ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ψυχαναγκαστικος
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2012, 18:56:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το παιχνιδι με το ποτηρακι,λογικα αποτελει εναν ακομα αστικο μυθο,ο οποιος ειτε απο αγνοια και φοβο ειτε για πλακα,συνεχιζει να μεταφερεται απο στομα σε στομα,ως κατι επικινδυνο τρομακτικο κλπ κλπ.Δεν υπαρχει καμια χειροπιαστη αποδειξη οτι καποιος καλεσε πνευμα με ενα ποτηρι γεματο νερο.Οι μονες πηγες ειναι αναφορες απο ανθρωπους,με αγαπη στο μεταφυσικο και το αγνωστο.Οποτε η ζυγαρια κλεινει στο οτι ειναι ψεμα.

What is wrong with our heavy metal hamsters?

Look what they have done, our heavy metal hamsters
Where is the field to run for our heavy metal hamsters?

Some things are left undone for our heavy metal hamstersΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2012, 20:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ psykick

Δεν έχω τις γνώσεις για να σε βοηθήσω και ίσως θα έπρεπε να απευθυνθείς σε όποιον θεωρείς επαγγελματία στο χώρο του.

@ Ψυχαναγκαστικός

Μια διευκρίνηση μόνο.
Όσα έγραψα εγώ δεν αφορούσαν "ποτηράκια", "τραπεζάκια" αλλά κανονική επίκληση.

Δεν γνωρίζω αν το "ποτηράκι" είναι μύθος αλλά είναι σίγουρο ότι αν ψάχνεις να επικοινωνήσεις με πνεύματα, αυτά θα σε βρουν με όποιο τρόπο και αν επιλέξεις σ'όποιο χώρο και αν βρίσκεσαι.

Απλά είναι επικίνδυνο διότι μιλάμε στο 99,9999% των περιπτώσεων για "κακά πνεύματα", άσχετα με το πως εμφανίζονται αρχικά σε εμάς, που ο περισσότερος κόσμος δεν έχει ιδέα σε τι διαδικασία μπαίνει και πως να τα αντιμετωπίσει.

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2012, 01:14:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dr Jekyll Mr Hyde
Τουλάχιστον δεν σε κάνουν τίποτε αυτά.
Ο ξάδερφος του κολλητού μου που μεγάλωσε στην Αμερική, μια μέρα που μιλούσαμε πάνω στο θέμα για το ποτηράκι μου είπε 2 πράγματα
1ον Μου είπε για κάποιους που έπεξαν το ποτηράκι δεν μου είπε πολλά πράγματα αλλά στην Αμερική έτσι όπως το κατάλαβα εγώ όταν έρχεται πνεύμα κάνει το παιχνίδι να βρίσκετε στον αέρα κανείς από δω δεν είχε αυτήν την περίπτωση και δεν μπορώ να τον βγάλω ψεύτη γιατί πιστεύει στα φαντάσματα πνεύματα με το παραπάνω γιατί το δεύτερο είναι ένας Έλληνας έδωσε νοθευμένο ναρκωτικό στον καλήτερο του φίλο και πέθανε κάναν κηδεία και ότι άλλο χρειάζεται και μου είπε την μέρα που κάναν την κηδεία υπήρχε μια μυρωδιά έντονη δεν θυμάμαι πως χαρακτηρίζετε αυτή η μυρωδιά και η μάνα του έλεγε πως είναι ο φίλος του εδώ, την ίδια μέρα που ήταν σε έναν εσωτερικό χώρο που υπήρχαν κεριά παρόλο που δεν υπήρχε άνεμος κάποια κεριά στον χώρο κουνίοντουσαν και άλλα άπω την άλλη ήταν ακίνητα
Μετά από κάποιες μέρες μετά στο σπίτι του στην Αμερική έβλεπε την γάτα του να κοιτάει συνεχώς την ντουλάπα η μάνα του είπε πως ο φίλος του είναι στο σπίτι.
Ο Κολλητός μου ο ξάδερφος του και όλη η οικογένεια είναι εκκλησιαστική άνθρωποι, λογικό είναι να πιστεύουν σε υπερφυσικό
Είναι καλύτερο να καίγονται τα σώματα νεκρών, για να αποφεύγονται τέτοια φαινόμενα. Το σώμα βοηθάει στο να νομίζει η ψυχή οτι ακόμη ζει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2012, 01:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
retronio22
Το έχω γράψει κι εγώ αυτό,καθώς πριν το ολοκληρώσουμε έπεσαν τα βιβλία και τρεμόσβηνε το φως.Ο πατριός μου λέει να μην ξαναπαίξω αυτά,και να μην τα πιστεύω γιατί ο εγκέφαλος τα προκαλεί.Ο εγκέφαλος χρησιμοποιεί μόλις το 10% και κρύβει πολλές δυνατότητες.
Δεν χρησιμοποιούμε μόνο το 10% του εγκεφάλου, αυτό είναι αστικός μύθος. Ψαξ'το.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2012, 01:20:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Απλά είναι επικίνδυνο διότι μιλάμε στο 99,9999% των περιπτώσεων για "κακά πνεύματα", άσχετα με το πως εμφανίζονται αρχικά σε εμάς, που ο περισσότερος κόσμος δεν έχει ιδέα σε τι διαδικασία μπαίνει και πως να τα αντιμετωπίσει.
τα πνεύματα είναι τόσο καλά όσο οι προθέσεις αυτών που τα καλούνε.
Ο νοών νοείτω.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2012, 01:21:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το παιχνιδι με το ποτηρακι,λογικα αποτελει εναν ακομα αστικο μυθο,ο οποιος ειτε απο αγνοια και φοβο ειτε για πλακα,συνεχιζει να μεταφερεται απο στομα σε στομα,ως κατι επικινδυνο τρομακτικο κλπ κλπ.Δεν υπαρχει καμια χειροπιαστη αποδειξη οτι καποιος καλεσε πνευμα με ενα ποτηρι γεματο νερο.Οι μονες πηγες ειναι αναφορες απο ανθρωπους,με αγαπη στο μεταφυσικο και το αγνωστο.Οποτε η ζυγαρια κλεινει στο οτι ειναι ψεμα.
Πολλοί που το έχουν κάνει, δεν έχουν την ίδια άποψη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ψυχαναγκαστικος
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2012, 01:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η δυσπιστια μου ειναι λογικη,προσπαθω ναμην αφορισω κανεναν,αλλα μια μαρτυρια,δεν αποτελει αποδειξη.Και εγω μπορω να ισχυριστω οτι βλεπω τερατα στο δρομο μετα τις 12,αλλα αυτο δεν σημαινει οτι η ισχυει.

What is wrong with our heavy metal hamsters?

Look what they have done, our heavy metal hamsters
Where is the field to run for our heavy metal hamsters?

Some things are left undone for our heavy metal hamstersΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2012, 01:30:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η δυσπιστια μου ειναι λογικη,προσπαθω ναμην αφορισω κανεναν,αλλα μια μαρτυρια,δεν αποτελει αποδειξη.
Διάβασες μόνο την τελευταία σελίδα του θέματος δηλαδή; Και θεώρησες οτι οι υπόλοιπες 38 σελίδες δεν έχουν καμιά άλλη μαρτυρία; Δεν το βρίσκω πολύ λογικό αυτό.

quote:
Και εγω μπορω να ισχυριστω οτι βλεπω τερατα στο δρομο μετα τις 12,αλλα αυτο δεν σημαινει οτι η ισχυει.
Αν ίσχυε, θα ήσουν διατεθημένος να το αποδεκτείς;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Earendil
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2012, 01:34:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Earendil  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είναι καλύτερο να καίγονται τα σώματα νεκρών, για να αποφεύγονται τέτοια φαινόμενα. Το σώμα βοηθάει στο να νομίζει η ψυχή οτι ακόμη ζει.

Έχω ακούσει την άποψη οτι η καύση δεν κάνει καλό, εκτός και αν είσαι πολύ προχωρημένος και θες να επανενσαρκωθείς πολύ γρήγορα μετά τον θάνατο. Φυσικά αυτό μου φαίνεται πολύ μακρυά για να έχω δική μου άποψη, απλά ήθελα να το αναφέρω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψυχαναγκαστικος
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2012, 01:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mια μαρτυρια,γενικα λεγοντας,απλη μαρτυρια,οχι καποια αποδειξη.Αν ισχυε φυσικα και θα το αποδεχομουνα.

What is wrong with our heavy metal hamsters?

Look what they have done, our heavy metal hamsters
Where is the field to run for our heavy metal hamsters?

Some things are left undone for our heavy metal hamstersΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2012, 01:42:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έχω ακούσει την άποψη οτι η καύση δεν κάνει καλό, εκτός και αν είσαι πολύ προχωρημένος και θες να επανενσαρκωθείς πολύ γρήγορα μετά τον θάνατο. Φυσικά αυτό μου φαίνεται πολύ μακρυά για να έχω δική μου άποψη, απλά ήθελα να το αναφέρω.
Δεν υπάρχει λόγος να θέλει κάποιος να μείνει εδώ. Ειδικά στα νεκροταφεία.Και μετά απο πάνω πηγαίνει και εκεί όλη η μασοναρία για να κάνει τις τελετές της.
quote:
Mια μαρτυρια,γενικα λεγοντας,απλη μαρτυρια,οχι καποια αποδειξη.Αν ισχυε φυσικα και θα το αποδεχομουνα.

Καλώς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Denis
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2012, 01:48:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ειδικά στα νεκροταφεία.Και μετά απο πάνω πηγαίνει και εκεί όλη η μασοναρία για να κάνει τις τελετές της.

Έχεις κάποιες ενδείξεις ή αποδείξεις???!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2012, 11:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και άλλος μασόνος στο φόρουμ
quote:
Έχεις κάποιες ενδείξεις ή αποδείξεις???!!!
Αποδείξεις όχι, ενδείξεις ναι.
Εντούτοις, αυτο δεν πάει να πει οτι όλες οι μασονικές στοές, έχουν καμία σχέση με τελετές σε νεκροταφεία κτλπ. Υποθέτω ή μάλλον θέλω να πιστέυω, οτι οι περισσότερες στοές δεν ασχολούνται με τέτοια πράγματα. Βεβαίως, η παρουσία κάποιων μασόνων σε ένα νεκροταφείο δεν είναι και απαραίτητο να ερμηνευτεί αρνητικά, καθώς δεν αποκλειεται να τελούν κάποιου είδους μνημόσυνο για χαμένο μέλος τους.
Εντούτοις, πολλών ειδών οργανώσεις, κατα βάση κακοπροαίρετες, και άλλες που δεν ξέρουν πού τους πάνε τα τέσσερα, χρησιμοποιούν τα νεκροταφεία σαν χώρους τελετών.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Earendil
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2012, 15:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Earendil  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν υπάρχει λόγος να θέλει κάποιος να μείνει εδώ. Ειδικά στα νεκροταφεία.Και μετά απο πάνω πηγαίνει και εκεί όλη η μασοναρία για να κάνει τις τελετές της.

Έστω οτι δεν υπήρχαν οι τελετές, δεν θα ήταν καλύτερα να γινόταν το ...φυσιολογικό σάπισμα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2012, 15:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Δεν υπάρχει λόγος να θέλει κάποιος να μείνει εδώ. Ειδικά στα νεκροταφεία.Και μετά απο πάνω πηγαίνει και εκεί όλη η μασοναρία για να κάνει τις τελετές της.

Έστω οτι δεν υπήρχαν οι τελετές, δεν θα ήταν καλύτερα να γινόταν το ...φυσιολογικό σάπισμα;


Όχι. Ειναι βασανιστικό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2012, 15:57:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα είναι οτι ο νεκρός έχει φύγει απο τον φυσικό κόσμο αλλά το φυσικό του σώμα που βρίσκεται ακόμα εδώ πέρα, είναι ο μοναδικός του σύνδεσμος με τον κόσμο αυτόν. Αυτό τον δυσκολεύει απο το να φύγει γιατι το φυσικό του σώμα, ας πούμε, ασκεί ακόμα μια έλξη στο "πνευματικό" του σώμα.
Το καλύτερο είναι το φυσικό σώμα μετά τον θάνατο να καίγεται. Έτσι ο νεκρός δεν διατηρεί κανέναν σύνδεσμο με αυτόν τον κόσμο ούτε βασανίζεται μέσα στα νεκροταφεία. Ούτε δημιουργεί ψευδαισθήσεις οτι είναι ακόμα ζωντανός.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2012, 18:05:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φυσικά, αυτό είναι μόνο η άποψή μου, ο καθένας μπορεί να πιστεύει ο,τι θέλειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Earendil
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2012, 20:10:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Earendil  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκέυ! Δεκτό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Denis
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2012, 15:01:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και άλλος μασόνος στο φόρουμ

Που είναι οι υπόλοιποι???!!! Και εγώ που νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος!!! Ελάτε αδέρφια να μαζευτούμε να ρίξουμε τον server!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2012, 22:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α είσαι νέος μάλλον εσύ ε; Σε ποια στοά είσαι συ; Στην εθνική της Ελλάδος στην άλλη τη μεγάλη στοά ή σε κάποια μικτή;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2012, 23:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
*Στην εθνική της Ελλάδος
Όταν λέμε εθνική της Ελλάδος, ας μην μπερδευτή κανείς με αυτή την εθνική. Αν και ακόμα και αυτή η εθνική, έχει τις ιερές της αγελάδες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2012, 00:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Α είσαι νέος μάλλον εσύ ε; Σε ποια στοά είσαι συ; Στην εθνική της Ελλάδος στην άλλη τη μεγάλη στοά ή σε κάποια μικτή;


Στην HONG είναι!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2012, 20:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νέκρα. τι γίνετε ρε παιδιά ; αράχνιασε το φόρουμ .Εξαντλήσαμε όλο το θέμα ; Κάνα νέο από το παράλληλο σύμπαν ; Δεν έχουμε και κάνα καινούργιο να μας πει την ιστορία του. Άντε κάποιος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2012, 21:48:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ώρα να γράψει ο καθένας την δική του ιστορία psykick... αλλά όχι στο φόρουμ, στην πραγματικότητα.. υπάρχει ένας μεγάλος πνευματικός κόσμος εκεί έξωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2012, 23:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εκεί έξω υπάρχει κάτι που ονομάζετε κακό, για να γράψουμε εκεί έξω πρέπει να πράττουμε σωστά και να μην βρεθούμε στα χνάρια του κακού, γιαυτό πρέπει να δώσουμε την γνώση μας στους άλλους μέσο αυτού εδώ του φόρουμ ώστε να μην βρεθούν στο σκοτάδι και να έχουμε την αγάπη του θεού ώστε να μην γίνουμε απάνθρωποι και χάσουμε την ευτυχία την δική μας και της ζωής που μας έδωσε ο θεός. Πρέπει να μείνουμε δυνατή και να αντιμετωπίσουμε τις δυσκολίες μας τα εμπόδια της ζωής μας, όσο δύσκολο και να είναι πρέπει να το ξεπεράσουμε και να συνεχίσουμε. Ο θεός μας έφερε στον κόσμο και πρέπει να ζήσουμε την ζωή μας, ο θεός δεν θέλει να δει αυτό που δημιούργησε να καταρρέει έχουμε φτάσει στα πρόθυρα κρίσεις σχιζοφρένειας κ.α Και όλα αυτά επειδή αγαπήσαμε το εύκολο που μας πρόσφερε ο εωσφόρος και όχι την προσπάθεια για να είμαστε κοντά στον θεό, Σκεφτείτε αυτό χωρίς τεχνολογία θα γινόταν η δουλεία μας και δεν θα χρησιμοποιούσαμε ύβρις στο οτιδήποτε δεν θα υπήρχε εκμετάλλευση. Δεν φταίμε εμείς αλλά η μαζικοποίηση ήθελε να έχει όλο το πλήθος μαζί ότι έκανε ο ένας έκανε και ο άλλος για ευκολία όλων η η αναγνωρίσει όπως η μόδα και βρεθήκαμε σε αυτόν τον κόσμο που τον ονομάζουμε με χίλια δυο επίθετα. Προτιμώ να ζω στην αδιαφορία του κόσμου παρά να λέω τον άλλον καθυστερημένο η γκέι τουλάχιστον να ζήσουμε την ζωή μας όπως την θέλουμε εμείς και όχι να μας λένε οι άλλοι κάνε αυτό κάνε το άλλο και θα φτιάξεις μία υπέροχη ζωή τη να την κάνεις την υπέροχη ζωή όταν έχεις τους ανθρώπους που αγαπάς τριγύρω σου, το μόνο που χρειάζεστε ένας άνθρωπος είναι η σπηλιά η συνεννόηση με τον γύρο κόσμο και να καλύπτει της βασικές του ανάγκες και χωρίς να ψάχνει το καλύτερο, θα είμασταν ένας κόσμος κανονικός χωρίς περιέργειες χωρίς νεύρα δεν θα γνωρίζαμε κανένα κακό και δεν θα γνωρίζαμε το υπερφυσικό.

Λίγο ξέφυγα από το θέμα αλλά τι να κάνουμε αυτά μου βγήκαν τώρα να ανοιχτώ στο φόρουμ ρε παιδάκι μου, ελπίζω να μην σας κούρασα
Και κάτι άλλο όλοι αυτοί που είναι στην αρχή βαρέθηκαν να γράφουν ; δεν ενημερώνονται για όταν γράφουμε, τι ξεγράφτηκαν; κάθονται και παρακολουθούν τι γράφουμε και τι ξέρουμε ; Δεν θέλω να ενοχλήσω κανέναν μήπως υπάρχει περίπτωση να έχουν φτιάξει πολλούς χρήστες και να λένε διαφορετικές ιστορίες με το παιχνίδι ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2012, 23:35:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εκεί έξω υπάρχει κάτι που ονομάζετε κακό, για να γράψουμε εκεί έξω πρέπει να πράττουμε σωστά και να μην βρεθούμε στα χνάρια του κακού, γιαυτό πρέπει να δώσουμε την γνώση μας στους άλλους μέσο αυτού εδώ του φόρουμ ώστε να μην βρεθούν στο σκοτάδι και να έχουμε την αγάπη του θεού ώστε να μην γίνουμε απάνθρωποι και χάσουμε την ευτυχία την δική μας και της ζωής που μας έδωσε ο θεός.
Θα συμφωνίσω και θα δώσω τη δική μου γνώση σχετικά με το θέμα: Το μεγαλύτερο κακό σε αυτόν τον κόσμο, είναι ο φόβος.
quote:
Ο θεός μας έφερε στον κόσμο και πρέπει να ζήσουμε την ζωή μας, ο θεός δεν θέλει να δει αυτό που δημιούργησε να καταρρέει έχουμε φτάσει στα πρόθυρα κρίσεις σχιζοφρένειας κ.α
Πράγματι, έτσι είναι.
quote:
Και όλα αυτά επειδή αγαπήσαμε το εύκολο που μας πρόσφερε ο εωσφόρος και όχι την προσπάθεια για να είμαστε κοντά στον θεό,
Ο Εωσφόρος κανεί σωστά αυτό που έπρεπε να κάνει, αλλά εμείς δεν κάνουμε αυτό που θα έπρεπε να κάνουμε
quote:
Σκεφτείτε αυτό χωρίς τεχνολογία θα γινόταν η δουλεία μας και δεν θα χρησιμοποιούσαμε ύβρις στο οτιδήποτε δεν θα υπήρχε εκμετάλλευση.
Η τεχνολογία είναι ένα απο τα πολλά πράγματα που δημιουργήσαμε. Η αιτία του προβλήματος, είναι μέσα μας.
quote:
Δεν φταίμε εμείς
Εμείς φταίμε.
quote:
αλλά η μαζικοποίηση ήθελε να έχει όλο το πλήθος μαζί ότι έκανε ο ένας έκανε και ο άλλος για ευκολία όλων η η αναγνωρίσει όπως η μόδα και βρεθήκαμε σε αυτόν τον κόσμο που τον ονομάζουμε με χίλια δυο επίθετα.
Ναι, αυτό μας έχει κάνει μεγάλο κακό
quote:
Προτιμώ να ζω στην αδιαφορία του κόσμου παρά να λέω τον άλλον καθυστερημένο η γκέι τουλάχιστον να ζήσουμε την ζωή μας όπως την θέλουμε εμείς και όχι να μας λένε οι άλλοι κάνε αυτό κάνε το άλλο και θα φτιάξεις μία υπέροχη ζωή τη να την κάνεις την υπέροχη ζωή όταν έχεις τους ανθρώπους που αγαπάς τριγύρω σου, το μόνο που χρειάζεστε ένας άνθρωπος είναι η σπηλιά η συνεννόηση με τον γύρο κόσμο και να καλύπτει της βασικές του ανάγκες και χωρίς να ψάχνει το καλύτερο, θα είμασταν ένας κόσμος κανονικός χωρίς περιέργειες χωρίς νεύρα δεν θα γνωρίζαμε κανένα κακό και δεν θα γνωρίζαμε το υπερφυσικό.
Κάνεις λάθος. Το "υπερφυσικό" ΕΙΝΑΙ η φυσική μας κατάσταση. Τη χάσαμε επειδή ασχολούμασταν με άλλα πράγματα (ας πούμε). Και η λέξη αγάπη, η οποία τόσο εύκολα πετιέται... η "αγάπη" είναι αδύνατο να πραγματοποιηθεί μέσα σε όλα αυτά τα σατανικά στοιχεία που φέρουμε μέσα μας. Ζήλεια, λαγνεία, απληστία, λαιμαργία κλπ. Όλα αυτά είναι δαίμονες.
quote:
Λίγο ξέφυγα από το θέμα αλλά τι να κάνουμε αυτά μου βγήκαν τώρα να ανοιχτώ στο φόρουμ ρε παιδάκι μου, ελπίζω να μην σας κούρασα
Και κάτι άλλο όλοι αυτοί που είναι στην αρχή βαρέθηκαν να γράφουν ; δεν ενημερώνονται για όταν γράφουμε, τι ξεγράφτηκαν; κάθονται και παρακολουθούν τι γράφουμε και τι ξέρουμε ; Δεν θέλω να ενοχλήσω κανέναν μήπως υπάρχει περίπτωση να έχουν φτιάξει πολλούς χρήστες και να λένε διαφορετικές ιστορίες με το παιχνίδι ;
Μπορεί να βρήκαν την αλήθεια τους και να μην χρειάζονται πια να μπαίνουν στο φόρουμ για να γράφουν. Γενικά μετά απο αρκετό καιρό οι περισσότεροι παύουν να ασχολούνται με το σάιτ. Η ελεύθερη έκφραση κάνει καλό, πάντως.


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 12/10/2012 23:38:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2012, 23:48:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρόλο που περισσότερο ανήκει σε άλλη κατηγορία αυτό που λέμε ο θεός μας δημιούργησε έτσι με αισθήματα.
Μια απόρροια που έχω πως κάνετε quote και έχετε το κείμενο του άλλου ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2012, 00:15:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι εύκολο, πατάς το και ανάμεσα στα δύο [quote] βάζεις το κείμενο του άλλου.

Έτσι δηλαδή: [quote] ---κείμενο--- [/quote]

Και γράφεις απο κάτω την απάντησή σου


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 13/10/2012 00:16:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2012, 20:33:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Doctor:
quote:
τα πνεύματα είναι τόσο καλά όσο οι προθέσεις αυτών που τα καλούνε.
Ο νοών νοείτω.

Δεν υπάρχει δήλωση που να απέχει τόσο απ' την αλήθεια όσο το παραπάνω. Στο δίχτυ για τα "καλά" ψάρια, πιάνονται και δράκαινες και σκορπίνες. Πρόσεχε λοιπόν τι είδους δίχτυα ρίχνεις.
Για τον καλό ψαρά βέβαια οι σκορπίνες και οι δράκαινες είναι χρήσιμες. Φτιάχνουν καταπληκτική σούπα




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2012, 23:33:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
quote:
Δεν υπάρχει δήλωση που να απέχει τόσο απ' την αλήθεια όσο το παραπάνω.
Μάλλον ερμήνευσες διαφορετικά τη φράση απ' ο,τι σκόπευα.
Λέω: "Τα πνεύματα είναι τόσο καλά όσο και οι προθέσεις αυτών που τα καλούνε."
Ένα άτομο με κακές προθέσεις τι νομίζεις ακριβώς οτι θα προσελκύσει... αγγέλους;
Το είπα αυτό, γιατί βαρέθηκα να ακουώ απο διάφορα άτομα θέλω να καλέσω αυτό και το άλλο πνεύμα, θέλω οδηγίες για να κάνω επικλήσεις, θέλω να ανοίξω τις πύλες της κόλασης, και ο,τι άλλο μπορείς να φανταστείς.
Είναι προφανες οτι όλοι αυτοί οι άνθρωποι έχουν ιδιοτελείς προθέσεις. Επομένως λέω, οτι και αυτό που θα "βρουν", θα είναι κάτι του επιπέδου τους. Ιδιοτελές.

Αυτό δε σημαίνει οτι κάποιος με καλές προθέσεις... θα κάνει ouja board (ή ο,τι κάνει) και θα βρει "αγγέλους".. μην έχουμε ψευδαισθήσεις. Ο αφελής, θα βρει άτομα που τον εκμεταλλεύονται. Η λύση είναι: Να μην είσαι αφελής. Να είσαι καλά προετοιμασμένος και ώριμος σε αυτά που κάνεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy