ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2009, 11:40:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Καλημερα σε ολους σας.
Καταρχην να σας ευχαριστησω που με ακουτε και με αντιμετωπιζετε ομορφα.ΤΟ ΕΚΤΙΜΩ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΒΟΜΑΙ.
Φυσικα και καταλαβαινω οτι αν βουλιαξω στην καθημερινοτητα και στην υλη γινομαι καπως "χοντροκομενος" για να "περασω" στην λεπτη ενεργεια της μετεπειτα καταστασης.
ΑΝ ειναι ετσι τα πραγματα τοτε ο παππους μου που παλεψε απο μικρος με την καθημερινοτητα και με την υλη , που εφαγε ολη του τη ζωη για να μεγαλωσει τα παιδια του και δεν σκεφτηκε ποτε κατι σαν αυτα που λεμε εδω , ΘΑ ....ΧΑΘΕΙ?....τον εφαγε η ζωη ΚΑΙ?
Τι θα γινει δηλαδη με αυτον? ΔΕΝ θα εχει καλλιεργησει το αστρικο του σωμα ΚΑΙ? Δεν θα μεταβει εκει (πριν η μετα η κατα) τον θανατο του εδω ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ?
Καταλαβαινω οτι η αστρικη προβολη (οπως παντα λετε και απο οτι εχω μαθει και καταλαβει) δεν σε σωζει αυτη καθαυτη απο μονη της.
Το να πετυχεις την αστρικη προβολη ειναι σημαδι οτι αρχιζεις να σκεφτεσαι διαφορετικα , αρχιζεις να ξεκολας απο τις εδω αμαρτιες-αμαρτηματα , οτι τα εγωιστικα σου μειωνονται και-και-και.
Οταν λοιπον καταφερεις να προβαλεσαι (σημαδι οτι εισαι ετοιμος) ΤΟΤΕ τι θα γινει? Γινεται κατι περισσοτερο σε αυτη την κατασταση(της αστρικης προβολης)?
Συνεχιζεις να εισαι ο ανθρωπος με τα χαμηλα εγω και συνεχιζεις να προβαλεσαι και κατα τον θανατο σου εδω τι γινετε ?Μετεπηδας στην εκει κατασταση και σωζεσαι?
Δηλαδη ο Παππους μου που κατα συνεχεια του (και εξαιτιας του-και απορεια του-και αποτελεσμα του-και οτι αλλο) ειμαι εγω εδω και σας γραφω , ΘΑ ΧΑΘΕΙ?ΤΙ θα γινει με τον ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ?
ΤΙ ακριβως πρεσβευετε εσεις οτι θα γινει με τον παππου μου και με τους ψαραδες εκει στο νησακι ΥΟΡΙΚ της Συβιριας που ΟΥΤΕ εχουν ακουσει για εσας η για τον Χριστιανισμο η για οτι αλλο απο δογματα και θρησκειες?
Πιστευετε οτι επειδη τους εφαγε η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ και ο ΥΛΙΣΜΟΣ , οτι επειδη χωθηκανε στα ΕΓΩ τους και στις ΑΜΑΡΤΙΕΣ , ΧΑΘΗΚΑΝΕ ? Εχουν πεθανει ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ και το μονο που μενει ειναι να πεθανουν και σωματικα και αυτο ηταν παει τελειωσε?
Ισος εχουν βεβαια θα μου πειτε και αλλες ευκαιριες την επομενη φορα που θα ΞΑΝΑΓΕΝΗΘΟΥΝ εδω στην ΓΗ ετσι?
Εχουμε γεννηθει πολλες φορες και γενιομαστε ξανα και ξανα εως οτου να πετυχουμε αυτη την εσωτερικη κατασταση ηρεμιας και κλειδιου , που θα μας επιτρεψει να μετεπηδησουμε στο επομενο σταδιο-κυκλο.
Και σας ερωτω ΞΑΝΑ τι θα γινει με τον παππου μου?
Και τι θα γινει με εμενα ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΖΩ ΕΤΣΙ ΚΟΛΗΜΕΝΟΣ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΥΛΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΜΑΡΤΙΑ ?
θΑ ΠΕΘΑΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΘΩ ?(και θα ξαναζησω ξανα για μια επομενη ευκαιρια?)
Ε λοιπον αν δεν μπορεσε ο παππους μου η δεν ηξερε η δεν ηθελε , αν δεν μπορεσα εγω η δεν ηξερα η δεν ηθελα Η ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΙΣΤΕΨΑ ΤΕΛΙΚΑ , δεν πιστευω οτι θα χαθει-χαθω.
Με μπερδευουν ολα αυτα στο μυαλο , με ΤΡΕΛΑΙΝΟΥΝ θα ελεγα.
Ισως ετσι χανω και την ζωη τελικα.
Ισως με αυτα και με αυτα να χασω τελικα την ζωη μου μιας και τι σημασια εχει πια αν χαθει και ενας στους τοοοοοσσσσσοοοους (χαμενους η οχι)?
Ομορφα λοιπον σας λεω οτι δεν μπορω να καταφερω συνηδητοποιηση και σκοτωμα των εγω και την προσωπικοτητας μου , δεν μπορω να εκτοποισω τις αμαρτιες και τα παθη μου Η ΔΕΝ ΘΕΛΩ Η ΕΙΜΑΙ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΟΠΟΤΑΝ ΚΑΙ ......?
Τι μου μενει λοιπον ΟΧΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ..........
Ομορφα λοιπον τα καταφερατε μπραβο σας.


Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelic Dragon
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2009, 12:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelic Dragon
quote:
μεσολάβησε ένα κενό στην συνείδηση σου

Το είχα καταλαβει οτι αυτο ήταν αστρική προβολή αυτο που δεν καταλαβα ειναι αυτή η φράση που είπες, με τρομάζει λίγο. Ενα κενό δηλαδή, μηπως μπορείς να το εξηγήσεις εκτενεστερα?

Οσο για την αισθηση του να περνάω μεσα απο το κρεβάτι μου δεν θα ελεγα οτι την είχα, δεν ενιωσα δλδ το κατοσεωτονο ή να βρησκομαι μεσα στο στρόμα...αυτό που ενιωσα σηγουρα ήταν τα ξήλα του απο πανω κρεβατιου πανω απο το κεφαλι μου και θυμάμαι τα αγγιξα και εκει συνηδητοποιησα οτι ειμουν εγκλοβησμένη και τρόμαξα. Ισως το κενό που λες να αναφέρεσαι στο οτι δεν ενιωσα να περναω μεσα απο το κρεβάτι μου αλλα βρέθηκα κατευθείαν απο κατω?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2009, 14:15:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλη Angelic Dragon

Μην τρομάζεις με το κενό, είναι όπως όταν έχεις έναν ύπνο δίχως όνειρα.
Η συνείδηση φαντασου ότι είναι ας πούμε ένα κέντρο και αυτό το Κέντρο είναι ένας υπαρξιακός πυρήνας.Έχει σχέση με αυτό που πραγματικά ΕΙΣΑΙ.

Όμως δεν έχουμε την καθαρή εμπειρία αυτού που ΕΙΜΑΣΤΕ επειδή η συνείδηση μας είναι προσκολλημένη και ταυτισμένη με πράγματα που είτε αυτή δεν είναι ή που νομίζει ότι είναι λόγω ταύτισης. Πχ έχεις μια εντύπωση για το τι είσαι. Μπορεί να είσαι μια κοπέλα, μια ερωμένη, μια μητέρα, μια φίλη, μια πελάτης μια… δεν έχει σημασία. Πέρα από όλες τις εντυπώσεις και τις ιδιότητες και τα ονόματα , τι είσαι;

Όταν λοιπών η συνείδηση δεν έχει εμπειρία από τη ίδια την «συνειδητότητα» της, τότε λόγω του ότι πάντα η «προσοχή» κατευθύνετε έξω από αυτό που είναι, τότε όταν εισέρχεται σε μια κατάσταση που δεν έχει που να προσκολληθεί, όπως ο ύπνος δίχως όνειρα, τότε η προσοχή ατενίζει το κενό και είναι σαν να κοιμάται.Αν δεν ατένιζε θα παρέμενε με επίγνωση στην ίδια της την παρουσία.

Είναι σαν να κοιτάμε το άσπρο πανί ενός σίνεμα.Δεν έχουμε την επιγνωση ότι <<εμείς>> κοιτάμε. Όταν η ταινία συνεχίσει ή αρχίσει τότε η προσοχή μας είναι σαν να ξανά δραστηριοποιείτε και εμείς ξανά ταυτιζόμαστε με αυτά που βλέπουμε. Δηλαδή την ταινία της ζωής μας!!!

Έτσι τα αντιλαμβάνομαι. Αν πάλι δεν καταλαβαίνεις δεν πειράζει, αυτό το κενό δεν είναι κάτι για να τρομάξεις, αν και κατάλαβα τον βαθύτερο φόβο σου.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο των κόσμο
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2009, 15:25:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας


quote:
Το να πετυχεις την αστρικη προβολη ειναι σημαδι οτι αρχιζεις να σκεφτεσαι διαφορετικα , αρχιζεις να ξεκολας απο τις εδω αμαρτιες-αμαρτηματα , οτι τα εγωιστικα σου μειωνονται και-και-και.
Οταν λοιπον καταφερεις να προβαλεσαι (σημαδι οτι εισαι ετοιμος) ΤΟΤΕ τι θα γινει? Γινεται κατι περισσοτερο σε αυτη την κατασταση(της αστρικης προβολης)?

Φίλε cody30 δεν είπα και δεν ξέρω αν κάποιος άλλος έχει πει ότι όταν κάποιος κάνει μια αστρική προβολή ξεκολλά από τα εγώ ή μειώνει τις αμαρτίες. Αντίθετος έχω πει ότι μπορεί να μεταφέρει όλα του τα ελαττώματα στο αστρικό!!

Άλλο η πνευματική εξέλιξη και άλλο η δυνατότητα της αστρικής προβολής. Αυτό πρέπει να το ξεκαθαρίσεις.


Επίσης η ζωή είναι ένα μεγα μυστήριο. Υπάρχουν πράγματα που δεν γνωρίζουμε και πράγματα που δεν μπορούν να ειπωθούν με λόγια.

Το να πιστέψεις ή δεν πιστέψεις «εμάς» δεν σημαίνει ότι θα χαθείς.
Είσαι μια ψυχή και έχεις την δικιά σου πορεία μέσα σε αυτό που λέμε ζωή.

Πιστεύω ότι με το να απαρνησαι ή με το να αντιμάχεσαι ή με το να καταριέσαι όλα αυτά που λέμε εδώ, δεν σου δίνουν επιβεβαιώσει ότι όλα αυτά που σκέφτεσαι για το τι είναι ζωή είναι αληθινά.

Έχεις έναν τρόπο που σκέφτεσαι και καταλαβαίνεις τα πράγματα.
Το σέβομαι και είμαι μαζί σου άσχετα αν υπάρχει σύγκρουση.

Εδώ μέσα βλέπω απλός να συγκρούεσαι και όλο αυτό δεν νομίζω ότι σε βοηθά .Σου αυξάνει τα προβλήματα αντί να στα μειώνει. Ίσως και συχώραμαι, αυτό το τοπικ να μην σου κάνει καλό.

Το να σου απαντήσω τι γίνετε μετά το θάνατο ,για το τι είναι μετενσάρκωση, τι είναι μετεμψύχωση, αν υπάρχει κόλαση ή παράδεισος δεν έχει και πολύ σημασία. Ολα αυτά μπορούν να απαντήθουν μέσα από τις διάφορες Θρησκείες ,την επιστήμη, την φιλοσοφία από διάφορα δόγματα, γκουρου, υλιστές από απλούς ανθρώπους που ζούνε στο βουνό, από εσένα, από εμένα από ότι θες.

Με ποιο κριτήριο θα αποφασίσουμε ποιοι λένε την αλήθεια.

Βλέπεις φίλε cody30 τα πράγματα δεν είναι απλά.

ΤΟ ΝΑ ΑΝΤΙΜΑΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΙΔΕΑΣ ΔΕΝ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.
Όλα αποκτούνε από την εμπειρία. Αν έχουμε εμπειρίες που απαντούν σε αυτά μας τα ερωτήματα τότε δεν έχουμε και αμφιβολίες.

Αλλά φίλε cody30 δεν ενδιαφέρει όλους τους ανθρώπους να απαντήσουν σε αυτά τα ερωτήματα αλλά ούτε και «εμείς» πάμε να επιβάλουμε τα πιστεύω μας με το ζόρι.

Ο καθένας αποφασίζει για τον εαυτό του και σύμφωνα πάντα με την κατανόηση του. Τώρα το τι θα γίνει στον παππού σου, που δεν άκουσε ποτέ για όλα αυτά ή σε εσένα θα στο πω πολύ απλά «μονό ο θεός ξέρει» ή αν σου ταιριάζει καλύτερα «μονό η φύση ξέρει»

Ας προσπαθήσουμε να κάνουμε το καλύτερο στην οικογένεια μας στους φίλους, μας στους συνανθρώπους μας και ποιος ξέρει….

Αυτά από εμένα


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο των κόσμο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2009, 15:57:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Το δεχομαι , να εισαι καλα και ευχαριστω πολυ για την κατανοηση.
Θα προσπαθησω για μενα και για τους γυρω μου οτι το καλυτερο.
Ευχαριστω για την κατανοηση.


Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2009, 18:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21
φιλε ενας υπηρετης η κατασταση ειναι λιγο μπερδεμενη..
ας τα παρουμε απο την αρχη,
ενα συγγενικο προσωπο ειχε ενα σοβαο προβλημα υγειας και ηταν στο νοσοκομειο...
ηταν μεγαλη εβδομαδα και επειδη δεν πηγαινε καλα σκεφτηκα γτ οχι?τι εχω να χασω?
οποτε τ βραδυ πεφτω για υπνο σκεφτομενος υτο το ατομο.
οταν βγαινω στο αστρικο λοιπον παω εκει π βρισκοταν αυτο το ατομο και τον ειδα ξαπλωμενο στο κρεββατι και αριστερα στα ποδια του 1 ανθρωπο με μαυρη καπα να ψελνει...
αυτος ο ανθρωπος(δεν ηταν ανθρωπος βασικα αλλα δεν ξερω πως να το πω,ακομα και τωρεα που τ κεφτομαι ανατριχιαζω καθως ηταν πολυ τρομακτικο.)κρατουσε ενα βιβλιο και ενα ραβδι.οταν τν ειδα τ ειπα να φυγει και μ λεει διωξε με,τοτε ηταν π αρχισαμε την παλη.

εκανε πρωτος την κινηση του πετωντας μ μια μπαλα ενεργειας την οποια απεκρουσα και του την γυρισα πισω οπου και εξαφανιστηκε...
μπορει να ακουγετε ευκολο αλλα δεν ηταν,απλα αντλουσα δυναμη γιατι διπλα μου βρισκοταν ενα πολυ αγαπημενο μου προσωπο και δεν θα αφηνα να συμβει τπτ....

αφου λοιπον αυτος εφυγε γυρισα προς τον συγγενη μου και με πολυ προσοχη επειδη δεν ημουν σιγουρος για οτι εκανα,του εριχνα μικρες μπαλες ενεργειας.

οφειλω να πω πως την δεδομενη στιγμη η τακτικη μου επιασε και η κατασταση της υγειας του βελτιωθηκε για καποιο διαστημα.
οταν βγηκε απο το νοσοκομειο μας ελεγε πως ενα βραδυ εβλεπε κοκκινες λαμψεις και νμζ πως ειχε πιασει φωτια...
οι κοκκινες λαμψεις που εβλεπε ομως ηταν απο την μαχη που εδινα και την συγκρουση των ενεργειων μας καθως της εβλεπα και εγω εκεινη την ωρα...

καποια στιγμη μετα απο λιγο καιρο οταν εμεινα μονος μου με αυτο το ατομο του προσπαθησα ηρεμα και πολυ απλα να του εξηγησω τι ηταν αυτο π εβλεπε και μου ειπε πως τ ηξερε καθως με ειχε δει διπλα του και μου το ελεγε σαν να ηταν κατι πολυ φυσικο...

αυτα για την ωρα κας σας ευχαριστω...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Protector
Μέλος 1ης Βαθμίδας


64 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2009, 20:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Protector
Γενικά επικρατεί ένα μπέρδεμα μέσα στα αντιλεγόμενα επιχειρήματα, και το μεγαλύτερο μπέρδεμα είναι η σύγχυση της αστρικής προβολής με την πνευματική καλλιέργεια. Ένας ψαράς στη Σιβηρία όπως ειπώθηκε μπορεί πνευματικά να εξελιχτεί 1000 φορές περισσότερο από έναν επιτυχημένο επιχειρηματία ή από κάποιον που «καταφέρνει» μία «αστρική προβολή». Η αστρική προβολή δεν αποδίδει πάντα πνευματική καλλιέργεια σε όσους νομίζουν πως την κάνουν ή και σε όσους όντως προβάλλονται.

Δε χρειάζονται ούτε πανεπιστήμια ούτε τεχνολογίες ούτε θρησκείες ούτε αστρικές προβολές για να εξελιχτεί κάποιος και να βελτιώσει την ψυχή του και όχι μόνο. Μια χαρά μπορούσαν και οι άνθρωποι στις σπηλιές και οι παππούδες μας και οι ψαράδες της Σιβηρίας και όσοι πιστεύουν ή δεν πιστεύουν σε οτιδήποτε μεταφυσικό να καλλιεργηθούν εσωτερικά. Σημαντικό μονοπάτι η κατανόηση του εαυτού μας του γύρω κόσμου και η εξάλειψη του ύπουλου "εγώ".

Όλη αυτή η κόντρα όμως είναι εκτός θέματος καλύτερα να την κάνατε σε ένα άλλο θέμα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2009, 21:53:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλε hurricane21

Το είχα υποψιαστεί γιατί πολλές φορές συμβαίνουν τέτοια πράγματα στο αστρικό και βέβαια υπάρχουν και απώλειες. Οι περισσότεροι πετούνε αυτές τις ενεργειακές μπάλες από τις παλάμες τον χεριών.

Αυτό είναι κάτι που αντιμετώπισα και εγώ. Στην πορεία έμαθα να μην εμπλέκομε σε μάχες με το να δημιουργώ μια ατμόσφαιρα αγάπης ή ξορκισμούς. Αλλά άλλες φορές ήταν υποχρεωτικό να μάχομαι με απίστευτους τρόπους.

Σε ρώτησα γιατί ήθελα να βεβαιωθώ. Το ενδιαφέρων θα ήταν από το αστρικό στο φυσικό να γινόταν κάτι. Αυτό θα είχε άμεση σχέση με την υλοποίηση!!

Φιλε Protector δεν νομίζω ότι υπάρχει κόντρα πια. Και επίσης μια αλλά άποψη είναι δεκτή.
Συμφωνώ με τα υπόλοιπα που λες.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο των κόσμο
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2009, 01:42:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21
ma ontως εγινε κατι απο το αστρικο στο φυσικο εστω και αν δεν ηταν μονιμο..
εριχνα μπαλες ενεργειας προς τ ατομο και καλυτερευσε γιθα καποιο διαστημα η υγεια του βεβαια αυτο μπορει να εχει σχεση και με τν τυπο π εδιωξα(που ειναι και η πιο πιθανη εξηγηση)

πως ομως ερμηνευεις το οτι ο συγγενης μου καταφερε να με δει ενω ηταν στο νοσοκομειο και συγκεκριμενα στην εντατικη...??

να αναφερω πως αργοτερα π ξαναμπηκε στο νοσοκομειο και πηγα να τν επισκευτω με το αστρικο τα ατομα π ψελνανε ειχαν γινει 2 και με διελυσαν πριν προλαβω να αντιδρασω.ηταν τοσο αποτομοπ π δεν προλαβ να συνηδητοποιησω τι συμβαινει....

απο τοτε δεν βγαινω πολυ συχνα στο αστρικο και οποτε βγαινω δεν κανω κατι φοβερο.περισσοτερο απο φοβο νομιζω....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2009, 10:12:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλε hurricane21

Όντος έγινε μια αλλαγή στο φυσικό, αλλά εγώ ρώτησα για να δω αν έγινε ύληοποιηση που είναι κάτι διαφορετικό.

Πιστεύω ότι αυτή οι μορφή ήταν μια δικιά του σκεπτομορφη η οποία είχε προβληθεί από το υποσυνείδητο του και είχε σχέση με το φόβο του θανάτου λόγω της κατάστασης του.

Επειδή αυτή η ενεργεία (η σκεπτομορφη) τρέφετε από το άτομο που την προβάλει τότε όταν εσύ μαχόσουν, αυτή πληροφορούσε ασυνείδητα, λόγω συγγένειας ,την συνείδηση του ανθρώπου που την προβάλει, με έναν ιδιαίτερο τρόπο!

Τα άτομα που βρίσκονται σε ακραίες καταστάσεις έχουν και περίεργες αντιλήψεις! Μπορούν να είναι σε κώμα και να συνεχίζουν στο αστρικό να κάνουν όλα αυτά που έκαναν πριν!

Ένας φίλος μου ήταν σε ακόμα ένα μήνα. Eβλεπε ότι ξύπναγε το πρωί πήγαινε στην δουλειά και έκανε μια κανονική ζωή. Όταν σύνελθε από το κώμα κατάλαβε ότι όλα όσα έβλεπε δεν ήταν αυτά που εμείς βλέπαμε!!

Από την άλλη, στους δημόσιους χώρους υπάρχουν πολλές σκεπτομορφες που προσκολλούνται και τρέφονται, μπορώ να πω ,από τις ενέργειες των ανθρώπων που εκπέμπουν διανοητικά και συναισθηματικά τις ενέργειες που έχουν ανάγκη για να τραφούν !!

Δηλαδή ένα άτομο που είναι μίζερο, μελαγχολικό ,έλκει αλλά και προβάλει μια συγκεκριμένη συναισθηματική ενεργεία που πάλλεται στο αστρικό επίπεδο και μπορεί να έχει μια μορφή!

Με αυτό τον συλλογισμό αυτός που έψελνε και μετά γίνανε δυο μπορεί να ήταν η διπλή υποσυνείδητη ανησυχία ως δικές του σκεπτομορφες ή σκεπτομορφες άσχετες που τρέφονταν από αυτή την κατάσταση ή ο συνδυασμός και τον δυο.

Το σίγουρο είναι ότι δεν ήταν της φαντασίας σου και ότι έχεις μια επιβεβαιώσει από κάποιον άλλο. Εσύ, ξέρεις.


Όταν καταβάλεις μεγάλη προσπάθεια για να νικήσεις, χάνεις πολλή ενεργεία γιατί έχεις προκαλέσει με την ανησυχία σου ας το πούμε ένα ρήγμα στο αστρικό σου!

Για αυτό η αγάπη θωρακίζει και μετατρέπει ,το αρνητικό σε θετικό.
Το φως διώχνει τα σκοτάδια.

Αυτά

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμο

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 20/02/2009 10:13:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2009, 11:54:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21
"Όντος έγινε μια αλλαγή στο φυσικό, αλλά εγώ ρώτησα για να δω αν έγινε ύληοποιηση που είναι κάτι διαφορετικό."

συγνωμη εγω σε παρερμηνευσα γιατι ειχα κατι τελειως διαφορετικο στο μυαλο μου..


αυτο για τις σκεπτομορφες που αναφερεις το σκεφτηκα κι εγω,αλλα παλι ποπιος μπορει να ειναι σιγουρος για το τι ηταν...


"Με αυτό τον συλλογισμό αυτός που έψελνε και μετά γίνανε δυο μπορεί να ήταν η διπλή υποσυνείδητη ανησυχία ως δικές του σκεπτομορφες ή σκεπτομορφες άσχετες που τρέφονταν από αυτή την κατάσταση ή ο συνδυασμός και τον δυο."

δηλαδη αυτα μπορει να εμφανιζονται επειδη ενα ατομο εχει κακες σκεψεις και εχει καταθλιψη?


"Ένας φίλος μου ήταν σε ακόμα ένα μήνα. Eβλεπε ότι ξύπναγε το πρωί πήγαινε στην δουλειά και έκανε μια κανονική ζωή. Όταν σύνελθε από το κώμα κατάλαβε ότι όλα όσα έβλεπε δεν ήταν αυτά που εμείς βλέπαμε!!"

αυτο που αναφερεςι εδω ειναι πραγματι συγκλονιστικο..
αν κατσουμε κι το σκεφτουμε αυτο περαιερω ποιος μας λεει πως δεν ειμαστε εμεις αυτοι που ειμαστε σε κομμα και απλα βλεπουμε πως ζουμε μια ζωη???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2009, 14:26:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Γεια σας

Φίλε hurricane21

quote:
δηλαδη αυτα μπορει να εμφανιζονται επειδη ενα ατομο εχει κακες σκεψεις και εχει καταθλιψη?

Όχι μονό για αυτό αλλά γενικά.

quote:
αυτο που αναφερεςι εδω ειναι πραγματι συγκλονιστικο..
αν κατσουμε κι το σκεφτουμε αυτο περαιερω ποιος μας λεει πως δεν ειμαστε εμεις αυτοι που ειμαστε σε κομμα και απλα βλεπουμε πως ζουμε μια ζωη???


Αυτό το τελευταίο που είπες απέφευγα να το πω αλλά μιας και το ανάφερες πρέπει να σου πω ότι, αυτό πρέπει να μας βάλει σε υποψία για το αν ζούμε μηχανικά ή όχι.

Όταν κοιμόμαστε πράττουμε μηχανικά στα όνειρα χωρίς να αναρωτιόμαστε αν ονειρευόμαστε ή όχι. Το ίδιο και όταν πεθαίνουμε. Αν δεν μπορούμε να είμαστε συνειδητοί την ώρα που κοιμόμαστε πώς να είμαστε συνειδητοί όταν πεθάνουμε.

Για αυτό κάποιοι δάσκαλοι αναφέρουν ότι όταν συναντούν ένα πεθαμένο υπάρχει η περίπτωση να συνεχίζει να κάνει αυτά που έκανε όταν ζούσε!!

Για αυτό και εσύ όταν προσπάθησες να αφυπνίσεις κάποιον στο αστρικό αυτός συνέχισε να κοιμάται. Συνειδησιακά εννοώ. Περνάς μέσα από τοίχους, πετάς στον αέρα μπροστά του και αυτό τίποτα, χαμπάρι.

Δεν ξέρω τι εμπειρίες έχεις αλλά θα έχεις παρατηρήσει ότι πολλές φορές νιώθεις απίστευτα διαυγής στο αστρικό και άλλες ,είσαι μισό ξύπνιος μισό συνειδητός.

Αρχίζει και μπερδεύετε η κατάσταση και την μια είναι ένταξη και την άλλη γίνετε όνειρο. Και άλλες φορές ξεκινάς με το να είσαι συνειδητός και καταλήγεις ασυνείδητος ή και το αντίθετο.

Για αυτό λέω ότι έχει μεγάλη σημασία να ζούμε στο φυσικό επίπεδο συνειδητά. Γιατί τώρα που διαβάζεις αναρωτιέσαι αν κοιμάσαι. Όχι! Τότε γιατί να αναρωτηθείς όταν κοιμάσαι;!!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμο



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2009, 14:41:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Το ότι ο hurricane έχασε ενέργεια για ένα αγαπημένο πρόσωπο είναι τουλάχιστον παρήγορο .........

Τι να πω εγώ που έχασα ενέργεια μαλώνοντας για το τι υλικά θα μπουν σε μιά πίτσα ......

Για όνομα του θεού εκνευρίζομαι και μόνο σκεπτόμενος ότι εκνευρίστηκα ...

Και πιο εκνευριστικό είναι ότι κατά κανόνα θα μου ξανασυμβεί....

Όποιος ξέρει να μαζεύει την ενέργεια του κάνει καλό για τον εαυτό του . Τι να πούμε και μεις οι υπόλοιποι που θέλουμε αλλά δεν μπορούμε?(σήμερα ξύπνησα με κακή διάθεση μη με παρεξηγείτε , είναι εποχή συγκομιδής φαίνεται )Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2009, 16:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Η πιθανότητα η κατάσταση στην οποία ζω να είναι μη ρεαλιστική είναι το λιγότερο τρομακτική. Εγώ έχω καταλήξει στο ότι κανείς πρέπει να αμφισβητεί την πραγματικότητα με μέτρο , γιατί αν το παρακάνει καταλήγει στην παράνοια , η οποία δεν είναι διόλου χρήσιμη ούτε στην Α.Π ούτε πουθενά αλλού . Τώρα την πιθανότητα να αντιλαμβάνεται κανείς μία ψευδαίσθηση πρέπει κανείς να την δέχεται με εγκατάλειψη , αλλά χωρίς απάθεια . Αν όντως ζω σε μιά ψευδαίσθηση δεν με ωφελεί να τρομάζω με αυτό , αλλά να συνεχίζω να ψάχνω για την αλήθεια . Δεν έχει νόημα να τρομάζει κανείς με το παραμικρό γιατί η ζωή είναι ένα μυστήριο .
(φυσικά όλα αυτά είναι θεωρείες που δεν με εμποδίζουν από το να τρομάζω όταν σκέφτομαι αυτές τις πιθανότητες . Όσα γράφω είναι μάλλον μία εκλογίκευση της κατάστασης η οποία όμως πολλές φορές μπορεί να σώσει κόσμο από την απόγνωση . )

Έχω και μερικές ερωτησούλες !

1.Η αλχημεία σχετίζεται με την αφύπνιση του ηλιακού σώματος ?

2.Τι είναι το ηλιακό σώμα επιτέλους ?

3.Η αστρική προβολή είναι θέμα ενέργειας ??(Είναι η δεύτερη φορά που το ρωτάω αυτό το ξέρω)

4.Πολλές φορές το βράδυ πριν πέσω για ύπνο νομίζω ότι βλέπω μία πελώρια σκοτεινή κηλίδα πάνω από το κρεβάτι μου . Το έχει δει αυτό κανένας άλλος ή είναι του μυαλού μου ?

Καταλαβαίνω ότι πολλά από αυτά που ρωτάω ίσως να μην μπορούν η δεν πρέπει να απαντηθούν . Παρόλα αυτά εγώ θα τα ρωτήσω και οποιοσδήποτε θέλει να μου απαντήσει είναι καλοδεχούμενος ....

Ευχαριστώ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2009, 17:34:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Καλισπερα σας, Θα συνεχισω να το ψαχνω για τι θεμα μας εδω χωρις να συμαινει οτι πιστευω ακριβως τα λεγομενα που μεχρι τωρα εχω διαβασει εδω απο εσας.
Λοιπον καποια τετοια κιλυδα δεν εχω δει(αλλα φυσικα τωρα που το ειπες και μου εκατσε στο μυαλο πολυ πιθανον να δω και να στο πω αυριο , μεθαυριο)
Αυτο που θελω να ρωτησω ομως και εχει να κανει με κατι πολυ βασικο της αστρικης προβολης και της καταστασης εκει(που εσεις το λετε θεικο η οτι αλλο , αλλα εγω νομιζω οτι ειναι ΚΑΘΑΡΑ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ-ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ) ΕΙΝΑΙ το εξης= οταν καποιος εφοσων εχει φτασει στο επιπεδο να μπορει να προβληθει το κανει, εκει στην διασταση αυτη(αστρικης προβολης) κινδυνευει απο καποιες παρουσιες στο δωματιο του?
Κινδυνευει το ενεργειακο του σωμα εκει στο αστρικο η ακομα και το σωμα του στο κρεβατι του?
Η κατασταση αυτη , η διασταση αυτη αν εχω καταλαβει καλα ειναι τοσο καθαρη καιτοσο ρεαλιστικη οπως τορα που γραφω αυτες τις λεξεις στο pc μου?
Αν ποτε το καταφερω να συνειδητοποιηθω και πιστεψω οτι κατι γινετε και δω αυτη την διασταση (αφου πρωτα εχω γινει καλυτερος ανθρωπος) εκει , σε αυτη την διασταση οτι σκεφτει καποιος εκεινη την στιγμη πραγματοποιηται μπροστα του?
Δηλαδη αν σκεφτω τον ποιο τρομερο μου φοβο τον οποιο και ισος εχω μεσα μου απο εργα τρομου και θριλερ που εχω δει απο την τηλεοραση , θα υλοποιηθει μπροστα μου στο αστρικο εκει και φυσικα θα φοβηθω τοσο πολυ που ισος και να παθω κατι στο σωμα μου στο κρεβατι ?
Να ρωτησω και κατι ακομα , ισος και να μην μπορεσω ποτε να δω αυτον τον κοσμο που αποκαλειτε αστρικο διοτι εχω μεσα μου φοβους και ανυσιχιες και αμφιβολιες και μισοι και ανχοι και παθοι και φθονους και διαφορα αλλα πολλα?
Διλαδη πρεπει πρωτα να απαλαγω με καθημερινη προσπαθεια εδω στη "ζωη" απο αυτα που κουβαλω πανω μου ΩΣΤΕ να μπορεσω να κανω το πρωτο βημα να προβληθω και να συνηδητοποιηθω!
Λοιπον αυτα και παλι σας λεω οτι ειμαι σκεπτικος με οσα βλεπω και ακουω αλλα θα το ψαχνω και εδω και επιστημονικα.
Καλη συνεχεια.


Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2009, 17:40:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλε Κενο

quote:
1.Η αλχημεία σχετίζεται με την αφύπνιση του ηλιακού σώματος ?

Ναι σχετίζεται

quote:
2.Τι είναι το ηλιακό σώμα επιτέλους ?

Όταν η Κουνταληνι, η σεξουαλικό- ήλεκτρο-μαγνητική ενεργεία ,ανέβει μέσα από την Σουσουμνα που είναι το κεντρικό κανάλι στην σπονδυλική στήλη και αφυπνίσει τα τσάκας Μουλαντάρα, Σουαντιστάνα, Μανιπούρα, Αναχάτα. Τότε τα σώματα ζωτικό ,αστρικό, νοητικό, αιτιατό, γίνονται ηλιακά , φωτεινά ,αφυπνισμένα.

quote:
3.Η αστρική προβολή είναι θέμα ενέργειας ??(Είναι η δεύτερη φορά που το ρωτάω αυτό το ξέρω)

Τι εννοείς θέμα ενέργειας;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2009, 20:11:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
(που εσεις το λετε θεικο η οτι αλλο , αλλα εγω νομιζω οτι ειναι ΚΑΘΑΡΑ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ-ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ) ΕΙΝΑΙ το εξης= οταν καποιος εφοσων εχει φτασει στο επιπεδο να μπορει να προβληθει το κανει, εκει στην διασταση αυτη(αστρικης προβολης) κινδυνευει απο καποιες παρουσιες στο δωματιο του?

Όντως είναι μια απολυτα φυσική διαδικασία που την κάνει ο καθένας στον υπνο του γνωρίζοντας το και μη. Δεν αποτελει κατι θεϊκο. Στην άλλη ερώτηση, ναι απο όσο ξέρω

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2009, 16:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Καλημερα , δηλαδη απο οσο ξερεις μπορει να μας βλαψουνε ετσι? Μπραβο και καθεστε εδω στο φορουμ και μιλατε συνεχεια για κατι-για μια διαδικασια η οποια μπορει και να εχει παρενεργειες στον οργανισμο ετσι?
ΑΠΟΡΡΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝΕ ΚΛΙΣΕΙ ΑΚΟΜΑ!
Λοιπον και συνεχιζω τι παει να πει να κανω κυκλο προστασιας καθε βραδυ γυρω απο το κρεβατι μου?
Τι ειναι εκεινο που μπορει να με πειραξει?
Τι παει να πει να μαθαινω εξορκισμους και με κλισμενο το ηλιακο μου πλεγμα με το αριστερο χερι να ΕΚΤΕΛΩ το "κακοβουλο" πνευμα με τα λογια μου?
Μα μετα μου λετε οτι αδικα σας αποκαλω σκοταδιστες?
Λοιπον κοιτατε , εκανα ενα μικρο "περιπατο" εδω στο site και ειδα λιγο το δασος.Αυτο το δασος με τις πολλλλες εκδοσεις , τα πολλλλλλα βιβλια και περιοδικα και τις πολλλλες συγκεντρωσεις.
ΤΙ παει να πει επειδη η κ.Σουλα πηγαινει στην Καφετζου και της δινει τα λεφτα της , οτι αυτο δινει το δικαιωμα εδω σε αυτο το site να μπορει να μιλαει για διαφορα (ΣΟΒΑΡΑ κ ΜΗ)-(ΑΛΗΘΙΝΑ κ ΜΗ) και να εκμεταλευεται τον κ.ΠΕΤΡΟ?
Αν λοιπον οι ψαραδες στο νησακι εχουνε μεσα απο την καθημερινη τους ζωη ΚΑΛΙΕΡΓΗΣΕΙ τον εσωτερικο τους κοσμο-εαυτο και εχουνε γινει πραγματικα καλυτεροι ανθρωποι ΧΩΡΙΣ την αναγκη ΑΣΤΡΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ και θεοσοφισμων και οτι αλλο , τοτε ΤΙ ΜΑΝΙΑ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ?
ΜΗΠΩΣ η αστρικη προβολη(φυσικη διαδικασια) ειναι τοσο ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΗ απο την φυση ΔΙΟΤΙ ενκυμωνει ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ-ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΨΗΝ ΣΑΣ ΟΥΤΕ ΣΤΟΥΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΥΣ ΕΦΙΑΛΤΕΣ ΜΑΣ?
Αν λοιπον ξαναλεω , σκοπος σας ειναι εδω να γινουμε καλυτεροι ανθρωποι με λιγοτερα εως και κανενα(ιδεατο) εγω με λιγοτερη προσκοληση στην υλη και τα παθη και με λιγοτερες αματριες και αμαρτηματα στο ενεργητικο μας ΚΑΙ ΑΥΤΟ μπορουμε να το πετυχουμε μεσα απο την απλη και σωστη καθημερινοτητα ΤΟΤΕ ΞΑΝΑΛΕΩ γιατι εχετε κολισει εδω μεσα με την ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΑΥΤΗ ΚΑΘΕΥΤΗ?
Και να ετσι να κανεις , και να μην εχεις φαει πριν προβληθεις και να κανεις αυτο , εκεινο το αλλο.
Γιατι δεν λετε ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΥΝΔΙΝΟΥΣ?(ΚΥΚΛΟΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΜΑΝΤΡΑΣ)
Να σας πω και το αλλο, πιστευω οτι εδω μεσα υπαρχουν καποιοι που θελουν να εκμεταλευτουν αλλους με προσχημα την περιεργια μας,την εφεση μας για γνωση και αναζητηση του μυστικου της ζωης.
ΑΥΤΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ειναι και οι δημιουργοι του site εδω.
Διοτι οπως ειδα στη μικρη μου περιιγηση στο δασος του site υπαρχουνε πολλες συγκεντρωσεις σε ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ καθε τοσο(ΝΑ ΤΑ ΕΥΡΩ) πολλλλλλα περιοδικα και "συνεργασιες" ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ(ΝΑ ΤΑ ΕΥΡΩ) πολλλλες εκδοσεις και βιβλια (ΝΑ ΤΑ ΕΥΡΩ).
Και μη μου πειτε παλι για τη καφετζου.Τι παει να πει,ΑΥΤΟ καθαγιαζει εσας και την υπαρξη σας.
Λοιπον περα απο αυτους που εχουνε ιδιοτελεις σκοπους ΕΔΩ ΜΕΣΑ , ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ φυσικα και ανθρωποι με καθαρη θεληση και αγνες προθεσεις ,οι οποιοι και χωρις να το θελουν ΒΟΗΘΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ.
Ξαναλεω , τι παει να πει να σκοτωσω την προσωπικοτητα μου ?
Ομορφα εσυ μου λες οτι ετσι γινομαι καυτερος ανθρωπος.(ΧΩΡΙΣ ΕΓΩ)
Και σου λεω τωρα , ΜΗΠΩΣ ΤΟΤΕ γινομαι ερμαιο καποιων ΤΥΠΩΝ-ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΩΝ ΜΟΥ που με τα εγω τους με κανουνε ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝΕ?
ΜΕ ΤΟ να δημιουργειτε εσεις(ξερετε) ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ (ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ,ΕΚΕΙΝΟ,ΤΟ ΑΛΛΟ -ΔΕΝ ΘΑ ΣΩΘΕΙΣ)ΣΕ ΕΜΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΕΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ να προσκολουμαστε ΠΑΝΩ ΣΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΠΟΙΘΗΣΗ , ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΑΣ.
ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΟΣ(ΠΙΣΤΕΥΩ) ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ για να εχουνε πιστου-οπαδους-χρηματα-δοξα-εξουσια.
Εδω στο συγκεκριμενο φορουμ τι κανουμε?
Μιλαμε για την αστρικη προβολη,μαλιστα
Μιλαμε για κατι το οποιο οπως εχω μαθει γινετε καθημερινα σε ολους μας καθε βραδυ ΑΛΛΑ δεν το θυμομαστε την αλλη μερα διοτι δεν ημασταν συνειδητοποιημενοι την ωρα του υπνου μας?
Αυτο ομως γινετε διοτι δεν ειμαστε συνειδητοποιημενοι κατα την διαρκεια της ημερας.
Και σας ερωτω, τη νοημα εχει να κανουμε τετοιες προσπαθειες προβολης οταν Η ΦΥΣΗ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΠΡΟΦΑΝΕΙΣ ΛΟΓΟΥΣ?
ΟΤΑΝ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΦΑΣΗ ΑΥΤΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝΕ ΤΙΣ ΕΧΘΡΗΚΕΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ(ΧΤΑΠΟΔΟΑΡΑΧΝΕΣ-ΣΚΕΠΤΟΜΟΡΦΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ)?
Το ξερετε οτι ειστε υπολογοι κυριοι?Με αυτα που κανετε εδω ,ΙΣΟΣ ατομα μικρης ηλικιας να τα θεωρησουν ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ και να παθουν μεγαλη ζημια που μπορει να τους οδηγησει σε τρελα.
Τι κανετε εδω μου λετε?
Τι νομιζετε οτι αναπληρωνετε την υπαρχουσα ΘΡΗΣΚΕΙΑ?
Τι παει να πει εδω που εχει φτασει η θρησκεια και οι παπαδες καλα να παθουν και ΕΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΥΡΙΟΙ (σας λεω ΞΑΝΑ) ΠΟΙΟΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ?
ΠΟΙΟΣ ειμαι εγω? Ποιος ειμαι εγω ετσι?
Ενας απλος κοινος θνητος ανθρωπος που δεν λεει στον κοσμο τι να κανει,ουτε εχει ΕΚΔΟΤΙΚΟΥΣ ΟΙΚΟΥΣ-ΒΙΒΛΙΑ-ΣΥΚΓΕΝΤΡΩΣΕΙΣ ΣΕ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ.
Ενας απλος ανθρωπος σας ολους εμας εδω μεσα που μας ψαρωνετε με τα δικα σας και μας προσανατολιζετε σε αυτα που θελετε.
Δεν μιλαω με ωφελος, ΕΣΕΙΣ ΠΟΙΟΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΠΟΥ ΜΙΛΑΤΕ ΜΕ ΩΦΕΛΟΣ ΜΕ ΚΕΡΔΟΣ.
ΣΥΝΤΗΡΕΙΤΕ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ-ΠΕΛΑΤΕΣ-ΟΠΑΔΟΥΣ.
Και θα τα λεω και θα τα λεω ,και ας τρωνε καποιοι ποπκορν ΕΔΩ ΜΕΣΑ διαβαζοντας με (ΜΠΡΑΒΩ ΥΦΟΣ-ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑ-ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΧΙΟΥΜΟΡ) ΔΕΝ ΥΠΟΤΙΜΙΣΑ ΚΑΝΕΝΑ,ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΕΙΡΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥΣ.
Θα καταντησω γραφικος ετσι και θα με βαρεθειτε ετσι?
Ας με βαρεθειτε , το θεμα ειναι εγω να μην βαρεθω να μιλαω και να υποψιαζω τον κοσμο που σας διαβαζει ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΚΥΒΟΥΣ ΕΝΤΑΞΥ?
Αντε καλη μερα!

Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2009, 17:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλε cody30 χαίρομε που τα ξανά λέμε.

Τα ερωτήματα σου είναι πολλά αλλά θα προσπαθήσω να σου τα εξηγήσω όσο πιο απλά μπορώ.

Εμείς κοιμόμαστε περίπου 8 ώρες την ημέρα. Στην ηλικία των 60 έχουμε κοιμηθεί περίπου 20 χρόνια.
20 χρόνια γεμάτα μυστήριο, σε μια άλλη πραγματικότητα. Ποσά πράγματα συμβαίνουν την ώρα που κοιμόμαστε και εμείς θυμόμαστε λίγο ή και καθόλου.

Στο κατώφλι του ύπνου , καθώς οι μυς χαλαρώνουν υπάρχει μια μεταβατική κατάσταση που συχνά ονομάζετε υπναγωγική . Σε αυτή την κατάσταση πολλές φορές έχουμε την αίσθηση ότι επιπλέουμε η ότι το σώμα μας είναι πολύ βάρη ,συνήθως αυτή η κατάσταση συνοδεύετε από έντονες ψυχεδελικές εικόνες.

Υπάρχει αλλαγή στα εγκεφαλικά κύματα από τα γρήγορα, στα πιο αργά και ρυθμικά κύματα του ελαφριού ύπνου που είναι τα κύματα Θήτα .Αργότερα περνάμε στα πιο αργά κύματα που λέγονται Δέλτα . Αυτά είναι τα κύματα του βαθιού ύπνου.

Μετά από αυτό περνάμε σε μια κατάσταση που οι επιστήμες ονομάζουν <<τρίτη κατάσταση ύπαρξης ή παράδοξος ύπνος.>>

Και αυτό γιατί η πίεση του αίματος ανεβαίνει, επιταχύνονται τα εγκεφαλικά κύματα τα οποία είναι όμοια με της εγρήγορσης και τα ματιά μας έχουν έντονη δραστηριότητα ενώ το σώμα μας είναι ακίνητο σαν παράλυτο. Αυτό το στάδιο του ύπνου λέγετε R.E.M. Και σε αυτό το στάδιο είναι που λαμβάνουν χώρα τα όνειρα.

Σε μελέτες που γίνανε σε εργαστήρια ύπνου όταν ξύπνησαν τα άτομα που ήταν στο στάδιο REM παρατηρήθηκε ότι δυσκολεύτηκαν για λίγα δευτερόλεπτα να κουνήσουν το σώμα τους.

Όλο το βράδι ο εγκέφαλος κάνει μια σειρά από αυτές τις εναλλαγές των κυμάτων περνώντας περίπου 4 με 5 φορές από το στάδιο REM. Μέσα σε 5 χρόνια έχουμε περίπου 150.000 ονειρικές εμπειρίες.


Το εντυπωσιακό δεν είναι ,ότι στην ηλικία των 60 έχουμε κοιμηθεί περίπου 20 χρόνια ,αλλά το ότι κοιμόμαστε συνεχώς!! Τέλος πάντων, κάθε βράδι ερχόμαστε σε επαφή με την 5η διάσταση δηλ. τον αστρικό κόσμο.

Θυμάσαι φίλε cody30 πόσες φορές είχες όνειρα που ήταν τρομακτικά ρεαλιστικά; Αν μπορούσες να είσαι συνειδητός εκείνη την στιγμή πόσο πραγματικός θα σου φαινόταν αυτός ο ονειρικός κόσμος;

Θα μπορούσες να ακούμπαγες και να έβλεπες το ίδιο με το όπως βλέπεις εδώ και επίσης να έχεις περισσότερες δυνατότητες γιατί σε αυτή την διάσταση λειτουργούν λιγότεροι νόμοι. Λόγω αυτού μπορούμε να πετάμε, να περνάμε μέσα από αντικείμενα, να έχουμε τηλεκίνηση τηλεπάθεια και πολλά αλλά.

Αυτός ο κόσμος όμως έχει πολλά επίπεδα και αν μπορώ να το πω πολλές διαφορετικές ατμόσφαιρες οι οποίες είναι όλες μαζί αλλά δεν συγχέονται επειδή έχουν διαφορετική δόνηση.

Έτσι στο αστρικό υπάρχουν περιοχές που είναι ανώτερες σε ποιότητα και περιοχές που είναι κατώτερες. Όταν κάποιος βλέπει έναν εφιάλτη βρίσκετε στις κατώτερες περιοχές του αστρικού. Αυτές οι περιοχές έχουν και διαφορετικό φως.

Εμείς όπως έχω εξηγήσει δεν έχουμε πλήρες ανεπτυγμένο το αστρικό και το νοητικό σώμα που και τα δυο είναι στην 5η διάσταση. Με αποτέλεσμα να μην έχουμε μια πραγματική και ξεκάθαρη εικόνα για το τι είναι αυτοί οι κόσμοι.

Όπως και τώρα ζούμε στο φυσικό επίπεδο αλλά δεν ξέρουμε ποσά πράγματα κρύβονται μέσα σε αυτό , συνεχώς ανακαλύπτουμε!

Έτσι ,το αστρικό φαίνεται να είναι ένας χώρος που αναμιγνύει πράγματα του φυσικού του αστρικού και του νοητικού!

Για αυτό πολλές φορές κάποιοι βγαίνουν στο αστρικό και παραμένουν μέσα στο δωμάτιο τους αλλά το δωμάτιο τους και το σπίτι τους είναι μερικός αλλαγμένα ή και περισσότερο. Δηλ. υπάρχουν δωμάτια εκεί που δεν έπρεπε να υπάρχουν ή υπάρχουν περισσότερα ή λιγότερα αντικείμενα από όσα έχει στην πραγματικότητα.

Φαντασου εμείς προχωράμε στο δρόμο στο φυσικό επίπεδο και ταυτόχρονα σκεπτόμαστε κάτι άλλο άσχετο, τι θα γινόταν αν αυτό το ονειροπόλημα της φαντασίας μας το βλέπαμε και στο φυσικό επίπεδο;

Θα γινόταν μια σύγχυση μεταξύ του φυσικού κόσμου και τις φαντασίας μας με ένα τρόπο που δεν θα μπορούσαμε να ξεχωρίσουμε τι είναι τις φαντασίας μας και τι πραγματικά αντικειμενικό!!

Για αυτό και αυτοί που κάνουν αστρική προβολή δεν μπορούν να έχουν μια πραγματική ή ξεκάθαρη εικόνα του φυσικού επιπέδου ή των άλλων επιπέδων. Και αυτό γιατί το αστρικό σώμα δεν είναι πλήρως αφυπνισμένο.

Αν έχεις διαβάσει σε προηγούμενες σελίδες λέω θα άφηνες ποτέ κανέναν να περάσει την εθνική οδό με κλειστά μάτια; Όχι βέβαια!

Για αυτό και επιμένω να μην δίνω πρακτικές, παρόλο που κυκλοφορούν πολλές, αλλά επιμένω ότι το άτομο πρέπει να γνωρίσει και να παρατηρεί τον εαυτό του στο φυσικό επίπεδο και από εκεί και πέρα….

Εδώ φίλε cody30 έρχονται άτομα που είχαν κάποιες εμπειρίες και δεν έχουν με κάποιων να τις συζητήσουν. Επίσης κάποιοι που είναι απλά περίεργοι. Και άλλοι ….

Όσο για το ότι κάποιοι βγάζουν λεφτά το γνωρίζω. Βλέπεις το κακό δεν κάνει διακρίσεις, τρυπώνει παντού.

Για αυτό και πρέπει να είμαστε προσεκτικοί. Έχω ακούσει ότι «για να κανείς την τάδε μυηση θέλω τόσα λεφτά!!» ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

Όσο για το πόσο κακό μπορείς να πάθεις αυτό εξαρτάτε από την τύχη του καθενός!! Μπορεί να σε ματιάσουν και να αρρωστησης ,μπορεί να πας να πάρεις καραμέλες και να σε χτυπήσει αυτοκίνητο.

Το κακό παραμονεύει!!

Ο κόσμος είναι γεμάτος με μυστήρια που ακόμα και σήμερα πολλά είναι ανεξήγητα. Υπάρχουν άνθρωποι που ξεκλειδώνουν κάποιες πόρτες ,άλλοι μπαίνουν κατά λάθος και άλλοι παραμένουν απέξω και συζητάνε.

Καλό είναι να απευθύνεσαι ειδικά σε κάποιον και όχι γενικά.


Φίλε cody30 οπαδοί υπάρχουν πολλοί είτε χριστιανοί είτε βουδιστές είτε μωαμεθανοί είτε….

Ο οπαδός ακολουθεί και ζει μέσα στο κοπάδι. Οπού πάει το κοπάδι πάει και αυτός.

Υπάρχει όμως και ένας φαινομενικός οπαδός ο οποίος ακολουθεί τον δικό του δρόμο σηκώνοντας τον δικό του σταυρό.

Αν η αλήθεια είναι απανταχού παρών, τότε δεν υπάρχει κάπου για να πας. Η διαδρομή είναι να βγάλεις όλα αυτά που σε εμποδίζουν να είσαι στο τώρα.

Αν κάποιοι σου δείχνουν αυτό ,τότε είσαι σωστά. Αν όχι και σου ζητούν λεφτά τότε …..

ΑΥΤΑ

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

phoenix1990
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2009, 01:17:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους phoenix1990
γεια σας..
εγω σημερα τα ξημερωματα συνειδητοποιησα πως εχω ολα τα σημαδια πως ειμαι ετοιμος για αστρικη προβολη..
παντα μπορουσα να βρεθω σε αυτο το σημειο της χαλαρωσης αλλα δεν καταλαβαινα πως αυτο ηταν..
το θεμα ειναι πως ειχα χαλαρωσει οπως ποτε αλλοτε αλλα δεν μπορουσα με τιποτα να βγω απο το σωμα μου..
ειχα κολλησει στην χαλαρωση..
προσπαθουσα να φανταστω τον εαυτο μου απο πανω αλλα και παλι δεν εβγαινα..
τι μου απομενει να κανω???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2009, 20:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Κατα την ταπινη μου γνωμη δεν σου μενει να κανεις ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
ΑΝ εισαι ψυχολογικα και πνευματικα και υλικα ετοιμος ΩΣΤΕ να επιτυχεις την αστρικη προβολη ΤΟΤΕ το καλυτερο που εχεις να κανεις φιλε μου ειναι να μην ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!ΔΙΟΤΙ οπως ολοι ΕΔΩ ΞΕΡΟΥΜΕ μπορει και να παθεις κακο.
ΟΠΟΤΑΝ καλυτερα ειναι να μην προσπαθεις με το ΖΟΡΙ να το κανεις ΑΛΛΑ να συνεχισεις τη ζωη σου σαν απλος ανθρωπος και οπως μεχρι τωρα και θα εχεις λοιπον την ΣΩΤΗΡΙΑ!ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΨΑΡΑΔΕΣ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΣΤΗ ΣΥΒΙΡΙΑ.
Ετσι? ΛΕΩ ΕΤΣΙ ? Η ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩΙΣΤΙΚΗ? ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩ ?
ΜΗΠΩΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ(ΔΙΟΤΙ ΠΕΡΙ ΑΥΤΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΒΑΛΕΙΣ? ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ?
Αυτα και καλη μας συνεχεια!
Ευχαριστω πολυ ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ , μιλας ομορφα και κατανοητικα!
Να ρωτησω ποιανου ομως εισαι υπηρετης?(με ολη τη καλη διαθεση ρωταω).


Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2009, 21:05:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Είχα γράψει μία ωραία απάντηση στον Cody αλλά την έσβησα για να μην τον προσβάλλω .

Νομίζω ότι ο καθένας με το να ασχολείται με τέτοια θέματα παίρνει ένα Α ρίσκο . Κανείς δεν το αρνείται αυτό αλλά δεν χρειάζεται να έχω από δίπλα τη μαμά μου να φωνάζει!(ξέρω φωνάζεις μπας και ξυπνήσουμε κλπ κλπ σε καταλάβαμε! )

Όσον αφορά για τους κινδύνους της ΑΠ νομίζω ότι μία σύντομη ενημέρωση θα έκανε περισσότερο καλό παρά κακό .

Όταν αναφέρομαι στην ενέργεια προφανώς πάω ψαχουλεύοντας και αναφέρομαι σε κάτι σαν ζωτική δύναμη που πηγάζει από την συνειδητοποίηση του ανθρώπου. Κάτι σαν την προσωπική δύναμη του Castaneda .

Όσον για το αν ο Υπηρέτης είναι η όχι φερέγγυος μέχρι στιγμής δεν έχει αποδείξει το αντίθετο . Ίσα ίσα αρνήθηκε να μου δώσει τεχνικές ενώ μπορούσε (βλεπε παραπάνω)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2009, 21:56:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλε cody30 το διάλεξα γιατί έχει την έννοια της θυσίας και το «ένας οποιοσδήποτε» . Τώρα ο καθένας μπορεί να παίξει με αυτή την λέξη και να πάρει διάφορες διαστάσεις μέσα στις διαφορετικές κατανοήσεις των ανθρώπων.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2009, 22:35:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Γεια σας

Φιλε -Κενό-

quote:
αναφέρομαι σε κάτι σαν ζωτική δύναμη που πηγάζει από την συνειδητοποίηση του ανθρώπου.

Σίγουρα όταν αυξάνει η συνειδητοποιήσει αυξάνει και η δύναμη. Γίνεσαι ποιο ικανός γενικά.

Κάτι άλλο. Όταν υπάρχει η παραλυσία του σώματος και αφού έχουν σταματήσει οι κραδασμοί ή οι δονήσεις, μπορεί κάποιος να αποχωριστεί το σώμα του. Αν όμως εκείνη την στιγμή ανοίξει τα φυσικά του μάτια, αυτά παραμένουν ακίνητα και το κάθε του μάτι κοιτά αλλού. Η εικόνα που έρχεται στον εγκέφαλο είναι δυσνόητη.

Το λέω αυτό γιατί όταν ονειρευόμαστε είμαστε στην κατάσταση R.E.M. Ενώ στην διαδικασία της αστρικής προβολής όχι!! (το λέω για να προβληματιστούμε λίγο)

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2009, 23:31:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Καποιες ερωτησεις που κανουμε ξανα και ξανα μπορει να φαινονται βαρετες αλλα σε καινουργια προσωπα που τις διαβαζουν ειναι κατι νεο και ενδιαφερον.
Λοιπον να ρωτησω ποια ειναι η σχεση μεταξυ αστρικης προβολης και τηλεορασης?(της συσκευης αυτης καθαυτης) μεσα στο χωρο του σπιτιου.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΑΛΗΘΕΙΑ.

Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2009, 09:46:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλε cody30 κάνε τη ερώτηση πιο ξεκάθαρα. Τι εννοείς;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2009, 10:11:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Να σας πω και το αλλο, πιστευω οτι εδω μεσα υπαρχουν καποιοι που θελουν να εκμεταλευτουν αλλους με προσχημα την περιεργια μας,την εφεση μας για γνωση και αναζητηση του μυστικου της ζωης.
ΑΥΤΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ειναι και οι δημιουργοι του site εδω.
Διοτι οπως ειδα στη μικρη μου περιιγηση στο δασος του site υπαρχουνε πολλες συγκεντρωσεις σε ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ καθε τοσο(ΝΑ ΤΑ ΕΥΡΩ) πολλλλλλα περιοδικα και "συνεργασιες" ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ(ΝΑ ΤΑ ΕΥΡΩ) πολλλλες εκδοσεις και βιβλια (ΝΑ ΤΑ ΕΥΡΩ).

cody30, πως δικαιοδοτείσαι να απευθύνεις τέτοιου είδους κατηγορίες - ανάμεσα στις κατηγορίες που έχεις απευθύνει και στους υπόλοιπους συνομιλητές σου - απέναντι στον Χώρο αυτόν που σε φιλοξενεί, στους δημιουργούς του και στους ανθρώπους που τον επιμελούνται;
Και ποιά είναι τα ευρώ από τις πολλές εκδόσεις, από τις συγκεντρώσεις σε ξενοδοχεία και τα βιβλία;
Με ποιό δικαίωμα κρίνεις μια Προσπάθεια ολόκληρη που όχι μόνο δεν είναι κερδοσκοπικού χαρακτήρα αλλά και τα απαιτούμενα έξοδα μοιράζονται στους ανθρώπους που φροντίζουν την Προσπάθεια του Esoterica;

Με ποιό δικαίωμα κρίνεις με περισσή σιγουριά ότι υπάρχουν πολλά ευρώ από την συμμετοχή του Esoterica στην συνάντηση της Κίνησης Φιλοσοφικών και Μεταφυσικών Ομάδων - που αυτή την φορά έγινε όντως σε ξενοδοχείο - από τα βιβλία που προτείνονται στην Κεντρική Σελίδα ή από τα περιοδικά;

Δε μπορώ να το καταλάβω αυτό το μοτίβο που έχω δει δυστυχώς να επαναλαμβάνεται από κάποια μέλη των Συζητήσεων εδώ και χρόνια.
Μπαίνει σε κάποιον η ιδέα - για Χ δικούς του λόγους κι έχοντας τις Ψ δικές του παραστάσεις από την ζωή του - ότι πίσω από όλη αυτήν την Προσπάθεια που λέγεται Esoterica παίζουν κρυφοί και κακοπροαίρετοι σκοποί, ότι κάποιοι αποκομίζουν μεγάλα κέρδη από δεν ξέρω κι εγώ τι και κάποιοι άνθρωποι πρέπει να αποδείξουν ότι αφενός δεν είναι ελέφαντες κι αφετέρου ότι δεν υπάρχει τίποτα το κρυφό και "σκοτεινό".
Εάν σε εμένα για παράδειγμα μου μπει η ιδέα ότι κάποιος είναι απατεώνας, ότι ξεπλένει χρήμα, ότι είναι ληστής και 1002 άλλα, πρέπει να βγω και να λέω ό,τι μου κατεβαίνει κι όποιον πάρει ο Χάρος;

Δε μπορώ να εξηγήσω τι είδους ανάγκη κάνει τους ανθρώπους να βλέπουν φαντάσματα ή να πρέπει να εντοπίσουν κάτι "σκοτεινό" στο κάθετί γύρω τους.
Ίσως να συμβαίνει όντως σε πολλές καταστάσεις, οργανώσεις, ομάδες κλπ αλλά δεν συμβαίνει σε όλες.

Θα σε παρακαλέσω λοιπόν να αποφύγεις στο μέλλον τέτοιου είδους κατηγορίες απέναντι σε πράγματα κι ανθρώπους που δεν γνωρίζεις κι ίσως να μην έχεις κατανοήσει.
Εάν συνεχίσεις να τις απευθύνεις, θα σε παρακαλούσα να προσκομίσεις τα αποδεικτικά στοιχεία που έχεις.






In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2009, 16:01:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Για να πω την αλήθεια θεωρώ ότι θα μπορούσαν να ειπωθούν κάποια πράγματα για τους κινδύνους του αστρικού και ίσως κάποιοι τρόποι αντιμετώπισης ...

Νομίζω ότι αυτό είναι αρκετά διαφορετικό από μία τεχνική για να βγει κανείς από το σώμα του γιατί με αυτόν τον τρόπο εξασφαλίζεται ότι εαν βγεί , θα κατέχει τα στοιχειώδη για την αυτοπροστασία του

Αν είναι δυνατόν να γίνει έστω και μία αναφορά , θα ήταν πολύτιμη ...

Εγώ προσωπικά δεν ξέρω και πολλά για το τι υπάρχει εκεί έξω και νομίζω ότι πριν επιχειρήσω το οτιδήποτε και αν το επιχειρήσω , θα έπρεπε να γνωρίζω ένα δυό πραγματάκια για να έχω ένα πλάνο Β στην χειρότερη των περιπτώσεωνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2009, 18:08:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φιλε-Κενό-

ΑΓΑΠΗ

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2009, 21:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Ευχαριστώ

(παρόλο του ότι δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα καλά )Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy