρατά τις ενέργειες! Συνεχίζω να υπερασπίζομε ότι είναι μια καλή ιδέα να του στείλεις «κάτι».

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john133
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2009, 07:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john133
δεν ειναι η ψυχομετρια η δυναμη μου το προμυνημα ειναι και δεν το κανω οποτε θελω ωστε αν μου στειλει κατι θα το πετυχω γιατι η ενεργεια ερχεται απο το πνευματικο πεδιο.......δλδ δεν λεω τωρα θα δω το μελλον και το ειδα και καποιες φορες βλεπω και το παρελθον που δεν εχω δει........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2009, 08:03:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φιλε john133

Τι εννοείς προμήνυμα;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2009, 09:44:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
quote:
hanter-..βρε elo δεν πιστευω οτι ακουω αλλα οτι βλεπω κ εχω ζησει..ολα τ'αλλα ειναι 50/50 αν αληθευουν η' οχι..αλλα σεβομαι απλα αυτα που λενε..

Καλή μου hanter πιστεύω ότι η δύναμη που έχει ο άνθρωπος (νους) δεν έχει όρια, αλλά δεν παύει να είμαι σκεπτικιστής, ότι δηλαδή τα πάντα έχουν κάποια φυσική εξήγηση και όχι κάτι το υπερφυσικό, μεταφυσικό .

Βέβαια έχω μάθει να υπάρχει στην πίσω πλευρά του μυαλού μου, πάντα μια πόρτα ανοιχτή και να μην κλείνω ποτέ απέξω μια καινούργια «γνώση»…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
john133
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2009, 10:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john133
ετσι λεγετεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2009, 13:55:01  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε john133 δε μιλούσα για το προσωπικό μου μέλλον αλλά το κοινό μέλλον. Ζεις σε μια χώρα, σε μια κοινωνία και σε έναν λαό, άρα μοιράζεσαι κάποιο μέλλον μαζί. Αν λόγου χάρη αύριο ένα τζουνάμη κάλυπτε τη μισή Κρήτη δεν θα επηρέαζε μόνο εσένα αλλά όλους τους κατοίκους της.

Επομένως θα ήθελα να μου πεις κάτι για το "κοινό" μέλλον όχι προσωπικά κάποιου.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1679688
Maintained by Digital Alchemy