ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Περί Αθεΐας των μελών μας. Μύθος ή Πραγματικότητα?
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 18:00:10  Εμφάνιση Προφίλ
Γκαιμπελίσκο ψευδοπροφήτη,

Δεν έχεις κανένα ουσιαστικό επιχείρημα. Οι επιστημονικές πηγές σου επιβεβαιώνουν ΕΜΕΝΑ και έχεις πιαστεί από ένα ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΟ λάθος που έκανα για να βαφτίσεις το μαύρο άσπρο.


Οι απαντήσεις σου αυτές τις δύο ερωτήσεις δείχνουν το πραγματικό πρόσωπο της προπαγάνδας που διαδίδεις για αυτό και αποφεύγεις να τις δώσεις:



Τι είναι αίτιο στις φυσικές επιστήμες;
Πώς εξηγούνται τα φαινόμενα του φυσικού κόσμου; Μέσω μηχανισμών της φύσης που συνδέουν φαινόμενα ή μέσω θεϊκής παρέμβασης

Το οστό του πτερυγίου της φάλαινας το έκανες γαργάρα.
Τις "αποφάσεις" των πιθήκων που είπες τις έκανες γαργάρα.
Την επιστήμη την ξέχασες εδώ και κάμποσες καρτέλες και το γύρισες σε μια πιο δήθεν «ελεύθερη» αντίληψη των πραγμάτων.
Το ποια είναι τα βασικά αξιώματα της επιστήμης απέφυγες να το ομολογήσεις.
Το πού υπάρχει η τελειότητα του Θεού το έπνιξες σε μια νεφελώδη θεολογία δικιάς σου εφεύρεσης.
Το πώς τεκμηριώνεται επιστημονικά η πολυπλοκότητα του ανθρώπινου εγκεφάλου επίσης το έφαγε η μαρμάγκα. Έλα ρε παληκαρά, γιατί δεν ξαναφέρνεις στην επιφάνεια το επιχείρημα του 1802;


quote:
Βρε παρακάλια θες να απαντήσεις ΣΕ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ???

Δεν ντρέπεσαι να υπεκφεύγεις εδώ και τόσα ποστς ΓΙΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ???

Τόσο πολύ ντρέπεσαι γι'αυτά που έγραψες που δεν τολμάς ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙΣ (ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΤΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΠΑΝΩ...)???

Να σου πω την αλήθεια?

ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ !!!!


Δεν ντρέπομαι και ειδικά από εσένα το μέγιστο παπατζολόγο. Όταν βρεις τον ανδρισμό να απαντήσεις στις ερωτήσεις που έχω γράψει με bold τότε θα σου πω.

Edited by - IndustrialAngel on 19/09/2012 18:02:23

Edited by - IndustrialAngel on 19/09/2012 18:02:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 21:16:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
PanosT
Υ.Γ Σωτήρη, καταλαβαίνω απόλυτα τον πόνο σου από τα παλιά χρωστούμενα που ακόμα δεν μου τα έχεις προσκομμίσει...

Σαν άθρησκος που είμαι Pano , σε πληροφορώ ότι δεν διακατέχομαι από κανενός είδους εμμονές , ειδικά με άλλα άτομα του forum . Όσο για τα χρωστούμενα , προσωπικά δεν νομίζω ότι σου χρωστώ τίποτα , δεδομένου ότι το μορφωτικό σου επίπεδό - απ' ότι γράφεις τουλάχιστον - είναι τέτοιο , που σου επιτρέπει να τα κατανοήσης . Αν τώρα οι θρησκευτικές παρωπίδες σου δεν σου επιτρέπουν κάτι τέτοιο , εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω επ' αυτού .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 22:02:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Industrial_Angel

Γκαιμπελίσκο ψευδοπροφήτη,


Κοιτάζεσαι στο καθρέφτη ρε θηρίο όταν ποστάρεις???

Γι'αυτό μας έχεις φλομώσει στην ΠΑΠΑΤΖΑ εδώ και 20 σελίδες???

Γι'αυτό άλλα σε ρωτάω και σε άλλα απαντάς???

Γι'αυτό άλλα διαβάζεις και άλλα κατανοείς???

κτλ

Πάμε παρακάτω.

quote:

Δεν έχεις κανένα ουσιαστικό επιχείρημα.

Βιομηχανικέ φοιτητάκο, κοίτα τι μου έφερες εσύ ως επιχείρημα. Τη ρήση του Feynman

"
The "paradox" is only a conflict between reality and your feeling of what reality "ought to be."

"Παράδοξο είναι μόνο η διαφωνία μεταξύ πραγματικότητας και της αίσθησης σου για το πως η πραγματικότητα "θα έπρεπε να είναι" "
"

ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΟΥ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙΣ ΟΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ...

ΣΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΗ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ????

Αυτό πολύ απλά σημαίνει ότι αγνοείς τι σημαίνει ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ και τολμάς να έχεις άποψη περί δικών μου επιχειρημάτων????

quote:

Οι επιστημονικές πηγές σου επιβεβαιώνουν ΕΜΕΝΑ (...)

α) Δεν σε είδα να σχολιάζεις το ιατρικό paper που πόσταρα σχετικά με τους κινδύνους από τα διαστημικά ταξίδια

β) Δεν σε είδα να παίρνεις θέση για τα λεγόμενα του Αστροφυσικού της ΝΑΣΑ σχετικά με τη missing day από τη μάχη του Ιησού του Ναυή.

γ) Δεν σε είδα να ξέρεις καν σε ποιο επίπεδο ανήκει η Θεωρία της Εξέλιξης

δ) Δεν σε είδαν καν να γνωρίζεις τι είναι η φυσική επιλογή για την ανωτέρω θεωρία.

ε) Δεν σε είδα να ξέρεις καν τι είναι (άκουσον, άκουσον)τα impact factors που αφορούν τις επιστημονικές πηγές

Όταν με το καλό διαβάσεις τις όποιες επιστημονικές πηγές και κυρίως όταν και ΑΝ τις κατανοήσεις η πνευματική σου ικανότητα θα φθάσει μόνο μέχρι το σημείο να πεις ΝΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ ΩΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

Για να σταθείς ΚΡΙΤΙΚΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ φοιτητάκο θα πρέπει να περιμένεις υπομονετικά το επόμενο Big Bang που θα δημιουργήσει το επόμενο σύμπαν και πάλι βλέπουμε...

quote:

και έχεις πιαστεί από ένα ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΟ λάθος που έκανα για να βαφτίσεις το μαύρο άσπρο.

Ορθογραφικό λάθος θα ήταν αν το έκανες ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝΟΗΤΕ. Όταν το γράφεις καμμιά δεκαριά φορές ΣΥΝΕΧΩΣ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΩΣΤΑ ΔΗΛΩΝΕΙ Α) ΑΓΝΟΙΑ TOY ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ Β) ΧΑΜΗΛΟ I.Q καθώς δεν έβαλες το μυαλουδάκι σου ούτε μια φορά να εξετάσει τι σημαίνει το over arching που σου έγραφα εγώ ή το over aching που έγραφες εσύ!!!!

Όταν γράφεις μια λέξη και δεν καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτή η λέξη τότε αυτό χρήζει επείγουσας ιατρικής ερεύνης και όχι απαίτησης υψηλού επιπέδου συζήτησης από το συνομιλητή σου...

quote:

Οι απαντήσεις σου αυτές τις δύο ερωτήσεις δείχνουν το πραγματικό πρόσωπο της προπαγάνδας που διαδίδεις για αυτό και αποφεύγεις να τις δώσεις:



Τι είναι αίτιο στις φυσικές επιστήμες;
Πώς εξηγούνται τα φαινόμενα του φυσικού κόσμου; Μέσω μηχανισμών της φύσης που συνδέουν φαινόμενα ή μέσω θεϊκής παρέμβασης


Τι λες ρε φοιτητάκο???

Πότε σου κατέβηκαν αυτές οι ερωτήσεις στην κούτρα σου?

Πόσο καιρό είναι σ'εκκρεμότητα εκ μέρους μου?

ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ???


quote:

Το οστό του πτερυγίου της φάλαινας το έκανες γαργάρα.

Σου έδειξα μέσω του Dawkins ΑΠΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΒΙΝΤΕΟ τι επίπτωση στο τελικό αποτέλεσμα κάνει μια διαφορά της τάξης του 1,5% στο DNA και συνεχίζεις να με πρήζεις με το...οστό της φάλαινας???

quote:

Τις "αποφάσεις" των πιθήκων που είπες τις έκανες γαργάρα.

Οι "αποφάσεις" των πιθήκων πάνε παρέα με τη barbie την οποία ξέχασες σ'αυτό το ποστ και δεικνύουν ότι κάποιος με χαμηλό Ι.Q δεν καταλαβαίνει πότε τον κοροιδεύουν και τον ειρωνεύονται κακοί άνθρωποι που έχουν καταλάβει εδώ και πολύ καιρό το stupid design στο συγκεκριμένο εγκέφαλο...

quote:

Την επιστήμη την ξέχασες εδώ και κάμποσες καρτέλες και το γύρισες σε μια πιο δήθεν «ελεύθερη» αντίληψη των πραγμάτων.

ΑΝ το έκανα αυτό θα ήσουν πολυ χαρούμενος αυτή τη στιγμή και δεν θα είχες αναγκαστεί

Α) να απεμπολήσεις τον αγνωστικισμό σου και να το γυρίσεις σε "προσωπικές απόψεις που εκπροσωπούν μόνο τον εαυτό μου και κανέναν άλλον"

και

Β) ούτε θα έτρεχες να κρυφτείς ΜΗ ΑΠΑΝΤΩΝΤΑΣ ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΠΙ ΤΩΝ ΓΡΑΦΟΜΕΝΩΝ ΣΟΥ ΘΕΤΩΝΤΑΣ ΕΚ ΤΟΥ ΠΟΝΗΡΟΥ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΡΟΥΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΘΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΠΡΩΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...

Το κουβαδάκι σου και σε άλλη παραλία διότι εδώ το πιάνει κύμα και πνίγεσαι σιγά-σιγά όπως πολύ καλά έχεις καταλάβει...

quote:

Το ποια είναι τα βασικά αξιώματα της επιστήμης απέφυγες να το ομολογήσεις.

Δε με βασάνισες αρκετά και μάλλον γι'αυτό δεν ομολόγησα.

Έκανα όμως κάτι πολύ καλύτερο, σου έριξα όοοοολα τα fallacies πίσω στο αγνωστικιστικό σου κεφαλάκι αλλά οι απωθητικοί μηχανισμοί της μνήμης στους αδύναμους ανθρώπους είναι πολύ αποτελεσματικοί ώστε να καταφέρνουν να τα βγάζουν πέρα στις καταστάσεις που δεν μπορούν να διαχειριστούν.

quote:

Το πού υπάρχει η τελειότητα του Θεού το έπνιξες σε μια νεφελώδη θεολογία δικιάς σου εφεύρεσης.

Συνέχισε να ποστάρεις για Επιστήμες και να επιχειρηματολογείς σε επιστημονικά θέματα και με βλέπω να γίνομαι πιο άθεος και από το macedon

quote:

Το πώς τεκμηριώνεται επιστημονικά η πολυπλοκότητα του ανθρώπινου εγκεφάλου επίσης το έφαγε η μαρμάγκα. Έλα ρε παληκαρά, γιατί δεν ξαναφέρνεις στην επιφάνεια το επιχείρημα του 1802;

Στο βίντεο του Ροδάκη που πόσταρε ο Earendil επισημαίνεται η πολυπλοκότητα της όλης κατασκευής (και όχι μόνο του εγκεφάλου) στο πρώτο λεπτό του βίντεο.

Κλείσε ένα ραντεβού μαζί του για να στο τεκμηριώσει.

Μέχρι τότε και για να μη μου τα κάνεις τσουρέκια πάρε αυτό από το αγαπημένο σου Berkeley

http://evolution.berkeley.edu/evosite/evo101/VIICComplexity.shtml

Έχει ένα tab που αναφέρει τα big issues της εξέλιξης (ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΓΝΟΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΚΠΛΗΞΗ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΛΕΟΝ)

ΕΝΑ από τα big issues είναι ΚΑΙ η ΠΟΛΥΠΛΟΚΟΤΗΤΑ (Complexity για να μη χαθείς με τα Αγγλικά που ξέρεις...)

Τι έγινε τελείωσαν οι αιτιάσεις σου???

Κρίμα....

Πάντως όσο ποστάρεις τόσο καλύτερο το κάνεις!

quote:

quote:
Βρε παρακάλια θες να απαντήσεις ΣΕ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ???

Δεν ντρέπεσαι να υπεκφεύγεις εδώ και τόσα ποστς ΓΙΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ???

Τόσο πολύ ντρέπεσαι γι'αυτά που έγραψες που δεν τολμάς ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙΣ (ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΤΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΠΑΝΩ...)???

Να σου πω την αλήθεια?

ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ !!!!


Δεν ντρέπομαι και ειδικά από εσένα το μέγιστο παπατζολόγο.


ΜΙΑ ΠΑΠΑΤΖΑ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ...

quote:

Όταν βρεις τον ανδρισμό να απαντήσεις στις ερωτήσεις που έχω γράψει με bold τότε θα σου πω.

ΌΤΑΝ ΕΣΥ ΒΡΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΔΡΙΣΜΟ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ FORUM

Α) ΠΟΤΕ ΣΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΑΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙΣ (ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΩΡΑ ΤΟΥ ΣΧΕΤΙΚΟΥ ΣΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ)

ΚΑΙ

Β) ΠΟΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΨΙΜΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΟΥ

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΣΕ...ΠΙΕΖΩ.

ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΩΛΥΣΙΕΡΓΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΚΑΡΦΙΣΤΕΙ Ο ΑΤΕΛΕΣΤΑΤΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΣΟΥ...


RUN LOLA, RUN...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 22:45:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Σωτήρης

quote:
PanosT
Υ.Γ Σωτήρη, καταλαβαίνω απόλυτα τον πόνο σου από τα παλιά χρωστούμενα που ακόμα δεν μου τα έχεις προσκομμίσει...

Σαν άθρησκος που είμαι Pano , σε πληροφορώ ότι δεν διακατέχομαι από κανενός είδους εμμονές , ειδικά με άλλα άτομα του forum . Όσο για τα χρωστούμενα , προσωπικά δεν νομίζω ότι σου χρωστώ τίποτα , δεδομένου ότι το μορφωτικό σου επίπεδό - απ' ότι γράφεις τουλάχιστον - είναι τέτοιο , που σου επιτρέπει να τα κατανοήσης . Αν τώρα οι θρησκευτικές παρωπίδες σου δεν σου επιτρέπουν κάτι τέτοιο , εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω επ' αυτού .

Την παυλίτσα στο over-arching να υποθέσω ότι δεν την πολυθές ή κάνω λάθος?

Πάμε παρακάτω.

Εδώ είναι τα χρωστούμενα περι Σταγειρίτη (μαζεμένα για να μη σε κουράζω από το πως ξεκίνησε)...

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11330

Μην εμπιστεύεσαι το επιπέδό μου και στείλε με αδιάβαστο με τις ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΥΠΟΓΡΑΜΜΙΣΕΙΣ που υποστηρίζουν τις θέσεις σου.

Ξέρεις τι χαρά θα νιώσεις εσύ και κάποια πικραμένα μέλη???

Δεν μπορώ να καταλάβω τι φοβάσαι και δεν εκθέτεις τις απόψεις σου...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2012, 23:05:15  Εμφάνιση Προφίλ
-Mάθατε πολλά και δεν ξέρετε τίποτα.
-Η κούπα σας γέμισε και δεν χωράει άλλο. Αδειάστε τη λίγο μπας και μπει κάτι καλό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 01:49:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Βιομηχανικέ φοιτητάκο, κοίτα τι μου έφερες εσύ ως επιχείρημα. Τη ρήση του Feynman

"
The "paradox" is only a conflict between reality and your feeling of what reality "ought to be."

"Παράδοξο είναι μόνο η διαφωνία μεταξύ πραγματικότητας και της αίσθησης σου για το πως η πραγματικότητα "θα έπρεπε να είναι" "
"

ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΟΥ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙΣ ΟΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ...

ΣΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΗ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ????

Αυτό πολύ απλά σημαίνει ότι αγνοείς τι σημαίνει ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ και τολμάς να έχεις άποψη περί δικών μου επιχειρημάτων????


Μα δεν έχεις επιχειρήματα. Αυτά που γράφεις είναι συρραφή ψευδεπιστημονικών δοξασιών που έχεις εφευρεί μόνος ή έχεις "δανειστεί" από εδώ και από εκεί.

Ως προς το ζήτημα που θίγεις, η ρήση του Feynman ΣΥΝΤΡΙΒΕΙ την ψευδεπιστημονική ψευδοθεολογική άποψη που διατύπωσες "ότι η φύση περιέχει "παραξενιές"" καθώς και όλα τα υπόλοιπα συμπεράσματα που βγάζεις από αυτό (αφού δεν ισχύει η προκείμενη δεν ισχύουν τα συμπεράσματα).


Ελπίδες να απαντήσεις ή διαψεύσεις αυτή τη ρήση ΔΕΝ έχεις επομένως σα σωστός ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΣΤΗΣ γκαιμπελίσκος το γύρισες στην επίθεση κατηγορώντας και ζητώντας από εμένα να υποστηρίξω μια φράση που ο οποιοσδήποτε πρωτοετής φοιτητής σε σχολή θετικών επιστημών αποδέχεται ως ΑΥΤΟΝΟΗΤΗ. Θεωρείς δηλαδή το ότι αν εγώ δεν μπορώ να την υποστηρίξω αυτό θα την καταστήσει μη ισχύουσα. Αυτό είναι κομπίνα και παράβαση λογικής.

Ρωτάω και προκαλώ δημόσια να απαντήσεις, αν είσαι άντρας,

1) Διαφωνείς με τη ρήση αυτή;
2) Είσαι σε θέση να τεκμηριώσεις την άποψη σου αυτή ή δηλώνεις ΑΓΝΟΙΑ επί του θέματος;


quote:
α) Δεν σε είδα να σχολιάζεις το ιατρικό paper που πόσταρα σχετικά με τους κινδύνους από τα διαστημικά ταξίδια

β) Δεν σε είδα να παίρνεις θέση για τα λεγόμενα του Αστροφυσικού της ΝΑΣΑ σχετικά με τη missing day από τη μάχη του Ιησού του Ναυή.

γ) Δεν σε είδα να ξέρεις καν σε ποιο επίπεδο ανήκει η Θεωρία της Εξέλιξης

δ) Δεν σε είδαν καν να γνωρίζεις τι είναι η φυσική επιλογή για την ανωτέρω θεωρία.

ε) Δεν σε είδα να ξέρεις καν τι είναι (άκουσον, άκουσον)τα impact factors που αφορούν τις επιστημονικές πηγές



Κανένα από όσα αναφέρεις δεν επιβεβαιώνουν τις ψευδοθεωρίες που διαδίδεις.


quote:
Όταν με το καλό διαβάσεις τις όποιες επιστημονικές πηγές και κυρίως όταν και ΑΝ τις κατανοήσεις η πνευματική σου ικανότητα θα φθάσει μόνο μέχρι το σημείο να πεις ΝΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ ΩΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

Για να σταθείς ΚΡΙΤΙΚΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ φοιτητάκο θα πρέπει να περιμένεις υπομονετικά το επόμενο Big Bang που θα δημιουργήσει το επόμενο σύμπαν και πάλι βλέπουμε...



Το ξέρουμε ότι δεν έχεις επιχειρήματα Πανούλη και προσπαθείς να εκνευρίσεις.


quote:
Ορθογραφικό λάθος θα ήταν αν το έκανες ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝΟΗΤΕ. Όταν το γράφεις καμμιά δεκαριά φορές ΣΥΝΕΧΩΣ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΩΣΤΑ ΔΗΛΩΝΕΙ Α) ΑΓΝΟΙΑ TOY ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ Β) ΧΑΜΗΛΟ I.Q καθώς δεν έβαλες το μυαλουδάκι σου ούτε μια φορά να εξετάσει τι σημαίνει το over arching που σου έγραφα εγώ ή το over aching που έγραφες εσύ!!!!

Όταν γράφεις μια λέξη και δεν καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτή η λέξη τότε αυτό χρήζει επείγουσας ιατρικής ερεύνης και όχι απαίτησης υψηλού επιπέδου συζήτησης από το συνομιλητή σο



Τώρα κάνεις και διαγνώσεις ψυχολογίας μέσω ίντερνετ; Σε τι επίπεδο θα φτάσει η μπουρδολογία σου γκαιμπελίσκο;


quote:
Τι λες ρε φοιτητάκο???

Πότε σου κατέβηκαν αυτές οι ερωτήσεις στην κούτρα σου?

Πόσο καιρό είναι σ'εκκρεμότητα εκ μέρους μου?

ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ???



Αυτές οι ερωτήσεις ΣΥΝΤΡΙΒΟΥΝ την προπαγάνδα που διαδίδεις για αυτό και ΦΟΒΑΣΑΙ να τις απαντήσεις, ΔΕΙΛΕ.


quote:
Σου έδειξα μέσω του Dawkins ΑΠΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΒΙΝΤΕΟ τι επίπτωση στο τελικό αποτέλεσμα κάνει μια διαφορά της τάξης του 1,5% στο DNA και συνεχίζεις να με πρήζεις με το...οστό της φάλαινας???

Εξακολουθείς να μη δίνεις μια εξήγηση για αυτό.


quote:
Οι "αποφάσεις" των πιθήκων πάνε παρέα με τη barbie την οποία ξέχασες σ'αυτό το ποστ και δεικνύουν ότι κάποιος με χαμηλό Ι.Q δεν καταλαβαίνει πότε τον κοροιδεύουν και τον ειρωνεύονται κακοί άνθρωποι που έχουν καταλάβει εδώ και πολύ καιρό το stupid design στο συγκεκριμένο εγκέφαλο...


Ή που πάνε να το ΠΑΙΞΟΥΝ έξυπνοι για να αποφύγουν την ερώτηση.

Και επισήμως δεν έχεις δώσει μια εξήγηση για αυτό το φαινόμενο.


quote:
ΑΝ το έκανα αυτό θα ήσουν πολυ χαρούμενος αυτή τη στιγμή και δεν θα είχες αναγκαστεί

Α) να απεμπολήσεις τον αγνωστικισμό σου και να το γυρίσεις σε "προσωπικές απόψεις που εκπροσωπούν μόνο τον εαυτό μου και κανέναν άλλον"

και

Β) ούτε θα έτρεχες να κρυφτείς ΜΗ ΑΠΑΝΤΩΝΤΑΣ ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΠΙ ΤΩΝ ΓΡΑΦΟΜΕΝΩΝ ΣΟΥ ΘΕΤΩΝΤΑΣ ΕΚ ΤΟΥ ΠΟΝΗΡΟΥ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΡΟΥΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΘΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΠΡΩΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...

Το κουβαδάκι σου και σε άλλη παραλία διότι εδώ το πιάνει κύμα και πνίγεσαι σιγά-σιγά όπως πολύ καλά έχεις καταλάβει...


Πνίγομαι; Πνίγομαι; Ή μόνη πηγή που σε επιβεβαιώνει είναι η Α.Γ. (και αυτή ΟΧΙ σύμφωνα με όλους τους ερμηνευτές, γιατί εσύ κάνεις δικές σου ερμηνείες, δεν είδα να μεταφέρεις τις απόψεις κανενός θεολόγου όπως ζήτησα). Καμία επιστημονική πηγή δεν επιβεβαιώνει αυτά που γράφεις.


quote:
Δε με βασάνισες αρκετά και μάλλον γι'αυτό δεν ομολόγησα.

Έκανα όμως κάτι πολύ καλύτερο, σου έριξα όοοοολα τα fallacies πίσω στο αγνωστικιστικό σου κεφαλάκι αλλά οι απωθητικοί μηχανισμοί της μνήμης στους αδύναμους ανθρώπους είναι πολύ αποτελεσματικοί ώστε να καταφέρνουν να τα βγάζουν πέρα στις καταστάσεις που δεν μπορούν να διαχειριστούν.



Και εξακολουθείς να μην τα αναφέρεις ως γνήσιος προπαγανδιστής και δειλός.


quote:
Συνέχισε να ποστάρεις για Επιστήμες και να επιχειρηματολογείς σε επιστημονικά θέματα και με βλέπω να γίνομαι πιο άθεος και από το macedon


Σάμπως ξέρεις εσύ ο ίδιος τι είσαι;


quote:
Στο βίντεο του Ροδάκη που πόσταρε ο Earendil επισημαίνεται η πολυπλοκότητα της όλης κατασκευής (και όχι μόνο του εγκεφάλου) στο πρώτο λεπτό του βίντεο.

Κλείσε ένα ραντεβού μαζί του για να στο τεκμηριώσει.

Μέχρι τότε και για να μη μου τα κάνεις τσουρέκια πάρε αυτό από το αγαπημένο σου Berkeley

http://evolution.berkeley.edu/evosite/evo101/VIICComplexity.shtml

Έχει ένα tab που αναφέρει τα big issues της εξέλιξης (ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΓΝΟΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΚΠΛΗΞΗ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΛΕΟΝ)

ΕΝΑ από τα big issues είναι ΚΑΙ η ΠΟΛΥΠΛΟΚΟΤΗΤΑ (Complexity για να μη χαθείς με τα Αγγλικά που ξέρεις...)

Τι έγινε τελείωσαν οι αιτιάσεις σου???

Κρίμα....

Πάντως όσο ποστάρεις τόσο καλύτερο το κάνεις


Εγώ μπορεί να έκανα ορθογραφικό λάθος αλλά εσύ, δεν μπορείς να καταλάβεις ένα κείμενο. Δειλέ γκαιμπελίσκο:


Λέει:


Since many of these complex traits seem to be adaptive, they are likely to have evolved in small steps through natural selection. That is, intermediate forms of the adaptation must have evolved before evolution arrived at a fully-fledged wing, chemical pathway, or eye. But what good is half a wing or only a few of the elements of an eyeball? The intermediate forms of these adaptations may not seem adaptive—so how could they be produced by natural selection?


Αυτό που είχα γράψει εγώ είναι ότι εσύ και οι υπόλοιποι πουλάτε το ΑΝΤΙΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ δόγμα ότι αυτή η πολυπλοκότητα είναι ΑΜΕΙΩΤΗ (IRREDUCIBLE). Λέτε ότι μια τέτοια δομή δε θα μπορούσε να έχει προκύψει "φυσικά" με μικρά βήματα αλλά πρέπει να ήρθε ΕΤΟΙΜΗ και ολοκληρωμένη από κάπου, "τεχνητά" δημιουργημένη.


Αυτό που η επιστήμη και η θεωρία της εξέλιξης λέει είναι ότι κάτι τέτοιο ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ.

Πάρε και ένα βιντεάκι που εξηγεί πώς κάτι τόσο σύνθετο όσο το μάτι θα μπορούσε να έχει εξελιχθεί.

http://www.youtube.com/watch?v=Nwew5gHoh3E


quote:
ΜΙΑ ΠΑΠΑΤΖΑ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ...


Το ότι είσαι φυσικός με διδακτορικό και ρωτάς εμένα ένα φοιτητή να σου εξηγήσει μια αυτονόητη αλήθεια των φυσικών επιστημών;Το ότι δεν υπάρχουν παραδοξότητες στη φύση.


quote:
ΌΤΑΝ ΕΣΥ ΒΡΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΔΡΙΣΜΟ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ FORUM

Α) ΠΟΤΕ ΣΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΑΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙΣ (ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΩΡΑ ΤΟΥ ΣΧΕΤΙΚΟΥ ΣΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ)

ΚΑΙ

Β) ΠΟΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΨΙΜΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΟΥ

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΣΕ...ΠΙΕΖΩ.

ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΩΛΥΣΙΕΡΓΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΚΑΡΦΙΣΤΕΙ Ο ΑΤΕΛΕΣΤΑΤΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΣΟΥ...



Φοβάσαι τόσο τις ερωτήσεις αυτές που τις θεώρησες "εκ του πονηρού" (του διαβόλου φαντάζομαι) και τώρα ζητάς...πιστοποιητικό γέννησης;


Πρόθεσή μου είναι να μη θαφτεί η επιστημονική αλήθεια κάτω από των ΟΧΕΤΟ της ψευδεπιστήμης, της ψευδοθρησκείας και των δικηγορίστηκων επιχειρημάτων που διατυπώνεις. Για αυτό τις κάνω. ΔΕ θα σου επιτρέψω να διαδώσεις την προπαγάνδα σου χωρίς αντίλογο.


Συνέχισε να τις φοβάσαι.

Edited by - IndustrialAngel on 20/09/2012 01:53:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 01:52:57  Εμφάνιση Προφίλ
Για πες μας πώς μεταφράζεται στα ελληνικά:

small steps through natural selection.


και αν μπορείς κάνε και μια συντακτική ανάλυση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 13:07:24  Εμφάνιση Προφίλ
@ Industrial_Angel

quote:
Industrial_Angel

Αλλά το θέμα είναι ότι έχω στα χέρια μου μια OVER ACHING theory, τόσο βέβαιη όσο και η βαρύτητα, και μάλιστα πληρέστερη από τη βαρυτική θεωρία γιατί έχω ΚΑΙ το αίτιο της!!!!


ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΙΤΙΟ ΤΗΣ ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΦΟΙΤΗΤΑΚΟ???

ΕΣΥ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΡΙΕΦΕΡΕΣ ΠΕΡΙΧΑΡΗΣ!

ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΕΠΙ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΥΤΟΒΟΥΛΩΣ ΕΓΡΑΨΕΣ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ???

ΓΙΑΤΙ ΘΕΤΕΙΣ ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΟΡΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ???

ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΑΥΤΟ???

ΥOU CAN RUN BUT YOU CANNOT HIDE...

RUN LOLA, RUN...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 13:39:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΙΤΙΟ ΤΗΣ ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΦΟΙΤΗΤΑΚΟ???



Εσύ γκαιμπελίσκο γνωρίζεις τι λέει η εξελικτική θεωρία; Ποια η στάση σου απέναντί της;


Για να καταλάβουμε, με «εξετάζεις» στο αν ξέρω βιολογία; Στο αν ξέρω μια θεωρία με την οποία εσύ δε συμφωνείς;

quote:
ΕΣΥ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΡΙΕΦΕΡΕΣ ΠΕΡΙΧΑΡΗΣ!

ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΕΠΙ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΥΤΟΒΟΥΛΩΣ ΕΓΡΑΨΕΣ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ???

ΓΙΑΤΙ ΘΕΤΕΙΣ ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΟΡΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ???

ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΑΥΤΟ???

ΥOU CAN RUN BUT YOU CANNOT HIDE...

RUN LOLA, RUN...



Διασφαλίζω το ότι δε θα διατυπώσεις στρεψοδικίες και δικηγορίστικα ψευδο-επιχειρήματα εις βάρος μου και εις βάρος της επιστημονικής αλήθειας.


Και η ΔΕΙΛΙΑ σου να κάνεις διάλογο με ΣΑΦΩΣ ορισμένη ορολογία είναι ενδεικτική της προσπάθειας σου να θολώσεις τα νερά.


Δε σε ενδιαφέρει η αλήθεια ή επιστήμη. Σε ενδιαφέρει η προσωπική σύγκρουση και η διάδοση προπαγάνδας.


Πανούλη-Δειλούλη:


quote:
Τι είναι αίτιο στις φυσικές επιστήμες;
Πώς εξηγούνται τα φαινόμενα του φυσικού κόσμου; Μέσω μηχανισμών της φύσης που συνδέουν φαινόμενα ή μέσω θεϊκής παρέμβασης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 13:43:22  Εμφάνιση Προφίλ
The "paradox" is only a conflict between reality and your feeling of what reality "ought to be."


Φυσικός με διδακτορικό ρωτάει φοιτητή να του εξηγήσει τη φράση αυτή.


Πώς σου φαίνεται; Σκέτη διαφήμιση για το επίπεδο τη επιστημοσύνης σου;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 13:57:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

The "paradox" is only a conflict between reality and your feeling of what reality "ought to be."


Φυσικός με διδακτορικό ρωτάει φοιτητή να του εξηγήσει τη φράση αυτή.


Πώς σου φαίνεται; Σκέτη διαφήμιση για το επίπεδο τη επιστημοσύνης σου;


ΠΟΤΕ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ????

ΔΩΣΕ ΑΜΕΣΑ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΠΟΣΤ ΜΟΥ!

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 14:14:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΠΟΤΕ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ????

ΔΩΣΕ ΑΜΕΣΑ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΠΟΣΤ ΜΟΥ!



Αυτό σημαίνει ότι είσαι σε θέση να εξηγήσεις τη ρήση αυτή;

ΜΠΟΡΕΙΣ;

Όταν μου ζητάς να υποστηρίξω εγώ τη ρήση του Feynman, 2 είναι τα εύλογα συμπεράσματα. Ή ότι δεν καταλαβαίνεις τι λέει ή ότι διαφωνείς


Αν κάνω λάθος, διόρθωσέ με.

Edited by - IndustrialAngel on 20/09/2012 14:16:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 14:18:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Industrial_Angel

Διασφαλίζω το ότι δε θα διατυπώσεις στρεψοδικίες και δικηγορίστικα ψευδο-επιχειρήματα εις βάρος μου και εις βάρος της επιστημονικής αλήθειας.


Έλα ρε ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΤΗ!!!!

Σε όρισε κάποιος ή ΑΥΤΟΚΛΗΤΑ πήρες το ΑΞΙΩΜΑ???

ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΚΥΛΙΚΕΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!

ΕΓΡΑΨΕΣ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ

quote:
Industrial_Angel

Αλλά το θέμα είναι ότι έχω στα χέρια μου μια OVER ACHING theory, τόσο βέβαιη όσο και η βαρύτητα, και μάλιστα πληρέστερη από τη βαρυτική θεωρία γιατί έχω ΚΑΙ το αίτιο της!!!!


ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΙΤΙΟ ΤΗΣ ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΦΟΙΤΗΤΑΚΟ???

RUN LOLA, RUN...


Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 14:21:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
ΠΟΤΕ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ????

ΔΩΣΕ ΑΜΕΣΑ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΠΟΣΤ ΜΟΥ!



Αυτό σημαίνει ότι είσαι σε θέση να εξηγήσεις τη ρήση αυτή;

ΜΠΟΡΕΙΣ;

Όταν μου ζητάς να υποστηρίξω εγώ τη ρήση του Feynman, 2 είναι τα εύλογα συμπεράσματα. Ή ότι δεν καταλαβαίνεις τι λέει ή ότι διαφωνείς


Αν κάνω λάθος, διόρθωσέ με.


ΠΟΤΕ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΤΗ ΡΗΣΗ ΤΟΥ FEYNMAN????

ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΑΜΕΣΑ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΠΟΣΤ ΜΟΥ!!!!

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 14:23:54  Εμφάνιση Προφίλ
http://www.thehomelessgirl.com/wp-content/uploads/2012/08/Starving-Child-5.jpg" border=0>
Μια ωραία φωτογραφίαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 14:38:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Και η ΔΕΙΛΙΑ σου να κάνεις διάλογο με ΣΑΦΩΣ ορισμένη ορολογία είναι ενδεικτική της προσπάθειας σου να θολώσεις τα νερά.

H ερώτησή μου είναι ΣΑΦΕΣΤΑΤΗ αλλά ΔΕΝ ΕΧΩ μια απάντηση από εσένα ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΣΑΦΗ.

Εγραψες με τα χεράκια σου

quote:
Industrial_Angel

Αλλά το θέμα είναι ότι έχω στα χέρια μου μια OVER ACHING theory, τόσο βέβαιη όσο και η βαρύτητα, και μάλιστα πληρέστερη από τη βαρυτική θεωρία γιατί έχω ΚΑΙ το αίτιο της!!!!


Και η ΣΑΦΕΣΤΑΤΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΕΙΝΑΙ

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΙΤΙΟ ΤΗΣ ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΦΟΙΤΗΤΑΚΟ???

RUN LOLA, RUN...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 14:40:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Έλα ρε ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΤΗ!!!!

Σε όρισε κάποιος ή ΑΥΤΟΚΛΗΤΑ πήρες το ΑΞΙΩΜΑ???

ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΚΥΛΙΚΕΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!

ΕΓΡΑΨΕΣ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ


Ισχυρίζεσαι ότι ο επιστημονικός διάλογος είναι εφικτός χωρίς να υπάρχει κοινή αποδοχή της ορολογίας και των εννοιών που συζητούνται;

Εαν ναι, τότε καλό θα είναι να αναβαθμισέτε τα συνέδρια που πηγαίνεις και να πάτε στο επίπεδο του κυλικείου.


quote:
ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΙΤΙΟ ΤΗΣ ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΦΟΙΤΗΤΑΚΟ???

Τι είναι αίτιο Πανούλη
Πώς εξηγεί η επιστήμη τα φυσικά φαινόμενα;


Θα σου απαντήσω άμεσα, με το που θα συμφωνήσουμε τι εννοούμε, γκεμπαιλίσκο.

quote:
ΠΟΤΕ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΤΗ ΡΗΣΗ ΤΟΥ FEYNMAN????

ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΑΜΕΣΑ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΠΟΣΤ ΜΟΥ!!!



Είναι απλά τα πράγματα Πανούλη.

Η ρήση του είναι αυτή και η μετάφραση ακριβής. Η ρήση αυτή γκρεμίζει τη διαλεκτική που ανέπτυξες "περί παραξενιάς" της φύσης.


Διαφωνείς ή όχι με τη ρησή και γιατί; (Υποστήριξέ το)
Διαφωνείς ή όχι ότι η διαλεκτική σου πέφτει σε τοίχο γιατί στη φύση ΔΕΝ υπάρχουν παραξενιές; (Υποστηριξέ το)


Τα υπόλοιπα είναι στρεψόδικα και αποπροσανατολιστικά ΣΟΥ'ΠΑ και ΜΟΥ ΠΕΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 14:46:50  Εμφάνιση Προφίλ
www.mediabistro.com/tvnewser/files/original/warzonediary2.jpg" border=0>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 14:47:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Και η ΣΑΦΕΣΤΑΤΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΕΙΝΑΙ

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΙΤΙΟ ΤΗΣ ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΦΟΙΤΗΤΑΚΟ???



Γιατί σε ενδιαφέρει να το μάθεις;

Αποδέχεσαι την εξέλιξη (δηλαδή τη μεταβολή των ζώντων οργανισμών από γενιά σε γενιά) ως φαινόμενο και αποδέχεσαι ότι μπορεί να έχει νατουραλιστικές απαντήσεις;

Η Εξέλιξη ως φαινόμενο έχει ΑΙΤΙΑ με την έννοια που τα εννοούμε στις φυσικές επιστήμες. Ένα από αυτά, με κυρίαρχο ρόλο, είναι η φυσική επιλογή.


Αν κάνω λάθος ΔΙΟΡΘΩΣΕ με επιστημονική βιβλιογραφία.


Τώρα θα μου πεις τι είναι ΑΙΤΙΟ στις φυσικές επιστήμες;

Edited by - IndustrialAngel on 20/09/2012 14:50:13

Edited by - IndustrialAngel on 20/09/2012 14:50:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 14:49:38  Εμφάνιση Προφίλ
Για όσους είχατε την απορία, έτσι είναι ένα πτώμα που αποσυντίθεται
http://imageshack.us/a/img268/3772/79139450.jpg" border=0>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 14:53:57  Εμφάνιση Προφίλ
ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΜΟΥ ΔΕ ΒΡΗΚΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΤΙΣ ΨΕΥΤΙΕΣ ΣΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΟΣΑ ΔΗΘΕΝ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΗ ΡΗΣΗ ΤΟΥ FEYNMAN???

Άρα τι έμεινε τελικά?

ΟΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΟΥ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΖΗΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΣΥ ΤΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΕΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ!!!!!

Μπράβο σου φοιτητάκο και εις ανώτερα!!!

Πάμε και στο άλλο θεματάκι.

ΠΟΣΤΑΡΕ ΕΣΥ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΙΤΙΟ ΤΗΣ ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΣΕ ΜΕ ΝΑ ΕΚΤΕΘΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.

Δεν σου κάνει αυτό?

Άλλη λύση.

Προσυπογράφω εκ των προτέρων ότι γράψεις εσύ για τον ορισμό του αιτίου στις Φυσικές Επιστήμες και ταυτόχρονα απάντησε και την ερώτησή μου.

Αν δεν σου κάνει ούτε αυτό τότε ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΥΠΕΚΦΕΥΓΕΙΣ ΚΑΙ ΚΩΛΥΣΙΕΡΓΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΟΥ....

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 14:57:13  Εμφάνιση Προφίλ
http://imageshack.us/a/img201/2310/80784785.jpg" border=0>

"Κατουράω την επιστήμη σας, και τους Θεούς σας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 15:00:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΜΟΥ ΔΕ ΒΡΗΚΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΤΙΣ ΨΕΥΤΙΕΣ ΣΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΟΣΑ ΔΗΘΕΝ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΗ ΡΗΣΗ ΤΟΥ FEYNMAN???
Άρα τι έμεινε τελικά?

ΟΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΟΥ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΖΗΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΣΥ ΤΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΕΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ!!!!!

Μπράβο σου φοιτητάκο και εις ανώτερα!!!

Πάμε και στο άλλο θεματάκι.



Πες με και ψεύτη και ότι θέλεις, κοίτα και λίγο την ουσία:

quote:
Η ρήση του είναι αυτή και η μετάφραση ακριβής. Η ρήση αυτή γκρεμίζει τη διαλεκτική που ανέπτυξες "περί παραξενιάς" της φύσης.


Διαφωνείς ή όχι με τη ρησή και γιατί; (Υποστήριξέ το)
Διαφωνείς ή όχι ότι η διαλεκτική σου πέφτει σε τοίχο γιατί στη φύση ΔΕΝ υπάρχουν παραξενιές; (Υποστηριξέ το)


Μπορείς να απαντήσεις σε αυτό; Αν απαντήσεις σε αυτό τότε σε κατηγόρησα άδικα.


quote:
ΠΟΣΤΑΡΕ ΕΣΥ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΙΤΙΟ ΤΗΣ ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΣΕ ΜΕ ΝΑ ΕΚΤΕΘΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.

Δεν σου κάνει αυτό?



Όχι της θεωρίας. Του φαινομένου και απάντησα πιο πάνω.

quote:
Άλλη λύση.

Προσυπογράφω εκ των προτέρων ότι γράψεις εσύ για τον ορισμό του αιτίου στις Φυσικές Επιστήμες και ταυτόχρονα απάντησε και την ερώτησή μου.

Αν δεν σου κάνει ούτε αυτό τότε ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΥΠΕΚΦΕΥΓΕΙΣ ΚΑΙ ΚΩΛΥΣΙΕΡΓΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΟΥ....



Όχι, τον ορισμό του αιτίου θα τον δώσεις εσύ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 15:02:27  Εμφάνιση Προφίλ
Φυσικά τα γυναικεία πτώματα αποσυντίθονται κάπως έτσι

http://imageshack.us/a/img39/507/decompwoman.jpg" border=0>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 15:18:14  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΑΛΛΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΟΥ....
Ο Χρόνος είναι εναντίον και των δυό σας..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 15:18:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Industrial_Angel

Η Εξέλιξη ως φαινόμενο έχει ΑΙΤΙΑ με την έννοια που τα εννοούμε στις φυσικές επιστήμες. Ένα από αυτά, με κυρίαρχο ρόλο, είναι η φυσική επιλογή.


Εγώ στη διεθνή βιβλιογραφία έχω δει ότι η φυσική επιλογή χαρακτηρίζεται είτε ως process είτε ως mechanism της Εξέλιξης.

Αυτούς τους χαρακτηρισμούς εσύ τους ταυτίζεις με την ΑΙΤΙΑ (π.χ cause)?

Έχεις μήπως κάτι από Ελληνική βιβλιογραφία που να αναφέρει ρητά τη φυσική επιλογή ως μια από τις ΑΙΤΙΕΣ της Εξέλιξης?

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 15:20:20  Εμφάνιση Προφίλ
Και επιστρέφουμε στα ανδρικά πτώματα

http://imageshack.us/a/img713/7138/deadbody1.jpg" border=0>

"Κατουράω την επιστήμη σας, και τους Θεούς σας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 15:21:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Εγώ στη διεθνή βιβλιογραφία έχω δει ότι η φυσική επιλογή χαρακτηρίζεται είτε ως process είτε ως mechanism της Εξέλιξης.

Αυτούς τους χαρακτηρισμούς εσύ τους ταυτίζεις με την ΑΙΤΙΑ (π.χ cause)?



Πού συγκεκριμένα το έχεις δει;

Ποιοι οι ορισμοί των 3 όρων;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 15:39:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Έχεις μήπως κάτι από Ελληνική βιβλιογραφία που να αναφέρει ρητά τη φυσική επιλογή ως μια από τις ΑΙΤΙΕΣ της Εξέλιξης?


Δεν έχω διαβάσει ελληνική βιβλιογραφία.

Αλλά με βάση το λεξικό

http://dictionary.reference.com/browse/mechanism

the agency or means by which an effect is produced or a purpose is accomplished.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 15:39:28  Εμφάνιση Προφίλ
Κεφάλι που σαπίζει μόνο του

http://a2.ec-images.myspacecdn.com/images01/62/92c8902480a4b97bd7308199cf73a706/l.jpg" border=0>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.359375
Maintained by Digital Alchemy