ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - Νο. 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 13:01:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas
Δημητρη213 εχει δικιο και ζητω συγγνωμη.Μολις το διαβασα και το βρισκω περα για περα αληθεια.Για ακομη μια φορα μας προειδοπιουν οπως εχει γινει και παλιοτερα.Τρεχαγυρευε δεν ειναι μπλοφα και θα μου επιτρεψεις
να πιστεψω στο σημαδι που μας δειχνει ξεκαθαρα ο Μεγαλομαρτυς τροπαιοφορος Γεωργιος.Που ακριβως στην μεσσηνια βρισκετε η εκκλησια?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 13:29:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas


http://www.imdleo.gr/htm/2007_calamities.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dimitris213
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
157 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 14:20:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dimitris213
Δεν γνωρίζω καλά τα μέρη εκει αλλα δεν σου κρύβω πως πολύ θα ήθελα να επισκεφθώ την περιοχή και δη το συγκεκριμένο άτομο.Κάτι μου λέει οτι ούτε τρελός είναι ούτε θέλει να κερδίσει δημοσιότητα...

Εννοείται πως δεν χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη χάρην του διαλόγου κάναμε την διόρθωση εγώ και ο Στώμεν όχι για να σε μαλώσουμε xDD

"Του ανδρειωμένου ο θάνατος
...θάνατος δεν λογιέται "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dimitris213
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
157 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 14:32:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dimitris213
Χμ..τώρα μόλις διάβασα το κείμενο στο τόπικ που παραπέμπει ο φίλος Rukunas και δηλώνω προβληματισμένος...Εμμένω όμως οτι ο κος Γιώργος δεν είναι τρελός καθώς επίσης κατανοώ οτι οι κύκλοι της Εκκλησίας λογικο και σωστό είναι να βλέπουν καχύποπτα την όλη ιστορία και να αποφεύγουν τα δυθιραμβικά σχόλια.

"Του ανδρειωμένου ο θάνατος
...θάνατος δεν λογιέται "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 14:35:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
ΟΧΙ φιλε Δημητρη λάθος μου που εγραψα τα εξαμήλια με κεφαλαιο Ε.Μα και βέβαια πιστεύω οτι τα εξαμήλια είναι τα εξι ναυτικά μήλια.

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 14:59:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΙΣΧΥΡΙΣΤΗΚΕ Η ΑΝΑΞΙΟΤΗΣ ΜΟΥ ΟΤΙ Ο ΕΚ ΠΕΝΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟΝΤΑΣ.
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ Η ΛΕΞΗ ΄΄ΓΗΡΑΙΟΣ΄΄ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΤΗ ΣΟΦΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΚΕΙΝΟΣ ΩΣ ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΟΜΙΛΩΝ.


ΣΤΗΝ ΜΕΣΣΗΝΙΑ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΄΄ΠΟΛΛΑ΄΄.

ΜΕΛΙΓΑΛΑΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΑΡΧΑΙΑ ΙΘΩΜΗ.ΦΙΛΕ ΔΗΜΗΤΡΙΕ.

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 15:00:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Πιστεύω οτι αυτο με τον Αγιο Γεώργιο είναι αλήθεια,αλλωστε οι άγιοι εμφανίζονται συνήθως στους απλούς και ταπεινούς ανθρώπους.Θα δείξει ο χρόνος..
Αυτο με το βασιλέα ρε παιδια..άλλοι(ματρυρες οραμάτων ή προφητες) λενε οτι θα είναι γηραλέος και άλλοι οτι θα είναι μεσήλικας γυρω στα 40.Ακόμη ένας λόγος που πιστεύω οτι είναι αλήθεια αυτο με το Άγιο Γεώργιο είναι οτι ο βασιλεας είναι 40 ετων..Δηλαδή αφού ο βασιλέας θα κυβερνήσει 32-35 χρόνια άρα πρέπει να είναι γύρω στα 40 οταν και οποτε εμφανισθεί.


ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 15:09:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
quote:

ΣΤΗΝ ΜΕΣΣΗΝΙΑ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΄΄ΠΟΛΛΑ΄΄.

ΜΕΛΙΓΑΛΑΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΑΡΧΑΙΑ ΙΘΩΜΗ.ΦΙΛΕ ΔΗΜΗΤΡΙΕ.

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.................


Τι εννοεις οτι θα βρούμε πολλά φίλε Romios??

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 15:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
quote:

Αυτο με το βασιλέα ρε παιδια..άλλοι(ματρυρες οραμάτων ή προφητες) λενε οτι θα είναι γηραλέος και άλλοι οτι θα είναι μεσήλικας γυρω στα 40.Ακόμη ένας λόγος που πιστεύω οτι είναι αλήθεια αυτο με το Άγιο Γεώργιο είναι οτι ο βασιλεας είναι 40 ετων..Δηλαδή αφού ο βασιλέας θα κυβερνήσει 32-35 χρόνια άρα πρέπει να είναι γύρω στα 40 οταν και οποτε εμφανισθεί.


ΕΛΛΗΝ


ΜΕΣΟΣ ΤΗ ΗΛΙΚΙΑ
Προφητεία Αγίου Βασιλέως Λεοντος Σοφού “...η λαλιά αυτού ηδεία, η όψις αυτού ευειδής, μέσος την ηλικίαν, ...μικρός, πολιός (με άσπρες τρίχες)... πενης κεκαθαρμένος και ράκη ενδεδυμένος δια το μη χρησιμεύειν (ντυμένος με πτωχικά και ταπεινά ρούχα και όχι με πλούσια και βασιλικά)”.

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.................


Edited by - ROMIOS on 28/03/2008 15:14:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannos Cyprus
Νέο Μέλος

Cyprus
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 15:26:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannos Cyprus
Εσείς που πιστεύετε ότι τάχατε θα γίνει σεισμός και θα μαυροφορεθεί η Ελλάδα πέστε μου πότε θα γίνει. Δώστε μας μήνα τουλάχιστο ή έτος. Εδώ είναι φόρουν για προφητείες όχι να φοβίζουμε τον κόσμο που διαβάζει τις σελίδες, με τσαρλατανισμούς, που καθοδηγούνται από αιρετικούς. Και μην μου πείτε ότι είμαι ο stavros. Κάθε φορά που σας αποκαλύπτω αυτό κάνετε ή με ειρωνεύεστε. Νομίζετε ότι μπορείτε να ερμηνεύετε τις προφητείες. Μα ακριβώς εδώ είναι πρόβλημα. Το ότι ασχολείστε μόνο με τις προφητείες, σας αναλώνει όλο τον χρόνο και δεν βλέπετε την εικόνα. Αν έχετε επειχηρήματα στα πιο πάνω παραθέστε τα.

Θεέ μου καθοδήγα τον κόσμο ώστε να ζεί χριστιανικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 15:44:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Φίλε Yiannos Cyprus μήπως ο σεισμος που θα γίνει είναι αυτος που έγινε την Κυριακή 6 Ιανουαρίου και έγινε αισθητός στο μεγαλύτερο μέρος της Ελλάδος, εντάσεως 6,5 βαθμών της κλίμακας Ρίχτερ..???αλλα αυτο με το "θα μαυροφορεθεί η Ελλάδα" δεν κολλαει..


ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στώμεν Καλώς
Μέλος 1ης Βαθμίδας


91 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 16:30:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Στώμεν Καλώς
Πόσες Ελληνίδες μητέρες θα πρέπει να μαυροφορεθούν ακόμα;
Πόσους αυτό το χώμα να σκεπάσει ακόμα;
Δεν μπορούμε να κρίνουμε τις βουλές του Κυρίου αλλά...έλεος!
Εκτός και αν κάποια καταστροφή κάνει πλέον ολόκληρο τον Ελληνικό λαό να αποτινάξει την οικογενειοκρατία και όλες τις κρυφές και φανερές στοές και συντεχνίες από το μολυσμένο Ελληνικό κοινοβούλιο. Να αφήσει πίσω του όλα τα στοιχεία που τον κακοχαρακτηρίζουν σήμερα και να λάμψει ξανά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marco_Hietala_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 17:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Marco_Hietala_
Φίλε trexagireve (και οι υπόλοιποι), πως κρίνετε τις πιθανολογήσεις που έκανα στο αμέσως προηγούμενο post μου; Θα ήθελα μια τοποθέτηση πάνω σε αυτές, ιδιαίτερα στο θέμα του Ασφαλιστικού και του Σκοπιανού. Παραθέτω και πάλι εδώ το βασικό μέρος του post για να μην ψάχνεστε:

quote:
Επαναλαμβάνω, αυτή η παρέμβαση είναι προσωπική πιθανή εκτίμηση και τροφή για σχόλια, δεν θεωρώ ότι έτσι είναι τα πράγματα. Θα είμαι όσο πιο λακωνικός μπορώ.

Προφητεία: Θα επιχειρήσουν να σας βάλουν βαρύ και δυσβάσταχτο φόρο στις κότες και τα παράθυρα αλλά δε θα προλάβουν
Προσωπική πιθανή επεξήγηση: Μεταρρύθμιση του ασφαλιστικού. Κότες=αγρότες, παράθυρα=εργάτες. Αν το σκεφτείτε είναι πολύ πιο αρνητικές οι επιπτώσεις του ασφαλιστικού, συγκριτικά με τον Φόρο Ακίνητης Περιουσίας που έχουν πιθανολογήσει κάποιοι ότι αντιπροσωπεύει η παραπάνω προφητεία


Προφητεία: H αιτία του γενικού πολέμου θα είναι ένα μικρό κρατίδιο των Βαλκανίων
Προσωπική πιθανή επεξήγηση: Κόσσοβο. Παρατηρούμε την ολοένα αυξανόμενη αντίδραση της Ρωσίας που σηκώνει κεφάλι απέναντι στις ΗΠΑ και για πρώτη φορά μετά τον Ψυχρό Πόλεμο, απειλεί τη Δύση ακόμα και με στρατιωτικές επεμβάσεις και "προστασία" της Σερβίας.

Προφητεία: Θα έρθει ένας ψευτομεσσίας. Να μην το πιστέψετε. Θα φύγει και δε θα ξανάρθει. (Κοσμάς Αιτωλός)
Προσωπική πιθανή επεξήγηση: Δε θα αναφέρω ονόματα για ευνόητους λόγους. Πείτε με υπερβολικό... αλλά είναι πραγματικά ύποπτη η ραγδαία ενίσχυση ενός από τα μικρά ελληνικά κόμματα, μετά την εμφάνιση ενός νέου πολιτικού.... τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμμύδια...

Προφητεία: Θα προσπαθούν να το λύσουν με την πέννα αλλά δε θα μπορούν. 99 φορές με την πέννα και μία με τον πόλεμο (ΣτΜ.: έχει αναφερθεί η προφητεία με τα αντίστροφα νούμερα, αλλά θα έπαιρνα όρκο ότι την έχω δει και έτσι σε κάποιο κείμενο στο internet
Προσωπική πιθανή επεξήγηση: Πίστευα ότι αναφέρεται στο Κυπριακό, όπως αρκετοί εκτίμησαν στο παρελθόν σε αυτό το forum. Μήπως όμως τελικά αναφέρεται στο Σκοπιανό; Ναυαγούν η μία λύση μετά την άλλη, ακόμα και μετά τις αναρίθμητες (και αδικαιολόγητες κατά τη γνώμη μου) υποχωρήσεις των άχρηστων πολιτικών μας. Πέννα=διαπραγματεύσεις για να διευκρινίζουμε.


Τροφή για σχόλια, περιμένω απαντήσεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dimitris213
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
157 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 17:40:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dimitris213
1.
quote:
Προφητεία: Θα επιχειρήσουν να σας βάλουν βαρύ και δυσβάσταχτο φόρο στις κότες και τα παράθυρα αλλά δε θα προλάβουν
Προσωπική πιθανή επεξήγηση: Μεταρρύθμιση του ασφαλιστικού. Κότες=αγρότες, παράθυρα=εργάτες.

1.Μέχρι ενος σημείου έχει λογική αλλα το "παράθυρα =εργάτες" δεν μπορώ να το καταλαβω.

2.

quote:
Προφητεία: Θα έρθει ένας ψευτομεσσίας. Να μην το πιστέψετε. Θα φύγει και δε θα ξανάρθει. (Κοσμάς Αιτωλός)
Προσωπική πιθανή επεξήγηση: Δε θα αναφέρω ονόματα για ευνόητους λόγους. Πείτε με υπερβολικό... αλλά είναι πραγματικά ύποπτη η ραγδαία ενίσχυση ενός από τα μικρά ελληνικά κόμματα, μετά την εμφάνιση ενός νέου πολιτικού.... τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμμύδια...

2.Διαφωνώ καθέτως μιας και δνε έχουμε το παραμικρό δείγμα απο τον συγκεκριμένο κο Α.Τ ότι ανήκει η εξυπηρετεί συγκεκριμένους μυστηριώδης κύκλους.Πιο εύκολα θα το πιστευα για τον προηγούμενο πρόεδρο κο Α.Α.

3.

quote:
Προφητεία: H αιτία του γενικού πολέμου θα είναι ένα μικρό κρατίδιο των Βαλκανίων
Προσωπική πιθανή επεξήγηση: Κόσσοβο. Παρατηρούμε την ολοένα αυξανόμενη αντίδραση της Ρωσίας που σηκώνει κεφάλι απέναντι στις ΗΠΑ και για πρώτη φορά μετά τον Ψυχρό Πόλεμο, απειλεί τη Δύση ακόμα και με στρατιωτικές επεμβάσεις και "προστασία" της Σερβίας.

3.Συμφωνώ και επαυξάνω.

4.

quote:
Προφητεία: Θα προσπαθούν να το λύσουν με την πέννα αλλά δε θα μπορούν. 99 φορές με την πέννα και μία με τον πόλεμο (ΣτΜ.: έχει αναφερθεί η προφητεία με τα αντίστροφα νούμερα, αλλά θα έπαιρνα όρκο ότι την έχω δει και έτσι σε κάποιο κείμενο στο internet

4.Η προφητεία δια στόματος Πατροκοσμά είναι "99 φορές με πόλεμο και 1 με την πέννα" (μία αναζήτηση στο google πιστεύω θα σε πείσει).Προσωπική μου άποψη οτι αναφέρεται στα μελλοντικά γεγονότα -κυρίως του μεγάλου πολέμου - και επετρεψέ μου να εκφράσω την σιγουριά μου οτι οποιαδήποτε άλλη μορφή (99 με πέννα 1 με πόλεμο ή αλλες πιθανές που κυκλοφορούν)είναι παράφραση.

Συγχωρεσέ με αν το ποστ μου έχει ενα διδακτικό-διορθωτικό ύφος , ήθελα απλά να είμαι ξεκάθαρος και να μπώ κατευθείαν στο ζουμί.

"Του ανδρειωμένου ο θάνατος
...θάνατος δεν λογιέται "

Edited by - Dimitris213 on 28/03/2008 17:44:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marco_Hietala_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 18:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Marco_Hietala_
Κανένα πρόβλημα Δημήτρη, ίσα ίσα, πιθανολογήσεις έκανα και το είπα ξεκάθαρα, δεν το δένω σχοινί κορδόνι ότι έτσι είναι τα πράγματα.

Αυτό για τα παράθυρα που με ρωτάς, είναι μεταφορικό, παράθυρο=οικοδομές=αστική κατά κύριο λόγο εργασία. Ένας τρόπος διαφοροποίησης από την αγροτική εργασία.
Κάποιος ίσως σκεφτεί ότι η προφητεία αναφέρεται σε φόρο, ίσως όμως και η ορολογία "φόρος" να είναι μεταφορική. Ο Πατροκοσμάς αν είδε τη σημερινή κατάσταση σε κάποιο όραμα, μην έχοντας ιδέα της κοινωνικής και πολιτικής δομής των κρατών του 2008, πιθανόν να θεώρησε την ασφαλιστική μεταρρύθμιση ένα είδος φόρου... σχεδόν καταναγκαστική εργασία μέχρι τα γηρατειά.

Για το μικρό κόμμα, απλά μου φαίνεται ύποπτη ρε παιδιά αυτή η ξαφνική άνοδος... μόλις μέσα σε ένα μήνα, στις δημοσκοπήσεις βγαίνει πρώτο αντιπολιτευτικό κόμμα και με πολύ καταλληλότερο πρόσωπο για πρωθυπουργό. Εξακολουθώ να μην αναφέρω ονόματα για προφανείς λόγους, αν και νομίζω είναι φως-φανάρι για ποιους μιλάμε.

Αυτό που λες με την πέννα και τον πόλεμο, απλά έχω δει και τις 2 εκδόσεις, ίσως όντως να είναι εσφαλμένη η αντίστροφη διατύπωση. Εδώ που τα λέμε όμως, δεν βγάζει νόημα αυτή η διατύπωση...

99 φορές με τις διαπραγματεύσεις και μία με τον πόλεμο, το καταλαβαίνω. Μετά από αμέτρητες απογοητευτικές προσπάθειες ειρηνικής επίλυσης, ξεσπά πόλεμος. Αλλά 99 φορές με τον πόλεμο και μία με τις διαπραγματεύσεις;
Ίσως όντως να αναφέρεται στο θέμα των Στενών που θα προκύψει μετά τον πόλεμο ΝΑΤΟ-Ρωσσίας και όχι στο Σκοπιανό, ούτε στο Κυπριακό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 18:07:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε Marco Hietala, φόρος στα κοτέτσια
και τα παράθυρα έχει μπει, δεν ξέρω αν έχει εφαρμοστεί, από πέρισυ. Είμαι δημοσιογράφος και γι’ αυτό το λέω…
Ο νόμος βγήκε δυο φορές και αφορά κυριολεκτικά σε κοτέτσια,
αφού μιλά για κάθε κτίσμα, αλλά και παράθυρα για τους εξωτερικούς χώρους, ή ημιυπαίθριους…

Η προφητεία για το μικρό κρατίδιο των Βαλκανίων, αφορά την Δαλματία κι είναι όντως η περί του Κοσσόβου περιοχή…

Για τον ψευτομεσσία, προσωπικά πιστεύω ότι μιλά για τον Μειτρέγια, αλλά σ’ αυτό υπάρχει και θέμα με το ότι θα είναι ψευτομεσσίας,
για να καλύψει και τους ψευτοευλαβείς…
Δηλαδή δεν πιστεύω ότι θα υπάρξει ον τόσο ικανό διανοητικά,
με το κακό, καθώς το πνεύμα ή διάνοια, μόνο με το καλό έχει να κάνει… Το ότι θα ξεγελάσει κόσμο, πιστεύω ότι έχει να
κάνει με το ότι πολλοί θέλουν γήϊνα πράγματα και αξιώματα
επι της γης και επί ανθρώπων…
Κάτι αντίθετο με την θρησκεία μας, αφού ολόκληρος Θεός ο Χριστός και για να δείξει το μεγαλείο του λέει « ελάτε να συγκληρονομήσετε την βασιλεία του Πατρός μου…»
Πλην του Κυπριακού,πιστεύω ότι η ρήση μπορεί να αφορά και το τελικό μετά την Ρωσική επέμβαση στην Τουρκία, αφού οι δυτικοί (και δη Αμερικάνοι…) θα ζητάνε και θα συναλλάσονται με την Ρωσία για να φύγειαπο την Τουρκία για 5-6 μήνες…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dimitris213
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
157 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 18:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dimitris213
Πράγματι δνε βγάζει νόημα η τουλάχιστον όχι τόσο ξεκάθαρο όσο θα έβγαζε αντίστροφα ,δηλαδή 99 με πεννα και 1 με πόλεμο,Συμφωνώ.
Απλά είπα να γράψω τη "σωστή" εκδοχή.

Αν και εδω που τα λέμε , δεν νομίζω ο Άγιος Κοσμάς να τα άφησε χειρόγραφα όλα αυτά , οπότε καθόλου απίθανο η μεταφορά της προφητείας ως σήμερα να είχε κάποιες άθελητες επεμβάσεις (η τρίχα γίνεται τριχιά).Σε κάθε περίπτωση είναι απολύτως λογικά όσα λες.

Το μόνο που όπως είπα και πριν με βρίσκεις αντίθετο είναι για τον Α.Τ οπου στα μάτια μου είναι πολύ "λίγος" για να διαδραματίσει τέτοιο ρόλο.

Επίσης αυτό που λες για τους φόρους μοιάζει επίσης πολύ λογικό.
Πιθανόν να είναι η περιγραφή ενός οράματος ς αιώνες πριν - οπότε δεν περιμένουμε να μας πει και αριθμό νόμου και παράγραφο άρθρου...Πολύ σωστή και η εκδοχή του Τρεχαγύρευε...Μάλλον μιλάμε για μια γενική εσωτερική πολιτική που σφίγγει και άλλο το ζωνάρι στον λαό και δυσκολεύει ακόμη περισσότερο την βιοπάλη του πολίτη.Κάτι τέτοιο προφανώς εννοεί ο Άγιος.

"Του ανδρειωμένου ο θάνατος
...θάνατος δεν λογιέται "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 18:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
quote:

Προφητεία: Θα επιχειρήσουν να σας βάλουν βαρύ και δυσβάσταχτο φόρο στις κότες και τα παράθυρα αλλά δε θα προλάβουν

Συμφωνώ οτι το όλο θεμα με τους φόρους μπορει να έχει σχέση με το ασφαλιστικό


Προφητεία: H αιτία του γενικού πολέμου θα είναι ένα μικρό κρατίδιο των Βαλκανίων
Προσωπική πιθανή επεξήγηση: Κόσσοβο. Παρατηρούμε την ολοένα αυξανόμενη αντίδραση της Ρωσίας που σηκώνει κεφάλι απέναντι στις ΗΠΑ και για πρώτη φορά μετά τον Ψυχρό Πόλεμο, απειλεί τη Δύση ακόμα και με στρατιωτικές επεμβάσεις και "προστασία" της Σερβίας.

Συμφωνώ αν και εδώ πιστεύω οτι μπορει να είναι και τα Σκόπια..

Προφητεία: Θα έρθει ένας ψευτομεσσίας. Να μην το πιστέψετε. Θα φύγει και δε θα ξανάρθει. (Κοσμάς Αιτωλός)
Προσωπική πιθανή επεξήγηση: Δε θα αναφέρω ονόματα για ευνόητους λόγους. Πείτε με υπερβολικό... αλλά είναι πραγματικά ύποπτη η ραγδαία ενίσχυση ενός από τα μικρά ελληνικά κόμματα, μετά την εμφάνιση ενός νέου πολιτικού.... τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμμύδια...

Δεν νομίζω..αν και υπάρχουν νομιζω καποιες προφητείες που λεν οτι οταν παρουν οι νεοι ψηλές θέσεις θα γίνει μεγάλο κακό

Προφητεία: Θα προσπαθούν να το λύσουν με την πέννα αλλά δε θα μπορούν. 99 φορές με την πέννα και μία με τον πόλεμο (ΣτΜ.: έχει αναφερθεί η προφητεία με τα αντίστροφα νούμερα, αλλά θα έπαιρνα όρκο ότι την έχω δει και έτσι σε κάποιο κείμενο στο internet
Προσωπική πιθανή επεξήγηση: Πίστευα ότι αναφέρεται στο Κυπριακό, όπως αρκετοί εκτίμησαν στο παρελθόν σε αυτό το forum. Μήπως όμως τελικά αναφέρεται στο Σκοπιανό; Ναυαγούν η μία λύση μετά την άλλη, ακόμα και μετά τις αναρίθμητες (και αδικαιολόγητες κατά τη γνώμη μου) υποχωρήσεις των άχρηστων πολιτικών μας. Πέννα=διαπραγματεύσεις για να διευκρινίζουμε.

Μάλλον το αντίθετο είναι

/quote]


ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dimitris213
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
157 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 20:10:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dimitris213
Εξελίξεις στο Σκοπιανό...

Επενέβη και ο ίδιος ο Μπους και η Κοντολίζα Ράις αποκάλώντας μάλιστα τα Σκόπια ως Μακεδονία!Ούτε καν ΠΓΔΜ..αλλα απροκάλυπτα Μακεδονία!!

Επίσης ανέφερε το δελτίο ειδήσεων του ΑΝΤ1 οτι για να δυσκολέψουν την θέση μας και να αποφύγουν το βέτο υποκινούν θέμα μειονότητας εκτός των γνωστών Αλβανικής ,Τουρκικής..πλεόν και Μακεδονική μειονότητα...Ο Θεός να βάλει το χέρι του παιδιά....

Και οταν το βάλει προβλέπω αυτό που λέγαν οι γιαγιάδες μας και τις κατηγορούσαμε ως θρησκόληπτες και θεοφοβούμενες..οτι δηλαδή θα πέσει φωτιά να τους (μας) κάψει...

"Του ανδρειωμένου ο θάνατος
...θάνατος δεν λογιέται "

Edited by - Dimitris213 on 28/03/2008 20:13:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 20:19:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Φίλοι μου,συγχωρέστε με αν γίνομαι κουραστικος
Να κανω ένα σχόλιο
Ο Βασιλέας θα κατάγεται απο τα συνορα της Βυζαντινής Αυτοκρατορίας.Το θέμα είναι πότε ελέχθει αυτή η προφητεία για να ξέρουμε και ποια ήταν τα ορια της χώρας τω καιρω εκείνω.Θέλω να κάνω μια σύνδεση της προφητείας αυτής με το όραμα του Γεώργιου Καλογερόπουλου που είδε τον Άγιο Γεώργιο, και τον Ιωάννη που γνώρισε και ισχυρίζεται οτι είναι ο βασιλέας.

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 20:49:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas
1903 Ι.Μ.Παντελεημονος Αθωνας

http://www.imdleo.gr/diaf/2007/07-PANAGIA_agPANTELEHMONOS.pdfΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 20:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητοί φίλοι,το θέμα με τον βασιλιά δεν είναι συζήτηση για τώρα, θα αποκαλυφθεί όταν θά’ρθει η ώρα απο τον ίδιο τον Θεό…
Τα άσχημο είναι ότι μέχρι τότε θα ζει καταφρονημένος
από τον κόσμο…Αυτό ας μας βάζει σε σκέψεις όλους…
Το πρόβλημα είναι ότι οι αμερικάνοι έχουν δείξει την τελική ευθεία για το τι θα γίνει κι αν ο Καραμανλής, κρατήσει κάποια αξιοπρεπή στάση, πάμε για πόλεμο το καλοκαίρι οπωσδήποτε…
Και τα σημεία των καιρών, φωτιές, σεισμοί κλπ, αλλά και η ένταση που δημιουργείται, δείχνουν πολλά… Φαντασία δεν χρειάζεται… Προετοιμαστείτε εσωτερικά, για να γίνουμε κατοικητήρια του Αγίου Πνεύματος, καθώς με ανθρώπους καθαρούς θα γίνει ότι είναι να γίνει… Καθαρούς ψυχή τε και σώματι. Γίνετε σκεύη εκλογής, ώστε να επιτελεστεί και το έργο του Θεού …
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 20:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Φίλε Δημήτρη άρχισαν τα όργανα....!!

Το ζήτημα, όμως, είναι ότι δεν υπάρχει ακόμη πολύς χρόνος για να συνεχιστούν, καθώς την επόμενη Τετάρτη συνέρχεται η Σύνοδος Κορυφής του ΝΑΤΟ, όπου η Ελλάδα θα θέσει, όπως όλα δείχνουν, βέτο στην έναρξη ενταξιακών διαπραγματεύσεων με την ΠΓΔΜ.
Πάντως, η εκπρόσωπος του Λευκού Οίκου Ντάνα Περίνο δήλωσε χθες πως «το ζήτημα της ονομασίας μπορεί να λυθεί πριν από τη σύνοδο του ΝΑΤΟ».


http://www.espressonews.gr/default.asp?pid=21&la=1&catid=1&artid=649168

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 20:52:07  Εμφάνιση Προφίλ
Έλα να χαλαρώσουμε λίγο γιατί πολύ "σφιγμένους" σας βλέπω..

http://www.youtube.com/watch?v=hAel2RohdWY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=imJc5eCv86g&feature=related

ELLAS-Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ
http://www.youtube.com/watch?v=8D_FvyTr-EMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 21:02:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas

http://www.imdleo.gr/htm/nwo.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 21:26:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas
***************************************************************
Ο αρχιεπίσκοπος της καθολικής εκκλησίας Emmanuel Milingo, χαρακτηρισμένος επίσημα και σαν εξορκιστής, κατέπληξε το συνέδριο, εκφράζοντας δημόσια την αγανάκτησή του για την πολιτική του Βατικανού, διότι αυτή αντιστρατευόταν τη δουλειά του σαν εξορκιστού! Σύμφωνα με πρωτοσέλιδο άρθρο της μεγαλύτερης σε κυκλοφορία εφημερίδας της Ρώμης «Il Messaggero» είπε τα εξής στο συνέδριο:
"Ο Διάβολος στην καθολική εκκλησία είναι τόσο προστατευμένος, που είναι σαν ένα ζώο προστατευμένο από την Κυβέρνηση"!!

Τι να κάνει ο άνθρωπος, όταν προφανώς τα δαιμόνια που προσπαθούσε να βγάλει του έλεγαν, "εμάς τα αφεντικά σου μας προστατεύουν, και συ θέλεις να μας διώξεις";! Πάντως έγινε μεγάλο θέμα, και ο αρχιεπίσκοπος κλήθηκε σε press conference μετά από τρεις ημέρες, οπότε όχι μόνο δεν διέψευσε, αλλά αποσαφήνισε τις επισημάνσεις του. Στην ερώτηση: «Υπάρχουν άνθρωποι της Κουρίας που είναι οπαδοί του Σατανά»; Ο Milingo απάντησε: «Βεβαίως υπάρχουν ιερείς και επίσκοποι. Σταματώ σ’ αυτό το επίπεδο της εκκλησιαστικής ιεραρχίας, διότι είμαι ένας αρχιεπίσκοπος, υψηλότερα από αυτό δεν μπορώ να πάω»!! Όταν ρωτήθηκε για τις θέσεις του αρχιεπισκόπου ο Malachi Martin ο διάσημος ιστορικός και best-selling συγγραφέας απήντησε: «Ο αρχιεπ. Milingo είναι ένας καλός επίσκοπος, και η κατηγορία του ότι υπάρχουν Σατανιστές στην Ρώμη είναι απολύτως ορθή…»

Οι καθολικοί στα sites τους υποστηρίζουν ότι υπάρχουν προειδοποιήσεις από την Παναγία για την κατάσταση αυτή από παλιά... Κατά τους ίδιους, η Παναγία είπε στη La Sallete το 1846: "Η Ρώμη θα χάσει την πίστη της και θα γίνει η έδρα του Αντιχρίστου". Παρόμοια προειδοποίηση υπάρχει και από άλλους Καθολικούς. Φαίνεται ότι η απώλεια της πίστης δεν αναφέρεται μόνο στην εποχή του κατ' εξοχήν Αντιχρίστου, τότε που κατά τον Ιουστίνο Πόποβιτς ένας πάπας θα παίξει το ρόλο του "ψευδοπροφήτη" της Αποκαλύψεως. Αλλά κατά τον Άγιο Κοσμά τον Αιτωλό ένας Αντίχριστος πάπας θα είναι υπεύθυνος για την κήρυξη του 3ου Παγκοσμίου, ή Γενικού Πολέμου. Ο πόλεμος αυτός είναι πολύ κοντά μας, και θα προηγηθεί του ερχομού του Αντιχρίστου. (Θα βρείτε γι' αυτά περισσότερα στις "Προφητείες" και στον "Επίτομο").
****************************************************************

απο http://www.imdleo.gr/htm/nwo.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 21:54:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas
*****************************************************************
Ο ισαπόστολος Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός: «Οι κληρικοί θα γίνουν οι χειρότεροι και οι ασεβέστεροι των όλων».

Στον τόμο των «Προφητειών» που θα το βρείτε επεξηγείται: Εδώ μιλάει και για ηθικά παραπτώματα (χειρότεροι), και για κακοδοξίες (ασεβέστεροι) πχ. Οικουμενισμός και Πανθρησκεία…

Όταν προχωρήσει το κακό τότε: «Όταν θα πηγαίνει ο παπάς σε σπίτι λαϊκού, μόλις θα φεύγει θα θυμιάζουν με θυμίαμα…»! Για να δηλώσουν με τον τρόπο αυτό, ότι δεν συμμερίζονται τις δοξασίες του.
********************************************************************
Καταλαβατε τωρα γιατι δεν μου αρεσει το ανοιγμα του πατριαρχη
σε αυτα τα καθαρματα απο δυτικα.Συνλειτουργειες περσι με τον παπα στο αγιο Γεωργιο στο φαναρι.ΔΕΙΤΕ αυτην την φωτο.Θελω να τονισω οτι δεν εχω κατι εναντια στο κ.κ Βαρθολομαιο,αλλα οι κινησεις του τα τελευταια
χρονια με προβληματιζουν.

[URL=http://img152.imageshack.us/my.php?image=18pv2.jpg][/URL]

Ευτυχως για εμας ο Θεος παντα προσπαθει να μας ανοιξει τα ματια μεσω των αγιων πατερων οπως ο Πατροκοσμας και ο μακαριστος Παισιος.

Ιησους
Χριστος
Θεου
Υος
ΣωτηραςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 22:19:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas

*********************************************************************
Ο γέροντας Παίσιος ο Αγιορείτης:

«Μαζεύονται και συνεδριάζουν και κάνουν συζητήσεις ατέλειωτες για πράγματα πού δεν χωράει συζήτηση, που ούτε οι Άγιοι Πατέρες συζήτησαν εδώ και τόσα χρόνια. Όλες αυτές οί ενέργειες είναι του πονηρού, για να ζαλίζουν και να σκανδαλίζουν τους πιστούς και να τους σπρώχνουν άλλους στην αίρεση και άλλους σε σχίσματα, και να κερδίζει έδαφος ο διάβολος. Πα, πα... βασανίζουν και μπερδεύουν τον κόσμο αυτοί οι άνθρωποι!...

...Μερικοί από τους Ορθοδόξους πού έχουν ελαφρότητα και θέλουν να κάνουν προβολή, «Ιεραποστολή», συγκαλούν συνέδρια με ετεροδόξους, για να γίνεται ντόρος και νομίζουν ότι θα προβάλουν έτσι την Ορθοδοξία, με το να γίνουν δηλαδή ταραμοσαλάτα με τους κακοδόξους.

Αρχίζουν μετά οι υπέρ-ζηλωτές και πιάνουν το άλλο άκρο· λένε και βλασφημίες για τα Μυστήρια των Νεο-ημερολογιτών κλπ. και κατασκανδαλίζουν ψυχές πού έχουν ευλάβεια και ορθόδοξη ευαισθησία. Οι ετερόδοξοι από την άλλη έρχονται στα συνέδρια, κάνουν τον δάσκαλο, παίρνουν ότι καλό υλικό πνευματικό βρίσκουν στους Ορθοδόξους, το περνάνε από το δικό τους εργαστήρι, βάζουν δικό τους χρώμα και φίρμα και το παρουσιάζουν σαν πρωτότυπο. Και ο παράξενος σημερινός κόσμος από κάτι τέτοια παράξενα συγκινείται, και καταστρέφεται μετά πνευματικά.

Ο Κύριος όμως, όταν θα πρέπει, θα παρουσίασει τους Μάρκους τους Ευγενικούς και τους Γρηγορίους Παλαμάδες, που θα συγκεντρώσουν όλα τα κατασκανδαλισμένα αδέλφια μας, για να ομολογήσουν την Ορθόδοξη πίστη και να στερεώσουν την Παράδοση, και να δώσουν χαρά μεγάλη στην Μητέρα μας Εκκλησία.

Εάν ζούσαμε πατερικά, θα είχαμε όλοι πνευματική υγεία, την οποία θα ζήλευαν και όλοι οι ετερόδοξοι, και θα άφηναν τις αρρωστημένες τους πλάνες και θα σώζονταν δίχως κήρυγμα. Τώρα δεν συγκινούνται από την αγία μας πατερική παράδοση, γιατί θέλουν να δουν και την πατερική μας συνέχεια, την πραγματική μας συγγένεια με τους Αγίους μας. Αυτό που επιβάλλεται σε κάθε Ορθόδοξο είναι να βάζει την καλή ανησυχία και στους ετεροδόξους, να καταλάβουν δηλαδή ότι βρίσκονται σε πλάνη, για να μην αναπαύουν ψεύτικα τον λογισμό τους, και στερηθούν και σ' αυτήν τη ζωή τις πλούσιες ευλογίες της Ορθοδοξίας και στην άλλη ζωή τις περισσότερες και αιώνιες ευλογίες του Θεού».
*****************************************************************
Ευλογισον γεροντα και κανε και μια προσευχη για εμας εδω χαμου
στον Θεο και στην Παναγια που τοσο πολυ λατρεψες και αγαπησες.

[URL=http://img175.imageshack.us/my.php?image=87586990yw4.jpg][/URL]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2008, 23:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε Rucuna, ζούμε στην εποχή του πειρασμού και εδώ
είναι που ο καθένας θα κριθεί και θα διαλέξει τον
δρόμο που θα ακολουθήσει …Έτσι δεν πρέπει να γίνει;
Δεν είναι τώρα η εποχή που ο Κύριος ημών είπε
ότι θα πειραχτεί η οικουμένη όλη; Η εποχή που
ο διάβολος θαλάβει εξουσία μεγάλη και θα χαθεί πολύς κόσμος;
Από όσους μείνουν θα βγούν πολύ περισσότερο
σημαντικοί άνθρωποι από τους σημερινούς μέτριους που είμαστε όλοι… Θα βγουν σκεύη εκλογής και θα προφητεύσουνε
υιοί και θυγατέρες…
Έρχεται η εποχή που ο άνθρωπος διαλέγει που θέλει να
ανήκει κι ο διάβολος έχει κόλπα ώστε να τραβήξει με
τα ελατώματα μας τον καθένα μας, αν δεν μας βοηθήσει ο Θεός…
Ο Μέγας Βασίλειος είχε πει ότιι στην εποχή μας θα είναι ΄τοσο δύσκολα τα πράγματα που ο ίδιος δεν θα μπορούσε να μείνει πιστός. Φυσικά αυτό δεν το πιστεύω, θα έμενε, αλλά θέλει ετσι να δείξει το πόσο δύσκολα είναι τα πράγματα…
Αλλού θυμάμαι έλεγε ( όχι ο Άγιος Βασίλειος, άλλος) ότι όσοι μείνουν πιστοί, δεν θα περάσουν τελώνια και θα πάνε κατευθείαν παράδεισο…
Είναι η μητέρα των μαχών και για τους ανθρώπους η Κρίση…
Μετά η μάχη η τελική…Και μετά ο παράδεισος επί γης…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2008, 00:53:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas
Μια σειρα απο βιντεο ντοκυμαντερ ιταλικης παραγωγης..ακουσον ακουσον,
που μιλαει και δειχνει για την ιστορια της Ορθοδοξιας του Βυζαντιου
και του Ελληνισμου.Αν ενδιαφερεστε ειναι εδω

1) http://www.youtube.com/watch?v=kwBwOSN6jbQ&feature=related

2) http://www.youtube.com/watch?v=qJ4IpUc8AYw

3) http://www.youtube.com/watch?v=_m9ceK8aPes

4) http://www.youtube.com/watch?v=NQ3k7f7-rdQ

5) http://www.youtube.com/watch?v=AOpKp1V1wO0

6) http://www.youtube.com/watch?v=ZtpVCm3HoXY

7) http://www.youtube.com/watch?v=iO2CX5_18TA

8) http://www.youtube.com/watch?v=geicJ55JRNU&feature=relatedΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy