ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 4ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
john133
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2009, 14:31:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john133
ναι ομως δεν προβλεπω και τι θα δω..........και δεν λεω θα αγγιξω το ταδε πραγμα και θα δω η τι θα δω............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2009, 11:30:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Υπάρχει και ένας άλλος τρόπος για το διάβασμα της ενέργειας σε οτιδήποτε θέλει κάποιος. Είναι με το τρίτο μάτι,δηλαδή την επίφυση.

Μπορεί κάποιος να λύσει ένα δυσκολο πρόβλημα έχοντας την προσοχή του στην επίφυση και ταυτόχρονα να σκέφτεται το πρόβλημα κανονικά.Τότε κάποια στιγμή μετά απο αυτό ή και στον ίδιο χρόνο που σκέφτεται το πρόβλημα θα του έρθει η <<θεία επιφήτοιση>>.Το ανώτερο όργανο του εγκεφάλου είναι η επίφυση,μπορεί κάποιος να το αξιοποιήσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2009, 11:32:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Η επίφυση είναι η πύλη πρός το υπερσυνείδητο,όταν ειμαστε εκεί δεχόμαστε τις σκέψεις του θεού μέσα μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2009, 18:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Η επίφυση είναι ενδοκρινής αδένας του σώματος. Είναι η μόνη περιοχή του σώματος που διαθέτει φωτοευαίσθητα κύτταρα, τα οποία την καθιστούν φωτοευαίσθητο ενδοκρινή αδένα.

Έχει το μέγεθος περίπου ενός μπιζελιού και βρίσκεται τοποθετημένη ανάμεσα στα ημισφαίρια του εγκεφάλου, στην τρίτη κοιλία, πτυχωμένη σε ένα αυλάκι το οποίο δημιουργείται από την καμπυλότητα των δύο θαλαμικών σωμάτων.

Λειτουργίες

Οι λειτουργίες τις επίφυσης είναι πολυ σημαντικές ως προς την επιρροή που έχουν σε πολλά όργανα και αδένες του σώματος.

Ο Ενδοκρινής αυτός αδένας:

* Παράγει την ορμόνη μελατονίνη
* Δημιουργεί το αίσθημα της νύστας μέσω της έκκρισης της παραπάνω ορμόνης
* Μετατρέπει τα σήματα του νευρικού συστήματος σε "ενδοκρινή σήματα" (δηλαδή ουσίες)

Πιο αναλυτικά:

* Μετατρέπει την ορμόνη μελατονίνη σε σεροτονίνη κατ αναλογία με την ποσότητα του φωτός που δέχονται τα φωτοευαίσθητα κύτταρά του
* Ανάλογα με την έκκριση σεροτονίνης ή μελατονίνης και της ποσότητας τους, οι υπόλοιποι ενδοκρινείς αδένες λαμβάνουν "σήματα" που αφορούν τη λειτουγία τους
* Ρυθμίζει τον καρδιακό ρυθμό και τον βιορυθμό στα όντα, μέσω τις έκκρισης αυτών των δύο ουσιών.


Ε-Λ-Ε-Ο-Σ ΠΙΑ Ε-Λ-Ε-Ο-Σ!

Παρακαλω ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2009, 20:09:00  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε john133 απλά ρώτησα εαν έχεις δεί κάποιο προμύνημα που να αφορά ένα ευρύτερο κύκλο ανθρώπων, μια ομάδα δηλαδή ατόμων και όχι κάποια άτομα μεμονωμένα.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2009, 21:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Η επίφυση είναι ενδοκρινής αδένας του σώματος. Είναι η μόνη περιοχή του σώματος που διαθέτει φωτοευαίσθητα κύτταρα, τα οποία την καθιστούν φωτοευαίσθητο ενδοκρινή αδένα.

Έχει το μέγεθος περίπου ενός μπιζελιού και βρίσκεται τοποθετημένη ανάμεσα στα ημισφαίρια του εγκεφάλου, στην τρίτη κοιλία, πτυχωμένη σε ένα αυλάκι το οποίο δημιουργείται από την καμπυλότητα των δύο θαλαμικών σωμάτων.

Λειτουργίες

Οι λειτουργίες τις επίφυσης είναι πολυ σημαντικές ως προς την επιρροή που έχουν σε πολλά όργανα και αδένες του σώματος.

Ο Ενδοκρινής αυτός αδένας:

* Παράγει την ορμόνη μελατονίνη
* Δημιουργεί το αίσθημα της νύστας μέσω της έκκρισης της παραπάνω ορμόνης
* Μετατρέπει τα σήματα του νευρικού συστήματος σε "ενδοκρινή σήματα" (δηλαδή ουσίες)

Πιο αναλυτικά:

* Μετατρέπει την ορμόνη μελατονίνη σε σεροτονίνη κατ αναλογία με την ποσότητα του φωτός που δέχονται τα φωτοευαίσθητα κύτταρά του
* Ανάλογα με την έκκριση σεροτονίνης ή μελατονίνης και της ποσότητας τους, οι υπόλοιποι ενδοκρινείς αδένες λαμβάνουν "σήματα" που αφορούν τη λειτουγία τους
* Ρυθμίζει τον καρδιακό ρυθμό και τον βιορυθμό στα όντα, μέσω τις έκκρισης αυτών των δύο ουσιών.



Ναι,μόνο αυτά κάνει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2009, 21:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki
εαν αποδειξετε οτι κανει και κατι αλλο, πιο μεγαλο, σας περιμενει το νομπελ!

σας φανηκαν λιγα και ασημαντα δλδ...?!?!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john133
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2009, 23:24:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john133
δεν εχει τυχει να δω για ευρυτεροΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2009, 10:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φίλοι μου, μου συμβαίνει από πολύ παλιά να βλέπω κάποιον στο δρόμο καθώς περπατώ και αυτόματα να μου έρχεται στο «νου» το τι έχει αυτός ο άνθρωπος! Τι σκέφτεται, τι νιώθει γιατί έχει το τάδε πρόβλημα το οποίο μου εμφανίζετε μέσα στην «νοητική οθόνη» όπως ένα έργο.

Μπορεί να «δω» τι συμβαίνει σε έναν άνθρωπο χρονικά κάτι που έχει σχέση με εκείνη την μέρα, αλλά μπορεί να δω και όλη την ζωή του! όχι με λεπτομέρειες ,αλλά σαν κάποια σημαντικά γεγονότα που έχουν σημαδέψει την ζωή του.

Ποτέ όμως δεν γνώρισα αυτούς τους ανθρώπους και ποτέ δεν έμαθα αν όλα αυτά ήταν του μυαλού μου ή ότι όντος ήταν αλήθεια. Μου έχει τύχη κάτι ανάλογο και σε κοντινά πρόσωπα στα οποία κατά κάποια ποσοστά της % έχω πέσει μέσα ,αλλά αυτό δεν μπορεί να επιβεβαιώσει τίποτα από τις προηγούμενες εμπειρίες μου.

Δεν είναι κάτι που το προκαλώ είναι κάτι που μου συμβαίνει άθελα μου. Όταν μου συμβαίνει απλά το παρατηρώ. Πιστεύω χωρίς να το γνωρίζω, ότι αυτό είναι κάτι που συμβαίνει σε πολλούς ανθρώπους και ίσως σε κάποιους από εσάς.(εκτός από τον john133)

Φίλε john133 «έχω την εντύπωση» ότι βγαίνεις και λες πολύ εύκολα ότι έχεις μαγικές δυνάμεις) Είναι λογικό κάποιοι να σου ζητούν να τις αποδείξεις.. ειδικά τις δυνάμεις που επικαλείσαι ότι έχεις!!
Αυτές οι δυνάμεις μπορούν να αποδειχτούν αντικειμενικά στους άλλους.

Αυτό που λες:

quote:
ναι ομως δεν προβλεπω και τι θα δω..........και δεν λεω θα αγγιξω το ταδε πραγμα και θα δω η τι θα δω............

Μου φαίνεται να περιέχει αρκετή σύγχυση. Μπορείς να μας το ξεκαθαρίσεις και άλλο;


Τώρα στο αστρικό όταν κάποιος έρχεται σε επαφή με μια αστρική οντότητα λειτουργεί πολλές φορές εκτός από την τηλεπάθεια ως επικοινωνία.. η «γνώση της πρόθεσης του άλλου». Αυτό είναι κάτι που το ξέρεις άμεσα! Και βεβαία είναι κάτι που το επιβεβαιώνεις. Δηλ μπορεί να εμφανιστεί ένα άτομο οπού εξωτερικά δεν δείχνει να έχει κάτι κακό. Αλλά η προθέσεις του είναι άλλες. Τότε αυτές οι προθέσεις «έρχονται» και κτυπουν κατευθείαν στο συναισθηματικό κέντρο του αστρικού σώματος σαν συναργεμός!!

Η γνώση έχει δυο εχθρούς! Αυτούς που απορρίπτουν τα πάντα μέσα από ένα υλιστικό νου ..και αυτούς που πιστεύουν τα πάντα!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2009, 10:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Πράγματι οι ενδοκρινείς αδένες (επίφυση και υπόφυση) έχουν κάτι το υπερφυσικό καθώς κρατούν το κλειδί για την πόρτα, ώστε να μπορέσουμε να ανοίξουμε το τρίτο μας μάτι, ώστε να μπορέσουμε να συνομιλήσουμε με τις ορμόνες μας…

Αστειεύομαι παιδιά μην βαράτε…

Καταλαβαίνω την εσωτερική ανάγκη που υπάρχει να δώσουμε στα «πάντα» μια ανώτερη πνευματική χροιά, αλλά δεν θα ήταν προτιμότερο να υπάρχει μέσα μας πάντα η ανάγκη της ισορροπίας (αμφιβολίας), δηλαδή να γνωρίζουμε και τις δυο όψεις του νομίσματος, και μέσο αυτού του δρόμου να «αφηνόμαστε» σε αυτό που μας γεμίζει περισσότερο…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2009, 11:26:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22

quote:
Καταλαβαίνω την εσωτερική ανάγκη που υπάρχει να δώσουμε στα «πάντα» μια ανώτερη πνευματική χροιά, αλλά δεν θα ήταν προτιμότερο να υπάρχει μέσα μας πάντα η ανάγκη της ισορροπίας (αμφιβολίας), δηλαδή να γνωρίζουμε και τις δυο όψεις του νομίσματος, και μέσο αυτού του δρόμου να «αφηνόμαστε» σε αυτό που μας γεμίζει περισσότερο…

Αν εσένα σε γεμίζει περισσότερο η άγνοια και η 100% υλιστική άποψη των πάντων,οκ. Ισορροπία δέν είναι να δεχόμαστε μόνο την υλιστική άποψη,υπάρχει και η πνευματική.Αν θές ισσοροπία τότε δέξου και τις δύο όψεις,η επίφυση έχει υλιστική λειτουργία αλλά και πνευματική.

quote:
Φίλοι μου, μου συμβαίνει από πολύ παλιά να βλέπω κάποιον στο δρόμο καθώς περπατώ και αυτόματα να μου έρχεται στο «νου» το τι έχει αυτός ο άνθρωπος! Τι σκέφτεται, τι νιώθει γιατί έχει το τάδε πρόβλημα το οποίο μου εμφανίζετε μέσα στην «νοητική οθόνη» όπως ένα έργο.

Μπορεί να «δω» τι συμβαίνει σε έναν άνθρωπο χρονικά κάτι που έχει σχέση με εκείνη την μέρα, αλλά μπορεί να δω και όλη την ζωή του! όχι με λεπτομέρειες ,αλλά σαν κάποια σημαντικά γεγονότα που έχουν σημαδέψει την ζωή του.

Ποτέ όμως δεν γνώρισα αυτούς τους ανθρώπους και ποτέ δεν έμαθα αν όλα αυτά ήταν του μυαλού μου ή ότι όντος ήταν αλήθεια. Μου έχει τύχη κάτι ανάλογο και σε κοντινά πρόσωπα στα οποία κατά κάποια ποσοστά της % έχω πέσει μέσα ,αλλά αυτό δεν μπορεί να επιβεβαιώσει τίποτα από τις προηγούμενες εμπειρίες μου.

Δεν είναι κάτι που το προκαλώ είναι κάτι που μου συμβαίνει άθελα μου. Όταν μου συμβαίνει απλά το παρατηρώ. Πιστεύω χωρίς να το γνωρίζω, ότι αυτό είναι κάτι που συμβαίνει σε πολλούς ανθρώπους και ίσως σε κάποιους από εσάς.(εκτός από τον john133)


Όσο εξελίσεται κάποιος (όπως εσύ για παράδειγμα) τόσο περισσότερο <<πνευματικός>> γίνεται,αυτό είναι φυσιολογικό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2009, 12:42:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
alex22 κάτι μου λέει ότι παρεξήγησες το μήνυμα μου…

Όταν γράφω να γνωρίζουμε και τις «δυο όψεις του νομίσματος» εννοώ να γνωρίσουμε και τις δυο πλευρές τις ανθρώπινης φύσης (υλη και πνεύμα), να γνωρίζουμε δηλαδή ότι ο άνθρωπος δεν «εξελίσσεται» όταν η ζυγαριά γέρνει από την μια πλευρά μόνο, αλλά υπάρχει απόλυτη αρμονία (ισοζύγια) .

Όταν η γνώση μας προέρχεται (λαμβάνεται) μονόπλευρα, αδιαφορώντας στο να περάσουμε από την διαδικασία στο να γνωρίσουμε, να αντικρούσουμε, να αμφιβάλουμε, παίρνοντας έτοιμη μασημένη τροφή και όχι ψάχνοντας όλες τις αιτίες (ερμηνείες, αποδείξεις) που μας δίνονται μέσα από την φιλοσοφία, θρησκεία, αποκρυφισμό, επιστήμη κλπ, τότε απλά πιανόμαστε από κάτι που δεν έχει την δύναμη να μας πάει ένα σκαλί ακόμα πιο πάνω…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2009, 13:45:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Συμφωνώ πλήρως σε αυτά που λές,εσύ έχεις αυτήν την ισσοροπία που έλεγες πιό πάνω?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2009, 14:46:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Ότι και να σου πω δεν θα γνωρίζεις αν αληθεύει ή όχι, όπως και δεν γνωρίζουμε αν αληθεύουν τα βιώματα του κάθε μέλος εδώ μέσα, βλέπεις μπορούμε να κρυφτούμε και να παρουσιάσουμε σε άλλους αυτό που δεν είμαστε ή που θα θέλαμε να είμαστε, ενώ στον ίδιος μας το εγώ δεν μπορούμε να κρυφτούμε ποτέ…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2009, 16:40:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2009, 22:05:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Δεν μπορούμε να κρυφτούμε πάντα elo μου ή τουλάχιστον όχι από όλους. Τώρα τι εμποδίζει όσους αντιλαμβάνονται να πουν δυο κουβέντες παραπάνω είναι ένα θέμα.....θα έλεγα ότι ο κάθε άνθρωπος επιλέγει χ τρόπους να αλληλεπιδράσει με τους γύρω του, για δικούς του λόγους, αλλά καλό είναι να διατηρήσει τις ισορροπίες διότι τα αποτελέσματα της έλλειψης αυτοελέγχου, τις περισσότερες φορές, είναι δυσάρεστα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2009, 22:13:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki
κι εμενα μου συμβαινει το ιδιο πραμα! βλεπω καποιον στο δρομο και λεω "θα σκονταψει..." και σκονταφτει! και πιο συχνα: "δεν θα σκονταψει..." και δεν σκονταφτει! σε βαθμο στατιστικα σημαντικο μιλαμε!

το κουρδιστο πουλι του μουρακαμι το εχετε διαβασει? να το διαβασετε! (ισως) δεν ειναι ασχετο με ορισμενες πλευρες του ευρυτερου θεματος!

και μην ξεχνατε και την επισημανση του καστανεντα: στον κοσμο του ονειρου ειμαστε παντα μονοι και πρεπει να καλλιεργουμε μια κατασταση απολυτης επιφυλακης - διοτι εκει εξω υπαρχουν πολλοι κυνηγοι - με τα κυνηγοσκυλα τους!

καλη τυχη ρε φτερωτες ψυχες!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ThanasisTheGreat
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2009, 23:26:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThanasisTheGreat
Γεια σας!διστιχως δεν εχω πολυ χρονο για να μπαινω και καμια φορα το σιτε δεν φορτονει...λοιπον...επειτα απο πολλες προσπαθειες καταφερα κατι.αφου ημουν πληρως χαλαρος φανταζομουν εντονα το σωμα μου να κοιμαται καιγω να το κοιταω.ενα βουητο στα αυτια μου αρχισε να μεγαλωνει σιγα σιγα.νομιζα πως ακοθγα πουλια να κελαιδουν.ηταν ενα απεριγραπτο περιεργο συναισθιμα.καποια στιγμη ενιωθα πως γυριζω φυρω γυρω...μετα φοβιθικα παρα πολυ και ανοιξα τα ματια μου...περιμενω απαντησεις... οποιος θελει μπορει να με κανει add στο msn για να ανταλαξουμε αποψεις... astral_criminal@hotmail.com....περιμενω να μου πειτε την αποψη σας.

YedFocused peace outΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john133
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2009, 11:43:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john133
παραλιγο να κανεισ αστρικη προβοληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ThanasisTheGreat
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2009, 16:25:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThanasisTheGreat
Γεια σας και παλι.Ειδα χθες στο ονειρο μου,χωρις βεβαια καποια προσπαθεια να κανω αστρικη προβολη,οτι πεταγα πανω απο μια τεραστια πεδιαδα και ημουν αρκετα ψιλα.Ειχα καταλαβει οτι βρισκομουν σε ονειρο και προσπαθησα να ξυπνισω.Αφου ξυπνισα θυμαμαι μονο αυτο που σας περιεγραψα και ακομα και αυτο αρκετα θολα...περιμενω την αποψη σας.

YedFocused peace outΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Etta
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2009, 15:00:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Etta
Γεια σας!!!!
Δεν είμαι ειδική στο θέμα αν και μου αρέσει σαν ιδέα και θα ήθελα καποια στιγμή να πραγματοποιήσω αστρική προβολή.Μπορεί αυτό που θα πω να μην έχει καμία σχέση με το θέμα.Λοιπόν απ'όσο ξέρω μπορεί κάποιος ενώ κοιμάται η είναι αφηρημένος να κάνει αστρικό ταξίδι χωρίς να το καταλάβει.Διάβασα ότι κάποιοι κάνουν ταξίδι στο χρόνο κατά τη διάρκεια ενός αστρικού ταξιδιού.Αυτό δε ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά έχει κυρίως σχέση με αυτό που θέλω να ρωτήσω.
Όταν ήμουν μικρή είχα πολλές φορές αυτό που λέμε déjà vu.Το περίεργο όμως δεν είναι εκει,παρόλο που όταν γινόταν δεν ήταν στιγμιαίο αλλά ήξερα ολόκληρους διαλόγους πριν καν γίνουν.Το θέμα που με απασχολεί είναι ότι σε αντίθεση με όσους ξέρω,υπήρχαν στιγμές που ήμουν αφηρημένη και μετά σαν γυρνούσα απότομα κ βίαια στη "πραγματικότητα" σαν κάτι να με έχει τραβίξει,αν μπορώ να το πω έτσι.Εκείνες τις φορές λοιπόν καταλάβαινα ότι είχα δει κάτι που μετά από καιρό θα ζούσα σαν déjà vu.Προς Θεού δε λέω πως είμαι μέντιουμ και βλέπω το μέλλον.Δε θυμόμουν τίποτα ήξερα μόνο ότι κάποια στιγμή θα το ξαναδώ.
Μου έχει δημιουργηθεί λοιπόν η απορία μήπως έκανα ασυνείδητα κάτι σαν αστρικό ταξίδι.


Ola einai pithana ma katholou tuxaia......!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john133
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2009, 17:05:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john133
και εμενα μου εχει τυχει αυτο στο ονειρο να τριγυρνω στο σχολειο ενω πριν απο μια μερα προσπαθουσα να κανω αστρικη προβολη και να δω μια γυναικα στο σχολειο καθαριστρια π δν τν ειχα ξαναδει προσπαθησα να ξυπνησω και την επομενη μερα την ειδα οταν καναμε καταληψηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ThanasisTheGreat
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2009, 20:59:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThanasisTheGreat
καιγω πολλες φορες καθως ακουω φιλους μου να μιλουν ειμαι σιγουρος πως εχω ξανακασουσει αυτη τη συζιτηση...

YedFocused peace outΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2009, 21:13:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Φίλη Etta το deja vu δέν έχει σχέση με την αστρική προβολή,τουλάχιστον σε επιφανιακό επίπεδο.Πιστεύω πως οι άνθρωποι που έχουν έντονα deja vu και άλλες παράξενες εμπειρίες, καλούνται απο τον ανώτερο εαυτό τους να τον θυμηθούν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ThanasisTheGreat
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2009, 19:35:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ThanasisTheGreat
Καλησπερα σας.ενα πολυ καλο site που μπορειτε να ενημερωθειτε για την αστρικη προβολη,αρκετες τεχνικες,dejavou,και γενικα για οτι νεοτερο σχετικα με παραφυσικα φαινομενα ειναι αυτο:

http://paranormaltk.webs.com/

YedFocused peace outΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2009, 18:33:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
ΤΟ DEJU VU ΠΟΥ ΣΤΑ ΓΑΛΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ
"ΤΟ ΧΩ ΞΑΝΑ ΔΕΙ"
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ
ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο alex22 ...

ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΕΧΕΙΣ ΧΑΣΕΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΔΕΙ
AΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΣΠΑ Η ΠΙΟ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΙ ΣΠΑΣΜΟΙ ΣΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ
ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑ Α ΠΡΟΒΟΛΗΣ

ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΗΜΟΥΣΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bella leto
Νέο Μέλος

France
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2009, 04:09:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bella leto  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bella leto  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος bella leto  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος bella leto
paidia hi eimai kainouria k thelo n sas po ti m sinevi exthes t vradi..loipon exo provlima m ton upno k koimame arga alla ton teleuteo kairo niotho idietera kourasmeni m apo telesma n m perni o upnos mesa sto leoforio gia t spiti m xoris n t katalavo.xtes loipon epesa gia upno 3.30 koimithika amesos ...evlepa ena oniro den to thimame k ksafnika vlepo oti vrikome ekso apo to domatiomou tin auli mprosta apo tin sukia pou einai apenanti sxedon apo t parathiro m nomiza oti htan oniro ...k ksafnika paratirisa o ti den patousa sti gi k tote akousa ena thorivo san n ksefisouse kapoios k skeutika n petakso poio psila gia n do kalitera k to ekana amesos tote anliftika oti den einai oniro eniotha olo m to soma moudiasmeno k mia energia n to diaperna kai enitha kati na me trava sto krevati m antiliftika oti itan to soma m eixa proti fora tetia sunestisi tou eautou m tromaksa alla prospathisa na xalaroso k tote apo to dentro akoustike i foni mias kopelas pou kalouse se voithia k pri prolavo n kano kati arxise n ouriazi'tha vgo tha gennitho tha gennitho' i fonitis antixouse mesa m tromaksa k arxisa noita n pigeno pros t soma m otan eftasa k mpika mesa tou prospathisa na to nioso xoris na anikso ta matia allaenaimoun mesa tou den koinintan kai ego arxisa na spartarao giati fovithika oti den mporo n mpo.tote ksipnisa mesa se ena allo oniro k meta stin pragmatikotita pisteuo auto egine giati den mporousa n epistrepso apeftias i ora itan molis4.30 otan epestrepsa.auto pou fovame einai n kimitho oxi oti den thelo n kano ap alla then ksero an i sukia stin auli mas exei kati...i an itan ena komati tou eautou m auto pou akousa.sory gia to katevato alla kapou eprepe n to po pite mou tin gnomi sas to exo anagi...

a.pΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2009, 09:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
bella leto καλημέρα και χρόνια σου πολλά.

Θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish ώστε να είσαι κατανοητή από όλους μας.

Σ΄ευχαριστώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2009, 22:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΤΑ ΛΑΤΙΝΙΚΑ ΔΕΝ ΠΟΛΥΚΑΤΛΑΒΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΕΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ
ΣΟΥ ΚΑΤΙ ΔΗΔ ΣΕ ΑΠΟΘΟΥΣΕ ?????

ΠΡΙΝ ΣΕ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΣΟΥΝ ??

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bella leto
Νέο Μέλος

France
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2009, 01:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bella leto  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bella leto  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος bella leto  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος bella leto
χρονια πολλα σε ολους κ συγνομι για τιν γραφι μου.ναι ενο ημουν επανο στο σομα μου δεν μπορουσα να μπο δεν ξερο τι εγινε αλλαδεν μπορουσα να συνκολλιθο μαζι του....

a.pΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy