ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 59
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 14:04:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Η φωτογραφία παρατίθεται φυσικά ως απλή υπενθύμιση της θνητότητας...

Και του αδιαμφισβήτητου γεγονότος ότι όταν (και) τα δικά μας οστά θα έχουν γίνει σκόνη, όταν και η Αθήνα θα 'χει γίνει σκόνη, όταν τα σίδερα στις παράλληλες στοές θα έχουν γίνει σκουριά κι οι στοές θάχουν καταρρεύσει,

η σπηλιά (εκπροσωπώντας ΟΛΕΣ τις σπηλιές) θάναι ακόμη εκεί...

Και κάποιος - κάποια - κάποιοι - κάποιες - κάτι - εμείς θα έχουμε ψοφήσει (τότε) στα γέλια από το αβυσσαλέο μέγεθος της άγνοιας μας!!!

Μην φθείρεστε με μπούρδες, μη ρίχνετε τα μαργαριτάρια σας στα γουρούνια!!!

Φιλικά
Δημήτρης

________________________
Αν δεν πατήσετε ΤΩΡΑ αμέσως www.foscaving.gr/ να σας καεί το VIDEO!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 14:49:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Kαλημέρα!

Αχ ρε παιδιά...

Ακόμη με Νταβελοσπηλιά ασχολείστε...

Δημήτρης



μη την λες Νταβελοσπηλια ρε Δημητρη (εκτος κι αν εννοεις τον Νταβελη166 ) γιατι με πληγωνεις - το λατομειο των μαρμαρων του Παρθενωνα ειναι πρωτιστως

απο την αλλη, αν δεν μαζεψουμε εμεις κανα σκουπιδι, ποιος θα το κανει?

ο Νταβελης166 σταματησε μια παρανομη εξορυξη και ο βριλ βρηκε τα συνεργα καποιων εμπρηστων

εγω καραδοκω να πιασω στα πρασα τον ανεγκεφαλο που σπαει κλαδια απ το πευκακι εξω απ την σπηλια για να αναψει φωτια - σε λιγο μονο απ τις φωτογραφιες θα θυμομαστε πως ηταν περσυ


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 15:03:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Η φωτογραφία παρατίθεται φυσικά ως απλή υπενθύμιση της θνητότητας...

Και του αδιαμφισβήτητου γεγονότος ότι όταν (και) τα δικά μας οστά θα έχουν γίνει σκόνη, όταν και η Αθήνα θα 'χει γίνει σκόνη, όταν τα σίδερα στις παράλληλες στοές θα έχουν γίνει σκουριά κι οι στοές θάχουν καταρρεύσει,

η σπηλιά (εκπροσωπώντας ΟΛΕΣ τις σπηλιές) θάναι ακόμη εκεί...

Και κάποιος - κάποια - κάποιοι - κάποιες - κάτι - εμείς θα έχουμε ψοφήσει (τότε) στα γέλια από το αβυσσαλέο μέγεθος της άγνοιας μας!!!

Μην φθείρεστε με μπούρδες, μη ρίχνετε τα μαργαριτάρια σας στα γουρούνια!!!

Φιλικά
Δημήτρης



αυτο το παραπανω συνδεεται αμεσα με τα παρακατω:


quote:

jonniebegood

τον βριλ τον γνωρισα στην παρουσιαση του Νταβελη166 και του Πετρου και φαινομενικα ανηκαμε σε εντελως "διαφορετικα στρατοπεδα"

η επομενη συναντηση συνεβει στο βουνο εντελως συγχρονικα και η φιλια μας ηταν αποτελεσμα αυτης της συγχρονικοτητας



quote:

Βρίλ

Αυτά για τις βιωματικές εμπειρείες, τις αλήθειες και τα ψέμματα.

Εγώ πέρασα ένα κατώφλι και νοιώθω μέσα στο σπίτι μου όταν τα κάνω αυτά. Και δεν "κακίζω" κανέναν βράχο που σπάει, έιτε κάτω από τα πόδια μου είτε πάνω από το κεφάλι μου και με βομβαρδίζουν κοτρώνια, όπως τότε στο Επτάστομο.



και μην ανησυχεις Δημητρη μου, τα γουρουνια δεν ασχολουνται με μαργαριταρια ακομη κι αν τους τα βαλεις στο πιατο...


ριχνε τα λοιπον γιατι μπορει να τα βρει καποιος ανθρωπος


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 23:00:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Μια που μιλάμε για μαργαριτάρια....

τάδε έφη Άβαλλον

quote:

Ε, ρε αυνανιζατέρ που δουλεύει καλοκαιριάτικα στο φουλ!!

Έμεινα με την απορία, τί ακριβώς είναι αυτό το "αυνανιζατέρ" που αναφέρει η Άβαλλον και πώς το χρησιμοποιεί

Κάποιος μάλιστα ρώτησε, άν θα μας κάνει και μια λάιφ επίδειξη. Λέτε ???

Εμένα, και σε φωτογραφία να μου το δείξει πώς το ευνοεί, μου αρκεί.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 23:28:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
τον βριλ τον γνωρισα στην παρουσιαση του Νταβελη166 και του Πετρου και φαινομενικα ανηκαμε σε εντελως "διαφορετικα στρατοπεδα"

η επομενη συναντηση συνεβει στο βουνο εντελως συγχρονικα και η φιλια μας ηταν αποτελεσμα αυτης της συγχρονικοτητας


Η επόμενη συγχρονικότητα για πότε "παίζει"?

Τουλάχιστον φροντίστε να μας ενημερώσετε έγκαιρα!

Θα προτιμούσα πάντως να είναι εντός της τρέχουσας εβδομάδας, μιας και από την επόμενη μάλλον θα σας στέλνω χαιρετίσματα από μακριά!



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 23:37:21  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Κάποιος μάλιστα ρώτησε, άν θα μας κάνει και μια λάιφ επίδειξη. Λέτε ???

Εκτός από "χαρισματικός" δεν κατέχεις και την ελληνικήν...

quote:
ΥΓ. Για αυτό το αυνανιζατέρ που μπορώ να πάρω πληροφορίες και κατά προτίμηση να έχω και μια ζωντανή επίδειξη;

Η ερώτηση απευθύνεται σαφέστατα στον χρήστη!!
βέβαια το ερώτημα μπορεί και είναι ρητορικό...
Αν πάντως την απευθύνει ο dim.kar σε μένα θα ήθελα να μου το ξεκαθαρίσει... και θα δούμε τότε ποιός κατανοεί καλύτερα την ελληνικήν...

Ως τότε ... πάρε τα λαπτόπια σου και τα μπακάπια σου και βάλτα εκεί που πρέπει για να είναι τα αρχεία σου ασφαλή...
Εγώ όταν θα αποφασίσω να ανηφορίσω (μετά τις διακοπές μου) θα ανηφορίσω με τον Τζώνυ και τον Νταβέλη που με καταλαβαίνουν!!

Α ρε Τζώνυ!! Μ'αρέσει που πίστευες ότι η Πεντέλη θα κάνει το θαύμα της... Μερικές ασθένειες απ'ότι φαίνεται δεν έχουν γιατριά...
Κρίμα... ξέρεις κάποια στιγμή το πίστεψα αυτό που είπες... όμως ο Βριλ μια στιγμή μοναχά ξαποσταίνει και ξανά προς τη δόξα τραβά...

Υ.Γ. Πειράζει να φέρω παρέα το Αβαλλονόσκυλο ονόματι Τάρα που το στείρωσα και έχει μελαγχολήσει?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 23:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:
Εγώ όταν θα αποφασίσω να ανηφορίσω (μετά τις διακοπές μου) θα ανηφορίσω με τον Τζώνυ και τον Νταβέλη που με καταλαβαίνουν!!


αυτοί σε καταλαβαίνουν...

εμείς σε καταλαβαίνουμε...

όλοι σε καταλάβαμε... και έχουμε κατανόηση.

Ειλικρινή συμπάθεια.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 00:39:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Κάτι άσχετο, γνωρίζει κανείς αν όντως τα κομμάτια των τοιχογραφιών που έχουν αποτοιχισθεί από τα παρεκκλήσια, βρίσκονται όντως στο Βυζαντινό Μουσείο, όπως λέει εδώ;

http://www.archdiocese.gr/bibliothiki/greek/chatzidaki1_7.html


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 00:56:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Κάτι άσχετο, γνωρίζει κανείς αν όντως τα κομμάτια των τοιχογραφιών που έχουν αποτοιχισθεί από τα παρεκκλήσια, βρίσκονται όντως στο Βυζαντινό Μουσείο

Καθόλου άσχετο. Για την Πεντέλη μιλάμε.

Πράγματι, κάποια κομάτια είναι εκεί. Τα έχω δεί ο ίδιος και είδα ότι τα αναφέρει και ο Ιρανον. Δε παραθέτω λίνκ, γιατί η σελίδα τους λειτουργεί με έναν δικό της τρόπο και κάθε φορά που παραθέτω, μετά δε δουλεύει. Πάντωα, ναι, τα αναφέρει.

Τώρα, μη φανταστείς ότι έχουν όλες τις τοιχογραφίες ! Τρία κομμάτια έχουν. Όλο τον τρούλο, την επιγραφή με τη χρονολογία και ένα άλλο κομάτι, που τώρα πρός στιγμή δε το θυμάμαι, που είναι όμως διακοσμητικό.

Επίσεις, κάποια κομάτια των τοιχογραφιων θα τα βρείς και σε ένα πλαστικό κοφίνι, στο εκλησσάκι, δίπλα στο ιερό. Αυτά περι σεβασμού και πολιτισιτικής κληρονομιάς.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 01:40:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Avallon

Α ρε Τζώνυ!! Μ'αρέσει που πίστευες ότι η Πεντέλη θα κάνει το θαύμα της... Μερικές ασθένειες απ'ότι φαίνεται δεν έχουν γιατριά...
Κρίμα... ξέρεις κάποια στιγμή το πίστεψα αυτό που είπες...



μα δεν ακολουθησατε την συμβουλη μου να βρεθειτε στο βουνο

εξακολουθειτε να κοντραριζοσαστε μεσω δικτυου, απο αποσταση, και η μια κουβεντα φερνει την επομενη


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 01:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


για πεστε μου την γνωμη σας για αυτο...




οι φωτογραφιες τραβηχτηκαν το Σαββατο το βραδυ

προκειται για την λατυπη που εχει φραξει το ακρα δεξια τουνελ


ειναι προφανες οτι το εκανε μπουλντοζακι - της κοινοτητας αραγε ή ιδιωτικο?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 08:57:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
μα δεν ακολουθησατε την συμβουλη μου να βρεθειτε στο βουνο

εξακολουθειτε να κοντραριζοσαστε μεσω δικτυου, απο αποσταση, και η μια κουβεντα φερνει την επομενη



Oσο και αν το ήθελα δεν μπορούσα...
Επιφυλασσόμουν για μετά τις διακοπές... μέχρι τότε όμως αν συνεχιστούν οι εκρυθμες καταστάσεις μπορεί και να μην έχω τη διάθεση να βρεθώ...
Αυτά για να μην νομίσεις ούτε στιγμή ότι δεν πήρα στα σοβαρά την πρότασή σου...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 09:25:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Χαίρε Ειρηνοποιέ, η αστείερευτη Αισιοδοξία μετα σου !

Ποτέ δε θα το βάλεις κάτω, όσο μάταιος και άκαρπος να είναι ο κόπος σου.

Μια ερώτηση.

Οι προσχώσεις στη φωτογραφία σου, είναι ΠΡΟΣ το τούνελ ή ΑΠΟ το τούνελ ?

Το χώμα... πάει ή ... έρχεται ?


(θα με κάνεις να πάω αυθυμερόν, μια που ότι με ενδιαφέρει δε μπορώ να το αναβάλλω για μετά του Αγίου Καραπουτσαριού )


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 10:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Καλημέρα αγαπητοί φίλοι και φίλες!

Χιούμορ αγαπητοί!

Χιούμορ!!!

Το ανίκητο όπλο μας!!!

Επαναφέρω λοιπόν την ερώτηση μου:

Τι εστί αυνανιζατέρ:

Εδώ παρατίθενται ορισμένα ενδεχόμενα (η πρόσβαση περιορίζεται σε άτομα άνω των 18...) μετά από μια μικρή μου έρευνα:
***

Όσο για τα σοβαρά (τη λατύπη...)

Σε ποιον άραγε έλειπαν πέντε έξι κυβικά και αποφάσισε να το πάρει τσάμπα, εύκολα και γρήγορα;

Κοινώς: ακολούθησε το χρήμα!!!

Δημήτρης

________________________
Αν δεν πατήσετε ΤΩΡΑ αμέσως www.foscaving.gr/ να σας καεί το VIDEO!!!


_____________________________________
ΕΧΕΙ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ ΤΟ LINK
ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΕΘΗΚΕ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
amalia
_____________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 11:15:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Καλημέρα αγαπητοί φίλοι και φίλες!

Χιούμορ αγαπητοί!

Χιούμορ!!!

Το ανίκητο όπλο μας!!!


Γιατί ρε θείο λές για χιούμορ ? Λές να πήραμε κάποια πράγματα στα σοβαρά ?

(Διαμαρτύρομαι όμως. Αυτό που λέει "ΦΟΡΕΣΤΕ ΤΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΝΙΩΣΤΕ ΤΗΝ ΔΙΕΓΕΡΣΗ ΣΤΟ ΦΟΥΛ" δε μας διευκρινίζει σε ποιό )

*Θυμάστε μια ταινία με τη Σάντρα Μπούλοκ και τον Σταλόνε, που είναι λέει στο μέλλον, και του λέει αυτή να κάνουν σέχ, αυτός χαίρεται για τη πιτσιρίκα, και αυτή πάει και του βάζει ένα πράμμα στο κεφάλι (να, σαν το καρπούζι που έχει ο Αζάχ_Χαζάστη φωτό του, καλή ώρα)
Για κάτι τέτοιο μιλάμε ?

quote:


Ο άσπρος σίφουνας....

Μην την πειράζετε την Άβαλλον ρε παιδιά. Είναι ευαίσθητο κορίτσι. Δεν αντέχει τα πολλά-πολλά. Στο τέλος θα την κάνετε να κλαίει και δεν κάνει.


Συγνωμη βρε Άβαλλονάκι άμα στα είπα λίγο χοντρά. Έχουμε συνηθίσει τις πλάκες αναμεταξύ μας και τις κάνουμε και λίγο λησταρχο-άγαρμπα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 13:37:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Έχουμε συνηθίσει τις πλάκες αναμεταξύ μας και τις κάνουμε και λίγο λησταρχο-άγαρμπα.

Αυτό να λέγεται...

quote:
Μην την πειράζετε την Άβαλλον ρε παιδιά.

Ποιά παιδιά? Μόνο εσένα βλέπω...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 14:57:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Χιούμορ αγαπητοί!

Χιούμορ!!!

Το ανίκητο όπλο μας!!!



παντα!


quote:

Επαναφέρω λοιπόν την ερώτηση μου:

Τι εστί αυνανιζατέρ:



το εχω απο διαφημιση στο δικτυο - Γιαπωνεζικη εφευρεση, η οποια διαθετει μια βαση για να στηριζεται στο καθισμα, εναν αξονα που δονειται πανω κατω, και μια πλαστικη παλαμη στην κορυφη του αξονα

αφηνει τα χερια ελευθερα να πληκτρολογεις

μη με βαζετε να ψαχνω στις φωτογραφιες - ο Θεος ξερει που βρισκεται


quote:

Όσο για τα σοβαρά (τη λατύπη...)

Σε ποιον άραγε έλειπαν πέντε έξι κυβικά και αποφάσισε να το πάρει τσάμπα, εύκολα και γρήγορα;

Κοινώς: ακολούθησε το χρήμα!!!

Δημήτρης



αυτο σκεφθηκε αμεσως το βρωμικο μυαλο μου, το χρημα, και θυμηθηκα οτι ενα κομματι μαρμαρο περιμενει να το κλεψουν

(εννοειται οτι κανεις δεν εκλεισε την προσβαση στο λατομειο, οπως ειπαν του Νταβελη166 οτι θα κανουν)

ισως να επιδιορθωσαν τον δρομο που παει στο νταμαρι για να μπορεσει να περασει φορτηγο...


δεν το εγραψα χθες γιατι ηθελα πρωτα να ανεβω να ριξω μια ματια

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 17:16:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Θα ήταν πραγματικά κρίμα να προβούμε τουλάχιστον σε χρονικές απενεργοποιήσεις, λόγω ενός... "αυνανιζατέρ"!
Είναι όμως πολύ πιθανό να υπάρξει μια τέτοια κατάληξη, εάν δεν λήξει η υπόθεση αυτή ΑΜΕΣΑ.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 17:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Αγαπητή μου Amalia!

Μα νομίζω ότι βρήκαμε τη λύση (για το καταραμένο αυνανιζατέρ) από μόνοι μας: το ρίξαμε στη τρελή!

Εν πάσοι περιπτώσει, αν το προηγούμενο μου Link παραήταν χοντρό, να το πάρει το ποτάμι!!!

Δημήτρης

________________________
Αν δεν πατήσετε ΤΩΡΑ αμέσως www.foscaving.gr/ να σας καεί το VIDEO!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 18:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


ανεβηκα σημερα να ριξω μια ματια στην λατυπη που λειπει και ανακαλυψα τι την εκαναν

ηταν δημοτικο εργο (εκλογες ερχονται) και την εριξαν στις τρυπες της ασφαλτου!!!

οου γιες!

και φυσικα εχει σχεδον ηδη διαλυθει απ τις προσφατες βροχες και τα αυτοκινητα


*************************


Κυρα μας των Κλειδιωνε ευχαριστω για την παρεμβαση - δεν την ευρισκα με τιποτα την φωτογραφια του ακατανομαστου εργαλειου...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 21:20:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Αγαπητή Αμαλία,

είδα την παρέμβασή σου και τρόμαξα !

Το θέμα με το "αυνανιζατέρ" ξεκίνησε από πλάκα και κοντεύει να γίνει μιά "κάλτ" έκφραση ! Πώς λέμε "απ τα καλύτερα που έχουν ειπωθεί".

Μη το πάρεις και μην το πάρετε με στραβό μάτι. Είναι κάθε άλλο απ΄ότι φαίνεται !

Προτείνω σε όλους να το δούμε χαλαρά, και μια που και η γενικότερη θεματολογία του φόρουμ είναι από δυσνόητη ώς ακαταλαβίστικη για ανηλίκους, δε βλέπω να έχουμε πρόβλημα και με την ... Αγορανομία !

Χαλαρώστε και απολάυστε το ... αυνανιζατέρ !
(πλάκα κάνω με το διφορούμενο των λέξεων, μην το πάμε αλλού !?)

*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2006, 00:48:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:
Επίσεις, κάποια κομάτια των τοιχογραφιων θα τα βρείς και σε ένα πλαστικό κοφίνι, στο εκλησσάκι, δίπλα στο ιερό. Αυτά περι σεβασμού και πολιτισιτικής κληρονομιάς.


Αντε, δεν το πιστεύω! LOL

Τελικά μάθαμε και ποιοί κλέβουν την λατύπη... δεν πάμε καθόλου καλά!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2006, 01:59:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
ΥΠΕΡΒΟΡΕΙΕ Βρίλ, για’ σένα.



Ο λόγος που την παρέθεσα, πέραν του οτι είναι αφιερωμένη στον Βρίλ, είναι ότι με την Τέχνη, τα πνεύματα ηρεμούν (όπως είχε πει κάποτε ο Εχέμβροτος σε μια παρόμοια περίσταση)…

Ηρεμία και επιστροφή στο θέμα.

Χαιρετώ σε Καπετάν Μπαμπάνη!


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2006, 02:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Ελπίζω να μην αναρωτιέσαι καπετάνιο για το ποιος είναι ο εικονιζόμενος.

Ποιος άλλος…ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΟΙΒΟΣ ΛΥΚΩΡΕΥΣ.


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2006, 05:23:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
Ωραία ως εδώ, λοιπόν,

τόσο χρόνο μετά, τόσα τόπικ, μηνύματα, αντιπαραθέσεις, εξομολογήσεις, και..., και..., και..., με κάποιους να εξακολουθούν να ποστάρουν... ακόμα!...

τι έχετε αφαιρέσει και τι έχετε προσθέσει στην ιστορία τής Σπηλιάς τού Νταβέλη;


_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2006, 12:17:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Ωραία ως εδώ, λοιπόν,

τόσο χρόνο μετά, τόσα τόπικ, μηνύματα, αντιπαραθέσεις, εξομολογήσεις, και..., και..., και..., με κάποιους να εξακολουθούν να ποστάρουν... ακόμα!...



Βεβαίως !
Γιατί διαπίστωσα, ότι για να σου απαντήσω, δεν ήξερα από που να αρχίσω και που να τελειώσω !

Καταρχήν, εγώ διαπίστωσα ότι το όλο θέμα έχει πάρει μια τροπή. Από την εποχή που "έβγαινε" ο καθένας και εξιστορούσε την "αχ τόσο τρομακτική" του θέαση εκεί πάνω μέχρι σήμερα είμαστε έτη φωτός μακριά !

Έχουν εξαφανιστεί όλοι εκείνοι που είχαν στενές επαφές με τα Τέρατα, είτε εξωγήινοι, είτε έσωγήινοι, διαβόλια, τριβόλια και δε ξέρω και εγώ τι.

Το όλο θέμα έχει πάρει μια πιο μαλακή όψη και έχει χάσει εκείνο το ύφος της στυγνής τρομοκρατίας. Έχουν ασχοληθεί σοβαροί άνθρωποι με έρευνες και έχουν χαθεί τα σούργελα. Πάρε ένα απλό παράδειγμα. Πάρε τους Ίρανον (αλλά που να τους ξέρεις εσύ... )
Έχουν δαπανήσει ώρες και ώρες σε τεκμηριωμένες έρευνες και τους γβάζω το καπέλο. Όσες φορές πήγα εγω στην Εθνική Βιβλιοθήκη, σκεφτόμουν πόσες ώρες χρειάζεσαι για να ψάχνεις σε βιβλία τα κομματάκια του πάζλ, για να βρείς έστω μια αρχή σε όλα αυτά.

Οι έρευνες έχουν περάσει πλέον σε ιστορικό και τεκμηριωμένο πλάισιο. Πάνε εκείνες οι εποχές, που ανέβαινε ο καθένας με ένα μαραφέτι και πήγαινε για σαφάρι τρομο-τρόπαιων. Να, πρόσφατα αναφέραμε και το κασετοφωνάκι των Ιρανον και γέλασα, γιατί με πήγε έτη φωτός πίσω...

Πέρα από τις έρευνες. Καποιοι που ασχοληθήκαμε, αλλάξαμε. Μας άλλαξε η ενασχόληση με το θέμα. Άλλος βρήκε το ένα και άλλος το άλλο. Το δικό μου είναι πιστεύω γνωστό και αφήνω τους άλλους να πούν ο καθένας για το δικό του.
Διαπίστωσα ότι η συγκεκριμένη σπηλιά είναι πιο γνωστή και από κεντρική καφετέρια. Όσοι περασαν από κεί, σίγουρα κάτι αποκόμισαν. Σίγουρα όμως και πολύ διαφορετικό για τον καθένα. Σίγουρα πάρα πολλοί έμειναν εκεί που ήταν, στον Τόπο των Τεράτων, και σίγουρα κάποιοι προχώρησαν παραπέρα. Εγώ, στον χώρο μου πιά, συναντώ πολλούς που ξεκίνησαν να ασχολούνται με τα πετρώματα και τις τεχνικές από το συγκεκριμένο Σπήλαιο...

Όποιος θέλει, μπορεί να συνεχίσει σε αυτό το νήμα. Λέω να βάλω μια άνω τελεία, γιατί θα επαναλάβω πολλά γνωστά πράγματα.

Και μια τελευταία σκέψη μου. Ήθελα κάποτε να ρωτήσω τους Ίρανον, ποιό θα είναι το επόμενο βήμα (τους). Βρήκα πάρα μα πάρα πολύ ενδιαφέροντα τα όσα ειπωθηκαν για την Αδελφότητα της Σπηλιάς και θα ήθελα να ήξερα ποιό θα είναι το επόμενο βήμα. Θα πάμε στην εξέλιξή της και πιθανές επιδράσεις της στη σύγχρονη εποχή ?


*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2006, 15:28:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos
ΓΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

ΠΟΛΗ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΟΙ ΕΡΕΥΝΕΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΟΠΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΡΑΝΩΝ , ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΜΠΝΕΥΣΤΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥ jonniebegood
ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΩΜΟΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΚΟΜΑ.
ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΤΕ ΤΙΣ ΕΡΕΥΝΕΣ.
ΒΕΒΑΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ
ΓΙΑ ΑΛΛΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΡΕΥΝΑ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗ ΦΥΣΗ.

ΤΕΛΟΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΡΥΤΕΣ ΤΗΣ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΕΡΕΥΝΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 60 ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ .
ΠΑΝΤΟΣ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΩ ΠΡΙΝ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΣΑΝ ΤΙΣ ΣΠΗΛΑΙΩΣΕΙΣ ΟΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝ ΣΠΗΛΑΙΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΜΠΑΖΩΘΕΙ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2006, 15:42:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Φίλε μου....

Καλά που παρακολουθείς το τόπικ εδώ και 38 σελίδες και επιτέλους, μα επιτέλος φανερωθηκες.

Οι βαθιές σου γνώσεις με έχουν αφήσει άναυδο ! Τα μαζεύω και πάω σπίτι μου...

Α, πές μας και το λογαριασμό να βάλουμε τα χρήματα και μετά να κάνουμε τις έρευνες που λές.


*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***

Edited by - Βρίλ on 05/07/2006 15:53:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2006, 15:50:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos
quote:

Φίλε μου....

Καλά που παρακολουθείς το τόπικ εδώ και 38 σελίδες και επιτέλους, μα επιτέλος φανερωθηκες.

Οι βαθιές σου γνώσεις με έχουν αφήσει άναυδο ! Τα μαζεύω και πάω σπίτι μου...

Α, πές μας και το λογαριασμό να βάλουμε τα χρήματα και μετά να κάνουμε τις γνωριμίες που λές.


*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***


Edited by - Βρίλ on 05/07/2006 15:44:37



ALFA BANK 157865421586542
ΜΟΝΟ ΓΡΑΨΕ ΟΝΟΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΕΒΑΛΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2006, 15:56:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos
ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΤΣΙΓΚΟΥΝΙΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ Κ.Βρίλ
ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 59 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.265625
Maintained by Digital Alchemy