ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Ancient Aliens" - τηλεοπτική σειρά του History channel
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 39
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Abet
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2011, 16:43:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Abet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους,
Παρακολουθώ το forum μερικά χρόνια, και αισθάνομαι σα να σας γνωρίζω!
Είναι και ο λόγος για τον οποίο αποφάσισα να γράψω, καθώς δεν συνηθίζω να συμμετέχω σε οποιουσδήποτε είδους forum.Συνήθως αντλώ τις πληροφορίες που θέλω και μετά συνεχίζω μόνος μου. Με αυτόν τον τρόπο αποφεύγω οποιουδήποτε είδους αντιπαραθέσεις ….
Θα ήθελα επίσης να επισημάνω ότι το συγκεκριμένο forum ( και φυσικά οι συμμετέχοντες ) μου έχουν δώσει παραπάνω από αρκετή ‘’ τροφή’’ για σκέψη, ακόμα και σε θέματα που δεν πίστευα ότι με ενδιαφέρουν.
Σας ευχαριστώ για αυτό.
Τέλος μια παράκληση :
Υπάρχουν μήπως περισσότερες πληροφορίες για τις μονολιθικές εκκλησίες? Π.χ. διαστάσεις.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2011, 16:59:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα σε όλους,
Παρακολουθώ το forum μερικά χρόνια, και αισθάνομαι σα να σας γνωρίζω!
Είναι και ο λόγος για τον οποίο αποφάσισα να γράψω, καθώς δεν συνηθίζω να συμμετέχω σε οποιουσδήποτε είδους forum.Συνήθως αντλώ τις πληροφορίες που θέλω και μετά συνεχίζω μόνος μου. Με αυτόν τον τρόπο αποφεύγω οποιουδήποτε είδους αντιπαραθέσεις ….
Θα ήθελα επίσης να επισημάνω ότι το συγκεκριμένο forum ( και φυσικά οι συμμετέχοντες ) μου έχουν δώσει παραπάνω από αρκετή ‘’ τροφή’’ για σκέψη, ακόμα και σε θέματα που δεν πίστευα ότι με ενδιαφέρουν.
Σας ευχαριστώ για αυτό.
Τέλος μια παράκληση :
Υπάρχουν μήπως περισσότερες πληροφορίες για τις μονολιθικές εκκλησίες? Π.χ. διαστάσεις.


Καλησπέρα φίλε και καλώς όρισες.
Για την Εκκλησία του Αγ.Γεωργίου που βρήκα τις περισσότερες πληροφορίες, αναφέρει ότι έχει διαστάσεις 25 Χ 25 Χ 30.
Δεν είναι και μικρή!

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2011, 17:22:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρήκα μερικές φωτογραφίες, και από τις υπόλοιπες μονολιθικές εκκλησίες της Lalibela.

Αυτή είναι η εκκλησία της Παναγίας

Αυτή είναι μία άποψη της εκκλησίας του Γολγοθά

Αυτή είναι η εκκλησία του Bet Meskel (δεν ξέρω τί σημαίνει!)

Αυτή είναι το Bet Medhane Alem (ούτε αυτό δεν ξέρω τί είναι! )

Και αυτή είναι του Αγίου Εμμανουήλ

Για τις υπόλοιπες δεν βρήκα πολλά πράγματα...

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ


Edited by - stanfromgreece on 18/08/2011 17:23:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 11:40:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αλήθεια είναι οτι με ξενέρωσε το πρώτο επεισόδιο,φαινόταν ξεκάθαρα οτι έκαναν προώθηση της ταινίας cowboy and aliens .

Πάντως γενικά το ντοκιμαντέρ είναι καλό για όσους πιστεύουν σε αυτά τα πράγματα.Σου δίνει νέα στοιχεία και σε βοηθάει να συλλάβεις ένα μεγαλύτερο κομμάτι του pazl.Εννοείται βέβαια οτι πρέπει πάντα να το βλέπουμε με ερευνητικό πνεύμα και να μην τα δεχόμαστε όλα αμάσητα.

Ενα συγκεκριμένο σημείο που θέλω να εστιάσω είναι αυτό που κάνει λόγο για την δημιουργία του ανθρώπινου γένους απο τους εξωγήινους για την κάλυψη της ανάγκης κάποιων έργων.Με λίγα λόγια δηλ. σύμφωνα με την θεωρία τους,μας δημιούργησαν για να είμαστε σκλάβοι τους.

Αυτό είναι μεγάλο λάθος και κατα την γνώμη μου σε βάζει σε επικύνδυνα μονοπάτια.Για αυτό προσέξτε και μην τα πιστεύετε όλα όσα λέει το ντοκιμαντέρ.Οχι βέβαια οτι χρειάζεστε την υπενθύμισή μου,αλλά καλό είναι να φρεσκάρουμε την επαργύπνησή μας πού και πού.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abet
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 13:03:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Abet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και πάλι!
Τι γνώμη έχετε για αυτή,τη σχετικά πρόσφατη, ανακοίνωση της NASA?

"The NASA Family/Personal Preparedness Program is designed to provide awareness, resources, and tools to the NASA Family (civil servants and contractors) to prepare for an emergency situation. The most important assets in the successful completion of NASA’s mission are our employees’ and their families. We are taking the steps to prepare our workforce, but it is your personal obligation to prepare yourself and your families for emergencies"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 13:12:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΝΑΣΑ λοιπόν θέλει να μας προετοιμάσει για για κάποιες εξτρίμ καταστάσεις που θα ακολουθήσουν.

Δεν πιστεύω οτι η ΝΑΣΑ θέλει το καλό του κόσμου,οτιδήποτε και να παίζει,πάντα το προσωπικό όφελος είναι αυτό που μετράει για αυτούς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 13:19:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημέρα και πάλι!
Τι γνώμη έχετε για αυτή,τη σχετικά πρόσφατη, ανακοίνωση της NASA?

"The NASA Family/Personal Preparedness Program is designed to provide awareness, resources, and tools to the NASA Family (civil servants and contractors) to prepare for an emergency situation. The most important assets in the successful completion of NASA’s mission are our employees’ and their families. We are taking the steps to prepare our workforce, but it is your personal obligation to prepare yourself and your families for emergencies"


Σαν "emergency situation" μπορεί κάποιος να θεωρήσει και κάποιον μεγάλο αστεροειδή που μπορεί να ρίσκεται σε πορεία σύγκρουσης με την Γή, ή και κάποια εκπομπή ακτινοβολίας από τον Ήλιο... δεν είναι απαραίτητο να έχει να κάνει με "εισβολή" εξωγήινων...

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abet
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 13:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Abet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημέρα και πάλι!
Τι γνώμη έχετε για αυτή,τη σχετικά πρόσφατη, ανακοίνωση της NASA?

"The NASA Family/Personal Preparedness Program is designed to provide awareness, resources, and tools to the NASA Family (civil servants and contractors) to prepare for an emergency situation. The most important assets in the successful completion of NASA’s mission are our employees’ and their families. We are taking the steps to prepare our workforce, but it is your personal obligation to prepare yourself and your families for emergencies"



Ζητάω συγνώμη για την ελλιπή ανάρτησή μου.
Όπως έγραψα και παραπάνω δεν έχω εμπειρία από forum.
Ενδιαφέρον έχει και η ανακοίνωση που ακολουθεί με την εξήγηση του Διαχειριστή της NASA.
http://www.nasa.gov/centers/hq/emergency/personalPreparedness/index.html
Για να γίνω σαφέστερος εξηγώ τι μου κίνησε την περιέργεια :
Πιες είναι αυτές οι ‘’έκτακτες ανάγκες ‘’ που είναι αρμοδιότητα της NASA?
Μάλλον όχι οι περίπτωσης που αναφέρει στο video, αυτές είναι αρμοδιότητες της FEMA,
Και όχι της NASA. Σε ποιες περιπτώσεις απαιτητέ, συνεργασία της NASA και FEMA?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abet
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 13:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Abet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Καλημέρα και πάλι!
Τι γνώμη έχετε για αυτή,τη σχετικά πρόσφατη, ανακοίνωση της NASA?

"The NASA Family/Personal Preparedness Program is designed to provide awareness, resources, and tools to the NASA Family (civil servants and contractors) to prepare for an emergency situation. The most important assets in the successful completion of NASA’s mission are our employees’ and their families. We are taking the steps to prepare our workforce, but it is your personal obligation to prepare yourself and your families for emergencies"


Σαν "emergency situation" μπορεί κάποιος να θεωρήσει και κάποιον μεγάλο αστεροειδή που μπορεί να ρίσκεται σε πορεία σύγκρουσης με την Γή, ή και κάποια εκπομπή ακτινοβολίας από τον Ήλιο... δεν είναι απαραίτητο να έχει να κάνει με "εισβολή" εξωγήινων...

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ


Δεν μίλησα ποτέ για εισβολή.
Τον οποίο αστεροειδή μπορεί θα πρέπει να έχει εντοπίσει η NASA πολύ καιρό πριν?
Ακόμα και οι περιπτώσεις που αναφέρεις είναι αρμοδιότητα της FEMA, όχι της NASA.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 13:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διάβασα αρκετά από τα PDF.
Δεν είναι κάτι παραπάνω από οδηγίες εκτάκτου ανάγκης... σαν αυτές που μας έδιναν κάποτε στο σχολείο (ήταν πολύ της μόδας όταν είχε σεισμούς!).
Ειδικά στο δεύτερο pdf (family disaster plan),αναφέρει ποιές είναι οι πιθανές καταστροφές:

Whether it is a fire, a flood, a hurricane, a tornado, a winter storm, or an earthquake, it is important to understand the potential impacts and warning signs of hazards. Visit your state and local emergency management Web sites for more information about potential hazards in your area.

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abet
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 14:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Abet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ερώτηση είναι τι δουλειά έχει η NASA με αυτά??
‘Όλα όσα αναφέρεις είναι αρμοδιότητα της FEMA.

http://www.fema.gov/

Η NASA δεν έχει αρμοδιότητα στην αντιμετώπιση κρίσεων.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 14:18:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ερώτηση είναι τι δουλειά έχει η NASA με αυτά??
‘Όλα όσα αναφέρεις είναι αρμοδιότητα της FEMA.

http://www.fema.gov/

Η NASA δεν έχει αρμοδιότητα στην αντιμετώπιση κρίσεων.



Αν διαβάσεις τα PDF δεν αναφέρει ότι είναι αρμοδιότητά της. Ούτε λέει κάπου πως πρέπει να απευθυνθείς στην NASA σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης. Γράφει ότι πρέπει να απευθυνθείς στις κατά τόπους αρχές. Η NASA όπως κάθε άλλη σοβαρή εταιρεία, οφείλει να σκέφτεται για τους υπαλλήλους της και τις οικογένειές τους και να τους έχει προετοιμασμένους για παν ενδεχόμενο. Πιστεύεις ότι αντίστοιχα "σχέδια εκτάκτου ανάγκης" δεν έχουν εκδοθεί και από άλλες εταιρείες "άσχετες" με το θέμα; Πιστεύεις π.χ. ότι στα στελέχη της Microsoft δεν έχουν δοθεί αντίστοιχες οδηγίες; Όταν είχαμε τους μεγάλους σεισμούς στην Αθήνα, αντίστοιχα "χαρτιά" είχαν δοθεί και σε εμένα στην εταιρεία που δουλεύω...αλλά βλέπεις εμείς είμαστε Ελλάδα, και τα σκεφτόμαστε όλα κατόπιν εορτής. Στην Αμερική, οι τυφώνες δεν είναι μή σύνηθες φαινόμενο. Όσο για σεισμούς, ειδικά στην Ανατολική Ακτή έχουν κάποιο θεματάκι... οφείλουν λοιπόν να γνωρίζουν κάποια πράγματα για αυτές τις περιπτώσεις...

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abet
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 14:25:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Abet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεκτών !!
Μάλλον σκέφτομαι πολύ Ελληνικά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Abet
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 14:45:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Abet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ τι λέτε ο παππούς το έχασε??

http://www.youtube.com/watch?v=uwsSsBAzEbY

Το όνομα αυτού.

Paul Hellyer

Βιογραφικό.

http://en.wikipedia.org/wiki/Paul_HellyerΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2011, 15:18:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εδώ τι λέτε ο παππούς το έχασε??

http://www.youtube.com/watch?v=uwsSsBAzEbY

Το όνομα αυτού.

Paul Hellyer

Βιογραφικό.

http://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Hellyer



Ενδιαφέρον... το είδα στο κινητό μου, γιατί στον υπολογιστή της δουλειάς δεν μπορώ να δω youtube (ούτε και πολλές από τις φωτό που ανεβάζετε). Θα ήθελα πολύ να μάθω πότε έγινε αυτή η ομιλία, και τί εκδήλωση ήταν αυτή. Μπήκα στην σελίδα που αναγράφεται πάνω δεξιά στο βίντεο (exopolitik.org),αλλά δυστυχώς δεν είναι στα Αγγλικά, και έτσι δεν μπορούσα να διαβάσω τίποτα... Λογικά πρέπει να είναι η ομιλία που αναφέρεται στο "βιογραφικό" του, που έγινε το 2010 με τον Stephen Hawking. Από την μία όμως έχουμε τον Hawking να έχει πεί πως, μία υποτιθέμενη συνάντησή μας με εξωγήινους, δεν θα είναι "ειρηνική", και από την άλλη έχουμε τον Hellyer,να λέει πως είχαν έρθει για να μας βοηθήσουν, και εμείς τους διώξαμε... Πάντως...μάλλον τους έχουμε υπερεκτιμήσει τους εξωγήινους ...αφού καταφέραμε και τους "αναχαιτήσαμε" με τα δικά μας αεροσκάφη...και μάλλιστα χρόνια πριν... (Μήπως είχε δεί πριν το Μέρα Ανεξαρτησίας;)

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2011, 10:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδα και το 4ο επεισόδιο... Ψιλομάπα μπορώ να πώ... Έχει να κάνει με τον χρυσό, και την σχέση του με εξωγήινους πολιτισμους, κτλ κτλ,μπλα μπλα, Αρχαίοι Αιγύπτιοι, Ινκας, Ελ Ντοράντο, Ανουνάκι... μέχρι και για το Άγιο Δισκοπότηρο έλεγαν, πως πιθανόν να έχει εξωγήινη προέλευση

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2011, 12:19:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάει και το 5ο.. Aliens and mysterius rituals ο τίτλος του. Έχει να κάνει με "τελετές" των ανθρώπων , όλων των θρησκειών, και πως αυτές μπορεί να σχετίζονται με την θεωρία των "αρχαίων αστροναυτών"... Αρκετά ενδιαφέρον θα έλεγα, αν και τίποτα το "συνταρακτικό" δεν παρουσιάζεται. Θα έλεγα οτι αυτός ο κύκλος, έχει χάσει κάπως το ενδιαφέρον του, και δεν έχει να μας πεί κάτι το διαφορετικό... Τί στο καλό; Μόνο εγώ το βλέπω πια; Δεν βλέπω να σχολιάζει κανείς, και το θέμα έχει "ατροφήσει"

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2011, 12:34:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
stanfromgreece

Είδα και το 4ο επεισόδιο... Ψιλομάπα μπορώ να πώ...
...................................................
Θα έλεγα οτι αυτός ο κύκλος, έχει χάσει κάπως το ενδιαφέρον του, και δεν έχει να μας πεί κάτι το διαφορετικό... Τί στο καλό; Μόνο εγώ το βλέπω πια;


Ναι πράγματι φίλε μου, είναι γεγονός!!
Δεν βλέπω να υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον για ..... “ζαρζαβατικά”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2011, 12:51:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ ο μαζόχας όμως... σταθερός ε;
Ε...αφού ξεκίνησα να βλέπω κάτι... ας το πάω μέχρι το τέλος τουλάχιστον

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2011, 10:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους. Σήμερα βγήκε και το 6ο επεισόδιο του 3ου κύκλου.
Δεν το έχω δεί ακόμα, απλά έχω κάνει ένα γρήγορο preview.
Το συγκεκριμένο δείχνει αρκετά ενδιαφέρον καθώς έχει τίτλο Aliens and Ancient Engineers. Σίγουρα πάνω σε αυτό θα μπορεί να γίνει μπόλικη κουβέντα, καθώς αναφέρεται σε "κατασκευές" των αρχαίων οι οποίες δείχνουν την χρήση εργαλείων "υψηλής" τεχνολογίας. Μόλις το δώ ολόκληρο θα γράψω και κάτι παραπάνω... κουβέντα να γίνεται!

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2011, 14:14:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιλάμε για πολύ σταθερό ...... μαζόχα!

Αντέχεις ακόμα εεεε??

Χαράς το κουράγιο σου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2011, 15:10:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oσον αφορά την Αιθιοπια ειναι απαρχής κόσμου μια πολυ μυστηριώδης χώρα... Μην ξεχνάτε ότι ο μύθος θέλει την κιβωτό της διαθήκης να φυλάσσεται εκεί στον Ναό της Lady Mary(!) της Σιων...

Εκεί υπάρχει και ένας κληρικός που περιφρουρει το χωρο για όλη του τη ζωή μένοντας εκεί μέσα... Μόνο μετά από το θανατό του κληροδοτείται η θέση του σε άλλον...

Και γω αναρωτιέμαι... μετά από τόσες εκκλήσιες "φρούρια" μήπως για ξεκάρφωμα λεει ο μύθος ότι είναι εκεί ενώ την ιδια στιγμή ίσως βρίσκεται θαμμένη σε κάποια άλλη?

Μη βαράτε...Just a thought...

Τώρα όσον αφορά την ύπαρξη των ΑΤΙΑ πριν λίγες μέρες (17/8) διάβαζα ότι στην περιοχή xining της Κίνας εθεάθηκε UFO ενώ την άλλη μέρα στην περιοχή όπου εθεάθηκε βρέθηκε ένα τεράστιο αγρογλυφικό. Η περιοχή αυτή είναι περίπου 700 χιλ. μακριά από το υποτιθέμενο "αεροδιάδρομο"... ξέρω είναι μεγάλη απόσταση αλλά σε σύγκριση με την έκταση της Κίνας είναι σα να είναι δίπλα...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2011, 15:36:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, το είδα και το 6ο επεισόδιο! Πολύ ενδιαφέρον τελικά θα έλεγα! Έχει να κάνει με τις κατασκευές των αρχαίων "τείχη, αγάλματα αιγυπτίων κτλ), και τους τρόπους που πιθανόν να κατασκευάστικαν. Πραγματικά θα ήθελα πολύ να το δεί ο φίλος OANNHSEA το επεισόδιο αυτό, σαν ειδικός που είναι σε αυτά τα θέματα, λόγω επαγγέλματος, και να μου σχολιάσει και αυτός, αυτά που αναφέρουν στο επεισόδιο, για πιθανή αδυνατότητα κατασκευής τους με τα τότε εργαλεία, και πιθανή εξωγήινή τους προέλευση...

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2011, 16:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.apocalypsejohn.com/2011/09/ufo.html


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2011, 16:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το 7ο επεισόδιο του 3ου κύκλου, έχει να κάνει με τις θανατηφόρες επιδημίες που έχουν πλήξει κατά καιρούς τον πλανήτη, και την πιθανότητά τους αυτές να προέρχονται από το διάστημα, είτε σαν βακτήρια που μπορεί να είχαν επάνω τους , πλάσματα από άλους πλανήτες που επισκευτηκαν τη Γή, είτε σαν "βιολογικό όπλο" που μπορεί να χρησιμοποιήθηκε από εξωγήινους, ώστε να ελέγξουν τον πλυθησμό της Γής. Για να κάνουν βάσιμες τις θεωρίες αυτές, αναφέρουν αντίστοιχες περιπτώσεις στην Γή, με τους Ισπανούς κατακτητές και τους Αζτέκους. Όταν οι Ισπανοί πήγαν στην νότια Αμερική, μετέφεραν μαζί τους και την ανεμοβλογιά, η οποία ήταν άγνωστη σαν ασθένεια σε εκείνη την περιοχή. Αποτέλεσμα αυτού ήταν μία φαινομενιά "αθώα" ασθένεια για τους λαούς της Ευρώπης, να μετατραπή σε άκρως θανατηφόρα για τους λαούς της Αμερικής. Εδώ εγώ όμως έχω να κάνω μία ένσταση... Στην περίπτωση των Ισπανών και των Αζτέκων, έχουμε να κάνουμε με ίδιους οργανισμούς... είναι άνθρωποι και οι δύο, οπότε λογικό είναι το βακτήριο να είναι συμβατό με τον οργανισμό των Αζτέκων. Αντίθετα, στην περιπτωση εξωγήινης προέλευσης, δεν έχουμε την ίδια συμβατότητα, εκτός και αν οι "εξωγήινοι" έχουν ακριβώς τους ίδιους οργανισμούς με εμάς...

OANNHSEA ακόμα περιμένω να μου σχολιάσεις το προηγούμενο επεισόδιο... πραγματικά θέλω να ακούσω και την αντίθετη άποψη ,κάτι που δυστυχώς ΔΕΝ υπάρχει στην σειρά του History Channel... εκεί όλοι όσοι μιλάνε είναι οι υπέρμαχοι της θεωρίας των αρχαίων αστροναυτών.

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2011, 23:11:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://news247.gr/health/epistimi/article1371776.ece
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2011, 23:09:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΠΡΟΧΩΡΑΝΕ...
ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ....
ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΤΟ ΛΕΩ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ...
ΤΟ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΒΙΟΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΟΛΛΗΣΑΝ ΙΟΥΣ....
ΤΟ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΨΕΚΑΣΑΝ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΜΕ ΙΟΥΣ...
ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΔΗΛΑΔΗ...
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΛΟΓΙΚΗ...
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΟΛΕΜΗΣΕΙΣ... ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΕ ΚΑΤΙ "ΑΟΡΑΤΟ" ΝΑ ΑΦΑΝΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΠΛΥΘΗΣΜΟ ΣΤΗΝ ΓΗ....
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΥΠΟΝΟΥΝΕ ΣΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ (ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ)
ΟΤΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΙΟΙ ΨΕΚΑΖΟΤΑΝ ΑΠΟ ΣΚΑΦΗ ΣΤΗΝ ΓΗ ΓΙΑ ΕΛΛΑΤΩΣΗ-ΑΦΑΝΙΣΜΟ ΤΟΥ ΠΛΥΘΗΣΜΟΥ.
ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΑΝΑ ΟΠΛΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΝΕ ΟΜΩΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΑΘΩΑ ΠΑΝΙΔΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ...
ΤΩΡΑ ΑΝ ΝΑΙ, ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.....
ΑΓΝΩΣΤΟ...
ΣΑΝ ΘΕΩΡΙΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ....
.......
.....
...
Α!!!!
ΚΑΙ ΤΟ ΛΙΝΚ ΤΟΥ ΑΛΕΧ (ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΟ) ΕΙΝΑΙ ΟΟΟΟΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ....
ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΣΕ ΜΕΓΕΘΥΝΣΗ ΜΙΚΡΟΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΤΑ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΑ...
Ο ΝΟΩΝ ΝΟΕΙΤΟ...
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ...
.....
...
..
.


ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ, ΕΙΔΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2011, 04:40:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΙ ΤΟ ΛΙΝΚ ΤΟΥ ΑΛΕΧ (ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΟ) ΕΙΝΑΙ ΟΟΟΟΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ....
ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΣΕ ΜΕΓΕΘΥΝΣΗ ΜΙΚΡΟΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΤΑ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΑ...
Ο ΝΟΩΝ ΝΟΕΙΤΟ...
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ...

Εξήγησε και σε μας , τους μη κατέχοντες την γνώση φίλε Γρηγοριανε..
Τι εννοείς δηλαδή; Ότι στιγματιζαν τις περιοχές ανάλογα με τον ιό που τις είχαν ψεκασει ;

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2011, 11:49:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμ... ενδιαφέροντα τα παραπάνω...
Πολύ ενδιαφέροντα όμως είναι και αυτά που παρουσιάζονται στο 8ο επεισόδιο, με τίτλο: Aliens and Lost Worlds.
Το επεισόδιο αυτό μας μεταφέρει, στα "Νησιά του Πάσχα", όπου γίνεται αναφορά στα πετροφγλυφικά, και στα τεράστια αγάλματα και τον πιθανό τρόπο μεταφοράς τους εκεί. Μας πηγαίνει για άλλη μία φορά στη Νάζκα στο Περού, και κάνει πάλι μία αναφορά στα σχήματα που έχουν δημιουργηθεί πάνω στην επιφάνεια της ερήμου, και τέλος μας πηγαίνει στην Μεσοποταμία, και αναλύει την πιθανή ύπαρξη εκεί του Κήπου της Εδέμ... του ... εργαστηρίου δηλαδή, σύμφωνα με τους υποστηρικτές της θεωρίας των Αρχαίων Αστροναυτών, στο οποίο "δημιουργήθηκε" ο σύγχρονος άνθρωπος... Δεν μπορώ να γνωρίζω, τί από αυτά που αναφέρονται, αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα... πάντως βλέπεται ευχάριστα, και δημιουργεί αρκετές σκέψεις...

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2011, 16:42:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To "θέμα" εδώ έχει "ψοφήσει"... το έχω γράψει και παραπάνω... μόνο εγώ είμαι μαζόχας και βλέπω την σειρά!΄Είδα το 9ο και περιμένω τους υπότιτλους για να δώ και το 10ο επεισόδιο.
Στο 9ο κάνει λόγο για τα όπλα που υπήρχαν στην αρχαιότητα, και την πιθανότητα αυτά να ήταν "δώρο" από τους εξωγήινους. Αναφέρεται στον ίδιο τον Ήφαιστο, και τον παρουσιάζει σαν υπαρκτό πρόσωπο που έζησε στην Λέσβο, καθώς και αναφέρεται και στην Ασπίδα του Αχχιλέα. Μετά, πάει μία βόλτα από "Ιαπωνία" μεριά, και μας λέει για την τέχνη της κατασκευής των σπαθιών των Σαμουράι (έχω ένα στο σπίτι... είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ έργα τέχνης!), και την πιθανότητα να έχουν εξωγήινη προέλευση (μπααα). Μετά αναφέρεται στους θρύλους που ακολουθούν τα σπαθιά του Βασιλιά Αρθούρου (το γνωστό Εξκάλιμπερ), και της Ζαν Ντ'Αρκ, και τέλος μας πάει στην Ινδία και τα γραφόμενα στην Μαχαμπαράτα, για πιθανή ύπαρξη μέχρι και πυρινικών όπλων...

Τουλάχιστον περνάει ευχάριστα η ώρα μου

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 39 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1679688
Maintained by Digital Alchemy