ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Γήινοι και Εξωγήινοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 41
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 04:07:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν έχεις λάθος Craven. Ωστόσο, όσο εσύ παρακολουθούσες σε real time ή και εκ των υστέρων, εγώ επέλεξα τη συμμετοχή. Πόσο δίκαιο είναι να κρίνεις εκ των υστέρων?

Γενικά τώρα, δεν διαφωνούμε σε πολλά. Κάπου έπιασα πως με θεωρείς μέλος αγέλης, καθώς θεωρείς πως ο Heretic έστησε μια παγίδα, στην οποία ακολούθησα κι εγώ.

Πες μπέσα λοιπόν. Αυτό εννοούσες? Ή μήπως ο θεματοθέτης δεν είναι γραφικός, τουλάχιστον όσο τα Ζαγοροχώρια?

Στην τελική, τώρα θα πουλάνε πορτ μπεμπέ με περίληψη της λύσης του παγκόσμιου ενεργειακού προβλήματος. Ήμαρτον ρε Craven...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Παίζουμε με τις λέξεις όμως. Καταρχάς "αγέλη" δεν μου αρέσει σαν έννοια στους ανθρώπους, παρέα αν θες να το πεις ναι φυσικά υπάρχει αλλά δεν το θεωρώ παράλογο, πάντα υπάρχουν συμπάθειες και αντιπάθειες και αυτό κακό δεν είναι αρκεί να μην χάνεται και η αντικειμενικότητα. Ρισκάρω να ξεκινήσει νέος κύκλος συζητήσεων και αντιπαραθέσεων με αυτό που θα πω αλλά, κάνε μια βόλτα στα θέματα, δες πόσοι και ποιοι χρήστες έχουν απομείνει να γράφουν (και πόσοι πιθανόν μπαίνουν χωρίς να θέλουν να γράφουν) και κάνε την δική σου ερμηνεία και ανάλυση (δεν είναι κάτι αυτό για να συζητηθεί εδώ)

Τώρα για τον Heretic δεν χρειάζεται να κάνεις ερμηνείες για το τι θεωρώ για αυτόν. Αν δεν μπόρεσε να καταλάβει τον αστεϊσμό στο "έμεινε λοιπόν ο Κωνσταντινίδης και άλλοι 4.. ο 5ος πάει.. ο Heretic όμως τα φταίει αυτός άλλαξε τα μυαλά στους άλλους! και έπεσε ο δημιουργός στην πανούργα παγίδα :P" σε ένα κείμενο με μια συγκεκριμένη χαβαλετζίδικη ροή και δεν δέχεται ΟΥΤΕ όταν του λες και του εξηγείς μετά εσύ προσωπικά ότι επρόκειτο για αστεϊσμό τότε τι άλλο να κάνω εγώ και γιατί τελικά πρέπει να με ενδιαφέρει να κάνω κάτι άλλο. Καθαρό αυτό νομίζω.

Τώρα για την ουσία για να το τελειώνουμε με τον Heretic (αν και αυτά αφορούν και εσένα και την απορία σου) γιατί κάθε λίγο και λιγάκι βγαίνει μπροστά μου το όνομα του και αυτό με κούρασε καθώς η πλάκα είναι πως ούτε καν είχα σκοπό να αναφερθώ σε αυτόν σε εκείνο το κείμενο και το έκανα τελευταία στιγμή μόνο και μόνο για να την "πω" στον Sol Mix που την "πάτησε" (εξού και το "του την έχει φέρει" στο κείμενο) και όχι για να πω κάτι για τον ίδιο τον Heretic (και την πάτησα γιατί πιθανόν έκανα λάθος περί προθέσεων) εγώ αυτή την υποτιθέμενη παγίδα την θεώρησα και καλή και έξυπνη μιας και κυρίως φάουλ θεωρώ τον ίδιο τον Sol Mix. Στην ουσία "επικροτούσα" τον heretic που τον έβγαλε απ τα ρούχα του να δείξει πως δεν είναι αυτός "που δεν έχει πειράξει ούτε κατσαρίδα" όπως έλεγε στις αρχές (εκεί άρχισαν τα καραγκιοζιλίκια σχετικά με ΔΗΕ και οι απειλές) και στην ουσία βοήθησε να "ξεσκεπαστεί" και στους υπόλοιπους (το "άλλαξε τα μυαλά" που είπα αστειευόμενος). Φυσικά όλα αυτά τα ωραία θα ίσχυαν τελικά αν μιλούσαμε όντως για κάποιον με εξυπνάδα και καλές προθέσεις, σε μένα έδειξε τα ακριβώς αντίθετα άρα απλά έκρινα λάθος (σαν άλλος Νικόμαχος).

Όπως και να χει εμένα με ενδιαφέρει το ότι λες πως δεν έχω λάθος όλα τα υπόλοιπα είναι ανούσια και δεν χρειάζεται να δικαιολογείς κάτι ως προς την τελική έκβαση καθώς ποτέ δεν διαφώνησα στην τελική αντιμετώπιση απλά διαφώνησα με (ή περιέγραψα έστω) την αρχική. Δεν χρειάζεται λοιπόν να προσπαθείς να με πείσεις αν κάνατε καλά εσύ ή ο Νικόμαχος ή ο Heretic στο τέλος απέναντι σε κάποιον που αποδείχθηκε γραφικός.

Για τον νηματοθέτη λοιπόν έχω απαντήσει ήδη και αν πρόσεχες λίγο παραπάνω τα προηγούμενα μηνύματα μου (εκτός απ το αρχικό που είναι ξεκάθαρο ότι σε αυτόν αναφέρονται τα περισσότερα) θα το ήξερες αλλά επειδή θα δεχτώ πως ίσως δεν το είδες, όπως και εγώ καμιά φορά προσπερνάω πράγματα και τα βλέπω μετά, ξαναβάζω το ακριβές σημείο σχετικά με αυτόν και την εγκυρότητα του για εμένα:

Υ.Γ2 Για να είμαι αντικειμενικός, το κεντρικό βραβείο το αξίζει ο ίδιος ο Sol Mix για ένα θέμα που είχε απο copy paste αναλύσεις για εξωγήινες φυλές μέχρι διαφημίσεις, άσχετα νέα απο το internet, πολιτική ανάλυση ή ακόμα και "πάμε στοίχημα"

Νομίζω πάντως πως πλέον το εξαντλήσαμε το θέμα και μην το πάμε άλλες 2 σελίδες έτσι. Πέρα απ το αν θεωρώ λάθος και καθόλου αντικειμενική την αντιμετώπιση στην αρχή του θέματος (αν σας θυμώνει αυτό ok δεκτό αλλά τι να κάνω) θεωρώ ότι στα βασικά συμφωνούμε οπότε δεν έχει νόημα να αναλωνόμαστε σε αυτά.
Αν θέλετε να πείτε κάτι για τους εξωγήινους ή τους γήινους θα χαρώ να το διαβάσω όπως έκανα στο παρελθόν (πιθανόν χωρίς να πάρω μέρος πάλι) αλλιώς αφού έχει γίνει αποδεκτό πως επρόκειτο για έναν γραφικό νηματοθέτη, ίσως είναι καλύτερο να κλειδωθεί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 04:11:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά έγραψα την απάντηση μου (την είχα γράψει και δεν την είχα στείλει και το έκανα τώρα) και τώρα είδα τα υπόλοιπα.. αν τα είχα δει πριν δεν θα είχα γράψει τίποτα καθώς τελικά η τρελίτσα συνεχίζεται..

Μου θυμίζετε κάτι ταινίες που αποκαλύπτεται το μεγάλο μυστικό και πετάγεται ο εξυπνάκιας και λέει "ε λοιπόν εγώ το ήξερα! βέεεεβαια"

Ήταν λοιπόν μια σατανική τεχνική μαστίγιου καρότου που πήρε 3 χρόνια για να ξεσκεπαστεί το κύκλωμα του Sol Mix.. καταλαβαίνετε ότι με αυτά γίνεστε πιο γραφικοί και απ αυτόν?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 04:19:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αλλά αν σφύριζες στην εξέλιξη, τί ακριβώς αποπειράθηκες να κάνεις για να διαφημίσεις τα πορτ μπεμπέ? Τα μωρά δεν προκύπτουν από την μαστούρμπα. Χρειάζεται άλλη τεχνική.


Τι έγινε ρε συ DSM έχω δίκιο στο ένα ποστ, μαστουρμπέιτορ στο άλλο μετά απο καμιά ώρα? τα ήπιαμε τα ουισκάκια μας και θόλωσε το μυαλό στο ενδιάμεσο DSM ή είναι αυτή η τακτική ala Νικόμαχος του "μαστίγιου και του καρότου" ή είδες τον Νικόμαχο και μόλις πετάχτηκε πήρες έτσι λίγο θάρρος και εσύ να περάσεις στην επίθεση στο άσχετο?

Τώρα να ήξερες όμως πόσο γελοίο μου φαίνεται να τα βλέπω όλα αυτά αφού έχω πει για παρεάκια μόλις πριν (ή μήπως όντως αγέλη και είχες δίκιο?)
Τι να πει κανείς.. κρίμα πάντως για τα προηγούμενα που καθόμουν και έγραφα.. 2ος που έκρινα λάθος μετά τον Heretic, δεν το χω καθόλου φαίνεται.
Αυτά απο εμένα σε αυτό το θέμα δεν έχω να προσφέρω κάτι άλλο.
Over and out.

Edited by - Craven on 15/06/2016 04:52:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 08:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Craven, τα παρακάτω που έγραψες χρειάζονται μερικές διευκρινήσεις:

quote:

ούτε καν είχα σκοπό να αναφερθώ σε αυτόν σε εκείνο το κείμενο και το έκανα τελευταία στιγμή μόνο και μόνο για να την "πω" στον Sol Mix που την "πάτησε" (εξού και το "του την έχει φέρει" στο κείμενο) και όχι για να πω κάτι για τον ίδιο τον Heretic (και την πάτησα γιατί πιθανόν έκανα λάθος περί προθέσεων)

Φυσικά όλα αυτά τα ωραία θα ίσχυαν τελικά αν μιλούσαμε όντως για κάποιον με εξυπνάδα και καλές προθέσεις, σε μένα έδειξε τα ακριβώς αντίθετα άρα απλά έκρινα λάθος (σαν άλλος Νικόμαχος).


Με κατηγορείς Craven για κάτι συγκεκριμένο; Προσπαθώ να αντιληφθώ τι ακριβώς συμβαίνει, αλλά αδυνατώ, ίσως φταίει που είμαι χαζός και κακοπροαίρετος. Εσυ που δεν είσαι κάτι από όλα αυτά, μπορείς να μου υποδείξεις που έγραψα εκείνη την "ανοησία" που ανέφερες ή σε ποιο σημείο σου την έπεσα εσένα, όπως ισχυρίζεσαι. Έναν χρήστη που στα 8 χρόνια που είσαι εδώ μέσα δεν έχουμε ανταλλάξει ούτε μια κουβέντα;

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 09:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Στις προθέσεις μου απέναντι στον sox-mix είσαι 100% λάθος. Δεν είχα και δεν έχω σκοπό να ξεσκεπάσω κανέναν, ούτε να στήσω παγίδα, ούτε να την πω σε κανέναν, ούτε να εφαρμόσω μαστίγια και καρότα. Αν κάποιος δεν είχε καταλάβει τι ακριβώς διαδραματίζονταν εδώ, τότε έχει πρόβλημα αντίληψης γενικά. Και αυτά που διάβασες, τα έγραψα για να βοηθήσω τον sol-mix, κάτι σαν φάρμακο δηλαδή, μόνο που τα φάρμακα είναι πικρά. "Γείωση" το ονομάζουν οι new agers, επιστροφή στο τώρα, προσκόλληση στην πραγματικότητα.

Βρισκόμαστε σε έναν τόπο συζητήσεων εσωτερισμού εδώ και χρόνια. Αν φύγουμε όλοι, οι ίδιοι ή χειρότεροι απ' ότι ήρθαμε, θα έχουμε χάσει το νόημα. Δεν βρεθήκαμε τυχαία εδώ, κάπου το επιλέξαμε μόνοι μας. Μας έτυχε όμως να έχουμε απέναντί μας τον craven, τον nikomaxos και τον sol-mix; Δεν το πιστεύω ούτε αυτό. Κάπου μέσα από την συμπεριφορά του άλλου, αναγνωρίζουμε πρότερα μας βήματα, αυτά μέσα στην ομίχλη. Καλό είναι να μην μένουμε ιχνηλάτες μόνο.
Έχεις διάθεση Craven να αφουγκραστείς την κοσμοθεωρία του καθενός και να εμπλακείς στην διαμόρφωσή της ή θα αρχίσεις να πυροβολείς γιατί δεν σε παίζανε τα άλλα παιδάκια, όπως κάποιος άλλος;

Ανέφερες επίσης ότι δεν έρχονται εδώ άνθρωποι να συζητήσουν. Αυτοί που μπορούν να συζητήσουν είναι ήδη εδώ. Αυτοί που ήρθαν να πετάξουν την μπούρδα τους, να προσβάλλουν την νοημοσύνη των άλλων ή να αφήσουν το παραλήρημά τους, η κατάληξη είναι αυτή που έχεις δει. Μόνιμα κλειδωμένοι σε κατάσταση troll ή κομήτες μετά από κάποια έκρηξη θυμού. Εσύ έχεις διάθεση να συζητήσεις πραγματικά ή θα συνεχίσεις μόνο να ξύνεις την επιφάνεια με απλοϊκές ερμηνείες;


Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 10:31:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τρία πουλάκια κάθονταν και έπλεκαν πουλόβερ...οβερ...οβερ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 10:41:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναμενόμενο ήταν. Ο καραγκιόζης κάποτε θα εκδηλωθεί, απλά ψάχνει την αφορμή.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 11:01:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλα μην μου στεναχωριέστε και μην μου θυμώνετε και μην χάνεται την ψυχραιμία σας!.. να εγώ ο καραγκιόζης θα το αλλάξω να σας αρέσει τώρα που τα είδα πάλι με φρέσκια ματιά τα πράγματα και μου άνοιξαν τα μάτια..
Αν πάλι δεν σας αρέσει τότε αλλάξτε το μόνοι σας όπως θέλετε

Εξωγήινος, μπαλκόνι του δημιουργού, έρευνα, φυλές εξωγήινων, έναρξη αποστολής "μαστίγιου καρότου", περιγραφή εξωγήινων φυλών με αμφίβολη πηγή γνώσης και η αποστολή "μαστίγιο καρότο" σε πλήρη εξέλιξη, αστροφυσική, σωματίδια, μποζόνια, ο νηματοθέτης αρχίζει να δείχνει το ποιόν του, κορεσμός, άσχετα θέματα κυρίως απ τον νηματοθέτη, μέχρι και πάμε στοίχημα, άσχετες έρευνες του νηματοθέτη, επαναφορά στο θέμα
Με τον νηματοθέτη να δείχνει όλο και πιο γραφικός, αρχίζει να μπαίνει σιγά σιγά σε εφαρμογή το "μαστίγιο", λίγες αναλύσεις, λίγο για σωματίδια και φυσική, παρεκτροπή του θέματος με επιπλέον άσχετες ειδήσεις απ τον νηματοθέτη (παλιά του τέχνη κόσκινο), η επιχείρηση "μαστίγιο" περνάει στο επόμενο στάδιο.
Ο νηματοθέτης δείχνει ακόμα χειρότερα το ποιόν του και ξαναρχίζει τα copy paste ενώ το "μαστίγιο" περνάει στην τελική φάση. Ο νηματοθέτης εξαφανίζεται 3 μήνες να ησυχάσουν τα νερά αλλά δεν αντέχει και επιστρέφει και μαζί το ίδιο και η επιχείρηση "μαστίγιο". Ο νηματοθέτης εκτίθεται καθημερινά με όλο και πιο άσχετα θέματα ή copy paste ή αναπόδεικτες μπαρούφες. Κάπου εδώ ο Heretic αποφασίζει να φέρει τον νηματοθέτη στον ίσιο δρόμο αλλά δυστυχώς η τακτική "γείωση" αποτυγχάνει ενώ ο νηματοθέτης φτάνει όχι απλά να μην δεχθεί την χείρα βοηθείας αλλά να τον απειλήσει κιόλας!
Κάπου εκεί γενικά ο νηματοθέτης χάνει κάθε ψυχραιμία αρχίζει να βγάζει τον πραγματικό του εαυτό με διάφορες απειλές ενώ το ποτήρι ξεχειλίζει η προσπάθεια του νηματοθέτη να πείσει πως είναι τελικά η μετενσάρκωση του Τέσλα (και για αυτό μάλλον τον επισκέφτηκαν εξαρχής αυτοί με την καμπούρα). Η γραφικότητα περνάει σε άλλο επίπεδο και η επιχείρηση "μαστίγιο" δίνει το τελικό χτύπημα με τον νηματοθέτη να φεύγει νικημένος.

Καλύτερο?

Edited by - Craven on 15/06/2016 11:03:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 11:54:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ούτε θύμωσε κανένας, ούτε έχασε την ψυχραιμία του. Την "ανοησία" που έγραψα εγώ να μου δείξεις. Μην υπεκφεύγεις με άσχετα πράγματα.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 12:18:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ούτε θύμωσε κανένας, ούτε έχασε την ψυχραιμία του. Την "ανοησία" που έγραψα εγώ να μου δείξεις. Μην υπεκφεύγεις με άσχετα πράγματα.

Abyssus Abyssum Invocat


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=12133&whichpage=40&ARCHIVE=

Hint: Γιατί κάποιος ζητάει να παραθέσεις αυτό που έχεις ήδη παραθέσει (και εξηγήσει) και σε προκαλεί να το ξαναπαραθέσεις. Είναι κακός αυτός που δεν το ξαναπαραθέτει ή ανόητος αυτός που δεν το βλέπει? Αν είναι ανόητος γιατί είμαι υποχρεωμένος να τα κάνω νιανιά σε έναν ανόητο? Αν είναι πονηρός και κάνει πως δεν το βλέπει γιατί να πρέπει να πέσω στην παγίδα? Απορίες..


Edited by - Craven on 15/06/2016 12:45:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 12:53:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντωμεταξύ μέσα σε όλα αυτά, μου κάνει εντύπωση που ο Sol Mix δεν έχει πεταχτεί να εκμεταλλευτεί την αναμπουμπούλα.. φαίνεται θα διαβάζει ακόμα μιγαδικούς :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 14:33:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Craven

Είμαι σίγουρος 100% και πέραν πάσης αμφιβολίας, πως έχεις ερμηνεύσει λανθασμένα, κάποιες προθέσεις μελών έναντι θεμάτων, που προκαλούν την νοημοσύνη.

Και δεν είναι αυτός ο Craven που ξέρω, τόσα χρόνια στο φόρουμ και επίσης εκτιμώ, όπως ήδη έχω δείξει στο παρελθόν.

Αλλά και πάλι, δεν τρέχει τίποτα, δεν αλλάζει τίποτα.Θεωρώ πως θα εξακολουθήσεις να είσαι υπέρμαχος της νοημοσύνης, απέναντι στην βλακεία.

Αυτά και χωρίς να σε γνωρίζω προσωπικά.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 15:10:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε, τόσα χρόνια που με ξέρεις εδώ μέσα έχεις δει ότι άλλες φορές εκτρέφω την συμπάθεια και άλλες την αντιπάθεια και πολλές φορές στους ίδιους ανθρώπους αλλά ούτε το ένα ούτε το άλλο είναι αυτοσκοπός μου. Είναι κάτι απόλυτα φυσιολογικό αν δεν σε ενδιαφέρει να είσαι υπέρ η κατά κάποιου και λες αυτά που βλέπεις ή πιστεύεις μόνο (αντικειμενικά-υποκειμενικά αυτό αφορά τον καθένα μας).
Ακριβώς επειδή είμαι 8 χρόνια και διαβάζω καθημερινά (η άποψη δεν διαμορφώνεται μόνο με το γράψιμο αλλιώς θα μπορούσα άνετα να είχα 5000 ή 10000 post), νομίζω πως μπορώ να κάνω διάφορες ερμηνείες για καταστάσεις ίσως πολύ καλύτερα απο κάποιους που ήρθαν πολύ πιο μετά, τους έχω δει απ την αρχή τους και τώρα προσπαθούν να δείξουν το λάθος της ερμηνείας μου. Αν δε καταλάβουν πως δεν γίνεται να αλλάξει η ερμηνεία, τότε θα είμαι απο καραγκιόζης για τον ένα, ψεκασμένος για τον άλλο, "φασιστικό αναρχοκομμουνι" για τον τρίτο (αυτός ο χαρακτηρισμός μου άρεσε γιαυτο το λέω συχνά! ένοιωσα λίγο σαν τον Λόρκα εκεί), μαλάκας ή masturbator για τον άλλο, επιθετικός για κάποιον άλλο κτλ κτλ αλλά πιθανόν και συμπαθητικός για κάποιο x.
Αν ήμουν 6 μήνες εδώ θα δεχόμουν την παρατήρηση σου λοιπόν.
8 χρόνια πάντως κάπου είναι πολύ εύκολο να βρεις τα κουμπιά, να παίξεις το παιχνίδι και να είσαι συμπαθής σε όλους όσους παίζουν κάθε δεδομένη στιγμή είτε αυτοί είναι 15 χρόνια είτε 1 στον ίδιο χώρο.
Άλλωστε δεν έχω ποτέ κρυφτεί στο πως σκέφτομαι ούτε σε σένα στο παρελθόν και σου έχω ξαναπεί πράγματα που σε χάλασαν πολλές φορές (πολύ "χειρότερα" απ τα τωρινά πολύ light) ακόμα και όταν εξέφραζες την συμπάθεια σου. Είπαμε η συμπάθεια είναι θεμιτή αλλά όχι αυτοσκοπός αλλά και το ότι θα σου πω κάτι σαν παρατήρηση που φυσικά μπορείς και να προσπεράσεις (σαν φάρμακο που λέει και ο Heretic), δεν σημαίνει αυτόματα πως σε αντιπαθώ.. εσείς το βλέπετε έτσι απλοϊκά όπως έχετε δείξει σε στενά πλαίσια και άσπρο μαύρο το θέμα και όχι εγώ. Ούτε όμως είναι σκοπός μου να προκαλώ αντιπάθειες, αν ήθελα να το έκανα θα μπορούσα άνετα τόσα χρόνια να είχα γίνει ένα "αγαπητό" τρολ και δεν θα έγραφα κάθε αγίου ...... ανήμερα.
Όταν όμως αποφασίσω μια φορά στα X χρόνια να γράψω κάτι (πολύ light και χαζογραμμένο επίτηδες πάντα) εκεί λοιπόν θα πω πχ για την γραφικότητα του Sol Mix (όπως και για τα δικά μου πολλά και διάφορα στραβά αν θες και χρειαστεί) αλλά και για το πως μπορεί πχ ταυτόχρονα και μια παρέα να διαμορφώνει αν μια συζήτηση είναι μια δεδομένη στιγμή γραφική και μια άλλη (με παρόμοια γραφόμενα) όχι. Αν αυτό το δω περίεργο ή αστείο ή γελοίο ή σοβαρό ή άξιο αναφοράς, θα το πω. Αυτό όμως ότι και να μου λες, δεν επιδέχεται λανθασμένης ερμηνείας και ούτε εγωιστικές θεωρίες περί δήθεν μαστίγιου καρότου και είναι κάτι πολύ πολύ απλό και κατανοητό και αν θες το δέχεσαι όπως το λέω αν όχι, απόλυτα σεβαστό δεν μπορούμε να συμφωνούμε σε όλα, πάμε παρακάτω και το ξεχνάμε και αύριο θα ξανα συμπαθηθούμε και μεθαύριο θα ξανα μανουριαστούμε όπως έχει γίνει αμέτρητες φορές στο παρελθόν και θα γίνει στο μέλλον, καλά να είμαστε μόνο.

Edited by - Craven on 15/06/2016 15:19:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 16:03:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ούτε θύμωσε κανένας, ούτε έχασε την ψυχραιμία του. Την "ανοησία" που έγραψα εγώ να μου δείξεις. Μην υπεκφεύγεις με άσχετα πράγματα.

Abyssus Abyssum Invocat


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=12133&whichpage=40&ARCHIVE=

Hint: Γιατί κάποιος ζητάει να παραθέσεις αυτό που έχεις ήδη παραθέσει (και εξηγήσει) και σε προκαλεί να το ξαναπαραθέσεις. Είναι κακός αυτός που δεν το ξαναπαραθέτει ή ανόητος αυτός που δεν το βλέπει? Αν είναι ανόητος γιατί είμαι υποχρεωμένος να τα κάνω νιανιά σε έναν ανόητο? Αν είναι πονηρός και κάνει πως δεν το βλέπει γιατί να πρέπει να πέσω στην παγίδα? Απορίες..


Edited by - Craven on 15/06/2016 12:45:56


Σου απαντώ στις απορίες σου στο θέμα που αναφέρεις.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 16:29:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic για να το λήξουμε και εμείς επειδή θα έρθουν και άλλα και άλλα post σαν απάντηση και επειδή γράφεις μια στο ένα μια στο άλλο θέμα κατεβατά.
Ας γράψω και εγώ ένα κατεβατό μπας και το τελειώσουμε το θέμα.
Έχω το ελάττωμα όταν δω ότι ο απέναντι με δουλεύει (ή έστω έτσι εγώ ο τρελός και καχύποπτος θεωρώ) να μην θέλω να του απαντήσω.
Σαν παλιός, πολύ παλιότερος απο εμένα, χρήστης δεν θεωρώ πως μπορεί να μην καταλαβαίνεις τι γράφω οπότε γιαυτό μιλάω για δούλεμα και τακτική οπότε ας σεβαστούμε ο ένας τον άλλο τουλάχιστον και μεταξύ μας ας αφήσουμε τις τακτικές για λίγο.
Αφού έχεις τόσο επιμονή ας σου το αναλύσω λοιπόν..
Σου εξήγησα πεντακάθαρα πως αυτό που θεώρησα ανοησία ήταν το ότι με κατηγόρησες (σε άλλο άσχετο θέμα και ας το παρουσιάζεις σαν κάτι που αφορά αυτό το θέμα) για επιθετικότητα ενώ όπως είπα και ανάλυσα επαρκώς παραθέτοντας και τα λόγια σου που με ενόχλησαν και θεώρησα ανοησίες, δεν έδωσα ούτε ψήγμα επιθετικότητας και η απάντηση σου σε αυτό ήταν ένα μόνιμο "τι εννοείς ανοησία" σαν χαλασμένος δίσκος.
Πες μου ειλικρινά τι θα απαντούσες εσύ σαν ένας χρήστης 13 χρόνια εδώ μέσα. Είμαι σίγουρος ότι και να πεις πως θα απαντούσες καν και αν το κάνω τώρα είναι προς σεβασμό σε αυτά τα 13 χρόνια. Χωρίς όρεξη λοιπόν να μαλώσουμε για κάτι, θα το θεωρούσες ανόητο όλο αυτό ή όχι?

Πάμε παρακάτω.. γράφω "έκανα λάθος περί προθέσεων" (προς τον Sol Mix προφανώς! άσχετο εντελώς απ το μετέπειτα "καλές προθέσεις" που ελέχθη σε άλλο άσχετο σημείο και που εννοούσα ξεκάθαρα στις απαντήσεις σου σε μένα, ήταν ξεκάθαρη η μη σχέση), μου απαντάς με απορία και μου κάνεις μετά μάθημα γιατί έχω λάθος για τις προθέσεις σου προς τον Sol Mix ενώ ήδη είχα αναγνωρίσει λάθος ερμηνεία των προθέσεων σου..
Ξαναπες μου λοιπόν όπως και πριν.. τι θα απαντούσες? Γίνεται να απαντάς σε τέτοια? Και στην τελική μέχρι που θα πάει τώρα αυτό?

Αν σκεφτείς λίγο θα καταλάβεις λοιπόν γιατί δεν μπήκα στον κόπο να απαντήσω στις συνεχόμενες ερωτήσεις σου.
Θεωρώ πως μετά απο τόσα χρόνια και οι 2 εδώ, η αντίληψη πρέπει να είναι κάτι βασικό μεταξύ μας και η αντίληψη είναι κάτι πρακτικό και ισχύει η όχι επειδή προλαβαίνουμε να το πούμε πρώτοι. Όπως το ίδιο ισχύει και το αν κάποιος είναι όντως επιθετικός στον άλλο και το ποιος είναι πραγματικά επιθετικός δεν το ορίζει πως προλαβαίνει να το πει (ή αν ο άλλος δεν το έχει πει ποτέ επειδή είναι ανεκτικός και το προσπερνάει)

Όπως και να χει λοιπόν έκανες μια επίθεση επειδή κατάλαβες λάθος (δεκτό μέχρι εδώ αφού έτσι κατάλαβες) σου εξήγησα το λάθος με κάθε φιλική διάθεση και πως επρόκειτο για αστεϊσμό και πως ότι έγραψα για αλλαγή στάσης κτλ δεν πήγαινε για σένα αλλά δεν το δέχτηκες (ενώ με κατηγόρησες εμένα για επιθετικό) και συνέχισες την επίθεση. Ποιος είναι λοιπόν πραγματικά αυτός που ενώ δεν έχουμε μιλήσει τόσα χρόνια συμπεριφέρεται παράξενα στον άλλο? είμαι όντως εγώ? κάτσε σκέψου το λίγο ψύχραιμα σε παρακαλώ.

Θεώρησα άδικη την κατηγορία περί επιθετικότητας ακριβώς λοιπόν γιατί εγώ την είχα δεχθεί την δική σου χωρίς να με έχει ενοχλήσει καν και προσπάθησα να σταματήσω το θέμα μεταξύ μας πριν αρπαχτούμε χωρίς λόγο αλλά για κάποιο λόγο αποφάσισες να επιμείνεις μέχρι να πάρεις την απάντηση που δήθεν δεν είχα δώσει ενώ μπορούσες να το είχες λήξει άμεσα.
Απάντησα στον DSM (θεωρώντας πως θα το λήξω και με αυτόν αφού έδειξε αρχική κατανόηση, άσχετα αν τον έπιασε μετά το σύνδρομο Dr Jekyll/Mr. Hyde) και εφόσον σε ανέφερε, εξήγησα τι εννοούσα περί παγίδας (ότι δηλαδή στο "ρομαντικό" μου μυαλό θεώρησα πως το έκανες για να ξεσκεπάσεις έναν γραφικό τύπο και σου έλεγα μπράβο και πως στην ουσία ότι έγραψα στο κείμενο ήταν επικρότηση και όχι κατηγορία όπως το πήρες) και έγραψα και για το λάθος μου στην ερμηνεία των προθέσεων σου προς τον Sol Mix πριν καν με κατηγορήσεις ότι έχω 100% λάθος ερμηνεία. Φυσικά με όλα αυτά θεωρώ την όλη σου συμπεριφορά σαν κακή πρόθεση απέναντι μου (τα καραγκιόζης μετά απλά με επιβεβαίωσαν).
Μου απάντησες όσο γράφω αυτό και έριξα μια ματιά, στο άλλο θέμα πως το πρόβλημα σου ήταν το "Αν ρωτάς εμένα" .. και φωνάζεις πως δεν ρώτησες εμένα με bold. Εγώ πχ γιατί πρέπει να το ξέρω αυτό εφόσον απαντάς σε αυτό που έγραψα και κάτω απο εμένα? και αν λοιπόν δεν μπορώ να το ξέρω γιατί απαγορεύεται να απαντήσω βάζοντας κιόλας το "ΑΝ ρωτάς εμένα" στην αρχή? Από πότε απαγορεύεται η άποψη δηλαδή του άλλου και γιατί εσύ επιτρέπεται να απαντήσεις κάτω απο εμένα και εγώ όχι? Γιατί να μην θιχτώ εγώ όταν μου λες ότι δίνω ανθρωποκεντρική εικόνα άσχετα αν τώρα μου λες ότι δεν απαντούσες σε εμένα ενώ είχες παραθέσει κομμάτι απ το δικό μου μήνυμα (....) Δηλαδή ήμαρτον ρε συ Heretic. Καταλαβαίνω τον εγωισμό που μπορείς να έχεις αλλά να σοβαρευτούμε και λίγο! Αναφέρθηκες σε εμένα, σου απάντησα και σε ρώτησα γιατί πήγε το μυαλό σου εκεί ενώ δεν αναφέρθηκε κάτι τέτοιο. Ακόμα και να ήθελες να απαντήσεις θα μπορούσες να το κάνεις ψύχραιμα και όχι με ηλίθιες και ανόητες κατηγορίες. Δεν μπορώ να στο πω πιο ξεκάθαρα δηλαδή! Επέμενες κιόλας να σε διαφωτίσω για κάτι που είπα απο τότε πως δεν ισχύει για μένα και ενώ δεν είμαι υποχρεωμένος να σε διαφωτίζω επειδή εσύ θεωρώ ότι παραλογίζεσαι, έχω εγώ το πρόβλημα αντίληψης επειδή δήθεν δεν απαντάω όπως πρέπει ενώ στο αμέσως επόμενο post σου ξεκαθάρισα πως θεωρώ την κατηγορία ανοησία και δεν θεωρώ πως έκανα κάποια επίθεση! Επιδέχεται αυτό παραπάνω ανάλυσης? Οποία λογική δηλαδή ρε συ Heretic.
To περίεργο δεν είναι ότι τα είπες το περίεργο είναι ότι επιμένεις! αλλά με το να επιμένεις σε κάτι που ο απέναντι εξ αρχής θεωρεί ανοησία προσπάθησε να μου εξηγήσεις ΤΙ ακριβώς κερδίζεις? Να δουν κάτι οι υπόλοιποι? να με εκθέσεις στα μάτια κάποιου? να πάρεις κάποιου είδους προσωπικής ικανοποίησης ότι κάτι κέρδισες? τι? Άντε και σου απαντάω σε κάθε post και πλακωνόμαστε για 1 μήνα τι ακριβώς θα κερδίσεις? θα γεμίσει η μέρα σου? θα ξεσπάσεις τα νεύρα σου? Δεν σας καταλαβαίνω ειλικρινά.

Πες μου λοιπόν, είναι ξεκάθαρο απ αυτά που γράφεις στο άλλο θέμα πως ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα δεν πρόκειται να βγει άκρη ενώ θα φτάνουμε συνεχώς στην προσφιλή σου τακτική του βρισίματος ή των προσβολών, ή της ανόητης και ακατανόητης επίθεσης του στυλ "Θα σου αναφέρω ότι από τότε που έχει έρθει, το συγγραφικό σου στιλ περιορίζεται σε ένα απλό κράξιμο σε κάποιους που θεωρείς παρίες και από την άλλη όταν σου απευθύνουν το λόγο οι υποτιθέμενοι σοβαροί, το γυρίζεις στη σαχλαμάρα ή τους την πέφτεις. Ισχυρίζεσαι ακόμα ότι σου φταίω εγώ;" όταν εγώ για σένα δεν έχω αναφέρει καν το οτιδήποτε για την ιστορία σου εδώ μέσα, χτύπημα κάτω απ την μέση δηλαδή.
Τι άλλο θες ή υπάρχει να πούμε και που σκοπεύεις να το πάμε λοιπόν το θέμα αφού δεν θες ούτε να δεχθείς αυτά που λέω ούτε να να συμφωνήσουμε σε κάτι αλλά ούτε και να το αφήσεις να λήξει?

Θα πω ότι είπα και στον Νικόμαχο. Αν το σκεφτείς ΨΥΧΡΑΙΜΑ ξαναλέω τότε μπορούμε να συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε και να πάμε παρακάτω να τελειώνουμε αντί να ξεκατινιαζόμαστε σαν κυράτσες στα forum μεγάλοι άνθρωποι.
Αν θες περνάμε άλλα 8 χρόνια χωρίς να ανταλλάξουμε κουβέντα και μαλώνω μόνο με τον Νικόμαχο μια στο τόσο δεν έχω πρόβλημα αρκεί να μην το κουράζουμε άλλο..
Μπορούμε να το συμφωνήσουμε λοιπόν και αν θες να μου πεις παραπάνω να το κάνεις σε ένα pm? Αν πάλι θες να έχεις τον τελευταίο λόγο, γράψε ότι είναι να γράψεις απλά με την υπόσχεση ότι θα λήξει μετά.


Edited by - Craven on 15/06/2016 16:46:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 16:48:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πες μου λοιπόν, είναι ξεκάθαρο απ αυτά που γράφεις στο άλλο θέμα πως ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα δεν πρόκειται να βγει άκρη ενώ θα φτάνουμε συνεχώς στην προσφιλή σου τακτική του βρισίματος ή των προσβολών, ή της ανόητης και ακατανόητης επίθεσης του στυλ "Θα σου αναφέρω ότι από τότε που έχεις έρθει, το συγγραφικό σου στιλ περιορίζεται σε ένα απλό κράξιμο σε κάποιους που θεωρείς παρίες και από την άλλη όταν σου απευθύνουν το λόγο οι υποτιθέμενοι σοβαροί, το γυρίζεις στη σαχλαμάρα ή τους την πέφτεις. Ισχυρίζεσαι ακόμα ότι σου φταίω εγώ;" όταν εγώ για σένα δεν έχω αναφέρει καν το οτιδήποτε για την ιστορία σου εδώ μέσα.

Η "προσφιλή τακτική" αυτή είναι δική σου, όχι δική μου. Συγκεκριμένα εγώ μπορεί να έχω βρίσει ή να έχω προσβάλλει, αλλά αυτό έχει γίνει περιστασιακά σε ανθρώπους που ήρθαν ακριβώς για να βρίσουν ή να προσβάλλουν εμένα και τον χώρο που γράφω. Εσύ το κάνεις συνέχεια, δηλαδή κάνεις μόνο αυτό. Δεν θυμάμαι να έχεις γράψει κάτι διαφορετικό, και τώρα ζητάς τα ρέστα;
Ανάρτησες σαν απάντηση σε ένα troll ένα κατεβατό από μλκιες, αναφέροντας με δυο φορές σαν τον ενορχηστρωτή της επίθεσης ενάντια στον sol-mix; Και ενώ κοσμίως σου απάντησα ότι δεν είναι έτσι, ενώ έπρεπε να σου πω ότι μου πετάς λάσπη, βαφτίζεις επίθεση την άμυνα μου απέναντι στη συμπεριφορά σου;
Νομίζω ότι αρκετά ασχολήθηκα μαζί σου στην τελική. Καλύτερα πήγαινε να παίξεις με τα troll, αυτοί βρίσκονται στο επίπεδο που μπορείς να συννενοηθείς.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 16:51:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία ξεθύμανες? πάμε παρακάτω τώραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 17:08:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α χα! Εξαιρετικό κι αυτό...

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 17:21:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από το πουθενά, κόντρα Heretic-Craven-DSM-Nikomaxoυ.

Ομορφα πράγματα.Κάθε αρχή καλοκαιριού, φαίνεται πως η ζέστη μας καίει κάποια ολοκληρωμένα και ξιφασκούμε.

Γουστάρω όμως την πλάκα.
Εξυπνοι άνθρωποι, αρπάζονται προς τέρψιν του φιλοθεάμονος κοινού.

γιατί την γουστάρω?
επειδή το κοινό αυτό δεν έχει τα 'φόντα" να μπει ανάμεσα στους αντιμαχόμενους, γιατί θα το τσουρουφλίσουν οι αδέσποτες...

Για να τελειώνει λοιπόν η κόντρα, κ.κ. DSM και Heretic, από εδώ και πέρα, θα τσακώνομαι μόνον εγώ με τον Craven και ουδείς άλλος.
Οπως και ο ίδιος δήλωσε, γουστάρει να αρπάζεται μαζί μου και φυσικά σαν μέγας αλτρουϊστής που είμαι, θα του κάνω την χάρη.

Επειδή εμείς ξέρουμε να το λήγουμε πριν πάρει φωτιά ο σταύλος και καούν τα άλογα.

Craven, θα σε καλέσω σε μονομαχία από Σεπτέμβριο, όταν θα αρχίσει η χειμερινή περίοδος και θα έχουμε μαυρίσει αρκετά, ώστε να "συγχρωματισθούμε".

Υ.Γ
Παρακαλώ ενημέρωσέ με για την αποδοχή ή όχι της πρόκλησης και διάλεξε και το όπλο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 17:50:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είχα ποτέ μου κόντρα με τον Craven. Ίσα-ίσα. Ούτε και τώρα θεωρώ πως υπάρχει κάποια κόντρα μεταξύ μας.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2016, 20:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Από το πουθενά, κόντρα Heretic-Craven-DSM-Nikomaxoυ.

Ομορφα πράγματα.Κάθε αρχή καλοκαιριού, φαίνεται πως η ζέστη μας καίει κάποια ολοκληρωμένα και ξιφασκούμε.



Καμία απολύτως κόντρα με κανέναν δεν είχα και δεν σκοπεύω να έχω
Καμιά φορά ο εγωισμός απ όλες τις πλευρές (πρώτος και κύριος εγώ) μας κάνει φαινομενικά ανόητους στον απέναντι και ειδικά αν υπάρχει ένας μέσος έστω δείκτης ευφυίας είναι εύκολο 2 άνθρωποι να τονίσουν ταυτόχρονα ο ένας την φαινομενική ανοησία του άλλου, αλλά είναι η πραγματική ανοησία εκεί έξω στην οποία νομίζω ότι όλοι έχουμε αλλεργία

quote:

Επειδή εμείς ξέρουμε να το λήγουμε πριν πάρει φωτιά ο σταύλος και καούν τα άλογα.


quote:

Craven, θα σε καλέσω σε μονομαχία από Σεπτέμβριο, όταν θα αρχίσει η χειμερινή περίοδος και θα έχουμε μαυρίσει αρκετά, ώστε να "συγχρωματισθούμε".

Υ.Γ
Παρακαλώ ενημέρωσέ με για την αποδοχή ή όχι της πρόκλησης και διάλεξε και το όπλο.


Δεκτό φυσικά και για το όπλο βλέπουμε.. βάζουμε τον Sol Mix να φτιάξει κάνα φουτουριστικό (death ray σε pocket version) σαν νέος Τέσλα που είναι. Μην γίνουμε και ρόμπα στους εξωγήινους αν παρακολουθούν.


Edited by - Craven on 15/06/2016 20:20:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2016, 00:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Craven

Έχεις pm.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2016, 10:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Craven

Έχεις pm.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Δεν βλέπω κάποιο pm..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2016, 15:48:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου ήρθε κι εμένα απάντηση από το esoterica, πως δεν ήταν δυνατή η παράδοση του μηνύματος στον λογαριασμό σου.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2016, 15:53:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pm έστειλες ή email?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2016, 16:07:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Pm.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2016, 18:43:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Craven

Για ξαναρίξε μια ματιά.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2016, 21:08:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Craven

Για ξαναρίξε μια ματιά.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Ελήφθη Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2016, 22:53:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ευθαρσώς περικαλώ υμάς, τι στον Corvus corax λέει αυτό το pm?

Εγκαστρωθήκαμεν από την αποστολή έως την λήψη.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2016, 23:09:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και ευθαρσώς περικαλώ υμάς, τι στον Corvus corax λέει αυτό το pm?

Εγκαστρωθήκαμεν από την αποστολή έως την λήψη.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Ένα ή κανένα από τα παρακάτω
1) Εκφράζει τον θαυμασμό του και εγώ ανταποδίδω (Λάμπεις Μπάμπη μου!)
2) Εκφράζει τον θαυμασμό του και εγώ μετά τον βρίζω
3) Αλληλοβριζόμαστε
4) Με βρίζει και εγώ προσπαθώ να τον ηρεμήσω
5) Έμαθε πως είμαι προγραμματιστής και με εκλιπαρεί να μην σας χακέψω και βγάλω τα άπλυτα σας στην φόρα
6) Μου ζήτησε να φτιάξω το νέο "Esoterica" γιατί αυτό είναι πιο παλιό και από τον Μητσοτάκη (τώρα παίζει να μην ανοίγουν οι σελίδες πλέον)
7) Σε θάβαμε
8) Μιλάγαμε για τους Pink Floyd
9) Μου είπε πως ήρθε εξωγήινος στο μπαλκόνι του αλλά ντρέπεται να το γράψει με όλα αυτά που έγιναν
10) Δεν έλαβα τίποτα και το είπα για να σταματήσει να προσπαθεί να στείλει Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 41 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2011719
Maintained by Digital Alchemy