ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Χρεοκοπεί η Ελλάδα.( Λόγοι-Αιτίες ) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2015, 14:39:59  Εμφάνιση Προφίλ
...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2015, 14:41:58  Εμφάνιση Προφίλ
...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2015, 14:42:03  Εμφάνιση Προφίλ
...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2015, 15:13:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Διονύσιος Σκυλόσοφος:
Ήρθαν να διακηρύξουν πως η μόνη φωνή του τόπου ενάντια στους εβραίους ναζιστές, είναι ναζιστική, στηριζόμενη σε παρερμηνείες και σε φωτό.

Πες τους τα!
Αυτή είναι φωνή!
Σαν την ανακοίνωση που έβγαλε σήμερα ο αρχηγός της τιμημένη ΧΑ
στο μήνυμα του αναφέρει μεταξύ άλλων...ακατάληπτων :
"....Ήταν χαράματα της 28ης Οκτωβρίου 1940 όταν ο Εθνικός κυβερνήτης Μεταξάς είπε το ΟΧΙ στον Ιταλό πρέσβη. Ένα ΟΧΙ που αγκάλιασε σύσσωμος και ενωμένος ο Ελληνικός Λαός, ο οποίος έδωσε τον υπέρ βωμών και εστιών αγώνα γράφοντας μία χρυσή σελίδα δόξας της Ελληνικής Ιστορίας. Ήταν επίσης ένας αγώνας άνισος, αφού η μικρή Ελλάς αντιμετώπισε μία από τις μεγάλες δυνάμεις της εποχής όπως ήταν η Ιταλία και όχι μόνον αντιμετώπισε, αλλά ενίκησε με το αίμα των παιδιών της..."

(με το απαραίτητο μελό, λόγω της ημέρας)

Ο υπαρχηγός του όμως δείχνει να έχει αντίθετη άποψη
οχι και πολύ παλιά, τότε που τα "χρόνια της νιότης" συγχωρούσαν "αρκετά"


Στον τάφο του Μουσολίνι... σε κοντινή ηλικία με τη σημερινή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2015, 17:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
H 3η φωτό έχει πραγματικά πλάκα γιατί Μιχαλολιάκος και Παππάς κάνουν τον χαιρετισμό σε διαφορετική στάση.

Πέρα από την πλάκα όμως, επειδή πιθανότατα να με θεωρείς υποκριτή και ανθέλληνα aither, οφείλω να παραδεχθώ ότι οι εικόνες δεν είναι ψεύτικες. Η παρερμηνεία σου λοιπόν ποια είναι αφού οι εικόνες δείχνουν ξεκάθαρα φιλοναζιστικά και φιλοφασιστικά συναισθήματα;


Ο Παππάς και ο Μιχαλολιάκος, όπως και κάθε εθνικιστής, ΘΑΥΜΑΖΟΥΝ τον Χίτλερ και τον Μουσουλίνι γιατί αμυνθήκανε για λογαριασμό της Ευρώπης ενάντια στον εβραικό επεκτατισμό και την οικονομική χούντα που επιβάλλανε. Για άλλους ήταν μια κίνηση που ίσως να οδηγούσε στην αναστήλωση της ελληνικής ή της ρωμαικής αυτοκρατορίας.

Από εκεί και πέρα όμως, οι συγκυρίες μας έφεραν αντιπάλους με τους πρώην συμμάχους. Το τί έγινε, το πως έγινε δεν έχει σημασία. Σε αυτή την περίπτωση ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΙ και ΠΑΠΠΑΔΕΣ είναι οι ΠΙΟ ΕΝΘΕΡΜΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ κατά των ναζιστών και των φασιστών. Δηλαδή μπορεί από την μια να θαυμάζεις ένα εχθρό σου και πρώην σύμμαχο, αλλά από την άλλη τον πολεμάς άγρια όταν αλλάξουν τα πράγματα και έρθει εναντίον σου. Και μάλιστα Παππάδες και Μιχαλολιάκοι είναι ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΤΕΣ της γερμανικής αποζημίωσης στην Ελλάδα.

Αυτές οι εικόνες λοιπόν ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΕΛΛΛΗΝΙΚΕΣ ΕΑΝ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΣΩΣΤΑ.

Και εξάλλου δεν μπορούν να μιλάνε για ανθελληνισμό κομμουνιστές και αριστεριστές που βδελύττονται τον εθνικό ύμνο και την έννοια του έθνους. Αφού δεν πιστεύουν σε αυτά πως θα κατηγορήσουν τον άλλο για ανθελληνισμό; Προφανώς μόνο για να ξεγελάσουν.

Η Χρυσή Αυγή λοιπόν γιατί δεν παραδέχεται τον φιλοναζισμό και τον φιλοφασισμό; Γιατί ο απλός κόσμος είναι αμόρφωτος και δεν θα πολυκαταλάβει την ουσία αυτών που είπα. Ο κόσμος επηρεάζεται εύκολα και δεν έχει μάθει ακόμη να σκέφτεται λογικά αντί για συναισθηματικά.

Edited by - Διονύσιος Σκυλόσοφος on 28/10/2015 17:06:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 10:10:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Όσοι δεν καταλαβαίνουν πόσο προκλητικό είναι να τους υμνούν αυτήν την ώρα, προφανώς και δεν είναι Έλληνες, ακόμα κι αν διαθέτουν ελληνικό δελτίο ταυτότητας. Και θα είναι πάντα και για πάντα με τους ηττημένους, ασχέτως αγώνα και αποτελέσματος.
Μπορείς να μας το κάνεις δόσεις διότι δεν το κατάλαβα;



Οχι πως περίμενα απάντηση...
Οπου αερολογίες πρώτος.
Οπου διάλογος, την τράτα λεν Μαρίνα, την σκούνα Μαριορή...

όπως όλα τα παιδιά του σωλήνα...


Edited by - Αίολος on 29/10/2015 10:37:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 17:06:41  Εμφάνιση Προφίλ
Αίολε απευθύνομαι σε σένα γιατί αν απευθυνθώ στον άλλο θα φάω κόκκινη.

Οπότε μια ερώτηση, και φυσικά δεν θα κάνω την κότα, θα απαντήσω και γω.

Να μιλάμε καθαρά και ξάστερα και όχι με θεωρίες.

Ποιο ακριβώς θα ήταν το κέρδος της Ελλάδας και ο ρόλος της στα Ευρωπαικά τεκταινόμενα αν κέρδιζε η Γερμανία τον Β΄
παγκόσμιο πόλεμο;

Ποιος χρηματοδοτούσε τη Γερμανία στον Α' και Β' παγκόσμιο πόλεμο;

Ποιος χρηματοδοτεί τη Χρυσή Αυγή όλα αυτά τα χρόνια;

Γιατί η Γερμανία υιοθέτησε την εθνικοσοσιαλιστική πολιτική της στρατικοποίησης της οικονομίας της και το πως αυτό επηρέασε αναγκαστικά την εξωτερική της επεκτατική πολιτική ξέρουμε;

Τον ρόλο των Ροκφέλερ στο παραπάνω τον ξέρουμε;


https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 18:32:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

γιατί αν απευθυνθώ στον άλλο θα φάω κόκκινη.

Μην σφίγγεσαι. Εκφράσου ελεύθερα. Δεν υπάρχουν κάρτες. Απλώς μια προκλητική δημοσίευσή σου με προσωπικές βρισιές, θα μείνει αναπάντητη γιατί δεν έχει και νόημα να απαντήσω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 18:57:38  Εμφάνιση Προφίλ
Σε αντίθεση με εσένα απανταώ επί των δημοσιεύσεων και όχι επί προσωπικού. Σε αυτά που γράγεις αναφερόμουν.

Αλλά έθεσα κάποια ερωτήματα. Φαίνεται να έχεις τεκμηριωμένη άποψη επί του θέματος.
Γιατί δεν την μοιράζεσαι μαζί μας;

https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 19:02:09  Εμφάνιση Προφίλ
Να σε βοηθήσω για να μη μου αγχώνεσαι:

Ο Παππάς και ο Μιχαλολιάκος, όπως και κάθε εθνικιστής, ΘΑΥΜΑΖΟΥΝ τον Χίτλερ και τον Μουσουλίνι γιατί αμυνθήκανε για λογαριασμό της Ευρώπης ενάντια στον εβραικό επεκτατισμό και την οικονομική χούντα που επιβάλλανε. Για άλλους ήταν μια κίνηση που ίσως να οδηγούσε στην αναστήλωση της ελληνικής ή της ρωμαικής αυτοκρατορίας.

Ποιος χρηματοδοτούσε τη Γερμανία στον Α' και Β' Παγκόσμιο πόλεμο;

Πόσους Σιωνιστές τραπεζίτες κάψανε οι Γερμανοί;
Ξεκίνα από εκεί εσύ.

https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 22:05:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

Να σε βοηθήσω για να μη μου αγχώνεσαι:

Ο Παππάς και ο Μιχαλολιάκος, όπως και κάθε εθνικιστής, ΘΑΥΜΑΖΟΥΝ τον Χίτλερ και τον Μουσουλίνι γιατί αμυνθήκανε για λογαριασμό της Ευρώπης ενάντια στον εβραικό επεκτατισμό και την οικονομική χούντα που επιβάλλανε. Για άλλους ήταν μια κίνηση που ίσως να οδηγούσε στην αναστήλωση της ελληνικής ή της ρωμαικής αυτοκρατορίας.

Ποιος χρηματοδοτούσε τη Γερμανία στον Α' και Β' Παγκόσμιο πόλεμο;

Πόσους Σιωνιστές τραπεζίτες κάψανε οι Γερμανοί;
Ξεκίνα από εκεί εσύ.

https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0


Τί να σου απαντήσω ρε φίλε; Αφού στο άλλο θέμα έχεις σκυλιάσει μαζί μου μαζί με το υπόλοιπο σκυλολόι των δυστυχισμένων νεοφιλόσοφων. Δεν μπορείς να κρατηθείς σε ισορροπία, μια είσαι ειρωνικός μια θες να μιλήσουμε.

Λοιπόν κοίτα για να στο ξεκαθαρίσω. Εγώ πιστεύω στο γεωκεντρισμό, στους μύθους, στα τέρατα, στον αρχαίο παγανισμό, στον Χριστιανισμό, στον Δημιουργισμό, στον αριανισμό, στον εθνικισμό, και σε ότι <<μετριοπαθές>> ή <<ακραίο>> σχετίζεται με όλα αυτά(ολοκαυτώματα, ιερές εξετάσεις, αιματηρές θυσίες). Επίσης είμαι ΠΑΟ με φιλαεκτζήδικα συναισθήματα και αντιολυμπιακός.

Αποφάσισε λοιπόν αν σου κάνω για συνομιλητής, αφού σε ενδιαφέρει τόσο πολύ η προσωπικότητά μου και το <<ποιος κρύβεται>> πίσω από το πληκτρολόγιο.

Αν δεν σου κάνω μπορείς να βρεις πιο προσγειωμένους, μετριοπαθείς και σοβαρούς συνομιλητές με σοβαρά, λογικά πιστεύω και...γνώσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 22:24:34  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε γατάκι, όταν ο Μιχαλολιάκος ήταν στη κοιλιά της μάνας του, ο εθνάρχης Καραμανλής εξόντωνε εβραίους παρέα με τους γερμανούς.

ΥΓ: Γιατί τέτοιο μίσος των ΗΠΑ προς την ταπεινή ΝΔ;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 22:25:09  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν έχω επιλογή για το ποιοι θα είναι οι συνομιλητές μου σε έναν χώρο που με φιλοξενεί. Και δεν είμαι της άποψης του να φιμώνεται κανένας.

Χριστιανός και ιεροεξεταστής δεν γένεται μάνα μου.
Τρελίτσα μπορώ να πουλήσω και εγώ.

Σου προτεινω μια συμφωνία.

Θα σταματήσεις να προσβάλεις και να δίνεις άλλοθι σε θέματα όπως ο Χριστιανισμός, δεν λέω να μην λες τη γνώμη σου, απλά να μην το παίζεις πρεσβευτής των πάντων, και θα ασταματήσεις να εκφράζεις το πόσο ωραία τα παιδάκια καίγονται σε κάθε ευκαιρία που σου δίνεται, και θα σταματήσω να ασχολούμαι μαζί σου σε προσωπικό επίπεδο.
Να λέμε κόσμια και χωρίς να προσβάλλουμε όλοι τη γνώμη μας.
Εσύ επιλέγεις.

Παρεπιπτόντως οι παραπάνω ερωτήσεις ΕΝΤΟΣ του θέματος παραμένουν.

https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 22:28:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Και κάτι τελευταίο για να σου λύσω την απορία.

Έχω μανία να γράφω στο ίντερνετ(και στο pc)και να διαβάζω. Μου αρέσει να καταθέτω δεκάδες, εκατοντάδες προβληματισμούς και επίσης να διαβάζω δεκάδες βιβλία τα οποία μάλιστα και σκανάρω ακόμη και αν το καθένα είναι 300-400 σελίδες.

Μάλιστα στο youtube είχα σπάσει ρεκόρ συζήτησης με άθεους και εξελικτές, καθόμουνα κάπου 7 ώρες την ημέρα να τους γράφω και να τους απαντώ ασταμάτητα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 22:37:43  Εμφάνιση Προφίλ
Αδερφέ δεν με ενοχλεί ούτε με αφορούν τα χόμπυ σου.
Με ενοχλεί το ότι προκαλείς μπάχαλο εσκεμμένα.

Αν κόψεις αυτό, δεν έχω τίποτα εναντίον σου.

https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 22:40:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

Χριστιανός και ιεροεξεταστής δεν γένεται μάνα μου.
Τρελίτσα μπορώ να πουλήσω και εγώ.

Σου προτεινω μια συμφωνία.

Θα σταματήσεις να προσβάλεις και να δίνεις άλλοθι σε θέματα όπως ο Χριστιανισμός, δεν λέω να μην λες τη γνώμη σου, απλά να μην το παίζεις πρεσβευτής των πάντων, και θα ασταματήσεις να εκφράζεις το πόσο ωραία τα παιδάκια καίγονται σε κάθε ευκαιρία που σου δίνεται, και θα σταματήσω να ασχολούμαι μαζί σου σε προσωπικό επίπεδο.
Να λέμε κόσμια και χωρίς να προσβάλλουμε όλοι τη γνώμη μας.
Εσύ επιλέγεις.
Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...


Μου βάζεις και όρους και όρια ε;

Αυτή είναι η διαφορά φίλε που δεν καταλαβαίνεις. Εγώ είμαι πραγματικά ελεύθερος και σκεπτόμενο άτομο σε αντίθεση με τους δήθεν ελεύθερους που είναι έξω από κάθε κοτέτσι και θρησκεία.

Δεν ανήκω κάπου συγκεκριμένα αλλά παίρνω από κάθε ιδεολογία και κάθετι αυτό που θεωρώ σωστό ή μου αρέσει. Μάλιστα και ο Λεβέντης είχε πει στην Βουλή γιατί να χειροκροτάνε μόνο οι δεξιοί τους δεξιούς και οι αριστεροί τους αριστερούς;

Αν και ο αρχαίος παγανισμός και ο Βουδισμός έχουν στοιχεία που θεωρώ σωστά ή με εκφράζουν θα τα δεχθώ. Ότι καλό έχει ο αριανισμός, ο εθνικισμός θα τα δεχθώ. Γιατί δηλαδή δεν κολλάνε όλα αυτά με τον Χριστιανισμό;;; Γιατί δηλαδή; Ο Χριστιανισμός και ο Ιουδαισμός δεν λέγανε για εκλεκτούς;

Όπως σωστά είχε πει ένας στον Τσουκαλά ότι είναι ολυμπιακός στο ποδόσφαιρο και παναθηναικός στο μπάσκετ. Ο Τσουκαλάς τον είπε ανώμαλο που πρέπει να τρέξει στο Δαφνί, γιατί είναι πληρωμένος και κολλημένος οπαδός. Δεν καταλαβαίνει τα σκεπτόμενα μυαλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 22:45:28  Εμφάνιση Προφίλ
Ότι νομίζεις, αφού γουστάρεις ασυδοσία.
Αστέρα θα σε κάνω. Το αν θα σκάσεις με κρότο η θα με κάψεις θα το κρίνει η Διαχείρηση.

https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...

Edited by - Italos on 29/10/2015 22:47:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 22:47:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Μα αυτό σου λέω. Δεν πρόκειται για μπάχαλο ούτε για αντιφάσεις. Πρόκειται για επιλογή στοιχείων που συνθέτουν το παζλ της δικιάς μου κοσμοθεωρίας. Ακόμη και ο κομμουνισμός έχει στοιχεία καλά και η εξέλιξη(αρκεί βέβαια να μιλάμε για την εξέλιξη δια νοημοσύνης). Μέχρι και ο αθεισμός και ο σατανισμός έχουν καλά στοιχεία, δεν είναι όλα σκάρτα.

Εγώ προτιμώ να παίρνω απ' όλες τις ιδεολογίες ότι καλό υπάρχει, παρά να ανήκω σε ένα συγκεκριμένο κόμμα μιας και μοναδικής ιδεολογίας που δεν δέχεται τίποτε άλλο και αρνείται την βελτίωση και τον εμπλουτισμό.

Το μίγμα που θα προκύψει δεν θα είναι αντιφατικό, αρκεί να κάνεις σωστή επιλογή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 22:59:47  Εμφάνιση Προφίλ
Προκαλείς μπάχαλο εσκεμμένα για να γίνεται νταβαντούρι και να ασχολείται μαζί σου ένα ολόκληρο φόρουμ.
Αφού τα λες και μόνος σου.
Ένα ολόκληρο φόρουμ σε φτύνει και εσύ χαζοζαίρεσαι.

Για αυτό και δεν έχουν συνέπεια αυτά που λες.
Γουστάρεις φώτα και κάμερες.
Υπάρχουν όμως και άνθρωποι που αφιερώνουν χρόνο από αυτόν που έχουν ως ελεύθερο για να συζητήσουν ένα θέμα που τους ενδιαφέρει.

Αυτούς θα τους σεβαστείς.
Είναι πολύ απλά τα πράγματα.


https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:13:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

Προκαλείς μπάχαλο εσκεμμένα για να γίνεται νταβαντούρι και να ασχολείται μαζί σου ένα ολόκληρο φόρουμ.
Αφού τα λες και μόνος σου.
Ένα ολόκληρο φόρουμ σε φτύνει και εσύ χαζοζαίρεσαι.

Για αυτό και δεν έχουν συνέπεια αυτά που λες.
Γουστάρεις φώτα και κάμερες.
Υπάρχουν όμως και άνθρωποι που αφιερώνουν χρόνο από αυτόν που έχουν ως ελεύθερο για να συζητήσουν ένα θέμα που τους ενδιαφέρει.

Αυτούς θα τους σεβαστείς.
Είναι πολύ απλά τα πράγματα.


https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...


Ρε φίλε το έγραψα και στον kost. Γιατί χρησιμοποιείται πληθυντικό; Ποιός με φτύνει; Χεσμένους τους έχω όλους, ανθρωπάκια είναι.

Γιατί προσπαθείς να δημιουργήσεις μέτωπα, μπήκα και μόλυνα το σάιτ καμμιάς οργάνωσης; Τί είστε και ποιοι είστε που μου γράφετε βλακείες για cia και mossad; Να μου το πει τώρα ο διαχειριστής να τελειώνουμε, αν μπήκα στο σάιτ κανενός κόμματος και γράφω προσβλητικά σχόλια γι' αυτό.

Και μην κάνεις το έξυπνο. Αν θυμάσαι καλά εσύ χάλασες το θέμα. Εγώ ήμουν σχετικός και παρέπεμψα σε κείμενα σχετικά με την εξέλιξη και τον αθεισμό, εσύ ήρθες και ασχολήθηκες πάλι με εμένα.

Δεν μπορείτε εσύ και kost να απαιτείται τί θα γράφω και πότε θα γράφω εγώ και άλλοι δισεκατομμύριοι χρήστες που θα περάσουν από εδώ.

Ρε φίλε, αν είστε οργάνωση και ενοχλείστε ξεκαθαρείστε το τώρα και αν είναι φτιάξτε πιο κλειστούς κανόνες για είσοδο στο φόρουμ.

Εγώ αυτά τα 3 φόρουμ ήξερα esoterica.gr, phorum.gr, metafysiko.gr, αλλά δεν έλεγε τίποτα για συγκεκριμένη θρησκεία κτλ


Αν είσαι ειλικρινής πες τώρα ποιοι είστε και γιατί ενοχλείστε από την παρουσία μου. Κοίτα εσένα τον kost και τον solmix σας έχω πάρει στα σοβαρά και δεν μου αρέσει να μου λέτε φασιστικές βλακείες.

Αν λοιπόν μπήκα στο σάιτ οργάνωσης(οτιδήποτε) που δεν συμφωνεί με τα πιστεύω μου και θεωρεί ότι την δυσφημώ, πέστο τώρα αν φοράτε παντελόνια και θα σας αδειάσω την γωνιά.
Δεν κρύβεται κανείς πίσω από το πληκτρολόγιο..

Συννενοηθήκαμε; Δεν σας επιτρέπω εσένα και του kost να λέτε για ρύπανση χωρίς να ξέρω ποιοι είστε και να ξέρετε ποιος είμαι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:24:26  Εμφάνιση Προφίλ
Σου απάντησα ξεκάθαρα πιο πάνω.

Πες ότι θες, πες τη γνώμη σου, μην προσβάλλεις και μην προκαλλείς μπάχαλο εσκεμμένα σε κάθε θέμα..
Εσύ αυτό το θεωρείς φίμωση.
Εγώ, σεβασμό.
Αν συννενοηθούμε, καλώς.

Για τα περί οργανώσεων, δεν έχω κάτι να σου πω, δεν γνωρίζω ποιοι έχουν το φόρουμ ούτε το ποιον τους.

https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:39:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

Σου απάντησα ξεκάθαρα πιο πάνω.

Πες ότι θες, πες τη γνώμη σου, μην προσβάλλεις και μην προκαλλείς μπάχαλο εσκεμμένα σε κάθε θέμα..
Εσύ αυτό το θεωρείς φίμωση.
Εγώ, σεβασμό.
Αν συννενοηθούμε, καλώς.

Για τα περί οργανώσεων, δεν έχω κάτι να σου πω, δεν γνωρίζω ποιοι έχουν το φόρουμ ούτε το ποιον τους.

https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...


ΕΙΣΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ;

Και ποιον πρόσβαλλα για πες μου; Πότε έχω ασχοληθεί με προσωπικότητες εδώ μέσα; Αντιθέτως οι φίλοι σου με έχουν προσβάλλει ασύστολα(ανεξάρτητα αν χτυπάνε τοίχο και δεν με νοιάζει).

Αν εννοείς προσβολή το ότι ψήφισα Χρυσή Αυγή, υποστηρίζω τις δολοφονίες που κάνανε, υποστηρίζω την γεωκεντρική ιερά εξέταση, τα ολοκαυτώματα, τότε κάνεις μεγάλο λάθος ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ. Αλλά αυτό που χαλάει την πάστα είναι πως δεν δηλώνω νεοδωδεκαθειστής αλλά χριστιανός και δημιουργιστής, έτσι kost εσύ; Είμαι σίγουρος ότι αν δήλωνα δωδεκαθειστής τα φιλαράκια σου θα με σέβονταν, λέγοντας πως υπάρχουν και...καλοί Χρυσαυγίτες.

Αλλά φίλε δεν με νοιάζουν οι προσβολές για τις οποίες λες. Εμένα με νοιάζει τί προσβάλλει τον ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:54:47  Εμφάνιση Προφίλ
Έχω φίλους Χρυσαυγίτες. Για καλά ολοκαυτώματα δεν μου πανε.
Και ΕΙΜΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ.
Οπότε είτε δωδεκαθειστής είτε οτιδήποτε, δεν δέχομαι να προσβάλλεις τα πιστεύω μου και να δίνεις άλλοθι σε οποιονδήποτε να προσβάλλει τον Χριστιανισμό ως τρόπο ζωής. Πάλι τα ίδια θα άκουγες.

Στα περί παπάδων να λέτε ότι θέλετε.


https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2015, 00:06:21  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Και κάτι τελευταίο για να σου λύσω την απορία.

Έχω μανία να γράφω στο ίντερνετ(και στο pc)και να διαβάζω. Μου αρέσει να καταθέτω δεκάδες, εκατοντάδες προβληματισμούς και επίσης να διαβάζω δεκάδες βιβλία τα οποία μάλιστα και σκανάρω ακόμη και αν το καθένα είναι 300-400 σελίδες.

Μάλιστα στο youtube είχα σπάσει ρεκόρ συζήτησης με άθεους και εξελικτές, καθόμουνα κάπου 7 ώρες την ημέρα να τους γράφω και να τους απαντώ ασταμάτητα.



Άρα βρήκαμε ποιο είναι το πρόβλημα -ή μάλλον τα προβλήματά- σου. Πρώτον έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο.
Ως γνωστον ΑΡΓΙΑ ΜΗΤΗΡ ΠΑΣΗΣ ΚΑΚΙΑΣ.
Δεύτερο διαβάζεις βλαμμένα μπλογκ και βλαμμένα βιβλία, προφανώς γιατί τα καλά βιβλία δεν είσαι σε θέση ούτε να τα κατανοήσεις ούτε να τα χονέψεις.

Συμπέρασμα: Απόκτησε άλλα χόμπι ή ξεκίνα να ασχολείσαι με υποχρεώσεις που -θεωρητικά- θα έπρεπε να έχεις.
Και όπως σου είπα και άλλοτε, μου δίνεις την εντύπωση ανθρώπου που ξεκινώντας ίσως απ' το περιβάλλον του, έχει εκτεθεί σε πολλά -για την σκέψη- αρνητικά ερεθίσματα.
Βρες τα σωστά βιβλία και τους σωστούς ανθρώπους.
Αν δε στα έφερε η ζωή, φέρε εσύ αυτά στον εαυτό σου.

Edited by - Πύρινος on 30/10/2015 00:08:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2015, 00:07:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αν εννοείς προσβολή το ότι ψήφισα Χρυσή Αυγή, υποστηρίζω τις δολοφονίες που κάνανε, υποστηρίζω την γεωκεντρική ιερά εξέταση, τα ολοκαυτώματα, τότε κάνεις μεγάλο λάθος ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ.

Ε, νομίζω πως κάπου εδώ θα σε μαζέψουν από την ΓΑΔΑ. Θεωρώ πως είναι θέμα ωρών.

Υ.Γ. Θά'χει κάτι γούστα στη μπουζού με τους αλλοδαποί...δε σου λέω τίποτα!

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2015, 00:48:58  Εμφάνιση Προφίλ
Αίολος

Και για να μην μένουν απορίες, όταν έγραψα για το ξύλο του Κασιδιάρη στην Κανέλλη, απάντησες το παρακάτω:

quote:

Το ζητούσε όμως ο οργανισμός της ε;
Και ο Κασιδιάρης αθωώθηκε στο δικαστήριο.
Να τα λέμε όλα, ναι;
Μιλάμε για μια "κυρία" που δήλωσε δημόσια ότι θα μας σφάξει...

Όταν έγραψα αυτό:
quote:
Όσοι δεν καταλαβαίνουν πόσο προκλητικό είναι να τους υμνούν αυτήν την ώρα, προφανώς και δεν είναι Έλληνες, ακόμα κι αν διαθέτουν ελληνικό δελτίο ταυτότητας. Και θα είναι πάντα και για πάντα με τους ηττημένους, ασχέτως αγώνα και αποτελέσματος.

Απάντησες αυτό:
quote:

Μπορείς να μας το κάνεις δόσεις διότι δεν το κατάλαβα;

Όταν δεν σου απάντησα, έγραψες κι αυτό:
quote:

Οχι πως περίμενα απάντηση...
Οπου αερολογίες πρώτος.
Οπου διάλογος, την τράτα λεν Μαρίνα, την σκούνα Μαριορή...
όπως όλα τα παιδιά του σωλήνα...

Άκου λοιπόν, πώς έχει το πράγμα.

Ασχέτως λόγου, όποιος θεωρεί παλικαρά κάποιον που δέρνει μια γυναίκα τριάντα χρόνια μεγαλύτερή του, τα παντελόνια τα φοράει μόνο τον χειμώνα, κι αυτό, μόνο αν κάνει κρύο.

Γενικά, δεν έχω πρόβλημα να συνομιλώ ή και να συνεργάζομαι με λούγκρες. Αρκεί η συνεργασία, ή η συζήτηση, να μην αφορούν τη λουγκροσύνη τους.

Θεωρώ πως πρέπει να κατεβάσεις τα παντελόνια σου. Από το πατάρι. Τα κρύα ξεκινήσαν.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2015, 06:28:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

Πρώτον έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο.
Ως γνωστον ΑΡΓΙΑ ΜΗΤΗΡ ΠΑΣΗΣ ΚΑΚΙΑΣ.
Δεύτερο διαβάζεις βλαμμένα μπλογκ και βλαμμένα βιβλία, προφανώς γιατί τα καλά βιβλία δεν είσαι σε θέση ούτε να τα κατανοήσεις ούτε να τα χονέψεις.

Συμπέρασμα: Απόκτησε άλλα χόμπι ή ξεκίνα να ασχολείσαι με υποχρεώσεις που -θεωρητικά- θα έπρεπε να έχεις.
Και όπως σου είπα και άλλοτε, μου δίνεις την εντύπωση ανθρώπου που ξεκινώντας ίσως απ' το περιβάλλον του, έχει εκτεθεί σε πολλά -για την σκέψη- αρνητικά ερεθίσματα.
Βρες τα σωστά βιβλία και τους σωστούς ανθρώπους.
Αν δε στα έφερε η ζωή, φέρε εσύ αυτά στον εαυτό σου.
Edited by - Πύρινος on 30/10/2015 00:08:22


Δεν είμαι απασχολημένος αλλά ούτε έχω "ελεύθερο" χρόνο. Τον χρόνο μου δεν το ξοδεύω όπως οι δημόσιοι υπάλληλοι που ζούνε εις βάρος των άλλων.

Ποια είναι τα βλαμμένα βιβλία; Εννοείς τα επίσημα έγγραφα ενός αιώνα του state department; Και γενικά εννοείς πως ο αντισημιτισμός είναι κυνήγι φαντασμάτων και ανύπαρκτων εχθρών; Τελικά στον κόσμο δεν υπάρχει οικονομικός πόλεμος και σέβεται ο ένας τον άλλο;

Δεν μπορείς με αυτές τις γενικολογίες να αποδείξεις την θέση σου* και δεν βλέπω ποια είναι τα στοιχεία τα οποία σε ωθούν να μην πάρεις στα σοβαρά την αντίθετη άποψη. Πολύ ακραίες συνωμοσιολογίες υπάρχουν, αυτό όμως δεν καταργεί και τα στοιχεία που είναι αληθινά.

Τα αρνητικά ερεθίσματα φίλε είναι η άθλια κατάσταση που ζω στις γειτονιές της Αθήνας, που έχουν γίνει γκέτο λαθρομεταναστευτικών κυκλωμάτων τα οποία αποτελούνται από νονούς της νύχτας, δολοφόνους, έμπορους όπλων, μαστρωπούς, πρεζεμπόρους, κωλομπαράδες και όλα τα κακά...με την ανοχή ή την συνδρομή της αστυνομίας.

*που λέει ότι δεν υπάρχει εβραική συνωμοσία και οικονομικός πόλεμος κατά των Ελλήνων

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2015, 06:36:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Και δεν μιλάω μόνο για κέντρο αλλά και για τα προάστια...

Μήπως θα έπρεπε λίγο να αναθεωρήσεις για την αντίθετη άποψη; Μου δίνεις την εντύπωση ότι δεν έχεις επαφή με τον κόσμο έξω απ' το σπίτι σου, ή ότι ίσως βρίσκεσαι κάπου μακρυά εκτός των τραγελαφικών δρωμένων της κακόμοιρης Αθηνούλας.

Οικονομικά φαντάσματα καπιταλισμού κυνηγάει το κκε... το οποίο χτυπάει με διαδηλώσεις και τρομοκρατικές ενέργειες μικρές ή ανερχόμενες ελληνικές επιχειρήσεις, πάντα πιστός υπηρέτης του εβραικού κεφαλαίου, από το οποίο άλλωστε και χρηματοδοτείται.

Κομμουνισμός μόνο στα λόγια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2015, 06:56:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Και για να μην μένουν απορίες, όταν έγραψα για το ξύλο του Κασιδιάρη στην Κανέλλη, απάντησες το παρακάτω:

Για το ξύλο του Κασιδιάρη στην Κανέλλη πρώτον ο Κασιδιάρης την χτύπησε γιατί η Κανέλλη τον προκάλεσε άσχημα και εσύ αν ήσουνα στην θέση του τα ίδια θα έκανες.
Η Κανέλλη κατα δεύτερο λόγο δεν είναι τίποτε άλλο μια πάμπλουτη καλοβολεμένη βουλευτίνα της αριστεράς όπως ο Τσίπρας και οι υπόλοιποι που εμπαίζουν τον κόσμο με τον χειρότερο τρόπο, δεν θα εξαντληθούν τώρα πάνω στην Κανέλλη όλες μας οι ευαισθησίες άλλωστε δεν έπαθε το παραμικρό και ο Κασιδιάρης αθωώθηκε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2015, 09:30:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ποιο ακριβώς θα ήταν το κέρδος της Ελλάδας και ο ρόλος της στα Ευρωπαικά τεκταινόμενα αν κέρδιζε η Γερμανία τον Β΄
παγκόσμιο πόλεμο;

Ποιος χρηματοδοτούσε τη Γερμανία στον Α' και Β' παγκόσμιο πόλεμο;

Ποιος χρηματοδοτεί τη Χρυσή Αυγή όλα αυτά τα χρόνια;

Γιατί η Γερμανία υιοθέτησε την εθνικοσοσιαλιστική πολιτική της στρατικοποίησης της οικονομίας της και το πως αυτό επηρέασε αναγκαστικά την εξωτερική της επεκτατική πολιτική ξέρουμε;

Τον ρόλο των Ροκφέλερ στο παραπάνω τον ξέρουμε;


Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω τις απαντήσεις Ιταλέ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy