ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2009, 17:58:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Η ταχύτητα του Νου είναι ασύλληπτη.
Αρκεί 1 δευτερόλεπτο να χαλαρώσεις και να κλείσεις τα μάτια σου, 1 δευτερόλεπτο (και λιγότερο) να δεις την 'εικόνα' να έρχεται κατά πάνω σου, 1 δευτερόλεπτο να συνέλθεις και άλλο 1 να συνηδειτοποιήσεις τι είδες και να αρχίσεις να τρέχεις.




Η ταχύτητα του νου συμφωνώ ότι είναι η γρηγορότερη που ξέρουμε αλλα τι εννοείς
Ότι ήταν της φαντασίας μου ? η κάτι μεταφυσικό ?πάντως το περιστατικό κράτησε
Κοντά στο λεπτό οχι 3 δευτερόλεπτα .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2009, 19:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
Είναι οι είκόνες που υπάρχουν μέσα στο ασυνείδητό σου.
Ο εγκέφαλος καταγράφει απο τη στιγμή που γεννιόμαστε (βάλε και την κυτταρική μνήμη, άν σου αρέσει σαν έννοια).
Είναι οι εικόνες που δεν εχουν επεξεργαστεί απο τη συνείδηση και ξεπηδούν σε στιγμές χαλάρωσης, ύπνου, διαλογισμού.
Επεξεργασία ζητάνε και τίποτα άλλο.
Δεν είναι καθόλου φαντασία... είναι πολύ ζωντανές, στις περιπτώσεις που η συνείδηση και οι αισθήσεις δεν κοιμούνται, μπορούμε να τις αγγίξουμε, να νιώσουμε την ενέργειά τους, να μας αγγίξουν και φυσικά να μας τρομάξουν!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2009, 19:18:45  Εμφάνιση Προφίλ
Με λίγα λογία εννοείς παιχνίδια του μυαλού ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2009, 20:01:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
Ναι, μπορούμε να το πούμε και παιχνίδι!!

Πήγα σε ένα σπίτι πρόσφατα και το μωρό της οικογένειας (7-8 μηνών) καθόταν στο δωμάτιο μόνο του μπροστά στην τηλεόραση. Βάλε με το νού σου, τι εικόνες κατέγραψε! Ένα μωρό δεν μπορεί να αξιολογήσει αυτό που βλέπει και τα συναισθήματα που του προκαλεί... έτσι μένει μέσα του, ξεχνιέται και αργότερα όταν θα κληθεί να βάλει μια τάξη στα συναισθήματα του, στις σκέψεις του κλπ θα ξεπετάγονται εικόνες!
Παράδειγμα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2009, 11:37:32  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι είναι καλή εξήγηση θα με κάλυπτε αν δεν είχα δει και την πόρτα να ανοίγει και να κλείνει σε συνδυασμό με τον θόρυβο που έκανε και το ότι δεν κράτησε 2-3 δευτερόλεπτα
Αλλα αρκετά παραπάνω .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
behind_dreams
Νέο Μέλος

Cyprus
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2009, 14:40:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους behind_dreams
"""Βαλ' τους κάτω και αξιολόγησε τους. Μετά κάνε ΄,οτι θέλεις. 100 άνθρωποι, 100 γνώμες... εσύ θα βρείς τη λύση."""

βασικά δεν ξέρω πως να τους αντιμετωπίσω. δυσκολεύομαι! πάντως πρέπει να βρω μια λύση γιατί το να τους αφήνω απλά πίσω μου, στο τέλος θα μαζευτούνε όλοι μπροστά μου και έχει να γίνει... ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια. για ότι νεότερο ή για κάποια άλλη συμβουλή σας, θα ειδοποιήσω. α και να μην ξεχάσω...είναι πολύ ωραίο αυτό που κάνετε. το να συζητάτε προβλήματα, εμπειρίες και να δίνετε συμβουλές. βοηθάει πολύ. συνεχίστε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2009, 16:42:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
open mind
Μες στην εικόνα είναι και η πόρτα που ανοίγει, και ο θόρυβος και όλα.
1 λεπτό, σου φάνηκε εσένα!
"Εκεί" δεν υπάρχει χρόνος.
Είναι χωροάχρονο, αχρονοχωρο; υπάρχουν αυτές οι λέξεις;;;

behind_dreams
Και μόνο που ανοίγεις τις πορτούλες φτάνει. Ξέρεις τι θάρρος θέλει αυτο;;; το έχεις... κάπου κολλάς στη "μάχη"... ξεκίνα με μια προσευχούλα και βλέπεις στην πορεία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

saetron
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2009, 14:18:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saetron
γεια σας παιδια...
ειμαι καινουριος..σχετικα απλα δεν εχω γραψει παρακολουθω το φορουμ κατα καιρους....

κατα τη διαρκεια της ζωης μου, μου εχουν συμβει αρκετα περιεργα σκηνικα...

θα ξεκινησω απο τα απλα..ονειρα...τα οποια ηταν σαν να τα ζουσα...και σε ολα εβλεπα οτι ημουν ξυπνιος...η μηπως πραγματικα ημουν???

τελος παντων...θα αναφερω 2 απο αυτα και αν σας αρεσουν θα αναφερω τα υπολοιπα 2...

ημουν μικρος γυμνασιο νομιζω...ειχα πεσει στο κρεβατι να κοιμηθω ειδα το εξης ονειρο...
εβλεπα οτι ημουν ξυπνιος..καιμπροστα απο το κρεβατι μου εμφανιστικε μια πανορια γυναικα με μακρια μαυρα μαλια ντυμενη στα ασπρα..δεν θυμαμαι να ειχα τρομαηξει αν κ η εκφραση στ προσωπο της ηταν πολυ ψυχρη...
ειδα λοιπον αυτη την γυναικα να χωνεται κατω απο το κρεβατι μου...
λοιπον το ιδιο πρωι...ξυπνησα επειδη κατι/καποιος μου γαργαλουσε τα ποδια...
ξυπνησα και ενοιωσα στιγμιαια ακομα τα ποδια μου να γαργαλιουνται...

μετα δεν ειχα παρομοιο ονειρο για χρονια...

ξεκινησα λοιπον τις σπουδες μ στ θεσσαλονικη...
και ενα βραδυ στον υπνο μου βλεπω οτι ξυπνησα και μεσα στο σπιτι υπηρχε ενα ημιφως..πηγα στη κουζινα να ποιο νερο...
αναβω τον διακοπτη για το φως της κουζινας..αλλα ως συνηθως το φως ανοιγει μετα απο 4-5 δευτερολεπτα...εχω φτασει στη βρυση αλλα το φως δν ειχε αναψει..λεω θα αναψω το φως του μπανιου και καθως κινουμαι στο μπανιο το ματι μου πιανει στη κασα της πορτας μια μορφη...παραξενευομαι και πλησιαζω να δω τ ειναι...
ηταν μια μαυρη σκια με τη μορφη ενως κοριτσιου με κοτσιδακια και νυχτικιας η φορεματος..αλλα δεν ειχε κανενα απολυτως χαρακτηριστικο..βαθυ σκοταδι μονο...
πλησιασα να δω τι ειναι...
και αυτο/η σηκωσε το χερι της και το βαλε πανω στο στηθος μου..
ο πονος που ενοιωσα και ο τρομος δεν περιγραφετε...
ξυπνησα ουρλιαζοντας και νοιωθωντας το στηθος μου να ποναει...

παρομοια ιστορια διαβασα στο βιβλιο του νικου θανου στοιχειωμενη ελλαδα..
προσπαθησα να επικοινωνισω μαζι του και να ζητησω μια γνωμη παραπανω λογω ερευνητικου ενδιαφεροντος αλλα με εγραψε στα @@ του..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2009, 17:21:36  Εμφάνιση Προφίλ
Κλασική περίπτωση Μόρας.. υπάρχει θέμα για την εμπειρία σου:
ΜΟΡΑ - μία ανεπιθύμητη επίσκεψη:
http://www.esoterica.gr/FORUMS/topic.asp?whichpage=1&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=6306

Επισης μπορεί να σε ενδιαφέρει:
ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4045

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

saetron
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 11:16:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saetron
περιεργο γιατι δεν ειχα νοιωσει καμια παραλυση..

το επομενο ονειρο παλι εβλεπα πως ημουν ξυπνιος ομως ημουν σε ενα αγνωστο δωματιο ξαπλωμενος στο κρεβατι..
μπροστα ακριβως απο το κρεβατι υπηρχε ενα παραθυρο..το οποιο ηταν ανοιχτο...
αλλα
απο αυτο προσπαθουσε να μπει στο δωματιο ενας μικρος δαιμονας...δεν ειδα κανονικα τη μορφη του το μονο που φαινοταν ηταν τα χερια του και το μισο του κεφαλι θυμαμαι χαρακτηριστικα τα 2 μικρα κερατα που εξηχαν..
το ονειρο αυτο φαινοταν σαν να κραταει ωρες...
και ο τρομος επεισης αυτη τη φορα ηταν πολυ μεγαλος..

το επομενο σκηνικο εγινε το καλοκαιρι π μας περασε...
γυρισα μεσημερι μετα την πρακτικη στο σπιτι και επεσα να κοιμηθω..
δεν με ειχε παρει ακομα ο υπνος..
ειχα ομως κλειστα τα ματια..
και ημουν γυρισμενος στο αριστερο πλαι...ξαφνικα ενοιωσα ενα πραμα...
σαν ενα τεραστιο χερι να χτυπα με φορα το στρωμα μπροστα ακριβως απο το προσωπο μου...
χεσμεντεν μιλαμε..

οι επομενες ιστοριες θα συνεχισουν με το στοιχειο του διπλανου κτισματος απο το πατρικο μου σπιτι..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 12:19:33  Εμφάνιση Προφίλ
Μην κολάς σε λεπτομέρειες. Παράλυση ξεπαράλυση δε λέει κάτι, η ουσία είναι οτι μια αρνητική οντότητα σε χρησιμοποιει σαν ενεργειακή μπριζόλα. Η παράλυση καθώς και η βουβαμάρα εξηγειται στο θέμα της αστρικής πρβολής. Είναι βασικά ένα απ τα συμπτώματα όταν φτάνεις κοντα στο να βγείς απο το σώμα σου ενω είσαι ζωντανός. Αλλα είναι λογικό όταν γενικ'α γίεται κάτι που επιρρεάζει και τις δυο διαστασεις(3η κ 4η) να έχεις κάποια συμπτώματα. Κάποια οντότητα ή λεγεώνα σε κυηγάει στο αστρικό πεδίο προφανώς. Σε μια αόρατη(όχι απόλυτα όμως) διάσταση για να στο πω πιο απλά.
Καλό θα ήταν να προσεύχεσαι πιο συχνά(υποθέτω πως τώρα δε προσεύχεσαι καθόλου) ή έστω να διαβάζεις ιερά κείμενα και αμα σου εμφανίζεται κανα τέτοιο ταγγαλάκι(ή κατσίκι ή δαίμονας ή μόρα ή αρνητική/μαύρη οντότητα) να λες κανενα πάτερ ημών ή καναν εξορκισμο(ο Ιησούς Χριστός νικάει..) και αν το κάνεις με αγάπη και πίστη όλα θα πάνε καλά. Αν είναι σοβαρότερη η περιπτωση σου χρειάζεται βέβαια κάτι βαρύτερο απο αυτό. Ιδίως αν έχεις ιστορικό μαγείας στην οικογένεια(είτε αυτή ήταν το θύμα είτε ο θήτης). Και λίγος αγιασμός και καμια εξομολόγηση δεν κάνουν κακό πάντως.

Η ζωή σου γενικά πάει καλα? Απο ενέργεια ψυχικά κ σωματικά πως τα πας?

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

saetron
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2009, 23:52:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saetron
μεχρι 2α λυκειου πηγαινα και κατοιχιτικο και παπαδακι κλπ...
μετα απο καποια συμβαντα σταματησα να πιστευω...

προτιμω πλεον αλλη "θρησκεια" παρα αυτη τη χριστιανικη...
γενικα ειμαι εκ γενετης σκοτεινος τυπος καμια σχεση με τα υπολοιπα ατομα της οικογενειας μου..

η ζωη εχει τα πανω της εχει και τα κατω της..ειμαι γεματος ενεργεια τον περισσοτερο καιρο παρτυ ανιμαλ ζω και απολαμβανω καθε στιγμη..

απ οτι εχω διαβασει για την αστρικη προβολη περιγραφεται σαν κατι ευχαριστο...εγω σε ολες τις περιπτωσεις δεν εννοιωσα παρα μονο φοβο και τρομο...

οι σατυροι θα ξυπνησουν ξανα καποια στιγμη... ;)


1η ιστορια απο το πατρικο μου σπιτι..κολλητα ακριβως ενας γειτωνας ειχε κατι ερηπωμενες αποθηκες...εμεις σαν μικρα παιδια μπαιναμε και παιζαμε εκει μεσα...ο αδερφος αυτου του γειτωνα λεγανε οτι ειχε κρεμαστει...
εγω απο μικρος τα βραδυα ακουγα χτυπηματα στα ντουβαρια ηταν τοσο δυνατα που φτανανε μεχρι τον 3ο οροφο που ειναι το υπνοδωματιο μου...
ενα βραδυ ενω ημουν στο μπανιο που το παραθυρο του εβλεπε προς τη μερια π ηταν οι αποθηκες ακουσα φωνες...
λοιπον ενα ακομα βραδυ...ρωταω τον παππου μου ρε συ παππου ο αδερφος του...που ειχε κρεμαστει...?
και μ κανει..να εδω πισω?
που πισω ρε παππου?
εδω πισω στον αχυρωνα....
και εχω μεινει......Μ.....
οι γονεις μου δε με πιστευαν...
εε μετα απο λιγο καιρο αρχισε κ οι αδερφη μ να ακουει τα χτυπηματα στα ντουβαρια...

πρωτοχρονια πριν κανα 4-5 χρονια...γυρνωντας απ εξω και πλησιαζα την αυλη(οι αποθηκες ειχαν γκρεμιστει πλεον)
με το π πλησιαζω την πορτα..ακουω εναν θορυβο που ερχοταν απο τη μερια των αποθηκων...
ηταν σαν να με περικυκλωνε...ενας ηχος σαν να κλωτσας μεταλλικο βαρελι..πολυ δυνατος ομως μπουκωμενος...σαν να ερχοταν μεσα απο τη γη...
περιττο να σας πω οτι το σκατο εφτασε στη καλτσα...
εσκηψα το κεφαλι και εψαχνα σαν τρελος τα κλειδια μου και βουρ μεσα στο σπιτι χωρις να κοιταξω πισω...
το ιδιο καλοκαιρι...
γυριζω απ εξω με το μηχανακι απο την κατω μερια της αυλης...
σβινω το μηχανακι και ακουω παλι απο το ιδιο σημειο αλλο θορυβο..
σαν να σερνοντουσαν κλαδια στο χωμα...
λεω θα κατσω να περιμενω να δω τι ειναι...
με το που το σκεφτικα ο θορυβος σταματησε...

απο τοτε μονο χτυπους στα ντουβαρια εχω ακουσει οσες φορες ετυχε να επισκεπτω τους γονεις μου γιατι πλεον μενω θεσσαλονικη λογω σπουδων..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2009, 00:43:35  Εμφάνιση Προφίλ
Μα είναι ξεκάθαρο τότε οτι το πρόβλημα βρίσκεται στον χώρο κατοικίας.
Πολύ αρνητική ενεργεία. Πιθανώς να υπάρχουν και μαγικά αντικείμενα θαμένα στην αυλή απο ποιος ξέρει πόσο καιρό και σε τι βάθος ή κρυμμένα καπου τεσπα. Απο την άλλη το οτι ανήκεις σε θρησκευόμενη οικογένεια σε βάζει στην λίστα των "VIP" για τις σκοτεινές οντότητες.
Μέχρι στιγμής όμως δε μου χεις αναφέρει κάποιο σοβαρό περαστικό. Αυτά που μου λες δεν είναι σοβαρές επιθεσεις.
Εχω δει ανθρώπους που κοιμούνται στα σκαλιά της εκκλησίας επειδη το βράδυ στα σπίτια τους τα δαιμόνια τους κοπάνάνε απ το τάβανι στο πάτωμα.
Εσυ βρίσκεσαι σε ευνόηκη θέση όπως καταλαβαίνεις και απο ότι μου λες η ζωή σου δεν πάει άσχημα άρα είσαι εντάξει.
Δεν ξέρω.. Εγώ δε νομίζω οτι έχω κάτι άλλο να σου πω..

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

saetron
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2009, 02:51:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saetron
μια διευκρινηση...το πρωτο ονειρο με την τυπισα το ειχα δει στο πατρικο μου

τα επομενα γινανε στο σπιτι μου στη θεσσαλονικη...
ενα βραδυ επησης που ειχε ερθει η αδερφη μ να με επισκεφτει...
ειχε παει να ξαπλωσει στο σαλονι..
και εγω ημουν στο διπλανο δωματιο...ειχα κλειστει την πορτα και δεν ειχαν περασει 5-10 λεπτα απο την στιγμη π η αδερφη μ ειχε πει οτι ξαπλωνει...και την ακουω να τσιριζει...ΜΑΝΟΟΟΟΟΟΟΟ ειναι καποιος μες στο σπιτι...
μπηκα να δω και δεν ειδα τπτ...αυτη λεει πως εβλεπε μια σκια να κοβει βολτες περα δωθε..
αλλο σκηνικο εκτος απο αυτο και ενα ψιλοπεριεργο που εγινε προσφατα δεν εχω ξαναζησει σ αυτο το σπιτι...
που λετε.. ηταν βραδυ και επεζα μοτο τζιπι στο πισι
και απο πισω μου ηταν η πορτα την ειχα οχι τελειως κλειστη απλα ακουμπουσε στη κασα...και ακουω σε μια στιγμη την γλωσσα να χτυπαει πανω στη κασα...χεστικα...λεω καποιος μπικε στο σπιτι...μαζευω το θαρος μου και ανοιγω την πορτα...κανεις μεσα στο σπιτι...
συνεχιζω να παιζω και δεν εχει περασει μιση ωρα..και ακουω στο μισο μετρο απο το προσωπο μου ενα πραμα σαν βρυχιθμο σαν βαριαστεναγμο σαν ξεφυσιμα απο ροχαλητο...δεν μπορω ακομα να προσδιορισω τον ηχο..

ισως να φταιει που μια γειτωνισα ειχε πεθανει με πολυ περιεργο τροπο εκεινες τις μερες...


δλδ παιζει να με συμπαθουν τα κακα πνευματα εε??
δεν ξερω ρε τι παιζει με ολα αυτα θελω να μαθω...

ενας φιλος μου στον υπνο του ειχε παθει το εξης...ξυπνησε και ειδε εναν τυπο πανω απο το κεφαλι του να τον κοιταζει λεει οτι ηταν πανηψυλος και φαλακρος...
και με το που τον ειδε αυτος πεταξε απο το παραθυρο και ακολουθησε μια πολυ δυνατη βοη ανεμου..
το ψαξε σε κατι βιβλια και νομιζω οτι ηταν ενα του κρολει..και περιεγραφε τον δαιμονα του αερα...
ενδιαφερον εε???

ο κολλητος μου επισης μενει σε ενα πααααααρα πολυ παλιο σπιτι πολυ σκιαχτικο...
ενα βραδυ μου ειπε...
ειχε παει για υπνο και επειδη η πορτα του δωματιου του ειναι πολυ παλια και ανοιγει απο μονη της την εκλεισε και εβαλε κοντρα ενα βαρακι ορθιο...
δεν τον ειχε παρει ακομα υπνος...και ακουει το βαρακι να ΚΥΛΑΕΙ και την πορτα να ανοιγει...
γυριζει κοιταει και βλεπει εναν τυπο μεσα στα μαυρα με καταλευκο προσωπο να τον κοιταζει...

ρε παιδια τι ειναι ολα αυτα????
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2009, 14:47:29  Εμφάνιση Προφίλ
Λογικά θα υπάρχει ειδικό θέμα για πνεύματα(που μπορεις να ψάξεις μέσω της "αναζήτησης" πάνω αριστερά) οπου θα ήταν καλύτερο να κάνεις copy-paste τις εμπειρίες που μας παράθεσες εδώ. Μπορείς βέβαια να τις παραθέσεις και στο θέμα για τις Μόρες.

Απο αυτά που μου χεις πει καταλαβαίνω πως μια ή περισσότερες αρνητικές οντότητες σε έχουν κάνει ενεργειακή μπριζόλα.Όσο εσύ κοιμάσε εκείνες στο αστρικο εχουν συμπόσιο απο πάνω σου. Δεν νομίζω όμως οτι είναι πολυ δυνατές. Ίσως να μαζεύουν απο σένα ενέργεια με σκοπό ίσως μια μελλοτική επιθεση.Λεεεω τώρα. Αν και δε το νομίζω. Αφου δε σου χουνε κάνει κάποια ζημιά καλά είσαι. Η ουσία είναι να σ'αφηνουν να ζεις.

Αν τώρα θες να μάθεις τι ΑΚΡΙΒΩΣ είναι αυτή η οντότητα.. σώθηκες.
Εγω σου λέω οτι είναι φρούτο(αρνητική/κακή οντότητα) εσυ με ρωτάς τι φρούτο είναι.. λέω μπορεί να είναι μόρα. Απο κει κ πέρα.. τι Γιαννης τι Γιαννάκης.

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cassandrart
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2009, 23:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cassandrart
quote:

Καλησπέρα φίλοι μου,
Έχω κι εγώ ιστορία να μοιραστώ μαζί σας, που συνέβει σε μένα τον ίδιο και ακόμα δεν ξέρω αν όντως συνέβησαν. ήταν "επαφή" με πνεύματα.
Ένα καλοκαίρι στο εξοχικό του παππού μου στην Κεφαλλονιά. Κοιμόμουν κανονικά ένα βράδυ και αισθάνομαι μια "παρουσία" στο δωμάτιο και μια ανατριχίλα σ'όλο μου το σώμα. Ξυπνάω και βλέπω ενα πρόσωπο με ακαθόριστο σώμα να κάθεται επάνω στο στήθος μου. Τα'παιξα τελείως καθώς δεν σου συμβαίνει κάτι τέτοιο κάθε μέρα. Αμέσως έκλεισα τα μάτια μου, σκεπάστηκα με το σεντόνι και παρακαλούσα το Θεό να το διώξει... Το ένοιωθα πάνω μου περίπου κανα μισάωρο. Όταν ένοιωσα ότι είχε φύγει άνοιξα τα μάτια μου και δεν κοιμήθηκα εκείνο το βράδυ. Ούτε και στο ίδιο δωμάτιο από 'κείνη τη νύχτα....

Φίλε δεν ξέρω αν σου απάντησε κάποιος, έχουν περάσει και 6 χρόνια.. :P Ίσως όμως να είχες ένα Βραχνά

---
...κι όσοι μας χαλάσανε σκουπίδια!

Edited by - Cassandrart on 19/05/2009 01:00:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cassandrart
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2009, 20:46:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cassandrart
Καλησπέρα!

Βρήκα κατά τύχη το φόρουμ ψάχνοντας για τους Κήπους του Πασά που είναι αγαπημένο μου μέρος εδώ και μια δεκαετία περίπου και αποφάσισα να γραφτώ μετά από μέρες "lurking" λόγω της επιθυμίας πολλών να ασχοληθούν με το διαβόητο ποτηράκι για το οποίο υπάρχει ανάλογο topic.

Πέρασα 3 μέρες διαβάζοντας τις ιστορίες σας και ομολογουμένως αγριεύτηκα αρκετα. Έχω κι εγώ πολλές ιστορίες (δικές μου και γνωστών μου) να σας διηγηθώ αλλά επειδή δεν έχω χρόνο αυτή τη στιγμή θα περιοριστώ απλώς στο "Καλησπέρα"

Καλώς σας βρήκα λοιπόν

--


Nam et si ambulavero in medio umbrae mortis: non timebo mala, quoniam tu mecum es
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elbereththesilver
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2009, 14:05:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elbereththesilver
Το 2003, με είχε φιλοξενήσει ένας φίλος μου και νυν συνάδελφος από την σχολή στο εξοχικό του έξω από την Λάρισα. Εκεί έμενε η μαμά του και ο μπαμπάς του...λίγο παρακάτω... 4 σπίτια απόσταση έμενε η θεία του.
Ένα απόγευμα μας ζήτησε η μαμά του να πάμε να πάρουμε 3 αυγά από την θεία για στην πίτα που έφτιαχνε γιατί αυτή δεν είχε κότες .
Βάζω εγώ τα σπορτεξάκια μου γιατί εκεί είναι και χωματόδρομος , παίρνουμε και τα κλειδιά της εξώπορτας και πάμε. Παίρνουμε τα αυγά γρήγορα γρήγορα γιατί τα χρειαζότανε άμεσα και ξεκινάμε με βήμα ταχύ να επιστρέψουμε στο σπίτι της μαμάς το οποίο και βλέπαμε από το σπίτι της θείας. Στα μισά της διαδρομής συνειδητοποίησα ότι δεν αισθάνομαι καλά ξαφνικά και με έπιασε ένας πανικός...μιά ζαλάδα.... δεν μπορώ να το εξηγήσω...θυμάμαι μόνο οτι αισθανόμουν οτι ενώ προχωρούσα δεν μετακινιόμουν από την θέση μου...δηλαδή΄ προχωρούσα....αλλά δεν προχωρούσε το τοπίο...δεν μπορώ να το εξηγήσω
Μετά έχω ένα καινό...
Το επόμενο που θυμάμαι είναι οτι συνέχισα να περπατάω προς το σπίτι μαζί με τον Γιώργο και είδα την μητέρα του στην πόρτα έξαλλη να φωνάζει που είμαστε 45 λεπτά και ανησύχησε ...είχε βγει στους δρόμους να μας ψάξει ...πήγε στην θεία και δεν μας βρήκε πουθενά...η θεία είπε οτι τα παιδιά έφυγαν πριν κάμποση ώρα και τραβήξανε κάτω προς το σπίτι....αλλά εμάς δεν μας είδε που ήμασταν στο δρόμο; Εγώ της είπα ότι ήμασταν στο δρόμο και δεν ξέρω τι έγινε και δεν αισθάνομαι καθόλου καλά και μετά σωριάστηκα κάτω.
Ο Γιώργος ήτανε κατάχλομος και έκανε εμετό ...δεν θυμότανε τίποτα...λιγότερα από μένα...Την άλλη μέρα μου είπε οτι αισθανότανε σαν να μην τελειώνει ο δρόμος, σαν το σπίτι να μην πλησίαζε και μετά ...καινό .
όταν τον ρώτησα επίμονα μου είπε ότι θυμάται να του έχει ξανασυμβεί αλλά όχι τόσο έντονα και όχι στον ίδιο δρόμο αλλά σε έναν παρακάτω. Νόμιζε οτι ήτανε η ιδέα του και δε είχε δώσει τόση τόση σημασία....
Τι να πώ...έχω κάποιες ιδέες αλλά ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Cassandrart
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2009, 15:42:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cassandrart
Ωρα να σας πω κι εγώ τις ιστορίες μου.

1) Η πρώτη συνέβη σε μια φίλη της πεθεράς μου την οποία γνωρίζω κι εγώ και για χάρη συντομίας θα την λέω Π. Είναι πολύ καλός άνθρωπος, πιστεύει στα θεία και βοηθάει όποτε μπορει. Κάποια στιγμή έτυχε να παρευρεθεί στον εξορκισμό μιας κοπελίτσας που έκανε ένας ιερωμένος σε κάποιο ναό (ή μοναστήρι, δεν θυμάμαι ακριβώς). Μετά από κάποια ώρα που προσπαθούσε να εξορκίσει το πονηρό πνεύμα ο Πάτερ, ζήτησε από όσους δεν άντεχαν να φύγουν γιατί θα δυσκόλευε κι άλλο το πράγμα ενώ παρακάλεσε όσους αντέχαν να προσευχηθούν όσο πιο δυνατά μπορούν. Η Π. φυσικά ήταν σε αυτούς που έμειναν, προσευχήθηκε όσο πιο έντονα μπορούσε και τελικά ο εξορκισμός προχώρησε και η κοπελίτσα ελευθερώθηκε. Βγαίνοντας από το χώρο η Π. σκόνταψε πάνω σε μια γριούλα και καθώς πήγε να της ζητήσει συγγνώμη η γιαγιάκα γύρισε κι ενώ είχε πολύ γλυκό πρόσωπο της μίλησε με μια πολυ υπόκωφη και παράξενη φωνη και της είπε : "Eσύ που προσευχήθηκες τόσο δεν μπορώ να σε πειράξω αλλά θα πλησιάσω τους δικούς σου". Η καημένη η γυναίκα τα έχασε ειδικά όταν η γιαγιάκα "συνήλθε" κούνησε το κεφάλι της σαν να είχε μόλις ξυπνήσει κι έφυγε στο δρόμο της. Ακριβώς ένα χρόνο μετά χώρισε από το πουθενά μια πολύ καλή της φιλή μου ήταν πολλά χρονια καλοπαντρεμένη.


2) Η δεύτερη ιστορία συνέβη σ' εμένα και την έχω γράψει και σε κάποιο άλλο topic(http://esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=1&TOPIC_ID=2575). Τον Αύγουστο εως τον Οκτώβρη του 2003 ξεκινήσαμε να παίζουμε "ποτηράκι" χαβαλέ με την τότε παρέα μου στο εξοχικό των γονιών μιας κοπέλας στη Σίβηρη, Χαλκιδικής και ρωτούσαμε διάφορα πράγματα για να το τεστάρουμε όπως το πότε πέθανε η γιαγιά κάποιου από την παρέα κλπ τα οποία το πνεύμα τα απάντησε σωστά. "Παίξαμε" έτσι μια δυο φορές ώσπου κάποια στιγμή ρώτησα κάτι και μου έγραψε "Θ-Α-Π-Ε-Θ" όπου κώλωσα (sorry για τα γαλλικά) και φώναξα σε κάποιον να ανάψει το φως. Πέρασε κάποιος καιρός και αποφασίσουμε να ξανακαλέσουμε αυτή τη φορά στο σπίτι ενός φίλου όπου δεν έγινε κάτι επεισοδιακό οπότε συνεχίσαμε να καλούμε για πλάκα. Την τελευταία φορά που καλέσαμε ήμασταν στο δωμάτιό μου και είχα χάσει κάτι και ρώτησα το πνεύμα που βρίσκεται και αυτό μου έγραψε "Σ-Ε-Π-Ε-Ρ-Ι-Μ-Ε-Ν-Ω-Κ-Ρ-Ε" στο οποίο σημείο πάλι κώλωσα και έριξα το ποτήρι και άναψα το φως. Από τότε δεν έχω ξαναδοκιμάσει και ούτε θέλω παρ' όλο που με ενδιαφέρουν τα παραφυσικά και τα μυστήρια. Αυτή η εμπειρία με βαραίνει και με τρομάζει ακόμη. Συμβαίνει στ' αλήθεια αλλά για να συμβεί ουσιαστικά επιτρέπεις στο πνεύμα να χρησιμοποιήσει το σώμα σου για να κουνήσει το ποτηράκι.
Να σημειώσω πως ότι πνεύμα κι αν καλέσαμε μας έλεγε πως ήταν καλό αλλά όταν ρωτούσαμε πως τα λένε δεν μας έλεγαν, πράγμα ύποπτο. Επίσης σε ό,τι ρωτήσαμε σχετικά με το μέλλον δώσανε λάθος απαντήσεις και σωστά απαντούσαν μόνο σε παρελθοντικά γεγονότα που κάποιος από την παρέα γνώριζε πράγμα που με κάνει να πιστεύω πως απλώς παίζουν μαζί μας διαβάζοντας τη σκέψη.
Τέλος να αναφέρω πως στις ερωτήσεις μιας κοπελιάς που έτυχε να φοράει σταυρό την τελευταία φορά που δοκιμάσαμε δεν απαντούσε με τίποτα.

3)Η τρίτη ιστορία συνέβη στον πατέρα μιας φίλης μου, τον κύριο Δ. όταν είχε πάει στην Γερμανία με τον ξάδερφο του για κάποιες δουλειές και όπου τους φιλοξένησε ένας παλιός φίλος του ξαδέρφου ο οποίος ήτανε χήρος. Για να μην τα πολυλογώ ο άνθρωπος γυρνούσε αργά το βράδυ στο σπίτι και έπεφτε για ύπνο. Μέσα στο βράδυ έτυχε να ξυπνήσει πολλές φορές από περίεργους θορύβους ώσπου ένα βράδυ άνοιξε το κασετόφωνο κι αρχισε να ακούγεται σαν φωνη που την τρέχεις στο πολύ γρήγορο. Φρικάρισε ο άνθρωπος κι άρχισε να φωνάζει. Μπαίνει μέσα ο φίλος τον ρωτάει τι έγινε, ο Δ του λέει κι αμέσως ο άλλος κόλλησε και του παραδέχτηκε πως απότ τότε που πέθανε η γυναίκα του ασχολούνταν με την επικοινωνία με τους νεκρούς. Ο Δ. τα επαιξε λίγο αλλα δεν είπε τίποτα, σου λέει τρελός είναι αυτός, στο κάτω κάτω θα έφευγε την επομένη. Εκείνη τη στιγμή ο σπιτονοικοκύρης γύρισε και του είπε "Η μητέρα σου παραπονέθηκε πως έχεις πολλά χρόνια να της αφήσεις λουλούδια στον τάφο της" κολλάει ο Δ. πάλι και λέει "Μην με δουλεύεις σε παρακαλώ γιατί η μάνα μου δεν έχει εδώ και πολλά χρόνια τάφο" και απαντάει ο σπιτονοικοκύρης "Μου είπε να σου πω 'Μαρία ας είναι και όποια να 'ναι'." Κόκκαλο ο Δ. Όπως καταλαβαίνετε ο σπιτονοικοκύρης δεν γνώριζε πριν από την επίσκεψη ούτε τον Δ. ούτε τη μάνα του.

Έχω κι άλλες ιστορίες να σας διηγηθώ αλλά δεν θέλω να γίνω κουραστική :)

--


Nam et si ambulavero in medio umbrae mortis: non timebo mala, quoniam tu mecum es

Edited by - Cassandrart on 22/05/2009 15:48:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kate_Lost
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2009, 07:33:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kate_Lost
παιδια σημερα ξυπνησα πολυ πρωι γιατι κατι μου συνεβη και τρομαξα.
ετσι οπως κοιμομουνα ξυπνησα ανασκελα και ειδα κατι σα σκια στο παπλωμα μου που ειναι φουξια να αναβοσβηνει και να πηγαινει απο αριτερα δεξια συνεχεια και τα ματια μου να ακολουθουν αυτη τη πορεια μονα τους.
και ξαφνικα λεω χωρις να το καταλαβω : "αερικο ειναι" κανονικα το ειπα
και ξαφνικα καπωσ εκανα τη κουβερτα μου σα να τιην τιναξα και εφιγε απο τη κουβερτα μου αλλα δεν ηταν σολο το μηκος της κουβερτας μονο προς το πανω μερος.
και μετα ψιλοτρομαξα μολο αφτο κ γυρισα απο την αλλη και δεν θυμομουν τι ειπα και προσπαθουσα πολυ ωρα να το θυμιθω.σκεφτομουν αφτα π λετε εδω μεσα γ τη μορα και δε το πολυπιστεβα αλλα δε κσερω τι ηταν αυτο.
επισης τι λ εξη "αερικο"δε τη χρησιμοποιω την εχω δει μονο εδω μεσα και ηταν λες και δεν μιλουσα εγω γτ δε θα λεγα κατι τετοιο.
και σηκωθηκα μετα απο λιγο γτ φοβομουν να ξανακοιμηθω..

everything happens for a reasonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wayra
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2009, 01:34:15  Εμφάνιση Προφίλ
Γεια σας.Θα σας πω κι εγώ μια ιστοριούλα η οποία έγινε καλοκαίρι του
'97 στο χωριό μου κάπου στη Χαλκιδική.Είχα ανέβει στο χωριό για τον γάμο ενός ξαδέρφου μου.Έφτασα στο χωριό γύρω στις 10-11 το πρωί.Πήγα το μεσημεράκι στο σπίτι του ξαδέρφου μου. καθόμασταν γύρω στα 5-6 άτομα στην αυλή πίνοντας καφέ.Ακριβώς απέναντι υπάρχει ένα εγκαταλελειμμένο σπίτι διώροφο,με σάπια σκάλα ανοιχτά παραθυρόφυλλα και σπασμένα τζάμια..Εγώ θυμόμουν από τη τελευταία φορά που είχα πάει στο χωριό (καμιά πενταετία πριν) ότι εκεί μέσα ένας μπάρμπας το είχε κάνει κάτι σαν αποθήκη.Σε κάποια φάση πέφτει το μάτι μου ασυναίσθητα στο ένα από τα παράθυρα του σπιτιού και βλέπω ένα κοντάρι σκούπας να κάνει την κίνηση του σκουπίσματος.Σκέφτηκα κάποιος/α σκουπίζει και έχει προφανώς σκύψει για να μαζέψει με το φαράσι( τι πιο λογικό ) μέχρι που χάθηκε.Δεν έδωσα σημασία.Το επόμενο βράδυ κανονίσαμε με τους άλλους να βγούμε.Ένας ξάδερφος ετοιμαζόταν, αφού αποφάσισε τελευταία στιγμή να έρθει μαζί μας, και εμείς τον περιμέναμε έξω από το παλιόσπιτο.Ρωτάω τότε τον ένα, ποιος έρχεται σε αυτό το σπίτι?Κανένας μου λέει.Δεν το βλέπεις?Σάπιο είναι και ακουμπάει ελαφρά το πόδι του στη σκάλα και ψιλοραγίζει. Τι λες ρε του λέω. Αφού εχθές το πρωί είδα κάποιον να σκουπίζει εκει πάνω. Μου λέει οτι δεν υπάρχει περίπτωση! ΟΚ.Το ξέχασα το θέμα. Το επόμενο πρωί και αφού απολαμβάναμε και πάλι τον καφέ μας τον ξαναρωτάω και μου λέει πολλοί λένε οτι στο σπίτι αυτό πολλές φορές έχουν δει κάποιον εκεί μέσα κτλ.
Ήταν η τελευταία φορά που πήγα στο χωριό.Δεν ξέρω τι ήταν, εγώ το μόνο που ξέρω είναι οτι κάτι είδα εκεί μέσα.Δεν το έχω πει σε κανένα άλλο. Και μόνο που το σκέφτομαι με διαπερνάει ένα ρίγος

Nessuno e perfetto

Edited by - Wayra on 01/06/2009 01:40:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

butterfly23
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2009, 17:38:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους butterfly23
γεια σας...είμαι νέο μέλος...διάβασα όλες τις ιστορίες κ πολλές από αυτές ήταν ίδιαίτερα εβδιαφέρουσες...
πριν από ενάμιση χρόνο σκοτώθηκε μια κοπέλα από τη σχολή μου με το αγόρι της, με μηχανή..το έμαθα την ίδια μέρα κ στεναχωρήθηκα πολύ.δεν την ήξερα ιδίαίτερα,ούτε είχαμε κάνει πολλή παρέα, αλλά όπως κ να'χει ένας άνθρωπος σκοτώθηκε...την ίδια μέρα που το έμαθα, ήμουν ξαπλωμένη στον καναπέ κ είχα κλείσει τα μάτια μου κ ενώ έκλαιγα σκεφτόμουν γιατί να συμβεί κάτι τέτοιο.δε μπορούσα να ηρεμήσω όταν ξαφνικά, είδα σαν σε όνειρο(ενώ δε με είχε πάρει ο ύπνος) την κοπέλα που σκοτώθηκε να στέκεται μπροστά μου γελαστή, μου σήκωσε το κεφάλι που το είχα σκυμμένο κ μου είπε: "έλα μην κλαίς..είμαι καλά" άνοιξα τα μάτια μου κ δε μπορούσα να πιστέψω τι συνέβη..σκοτώθηκε μαζί με το αγόρι της, κ ήταν πολύ ερωτευμένη...μάλλον ήθελε να μου πει ότι είναι καλά εκεί πάνω...

αξίζει να παλέψεις, για κάτι που αξίζει να το κερδίσεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kiss_Me_Baby
Νέο Μέλος

Cyprus
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2009, 15:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kiss_Me_Baby
Γεια σας!!!
Ειμαι καινουρια και γραφτικα ιδικα για αυτο το θεμα!

Μου εχουν συμβει πολλα περιεργα πραγματα!!!
Μερικες φορες βλεπω ονειρα που γινονται πραγματικοτητα , αλλες φορες πραγματα κινουντε στο δωματιο μου απο μονα τους και αλλα τετεια.

Θα σας τα πω αλλη μερα ομως...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2009, 10:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
καλημερα σε ολους..τοσο καιρο προσπαθω να στειλω αλλα δεν ηξερα το πως..λοιπον..απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου εχω δει το φαντασμα της θειας της μητερας μου ουσιαστικα γιαγια της ηταν αλλα επειδη ηταν νεα δεν ηθελε να την λεμε γιαγια αλλα θεια τσπ..μια μερα εκει που χορευα κ τραγουδουσα στον καθρεφτη σαν 14χρ. που ημουν τοτε στο δωματιο του αδερφου μου κ που το συνιθηζαμε να κανουμε με την μητερα μου κ την μικροτερη αδερφη μου γυριζω κ κοιταζω προς την πορτα κ βλεπω μια γυναικα με αναμαλιασμενα μαλλια γουρλομενα ματια κ ανοιχτο στομα καθοταν κ με κοιταζε με το καφαλι της να εξεχει απο τον τοιχο κ ασυνεσθητα ξανα γυριζω κ συνεχισα αυτο που εκανα..για δευτερολεπτα αφου συνιδητοποιο τι ειδα σταματαω κ γυριζω ξανα προς τα εκει κ την βλεπω δινω δυναμη στον εαυτο μου χωρις να δειξω οτι τρομαξα κ κανω να παω προς το μερος της μολις καταλαβε οτι την ειδα τρομαζει κ χανεται πισω απο τον τοιχο οπου προεξειχε το καφαλι της..αρχιζω να ψαχνω ολο το σπιτι,αναβω ολα τα φωτα εψαξα μεχρι τα πιο απιθανα μεροι δεν ηταν πουθενα φοβηθηκα μην ειχε μπει καμμια στο σπιτι κ μπαινω στο σαλονι κ βλεπω την φωτο της θειας η οποια ηταν ολο'ι'δια μ'αυτην εκει τα επαιξα τελειως κ φευγω κατευθεια κ παω στην γιαγια μου οπου ηταν η μανα μου,την ρωτησα αν ανεβηκε επανω αλλα κανενας τους δεν ειχε ανεβει..σημειωσει οτι το δωματιο του αδερφου μου ηταν παντα το πιο κρυο..κ εκεινος εχει δει καποια αντρικη μαυρη σκια την οποια την εχει δει κ αισθανθει κ η μητερα μου αλλα την εχω αισθανθει κ εγω..αλλα οταν ημουν μικρη ειχα παθει κατι το οποιο πιστευω οτι επαιξε μεγαλο ρολο σ΄αυτα που εβλεπα κ στα ονειρα μου αλλα κ στην μεταθανατιον ζωη αλλα θα το διηγηθω καποια αλλη στιγμη..εχω αρκετα να πω κ για στοιχιομενα μεροι που μου εχουν πει κ που ειχαμε παθει με μια παρεα κοριτσιων στην σαλαμινα..περιμενω τις γνωμες σας..

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2009, 10:57:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
εεεεεεεεεεεεεεε..κανεις δεν ειναι μεσα..??? που πηγατε ολοι..???? ειμαι η μονη που εχω μπει προσφατα..ολοι στελνατε απο τον προηγουμενω μηνα κ πισω..γιατιιιιιιιιιιι...??????? μπειτε βρε παιδια..κ παλι καλημερα σας..!!!

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2009, 11:30:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
κιss me baby πες καποιες απο τις ιστοριες σου..δεν εστειλες τελικα να μας πεις τι σου εχει συμβει..!! αλλα πως να στειλεις αφου την εχουν κανει ολοι απο εδω..μονο εμεις οι δυο εχουμε στειλει πιο προσφατα..κ σε μ'ενα δεν απαντ.κανεις..

(''v'') ' v '

quote:

Edited by - hanter on 30/08/2009 11:34:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lo0ko0maki
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2009, 01:57:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lo0ko0maki
So...

πρωτα πρωτα ειμαι καινουργια κ πραγματικα το forum ο βρισκω ενδιαφερον!


Μου αρεσει πολυ να διαβαζω τρομακτικες η και παραξενες ιστοριες...
οχι ομως να τις ζω η ιδια..

Πριν λιγες μερες βρισκομουν στο χωριο μου με την μητερα κ αδερφη μου...εγς με την αδερφη μου κοιμομασταν μαζι σε ενα κρεβατι.Καποια στιγμη σηκωθηκα για να παρω το νερο που βρισκοταν διπλα μου...μολις αφησα το ποτηρι και καθως γυρνουσα για να κλεισω το φως,παρατηρησα μια σκια στον τοιχο...σαν καποιου μικρου αγοριου...στην αρχη νομιζα πως ηταν απο το βαζο αλλα τ μετακινησα κ βεβαιωθηκα πως δεν ηταν απο κει και ηταν απιθανο να ηταν κ απο καπου αλλου!!
ξυπνησα την αδερφη μου και παραξενευτηκε και αυτη καθως δεν υπηρχε κατι που δημιουργουσε την σκια...
πηγαμε να κοιμηθουμε σε αλλο δωματιο καθως φοβηθηκαμε κ το επομενο βραδυ που κοιταξα δεν ηταν εκει...


εχω και αλλη μια προσωπικη εμπερια αλλα αλλη φορα...
τωρα παω για νανι...

m 8imizeic oti wraio exw zicei...anamniceic pou kaneic dn 8a tic cviceic...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2009, 10:50:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
καλημερα..!! καλως ηρθες στο esoterica..αληθεια την ξανα ειδες αυτη την σκια οσο ησουν εκει..?? μηπως εχει συμβει κατι εκει που δεν ξερεις..εμενα στο εξοχικο μου στην σαλαμινα το οποιο το ειχαμε αγορασει απο μια αλλη οικογενοια στο οποιο πεθανε η μητερα τους εκει κ τους ειχε δωσει ευχη κ καταρα να μην το πουλησουν ποτε..οταν βαψαμε τους τυχους λευκους εμφανιστηκε μια μαυρη μορφη γριας που σαν να κρατουσε κατι στα χερια στον τοιχο κ που οσες φορες κ αν τον τριψαμε κ τον ξανα βαψαμε εμενε εκει..το τι μας ειχε συμβει εκει μεσα ειναι απεριγραπτο..μεχρι κ να πεθανουμε οικογενιακος ενα βραδυ γιατι μπουκωσε η σομπα κ αν δεν ξυπνουσε η μητερα μου να μας ξυπνησει θα πεθαιναμε απο ασφηξια στον υπνο μας κ μολις σηκωθηκαμε η σομπα λειτουργουσε κανονικοτατα..!!! εμφανιστηκαν ποντικια κ εξαφανιστηκαν μονα τους..μια μερα που πηγα να ανοιξω τα παραθυροφυλλα στο σπιτακι που ειχε στην αυλη,ανοιγει αποτομα κ ενοιωσα σαν κατι να μου εσπρωξε τον αγκωνα κ βρεθηκε το χερι μου μεσα απο το τζαμι,λιγο ελειψε να μου κοψει τενοντα κ να εμπαινα χειρουργιο..τσακωνομασταν συνεεεεεχεια ομως..!!!! τα παιδια αυτηνης τους ειχαμε πετυχει πολλες φορες να ερχονται κρυφα κ να παρακολουθουν απο μακρια..μαλλον ηξεραν πολυ καλα τι συνεβαινε εκει αλλα εμεις τι φταιγαμε..????? μεχρι κ ο παπας που ειχαμε φερει ειχε πει οτι οντως υπαρχει ενα πνευμα μεσα στο σπιτι..το τρελο ειναι οτι οταν το πρωτο ειχαμε δει αυτο το σπιτι ηταν σαν στοιχιομενο,ακομα κ οι γειτονες οσο ζουσε αυτη φοβοντουσαν να περασουν μεχρι κ απ'εξω..δεν πλησιαζαν καν..!!!! αλλα ο πατερας μου ειχε φαγωθει να το παρουμε για να ημαστε κοντα με τους κουμπαρους μας..απο τοτε δεν ξανα πατησαμε εκει κατω η μητερα μου κ τα αδερφια μου..ασε που καποιες φορες που ειχα παει μονη μου ακουγα βηματα που οσο πηγαιναν πλησιαζαν ολο κ πιο πολυ στην πορτα κ χτυπους στο παραθυρο κ ουτε φυσαγε εξω ουτε τα κλαδια του δεντρου ακουμπουσαν εκει κ φοβηθηκα κ πηρα το μηχανακι κ πηγα σε εναν φιλο αρον-αρον μες στην νυχτα..αστα να πανε με το κολοσπιτο..!!! αστα να πανε σου λεω..!!!

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hanter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
211 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2009, 10:55:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hanter
lookoomaki σε σ'ενα αναφερομαι..ξεχασα να βαλω το ονομα σου στο μνμ..

(''v'') ' v 'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2009, 12:21:34  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν χρειάζεται να βάζεις πάντα όνομα ο άλλος καταλαβαίνει συνήθως.

Anyway το φαινόμενο που περιγράφει το lo0ko0maki της "σκιάς" που εμφανίζεται για λίγο και εξαφανίζεται είναι αρκετά συνηθές αν και εμένα προσωπικά δεν μου χει τύχει απ' όσο θυμάμαι.

Υπάρχουν πολλές εξηγήσεις και είναι όλες αρκετά ακραίες συν τρομαχτηκές.

Η μία εξήγηση, του "πολύ κόσμου" και κυρίως αυτού που , είναι ότι αυτή η σκιά προέρχεται απο ένα παράλληλο σύμπαν.
Η άλλη εξήγηση ότι προέρχεται απο μια παράλληλη διάσταση(αλλά το ίδιο σύμπαν).
Η τρίτη εξήγηση είναι οτι πρόκειται για μια "παρέμβαση" ή και "επέμβαση" κοσμικών ταξιδιοτών του χρόνου απο τους οποίους "ξέφυγε" μία σκιά.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy