ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2007, 16:47:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Φυσικά και το έχετε ακούσει!!!

Δεν είναι πολύ καλό;


εγώ δεν έχει νόημα να απαντήσω, ε;

quote:
Το πιστεύεις ότι εχθές άκουγα το τραγούδι "Abraxas" από τους Therion?

άλλο απίστευτο κομμάτι από 'κει! καλά, εγώ δε λέω ότι άκουα Therion, γιατί δεν ακούω και τίποτ' άλλο....
αφού μέχρι και την καμπαλά έχω αρχίσει να τη βλέπω με καλό μάτι!

πάντος σχετικά με την ταγκιά του κωλόπαιδου, εμένα κάπου μου αρέσει. όπως έχω ξαναπει, αρκεί μια μπλούζα ή ένα περικάρπιο με καρφια, για να αποθήσει όλους τους μη ενδιαφέροντες, μικρόμυαλους και τρέντυ χαρακτήρες [από μία κοπέλα που ακούει ρουβά, μέχρι μία γριά που θα μου κάνει κύρηγμα για το χριστιανισμό]

αλλά έτσι κι αλλιώς, προκατάληψη υπάρχει ακόμα και ανάμεσά μας. στο προηγούμενο τόπικυπήρχε διαμ΄χη μεταξύ ατόμων που άκουγαν nightwish και ατόμων που άκουγαν Black [εγώ ακούω τα πάντα]. αλλά κι εγώ αν δω ένα πολύ ακραία ντυμένο γκοθά, μπορεί να τον πάρω στο ψιλό ακόμα κι αν είναι μια χαρά παιδί. εν πάση μεριπτώση, είναι στο ενστικτο του ανθρώπου να κρινει από την εμφάνιση, αλλιώς δε θα μας έκαναν εντύπωση τα πράσινα στίγματα στο ψωμί!!!

υ.γ. είναι ανεπίτρεπτο να χάσουμε το march metal day. γι' αυτό, όπως λέει κι ο λιακόπουλας [!] σηκωθήτε από καρέκλες, ντηβάνια, κρεβάτια, τηλεφωνήστε τώρα στο 2310.52.10.10 και παραγγείλτε τα βιβλία μου... ή κλείστε εισητήρια.
ελαφριντικά έχουν μόνο όσοι μένουν μακριά [kircher, gretel] και όσοι δεν τους περισεύουν 50 ευρώ [όλοι οι υπόλοιποι δλδ]

μιλάμε για:

Warrior's Stage:
Manowar
Rhapsody
Hollyhell
Battleroar
Innerwish

Wizard's Stage:
Tiamat
Epica
Inactive messiah
W.e.b
Crossover
Universe217
Emerald Sun
George David and gang

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2007, 17:14:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
by the way, μπείτε και ψηφήστε!

http://www.marchmetalday.gr/

εγώ ψήφισα το warriors of the world, αλλά έτσι κι αλλιώς όλα είναι φοβερά. απλά με ενδιαφέρει να είναι κάπως αργό το τραγούδι, για να καταλαβαίνω τι λέει, έτσι όπως θα τα μιλάει τα ελληνικά ο μυταράς!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2007, 17:52:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
by the way, μπείτε και ψηφήστε!

Αμέσως! Εγώ ψήφισα το Back Wind, Fire and Steel!

quote:
άλλο απίστευτο κομμάτι από 'κει! καλά, εγώ δε λέω ότι άκουα Therion, γιατί δεν ακούω και τίποτ' άλλο....
αφού μέχρι και την καμπαλά έχω αρχίσει να τη βλέπω με καλό μάτι!

Όπως έλεγα και στον Incubus τις προάλλες, για την γοτθική καμπάλα, όσο περισσότερο το ακούω τόσο περισσότερο μου αρέσει.

quote:
όπως λέει κι ο λιακόπουλας [!] σηκωθήτε από καρέκλες, ντηβάνια, κρεβάτια, τηλεφωνήστε τώρα στο 2310.52.10.10 και παραγγείλτε τα βιβλία μου...

Αυτά είναι που μου έχουν λείψει....το υπερθέαμα του Λιακό στην τηλεόραση....
Πάντως 50 ευρώπουλα για τόσα μεγάλο ονόματα είναι τζάμπα. Κάντε διπλοβάρδιες, δανειστήτε, πουλήστε το αμάξι σας, κατεβάστε τα παντελόνια σας, δεν ξέρω τι θα κάνετε, πάντως αυτά δεν χάνονται!

quote:
αλλά έτσι κι αλλιώς, προκατάληψη υπάρχει ακόμα και ανάμεσά μας.

Συμφωνώ απόλυτα και με αυτό. Πολλές φορές έχω πιάσει τον εαυτό μου να κρίνει τους άλλους επειδή ακούνε Cradle of Filth. Εγώ ας πούμε ως γνήσιος Black Metalας απαξιώ.

quote:
εν πάση μεριπτώση, είναι στο ενστικτο του ανθρώπου να κρινει από την εμφάνιση, αλλιώς δε θα μας έκαναν εντύπωση τα πράσινα στίγματα στο ψωμί!!!

Δυστυχώς έτσι είναι. Όταν έκοψα την μαλλούρα, εκτός από τα αμέτρητα συγχαρητήρια τηλεφωνήματα που δέχτηκα από το συγγενικό μου περιβάλλον, βρήκα δουλειά, παντρεύτηκα, άνοιξαν πόρτες, έγινα άνθρωπος ρε παιδί μου!

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2007, 19:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
έγινα άνθρωπος ρε παιδί μου!

ήθελα τώρα να βάλω λινκ για τη σελίδα σου στο πανεπηστήμιο, αλλά περιέχει προσωπικά δεδομένα γαμώτο!

χεχε!

πάντως, ας είχα κι εγώ μακριά μαλλιά, κι ας έκλειναν όλες οι πόρτες, ας μην έβρισκα δουλειά, ας με αποκληρόνανε, κι ας έτρωγα κι όλα τα λεφτά μου [τώρα ποια λεφτά, αφού δε θα έχω δουλειά...] στις πουτάνες... με το μπαρδόν!

αλλά δυσκολέυομαι να σε φανταστώ με μακρί μαλλί...

τεσ'πα εισητήρια γρήγορα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2007, 20:35:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
ήθελα τώρα να βάλω λινκ για τη σελίδα σου στο πανεπηστήμιο, αλλά περιέχει προσωπικά δεδομένα γαμώτο!

άστο καλύτερα γιατί θα μας πάρουνε στο ψιλό....

quote:
αλλά δυσκολέυομαι να σε φανταστώ με μακρί μαλλί...

έχεις ακούσει για την γνωστή αφάνα που φυτρώνει στα όρη και στα άγρια βουνά; Κάτι τέτοιο στο πιο ψηλό.
Και εγώ αναρωτιόμουνα, γιατί ρε παιδί μου δεν με αγαπάνε οι γυναίκες...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2007, 10:45:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
έχεις ακούσει για την γνωστή αφάνα που φυτρώνει στα όρη και στα άγρια βουνά; Κάτι τέτοιο στο πιο ψηλό.
Και εγώ αναρωτιόμουνα, γιατί ρε παιδί μου δεν με αγαπάνε οι γυναίκες...


γάμησε!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2007, 11:48:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε Απέριττε, φαίνεται πως όσοι γράφουμε σ' αυτό το θέμα αποκτούμε κάποιου είδους τηλεπάθεια!

Έχεις δίκιο πάντως σ' αυτό που λες, δυστυχώς όσοι ακούνε metal, gothic κτλ αντιμετωπίζονται ως Σατανιστές, "κακοί άνθρωποι", μισάνθρωποι κτλ κτλ.
Ειλικρινά, έχω γνωρίσει ανθρώπους που ακούνε τα συγκεκριμένα είδη μουσικής κι ήταν μια χαρά άνθρωποι.
Είναι άδικο όμως να κατηγοριοποιούμε τόσο εύκολα τους ανθρώπους και μάλιστα χωρίς να τους ξέρουμε.

quote:
Κατά τα άλλα μια χαρά παιδί είμαι, νομίζω, από ότι μου λένε.

Θες να σου πούμε την αλήθεια?
Χεχε!

quote:
πάντος σχετικά με την ταγκιά του κωλόπαιδου, εμένα κάπου μου αρέσει. όπως έχω ξαναπει, αρκεί μια μπλούζα ή ένα περικάρπιο με καρφια, για να αποθήσει όλους τους μη ενδιαφέροντες, μικρόμυαλους και τρέντυ χαρακτήρες [από μία κοπέλα που ακούει ρουβά, μέχρι μία γριά που θα μου κάνει κύρηγμα για το χριστιανισμό]

Νομίζω πως είχαμε συζητήσει κιόλας οι 2 μας επάνω σ' αυτό, ε?

Λέτε αν αρχίσω κι εγώ να ακούω το νέο album των Therion να αλλάξω γνώμη με τον καιρό?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2007, 18:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Λέτε αν αρχίσω κι εγώ να ακούω το νέο album των Therion να αλλάξω γνώμη με τον καιρό?

Ναι...ναι...και μένα την πρώτη φορά μου φάνηκε απλά εντάξει, είναι όμως πολύ καλύτερο από εντάξει....

Για τον crucifire, νομίζω πως θα τον ενδιαφέρει πως οι Iced Earth έχουν έτοιμο το νέο single με τίτλο 'Overture of the Wicked'. Θα κυκλοφορήσει τέλη Μαίου με αρχές Ιουνίου και μετά θα βγει το κανονικό cd στο τέλος του χρόνου.

Μιας και το προηγούμενο The Glorious Burden ήταν μια πατάτα και μισή, ελπίζω τούτο δω να είναι καλύτερο. Άντε και να δούμε....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2007, 19:35:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Νομίζω πως είχαμε συζητήσει κιόλας οι 2 μας επάνω σ' αυτό, ε?

indeed! το να προκαλώ τους γύρω μου είναι μία συνήθεια που δύσκολα θα μου φύγει... αν και ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνω... γίνεται αυτόματα. προχθές μου είπαν οι συμφοιτητές μου να πάω μαζί τους σφακιανάκη () και παρ' όλο που ίσως σε άλλη φάση να μην είχα πρόβλημα, άρχισα να βρίζω σαν τρελός την τρεντιά τους... με αποτέλεσμα ψιλοάσχημο.
ίσως υπάρχει ένα γονήδιο ξεχωριστό, που υπαγορεύει στον οργανισμό σου ότι θα γίνεις μέταλο, γκοθάς, ράπερ κ.ο.κ. και φαίνεται πως το γονίδιο του μέταλου σε κάνει άκρως αντιδραστικό σε περιπτώσεις οξείας έκθεσης σε τρέντυ περιβάλλον! θα 'θελα π.χ. να δω τον kircher στα μπουζούκια!!!

quote:
Λέτε αν αρχίσω κι εγώ να ακούω το νέο album των Therion να αλλάξω γνώμη με τον καιρό?

το φαινόμενο της συγχρονικότητας μας βαράει ανελέητα! μόλις ανακάλυψα αυτό:

therion seperate shows
2007-04-14 Greece Thessaloniki Ydrogeios Confirmed
2007-04-15 Greece Athens Gagarin 205 Confirmed

ένα ψηλά για τη gretel, ένα χαμηλά για 'μας [θα ήθελα να δω τη φάτσα του νταβέλη όταν το δει αυτό]

kircher τι λες; θα τον περάσεις τον ατλαντικό; ο απρίλιος είναι φύσκα στα ονόματα!

quote:
Για τον crucifire, νομίζω πως θα τον ενδιαφέρει πως οι Iced Earth έχουν έτοιμο το νέο single με τίτλο 'Overture of the Wicked'.

άψογα! ελπίζω να το έχουν δημοσιεύσει τα Blogs!

quote:
Μιας και το προηγούμενο The Glorious Burden ήταν μια πατάτα και μισή

αν το ξαναπεις θα τσακωθούμε! εντάξη, ήταν διαφορετικό, χωρίς τον μπάρλοου, αλλά ήταν γενικά πολύ καλό σαν concept, και έδινε και άψογα μαθήματα αμερικάνικης ιστορίας. ειδικά όταν αρχίζει η ιστορία του gettysburg, και παίζει την αστερόεσα, εγώ σηκώθηκα, βάρεσα προσοχή και έβαλα το χέρι στην καρδιά. δεν είμαι αμερικανόφιλος όπως με λένε όλοι, αλλά ειδηκά τα τρία τελευταία κομματια μου σηκώνουν την τρίχα κάθε φορά που τα ακούω....

--άσχετο: ρε 'σεις, άκουσε κανείς το καινούργιο των angra; το aurora consurgens δηλαδή, που βγήκε πέρσυ.
δεν είχα προλάβει να το ακούσω με προσοχή. δεν είναι κακό, αλλά για κάποιο λόγο όποτε το ακούω μου σκάει πολύ άσχημα. αν και εγώ έχω κολλήσει στο temple of shadows. είναι πραγματικά από τους καλύτερους δίσκους που έχουν πέσει στα χέρια μου. και σαν μουσική, concept, ερμηνεία, και είχε φοβερό artwork...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2007, 02:51:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
προχθές μου είπαν οι συμφοιτητές μου να πάω μαζί τους σφακιανάκη και παρ' όλο που ίσως σε άλλη φάση να μην είχα πρόβλημα, άρχισα να βρίζω σαν τρελός την τρεντιά τους... με αποτέλεσμα ψιλοάσχημο.

Η ιστορία επαναλαμβάνεται....σε διαβάζω και θυμάμαι τον εαυτό μου!
Το ερώτημα είναι....πόσο σε φοβίζει η μοναξιά;

quote:
θα 'θελα π.χ. να δω τον kircher στα μπουζούκια!!!

Στην ζωή πρέπει να τα κάνεις όλα μια φορά, έτσι δεν λένε;
Πήγα λοιπόν για πρώτη φορά σε σκυλάδικο στο bachelor πάρτυ ενός φίλου, μιας και δεν μπορούσα να το αποφύγω. Είχε διάφορα είδη, κουταβάκια, κανίς, ντόπερμαν και άλλα. Ήσυχα ήταν όμως δεν δαγκώνανε.
Επειδή σε κάποια φάση βαρέθηκα, πήγα να πιάσω κουβέντα με μια λουλουδού στο μπάρ αλλά υπήρχαν δίπλα μου κάτι φουσκωτοί και έτσι την έκανα διακριτικά....
Έκτοτε τα αποφεύγω γιατί όπως έλεγαν και οι υμών...."το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού." Εξάλου μου είπε ο γιατρός ότι τώρα που γερνάω πρέπει να προσέχω και την υγεία μου....
Εσύ Incubus έχεις πάει;

quote:
αν το ξαναπεις θα τσακωθούμε! εντάξη, ήταν διαφορετικό, χωρίς τον μπάρλοου, αλλά ήταν γενικά πολύ καλό σαν concept, και έδινε και άψογα μαθήματα αμερικάνικης ιστορίας.

Το παίρνω πίσω, μιας και το ξανάκουσα πριν λίγο να το ξαναθυμηθώ. Δεν είναι άσχημο, ο Jon Schaffer έχει τρέλα με την ιστορία της αμερικής και καλά κάνει.

quote:
ρε 'σεις, άκουσε κανείς το καινούργιο των angra; το aurora consurgens δηλαδή, που βγήκε πέρσυ.
δεν είχα προλάβει να το ακούσω με προσοχή. δεν είναι κακό, αλλά για κάποιο λόγο όποτε το ακούω μου σκάει πολύ άσχημα.

To CD το αγόρασα πριν από κανά μήνα, το άκουσα και εγώ κανα δυο φορές και μου φάνηκε εντάξει. Το Temple of Shadows όμως δεν παίζεται. Από τα παλιά τους πολύ καλό είναι και το Holy Land, αν δεν το έχεις, αξίζει να το βρείς.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2007, 11:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου crucifire, θα σου φύγει πιο εύκολα η συνήθεια που λες αν βρεις τα αληθινά της αίτια.
Δε νομίζω πως τα αληθινά αίτια είναι η έκθεση σε τρεντο-περιβάλλον, αυτό ίσως είναι η αφορμή!

Φίλε A. Kircher, κι εγώ έχω βρεθεί σε μπουζουκάκια όταν δε μπορούσα να το αποφύγω.
Το αποτέλεσμα ήταν να πίνω συνεχώς για να μην συγκεντρώνομαι στο τι άκουγα...
Χεχε!

Υ.Γ. Ποιοί είναι οι Angra?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2007, 16:01:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Το ερώτημα είναι....πόσο σε φοβίζει η μοναξιά;

κοίτα, θέλω να πιστεύω ότι πάντα θα έχω φίλους μεταλάδες. θέλω επίσης να πιστεύω ότι και ο μη μέταλ φίλοι μου θα συνεχίσουν να κάνουν παρέα μαζί μου ό,τι ι αν ακούω. άλλωστε τους έχω ξεκαθαρίσει ότι θέλω να πηγαίνουν σε ότι κλαμπ η μπουζούκι θέλουν χωρίς να νιώθουν άσχημα που δεν τους ακολουθώ, αρκεί να μην το παρακάνουν. το πρόβλημ είναι οι σχέσεις. είναι τρομακτικά δύσκολο να βρεις κοπέλα που να ακούει μέταλ και να είναι και αξιοπρεπείς εμφανισιακά [δηλ. περί τα 50 κιλα υποθέτω]...
γιατί για τρεντού ούτε λόγος. ή θα πρέπει να την ακολουθώ στα σκυλιά, ή να τρέμω με ποιόν είναι εκεί, όταν εγώ θα είμαι στο underworld!

αλήθεια kircher, η γυναίκα σου τη γνώμη έχει για τη μέταλ;

quote:
Επειδή σε κάποια φάση βαρέθηκα, πήγα να πιάσω κουβέντα με μια λουλουδού στο μπάρ αλλά υπήρχαν δίπλα μου κάτι φουσκωτοί και έτσι την έκανα διακριτικά....

άκου τον "τζώνυ το μπρατσόνι" από πλοκάμι του καρχαρία!

quote:
Το αποτέλεσμα ήταν να πίνω συνεχώς για να μην συγκεντρώνομαι στο τι άκουγα...

το προσπάθησα σε ρεμπετοκουτούκι... δε δουλεύει!

Ποιοί είναι οι Angra?
βραζιλιάνικη power metal μπάντα, με φοβερές τεχνικές και ματζόρε μελωδίες. η φωνή του τραγουδηστή βέβαια είναι τόσο ψηλή που σε κάνει να νιώθεις κάπως αμήχανα, χεχε! τσέκαρε τις ανωτέρω προτάσεις μας αν θες...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2007, 17:04:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
διόρθωση... κυρίως ματζόρε κλίμακες... οι μελωδίες τους ίναι γενικά πολύ εύθυμες... δεν ξέρω γιατί κόλλησα σ'αυτό...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2007, 18:00:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου, θα τους ψάξω εν καιρώ γιατί προς το παρόν έχω πήξει σε ψαξίματα άλλων συγκροτημάτων.
Atargatis κτλ.
Χεχε!

Αν και με το power metal δεν τα πάω καλά...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2007, 19:42:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
αλήθεια kircher, η γυναίκα σου τη γνώμη έχει για τη μέταλ;

H γυναίκα μου δεν ακούει μέταλ καθώς επίσης δεν ακούει και πολύ μουσική. Όταν όμως ακούει, επικεντρώνεται κυρίως στην Αρβανιτάκη και στον Bregovic. Πάντως έχει το κριτήριο να καταλάβει τι σημαίνει ποιοτική μουσική, αν και το μέταλ το βρίσκει βάρβαρο....
Τώρα τελευταία, μετά από αρκετά επιμορφωτικά σεμινάρια, την κατάφερα να ακούει το Vinland Saga των Leaves' Eyes αλλά και πάλι δεν την βλέπω πρόθυμη να πάει παρακάτω. Θα ξαναπροσπαθήσω λοιπόν πάλι μετά από μερικά χρόνια....

quote:
γιατί για τρεντού ούτε λόγος. ή θα πρέπει να την ακολουθώ στα σκυλιά, ή να τρέμω με ποιόν είναι εκεί, όταν εγώ θα είμαι στο underworld!

Βέβαια, ποτέ δεν θα μπορούσα να παντρευτώ ή να κάνω σχέση με μια γυναίκα που είναι πορωμένη με τον Ρουβά ή την Βανδή γιατί εκεί θα υπήρχε χάσμα. Αυτό που ακούς δεν είναι απλά ότι μπαίνει από το ένα αυτί και βγαίνει από το άλλο. Δημιουργεί ανάλογα συναισθήματα, σκέψεις, χαρακτήρες, νοοτροπίες και άλλα σημαντικά. Με αυτά ζεις κάθε μέρα και δεν μπορείς να τα παραβλέψεις. Δεν γίνεται.

quote:
το πρόβλημα είναι οι σχέσεις.

Ακριβώς ειδικά για τους ανθρώπους που δεν θέλουνε να είναι μάζα, ότι μουσική και να ακούνε, σε ότι θεό και να πιστεύουνε.

Νόμος Kircher No 1. Αν και μόνο αν δεν έχει διαβρωθεί η ψυχή και ο εγκέφαλος από την μαζική κουλτούρα μπορείς να κάνεις παιχνίδι.

Εκεί λοιπόν συνειδητοποιείς πως το πιο σημαντικό πράγμα σε μια σχέση (τόσο ερωτική όσο και προσωπική) είναι η ειλικρίνια και η κατανόηση. Δεν θέλω να κάνω το θέμα κοσμοπόλιταν γιατί θα μας πάρουνε με τις λεμονόκουπες, αλλά πραγματικά, αν αγαπάς τον άλλο γι αυτό που είναι, αν καταλαβαίνεις και δέχεσαι αυτό που είναι, έχεις βρεί την πραγματική αγάπη και την λύτρωση. Πρέπει όμως να κοιτάξεις λίγο πιο βαθυά, πέρα από την επιφάνεια. Αν το ψάξεις, το βρείς και το δεχτείς, είσαι τυχερός. Αν όχι, συνεχίζεις να ψάχνεις.

Αφιερώνω παρακάτω στίχους του συγχωρεμένου του Παύλου με νόημα και σημασία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2007, 19:45:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Όταν κάποιο βράδυ θα σε ξυπνήσει απότομα η κραυγή σου
Και τρέξεις στη μαμά σου να το πεις
Και κείνη τρομαγμένη μες στο ψυγείο κλείσει τη φωνή σου
Μα θα 'ναι αργά μεσάνυχτα και θα 'χεις κουραστεί

Όταν θ'αγαπήσεις το γέλιο σου και την αναπνοή σου
Και δεις πως έχεις κάτι να μας πεις
Στο πλάι σου ο άνθρωπος που διάλεξες βιτρίνα στη ζωή σου
Τριάκοντα αργύρια αντίτιμο σιωπής

Πες μας τι θα γίνει αν κάποτε θ' αγγίξεις το κορμί σου
Και το βρεις τσακισμένο απ'τις πληγές
Και γύρω σου κούκλες χλωμές ανίκανες ν' ακούσουν τη φωνή σου
Κι οι αλήθειες σου να σέρνονται στο πάτωμα γυμνές

Είπαμε...πάνω από όλα...ειλικρίνια...σε όλα....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2007, 22:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal
Εχετε να μου προτεινετε καποιο αλμπουμ απο Wishbone Ash?
Τι λεει το νεο αλμπουμ τον Therion? Ειναι στο γνωστο καλο στυλ τους ?

Edited by - Masvidal on 18/03/2007 22:15:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2007, 01:34:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Εχετε να μου προτεινετε καποιο αλμπουμ απο Wishbone Ash?

Φίλε Masvidal, αναρωτιέμαι που τους θυμήθηκες τους Wishbone Ash! Πρόκειται για ιστορικό σχήμα!

Από τα κλασικά παλιά τους πολύ καλά είναι τα Pilgrimage, Argus (κυκλοφόρησε πρόσφατα σε 30th anniversary edition με έξτρα κομμάτια) και το Live Dates Πέρσι οι wishbone ash κυκλοφορήσανε ένα καινούργιο CD με τίτλο Clan Destiny αλλά δεν το άκουσα οπότε δεν ξέρω. Ο μόνος όμως από τους παλιούς που είναι μέσα είναι ο Andy Powell.

quote:
Τι λεει το νεο αλμπουμ τον Therion? Ειναι στο γνωστο καλο στυλ τους ?

Το στυλ είναι λίγο πιο gothic και λιγότερο συμφωνικό. Κατά τα άλλα η ποιότητα παραμένει σταθερή όπως πάντα. Το ομώνυμο του CD είναι κομματάρα πάντως!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2007, 08:08:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου A. Kircher, οι Leaves' Eyes είναι μια καλή αρχή!
Αυτό που λες για την ειλικρίνεια και την κατανόηση είναι κάτι πάρα πολύ απλό αλλά δυστυχώς πολύ δύσκολο στο να το βρεις.
Οι λόγοι είναι πάρα πολλοί...

quote:
Το στυλ είναι λίγο πιο gothic και λιγότερο συμφωνικό. Κατά τα άλλα η ποιότητα παραμένει σταθερή όπως πάντα. Το ομώνυμο του CD είναι κομματάρα πάντως!

Πωπω!
Θα με κάνεις να το ακούσω 5 φορές απανωτά για να δω μήπως έχετε δίκιο όσοι λέτε ότι είναι πολύ καλό!
Χεχε!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2007, 09:43:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος
Καλημέρα παιδιά...
φίλε Κίρχερ μου άρεσε που έβαλες το τραγούδι του Σιδηρόπουλου... Μου θύμισες πολλά...
Να είσαι καλά...
ΥΓ: Αγαπητέ Masvidal κορυφαίο άλμπουμ των Wishbone Ash θεωρείται το Argus...

"ΚΥΚΛΟΥ ΛΗΞΑΙ"

Edited by - Απέριττος on 19/03/2007 09:46:16

Edited by - Απέριττος on 19/03/2007 09:47:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2007, 14:17:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Νόμος Kircher No 1. Αν και μόνο αν δεν έχει διαβρωθεί η ψυχή και ο εγκέφαλος από την μαζική κουλτούρα μπορείς να κάνεις παιχνίδι.

σημειώθηκε με χρυσά γράμματα!

λίγο σπλατεράς ο σιδηρόπουλας ή μου φαίνεται;! βασικά πέρα από ένα - δύο τραγούδια, δεν τον συμπάθησα ποτέ γιατί δεν μπορούσα να τον πιάσω. καταλάβαινα τι εννοούσε, αλλά δεν έζησα τις καταστάσεις που περιγράφει.

masdival, το gothic kabbalah, έχει αρκετές γκόθικ επιρροές μουσικά, αλλά κυρίως ασχολείται με τη γοτθική "φιλοσοφία" [να 'ταν και δική τους...!] και αρκετά πρόσωπα/συμβάντα που την αφορούν. έχει βέβαια και κλασσικές αναφορές στην αρχαία ελλάδα [μας αγαπούν πού οι πούστηδες, ε;] και η μουσική παίζει σε διάφορα γήπεδα... γκόθικ, συμφωνική, και κάποια λίγο απροσδιόριστα είδη [το son of the staves of time ας πούμε τι είδος είναι; αλλά γαμάει!] και εννοούνται αναφορές σε 70's, λίγο από pink floyd, και φυσικά u. j. roth...

λοιπόν χθες ανακάλυψα τους visions of atlantis, και το τελευταίο τους [trinity]... δε θυμάμε αν έχουν προαναφερθεί.
κάποια κομμάτια μου θυμίζουν αρκετά nightwish. είναι δηλαδή συμφωνικό, με δύο φωνές [μία αντρική, μία γυναικεία] και αν και δεν έχουν κάτι πρωτότυπο, είναι πολύ καλοί σε αυτό που κάνουν. κομμάτια είναι πολύ καλογραμμένα, και, αν και δε σε πιάνει στον ύπνο, έχει αρκετή ποικηλία σε ήχους. δεν είναι κάτι πρωοπορειακό, αλλά αν δεν έχετε τίποτ' άλλο να κάνετε, ρίξτε μια αυτιά. αξίζει.


______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2007, 16:18:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
λοιπόν χθες ανακάλυψα τους visions of atlantis, και το τελευταίο τους [trinity]... δε θυμάμε αν έχουν προαναφερθεί.
κάποια κομμάτια μου θυμίζουν αρκετά nightwish. είναι δηλαδή συμφωνικό, με δύο φωνές [μία αντρική, μία γυναικεία] και αν και δεν έχουν κάτι πρωτότυπο, είναι πολύ καλοί σε αυτό που κάνουν. κομμάτια είναι πολύ καλογραμμένα, και, αν και δε σε πιάνει στον ύπνο, έχει αρκετή ποικηλία σε ήχους. δεν είναι κάτι πρωοπορειακό, αλλά αν δεν έχετε τίποτ' άλλο να κάνετε, ρίξτε μια αυτιά. αξίζει.

Εδώ μέσα παίζει πολύ συγχρονισμός τελικά....χτες τυχαία εκεί που χάζευα το βρήκα και εγώ και μου έκανε εντύπωση το όνομα.....δεν το τσέκαρα όμως οπότε το απόγευμα που θα πάω σπίτι θα το κοιτάξω. Ακούγεται ενδιαφέρον πάντως.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2007, 07:45:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα στα γκοθομεταλόνια!

Τους Visions Of Atlantis τους έχουμε αναφέρει ξανά σε προηγούμενες σελίδες.
Το θυμάμαι γιατί εγώ τους έμαθα εδώ!
Χεχε!

Αν και δεν είναι κάτι το πρωτοποριακό στο symphonic gothic metal, είναι αρκετά καλοί σ' αυτό που κάνουν.
Η πλάκα είναι ότι πριν λίγες μέρες απέκτησα το Trinity!

Δεν το έχω ακούσει αρκετά ώστε να έχω ολοκληρωμένη άποψη αλλά από τα δείγματα που είχα είναι μια χαρά!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2007, 21:19:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal
Κατ'αρχας σας ευχαριστω ολους για την αμεση ανταποκριση.
Φιλτατε Α.Kircher,θυμηθηκα τους Wishbone Ash αλλα και πολλους αλλους
διοτι ξυπνησα ενα πρωι και καθως κοιτουσα τα cd μου,ανακαλυψα οτι ενω
ειχα ολες τις τελευταιες δουλειες των συγκροτηματων που μου αρεσαν,
ειχα ταυτοχρονα ενα τεραστιο κενο ως προς τα πρωτα και οχι μονο βηματα της μουσικης που ακουω απο το 1989.
Ενω π.χ. ειχα τα τελευταια 2 albums των Metallica,Megadeth κλπ,δεν
ειχα κανει τη βουτια που επρεπε τοσα χρονια.
Δηλαδη δεκαετια '80-'70.

Rainbow-Rising
Led Zeppelin τα πρωτα 3 album
WASP-το ομωνυμο πρωτο τους

...ειναι μερικα απο τα album που προσφατα (καλλιο αργα παρα ποτε) αγορασα και ανακαλυψα (εκ νεου) τη μαγεια της μουσικης μας.
Καλη και απαραιτητη η αναζητηση των νεων συγκροτηματων και ηχων στην οποια ειχα επιδοθει,αλλα ειχα χασει την ΟΥΣΙΑ.Και η ΟΥΣΙΑ βρισκεται στις ριζες....back to the roots λοιπον.

Καλοι οι Visions of Atlantis,ειχαν στρεψει τα βλεμματα οταν εμφανιστηκαν.Δεν ειναι βεβαια και το πλεον πρωτοτυπο group αλλα εχουν καλες ιδεες.Μου θυμισαν και τους πολυ καλους EDENBRIDGE.

Καλη συνεχεια,μαλλον θα χρειαστω και αλλη βοηθεια περι παλαιων albums.Να ειστε καλα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 03:55:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Καλη συνεχεια,μαλλον θα χρειαστω και αλλη βοηθεια περι παλαιων albums.Να ειστε καλα.

Φίλε μου, κανένα πρόβλημα, σ'αυτό το θέμα εδώ υπάρχουν τα καλύτερα παιδιά, τα λέμε για μουσική και συνέχεια μαθαίνουμε καινούργια πράγματα ο ένας απ' τον άλλο. Για παλιά άλμπουμ να ρωτάς εμάς τους παπούδες, εμένα, τον Απέριττο και τον Κέρρυ που τον έχουμε χάσει τώρα τελευταία και μου έχει λείψει.
-----------------------------------------------------------------------
Τι έγινε ρε σεις;;;;Όλοι τους ξέρατε τους Visions of Atlantis εκτός από μένα;Θα τους κοιτάξω και εγώ να δω τι λένε.

Πάντως οι Edenbrige είναι τρομεροί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 07:55:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου A. Kircher, ο KERRY KING μάλλον θα έχει καλό λόγο που δεν θα προλαβαίνει να μπαίνει τόσο συχνά...
Αν και θα μας διαβάζει, δεν γίνεται!

Από Edenbridge δεν έχω πολλά δείγματα της δουλειάς τους, όσα έχω όμως είναι πάρα πολύ καλά!

Για τους Visions Of Atlantis θα μιλήσουμε...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 12:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
εγώ είμαι νέοπας και δεν ξέρω τόσα από παλιά είδη μέταλ, αλλά επειδή εδώ μέσα έχει πλακώσει όλη η γερουσία, πάρτε να μορφωθείτε!

________________________________________________________

Heavy Metal styles explained


This is the situation: there’s a beautiful princess trapped in a castle watched by a dragon. Here’s the end of the story with different styles of metalheads as knights.

POWER METAL:
The protagonist arrives riding a white unicorn, escapes from the dragon, saves the princess and makes love to her in an enchanted forest.

THRASH METAL:
The protagonist arrives, fights the dragon, saves the princess and ****s her.

HEAVY METAL:
The protagonist arrives on a Harley, kills the dragon, drinks a few beers and ****s the princess.

FOLK METAL:
The protagonist arrives with some friends playing accordions, violins, flutes and many more weird instruments, the dragon falls sleep (because of all the dancing). Then they all leave… without the princess.

VIKING METAL:
The protagonist arrives in a ship, kills the dragon with his mighty axe, skins the dragon and eats it, rapes the princess to death, steals her belongings and burns the castle before leaving.

DEATH METAL:
The protagonist arrives, kills the dragon, ****s the princess and kills her, then leaves.

BLACK METAL:
The protagonist arrives at midnight, kills the dragon and impales it in front of the castle. Then he sodomises the princess, and drinks her blood in a ritual before killing her. Then he impales the princess next to the dragon.

GORE METAL:
The protagonist arrives, kills the dragon and spreads its guts in front of the castle, ****s the princess and kills her. Then he ****s the dead body again, slashes her belly and eats her guts. Then he ****s the carcass for the third time, burns the corpse and ****s it for the last time.

DOOM METAL:
The protagonist arrives, sees the size of the dragon and thinks he could never beat him, then he gets depressed and commits suicide. The dragon eats his body and the princess as dessert. That’s the end of the sad story.

PROGRESSIVE METAL:
The protagonist arrives with a guitar and plays a solo of 26 minutes. The dragon kills himself out of boredom. The protagonist arrives at the princess’ bedroom, plays another solo with all the techniques and tunes he learned in the last year at the conservatory. The princess escapes looking for the “HEAVY METAL” protagonist.

GLAM METAL:
The protagonist arrives, the dragon laughs at the guy’s appearance and lets him enter. He steals the princess’ make-up and tries to paint the castle in a beautiful pink color.

NU METAL:
The protagonist arrives in a run-down Honda Civic and attempts to fight the dragon but he burns to death when his moronic baggy clothes catch fire.

GRINDCORE:
The protagonist arrives, screams something completely undecipherable for about 2 minutes and then leaves.

INDUSTRIAL METAL:
The protagonist arrives wearing a greasy overcoat, makes obscene gestures towards the dragon and gets escorted out of fairy tale land by security guards.

EMOCORE:
The protagonists’ mother drives the protagonist and his friends to the castle. He kills the dragon with some awesome armspinning and spinkicking while his friends observing the scene with their arms crossed; then the princess laughes at the protagonists ridiculous hairstyle and the boys leave weeping.

PUNK:
The protagonist hitchhikes to the castle, asks the dragon for some bucks, buys some cans of beer, gets pissed, insults the princess as “monarchist ****” and “commerce bitch” and leaves the castle in a black maria.

PORNO GRIND:
The Protagonist arrives at the castle without any clothes on and grunts loudly for a few minutes. Then he ****s the dragon in every body cavity it has, kills the dragon, ****s the carcass the same way again, grunts loudly again for a few minutes, grabs the princess and ****s her in every body cavity she has, kills her and ****s her in the same way again. Then he piles up the dragon’s and princess’s remains, ****s them in every body cavity they have, grunts loudly and screams senselessly for a few minutes. Then he leaves.

POP ROCK:
The protagonist arrives in a limo. The dragon lets them in as long as they sign an autograph for its mum who is a big fan. The protagonist leaves with the princess and they get married.

GOTHIC METAL:
The protagonist arrives along with a cold wind of winter in the middle of the night, frustrates the heck out of the dragon untill it dies of fear and desolation, comes to the princess and discusses how to clean make- ups without inflicting skin irritation.

METALCORE:
The protagonist swings his feet and arms about wildly, accidently knocking the dragon out. Then he storms off in anger that someone messed up his dance routine.

συμπέρασμα: ΟΞΩ ΟΙ ΕΜΟ !!!
sorry for this rather long post. I hope you enjoyed it, και να μάθατε και δυο πράγματα για την παρούσα σκηνή. πουρέιντζερς !!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 15:12:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Α ΧΑ...ΧΑΧΑ..ΧΑΧΑ...

ΤΕΛΕΙΟ...ΕΓΡΑΨΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 15:25:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Φίλε μου A. Kircher, ο KERRY KING μάλλον θα έχει καλό λόγο που δεν θα προλαβαίνει να μπαίνει τόσο συχνά...
Αν και θα μας διαβάζει, δεν γίνεται!

Φίλοι μου ποτέ δεν είναι καλός ο λόγος που σε κρατάει μακρυά από την παρέα σου.... Τρέξιμο - πήξιμο και άλλα συναφή στην δουλειά, συν το pc του σπιτιού που υπολειτουργεί (τι το ήθελα το δύκτιο ο μ******ς???). Ίσα που ξεκλεβω λίγα λεπτά στην δουλειά για να διαβάζω τα νέα σας (τα άλλα θέματα ούτε που προλαβαίνω να τα κοιτάξω...). Όχι τίποτα άλλο, αλλά πλακώσατε να μιλάτε για 80es και εγώ είμαι απ'έξω

Φίλε crucifire κορυφαία η ανάλυση που μας πρόσφερες.

Τελικά έκανες δουλειά με το DC++ ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 02:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Καλό Κουράγιο! Και εγώ πήζω αυτήν την εβδομάδα, άντε, δυό μέρες ακόμα μέχρι σαββατοκύριακο..... μέχρι τότε όμως θα τρέχω σαν τον Βέγγο!

Ξαναδιαβάζω τώρα το δοκίμιο του crucifire και έχω κατουρηθεί από τα γέλια!!!

ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy