ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 4ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2010, 12:04:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
quote:
Είμαι σίγουρος οτι δέν κάνεις μόνο αυτό,μακάρι να ήταν μόνο αυτό.

Φίλε .αποδείξεις. ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ Χωρίς ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Εις ΒΑΡΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΠΡΙΝ ..ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΣΟΣ.

Αποδείξεις…από εσένα ή από τους όμοιου σου..


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2010, 12:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
quote:
Αλεξ...Τον εαυτό σου όμως δέν θα σου τον γνωρίσει κάποιο δόγμα.

Πρώτα να πες μας τι είναι ένα δόγμα ..και μετά πες μας αν αυτά που διαβάζεις για τα Μερκαμπα ανήκουν σε κάποιο δόγμα.. περιμένω πολλές απαντήσεις..

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2010, 12:27:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Κάτσε βρε φίλε μου ..ποιοι είναι αυτοί οι ίδιοι;

Πως είσαι σίγουρος ότι οι iluminati έχουν σχέση με την θεοσοφία και με τους Γνωστικούς;


Δέν μπορώ να σου φέρω ατράνταχτες αποδήξεις.Αλλά μπορείς να πάς απο το γενικό στο ειδικό και να βρείς ενδήξεις.

Το γεγονός οτι μας κυβερνάει ο διάβολος είναι πιό φανερό και απο τον ήλιο,δέν βλέπεις την κατάντια του κόσμου? Αυτό είναι το γενικό,το ειδικό είναι τα ψέματα στον εσωτερισμό.Οι αποδήξεις για αυτό είναι προσωπικές γιατί ο καθένας βιώνει το δικό του σώμα και σύστημα ύπαρξης.Οι διαστρεβλωμένες πληροφορίες που λέγαμε.

Φίλε υπηρέτη και 100 χρόνια να κάνεις αυτά που κάνεις τώρα,δέν πρόκειται να βρείς την αλήθεια,για τον απλούστατο λόγο οτι κολυμπάς στον ωκεανό χωρίς κανένα μέσο σωτηρίας.Το μέσο σωτηρία είναι ο χριστός, ο χριστός ως όρος συνείδησης. Χρειάζεσαι ενέργειες απο την 12η διάσταση,άνοιξε το 12 τσακρα,βρίσκεται 15 εκατοστά κάτω απο τα πόδια σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2010, 12:45:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Πρώτα να πες μας τι είναι ένα δόγμα ..και μετά πες μας αν αυτά που διαβάζεις για τα Μερκαμπα ανήκουν σε κάποιο δόγμα..

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2010, 12:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Δόγμα είναι η τυφλή πίστη,χωρίς τίποτα το επιστημονικό,με λίγα λόγια η έλειψη της γνώσης.Λέει κάποιος κάτι(Σαμαελ) και τον πιστεύουν οι άλλοι χωρίς να μπούν στον κόπο να ερευνήσουν.

Αυτά που διαβάζω δέν ανήκουν σε δόγμα αλλά σε γνώση με μαθηματική ακρίβεια.

Edited by - alex22 on 08/02/2010 12:52:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2010, 13:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
quote:
Το γεγονός οτι μας κυβερνάει ο διάβολος είναι πιό φανερό και απο τον ήλιο,δέν βλέπεις την κατάντια του κόσμου?

Αυτό γίνεται επειδή ο άνθρωπος κοιμάται.. δεν ζει με επίγνωση ..επειδή δεν έχει ζήσει ποτέ το να είναι με επίγνωση μέσα στην ιδία του την επίγνωση.

Ζει με ταύτιση .ζει με κάτι που νομίζει ότι είναι ..ζει με την ιδέα ότι είναι κάποιος ..και γενικά ζει με τις ιδέες.. όταν μάθει ότι οι ιδέες που έχει για το ποιος είναι, αλλά και για το τι είναι ο κόσμος είναι ψευδής..τότε θα δει..

quote:
Το μέσο σωτηρία είναι ο χριστός, ο χριστός ως όρος συνείδησης

Δεν διαφωνώ..

quote:
Χρειάζεσαι ενέργειες απο την 12η διάσταση,άνοιξε το 12 τσακρα,βρίσκεται 15 εκατοστά κάτω απο τα πόδια σου.


Πως;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 08/02/2010 13:16:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2010, 13:04:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
quote:
Αυτά που διαβάζω δέν ανήκουν σε δόγμα αλλά σε γνώση με μαθηματική ακρίβεια.

Αλήθεια! Και τα τσάκρας πως αποδεικνύονται μαθηματικά και επιστημονικά;;;

Στείλε μου ξανά την διεύθυνση αυτών που διαβάζεις.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 08/02/2010 13:06:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2010, 13:58:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Οποιος θελει να δει τι λεει ο Αλεξ μπορει να δει εδω

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7855&whichpage=50

Αυτα που λεει ο PaNo

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2010, 14:28:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Άνθρωπος, ο οποίος γράφει - Προσοχή ! Αυτά ΔΕΝ είναι ορθογραφικά λάθη, αυτά είναι άλλου είδους λάθη και έχουν μεγάλη σημασία. Ορθογραφικά λάθη κάνουμε όλοι μας. Εδώ δεν πρόκειτε για ορθογραφικά λάθη, αλλά "λάθη της πέννας", της γραφής δηλ. - :

quote:
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Δεν είναι τυχαίο ότι έχουμε 7 μουσικούς φιόγκους.

Αντί για "φθόγγους", γράφει "φιόγκους"


quote:
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Και ακριβώς σε αυτό έχω επικεντρωθεί από την αρχή..από τις πρώτες σελίδες. Πάνω σε αυτό ήθελα να τράβηξα την προσοχή των συνομιλητών μου.

Αντί για "τραβήξω", γράφει "τράβηξα" - δίνει άλλο χρόνο στο ρήμα δηλ.


quote:
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Ασε να μιλήσουν αυτοί που ξερνούν και αυτοί που βλέπουν αυτό τον κόσμο και τους απασχολεί.

Αντί για "ξέρουν", γράφει "ξερνούν"


σημαίνει 1000% πως έχει σοβαρό ψυχολογικό πρόβλημα, πράγμα που δεν χρειάζεται καμία απόδειξη αφού όλες τις αποδείξεις μας τις έχει δώσει ο Sigmund Freud - με πανομοιότυπα παραδείγματα λάθους !!! - , στο βιβλίο του "Εισαγωγή στην Ψυχανάλυση", στα κεφάλαια που πραγματεύεται την Ψυχολογία του Λάθους.

Αυτό, να το έχει υπ' όψην του όποιος κουβεντιάζει μαζί του γιατί μια επικοινωνία μέσω internet με τέτοια άτομα, δεν ξέρει ποτέ κανείς τι αποτέλεσμα θα έχει. Φυσικά, ο ίδιος δεν θα το παραδεχθεί ποτέ και θα συνεχίσει να λέει πως αυτά είναι απλά λάθη. Έτσι γίνεται συνήθως με τέτοια άτομα. Εγώ από την μεριά μου, τον συμβουλέυω να σταματήσει να γράφει σε φόρουμ Εσωτερισμού και να επικοινωνεί μέσω internet με ανθρώπους που ακολουθούν μια εσωτερική αναζήτηση και πιθανόν να διαφωνούν μαζί του και να αναζητήσει βοήθεια από ειδικούς. Γιατί αυτές οι διαφωνίες - ένας απλός αντίλογος π.χ με έναν συνομιλητή - δεν τον βοηθούν αλλά του κάνουν περισσότερο κακό μέσα του.

Κι αυτό, δεν το λέω ούτε για τον μειώσω, ούτε για να τον προσβάλω. Για καλό του, του το λέω. Όσοι θέλετε να το επαληθεύσετε, μπορείτε να διαβάσετε Freud. Όσοι νομίζετε πως το κάνω για κακό, ok, κανένα πρόβλημα. Δικαίωμά σας. Εγώ, έτσι κι αλλιώς, δεν σκοπεύω να ασχοληθώ μαζί του ξανά. Τα συμπεράσματά μου, τα έχω βγάλει, τόσο για την "εωτερική" του πορεία, όσο και για τον ψυχισμό του. Σε όλη την διάρκεια της επικοινωνίας μας, 2 φορές μου έγραψε "Αν ήμασταν κοντά" και μάλιστα την τελευταία, μου έγραψε κάποια εντελώς κουφά πράγματα. Μου έστειλε mail - κι ας βγει να το διαψεύσει, κανένα πρόβλημα - και πάλι μου ζητούσε, όταν έρθει στο μέρος που διαμένω να βρεθούμε από κοντά. Εγώ τέτοια δεν γουστάρω, του εύχομαι να είναι καλά, να περνάει καλά και να ασχοληθεί περισσότερο με αυτό που βρίσκεται "έξω", στον έξω κόσμο. Κι εκεί θα βρει ανθρώπους, κι εκεί θα βρει συνομιλητές, κι εκεί θα βρει - εκεί είναι δηλ. που θα βρει - πελάτες.

"ἐγὼ ὅσους ἐὰν φιλῶ, ἐλέγχω καὶ παιδεύω"


Edited by - zip on 08/02/2010 15:47:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2010, 15:31:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Άργησες περισσότερο από όσο περίμενα φιλε ζιπ. Όταν αποχωρείς φίλε να αποχωρείς ολοκληρωτικά και να μην συνεχίζεις μια κατάσταση σε άλλο τοπικ ..αυτό δεν είναι αποχώρηση ..έπεσες πολύ περισσότερο στα ματιά μου.

Περίμενα ότι θα έγραφες εδώ αλλά όχι με αυτόν τον άθλιο τρόπο. Όσο για τα λάθη που λες γίνονται επειδή γράφω στο Microsoft word
Όταν διορθώνω το κείμενο ..πολλές φορές για διαφόρους λόγους στοχεύω άλλη λέξη ..για αυτό και γίνονται αυτά τα λάθη.. Σου έχω πει.. δεν ξέρεις υπό ποιες συνθήκες γράφω..


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2010, 19:44:24  Εμφάνιση Προφίλ
Γεια σου ρε Ζιπ απαράλλαχτε!

quote:
Κι αυτό, δεν το λέω ούτε για τον μειώσω, ούτε για να τον προσβάλω. Για καλό του, του το λέω. Όσοι θέλετε να το επαληθεύσετε, μπορείτε να διαβάσετε Freud. Όσοι νομίζετε πως το κάνω για κακό, ok, κανένα πρόβλημα. Δικαίωμά σας. Εγώ, έτσι κι αλλιώς, δεν σκοπεύω να ασχοληθώ μαζί του ξανά. Τα συμπεράσματά μου, τα έχω βγάλει, τόσο για την "εωτερική" του πορεία, όσο και για τον ψυχισμό του. Σε όλη την διάρκεια της επικοινωνίας μας, 2 φορές μου έγραψε "Αν ήμασταν κοντά" και μάλιστα την τελευταία, μου έγραψε κάποια εντελώς κουφά πράγματα. Μου έστειλε mail - κι ας βγει να το διαψεύσει, κανένα πρόβλημα - και πάλι μου ζητούσε, όταν έρθει στο μέρος που διαμένω να βρεθούμε από κοντά. Εγώ τέτοια δεν γουστάρω, του εύχομαι να είναι καλά, να περνάει καλά και να ασχοληθεί περισσότερο με αυτό που βρίσκεται "έξω", στον έξω κόσμο. Κι εκεί θα βρει ανθρώπους, κι εκεί θα βρει συνομιλητές, κι εκεί θα βρει - εκεί είναι δηλ. που θα βρει - πελάτες.
Το να μιλάς face to face είναι νομίζω πολύ πιο αντρίκειο απ' τον να μιλάς πίσω απο ένα ψευδόνυμο. Θεωρώ ότι θα ήταν καλό να μιλήσετε εσείς οι δύο απο κοντά σε κάποιο δημόσιο χώρο(αν υπάρχουν θέματα ιδιωτικότητας). Αλλά ο καθένας ό,τι θέλει..

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2010, 10:25:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega
quote:


Περίμενα ότι θα έγραφες εδώ αλλά όχι με αυτόν τον άθλιο τρόπο. Όσο για τα λάθη που λες γίνονται επειδή γράφω στο Microsoft word
Όταν διορθώνω το κείμενο ..πολλές φορές για διαφόρους λόγους στοχεύω άλλη λέξη ..για αυτό και γίνονται αυτά τα λάθη.. Σου έχω πει.. δεν ξέρεις υπό ποιες συνθήκες γράφω..


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ



Μα και πάλι αγαπητέ ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ ο αυτόματος ορθογράφος , προλαβαίνει να διορθώσει την λέξη που στοχεύεις και πληκτρολογείς ,η κάνω λάθος ?


Είτε γράφεις από το σπίτι σου ,είτε μέσω internet café .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2010, 13:51:49  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε alfa-omega ο χρήση Microsoft word δεν περιλαμβάνει απαραίτητα στην αυτόματη ορθογραφία την ελληνική γλώσσα. Ο δικός για παράδειγμα δεν διορθώνει ελληνικά. Ίσως να είναι κ θέμα ρυθμίσεων αλλά δεν το χω ψάξει γιατί δεν με απασχολεί.


"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marig-poll
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2010, 06:52:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Marig-poll
Γειά σας! Νέο μέλος του forum.Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με την αστρική προβολή, παρόλα αυτά θα ήθελα να κάνω την αρχή! Μπορεί κάποιος από εσάς να μου προτείνει μια σειρά από βιβλία? Θα ήθελα να μάθω τόσο τι ακριβώς είναι όσο και πως θα μπορούσα να το επιτύχω. Ισως να έχει ειπωθεί κάτι από αυτά ήδη,αλλά αν θα το εκτιμούσα να μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει...Ευχαριστώ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2010, 11:38:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Γειά σας! Νέο μέλος του forum.Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με την αστρική προβολή, παρόλα αυτά θα ήθελα να κάνω την αρχή! Μπορεί κάποιος από εσάς να μου προτείνει μια σειρά από βιβλία? Θα ήθελα να μάθω τόσο τι ακριβώς είναι όσο και πως θα μπορούσα να το επιτύχω. Ισως να έχει ειπωθεί κάτι από αυτά ήδη,αλλά αν θα το εκτιμούσα να μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει...Ευχαριστώ!

Ρε μπάς και είναι στημένο?


Marig-poll, μην χάνεις τον χρόνο σου εδω μέσα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2010, 12:21:09  Εμφάνιση Προφίλ
Γράψε astral projection σε site σχετικά με το downloading κ όλο κ κάτι θα βρεις. Υπάρχει βέβαια κ το google κ οι προηγούμενες(πολύ προηγούμενες) σελίδες αυτού του θέματος. Καλό είναι να μην ασχοληθείς με την ΑΠ πριν ασχοληθείς με την Αυτογνωσία. Και μη περιμένεις να τα βγάλεις πέρα με το αστρικό χωρίς το τελευταίο. Η ΑΠ δεν είναι(δεν πρέπει να είναι) αυτοσκοπός.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2010, 16:11:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Γράψε astral projection σε site σχετικά με το downloading κ όλο κ κάτι θα βρεις. Υπάρχει βέβαια κ το google κ οι προηγούμενες(πολύ προηγούμενες) σελίδες αυτού του θέματος. Καλό είναι να μην ασχοληθείς με την ΑΠ πριν ασχοληθείς με την Αυτογνωσία. Και μη περιμένεις να τα βγάλεις πέρα με το αστρικό χωρίς το τελευταίο. Η ΑΠ δεν είναι(δεν πρέπει να είναι) αυτοσκοπός.

Πόσο χαζός πρέπει να είναι κάποιος για να μήν το σκεφτεί αυτό?

Η ανθρωπότητα όσο πάει γίνεται και πιο ηλίθια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2010, 20:07:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
quote:
Πόσο χαζός πρέπει να είναι κάποιος για να μήν το σκεφτεί αυτό?

Η ανθρωπότητα όσο πάει γίνεται και πιο ηλίθια.



AXAXAXAXAXAX!!!!!!!!
TON ΛΑΤΡΕΥΩ...

quote:
Ρε μπάς και είναι στημένο?

ΑΧΑΧΑΧΑ Θ-Ε-Ο-Σ!!

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2010, 20:18:32  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε alex22 δεν ασχολούνται όλοι με το downloading και προφανώς αν είχε ψάξει στα σημεία που του είπα δεν θα ερχόταν εδώ να ρωτήσει για βιβλία.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SOLIM
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 13:11:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SOLIM
Έχει ειπωθεί ότι ο Αστρικός κόσμος είναι η 5η διάσταση, η "αιωνιότητα".
Μια διάσταση πέρα και πάνω από την 4η, τον χρόνο.
Έχει κανείς την πληροφορία για το πως, ενώ είμαι συνειδητός στο αστρικό κόσμο, μπορώ να ταξιδέψω στον χρόνο;
Δηλαδή τι πρέπει να κάνω για να βρεθώ σε μια μελλοντική στιγμή ή ακόμα σε μια παρελθούσα;
Τώρα δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός, μιλάω για αληθινές αντιλήψεις και για αντίληψη του πραγματικού αστρικού κόσμου και όχι για καταστάσεις ελεγχόμενου ονείρου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SOLIM
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 13:21:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SOLIM
Επίσης θα ήθελα να καταθέσω και την επόμενη απορία μου και ελπίζω σε απαντήσεις.
Είμαι στον αστρικό κόσμο με πλήρη επίγνωση ότι το φυσικό μου σώμα κοιμάται, έχω κάνει διάφορα τεστ συνειδητότητας για να ελέγξω αν όντως βρίσκομαι στην πραγματικότητα του αστρικού και ήδη πετάω, όμως, βρίσκομαι σ΄ένα άγνωστο μέρος.
Δεν ξέρω την θέση μου.
Πως μπορώ να κατευθυνθώ προς ένα συγκεκριμένο μέρος πχ τις Πιραμίδες της Αιγύπτου, ή τον Παρθενώνα ή πχ το Παρίσι;
Κάποτε πειραματίστηκα στο να ρωτήσω ανθρώπους αλλά με έκπληξή μου διαπίστωσα ότι αυτοί ήταν αντιληπτικά κοιμησμένοι και δεν είχαν την παραμικρή αντίληψη της πραγματικότητας τους ώστε να μπορούν να με βοηθήσουν. Κάποια άλλη ιδέα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 13:56:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Αγαπητέ φίλε solim μπήκες γερά ..

Δεν θέλω να απαντήσω δημόσια.. αν σε ενδιαφέρει η απάντηση μου πες μου να σου στείλω ένα e-mail

Θα πω μονό αυτό..

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι για γίνει αυτό.. Αυτό που θέλω να διευκρινίσω πριν… είναι, ότι παίζει σπουδαίο ρόλο με τι ποσοστό αφυπνισμένης συνείδησης βρίσκεται κάποιος στο αστρικό. Δεύτερο παίζει ρόλο με ποιο σώμα ταξιδεύει δηλ με το σεληνιακό αστρικό ή το Ηλιακό.. και τρίτο αν του επιτρέπεται να πάει εκεί που θέλει ..και επίσης αν πάει π.χ στις πυραμίδες ίσως να μην μπορεί να εξερευνήσει αυτά που υπάρχουν εκεί..!! Υπάρχουν πράγματα που δεν είναι σε κοινή θεα ακόμα και σε αυτούς που ταξιδεύουν με το αστρικό. Υπάρχουν και άλλα αλλά θα σταθω σε αυτά


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SOLIM
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 15:55:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SOLIM
Δ. έχεις το email μου στο Pathfinder. Ειληκρινά θα ήθελα τις απόψεις σου για το θέμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2010, 16:32:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Ναι..θα σου στείλω μόλις είμαι λίγο καλύτερα.. έχω ανεβάσει πυρετό. Δεν πρόσεξα..

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SOLIM
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 09:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SOLIM
Μια σοβαρή προσπάθεια διαλογισμού αποτελεί το καλλίτερο φάρμακο γι΄ αυτού του είδους τις ιώσεις.
Η βαθειά χαλάρωση του σώματος και η εναρμονισμένη λειτουργία των 5 κέντρων της οργανικής μηχανής, αφενός παράγει νέου τύπου ενέργειες που ρέουν στον οργανισμό με θαυμαστές συνέπειες, αφετέρου οι υπάρχουσες ενέργειες ξεμπλοκάρονται και κυκλοφορούν ελεύθερα στον οργανισμό.
Το αποτέλεσμα όλων αυτών είναι η γρήγορη αποκατάσταση της ορθής λειτουργίας του οργανισμού, γευόμενοι έτσι αυτό που ονομάζεται σαν υγεία.
Τόσο η χαλάρωση όσο και η εναρμονισμένη λειτουργία των πέντε κέντρων του οργανισμού αποτελούν αναγκαία συνθήκη τόσο για την συνειδητή αστρική προβολή όσο και για την επιτυχημένη έξοδο της αντίληψης στους κόσμους Διανοητικό και Αιτιατό, έξοδο που αποτελεί τον αυθεντικό διαλογισμό.
Δ. σου εύχομαι γρήγορη ανάρρωση.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 09:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Ευχαριστώ πολύ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 22:53:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλοι μου καλοί, είστε σε δρόμο κουραστικό, αφήστε με να σας ξεκουράσω...
Φίλε ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ,μην κοιμηθείς χωρίς 12 ανάσες με την μύτη σου...
Αγαπητέ SOLIM, μην πας πουθενά, που δεν θέλεις να πας,γιατι δεν υπάρχει λόγος..Μην ξοδευεις ενέργεια,σε τέτοιους πονηρούς καιρούς...
Ότι επιθυμήσεις, να θυμάσαι,ότι εσύ αποφασίζεις που πας...Μην διαλέξεις λάθος προορισμο...
Ειπα πολλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SOLIM
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2010, 09:15:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SOLIM
Αγαπητέ "Τρέχαγυρευε"
Όταν λειτουργεί κάποιος στον αστρικό κόσμο ως συνείδηση γεύεται τις φυσιολογικές λειτουργίες της συνείδησης.
Στα πλαίσια αυτά όλα όσα γίνονται, έχουν συνειδητούς σκοπούς και στόχους και εκπληρώνονται σύμφωνα με την υπάρχουσα ενέργεια της Θέλησης.
Τα γραφόμενα σου θα είχαν ίσως κάποιο νόημα στην περίπτωση της κοιμισμένης αντίληψης η οποία φέρεται από τα ψυχολογικά ακόλουθα σύμφωνα με τα συμφέροντα τους.
Όμως ο κοιμισμένος δεν έχει το δικαίωμα της επιλογής.
Πάει όπου τον πάνε τα χιλιάδες εγώ που κουβαλά. Είναι αυταπάτη να νομίζει κανείς ότι μπορεί να πράττει ενώ είναι αντιληπτικά κοιμισμένος.
Αυτό αποτελεί την υπ΄ αριθμό ένα μορφή παράνοιας.
Όσο για την "ενέργεια" που αναφέρεται στο κείμενο σου, αυτό που έχει βιωθεί είναι, ότι στον κόσμο της συνείδησης και της αυξημένης συνειδητότητας η ενέργεια ανακυκλώνεται.
Δεν συμβαίνει όπως γίνεται στον συνηθισμένο κόσμο του αντιληπτικού ύπνου όπου η ενέργεια τρέφει τα εγώ και τον πλανήτη.
Όσο για τον λάθος προορισμό τι να πω;
Αυτό που συμβαίνει είναι ότι αυτός που «γνωρίζει» γνωρίζει από άμεση εμπειρία και λειτουργούσα διαίσθηση, χωρίς την παραμικρή πιθανότητα του λάθους.
Η δημιουργία συνείδησης θα επέτρεπε την αντίληψη του πλήρους νοήματος και της πραγματικότητας των γραφομένων καθώς και την αντίληψη μιας διαφορετικής νομοτέλειας για το υπάρχον Σύμπαν.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2010, 11:06:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Καλή σου μερα αγαπητέ SOLIM, στο ζήτημα που θέτεις,περί ενεργούς συνειδήσεως, θα ήθελα να τονίσω, ότι ενεργή συνειδηση, έχουμε και όταν ακολουθούμε λάθος δρόμο,ή όταν δεν είμαστε ακριβείς σε ότι ζητάμε...
Παράδειγμα, αν κάποιος θέλει να πάει Αθήνα,απο Λέρισα, δεν θα πάρει τον δρόμο προς Θεσσαλονίκη...Πρέπει να βεβαιωνομαστε, ότι ακολουθυμε την σωστή κατεύθυνση, χωρίς να εννοώ οτι δεν το κανεις εσύ ή κάποιος άλλος, αλλά ότι επειδή,είμαστε φθαρτοί και η ενέργεια που αναφέρεις,καιμά φορά,ξοδεύεται και αδυνατίζει την εσωτερική μας υπόσταση, απέναντι στον κόσμο της ύλης, που θελει να υποβάλει τις ανάγκες και επιθυμίες της, πρέπει να ειμαστε καχύποπτοι,με ότι συναντάμε...
Μιλαμε ακαδημαικά, για τον άνθρωπο,αφού, το σύνολο της ανθρωπότητας, μας αφορά και δεν ειμαστε άμοιροι, των όσων διαδραματίζονται, ή ότι ακολουθήσει, αφού όπου πάει ο άνθρωπος σαν σύνολο, εκεί θα πάμε κι εμείς.....
Επαναλμβάνω, δε, ότι εκτός απο θετικές δυνάμεις,στον αστρικό κόσμο,υπάρχουν και αρνητικές...Πρέπει, όμως, να ειναι ικανός κανεις να διακρίνει τις αρνητικές απο τις θετικές, οι οποίες αρνητικές, θα προσπαθουν να τον ξεγελάσουν,για να υλοποιηθούν...Για να το πετύχει αυτό, πρέπει να έχει ασκήσει τον εαυτό του, να βλέπει,με την έννοια του προφητικώς,αφού παλιά οι προφήτες, λέγονταν, οι "βλέποντες", όπως και καταδεικνύει η ίδια η λέξη, που έρχεται απο την όραση...
Θέλησα να σας...ξεκουράσω, λέγοντας ότι όλα κινούνται, όχι μόνο εμείς και πρέπει να αντιλαμβαόμαστε το κοσμικό γίγνεσθαι, σε αρμονία με μας, όχι σε άλλη πορεία...
Πρέπει, να μάθουμε να βλέπουμε, δίχως επιθυμίες, ακόμη και θετικές...
Τοτε, θα δουμε που βρισκόμαστε και θα μπορέσουμε να πάρουμε θέση και να ενεργήσουμε...
Διάλογο κάνουμε,φίλε μου, με φιλοσοφική υπόσταση, γι αυτό και αντιμετωπίζω τις έννοιες σαν πρόβλημα,όπως και ειναι,για μας που ακόμη μαθαίνουμε και έχουμε πολυ πορεία ακόμη μπροστά μας,αφού, το όλο μυστήριο,που αφορά στον άνθρωπο, δεν είναι γνωστό, ή μη μόνο μερικώς......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2010, 11:27:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας!

Είμαι πολύ καλύτερα..ήταν ένα απλό κρύωμα..

Αγαπητέ φιλέ trexagireve δεν μου είναι 100% ξεκάθαρο το πώς αντιλαμβάνεσαι τοείμαι συνειδητός..βλέπω..αλλά κρατώ κάποιες επιφυλάξεις. Θα ήθελες να το ξεκαθαρίσεις; Πιστεύω ότι αυτό θα βοηθήσει στην συνέχεια την συζήτηση αυτή αλλά και άλλη ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy