ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ε
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 10:02:04  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Σταματη, μονο μην τους μπερδεψεις με τους "Ι" της Ιταλιας... αυτοι της Ισπανιας ειναι επισης "E" απο το ESPANIA


BLACKHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 10:06:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστός ο Κώστας!
Αρα το ότι κέρδισε η Ισπανία...και αυτό στους "Ε" οφείλεται! Ελλαδα-Ισπανία-Συμμαχία! χιχιχι... απλά για να μην τους έχουμε "ριγμένους" και "αποπαίδια" τους το δώσαμε ε?
Από την άλλοι...οι "Ι" πήραν το παγκόσμιο στο ποδόσφαιρο...και το ποδόσφαιρο θεορείται σπουδαιότερο από το μπάσκετ... άσε που είμαι και οπαδός της Ferrari...μήπως να γίνω Ιταλός τελικά?

Edited by - stanfromgreece on 18/01/2007 10:09:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 10:08:37  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Ε"τσι... "Ε"τσι


BLACKHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 10:40:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παντως οι Αμερικανοι πολιτες πρεπει να αισθανονται "πιο ασφαλεις"...περα απο τα "Γερακια", εχουν και αλλες 3 ομαδες... τους "U", "S", "A"... xaxaxaxaxa


BLACKHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 01:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σωστός ο Κώστας!
Αρα το ότι κέρδισε η Ισπανία...και αυτό στους "Ε" οφείλεται! Ελλαδα-Ισπανία-Συμμαχία! χιχιχι... απλά για να μην τους έχουμε "ριγμένους" και "αποπαίδια" τους το δώσαμε ε?

ακριβως

quote:
Από την άλλοι...οι "Ι" πήραν το παγκόσμιο στο ποδόσφαιρο...και το ποδόσφαιρο θεορείται σπουδαιότερο από το μπάσκετ...

το θεμμα ειναι να μπουμε στο ματι των δρακονιανων (αμερικανοσιονιστωασιατοδενξερωγωτιαλλο)
και αυτοι το μπασκετ θεωρουν ποιο σπουδαιο (νβα)

quote:
άσε που είμαι και οπαδός της Ferrari...μήπως να γίνω Ιταλός τελικά?

1)ολη η ιταλια ειναι αποικια ελληνικη

2)το ονομα Ferrari ειναι κωδικο και σημενει
Ferr-ari=φερε αρη(το ε γινετε ρ)
αρης ειναι ο ελληνας θεος του πολεμου
και αυτο που του ζητανε να φερει ειναι η νικη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 08:23:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ρε τί μαθαίνει όσο γερνάει ο άνθρωπος ε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 08:44:59  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε αυτο το σημειο, σωστος ο gigenis... αλλα ξεχασε κατι ακομα...

Ως και το εμβλημα της εταιριας, θα μπορουσε να ειναι ελληνικο... Το Ατι (Cavallino) ειναι το Μαυρο Πολεμικο του Θεου Αρη


BLACKHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 11:17:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν το ξεχασα απλα δεν το σχολιασα για να δω ποιος εχει ενεργο το ελληνικο dna του
μπραβο σου PREDATOR

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 12:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε gigenis...υπονοείς ότι δεν έχω ενεργό Ελληνικό DNA???Εγώ? που Γεννήθηκα στον Πειραιά,από πατέρα Χιώτη με πατέρα Κρητικό και από μάνα Αιγινίτισα με πατέρα Αργίτη?Απ'ότι βλέπεις, κατάγομαι από ιστορικές περιοχές! (φίλε μου σου έχω στήλει ενα email.Σε παρακαλώ,διάβασέ το!)

Τέλος πάντων...για να επιστρέψουμε στο... αρχικό post αυτού του θέματος... ένα έχω να πώ... ΜΥΘΟΣ και πάλι ΜΥΘΟΣ (αν και προτιμώ πιο...εξωτικές μπυρίτσες!)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 12:14:32  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eυχαριστω gigeni για τα καλα σου λογια, και ανταποδιδω τις φιλοφρονησεις...(αρκετα off topic, ας επανελθουμε λιγακι) ...

Οι "Ε", οπως λεει και ο φιλος Σταματης... ΜΥΘΟΣ... ή μαλλον παραμυθακια για μικρα παιδια, γιατι ο ΜΥΘΟΣ ταυτιζεται με τον Ελληνικο Μυθο και Μυθολογια και δεν κανει...


BLACKHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 13:30:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε gigenis...υπονοείς ότι δεν έχω ενεργό Ελληνικό DNA???Εγώ? που Γεννήθηκα στον Πειραιά,από πατέρα Χιώτη με πατέρα Κρητικό και από μάνα Αιγινίτισα με πατέρα Αργίτη?Απ'ότι βλέπεις, κατάγομαι από ιστορικές περιοχές!

το οτι εχεις τοσο πολυ ελληνικο dna και απο τοσες περιοχες ειναιτο προβλημα

θελω να πω οτι στο dna σου υπαρχει η ταση για δημιουργια καινουργιας πατριδας
παλιοτερα φτιαχναμε αποικιες
αλλα τωρα δεν μπορουμε
το οτι δεν ειδες τον παραληρησμο με το αλογο ειναι σημαδι οτι εχεις ασβεστο ποθο για περιπετια

εισαι στο σταδιο του τιγρη που λενε και οι κινεζοι

νεος γεματος ενεργια που θελει να κανει κατι το ηρωικο για να γινει γνωστος αλλα λογο της νιοτης σπαταλας πολυ ενεργεια και δεν βλεπεις ολα τα σημαδια

αντιθετα ο PREDATOR εχει περασει στο σταδιο του δρακου
σοφος λογο ηλικιας που μπορει να ελεγχει τον ποθο του για περιπετια
επεξεργαζεται καθε στοιχειο και καταναλωνει ενεργεια μονο οταν ειναι απαραιτιτο

(το ελαβα το μηνυμα και εχω στειλει απαντηση)

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 13:42:17  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eυχαριστω και παλι gigeni για τα καλα σου λογια... τωρα αν σου πω, οσο αφορα την ηλικια, οτι ειμαι 23... και οτι δεν θα μπορουσα να ειμαι ο σοφος δρακος οπως με ονοματισες, θα το πιστευες?

Εμενα μου αρεσει πολυ η Παγκοσμια Ιστορια, εχω διαβασει αρκετα βιβλια (οχι παντα τα βιβλια που γραφουν "οι ΝΙΚΗΤΕΣ" - αν καταλαβαινεις τι εννοω), και ετσι θα μπορουσα να καταλαβω ορισμενα πραγματα λιιιγο καλυτερα απο αυτα που παρουσιαζονται συνηθως...

Οπως ειχα πει ξανα, καλυτερα να μην ξερεις τιποτα, παρα να ξερεις λιγα και μισα... η ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ σκοτωνει το μυαλο, δεν το βοηθαει...

Οποτε καλυτερα να διαβασεις πρωτα την Ιστορια και μετα να μπορεις να κρινεις ο,τι "καινουριο" βγαινει στην επιφανεια... ειδικα κιολας, απο ορισμενους (θα το ξαναπω, και ας γινομαι φορτικος) "Δηθεν" επιστημονες-καθηγητες...


BLACKHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 13:45:12  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παντως, προσπαθω να γινω καλυτερος... για να μην μπορει να με εξαπατησει κανεις...


BLACKHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 16:32:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ετσι οπως το εγραψα φανηκε σαν να αναφερομουν στις δικες σας ηλικιες

καλυτερα να το διορθωσω


τιγρης=νεος γεματος ενεργια που θελει να κανει κατι το ηρωικο για να γινει γνωστος αλλα λογο της νιοτης σπαταλαει πολυ ενεργεια και δεν βλεπει ολα τα σημαδια

δρακος=σοφος λογο ηλικιας που μπορει να ελεγχει τον ποθο του για περιπετια
επεξεργαζεται καθε στοιχειο και καταναλωνει ενεργεια μονο οταν ειναι απαραιτιτο

ειναι γνωρισματα των μορφων αυτων γιατι ο δρακος υποτηθετε οτι εχει στην πλατη του χιλιαδες χρονια

ενω η τιγρης χαρακτηριζεται για την ταχυτητα και την δυναμη

ο καθε ενας ασχετα απο την ηλικια του μπορει να ειναι δρακος η τιγρης σε πολλα θεματα

και μην νομιζετε οτι η τιγρης ειναι κατι το κακο
ειναι το ποιο δυνατο ζωο
μετα παμε στους μυθους


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 17:06:17  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aναφερομενος στην ηλικια μου, ηθελα να δειξω οτι εισουν λιγο υπερβολικος στους καλους χαρακτηρισμους σου, οσο αφορα εμενα... οχι οτι θιχτηκα... δεν με εθιξες, μην ανησυχεις


BLACKHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 17:15:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλα μην το περνεις και επανω σου
στο πρωτο σου στραβοπατημα θα στειλω την δρακονιανη πρακτορισα να σε συνετησει με το μαστιγιο της

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 18:56:51  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προτιμω "Εψιλονιτη" να μου στειλεις


BLACKHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 19:29:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
*δοκιμαζει το μαστιγιο της στο κορμι αθλιου Ανδρομεδιου σκλαβου με σαρδονιο χαμογελο*


StanfroGreece να που βγηκαμε πατριωτακια κατα το ημισυ!
------------------------------------------------------

Το αρχικο μηνυμα απο τον beyond:

Απεστάλη: 20/05/2002, 07:49:49

"ΟΜΑΣ Ε,ΜΥΘΟΣ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ?
ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ"

Μετα απο 5 χρονια,αλλος ενας μυθος καταρριπτεται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 20:57:47  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ειμαστε οι MYTHBUSTERS... xexexe....

Να οργανωθουμε να κανουμε καμια εκπομπη, αλλα για καταρριψεις ιστορικο-παραξενο-και τιαυτα θεματα


BLACKHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 21:02:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ειμαστε οι MYTHBUSTERS... xexexe....

Να οργανωθουμε να κανουμε καμια εκπομπη, αλλα για καταρριψεις ιστορικο-παραξενο-και τιαυτα θεματα



Να ξερες ποσες φορες μου εχει περασει απο το μυαλο αυτο...

Να καναμε και κανενα site...Αντιτσαρλατανικο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Troll
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Colombia
270 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2007, 05:02:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Troll  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
medtech

quote:
Κοτσανες με την σεσουλα λοιπον.Ουτε Κραχ,ουτε καταβυθισεις στην Αγγλια,ουτε τα δαση των ΗΠΑ εγιναν στακτη,ουτε αναρχια στις ΗΠΑ (αχτι την εχουν την χωρα αυτοι οι κομπλεξικοι αφου αυτη ειναι η υπερδυναμη σημερα και οχι η Ελλαδα.Μιλαμε ολο αυτο το προφητοευχολογιο για την καταστροφη μιας αλλης χωρας επειδη ειναι πιο ισχυρη και πιο ανεπτυγμενη βγαζει ενα απο τα χειροτερα ελαττωματα του Ελληνα,το φθονο σε ολο του το μεγαλειο.Αιδος Αργειοι!),ουτε δευτερος εμφυλιος πολεμος στις ΗΠΑ,ουτε διαστημοπλοια,ουτε αφυπνισεις γονιδιακα πιστοποιημενων Ελληνων...Ουτε "αναγγενησις της Ελλαδος".

Οι Σύνοδοι των πλανητών; Ε;
Εγιναν; Ε;

Αμέσως να τα μειώσουμε τα παιδιά!!! μέσα έπεσαν.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ,
ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2007, 09:23:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρέ Gigenis... 10 χρόνια ρίχνω στον φίλο Predator! Πάντως...ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια... είναι αλήθεια ότι μικροδείχνω
Φίλη medtech... αλήθεια είμαστε κατά το ήμισι πατριωτάκια? Τελικά λες να παίζει και αυτό ρόλο στο ότι πολλές φορές έχουμε κοινές απόψεις? Και...χμμ...με βάζει αυτό σε σκέψεις τώρα... μήπως αυτό σημαίνει πως... είμαι και εγώ δρακονιανός? (δεν είναι τυχαίο το πράσινο ανθρωπάκι με την γλωσσίτσα έξω όπως κάνουν τα φιδάκια ε?)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2007, 12:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Well φιλε Stan απο την Χιο ειμαι.

quote:
Φίλε gigenis...υπονοείς ότι δεν έχω ενεργό Ελληνικό DNA???Εγώ? που Γεννήθηκα στον Πειραιά,από πατέρα Χιώτη με πατέρα Κρητικό και από μάνα Αιγινίτισα με πατέρα Αργίτη?Απ'ότι βλέπεις, κατάγομαι από ιστορικές περιοχές!

Και φυσικα εχουμε κοινη δρακονιανη καταγωγη πραγμα που φαινεται και απο το γνωστο διαγαλαξιακο ασμα που τραγουδουν γενεες δρακονιανων πληρωματων:

"Παρε σκαφακι δρακονιανο
υπαρχο Κρονιωωωτη,
πιλοτο Κενταυριανοοοοοο
και καπετανιο Χιωωωωωωωωτηηη!"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2007, 12:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαχαχαχα...μπράβο ρε medtech με έκανες και γέλασα!
Στην Χίο έχω περάσει 10 υπέροχους μήνες σαν φαντάρος...και κάτι απίστευτες διακοπές με την γυναίκα μου,έχω υπέροχες αναμνήσεις και φίλους από εκεί!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2008, 12:39:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
265 Μηνύματα Απεστάλη: 24/11/2004, 06:15:46
--------------------------------------------------------------------------------
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ ΗΔΗ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΟΠΟΤΕ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΜΟΝΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΣ ΕΡΜΗΝΕΥΣΕΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ.

ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΩΝ "Ε" ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΝΑΠΟΔΟ 'Ε' ΕΝΩΜΕΝΟ ΣΕ ΣΕΙΡΑ ΜΕ ΕΝΑ 'Ι' ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ 'Ε' Ή ΑΝ ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ ΕΝΑ ΑΝΑΠΟΔΟ 'C' ΕΝΩΜΕΝΟ ΣΕ ΣΕΙΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΣΤΑΥΡΟ '+' ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ 'C' ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ")+(" 'Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ "]+[" .
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ,
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΟ.

ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΤΙΑ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΟΙΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΝΑΚΤΟΡΟ ΤΗΣ ΦΑΙΣΤΟΥ ΝΑ ΔΩ ΚΑΤΙ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΝ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΧΩΡΙΣ ΨΗΦΙΑΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΘΑ ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΣΥΝΤΟΜΑ...

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΛΟΙΠΟΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΕΞΗΣ :
ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΑΝΑΚΤΟΡΟ ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΩΝ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΚΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΘΑΝΑ "ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑΣ" (ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΥΣ). ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΞΩ (10 εκ.)ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΡΑΞΗ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΟΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΝΑΣΚΑΦΕΣ, ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 20 ΜΕΤΡΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΩΝ ΥΠΗΡΧΕ ΜΙΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΠΕΤΡΑ (ΔΙΑΜΕΤΡΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ 30 εκ.) ΜΕ ΕΠΙΠΕΔΗ ΤΗΝ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑΓΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΩΝ "Ε".
ΑΠΟ ΟΤΙ ΡΩΤΗΣΑ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΤΡΑ ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΑ.

ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΑΚΤΟΡΟ ΤΗΣ ΦΑΙΣΤΟΥ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΕΡΕΙΠΩΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΙΚΙΣΗΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΩΡΙΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΚΡΗΞΗ ΤΟΥ ΗΦΑΙΣΤΕΙΟΥ ΤΗΣ ΘΗΡΑΣ (1200 Π.Χ.) ΟΠΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΟ ΕΙΧΕ ΧΑΡΑΧΘΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟ 1200 Π.Χ. !!!

ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΕΙ.
ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 'Ε'.
ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΑΛΛΟ ΓΝΩΡΙΖΩ Ή ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΕΔΩ.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ


..........ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ, ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.............


ΕΠΑΝΕΦΕΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΩΤΟ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΥΧΑΙΑ ΕΙΔΑ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ 2006 ΟΠΟΥ ΠΑΡΑΤΙΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΠΩΣ ΤΗΝ ΧΡΩΣΤΟΥΣΑ...

ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΑ ΤΟΤΕ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΟΜΩΣ....

ΣΤΗΝ ΚΝΩΣΣΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΤΑΦΟ ΣΤΗΝ ΝΟΤΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΑΚΤΟΡΟΥ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΤΑΦΟΥ ΧΑΡΑΓΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ.

ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΣΥΜΒΟΛΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΥΣ ΣΑΝ..... ΤΡΙΑΙΝΑ.!!!!

ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΚΡΕΜΟΤΗΤΑ.....


(ΚΑΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ Ε???)


ΜΕΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΜΩΣ...

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΩΡΑ.

ΚΑΛΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...
..........
.......
....
..
.

ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ, ΕΙΔΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μίνωας2112
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2008, 13:11:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μίνωας2112  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ομάδα Έψιλον και Ομάδες Έψιλον

Τα γράφοντα πάρθηκαν από την Ομάδα Έψιλον.

Ομάδα Έψιλον η πραγματική Ο.Ε. αποτελείτε από τους γνήσιους Έλλην "Έψιλον" που είναι των αριθμό 12

Μια Ομάδα Έψιλον λέγετε ένα σύνολο ανθρώπων όπου είναι γόνος Ελληνικό, έτσι μπορούμε να έχουμε μια μεγάλη Ομάδα Έψιλον η οποία να αποτελείτε από όλους τους Έλλην αλλά και μικρότερες Ομάδες Έψιλον η οποίες αποτελούνται από ένα καθορισμένο αριθμό Έλλην.

"Κάθε Έλλην αποτελεί και είναι ένας μικρός Έψιλον"

Με αυτό των τρόπο έχουμε.....

1. ένα σύνολο αριθμών Ελλήνων η οποίοι εργάζονται και διδάσκονται για τη γνώση αυτομάτως το σύνολο αυτό ονομάζετε Ομάδα Έψιλον.

2. Το όνομα Ομάδα Έψιλον δεν σημαίνει τίποτα απολύτως αν αυτή η Ομάδα δεν αποτελείτε παρά μόνον από Έλλην.

3. Θα ακούσετε θα διαβάσετε για Ομάδες Έψιλον οι οποίες δεν έχουν σχέση με την πραγματική Ομάδα Έψιλον και με τους πραγματικούς Έψιλον είναι απλά καλοστημένες κερδοσκοπικές, ανθελληνικές οργάνωσης.


ΑΠΟ ΤΟ www.ieraellas.com



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2008, 21:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.apologitis.com/gr/ancient/omada/epsilon.htm

ύλη εξετάσεων και SOS! θα πέσει διαγώνισμα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ειμαι_και_φαινομαι
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2011, 01:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μίας και αναφερθήκαμε στο θέμα του Μύθου ας δούμε λεξικογραφικά όλες τις ερμηνείες του:

Μύθος = Φανταστική, ψευδή διήγηση, παραμύθι || μυθική παράδοση περί θεών ή ηρώων «ο μύθος της Λερναίας Ύδρας»|| αλληγορική διηγήσεις περί ζώων ή φυτών, με ηθικόν συμπέρασμα «Μύθοι του Αισώπου»|| υπόθεση λογοτεχνικού έργου (δράματος, μυθιστορήματος, κλπ).

-αρχ: προφορικός λόγος, δημηγορία|| συνομιλία || προσταγή || υπόσχεσης || συμβουλή || απόφασης, σκοπός || ρητορικό απόφθεγμα|| παροιμία || φήμη || είδησης || ιστορικό δίδαγμα.

Εγκυκλοπαίδεια Πάπυρος Λαρούς, Σελ. 336 («ΜΥΘΟ» τόμος 10) ~ 1964.

Συνεπώς από τα μέχρι τώρα «στοιχεία» περί «Ομάς Έψιλον» είναι φανερό πως πρόκειται περί Φήμης δηλαδή Μύθου (αρχαιοελληνικά).

Edited by - XD on 23/05/2006 10:56:07


μυθος=παρα-μυθι, αρα φυσιν=παρα-φυσιν, αρα δειγμα-παρα-δειγμα , αρα φωνω-παρα-φωνω, αρα σιτω=παρα-σιτω , αρα λογω=παρα-λογω.... να συνεχισω?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2011, 18:07:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παραμύθι = Φανταστική διήγηση εξαιρετικών υπερφυσικών γεγονότων.
(αρχ.) Συμβουλή, παρηγοριά, ενθάρρυνση

και φυσικά Παραμυθάς = (μτφ). Ψευδολόγος - Φαντασιοκόπος

Εγκυκλοπαίδεια Πάπυρος Λαρούς, Σελ. 1036 («ΠΑΡΑ» τόμος 10) ~ 1964

Edited by - XD on 15/04/2011 18:09:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ploutonas
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2013, 00:21:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τυχαία έπεσα στο θέμα αυτό και παρατήρησα οτι είναι από το 2003 - 2011. Να ενημερώσω μονάχα ότι είμαι δυσλεκτικός, αν και φιλτράρω το κείμενο από word και διορθωτές.. λολ

Μετά από όλα αυτά που διάβασα και μετά από τόσα χρόνια που έχουν περάσει και τόσα βιώματα και αποκαλύψεις στην χώρα μας τα τελευταία 3 χρόνια, παίρνω την πληροφορία αυτιών με χιουμοριστικο τρόπο... Πριν πεθάνει ο Φουρακης είπε, ότι σας λέγαμε ήταν μ#$#$#ς, είμαστε μασόνοι... κτλ

Εγώ έχω μικρά αυτιά! Όμως αφού ανακάλυψα αυτό το τοπικ, άρχισα να ψάχνω τα αυτιά απο αγάλματα και φωτογραφίες άλλων λαών (1 omg και 3 lol). Οι εβραίοι, άραβες, κτλ έχουν τέτοια αυτιά μεγάλο λοβό... Κινέζοι είναι μιξ... Από την άλλη τα αγάλματα του Πυθαγόρα έχει μικρά αυτιά σαν τα δικα μου (χαχα).. Το άγαλμα του Ποσειδών η Δια, έχει μικρά... Ο Ηράκλειτος από την άλλη σε ενα πίνακα έχει αυτιά που περιγράφονται ως μογγολικά με τα λεγόμενα του φουρακη. Ο θαλης ο Μιλήσιος, ο Απόλλωνας, ο Σωκράτης, τουλάχιστον όσα μπόρεσα να βρω σε 1 ώρα ψάξιμο... Απο την άλλη το έψαξα γενετικά, να δω μήπως και σχετίζετε, έστω και στο ελάχιστο ο λοβός του αυτιού με φυλετικά θέματα. Δεν βρήκα ούτε 1... Κουράστηκα να ψάχνω...

Από την άλλη, πια ομάδα Ε και πράσινα άλογα... Το μόνο σίγουρο οτι έγινε λούης η ομάδα Ε. Η τάχα εμφανιστήκαν 600 δις από έναν Σορρας, που ζητά να αγοράσει τα ομόλογα της χώρας (χρεοκοπημένα) και να τα μεταπουλήσει σε υγιή μορφή. Πέρα ταύτα, πολλά έχει πει ο Σορρας, όπως πχ. ότι η πλειοψηφία τον τούρκων είναι έλληνες και η πλειοψηφία των ελλήνων δεν είναι.. Ότι τάσσετε υπέρ μιας παγκόσμια ταυτότητας, κτλ... Μόνο Ε δεν μπορείς να τον πεις. Αν και βγήκαν άρθρα πρόσφατα ότι είναι ο Ε.

Ξέχασα να γράψω, ο Σορρας, ο Ροκφελερ, ο Ροτσιλντ έχουν μεγάλα αυτιά με κρεμασμένο λοβό...

Μπορεί ο λοβός των αυτιών μου να μην είναι μεγάλος, όμως έχω ελληνικό πόδι, έχω ομάδα αίματος Ο καθώς και όλοι μου η οικογένεια, δεν έχουμε ούτε 1 άτομο που να έχει διαφορετική ομάδα αίματος Και το Ο είναι των ελλήνων.

Έκανα δικια μου έρευνα τον τελευταίο καιρό στο να βρω χαρακτηριστικά που είχαν οι αρχαίοι λαοί.

Α ομάδα αίματος, είναι σκανδιναβοί, γερμανοί, δυτικοί ευρωπαίοι.

Β ομάδα αίματος είναι οι μογγολοι, κινέζοι και εβραίοι.

ΑΒ ομάδα αίματος είναι μετά από μια μετακίνηση εβραίων πληθυσμών στα γερμανικά και σκανδιναβικά εδάφη. Μάλιστα αυτοί αποκαλούνται ΑΡΙΑ φυλή.

Ο ομάδα αίματος, αρχικά παρατηρείτε στους έλληνες, ένα ποσοστό στην Βρετανία (Ιρλανδία) και Αμερική. Η Ο ομάδα αίματος είναι πολύ σπάνιο και περιζήτητο στης ασιατικές χώρες, αφού μερικές χώρες όπως η Ιαπωνία, σε παντρεύονται με βάση τον τύπο αίματος και το Ο είναι το περιζήτητο.

πληροφορίες για της ομάδες αίματος της πείρα απο διάφορες έρευνες που έχουν γίνει απο πανεπιστήμια και γενετιστές... Δεν θα αναφερθώ στο πιο είναι το πιο παλιό αίμα.. Πολλοί υποστηρίζουν οτι είναι η ομάδα Α μετά Β και μετά Ο... Όμως βασίζονται στην θεωρία εξέλιξης του Λαμαρκ και μάλιστα δένουν την θεωρία τους, επειδή ο χιμπατζής είχε ομάδα αίματος Α πριν 20.000 χρόνια... Γιαυτο αφήνουμε στην ακρη, πιο είναι το πιο παλιό, γιατι άκρη δεν θα βρούμε... Δεν υπάρχουν στοιχεία. Και αφου αποδείχτηκε οτι ο άνθρωπος δεν ηταν πίθηκος...

Τέλος πάντων... Το μόνο σίγουρο είναι, ότι όντος το μεγάλο αυτί προσδίδει σοφία σε μερικούς και επειδή τα αγάλματα σοφών (μερικών) είναι μιξ, άλλα με μικρό αυτί και άλλα με μεγάλο (ίδιο πρόσωπο), να υποθέσω οτι δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Όμως ένα χαρακτηριστικό έχουν όλα τα αγάλματα και ζωγραφιές ελλήνων. Το ελληνικό πόδι.. Ποτέ δεν θα δεις άγαλμα ελλήνων με αιγυπτιακό η ρωμαϊκό.

http://en.wikipedia.org/wiki/Morton%27s_toe
http://weknowmemes.com/2013/03/which-foot-type-are-you-egyptian-roman-greek/

να συμπληρώσω ότι στο αγγλικό wiki, γράφουν ότι το ελληνικό πόδι προέρχεται από τους προϊστορικούς πιθήκους πριν 200.000 χρόνια. Βέβαια πριν λίγους μήνες αποδείχτηκε επίσημα πλέον, ότι ο άνθρωπος δεν προέρχεται από πιθήκους, διότι ανακαλύφθηκαν κόκαλα ανθρώπου πριν 1.8 εκ. χρόνια. Κατέληξαν ότι ο άνθρωπος, είναι μοναδικό είδος και δεν έγινε μετάλλαξη μια μαϊμούς σε άνθρωπο.

Αρκετά με τα αυτιά.. λολ


Edited by - Ploutonas on 13/11/2013 00:35:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy