ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ συζητήσεις για κοντινό ή μελλοντικό πόλεμο - Νο. 6
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
dom1
Μέλος 3ης Βαθμίδας


583 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2011, 15:27:41  Εμφάνιση Προφίλ
aaχά που κορόιδευε επειδή δεν ήξερε ο γέροντας καλα ελληνικά και του φαινόταν σαν να μιλάει η Καλομοίρα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2011, 15:35:14  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι, αυτή ήταν η εκπομπή.

Τώρα που το λες, όντως, σαν την Καλομοίρα μιλάει... Αν και στο περιεχόμενο θα έλεγα ότι η Καλομοίρα μπροστά του φαίνεται σοφή...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2011, 15:46:42  Εμφάνιση Προφίλ
ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΤΟΝ ΓΑΠ ΤΟΜ ΕΧΩ ΙΚΑΝΟ ΑΜΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΧΑΣΕΙ...ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ ΜΕ ΕΡΝΤΟΓΑΝ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΝΤΟΥ...ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟ ΤΟΝ ΕΧΩ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dom1
Μέλος 3ης Βαθμίδας


583 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2011, 16:08:15  Εμφάνιση Προφίλ
αυτά που λέει ο γέροντας έχουν πολύ μεγάλη βάση, αυτή εκπομπή είχε μεγάλη αξία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2011, 16:25:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
Είπαμε να σεβόμαστε την θρησκεία και τα πιστεύω του άλλου αλλά τέτοιου είδους γελοιότητες είχα καιρό να ακούσω όσο σε αυτό το video..

Ο θεός έδωσε λέει στην γυναίκα δώρο λίγα δικαιώματα στον Α παγκόσμιο και μετά έδωσε την ψήφο στον Β παγκόσμιο.. λες και η γυναίκα είναι ένα κατώτερο πλάσμα και έτσι σαν χάρη ο θεός είπε ε ας της δώσω κάτι έτσι επειδή ήταν καλή αλλά μην το παρακάνουμε κιόλας!..
Στον "πολυαναμενόμενο" πόλεμο, Αν μετανοήσουμε πολύ θα χάσουμε μόνο ένα νησί, αν λίγο θα χάσουμε 2, αν πάρα πολύ δεν θα έχουμε ούτε τραυματίες αλλά αν πολύ λίγο τον ήπιαμε!

Α επίσης με λίγα λόγια να πάμε να ψηφίσουμε ΛΑΟΣ (μην δουλευόμαστε αυτό μας λέει..) και φυσικά όποιος ξαναψηφίσει ΠΑΣΟΚ ο θεός θα τον τιμωρήσει.. (άτσα και πολιτικοποιημένος ο θεός.. και κοίτα να δεις δύναμη το ΠΑΣΟΚ που κοτζάμ θεός ασχολείται μαζί του σε ολόκληρο το σύμπαν)

Οπότε θα τον πιούνε όσοι δεν μετανοήσουν (με το ζόρι φυσικά... τώρα να μετανοήσουν απο τι ακριβώς θα σας γελάσω), όσοι δεν είναι χριστιανή και όσοι ψηφίζουν ΠΑΣΟΚ.. μπας και το 1/3 ήταν για εμάς και όχι για τους Τούρκους?

Φυσικά στο τέλος μια μαστίγιο μια καρότο όπως είναι η κλασσική τακτική των θρησκειών.. μετά τα "θα τον πιείτε αν δεν μετανοήσετε, όσοι πιστεύουν στον θεό θα σωθούν, όσοι δεν ψηφίζουν ΠΑΣΟΚ δεν θα τιμωρηθούν" και άλλα ωραία.. ξαφνικά ο θεός μετατρέπεται ξανά σε ένα υπέρτατο ον αγάπης που αγαπάει όλα του τα πλάσματα το ίδιο χωρίς διακρίσεις ότι και να πιστεύουν... σχιζοφρένεια.

Ετοιμάζω σαν προγραμματιστής και εγώ ένα scriptάκι για να μας βοηθήσει στο να υπολογίσουμε πόσα νησιά θα χάσουμε αφού όλοι μας δηλώσουμε αν μετανοούμε ή όχι για να μην χάσουμε την μπάλα και να ξέρουμε τι μας γίνεται:

int Metania = getMetaniaPercFromCitizens();
int NisiaLost;
bool Trafmaties = false;
bool Nekroi = false;

if(Metania >= 80)
NisiaLost = 1;
else if(Metania >= 50)
{
NisiaLost = 2;
Trafmaties = true;
}
else
{
NisiaLost = 2;
Trafmaties = true;
Nekroi = true;

if(Metania < 20)
pray(); //The wrath of god is uppon us! also calls one of methods gatherFood, buyTicketsForAbroad, artemisMatsas, makeMoney, simplyDie per citizen through complicated calculations
}


ps. Τώρα ειλικρινά είμαστε σοβαροί και καθόμαστε και βλέπουμε τέτοια πράγματα και τα ανεβάζουμε για να γίνει σοβαρή κουβέντα?
Είπαμε να μην φτάνουμε στο άκρο που φτάνουν μερικοί εδώ μέσα να βρίζουμε τον άλλο επειδή έχει διαφορετικά πιστεύω απο εμάς αλλά να μην φτάνουμε και στο άλλο άκρο που ότι φανφάρα δούμε απο όποιον αυτοπροσδιορίζεται γέροντας να την πασάρουμε σαν κάτι σοβαρό (δεν πάει σε εσένα dom1 αλλά γενικά προς όλους γιατί έχει ξεφύγει λίγο το θέμα ως προς το τι "ειδήσεις" ή links μπαίνουν)..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2011, 16:32:16  Εμφάνιση Προφίλ
ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΜΕΤΑΝΟΙΑ?Ε ΟΧΙ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΤΑΝΟΙΑ ΤΩΡΑ!!!ΑΣ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΝΟΙΑ(ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΤΟ ΧΡΙΣΤΟ)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2011, 16:39:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
Μάθε πρώτα να συζητάς στο internet γράφοντας με μικρά γράμματα χωρίς να φωνάζεις (κεφαλαία) και μετά θα μάθω και εγώ και την μετάνοια.
Είναι φανερό απ όσα γράφω και απ όσα έχω γράψει το τι πιστεύω οπότε καλό είναι να μην δημιουργείς εντυπώσεις και όταν λαμβάνεις μέρος σε μια συζήτηση να παρακολουθείς λίγο και τους απέναντι στο σύνολο όσων λένε και να μην πιάνεσαι απλά απο μια λέξη που θες να πιαστείς ;) Το χεις ξανακάνει μέσα να την λες στον άλλο και να πετάς στο τέλος "αν φυσικά πιστεύεις" ενώ είναι ξεκάθαρο απ όσα έχει πει ο άλλος το τι πιστεύει. Ή λοιπόν όντως δεν καταλαβαίνεις ή το κάνεις επίτηδες (και φυσικά πιστεύω πως συμβαίνει το δεύτερο).
Μετάνοια σημαίνει η μετανόηση και μη επανάληψη της αμαρτίας σύμφωνα με την Εκκλησία.. και η απορία μου είναι λογικότατη.. απο τι πρέπει ακριβώς να μετανοήσω και απ την μετάνοια μου αυτή θα εξαρτηθεί πόσα νησιά θα χάσει η Ελλάδα? Έχω την εντύπωση πως ζω στην ζώνη του λυκόφωτος.. δεν είναι δυνατόν να κάνω αυτή την συζήτηση σοβαρά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dom1
Μέλος 3ης Βαθμίδας


583 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2011, 17:09:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Α επίσης με λίγα λόγια να πάμε να ψηφίσουμε ΛΑΟΣ (μην δουλευόμαστε αυτό μας λέει..) και φυσικά όποιος ξαναψηφίσει ΠΑΣΟΚ ο θεός θα τον τιμωρήσει.. (άτσα και πολιτικοποιημένος ο θεός.. και κοίτα να δεις δύναμη το ΠΑΣΟΚ που κοτζάμ θεός ασχολείται μαζί του σε ολόκληρο το σύμπαν)



Ο Γέροντας δεν λέει να ψηφήσεις ΛΑΟΣ. Εσύ Craven ψήφισε πάλι ΠΑΣΟΚ όπως κάθε φορά και μας έφερε σε αυτό το σημείο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2011, 17:43:56  Εμφάνιση Προφίλ
ΠΑΝΤΑ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ,ΔΕΝ ΥΠΟΔΗΛΩΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΟ.ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΙΤΗΔΕΣ,ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΛΟΓΩ ΤΟ ΡΩΤΑΩ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΠΕ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ...ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ.

(Μετάνοια σημαίνει η μετανόηση και μη επανάληψη της αμαρτίας σύμφωνα με την Εκκλησία)ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2011, 00:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
quote:

Εσύ Craven ψήφισε πάλι ΠΑΣΟΚ όπως κάθε φορά και μας έφερε σε αυτό το σημείο.

Είσαι και εσύ dom1 ένας ακόμα απ αυτούς με το κληρονομικό χάρισμα και ξέρεις και τι ψηφίζω κιόλας ΚΑΘΕ φορά???? Στο είπαν οι Απόστολοι και εσένα? Να κάνεις παρέα με τον προηγούμενο που δεν του άρεσαν τα λεγόμενα μου, που με είχε πει πρακτοράκο :) άλλωστε απ ότι κατάλαβα αυτή η τακτική είναι συνηθισμένη σε αυτό το θέμα: "άμα ο απέναντι μας θίξει κανένα link ή καμιά κουβέντα, αρχίζει η προσωπική επίθεση" :) Δεν πειράζει εγώ επιμένω πως ο συγκεκριμένος "γέροντας" απλά είχε ανοίξει το σακί με τις αρλούμπες.. τώρα το "λίγο" ή "πολύ" αρλούμπες ή το να συμφωνώ με μέρος ή δεν ξέρω γω τι το ακούω βερεσέ.. όταν ένας βγαίνει σαν εκπρόσωπος μιας θρησκείας για να σου πει ότι βλέπω το μέλλον και μου το χουν πει οι απόστολοι, δεν υπάρχει το συμφωνώ με κάποια απ τα λεγόμενα (φίλε spawn13).. ή λέει αρλούμπες ή δεν λέει.. δεν είναι ένας εδώ που λέει "λέω την γνώμη μου" νομίζω? χαίρω πολύ αν μέσα στις 10 αρλούμπες δεν έλεγε και 1-2 που συμφωνούμε, αυτό τι αποδεικνύει ακριβώς? Είναι ξεκάθαρο και αυτός και άλλοι σαν αυτόν τι λένε και έχει γεμίσει αρλούμπες το internet. Το ότι ξεφεύγει στον άλλο και του λέει ότι ξέρει ότι μένει στην Ελβετία κυρίως και παρόλα αυτά βγαίνει σαν εκπρόσωπος του Αγίου Όρους και εμείς τα χάφτουμε δείχνει τι αρλούμπα κυκλοφορεί από επιτήδειους και την δεχόμαστε αμάσητη.. ένας που μένει στην Ελβετία και το παίζει γέροντας του Αγίου Όρους (μπορεί και να πηγαίνει καμιά βολτίτσα καμιά φορά).. τι να πω..

ps το αν το ΠΑΣΟΚ και το σύνολο των πολιτικών είναι προδότες το έχω γράψει ΤΌΣΕΣ φορές εδώ μέσα που δεν νομίζω να χρειάζεται να το ξαναγράψω ε? :) Σίγουρα το να ψήφιζε κάποιος ξανά ένα απ τα μεγάλα κόμματα θα τον θεωρούσα ηλίθιο μετά απ όσα έχουμε τραβήξει... αυτό όμως διαφέρει λίγο απ το "θα τον τιμωρήσει ο θεός" δεν βρίσκεις? τώρα αν εσύ δεν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά...

ps2 γιατί κόλλησα τόσο με ένα video απ τα 10δες που χουν μπει? γιατί είναι τρανό παράδειγμα οι αρλούμπες μεταφέρονται, διογκώνονται και στο τέλος γίνονται ακόμα και γεγονότα, πράγμα που δείχνει το τι κυκλοφορεί και το πόσο θα πρέπει να παίρνουμε σοβαρά όλες αυτές τις "προφητείες" αμφιβόλου προέλευσης και σκοπού.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dom1
Μέλος 3ης Βαθμίδας


583 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2011, 00:36:42  Εμφάνιση Προφίλ
δεν είναι προσωπικοί επίθεση Craven αλλά εκεί κάπου πρέπει να είσαι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dom1
Μέλος 3ης Βαθμίδας


583 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2011, 13:56:30  Εμφάνιση Προφίλ
Αθήνα προς Άγκυρα: «Η Κύπρος προχωρά σε γεωτρήσεις»

http://www.defence-point.gr/news/?p=17861

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2011, 16:22:48  Εμφάνιση Προφίλ
http://news247.gr/ellada/amyna/mystikes_synomilies_papandreoy_gia_petrelaio_sto_aigaio.1340771.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

devdas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Germany
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2011, 13:29:59  Εμφάνιση Προφίλ
Π. Μπεγλίτης για 12 ν.μ. και ΑΟΖ «Θα το κάνουμε όταν το κρίνουμε απαραίτητο»

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=23118&Itemid=40

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dom1
Μέλος 3ης Βαθμίδας


583 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2011, 13:49:58  Εμφάνιση Προφίλ
ναι αλλά πότε θα πάμε στα 12 μίλια και ΑΟΖ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2011, 14:44:13  Εμφάνιση Προφίλ
ΑΝ ΤΟ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΣΟΥΝ ΑΡΧΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dom1
Μέλος 3ης Βαθμίδας


583 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2011, 14:46:07  Εμφάνιση Προφίλ
Ο Παίσος είχε πεί όταν γίνεται λόγος για τα 12 ν.μ. όχι να προλάβουν και να ψηφιστούν, Έτσι δεν είναι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2011, 15:07:20  Εμφάνιση Προφίλ
Κουβέντα... γίνεται συχνά... τίποτα ουσιώδες όμως...

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2011, 16:28:48  Εμφάνιση Προφίλ
ΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΤΑ 12 ΜΙΛΙΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ...ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΜΕΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ...ΕΓΩ ΕΝΑ ΚΡΑΤΑΩ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ...ΤΟ ΟΤΙ ΑΝ ΑΦΑΙΡΕΣΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΕΣΒΕΙΕΣ ΤΟΥΣ Η ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ...(ΒΕΒΑΙΑ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΘΕΣ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dom1
Μέλος 3ης Βαθμίδας


583 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2011, 17:48:18  Εμφάνιση Προφίλ
άν κάνει παρξηκόπημα ο στρατός με αυτά που γίνονται εκεί θα γίνει και αυτό με τις πρεσβείες

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2011, 19:59:56  Εμφάνιση Προφίλ
ΕΙΔΩΜΕΝ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2011, 23:20:30  Εμφάνιση Προφίλ
Προς πιτσιρικάδες που παίζουν τους διπλωμάτες

1. Τα 12 μίλια δεν υπάρχει περίπτωση να συζητηθούν για την επόμενη πεντηκονταετία τουλάχιστον. Δεν υπάρχει λόγος να γίνει και δεν έχει εκφράσει καμία παρόμοια πρόθεση η ελληνική κυβέρνηση.

2. Η αμοιβαία ανάκληση των πρέσβεων συνεπάγεται διακοπή των διπλωματικών σχέσεων μεταξύ δύο κρατών και αποτελεί πολλές φορές (αλλά όχι απαραίτητα) προοίμιο πολέμου. Δε χρειάζεται να φοράς μαύρο ριχτό για να το "προφητεύσεις" αυτό.

3. Οποιοδήποτε πραξικόπημα στην Τουρκία δεν πρόκειται να οδηγήσει σε ανάκληση των πρέσβεων και σε διακοπή διπλωματικών σχέσεων με κανένα κράτος, ούτε με την Ελλάδα, όπως δεν οδήγησε σε παρόμοιες καταστάσεις το πραξικόπημα του Κενάν Εβρέν το '80. Τα πραξικοπήματα στην Τουρκία έχουν τελείως διαφορετικό περιεχόμενο από τα διάφορα προνουντσιαμέντα ανά την υφήλιο.

4. Ακόμη και στην ανοησία που μπορεί να περιφέρεται σε ένα φόρουμ, από ανθρώπους που θεωρούν τους διαταραγμένους καλεσμένους του πυροβολημένου Κωνσταντινίδη ως "φωτισμένους", υπάρχει κάποιο όριο. Εσείς το έχετε ξεπεράσει προ πολλού.

5. Μεγαλώστε και σταματήστε να παίζετε "καουμπόυδες και Ινδιάνους", "Έλληνες και Τούρκους", "διπλωμάτες και αναλυτές". Get a life.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gzm
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2011, 04:01:57  Εμφάνιση Προφίλ
Τα γεγονότα τρέχουν και ο ματσεδόν* το βιολί του.


* δεν εχω ιγκλισ στο πληκτρολογιο μου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2011, 10:43:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
* δεν εχω ιγκλισ στο πληκτρολογιο μου
Και δεν μπορείς να γράψεις "μάσεντον";

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2011, 11:10:04  Εμφάνιση Προφίλ
ΕΞΥΠΝΑΚΙΑ ΜΑCEDON...ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΖΗΤΗΘΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ 12 ΜΙΛΙΩΝ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ.ΑΠΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΠΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΙΣΤΙΟΣΕΛΙΔΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ...ΤΩΡΑ ΑΝ ΜΠΛΟΦΑΡΟΥΝ,ΑΥΤΟ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...ΑΪΝΤΕ ΚΙ ΕΣΥ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GEO33
Μέλος 2ης Βαθμίδας


290 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2011, 12:40:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEO33
http://www.epikaira.gr/epikairo.php?id=28121&categories_id=69Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2011, 13:07:50  Εμφάνιση Προφίλ
Με αφορμή τη δήλωση Μπεγλίτη στο λινκ που παρατίθεται παραπάνω...

Α. Παπανδρέου, 1983
"Η Ελλάδα θα ασκήσει το δικαίωμά της να επεκτείνει τα χωρικά της ύδατα μέχρι τα 12 μίλια όταν το θεωρήσει σκόπιμο"

K. Σημίτης, 15-11-1996
"Η Ελλάδα θα ασκήσει το δικαίωμά της να επεκτείνει τα χωρικά της ύδατα μέχρι τα 12 μίλια όταν το θεωρήσει σκόπιμο"

Π. Μπεγλίτης, 25-8-2011
"Η Ελλάδα θα ασκήσει το δικαίωμά της να επεκτείνει τα χωρικά της ύδατα μέχρι τα 12 μίλια όταν το θεωρήσει σκόπιμο"

Μέλλων υπουργός άμυνας, 2050
Η Ελλάδα θα ασκήσει το δικαίωμά της να επεκτείνει τα χωρικά της ύδατα μέχρι τα 12 μίλια όταν το θεωρήσει σκόπιμο

Κατά τα άλλα, τα γεγονότα τρέχουν...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2011, 14:32:16  Εμφάνιση Προφίλ
Ας δώσουμε την μετάφραση για να τελειώνουμε.

όταν το κρίνουμε σκόπιμο = ΠΟΤΕ

Τι διάλο, χθές γεννηθήκατε ορισμένοι;

Edited by - Χ on 27/08/2011 14:33:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dom1
Μέλος 3ης Βαθμίδας


583 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2011, 17:21:19  Εμφάνιση Προφίλ
X έχουν αλλάξει τα πράγματα. Τώρα οι αμερικάνοι και ξένοι κυρίαρχοι στην Ελλάδα θέλουν τα 12 μίλια. Δεν τα θέλει η Ελλάδα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GEO33
Μέλος 2ης Βαθμίδας


290 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2011, 18:40:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEO33
Πριν 2-3 χρόνια είχα ακούσει στο Blue Sky από τον Γ. Ζερβό, εκδότη της εφημερίδας ελεύθερος, ότι το κυπριακό θα λυθεί υπέρ των ελληνικών συμφερόντων μαζί με το κουρδικό, ώστε να περάσουν οι αγωγοί του Ισραήλ. Τότε, δεν είχα δώσει πολύ βάση. Να όμως τώρα που τα γεγονότα με κάνουν να τον θυμηθώ. Στην Ουάσιγκτον υπάρχουν τέτοιες σκέψεις, να διώξουν δηλαδή τους Τούρκους από την Κύπρο, φαίνεται δεν τους χρειάζονται άλλο, μάλλον πρόβλημα τους είναι. Διαβάστε σχετικά το παρακάτω σχέδιο.

ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ: ΣΧΕΔΙΟ ΣΟΚ-Στα χέρια του Ομπάμα η λύση για το Κυπριακό!

ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ: ΣΧΕΔΙΟ ΣΟΚ- ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ
Η ΠΛΗΡΗΣ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΑΡΧΗ
-ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΝΟΜΩΝ ΣΤΑ ΚΑΤΕΧΟΜΕΝΑ
-ΕΞΟΔΟΣ ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΙΚΩΝ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑΤΩΝ
-ΣΥΝΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΗΠΑ- ΕΕ ΣΤΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ

Να πάρει πάνω του την υπόθεση του Κυπριακού, επιβάλλοντας την επίλυσή του προς συμφέρον των ΗΠΑ, της ΕΕ και των Ελληνοκυπρίων, πετώντας έξω τα κατοχικά στρατεύματα, προτείνεται με επιστολή στον Αμερικανό πρόεδρο Μπαράκ Ομπάμα. Η επιστολή, όπως αποκαλύπτει σήμερα η Athens Post, έχει συγγραφεί από τον πανίσχυρο Ελληνοκυπριακής καταγωγής λομπίστα (και το Ελληνοαμερικανικό λόμπι ανεβοκατεβάζει προέδρους στις ΗΠΑ) Φώτο Φωτιάδη και ήδη, εξετάζεται με κάθε σοβαρότητα από τους επιτελείς του Ομπάμα.


Γιατί δεν παίζει μόνο ρόλο το γεγονός ότι ο Φωτιάδης είναι επίτιμος πρόεδρος του ΑΧΕΠΑ, ή ότι είναι γιος του πρώτου μετανάστη που έφτασε στο Ellis Island. Είναι το ότι διπλωματικά, αυτά που προτείνει, δίνουν ειρηνική λύση, χαροποιώντας εκατοντάδες χιλιάδες Ελληνοκυπρίους και Τουρκοκυπρίους, αλλά και ανοίγοντας το δρόμο για να συνεκμεταλλευθούν οι ΗΠΑ και η ΕΕ, πλουτοπαραγωγικές πηγές αξίας δισεκατομμυρίων δολαρίων (ή ευρώ, αν προτιμάτε). Και, από τη στιγμή που γίνονται πόλεμοι για το πετρέλαιο (βλ. Λιβύη) ποιος δεν θα ήθελε να του "χαρίσουν" κοιτάσματα, μόνο και μόνο για να μη "δυσαρεστήσει" την Τουρκία;
Ακολουθεί το πρωτότυπο (μεταφρασμένο, φυσικά) πλήρες κείμενο της επιστολής του κ. Φωτιάδη στον Μπαράκ Ομπάμα:

Α.Ε. Πρόεδρο των ΗΠΑ
Κύριο, Barack H. Obama
Washington, USA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy